О внесении изменения и дополнения в Конституционный закон Республики Казахстан "О республиканском референдуме"
Конституционный закон Республики Казахстан от 4 мая 2008 года N 30-IV
Статья 1.  Внести в  Конституционный закон  Республики Казахстан от 2 ноября 1995 года "О республиканском референдуме" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., N 22, ст. 131; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1999 г., N 10, ст. 341; 2004 г., N 22, ст. 129) следующие изменение и дополнение:
1) в подпункте 2) пункта 1  статьи 11  слова "на совместном заседании его Палат большинством голосов от общего числа депутатов каждой из Палат и оформляется соответствующим постановлением" заменить словами "в раздельном заседании Палат путем последовательного рассмотрения вопроса вначале в Мажилисе, а затем в Сенате и оформляется соответствующими постановлениями Палат Парламента";
2) пункт 3  статьи 31  дополнить частью второй следующего содержания:
"Изменения и дополнения в Конституцию, вынесенные на республиканский референдум, считаются принятыми, если за них проголосовало более половины граждан, принявших участие в голосовании, не менее чем в двух третях областей, городов республиканского значения и столицы.".
Статья 2.  Настоящий Конституционный закон вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Президент
Республики Казахстан                             Н. Назарбаев

"Республикалық референдум туралы" Қазақстан Республикасының Конституциялық заңына өзгеріс пен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 мамырдағы N 30-IV Конституциялық заңы
1-бап.  " Республикалық референдум туралы " 1995 жылғы 2 қарашадағы Қазақстан Республикасының Конституциялық заңына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінің Жаршысы, 1995 ж., N 22, 131-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1999 ж., N 10, 341-құжат; 2004 ж., N 22, 129-құжат) мынадай өзгеріс пен толықтыру енгізілсін:
1)  11-баптың  1-тармағының 2) тармақшасында "өз Палаталарының бірлескен отырысында әр Палата депутаттары жалпы санының көпшілік даусымен жүзеге асырады және тиісті қаулымен ресімдейді" деген сөздер "Палаталардың бөлек отырысында мәселені әуелі - Мәжілісте, ал содан кейін Сенатта өз кезегімен қарау арқылы жүзеге асырады және Парламент Палаталарының тиісті қаулыларымен ресімдейді" деген сөздермен ауыстырылсын;
2)  31-баптың  3-тармағы мынадай мазмұндағы екінші бөлікпен толықтырылсын:
"Республикалық референдумға шығарылған Конституцияға өзгерістер мен толықтырулар, егер олар үшін облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың кемінде үштен екісінде дауыс беруге қатысқан азаматтардың жартысынан астамы жақтап дауыс берсе, қабылданды деп есептеледі.".
2-бап.  Осы Конституциялық заң алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті                                        Н.Назарбаев