О ратификации Соглашения о свободной торговле между Евразийским экономическим союзом и его государствами-членами с одной стороны и Социалистической Республикой Вьетнам с другой стороны
Закон Республики Казахстан от 24 февраля 2016 года № 461-V ЗРК
Примечание РЦПИ!
См. начало
ПРИЛОЖЕНИЕ 3
ПЕРЕЧЕНЬ ОСОБЫХ КРИТЕРИЕВ ПРОИСХОЖДЕНИЯ
Общие примечания
Для целей настоящего Приложения:
1. Первый столбец перечня содержит группы, товарные позиции или субпозиции, второй столбец содержит описание продуктов/продукции. Товары в настоящем перечне определяются исключительно кодом товара по Гармонизированной системе (ГС). Названия товаров приведены только для удобства пользования.
2. «Группа» означает группу Гармонизированной системы (2 знака);
«Товарная позиция» означает товарную позицию Гармонизированной системы (4 знака);
«Субпозиция» означает субпозицию Гармонизированной системы (6 знака);
«CTC» означает смену товарной тарифной классификации на 2, 4, или 6-значном уровне ГС (СС, CTH, CTSH);
«WO» означает, что товар должен быть полностью произведен или получен в полном объеме на территории Стороны в соответствии со статьей 4.4 настоящего Соглашения;
«СС» означает, что все непроисходящие материалы, используемые в производстве конечных товаров, претерпели изменение в товарной тарифной классификации на 2-значном уровне ГС (изменение раздела);
«CTH» означает, что все непроисходящие материалы, используемые в производстве конечных товаров, претерпели изменение в товарной тарифной классификации на 4-значном уровне ГС (изменение группы);
«CTSH» означает, что все непроисходящие материалы, используемые в производстве конечных товаров, претерпели изменение в товарной классификации на 6-значном уровне ГС (изменение подгруппы);
«VAC X%» означает, что достигнутая в процессе производства конечных продуктов на территории Стороны доля добавленной стоимости, рассчитанная в соответствии с формулой, установленной в статье 4.5 настоящего Соглашения, составляет не менее X процентов;
«CTC + VAC Х%» означает требование по смене товарной тарифной классификации при условии достижения в процессе производства конечных продуктов на территории Стороны доли добавленной стоимости, рассчитанной в соответствии с формулой, установленной в статье 4.5 настоящего Соглашения, и составляющей не менее X процентов;
«CTC или VAC X%» означает или требование по смене товарной тарифной классификации, или достижение в процессе производства конечных продуктов на территории Стороны доли добавленной стоимости, рассчитанной в соответствии с формулой, установленной в статье 4.5 настоящего Соглашения, и составляющей не менее X процентов.

Бір тараптан Еуразиялық экономикалық одақ пен оған мүше мемлекеттер және екінші тараптан Вьетнам Социалистік Республикасы арасындағы еркін сауда туралы келісімді ратификациялау туралы
Қазақстан Республикасының Заңы 2016 жылғы 24 ақпандағы № 461-V ҚРЗ
РҚАО-ның ескертпесі!
Құжаттың басын қараңыз.
3-ҚОСЫМША
ШЫҒУ ТЕГІНІҢ ЕРЕКШЕ КРИТЕРИЙЛЕРІНІҢ ТІЗБЕСІ
Жалпы ескертпелер
Осы Қосымшаның мақсаттары үшін:
1. Тізбенің бірінші бағаны тауарлық топтарды, позицияларды немесе субпозицияларды, екінші бағаны өнімдердің/өнімнің сипаттамасын қамтиды. Осы Тізбедегі тауарлар Үйлестірілген жүйе (ҮЖ) бойынша тек тауардың кодымен ғана айқындалады. Тауарлардың атаулары тек пайдаланудың ыңғайлылығы үшін келтірілген.
2. «Топ» Үйлестірілген жүйенің тобын білдіреді (2 белгі);
«Тауарлық позиция» Үйлестірілген жүйенің тауарлық позициясын білдіреді (4 белгі);
«Субпозиция» Үйлестірілген жүйенің субпозициясын білдіреді (6 белгі);
«CTC» тауарлық тарифтік жіктеменің ҮЖ 2,4 немесе 6-мәнді деңгейінде (СС, CTH, CTSH) ауысуын білдіреді.
«WO» осы Келісімнің 4.4-бабына сәйкес тауардың толық көлемде Тараптың аумағында өндірілген немесе алынған болуы тиіс екендігін білдіреді;
«СС» түпкі тауарларды өндіруде пайдаланылатын барлық шығарылмайтын материалдардың тауарлық тарифтік жіктемеде ҮЖ 2-мәнді деңгейінде өзгеріске ұшырағанын білдіреді (бөлімінің өзгеруі);
«CTH» түпкі тауарларды өндіруде пайдаланылатын барлық шығарылмайтын материалдардың тауарлық тарифтік жіктемеде ҮЖ 4-мәнді деңгейінде өзгеріске ұшырағанын білдіреді (тобының өзгеруі);
«CTSH» түпкі тауарларды өндіруде пайдаланылатын барлық шығарылмайтын материалдардың тауарлық тарифтік жіктемеде ҮЖ 6-мәнді деңгейінде өзгеріске ұшырағанын білдіреді (кіші тобының өзгеруі);
«VAC (X)%» Тараптың аумағында түпкі өнімдерді өндіру процесінде қол жеткізілген, осы Келісімнің 4.5-бабында белгіленген формулаға сәйкес есептелген қосылған құнның үлесі кемінде Х пайызды құрайтынын білдіреді;
«CTC + VAC (Х) %» Тараптың аумағында түпкі өнімдерді өндіру процесінде осы Келісімнің 4.5-бабында белгіленген формулаға сәйкес есептелген және кемінде Х пайызды құрайтын қосылған құнның үлесіне қол жеткізілген жағдайда тауарлық тарифтік жіктемені ауыстыру бойынша талапты білдіреді;
«CTC немесе VAC (X)%» тауарлық тарифтік жіктемені ауыстыру бойынша талапты немесе Тараптың аумағында түпкі өнімдерді өндіру процесінде осы Келісімнің 4.5-бабында белгіленген формулаға сәйкес есептелген және кемінде Х пайызды құрайтын қосылған құнның үлесіне қол жеткізуді білдіреді.

3. Требование по смене товарной тарифной классификации применяется только в отношении непроисходящих материалов.
4. Критерии происхождения, указанные в третьем столбце перечня, устанавливают минимальные требования к производственным операциям. Большая доля добавленной стоимости производственных операций, превышающая минимальные требования, также придает товару статус происходящего.
Код ТН ВЭД (HS)
Краткое описание товара
Критерий происхождения
ГРУППА 1
ЖИВЫЕ ЖИВОТНЫЕ

3. Тауарлық тарифтік жіктемені ауыстыру бойынша талап тек шығарылмайтын материалдарға қатысты қолданылады.
4. Тізбенің үшінші бағанында көрсетілген шығу тегінің критерийлері өндірістік операцияларға қатысты ең аз талаптарды белгілейді. Ең аз талаптардан асатын, өндірістік операциялардың қосылған құнының үлкен үлесі де тауарға шығарылған деген мәртебе береді.
СЭҚ ТН коды (HS) Тауардың қысқаша сипаттамасы Шығу тегінің критерийі
01- топ
ТІРІ ЖАНУАРЛАР

0301.94
- - тунец синий, или обыкновенный, и тунец тихоокеанский голубой (Thunnus thynnus, Thunnus orientalis)
WO
0301.95
- - тунец южный синий (Thunnus maccoyii)
WO
0301.99
- - прочая
WO
03.02
Рыба свежая или охлажденная, за исключением рыбного филе и прочего мяса рыбы товарной позиции 0304:
- лососевые, за исключением печени, икры и молок:
0302.11
- - форель (Salmo trutta, Oncorhynchus mykiss, Oncorhynchus clarki, Oncorhynchus aguabonita, Oncorhynchus gilae, Oncorhynchus aрache и Oncorhynchus chrysogaster)
CC
0302.13
- - лосось тихоокеанский (Oncorhynchus nerka, Oncorhynchus gorbuscha, Oncorhynchus keta, Oncorhynchus tschawytscha, Oncorhynchus kisutch, Oncorhynchus masou и Oncorhynchus rhodurus)
CC
0302.14
– – лосось атлантический (Salmo salar) и лосось дунайский (Hucho hucho)
CC
0302.19
- - прочие
CC
– камбалообразные (Рleuronectidae, Bothidae, Cynoglossidae, Soleidae, Scoрhthalmidae и Citharidae), за исключением печени, икры и молок:
0302.21
- - палтус (Reinhardtius hiррoglossoides, Hiррoglossus hiррoglossus, Hiррoglossus stenoleрis)
CC
0302.22
- - камбала морская (Рleuronectes рlatessa)
CC
0302.23
- - морской язык (Solea sрр.)
CC
0302.24
- - тюрбо (Psetta maxima)
CC
0302.29
- - прочие
CC
- тунец (рода Thunnus), скипджек, или тунец полосатый (Euthynnus (Katsuwonus) рelamis), за исключением печени, икры и молок:
0302.31
- - тунец длинноперый, или альбакор (Thunnus alalunga)
CC
0302.32
- - тунец желтоперый (Thunnus albacares)
CC
0302.33
- - скипджек, или тунец полосатый
CC
0302.34
- - тунец большеглазый (Thunnus obesus)
CC
0302.35
- - тунец синий, или обыкновенный, и тунец тихоокеанский голубой (Thunnus thynnus, Thunnus orientalis)
CC
0302.36
- - тунец южный синий (Thunnus maccoyii)
CC
0302.39
- - прочие
CC
– сельдь (Clupea harengus, Clupea pallasii), анчоусы (Engraulis spp.), сардины (Sardina pilchardus, Sardinops spp.), сардинелла (Sardinella spp.), кильки или шпроты (Sprattus sprattus), скумбрия (Scomber scombrus, Scomber australasicus, Scomber japonicus), ставрида (Trachurus spp.), кобия (Rachycentron canadum) и меч-рыба (Xiphias gladius), за исключением печени, икры и молок:
0302.41
- - сельдь (Cluрea harengus, Cluрea рallasii)
CC
0302.42
- - анчоусы (Engraulis spp.)
CC
0302.43
- - сардины (Sardina pilchardus, Sardinops spp.), сардинелла (Sardinella spp.), кильки или шпроты (Sprattus sprattus)
CC
0302.44
- - скумбрия (Scomber scombrus, Scomber australasicus, Scomber japonicus)
CC
0302.45
- - ставрида (Trachurus spp.)
CC
0302.46
-- кобия (Rachycentron canadum)
CC
0302.47
- - меч-рыба (Xiphias gladius)
CC
- рыба семейств Bregmacerotidae, Euclichthyidae, Gadidae, Macrouridae, Melanonidae, Merlucciidae, Moridae и Muraenolepididae, за исключением печени, икры и молок:

0301 94
көк немесе қарапайым тунец және көгілдір тынықмұхиттық тунец (Thunnus thynnus, Thunnus немесеientalis)
WO
0301 95
көк оңтүстік тунец (Thunnus maccoyii)
WO
0301 99
өзге
WO
302
0304-тауарлық позициясының балық етінен басқа және балық сүбесін қоспағанда, жаңа ұсталған немесе мұздатылған балық:
бауырды, уылдырықты және шоғалды қоспағанда, албырт:
0302 11
бахтах (Salmo trutta, Oncнемесеhynchus mykiss, Oncнемесеhynchus clarki, Oncнемесеhynchus aguabonita, Oncнемесеhynchus gilae, Oncнемесеhynchus aрache және Oncнемесеhynchus chrysogaster)
CC
0302 13
тынықмұхитттық албырт (Oncнемесеhynchus nerka, Oncнемесеhynchus gнемесеbuscha, Oncнемесеhynchus keta, Oncнемесеhynchus tschawytscha, Oncнемесеhynchus kisutch, Oncнемесеhynchus masou и Oncнемесеhynchus rhodurus)
CC
0302 14
атлант албырты (Salmo salar) және дунай албырты (Hucho hucho)
CC
0302 19
өзге
CC
бауырды, уылдырықты және шоғалды қоспағанда, камбалатәріздестер (Рleuronectidae, Bothidae, Cynoglossidae, Soleidae, Scoрhthalmidae және Citharidae:
0302 21
палтус (Reinhardtius hiррoglossoides, Hiррoglossus hiррoglossus, Hiррoglossus stenoleрis)
CC
0302 22
теңіз камбаласы (Рleuronectes рlatessa)
CC
0302 23
теңіз тілі (Solea sрр.)
CC
0302 24
тюрбо (Psetta maxima)
CC
0302 29
өзге
CC
бауырды, уылдырықты және шоғалды қоспағанда, тунец (Thunnus тұқымдас), скипджек немесе жолақ тунец (Euthynnus (Katsuwonus) рelamis:
0302 31
ұзын қауырсыны бар тунец немесе альбакор (Thunnus alalunga)
CC
0302 32
сары қауырсыны бар тунец (Thunnus albacares)
CC
0302 33
скипджек немесе жолақ тунец
CC
0302 34
үлкен көзді тунец (Thunnus obesus)
CC
0302 35
көк немесе қарапайым тунец және көгілдір тынықмұхиттық тунец (Thunnus thynnus, Thunnus немесеientalis)
CC
0302 36
көк оңтүстік тунец (Thunnus maccoyii)
CC
0302 39
өзге
CC
бауырды, уылдырықты және шоғалды қоспағанда, майшабақ (Clupea harengus, Clupea pallasii), анчоустар (Engraulis spp.), сардиналар (Sardina pilchardus, Sardinops spp.), сардинелла (Sardinella spp.), шабақ балық немесе майбалық (Sprattus sprattus), скумбрия (Scomber scombrus, Scomber australasicus, Scomber japonicus), ставрида (Trachurus spp.), кобия (Rachycentron canadum) және семсер-балық (Xiphias gladius):
0302 41
майшабақ (Cluрea harengus, Cluрea рallasii)
CC
0302 42
анчоустар (Engraulis spp.)
CC
0302 43
сардиналар (Sardina pilchardus, Sardinops spp.), сардинелла (Sardinella spp.), шабақ балық немесе майбалық (Sprattus sprattus)
CC
0302 44
скумбрия (Scomber scombrus, Scomber australasicus, Scomber japonicus)
CC
0302 45
ставрида (Trachurus spp.)
CC
0302 46
кобия (Rachycentron canadum)
CC
0302 47
семсер-балық (Xiphias gladius)
CC
бауырды, уылдырықты және шоғалды қоспағанда, Bregmacerotidae, Euclichthyidae, Gadidae, Macrouridae, Melanonidae, Merlucciidae, Mнемесеidae және Muraenolepididae тұқымының балықтары:

0303.83
- - клыкач (Dissostichus spp.)
CC
0303.84
- - лаврак (Dicentrarchus spp.)
CC
0303.89
- - прочая
CC
0303.90
- печень, икра и молоки
CC
03.04
Филе рыбное и прочее мясо рыбы (включая фарш), свежие, охлажденные или мороженые:
- филе свежее или охлажденное тилапии (Oreochromis spp.), сома (Pangasius spp., Silurus spp., Clarias spp., Ictalurus spp.), карпа (Cyprinus carpio, Carassius carassius, Ctenopharyngodon idellus, Hypophthalmichthys spp., Cirrhinus spp., Mylopharyngodon piceus), угря (Anguilla spp.), латеса нильского (Lates niloticus) и змееголова (Channa spp.):
0304.31
- - тилапии (Oreochromis spp.)
СС
0304.32
- - сома (Pangasius spp., Silurus spp., Clarias spp., Ictalurus spp.)
СС
0304.33
- - латеса нильского (Lates niloticus)
СС
0304.39
- - прочее
СС
- филе прочей рыбы, свежее или охлажденное:
0304.41
- - лосося тихоокеанского (Oncorhynchus nerka, Oncorhynchus gorbuscha, Oncorhynchus keta, Oncorhynchus tschawytscha, Oncorhynchus kisutch, Oncorhynchus masou и Oncorhynchus rhodurus), лосося атлантического (Salmo salar) и лосося дунайского (Hucho hucho)
СС
0304.42
- - форели (Salmo trutta, Oncorhynchus mykiss, Oncorhynchus clarki, Oncorhynchus aguabonita, Oncorhynchus gilae, Oncorhynchus apache и Oncorhynchus chrysogaster)
СС
0304.43
- - камбалообразных (Pleuronectidae, Bothidae, Cynoglossidae, Soleidae, Scophthalmidae и Citharidae)
СС
0304.44
- - рыбы семейств Bregmacerotidae, Euclichthyidae, Gadidae, Macrouridae, Melanonidae, Merlucciidae, Moridae и Muraenolepididae
СС
0304.45
- - меч-рыбы (Xiphias gladius)
СС
0304.46
- - клыкача (Dissostichus spp.)
СС
0304.49
- - прочее
СС
- прочее, свежее или охлажденное:
0304.51
- - тилапии (Oreochromis spp.), сома (Pangasius spp., Silurus spp., Clarias spp., Ictalurus spp.), карпа (Cyprinus carpio, Carassius carassius, Ctenopharyngodon idellus, Hypophthalmichthys spp., Cirrhinus spp., Mylopharyngodon piceus), угря (Anguilla spp.), латеса нильского (Lates niloticus) и змееголова (Channa spp.)
СС
0304.52
- - лососевых
СС
0304.53
-- рыбы семейств Bregmacerotidae, Euclichthyidae, Gadidae, Macrouridae, Melanonidae, Merlucciidae, Moridae и Muraenolepididae
СС
0304.54
- - меч-рыбы (Xiphias gladius)
СС
0304.55
- - клыкача (Dissostichus spp.)
СС
0304.59
- - прочее
СС
- филе мороженое тилапии (Oreochromis spp.), сома (Pangasius spp., Silurus spp., Clarias spp., Ictalurus spp.), карпа (Cyprinus carpio, Carassius carassius, Ctenopharyngodon idellus, Hypophthalmichthys spp., Cirrhinus spp., Mylopharyngodon piceus), угря (Anguilla spp.), латеса нильского (Lates niloticus) и змееголова (Channa spp.):

0303 83
азулы (Dissostichus spp.)
CC
0303 84
лаврак (Dicentrarchus spp.)
CC
0303 89
өзге
CC
0303 90
бауыр, уылдырық және шоғалдары
CC
304
Жаңа ұсталған, тоңазытылған немесе мұздатылған балық сүбесі (балық фаршын қоса алғанда) және өзге балық ету:
тилапияның (немесеeochromis spp.), жайынның (Pangasius spp., Silurus spp., Clarias spp., Ictalurus spp.), тұқының (Cyprinus carpio, Carassius carassius, Ctenopharyngodon idellus, Hypophthalmichthys spp., Cirrhinus spp., Mylopharyngodon piceus), жыланбалықтың (Anguilla spp.), ніл латесінің (Lates niloticus) және жыланбас балықтың (Channa spp.) жас немесе мұздатылған сүбесі:
0304 31
тилапияның (немесеeochromis spp.)
СС
0304 32
жайынның (Pangasius spp., Silurus spp., Clarias spp., Ictalurus spp.)
СС
0304 33
ніл латесінің (Lates niloticus)
СС
0304 39
өзге
СС
жаңа ұсталған немесе тоңазытылған, өзге балық сүбесі:
0304 41
тынықмұхиттық албырт (Oncнемесеhynchus nerka, Oncнемесеhynchus gнемесеbuscha, Oncнемесеhynchus keta, Oncнемесеhynchus tschawytscha, Oncнемесеhynchus kisutch, Oncнемесеhynchus masou және Oncнемесеhynchus rhodurus), атлант албырты (Salmo salar) және дунай албырты (Hucho hucho)
СС
0304 42
бахтах (Salmo trutta, Oncнемесеhynchus mykiss, Oncнемесеhynchus clarki, Oncнемесеhynchus aguabonita, Oncнемесеhynchus gilae, Oncнемесеhynchus apache және Oncнемесеhynchus chrysogaster)
СС
0304 43
камбала тәріздес (Pleuronectidae, Bothidae, Cynoglossidae, Soleidae, Scophthalmidae және Citharidae)
СС
0304 44
Bregmacerotidae, Euclichthyidae, Gadidae, Macrouridae, Melanonidae, Merlucciidae, Mнемесеidae және Muraenolepididae тұқымдас балықтар
СС
0304 45
семсер– балық (Xiphias gladius)
СС
0304 46
азулы (Dissostichus spp.)
СС
0304 49
өзге
СС
жаңа ұсталған немесе тоңазытылған өзгелеріы:
0304 51
тилапия (немесеeochromis spp.), жайын (Pangasius spp., Silurus spp., Clarias spp., Ictalurus spp.), тұқы (Cyprinus carpio, Carassius carassius, Ctenopharyngodon idellus, Hypophthalmichthys spp., Cirrhinus spp., Mylopharyngodon piceus), жыланбалық (Anguilla spp.), ніл латесі (Lates niloticus) және жыланбас балық (Channa spp.)
СС
0304 52
албырттық
СС
0304 53
Bregmacerotidae, Euclichthyidae, Gadidae, Macrouridae, Melanonidae, Merlucciidae, Mнемесеidae және Muraenolepididae тұқымдас балықтар
СС
0304 54
семсер–балық (Xiphias gladius)
СС
0304 55
азулы (Dissostichus spp.)
СС
0304 59
өзге
СС
тилапияның (немесеeochromis spp.), жайынның (Pangasius spp., Silurus spp., Clarias spp., Ictalurus spp.), тұқының (Cyprinus carpio, Carassius carassius, Ctenopharyngodon idellus, Hypophthalmichthys spp., Cirrhinus spp., Mylopharyngodon piceus), жыланбалықтың (Anguilla spp.), ніл латесінің (Lates niloticus) және жыланбас балықтың мұздатылған сүбесі (Channa spp.):

0304.61
- - тилапии (Oreochromis spp.)
СС
0304.62
- - сома (Pangasius spp., Silurus spp., Clarias spp., Ictalurus spp.)
СС
0304.63
- - латеса нильского (Lates niloticus)
СС
0304.69
- - прочее
СС
- филе мороженое рыбы семейств Bregmacerotidae, Euclichthyidae, Gadidae, Macrouridae, Melanonidae, Merlucciidae, Moridae и Muraenolepididae:
0304.71
- - трески (Gadus morhua, Gadus ogac, Gadus macrocephalus)
СС
0304.72
- - пикши (Melanogrammus aeglefinus)
СС
0304.73
- - сайды (Pollachius virens)
СС
0304.74
- - мерлузы (Merluccius spp.) и американского нитеперого налима (Urophycis spp.)
СС
0304.75
- - минтая (Theragra chalcogramma)
СС
0304.79
- - прочее
СС
- филе прочей рыбы, мороженое:
0304.81
- - лосося тихоокеанского (Oncorhynchus nerka, Oncorhynchus gorbuscha, Oncorhynchus keta, Oncorhynchus tschawytscha, Oncorhynchus kisutch, Oncorhynchus masou и Oncorhynchus rhodurus), лосося атлантического (Salmo salar) и лосося дунайского (Hucho hucho)
СС
0304.82
- - форели (Salmo trutta, Oncorhynchus mykiss, Oncorhynchus clarki, Oncorhynchus aguabonita, Oncorhynchus gilae, Oncorhynchus apache и Oncorhynchus chrysogaster)
СС
0304.83
- - камбалообразных (Pleuronectidae, Bothidae, Cynoglossidae, Soleidae, Scophthalmidae и Citharidae)
СС
0304.84
- - меч-рыбы (Xiphias gladius)
СС
0304.85
- - клыкача (Dissostichus spp.)
СС
0304.86
- - сельди (Clupea harengus, Clupea pallasii)
СС
0304.87
- - тунца (рода Thunnus), скипджека, или тунца полосатого (Euthynnus (Katsuwonus) pelamis)
СС
0304.89
- - прочее
СС
- прочее, мороженое:
0304.91
- - меч-рыбы (Xiрhias gladius)
СС
0304.92
- - клыкача (Dissostichus spp.)
СС
0304.93
- - тилапии (Oreochromis spp.), сома (Pangasius spp., Silurus spp., Clarias spp., Ictalurus spp.), карпа (Cyprinus carpio, Carassius carassius, Ctenopharyngodon idellus, Hypophthalmichthys spp., Cirrhinus spp., Mylopharyngodon piceus), угря (Anguilla spp.), латеса нильского (Lates niloticus) и змееголова (Channa spp.):
СС
0304.94
- - минтая (Theragra chalcogramma)
СС
0304.95
- - рыбы семейств Bregmacerotidae, Euclichthyidae, Gadidae, Macrouridae, Melanonidae, Merlucciidae, Moridae и Muraenolepididae, кроме минтая (Theragra chalcogramma)
СС
0304.99
- - прочее
СС
03.05
Рыба сушеная, соленая или в рассоле; рыба копченая, не подвергнутая или подвергнутая тепловой обработке до или в процессе копчения; рыбная мука тонкого и грубого помола и гранулы из рыбы, пригодные для употребления в пищу:
0305.10
- рыбная мука тонкого и грубого помола и гранулы из рыбы, пригодные для употребления в пищу
CC
0305.20
- печень, икра и молоки рыбы, сушеные, копченые, соленые или в рассоле
CC
- филе рыбы, сушеное, соленое или в рассоле, но не копченое:

0304 61
тилапия (немесеeochromis spp.)
СС
0304 62
жайын (Pangasius spp., Silurus spp., Clarias spp., Ictalurus spp.)
СС
0304 63
ніл латесі (Lates niloticus)
СС
0304 69
өзге
СС
Bregmacerotidae, Euclichthyidae, Gadidae, Macrouridae, Melanonidae, Merlucciidae, Mнемесеidae және Muraenolepididae тұқымдас балықтардың мұздатылған сүбесі:
0304 71
нәлімдер (Gadus mнемесеhua, Gadus ogac, Gadus macrocephalus)
СС
0304 72
пикшалар (Melanogrammus aeglefinus)
СС
0304 73
сайдалар (Pollachius virens)
СС
0304 74
мерлузалар (Merluccius spp.) және америкалық қауырсыны жіп тәріздес нәлім (Urophycis spp.)
СС
0304 75
минтай (Theragra chalcogramma)
СС
0304 79
өзге
СС
өзге балық сүбесі, мұздатылған:
0304 81
тынықмұхиттық албырт (Oncнемесеhynchus nerka, Oncнемесеhynchus gнемесеbuscha, Oncнемесеhynchus keta, Oncнемесеhynchus tschawytscha, Oncнемесеhynchus kisutch, Oncнемесеhynchus masou и Oncнемесеhynchus rhodurus), атлант албырты (Salmo salar) және дунай албырты (Hucho hucho)
СС
0304 82
бахтах (Salmo trutta, Oncнемесеhynchus mykiss, Oncнемесеhynchus clarki, Oncнемесеhynchus aguabonita, Oncнемесеhynchus gilae, Oncнемесеhynchus apache және Oncнемесеhynchus chrysogaster)
СС
0304 83
камбалатәріздес (Pleuronectidae, Bothidae, Cynoglossidae, Soleidae, Scophthalmidae және Citharidae)
СС
0304 84
семсер– балық (Xiphias gladius)
СС
0304 85
азулы (Dissostichus spp.)
СС
0304 86
майшабақ (Clupea harengus, Clupea pallasii)
СС
0304 87
тунец (рода Thunnus), скипджек, немесе жолақ тунец (Euthynnus (Katsuwonus) pelamis)
СС
0304 89
өзге
СС
өзге, мұздатылған:
0304 91
семсер– балық (Xiрhias gladius)
СС
0304 92
азулы (Dissostichus spp.)
СС
0304 93
тилапия (немесеeochromis spp.), жайын (Pangasius spp., Silurus spp., Clarias spp., Ictalurus spp.), тұқы (Cyprinus carpio, Carassius carassius, Ctenopharyngodon idellus, Hypophthalmichthys spp., Cirrhinus spp., Mylopharyngodon piceus), жыланбалық (Anguilla spp.), ніл латесі (Lates niloticus) және жыланбас балық (Channa spp.):
СС
0304 94
минтай (Theragra chalcogramma)
СС
0304 95
минтайдан өзге, Bregmacerotidae, Euclichthyidae, Gadidae, Macrouridae, Melanonidae, Merlucciidae, Mнемесеidae және Muraenolepididae, тұқымдас балықтар (Theragra chalcogramma)
СС
0304 99
өзге
СС
305
Кептірілген, тұздалған және тұздықтағы балық; қақтау процесі кезінде не оған дейін жылулық өңдеуге ұшыраған немесе ұшырамаған қақталған балық; тамаққа қолдануға жарамды майда немесе ірі тартылған балық ұны және балық түйіршіктері:
0305 10
тамаққа қолдануға жарамды майда немесе ірі тартылған балық ұны
CC
0305 20
кептірілген, тұздалған немесе тұздықтағы балық бауыры, уылдырығы және шоғырлары
CC
кептірілген, тұздалған немесе тұздықтағы балық сүбесі, бірақ қақталмаған:

0305.31
- - тилапии (Oreochromis spp.), сома (Pangasius spp., Silurus spp., Clarias spp., Ictalurus spp.), карпа (Cyprinus carpio, Carassius carassius, Ctenopharyngodon idellus, Hypophthalmichthys spp., Cirrhinus spp., Mylopharyngodon piceus), угря (Anguilla spp.), латеса нильского (Lates niloticus) и змееголова (Channa spp.)
CC
0305.32
- - рыбы семейств Bregmacerotidae, Euclichthyidae, Gadidae, Macrouridae, Melanonidae, Merlucciidae, Moridae и Muraenolepididae
CC
0305.39
- - прочее
CC
- рыба копченая, включая филе, кроме пищевых рыбных субпродуктов:
0305.41
- - лосось тихоокеанский (Oncorhynchus nerka, Oncorhynchus gorbuscha, Oncorhynchus keta, Oncorhyncus tschawytscha, Oncorhynchus kisutch, Oncorhynchus masou и Oncorhynchus rhodurus), лосось атлантический (Salmo salar) и лосось дунайский (Hucho hucho)
CC
0305.42
- - сельдь (Cluрea harengus, Cluрea рallasii)
CC
0305.43
- - форель (Salmo trutta, Oncorhynchus mykiss, Oncorhynchus clarki, Oncorhynchus aguabonita, Oncorhynchus gilae, Oncorhynchus apache и Oncorhynchus chrysogaster)
CC
0305.44
- - тилапия (Oreochromis spp.), сом (Pangasius spp., Silurus spp., Clarias spp., Ictalurus spp.), карп (Cyprinus carpio, Carassius carassius, Ctenopharyngodon idellus, Hypophthalmichthys spp., Cirrhinus spp., Mylopharyngodon piceus), угорь (Anguilla spp.), латес нильский (Lates niloticus) и змееголов (Channa spp.)
CC
0305.49
- - прочая
CC
- рыба сушеная, кроме пищевых рыбных субпродуктов, соленая или несоленая, но не копченая:
0305.51
- - треска (Gadus morhua, Gadus ogac, Gadus macroceрhalus)
CC
0305.59
- - прочая
CC
- рыба соленая, но не сушеная или не копченая, и рыба в рассоле, кроме пищевых рыбных субпродуктов:
0305.61
- - сельдь (Cluрea harengus, Cluрea рallasii)
CC
0305.62
- - треска (Gadus morhua, Gadus ogac, Gadus macroceрhalus)
CC
0305.63
- - анчоусы (Engraulis sрр.)
CC
0305.64
- - тилапия (Oreochromis spp.), сом (Pangasius spp., Silurus spp., Clarias spp., Ictalurus spp.), карп (Cyprinus carpio, Carassius carassius, Ctenopharyngodon idellus, Hypophthalmichthys spp., Cirrhinus spp., Mylopharyngodon piceus), угорь (Anguilla spp.), латес нильский (Lates niloticus) и змееголов (Channa spp.)
CC
0305.69
- - прочая
CC
- плавники, головы, хвосты, плавательные пузыри и прочие пищевые рыбные субпродукты:
0305.71
- - плавники акульи
CC
0305.72
- - головы, хвосты, плавательные пузыри рыб
CC
0305.79
- - прочие
CC
03.06
Ракообразные, в панцире или без панциря, живые, свежие, охлажденные, мороженые, сушеные, соленые или в рассоле; ракообразные копченые, в панцире или без панциря, не подвергнутые или подвергнутые тепловой обработке до или в процессе копчения; ракообразные в панцире, сваренные на пару или в кипящей воде, охлажденные или неохлажденные, мороженые, сушеные, соленые или в рассоле; мука тонкого и грубого помола и гранулы из ракообразных, пригодные для употребления в пищу:
- мороженые:

0305 31
тилапия (немесеeochromis spp.), жайын (Pangasius spp., Silurus spp., Clarias spp., Ictalurus spp.), тұқыа (Cyprinus carpio, Carassius carassius, Ctenopharyngodon idellus, Hypophthalmichthys spp., Cirrhinus spp., Mylopharyngodon piceus), жыланбалық (Anguilla spp.), ніл латесі (Lates niloticus) және жыланбас балық (Channa spp.)
CC
0305 32
Bregmacerotidae, Euclichthyidae, Gadidae, Macrouridae, Melanonidae, Merlucciidae, Mнемесеidae және Muraenolepididae тұқымдас балықтар
CC
0305 39
өзге
CC
тағамдық балық қосалқы өнімдерінен өзге, сүбені қоса алғандағы қақталған балықтар:
0305 41
тынықмұхит албырты (Oncнемесеhynchus nerka, Oncнемесеhynchus gнемесеbuscha, Oncнемесеhynchus keta, Oncнемесеhynchus tschawytscha, Oncнемесеhynchus kisutch, Oncнемесеhynchus masou және Oncнемесеhynchus rhodurus), атлант албырты (Salmo salar) және дунай албырты (Hucho hucho)
CC
0305 42
майшабақ (Cluрea harengus, Cluрea рallasii)
CC
0305 43
бахтах(Salmo trutta, Oncнемесеhynchus mykiss, Oncнемесеhynchus clarki, Oncнемесеhynchus aguabonita, Oncнемесеhynchus gilae, Oncнемесеhynchus apache және Oncнемесеhynchus chrysogaster)
CC
0305 44
тилапия (немесеeochromis spp.), жайын (Pangasius spp., Silurus spp., Clarias spp., Ictalurus spp.), тұқы (Cyprinus carpio, Carassius carassius, Ctenopharyngodon idellus, Hypophthalmichthys spp., Cirrhinus spp., Mylopharyngodon piceus), жыланбалық (Anguilla spp.), ніл латесі (Lates niloticus) және жыланбас балықтар (Channa spp.)
CC
0305 49
өзге
CC
тағамдық балық қосалқы өнімдерінен өзге, кептірілген балықтар, бірақ қақталмаған:
0305 51
нәлім (Gadus mнемесеhua, Gadus ogac, Gadus macroceрhalus)
CC
0305 59
өзге
CC
қақталмаған немесе кептірілмеген тұздалған балықтар, және тағамдық балық қосалқы өнімдерінен өзге, тұздықтағы балықтар:
0305 61
майшабақ (Cluрea harengus, Cluрea рallasii)
CC
0305 62
нәлімдер (Gadus mнемесеhua, Gadus ogac, Gadus macroceрhalus)
CC
0305 63
анчоустар (Engraulis sрр.)
CC
0305 64
тилапия (немесеeochromis spp.), жайын (Pangasius spp., Silurus spp., Clarias spp., Ictalurus spp.), тұқы (Cyprinus carpio, Carassius carassius, Ctenopharyngodon idellus, Hypophthalmichthys spp., Cirrhinus spp., Mylopharyngodon piceus), жыланбалық (Anguilla spp.), ніл латесі (Lates niloticus) және жыланбас балық (Channa spp.)
CC
0305 69
өзге
CC
жүзбеқанаттар, бас, құйрықтар, жүзу қабы және өзге тағамдық балық қосалқы өнімдері:
0305 71
акуланың жүзбеқанаттары
CC
0305 72
балықтың басы, құйрығы, жүзу қабы
CC
0305 79
өзге
CC
306
Тірі, жаңа ұсталған, тоңазытылған, мұздатылған, кептірілген, тұздалған немесе тұздықтағы бақалшақтағы немесе бақалшағы жоқ шаянтәріздестер; қақтау процесі кезінде не оған дейін жылулық өңдеуге ұшыраған немесе ұшырамаған бақалшақтағы немес бақалшағы жоқ қақталған шаянтәріздестер; бумен немесе қайнаған суда пісірілген, суытылған немесе суытылмаған, мұздатылған, кептірілген, тұздалған немесе тұздықтағы бақалшақтағы шаянтәріздестер; тамаққа қолдануға жарамды майда немесе ірі тартылған шаянтәріздестер ұны және түйіршіктері:
мұздатылған:

0510.00
Амбра серая, струя бобровая, циветта и мускус; шпанки; желчь, в том числе сухая; железы и прочие продукты животного происхождения, используемые в производстве фармацевтических продуктов, свежие, охлажденные, мороженые или обработанные иным способом для кратковременного хранения
СС
05.11
Продукты животного происхождения, в другом месте не поименованные или не включенные; павшие животные группы 01 или 03, непригодные для употребления в пищу:
0511.10
– сперма бычья
СС
– прочие:
0511.91
– – продукты из рыбы, ракообразных, моллюсков или прочих водных беспозвоночных; павшие животные группы 03
СС
0511.99
– – прочие
СС
ГРУППА 6
ЖИВЫЕ ДЕРЕВЬЯ И ДРУГИЕ РАСТЕНИЯ; ЛУКОВИЦЫ, КОРНИ И ПРОЧИЕ АНАЛОГИЧНЫЕ ЧАСТИ РАСТЕНИЙ; СРЕЗАННЫЕ ЦВЕТЫ И ДЕКОРАТИВНАЯ ЗЕЛЕНЬ
06.01
Луковицы, клубни, клубневидные корни, клубнелуковицы, корневища, включая разветвленные, находящиеся в состоянии вегетативного покоя, вегетации или цветения; растения и корни цикория, кроме корней товарной позиции 1212:
0601.10
– луковицы, клубни, клубневидные корни, клубнелуковицы, корневища, включая разветвленные, находящиеся в состоянии вегетативного покоя
СС
0601.20
– луковицы, клубни, клубневидные корни, клубнелуковицы, корневища, включая разветвленные, находящиеся в состоянии вегетации или цветения; растения и корни цикория
СС
06.02
Прочие живые растения (включая их корни), черенки и отводки; мицелий гриба:
0602.10
– неукорененные черенки и отводки
СС
0602.20
– деревья, кустарники и кустарнички, привитые или непривитые, приносящие съедобные плоды или орехи
СС
0602.30
– рододендроны и азалии, привитые или непривитые
СС
0602.40
– розы, привитые или непривитые
СС
0602.90
– прочие
СС
06.03
Срезанные цветы и бутоны, пригодные для составления букетов или для декоративных целей, свежие, засушенные, окрашенные, отбеленные, пропитанные или подготовленные другими способами:
– свежие:
0603.11
– – розы
СС
0603.12
– – гвоздики
СС
0603.13
– – орхидеи
СС
0603.14
– – хризантемы
СС
0603.15
– – лилии (Lilium spp.)
СС
0603.19
– – прочие
СС
0603.90
– прочие
СС
06.04
Листья, ветки и другие части растений без цветков или бутонов, травы, мхи и лишайники, пригодные для составления букетов или для декоративных целей, свежие, засушенные, окрашенные, отбеленные, пропитанные или подготовленные другими способами:
0604.20
– свежие
СС
0604.90
– прочие
СС
ГРУППА 7
ОВОЩИ И НЕКОТОРЫЕ СЪЕДОБНЫЕ КОРНЕПЛОДЫ И КЛУБНЕПЛОДЫ
07.01
Картофель свежий или охлажденный:

0510 00
Жас, тоңазытылған, мұздатылған, немесе қысқа мерзімге сақтау үшін өзге де тәсілмен өңделген сұр амбра, камшаттың тобылғысы, циветта мен мускус; алагүліктер; өт, оның ішінде құрғағы; фармацевтикалық өнімдерді өндіруде пайдаланатын бездер мен жануарлардан алынған өзге де өнімдер
СС
511
Басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген жануарлардан алынатын өнімдер; тамаққа пайдалану үшін жарамсыз 01 немесе 03 - топтағы өлген жануарлар:
0511 10
бұқаның шәуеті
СС
өзгелері:
0511 91
балықтың және шаян тәріздестердің, ұлулар және өзге де су омыртқасыздарының өнімдері; 03– топтың өлген жануарлары
СС
0511 99
өзгелері
СС
06-топ
Тірі ағаштар және өзге де өсімдіктер; пияздар, тамырлар және өсімдіктердің өзге де ұқсас бөліктері, кесіп алынған гүлдер және сәндік өсімдіктер
601
Пияздар, түйнектер, түйнек тәрізді тамырлар, түйнекті пияздар, бұтақталғандарды қоса алғанда, вегетативтік тыныштықтағы, вегетация немесе гүлдену жағдайындағы тамыр сабақтары; 1212-тауарлық позициясындағы тамырлардан өзге, өсімдіктер және шашыратқының тамырлары:
0601 10
вегетативтік тыныштық жағдайындағы бұтақталғандарды қоса алғанда, пияздар, түйнектер, түйнек тәрізді тамырлар, түйнекті пияздар
СС
0601 20
Пияздар, түйнектер, түйнек тәрізді тамырлар, түйнекті пияздар, бұтақталғандарды қоса алғанда, вегетативтік тыныштықтағы немесе гүлдену жағдайындағы тамыр сабақтары, өсімдіктер және шашыратқының тамырлары
СС
602
Өзге де тірі өсімдіктер (олардың тамырларын қоса алғанда), сабақтар немесе сұлатпа бұтақтар; саңырауқұлақтың жіпшумағы:
0602 10
тамырланбаған сабақтар мен сұлатпа бұтақтар
СС
0602 20
ұластырылған немесе ұластырылмаған, жеуге жарайтын жемістер немесе жаңғақтар беретін ағаштар, бұталар және бұташықтар
СС
0602 30
ұластырылған немесе ұластырылмаған әлпеншектер және азалиялар;
СС
0602 40
ұластырылған немесе ұластырылмаған раушандар
СС
0602 90
өзгелері
СС
603
Гүлшоқтар жасау үшін немесе сәндік мақсаттар үшін жарамды, жас, кептірілген, боялған, ағартылған, сіңдірілген немесе өзге де тәсілдермен дайындалып, кесіп алынған гүлдер және гүлшанақтар:
жас:
0603 11
раушандар
СС
0603 12
қалампырлар
СС
0603 13
орхидеялер
СС
0603 14
бақытгүлдер
СС
0603 15
лалагүлдер (Lilium spp.)
СС
0603 19
өзгелері
СС
0603 90
өзгелері
СС
604
Гүлшоқтар жасау үшін немесе сәндік мақсаттар үшін жарамды, жас кептірілген, боялған, ағартылған, сіңдірілген немесе өзге де тәсілдермен дайындалған жапырақтар, бұтақтар және гүлсіз және гүлшанақтарсыз өсімдіктердің өзге де бөліктері, шөптер, мүктер және қыналар:
0604 20
жас
СС
0604 90
өзгелері
СС
07-топ
Көкөністер және кейбір жеуге жарайтын тамыр тұқымдары мен түйнек жемістер
701
Жаңадан піскен және тоңазытылған картоп:

0813.40
– прочие фрукты
CC
0813.50
– смеси орехов или сушеных плодов данной группы
CC
0814.00
Кожура цитрусовых плодов или корки дынь (включая корки арбуза), свежие, замороженные, сушеные или консервированные для кратковременного хранения в рассоле, сернистой воде или в другом временно консервирующем растворе
CC
ГРУППА 9
КОФЕ, ЧАЙ, МАТЕ, ИЛИ ПАРАГВАЙСКИЙ ЧАЙ, И ПРЯНОСТИ
09.01
Кофе, жареный или нежареный, с кофеином или без кофеина; кофейная шелуха и оболочки зерен кофе; заменители кофе, содержащие кофе в любой пропорции:
– кофе нежареный:

0813 40
өзге жемістер
CC
0813 50
берілген топтың кептірілген жемістерінің немесе жаңғақтардың қоспалары
CC
0814 00
Цитрус тұқымдас жемістердің қабығы немесе қауындардың қабықтары (қарбыздың қабықтарын қосқанда), балғын, тоңазытылған, кептірілген немесе күкірт диоксидінде, тұздықта, күкіртті суда немесе өзге уақытша консервілейтін ерітіндіде қысқа мерзімді сақтау үшін консервіленгендер
CC
09-топ
Кофе, шай, мате, немесе парагвай шайы, және татымдылықтар
901
Қуырылған немесе қуырылмаған, кофеинмен немесе кофеинсіз кофе; кофе қауызы және кофе дәндерінің қабықшалары; кез келген пропорциядағы кофесі бар кофе алмастырғыштары:
қуырылмаған кофе:

