О внесении изменений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан и признании утратившими силу некоторых законодательных актов Республики Казахстан по вопросам туристской деятельности
Закон Республики Казахстан от 13 июня 2001 года N 212
Статья 1. Внести изменения в следующие законодательные акты Республики Казахстан:
1. В Закон Республики Казахстан от 17 апреля 1995 г. Z952200_ "О лицензировании" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., N 3-4, ст. 37; N 12, ст. 88; N 14, ст. 93; N 15-16, ст. 109; N 24, ст. 162; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1996 г., N 8-9, ст. 236; 1997 г., N 1-2, ст. 8; N 7, ст. 80; N 11, ст. 144, 149; N 12, ст. 184; N 13-14, ст. 195, 205; N 22, ст. 333; 1998 г., N 14, ст. 201; N 16, ст. 219; N 17-18, ст. 222, 224, 225; N 23, ст. 416; N 24, ст. 452; 1999 г., N 20, ст. 721, 727; N 21, ст. 787; N 22, ст. 791; N 23, ст. 931; N 24, ст. 1066; 2000 г., N 10, ст. 248; N 22, ст. 408; 2001 г., N 1, ст. 7; Закон Республики Казахстан от 2 марта 2001 г. Z010162_ "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам банковской деятельности", опубликованный в газетах "Егемен Казакстан" 13 марта 2001 г. и "Казахстанская правда" 12 марта 2001 г.; Закон Республики Казахстан от 16 марта 2001 г. Z010164_ "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам миграции", опубликованный в газетах "Егемен Казакстан" и "Казахстанская правда" 20 марта 2001 г.):
подпункт 46) пункта 1 статьи 9 изложить в следующей редакции:
"46) туроператорская, турагентская, экскурсионная деятельность, услуги инструктора туризма;".
2. В Закон Республики Казахстан от 1 июля 1998 г. Z980258_ "Об особом
статусе города Алматы" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1998
г., N 14, ст. 200; N 22, ст. 308; N 24, ст. 443):
абзац пятый подпункта 5) статьи 4 исключить.
Статья 2. Признать утратившими силу следующие законодательные акты
Республики Казахстан:
1. Закон Республики Казахстан от 3 июля 1992 г.
Z922100_
"О туризме"
(Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1992 г., N 16, ст. 388;
1993 г., N 8, ст. 179; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1998 г.,
N 14, ст. 201).
2. Постановление Верховного Совета Республики Казахстан от 3 июля
1992 г. "О введении в действие Закона Республики Казахстан "О туризме"
(Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1992 г., N 16, ст. 389).
Президент
Республики Казахстан
(Специалисты: Умбетова А.М.,
Склярова И.В.)

Қазақстан Республикасының кейбір заң актілеріне туристік қызмет мәселелері бойынша өзгерістер енгізу және Қазақстан Республикасының кейбір заң актілерінің күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасының Заңы 2001 жылғы 13 маусым N 212-ІІ
1-бап. Қазақстан Республикасының мынадай заң актілеріне өзгерістер енгізілсін:
1. "Лицензиялау туралы" 1995 жылғы 17 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Z952200_ Заңына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінің Жаршысы, 1995 ж., N 3-4, 37-құжат; N 12, 88-құжат; N 14, 93-құжат; N 15-16, 109-құжат; N 24, 162-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1996 ж., N 8-9, 236-құжат; 1997 ж., N 1-2, 8-құжат; N 7, 80-құжат; N 11, 144, 149-құжаттар; N 12, 184-құжат; N 13-14, 195, 205-құжаттар; N 22, 333-құжат; 1998 ж., N 14, 201-құжат; N 16, 219-құжат; N 17-18, 222, 224, 225-құжаттар; N 23, 416-құжат; N 24, 452-құжат; 1999 ж., N 20, 721, 727-құжаттар; N 21, 787-құжат; N 22, 791-құжат; N 23, 931-құжат; N 24, 1066-құжат; 2000 ж., N 10, 248-құжат; N 22, 408-құжат; 2001 ж., N 1, 7-құжат; 2001 жылғы 13 наурызда "Егемен Қазақстан" және 2001 жылғы 12 наурызда "Казахстанская правда" газеттерінде жарияланған "Қазақстан Республикасының кейбір заң актілеріне банк қызметі мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2001 жылғы 2 наурыздағы Қазақстан Республикасының Z010162_ Заңы; 2001 жылғы 20 наурызда "Егемен Қазақстан" және "Казахстанская правда" газеттерінде жарияланған "Қазақстан Республикасының кейбір заң актілеріне көші-қон мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2001 жылғы 16 наурыздағы Қазақстан Республикасының Z010164_ Заңы):
9-баптың 1-тармағының 46) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"46) туроператорлық, турагенттік, экскурсиялық қызмет, туризм нұсқаушысының қызметтер көрсетуі;".
2. "Алматы қаласының ерекше мәртебесі туралы" 1998 жылғы 1 шілдедегі Қазақстан Республикасының Z980258_ Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1998 ж., N 14, 200-құжат; N 22, 308-құжат; N 24, 443-құжат):
4-баптың 5) тармақшасының бесінші абзацы алып тасталсын.
2-бап. Қазақстан Республикасының мынадай заң актілерінің күші жойылды
деп танылсын.
1. "Туризм туралы" 1992 жылғы 3 шілдедегі Қазақстан Республикасының
Заңы (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінің Жаршысы, 1992 ж., N 16,
388-құжат; 1993 ж., N 8, 179-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентінің
Жаршысы, 1998 ж., N 14, 201-құжат).
2. Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінің "Туризм туралы" Қазақстан
Республикасының Заңын күшіне енгізу туралы" 1992 жылғы 3 шілдедегі Қаулысы
(Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінің Жаршысы, 1992 ж., N 16,
389-құжат).
Қазақстан Республикасының
Президенті
Мамандар:
Багарова Ж.А.,
Икебаева А.Ж.