О внесении изменений и дополнения в Кодекс Республики Казахстан об административных правонарушениях по вопросам обращения лекарственных средств
Закон Республики Казахстан от 6 мая 2004 года N 551
Внести в Кодекс  Республики Казахстан об административных правонарушениях от 30 января 2001 г. (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2001 г., N 5-6, ст. 24; N 17-18, ст. 241; N 21-22, ст. 281; 2002 г., N 4, ст. 33; N 17, ст. 155; 2003 г., N 1-2, ст. 3; N 4, ст. 25; N 5, ст. 30; N 11, ст. 56, 64, 68; N 14, ст. 109; N 15, ст. 122, 139; N 18, ст. 142; N 21-22, ст. 160; N 23, ст. 171) следующие изменения и дополнение:
1) статью 324 изложить в следующей редакции:
"Статья 324. Нарушение правил фармацевтической деятельности,
производства и оборота косметических средств,
продуктов лечебно-профилактического питания и
пищевых добавок
1. Нарушение правил регистрации и перерегистрации, производства, испытания (исследования), закупки, транспортировки, хранения, маркировки, реализации, применения, уничтожения, рекламы лекарственных и приравненных к ним средств, продуктов лечебно-профилактического питания и пищевых добавок, а также косметических средств, если оно не повлекло причинение вреда здоровью человека, -
влечет штраф на граждан в размере до пяти, на должностных лиц - в размере до двадцати, на юридических лиц - в размере до ста месячных расчетных показателей.
2. Производство, закупка, транспортировка, хранение, реализация, реклама незарегистрированных, фальсифицированных, не разрешенных к применению лекарственных и приравненных к ним средств, продуктов лечебно-профилактического питания и пищевых добавок, а также косметических средств, если они не повлекли причинение вреда здоровью человека, -
влекут штраф на граждан в размере до двадцати, на должностных лиц - в размере до пятидесяти, на юридических лиц - в размере до пятисот месячных расчетных показателей с приостановлением или запрещением его деятельности либо без такового, с конфискацией непосредственных объектов правонарушения и доходов, полученных вследствие совершения административного правонарушения.
3. Действия, предусмотренные частями первой или второй настоящей статьи, повлекшие причинение вреда здоровью человека, если они не содержат признаков уголовно наказуемого деяния, -
влекут штраф на граждан в размере до пятидесяти, на должностных лиц - в размере до ста, на юридических лиц - в размере до одной тысячи месячных расчетных показателей с конфискацией непосредственных объектов правонарушения и доходов, полученных вследствие совершения административного правонарушения, а также приостановление или запрещение его деятельности.";

Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексіне дәрілік заттар айналымы мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 6 мамырдағы N 551 Заңы
2001 жылғы 30 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы  кодексіне  (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2001 ж., N 5-6, 24-құжат; N 17-18, 241-құжат; N 21-22, 281-құжат; 2002 ж., N 4, 33-құжат; N 17, 155-құжат; 2003 ж., N 1-2, 3-құжат; N 4, 25-құжат; N 5, 30-құжат; N 11, 56, 64, 68-құжаттар; N 14, 109-құжат; N 15, 122, 139-құжаттар; N 18, 142-құжат; N 21-22, 160-құжат; N 23, 171-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1) 324-бап мынадай редакцияда жазылсын:
"324-бап. Фармацевтік қызмет, косметикалық заттардың,
емдеу-профилактикалық тағамдар өнімдері мен
тамақ қоспаларының өндірісі мен айналымы
ережелерін бұзу
1. Дәрілік заттарды және оларға теңестірілген заттарды, емдеу-профилактикалық тағамдар өнімдері мен тамақ қоспаларын, сондай-ақ косметикалық заттарды тіркеу және қайта тіркеу, өндіру, сынау, (зерттеу) сатып алу, тасымалдау, сақтау, таңбалау, өткізу, қолдану, жою, жарнамалау ережелерін бұзу, егер олар адамның денсаулығына зиян келтірмесе, -
азаматтарға - айлық есептік көрсеткіштің беске дейінгі мөлшерінде, лауазымды адамдарға - жиырмаға дейінгі мөлшерінде, заңды тұлғаларға бір жүзге дейінгі мөлшерінде айыппұл салуға әкеп соғады.
2. Тіркелмеген, жалған, қолдану рұқсат етілмеген дәрілік заттарды және оларға теңестірілген заттарды, емдеу-профилактикалық тағамдар өнімдері мен тамақ қоспаларын, сондай-ақ косметикалық заттарды өндіру, сатып алу, тасымалдау, сақтау, өткізу, жарнамалау, егер олар адамның денсаулығына зиян келтірмесе, -
құқық бұзушылықтың тікелей объектілерін және әкімшілік құқық бұзушылық жасау нәтижесінде алынған кірістерді тәркілей отырып, қызметін тоқтата тұрып немесе оған тыйым салып, не онысыз, азаматтарға - айлық есептік көрсеткіштің жиырмаға дейінгі мөлшерінде, лауазымды адамдарға - елуге дейінгі мөлшерінде, заңды тұлғаларға бес жүзге дейінгі мөлшерінде айыппұл салуға әкеп соғады.
3. Осы баптың бірінші және екінші бөліктерінде көзделген, адамның денсаулығына зиян келтірген іс-әрекеттер, егер оларда қылмыстық жаза қолданылатын әрекет белгілері болмаса, -
құқық бұзушылықтың тікелей объектілерін және әкімшілік құқық бұзушылық жасау нәтижесінде алынған кірістерді тәркілей отырып, азаматтарға - айлық есептік көрсеткіштің елуге дейінгі мөлшерінде, лауазымды адамдарға - бір жүзге дейінгі мөлшерінде, заңды тұлғаларға бір мыңға дейінгі мөлшерінде айыппұл салуға, сондай-ақ оның қызметін тоқтата тұруға немесе оған тыйым салуға әкеп соғады.";

2) в части первой статьи 541 цифры "324-328" заменить словами "324 (частями второй и третьей), 325-328";
3) дополнить статьей 557-1 следующего содержания:
"Статья 557-1. Государственный орган в сфере обращения
лекарственных средств
1. Государственный орган в сфере обращения лекарственных средств и его территориальные подразделения рассматривают дела об административных правонарушениях, предусмотренных частью первой статьи 324 настоящего Кодекса, в пределах своей компетенции.
2. Рассматривать дела об административных правонарушениях и налагать административные взыскания вправе руководитель государственного органа в сфере обращения лекарственных средств, его заместители, руководители территориальных подразделений и их заместители.";
4) в абзаце десятом подпункта 1) части первой статьи 636 цифры "324-328" заменить словами "324 (частями второй и третьей), 325-328".
Президент
Республики Казахстан

2) 541-баптың бірінші бөлігінде "324-328" деген цифрлар "324 (екінші және үшінші бөліктерінде), 325-328" деген сөздермен ауыстырылсын;
3) мынадай мазмұндағы 557-1-баппен толықтырылсын:
"557-1-бап. Дәрілік заттар айналымы саласындағы
мемлекеттік орган
1. Дәрілік заттар айналымы саласындағы мемлекеттік орган және оның аумақтық бөлімшелері осы Кодекстің 324-бабының бірінші бөлігінде көзделген әкімшілік құқық бұзушылық туралы істерді өз құзыреті шегінде қарайды.
2. Дәрілік заттар айналымы саласындағы мемлекеттік органның басшысы, оның орынбасарлары, аумақтық бөлімшелердің басшылары мен олардың орынбасарлары әкімшілік құқық бұзушылық туралы істерді қарауға және әкімшілік жазалар қолдануға құқылы.";
4) 636-баптың бірінші бөлігі 1) тармақшасының оныншы абзацындағы "324-328" деген цифрлар "324 (екінші және үшінші бөліктері) 325-328" деген сөздермен ауыстырылсын.
Қазақстан Республикасының
Президенті