1702.90
– прочие, включая инвертный сахар и прочие сахара и сахарные сиропы, содержащие в сухом состоянии 50 мас.% фруктозы
CC, за исключением группы 12
17.03
Меласса, полученная в результате извлечения или рафинирования сахара:
1703.10
– меласса тростниковая
CC, за исключением группы 12
1703.90
– прочая
CC, за исключением группы 12
17.04
Кондитерские изделия из сахара (включая белый шоколад), не содержащие какао:
1704.10
– жевательная резинка, покрытая или не покрытая сахаром
CC
1704.90
– прочие
CC
ГРУППА 18
КАКАО И ПРОДУКТЫ ИЗ НЕГО
1801.00
Какао-бобы, целые или дробленые, сырые или жареные
CC
1802.00
Шелуха, оболочки, кожица и прочие отходы какао
CC
18.03
Какао-паста, обезжиренная или необезжиренная:
1803.10
– необезжиренная
CTH
1803.20
– частично или полностью обезжиренная
CTH
1804.00
Какао-масло, какао-жиp
CTH
1805.00
Какао-порошок без добавок сахара или других подслащивающих веществ
CTH
18.06
Шоколад и прочие готовые пищевые продукты, содержащие какао:
1806.10
– какао-порошок с добавлением сахара или других подслащивающих веществ
CTH или VAC 40%
1806.20
– изделия готовые прочие, в брикетах, пластинках или плитках массой более 2 кг, или в жидком, пастообразном, порошкообразном, гранулированном или другом аналогичном виде в контейнерах или в первичных упаковках с содержимым более 2 кг
CTH или VAC 40%
– прочие, в брикетах, пластинках или плитках:
1806.31
– – с начинкой
CTH или VAC 40%
1806.32
– – без начинки
CTH или VAC 40%
1806.90
– прочие
CTH или VAC 40%
ГРУППА 19
ГОТОВЫЕ ПРОДУКТЫ ИЗ ЗЕРНА ЗЛАКОВ, МУКИ, КРАХМАЛА ИЛИ МОЛОКА; МУЧНЫЕ КОНДИТЕРСКИЕ ИЗДЕЛИЯ
19.01
Экстракт солодовый; готовые пищевые продукты из муки тонкого или грубого помола, крупы, крахмала или солодового экстракта, не содержащие какао или содержащие менее 40 мас.% какао в пересчете на полностью обезжиренную основу, в другом месте не поименованные или не включенные; готовые пищевые продукты из сырья товарных позиций 0401 – 0404, не содержащие или содержащие менее 5 мас.% какао в пересчете на полностью обезжиренную основу, в другом месте не поименованные или не включенные:
1901.10
– детское питание, расфасованное для розничной продажи
CC, за исключением группы 4
1901.20
– смеси и тесто для изготовления хлебобулочных и мучных кондитерских изделий товарной позиции 1905
CC
1901.90
– прочие
CC, за исключением группы 4
19.02
Макаронные изделия, подвергнутые или не подвергнутые тепловой обработке, с начинкой (из мяса или прочих продуктов) или без начинки, или приготовленные другим способом, такие как спагетти, макароны, лапша, рожки, клецки, равиоли, каннеллони; кускус, готовый или не готовый к употреблению в пищу:
– макаронные изделия, не подвергнутые тепловой обработке, без начинки или не приготовленные каким-либо другим способом:

1702 90
инвертті қантты қосқандағы өзгелеріы және өзге де қанттар мен құрамында құрғақ күйінде 50 салм. %-дан фруктоза бар қант шәрбаттары
12-топты қоспағанда, СС
1703
Қантты шығару немесе тазарту нәтижесінде алынған меласса:
1703 10
құрақ мелассасы
12-топты қоспағанда, СС
1703 90
өзгелері
12-топты қоспағанда, СС
1704
Құрамында какаосы жоқ, қанттан жасалған кондитерлік өнімдер (ақ шоколадты қоса алғанда):
1704 10
қант жалатылған немесе қант жалатылмаған сағыз
CC
1704 90
өзгелері
CC
18-топ
Какао және одан жасалған өнімдер
1801 00
Какао– бұршақтары, тұтас немесе уатылған, шикі немесе қуырылған
CC
1802 00
Какаоның қауызы, қабықтары, қабықшасы және өзге де қалдықтар
1803
Майы алынған немесе майы алынбаған какао-паста:
1803 10
майы алынбаған
CTH
1803 20
ішінара немесе толық майы алынған
CTH
1804 00
Май – какао, тоң май– какао
1805 00
Қант немесе өзге де тәттілендіргіш заттар қосылмаған ұнтақ какао
1806
Шоколад және құрамында какао бар дайын тағам өнімдері:
1806 10
Қант немесе өзге де тәттілендіргіш заттар қосылмаған ұнтақ какао
CTH немесе VAC 40%
1806 20
брикеттегі, пластинкадағы немесе плиткадағы, салмағы 2 кг астам, немесе қою, паста түрінде, ұнтақ түрінде, түйіршік түрінде немесе өзге де ұқсас түрде, контейнерлерде немесе алғашқы орамасы 2 кг астам құрайтын өзге де дайын өнімдер
CTH немесе VAC 40%
брикеттегі, пластинкадағы немесе плиткадағы өзгелері:
1806 31
ішінде салмасы бар
CTH немесе VAC 40%
1806 32
ішінде салмасы бар
CTH немесе VAC 40%
1806 90
өзгелері
CTH немесе VAC 40%
19-топ
Дәнді дақылдардың дәнінен, ұннан, крахмалдан немесе сүттен жасалған дайын өнімдер; ұннан жасалған кондитерлік өнімдер
1901
Уыттан жасалған экстракт; майда тартылған немесе ірі тартылған ұннан, жармадан, крахмалдан немесе құрамында какао немесе толық, майсыздандырылған негізге қайта есептегенде кемінде 40 салм.%-дан какао бар уыттан жасалған экстракт, басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген дайын тамақ өнімдері; 0401– 0404-тауарлық позицияларындағы шикізаттан жасалған, толық; майсыздандырылған негізімен қайта есептегенде құрамында какао жоқ немесе кемінде 5 салм.%-дан болатын, басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген дайын тамақ өнімдері:
1901 10
бөлшек сауда үшін буып-түйілген балалар тағамы
4-топты қоспағанда, СС
1901 20
бөлке нан және 1905 тауарлық позициясындағы ұннан жасалған кондитер өнімдерін әзірлеуге арналған аралас қоспалар мен қамыр
CC
1901 90
өзгелері
4-топты қоспағанда, СС
1902
Жылытып өңдеуге ұшыраған немесе ұшырамаған, ішінде салмасы бар (еттен немесе өзге өнімдерден) немесе салмасы жоқ, спагетти, макарон, кеспе, қысқа тілік кеспе, үзбендер, равиоли, каннеллони сияқты басқа тәсілдермен әзірленген макарон бұйымдары; тағамға пайдалануға әзір немесе әзір емес кускус:
жылытып өңдеуге ұшырамаған, ішінде салмасы жоқ немесе қандай да бір басқа жолмен әзірленбеген макарон бұйымдары:

1902.11
– – содержащие яйца
CC
1902.19
– – прочие
CC
1902.20
– макаронные изделия с начинкой, подвергнутые или не подвергнутые тепловой обработке или приготовленные другим способом
CC
1902.30
– макаронные изделия прочие
CC
1902.40
– кускус
CC
1903.00
Тапиока и ее заменители, приготовленные из крахмала, в форме хлопьев, гранул, зернышек, крупинок или в других аналогичных формах
CC
19.04
Готовые пищевые продукты, полученные путем вздувания или обжаривания зерна злаков или зерновых продуктов (например, кукурузные хлопья); злаки (кроме зерна кукурузы) в виде зерна или в виде хлопьев или зерна, обработанного иным способом (за исключением муки тонкого и грубого помола, крупы), предварительно отваренные или приготовленные иным способом, в другом месте не поименованные или не включенные:
1904.10
– готовые пищевые продукты, полученные путем вздувания или обжаривания зерна злаков или зерновых продуктов
CTH
1904.20
– готовые пищевые продукты, полученные из необжаренных зерновых хлопьев или смесей из необжаренных зерновых хлопьев с обжаренными зерновыми хлопьями или с вздутыми зернами злаков
CC
1904.30
– пшеница Bulgur
CC
1904.90
– прочие
CC
19.05
Хлеб, мучные кондитерские изделия, пирожные, печенье и прочие хлебобулочные и мучные кондитерские изделия, содержащие или не содержащие какао; вафельные пластины, пустые капсулы, пригодные для использования в фармацевтических целях, вафельные облатки для запечатывания, рисовая бумага и аналогичные продукты:
1905.10
– хрустящие хлебцы
CTH
1905.20
– имбирное печенье и аналогичные изделия:
CTH
– сладкое сухое печенье; вафли и вафельные облатки:
1905.31
– – сладкое сухое печенье
CTH
1905.32
– – вафли и вафельные облатки
CTH
1905.40
– сухари, гренки и аналогичные обжаренные продукты
CTH
1905.90
– прочие
CTH
ГРУППА 20
ПРОДУКТЫ ПЕРЕРАБОТКИ ОВОЩЕЙ, ФРУКТОВ, ОРЕХОВ ИЛИ ПРОЧИХ ЧАСТЕЙ РАСТЕНИЙ
20.01
Овощи, фрукты, орехи и другие съедобные части растений, приготовленные или консервированные с добавлением уксуса или уксусной кислоты:
2001.10
– огурцы и корнишоны
CC, за исключением группы 7
2001.90
– прочие
CC, за исключением группы 7
20.02
Томаты, приготовленные или консервированные без добавления уксуса или уксусной кислоты:
2002.10
– томаты целые или резаные на части
CC, за исключением группы 7
2002.90
– прочие
CC, за исключением группы 7
20.03
Грибы и трюфели, приготовленные или консервированные без добавления уксуса или уксусной кислоты:
2003.10
– грибы рода Agaricus
CC, за исключением группы 7
2003.90
– прочие
CC, за исключением группы 7

1902 11
құрамында жұмыртқасы бар
CC
1902 19
өзгелері
CC
1902 20
ішінде салмасы бар, жылытып өңдеуге ұшыраған немесе ұшырамаған немесе басқа тәсілмен әзірленген макарон бұйымдары
CC
1902 30
өзге макарон бұйымдары
CC
1902 40
кускус
CC
1903 00
Тапиока және оның үлпек, домалақ, дәнек, түйіршік нысанында немесе басқа да осыған ұқсас нысандарда әзірленген алмастырғыштары
CC
1904
Дақылдар дәндерін немесе дақылдар өнімдерін, бөрту немесе қуыру жолымен алынған дайын тамақ өнімдері (мысалы, жүгерінің үлпектері); дән түрінде немесе үлпек түрінде немесе басқа тәсілмен өңделген дәндер (майда және ірі тартылған ұнды, жарманы қоспағанда), алдын ала пісірілген немесе басқа тәсілмен дайындалған, басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген дақылдар (жүгері дәнінен басқа) дақылдар дәндерін немесе дақылдар өнімдерін үрлеу немесе қуыру жолымен алынған дайын тамақ өнімдері:
1904 10
дақылдар дәндерін немесе дақылдар өнімдерін үрлеу немесе қуыру жолымен алынған дайын тамақ өнімдері
CTH
1904 20
қуырылмаған дақылдар үлпектерінен алынған дайын тамақ өнімдері немесе қуырылған дақылдар үлпектерінен немесе үрленген дақылдар дәндерінен, қуырылмаған дақылдар дәндерінен алынған қоспалар
CC
1904 30
Bulgur бидайы
CC
1904 90
өзгелері
CC
1905
Құрамында какаосы бар немесе жоқ нан, ұннан жасалған кондитерлік өнімдер, пирожныйлар, печенье және өзге де нан өнімдері; фармацевтикалық мақсаттарда пайдалану үшін жарамды вафельді пластиналар, бос капсулалар, жапсыру үшін қажетті вафельді қабықтар, күріш қағазы және ұқсас өнімдер:
1905 10
қытырлақ нан ұсақтары
CTH
1905 20
зімбір печеньесі және соған ұқсас бұйымдар:
CTH
тәтті құрғақ печенье; вафли және вафли қабықтары:
1905 31
тәтті құрғақ печенье
CTH
1905 32
вафли және вафли қабықтары
CTH
1905 40
кептірілген нан, кесіп қуырылған нан және ұқсас қуырылған өнімдер
CTH
1905 90
өзгелері
CTH
20-топ
Көкөністердің, жемістердің, жаңғақтардың немесе өсімдіктердің өзге де бөліктерінен өңделген өнімдер
2001
Көкөністер, жемістер, жаңғақтар және сірке суы немесе сірке қышқылы қосылып әзірленген немесе консервіленген басқа да өсімдіктердің жеуге болатын бөліктері:
2001 10
қиярлар мен корнишондар
7-топты қоспағанда, СС
2001 90
өзгелері
7-топты қоспағанда, СС
2002
Сірке суы немесе сірке қышқылы қосылмай әзірленген немесе консервіленген қызанақтар:
2002 10
тұтас немесе кесіліп бөлінген қызанақтар
7-топты қоспағанда, СС
2002 90
өзгелері
7-топты қоспағанда, СС
2003
Сірке суы немесе сірке қышқылы қосылмай әзірленген немесе консервіленген саңырауқұлақтар мен трюфельдер:
2003 10
Agaricus тектес саңырауқұлақтар
7-топты қоспағанда, СС
2003 90
өзгелері
7-топты қоспағанда, СС

2009.89
– – прочий
CC
2009.90
– смеси соков
ГРУППА 21
РАЗНЫЕ ПИЩЕВЫЕ ПРОДУКТЫ
21.01
Экстракты, эссенции и концентраты кофе, чая или мате, или парагвайского чая, и готовые продукты на их основе или на основе кофе, чая или мате, или парагвайского чая; обжаренный цикорий и прочие обжаренные заменители кофе и экстракты, эссенции и концентраты из них:
– экстракты, эссенции и концентраты кофе и готовые продукты на основе этих экстрактов, эссенций или концентратов или на основе кофе:
2101.11
– – экстракты, эссенции и концентраты
CC
2101.12
– – готовые продукты на основе этих экстрактов, эссенций или концентратов или на основе кофе
CC
2101.20
– экстракты, эссенции и концентраты чая или мате, или парагвайского чая, и готовые продукты на их основе или на основе чая или мате, или парагвайского чая
CC
2101.30
– обжаренный цикорий и прочие обжаренные заменители кофе и экстракты, эссенции и концентраты из них
CC
21.02
Дрожжи (активные или неактивные); прочие мертвые одноклеточные микроорганизмы (кроме вакцин товарной позиции 3002); готовые пекарные порошки:
2102.10
– дрожжи активные:
CC
2102.20
– дрожжи неактивные; прочие мертвые одноклеточные микроорганизмы:
CC
2102.30
– порошки пекарные готовые
CC
21.03
Продукты для приготовления соусов и готовые соусы; вкусовые добавки и приправы смешанные; горчичный порошок и готовая горчица:
2103.10
– соус соевый
CTH
2103.20
– кетчуп томатный и прочие томатные соусы
CC
2103.30
– горчичный порошок и готовая горчица
CTH
2103.90
– прочие
CTH
21.04
Супы и бульоны готовые и заготовки для их приготовления; гомогенизированные составные готовые пищевые продукты:
2104.10
– супы и бульоны готовые и заготовки для их приготовления
CTH
2104.20
– гомогенизированные составные готовые пищевые продукты
CTH
2105.00
Мороженое и прочие виды пищевого льда, не содержащие или содержащие какао:
CTH
21.06
Пищевые продукты, в другом месте не поименованные или не включенные:
2106.10
– белковые концентраты и текстурированные белковые вещества
CTH
2106.90
– прочие
VAC 50 %
ГРУППА 22
АЛКОГОЛЬНЫЕ И БЕЗАЛКОГОЛЬНЫЕ НАПИТКИ И УКСУС
22.01
Воды, включая природные или искусственные минеральные, газированные, без добавления сахара или других подслащивающих или вкусо-ароматических веществ; лед и снег:
2201.10
– воды минеральные и газированные
CC
2201.90
– прочие
CC
22.02
Воды, включая минеральные и газированные, содержащие добавки сахара или других подслащивающих или вкусо-ароматических веществ, и прочие безалкогольные напитки, за исключением фруктовых или овощных соков товарной позиции 2009:

2009 89
өзгелері
CC
2009 90
шырындардың қоспалары
CC
21-топ
Әртүрлі тағам өнімдері
2101
Кофе, шай немесе мате сірінділері, эссенциялары және концентраттары, және олардың негізіндегі немесе кофе, шай немесе мате негізіндегі дайын өнімдер немесе парагвай шайы; қуырылған цикорий және өзге де қуырылған кофе алмастырғыштары және олардан алынатын сірінділер, эссенциялар және концентраттар:
кофенің сірінділері, эссенциялары және концентраттары және осы сірінділер, эссенциялар немесе концентраттар негізіндегі немесе кофе негізіндегі дайын өнімдер:
2101 11
сірінділер, эссенциялар және концентраттар
CC
2101 12
осы сірінділер, эссенциялар немесе концентраттар негізіндегі немесе кофе негізіндегі дайын өнімдер
CC
2101 20
шайдың немесе матенің немесе парагвай шайының сірінділері, эссенциялары және концентраттары, және солардың негізіндегі немесе шай немесе мате немесе парагвай шайы негізіндегі дайын өнімдер
CC
2101 30
қуырылған цикорий және өзге де қуырылған кофе алмастырғыштар және солардан жасалған сірінділер, эссенциялар және концентраттар
CC
2102
Ашытқылар (белсенді немесе белсенді емес); өзге де жансыз бір клеткалы микроағзалар (3002 тауарлық позициясындағы вакцинадан басқа); дайын наубайханалық ұнтақтар:
2102 10
белсенді ашытқылар:
CC
2102 20
белсенді емес ашытқылар; өзге де жансыз бір клеткалы микроағзалар:
CC
2102 30
дайын наубайханалық ұнтақтар
CC
2103
Тұздық дайындауға арналған өнімдер және дайын тұздықтар; дәмдеуіш қосындылар және аралас дәмдеуіштер; қыша ұнтағы және дайын қыша:
2103 10
соя тұздығы
CTH
2103 20
қызанақ кетчубі және өзге қызанақ тұздықтары
CC
2103 30
қыша ұнтағы және дайын қыша
CTH
2103 90
өзгелері
CTH
2104
Дайын және әзірлеу үшін дайындалған сорпалар мен сорпалар; гомогендендірілген құрамды дайын тағамдық өнімдері:
2104 10
дайын және әзірлеу үшін дайындалған сорпалар мен сорпалар
CTH
2104 20
гомогендендірілген құрамды дайын тағамдық өнімдері
CTH
2105 00
Балмұздақ және құрамында какао бар немесе какао жоқ өзге тағамдық мұз түрлері:
2106
Басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген тағамдық өнімдер:
2106 10
ақуызды концентраттар және текстураланған ақуызды заттар
CTH
2106 90
өзгелері
VAC 50 %
22-топ
Алкогольді және алкогольсіз сусындар мен сірке қышқылы
2201
Сулар, табиғи немесе жасанды минералды, газды, қант немесе өзге де тәттілендіретін немесе дәмді хош иісті заттар қосылған суларды қоса алғанда; мұз бен қар:
2201 10
минералды және газдалған сулар
CC
2201 90
өзгелері
CC
2202
Минералды және газды, қант немесе өзге де тәттілендіргіш заттар қосылған суларды немесе дәмді хош шел заттарды қоса алғанда, сулар 2009-тауарлық позициясындағы жидек немесе көкөніс шырындарынан өзге, өзге де алкогольсіз сусындар:

2515.20
– экауссин и другие известняки для памятников или строительства; алебастр
CC
25.16
Гранит, порфир, базальт, песчаник и камень для памятников или строительства прочий, грубо раздробленные или нераздробленные, распиленные или нераспиленные, либо разделенные другим способом на блоки или плиты прямоугольной (включая квадратную) формы:
– гранит:
2516.11
– – необработанный или грубо раздробленный
CC
2516.12
– – распиленный или разделенный другим способом на блоки или плиты прямоугольной (включая квадратную) формы
CC
2516.20
– песчаник
CC
2516.90
– камень для памятников или строительства прочий
CC
25.17
Галька, гравий, щебень или дробленый камень, обычно используемые в качестве наполнителей бетона, балласта для шоссейных дорог или железнодорожных путей или другого балласта, галька, а также валуны и кремневый гравий, термически обработанные или необработанные; макадам из шлака, дросса или аналогичных промышленных отходов, включающий или не включающий материалы, указанные в первой части товарной позиции; гудронированный макадам; гранулы, крошка и порошок из камня товарной позиции 2515 или 2516, термически обработанные или необработанные:
2517.10
– галька, гравий, щебень или дробленый камень, обычно используемые в качестве наполнителей бетона, балласта для шоссейных дорог или железнодорожных путей или другого балласта, галька, а также валуны и кремневый гравий, термически обработанные или необработанные
CC
2517.20
– макадам из шлака, дросса или аналогичных промышленных отходов, включающий или не включающий материалы субпозиции 2517 10
CC
2517.30
– гудронированный макадам
CC
– гранулы, крошка и порошок из камня товарной позиции 2515 или 2516, термически обработанные или необработанные:
2517.41
– – из мрамора
CC
2517.49
– – прочие
CC
25.18
Доломит, кальцинированный или некальцинированный, спекшийся или неспекшийся, включая доломит грубо раздробленный или распиленный, либо разделенный другим способом на блоки или плиты прямоугольной (включая квадратную) формы; доломитовая набивочная смесь:
2518.10
– доломит некальцинированный или неспекшийся
CC
2518.20
– доломит кальцинированный или спекшийся
CC
2518.30
– доломитовая набивочная смесь
CC
25.19
Карбонат магния природный (магнезит); магнезия плавленая; магнезия обожженная до спекания (агломерированная), содержащая или не содержащая небольшие количества других оксидов, добавляемых перед агломерацией; прочие оксиды магния, с примесями или без примесей:
2519.10
– карбонат магния природный (магнезит)
CC

2515 20
ескерткiштер немесе құрылыс үшiн тағы өзге экауссин мен әк тастар; алебастр
CC
2516
Өзгедей ірі ұсақталған немесе ұсақталмаған, араланған немесе араланбаған, немесе блоктарға немесе тік бұрышты нысандағы тақталарға (төртбұрыштыны қоса алғанда) басқа тәсілмен бөлінген ескерткіштер немесе құрылысқа арналған гранит, порфир, базальт, құмтас және тас:
гранит:
2516 11
өңделмеген немесе ірі ұсақталған
CC
2516 12
араланған немесе блоктарға немесе тік бұрышты нысандағы тақталарға (төртбұрыштыны қоса алғанда) басқа тәсілмен бөлінген
CC
2516 20
құмтас
CC
2516 90
өзге де ескерткіштер немесе құрылысқа арналған тас
CC
2517
Малтатас, гравий, қиыршықтас немесе әдетте бетон толтырғыш ретінде пайдаланылатын ұсақталған тас, шоссе жолдары немесе теміржол жолдары үшін арналған қабат немесе өзге де қабат, малтатас, сондай-ақ жылумен өңделген немесе өңделмеген қойтастар және кремень гравийі; тауар позициясының бірінші бөлімінде көрсетілген енгізілген немесе енгізілмеген материалдар қождан, дросстан немесе ұқсас өнеркәсіп калдықтарынан алынған макадам; гудрондалған макадам; жылудан өңделген немесе өңделмеген 2515 немесе 2516-тауарлық позициясындағы тастан алынған түйіршіктер, үгінді және ұнтақ:
2517 10
малтатас, гравий, қиыршықтас немесе әдетте бетон толтырғыш ретінде пайдаланылатын ұсақталған тас, шоссе жолдары немесе темір жол жолдары үшін арналған қабат, немесе өзге де қабат, малтатас, сондай-ақ жылумен өңделген немесе өңделмеген қойтастар және кремень гравийі
CC
2517 20
2517 10-қосалқы позициясындағы материалдар енгізілген немесе енгізілмеген материалдарды қамтитын қождан, дросстан немесе ұқсас өнеркәсіп қалдықтарынан алынған макадам;
CC
2517 30
гудранделген макадам
CC
жылумен өңделген немесе өңделмеген 2515 немесе 2516-тауарлық позициясындағы тастан алынған түйіршіктер, үгінді және ұнтақ:
2517 41
мәрмәрдан
CC
2517 49
өзгелері
CC
2518
Кальцийлендірілген немесе кальцийлендірілмеген, күйежектелген немесе күйежектелмеген, ірі ұсақталған немесе араланған доломитті қоса алғанда, немесе басқа тәсілмен тік бұрышты (төрт бұрыштыны қоса алғанда) нысандағы блоктарға немесе тақталарға бөлінген доломит; доломитті нығыздаушы қоспа:
2518 10
кальцийлендірілмеген немесе күйежектелмеген доломит
CC
2518 20
кальцийлендірілген немесе күйежектелген доломит
CC
2518 30
доломитті нығыздаушы қоспа
CC
2519
Табиғи магний карбонат (магнезит); балқытылған магнезия; кесектендірудің алдында қосылатын, құрамында өзге оксидтің шағын мөлшері бар қайта күйдірілген магнезия (кесектендірілген); қоспаларымен немесе қоспаларсыз өзге де магний оксиді:
2519 10
табиғи магний карбонаты (магнезит)
CC

27.02
Лигнит, или бурый уголь, агломерированный или неагломерированный, кроме гагата:
2702.10
– лигнит, или бурый уголь, пылевидный или непылевидный, но не агломерированный
CC
2702.20
– лигнит, или бурый уголь, агломерированный
CC
2703.00
Торф (включая торфяную крошку), агломерированный или неагломерированный
CC
2704.00
Кокс и полукокс из каменного угля, лигнита или торфа, агломерированные или неагломерированные; уголь ретортный:
CC
2705.00
Газ каменноугольный, водяной, генераторный и аналогичные газы, кроме нефтяных газов и других газообразных углеводородов
CC
2706.00
Смолы каменноугольные, буроугольные, торфяные и прочие минеральные смолы, обезвоженные или необезвоженные, частично ректифицированные или неректифицированные, включая "восстановленные" смолы
CC
27.07
Масла и другие продукты высокотемпературной перегонки каменноугольной смолы; аналогичные продукты, в которых масса ароматических составных частей превышает массу неароматических:
2707.10
– бензол
CC
2707.20
– толуол
CC
2707.30
– ксилол
CC
2707.40
– нафталин
CC
2707.50
– смеси ароматических углеводородов прочие, 65 об.% которых или более (включая потери) перегоняется при температуре 250 ғС по методу ASTM D 86
CC
– прочие:
CC
2707.91
– – масла креозотовые
CC
2707.99
– – прочие
CC
27.08
Пек и кокс пековый, полученные из каменноугольной смолы или прочих минеральных смол:
2708.10
– пек
CC
2708.20
– кокс пековый
CC
2709.00
Нефть сырая и нефтепродукты сырые, полученные из битуминозных пород:
CC
27.10
Нефть и нефтепродукты, полученные из битуминозных пород, кроме сырых; продукты, в другом месте не поименованные или не включенные, содержащие 70 мас.% или более нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород, причем эти нефтепродукты являются основными составляющими продуктов; отработанные нефтепродукты:
– нефть и нефтепродукты (кроме сырых), полученные из битуминозных пород, и продукты, в другом месте не поименованные или не включенные, содержащие 70 мас.% или более нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород, причем эти нефтепродукты являются основными составляющими продуктов, за исключением содержащих биодизель и отработанных нефтепродуктов:
2710.12
– – легкие дистилляты и продукты
CTH
2710.19
– – прочие
CTH
2710.20
– нефть и нефтепродукты (кроме сырых), полученные из битуминозных пород, и продукты, в другом месте не поименованные или не включенные, содержащие 70 мас.% или более нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород, причем эти нефтепродукты являются основными составляющими продуктов, содержащие биодизель, за исключением отработанных нефтепродуктов:
CTH
– отработанные нефтепродукты:

2702
Гагаттан басқа, агломерацияланған немесе агломерацияланбаған лигнит, немесе құба көмір:
2702 10
шаң түріндегі немесе шаңсыз түрдегі, бірақ агломерацияланбаған лигнит, немесе құба көмір
CC
2702 20
агломерацияланған лигнит, немесе құба көмір
CC
2703 00
Агломерацияланған немесе агломерацияланбаған шымтезек (шымтезектің ұнтағын қоса алғанда)
CC
2704 00
Агломерацияланған немесе агломерацияланбаған кокс және тас көмірден, лигниттен немесе шымтезектен алынған жартылай кокс; реторттық көмір:
CC
2705 00
Мұнай газдары мен өзге де газ тәрізді көмірсутектерден өзге, таскөмірлі, сулы, генераторлық газ және ұқсас газдар
CC
2706 00
"Қалпына келтірілген" шайырларды қоса алғанда, сусызданған немесе сусызданбаған, жартылай ректификацияланған немесе ректификацияланбаған таскөмірлі, құбакөмірлі, шымтезекті шайырлар және өзге де минералдық шайырлар
CC
2707
Майлар және таскөмірді шайырлардың жоғарғы температурада айдалатын басқа да өнімдері; құрамдық бөлімдердің хош иісті салмағы хош иіссіз салмақтылардан асатын ұқсас өнімдер:
2707 10
бензол
CC
2707 20
толуол
CC
2707 30
ксилол
CC
2707 40
нафталин
CC
2707 50
АSТМ D86 әдісі бойынша 65 көл. % немесе одан астамы 2500С температура кезінде айдалатын (шығындарды қоса алғанда) өзге де хош иісті көмірсутекті қоспалар
CC
өзгелері:
2707 91
креозот майлары
CC
2707 99
өзгелері
CC
2708
Таскөмір шайырлардан немесе өзге де минералды шайырлардан алынған пек және пекті кокс:
2708 10
пек
CC
2708 20
пекті кокс
CC
2709 00
Битуминозды жыныстардан алынған шикі мұнай және шикі мұнай өнімдері:
CC
2710
Шикілерден басқа, битуминозды жыныстардан алынған мұнай және мұнай өнімдері; басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген, құрамында 70 салм.% немесе одан да артығы болатын мұнай немесе мұнай өнімдері бар, битуминоздық жыныстардан алынған, оның үстіне бұл мұнай өнімдері негізгі өнімдерді құрайтын өнімдер болып табылады; пайдаланылған мұнай өнімдері:
(шикілерден өзге) битуминозды жыныстардан алынған мұнай және мұнай өнімдері; басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген, құрамында 70 салм.% немесе одан да артығы болатын мұнай немесе мұнай өнімдері бар, битуминозды жыныстардан алынған, оның үстіне, пайдаланылған мұнай өнімдерін және құрамындағы биодизельдерді қоспағанда, олар негізгі өнімдерді құрайтын өнімдер болып табылады:
2710 12
жеңіл айдағыштар және өнімдер
CTH
2710 19
өзгелері
CTH
2710 20
пайдаланылған мұнай өнiмдерi қоспағанда басқа жерде аты аталмаған немесе енгізілмеген таушайырлы жыныс алған (iрiмшiктерден өзге) мұнай және мұнай өнiмдерi 70 салм.%-дан кем емес болатыны мұнайлар немесе таушайырлы жыныс алған мұнай өнiмдерi, және де бұл мұнай өнiмдерi негiзгi құрайтын дизель өнiмдермен болып табылады:
CTH
пайдаланылған мұнай өнiмдерi:

2907.29
– – прочие
CTH или VAC 40%
29.08
Галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные фенолов или фенолоспиртов:
– производные, содержащие только галогеногруппы, и их соли:
2908.11
– – пентахлорфенол (ISO)
CTH или VAC 40%
2908.19
– – прочие
CTH или VAC 40%
– прочие:
2908.91
– – диносеб (ISO) и его соли
CTH или VAC 40%
2908.92
– – 4,6-динитро-о-крезол (ДНОК (ISO)) и его соли
CTH или VAC 40%
2908.99
– – прочие
CTH или VAC 40%
29.09
Эфиры простые, эфироспирты, эфирофенолы, эфироспиртофенолы, пероксиды спиртов, простых эфиров и кетонов (определенного или неопределенного химического состава) и их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные:
– эфиры простые ациклические и их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные:
2909.11
– – эфир диэтиловый простой
CTH или VAC 40%
2909.19
– – прочие
CTH или VAC 40%
2909.20
– эфиры простые циклоалкановые, циклоалкеновые или циклотерпеновые и их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные
CTH или VAC 40%
2909.30
– эфиры простые ароматические и их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные
CTH или VAC 40%
– эфироспирты и их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные:
2909.41
– – 2,2,-оксидиэтанол (диэтиленгликоль, дигликоль)
CTH или VAC 40%
2909.43
– – эфиры этиленгликоля или диэтиленгликоля простые монобутиловые
CTH или VAC 40%
2909.44
– – эфиры этиленгликоля или диэтиленгликоля простые моноалкиловые прочие
CTH или VAC 40%
2909.49
– – прочие:
CTH или VAC 40%
2909.50
– эфирофенолы, эфироспиртофенолы и их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные
CTH или VAC 40%
2909.60
– пероксиды спиртов, простых эфиров и кетонов и их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные
CTH или VAC 40%
29.10
Эпоксиды, эпоксиспирты, эпоксифенолы и эпоксиэфиры, содержащие в структуре трехчленное кольцо, и их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные:
2910.10
– оксиран (этиленоксид)
CTH или VAC 40%
2910.20
– метилоксиран (пропиленоксид)
CTH или VAC 40%
2910.30
– 1-хлор-2,3-эпоксипропан (эпихлоргидрин)
CTH или VAC 40%
2910.40
– диэлдрин (ISO, INN)
CTH или VAC 40%
2910.90
– прочие
CTH или VAC 40%
2911.00
Ацетали и полуацетали, содержащие или не содержащие другую кислородсодержащую функциональную группу, и их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные
CTH или VAC 40%

2907 29
өзгелері
CTH немесе VAC 40%
2908
Фенолдардың немесе фенолоспирттердің галогенденген, сульфирленген, нитроленген туындылары:
тек галогентоптардан тұратын туындылар, және олардың тұздары:
2908 11
пентахлорфенол (ISO)
CTH немесе VAC 40%
2908 19
өзгелері
CTH немесе VAC 40%
өзгелері:
2908 91
диносеб (ISO) және олардың тұздары
CTH немесе VAC 40%
2908 92
4,6– динитро– о– крезол (ДНОК (ISO)) және олардың тұздары
CTH немесе VAC 40%
2908 99
өзгелері
CTH немесе VAC 40%
2909
Қарапайым эфирлер, эфирлі спирттер, эфирлі фенолдар, эфирлі спиртті фенолдар, спирттердің, қарапайым эфирлер мен кетондардың пероксидтері (белгілі немесе белгісіз химиялық құрамның) және олардың галогенденген, сульфирленген, нитроленген немесе нитратталған туындылары:
қарапайым ациклдік эфирлер және олардың галогенденген, фульфирленген, нитроленген немесе нитратталған туындылары:
2909 11
қарапайым диэтил эфирі
CTH немесе VAC 40%
2909 19
өзгелері
CTH немесе VAC 40%
2909 20
циклоалкандық, циклоалкендік немесе циклотерпендік қарапайым эфирлер және олардың галогенденген, сульфирленген, нитроленген немесе нитратталған туындылары
CTH немесе VAC 40%
2909 30
қарапайым хош иісті эфирлер және олардың галогендер, сульфирленген, нитроленген немесе нитратталған туындылары
CTH немесе VAC 40%
эфир спирттері және олардын галогенденген, сульфирленген, нитроленген немесе нитратталған туындылары:
2909 41
2,2,– оксидиэтанол (диэтиленгликоль, дигликоль)
CTH немесе VAC 40%
2909 43
этиленгликольдің немесе диэтиленгликольдің эфирлері, қарапайым монобутильділер
CTH немесе VAC 40%
2909 44
этиленгликольдің немесе диэтиленгликольдің эфирлері, қарапайым моноалкилділер, өзгелері
CTH немесе VAC 40%
2909 49
өзгелері:
CTH немесе VAC 40%
2909 50
эфирофенолдар, эфироспиртофенолдар және олардың галогенденген, сульфирленген, нитрленген немесе нитратталған туындылары
CTH немесе VAC 40%
2909 60
спиртердің, қарапайым эфирлер мен кетондардың пероксидтері және олардың галогенденген, сульфирленген, нитроленген немесе нитратталған туындылары
CTH немесе VAC 40%
2910
Құрылымда үш мүшелік сақинасы бар эпоксидтер, эпоксиспирттер, эносифенолдар және эпоксиэфирлер, олардың галогенденген, сульфирленген, нитроленген немесе нитратталған туындылары:
2910 10
оксиран (этиленоксид)
CTH немесе VAC 40%
2910 20
метилоксиран (пропиленоксид)
CTH немесе VAC 40%
2910 30
1– хлор– 2,3– эпоксипропан (эпихлоргидрин)
CTH немесе VAC 40%
2910 40
диэлдрин (ISO, INN)
CTH немесе VAC 40%
2910 90
өзгелері
CTH немесе VAC 40%
2911 00
Басқа оттегін құрайтын функционалдық топтан тұратын немесе одан тұрмайтын ацетальдер мен жартылай ацетальдер, олардың галогенденген, сульфирленген, нитроленген немесе нитратталған туындылары
CTH немесе VAC 40%

2917.11
– – щавелевая кислота, ее соли и сложные эфиры
CTH или VAC 40%
2917.12
– – адипиновая кислота, ее соли и сложные эфиры
CTH или VAC 40%
2917.13
– – азелаиновая кислота и себациновая кислота, их соли и сложные эфиры
CTH или VAC 40%
2917.14
– – малеиновый ангидрид
CTH или VAC 40%
2917.19
– – прочие
CTH или VAC 40%
2917.20
– кислоты циклоалкановые, циклоалкеновые или циклотерпеновые поликарбоновые, их ангидриды, галогенангидриды, пероксиды, пероксикислоты и их производные
CTH или VAC 40%
– кислоты ароматические поликарбоновые, их ангидриды, галогенангидриды, пероксиды, пероксикислоты и их производные:
2917.32
– – диоктилортофталаты
CTH или VAC 40%
2917.33
– – динонил- или дидецилортофталаты
CTH или VAC 40%
2917.34
– – эфиры ортофталевой кислоты сложные прочие:
CTH или VAC 40%
2917.35
– – фталевый ангидрид
CTH или VAC 40%
2917.36
– – терефталевая кислота и ее соли
CTH или VAC 40%
2917.37
– – диметилтерефталат
CTH или VAC 40%
2917.39
– – прочие:
CTH или VAC 40%
29.18
Кислоты карбоновые, содержащие дополнительную кислородсодержащую функциональную группу, и их ангидриды, галогенангидриды, пероксиды и пероксикислоты; их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные:
– кислоты карбоновые, содержащие спиртовую группу, но не содержащие другую кислородсодержащую функциональную группу, их ангидриды, галогенангидриды, пероксиды, пероксикислоты и их производные:
2918.11
– – молочная кислота, ее соли и сложные эфиры
CTH или VAC 40%
2918.12
– – винная кислота
CTH или VAC 40%
2918.13
– – соли и сложные эфиры винной кислоты
CTH или VAC 40%
2918.14
– – лимонная кислота
CTH или VAC 40%
2918.15
– – соли и сложные эфиры лимонной кислоты
CTH или VAC 40%
2918.16
– – глюконовая кислота, ее соли и сложные эфиры
CTH или VAC 40%
2918.18
– – хлорбензилат (ISO)
CTH или VAC 40%
2918.19
– – прочие
CTH или VAC 40%
– кислоты карбоновые, содержащие фенольную группу, но не содержащие другую кислородсодержащую функциональную группу, их ангидриды, галогенангидриды, пероксиды, пероксикислоты и их производные:
2918.21
– – салициловая кислота и ее соли
CTH или VAC 40%
2918.22
– – o-ацетилсалициловая кислота, ее соли и сложные эфиры
CTH или VAC 40%
2918.23
– – сложные эфиры салициловой кислоты прочие и их соли
CTH или VAC 40%
2918.29
– – прочие
CTH или VAC 40%
2918.30
– кислоты карбоновые, содержащие альдегидную или кетонную группу, но не содержащие другую кислородсодержащую функциональную группу, их ангидриды, галогенангидриды, пероксиды, пероксикислоты и их производные
CTH или VAC 40%
– прочие:

2917 11
қымыздық қышқылы, оның тұздары мен күрделі эфирлері
CTH немесе VAC 40%
2917 12
адипин қышқылы, оның тұздары мен күрделі эфирлері
CTH немесе VAC 40%
2917 13
азелаин қышқылы және себацин қышқылы, олардың тұздары мен күрделі эфирлері
CTH немесе VAC 40%
2917 14
малеин ангидриді
CTH немесе VAC 40%
2917 19
өзгелері
CTH немесе VAC 40%
2917 20
циклоалкандық, циклоалкендік немесе циклотерпендік поликарбон қышқылдары, олардың ангидридтері, галогенангидридтері, пероксидтері, пероксиқышқылдары және олардың туындылары
CTH немесе VAC 40%
хош иісті поликарбон қышқылдары, олардың ангидридтері, гелогенангидридтері, пероксидтері, пероксиқышқылдары және олардың туындылары:
2917 32
диоктилортофталаттар
CTH немесе VAC 40%
2917 33
динонил– немесе дидецилортофталаттар
CTH немесе VAC 40%
2917 34
күрделі ортафтелдік қышқылдың эфирлері өзгелері:
CTH немесе VAC 40%
2917 35
фтале ангидриді
CTH немесе VAC 40%
2917 36
терефтал қышқылы және оның тұздары
CTH немесе VAC 40%
2917 37
диметилтерефталат
CTH немесе VAC 40%
2917 39
өзгелері:
CTH немесе VAC 40%
2918
Қосымша оттегін құрайтын функционалдық топтан тұратын карбон қышқылдары, олардың ангидридтері, галогенангидридтері, пероксидтері және пероксиқышқылдары; олардың галогенденген, сульфирленген, нитроленген немесе нитратталған туындылары:
спирттер тобынан тұратын, бірақ басқа оттегін құрайтын функционалдық топтан тұрмайтын карбон қышқылдары, олардың ангидридтері, галоген– ангидридтері, пероксидтері пероксиқышқылдары және олардың туындылары:
2918 11
сүт қышқылы, оның тұздары мен күрделі эфирлері
CTH немесе VAC 40%
2918 12
шарап қышқылы
CTH немесе VAC 40%
2918 13
шарап қышқылының тұздары мен күрделі эфирлері
CTH немесе VAC 40%
2918 14
лимон қышқылы
CTH немесе VAC 40%
2918 15
лимон қышқылының тұздары мен күрделі эфирлері
CTH немесе VAC 40%
2918 16
глюкон қышқылы, оның тұздары мен күрделі эфирлері
CTH немесе VAC 40%
2918 18
хлорбензилат (ISO)
CTH немесе VAC 40%
2918 19
өзгелері
CTH немесе VAC 40%
фенолдық топтан тұратын, бірақ басқа оттегін құрайтын функционалдық топтан тұрмайтын карбон қышқылдары, олардың ангидридтері, галоген– ангидридтері, пероксидтері, пероксиқышқылдары және олардың туындылары:
2918 21
салицил қышқылы және оның тұздары
CTH немесе VAC 40%
2918 22
o– ацетилсалицил қышқылы, оның тұздары мен күрделі эфирлері
CTH немесе VAC 40%
2918 23
салицил қышқылының өзге күрделі эфирлері және олардын тұздары
CTH немесе VAC 40%
2918 29
өзгелері
CTH немесе VAC 40%
2918 30
альдегидтік немесе кетондық топтан тұратын, бірақ басқа оттегін құрайтын функционалдық топтан тұрмайтын карбон қышқылдары, олардын ангидридтері, галогенангидридтері, пероксидтері, пероксиқышқылдары және олардың туындылары
CTH немесе VAC 40%
өзгелері:

