О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам авиации
Закон Республики Казахстан от 15 июля 2010 года № 340-IV
Статья 1. Внести изменения и дополнения в следующие законодательные акты Республики Казахстан:
1. В Кодекс Республики Казахстан об административных правонарушениях от 30 января 2001 года (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2001 г., № 5-6, ст. 24; № 17-18, ст. 241; № 21-22, ст. 281; 2002 г., № 4, ст. 33; № 17, ст. 155; 2003 г., № 1-2, ст. 3; № 4, ст. 25; № 5, ст. 30; № 11, ст. 56, 64, 68; № 14, ст. 109; № 15, ст. 122, 139; № 18, ст. 142; № 21-22, ст. 160; № 23, ст. 171; 2004 г., № 6, ст. 42; № 10, ст. 55; № 15, ст. 86; № 17, ст. 97; № 23, ст. 139, 140; № 24, ст. 153; 2005 г., № 5, ст. 5; № 7-8, ст. 19; № 9, ст. 26; № 13, ст. 53; № 14, ст. 58; № 17-18, ст. 72; № 21-22, ст. 86, 87; № 23, ст. 104; 2006 г., № 1, ст. 5; № 2, ст. 19, 20; № 3, ст. 22; № 5-6, ст. 31; № 8, ст. 45; № 10, ст. 52; № 11, ст. 55; № 12, ст. 72, 77; № 13, ст. 85, 86; № 15, ст. 92, 95; № 16, ст. 98, 102; № 23, ст. 141; 2007 г., № 1, ст. 4; № 2, ст. 16, 18; № 3, ст. 20, 23; № 4, ст. 28, 33; № 5-6, ст. 40; № 9, ст. 67; № 10, ст. 69; № 12, ст. 88; № 13, ст. 99; № 15, ст. 106; № 16, ст. 131; № 17, ст. 136, 139, 140; № 18, ст. 143, 144; № 19, ст. 146, 147; № 20, ст. 152; № 24, ст. 180; 2008 г., № 6-7, ст. 27; № 12, ст. 48, 51; № 13-14, ст. 54, 57, 58; № 15-16, ст. 62; № 20, ст. 88; № 21, ст. 97; № 23, ст. 114; № 24, ст. 126, 128, 129; 2009 г., № 2-3, ст. 7, 21; № 9-10, ст. 47, 48; № 13-14, ст. 62, 63; № 15-16, ст. 70, 72, 73, 74, 75, 76; № 17, ст. 79, 80, 82; № 18, ст. 84, 86; № 19, ст. 88; № 23, ст. 97, 115, 117; № 24, ст. 121, 122, 125, 129, 130, 133, 134; 2010 г., № 1-2, ст. 1, 4, 5; № 5, ст. 23; № 7, ст. 28, 32; № 8, ст. 41; № 9, ст. 44; Закон Республики Казахстан от 9 июня 2010 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам трансфертного ценообразования и налогообложения", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" и "Казахстанская правда" 19 июня 2010 г.):
1) статью 443 дополнить частью пятой следующего содержания:
"5. Нарушение пассажиром правил безопасности полетов воздушного судна, если это деяние создало ситуацию, угрожающую безопасности полета, -
влечет штраф в размере от ста до двухсот месячных расчетных показателей либо административный арест на срок до пятнадцати суток.";

Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне авиация мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 15 шілдедегі № 340-IV Заңы
1-бап. Қазақстан Республикасының мына заңнамалық актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1. 2001 жылғы 30 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексіне (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2001 ж., № 5-6, 24-құжат; № 17-18, 241-құжат; № 21-22, 281-құжат; 2002 ж., № 4, 33-құжат; № 17, 155-құжат; 2003 ж., № 1-2, 3-құжат; № 4, 25-құжат; № 5, 30-құжат; № 11, 56, 64, 68-құжаттар; № 14, 109-құжат; № 15, 122, 139-құжаттар; № 18, 142-құжат; № 21-22, 160-құжат; № 23, 171-құжат; 2004 ж., № 6, 42-құжат; № 10, 55-құжат; № 15, 86-құжат; № 17, 97-құжат; № 23, 139, 140-құжаттар; № 24, 153-құжат; 2005 ж., № 5, 5-құжат; № 7-8, 19-құжат; № 9, 26-құжат; № 13, 53-құжат; № 14, 58-құжат; № 17-18, 72-құжат; № 21-22, 86, 87-құжаттар; № 23, 104-құжат; 2006 ж., № 1, 5-құжат; № 2, 19, 20-құжаттар; № 3, 22-құжат; № 5-6, 31-құжат; № 8, 45-құжат; № 10, 52-құжат; № 11, 55-құжат; № 12, 72, 77-құжаттар; № 13, 85, 86-құжаттар; № 15, 92, 95-құжаттар; № 16, 98, 102-құжаттар; № 23, 141-құжат; 2007 ж., № 1, 4-құжат; № 2, 16, 18-құжаттар; № 3, 20, 23-құжаттар; № 4, 28, 33-құжаттар; № 5-6, 40-құжат; № 9, 67-құжат; № 10, 69-құжат; № 12, 88-құжат; № 13, 99-құжат; № 15, 106-құжат; № 16, 131-құжат; № 17, 136, 139, 140-құжаттар; № 18, 143, 144-құжаттар; № 19, 146, 147-құжаттар; № 20, 152-құжат; № 24, 180-құжат; 2008 ж., № 6-7, 27-құжат; № 12, 48, 51-құжаттар; № 13-14, 54, 57, 58-құжаттар; № 15-16, 62-құжат; № 20, 88-құжат; № 21, 97-құжат; № 23, 114-құжат; № 24, 126, 128, 129-құжаттар; 2009 ж., № 2-3, 7, 21-құжаттар; № 9-10, 47, 48-құжаттар; № 13-14, 62, 63-құжаттар; № 15-16, 70, 72, 73, 74, 75, 76-құжаттар; № 17, 79, 80, 82-құжаттар; № 18, 84, 86-құжаттар; № 19, 88-құжат; № 23, 97, 115, 117-құжаттар; № 24, 121, 122, 125, 129, 130, 133, 134-құжаттар; 2010 ж., № 1-2, 1, 4, 5-құжаттар; № 5, 23-құжат; № 7, 28, 32-құжаттар; № 8, 41-құжат; № 9, 44-құжат; 2010 жылғы 19 маусымда «Егемен Қазақстан» және «Казахстанская правда» газеттерінде жарияланған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне трансферттік баға белгілеу және салық салу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2010 жылғы 9 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңы):
1) 443-бап мынадай мазмұндағы бесінші бөлікпен толықтырылсын:
«5. Жолаушының әуе кемесінің ұшу қауіпсіздігі ережелерін бұзуы, егер бұл әрекет ұшудың қауіпсіздігіне қауіп төндіретін жағдай тудырса, -
айлық есептік көрсеткіштің жүзден екі жүзге дейінгі мөлшерінде айыппұл салуға не он бес тәулікке дейінгі мерзімге әкімшілік қамауға алуға әкеп соғады.»;

2) дополнить статьей 446-1 следующего содержания:
"Статья 446-1. Фальсификация сведений и (или) указание
недостоверных сведений в актах оценки о годности
к эксплуатации гражданских воздушных судов
1. Составление инспектором организации, находящейся в ведении уполномоченного органа в сфере гражданской авиации, и выдача организацией, находящейся в ведении уполномоченного органа в сфере гражданской авиации, акта оценки о годности к эксплуатации гражданских воздушных судов, в котором данные об оценке о годности к эксплуатации гражданских воздушных судов фальсифицированы и (или) недостоверны, -
влекут штраф на инспектора организации, находящейся в ведении уполномоченного органа в сфере гражданской авиации, в размере от двадцати до пятидесяти месячных расчетных показателей, на организацию, находящуюся в ведении уполномоченного органа в сфере гражданской авиации, - в размере от ста до ста пятидесяти месячных расчетных показателей.
2. Совершение действий, предусмотренных частью первой настоящей статьи, повторно в течение года после наложения административного взыскания -
влечет штраф на инспектора организации, находящейся в ведении уполномоченного органа в сфере гражданской авиации, в размере от ста до ста пятидесяти месячных расчетных показателей, на организацию, находящуюся в ведении уполномоченного органа в сфере гражданской авиации, - в размере от двухсот до трехсот месячных расчетных показателей.";
3) часть первую статьи 541:
после цифр "442," дополнить словами "443 (частью пятой),";
после слов "446 (частью второй)," дополнить цифрами "446-1,";
4) часть первую статьи 547 после слов "таких аэродромов" дополнить словами ", частью пятой";
5) в части первой статьи 549 цифры "443," заменить словами "443 (частями первой, второй, третьей и четвертой),";
6) часть первую статьи 636 дополнить абзацем двадцать пятым следующего содержания:
"уполномоченного органа в сфере гражданской авиации (статьи 356, 443 (часть пятая) и 446-1);".
2. В Закон Республики Казахстан от 21 сентября 1994 года "О транспорте в Республике Казахстан" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1994 г., № 15, ст. 201; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1996 г., № 2, ст. 186; 1998 г., № 24, ст. 447; 2001 г., № 23, ст. 309, 321; № 24, ст. 338; 2003 г., № 10, ст. 54; 2004 г., № 18, ст. 110; № 23, ст. 142; 2005 г., № 15, ст. 63; 2006 г., № 3, ст. 22; № 14, ст. 89; № 24, ст. 148; 2009 г., № 18, ст.84):
1) в статье 3:
в части первой слово "системы" заменить словом "органов";
дополнить частью второй следующего содержания:
"Аэронавигационные устройства органов обслуживания воздушного движения в случаях, предусмотренных законами Республики Казахстан, могут находиться в государственной и (или) частной собственности.";

