О внесении изменений и дополнения в Закон Республики Казахстан "О государственной правовой статистике и специальных учетах"
Закон Республики Казахстан от 28 декабря 2011 года № 522-IV
Статья 1. Внести в Закон Республики Казахстан от 22 декабря 2003 года «О государственной правовой статистике и специальных учетах» (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2003 г., № 24, ст. 176; 2005 г., № 5, ст. 5; 2009 г., № 19, ст. 88; 2010 г., № 5, ст. 23; 2011 г., № 1, ст. 3; № 11, ст. 102) следующие изменения и дополнение:
1) подпункт 5) пункта 1 статьи 7 изложить в следующей редакции:
«5) отказывать в регистрации актов о назначении проверок, осуществляемых органами контроля и надзора, в случаях выявления нарушений законодательства Республики Казахстан при их назначении;»;
2) в пункте 3 статьи 12:
подпункты 7) и 10) изложить в следующей редакции:
«7) лиц, признанных судом недееспособными и ограниченно дееспособными;»;
«10) проверок, осуществляемых органами контроля и надзора и регистрируемых в уполномоченном органе в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;»;
дополнить подпунктом 13) следующего содержания:
«13) дорожно-транспортных происшествий, повлекших гибель или ранение людей.».
Статья 2. Настоящий Закон вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования.
Президент
Республики Казахстан                       Н. НАЗАРБАЕВ

"Мемлекеттік құқықтық статистика және арнайы есепке алу туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 28 желтоқсандағы № 522-IV Заңы
1-бап. «Мемлекеттік құқықтық статистика және арнайы есепке алу туралы» 2003 жылғы 22 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2003 ж., № 24, 176-құжат; 2005 ж., № 5, 5-құжат; 2009 ж., № 19, 88-құжат; 2010 ж., № 5, 23-құжат; 2011 ж., № 1, 3-құжат; № 11, 102-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1) 7-баптың 1-тармағының 5) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«5) бақылау және қадағалау органдары жүзеге асыратын тексерулерді тағайындау кезiнде Қазақстан Республикасы заңнамасының бұзылғандығы анықталған жағдайларда, оларды тағайындау туралы актілерді тіркеуден бас тартуға;»;
2) 12-баптың 3-тармағында:
7) және 10) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
«7) сот әрекетке қабiлетсіз және әрекетке қабілеті шектеулі деп таныған адамдарды;»;
«10) бақылау және қадағалау органдары жүзеге асыратын және Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен уәкілетті органда тіркелетін тексерулерді;»;
12) тармақшадағы «адамдарды арнайы есепке алу ісін жүргізуді жүзеге асырады» деген сөздер «адамдарды;» деген сөзбен ауыстырылып, мынадай мазмұндағы 13) тармақшамен толықтырылсын:
«13) адамдардың қаза болуына немесе жаралануына әкеп соққан жол-көлік оқиғаларын арнайы есепке алуды жүзеге асырады.».
2-бап. Осы Заң алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті                                 Н. НАЗАРБАЕВ