2918.91
– – 2,4,5-Т (ISO) (2,4,5-трихлорфеноксиуксусная кислота), ее соли и сложные эфиры
CTH или VAC 40%
2918.99
– – прочие:
CTH или VAC 40%
29.19
Эфиры фосфорной кислоты сложные и их соли, включая лактофосфаты; их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные:
2919.10
– трис(2,3-дибромпропил)фосфат
CTH или VAC 40%
2919.90
– прочие
CTH или VAC 40%
29.20
Сложные эфиры прочих неорганических кислот неметаллов (кроме сложных эфиров галогенводородов) и их соли; их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные:
– эфиры тиофосфорные сложные (фосфоротиоаты) и их соли; их галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные:
2920.11
– – паратион (ISO) и паратионметил (ISO) (метилпаратион)
CTH или VAC 40%
2920.19
– – прочие
CTH или VAC 40%
2920.90
– прочие:
CTH или VAC 40%
29.21
Соединения с аминной функциональной группой:
– моноамины ациклические и их производные; соли этих соединений:
2921.11
– – метиламин, ди- или триметиламин и их соли
CTH или VAC 40%
2921.19
– – прочие
CTH или VAC 40%
– полиамины ациклические и их производные; соли этих соединений:
2921.21
– – этилендиамин и его соли
CTH или VAC 40%
2921.22
– – гексаметилендиамин и его соли
CTH или VAC 40%
2921.29
– – прочие
CTH или VAC 40%
2921.30
– моно- или полиамины циклоалкановые, циклоалкеновые или циклотерпеновые и их производные; соли этих соединений
CTH или VAC 40%
– моноамины ароматические и их производные; соли этих соединений:
2921.41
– – анилин и его соли
CTH или VAC 40%
2921.42
– – производные анилина и их соли
CTH или VAC 40%
2921.43
– – толуидины и их производные; соли этих соединений
CTH или VAC 40%
2921.44
– – дифениламин и его производные; соли этих соединений
CTH или VAC 40%
2921.45
– – 1-нафтиламин (a-нафтиламин), 2-нафтиламин (b-нафтиламин) и их производные; соли этих соединений
CTH или VAC 40%
2921.46
– – амфетамин (INN), бензфетамин (INN), дексамфетамин (INN), этиламфетамин (INN), фенкамфамин (INN), лефетамин (INN), левамфетамин (INN), мефенорекс (INN) и фентермин (INN); соли этих соединений
CTH или VAC 40%
2921.49
– – прочие
CTH или VAC 40%
– полиамины ароматические и их производные; соли этих соединений:
2921.51
– – о-, м-, п-фенилендиамин, диаминотолуолы и их производные; соли этих соединений:
CTH или VAC 40%
2921.59
– – прочие:
CTH или VAC 40%
29.22
Аминосоединения, включающие кислородсодержащую функциональную группу:
– аминоспирты, кроме соединений, содержащих более одного типа кислородсодержащих функциональных групп; их простые и сложные эфиры; соли этих соединений:

2918 91
2,4,5– Т (ISO) (2,4,5– трихлорфеноксисірке қышқылы), оның тұздары, күрделі эфирлері
CTH немесе VAC 40%
2918 99
өзгелері:
CTH немесе VAC 40%
2919
Фосфор қышқылының күрделі эфирлері, лактофосфаттарды қоса алғанда, олардың галогенденген, сульфирленген, нитроленген немесе нитратталған туындылары:
2919 10
трис(2,3– дибромпропил)фосфат
CTH немесе VAC 40%
2919 90
өзгелері
CTH немесе VAC 40%
2920
Металл еместердің өзге органикалық емес қышқылдарының күрделі эфирлері (галоген– сутектерінің күрделі эфирлерінен өзге) және олардың тұздары; олардың галогенденген туындылары:
күрделі тиофосфор эфирлері (фосфоротиоаттар) мен олардың тұздары; олардың галогенденген, сульфирленген, нитроленген немесе нитратталған туындылары:
2920 11
паратион (ISO) және паратионметил (ISO) (метилпаратион)
CTH немесе VAC 40%
2920 19
өзгелері
CTH немесе VAC 40%
2920 90
өзгелері:
CTH немесе VAC 40%
2921
Аминдік функционалдық топпен қоспалар:
ациклдік моноаминдер мен олардың туындылары; осы қосылыстардың тұздары:
2921 11
метиламин, ди– или триметиламин тұздары
CTH немесе VAC 40%
2921 19
өзгелері
CTH немесе VAC 40%
ациклдік полиаминдер мен туындылары; осы қосылыстардың тұздары:
2921 21
этилендиамин және оның тұздары
CTH немесе VAC 40%
2921 22
гексаметилендиамин және оның тұздары
CTH немесе VAC 40%
2921 29
өзгелері
CTH немесе VAC 40%
2921 30
моно– немесе циклоалкандық, циклоалкендік немесе циклотерпендік полиаминдер және олардың туындылары; осы қосылыстардың тұздары
CTH немесе VAC 40%
хош иісті моноаминдер және олардың туындылары; осы қосылыстардың тұздары:
2921 41
анилин және оның тұздары
CTH немесе VAC 40%
2921 42
анилин туындылары және олардың тұздары
CTH немесе VAC 40%
2921 43
толуидиндер және оның туындылары; осы қосылыстардың тұздары
CTH немесе VAC 40%
2921 44
дифениламин және оның туындылары; осы қосылыстардың тұздары
CTH немесе VAC 40%
2921 45
1– нафтиламин (a– нафтиламин), 2– нафтиламин (b– нафтиламин) және олардың туындылары; осы қосылыстардың тұздары
CTH немесе VAC 40%
2921 46
амфетамин (INN), бензфетамин (INN), дексамфетамин (INN), этиламфетамин (INN), фенкамфамин (INN), лефетамин (INN), левамфетамин (INN), мефенорекс (INN) және фентермин (INN); осы қосылыстардың тұздары
CTH немесе VAC 40%
2921 49
өзгелері
CTH немесе VAC 40%
хош иісті полиаминдер және олардың туындылары; осы қосылыстардың тұздары:
2921 51
о–, м–, п– фенилендиамин, диаминотолуолдар және олардың туындылары; осы қосылыстардың тұздары:
CTH немесе VAC 40%
2921 59
өзгелері:
CTH немесе VAC 40%
2922
Оттегін құрайтын функционалдық топты қамтитын аминоқосылыстар:
оттегін құрайтын функционалдық топтардың бірден артық типінен тұратын қосылыстардан өзге, аминоспирттер; олардың қарапайым және күрделі эфирлері, осы қосылыстардың тұздары:

2933.21
– – гидантоин и его производные
CTH или VAC 40%
2933.29
– – прочие
CTH или VAC 40%
– соединения, содержащие в структуре неконденсированное пиридиновое кольцо (гидрированное или негидрированное):
2933.31
– – пиридин и его соли
CTH или VAC 40%
2933.32
– – пиперидин и его соли
CTH или VAC 40%
2933.33
– – алфентанил (INN), анилеридин (INN), безитрамид (INN), бромазепам (INN), дифеноксин (INN), дифеноксилат (INN), дипипанон (INN), фентанил (INN), кетобемидон (INN), метилфенидат (INN), пентазоцин (INN), петидин (INN), петидин (INN) - промежуточный продукт А, фенциклидин (INN) (PCP), феноперидин (INN), пипрадрол (INN), пиритрамид (INN), пропирам (INN) и тримеперидин (INN); соли этих соединений
CTH или VAC 40%
2933.39
– – прочие:
CTH или VAC 40%
– соединения, содержащие в структуре хинолиновую или изохинолиновую кольцевую систему (гидрированную или негидрированную), без дальнейшей конденсации:
2933.41
– – леворфанол (INN) и его соли
CTH или VAC 40%
2933.49
– – прочие
CTH или VAC 40%
– соединения, содержащие в структуре пиримидиновое кольцо (гидрированное или негидрированное) или пиперазиновое кольцо:

2933 21
гидантоин және оның туындылары
CTH немесе VAC 40%
2933 29
өзгелері
CTH немесе VAC 40%
құрамында қоюландырылмаған пирин сақинасы бар қосылыстар (сутектендірілген немесе сутектендірілмеген):
2933 31
пиридин және оның тұздары
CTH немесе VAC 40%
2933 32
пиперидин және оның тұздары
CTH немесе VAC 40%
2933 33
алфентанил (INN), анилеридин (INN), безитрамид (INN), бромазепам (INN), дифеноксин (INN), дифеноксилат (INN), дипипанон (INN), фентанил (INN), кетобемидон (INN), метилфенидат (INN), пентазоцин (INN), петидин (INN), петидин (INN) – аралық А өнімі, фенциклидин (INN) (PCP), феноперидин (INN), пипрадрол (INN), пиритрамид (INN), пропирам (INN) және тримеперидин (INN); осы қосылыстардың тұздары
CTH немесе VAC 40%
2933 39
өзгелері:
CTH немесе VAC 40%
құрылымында, одан әрі қоюландырусыз, хинолиндік немесе изохилиндік сақиналық жүйесі (сутектендірілген немесе сутектендірілмеген) бар қосылыстар:
2933 41
леворфанол (INN) және оның тұздары
CTH немесе VAC 40%
2933 49
өзгелері
CTH немесе VAC 40%
құрылымында пиримидин сақинасы (сутектендірілген немесе сутектендірілмеген) немесе пиперизин сақинасы бар қосылыстар:

29.36
Провитамины и витамины, природные или синтезированные (включая природные концентраты), их производные, используемые в основном в качестве витаминов, и смеси этих соединений, в том числе в любом растворителе:
– витамины и их производные в чистом виде:
2936.21
– – витамины A и их производные
CTH или VAC 40%
2936.22
– – витамин B1 и его производные:
CTH или VAC 40%
2936.23
– – витамин B2 и его производные
CTH или VAC 40%
2936.24
– – кислота D- или DL-пантотеновая (витамин B3 или витамин B5), ее производные
CTH или VAC 40%
2936.25
– – витамин B6 и его производные
CTH или VAC 40%
2936.26
– – витамин B12 и его производные
CTH или VAC 40%
2936.27
– – витамин C и его производные
CTH или VAC 40%
2936.28
– – витамин E и его производные
CTH или VAC 40%
2936.29
– – витамины прочие и их производные
CTH или VAC 40%
2936.90
– прочие, включая природные концентраты
CTH или VAC 40%
29.37
Гормоны, простагландины, тромбоксаны и лейкотриены, природные или синтезированные; их производные и структурные аналоги, включающие цепочечные модифицированные полипептиды, используемые в основном в качестве гормонов:
– полипептидные гормоны, белковые гормоны и гликопротеиновые гормоны, их производные и структурные аналоги:
2937.11
– – соматотропин, его производные и структурные аналоги
CTH или VAC 40%
2937.12
– – инсулин и его соли
CTH или VAC 40%
2937.19
– – прочие
CTH или VAC 40%
– стероидные гормоны, их производные и структурные аналоги:
2937.21
– – кортизон, гидрокортизон, преднизон (дегидрокортизон) и преднизолон (дегидрогидрокортизон)
CTH или VAC 40%
2937.22
– – галогенированные производные кортикостероидных гормонов
CTH или VAC 40%
2937.23
– – эстрогены и прогестины
CTH или VAC 40%
2937.29
– – прочие
CTH или VAC 40%
2937.50
– простагландины, тромбоксаны и лейкотриены, их производные и структурные аналоги
CTH или VAC 40%
2937.90
– прочие
CTH или VAC 40%
29.38
Гликозиды, природные или синтезированные, их соли, простые и сложные эфиры и прочие производные:
2938.10
– рутозид (рутин) и его производные
CTH или VAC 40%
2938.90
– прочие:
CTH или VAC 40%
29.39
Алкалоиды растительного происхождения, природные или синтезированные, их соли, простые и сложные эфиры и прочие производные:
– алкалоиды опия и их производные; соли этих соединений:
2939.11
– – концентраты из маковой соломки; бупренорфин (INN), кодеин, дигидрокодеин (INN), этилморфин, эторфин (INN), героин, гидрокодон (INN), гидроморфон (INN), морфин, никоморфин (INN), оксикодон (INN), оксиморфон (INN), фолкодин (INN), тебакон (INN) и тебаин; соли этих соединений
CTH или VAC 40%

2936
Провитаминдер және витаминдер, табиғи немесе синтезделген (табиғи концентраттарды қоса алғанда), негізінен витамин ретінде қолданылатын олардың туындылары және осы қосылыстардың қоспалары, оның ішінде кез келген ерітіндідегі қоспалар:
витаминдер және олардың таза түрдегі туындылары:
2936 21
A витаминдері және олардың туындылары
CTH немесе VAC 40%
2936 22
B1витамині және оның туындылары
CTH немесе VAC 40%
2936 23
B2витамині және оның туындылары
CTH немесе VAC 40%
2936 24
D немесе DL пантотен қышқылы (B3 немесе B5 витамині), оның туындылары
CTH немесе VAC 40%
2936 25
B6 витамині және оның туындылары
CTH немесе VAC 40%
2936 26
B12 витамині және оның туындылары
CTH немесе VAC 40%
2936 27
C витамині және оның туындылары
CTH немесе VAC 40%
2936 28
E витамині және оның туындылары
CTH немесе VAC 40%
2936 29
өзге витаминдер және олардың туындылары
CTH немесе VAC 40%
2936 90
табиғи концетраттарды қоса алғанда өзгелері
CTH немесе VAC 40%
2937
Табиғи немесе синтезделген гормондар, простагландиндер, тромбоксандар және лейкотриендер; олардың туындылары және тізбелік түрлендірілген полепиптидтерді қосатын, негізінен гормон ретінде қолданылатын құрылымдық үйлестіктер:
полипелтидтік гормондар, ақуызды гормондар және гликопротейндік гормондар, олардың туындылары және құрылымдық үйлестіктері:
2937 11
соматотропин, оның туындылары мен құрылымдық аналогтары
CTH немесе VAC 40%
2937 12
инсулин және оның тұздары
CTH немесе VAC 40%
2937 19
өзгелері
CTH немесе VAC 40%
стероидные гормоны, туындылары мен құрылымдық үйлестіктері:
2937 21
кортизон, гидрокортизон, преднизон (дегидрокортизон) және преднизолон (дегидрогидрокортизон)
CTH немесе VAC 40%
2937 22
кортикостероидтік гормондардың галогенденген туындылары
CTH немесе VAC 40%
2937 23
эстрогендер және прогестиндер
CTH немесе VAC 40%
2937 29
өзгелері
CTH немесе VAC 40%
2937 50
простагландиндер, тромбоксандар және лейкотриендер, олардың туындылары мен құрылымдық үйлестіктері
CTH немесе VAC 40%
2937 90
өзгелері
CTH немесе VAC 40%
2938
Табиғи немесе синтезделген гликозидтер, олардың тұздары, қарапайым және күрделі эфирлері мен өзге де туындылары:
2938 10
рутозид (рутин) және оның туындылары
CTH немесе VAC 40%
2938 90
өзгелері:
CTH немесе VAC 40%
2939
Өсімдіктерден алынатын табиғи немесе синтезделген алколоидтер, олардың тұздары, қарапайым және күрделі эфирлері мен өзге де туындылары:
апиын алколоидтері және олардың туындылары; осы қосылыстардың тұздары:
2939 11
көкнәр шиінен алынған концетраттар; бупренорфин (INN), кодеин, дигидрокодеин (INN), этилморфин, эторфин (INN), героин, гидрокодон (INN), гидроморфон (INN), морфин, никоморфин (INN), оксикодон (INN), оксиморфон (INN), фолкодин (INN), тебакон (INN) және тебаин; осы қосылыстардың тұздары
CTH немесе VAC 40%

3001.90
– прочие:
CTH или VAC 40%
30.02
Кровь человеческая; кровь животных, приготовленная для использования в терапевтических, профилактических или диагностических целях; сыворотки иммунные, фракции крови прочие и иммунологические продукты, модифицированные или немодифицированные, в том числе полученные методами биотехнологии; вакцины, токсины, культуры микроорганизмов (кроме дрожжей) и аналогичные продукты:
3002.10
– сыворотки иммунные, фракции крови прочие и иммунологические продукты, модифицированные или немодифицированные, в том числе полученные методами биотехнологии:
CTSH
3002.20
– вакцины для людей:
CTSH
3002.30
– вакцины ветеринарные
CTSH
3002.90
– прочие:
CTSH
30.03
Лекарственные средства (кроме товаров товарной позиции 3002, 3005 или 3006), состоящие из смеси двух или более компонентов, для использования в терапевтических или профилактических целях, но не расфасованные в виде дозированных лекарственных форм или в формы или упаковки для розничной продажи:
3003.10
– содержащие пенициллины или их производные, имеющие структуру пенициллановой кислоты, или содержащие стрептомицины или их производные
CTH или VAC 40%
3003.20
– содержащие прочие антибиотики
CTH или VAC 40%
– содержащие гормоны или прочие соединения товарной позиции 2937, но не содержащие антибиотиков:
3003.31
– – содержащие инсулин
CTH или VAC 40%
3003.39
– – прочие
CTH или VAC 40%
3003.40
– содержащие алкалоиды или их производные, но не содержащие гормонов или прочих соединений товарной позиции 2937 или антибиотиков
CTH или VAC 40%
3003.90
– прочие
CTH или VAC 40%
30.04
Лекарственные средства (кроме товаров товарной позиции 3002, 3005 или 3006), состоящие из смешанных или несмешанных продуктов, для использования в терапевтических или профилактических целях, расфасованные в виде дозированных лекарственных форм (включая лекарственные средства в форме трансдермальных систем) или в формы или упаковки для розничной продажи:
3004.10
– содержащие пенициллины или их производные, имеющие структуру пенициллановой кислоты, или содержащие стрептомицины или их производные:
CTH или VAC 50%
3004.20
– содержащие прочие антибиотики:
CTH или VAC 50%
– содержащие гормоны или прочие соединения товарной позиции 2937, но не содержащие антибиотиков:
3004.31
– – содержащие инсулин
CTH или VAC 50%
3004.32
– – содержащие кортикостероидные гормоны, их производные или структурные аналоги:
CTH или VAC 50%
3004.39
– – прочие
CTH или VAC 50%
3004.40
– содержащие алкалоиды или их производные, но не содержащие гормонов, прочих соединений товарной позиции 2937 или антибиотиков:
CTH или VAC 50%

3001 90
өзгелері:
CTH немесе VAC 40%
3002
терапевтік, алдын алу немесе диагностикалық мақсаттарда пайдалану үшін дайындалған адам қаны, жануарлар қаны; иммундық қан сарысуы және қанның өзге фракциялары, түрлендірілген және түрлендірілмеген иммунологиялық өнімдер, оның ішінде биотехнология әдістерімен алынған өнімдер: вакциналар, токсиндер, микроорганизмдер себінділері (ашытқылардан өзге) және ұқсас өнімдер:
3002 10
иммундық қан сарысуы және қанның өзге фракциялары, түрлендірілген және түлендірілмеген иммунологиялық өнімдер, оның ішінде биотехнология әдістерімен алынған өнімдер:
CTSH
3002 20
адамдарға арналған вакциналар:
CTSH
3002 30
ветеринариялық вакциналар
CTSH
3002 90
өзгелері:
CTSH
3003
Терапевтік немесе алдын алу мақсаттарына пайдалануға арналған, бірақ мөлшерленген дәрілік нысандар түрінде немесе бөлшек сауда үшін өлшеніп оралмаған, екі немесе одан көп құрамдас бөліктерден құралған дәрілік заттар (3002, 3005 немесе 3006-тауарлық позицияларынан басқа):
3003 10
пенициллан кышқылының құрылымынан тұратын, немесе стрептомицин не олардың туындылары бар, пенициллиндер немесе олардың туындыларын қамтитын
CTH немесе VAC 40%
3003 20
өзге антибиотиктерді қамтитын
CTH немесе VAC 40%
құрамында антибиотиктер жоқ, 2937-тауарлық позициясының гормондарын немесе өзге қосылыстарын қамтитын:
3003 31
инсулинді қамтитын
CTH немесе VAC 40%
3003 39
өзгелері
CTH немесе VAC 40%
3003 40
алколоидтерді немесе олардың туындыларын қамтитын, бірақ құрамында 2937-тауарлық позициясының гормондары немесе өзге қосылыстары не антибиотиктері жоқ
CTH немесе VAC 40%
3003 90
өзгелері
CTH немесе VAC 40%
3004
Терапевтік немесе алдын алу мақсаттарында пайдалануға арналған, араласқан немесе араласпаған өнімдерден тұратын, мөлшерленген дәрілік нысандар түрінде өлшеніп оралған (трансдермальдық жүйелер нысанындағы дәрілік заттарды қоса алғанда) немесе бөлшек саудамен сатуға арналған дәрілік заттар (3002, 3005 немесе 3006-тауарлық позициясының тауарларынан басқа):
3004 10
пенициллан қышқылының құрылымын, немесе стрептомицинді немесе олардың туындыларын қамтитын пенициллиндер немесе олардың туындылары:
CTH немесе VAC 50%
3004 20
өзге антибиотиктерді қамтитын:
CTH немесе VAC 50%
2937-тауарлық позициясының гормондарын немесе өзге қосылыстарын қамтитын, бірақ құрамында антибиотиктері жоқ:
3004 31
инсулині бар
CTH немесе VAC 50%
3004 32
кортикостероидтық гормондарды, олардың туындылары мен құрылымдық ұқсастықтарын қамтитындар:
CTH немесе VAC 50%
3004 39
өзгелері
CTH немесе VAC 50%
3004 40
алколоидтер немесе олардың туындыларын қамтыған, бірақ 2937-тауарлық позициясының гормондары немесе өзге қосылыстары немесе антибиотиктері болмайтын:
CTH немесе VAC 50%

3004.50
– лекарственные средства прочие, содержащие витамины или другие соединения товарной позиции 2936:
CTH или VAC 50%
3004.90
– прочие
CTH или VAC 50%
30.05
Вата, марля, бинты и аналогичные изделия (например, перевязочный материал, лейкопластыри, припарки), пропитанные или покрытые фармацевтическими веществами или расфасованные в формы или упаковки для розничной продажи, предназначенные для использования в медицине, хирургии, стоматологии или ветеринарии:
3005.10
– материал перевязочный адгезивный и прочие изделия, имеющие липкий слой
CTH или VAC 40%
3005.90
– прочие:
CTH или VAC 40%
30.06
Фармацевтическая продукция, упомянутая в примечании 4 к данной группе:
3006.10
– кетгут хирургический стерильный, аналогичные стерильные материалы для наложения швов (включая стерильные рассасывающиеся хирургические или стоматологические нити) и стерильные адгезивные ткани для хирургического закрытия ран; ламинария стерильная и тампоны из ламинарии стерильные; стерильные рассасывающиеся хирургические или стоматологические кровоостанавливающие средства (гемостатики); стерильные хирургические или стоматологические адгезионные барьеры, рассасывающиеся или нерассасывающиеся:
CTH или VAC 40%
3006.20
– реагенты для определения группы крови
CTH или VAC 40%
3006.30
– препараты контрастные для рентгеногpафических обследований; реагенты диагностические, предназначенные для введения больным
CTH или VAC 40%
3006.40
– цементы зубные и материалы для пломбирования зубов прочие; цементы, реконструирующие кость
CTH или VAC 40%
3006.50
– сумки санитарные и наборы для оказания первой помощи
CTH или VAC 40%
3006.60
– средства химические контрацептивные на основе гормонов, прочих соединений товарной позиции 2937 или спермицидов:
CTH или VAC 40%
3006.70
– препараты в виде геля, предназначенные для использования в медицине или ветеринарии в качестве смазки для частей тела при хирургических операциях или физических исследованиях или в качестве связующего агента между телом и медицинскими инструментами
CTH или VAC 40%
– прочие:
3006.91
– – приспособления, идентифицируемые как приспособления для стомического использования
CTH или VAC 40%
3006.92
– – непригодные фармацевтические средства
CTH или VAC 40%
УДОБРЕНИЯ
3101.00
Удобрения животного или растительного происхождения, смешанные или несмешанные, химически обработанные или необработанные; удобрения, полученные смешиванием или химической обработкой продуктов растительного или животного происхождения
CTH
31.02
Удобрения минеральные или химические, азотные:
3102.10
– мочевина, в том числе в водном растворе:
CTH
– сульфат аммония; двойные соли и смеси сульфата аммония и нитрата аммония:

3004 50
витаминдерді немесе 2936-тауарлық позициясының өзге қосылыстарын қамтитын өзге де дәрілік заттар:
CTH немесе VAC 50%
3004 90
өзгелері
CTH немесе VAC 50%
3005
Медицинада, хирургияда, стоматологияда немесе ветеринарияда қолдануға арналған, фармацевтикалық заттар сіңірілген немесе қапталған, бөлшек саудамен сату үшін нысандарға немесе орамдарға өлшеніп оралған мақта, дәке, бинттер және ұқсас бұйымдар (мысалы, таңу материалы, лейкопластырьлер, припаркалар):
3005 10
үсті жабысқақ адгезивтік таңу материалы және өзге материалдар
CTH немесе VAC 40%
3005 90
өзгелері:
CTH немесе VAC 40%
3006
Осы топтың 4-ескертпесінде аталған фармацевтикалық өнім:
3006 10
хирургиялық дәріленіп тазартылған кетгут, жіктер салуға арналған ұқсас дәріленіп тазартылған материалдар және жараларды хирургиялық жабуға арналған дәріленіп тазартылған адгезиндік тіндер; дәріленіп тазартылған ламинария және ламинариядан жасалған дәріленіп тазартылған тығын; хирургиялық немесе стоматологиялық қан тоқтататын дәріленіп тазартылған сорғыш құралдар (гемостатиктер):
CTH немесе VAC 40%
3006 20
қан тобын анықтауға арналған реагенттер
CTH немесе VAC 40%
3006 30
рентгенографиялық зерттеулерге арналған контрастық препараттар; ауруларға салуға арналған диагностикалық реагенттер
CTH немесе VAC 40%
3006 40
тіс цементтері және тістерді пломбылауға арналған өзге материалдар; сүйекті құрайтын цементтер
CTH немесе VAC 40%
3006 50
санитариялық сөмкелер және алғашқы көмек көрсетуге арналған жиынтықтар
CTH немесе VAC 40%
3006 60
гормондардың, 2937-тауарлық позициясындағы өзге қосылыстардың немесе спермицидтердің негізінде жасалған химиялық контрацептивтік құралдар:
CTH немесе VAC 40%
3006 70
медицинада немесе ветеринарияда қолданылуға арналған хирургиялық операциялар немесе физикалық зерттеулер процесінде дене бөліктері үшін майлағыш ретінде немесе дене мен медициналық құралдар арасындағы байланыстырғыш агент ретінде қолданылатын гель түріндегі препараттар
CTH немесе VAC 40%
өзгелері:
3006 91
стомикалық пайдалануға арналған құрал-жабдық ретінде сәйкестендірілетін жабдықтар)
CTH немесе VAC 40%
3006 92
жарамсыз фармацевтикалық құралдар
CTH немесе VAC 40%
31-топ
Тыңайтқыштар
3101 00
Жануарлардан немесе өсімдіктерден алынған, араласқан немесе араласпаған, химиялық өңделген немесе өңделмеген тыңайтқыштар; өсімдіктер немесе жануарлар өнімдерін араластырудан немесе химиялық өңдеуден алынған тыңайтқыштар
CTH
3102
Минералдық немесе химиялық, азоттық тыңайтқыштар:
3102 10
несепнәр, оның ішінде су ерітіндісіндегі:
CTH
аммоний сульфаты, аммоний сульфатының және аммоний нитратының қос тұздары және қоспалары:

32.04
Органические красящие вещества синтетические, определенного или неопределенного химического состава; препараты, изготовленные на основе синтетических органических красящих веществ, указанные в примечании 3 к данной группе; синтетические органические продукты, используемые в качестве оптических отбеливателей или люминофоров, определенного или неопределенного химического состава:
– органические красящие вещества синтетические и препараты, изготовленные на их основе, указанные в примечании 3 к данной группе:
3204.11
– – красители дисперсные и препараты, изготовленные на их основе
CTH
3204.12
– – красители кислотные, предварительно металлизированные или неметаллизированные, и препараты, изготовленные на их основе; красители протравные и препараты, изготовленные на их основе
CTH
3204.13
– – красители основные и препараты, изготовленные на их основе
CTH
3204.14
– – красители прямые и препараты, изготовленные на их основе
CTH
3204.15
– – красители кубовые (включая используемые в качестве пигментов) и препараты, изготовленные на их основе
CTH
3204.16
– – красители химически активные и препараты, изготовленные на их основе
CTH
3204.17
– – пигменты и препараты, изготовленные на их основе
CTH
3204.19
– – прочие, включая смеси двух или более красящих веществ субпозиций 3204 11 – 3204 19
CTH
3204.20
– органические продукты синтетические, используемые в качестве оптических отбеливателей
CTH
3204.90
– прочие
CTH
3205.00
Цветные лаки; препараты на основе цветных лаков, указанные в примечании 3 к данной группе
CTH
32.06
Красящие вещества прочие; препараты, указанные в примечании 3 к данной группе, отличные от препаратов товарной позиции 3203, 3204 или 3205; неорганические продукты, используемые в качестве люминофоров, определенного или неопределенного химического состава:
– пигменты и препараты, изготовленные на основе диоксида титана:
3206.11
– – содержащие 80 мас.% или более диоксида титана в пересчете на сухое вещество
CTH
3206.19
– – прочие
CTH
3206.20
– пигменты и препараты, изготовленные на основе соединений хрома
CTH
– прочие красящие вещества и препараты:
3206.41
– – ультрамарин и препараты, изготовленные на его основе
CTH
3206.42
– – литопон и прочие пигменты и препараты, изготовленные на основе сульфида цинка
CTH
3206.49
– – прочие:
CTH
3206.50
– неорганические продукты, используемые в качестве люминофоров
CTH

3204
Белгілі немесе белгісіз химиялық құрамның өсімдіктерінен немесе жануарлардан алынған бояу заттары (жануар көмірінен өзге бояғыш экстракттарды қоса алғанда) осы топқа арналған 3-ескертпеде көрсетілген өсімдіктерден немесе жануарлардан алынған бояғыш заттардың негізінде дайындалған препараттар; белгілі немесе белгісіз құрамның, люминофорлар немесе оптикалық ағартқыштар ретінде қолданылатын синтетикалық органикалық өнімдер:
синтетикалық органикалық бояу заттары және осы топқа арналған 3-ескертпеде көрсетілген, олардың негізінде дайындалған препараттар:
3204 11
майдаланған бояғыштар және солардың негізінде дайындалған препараттар
CTH
3204 12
алдын ала металдандырылған немесе металдандырылмаған қышқылдық бояулар, және олардың негізінде дайындалған препараттар; басытқы бояулар және олардың негізінде дайындалған бояулар
CTH
3204 13
негізгі бояулар және олардың негізінде дайындалған препараттар
CTH
3204 14
тура бояулар және олардың негізінде дайындалған препараттар
CTH
3204 15
текшелік бояулар (оның ішінде пигмент ретінде қолданылатын) және олардың негізінде дайындалған препараттар
CTH
3204 16
химиялық белсенді бояулар және олардың негізінде дайындалған препараттар
CTH
3204 17
пигменттер және олардың негізінде дайындалған препараттар
CTH
3204 19
өзгелері (оның ішінде 3204 44 – 3204 19-қосалқы позицияларындағы екі немесе одан көп бояғыш заттардың қоспасы)
CTH
3204 20
оптикалық ағартқыштар ретінде қолданылатын синтетикалық органикалық өнімдер
CTH
3204 90
өзгелері
CTH
3205
Түрлі-түсті лактар; осы топқа арналған 3-ескертпеде көрсетілген түрлі-түсті лактардың негізінде жасалған препараттар
3205 00
түрлі-түсті лактар; осы топқа арналған 3-ескертпеде көрсетілген түрлі-түсті лактардың негізінде жасалған препараттар
CTH
3206
Өзге бояғыш заттар; 3203, 3204 немесе 3205-тауарлық позициясындағы препараттардан басқа, осы топқа арналған 3-ескертпеде көрсетілген препараттар; белгілі немесе белгісіз химиялық құрамның люминофорлары ретінде пайдаланылатын органикалық емес өнімдер:
титан диоксидінің негізінде дайындалған пигменттер мен препараттар:
3206 11
құрғақ затқа қайта есептегенде 80 салм. %-дан немесе одан артық болатын титан диоксидінен тұратындар
CTH
3206 19
өзгелері
CTH
3206 20
хром қосылыстарының негізінде дайындалған пигменттер мен препараттар
CTH
өзге де бояйтын заттар мен препараттар:
3206 41
ультрамарин және оның негізінде дайындалған препараттар
CTH
3206 42
литопон және мырыш сульфидінің негізінде дайындалған өзге пигменттер мен препараттар
CTH
3206 49
өзгелері
CTH
3206 50
люминофорлар ретінде пайдаланылатын органикалық емес өнімдер
CTH

32.07
Готовые пигменты, готовые глушители стекла и готовые краски, эмали и глазури стекловидные, ангобы (шликеры), глянцы жидкие и аналогичные препараты, используемые при производстве керамики, эмали или стекла; фритта стекловидная и стекло прочее в порошке, гранулах или хлопьях:
3207.10
– готовые пигменты, готовые глушители стекла, готовые краски и аналогичные препараты
CTH
3207.20
– эмали и глазури стекловидные, ангобы (шликеры) и аналогичные препараты:
CTH
3207.30
– глянцы жидкие и аналогичные препараты
CTH
3207.40
– фритта стекловидная и прочее стекло в порошке, гранулах или хлопьях:
CTH
32.08
Краски и лаки (включая эмали и политуры) на основе синтетических полимеров или химически модифицированных природных полимеров, диспергированные или растворенные в неводной среде; растворы, указанные в примечании 4 к данной группе:
3208.10
– на основе сложных полиэфиров:
CTH
3208.20
– на основе акриловых или виниловых полимеров:
CTH
3208.90
– прочие:
CTH
32.09
Краски и лаки (включая эмали и политуры) на основе синтетических полимеров или химически модифицированных природных полимеров, диспергированные или растворенные в водной среде:
3209.10
– на основе акриловых или виниловых полимеров:
CTH
3209.90
– прочие
CTH
3210.00
Краски и лаки прочие (включая эмали, политуры и клеевые краски); готовые водные пигменты, используемые для отделки кож:
CTH
3211.00
Готовые сиккативы
CTH
32.12
Пигменты (включая металлические порошки и хлопья), диспергированные в неводных средах, жидкие или пастообразные, используемые при производстве красок (включая эмали); фольга для тиснения; красители и прочие красящие вещества, расфасованные в формы или упаковки для розничной продажи:
3212.10
– фольга для тиснения
CTH
3212.90
– прочие
CTH
32.13
Краски художественные, используемые художниками, студентами или для оформления вывесок, лессировочные краски, краски для досуга и аналогичные продукты в таблетках, тюбиках, банках, флаконах, лотках или в аналогичных формах или упаковках:
3213.10
– краски в наборах
CTH
3213.90
– прочие
CTH
32.14
Замазки стекольная и садовая, цементы смоляные, составы для уплотнения и прочие мастики; шпатлевки для малярных работ; неогнеупорные составы для подготовки поверхностей фасадов, внутренних стен зданий, полов, потолков или аналогичные:
3214.10
– замазки стекольная и садовая, цементы смоляные, составы для уплотнения и прочие мастики; шпатлевки для малярных работ:
CTH

3207
Қыш, эмаль немесе шыны өндіруде қолданылатын дайын пигменттер, шынының дайын басқыштары, дайын бояулар, эмальдар және шыны тәрізді жылтыратпалар, ангобтар (шликерлер), сұйық жалтырақтар мен ұқсас препараттар; шыны тәрізді фритта және ұнтақтағы, түйіршіктердегі және үлпектердегі өзге шыны:
3207 10
дайын пигменттер, шынының дайын басқыштары, дайын бояулар және ұқсас препараттар
CTH
3207 20
шыны тәрізді эмальдар және жылтыратпалар, ангобтар (шликерлер) және ұқсас препараттар
CTH
3207 30
сұйық жалтырақтар және ұқсас препараттар
CTH
3207 40
шыны тәрізді фритта және ұнтақтағы, түйіршіктерді немесе үлпектердегі өзге шыны
CTH
3208
Синтетикалық полимерлер немесе химиялық түрлендірілген табиғи полимерлер негізіндегі, майдаланған немесе сулы емес ортада ерітілген, бояулар мен лактар (эмальдар мен политурларды қоса алғанда); осы топқа арналған 4-ескертпеде көрсетілген ерітінділер:
3208 10
күрделі полиэфирлер негізінде
CTH
3208 20
акрилді немесе винилді полимерлер негізінде:
CTH
3208 90
өзгелері
CTH
3209
Синтетикалық полимерлер немесе химиялық түрде өзгертілген табиғи полимерлер негізіндегі, майдаланған немесе сулы емес ортада ерітілген бояулар мен лактар (эмальдар мен политураларды қоса алғанда):
3209 10
акрилді немесе винилді полимерлер негізінде:
CTH
3209 90
өзгелері
CTH
3210 00
Өзге бояулар мен лактар (эмальдарды, политураларды және желімдік бояуларды қоса алғанда) теріні өңдеу үшін қолданылатын дайын су пигменттері:
CTH
3211 00
Дайын сиккативтер
CTH
3212
Бояуларды өндіруде қолданылатын (эмальдарды қоса алғанда) сулы емес ортада майдаланған, сұйық немесе паста тәрізді пигменттер (металдық ұнтақтар мен үлпектерді қоса алғанда); өрнектеуге арналған фольга; бөлшек сауда үшін нысандарға немесе орамдарға өлшеніп салынған бояулар және өзге бояу заттары:
3212 10
өрнектеуге арналған фольга
CTH
3212 90
өзгелері
CTH
3213
Суретшілер, студенттер пайдаланатын немесе маңдайша жазуларды безендіруге арналған көркем бояулар, бос уақытта пайдалануға арналған өзгерткіш реңдер, бояулар және таблеткалардағы, түтіктердегі, құтылардағы, сауыттардағы ұяшықтардағы немесе ұқсас нысандардағы немесе орамдардағы ұқсас өнімдер:
3213 10
жиынтықтағы бояулар
CTH
3213 90
өзгелері
CTH
3214
Шыны және бақша жақпалары, шайырлы цементтер, тығыздауға арналған құрамдар және өзге де мастикалар; сырлау жұмыстарына арналған тығыздағыштар; фасадтардың бет үстерін, ғимараттардың ішкі қабырғаларын, едендерді, төбелерді дайындауға арналған отқа төзімді емес құрамдар немесе осыған ұқсас құрамдар:
3214 10
шыны және бақша жақпалары, шайырлы цементтер, тығыздауға арналған құрамдар және өзге де мастикалар; сырлау жұмыстарына арналған тығыздағыштар:
CTH

3307.10
– средства, используемые до, во время или после бритья
CTH
3307.20
– дезодоранты и антиперспиранты индивидуального назначения
CTH
3307.30
– ароматизированные соли и прочие составы для принятия ванн
CTH
– средства для ароматизации или дезодорирования воздуха помещений, включая благовония для религиозных обрядов:
3307.41
– – "агарбатти" и прочие благовония, распространяющие запах при горении
CTH
3307.49
– – прочие
CTH
3307.90
– прочие:
CTH
ГРУППА 34
МЫЛО, ПОВЕРХНОСТНО-АКТИВНЫЕ ОРГАНИЧЕСКИЕ ВЕЩЕСТВА, МОЮЩИЕ СРЕДСТВА, СМАЗОЧНЫЕ МАТЕРИАЛЫ, ИСКУССТВЕННЫЕ И ГОТОВЫЕ ВОСКИ, СОСТАВЫ ДЛЯ ЧИСТКИ ИЛИ ПОЛИРОВКИ, СВЕЧИ И АНАЛОГИЧНЫЕ ИЗДЕЛИЯ, ПАСТЫ ДЛЯ ЛЕПКИ, ПЛАСТИЛИН, "ЗУБОВРАЧЕБНЫЙ ВОСК" И ЗУБОВРАЧЕБНЫЕ СОСТАВЫ НА ОСНОВЕ ГИПСА

3307 10
қырынардан бұрын, қырыну кезінде немесе қырынғаннан кейін пайдаланылатын құралдар
CTH
3307 20
жеке мақсаттағы дезодоранттар мен антипресперанттар
CTH
3307 30
хош иістендірілген тұздар мен ванна қабылдауға арналған өзге де құрамдар
CTH
діни рәсімдерге арналған жағымды иістерді қоса алғанда, үй-жайлардың ауасын хош иістендіру немесе тазартуға арналған құралдар:
3307 41
жанған кезде иіс тарататын "агарбаттилер" және өзге де жағымды иістер
CTH
3307 49
өзгелері
CTH
3307 90
өзгелері
CTH
34-топ
Сабын, беттік органикалық белсенді заттар, жуу заттары, майлау материалдары, жапсыруға не дайын балауыздар, тазалауға немесе жылтыратуға арналған құрамдар, балауыз шамдар және ұқсас бұйымдар, жабыстыруға арналған пасталар, пластилин, «тіс дәрігерлік балауыз» және гипс негізіндегі тіс дәрігерлік құрамдар

34.01
Мыло; поверхностно-активные органические вещества и средства, применяемые в качестве мыла, в форме брусков, кусков или в виде формованных изделий, содержащие или не содержащие мыло; поверхностно-активные органические вещества и средства для мытья кожи в виде жидкости или крема и расфасованные для розничной продажи, содержащие или не содержащие мыло; бумага, вата, войлок или фетр и нетканые материалы, пропитанные или покрытые мылом или моющим средством:
– мыло и поверхностно-активные органические вещества и средства в форме брусков, кусков или в виде формованных изделий и бумага, вата, войлок или фетр и нетканые материалы, пропитанные или покрытые мылом или моющим средством:
3401.11
– – туалетные (включая содержащие лекарственные средства):
CTH или VAC 40%
3401.19
– – прочие
CTH или VAC 40%
3401.20
– мыло в прочих формах
CTH или VAC 40%
3401.30
– поверхностно-активные органические вещества и средства для мытья кожи в виде жидкости или крема, расфасованные для розничной продажи, содержащие или не содержащие мыло
CTH или VAC 40%
34.02
Вещества поверхностно-активные органические (кроме мыла); поверхностно-активные средства, моющие средства (включая вспомогательные моющие средства) и средства чистящие, содержащие или не содержащие мыло (кроме средств товарной позиции 3401):
– вещества поверхностно-активные органические, расфасованные или не расфасованные для розничной продажи:
3402.11
– – анионные:
CTH
3402.12
– – катионные
CTH
3402.13
– – неионогенные
CTH
3402.19
– – прочие
CTH
3402.20
– средства, расфасованные для розничной продажи
CTSH
3402.90
– прочие
CTSH
34.03
Материалы смазочные (включая смазочно-охлаждающие эмульсии для режущих инструментов, средства для облегчения вывинчивания болтов или гаек, средства для удаления ржавчины или антикоррозионные средства и препараты для облегчения выемки изделий из форм, изготовленные на основе смазок) и средства, используемые для масляной или жировой обработки текстильных материалов, кожи, меха или прочих материалов, кроме средств, содержащих в качестве основных компонентов 70 мас.% или более нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород:
– содержащие нефть или нефтепродукты, полученные из битуминозных пород
3403.11
– – средства для обработки текстильных материалов, кожи, меха или прочих материалов
CTH или VAC 40%
3403.19
– – прочие
CTH или VAC 40%
– прочие:
3403.91
– – средства для обработки текстильных материалов, кожи, меха или прочих материалов
CTH или VAC 40%
3403.99
– – прочие
CTH или VAC 40%
34.04
Воски искусственные и готовые воски:
3404.20
– из полиоксиэтилена (полиэтиленгликоля)
CTSH

