О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Казахстан "О дипломатической службе Республики Казахстан"
Закон Республики Казахстан от 22 мая 2006 года N 143
Статья 1.  Внести в  Закон  Республики Казахстан от 7 марта 2002 г. "О дипломатической службе Республики Казахстан" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2002 г., N 5, ст. 51; 2004 г., N 23, ст. 142) следующие изменения и дополнения:
1) в статье 1:
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Сотрудники дипломатической службы - государственные служащие, занимающие в органах дипломатической службы штатные дипломатические должности, имеющие, как правило, дипломатический ранг и осуществляющие должностные полномочия и обязанности в целях реализации задач и функций, возложенных на органы дипломатической службы.";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Загранучреждения - находящиеся за рубежом дипломатические и приравненные к ним представительства, а также консульские учреждения Республики Казахстан.";
2) пункт 2 статьи 8 исключить;
3) пункт 1 статьи 9 после слов "высшее образование," дополнить словами "свободно владеющий государственным и русским языками и";
4) в статье 15:
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Лица, впервые поступившие на дипломатическую службу, с учетом их профессиональных и языковых знаний могут быть направлены на работу в загранучреждения только по истечении одного года работы в структурных подразделениях Министерства иностранных дел.
Срок работы персонала дипломатической службы в структурных подразделениях Министерства иностранных дел в период между работой в загранучреждениях должен составлять не менее двух лет.";
в пункте 4:
в части первой слово "работников" заменить словом "персонала";
часть вторую дополнить словами ", но не более чем на один год".
Статья 2.  Настоящий Закон вводится в действие со дня его официального опубликования, за исключением подпункта 3) статьи 1, который вводится в действие с 1 января 2009 года.
Президент
Республики Казахстан

"Қазақстан Республикасының дипломатиялық қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 22 мамырдағы N 143 Заңы
1-бап.  "Қазақстан Республикасының дипломатиялық қызметi туралы" 2002 жылғы 7 наурыздағы Қазақстан Республикасының  Заңына  (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 2002 ж., N 5, 51-құжат; 2004 ж., N 23, 142-құжат) мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
1) 1-бапта:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Дипломатиялық қызметтiң қызметкерлерi - дипломатиялық қызмет органдарында штаттық дипломатиялық лауазымдарды атқаратын, әдетте, дипломаттық дәрежесi бар және лауазымдық өкiлеттiктерi мен мiндеттерiн дипломатиялық қызмет органдарына жүктелген мiндеттер мен функцияларды iске асыру мақсатында жүзеге асыратын мемлекеттiк қызметшілер.";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Шет елдердегi мекемелер - Қазақстан Республикасының шет елдерде орналасқан дипломатиялық және оларға теңестiрiлген өкілдiктерi, сондай-ақ консулдық мекемелерi.";
2) 8-баптың 2-тармағы алып тасталсын;
3) 9-баптың 1-тармағы "жоғары бiлiмi бар," деген сөздерден кейiн "мемлекеттiк тіл мен орыс тiлiн еркiн меңгерген және" деген сөздермен толықтырылсын;
(Ескерту. 1-баптың 3) тармақшасы 2009 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi - осы Заңның  2-бабын  қараңыз).
4) 15-бапта:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Дипломатиялық қызметке алғаш тұрған адамдар Сыртқы iстер министрлiгiнiң құрылымдық бөлiмшелерiнде жұмыс iстегенiне бiр жыл өткеннен кейiн ғана, олардың кәсiби бiлімi мен тіл бiлуi ескерiле отырып, шет елдердегi мекемелерге жұмысқа жiберiлуi мүмкiн.
Шет елдердегi мекемелердегi жұмыс арасындағы кезеңде дипломатиялық қызмет персоналының Сыртқы iстер министрлiгiнiң құрылымдық бөлiмшелерiнде жұмыс iстеу мерзiмi кемiнде екi жылды құрауға тиiс.";
4-тармақта:
бiрiншi бөлiктегi "жұмыскерлерiнің" деген сөз "персоналының" деген сөзбен ауыстырылсын;
екiншi бөлiк ", бiрақ ол бiр жылдан аспауға тиiс" деген сөздермен толықтырылсын.
2-бап.  Осы Заң, 2009 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiлетiн 1-бабының 3) тармақшасын қоспағанда, ресми жарияланған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Президентi