О внесении изменений и дополнений в Кодекс Республики Казахстан об административных правонарушениях
Закон Республики Казахстан от 21 октября 2005 года N 80
Внести в Кодекс  Республики Казахстан об административных правонарушениях от 30 января 2001 г. (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2001 г., N 5-6, ст. 24; N 17-18, ст. 241; N 21-22, ст. 281; 2002 г., N 4, ст. 33; N 17, ст. 155; 2003 г., N 1-2, ст. 3; N 4, ст. 25; N 5, ст. 30; N 11, ст. 56, 64, 68; N 14, ст. 109; N 15, ст. 122, 139; N 18, ст. 142; N 21-22, ст. 160; N 23, ст. 171; 2004 г., N 6, ст. 42; N 10, ст. 55; N 15, ст. 86; N 17, ст. 97; N 23, ст. 139, 140; N 24, ст. 153; 2005 г., N 5, ст. 5; N 7-8, ст. 19; N 9, ст. 26; N 13, ст. 53; N 14, ст. 58) следующие изменения и дополнения:
1) дополнить статьей 161-1 следующего содержания:
"Статья 161-1. Отказ в принятии платежей с использованием платежных карточек
Отказ в принятии платежей с использованием платежных карточек торговыми (обслуживающими) организациями, обязанными принимать их при осуществлении торговых операций (оказании услуг), -
влечет штраф на индивидуальных предпринимателей в размере от двадцати до пятидесяти и на юридических лиц - в размере от пятидесяти до ста месячных расчетных показателей.
Примечание. К торговым (обслуживающим) организациям, указанным в настоящей статье, относятся индивидуальные предприниматели и юридические лица, категории которых утверждаются Правительством Республики Казахстан.";
2) дополнить статьей 354-2 следующего содержания:
"Статья 354-2. Нарушение порядка последующего официального опубликования текстов нормативных правовых актов
Нарушение установленного законодательством Республики Казахстан порядка последующего официального опубликования текстов нормативных правовых актов -
влечет штраф на индивидуальных предпринимателей в размере от двадцати до тридцати и на юридических лиц - в размере от пятидесяти до ста месячных расчетных показателей с конфискацией тиража продукции либо без таковой.";
3) абзац второй статьи 416  изложить в следующей редакции:
"влечет штраф на физических лиц в размере до двадцати, на индивидуальных предпринимателей - в размере от тридцати до пятидесяти, на юридических лиц - в размере от пятидесяти до ста месячных расчетных показателей.";
4) часть четвертую статьи 539  исключить;
5) статью 568  изложить в следующей редакции:
"Статья 568. Органы государственного архитектурно-строительного контроля
1. Органы государственного архитектурно-строительного контроля рассматривают дела об административных правонарушениях, предусмотренных статьями 130, 139 (частью первой), 230, 231 (частью первой), 234, 235 (частью первой), 236, 238, 239, 278 (частью второй),  291,387, 499  настоящего Кодекса.

Қазақстан Республикасының Әкiмшiлiк құқық бұзушылық туралы кодексiне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 21 қазандағы N 80 Заңы
2001 жылғы 30 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Әкiмшiлiк құқық бұзушылық туралы  кодексiне  (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 2001 ж., N 5-6, 24-құжат; N 17-18, 241-құжат; N 21-22, 281-құжат; 2002 ж., N 4, 33-құжат; N 17, 155-құжат; 2003 ж., N 1-2, 3-құжат; N 4, 25-құжат; N 5, 30-құжат; N 11, 56, 64, 68-құжаттар; N 14, 109-құжат; N 15, 122, 139-құжаттар; N 18, 142-құжат; N 21-22, 160-құжат; N 23, 171-құжат; 2004 ж., N 6, 42-құжат; N 10, 55-құжат; N 15, 86-құжат; N 17, 97-құжат; N 23, 139, 140-құжаттар; N 24, 153-құжат; 2005 ж., N 5, 5-құжат; N 7-8, 19-құжат; N 9, 26-құжат; N 13, 53-құжат; N 14, 58-құжат) мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
1) мынадай мазмұндағы 161-1-баппен толықтырылсын:
"161-1-бап. Төлем карточкаларын пайдалана отырып, төлемдердi
қабылдаудан бас тарту
Төлем карточкаларын пайдалана отырып, сауда операцияларын жүзеге асыру (қызметтер көрсету) кезiнде оларды қабылдауға мiндеттi сауда (қызмет көрсету) ұйымдарының төлемдердi қабылдаудан бас тартуы, -
жеке кәсiпкерлерге айлық есептiк көрсеткiштiң жиырмадан елуге дейiнгi мөлшерiнде және заңды тұлғаларға - елуден жүзге дейiнгi мөлшерiнде айыппұл салуға әкеп соғады.
Ескерту. Осы бапта аталған сауда (қызмет көрсету) ұйымдарына санатын Қазақстан Республикасының Үкiметi бекiтетiн жеке кәсiпкерлер мен заңды тұлғалар жатады.";
2) мынадай мазмұндағы 354-2-баппен толықтырылсын:
"354-2-бап. Нормативтiк құқықтық актiлердiң мәтiндерiн
кейiннен ресми жариялау тәртiбiн бұзу
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген нормативтiк құқықтық актiлердiң мәтiндерiн кейiннен ресми жариялау тәртiбiн бұзу -
өнiм таралымы тәркiлене отырып не онсыз жеке кәсiпкерлерге айлық есептiк көрсеткiштiң жиырмадан отызға дейiнгi мөлшерiнде және заңды тұлғаларға - елуден жүзге дейiнгі мөлшерiнде айыппұл салуға әкеп соғады.";
3) 416-баптың екiншi абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"жеке тұлғаларға айлық есептiк көрсеткiштiң жиырмаға дейiнгі мөлшерiнде, жеке кәсiпкерлерге - отыздан елуге дейiнгi мөлшерiнде, заңды тұлғаларға - елуден жүзге дейiнгi мөлшерiнде айыппұл салуға әкеп соғады.";
4) 539-баптың төртiншi бөлiгі алып тасталсын;
5) 568-бап мынадай редакцияда жазылсын:
"568-бап. Мемлекеттiк сәулет-құрылыс бақылау органдары
1. Мемлекеттiк сәулет-құрылыс бақылау органдары осы Кодекстiң  130,   139  (бiрiншi бөлiгiнде),  230,   231  (бiрiншi бөлiгiнде),  234,   235  (бiрiншi бөлiгiнде),  236,   238,   239,   278  (екiншi бөлiгiнде),  291,   387,   499-баптарында  көзделген әкiмшiлiк құқық бұзушылық туралы iстердi қарайды.