3401
Сабын; кесек, кесік түрінде немесе нысандалған түрде, құрамында сабын болатын немесе болмайтын, сабын ретінде қолданылатын, үстіңгі органикалық белсенді заттар; бөлшек сауда үшін өлшеніп салынған, сұйық немесе крем түріндегі, құрамында сабын болатын немесе болмайтын беттік белсенді органикалық заттар мен денені жууға арналған құралдар; сабын немесе жуғыш зат сіңірілген қағаз, мақта, киіз немесе фетр және тоқымалық емес материалдар:
сабын және кесектер, кесіктер немесе нысандалған бұйым және қағаз түріндегі беттік-белсенді органикалық заттар және құралдар; сабынмен немесе жуғыш зат сіңірілген мақта, киіз немесе фетр және тоқымалық емес материалдар:
3401 11
иіс (құрамында дәрілік заттары барын қоса алғанда)
CTH немесе VAC 40 %
3401 19
өзгелері
CTH немесе VAC 40 %
3401 20
өзге нысандардағы сабындар
CTH немесе VAC 40 %
3401 30
бөлшек сауда үшін өлшеніп салынған сұйық немесе крем түріндегі, құрамында сабын болатын немесе болмайтын беттік-белсенді органикалық заттар мен денені жууға арналған құралдар;
CTH немесе VAC 40 %
3402
беттік-белсенді органикалық заттар (сабыннан өзге); беттік-белсенді құралдар, жуғыш заттар (қосалқы жуғыш заттарды қоса алғанда) және тазалайтын, құрамында сабын болатын немесе болмайтын құралдар (3401-тауарлық позициясының құралдарынан өзге):
бөлшек сауда үшін өлшеніп салынған немесе өлшеніп салынбаған беттік-белсенді органикалық заттар:
3402 11
аниондықтар
CTH
3402 12
катиондықтар
CTH
3402 13
неионогендіктер
CTH
3402 19
өзгелері
CTH
3402 20
бөлшек сауда үшін өлшеніп алынған құралдар
CTSH
3402 90
өзгелері
CTSH
3403
Жақпа материалдары (кескіш жабдықтар үшін жақпа– салқындатқыш эмульсияларды, болттар мен гайкаларды бұрауды жеңілдететін құралдарды, татты кетіруге арналған құралдар мен жақпалар негізіндегі бұйымдарды қалыптан алып шығуды жеңілдететін татқа қарсы құралдар мен препараттарды қоса алғанда) және битуминоздық жыныстардан алынған негізгі құрамдас бөліктер ретінде 70 салм. %-дан не одан көп мұнай не мұнай өнімдері бар құралдардан өзге, тоқыма материалдарын, теріні, жүнді жақпа маймен және маймен өңдеу үшін пайдаланылатын құралдар:
мұнай немесе құрамында мұнай өнімдері бар битуминоздық жыныстардан алынған
3403 11
тоқыма материалдарын, теріні, жүнді не өзге материалдарды өңдеуге арналған құралдар
CTH немесе VAC 40 %
3403 19
өзгелері
CTH немесе VAC 40 %
өзгелері:
3403 91
тоқыма материалдарын теріні, жүнді не өзге материалдарды өңдеуге арналған құралдар
CTH немесе VAC 40 %
3403 99
өзгелері
CTH немесе VAC 40 %
3404
Жасанды балауыздар және дайын балауыздар:
3404 20
полиоксиэтиленнен (полиэтиленгликолдан)
CTSH

3404.90
– прочие
CTSH
34.05
Ваксы и кремы для обуви, полироли и мастики для мебели, полов, автомобильных кузовов, стекла или металла, чистящие пасты и порошки и аналогичные средства (в том числе бумага, вата, войлок или фетр, нетканые материалы, пористые пластмассы или пористая резина, пропитанные или покрытые такими средствами), кроме восков товарной позиции 3404:
3405.10
– ваксы, кремы и аналогичные средства для обуви или кожи
CTH
3405.20
– полироли, мастики и аналогичные средства для ухода за деревянной мебелью, полами или прочими изделиями из дерева
CTH
3405.30
– полироли и аналогичные средства для автомобильных кузовов, кроме полирующих средств для металлов
CTH
3405.40
– чистящие пасты и порошки и прочие чистящие средства
CTH
3405.90
– прочие:
CTH
3406.00
Свечи, тонкие восковые свечки и аналогичные изделия
CTH
3407.00
Пасты для лепки, включая пластилин для детской лепки; "зубоврачебный воск" или составы для получения слепков зубов, расфасованные в наборы, в упаковки для розничной продажи или в виде плиток, в форме подков, в брусках или аналогичных формах; составы для зубоврачебных целей прочие на основе гипса (кальцинированного гипса или сульфата кальция)
CTH
ГРУППА 35
БЕЛКОВЫЕ ВЕЩЕСТВА; МОДИФИЦИРОВАННЫЕ КРАХМАЛЫ; КЛЕИ; ФЕРМЕНТЫ
35.01
Казеин, казеинаты и прочие производные казеина; клеи казеиновые:
3501.10
– казеин
CTH или VAC 40%
3501.90
– прочие
CTH или VAC 40%
35.02
Альбумины (включая концентраты двух или более сывороточных белков, содержащих более 80 мас.% сывороточных белков в пересчете на сухое вещество), альбуминаты и прочие производные альбумина:
– альбумин яичный:
3502.11
– – высушенный
CTH или VAC 40%
3502.19
– – прочий
CTH или VAC 40%
3502.20
– альбумин молочный, включая концентраты двух или более сывороточных белков
CTH или VAC 40%
3502.90
– прочие
CTH или VAC 40%
3503.00
Желатин (в том числе в прямоугольных (включая квадратные) листах, с поверхностной обработкой или без обработки, окрашенный или неокрашенный) и производные желатина; клей рыбий; клеи прочие животного происхождения, кроме казеиновых товарной позиции 3501:
CTH
3504.00
Пептоны и их производные; белковые вещества прочие и их производные, в другом месте не поименованные или не включенные; порошок из кожи, или голья, хромированный или нехромированный:
CTH
35.05
Декстрины и прочие модифицированные крахмалы (например, крахмалы, предварительно желатинизированные или превращенные в сложный эфир); клеи на основе крахмалов или декстринов, или прочих модифицированных крахмалов:

3404 90
өзгелері
CTSH
3405
3404-тауарлық позициясының балауыздарынан өзге, аяқ киімге арналған вакстар мен кремдер, жиһаз, едендер, автомобиль кузовтары, шыны не металға арналған жылтыратпалар (полироль) және мастикалар, тазартқыш пасталар, ұнтақтар және ұқсас құралдар (оның ішінде, осындай құралдар сіңірілген мақта, киіз не фетр, тоқымалық емес материалдар, кеуекті пластмассалар не кеуекті резеңке):
3405 10
аяқ киімге немесе теріге арналған вакстер, кремдер және ұқсас құралдар
CTH
3405 20
ағаш жиһаз, едендер не ағаштан жасалған өзге бұйымдардың күтіміне арналған жылтыратпалар, мастикалар және ұқсас құралдар
CTH
3405 30
металдарды жылтырататын құралдардан өзге, автомобиль кузовтарына арналған жылтыратпа полирольдер және ұқсас құралдар
CTH
3405 40
тазартқыш пасталар мен ұнтақтар және өзге де тазартқыш құралдар
CTH
3405 90
өзгелері
CTH
3406 00
Балауыз шамдар, жіңішке балауыз шамдар және ұқсас бұйымдар
CTH
3407 00
Балаларға арналған пластилинді қоса алғанда, жабыстыру пасталары; "тіс дәрігерлік балауыз" немесе орамдарға, жиынтықтарға өлшеніп салынған, тістің көшірме бедерін алуға арналған құрамдар, плитка түрінде, таға нысанында, кесектердегі немесе ұқсас нысандардағы; гипс (кальцилендірілген гипс не кальций сульфаты) негізінде өзге де тіс дәрігерлік мақсаттарға арналған құрамдар
CTH
35-топ
Ақуыздық заттар; өзгертілген крахмалдар; желімдер; ферменттер
3501
Казеин, казеинаттар және казеиннің өзге де туындылары; казеиндік желімдер:
3501 10
казеин
CTH немесе VAC 40%
3501 90
өзгелері
CTH немесе VAC 40%
3502
Альбуминдер (салмағы құрғақ затқа қайта есептегенде 80 %-дан астам сарысулық белоктары бар, екі немесе одан көп сарысулық белок концентраттарын қоса алғанда), альбуминаттар және альбуминнің өзге де туындылары:
жұмыртқа альбумині:
3502 11
кептірілген
CTH немесе VAC 40%
3502 19
өзгелері
CTH немесе VAC 40%
3502 20
сүт альбумині, екі немесе одан астам сарысулық белоктардың концентраттарын қоса алғанда
CTH немесе VAC 40%
3502 90
өзгелері
CTH немесе VAC 40%
3503 00
Желатин (оның ішінде тік бұрыштыны (төрт бұрыштыны қоса алғанда) табақтарда, сырттай өңдеумен немесе өңдеусіз, боялған немесе боялмаған) және желатиннің туындылары; балық желімі; жануарлардан алынған өзге желімдер, 3501-тауарлық позициясындағы казеиндіктерден басқа
CTH
3504 00
Пептондар және олардың туындылары; басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген ақуыздық заттар және олардың өзге туындылары; теріден немесе бас– сирақтан жасалған ұнтақ, хромдалған немесе хромдалмаған
CTH
3505
Декстриндер және өзгертілген өзге крахмалдар (мысалы, алдын ала желатинделген немесе күрделі эфирге айналған); крахмалдар немесе декстриндер, немесе өзгертілген өзге крахмалдар негізінде алынған желімдер:

3505.10
– декстрины и прочие модифицированные крахмалы
CTH
3505.20
– клеи
CTH
35.06
Готовые клеи и прочие готовые адгезивы, в другом месте не поименованные или не включенные; продукты, пригодные для использования в качестве клеев или адгезивов, расфасованные для розничной продажи в качестве клеев или адгезивов, нетто-массой не более 1 кг:
3506.10
– продукты, пригодные для использования в качестве клеев или адгезивов, расфасованные для розничной продажи в качестве клеев или адгезивов, нетто-массой не более 1 кг
CTH или VAC 40%
– прочие:
3506.91
– – адгезивы на основе полимеров товарных позиций 3901 – 3913 или каучука
CTH или VAC 40%
3506.99
– – прочие
CTH или VAC 40%
35.07
Ферменты; ферментные препараты, в другом месте не поименованные или не включенные:
3507.10
– реннин и его концентраты
CTH или VAC 40%
3507.90
– прочие:
CTH или VAC 40%
ГРУППА 36
ВЗРЫВЧАТЫЕ ВЕЩЕСТВА; ПИРОТЕХНИЧЕСКИЕ ИЗДЕЛИЯ; СПИЧКИ; ПИРОФОРНЫЕ СПЛАВЫ; НЕКОТОРЫЕ ГОРЮЧИЕ ВЕЩЕСТВА
3601.00
Порох
CTH
3602.00
Вещества взрывчатые готовые, кроме пороха
CTH
3603.00
Шнуры огнепроводные; шнуры детонирующие; капсюли ударные или детонирующие; запалы; электродетонаторы:
CTH
36.04
Фейерверки, ракеты сигнальные, дождевые ракеты, сигналы противотуманные и изделия пиротехнические прочие:
3604.10
– фейерверки
CTH
3604.90
– прочие
CTH
3605.00
Спички, кроме пиротехнических изделий товарной позиции 3604
CTH
36.06
Ферроцерий и сплавы пирофорные прочие в любых формах; изделия из горючих материалов, указанные в примечании 2 к данной группе:
3606.10
– топливо жидкое или сжиженное газообразное в контейнерах емкостью не более 300 см3, используемое для заполнения и повторной заправки сигаретных или аналогичных зажигалок
CTH
3606.90
– прочие:
CTH
ГРУППА 37
ФОТО- И КИНОТОВАРЫ
37.01
Фотопластинки и фотопленки плоские, сенсибилизированные, неэкспонированные, из любых материалов, кроме бумаги, картона или текстильных; пленки плоские для моментальной фотографии, сенсибилизированные, неэкспонированные, в упаковке или без упаковки:
3701.10
– рентгеновские
CTH
3701.20
– для моментальной фотографии
CTH
3701.30
– пластинки и пленки прочие, длина любой из сторон которых более 255 мм
CTH
– прочие:
3701.91
– – для цветной фотографии (полихромные)
CTH
3701.99
– – прочие
CTH
37.02
Фотопленка в рулонах, сенсибилизированная, неэкспонированная, из любых материалов, кроме бумаги, картона или текстильных; пленка для моментальной фотографии в рулонах, сенсибилизированная, неэкспонированная:

3505 10
декстриндер және өзгертілген өзге крахмалдар
CTH
3505 20
желімдер
CTH
3506
Дайын желімдер мен өзге де адгезивтер, басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген; желімдер немесе адгезивтер ретінде қолдануға жарамды, желімдер немесе адгезивтер ретінде қолдануға жарамды, желімдер немесе адгезивтер ретіндегі, таза салмағы 1 кг-дан аспайтын бөлшек сауда үшін өлшеніп салынған өнімдер:
3506 10
желімдер немесе адгезивтер ретінде қолдануға жарамды, желімдер немесе адгезивтер ретіндегі, таза салмағы 1 кг-дан аспайтын бөлшек сауда үшін өлшеніп салынған өнімдер
CTH немесе VAC 40%
өзгелері:
3506 91
3901– 3913-тауарлық позицияларының полимерлері немесе каучук негізіндегі адгезивтер
CTH немесе VAC 40%
3506 99
өзгелері
CTH немесе VAC 40%
3507
Басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген ферменттер; ферменттік препараттар:
3507 10
реннин және оның концентраттары
CTH немесе VAC 40%
3507 90
өзгелері
CTH немесе VAC 40%
36-топ
Жарылғыш заттар; пиротехникалық бұйымдар; сіріңкелер; пирофорлық қорытпалар; кейбір жанғыш заттар
3601 00
Оқ-дәрі
CTH
3602 00
Оқ-дәріден өзге, дайын жарылғыш заттар
CTH
3603 00
От өткізгіш баулар; тұтандыратын баулар; соққылағыш немесе тұтандырғыш капсюльдер; демікпелер; электр тұтандырғыштары
CTH
3604
Фейерверктер, дабыл беру зымырандары, жаңбырлық зымырандар, тұманға қарсы сигналдар және өзге де пиротехникалық бұйымдар:
3604 10
фейерверктер
CTH
3604 90
өзгелері
CTH
3605 00
Сіріңкелер, 3604-тауарлық позициясындағы пиротехникалық бұйымдардан өзге
CTH
3606
Ферроцерий және кез келген нысандардағы өзге порифорлық қорытпалар; осы топқа 2-ескертпеде көрсетілген жанғыш материалдардан жасалған бұйымдар:
3606 10
темекілік немесе ұқсас оттықтарды толтыру немесе қайта толтыру үшін пайдаланылатын сыйымдылығы 300 см3аспайтын контейнерлердегі сұйық немесе сұйықтатылған газ тәрізді отын
CTH
3606 90
өзгелері
CTH
37-топ
Фото және кино тауарлары
3701
Фотопластинкалар және қағаз, картон немесе тоқымадан өзге, кез келген материалдардан жасалған жазық, сезгіштігі арттырылған, жарықтатылмаған (экспонирленбеген) фотопленкалар; орамдағы немесе орамсыз, сезгіштігі арттырылған, жарықтатылмаған, мезеттік фотографияларға арналған жазық пленкалар:
3701 10
рентгендік
CTH
3701 20
мезеттік фотографияларға арналған
CTH
3701 30
пластинкалар және кез келген жақтарының ұзындығы 255 миллиметрден аспайтын өзге де пленкалар
CTH
өзгелері:
3701 91
түрлі-түсті фотографияларға (полихромдық) арналған
CTH
3701 99
өзгелері
CTH
3702
Сезгіштігі арттырылған, жарықтатылмаған (экспонирленбеген) қағаз, картон немесе тоқымалық кез келген материалдардан жасалған рулондағы фотопленкалар; мезеттік фотографияларға арналған рулондағы сезгіштігі арттырылған, жарықтатылмаған пленкалар:

3805.10
– скипидар живичный, древесный или сульфатный
CTH
3805.90
– прочие
CTH
38.06
Канифоль и смоляные кислоты, и их производные; спирт канифольный и масла канифольные; переплавленные смолы:
3806.10
– канифоль и смоляные кислоты
CTH
3806.20
– соли канифоли, смоляных кислот или производных канифоли или смоляных кислот, кроме солей аддуктов канифоли
CTH or VAC 40%
3806.30
– смолы сложноэфирные
CTH or VAC 40%
3806.90
– прочие
CTH or VAC 40%
3807.00
Деготь древесный; масла, полученные из древесного дегтя; креозот древесный; нафта древесная; пек растительный; пек пивоваренный и аналогичные продукты на основе канифоли, смоляных кислот или растительного пека:
CTH
38.08
Инсектициды, родентициды, фунгициды, гербициды, противовсходовые средства и регуляторы роста растений, средства дезинфицирующие и аналогичные им, расфасованные в формы или упаковки для розничной продажи или представленные в виде готовых препаратов или изделий (например, ленты, обработанные серой, фитили и свечи, и бумага липкая от мух):
3808.50
– товары, упомянутые в примечании к субпозициям 1 к данной группе
CTH или VAC 40%
– прочие:
3808.91
– – инсектициды
CTH или VAC 40%
3808.92
– – фунгициды
CTH или VAC 40%
3808.93
– – гербициды, противовсходовые средства и регуляторы роста растени:
CTH или VAC 40%
3808.94
– – средства дезинфицирующие
CTH или VAC 40%
3808.99
– – прочие
CTH или VAC 40%
38.09
Средства отделочные, средства для ускорения крашения или фиксации красителей и продукты прочие и готовые препараты (например, вещества для обработки и протравы), применяемые в текстильной, бумажной, кожевенной промышленности или аналогичных отраслях, в другом месте не поименованные или не включенные:
3809.10
– на основе крахмалистых веществ
CTH
– прочие:
3809.91
– – применяемые в текстильной промышленности или аналогичных отраслях
CTH
3809.92
– – применяемые в бумажной промышленности или аналогичных отраслях
CTH
3809.93
– – применяемые в кожевенной промышленности или аналогичных отраслях
CTH
38.10
Препараты для травления металлических поверхностей; флюсы и препараты вспомогательные прочие для низкотемпературной пайки, высокотемпературной пайки или для сварки; порошки и пасты для низкотемпературной пайки, высокотемпературной пайки или для сварки, состоящие из металла и прочих материалов; материалы, используемые в качестве сердечников или покрытий для сварочных электродов или прутков:
3810.10
– препараты для травления металлических поверхностей; порошки и пасты для низкотемпературной пайки, высокотемпературной пайки или для сварки, состоящие из металла и прочих материалов
CTH

3805 10
сағыздық, сүректік немесе сульфаттық скипидар
CTH
3805 90
өзгелері
CTH
3806
Канифоль және шайырлық қышқылдар, және олардың туындылары; канифолдық спирт және канифолдық майлар; қайта балқытылған шайырлар:
3806 10
канифоль және шайырлық қышқылдар
CTH
3806 20
канифоль аддуктарының тұздарынан өзге, канифольдың, шайырлық қышқылдар туындыларының тұздары
CTH немесе VAC 40%
3806 30
күрделі эфирлі шайырлар
CTH немесе VAC 40%
3806 90
өзгелері
CTH немесе VAC 40%
3807 00
Сүректік қарамай; сүректік қарамайдан алынған майлар; сүректік креозот; сүректік нафта; өсімдік пекі; сыра қайнату пекі және канифоль, шайырлық қышқылдар немесе өсімдік пекінің негізіндегі ұқсас өнімдер
CTH
3808
Инсектицидтер, родентицидтер, фунгицидтер, гербицидтер, өскіндерге қарсы құралдар және өсімдіктің өсyін реттеушілер, дайын препараттар немесе бұйымдар түрінде ұсынылған немесе бөлшек саудаға арналып нысандарға немесе орамдарға өлшеніп салынған зарарсыздандыратын құралдар және оларға ұқсастылар (мысалы, күкіртпен өңделген таспа, білтелер мен балауыз шамдар, шыбындарға қарсы жабысқақ қағаз):
3808 50
осы топқа арналған 1-қосалқы позицияларындағы ескертпеде аталған тауарлар
CTH немесе VAC 40 %
өзгелері:
3808 91
инсектицидтер
CTH немесе VAC 40 %
3808 92
фунгицидтер
CTH немесе VAC 40 %
3808 93
гербицидтер, өскінге қарсы құралдар және өсімдіктердің өcyiн реттеушілер
CTH немесе VAC 40 %
3808 94
зарарсыздандыратын құралдар
CTH немесе VAC 40 %
3808 99
өзгелер
CTH немесе VAC 40 %
3809
Басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген өңдеу құралдары, бояуды жеделдетуге немесе бояғыштарды бекітуге арналған құралдар мен өзге де өнімдер және тоқыма, қағаз, тepi өнеркәсібінде немесе ұқсас салаларда қолданылатын дайын препараттар (мысалы, өңдеуге немесе улауға арналған заттар):
3809 10
крахмалды заттар негізінде
CTH
өзгелері:
3809 91
тоқыма өнеркәсібінде немесе ұқсас салаларда қолданылатын
CTH
3809 92
қағаз өнеркәсібінде немесе ұқсас салаларда қолданылатын
CTH
3809 93
тepi өнеркәсібінде немесе ұқсас салаларда қолданылатын
CTH
3810
Металл беттерін улауға арналған препараттар; флюстер және төменгі температурада, жоғары температурада дәнекерлеуге немесе пicipуге арналған өзге де қосалқы препараттар; төмен температурада, жоғары температурада дәнекерлеуге немесе пісіруге арналған, металдан немесе өзге де материалдардан тұратын ұнтақтар мен пасталар; элекгродтар мен шыбықтарды пісіруге арналған өзектер немесе жабындар ретінде қолданылатын материалдар:
3810 10
металл беттерін улауға арналған препаратгар; төмен температурада, жоғары температурада дәнекерлеуге немесе пісіруге арналған металдан немесе өзге материалдардан тұратын ұнтақтар мен пасталар
CTH

3810.90
– прочие:
CTH
38.11
Антидетонаторы, антиоксиданты, ингибиторы смолообразования, загустители, антикоррозионные вещества и присадки готовые прочие к нефтепродуктам (включая бензин) или другим жидкостям, используемым в тех же целях, что и нефтепродукты:
– антидетонаторы:
3811.11
– – на основе соединений свинца:
CTH
3811.19
– – прочие
CTH
– присадки к смазочным маслам:
3811.21
– – содержащие нефть или нефтепродукты, полученные из битуминозных пород
CTH
3811.29
– – прочие
CTH
3811.90
– прочие
CTH
38.12
Ускорители вулканизации каучука готовые; составные пластификаторы для каучука или пластмасс, в другом месте не поименованные или не включенные; антиоксиданты и стабилизаторы составные прочие для каучука или пластмасс:
3812.10
– ускорители вулканизации каучука готовые
CTH
3812.20
– пластификаторы составные для каучука или пластмасс:
CTH
3812.30
– антиоксиданты и стабилизаторы составные прочие для каучука или пластмасс:
CTH
3813.00
Составы и заряды для огнетушителей; гранаты для тушения пожаров, заряженные
CTH
3814.00
Растворители и разбавители сложные органические, в другом месте не поименованные или не включенные; готовые составы для удаления красок или лаков:
CTH
38.15
Инициаторы реакций, ускорители реакций и катализаторы, в другом месте не поименованные или не включенные:
– катализаторы на носителях:
3815.11
– – содержащие в качестве активного компонента никель или его соединения
CTH
3815.12
– – содержащие в качестве активного компонента драгоценные металлы или их соединения
CTH
3815.19
– – прочие
CTH
3815.90
– прочие
CTH
3816.00
Цементы огнеупорные, растворы строительные, бетоны и аналогичные составы, кроме товаров товарной позиции 3801
CTH
3817.00
Алкилбензолы смешанные и алкилнафталины смешанные, кроме продуктов товарной позиции 2707 или 2902:
CTH
3818.00
Элементы химические легированные, предназначенные для использования в электронике, в форме дисков, пластин или в аналогичных формах; соединения химические легированные, предназначенные для использования в электронике:
CTH
3819.00
Жидкости тормозные гидравлические и жидкости готовые прочие для гидравлических передач, не содержащие или содержащие менее 70 мас.% нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород
CTH
3820.00
Антифризы и жидкости антиобледенительные готовые
CTH
3821.00
Среды культуральные готовые для выращивания или поддержания жизнедеятельности микроорганизмов (включая вирусы и подобные) или клеток растений, человека или животных
CTH

3810 90
өзгелері
CTH
3811
Антидетонаторлар, антиоксиданттар шайыртүзуші тежегіштер, қоюлатқыштар, даттануға қарсы заттар және мұнай өнімдеріне (бензинді қоса алғанда) немесе мұнай өнімдерге арналған мақсаттарда сияқты пайдаланылатын өзге де сұйықтарға қосылатын өзге де дайын қоспалар:
антидетонаторлар:
3811 11
қорғасын қосылыстары негізінде
CTH
3811 19
өзгелері
CTH
жағатын майларға қоспалар:
3811 21
құрамында битуминоздық жыныстардан алынған, мұнай және мұнай өнімдері бар
CTH
3811 29
өзгелері
CTH
3811 90
өзгелері
CTH
3812
Көксағызды ысатын дайын жеделдеткіштер; басқа жерде аталмаған және енгізілмеген көксағыз немесе пластмассаларға арналған құрамдық пластификаторлар; көксағызға немесе пластмассаларға арналған құрамдық өзге де антиоксиданттар мен тұрақтандырғыштар:
3812 10
көксағызды ысытатын дайын жеделдеткіштер
CTH
3812 20
көксағыз немесе пластмассаға арналған құрамдық пластификаторлар
CTH
3812 30
көксағыз немесе пластмассаға арналған құрамдық антиоксидантар мен тұрақтандырғыштар
CTH
3813 00
Өрт сөндіргіштерге арналған құрамдар мен зарядтар; өрт сөндіруге арналып зарядталған гранаталар
CTH
3814 00
Басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген күрделі органикалық еріткіштер мен сұйылтқыштар, бояулар мен лактарды кетіруге арналған дайын құрамдар
CTH
3815
Басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген реакцияларды қоздырғыштар, реакцияларды және катализаторларды жеделдеткіштер:
жеткізгіштердегі катализаторлар:
3815 11
құрамында белсенді құрамдас бөлік ретінде никель немесе оның қосылыстары бар
CTH
3815 12
құрамында белсенді құрамдас бөлік ретінде бағалы металдар немесе олардың қосылыстары бар
CTH
3815 19
өзгелері
CTH
3815 90
өзгелері
CTH
3816 00
3801-тауарлық позициясындағы тауарлардан өзге, отқа төзімді цементтер, құрылыстық, бетондық және ұқсас құрамдық ерітінділер
CTH
3817 00
2707 немесе 2902-тауарлық позицияларындағы өнімдерден өзге, араласқан алкилбензолдар және араласқан алкилнафталиндер
CTH
3818 00
Электроникада диск, пластина немесе ұқсас нысандарда қолдануға арналған химиялық легирленген элементтер, электроникада пайдалануға арналған химиялық легирленген қосылыстар
CTH
3819 00
Битуминоздық жыныстардан алынған құрамында салмағы 70%-дан аспайтын мұнай немесе мұнай өнімдері болатын немесе болмайтын гидравликалық тежегіштік сұйықтықтар және гидравликалық берілістерге арналған өзге де дайын сұйықтықтар
CTH
3820 00
Антифриздер және мұздауға қарсы дайын сұйықтықтар
CTH
3821 00
Өсімдіктердің, адамның немесе жануарлардың жасушаларын немесе микроорганизмдердің тіршілік әрекетін сақтауға және өcipуге арналған дайын дақылдық орталар (вирустар мен соған ұқсастарды қоса алғанда)
CTH

3822.00
Реагенты диагностические или лабораторные на подложке, готовые диагностические или лабораторные реагенты на подложке или без нее, кроме товаров товарной позиции 3002 или 3006; сертифицированные эталонные материалы
CTH
38.23
Промышленные монокарбоновые жирные кислоты; кислотные масла после рафинирования; промышленные жирные спирты:
– промышленные монокарбоновые жирные кислоты; кислотные масла после рафинирования
3823.11
– – стеариновая кислота
CTH
3823.12
– – олеиновая кислота
CTH
3823.13
– – жирные кислоты таллового масла
CTH или VAC 40%
3823.19
– – прочие
CTH или VAC 40%
3823.70
– промышленные жирные спирты
CTSH
38.24
Готовые связующие вещества для производства литейных форм или литейных стержней; продукты и препараты химические, химической или смежных отраслей промышленности (включая препараты, состоящие из смесей природных продуктов), в другом месте не поименованные или не включенные:
3824.10
– готовые связующие вещества для производства литейных форм или литейных стержней
CTH
3824.30
– карбиды металлов неагломерированные, смешанные между собой или с другими металлическими связующими веществами
CTH
3824.40
– добавки готовые для цементов, строительных растворов или бетонов
CTH
3824.50
– неогнеупорные строительные растворы и бетоны:
CTH
3824.60
– сорбит, кроме сорбита субпозиции 2905 44:
CTH
– смеси, содержащие галогенированные производные метана, этана или пропана:
CTH
3824.71
– – содержащие хлорфторуглеводороды (ХФУ), содержащие или не содержащие гидрохлорфторуглеводороды (ГХФУ), перфторуглеводороды (ПФУ) или гидрофторуглеводороды (ГФУ)
CTH
3824.72
– – cодержащие бромхлордифторметан, бромтрифторметан или дибромтетрафторэтаны
CTH
3824.73
– – содержащие гидробромфторуглеводороды (ГБФУ)
CTH
3824.74
– – содержащие гидрохлорфторуглеводороды (ГХФУ), содержащие или не содержащие перфторуглеводороды (ПФУ) или гидрофторуглеводороды (ГФУ), но не содержащие хлорфторуглеводороды (ХФУ)
CTH
3824.75
– – содержащие тетрахлорид углерода
CTH
3824.76
– – содержащие 1,1,1- трихлорэтан (метилхлороформ)
CTH
3824.77
– – содержащие бромметан (метилбромид) или бромхлорметан
CTH
3824.78
– – содержащие перфторуглеводороды (ПФУ) или гидрофторуглеводороды (ГФУ), но не содержащие хлорфторуглеводороды (ХФУ) или гидрохлорфторуглеводороды (ГХФУ)
CTH
3824.79
– – прочие
CTH
– смеси и препараты, содержащие оксиран (этиленоксид), полибромбифенилы (ПББ), полихлорбифенилы (ПХБ), полихлортерфенилы (ПХТ) или трис(2,3-дибромпропил)фосфат:
3824.81
– – содержащие оксиран (этиленоксид)
CTH
3824.82
– – содержащие полихлорбифенилы (ПХБ), полихлортерфенилы (ПХТ) или полибромбифенилы (ПББ)
CTH

3822 00
3002 немесе 3006-тауарлық позицияларындағы тауарлардан өзге, диагностикалық немесе төсенішке орнатылған зертханалық реагенттер, дайын диагностикалық немесе төсенішке орнатылған немесе орнатылмаған зертханалық реагенттер; сертификатталған талондық материалдар
CTH
3823
Өнеркәсіптік монокарбондық майлы қышқылдар; тазартудан кейінгі қышқылдық майлар; өнеркәсіптік майлы спирттер:
өнеркәсіптік монокарбондық майлы кышқылдар; тазартудан кейінгі қышқылдық майлар:
3823 11
стеарин қышқылы
CTH
3823 12
олеин қышқылы
CTH
3823 13
талий майының майлы қышқылдары
CTH немесе VAC 40 %
3823 19
өзгелері
CTH немесе VAC 40 %
3823 70
өнеркәсіптік майлы спирттер
CTSH
3824
Құйма нысандарын немесе құйма сырықтарды өндіру үшін дайын байланыстырғыш заттар; басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген химиялық өнімдер мен препараттар, өнеркәсіптің химиялық немесе аралас салаларының өнімдері мен препараттары (табиғи өнімдердің қоспаларынан тұратын препараттарды қоса алғанда):
3824 10
Құйма нысандарын немесе құйма сырықтарды өндіру үшін дайын байланыстырғыш заттар
CTH
3824 30
металдардың шоғырландырылған карбидтері, өзара немесе өзге металл байланыстырғыш заттармен араласқан
CTH
3824 40
цементтер, құрылыс ерітінділері немесе бетондарға арналған дайын қоспалар
CTH
3824 50
отқа төзімсіз ерітінділер мен бетондар
CTH
3824 60
2905 44-қосалқы позициясындағы сорбиттен басқа, сорбит
CTH
галогенденген метан, этан немесе пропан туындылары бар қоспалар:
3824 71
құрамында гидрохлорфторкөмірсутектері (ГХФУ), перфторкөмірсутектері (ПФУ) немесе гидрофторкөмірсутектері (ГФУ) бар немесе жоқ, хлорфторкөмірсутектері (ХФУ) бар
CTH
3824 72
құрамында бромхлордифторметан, бромтрифторметан немесе дибромтетрафторэтандар бар
CTH
3824 73
гидробромфторкөмірсутектері бар (ГБФУ)
CTH
3824 74
құрамында гидрохлорфторкөмірсутектері (ГХФУ) бар, перфторкөмірсутектері (ПФУ) немесе гидрофторкөмірсутектepi (ГФУ) бар немесе жоқ, бipaқ хлорфторкөмірсутектері (ХФУ) жоқ
CTH
3824 75
құрамында тетрахлорид көміртегі бар
CTH
3824 76
құрамында 1,1,1– трихлорэтан (метилхлороформ) бар
CTH
3824 77
құрамында бромметан (метилбромид) немесе бромхлорметан бар
CTH
3824 78
құрамында перфторкөмірсутектері (ПФУ) немесе гидрофторкөмірсутектері (ГФУ) бар, бipaқ хлорфторкөмірсутектері (ХФУ) немесе гидрохлорфторкөмірсутектері (ГХФУ) жоқ
CTH
3824 79
өзгелері
CTH
құрамында оксиран (этиленоксид), полибромбифенилдер (ПББ), полихлорбифенилдер (ПХБ), полихлортерфенилдер (ПХТ) немесе трис (2,3– дибромпропил) фосфат бар қоспалар мен препараттар:
3824 81
құрамында оксиран (этиленоксид) бар
CTH
3824 82
құрамында полихлорбифенилдер (ПХБ), полихлортерфенилдер (ПХТ) немесе полибромбифенилдер (ПББ) бар
CTH

4107.19
– – прочие
СTH
– прочая, включая полукожу:
4107.91
– – нешлифованная лицевая недвоеная
СTH
4107.92
– – лицевая двоеная
СTH
4107.99
– – прочая
СTH
4112.00
Кожа, дополнительно обработанная после дубления или в виде кожевенного краста, включая выделанную под пергамент, из шкур овец или шкурок ягнят, без шерстного покрова, двоеная или недвоеная, кроме кожи товарной позиции 4114
СTH
41.13
Кожа, дополнительно обработанная после дубления или в виде кожевенного краста, включая выделанную под пергамент, из шкур прочих животных, без шерстного или волосяного покрова, двоеная или недвоеная, кроме кожи товарной позиции 4114:
4113.10
– коз или козлят
СTH
4113.20
– свиней
СTH
4113.30
– рептилий
СTH
4113.90
– прочая
СTH
41.14
Замша (включая комбинированную замшу); кожа лаковая и кожа лаковая ламинированная; кожа металлизированная:
4114.10
– замша (включая комбинированную замшу):
СTH
4114.20
– кожа лаковая и кожа лаковая ламинированная; кожа металлизированная
СTH
41.15
Кожа композиционная на основе натуральной кожи или кожевенных волокон в пластинах, листах или полосах, или лентах, в рулонах или не в рулонах; обрезь и прочие отходы натуральной или композиционной кожи, непригодные для производства изделий из кожи; кожевенные пыль, порошок и мука:
4115.10
– кожа композиционная на основе натуральной кожи или кожевенных волокон в пластинах, листах или полосах, или лентах, в рулонах или не в рулонах
СTH
4115.20
– обрезь и прочие отходы натуральной или композиционной кожи, непригодные для производства изделий из кожи; кожевенные пыль, порошок и мука
WO
ГРУППА 42
ИЗДЕЛИЯ ИЗ КОЖИ; ШОРНО-СЕДЕЛЬНЫЕ ИЗДЕЛИЯ И УПРЯЖЬ; ДОРОЖНЫЕ ПРИНАДЛЕЖНОСТИ, ДАМСКИЕ СУМКИ И АНАЛОГИЧНЫЕ ИМ ТОВАРЫ; ИЗДЕЛИЯ ИЗ КИШОК ЖИВОТНЫХ (КРОМЕ ВОЛОКНА ИЗ ФИБРОИНА ШЕЛКОПРЯДА)
4201.00
Изделия шорно-седельные и упряжь для любых животных (включая постромки, поводья, наколенники, намордники, попоны, переметные сумы, собачьи попоны и аналогичные изделия), изготовленные из любого материала
CC
42.02
Саквояжи, чемоданы, дамские сумки-чемоданчики, кейсы для деловых бумаг, портфели, школьные ранцы, футляры для очков, биноклей, фотоаппаратов, музыкальных инструментов, ружей, кобура и аналогичные изделия; сумки дорожные, сумки-термосы для пищевых продуктов или напитков, сумочки для косметики, рюкзаки, дамские сумки, сумки хозяйственные, портмоне, кошельки, футляры для географических карт, портсигары, кисеты, сумки для рабочего инструмента, сумки спортивные, футляры для бутылок, шкатулки для ювелирных изделий, пудреницы, футляры для режущих предметов и аналогичные изделия, из натуральной или композиционной кожи, из листов пластмассы, текстильных материалов, вулканизованных волокон или картона или полностью или преимущественно покрытые такими материалами или бумагой:
– саквояжи, чемоданы, дамские сумки-чемоданчики, кейсы для деловых бумаг, портфели, школьные ранцы и аналогичные изделия:

4107 19
өзгелері
СTH
өзгелері, жартылай былғарыны қоса алғанда:
4107 91
ыспаланбаған беткi жағы бөлiнбеген
СTH
4107 92
беткі жағы бөлінген
СTH
4107 99
өзгелері
СTH
4112 00
Қойлардың немесе қозылардың терiлерiнен алынған жүнсiз, бөлiнген немесе бөлiнбеген, иленгеннен кейiн қосымша өңделген немесе пергаментке келтiрiлген түрiн қоса алғанда, қойлардың немесе қозылардың терісінен жасалған былғарылық краст түрiндегi былғары, 4114-тауарлық позициясындағы былғарыдан өзге
СTH
4113
Қойлардың немесе қозылардың терiлерiнен алынған жүнсiз немесе түк баспаған, бөлiнген немесе бөлiнбеген, иленгеннен кейiн қосымша өңделген немесе пергаментке келтiрiлген түрiн қоса алғанда, өзге жануарлардың терісінен жасалған былғарылық краст түрiндегi былғары, 4114-тауарлық позициясындағы былғарыдан өзге:
4113 10
ешкілердің немесе лақтардың
СTH
4113 20
шошқалардың
СTH
4113 30
рептилийлердің
СTH
4113 90
өзгелері
СTH
4114
Күдepi (қиыстырған күдеріні қоca алғанда); сырланған былғары және сырланған ламинацияланған былғары; металдандырылған былғары:
4114 10
күдepi (қиыстырған күдеріні қоca алғанда):
СTH
4114 20
сырланған былғары және сырланған ламинацияланған былғары, металдандырылған былғары
СTH
4115
Табиғи былғарының немесе былғарылық талшықтардың негiзiндегi пластиналарда табақтар мен жолақтарда, немесе таспаларда, рулондағы немесе рулонсыз композициялық былғары; былғарыдан жасалған бұйымдарды өндiру үшiн жарамсыз, табиғи немесе композициялық былғарының қиықтары және өзге қалдықтары; былғарылық шаң, ұнтақ және ұн:
4115 10
табиғи былғарының немесе былғарылы талшықтардың негiзiндегi пластиналарда, табақтар мен жолақтарда, немесе таспаларда, рулондағы немесе рулонсыз композициялық былғары
СTH
4115 20
былғарыдан жасалған бұйымдарды өндiру үшiн жарамсыз, табиғи немесе композициялық былғарының қиықтары және өзге қалдықтары; былғарылық шаң, ұнтақ және ұн
WO
42-топ
Былғарыдан жасалған бұйымдар; ер-тұрман бұйымдары және әбзел; жол керек-жарақтары, әйел сөмкелері және ұқсас тауарлар; жануарлардың ішектерінен жасалған бұйымдар (жібек көбелегі фибрионынан алынған талшықтан өзге)
4201 00
Кез келген материалдан жасалған, Кез келген жануapлapға арналған ер-тұрман бұйымдары мен әбзел (жанқайыстарды, тiзгiндердi, тiзеқаптарды, тұмылдырықтарды, аттардың жапқыштарын, артпалы қапшықтарды, иттердiң жапқыштарын және ұқсас бұйымдарды қоса алғанда)
CC
4202
Жолсандықтар, шабадандар, әйелдердiң шағын сөмке-шабадандары, iс қағаздарына арналған кейстер, портфельдер, арқаға асатын мектеп сөмкелері, көзiлдiрiктерге, дүрбiлерге, фотоаппараттарға, музыкалық аспаптарға, мылтықтарға арналған қындар, тапанша қап және ұқсас қаптар; жол сөмкелерi, азық-түлiктерге немесе сусындарға арналған термос-сөмкелер, косметикаға арналған сөмкелер, жолдорбалар, әйел сөмкелері, шаруашылыққа арналған сөмкелер, әмиян, шиландар, географиялық карталарға арналған қаптар, портсигарлар, кисеттер, жұмысшы аспаптарына арналған сөмкелер, спорттық сөмкелер, шишаларға арналған құтылар, зергерлiк бұйымдарға арналған қобдишалар, опа салғыштар, кескiш заттарға арналған қындар және табиғи немесе қиысты былғарыдан, пластмасса табақтардан, тоқыма материалдардан, ысытылған талшықтардан немесе қатырмадан жасалған, не болмаса тұтастай немесе жартылай сол сияқты материалдармен немесе қағазбен жабылған ұқсас бұйымдар:
жолсандықтар, шабадандар, әйелдердiң шағын сөмке-шабадандары, iс қағаздарына арналған кейстер, портфельдер, арқаға асатын мектеп сөмкелерi және ұқсас бұйымдар:

48.08
Бумага и картон гофрированные (оклеенные или не оклеенные гладкими наружными листами), крепированные, тисненые или перфорированные, в рулонах или листах, кроме указанных в товарной позиции 4803:
4808.10
– бумага и картон гофрированные, перфорированные или неперфорированные
CTH
4808.40
– крафт-бумага, крепированная или гофрированная, тисненая или нетисненая, перфорированная или неперфорированная
CTH, исключая пункт 4804
4808.90
– прочие
CTH
48.09
Бумага копировальная, самокопировальная и прочая копировальная или переводная бумага (включая покрытую или пропитанную бумагу для трафаретов копировальных аппаратов или офсетных пластин), напечатанная или ненапечатанная, в рулонах или листах:
4809.20
– бумага самокопировальная
CTH
4809.90
– прочая:
CTH
48.10
Бумага и картон, покрытые с одной или с обеих сторон каолином (китайской глиной) или другими неорганическими веществами, с использованием связующего вещества или без него, и без какого-либо другого покрытия, с окрашенной или неокрашенной, декорированной или недекорированной поверхностью, напечатанные или ненапечатанные, в рулонах или прямоугольных (включая квадратные) листах любого размера:
– бумага и картон, используемые для письма, печати или других графических целей, не содержащие волокон, полученных механическим или химико-механическим способом, или с содержанием таких волокон не более 10% от общей массы волокна:
4810.13
– – в рулонах:
CTH
4810.14
– – в листах с размером одной стороны не более 435 мм, а другой – не более 297 мм в развернутом виде:
CTH
4810.19
– – прочие:
CTH
– бумага и картон, используемые для письма, печати или других графических целей, с содержанием волокон, полученных механическим или химико-механическим способом, более 10% от общей массы волокна:
4810.22
– – бумага мелованная легковесная:
CTH
4810.29
– – прочие:
CTH
– крафт-бумага и крафт-картон, кроме используемых для письма, печати или других графических целей:
4810.31
– – беленые равномерно в массе и в которых более 95% от общей массы волокна составляют древесные волокна, полученные химическим способом, массой 1 м2 150 г или менее
CTH
4810.32
– – беленые равномерно в массе и в которых более 95% от общей массы волокна составляют древесные волокна, полученные химическим способом, массой 1 м2 более 150 г:
CTH
4810.39
– – прочие
CTH
– бумага и картон прочие:
4810.92
– – многослойные
CTH
4810.99
– – прочие
CTH
48.11
Бумага, картон, целлюлозная вата и полотно из целлюлозных волокон, с покрытием, пропитанные, ламинированные, с окрашенной или декорированной поверхностью или напечатанные, в рулонах или прямоугольных (включая квадратные) листах любого размера, кроме товаров товарной позиции 4803, 4809 или 4810:

4808
Бекітілген, өрнектелген немесе бұрғыланған гофрленген қағаз және картон (сыртқы тегіс беттер жапсырылған немесе жапсырылмаған), орамада немесе бетте, 4803-тауарлық позициясында көрсетілгендерден тыс:
4808 10
бұрғыланған немесе бұрғыланбаған гофрленген қағаз және картон
CTH
4808 40
бекітілген немесе гофрленген, өрнектелген немесе өрнектелмеген, бұрғыланған немесе бұрғыланбаған крафт-қағаз
CTH, except 4804
4808 90
өзгелері
CTH
4809
Басылған немесе басылмаған көшіретін қағаз, өзі көшіретін қағаз және өзге көшіретін немесе ауыстырылатын қағаз (көшірмелік аппараттардың трафареттеріне немесе офсеттік пластиналарға арналған қапталған немесе сіңдірілген қағазды қосқанда), орамда немесе парақта:
4809 20
өзі көшіретін қағаз
CTH
4809 90
өзгелері
CTH
4810
Бір немесе екі жағынан каолинмен (қытайдың саз балшығы) немесе өзге органикалық емес заттармен қапталған, байланыстырушы затты қолдана немесе қолданбай, және қандай да-бір өзге қаптаусыз, боялған немесе боялмаған, сәнделген немесе сәнделмеген бетпен, басылған немесе басылмаған қағаз және картон, кез келген өлшемді орамда немесе тік бұрышты (төрт бұрыштыны қосқанда) парақта:
құрамында талшықтар жоқ, механикалық әдіспен алынған, немесе құрамында сондай талшықтар талшықтардың жалпы массасының 10% артық емес, хаттар, басуға немесе өзге графикалық мақсаттарда қолданылатын қағаз және картон:
4810 13
орамда
CTH
4810 14
бір жағының өлшемі 435 мм артық емес, ал өзгелері – 297 мм артық емес кең түрдегі беттерде
CTH
4810 19
өзге
CTH
құрамында талшықтар жоқ, механикалық әдіспен алынған, немесе құрамында сондай талшықтар талшықтардың жалпы массасының 10% артық емес, хаттар, басуға немесе өзге графикалық мақсаттарда қолданылатын қағаз және картон:
4810 22
жеңіл салмақты борланған қағаз
CTH
4810 29
өзгелері
CTH
хаттар, басуға немесе өзге графикалық мақсаттарда қолданылғаннан тыс крафт-қағаз және крафт-картон:
4810 31
массада бірқалыпты ағартылған және талшықтың жалпы массасының 95% артық химиялық әдіспен алынған ағаш талшықтары құрайды, 1 м2 массасы 150 г немесе кем
CTH
4810 32
массада бірқалыпты ағартылған және талшықтың жалпы массасының 95% артық химиялық әдіспен алынған ағаш талшықтары құрайды, 1 м2 массасы 150 г артық
CTH
4810 39
өзгелері
CTH
өзге қағаз және картон:
4810 92
көпқабатты
CTH
4810 99
өзгелері
CTH
4811
Қапталған, сіңдірілген, ламинирленген, боялған немесе сәнделген бетімен немесе басылған қағаз, картон, целлюлозалы мақта және целлюлозалы талшықтардан мата, кез келген өлшемді орамда немесе тік бұрышты (төрт бұрыштыны қосқанда) парақта, 4803, 4809 немесе 4810-тауарлық позицияларының тауарларынан тыс:

4811.10
– бумага и картон гудронированные, битуминизированные или асфальтированные
CTH
– бумага и картон гуммированные или клейкие:
4811.41
– – самоклеящиеся:
CTH
4811.49
– – прочие
CTH
– бумага и картон с покрытием, пропиткой или ламинированные пластмассой (за исключением клеев):
4811.51
– – беленые, массой 1 м2 более 150 г
CTH
4811.59
– – прочие
CTH
4811.60
– бумага и картон с покрытием или пропиткой из воска, парафина, стеарина, масла или глицерина
CTH
4811.90
– бумага, картон, целлюлозная вата и полотно из целлюлозных волокон, прочие
CTH
4812.00
Блоки, плиты и пластины фильтровальные, из бумажной массы
CTH
48.13
Бумага папиросная, нарезанная или не нарезанная по размеру или в форме книжечек или трубок:
4813.10
– в форме книжечек или трубок
CTH
4813.20
– в рулонах шириной не более 5 см
CTH
4813.90
– прочая:
CTH
48.14
Обои и аналогичные настенные покрытия; бумага прозрачная для окон:
4814.20
– обои и аналогичные настенные покрытия, состоящие из бумаги, покрытой с лицевой стороны зернистым, тисненым, окрашенным, с отпечатанным рисунком или иным способом декорированным слоем пластмассы
CTH
4814.90
– прочие:
CTH
48.16
Бумага копировальная, самокопировальная и прочая копировальная или переводная бумага (кроме бумаги товарной позиции 4809), трафареты для копировальных аппаратов и офсетные пластины из бумаги, упакованные или не упакованные в коробки:
4816.20
– бумага самокопировальная
CTH, исключая пункт 4809
4816.90
– прочие
CTH, исключая пункт 4809
48.17
Конверты, карточки для писем, почтовые открытки без рисунков и карточки для переписки, из бумаги или картона; коробки, сумки, футляры и компендиумы, из бумаги или картона, содержащие наборы бумажных канцелярских принадлежностей:
4817.10
– конверты
CTH
4817.20
– карточки для писем, почтовые открытки без рисунков и карточки для переписки
CTH
4817.30
– коробки, сумки, футляры и компендиумы, из бумаги или картона, содержащие наборы бумажных канцелярских принадлежностей
CTH
48.18
Бумага туалетная и аналогичная бумага, целлюлозная вата или полотно из целлюлозных волокон хозяйственно-бытового или санитарно-гигиенического назначения, в рулонах шириной не более 36 см или разрезанные по размеру или форме; носовые платки, косметические салфетки, полотенца, скатерти, салфетки, простыни и аналогичные изделия хозяйственно-бытового, санитарно-гигиенического или медицинского назначения, предметы одежды и принадлежности к одежде, из бумажной массы, бумаги, целлюлозной ваты или полотна из целлюлозных волокон:
4818.10
– бумага туалетная:
CTH, исключая пункт 4809

4811 10
гудронидтелеген, битуминидтелеген немесе асфальтталған қағаз және картон
CTH
гумминирленген немесе жапсырылғыш қағаз және картон:
4811 41
өзі жапсырылатындар
CTH
4811 49
өзгелері
CTH
қапталған, сіңдірілген немесе пластмассамен ламинатталған қағаз және картон (желімді ескермегенде):
4811 51
ағартылған, 1 м2 массасы 150 г артық
CTH
4811 59
өзгелері
CTH
4811 60
балауыз, парафин, стеарин, май немесе глицеринмен қапталған немесе сіңдірілген қағаз және картон
CTH
4811 90
қағаз, картон, целлюлозалы мақта және целлюлозалы талшықтардан мата, өзге
CTH
4812 00
Қағаз массадан жасалған блоктар, плиталар және сүзгіш пластиналар
CTH
4813
Өлшемдер немесе кітапшалар немесе құбырлар түріндегі қиылған немесе қиылмаған папирусты қағаз:
4813 10
кітапшалар немесе құбырлар түріндегі
CTH
4813 20
ені 5 см артық емес орамда
CTH
4813 90
өзгелері
CTH
4814
Түсқағаздар және ұқсас қабырғалық жабындар; терезелерге арналған мөлдір қағаз:
4814 20
қағаздан тұратын, өңі түйіршікті өрнекпен қапталған, боялған, басылған суретпен немесе өзге әдіспен пластмасса қабығымен сәнделген түсқағаздар және ұқсас қабырғалық жабындар
CTH
4814 90
өзгелері
CTH
4816
Көшірмелі, өзі көшірілетін қағаздар және өзге көшірмелі немесе ауыстырмалы қағаз (4809-тауарлық позициясының қағаздарынан тыс), көшірмелік аппараттарға арналған трафареттер және қағаздан жасалған офсетті пластиналар, қораптарға салынған немесе салынбаған:
4816 20
өзі көшірілетін қағаз
4809-тармақты алып тастағанда, СТН
4816 90
өзгелері
4809-тармақты алып тастағанда, СТН
4817
Қағаздан немесе картоннан конверттер, хаттарға арналған карточкалар, суреттері жоқ ашық хаттар және хат жазысуға арналған карточкалар; қағаздан немесе картоннан құрамында қағаз кеңселік жабдықтары бар қораптар, сөмкелер, футлярлар және компендиумдер:
4817 10
конверттер
CTH
4817 20
хаттарға арналған карточкалар, суреттері жоқ ашық хаттар және хат жазысуға арналған карточкалар
CTH
4817 30
қағаздан немесе картоннан құрамында қағаз кеңселік жабдықтары бар қораптар, сөмкелер, футлярлар және компендиумдер
CTH
4818
Әжетханалық қағаз және ұқсас қағаз, целлюлозалы мақта немесе шаруашылық-тұрмыстық немесе санитариялық-гигиеналық целлюлозалы талшықтардан мата, ені 36 см артық емес орамдарда немесе өлшем немесе нысан бойынша қиылған; мұрын орамалдары, косметикалық майлықтар, орамалдар, дастарқандар, майлықтар, ақжаймалар және шаруашылық-тұрмыстық немесе санитариялық-гигиеналық немесе медициналық мақсатқа арналғанн ұқсас бұйымдар, қағаз массадан, қағаздан, целлюлозалы мақтадан немесе целлюлозалы талшықтардан матадан:
4818 10
әжетханалық қағаз:
4803-тармақты алып тастағанда, СТН

4818.20
– платки носовые, косметические салфетки или салфетки для лица и полотенца:
CTH, исключая пункт 4809
4818.30
– скатерти и салфетки
CTH, исключая пункт 4809
4818.50
– предметы одежды и принадлежности к одежде
CTH, исключая пункт 4809
4818.90
– прочие:
CTH, исключая пункт 4809
48.19
Картонки, ящики, коробки, мешки, пакеты и другая упаковочная тара, из бумаги, картона, целлюлозной ваты или полотна из целлюлозных волокон; коробки для картотек, лотки для писем и аналогичные изделия, из бумаги или картона, используемые в учреждениях, магазинах или в аналогичных целях:
4819.10
– картонки, ящики и коробки, из гофрированной бумаги или гофрированного картона
CTH
4819.20
– картонки, ящики и коробки, складывающиеся, из негофрированной бумаги или негофрированного картона
CTH
4819.30
– мешки и пакеты с шириной у основания 40 см или более:
CTH
4819.40
– мешки и пакеты прочие, включая кули
CTH
4819.50
– прочие упаковки, включая конверты для грампластинок
CTH
4819.60
– коробки для картотек, лотки для писем, ящики для хранения документов и аналогичные изделия, используемые в учреждениях, магазинах или в аналогичных целях
CTH
48.20
Журналы регистрационные, бухгалтерские книги, записные книжки, книги заказов, квитанционные книжки, блокноты для писем, памятных записок, дневники и аналогичные изделия, тетради, блокноты с промокательной бумагой, съемные переплеты (для отрывных листов или другие), папки, скоросшиватели, самокопировальные деловые бланки, полистно проложенные копировальные наборы и прочие канцелярские товары, из бумаги или картона; альбомы для образцов или для коллекций и обложки для книг, из бумаги или картона:
4820.10
– журналы регистрационные, бухгалтерские книги, записные книжки, книги заказов, квитанционные книжки, блокноты для писем, памятных записок, дневники и аналогичные изделия:
CTH
4820.20
– тетради
CTH
4820.30
– переплеты съемные (кроме обложек для книг), папки и скоросшиватели
CTH
4820.40
– самокопировальные деловые бланки и полистно проложенные копировальные наборы
CTH
4820.50
– альбомы для образцов или коллекций
CTH
4820.90
– прочие
CTH
48.21
Ярлыки и этикетки всех видов, из бумаги или картона, напечатанные или ненапечатанные:
4821.10
– напечатанные
CTH
4821.90
– прочие
CTH
48.22
Бобины, катушки, шпули и аналогичные держатели, из бумажной массы, бумаги или картона (перфорированные или неперфорированные, армированные или неармированные):

4818 20
мұрын орамалдары, косметикалық майлықтар немесе бетке арналған майлықтар және орамалдар:
4803-тармақты алып тастағанда, СТН
4818 30
дастарқандар және майлықтар
4803-тармақты алып тастағанда, СТН
4818 50
киім кешектері және киімнің жабдықтары
4803-тармақты алып тастағанда, СТН
4818 90
өзгелері
4803-тармақты алып тастағанда, СТН
4819
Картондар, жәшіктер, қаптар, пакеттер және өзге орайтын ыдыстар, қағаздан, картоннан, целлюлозалы мақтадан немесе целлюлозалы талшықтардан матадан; картотекаларға арналған қораптар, хаттарға арналған науалар және қағаздан немесе картоннан, мекемелерде, дүкендерде немесе ұқсас мақсаттарда қолданылатын ұқсас бұйымдар:
4819 10
гофрленген қағаздан немесе гофрленген картоннан картондар, жәшіктер және қораптар
CTH
4819 20
гофрленбеген қағаздан немесе гофрленбеген картоннан құрастырылатын картондар, жәшіктер және қораптар
CTH
4819 30
ені 40 см немесе артық қаптар және пакеттер
CTH
4819 40
өзге қаптар және пакеттер
CTH
4819 50
өзге қаптамалар, грампластинкалар үшін конвертті қосқанда
CTH
4819 60
картотекаларға арналған қораптар, хаттарға арналған науалар, құжаттарды сақтауға арналған жәшіктер және мекемелерде, дүкендерде немесе ұқсас мақсаттарда қолданылатын ұқсас бұйымдар
CTH
4820
Тіркемелік журналдар, бухгалтерлік кітаптар, жазба кітапшалар, тапсырыс кітаптары, квитанциялық кітаптар, хаттарға, ерекше жазбаларға арналған блокноттар, күнделіктер және ұқсас бұйымдар, дәптерлер, суланатын қағаздары бар блокноттар, шешілетін мұқабалар (үзіліп алынатын беттерге немесе өзге), бумалар, тіккіш бумалар, өзі көшірілетін іс бланктері, бет-бетпен салынған көшірмелік жинақтар және қағаздан немесе картоннан өзге кеңсе тауарлары; қағаздан немесе картоннан жасалған үлгілерге немесе коллекцияға арналған альбомдар және кітаптың тыстары:
4820 10
тіркемелік журналдар, бухгалтерлік кітаптар, жазба кітапшалар, тапсырыс кітаптары, квитанциялық кітаптар, хаттарға, ерекше жазбаларға арналған блокноттар, күнделіктер және ұқсас бұйымдар
CTH
4820 20
дәптерлер
CTH
4820 30
шешілетін мұқабалар (кітаптардың тысын алмағанда), бумалар және тікпе бумалар
CTH
4820 40
өзі көшірілетін іс бланктері және бет-бетпен салынған көшірмелік жинақтар
CTH
4820 50
үлгілерге немесе коллекцияға арналған альбомдар
CTH
4820 90
өзгелері
CTH
4821
Барлық түрдегі ярлыктар және этикеткалар, қағаздан немесе картоннан, басылған немесе басылмаған:
4821 10
басылған
CTH
4821 90
өзгелері
CTH
4822
Бобиналар, орауыштар, шпулялар және ұқсас ұстағыштар, қағаз массасынан, қағаздан немесе картоннан (бұрғыланған немесе бұрғыланбаған, бекемдетілген немесе бекемдетілмеген):

4822.10
– используемые для намотки текстильных нитей
CTH
4822.90
– прочие
CTH
48.23
Бумага, картон, целлюлозная вата и полотно из целлюлозных волокон, прочие, нарезанные по размеру или форме; изделия из бумажной массы, бумаги, картона, целлюлозной ваты или полотна из целлюлозных волокон, прочие:
4823.20
– бумага и картон фильтровальные
CTH, исключая пункт 4805.40
4823.40
– бумага разграфленная для регистрирующих приборов, в рулонах, листах и дисках
CTH
– подносы, блюда, тарелки, чашки и аналогичные изделия, из бумаги или картона:
4823.61
– – из бамбука
CTH
4823.69
– – прочие
CTH
4823.70
– изделия из бумажной массы, литые или прессованные
CTH
4823.90
– прочие
CTH
ГРУППА 49
ПЕЧАТНЫЕ КНИГИ, ГАЗЕТЫ, РЕПРОДУКЦИИ И ДРУГИЕ ИЗДЕЛИЯ ПОЛИГРАФИЧЕСКОЙ ПРОМЫШЛЕННОСТИ; РУКОПИСИ, МАШИНОПИСНЫЕ ТЕКСТЫ И ПЛАНЫ
49.01
Печатные книги, брошюры, листовки и аналогичные печатные материалы, сброшюрованные или в виде отдельных листов:
4901.10
– в виде отдельных листов, сфальцованные или несфальцованные
CTH
– прочие:
4901.91
– – словари, энциклопедии и их серийные выпуски
CTH
4901.99
– – прочие
CTH
49.02
Газеты, журналы и прочие периодические издания, иллюстрированные или неиллюстрированные, содержащие или не содержащие рекламный материал:
4902.10
– издаваемые не менее четырех раз в неделю
CTH
4902.90
– прочие
CTH
4903.00
Книги-картинки, книги для рисования или для раскрашивания, детские
CTH
4904.00
Ноты, печатные или рукописные, в переплете или непереплетенные, иллюстрированные или неиллюстрированные
CTH
49.05
Карты географические и гидрографические или аналогичные карты всех видов, включая атласы, настенные карты, топографические планы и глобусы, отпечатанные:
4905.10
– глобусы
CTH
– прочие:
4905.91
– – в виде книг
CTH
4905.99
– – прочие
CTH
4906.00
Планы и чертежи для архитектурных, инженерных, промышленных, коммерческих, топографических или аналогичных целей, представляющие собой оригиналы, выполненные от руки; тексты рукописные; фоторепродукции на сенсибилизированной бумаге и подкопирочные экземпляры вышепоименованных товаров
CTH
4907.00
Почтовые марки, марки госпошлин или аналогичные марки, негашеные, текущего или нового выпуска в стране, в которой они имеют или будут иметь признанную номинальную стоимость; гербовая бумага; банкноты; чековые книжки; акции, облигации или боны и аналогичные виды ценных бумаг:
CTH
49.08
Картинки переводные (декалькомания):
4908.10
– картинки переводные (декалькомания), способные стекловаться
CTH
4908.90
– прочие
CTH
4909.00
Открытки почтовые печатные или иллюстрированные; карточки с напечатанными поздравлениями, посланиями или сообщениями, иллюстрированные или неиллюстрированные, с конвертами или без конвертов, с украшениями или без украшений
CTH

4822 10
кездеме жіптерді орауға қолданылатындар
CTH
4822 90
өзгелері
CTH
4823
Қағаз, картон, целлюлозалы мақта және целлюлозалы талшықтардан мата, өзгелері, өлшемі немесе нысаны бойынша қиылғандар; қағаздан, картоннан, целлюлозалы мақтадан және целлюлозалы талшықтардан матадан бұйымдар, өзгелері:
4823 20
сүзгіш қағаз және картон
4805.40-тармақты алып тастағанда, СТН
4823 40
аспаптарды тіркеуге арналған графаларға бөлінген қағаз, орамдарда, парақтарда және дискте
CTH
қағаз немесе картоннан жасалған легендер, ыдыстар, тәрелкелер, табақтар және ұқсас бұйымдар:
4823 61
бамбуктан
CTH
4823 69
өзге
CTH
4823 70
қағаз массадан құйылған немесе пресстелген бұйымдар
CTH
4823 90
өзгелері
CTH
49-топ
Баспа кітаптары, газеттер, репродукциялар және полиграфия өнеркәсібінің басқа да бұйымдары; қолжазбалар, машинада басылған мәтіндер және жоспарлар
4901
Басылған кітаптар, мұқабалар, үндеулер және мұқабаланған немесе оқшауланған бет түріндегі ұқсас басылған материалдары:
4901 10
сфальцтенген немесе сфальцтенбеген оқшауланған бет түрінде
CTH
өзгелері:
4901 91
сөздіктер, энциклопедиялар және олардың сериялық шығарылымдары
CTH
4901 99
өзгелері
CTH
4902
Газеттер, журналдар және суретті немесе суретсіз, құрамында жарнамалық материалы бар немесе жоқ өзге мерзімді басылымдар:
4902 10
аптасына кемінде төрт рет басылатындар
CTH
4902 90
өзгелері
CTH
4903 00
Сурет– кітаптар, сурет салуға немесе бояуға арналған кітаптар, балаларға арналған
CTH
4904 00
Басылған немесе қолмен жазылған, мұқабада немесе мұқабасыз, суретті немесе суретсіз ноталар
CTH
4905
Географиялық және гидрографиялық карталар немесе ұқсас барлық түрдегі карталар, атластар, қабырғаға ілінетін карталар, топографиялық пландар мен глобустарды қосқанда, басылғандары:
4905 10
глобустер
CTH
өзгелері:
4905 91
кітап түрінде
CTH
4905 99
өзгелері
CTH
4906 00
Сәулеттік, инженерлік, өнеркәсіптік, сауда, топографиялық немесе ұқсас мақсаттар үшін жоспарлар және сызбалар, түпнұсқа болып келетін, қолдан орындалған; қолжазба мәтіндер; сенсибильденген қағаздағы фотокөшірмелер және жоғарыда аталған тауарлардың көшірілген даналары
CTH
4907 00
Өшірілмеген, елінде танылған номиналды құны бар немесе болатын ағымдағы немесе жаңа шығарылымдағы пошталық маркалар, мемлекеттік баж маркалары немесе ұқсас маркалар; елтаңбалы қағаз; банкноттар; чек кітапшалары; акциялар, облигациялар немесе бондар және бағалы қағаздардың ұқсас түрлері:
CTH
4908
Аудармалық суреттер (декалькомания):
4908 10
шыныға айналуға қабілетті аудармалық суреттер (декалькомания)
CTH
4908 90
өзгелері
CTH
4909 00
Басылған немесе суретті пошталық ашық хаттар; басылған құттықтаулары, жолдаулары немесе хабарламалары бар карточкалар, суретті немесе суретсіз, конвертпен немесе конвертсіз, безендірілген немесе безендірілмеген
CTH

5205.11
– – линейной плотности 714,29 дтекс или более (не выше 14 метрического номера)
CTH
5205.12
– – линейной плотности менее 714,29 дтекс, но не менее 232,56 дтекс (выше 14 метрического номера, но не выше 43 метрического номера)
CTH
5205.13
– – линейной плотности менее 232,56 дтекс, но не менее 192,31 дтекс (выше 43 метрического номера, но не выше 52 метрического номера)
CTH
5205.14
– – линейной плотности менее 192,31 дтекс, но не менее 125 дтекс (выше 52 метрического номера, но не выше 80 метрического номера)
CTH
5205.15
– – линейной плотности менее 125 дтекс (выше 80 метрического номера):
CTH
– пряжа однониточная из волокон, подвергнутых гребнечесанию:
5205.21
– – линейной плотности 714,29 дтекс или более (не выше 14 метрического номера)
CTH
5205.22
– – линейной плотности менее 714,29 дтекс, но не менее 232,56 дтекс (выше 14 метрического номера, но не выше 43 метрического номера)
CTH
5205.23
– – линейной плотности менее 232,56 дтекс, но не менее 192,31 дтекс (выше 43 метрического номера, но не выше 52 метрического номера)
CTH
5205.24
– – линейной плотности менее 192,31 дтекс, но не менее 125 дтекс (выше 52 метрического номера, но не выше 80 метрического номера)
CTH
5205.26
– – линейной плотности менее 125 дтекс, но не менее 106,38 дтекс (выше 80 метрического номера, но не выше 94 метрического номера)
CTH
5205.27
– – линейной плотности менее 106,38 дтекс, но не менее 83,33 дтекс (выше 94 метрического номера, но не выше 120 метрического номера)
CTH
5205.28
– – линейной плотности менее 83,33 дтекс (выше 120 метрического номера)
CTH
– многокруточная (крученая) или однокруточная пряжа из волокон, не подвергнутых гребнечесанию:
5205.31
– – линейной плотности для однониточной пряжи 714,29 дтекс или более (не выше 14 метрического номера для однониточной пряжи)
CTH
5205.32
– – линейной плотности для однониточной пряжи менее 714,29 дтекс, но не менее 232,56 дтекс (выше 14 метрического номера, но не выше 43 метрического номера для однониточной пряжи)
CTH
5205.33
– – линейной плотности для однониточной пряжи менее 232,56 дтекс, но не менее 192,31 дтекс (выше 43 метрического номера, но не выше 52 метрического номера для однониточной пряжи)
CTH
5205.34
– – линейной плотности для однониточной пряжи менее 192,31 дтекс, но не менее 125 дтекс (выше 52 метрического номера, но не выше 80 метрического номера для однониточной пряжи)
CTH
5205.35

5205 11
714,29 дтекс немесе одан асатын сызықтық тығыздықтағы (14 метрлiк нөмiрден аспайтын)
CTH
5205 12
714,29 дтекстен аспайтын, бiрақ 232,56 дтекстен кем емес сызықтық тығыздықтағы (14 метрлiк нөмiрден жоғары, бiрақ 43 метрлiк нөмiрден аспайтын)
CTH
5205 13
232,56 дтекстен аспайтын, бiрақ 192,31 дтекстен кем емес сызықтық тығыздықтағы (43 метрлiк нөмiрден жоғары, бiрақ 52 метрлiк нөмiрден аспайтын)
CTH
5205 14
192,31 дтекстен аспайтын, бiрақ 125 дтекстен кем емес сызықтық тығыздықтағы (52 метрлiк нөмiрден жоғары, бiрақ 80 метрлiк нөмiрден аспайтын)
CTH
5205 15
125 дтекстен аспайтын сызықтық тығыздықтағы (80 метрлiк нөмiрден жоғары):
CTH
тарақпен таралған талшықтардан жасалған бiржіптi иiрiмжiп:
5205 21
714,29 дтекстен аспайтын, бiрақ 232,56 дтекстен кем емес сызықтық тығыздықтағы (14 метрлiк нөмiрден аспайтын)
CTH
5205 22
714,29 дтекстен аспайтын, бiрақ 232,56 дтекстен кем емес сызықтық тығыздықтағы (14 метрлiк нөмiрден жоғары, бiрақ 43 метрлiк нөмiрден аспайтын)
CTH
5205 23
232,56 дтекстен аспайтын, бiрақ 191,31 дтекстен кем емес сызықтық тығыздықтағы (43 метрлiк нөмiрден жоғары, бiрақ 52 метрлiк нөмiрден аспайтын)
CTH
5205 24
192,31 дтекстен аспайтын, бiрақ 125 дтекстен кем емес сызықтық тығыздықтағы (52 метрлiк нөмiрден жоғары, бiрақ 80 метрлiк нөмірден аспайтын)
CTH
5205 26
125 дтекстен аспайтын, бiрақ 106,38 дтекстен кем емес сызықтық тығыздықтағы (80 метрлiк нөмiрден жоғары, бiрақ 94 метрлiк нөмірден аспайтын)
CTH
5205 27
106,38 дтекстен аспайтын, бiрақ 83,33 дтекстен кем емес сызықтық тығыздықтағы (94 метрлiк нөмiрден жоғары, бiрақ 120 метрлiк нөмiрден аспайтын)
CTH
5205 28
83,33 дтекстен аспайтын сызықтық тығыздықтағы (120 метрлiк нөмiрден жоғары)
CTH
тарақпен тарауға ұшырамаған, талшықтардан жасалған көп ширатылған (ширатылған) немесе бiр рет ширатылған иiрiмжiп:
5205 31
бiржiптi иiрiмжiп үшiн сызықтық тығыздығы 714,29 дтекс немесе одан да көп (бiржiптi иiрiмжiп үшiн 14 метрлiк нөмiрден аспайтын)
CTH
5205 32
бiржiптi иiрiмжiп үшiн 714,29 дтекстен аспайтын сызықтық тығыздықтағы, бiрақ 232,56 дтекстен кем емес (бiржiптi иiрiмжiп үшiн 14 метрлiк нөмiрден жоғары, бiрақ 43 метрлiк нөмiрден аспайтын)
CTH
5205 33
бiржiптi иiрiмжiп үшiн 232,56 дтекстен аспайтын сызықтық тығыздықтағы, бiрақ 192,31 дтекстен кем емес (бiржiптi иiрiмжiп үшiн 43 метрлiк нөмiрден жоғары, бiрақ 52 метрлiк нөмiрден аспайтын)
CTH
5205 34
бiржiптi иiрiмжiп үшiн 192,31 дтекстен аспайтын сызықтық тығыздықтағы, бiрақ 125 дтекстен кем емес (бiржiптi иiрiмжiп үшiн 52 метрлiк нөмiрден жоғары, бірақ 80 метрлiк нөмiрден аспайтын)
CTH
5205 35

– – линейной плотности для однониточной пряжи менее 125 дтекс (выше 80 метрического номера для однониточной пряжи)
CTH
– многокруточная (крученая) или однокруточная пряжа из волокон, подвергнутых гребнечесанию:
5205.41
– – линейной плотности для однониточной пряжи 714,29 дтекс или более (не выше 14 метрического номера для однониточной пряжи)
CTH
5205.42
– – линейной плотности для однониточной пряжи менее 714,29 дтекс, но не менее 232,56 дтекс (выше 14 метрического номера, но не выше 43 метрического номера для однониточной пряжи)
CTH

бiржiптi иiрiмжiп үшiн 125 дтекстен аспайтын сызықтық тығыздықтағы (бiржiптi иiрiмжiп үшiн 80 метрлiк нөмiрден жоғары)
CTH
тарақпен таралған талшықтардан жасалған көп ширатылған (ширатылған) немесе бiр рет ширатылған:
5205 41
бiржiптi иiрiмжiп үшiн 714,29 дтекстегi немесе одан да көп сызықтық тығыздықтағы (бiржiптi иiрiмжiп үшiн 14 метрлiк нөмiрден аспайтын)
CTH
5205 42
бiржiптi иiрiмжiп үшiн 714,29 дтекстен аспайтын сызықтық тығыздықтағы, бірақ 232,56 дтекстен кем емес (бiржiптi иiрiмжiп үшiн 14 метрлiк нөмiрден жоғары, бiрақ 43 метрлiк нөмiрден аспайтын)
CTH

5205.43
– – линейной плотности для однониточной пряжи менее 232,56 дтекс, но не менее 192,31 дтекс (выше 43 метрического номера, но не выше 52 метрического номера для однониточной пряжи)
CTH
5205.44
– – линейной плотности для однониточной пряжи менее 192,31 дтекс, но не менее 125 дтекс (выше 52 метрического номера, но не выше 80 метрического номера для однониточной пряжи)
CTH
5205.46
– – линейной плотности для однониточной пряжи менее 125 дтекс, но не менее 106,38 дтекс (выше 80 метрического номера, но не выше 94 метрического номера для однониточной пряжи)
CTH
5205.47
– – линейной плотности для однониточной пряжи менее 106,38 дтекс, но не менее 83,33 дтекс (выше 94 метрического номера, но не выше 120 метрического номера для однониточной пряжи)
CTH
5205.48
– – линейной плотности для однониточной пряжи менее 83,33 дтекс (выше 120 метрического номера для однониточной пряжи)
CTH
52.06
Пряжа хлопчатобумажная (кроме швейных ниток), содержащая менее 85 мас.% хлопковых волокон, не расфасованная для розничной продажи:
– пряжа однониточная из волокон, не подвергнутых гребнечесанию:
5206.11
– – линейной плотности 714,29 дтекс или более (не выше 14 метрического номера)
CTH
5206.12
– – линейной плотности менее 714,29 дтекс, но не менее 232,56 дтекс (выше 14 метрического номера, но не выше 43 метрического номера)
CTH
5206.13
– – линейной плотности менее 232,56 дтекс, но не менее 192,31 дтекс (выше 43 метрического номера, но не выше 52 метрического номера)
CTH
5206.14
– – линейной плотности менее 192,31 дтекс, но не менее 125 дтекс (выше 52 метрического номера, но не выше 80 метрического номера)
CTH
5206.15
– – линейной плотности менее 125 дтекс (выше 80 метрического номера)
CTH
– пряжа однониточная из волокон, подвергнутых гребнечесанию:
5206.21
– – линейной плотности 714,29 дтекс или более (не выше 14 метрического номера)
CTH
5206.22
– – линейной плотности менее 714,29 дтекс, но не менее 232,56 дтекс (выше 14 метрического номера, но не выше 43 метрического номера)
CTH
5206.23
– – линейной плотности менее 232,56 дтекс, но не менее 192,31 дтекс (выше 43 метрического номера, но не выше 52 метрического номера)
CTH
5206.24
– – линейной плотности менее 192,31 дтекс, но не менее 125 дтекс (выше 52 метрического номера, но не выше 80 метрического номера)
CTH
5206.25
– – линейной плотности менее 125 дтекс (выше 80 метрического номера)
CTH
– многокруточная (крученая) или однокруточная пряжа из волокон, не подвергнутых гребнечесанию:

5205 43
бiржiптi иiрiмжiп үшiн 232,56 дтекстен аспайтын сызықтық тығыздықтағы бiрақ 192,31 дтекстен кем емес (бiржiптi иiрiмжiп үшiн 43 метрлiк нөмiрден жоғары,бiрақ 52 метрлiк нөмiрден аспайтын)
CTH
5205 44
бiржiптi иiрiмжiп үшiн 192,31 дтекстен аспайтын сызықтық тығыздықтағы, бiрақ 125 дтекстен кем емес (бiржiптi иiрiмжiп үшiн 52 метрлiк нөмiрден жоғары,бiрақ 80 метрлiк нөмiрден аспайтын)
CTH
5205 46
бiржiптi иiрiмжiп үшiн 125 дтекстен аспайтын сызықтық тығыздықтағы, бiрақ 106,38 дтекстен кем емес (бiржiптi иiрiмжiп үшiн 80 метрлiк нөмiрден жоғары, бiрақ 94 метрлiк нөмiрден аспайтын)
CTH
5205 47
бiржiптi иiрiмжiп үшiн 106,38 дтекстен аспайтын сызықтық тығыздықтағы, бiрақ 83,3 дтекстен кем емес (бiржiптi иiрiмжiп үшiн 94 метрлiк нөмiрден жоғары, бiрақ 120 метрлiк нөмiрден аспайтын)
CTH
5205 48
бiржiптi иiрiмжiп үшiн 83,33 дтекстен аспайтын сызықтық тығыздықтағы (бiржiптi иiрiмжiп үшiн 120 метрлiк нөмiрден жоғары)
CTH
5206
Бөлшек сауда үшiн өлшенiп салынбаған, құрамы 85 салм.%-дан аспайтын мақта талшықтары бар мақта иiрiмжiбi (тiгiн жiптерiнен өзге):
тарақпен тарауға ұшырамаған талшықтардан жасалған бiржiптi иiрiмжiп:
5206 11
714,29 дтекс немесе одан да көп сызықтық тығыздықтағы (14 метрлік нөмiрден аспайтын)
CTH
5206 12
714,29 дтекстен аспайтын, бiрақ 232,56 дтекстен кем емес сызықтық тығыздықтағы (14 метрлік нөмiрден жоғары, бiрақ 43 метрлік нөмiрден аспайтын)
CTH
5206 13
232,56 дтекстен аспайтын, бiрақ 192,31 дтекстен кем емес сызықтық тығыздықтағы (43 метрлік нөмiрден жоғары, бiрақ 52 метр нөмiрден аспайтын)
CTH
5206 14
192,31 дтекстен аспайтын, бiрақ 125 дтекстен кем емес сызықтық тығыздықтағы (52 метрлік нөмiрден жоғары, бiрақ 80 метр нөмiрден аспайтын)
CTH
5206 15
125 дтекстен аспайтын сызықтық тығыздықтағы (80 метр нөмiрден жоғары)
CTH
тарақпен таралған талшықтардан жасалған бiржiптi иiрiмжiп:
5206 21
714,29 дтекс немесе одан да көп сызықтық тығыздықтағы (14 метр нөмiрден аспайтын)
CTH
5206 22
714,29 дтекстен аспайтын, бiрақ 232,56 дтекстен кем емес сызықтық тығыздықтағы (14 метр нөмiрден жоғары, бiрақ 43 метр нөмiрден аспайтын)
CTH
5206 23
232,56 дтекстен аспайтын, бiрақ 192,3 дтекстен кем емес сызықтық тығыздықтағы (43 метрлік нөмiрден жоғары, бiрақ 52 метрлік нөмiрден аспайтын)
CTH
5206 24
192,31 дтекстен аспайтын, бiрақ 125 дтекстен кем eмec сызықтық тығыздықтағы (52 метрлік нөмiрден жоғары, бiрақ 80 метрлік нөмiрден аспайтын)
CTH
5206 25
125 дтекстен аспайтын сызықтық тығыздықтағы (80 метрлік нөмiрден жоғары)
CTH
тарақпен тарауға ұшырамаған талшықшалардан жасалған көп ширатылған (ширатылған) немесе бiр рет ширатылған иiрiмжiп:

5206.31
– – линейной плотности для однониточной пряжи 714,29 дтекс или более (не выше 14 метрического номера для однониточной пряжи)
CTH
5206.32
– – линейной плотности для однониточной пряжи менее 714,29 дтекс, но не менее 232,56 дтекс (выше 14 метрического номера, но не выше 43 метpического номера для однониточной пряжи)
CTH
5206.33
– – линейной плотности для однониточной пряжи менее 232,56 дтекс, но не менее 192,31 дтекс (выше 43 метрического номера, но не выше 52 метрического номера для однониточной пряжи)
CTH
5206.34
– – линейной плотности для однониточной пряжи менее 192,31 дтекс, но не менее 125 дтекс (выше 52 метрического номера, но не выше 80 метрического номера для однониточной пряжи)
CTH
5206.35
– – линейной плотности для однониточной пряжи менее 125 дтекс (выше 80 метрического номера для однониточной пряжи)
CTH
– многокруточная (крученая) или однокруточная пряжа из волокон, подвергнутых гребнечесанию:
5206.41
– – линейной плотности для однониточной пряжи 714,29 дтекс или более (не выше 14 метрического номера для однониточной пряжи)
CTH
5206.42
– – линейной плотности для однониточной пряжи менее 714,29 дтекс, но не менее 232,56 дтекс (выше 14 метрического номера, но не выше 43 метрического номера для однониточной пряжи)
CTH
5206.43
– – линейной плотности для однониточной пряжи менее 232,56 дтекс, но не менее 192,31 дтекс (выше 43 метрического номера, но не выше 52 метрического номера для однониточной пряжи)
CTH
5206.44
– – линейной плотности для однониточной пряжи менее 192,31 дтекс, но не менее 125 дтекс (выше 52 метрического номера, но не выше 80 метрического номера для однониточной пряжи)
CTH
5206.45
– – линейной плотности для однониточной пряжи менее 125 дтекс (выше 80 метрического номера для однониточной пряжи)
CTH
52.07
Пряжа хлопчатобумажная (кроме швейных ниток), расфасованная для розничной продажи:
5207.10
– содержащая 85 мас.% или более хлопковых волокон
CTH, исключая пункт 5205-5206
5207.90
– прочая
CTH, исключая пункт 5205-5206
52.08
Ткани хлопчатобумажные, содержащие 85 мас.% или более хлопковых волокон, с поверхностной плотностью не более 200 г/м2:
– неотбеленные:
5208.11
– – полотняного переплетения, с поверхностной плотностью не более 100 г/м2:
CTH
5208.12
– – полотняного переплетения, с поверхностной плотностью более 100 г/м2:
CTH
5208.13
– – 3- или 4-ниточного саржевого переплетения, включая обратную саржу
CTH
5208.19
– – ткани прочие
CTH
– отбеленные:
5208.21
– – полотняного переплетения, с поверхностной плотностью не более 100 г/м2:
CTH
5208.22
– – полотняного переплетения, с поверхностной плотностью более 100 г/м2:
CTH

5206 31
бiржiптi иiрiмжiп үшiн 714,29 дтекс немесе одан да көп сызықтық тығыздықтағы (бiржiптi иiрiмжiп үшiн 14 метрлік нөмiрден аспайтын)
CTH
5206 32
бiржiптi иiрiмжiп үшiн 714,29 дтекстен аспайтын, бiрақ 232,56 дтекстен кем емес сызықтық тығыздықтағы (бiржiптi иiрiмжiп үшiн 14 метрлік нөмiрден жоғары, бipaқ 43 метрлік нөмiрден аспайтын)
CTH
5206 33
бiржiптi иiрiмжiп үшiн 232,56 дтекстен аспайтын, бiрақ 192,31 дтекстен кем емес сызықтық тығыздықтағы (бiржiптi иiрiмжiп үшiн 43 метрлік нөмiрден жоғары, бiрақ 52 метрлік нөмiрден аспайтын)
CTH
5206 34
бiржiптi иiрiмжiп үшiн 192,31 дтекстен аспайтын, бiрақ 125 дтекстен кем емес сызықтық тығыздықтағы (бiржiптi иiрiмжiп үшiн 52 метр нөмiрден жоғары, бiрақ 80 метрлік нөмiрден аспайтын)
CTH
5206 35
бiржiптi иiрiмжiп үшiн 125 дтекстен аспайтын сызықтық тығыздықтағы (бiржiптi иiрiмжiп үшiн 80 метрлiк нөмiрден жоғары)
CTH
тарақпен таралған, талшықтардан жасалған көп ширатылған (ширатылған) немесе бiр рет ширатылған иiрiмжiп:
5206 41
бiржiптi иiрiмжiп үшiн 714,29 дтекс немесе одан да көп сызықтық тығыздықтағы (бiржiпті иiрiмжiп үшiн 14 метрлік нөмiрден аспайтын)
CTH
5206 42
бiржiптi иiрiмжiп үшiн 714,29 дтекстен аспайтын, бiрақ 232,56 дтекстен кем емес сызықтық тығыздықтағы (бiржiптi иiрiмжiп үшiн 14 метрлік нөмiрден жоғары,бipaқ 43 метрлік нөмiрден аспайтын)
CTH
5206 43
бiржiптi иiрiмжiп үшiн 232,56 дтекстен аспайтын, бiрақ 192,31 дтекстен кем емес сызықты тығыздықтағы (бiржiптi иiрiмжiп үшiн 43 метрлік нөмiрден жоғары,бiрақ 52 метр нөмiрден аспайтын)
CTH
5206 44
бiржiптi иiрiмжiп үшiн 192,31 дтекстен аспайтын, бiрақ 125 дтекстен кем емес сызықтық тығыздықтағы (бiржiптi иiрiмжiп үшiн 52 метрлік нөмiрден жоғары,бiрақ 80 метрлік нөмiрден аспайтын)
CTH
5206 45
бiржiптi иiрiмжiп үшiн 125 дтекстен аспайтын сызықтық тығыздықтағы (бiржiптi иiрiмжiп үшiн 80 метрлік нөмiрден жоғары)
CTH
5207
Бөлшек сауда үшiн өлшенiп салынған мақта иiрiмжiбi (тiгiн жiптерiнен басқа):
5207 10
құрамында 85 салм. %-дан немесе одан да көп мақта талшықтары бар
5205-5206-тармақты алып тастағанда, СТН
5207 90
өзгелері
5205-5206-тармақты алып тастағанда, СТН
5208
200 г/м аспайтын беттiк тығыздықтағы құрамында 85 сал.%-дан немесе одан да көп мақта талшықтары бар мақта маталары:
ағартылмаған:
5208 11
100 г/м2 аспайтын беттiк тығыздықтағы жаймалық өрiм
CTH
5208 12
100 г/м2 астам беттiк тығыздықтағы жаймалық өрiм
CTH
5208 13
керi саржаны қоса алғанда, 3 немесе 4– жiптік саржалық өрiм
CTH
5208 19
өзге де маталар
CTH
ағартылған:
5208 21
100 г/м2 аспайтын беттiк тығыздықтағы жаймалық өрiм
CTH
5208 22
100 г/м2 астам беттiк тығыздықтағы жаймалық өрiм
CTH