2) мынадай мазмұндағы 446-1-баппен толықтырылсын:
«446-1-бап. Азаматтық әуе кемелерінің пайдалануға жарамдылығы
туралы бағалау актілерінде мәліметтердің
бұрмалануы және (немесе) дәйексіз мәліметтердің
көрсетілуі
1. Азаматтық авиация саласындағы уәкілетті органның қарамағындағы ұйым инспекторының азаматтық әуе кемелерінің пайдалануға жарамдылығын бағалау туралы бұрмаланған және (немесе) дәйексіз мәліметтері бар азаматтық әуе кемелерінің пайдалануға жарамдылығы туралы бағалау актісін жасауы және оны азаматтық авиация саласындағы уәкілетті органның қарамағындағы ұйымның беруі, -
азаматтық авиация саласындағы уәкілетті органның қарамағындағы ұйым инспекторына айлық есептік көрсеткіштің жиырмадан елуге дейінгі мөлшерінде, азаматтық авиация саласындағы уәкілетті органның қарамағындағы ұйымға айлық есептік көрсеткіштің жүзден жүз елуге дейінгі мөлшерінде айыппұл салуға әкеп соғады.
2. Осы баптың бірiншi бөлiгiнде көзделген iс-әрекеттерді әкiмшiлiк жаза қолданылғаннан кейiн бiр жыл iшiнде қайталап жасау, -
азаматтық авиация саласындағы уәкілетті органның қарамағындағы ұйым инспекторына айлық есептік көрсеткіштің жүзден жүз елуге дейінгі мөлшерінде, азаматтық авиация саласындағы уәкілетті органның қарамағындағы ұйымға айлық есептік көрсеткіштің екі жүзден үш жүзге дейінгі мөлшерінде айыппұл салуға әкеп соғады.»;
3) 541-баптың бірінші бөлігі:
«442,» деген цифрлардан кейін «443 (бесiншi бөлiгiнде),» деген сөздермен толықтырылсын;
«446 (екiншi бөлiгiнде),» деген сөздерден кейін «446-1,» деген цифрлармен толықтырылсын;
4) 547-баптың бірінші бөлігі «iстердi қоспағанда» деген сөздерден кейін «, бесінші бөлігінде» деген сөздермен толықтырылсын;
5) 549-баптың бірінші бөлігіндегі «443,» деген цифрлар «443 (бірінші, екінші, үшінші және төртінші бөліктерінде),» деген сөздермен ауыстырылсын;
6) 636-баптың бірінші бөлігі мынадай мазмұндағы жиырма бесінші абзацпен толықтырылсын:
«азаматтық авиация саласындағы уәкілетті органның (356, 443 (бесінші бөлігі) және 446-1-баптар);».
2. «Қазақстан Республикасындағы көлік туралы» 1994 жылғы 21 қыркүйектегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінің Жаршысы, 1994 ж., № 15, 201-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1996 ж., № 2, 186-құжат; 1998 ж., № 24, 447-құжат; 2001 ж., № 23, 309, 321-құжаттар; № 24, 338-құжат; 2003 ж., № 10, 54-құжат; 2004 ж., № 18, 110-құжат; № 23, 142-құжат; 2005 ж., № 15, 63-құжат; 2006 ж., № 3, 22-құжат; № 14, 89-құжат; № 24, 148-құжат; 2009 ж., № 18, 84-құжат):
1) 3-бапта:
бірінші бөліктегі «жүйесiнiң» деген сөз «органдарының» деген сөзбен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы екінші бөлікпен толықтырылсын:
«Әуе қозғалысына қызмет көрсету органдарының аэронавигациялық құрылғылары Қазақстан Республикасының заңдарында көзделген жағдайларда мемлекет меншігінде және (немесе) жеке меншікте болуы мүмкін.»;

2) часть третью статьи 13 дополнить предложением вторым
следующего содержания:
"Общий вес ручной клади, вносимой в салон воздушного судна, и его предельные габариты устанавливаются перевозчиком.".
Статья 2. Настоящий Закон вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования.
Президент
Республики Казахстан                       Н. Назарбаев

2) 13-баптың үшінші бөлігі мынадай мазмұндағы екінші сөйлеммен толықтырылсын:
«Әуе кемесінің салонына кіргізілетін қол жүгінің жалпы салмағын және оның шекті көлемін тасымалдаушы белгілейді.».
2-бап. Осы Заң алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті                                         Н. Назарбаев