2. Рассматривать дела об административных правонарушениях и налагать административные взыскания вправе руководители органов государственного архитектурно-строительного контроля и их заместители.";
6) в части первой статьи 570-1 :
после слов "161 (частью первой)" дополнить цифрами ", 161-1";
после цифр "166" дополнить цифрами ", 169-1";
7) подпункт 2) части второй статьи 571  после слов "финансового контроля" дополнить словами "и государственных закупок";
8) часть вторую статьи 571-1  дополнить словами ", руководители территориальных подразделений";
9) в части первой статьи 630  цифры "467-471" заменить словами "467-469, 470 (части первая и вторая), 471";
10) в подпункте 1) части первой статьи 636 :
в абзаце четырнадцатом слова "139 (часть вторая)," исключить;
в абзаце шестнадцатом слова "органов государственной архитектурно-строительной инспекции" заменить словами "органов государственного архитектурно-строительного контроля";
абзац двадцать седьмой после цифр "154-157" дополнить цифрами ", 168-1";
абзац двадцать девятый после цифр "354" дополнить цифрами ", 354-2";
в абзаце тридцать седьмом цифры "139," исключить;
абзац сорок второй исключить.
Президент
Республики Казахстан

2. Әкiмшiлiк құқық бұзушылық туралы iстердi қарауға және әкiмшiлiк жазалар қолдануға мемлекеттiк сәулет-құрылыс бақылау органдарының басшылары және олардың орынбасарлары құқылы.";
6) 570-1-баптың бiрiншi бөлiгiнде:
"161 (бiрiншi бөлiгiнде)" деген сөздерден кейiн ", 161-1" деген цифрлармен толықтырылсын;
"166" деген цифрлардан кейiн ", 169-1" деген цифрлармен толықтырылсын;
7) 571-баптың екiншi бөлiгiнiң 2) тармақшасы "Қаржылық бақылау" деген сөздерден кейiн "және мемлекеттiк сатып алу" деген сөздермен толықтырылсын;
8) 571-1-баптың екiншi бөлiгi "орынбасарлары" деген сөзден кейiн ", аумақтық бөлiмшелердiң басшылары" деген сөздермен толықтырылсын;
9) 630-баптың бiрiншi бөлiгiндегi "467-471" деген цифрлар "467-469, 470 (бiрiншi және екiншi бөлiктерiнде), 471" деген сөздермен ауыстырылсын;
10) 636-баптың бiрiншi бөлiгiнiң 1) тармақшасында:
он үшiншi абзацындағы "139 (екiншi бөлiгi)," деген сөздер алып тасталсын;
он бесiншi абзацтағы "мемлекеттiк сәулет-құрылыс инспекциясы органдарының" деген сөздер "мемлекеттiк сәулет-құрылыс бақылау органдарының" деген сөздермен ауыстырылсын;
жиырма алтыншы абзац "154-157" деген цифрлардан кейiн ", 168-1" деген цифрлармен толықтырылсын;
жиырма сегiзiншi абзац "354" деген цифрлардан кейiн ", 354-2" деген цифрлармен толықтырылсын;
отыз алтыншы абзацтағы "139," деген цифрлар алып тасталсын;
қырық бірінші абзац алып тасталсын.
Қазақстан Республикасының
Президенті