58.10
Вышивки в куске, в лентах или в виде отдельных орнаментов:
5810.10
– вышивки без видимой грунтовой основы
CTH
– вышивки прочие:
5810.91
– – из хлопчатобумажной пряжи
CTH
5810.92
– – из химических нитей
CTH
5810.99
– – из прочих текстильных материалов
CTH
5811.00
Стеганые текстильные материалы в куске, состоящие из одного или нескольких слоев текстильных материалов, соединенных с мягким слоем прошиванием или другим способом, кроме вышивок товарной позиции 5810
CC
ГРУППА 59
ТЕКСТИЛЬНЫЕ МАТЕРИАЛЫ, ПРОПИТАННЫЕ, С ПОКРЫТИЕМ ИЛИ ДУБЛИРОВАННЫЕ; ТЕКСТИЛЬНЫЕ ИЗДЕЛИЯ ТЕХНИЧЕСКОГО НАЗНАЧЕНИЯ
59.01
Текстильные материалы, просмоленные или накрахмаленные, используемые для изготовления книжных переплетов или аналогичных целей; калька; загрунтованный холст для живописи; бортовка и аналогичные жесткие текстильные материалы для каркасов шляп:
5901.10
– текстильные материалы, просмоленные или накрахмаленные, используемые для изготовления книжных переплетов или аналогичных целей
CC
5901.90
– прочие
CC
59.02
Материалы кордные для шин из нейлоновых или прочих полиамидных, полиэфирных или вискозных нитей высокой прочности:
5902.10
– из нейлоновых или прочих полиамидных нитей
CC
5902.20
– из полиэфирных нитей
CC
5902.90
– прочие
CC
59.03
Текстильные материалы, пропитанные, с покрытием или дублированные пластмассами, кроме материалов товарной позиции 5902:
5903.10
– поливинилхлоридом
CC
5903.20
– полиуретаном
CC
5903.90
– прочие
CC
59.04
Линолеум, выкроенный или не выкроенный по форме; напольные покрытия на текстильной основе, выкроенные или не выкроенные по форме:
5904.10
– линолеум
CC
5904.90
– прочие
CC
5905.00
Настенные покрытия из текстильных материалов:
CC
59.06
Текстильные материалы прорезиненные, кроме материалов товарной позиции 5902:
5906.10
– клейкие ленты шириной не более 20 см
CC
– прочие:
5906.91
– – трикотажные машинного или ручного вязания
CC
5906.99
– – прочие
CC
5907.00
Текстильные материалы, иным способом пропитанные или покрытые; расписанные холсты, являющиеся театральными декорациями, задниками для художественных студий, или аналогичные
CC
5908.00
Текстильные фитили, тканые, плетеные или трикотажные для ламп, керосинок, зажигалок, свечей или аналогичных изделий; калильные сетки для газовых фонарей и трубчатое трикотажное полотно для калильных сеток газовых фонарей, пропитанное или непропитанное
CC
5909.00
Текстильные шланги и аналогичные текстильные трубки с подкладкой, обшивкой или с принадлежностями из других материалов или без них:
CC
5910.00
Ленты конвейерные или ремни приводные, или бельтинг, из текстильных материалов, пропитанных или непропитанных, с покрытием или без покрытия, дублированных или недублированных пластмассами или армированных металлом или прочим материалом
CC

5810
Бөлiк түрiндегi, таспа түрiндегi немесе жеке ою-өрнектер түрiндегi кестелер:
5810 10
көрiнбейтiн тегiстелген негiздiң кестелерi
CTH
өзге де кестелер:
5810 91
мақта иiрiмжiптерден жасалған
CTH
5810 92
химиялық жiптерден жасалғандар
CTH
5810 99
өзге тоқыма материалдардан жасалғандар
CTH
5811 00
5810-тауарлық позициясының кестелерiнен өзге тоқыма материалдарының жұмсақ қабатты тiгу немесе өзге жолмен бiрiктірiлген бiр немесе бiрнеше қабаттарынан тұратын сырылған тоқыма материалдар
CC
59-топ
Сіңірілген, жабындысы бар немесе қатырмаланған тоқыма материалдары; техникалық мақсаттағы тоқыма бұйымдары
5901
Кiтап түптеулерiн дайындауға немесе ұқсас мақсаттарда пайдаланылатын шайырланған немесе крахмалданған тоқыма материалдар; калька; кескiндемеге арналған тегiстелген кенеп; қатырғы және қалпақтардың қаңқасына арналған ұқсас қатты тоқыма материалдар:
5901 10
кiтап түптеулерiн дайындауға немесе ұқсас мақсаттарда пайдаланылатын шайырланған немесе крахмалданған тоқыма материалдар
CC
5901 90
өзгелері
CC
5902
Жоғары берiктiктегi нейлон немесе өзге полиамидті, полиэфирлi немесе вискоза жiптерден жасалған шиналарға арналған кордтық материалдар:
5902 10
нейлон немесе өзге полиамидтi жiптерден
CC
5902 20
полиэфирлі жіптерден
CC
5902 90
өзгелері
CC
5903
5902 тауарлық позициясының материалдарынан өзге сiңірiлген жабындысы бар немесе пластмассалармен қатырмаланған тоқыма материалдар:
5903 10
поливинилхлоридпен
CC
5903 20
полиуретанмен
CC
5903 90
өзгелері
CC
5904
Пішіні бойынша пiшiлген немесе пiшiлмеген линолеум; тоқымалық негiздегi нысан бойынша пiшiлген немесе пiшiлмеген еден төсенiштерi:
5904 10
линолеум
CC
5904 90
өзгелері
CC
5905 00
Тоқыма материалдардан жасалған қабырға жабындары
CC
5906
5902– тауарлық позициясының материалдарынан тыс резеңкеленген тоқыма материалдары:
5906 10
енi 20 см-дан аспайтын жабысқақ таспалар
CC
өзгелері:
5906 91
машинамен немесе қолмен тоқылған трикотаж
CC
5906 99
өзгелері
CC
5907 00
Өзге тәсiлдермен сiңiрiлген немесе жабындыланған тоқыма материалдар; театрлық сәндемелер, көркем сурет студиялары немесе сол сияқтылар үшін түр қалқа болып табылатын безелген кенептер
CC
5908 00
Шамдарға, жермайлықтарға, тұтатқыштарға, май шамдарға немесе ұқсас бұйымдарға арналған тоқылған, тоқылған тоқыма немесе трикотаж бiлтелер; газ фонарларына арналған калильдi торлар және сiңiрiлген немесе сiңiрiлмеген газ фонарларының калильдi торларына арналған түтiктi трикотаж жайма
CC
5909 00
Өзге материалдардан жасалған астары, қаптамасы немесе жабдықтары бар немесе оларсыз тоқыма шлангілер және ұқсас тоқыма түтiктер:
CC
5910 00
Сiңiрiлген немесе сiңiрiлмеген, жабындысы бар немесе жабындысы жоқ, пластмассамен қатырмаланған немесе қатырмаланбаған немесе металмен немесе өзге материалмен арматураланған тоқыма материалдардан конвейерлiк таспалар және қозғалтатын белдіктер, немесе бельтингтер
CC

59.11
Текстильные материалы и изделия для технических целей, упомянутые в примечании 7 к данной группе:
5911.10
– текстильные материалы, войлок или фетр и ткани с войлочной подкладкой, с покрытием или дублированные резиной, кожей или другим материалом, применяемые для игольчатой ленты, и аналогичные материалы, используемые для прочих технических целей, включая узкие ткани, изготовленные из вельвета, пропитанного резиной, для покрытия ткацких навоев
CC
5911.20
– ситоткань в готовом или неготовом виде
CC
– текстильные материалы и войлок или фетр, бесконечные или с соединительными приспособлениями, применяемые в бумагоделательных или аналогичных машинах (например, для целлюлозы или асбестоцемента):
5911.31
– – с поверхностной плотностью менее 650 г/м2:
CC
5911.32
– – с поверхностной плотностью 650 г/м2 или более:
CC
5911.40
– ткани фильтровальные, используемые в прессах для отжима масла или для аналогичных целей, включая ткани, изготовленные из человеческого волоса
CC
5911.90
– прочие
CC
ГРУППА 60
ТРИКОТАЖНЫЕ ПОЛОТНА МАШИННОГО ИЛИ РУЧНОГО ВЯЗАНИЯ
60.01
Ворсовые полотна, трикотажные машинного или ручного вязания, включая длинноворсовые полотна и махровые полотна:
6001.10
– длинноворсовые полотна
CC
– полотна с петельным ворсом:
6001.21
– – из хлопчатобумажной пряжи
CC
6001.22
– – из химических нитей
CC
6001.29
– – из прочих текстильных материалов
CC
– прочие:
6001.91
– – из хлопчатобумажной пряжи
CC
6001.92
– – из химических нитей
CC
6001.99
– – из прочих текстильных материалов
CC
60.02
Трикотажные полотна машинного или ручного вязания шириной не более 30 см, содержащие 5 мас.% или более эластомерных или резиновых нитей, кроме полотен товарной позиции 6001:
6002.40
– содержащие 5 мас.% или более эластомерных нитей, но не содержащие резиновых нитей
CC
6002.90
– прочие
CC
60.03
Трикотажные полотна машинного или ручного вязания шириной не более 30 см, кроме трикотажных полотен товарной позиции 6001 или 6002:
6003.10
– из шерстяной пряжи или пряжи из тонкого волоса животных
CC
6003.20
– из хлопчатобумажной пряжи
CC
6003.30
– из синтетических нитей
CC
6003.40
– из искусственных нитей
CC
6003.90
– прочие
CC
60.04
Трикотажные полотна машинного или ручного вязания шириной более 30 см, содержащие 5 мас.% или более эластомерных или резиновых нитей, кроме полотен товарной позиции 6001:
6004.10
– содержащие 5 мас.% или более эластомерных нитей, но не содержащие резиновых нитей
CC
6004.90
– прочие
CC
60.05
Полотна основовязаные (включая вязаные на трикотажных машинах для изготовления галунов), кроме трикотажных полотен товарных позиций 6001 – 6004:
– из хлопчатобумажной пряжи:

5911
Аталған топқа 7-ескертпеде келтiрiлген техникалық мақсаттарға арналған тоқыма материалдар мен бұйымдар:
5911 10
инелi таспаларға қолданылатын жабындысы бар немесе резеңкемен, былғарымен немесе өзге материалмен қатырмаланған тоқыма материалдар, киiз немесе фетр және киiз астарлы маталар және тоқыма ұршықтарды жабындылауға арналған резеңкемен сiңiрiлген енсiз шибарқыттан жасалған маталарды қоса алғанда өзге де техникалық мақсаттарда қолданылатын ұқсас материалдар
CC
5911 20
дайын немесе дайын емес түрдегi елек мата
CC
шексiз немесе бiрiктiргiш құралдары бар қағаз жасайтын немесе ұқсас машиналарда (мысалы, целлюлоза немесе асбестцементке арналған) қолданылатын тоқыма материалдар:
5911 31
бетінің тығыздығы 650 г/ м2 кем болатын
CC
5911 32
бетінің тығыздығы 650 г/ м2 немесе одан астам
CC
5911 40
адам шашынан жасалған маталарды қоса алғанда май сығуға немece ұқсас мақсаттарға арналған сыққыштарда пайдаланылатын сүзгiш маталар
CC
5911 90
өзгелері
CC
60-топ
Машинамен немесе қолмен тоқылған трикотаж жаймалар
6001
Түктi жаймалар мен түктi жаймаларды қоса алғанда машинамен немесе қолмен тоқылған түктi трикотаж жаймалар:
6001 10
ұзын түктi жаймалар
CC
iлмектi түгi бар жаймалар:
6001 21
мақта иiрiмжiптерден жасалған
CC
6001 22
химиялық жiптерден жасалған
CC
6001 29
өзге тоқыма материалдардан жасалғандар
CC
өзгелері:
6001 91
мақта иiрiмжiптерден жасалған
CC
6001 92
химиялық жiптерден жасалғандар
CC
6001 99
өзге тоқыма материалдардан жасалғандар
CC
6002
6001 тауарлық позициясының жаймаларынан өзге енi 30 см аспайтын, 5 салм.%-дан немесе одан да көп эластомерлi немесе резеңке жiптердi құрайтын машинамен немесе қолмен тоқылған трикотаж жаймалар:
6002 40
5 салм.%-дан немесе одан да көп эластомерлi жiптердi құрайтын, бiрақ резеңке жiптерi жоқ
CC
6002 90
өзгелері
CC
6003
6001 немесе 6002 тауарлық позицияларының трикотаж жаймаларынан өзге енi 30 см аспайтын машинамен немесе қолмен тоқылған трикотаж жаймалар:
6003 10
жүн иірімінен немесе жануарлардың биязы қылының жіп иірімдерінен жасалғандар
CC
6003 20
мақта иiрiмжiптерден жасалғандар
CC
6003 30
синтетикалық жіптерден жасалғандар
CC
6003 40
жасанды жіптерден жасалғандар
CC
6003 90
өзгелері
CC
6004
6001– тауарлық позициясының жаймаларынан өзге енi 30 см аспайтын, 5 салм.%-дан немесе одан да көп эластомерлi немесе резеңке жiптердi құрайтын машинамен немесе қолмен тоқылған трикотаж жаймалар:
6004 10
5 салм.%-дан немесе одан да көп эластомерлi жiптердi құрайтын, бiрақ резеңке жiптерi жоқ
CC
6004 90
өзгелері
CC
6005
6001– 6004 тауарлық позициясының трикотаж жаймаларынан басқа желiжiптiк жаймалар (оқалар дайындауға арналған трикотаждық машиналарда тоқылғандарды қоса алғанда):
мақта иiрiмжiптерден жасалғандар:

63.10
Тряпье, использованное или новое, куски бечевок, веревок, канатов и тросов и изделия из бечевок, веревок, канатов или тросов, из текстильных материалов, бывшие в употреблении:
6310.10
– сортированные
CC
6310.90
– прочие
CC
ГРУППА 64
ОБУВЬ, ГЕТРЫ И АНАЛОГИЧНЫЕ ИЗДЕЛИЯ; ИХ ДЕТАЛИ
64.01
Водонепроницаемая обувь с подошвой и с верхом из резины или пластмассы, верх которой не крепится к подошве и не соединяется с ней ни ниточным, ни шпилечным, ни гвоздевым, ни винтовым, ни заклепочным, ни каким-либо другим аналогичным способом:
6401.10
– обувь с защитным металлическим подноском
СТН, кроме верха обуви из 6406 10, 6406 90 с прикрепленной или неприкрепленной основной стелькой.
– прочая обувь:
6401.92
– – закрывающая лодыжку, но не закрывающая колено
СТН, кроме верха обуви из 6406 10, 6406 90 с прикрепленной или неприкрепленной основной стелькой.
6401.99
– – прочая
СТН, кроме верха обуви из 6406 10, 6406 90 с прикрепленной или неприкрепленной основной стелькой.
64.02
Прочая обувь с подошвой и с верхом из резины или пластмассы:
– спортивная обувь:
6402.12
– – лыжные ботинки, беговая лыжная обувь и ботинки для сноуборда
СТН, кроме верха обуви из 6406 10, 6406 90 с прикрепленной или неприкрепленной основной стелькой.
6402.19
– – прочая
СТН, кроме верха обуви из 6406 10, 6406 90 с прикрепленной или неприкрепленной основной стелькой.
6402.20
– обувь с верхом из ремешков или полосок, прикрепленных к подошве заклепками
СТН, кроме верха обуви из 6406 10, 6406 90 с прикрепленной или неприкрепленной основной стелькой.
– обувь прочая:
6402.91
– – закрывающая лодыжку
СТН, кроме верха обуви из 6406 10, 6406 90 с прикрепленной или неприкрепленной основной стелькой.
6402.99
– – прочая
СТН, кроме верха обуви из 6406 10, 6406 90 с прикрепленной или неприкрепленной основной стелькой.
64.03
Обувь с подошвой из резины, пластмассы, натуральной или композиционной кожи и с верхом из натуральной кожи:
– спортивная обувь
6403.12
– – лыжные ботинки, беговая лыжная обувь и ботинки для сноуборда
СТН, кроме верха обуви из 6406 10, 6406 90 с прикрепленной или неприкрепленной основной стелькой.
6403.19
– – прочая
СТН, кроме верха обуви из 6406 10, 6406 90 с прикрепленной или неприкрепленной основной стелькой.
6403.20
– обувь с подошвой из натуральной кожи и верхом из ремешков из натуральной кожи, проходящих через подъем и охватывающих большой палец стопы

6310
Пайдаланылған немесе жаңа ескі-құсқылар, жіңішке арқандардың үзіктері, арқандар, темір арқандар мен тростар және жіңішке арқандардан, арқандардан, темір арқандар мен тростардан жасалған бұйымдар немесе бұрын тұтынылған тоқыма материалдардан жасалған тростар:
6310 10
сұрыпталғандар
CC
6310 90
өзгелері
CC
64-топ
Аяқ киімдер, гетралар мен оған ұқсас бұйымдар; олардың бөліктері
6401
Ұлтанды және жіппен де, түйреуішпен де, шегемен де, бұрандамен де, бекіткішпен де, қандай да болмасын басқа да ұқсас тәсілдермен ұлтанға бекітілмейтін және онымен бірікпейтін резеңке немесе пластмассадан жасалған үсті бар су өткізбейтін аяқ киім:
6401 10
тұмсығында металл қорғағышы бар аяқ киім
бекітілген немесе бекітілмеген астыңғы ұлтарағы бар 6406 10, 6406 90-ның аяқ киімдерінің үстін қоспағанда, СТН
өзге де аяқ киім:
6401 92
балтырды жауып тұратын, бірақ тізені жаппайтын
бекітілген немесе бекітілмеген астыңғы ұлтарағы бар 6406 10, 6406 90-ның аяқ киімдерінің үстін қоспағанда, СТН
6401 99
өзгелері
бекітілген немесе бекітілмеген астыңғы ұлтарағы бар 6406 10, 6406 90-ның аяқ киімдерінің үстін қоспағанда, СТН
6402
Резеңкелі немесе пластмассалы қонышы бар ұлтанды өзге де аяқ киім:
спорттық аяқ киім:
6402 12
шаңғылық бәтеңкелер, шаңғылық жарыс аяқ киімі және сноубордқа арналған бәтеңкелер
бекітілген немесе бекітілмеген астыңғы ұлтарағы бар 6406 10, 6406 90-ның аяқ киімдерінің үстін қоспағанда, СТН
6402 19
өзгелері
бекітілген немесе бекітілмеген астыңғы ұлтарағы бар 6406 10, 6406 90-ның аяқ киімдерінің үстін қоспағанда, СТН
6402 20
ұлтанға бүркеншіксіз шегелермен бекітілген баулармен немесе белдеушелер жасалған қонышты аяқ киім
бекітілген немесе бекітілмеген астыңғы ұлтарағы бар 6406 10, 6406 90-ның аяқ киімдерінің үстін қоспағанда, СТН
өзге де аяқ киім:
6402 91
балтырды жауып тұратын
бекітілген немесе бекітілмеген астыңғы ұлтарағы бар 6406 10, 6406 90-ның аяқ киімдерінің үстін қоспағанда, СТН
6402 99
өзгелері
бекітілген немесе бекітілмеген астыңғы ұлтарағы бар 6406 10, 6406 90-ның аяқ киімдерінің үстін қоспағанда, СТН
6403
Резеңке, пластмасса, табиғи немесе құрақ теріден жасалған ұлтанды және қонышы табиғи былғарыдан жасалған аяқ киім:
спорттық аяқ киім:
6403 12
шаңғы бәтеңкелер, шаңғымен жүгіруге арналған аяқ киімдер және сноубордқа арналған бәтеңкелер
бекітілген немесе бекітілмеген астыңғы ұлтарағы бар 6406 10, 6406 90-ның аяқ киімдерінің үстін қоспағанда, СТН
6403 19
өзгелері
бекітілген немесе бекітілмеген астыңғы ұлтарағы бар 6406 10, 6406 90-ның аяқ киімдерінің үстін қоспағанда, СТН
6403 20
табиғи былғарыдан жасалған ұлтанды және қонышы аяқ алқымы арқылы өтіп, табанның үлкен бармағын қамтитын табиғи былғары баулардан жасалған аяқ киім

6403.59
– – прочая
СТН, кроме верха обуви из 6406 10, 6406 90 с прикрепленной или неприкрепленной основной стелькой.
– прочая обувь:
6403.91
– – закрывающая лодыжку
СТН, кроме верха обуви из 6406 10, 6406 90 с прикрепленной или неприкрепленной основной стелькой.
6403.99
– – прочая
СТН, кроме верха обуви из 6406 10, 6406 90 с прикрепленной или неприкрепленной основной стелькой.
64.04
Обувь с подошвой из резины, пластмассы, натуральной или композиционной кожи и с верхом из текстильных материалов:
– обувь с подошвой из резины или пластмассы:
6404.11
– – спортивная обувь; обувь для тенниса, баскетбола, гимнастики, тренировочная и аналогичная обувь
СТН, кроме верха обуви из 6406 10, 6406 90 с прикрепленной или неприкрепленной основной стелькой.
6404.19
– – прочая
СТН, кроме верха обуви из 6406 10, 6406 90 с прикрепленной или неприкрепленной основной стелькой.
6404.20
– обувь с подошвой из натуральной или композиционной кожи
СТН, кроме верха обуви из 6406 10, 6406 90 с прикрепленной или неприкрепленной основной стелькой.
64.05
Обувь прочая:
6405.10
– с верхом из натуральной или композиционной кожи
СТН, кроме верха обуви из 6406 10, 6406 90 с прикрепленной или неприкрепленной основной стелькой.
6405.20
– с верхом из текстильных материалов
СТН, кроме верха обуви из 6406 10, 6406 90 с прикрепленной или неприкрепленной основной стелькой.
6405.90
– прочая:
СТН, кроме верха обуви из 6406 10, 6406 90 с прикрепленной или неприкрепленной основной стелькой.
64.06
Детали обуви (включая заготовки верха обуви с прикрепленной или неприкрепленной основной стелькой); вкладные стельки, подпяточники и аналогичные изделия; гетры, гамаши и аналогичные изделия, и их детали:
6406.10
– заготовки верха обуви и их детали, за исключением задников и жестких внутренних и промежуточных деталей
CTH
6406.20
– подошвы и каблуки из резины или пластмассы
CTH
6406.90
– прочие
CTH
ГРУППА 65
ГОЛОВНЫЕ УБОРЫ И ИХ ЧАСТИ
6501.00
Шляпные формы, шляпные заготовки и колпаки из фетра, неформованные, без полей; плоские и цилиндрические заготовки (включая с продольным разрезом) из фетра
CC
6502.00
Шляпные полуфабрикаты, плетеные или изготовленные путем соединения полос из любого материала, неформованные, без полей, без подкладки и без отделки
CC
6504.00
Шляпы и прочие головные уборы, плетеные или изготовленные путем соединения полос из любого материала, с подкладкой или без подкладки, с отделкой или без отделки
CTH

6403 59
өзгелері
бекітілген немесе бекітілмеген астыңғы ұлтарағы бар 6406 10, 6406 90-ның аяқ киімдерінің үстін қоспағанда, СТН
өзге де аяқ киім:
6403 91
балтырды жауып тұратын
бекітілген немесе бекітілмеген астыңғы ұлтарағы бар 6406 10, 6406 90-ның аяқ киімдерінің үстін қоспағанда, СТН
6403 99
өзгелері
бекітілген немесе бекітілмеген астыңғы ұлтарағы бар 6406 10, 6406 90-ның аяқ киімдерінің үстін қоспағанда, СТН
6404
Резеңке, пластмасса, табиғи немесе құрақ былғарыдан жасалған ұлтанды және қонышты тоқыма материалдардан жасалған аяқ киім:
резеңке, пластмасса жасалған ұлтанды аяқ киім:
6404 11
спорттық аяқ киім; тенниске, баскетболға, гимнастикаға, жаттығуға арналған аяқ киім және ұқсас аяқ киім
бекітілген немесе бекітілмеген астыңғы ұлтарағы бар 6406 10, 6406 90-ның аяқ киімдерінің үстін қоспағанда, СТН
6404 19
өзгелері
бекітілген немесе бекітілмеген астыңғы ұлтарағы бар 6406 10, 6406 90-ның аяқ киімдерінің үстін қоспағанда, СТН
6404 20
табиғи немесе құрақ былғарыдан жасалған ұлтанды аяқ киім
бекітілген немесе бекітілмеген астыңғы ұлтарағы бар 6406 10, 6406 90-ның аяқ киімдерінің үстін қоспағанда, СТН
6405
өзге де аяқ киім:
6405 10
табиғи немесе құрақ былғарыдан жасалған қонышты
бекітілген немесе бекітілмеген астыңғы ұлтарағы бар 6406 10, 6406 90-ның аяқ киімдерінің үстін қоспағанда, СТН
6405 20
тоқыма материалдардан жасалған қонышты
бекітілген немесе бекітілмеген астыңғы ұлтарағы бар 6406 10, 6406 90-ның аяқ киімдерінің үстін қоспағанда, СТН
6405 90
өзгелері
бекітілген немесе бекітілмеген астыңғы ұлтарағы бар 6406 10, 6406 90-ның аяқ киімдерінің үстін қоспағанда, СТН
6406
Аяқ киімнің бөліктері (аяқ киімнің негізгі ұлтарақпен бекітілген немесе бекітілмеген қонышын қоса алғанда); салынған ұлтарақтар, ішкі ұлтандар мен ұқсас бұйымдар; шұлық қоныштар, қоныш байпақтар және ұқсас бұйымдар, және олардың бөліктері:
6406 10
сірелер мен ішкі және аралық қатты бөлшектерді қоспағанда, аяқ киімнің қонышы мен оның бөліктері
CTH
6406 20
резеңкелі немесе пластмассалы жасалған ұлтандар мен өкшелер
CTH
6406 90
өзгелері
CTH
65-топ
Бас киімдері мен олардың бөліктері
6501 00
Фетрден тігілген, қалыпсыз, жиексіз қалпақ қалыптары, қалпақ дайындамалары, және қалпақтар; фетрден жасалған тегіс және цилиндрлі дайындамалар (ұзыннан тілінгендерді қоса)
CC
6502 00
Өрілген немесе кез келген материалдың жолақтарын қосу жолымен дайындалған, қалыптанбаған, жиексіз, астарсыз және өңделмеген қалпақтық жартылай шикізаттар
CC
6504 00
Өрілген немесе кез келген материалдың жолақтарын қосу жолымен дайындалған, астарлы немесе астарсыз, өңделген немесе өңделмеген қалпақтар мен өзге де бас киімдер
CTH

6505.00
Шляпы и прочие головные уборы трикотажные машинного или ручного вязания, или изготовленные из цельного куска (но не из полос) кружева, фетра или прочего текстильного материала, с подкладкой или без подкладки или с отделкой или без отделки; сетки для волос из любого материала, с подкладкой или без подкладки или с отделкой или без отделки:
CTH
65.06
Головные уборы прочие, с подкладкой или без подкладки или с отделкой или без отделки:
6506.10
– защитные головные уборы
CTH
– прочие:
6506.91
– – из резины или пластмассы
CTH
6506.99
– – из прочих материалов
CTH
6507.00
Ленты, подкладки, чехлы, основы, каркасы, козырьки и завязки для головных уборов
CTH
ГРУППА 66
ЗОНТЫ, СОЛНЦЕЗАЩИТНЫЕ ЗОНТЫ, ТРОСТИ, ТРОСТИ-СИДЕНЬЯ, ХЛЫСТЫ, КНУТЫ ДЛЯ ВЕРХОВОЙ ЕЗДЫ И ИХ ЧАСТИ
66.01
Зонты и солнцезащитные зонты (включая зонты-трости, садовые зонты и аналогичные зонты):
6601.10
– садовые зонты или аналогичные зонты
CTH
– прочие:
6601.91
– – имеющие раздвижной стержень
CTH
6601.99
– – прочие
CTH
6602.00
Трости, трости-сиденья, хлысты, кнуты для верховой езды и аналогичные изделия
CTH
66.03
Части, отделочные детали и принадлежности для изделий товарной позиции 6601 или 6602:
6603.20
– каркасы зонтов, включая каркасы, установленные на стержнях (палках)
CC
6603.90
– прочие
CC
ГРУППА 67
ОБРАБОТАННЫЕ ПЕРЬЯ И ПУХ И ИЗДЕЛИЯ ИЗ ПЕРЬЕВ ИЛИ ПУХА; ИСКУССТВЕННЫЕ ЦВЕТЫ; ИЗДЕЛИЯ ИЗ ЧЕЛОВЕЧЕСКОГО ВОЛОСА
6701.00
Шкурки и прочие части птиц с перьями или пухом, перья, части перьев, пух и изделия из этих материалов (кроме изделий товарной позиции 0505 и обработанных стволов и стержней перьев)
CC
67.02
Цветы, листья и плоды искусственные и их части; изделия из искусственных цветов, листьев или плодов:
6702.10
– из пластмассы
CC
6702.90
– из прочих материалов
CC
6703.00
Человеческие волосы, расчесанные, прореженные, обесцвеченные или обработанные иным способом; шерсть или прочий волос животных или прочие текстильные материалы, подготовленные для производства париков или аналогичных изделий
CC
67.04
Парики, бороды накладные, брови и ресницы, накладки и аналогичные изделия из человеческого волоса или волоса животных или из текстильных материалов; изделия из человеческого волоса, в другом месте не поименованные или не включенные:
– из синтетических текстильных материалов:
6704.11
– – парики завершенные
CTH
6704.19
– – прочие
CTH
6704.20
– из человеческого волоса
CTH

6505 00
Машинамен немесе қолдан тоқылған трикотаж немесе шілтердің, фетрдің немесе өзге де тоқыма материалдарының тұтас (бірақ жолақтардан жасалған емес) құрақтарынан дайындалған, астарлы немесе астарсыз немесе өңделген немесе өңделмеген қалпақтар мен өзге де бас киімдер
CTH
6506
Астарлы немесе астарсыз, өңделген немесе өңделмеген өзге де бас киімдер:
6506 10
қорғаныш бас киімдер
CTH
өзгелері:
6506 91
резеңкеден немесе пластмассадан жасалғандар
CTH
6506 99
өзге де материалдардан жасалғандар
CTH
6507 00
Бас киімдерге арналған таспалар, астарлар, сыртқаптар, негіздер, арқаулар, қалқаншалар мен баулар
CTH
66-топ
Қолшатырлар, күннен қорғайтын шатырлар, таяқтар, таяқ-орындықтар, бишіктер, салт атпен жүруге арналған қамшылар және олардың бөліктері
6601
Қолшатырлар мен күннен қорғайтын шатырлар (қолшатыр– таяқтарды, бау қолшатырлары мен ұқсас қолшатырларды қоса алғанда):
6601 10
бау қолшатырлары мен ұқсас қолшатырлар
CTH
өзгелері:
6601 91
жылжымалы өзегі бар
CTH
6601 99
өзгелері
CTH
6602 00
Таяқтар, таяқ–орындықтар, бишіктер, салт атпен жүруге арналған қамшылар мен ұқсас бұйымдар
CTH
6603
6601 немесе 6602-тауарлық позициясының бұйымдарына арналған бөліктер, әрлеу бөлшектері мен керек-жарақтар:
6603 20
өзектерге (таяқтарға) орнатылған арқауларды қоса алғанда, қолшатырлардың арқаулары
CC
6603 90
өзгелері
CC
67-топ
Өңделген қауырсындар мен мамық және қауырсындардан немесе мамықтан жасалған бұйымдар; жасанды гүлдер; адамның шашынан жасалған бұйымдар
6701 00
Құстардың терілері және қауырсындарымен немесе мамықпен, мамықпен жабылған өзге де бөліктері, қауырсындар, қауырсындарының бөліктері, мамық және осы материалдардан жасалған бұйымдар (0505-тауарлық позициясының бұйымдарынан және өңделген қауырсын діңдері мен өзектерін қоспағанда
CC
6702
Жасанды гүлдер, жапырақтар мен жемістер және олардың бөліктері; жасанды гүлдерден, жапырақтардан немесе жемістерден жасалған бұйымдар:
6702 10
пластмассадан жасалғандар
CC
6702 90
өзге де материалдардан жасалғандар
CC
6703 00
Адамның таралған, қиылған, өңсіздендірілген немесе басқа тәсілмен өңделген шаштары; жануарлардың жүні немесе өзге де түгі немесе париктер немесе осыған ұқсас бұйымдар өндіру үшін дайындалған өзге де тоқыма материалдары
CC
6704
Адам шашынан немесе жануарлар жүнінен немесе тоқыма материалдарынан жасалған париктер, жапсырма сақалдар қас пен кірпіктер, жапсырмалар мен осыған ұқсас бұйымдар; басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген адам шашынан жасалған бұйымдар:
синтетикалық тоқыма материалдардан жасалғандар:
6704 11
аяқталған париктер
CTH
6704 19
өзгелері
CTH
6704 20
адам шашынан жасалғандар
CTH

6704.90
– из прочих материалов
CTH
ГРУППА 68
ИЗДЕЛИЯ ИЗ КАМНЯ, ГИПСА, ЦЕМЕНТА, АСБЕСТА, СЛЮДЫ ИЛИ АНАЛОГИЧНЫХ МАТЕРИАЛОВ
6801.00
Брусчатка, бордюрные камни и плиты для мощения из природного камня (кроме сланца)
CC
68.02
Камень, обработанный (кроме сланца) для памятников или строительства, и изделия из него, кроме товаров товарной позиции 6801; кубики для мозаики и аналогичные изделия из природного камня (включая сланец) на основе или без основы; гранулы, крошка и порошок из природного камня (включая сланец), искусственно окрашенные:
6802.10
– плитки, кубики и аналогичные изделия, прямоугольной или непрямоугольной (включая квадратную) формы, наибольшая грань которых может быть вписана в квадрат со стороной размером менее 7 см; гранулы, крошка и порошок, искусственно окрашенные
CTH
– камни прочие для памятников или строительства и изделия из них, тесаные или пиленые, с плоской или ровной поверхностью:

6704 90
өзге де материалдардан жасалғандар
CTH
68-топ
Тастан, гипстен, цементтен, асбесттен, слюдадан немесе ұқсас материалдардан жасалған бұйымдар
6801 00
Табиғи тастан (сланецтен өзге) төсеніш төсеуге арналған төсемтас, жиектастар мен плиталар
CC
6802
6801-тауарлық позициясының тауарларынан өзге ескерткіштер немесе құрылыс үшін өңделген тас (сланецтен өзге), және, одан жасалған бұйымдар; негізді немесе негізсіз табиғи тастан (сланецті қоса алғанда) жасалған мозайкаларға арналған кубиктер немесе осыған ұқсас бұйымдар; табиғи тастан (сланецті қоса алғанда) жасалған, жасанды сырланған түйіршіктер, үгінділер және ұнтақ:
6802 10
барынша үлкен қыры 7 см-дан кем емес мөлшерлі жағымен шаршыға кірігетін тік бұрыш немесе тік бұрыш емес плиткалар, кубиктер (төртбұрыштыны қоса алғанда) және осыған ұқсас бұйымдар; қолдан сырланған түйіршіктер, үгінділер және ұнтақ
CTH
ескерткіштерге немесе құрылысқа арналған қырланған немесе кесілген, жазық немесе тегіс бетті өзге де тастар және олардан жасалған бұйымдар:

6802.21
– – мрамор, травертин и алебастр
CTH
6802.23
– – гранит
CTH
6802.29
– – камни прочие
CTH
– прочие:
6802.91
– – мрамор, травертин и алебастр
CTH
6802.92
– – известняки прочие
CTH
6802.93
– – гранит
CTH
6802.99
– – камни прочие
CTH
6803.00
Сланец обработанный и изделия из сланца или из агломерированного сланца
CTH
68.04
Жернова, камни точильные, круги шлифовальные и аналогичные изделия без опорных конструкций, предназначенные для шлифовки, заточки, полировки, подгонки или резания, камни для ручной заточки или полировки и их части из природного камня, из агломерированных природных или искусственных абразивов или из керамики, в сборе с деталями из других материалов или без этих деталей:
6804.10
– жернова и камни точильные для шлифовки, заточки или измельчения
CTH
– прочие жернова, камни точильные, круги шлифовальные и аналогичные изделия:
6804.21
– – из агломерированных искусственных или природных алмазов
CTH
6804.22
– – из прочих агломерированных абразивов или из керамики
CTH
6804.23
– – из природного камня
CTH
6804.30
– камни для ручной заточки или полировки
CTH
68.05
Природный или искусственный абразивный порошок или зерно на тканой, бумажной, картонной или иной основе, разрезанной или сшитой, или обработанной другим способом для получения определенной формы, или необработанной:
6805.10
– только на тканой текстильной основе
CTH
6805.20
– только на бумажной или картонной основе
CTH
6805.30
– на основе из других материалов
CTH
68.06
Шлаковата, минеральная силикатная вата и аналогичные минеральные ваты; вермикулит расслоенный, глины вспученные, шлак вспененный и аналогичные вспученные минеральные продукты; смеси и изделия из теплоизоляционных, звукоизоляционных или звукопоглощающих минеральных материалов, кроме изделий товарной позиции 6811 или 6812 или группы 69:
6806.10
– шлаковата, минеральная силикатная вата и аналогичные минеральные ваты (включая их смеси), навалом, в листах или рулонах
CTH
6806.20
– вермикулит расслоенный, глины вспученные, шлак вспененный и прочие вспученные минеральные продукты (включая их смеси)
CTH
6806.90
– прочие
CTH
68.07
Изделия из асфальта или аналогичных материалов (например, из нефтяного битума или каменноугольного пека):
6807.10
– в рулонах
CTH
6807.90
– прочие
CTH
6808.00
Панели, плиты, плитки, блоки и аналогичные изделия из растительных волокон, соломы или стружки, щепы, частиц, опилок или других древесных отходов, агломерированных с цементом, гипсом или прочими минеральными связующими веществами
CTH
68.09
Изделия из гипса или смесей на его основе:
– плиты, листы, панели, плитки и аналогичные изделия, без орнамента:

6802 21
мәрмәр, травертин және алебастр
CTH
6802 23
гранит
CTH
6802 29
өзге де тастар
CTH
өзгелері:
6802 91
мәрмәр, травертин және алебастр
CTH
6802 92
өзге де әктастар
CTH
6802 93
гранит
CTH
6802 99
өзге де тастар
CTH
6803 00
Өңделген сланец пен сланецтен немесе агломериялацияланған сланецтен жасалған бұйымдар
CTH
6804
Тегістеуге, қайрауға, жалтыратуға, икемдеуге немесе кесуге арналған диірмен тас, қайрақ тастар, тегістеу шеңберлері мен ұқсас арқаусыз бұйымдар, өзге материалдардан жасалған бөлшектермен жиынтықтағы немесе бұл бөлшектерсіз, қолдан қайрауға арналған тастар және олардың табиғи тастан агломерацияланған табиғи немесе жасанды абразивтерден немесе қыштан жасалған бөліктері:
6804 10
тегістеуге, қайрауға немесе уатуға арналған диірмен тастар мен қайрақ тастар
CTH
өзге де диірмен тастар, қайрақ тастар, тегістеу шеңберлері мен ұқсас бұйымдар:
6804 21
агломерацияланған синтетикалық немесе табиғи алмастан жасалған
CTH
6804 22
өзге де агломериялацияланған абразивтерден немесе қыштан жасалған
CTH
6804 23
табиғи тастардан жасалған
CTH
6804 30
қолдан қайрауға немесе жалтыратуға арналған тастар
CTH
6805
Кесілген немесе тігілген, немесе белгілі бір нысан алу үшін басқа тәсілмен өңделген немесе өңделмеген мата, қағаз, картон, немесе өзге де негіздегі, табиғи немесе жасанды абразивтік ұнтақ немесе дән:
6805 10
тек мата тоқыма негіздегі ғана
CTH
6805 20
тек қағаз немесе картон негіздегі ғана
CTH
6805 30
өзге де материалдардың негізінде жасалған
CTH
6806
Қожмақта, минералдық силикат мақта және ұқсас минерал маталар; қатпарланған вермикулит, iсiнген балшықтар, көбiктi қож бен ұқсас ісіңкі минералдық өнiмдер; 6811 немесе 6812-тауарлық позицияларының немесе 69-тобының бұйымдарынан өзге, жылуоқшаулағыш, дыбысоқшаулағыш немесе дыбыс жұтқыш минералдық материалдардан жасалған қоспалар мен бұйымдар:
6806 10
Төкпелi, беттердегi немесе рулондардағы қожмақта, минералдық силикат мақта және ұқсас минерал мақталар (олардың қоспаларын қоса алғанда):
CTH
6806 20
қатпарланған вермикулит, iсiңкі балшық, көбiктi қож бен өзге де iсiңкi минералдық өнiмдер (олардың қоспаларын қоса алғанда):
CTH
6806 90
өзгелері
CTH
6807
Асфальттан немесе ұқсас бұйымдардан (мысалы, мұнай битумынан немесе таскөмiр пiспесiнен жасалған):
6807 10
рулондардағы
CTH
6807 90
өзгелері
CTH
6808 00
Панельдер, тақталар, тақташалар, блоктар және цементпен, гипспен немесе өзге де минералдық байланыстырғыш заттаpмен агломерацияланған өсiмдiк талшықтарынан, сабаннан немесе жаңқалардан, жоңқалардан, бөлшектерден, үгiндiлерден немесе өзге де ағаш қалдықтарынан жасалған ұқсас бұйымдар
CTH
6809
Гипстен немесе оның негiзiндегi қоспалардан жасалған бұйымдар:
тақталар, табақтар, панельдер, тақташалар және өрнексiз ұқсас бұйымдар:

6815.99
– – прочие
CTH
ГРУППА 69
КЕРАМИЧЕСКИЕ ИЗДЕЛИЯ
6901.00
Кирпичи, блоки, плитки и другие керамические изделия из кремнеземистой каменной муки (например, из кизельгура, триполита или диатомита) или из аналогичных кремнеземистых пород
CC
69.02
Кирпичи огнеупорные, блоки, плитки и аналогичные огнеупорные керамические строительные материалы, кроме изделий из кремнеземистой каменной муки или аналогичных кремнеземистых пород:
6902.10
– содержащие более 50 мас.% элементов Mg, Ca или Cr, взятых отдельно или вместе, в пересчете на МgО, СаО или Сr2О3
CC
6902.20
– cодержащие более 50 мас.% глинозема (Al2O3), кремнезема (SiO2) или смеси или соединения этих продуктов
CC
6902.90
– прочие
CC
69.03
Прочие огнеупорные керамические изделия (например, реторты, тигли, муфели, насадки, заглушки, подпорки, пробирные чашки, трубы, трубки, кожухи, прутки, стержни), кроме изделий из кремнеземистой каменной муки или аналогичных кремнеземистых пород:
6903.10
– содержащие более 50 мас.% графита или других форм углерода, или смеси этих продуктов
CC
6903.20
– содержащие более 50 мас.% глинозема (Al2O3) или смеси или соединения глинозема с кремнеземом (SiO2)
CC
6903.90
– прочие
CC
69.04
Кирпичи строительные, блоки для полов, камни керамические несущие или для заполнения балочных конструкций и аналогичные изделия из керамики:
6904.10
– кирпичи строительные
CC
6904.90
– прочие
CC
69.05
Черепица, дефлекторы, зонты над дымовыми трубами, части дымоходов, архитектурные украшения и прочие строительные детали из керамики:
6905.10
– черепица
CC
6905.90
– прочие
CC
6906.00
Трубы керамические, трубопроводы изоляционные, водоотводы и фитинги труб
CC
69.07
Плиты для мощения, плитки облицовочные для полов, печей, каминов или стен керамические неглазурованные; кубики керамические неглазурованные для мозаичных работ и аналогичные изделия, на основе или без нее:
6907.10
– плитки, кубики и аналогичные изделия прямоугольной или другой формы, наибольшая грань которых может быть вписана в квадрат со стороной менее 7 см
CC
6907.90
– прочие
CC
69.08
Плиты для мощения, плитки облицовочные для полов, печей, каминов или стен керамические глазурованные; кубики керамические глазурованные для мозаичных работ и аналогичные изделия, на основе или без нее:
6908.10
– плитки, кубики и аналогичные изделия прямоугольной или другой формы, наибольшая грань которых может быть вписана в квадрат со стороной менее 7 см
CC

