О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам защиты растений
Закон Республики Казахстан от 9 июля 2004 года N 584
Внести изменения и дополнения в следующие законодательные акты Республики Казахстан:
1. В Закон  Республики Казахстан от 17 апреля 1995 г. "О лицензировании" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., N 3-4, ст. 37; N 12, ст. 88; N 14, ст. 93; N 15-16, ст. 109; N 24, ст. 162; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1996 г., N 8-9, ст. 236; 1997 г., N 1-2, ст. 8; N 7, ст. 80; N 11, ст. 144, 149; N 12, ст. 184; N 13-14, ст. 195, 205; N 22, ст. 333; 1998 г., N 14, ст. 201; N 16, ст. 219; N 17-18, ст. 222, 224, 225; N 23, ст. 416; N 24, ст. 452; 1999 г., N 20, ст. 721, 727; N 21, ст. 787; N 22, ст. 791; N 23, ст. 931; N 24, ст. 1066; 2000 г., N 10, ст. 248; N 22, ст. 408; 2001 г., N 1, ст. 7; N 8, ст. 52, 54; N 13-14, ст. 173, 176; N 23, ст. 321; N 24, ст. 338; 2002 г., N 2, ст. 17; N 15, ст. 151; N 19-20, ст. 165; 2003 г., N 1-2, ст. 2; N 4, ст. 25; N 6, ст. 34; N 10, ст. 50, 51; N 11, ст. 69; N 14, ст. 107; N 15, ст. 124, 128, 139; 2004 г., N 2, ст. 9; N 5, ст. 27; Закон  Республики Казахстан от 6 мая 2004 г. "О внесении изменения в Закон Республики Казахстан "О лицензировании", опубликованный в газетах "Егемен Казакстан" и "Казахстанская правда" 12 мая 2004 г.):
в пункте 1 статьи 9:
подпункт 53) изложить в следующей редакции:
"53) деятельность по производству (формуляции), реализации и применению пестицидов (ядохимикатов);";
дополнить подпунктом 53-1) следующего содержания:
"53-1) ввоз пестицидов (ядохимикатов) и исходных компонентов для их производства, за исключением опытных образцов для регистрационных, производственных испытаний и научных исследований;".
2. В Закон  Республики Казахстан от 3 июля 2002 г. "О защите растений" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2002 г., N 13-14, ст. 140):
1) в статье 1:
дополнить подпунктом 11-1) следующего содержания:
"11-1) производство (формуляция) пестицидов (ядохимикатов) - технологический процесс изготовления пестицидов (ядохимикатов) на основе исходных компонентов;";
подпункт 20) изложить в следующей редакции:
"20) фитосанитарный мониторинг - система мероприятий, включающая обследование, наблюдение, учет развития и распространения вредных и особо опасных вредных организмов, а также разработку на их основе фитосанитарного прогноза;";

Қазақстан Республикасының кейбiр заң актiлерiне өсiмдiктердi қорғау мәселелерi бойынша өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 9 шілдедегі N 584 Заңы
Қазақстан Республикасының мына заң актiлерiне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
1. "Лицензиялау туралы" 1995 жылғы 17 сәуiрдегi Қазақстан Республикасының  Заңына  (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1995 ж., N 3-4, 37-құжат; N 12, 88-құжат; N 14, 93-құжат; N 15-16, 109-құжат; N 24, 162-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1996 ж., N 8-9, 236-құжат; 1997 ж., N 1-2, 8-құжат; N 7, 80-құжат; N 11, 144, 149-құжаттар; N 12, 184-құжат; N 13-14, 195, 205-құжаттар; N 22, 333-құжат; 1998 ж., N 14, 201-құжат; N 16, 219-құжат; N 17-18, 222, 224, 225-құжаттар; N 23, 416-құжат; N 24, 452-құжат; 1999 ж., N 20, 721, 727-құжаттар; N 21, 787-құжат; N 22, 791-құжат; N 23, 931-құжат; N 24, 1066-құжат; 2000 ж., N 10, 248-құжат; N 22, 408-құжат; 2001 ж., N 1, 7-құжат; N 8, 52, 54-құжаттар; N 13-14, 173, 176-құжаттар; N 23, 321-құжат; N 24, 338-құжат; 2002 ж., N 2, 17-құжат; N 15, 151-құжат; N 19-20, 165-құжат; 2003 ж., N 1-2, 2-құжат; N 4, 25-құжат; N 6, 34-құжат; N 10, 50, 51-құжаттар, N 11, 69-құжат; N 14, 107-құжат; N 15, 124, 128, 139-құжаттар; 2004 ж., N 2, 9-құжат; N 5, 27-құжат; 2004 жылғы 12 мамырда "Егемен Қазақстан" және "Казахстанская правда" газеттерiнде жарияланған "Лицензиялау туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өзгерiс енгiзу туралы" 2004 жылғы 6 мамырдағы Қазақстан Республикасының  Заңы ):
9-баптың 1-тармағында:
53) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"53) пестицидтердi (улы химикаттарды) өндiру (формуляциялау), өткiзу және қолдану жөнiндегi қызмет;";
мынадай мазмұндағы 53-1) тармақшамен толықтырылсын:
"53-1) тiркеу сынақтарына, өндiрiстiк сынақтарға және ғылыми зерттеулерге арналған тәжiрибелiк үлгiлердi қоспағанда, пестицидтердi (улы химикаттарды) және оларды өндiруге арналған бастапқы компоненттердi әкелу;".
2. "Өсiмдiктердi қорғау туралы" 2002 жылғы 3 шiлдедегi Қазақстан Республикасының  Заңына  (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 2002 ж., N 13-14, 140-құжат):
1) 1-бапта:
мынадай мазмұндағы 11-1) тармақшамен толықтырылсын:
"11-1) пестицидтердi (улы химикаттарды) өндiру (формуляциялау) - бастапқы компоненттердiң негiзiнде пестицидтер (улы химикаттар) дайындаудың технологиялық процесi;";
20) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"20) фитосанитариялық мониторинг - зиянды және ерекше қауiптi зиянды организмдердi зерттеудi, байқауды, олардың дамуы мен таралуын есепке алуды, сондай-ақ осылардың негiзiнде фитосанитариялық болжам әзiрлеудi қамтитын iс-шаралар жүйесі;";