6815 99
өзгелері
CTH
69-топ
Қыш бұйымдар
6901 00
Кремнеземдiк тас ұнынан (мысалы, кизельгурдан, триполиттен немесе диатомиттен) жасалған немесе осыған ұқсас кремнеземдiк жыныстардан жасалған кiрпiштер, блоктар, тақташалар және өзге де қыш бұйымдары
CC
6902
Кремнеземдiк тас ұнынан немесе ұқсас кремнеземдiк жыныстардан жасалған бұйымдардан өзге отқа төзiмдi кiрпiштер, блоктар, тақташалар және осыған ұқсас отқа төзiмдi қыш құрылыс материалдары:
6902 10
MgO– ға, СаО– ға немесе Сr2O3– ға қайта есептегенде жеке немесе бiрге алынған Mg, Са немесе Сr элементтерiнiң 50 салм.%-дан астамын қамтитын
CC
6902 20
балшық– топырақтың (Аl2О3), кремнеземнiң (SiO2) немесе осы өнiмдер қоспаларының немесе қосылыстарының 50 салм. %-дан астамын қамтитын
CC
6902 90
өзгелері
CC
6903
Кремнеземдiк тас ұнынан немесе ұқсас кремнеземдiк жыныстардан өзге өзге де отқа төзімді қыш бұйымдары (мысалы, реторттар, тиглдер, муфельдер, саптамалаp, бұқтырмалар, тiреуiштер, сынамалау тостағандары, түтiктер, түтiкшелер, қаптамалар, шыбықтар, өзектер):
6903 10
графиттiң немесе өзге де көмiртегi нысандарының немесе осы өнiмдердiң қоспаларының 50 салм.%-дан астамын қамтитын
CC
6903 20
балшық– топырақтың (Аl2О3) немесе балшық– топырақтың кремнеземмен (SiO2) қоспасының 50 салм.%-дан астамын қамтитын
CC
6903 90
өзгелерi
CC
6904
Құрылыс кiрпiштерi, еденге арналған блоктар, көтерiп тұратын немесе қаптамалық тақташалар және қыштан жасалған ұқсас бұйымдар:
6904 10
құрылыс кiрпiшi
CC
6904 90
өзгелерi
CC
6905
Жабын, дефлекторлар, түтін шығару құбырларының үстiндегi зонттар, мұржалардың бөлiктерi, сәулет әшекейлері және қыштан жасалатын өзге де құрылыс бөлшектерi:
6905 10
жабын
CC
6905 90
өзгелерi
CC
6906 00
Қыш құбырлар, оқшауланған құбыр желiлерi, су бұрғыштар және түтiктердiң фитингілерi
CC
6907
Өруге арналған тақталар, еденге, пештерге, каминдерге немесе зертасталған қыш қабырғаларға арналған қаптама тақташалар; таскестелiк жұмыстарға арналған зертасталған қыш кубиктер және негiздегi немесе онсыз осыған ұқсас бұйымдар:
6907 10
ең үлкен қыры бiр жағы 7 см-дан аз шаршыға кiруі мүмкiн плиткалар немесе өзге нысандағы осыған ұқсас бұйымдар, кубиктер мен осыған ұқсас бұйымдар
CC
6907 90
өзелері
CC
6908
Төсеуге арналған плиталар, еденді, пештерді, каминдерді немесе қабырғаларды қаптауға арналған жалтыратылған қыш плиткалар; мозайкалық жұмыстарға арналған жалтыратылған қыш кубиктер немесе, мынадай негіздегі немесе оларсыз, ұқсас бұйымдар:
6908 10
тақташалар, кубиктер және ең үлкен қырлары бiр жағы 7 см-дан аз шаршыға кiруi мүмкiн тiкбұрыш немесе өзге нысандағы осыған ұқсас бұйымдар
CC

7013.41
– – из свинцового хрусталя
CTH
7013.42
– – из стекла, имеющего коэффициент линейного расширения не 5 х 10–6 на K в интервале температур от 0 ғС до 300 ғСболее
CTH
7013.49
– – прочая
CTH
– изделия из стекла прочие:
7013.91
– – из свинцового хрусталя
CTH
7013.99
– – прочие
CTH
7014.00
Стеклянные изделия для сигнальных устройств и оптические элементы из стекла (кроме включенных в товарную позицию 7015) без оптической обработки
CTH
70.15
Стекла для часов и аналогичные стекла, стекла для корректирующих или не корректирующих зрение очков, изогнутые, вогнутые с углублением или подобные стекла, оптически не обработанные; полые стеклянные сферы и их сегменты для изготовления указанных стекол:
7015.10
– стекла для корректирующих зрение очков
CTH
7015.90
– прочие
CTH
70.16
Блоки для мощения, плиты, кирпичи, плитки и прочие изделия из прессованного или литого стекла, армированные или неармированные, используемые в строительстве; кубики стеклянные и прочие небольшие стеклянные формы, на основе или без основы, для мозаичных или аналогичных декоративных работ; витражи и аналогичные изделия; ячеистое или пеностекло в форме блоков, панелей, плит, в виде оболочек или других форм:
7016.10
– кубики стеклянные и прочие небольшие стеклянные формы, на основе или без основы, для мозаичных или аналогичных декоративных работ
CTH
7016.90
– прочие
CTH
70.17
Посуда стеклянная для лабораторных, гигиенических или фармацевтических целей, градуированная или неградуированная, калиброванная или некалиброванная:
7017.10
– из плавленого кварца или других плавленых кремнеземов
CTH
7017.20
– из прочего стекла, имеющего коэффициент линейного расширения не более 5 х 10–6 на K в интервале температур от 0 ғС до 300 ғС
CTH
7017.90
– прочая
CTH
70.18
Бусины стеклянные, изделия, имитирующие жемчуг, драгоценные или полудрагоценные камни и аналогичные небольшие формы из стекла, изделия из них, кроме бижутерии; стеклянные глаза, кроме протезов; статуэтки и прочие декоративные изделия из стекла, обработанные паяльной лампой, кроме бижутерии; микросферы стеклянные диаметром не более 1 мм:
7018.10
– бусины стеклянные, изделия, имитирующие жемчуг, драгоценные или полудрагоценные камни и аналогичные небольшие формы из стекла
CTH
7018.20
– микросферы стеклянные диаметром не более 1 мм
CTH
7018.90
– прочие
CTH
70.19
Стекловолокно (включая стекловату) и изделия из него (например, пряжа, ткани):
– ленты, ровница, пряжа и штапелированное волокно:

7013 41
қорғасын хрусталiнен жасалған
CTH
7013 42
0 C–тан 300 С–қа дейiнгi температуралар аралығында К–ға 5x10–6 аспайтын сызықтық кеңею коэффициентi бар шыныдан жасалған
CTH
7013 49
өзгелері
CTH
шыныдан жасалған өзге де бұйымдар:
7013 91
қорғасын хрусталiнен жасалған
CTH
7013 99
өзгелері
CTH
7014 00
Белгі беру құралдарына арналған шыны бұйымдары және оптикалық өңделмеген шыныдан жасалған оптикалық эпелинттер (7015-тауарлық позициясына енгізілгендерден өзге)
CTH
7015
Сағаттарға арналған шынылар, көрудi түзететiн немесе түзетпейтiн көзiлдiрiктерге арналып иiлген, ойық етiлiп майыстырылған шынылар немесе оптикалық өңделмеген ұқсас шынылар; қуыс шыны сфералар мен олардың көрсетiлген шыныларды дайындауға арналған сегменттерi:
7015 10
көрудi түзететiн көзiлдiрiктерге арналған шынылар
CTH
7015 90
өзгелері
CTH
7016
Көруге арналған блоктар, плиталар, кiрпiш, тақташалар және құрылыста пайдаланылатын арматураланған немесе арматураланбаған, престелген немесе құйылған шыныдан жасалған өзге де бұйымдар; мозайкалық немесе ұқсас әсемдеу жұмыстарына арналған негiзi бар немесе негiзсiз шыны кубиктер және өзге де шағын шыны нысандар; әшекей әйнектер және ұқсас бұйымдар; қабық түрiндегi немесе өзге нысандағы блоктар, панельдер, плиталар нысанындағы ұяшықты немесе көбiктi шыны:
7016 10
мозайкалық немесе ұқсас әсемдеу жұмыстарына арналған негiзi бар немесе негiзсiз шыны кубиктер және өзге де шағын шыны нысандары
CTH
7016 90
өзгелері
CTH
7017
Лабораториялық, гигиеналық немесе фармацевтикалық мақсаттар үшiн ыдыс шыны, бөлiктелген немесе бөлiктелмеген, калибрлелген немесе калибрлелмеген:
7017 10
қорытылған кварцтан немесе өзге де қорытылған кремнеземдерден жасалған
CTH
7017 20
0оC– тен 300оС– қа дейiнгi температуралар аралығында К– ға 5х10– 6 аспайтын сызықтық кеңею коэффициентi бар өзге де шыныдан жасалған
CTH
7017 90
өзгелерi
CTH
7018
Шыны моншақтар, iнжуге ұқсатылған бұйымдар, қымбат бағалы немесе жартылай қымбат бағалы тастар және шыныдан жасалған ұқсас шағын нысандар, бижутериядан өзге олардан жасалған бұйымдар; протездерден өзге шыны көздер; мүсіншелер және бижутериядан өзге дәнекерлеу лампасымен өңделген шыныдан жасалған әсемдеу бұйымдары; диаметрi 1 мм аспайтын шыны микросфералар:
7018 10
шыны моншақтар, інжуге ұқсатылған бұйымдар, бағалы және жартылай бағалы тастар және ұқсас шағын пішінді шыныдан жасалған бұйымдар
CTH
7018 20
диаметрi 1 мм аспайтын шыны микросфералар
CTH
7018 90
өзгелері
CTH
7019
Шыны талшық (шынымақтаны қоса алғанда) және одан жасалған бұйымдар (мысалы, иiрiмжiп, мата):
ленталар, созба, иiрiмжiп және штапельденген талшық:

7208.40
– не в рулонах, без дальнейшей обработки, кроме горячей прокатки, с рельефным рисунком
CTH, исключая пункт 7207
– не в рулонах, без дальнейшей обработки, кроме горячей прокатки, прочий:
7208.51
– – толщиной более 10 мм
CTH, исключая пункт 7207
7208.52
– – толщиной 4,75 мм или более, но не более 10 мм
CTH, исключая пункт 7207
7208.53
– – толщиной 3 мм или более, но менее 4,75 мм
CTH, исключая пункт 7207
7208.54
– – толщиной менее 3 мм
CTH, исключая пункт 7207
7208.90
– прочий:
CTH, исключая пункт 7207
72.09
Прокат плоский из железа или нелегированной стали шириной 600 мм или более, холоднокатаный (обжатый в холодном состоянии), неплакированный, без гальванического или другого покрытия:
– в рулонах, без дальнейшей обработки, кроме холодной прокатки (обжатия в холодном состоянии):
7209.15
– – толщиной 3 мм или более
CTH, исключая пункт 7207
7209.16
– – толщиной более 1 мм, но менее 3 мм
CTH, исключая пункт 7207
7209.17
– – толщиной 0,5 мм или более, но не более 1 мм
CTH, исключая пункт 7207
7209.18
– – толщиной менее 0,5 мм
CTH, исключая пункт 7207
– не в рулонах, без дальнейшей обработки, кроме холодной прокатки (обжатия в холодном состоянии):
7209.25
– – толщиной 3 мм или более
CTH, исключая пункт 7207
7209.26
– – толщиной более 1 мм, но менее 3 мм
CTH, исключая пункт 7207
7209.27
– – толщиной 0,5 мм или более, но не более 1 мм
CTH, исключая пункт 7207
7209.28
– – толщиной менее 0,5 мм
CTH, исключая пункт 7207
7209.90
– прочий
CTH, исключая пункт 7207
72.10
Прокат плоский из железа или нелегированной стали шириной 600 мм или более, плакированный, с гальваническим или другим покрытием:
– с гальваническим или другим покрытием оловом:
7210.11
– – толщиной 0,5 мм или более
CTH, исключая пункт 7207-7209
7210.12
– – толщиной менее 0,5 мм
CTH, исключая пункт 7207-7209
7210.20
– с гальваническим или другим покрытием свинцом, включая свинцово-оловянный сплав
CTH, исключая пункт 7207-7209
7210.30
– электролитически оцинкованный
CTH, исключая пункт 7207-7209
– оцинкованный иным способом:
7210.41
– – гофрированный
CTH, исключая пункт 7207-7209
7210.49
– – прочий
CTH, исключая пункт 7207-7209
7210.50
– с гальваническим или другим покрытием оксидами хрома или хромом и оксидами хрома
CTH, исключая пункт 7207-7209
– с гальваническим или другим покрытием алюминием:
7210.61
– – с гальваническим или другим покрытием алюминиево-цинковыми сплавами

7208 40
орамдарда емес, соңғы өңдеуге ұшырамаған, ыстықтай басылғаннан басқа, бедерлi сурет салынған
7207-тармағын алып тастағанда, СТН
не орамдарда, соңғы өңдеуге ұшырамаған, ыстықтай басылғаннан басқа, өзгелерi:
7208 51
қалыңдығы 10 мм астам
7207-тармағын алып тастағанда, СТН
7208 52
қалыңдығы 4,75 мм немесе одан астам бiрақ 10 мм аспайтын
7207-тармағын алып тастағанда, СТН
7208 53
қалыңдығы 3 мм немесе одан да көп, бiрақ 4,75 мм кем
7207-тармағын алып тастағанда, СТН
7208 54
қалыңдығы 3 мм кем
7207-тармағын алып тастағанда, СТН
7208 90
өзгелері
7207-тармағын алып тастағанда, СТН
7209
Енi 600 мм немесе одан да көп, суықтай басылған (суық күйiнде қысылған), жалатылмаған, гальванды немесе өзге де қаптамаларсыз, темiрден немесе қосарланбаған болаттан жасалған тегіс илек:
орамдарда, соңғы өңдеуге ұшырамаған, суықтай басылғаннан өзге (суық күйiнде қысылған):
7209 15
қалыңдығы 3 мм немесе одан да көп
7207-тармағын алып тастағанда, СТН
7209 16
қалыңдығы 1 мм астам, бiрақ 3 мм кем
7207-тармағын алып тастағанда, СТН
7209 17
қалыңдығы 0,5 мм немесе астам көп, бiрақ 1 мм аспайтын
7207-тармағын алып тастағанда, СТН
7209 18
қалыңдығы 0,5 мм кем
7207-тармағын алып тастағанда, СТН
орамдарда емес, соңғы өңдеуге ұшырамаған, суықтай басылғаннан бacқa (суық күйiнде қысылған):
7209 25
қалыңдығы 3 мм немесе одан астам
7207-тармағын алып тастағанда, СТН
7209 26
қалыңдығы 1 мм астам, бiрақ 3 мм кем
7207-тармағын алып тастағанда, СТН
7209 27
қалыңдығы 0,5 мм немесе одан да көп, бiрақ 1 мм аспайтын
7207-тармағын алып тастағанда, СТН
7209 28
қалыңдығы 0,5 м– ден кем
7207-тармағын алып тастағанда, СТН
7209 90
өзгелері
7207-тармағын алып тастағанда, СТН
7210
Енi 600 мм немесе одан да көп, ыстықтай иленген, жалатылмаған, гальванды немесе өзге де қаптамаларсыз, темiрден немесе легирленбеген болаттан жасалған тегiс илек:
гальванды немесе өзге де қалайымен қапталған:
7210 11
қалыңдығы 0,5 мм немесе одан астам
7207, 7209-тармағын алып тастағанда, СТН
7210 12
қалыңдығы 0,5 мм кем
7207, 7209-тармағын алып тастағанда, СТН
7210 20
қорғасын– қалайы қорытпаларын қоса алғанда, гальванды немесе өзге де қорғасынмен қапталған
7207, 7209-тармағын алып тастағанда, СТН
7210 30
электролиттiк мырышталған
7207, 7209-тармағын алып тастағанда, СТН
басқа тәсілмен мырышталған:
7210 41
гофрленген
7207, 7209-тармағын алып тастағанда, СТН
7210 49
өзгелері
7207, 7209-тармағын алып тастағанда, СТН
7210 50
гальванды немесе өзге де хром оксидтермен немесе хроммен және хром оксидтермен қапталған
7207, 7209-тармағын алып тастағанда, СТН
гальванды немесе өзге де алюминиймен қапталған:
7210 61
гальванды немесе өзге де алюминий мырыш қорытпаларымен қапталған

CTH, исключая пункт 7207-7209
7210.69
– – прочий
CTH, исключая пункт 7207-7209
7210.70
– окрашенный, лакированный или покрытый пластмассой
CTH, исключая пункт 7207-7209
7210.90
– прочий
CTH, исключая пункт 7207-7209
72.11
Прокат плоский из железа или нелегированной стали шириной менее 600 мм, неплакированный, без гальванического или другого покрытия:
– без дальнейшей обработки, кроме горячей прокатки:
7211.13
– – прокатанный по четырем граням или в прямоугольном закрытом калибре, шириной более 150 мм и толщиной не менее 4 мм, не в рулонах и без рельефного рисунка
CTH, исключая пункт 7207-7209
7211.14
– – толщиной 4,75 мм или более, прочий
CTH, исключая пункт 7207-7209
7211.19
– – прочий
CTH, исключая пункт 7207-7209
– без дальнейшей обработки, кроме холодной прокатки (обжатия в холодном состоянии):
7211.23
– – содержащий менее 0,25 мас.% углерода:
CTH, исключая пункт 7207-7209
7211.29
– – прочий
CTH, исключая пункт 7207-7209
7211.90
– прочий
CTH, исключая пункт 7207-7209
72.12
Прокат плоский из железа или нелегированной стали шириной менее 600 мм, плакированный, с гальваническим или другим покрытием:
7212.10
– с гальваническим или другим покрытием оловом
CTH, исключая пункт 7207-7211
7212.20
– электролитически оцинкованный
CTH, исключая пункт 7207-7211
7212.30
– оцинкованный иным способом
CTH, исключая пункт 7207-7211
7212.40
– окрашенный, лакированный или покрытый пластмассой:
CTH, исключая пункт 7207-7211
7212.50
– покрытый иным способом:
CTH, исключая пункт 7207-7211
7212.60
– плакированный
CTH, исключая пункт 7207-7211
72.13
Прутки горячекатаные в свободно смотанных бухтах из железа или нелегированной стали:
7213.10
– имеющие выемки, выступы, борозды или другие деформации, полученные в процессе прокатки
CTH, исключая пункт 7206, 7207
7213.20
– из автоматной стали прочие
CTH, исключая пункт 7206, 7207
– прочие:
7213.91
– – круглого сечения диаметром менее 14 мм:
CTH, исключая пункт 7206, 7207
7213.99
– – прочие:
CTH, исключая пункт 7206, 7207
72.14
Прутки из железа или нелегированной стали, без дальнейшей обработки, кроме ковки, горячей прокатки, горячего волочения или горячего экструдирования, включая прутки, скрученные после прокатки, прочие:
7214.10
– кованые
CTH, исключая пункт 7206, 7207
7214.20
– имеющие выемки, выступы, борозды или другие деформации, полученные в процессе прокатки или скрученные после прокатки
CTH, исключая пункт 7206, 7207

7207, 7209-тармағын алып тастағанда, СТН
7210 69
өзгелері
7207, 7209-тармағын алып тастағанда, СТН
7210 70
боялған, лакталған немесе пластмассамен қапталған
7207, 7209-тармағын алып тастағанда, СТН
7210 90
өзгелері
7207, 7209-тармағын алып тастағанда, СТН
7211
Енi 600 мм аспайтын, жалатылмаған, гальванды немесе өзге де қаптамаларсыз, темiрден немесе легирленбеген болаттан жасалған тегiс илек:
соңғы өңдеуге ұшырамаған, ыстықтай басылғаннан басқа:
7211 13
төрт жағы қапталған немесе тiкбұрышты жабық мөлшерлегiште, енi 150 мм астам және қалыңдығы 4 мм кем емес, орамдарда емес және бедерлi сурет салынбаған
7207, 7209-тармағын алып тастағанда, СТН
7211 14
қалыңдығы 4,75 мм немесе одан астам, өзгелері
7207, 7209-тармағын алып тастағанда, СТН
7211 19
өзгелері
7207, 7209-тармағын алып тастағанда, СТН
суықтай басылғаннан өзге (суық күйiнде қысылған), соңғы өңдеуге ұшырамаған:
7211 23
құрамында 0,25 салм. %-дан кем көмiртегi бар:
7207, 7209-тармағын алып тастағанда, СТН
7211 29
өзгелері
7207, 7209-тармағын алып тастағанда, СТН
7211 90
өзгелері
7207, 7209-тармағын алып тастағанда, СТН
7212
Енi 600 мм немесе одан да көп, жалатылған, гальванды немесе өзге де қаптамаларсыз, темiрден немесе легирленген болаттан жасалған тегiс илек:
7212 10
гальванды немесе өзге де қалайымен қапталған
7207, 7211-тармағын алып тастағанда, СТН
7212 20
электролиттік мырышталған
7207, 7211-тармағын алып тастағанда, СТН
7212 30
басқа тәсілмен мырышталған
7207, 7211-тармағын алып тастағанда, СТН
7212 40
боялған, лакталған немесе пластмассамен қапталған
7207, 7211-тармағын алып тастағанда, СТН
7212 50
өзге де әдіспен қапталған
7207, 7211-тармағын алып тастағанда, СТН
7212 60
жалатылған
7207, 7211-тармағын алып тастағанда, СТН
7213
Темiрден немесе легирленбеген болаттан жасалған бос оралған бумалардағы ыстықтай басылған шыбықтар:
7213 10
илектеу процесiнде алынған, қуыстары, кертештерi, атыздары немесе өзге де деформациялары бар
7207, 7207-тармағын алып тастағанда, СТН
7213 20
өзге де автомат болаттан алынған
7207, 7207-тармағын алып тастағанда, СТН
өзгелерi:
7213 91
диаметрi 14 мм кем дөңгелек қима
7207, 7207-тармағын алып тастағанда, СТН
7213 99
өзгелерi
7207, 7207-тармағын алып тастағанда, СТН
7214
Басылғаннан кейiн бұралған шыбықтардан өзге, соққылаудан, ыстықтай басылғаннан, ыстықтай созудан немесе ыстықтай экструдталғаннан өзге, темiрден немесе легирленбеген болаттан жасалған өзге де шыбықтар:
7214 10
соғылған
7207, 7207-тармағын алып тастағанда, СТН
7214 20
илектеу процесiнде алынған немесе басылғаннан кейiн бұралған, қуыстары, кертештерi, атыздары немесе өзге де деформациялары бар
7207, 7207-тармағын алып тастағанда, СТН

7214.30
– из автоматной стали прочие
CTH, исключая пункт 7206, 7207
– прочие:
7214.91
– – прямоугольного (кроме квадратного) поперечного сечения
CTH, исключая пункт 7206, 7207
7214.99
– – прочие
CTH, исключая пункт 7206, 7207
72.15
Прутки прочие из железа или нелегированной стали:
7215.10
– из автоматной стали, без дальнейшей обработки, кроме холодной деформации или отделки в холодном состоянии
CTH, исключая пункт 7206, 7207
7215.50
– без дальнейшей обработки, кроме холодной деформации или отделки в холодном состоянии, прочие
CTH, исключая пункт 7206, 7207
7215.90
– прочие
CTH, исключая пункт 7206, 7207
72.16
Уголки, фасонные и специальные профили из железа или нелегированной стали:
7216.10
– швеллеры, двутавры или широкополочные двутавры, без дальнейшей обработки, кроме горячей прокатки, горячего волочения или экструдирования, высотой менее 80 мм
CTH, исключая пункт 7213-7215
– угловые профили или тавровые профили, без дальнейшей обработки, кроме горячей прокатки, горячего волочения или экструдирования, высотой менее 80 мм:
7216.21
– – угловые профили
CTH, исключая пункт 7213-7215
7216.22
– – тавровые профили
CTH, исключая пункт 7213-7215
– швеллеры, двутавры или широкополочные двутавры, без дальнейшей обработки, кроме горячей прокатки, горячего волочения или экструдирования, высотой 80 мм или более:
7216.31
– – швеллеры
CTH, исключая пункт 7213-7215
7216.32
– – двутавры
CTH, исключая пункт 7213-7215
7216.33
– – широкополочные двутавры
CTH, исключая пункт 7213-7215
7216.40
– угловые профили или тавровые профили, без дальнейшей обработки, кроме горячей прокатки, горячего волочения или экструдирования, высотой 80 мм или более
CTH, исключая пункт 7213-7215
7216.50
– уголки, фасонные и специальные профили, без дальнейшей обработки, кроме горячей прокатки, горячего волочения или экструдирования, прочие
CTH, исключая пункт 7213-7215
– уголки, фасонные и специальные профили, без дальнейшей обработки, кроме холодной деформации или отделки в холодном состоянии:
7216.61
– – полученные из плоского проката
CTH, исключая пункт 7213-7215
7216.69
– – прочие
CTH, исключая пункт 7213-7215
– прочие:
7216.91
– – холоднодеформированные или отделанные в холодном состоянии, полученные из плоского проката
CTH, исключая пункт 7213-7215
7216.99
– – прочие
CTH, исключая пункт 7213-7215
72.17
Проволока из железа или нелегированной стали:

7214 30
өзге де автомат болаттан жасалған
7207, 7207-тармағын алып тастағанда, СТН
өзгелерi:
7214 91
тiкбұрышты (шаршыдан өзге) көлденең қимадағы
7207, 7207-тармағын алып тастағанда, СТН
7214 99
өзгелерi
7207, 7207-тармағын алып тастағанда, СТН
7215
Темiрден немесе қосарланбаған болаттан жасалған өзге де шыбықтар:
7215 10
суық деформациядан немесе суық күйдегі әрлеуден өзге, соңғы өңдеуге ұшырамаған, автомат болатынан жасалған
7207, 7207-тармағын алып тастағанда, СТН
7215 50
суық деформациядан немесе суық күйдегі әрлеуден өзге, соңғы өңдеуге ұшырамаған, автомат болатынан жасалған
7207, 7207-тармағын алып тастағанда, СТН
7215 90
өзгелерi
7207, 7207-тармағын алып тастағанда, СТН
7216
Темір немесе легирленген болаттан жасалған бұрыштар, фасондық немесе арнайы профильдер:
7216 10
ұзындығы 80 мм кем, ыстықтай басылғаннан, ыстықтай созудан немесе экструдталғаннан өзге, соңғы өңдеуге ұшырамаған, швеллерлер, қоставрлар немесе кең сөрешік қоставрлар
7213-7215-тармағын алып тастағанда, СТН
ұзындығы 80 мм кем, ыстықтай басылғаннан, ыстықтай созудан немесе экструдталғаннан өзге, соңғы өңдеуге ұшырамаған жандары тең емес бұрышты профильдер немесе тавр профильдерi:
7216 21
бұрышты профильдер
7213-7215-тармағын алып тастағанда, СТН
7216 22
тавр профильдерi
7213-7215-тармағын алып тастағанда, СТН
биіктігі 80 мм немесе одан астам ыстықтай басылғаннан, ыстықтай созудан немесе экструдталғаннан өзге, одан әрі өңделмеген, швеллерлер, қоставрлар немесе кең сөрешiк қоставрлар:
7216 31
швеллерлер
7213-7215-тармағын алып тастағанда, СТН
7216 32
қоставрлар
7213-7215-тармағын алып тастағанда, СТН
7216 33
кең сөрешiк қоставрлар
7213-7215-тармағын алып тастағанда, СТН
7216 40
биіктігі 80 мм немесе астам, ыстықтай басылғаннан, ыстықтай созудан немесе экструдталғаннан өзге, одан әрі өңделмеген, жандары тең емес бүйірлері профильдер немесе тавр профильдерi
7213-7215-тармағын алып тастағанда, СТН
7216 50
ыстықтай басылғаннан, ыстықтай созудан немесе экструдталғаннан өзге, одан әрі өңделмеген бұрыштар, фасондық немесе арнайы профильдер, өзгелері
7213-7215-тармағын алып тастағанда, СТН
өзгелерi, суық деформациядан немесе суық күйінде өңдеуден өзге, бұрыштар, фасондық немесе арнайы профильдер:
7216 61
тегiс илектен алынған
7213-7215-тармағын алып тастағанда, СТН
7216 69
өзгелерi
7213-7215-тармағын алып тастағанда, СТН
өзгелерi:
7216 91
тегiс илектен алынған, суық деформацияланған немесе суық күйiнде өңделген
7213-7215-тармағын алып тастағанда, СТН
7216 99
өзгелерi
7213-7215-тармағын алып тастағанда, СТН
7217
Темiрден немесе қосарланбаған болаттан жасалған сым:

7227.10
– из стали быстрорежущей
CTH, исключая пункт 7224
7227.20
– из стали кремнемарганцовистой
CTH, исключая пункт 7224
7227.90
– прочие
CTH, исключая пункт 7224
72.28
Прутки из прочих легированных сталей прочие; уголки, фасонные и специальные профили, из прочих легированных сталей; прутки пустотелые для буровых работ из легированной или нелегированной стали:
7228.10
– прутки из быстрорежущей стали
CTH, исключая пункт 7224, 7227
7228.20
– прутки из кремнемарганцовистой стали
CTH, исключая пункт 7224, 7227
7228.30
– прутки прочие, без дальнейшей обработки, кроме горячей прокатки, горячего волочения или экструдирования
CTH, исключая пункт 7224, 7227
7228.40
– прутки, без дальнейшей обработки, кроме ковки, прочие
CTH, исключая пункт 7224, 7227
7228.50
– прутки, без дальнейшей обработки, кроме холодной деформации или отделки в холодном состоянии, прочие
CTH, исключая пункт 7224, 7227
7228.60
– прутки прочие
CTH, исключая пункт 7224, 7227
7228.70
– уголки, фасонные и специальные профили
CTH, исключая пункт 7224, 7227
7228.80
– прутки пустотелые для буровых работ
CTH, исключая пункт 7224, 7227
72.29
Проволока из прочих легированных сталей:
7229.20
– из стали кремнемарганцовистой
CTH, исключая пункт 7224, 7228
7229.90
– прочая
CTH, исключая пункт 7224, 7228
ГРУППА 73
ИЗДЕЛИЯ ИЗ ЧЕРНЫХ МЕТАЛЛОВ
73.01
Конструкции шпунтовые из черных металлов, сверленые или несверленые, перфорированные или неперфорированные, монолитные или изготовленные из сборных элементов; уголки, фасонные и специальные профили сварные, из черных металлов:
7301.10
– конструкции шпунтовые
CC
7301.20
– уголки, фасонные и специальные профили
CC
73.02
Изделия из черных металлов, используемые для железнодорожных или трамвайных путей: рельсы, контррельсы и зубчатые рельсы, переводные рельсы, крестовины глухого пересечения, переводные штанги и прочие поперечные соединения, шпалы, стыковые накладки и подкладки, клинья, опорные плиты, крюковые рельсовые болты, подушки и растяжки, станины, поперечины и прочие детали, предназначенные для соединения или крепления рельсов:
7302.10
– рельсы
CC
7302.30
– рельсы переводные, крестовины глухого пересечения, переводные штанги и прочие поперечные соединения
CC
7302.40
– накладки стыковые и подкладки опорные
CC
7302.90
– прочие
CC

7227 10
жылдам кескiш болаттан жасалған
7224-тармағын алып тастағанда, СТН
7227 20
кремний марганецтi болаттан жасалған
7224-тармағын алып тастағанда, СТН
7227 90
өзгелерi
7224-тармағын алып тастағанда, СТН
7228
Өзге де легирленген болаттан жасалған өзге де шыбықтар; өзге де легирленген болаттардан жасалған бұрыштар, фасондық және арнайы профильдер; легирленген немесе легирленбеген болаттан жасалған бұрғылау жұмыстарына арналған қуыс шыбықтар:
7228 10
жылдам кескiш болаттан жасалған шыбықтар
7224, 7227-тармағын алып тастағанда, СТН
7228 20
кремний марганецтi болаттан жасалған шыбықтар
7224, 7227-тармағын алып тастағанда, СТН
7228 30
ыстықтай басылғаннан, ыстықтай тартудан немесе экструдталғаннан басқа, кейіннен өңделмеген, өзге де шыбықтар
7224, 7227-тармағын алып тастағанда, СТН
7228 40
өзгелерi, соғылғаннан өзге, соңғы өңдеуге ұшырамаған шыбықтар
7224, 7227-тармағын алып тастағанда, СТН
7228 50
суықтай деформациядан немесе суық күйiнде таза өңделгеннен басқа, кейіннен өңделмеген басқа да шыбықтар
7224, 7227-тармағын алып тастағанда, СТН
7228 60
өзге де шыбықтар
7224, 7227-тармағын алып тастағанда, СТН
7228 70
бұрыштар, фасондық немесе арнайы профильдер
7224, 7227-тармағын алып тастағанда, СТН
7228 80
бұрғылау жұмыстарына арналған қуыс шыбықтар
7224, 7227-тармағын алып тастағанда, СТН
7229
Өзге легирленген болаттан жасалған сым:
7229 20
кремний марганецтi болаттан жасалған
7227, 7228-тармағын алып тастағанда, СТН
7229 90
өзгелері
7227, 7228-тармағын алып тастағанда, СТН
73-топ
Қара металдардан жасалған бұйымдар
7301
Қара металдардан жасалған, бұрғыланған немесе бұрғыланбаған, перфорацияланған немесе перфорацияланбаған, монолиттелген немесе құрастырылған элементтерден жасалған шпунтталған құрылымдар; қара металдардан жасалған бұрыштар, фасондық және арнайы пісiрiлген профильдер:
7301 10
шпунтталған құрылымдар
CC
7301 20
бұрыштар, фасондық және арнайы профильдер
CC
7302
Темiр жол немесе трамвай жолдары үшiн пайдаланылатын, қара металдардан жасалған бұйымдар; рельстердi бiріктiру немесе бекiтуге үшiн арналған рельстер, жанама рельстер және тiстi рельстер, ауыстырылатын рельстер, қатаң қиылысу айқастырмалары, ауыстырылатын штангалар және өзге де көлденең қосылғыштар, шпалдар, түйiспе жапсырмалар және төсемдер, сыналар, тipeк тақталар, iлмектi рельс бұрандамалары, төсемдер мен кергiштер, тұғырлар, жақтаулар және өзге де бөлшектер:
7302 10
рельстер
CC
7302 30
ауыстырылатын рельстер, қатаң қиылысу айқастырмалары, ауыстырылатын штангалар және өзге де көлденең қосылғыштар
CC
7302 40
түйiспе жапсырмалар және тірек төсемдер
CC
7302 90
өзгелері
CC

7307.19
– – прочие
CC
– прочие, из коррозионностойкой стали:
7307.21
– – фланцы
CC
7307.22
– – колена, отводы и сгоны, снабженные резьбой
CC
7307.23
– – фитинги для сварки встык
CC
7307.29
– – прочие
CC
– прочие:
7307.91
– – фланцы
CC
7307.92
– – колена, отводы и сгоны, снабженные резьбой
CC
7307.93
– – фитинги для сварки встык
CC
7307.99
– – прочие
CC
73.08
Металлоконструкции из черных металлов (кроме сборных строительных конструкций товарной позиции 9406) и их части (например, мосты и их секции, ворота шлюзов, башни, решетчатые мачты, перекрытия для крыш, строительные фермы, двери и окна и их рамы, пороги для дверей, жалюзи, балюстрады, опоры и колонны); листы, прутки, уголки, фасонные профили, трубы и аналогичные изделия, из черных металлов, предназначенные для использования в металлоконструкциях:
7308.10
– мосты и секции мостов
CTH
7308.20
– башни и решетчатые мачты
CTH
7308.30
– двери, окна и их рамы и пороги для дверей
CTH
7308.40
– оборудование для металлических строительных лесов, опалубок, подпорных стенок или шахтной крепи
CTH
7308.90
– прочие
CTH
7309.00
Резервуары, цистерны, баки и аналогичные емкости, из черных металлов, для любых веществ (кроме сжатого или сжиженного газа) вместимостью более 300 л, с облицовкой или теплоизоляцией или без них, но без механического или теплотехнического оборудования:
CTH
73.10
Цистерны, бочки, барабаны, канистры, ящики и аналогичные емкости, из черных металлов, для любых веществ (кроме сжатого или сжиженного газа) вместимостью не более 300 л, с облицовкой или теплоизоляцией или без них, но без механического или теплотехнического оборудования:
7310.10
– вместимостью 50 л или более
CTH
– вместимостью менее 50 л:
7310.21
– – банки консервные, закрываемые пайкой или отбортовкой
CTH
7310.29
– – прочие
CTH
7311.00
Емкости для сжатого или сжиженного газа, из черных металлов:
CTH
73.12
Скрученная проволока, тросы, канаты, плетеные шнуры, стропы и аналогичные изделия, из черных металлов, без электрической изоляции:
7312.10
– скрученная проволока, тросы и канаты:
CTH
7312.90
– прочие
CTH
7313.00
Проволока колючая из черных металлов; скрученная обручная сталь или одинарная плоская проволока, колючая или неколючая, свободно скрученная двойная проволока для ограждений, из черных металлов
CC

7307 19
өзгелері
CC
коррозияға төзімді болаттан жасалған өзгелері:
7307 21
ернемектер
CC
7307 22
оймамен жарақталған иiндер, қайырмалар және имектер
CC
7307 23
қыспақтарды пiсiруге арналған фитингілер
CC
7307 29
өзгелері
CC
өзгелері:
7307 91
ернемектер
CC
7307 92
бұрандалармен жарақталған иiндер, қайырмалар және иіндер
CC
7307 93
қыспақтарды дәнекерлеуге арналған фитингілер
CC
7307 99
өзгелері
CC
7308
Қара металдардан жасалған металл конструкциялары (9406-тауарлық позициясындағы құрастырылатын құрылыс конструкцияларынан өзге) және олардың бөлiктерi (мысалы, көпiрлер мен олардың бөлiктерi, шлюз қақпалары, мұнаралар, торланған діңгектер, шатырға арналған арқалықтар, құрылыс фермалары, есiктер мен терезелер және олардың жақтаулары, есiктерге арналған табалдырықтар, жалюздар, балюстрадалар, тіреуiштер және колонналар); қара металдардан жасалған, металл конструкцияларында пайдалануға арналған табақтар, шыбықтар, бұрыштар, фасондық профильдер, түтiктер және ұқсас бұйымдар:
7308 10
көпiрлер және көпiрдiң бөлiктерi
CTH
7308 20
діңгектер және торланған діңгектер
CTH
7308 30
есiктер, терезелер және олардың жақтаулары мен есiктерге арналған табалдырықтар
CTH
7308 40
метал құрылыс ағаштары, қалыптар, тipeуіш қабырғалар немесе шахта бекiтпелеріне арналған жабдық
CTH
7308 90
өзгелері
CTH
7309 00
Қара металдардан жасалған, сыйымдылығы 300 л астам, қаптамасы немесе жылу оқшаулағышы бар немесе оларсыз, бірақ механикалық немесе жылу– техникалық жабдықсыз кез келген заттарға (сығылған немесе сұйытылған газдан өзге) арналған резервуарлар, цистерналар, бактар және ұқсас ыдыстар:
CTH
7310
Қара металдардан жасалған, сыйымдылығы 300 л– ден аспайтын, қаптамасы немесе жылу оқшаулағышы бар немесе оларсыз, бiрақ механикалық немесе жылу техникалық жабдықтарсыз, кез келген заттарға (сығылған немесе сұйытылған газдан өзге) арналған цистерналар, күбілер, барабандар, канистралар, жәшiктер және ұқсас ыдыстар:
7310 10
сыйымдылығы 50 л немесе одан астам
CTH
сыйымдылығы 50 л– ден аспайтын:
7310 21
қалайымен немесе қаусыршамен жабылған консерві банкілері
CTH
7310 29
өзгелері
CTH
7311 00
Қара металдардан жасалған, сығылған немесе сұйытылған газға арналған сыйымдылықтар
CTH
7312
Қара металдардан жасалған, электрлiк оқшаулаусыз иiрiлген сым, тростар, арқан– жiптер, өрме баулар, ілмектер және ұқсас бұйымдар:
7312 10
иiрiлген сымдар, тростар және арқан– жiптер
CTH
7312 90
өзгелері
CTH
7313 00
Қара металдардан жасалған тiкенекті сым; тiкенектi немесе тiкенектi емес, иiрiлген құрсаулық болат немесе жалаң қабатты жалпақ сым, қара металдардан жасалған, қоршауға арналған бос иiрiлген қос сым
CC

7607.11
– – катаная, но без дальнейшей обработки
CTH, исключая пункт 7606
7607.19
– – прочая
CTH, исключая пункт 7606
7607.20
– с основой
CTH, исключая пункт 7606
76.08
Трубы и трубки алюминиевые:
7608.10
– из алюминия нелегированного
CTH
7608.20
– из алюминиевых сплавов
CTH
7609.00
Фитинги для труб или трубок алюминиевые (например, муфты, колена, фланцы)
CTH
76.10
Металлоконструкции алюминиевые (кроме сборных строительных металлоконструкций товарной позиции 9406) и их части (например, мосты и их секции, башни, решетчатые мачты, перекрытия для крыш, строительные фермы, двери, окна и их рамы, пороги для дверей, балюстрады, опоры и колонны); листы, прутки, профили, трубы и аналогичные изделия алюминиевые, предназначенные для использования в металлоконструкциях:
7610.10
– двери, окна и их рамы, пороги для дверей
CTH
7610.90
– прочие
CTH
7611.00
Резервуары, цистерны, баки и аналогичные алюминиевые емкости для любых веществ (кроме сжатого или сжиженного газа) вместимостью более 300 л, с облицовкой или с термоизоляцией или без них, но без механического или теплотехнического оборудования
CTH
76.12
Бочки, барабаны, банки, ящики и аналогичные емкости (включая жесткие или деформируемые трубчатые емкости) алюминиевые для любых веществ (кроме сжатого или сжиженного газа) вместимостью не более 300 л, с облицовкой или с термоизоляцией или без них, но без механического или теплотехнического оборудования:
7612.10
– емкости деформируемые трубчатые
CTH
7612.90
– прочие:
CTH
7613.00
Емкости для сжатого или сжиженного газа алюминиевые
CTH
76.14
Скрученная проволока, тросы, плетеные шнуры и аналогичные изделия из алюминия без электрической изоляции:
7614.10
– со стальным сердечником
CTH, исключая пункт 7605
7614.90
– прочие
CTH, исключая пункт 7605
76.15
Изделия столовые, кухонные или прочие изделия для бытовых нужд и их части из алюминия; мочалки для чистки кухонной посуды, подушечки для чистки или полировки, перчатки и аналогичные изделия из алюминия; оборудование санитарно-техническое и его части из алюминия:
7615.10
– изделия столовые, кухонные или прочие изделия для бытовых нужд и их части; мочалки для чистки кухонной посуды, подушечки для чистки или полировки, перчатки и аналогичные изделия
CTH или VAC 50 %

7607 11
басылған, бiрақ кейіннен өңделмеген
7606-тармағын алып тастағанда, СТН
7607 19
өзгелері
7606-тармағын алып тастағанда, СТН
7607 20
негізімен
7606-тармағын алып тастағанда, СТН
7608
Алюминийден жасалған түтiктер мен түтiкшелер:
7608 10
легирленбеген алюминийден жасалған
CTH
7608 20
алюминий қорытпаларынан жасалған
CTH
7609 00
Алюминий түтіктерге немесе түтiкшелерге арналған фитингілер (мысалы, жалғастырғыштар, иiндер, ернемектер)
CTH
7610
Алюминийден жасалған металл құрылымдары (9406-тауарлық позициясындағы құрастырылатын құрылыс металл құрылымдарынан өзге) және олардың бөлiктерi (мысалы, көпiрлер және олардың бөлiктерi, мұнаралар, керегеторлы дiңгектер, шатырларға арналған аражабындар, құрылыс фермалары, есiктер, терезелер және олардың жақтаулары, есiктерге арналған табалдырықтар, балюстрадалар, тiректер және колонналар); металл құрылымдарда пайдалануға арналған алюминийден жасалған табақтар, шыбықтар, профильдер, құбырлар және ұқсас бұйымдар:
7610 10
есiктер, терезелер және олардың жақтаулары, есiктерге арналған табалдырықтар
CTH
7610 90
өзгелері
CTH
7611 00
Кез келген заттарға арналған (сығылған немесе сұйытылған газдан өзге), сыйымдылығы 300 л астам, қаптамасымен немесе жылу оқшаулағышымен немесе оларсыз, бiрақ механикалық немесе жылу техникалық жабдықтарсыз резервуарлар, цистерналар, бактар және алюминийден жасалған ұқсас сыйымдылықтар
CTH
7612
Кез келген заттарға арналған (сығылған немесе сұйытылған газдан өзге), сыйымдылығы 300 л ден аспайтын қаптамасымен немесе жылу оқшаулағышымен немесе оларсыз, бiрақ механикалық немесе жылу техникалық жабдықтарсыз күбiлер, барабандар, банкiлер, жәшiктер және алюминийден жасалған ұқсас сыйымдылықтар (қатты немесе майыспалы түтiк түрiндегi сыйымдылықтарды қоса алғанда):
7612 10
пішіні өзгеретін түтiк түрiндегi сыйымдылықтар
CTH
7612 90
өзгелері
CTH
7613 00
Сығылған немесе сұйытылған газдарға арналған алюминий сыйымдылықтар
CTH
7614
Электрлiк оқшаулаусыз алюминийден жасалған иiрiлген сым, тростар, өрме баулар және ұқсас бұйымдар:
7614 10
болат өзегімен
CTH, except from 7605
7614 90
өзгелері
CTH, except from 7605
7615
Алюминийден жасалған асхана, ас үй бұйымдары немесе тұрмыстық қажеттілікке арналған өзге де бұйымдар және олардың бөлiктерi; алюминийден жасалған, ac үй ыдыстарын тазалауға арналған жөкелер, тазалауға немесе жалтыратуға арналған жастықшалар, қолғаптар және ұқсас бұйымдар; алюминийден жасалған санитариялық-техникалық жабдықтар және олардың бөлiктерi:
7615 10
асхана, ас үй бұйымдары немесе тұрмыстық қажеттілікке арналған өзге де бұйымдар және олардың бөлiктерi; ас үй ыдыстарын тазалауға арналған жөкелер, тазалауға немесе жалтыратуға арналған жастықшалар, қолғаптар және ұқсас бұйымдар
CTH немесе VAC 50%