дополнить подпунктом 20-1) следующего содержания:
"20-1) фитосанитарный прогноз - предварительное определение возможного распространения и степени развития вредных и особо опасных вредных организмов с целью планирования сроков и объемов проведения фитосанитарных мероприятий;";
2) в пункте 1 статьи 6:
дополнить подпунктом 2-1) следующего содержания:
"2-1) разработка и утверждение в пределах своей компетенции нормативных правовых актов в области защиты растений;";
дополнить подпунктом 3-1) следующего содержания:
"3-1) разработка и утверждение правил лицензирования деятельности по производству (формуляции), реализации и применению пестицидов (ядохимикатов);";
подпункт 10) после слов "деятельности по" дополнить словами "производству (формуляции), реализации и";
3) пункт 1 статьи 10 дополнить подпунктом 1-1) следующего содержания:
"1-1) составление фитосанитарного прогноза;";
4) пункт 1 статьи 12 изложить в следующей редакции:
"1. Производство (формуляция), ввоз, хранение, реализация, транспортировка и применение пестицидов (ядохимикатов), а также проведение их регистрационных и производственных испытаний подлежат государственному фитосанитарному контролю.";
5) в статье 14:
подпункт 2) пункта 1 изложить в следующей редакции:
"2) деятельность по производству (формуляции), реализации и применению пестицидов (ядохимикатов).";
пункт 3 после слов "деятельность по" дополнить словами "производству (формуляции), реализации и";
6) подпункт 1) части второй пункта 1 статьи 20 после слов "мест заселения" дополнить словами "вредными и".
Президент
Республики Казахстан

мынадай мазмұндағы 20-1) тармақшамен толықтырылсын:
"20-1) фитосанитариялық болжам - фитосанитариялық iс-шараларды жүргiзудiң мерзiмдерi мен көлемдерiн жоспарлау мақсатында зиянды және ерекше қауiптi зиянды организмдердiң ықтимал таралуы мен дамуы дәрежесiн алдын ала айқындау;";
2) 6-баптың 1-тармағында:
мынадай мазмұндағы 2-1) тармақшамен толықтырылсын:
"2-1) өз құзыретi шегiнде өсiмдiктердi қорғау саласындағы нормативтiк құқықтық актiлердi әзiрлеу мен бекiту;";
мынадай мазмұндағы 3-1) тармақшамен толықтырылсын:
"3-1) пестицидтердi (улы химикаттарды) өндiру (формуляциялау), өткiзу және қолдану жөнiндегi қызметтi лицензиялау ережелерiн әзiрлеу мен бекiту;";
10) тармақша "пестицидтердi (улы химикаттарды)" деген сөздерден кейiн "өндiру (формуляциялау), өткiзу және" деген сөздермен толықтырылсын;
3) 10-баптың 1-тармағы мынадай мазмұндағы 1-1) тармақшамен толықтырылсын:
"1-1) фитосанитариялық болжамның жасалуын;";
4) 12-баптың 1-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Пестицидтердi (улы химикаттарды) өндiру (формуляциялау), әкелу, сақтау, өткiзу, тасымалдау және қолдану, сондай-ақ олардың тiркеу және өндiрiстiк сынақтарын жүргiзу мемлекеттiк фитосанитариялық бақылауға жатады.";
5) 14-бапта:
1-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) пестицидтердi (улы химикаттарды) өндiру (формуляциялау), өткiзу және қолдану жөнiндегi қызмет лицензиялануға тиiс.";
3-тармақ "Пестицидтердi (улы химикаттарды)" деген сөздерден кейiн "өндiру (формуляциялау), өткiзу және" деген сөздермен толықтырылсын;
6) 20-баптың 1-тармағы екiншi бөлiгiнiң 1) тармақшасы "ерекше қауiптi" деген сөздердiң алдынан "зиянды және" деген сөздермен толықтырылсын.
Қазақстан Республикасының
Президенті