8212.20
– лезвия для безопасных бритв, включая полосовые заготовки для лезвий
CTH или VAC 50 %
8212.90
– прочие части
CTH или VAC 50 %
8213.00
Ножницы, портновские ножницы и аналогичные ножницы, и лезвия для них
CC
82.14
Изделия режущие прочие (например, машинки для стрижки волос, специальные ножи для мясников или специальные кухонные ножи и сечки, ножи для бумаги); маникюрные или педикюрные наборы и инструменты (включая пилки для ногтей):
8214.10
– ножи для бумаги, вскрытия конвертов и подчистки текстов, точилки для карандашей и лезвия для них
CC
8214.20
– наборы и инструменты маникюрные или педикюрные (включая пилки для ногтей)
CTH или VAC 50%
8214.90
– прочие
CTH или VAC 50%
82.15
Ложки, вилки, половники, шумовки, лопаточки для тортов, ножи для рыбы, масла, щипцы для сахара и аналогичные кухонные или столовые приборы:
8215.10
– наборы кухонных или столовых приборов, содержащие, по крайней мере, одно изделие, покрытое драгоценным металлом гальваническим способом:
CTH или VAC 50%
8215.20
– наборы кухонных или столовых приборов прочие
CTH или VAC 50%
– прочие:
8215.91
– – покрытые драгоценным металлом гальваническим способом
CTH или VAC 50%
8215.99
– – прочие
CC
ГРУППА 83
ПРОЧИЕ ИЗДЕЛИЯ ИЗ НЕДРАГОЦЕННЫХ МЕТАЛЛОВ
83.01
Замки висячие и врезные (действующие с помощью ключа, кодовой комбинации или электрические), из недрагоценных металлов; задвижки и рамки с задвижками, объединенные с замками, из недрагоценных металлов; ключи для любых вышеуказанных изделий, из недрагоценных металлов:
8301.10
– замки висячие
CTH или VAC 50%
8301.20
– замки, предназначенные для установки в моторных транспортных средствах
CTH или VAC 50%
8301.30
– замки, предназначенные для установки в мебели
CTH или VAC 50%
8301.40
– замки прочие
CTH или VAC 50%
8301.50
– задвижки и рамки с задвижками, объединенные с замками
CTH или VAC 50%
8301.60
– части
CTH
8301.70
– ключи, поставляемые отдельно
CTH
83.02
Крепежная арматура, фурнитура и аналогичные изделия из недрагоценных металлов, используемые для мебели, дверей, лестниц, окон, штор, в салонах транспортных средств, шорных изделий, чемоданов, ящиков, шкатулок или аналогичных изделий; вешалки для шляп, крючки для шляп, кронштейны и аналогичные изделия из недрагоценных металлов; мебельные колеса с крепежными приспособлениями из недрагоценных металлов; автоматические устройства из недрагоценных металлов для закрывания дверей:

8212 20
жүздерге арналған тiлiк дайындамаларды қоса алғанда, қауiпсiз ұстараларға арналған жүздер
CC немесе VAC 50 %
8212 90
өзге де бөліктер
CC немесе VAC 50 %
8213 00
Киiм пiшуге арналған қайшылар және ұқсас қайшылар мен оларға арналған жүздер
CC
8214
Өзге кесетiн бұйымдар (мысалы, шаш алатын машинкалар, қасапшыларға арналған арнайы пышақтар немесе арнайы асханалық пышақтар және шаппалар, қағаздарға арналған пышақтар); маникюр немесе педикюр жинақтары және саймандары (тырнақ егегiштердi қоса алғанда):
8214 10
қағаздарға арналған, конверттердi ашуға және мәтiндердi тазартуға арналған пышақтар, қарындаштарға арналған ұштағыштар және олар үшiн жүздер
CC
8214 20
маникюр немесе педикюр жинақтары және саймандары (тырнақ егегiштердi қоса алғанда)
CC немесе VAC 50 %
8214 90
өзгелері
CC немесе VAC 50 %
8215
Қасық, шанышқы, ожаулар, шөміштер, тортқа арналған күрекшелер, балыққа, майға арналған пышақтар, қант тістеуіктер және соған ұқсас ас үй және асхана аспаптары:
8215 10
Бағалы металдармен гальвандық тәсiлмен қапталған кем дегенде бiр бұйымы бар ас үйлік және асханалық аспаптардың жиынтықтары
CC немесе VAC 50 %
8215 20
өзгe де ас үйлiк және асханалық аспаптардың жиынтықтары
CC немесе VAC 50 %
өзгелері:
8215 91
бағалы металдармен гальвандық тәсiлмен қапталған
CC немесе VAC 50 %
8215 99
өзгелері
CC
83-топ
Бағалы емес металдардан жасалған өзге де бұйымдар
8301
Қымбат бағалы емес металдардан жасалған аспалы және ойық құлыптар (кiлттiң, кодтық комбинацияның көмегiмен жұмыс iстейтiн немесе электрлiк); қымбат бағалы емес металдардан жасалған ысырмалы тиектер жәнe құлыптармен бiрiктiрiлетiн ысырмалы тиектi жақтаулар; қымбат бағалы емес металдардан жасалған жоғарыда көрсетiлген кез келген бұйымдарға арналған кiлттер:
8301 10
аспалы құлыптар
CTH немесе VAC 50 %
8301 20
моторлы көлiк құралдарына орнатуға арналған құлыптар
CTH немесе VAC 50 %
8301 30
жиhазға орнатуға арналған құлыптар
CTH немесе VAC 50 %
8301 40
өзге де құлыптар
CTH немесе VAC 50 %
8301 50
ысырмалы тиектер және құлыптармен бiрiктірiлген ысырмалы тиектi жақтаулар
CTH немесе VAC 50 %
8301 60
бөліктері
CTH
8301 70
жеке жеткiзiлетiн кiлттер
CTH
8302
Жиhаздарда, есiктерде, баспалдақтарда, терезелерде, перделерде, көлiк құралдарының салондарында, ер-тұрман бұйымдарында, шабадандарда, жәшiктерде, қобдишаларда немесе ұқсас бұйымдарда пайдаланылатын қымбат бағалы емес металдардан жасалған бекiту арматурасы; қалпақтарға арналған ілгіштер, қалпақтарға арналған ілмектер, кронштейндер және қымбат бағалы емес металдардан жасалған ұқсас бұйымдар; қымбат бағалы емес металдардан жасалған бекiту керек-жарақтары бар жиhаз дөңгелектерi; қымбат бағалы емес металдардан жасалған есiктердi жабуға арналған автоматты қондырғылар:

8302.10
– шарниры:
CTH
8302.20
– мебельные колеса:
CTH
8302.30
– крепежная арматура, фурнитура и аналогичные детали для моторных транспортных средств, прочие
CTH
– крепежная арматура, фурнитура и аналогичные детали прочие:
8302.41
– – применяемые в зданиях
CTH
8302.42
– – прочие, применяемые для мебели
CTH
8302.49
– – прочие
CTH
8302.50
– вешалки для шляп, крючки для шляп, кронштейны и аналогичные изделия
CTH
8302.60
– автоматические устройства для закрывания дверей
CTH
8303.00
Несгораемые шкафы, сейфы и двери и запирающиеся ящики для безопасного хранения ценностей в банковских хранилищах, ящики, специально предназначенные для хранения денег и документов, и аналогичные изделия, бронированные или усиленные, из недрагоценных металлов:
CTH
8304.00
Шкафы для досье, шкафы для картотек, лотки для бумаг, подставки для бумаг, лотки для ручек, подставки для печатей и аналогичное конторское или канцелярское оборудование, из недрагоценных металлов, кроме конторской мебели товарной позиции 9403
CTH
83.05
Фурнитура для скоросшивателей или папок, канцелярские зажимы и скрепки, индексные карточные указатели и аналогичные канцелярские изделия, из недрагоценных металлов; проволочные скобы в блоках (например, для канцелярских целей, обивки мебели, упаковки), из недрагоценных металлов:
8305.10
– фурнитура для скоросшивателей или папок
CTH
8305.20
– проволочные скобы в блоках
CTH
8305.90
– прочие, включая части
CTH
83.06
Колокола, гонги и аналогичные изделия неэлектрические, из недрагоценных металлов; статуэтки и другие украшения из недрагоценных металлов; рамы для фотографий, картин или аналогичные рамы, из недрагоценных металлов; зеркала из недрагоценных металлов:
8306.10
– колокола, гонги и аналогичные изделия
CTH
– статуэтки и другие украшения:
8306.21
– – покрытые драгоценным металлом гальваническим способом
CTH
8306.29
– – прочие
CTH
8306.30
– рамы для фотографий, картин или аналогичные рамы; зеркала
CTH
83.07
Трубы гибкие из недрагоценных металлов, с фитингами или без них:
8307.10
– из черных металлов
CTH
8307.90
– из прочих недрагоценных металлов
CTH
83.08
Застежки, рамы с застежками, пряжки, пряжки-застежки, крючки, колечки, блочки и аналогичные изделия, из недрагоценных металлов, используемые для одежды, обуви, тентов, сумок, дорожных принадлежностей или других готовых изделий; заклепки трубчатые или раздвоенные, из недрагоценных металлов; бусины и блестки из недрагоценных металлов:

8302 10
топсалар
CTH
8302 20
жиhаз дөңгелектерi
CTH
8302 30
моторлы көлiк құралдарына арналған өзге де бекiту арматурасы, фурнитура және ұқсас бөлшектер
CTH
өзге де бекiту арматурасы, фурнитура және ұқсас бөлшектер:
8302 41
ғимараттарда қолданылатын
CTH
8302 42
жиhазға қолданылатын өзгелерi
CTH
8302 49
өзгелері
CTH
8302 50
қалпақтарға арналған iлгiштер, қалпақтарға арналған iлмектер, кронштейндер және ұқсас бұйымдар
CTH
8302 60
есіктердi жабуға арналған автоматты қондырғылар
CTH
8303 00
Қымбат бағалы емес металдардан жасалған брондалған немесе күшейтiлген жанбайтын шкафтар, сейфтер және есiктер мен банк қоймаларында құндылықтарды қауiпсiз сақтауға арналған жабылатын жәшiктер, ақша мен құжаттарды сақтауға арнайы арналған жәшiктер және ұқсас бұйымдар:
CTH
8304 00
9403-тауарлық позициясының кеңсе жиhаздарынан өзге қымбат бағалы емес металдардан жасалған iс қағаздарына арналған шкафтар, картотекаларғa арналған шкафтар, қағаздарға арналған науашалар, қағаздарға арналған тағандар, қаламдарға арналған науашалар, мөрлерге арналған тағандар және ұқсас контор немесе кеңсе жабдықтары
CTH
8305
Қымбат бағалы емес металдардан жасалған құжат тiккiштерге немесе папкаларға арналған фурнитура, кеңсе қысқыштары мен қыстырғыштар, индекстiк карточка көрсеткiштерi және ұқсас кеңсе бұйымдары; блоктардағы, қымбат бағалы емес металдардан жасалған сым қапсырмалар (мысалы, кеңсе мақсаттары, жиhазды қаптау, қаттау үшiн):
8305 10
құжат тiккiштерге немесе папкаларға арналған фурнитура
CTH
8305 20
блоктардағы сым қапсырмалар
CTH
8305 90
бөлiктерiн қоса алғанда, өзгелерi
CTH
8306
Қымбат бағалы емес металдардан жасалған электрлi емес қоңыраулар, гонгтар және ұқсас бұйымдар; қымбат бағалы емес металдардан жасалған мүсіншелер және басқа да әшекейлер; қымбат бағалы емес металдардан жасалған фотосуреттерге, суреттерге арналған және ұқсас жақтаулар; қымбат бағалы емес металдардан жасалған айналар:
8306 10
қоңыраулар, гонгтар және ұқсас бұйымдар
CTH
мүсіншелер және басқа да әшекейлер:
8306 21
гальваникалық тәсiлмен қымбат бағалы металмен қапталған
CTH
8306 29
өзгелері
CTH
8306 30
фотосуреттерге, суреттерге арналған жақтаулар немесе ұқсас жақтаулар; айналар
CTH
8307
Фитингілерi бар немесе оларсыз, қымбат бағалы емес металдардан жасалған иiлгiш түтіктер:
8307 10
қара металдардан жасалған
CTH
8307 90
өзге де қымбат бағалы емес металдардан жасалған
CTH
8308
Қымбат бағалы емес металдардан жасалған, киiм, аяқ киiм, тенттер, сөмкелер, жол керек-жарақтары немесе өзге де дайын бұйымдар үшiн пайдаланылатын iлгектер, iлгектi жақтаулар, айылбастар, айылбас-iлгектер, iлмешектер, сақиналар блочкалар және ұқсас бұйымдар; қымбат бағалы емес металдардан жасалған түтiкшелi немесе қосарланған шегеншелер; қымбат бағалы емес металдардан жасалған моншақтар мен жылтырақтар:

8308.10
– крючки, колечки и блочки
CTH
8308.20
– заклепки трубчатые или раздвоенные
CTH
8308.90
– прочие, включая части
CTH или VAC 50%
83.09
Пробки, колпачки и крышки (включая крончатые колпачки, завинчивающиеся колпачки и пробки с устройством для разливки), закупорочные крышки для бутылок, пробки нарезные, оболочки пробок, герметизирующие и прочие упаковочные принадлежности, из недрагоценных металлов:
8309.10
– крончатые колпачки
CTH
8309.90
– прочие:
CTH
8310.00
Таблички с указателями, наименованиями, адресами и аналогичные таблички, номера, буквы и прочие символы из недрагоценных металлов, кроме изделий товарной позиции 9405
CTH
83.11
Проволока, прутки, трубы, пластины, электроды и аналогичные изделия, из недрагоценных металлов или из карбидов металлов, с покрытием или с сердечником из флюсовых материалов, используемые для низкотемпературной пайки, высокотемпературной пайки, сварки или осаждения металлов или карбидов металлов; проволока и прутки из спеченного порошка недрагоценных металлов, используемые для металлизации распылением:
8311.10
– электроды из недрагоценных металлов с покрытием, используемые для дуговой электросварки
CTH
8311.20
– проволока из недрагоценных металлов с сердечником, используемая для дуговой электросварки
CTH
8311.30
– прутки с покрытием и проволока с сердечником, используемые для низкотемпературной пайки, высокотемпературной пайки или для газовой сварки, из недрагоценных металлов
CTH
8311.90
– прочие
CTH
ГРУППА 84
РЕАКТОРЫ ЯДЕРНЫЕ, КОТЛЫ, ОБОРУДОВАНИЕ И МЕХАНИЧЕСКИЕ УСТРОЙСТВА; ИХ ЧАСТИ
84.01
Реакторы ядерные; тепловыделяющие элементы (твэлы), необлученные, для ядерных реакторов; оборудование и устройства для разделения изотопов:
8401.10
– реакторы ядерные
CTH+VAC 50 %
8401.20
– оборудование и устройства для разделения изотопов, их части
CTH+VAC 50 %
8401.30
– тепловыделяющие элементы (твэлы), необлученные
CTH+VAC 50 %
8401.40
– части ядерных реакторов
CTH+VAC 50 %
84.02
Котлы паровые или другие паропроизводящие котлы (кроме водяных котлов центрального отопления, способных также производить пар низкого давления); котлы перегретой воды:
– котлы паровые или другие паропроизводящие котлы:
8402.11
– – котлы водотрубные производительностью более 45 т пара в час:
CTH или CTSH+VAC 50 %
8402.12
– – котлы водотрубные производительностью не более 45 т пара в час:
CTH или CTSH+VAC 50 %

8308 10
iлмешектер, сақиналар және блочкалар
CTH
8308 20
түтiкшелi немесе қосарланған шегеншелер
CTH
8308 90
бөлiктерiн қоса алғанда, өзгелерi
CTH немесе VAC 50 %
8309
Қымбат бағалы емес металдардан жасалған шөлмектерге арналған тығындар, қалпақшалар мен қақпақтар (кроналы тығындарды, бұралып ашылатын қалпақшаларды және құюға арналған бөлiмi бар тығындарды қоса алғанда), шөлмектерге арналған бекiткiш қақпақтар, ойылған тығындар, тығындардың қабықтары, нығыздаушы және өзге де буып-түю керек-жарақтары:
8309 10
кроналы қалпақшалар
CTH
8309 90
өзгелері
CTH
8310 00
9405-тауарлық позициясының бұйымдарынан өзге, қымбат бағалы емес металдардан жасалған көрсеткiштер, атаулар, мекенжайлар жазылған табличкалар және ұқсас табличкалар, нөмiрлер, әріптер және өзге де нышандар
CTH
8311
Қымбат бағалы емес металдардан немесе металдардың карбидтерiнен жасалған жабындысы немесе флюстi материалдардан жасалған өзегi бар, металдарды немесе металдардың карбидтерiн төменгi температурада дәнекерлеу, жоғары температурада дәнекерлеу, пiсiру немесе шөктіру үшiн пайдаланылатын сым, шыбықтар, түтiктер, пластиналар, электродтар және ұқсас бұйымдар; қымбат бағалы емес металдардың пісірілген ұнтағынан жасалған тозаңдатумен металдандыру үшiн пайдаланылатын сым және шыбықтар:
8311 10
жабындысы бар қымбат бағалы емес металдардан жасалған, доғалық электрмен пісіру үшiн пайдаланылатын электродтар
CTH
8311 20
доғалық электрмен пiсiру үшiн пайдаланылатын, қымбат бағалы емес металдардан жасалған өзектi сым
CTH
8311 30
төменгi температурада дәнекерлеу, жоғары температурада дәнекерлеу, немесе газбен пісіру үшiн пайдаланылатын қымбат бағалы емес металдардан жасалған жабындылы шыбықтар және өзекті сым
CTH
8311 90
өзгелері
CTH
84-топ
Ядролық реакторлар, қазандар, жабдықтар мен механикалық құрылғылар; олардың бөліктері
8401
Ядролық реакторлар; ядролық реакторларға арналған сәулеленбеген жылу бөлгiш элементтер (твэлдер); изотоптарды бөлуге арналған жабдықтар мен қондырғылар:
8401 10
ядролық реакторлар
CTH+VAC 50 %
8401 20
изотоптарды бөлуге арналған жабдықтар мен қондырғылар, олардың бөлiктерi
CTH+VAC 50 %
8401 30
сәулеленбеген жылу бөлгiш элементтер (твэлдер)
CTH+VAC 50 %
8401 40
ядролық реакторлардың бөлiктерi
CTH+VAC 50 %
8402
Бу қазандары немесе өзге де бу өндiретiн қазандар (төменгi қысымдағы бу өндiруге де қабiлеттi орталық жылыту жүйесiнiң су қазандарынан өзге); бу қыздырғышы бар cу қазандары:
бу қазандары немесе өзге де бу өндiретiн қазандар:
8402 11
өнімділігі сағатына 45 т-дан астам су құбырлы қазандар
CTH немесе CTSH+VAC 50 %
8402 12
өнiмділiгi сағатына 45 т-дан аспайтын су құбырлы қазандар
CTH немесе CTSH+VAC 50 %

84.17
Горны и печи промышленные или лабораторные, включая мусоросжигательные печи, неэлектрические:
8417.10
– горны и печи для обжига, плавки или иной термообработки руд, пиритных руд или металлов
CTH или CTSH+VAC 50 %
8417.20
– печи хлебопекарные, включая печи кондитерские
CTH или CTSH+VAC 50 %
8417.80
– прочие
CTH или CTSH+VAC 50 %
8417.90
– части
CTH
84.18
Холодильники, морозильники и прочее холодильное или морозильное оборудование электрическое или других типов; тепловые насосы, кроме установок для кондиционирования воздуха товарной позиции 8415:
8418.10
– комбинированные холодильники-морозильники с раздельными наружными дверьми
CTH или CTSH+VAC 60 %
– холодильники бытовые:
8418.21
– – компрессионные
CTH или CTSH+VAC 60 %
8418.29
– – прочие
CTH или CTSH+VAC 60 %
8418.30
– морозильники типа "ларь", емкостью не более 800 л
CTH или CTSH+VAC 60 %
8418.40
– морозильные шкафы вертикального типа, емкостью не более 900 л
CTH или CTSH+VAC 60 %
8418.50
– мебель (камеры, шкафы, витрины, прилавки и аналогичная мебель) для хранения и демонстрации, со встроенным холодильным или морозильным оборудованием, прочая
CTH или CTSH+VAC 60 %
– оборудование холодильное или морозильное прочее; тепловые насосы:
8418.61
– – тепловые насосы, кроме установок для кондиционирования воздуха товарной позиции 8415
CTH или CTSH+VAC 60 %
8418.69
– – прочее
CTH или CTSH+VAC 60 %
– части:
8418.91
– – мебель для встраивания холодильно-морозильного оборудования
CTH или VAC 50%
8418.99
– – прочие
CTH или VAC 50%
84.19
Машины, оборудование промышленное или лабораторное с электрическим или неэлектрическим нагревом (исключая печи, камеры и другое оборудование товарной позиции 8514) для обработки материалов в процессе с изменением температуры, таком как нагрев, варка, жаpенье, дистилляция, ректификация, стерилизация, пастеризация, пропаривание, сушка, выпаривание, конденсиpование или охлаждение, за исключением машин и оборудования, используемых в бытовых целях; водонагреватели безынеpционные или тепловые водяные аккумуляторы, неэлектрические:
– безынерционные водонагреватели или тепловые водяные аккумуляторы, неэлектрические:
8419.11
– – безынерционные газовые водонагреватели
CTH
8419.19
– – прочие
CTH
8419.20
– стерилизаторы медицинские, хирургические или лабораторные
CTH
– сушилки:
8419.31
– – для сельскохозяйственной продукции
CTH
8419.32
– – для древесины, целлюлозы, бумаги или картона
CTH
8419.39
– – прочие
CTH
8419.40
– аппараты для дистилляции или ректификации:
CTH

8417
Қоқыс жағатын пештердi қoca алғанда, өнеркәсiптiк немесе зертханалық көрiктер мен пештер, электрлiк емес:
8417 10
кендердi, пириттiк кендердi немесе металдарды күйдiруге, балқытуға немесе өзгелей термоөңдеуге арналған көрiктер мен пештер
CTH немесе CTSH+VAC 50 %
8417 20
кондитерлік пештердi қоса алғанда, нан пiсiру пештерi
CTH немесе CTSH+VAC 50 %
8417 80
өзгелері
CTH немесе CTSH+VAC 50 %
8417 90
бөліктері
CTH
8418
Электрлiк немесе өзге де түрлердегi тоңазытқыштар, мұздатқыштар және өзге де тоңазыту немесе мұздату жабдықтары; 8415-тауарлық позициясының ауаны баптауға арналған қондырғыларынан өзге жылу сорғылары:
8418 10
бөлек сыртқы есiктерi бар қиыстырылған тоңазытқыш-мұздатқыштар
CTH немесе CTSH+VAC 60 %
тұрмыстық тоңазытқыштар:
8418 21
компрессиялық
CTH немесе CTSH+VAC 60 %
8418 29
өзгелері
CTH немесе CTSH+VAC 60 %
8418 30
сыйымдылығы 800 л– ден аспайтын "ларь" түрiндегi мұздатқыштар
CTH немесе CTSH+VAC 60 %
8418 40
сыйымдылығы 900 л– ден аспайтын тік тұратын үлгідегі мұздатқыш шкафтар
CTH немесе CTSH+VAC 60 %
8418 50
өзге де сақтау мен көрсетуге арналған тоңазытқыш немесе мұздатқыш жабдығы орнатылған жиhаздар (камералар, шкафтар, жайма сөрелер, сөрелер және ұқсас жиһаздар
CTH немесе CTSH+VAC 60 %
өзге де тоңазытқыш немесе мұздатқыш жабдығы; жылу сорғылары:
8418 61
8415-тауарлық позициясының ауаны баптауға арналған қондырғыларынан өзге жылу сорғылары
CTH немесе CTSH+VAC 60 %
8418 69
өзгелері
CTH немесе CTSH+VAC 60 %
бөліктері:
8418 91
тоңазыту-мұздату жабдықтарын орнатуға арналған жиhаз
CTH немесе VAC 50 %
8418 99
өзгелері
CTH немесе VAC 50 %
8419
Тұрмыстық мақсатта пайдаланылатын машиналар мен жабдықтарды қоспағанда, өңдеу барысында материалдың температурасы өзгеретін жылыту, пiсiру, қуыру, тазарту, тазалау, зарарсыздандыру, пастерлеу, буландыру, кептiру, бумен өңдеу, конденсациялау немесе салқындату сияқты материалдарды өңдеуге арналған электрмен немесе электрсіз жылытылатын өнеркәсiптiк немесе зертханалық машиналар, жабдықтар (8514 тауарлық позициясының пештерiн, камераларын және өзге де жабдықтарын қоспағанда); электрлi емес инерттік емес су жылытқыштар немесе жылу беретiн су аккумуляторлары:
электрлi емес инерттік емес су жылытқыштар немесе жылу беретiн су аккумуляторлары:
8419 11
инерттiк емес газды су жылытқыштары
CTH
8419 19
өзгелері
CTH
8419 20
медициналық, хирургиялық немесе зертханалық зарарсыздандырғыштар
CTH
кептіргіштер:
8419 31
ауыл шаруашылығы өнімдеріне арналған
CTH
8419 32
сүрекке, целлюлозаға, қағазға немесе картонға арналған
CTH
8419 39
өзгелері
CTH
8419 40
тазартуға немесе тазалауға арналған аппараттар
CTH

8419.50
– теплообменники
CTH
8419.60
– машины для сжижения воздуха или газов
CTH
– машины, агрегаты и оборудование прочие:
8419.81
– – для приготовления горячих напитков или приготовления или подогрева пищи
CTH
8419.89
– – прочие
CTH
8419.90
– части
CTH или VAC 50%
84.20
Каландры или другие валковые машины, кроме машин для обработки металла или стекла, и валки для них:
8420.10
– каландры или другие валковые машины:
CTH
– части:
8420.91
– – валки
CTH
8420.99
– – прочие
CTH
84.21
Центрифуги, включая центробежные сушилки; оборудование и устройства для фильтрования или очистки жидкостей или газов:
– центрифуги, включая центробежные сушилки:
8421.11
– – сепараторы молочные
CTH или CTSH+VAC 50 %
8421.12
– – сушилки для белья
CTH или CTSH+VAC 50 %
8421.19
– – прочие
CTH или CTSH+VAC 50 %
– оборудование и устройства для фильтрования или очистки жидкостей:
8421.21
– – для фильтрования или очистки воды
CTH или CTSH+VAC 50 %
8421.22
– – для фильтрования или очистки напитков, кроме воды
CTH или CTSH+VAC 50 %
8421.23
– – для фильтрования масла или топлива в двигателях внутреннего сгорания:
CTH или CTSH+VAC 50 %
8421.29
– – прочее
CTH или CTSH+VAC 50 %
– оборудование и устройства для фильтрования или очистки газов:
8421.31
– – воздушные фильтры для двигателей внутреннего сгорания
CTH или CTSH+VAC 50 %
8421.39
– – прочее
CTH или CTSH+VAC 50 %
– части:
8421.91
– – центрифуг, включая центробежные сушилки
CTH
8421.99
– – прочие
CTH
84.22
Машины посудомоечные; оборудование для мойки или сушки бутылок или других емкостей; оборудование для заполнения, закупорки бутылок, банок, закрывания ящиков, мешков или других емкостей, для опечатывания их или этикетирования; оборудование для герметичной укупорки колпаками или крышками бутылок, банок, туб и аналогичных емкостей; оборудование для упаковки или обертки (включая оборудование, обертывающее товар с термоусадкой упаковочного материала) прочее; оборудование для газирования напитков:
– посудомоечные машины:
8422.11
– – бытовые
CTH или VAC 40%
8422.19
– – прочие
CTH или VAC 40%
8422.20
– оборудование для мойки или сушки бутылок или других емкостей
CTH или VAC 40%
8422.30
– оборудование для заполнения, закупорки бутылок, банок, закрывания ящиков, мешков или других емкостей, для опечатывания их или этикетирования; оборудование для герметичной укупорки колпаками или крышками бутылок, банок, туб и аналогичных емкостей; оборудование для газирования напитков
CTH или VAC 40%

8419 50
жылу алмастырғыштар
CTH
8419 60
ауаны немесе газдарды сұйылтуға арналған машиналар
CTH
өзге де машиналар, агрегаттар және жабдықтар:
8419 81
ыстық сусындар дайындауға немесе тамақ дайындауға немесе жылытуға арналған
CTH
8419 89
өзгелері
CTH
8419 90
бөліктері
CTH немесе VAC 50 %
8420
Металл немесе шыны өңдеуге арналған машиналардан өзге, каландрлар немесе өзге де бiлiктi машиналар, және оларға арналған біліктер:
8420 10
каландрлар немесе өзге де білікті машиналар
CTH
бөліктері:
8420 91
біліктер
CTH
8420 99
өзгелері
CTH
8421
Ортадан тепкіш кептiргiштердi қоса алғанда, центрифугалар; сұйықтарды немесе газдарды сүзуге немесе тазалауғa арналған жабдықтар мен қондырғылар:
ортадан тепкіш кептiргiштердi қоса алғанда, центрифугалар:
8421 11
сүт сепараторлары
CTH немесе CTSH+VAC 50 %
8421 12
жуылған кірді кептiргiштер
CTH немесе CTSH+VAC 50 %
8421 19
өзгелері
CTH немесе CTSH+VAC 50 %
сұйықтарды сүзуге немесе тазалауға арналған жабдықтар мен құрылғылар:
8421 21
суды сүзуге немесе тазалауға арналған
CTH немесе CTSH+VAC 50 %
8421 22
судан өзге сусындарды сүзуге немесе тазалауға арналған
CTH немесе CTSH+VAC 50 %
8421 23
iштен жану қозғалтқыштарындағы майды немесе отынды сүзуге арналған:
CTH немесе CTSH+VAC 50 %
8421 29
өзгелері
CTH немесе CTSH+VAC 50 %
газдарды сүзуге немесе тазалауға арналған жабдықтар мен құрылғылар:
8421 31
іштен жану қозғалтқыштарына арналған ауа сүзгiлерi
CTH немесе CTSH+VAC 50 %
8421 39
өзгелері
CTH немесе CTSH+VAC 50 %
бөліктер:
8421 91
ортадан тепкiш кептiргiштердi қоса алғанда, центрифугалардың
CTH
8421 99
өзгелері
CTH
8422
Ыдыс жуатын машиналар; шөлмектердi немесе өзге ыдыстарды жууға немесе кептiруге арналған жабдықтар; шөлмектердi, шыны сауыттарды толтыруға, тығындауға, жәшiктердi, қаптарды немесе өзге ыдыстарды жабуға, оларға сүргi салуға немесе жапсырма желiмдеуге арналған жабдықтар; шөлмектердi, шыны сауыттарды, тубтарды және осыған ұқсас ыдыстарды қалпақшалармен немесе қақпақпен бітеп тығындауға арналған жабдықтар; буып-түюге немесе opaуғa арналған өзге де жабдықтар (тауарды орағыш материалдың термошөгуі жолымен орайтын жабдықтарды қоса алғанда); сусындарды газдауға арналған жабдықтар:
ыдыс жуатын машиналар:
8422 11
тұрмыстық
CTH немесе VAC 40 %
8422 19
өзгелері
CTH немесе VAC 40 %
8422 20
шөлмектердi немесе өзге ыдыстарды жууға немесе кептiруге арналған жабдықтар
CTH немесе VAC 40 %
8422 30
шөлмектердi, шыны сауыттарды толтыруға, тығындауға, жәшiктердi, қаптарды немесе өзге ыдыстарды жабуға, оларға сүргi салуға немесе жапсырма желiмдеуге арналған жабдықтар; шөлмектердi, шыны сауыттарды, тубтарды және осыған ұқсас ыдыстарды қалпақшалармен немесе қақпақпен бітеп тығындауға арналған жабдықтар; сусындарды газдауға арналған жабдықтар
CTH немесе VAC 40 %

8422.40
– оборудование для упаковки или обертки (включая оборудование, обертывающее товар с термоусадкой упаковочного материала) прочее
CTH или VAC 40%
8422.90
– части
CTH
84.23
Оборудование для взвешивания (кроме весов чувствительностью 0,05 г или выше), включая счетные или контрольные машины, приводимые в действие силой тяжести взвешиваемого груза; разновесы для весов всех типов:
8423.10
– весы для взвешивания людей, включая грудных детей; весы бытовые
CTH или CTSH+VAC 40 %
8423.20
– весы для непрерывного взвешивания изделий на конвейерах
CTH или CTSH+VAC 40 %
8423.30
– весы, отрегулированные на постоянную массу, и весы, загружающие груз определенной массы в емкость или контейнер, включая весы бункерные
CTH или CTSH+VAC 40 %
– оборудование для взвешивания прочее:
8423.81
– – с максимальной массой взвешивания не более 30 кг
CTH или CTSH+VAC 50 %
8423.82
– – с максимальной массой взвешивания более 30 кг, но не более 5000 кг
CTH или CTSH+VAC 50 %
8423.89
– – прочее
CTH или CTSH+VAC 50 %
8423.90
– разновесы для весов всех типов; части оборудования для взвешивания
CTH или CTSH+VAC 50 %
84.24
Механические устройства (с ручным управлением или без него) для метания, разбрызгивания или распыления жидкостей или порошков; огнетушители заряженные или незаряженные; пульверизаторы и аналогичные устройства; пароструйные или пескоструйные и аналогичные метательные устройства:
8424.10
– огнетушители заряженные или незаряженные
CTH или CTSH+VAC 40 %
8424.20
– пульверизаторы и аналогичные устройства
CTH или CTSH+VAC 40 %
8424.30
– машины пароструйные или пескоструйные и аналогичные метательные устройства
CTH или CTSH+VAC 40 %
– устройства прочие:
8424.81
– – для сельского хозяйства или садоводства:
CTH
8424.89
– – прочие
CTH
8424.90
– части
CTH
84.25
Тали подъемные и подъемники, кроме скиповых подъемников; лебедки и кабестаны; домкраты:
– тали подъемные и подъемники (кроме скиповых подъемников или подъемников, используемых для подъема транспортных средств):
8425.11
– – с приводом от электрического двигателя
CTH, исключая пункт 8431, или CTH+VAC 50%
8425.19
– – прочие
CTH, исключая пункт 8431, или CTH+VAC 50%
– лебедки; кабестаны:
8425.31
– – с приводом от электрического двигателя
CTH, исключая пункт 8431, или CTH+VAC 50%
8425.39
– – прочие
CTH, исключая пункт 8431, или CTH+VAC 50%
– домкраты; подъемники, используемые для поднятия транспортных средств:
8425.41
– – стационарные гаражные подъемники

8422 40
буып-түюге немесе opaуғa арналған өзге де жабдықтар (тауарды орағыш материалдың термошөгуі жолымен орайтын жабдықтарды қоса алғанда)
CTH немесе VAC 40 %
8422 90
бөліктері
CTH
8423
Өлшенетiн жүктiң ауырлық күшiмен қозғалысқа келтiрілетiн есептеу немесе бақылау машиналарын қоса алғанда, өлшеуге арналған жабдықтар (сезiмталдығы 0,05 г немесе одан да жоғары таразылардан өзге); барлық түрдегi таразыларға арналған теңдестiргiштер:
8423 10
емшектегi балаларды қоса алғанда, адамдарды өлшеуге арналған таразылар; тұрмыстық таразылар
CTH немесе CTSH+VAC 40 %
8423 20
конвейердегi бұйымдарды үздiксiз өлшеуге арналған таразылар
CTH немесе CTSH+VAC 40 %
8423 30
тұрақты салмаққа реттелген таразылар және бункерлiк таразыларды қоса алғанда, белгiлi бір салмақтағы жүктi ыдысқа немесе контейнерге салатын таразылар
CTH немесе CTSH+VAC 40 %
өлшеуге арналған өзге де жабдықтар:
8423 81
ең көп өлшеу салмағы 30 кг-дан аспайтын
CTH немесе CTSH+VAC 50 %
8423 82
ең көп өлшеу салмағы 30 кг-дан астам, бiрақ 5000 кг-дан аспайтын
CTH немесе CTSH+VAC 50 %
8423 89
өзгелері
CTH немесе CTSH+VAC 50 %
8423 90
барлық үлгідегі таразыларға арналған теңдестіргіштер; өлшеуге арналған жабдықтардың бөліктері
CTH немесе CTSH+VAC 50 %
8424
Сұйықтарды немесе ұнтақтарды лақтыруға, шашыратуға немесе тозаңдатуға арналған механикалық құрылғылар (қолмен өзгеру тетiгi бар немесе онысыз); толтырылған немесе толтырылмаған от сөндiргiштер; пульверизаторлар және соған ұқсас құрылғылар; бу немесе құм себелейтiн және осыларға ұқсас лақтыру құрылғылары:
8424 10
толтырылған немесе толтырылмаған от сөндiргiштер
CTH немесе CTSH+VAC 40 %
8424 20
пульверизаторлар және соған ұқсас құрылғылар
CTH немесе CTSH+VAC 40 %
8424 30
бу немесе құм себелейтiн машиналар және осыларға ұқсас лақтыру құрылғылары
CTH немесе CTSH+VAC 40 %
өзге де құрылғылар:
8424 81
ауыл шаруашылығына немесе бағбандыққа арналған
CTH
8424 89
өзгелері
CTH
8424 90
бөліктері
CTH
8425
Скиптi көтергiштерден өзге, көтергiш тальдар және көтергiштер; шығырлар және кабестандар; домкраттар:
көтергiш тальдар және көтергiштер (скиптi көтергiштер немесе көлiк құралдарын көтеру үшiн пайдаланылатын көтергiштерден өзге):
8425 11
электр қозғалтқыштан жетегі бар
8431-тармағын алып тастағанда, немесе CTH+VAC 50%
8425 19
өзгелері
8431-тармағын алып тастағанда, немесе CTH+VAC 50%
лебедкалар; кабестандар:
8425 31
электр қозғалтқыштан жетегі бар
8431-тармағын алып тастағанда, немесе CTH+VAC 50%
8425 39
өзгелері
8431-тармағын алып тастағанда, немесе CTH+VAC 50%
домкраттар; көлік құралын көтеруге арналған көтергіштер:
8425 41
стационарлық гараж көтергiштерi

CTH, исключая пункт 8431, или CTH+VAC 50%
8425.42
– – домкраты и подъемники гидравлические прочие
CTH, исключая пункт 8431, или CTH+VAC 50%
8425.49
– – прочие
CTH, исключая пункт 8431, или CTH+VAC 50%
84.26
Судовые деррик-краны; краны подъемные, включая кабель-краны; фермы подъемные подвижные, погрузчики портальные и тележки, оснащенные подъемным краном:
– краны мостовые, козловые, мостовые перегружатели, фермы подъемные подвижные и погрузчики портальные:
8426.11
– – краны мостовые на неподвижных опорах
CTH, исключая пункт 8431, или CTH+VAC 50%
8426.12
– – фермы подъемные подвижные на колесном ходу и погрузчики портальные
CTH, исключая пункт 8431, или CTH+VAC 50%
8426.19
– – прочие
CTH, исключая пункт 8431, или CTH+VAC 50%
8426.20
– краны башенные
CTH, исключая пункт 8431, или CTH+VAC 50%
8426.30
– краны портальные или стреловые на опоре
CTH, исключая пункт 8431, или CTH+VAC 50%
– механизмы самоходные прочие:
8426.41
– – на колесном ходу
CTH, исключая пункт 8431, или CTH+VAC 50%
8426.49
– – прочие
CTH, исключая пункт 8431, или CTH+VAC 50%
– механизмы прочие:
8426.91
– – предназначенные для монтажа на дорожных автотранспортных средствах
CTH, исключая пункт 8431, или CTH+VAC 50%
8426.99
– – прочие
CTH, исключая пункт 8431, или CTH+VAC 50%
84.27
Автопогрузчики с вилочным захватом; прочие погрузчики, оснащенные подъемным или погрузочно-разгрузочным оборудованием:
8427.10
– погрузчики самоходные с приводом от электрического двигателя
CTH, исключая пункт 8431, или CTH+VAC 50%
8427.20
– погрузчики самоходные прочие
CTH, исключая пункт 8431, или CTH+VAC 50%
8427.90
– погрузчики прочие
CTH, исключая пункт 8431, или CTH+VAC 50%
84.28
Машины и устройства для подъема, перемещения, погрузки или разгрузки (например, лифты, эскалаторы, конвейеры, канатные дороги) прочие:
8428.10
– лифты и подъемники скиповые
CTH, исключая пункт 8431, или CTH+VAC 50%
8428.20
– пневматические подъемники и конвейеры
CTH, исключая пункт 8431, или CTH+VAC 50%
– элеваторы и конвейеры непрерывного действия для товаров или материалов прочие:
8428.31
– – специально предназначенные для подземных работ
CTH, исключая пункт 8431, или CTH+VAC 50%
8428.32
– – ковшовые прочие
CTH, исключая пункт 8431, или CTH+VAC 50%
8428.33
– – ленточные прочие
CTH, исключая пункт 8431, или CTH+VAC 50%
8428.39
– – прочие
CTH, исключая пункт 8431, или CTH+VAC 50%
8428.40
– эскалаторы и движущиеся пешеходные дорожки

8431-тармағын алып тастағанда, немесе CTH+VAC 50%
8425 42
өзге де гидравликалық домкраттар мен көтергiштер
8431-тармағын алып тастағанда, немесе CTH+VAC 50%
8425 49
өзгелері
8431-тармағын алып тастағанда, немесе CTH+VAC 50%
8426
Кеменiң деррик-крандары; кабель-крандарды қоса алғанда, көтергiш крандар; көтергiш кранмен жарақталған көтергiш жылжымалы фермалар, порталды жүк тиегiштер мен тiркемелер:
көпiрлiк, тағандық, порталдық крандар, көтергіш жылжымалы фермалар және порталды тиегiштер:
8426 11
жылжымайтын тiректерге орнатылған көпiрлiк крандар
8431-тармағын алып тастағанда, немесе CTH+VAC 50%
8426 12
дөңгелекпен жүретiн жылжымалы көтергiш фермалар және порталды тиегiштер
8431-тармағын алып тастағанда, немесе CTH+VAC 50%
8426 19
өзгелері
8431-тармағын алып тастағанда, немесе CTH+VAC 50%
8426 20
мұнаралы крандар
8431-тармағын алып тастағанда, немесе CTH+VAC 50%
8426 30
портальды немесе тiректерге орнатылған жебелi крандар
8431-тармағын алып тастағанда, немесе CTH+VAC 50%
өзге де өздiгiнен жүретiн механизмдер:
8426 41
дөңгелекпен жүретiн
8431-тармағын алып тастағанда, немесе CTH+VAC 50%
8426 49
өзгелері
8431-тармағын алып тастағанда, немесе CTH+VAC 50%
өзге де механизмдер:
8426 91
жол автокөлік құралдарына орнатуға арналған
8431-тармағын алып тастағанда, немесе CTH+VAC 50%
8426 99
өзгелері
8431-тармағын алып тастағанда, немесе CTH+VAC 50%
8427
Ашалы қысқышы бар автотиеуiштер; көтергiш нeмece тиеп-түсiру жабдықтарымен жарақтандырылған өзге де тиеуiштер:
8427 10
электр қозғалтқышынан жетегi бар өздiгiнен жүретiн тиегiштер
8431-тармағын алып тастағанда, немесе CTH+VAC 50%
8427 20
өздiгiнен жүретiн өзге де тиегiштер
8431-тармағын алып тастағанда, немесе CTH+VAC 50%
8427 90
өзге де тиегiштер
8431-тармағын алып тастағанда, немесе CTH+VAC 50%
8428
Өзге де көтеруге, тасымалдауға, тиеуге немесе түсiруге арналған машиналар мен құрылғылар (мысалы, лифтiлер, эскалаторлар, конвейерлер, аспалы жолдар:
8428 10
лифтiлер мен скиптi көтергiштер
8431-тармағын алып тастағанда, немесе CTH+VAC 50%
8428 20
пневматикалық көтергiштер мен конвейерлер
8431-тармағын алып тастағанда, немесе CTH+VAC 50%
өзге тауарлар мен материалдарға арналған үздіксіз қызметті элеваторлар мен конфейерлер:
8428 31
арнайы жер асты жұмыстарына арналған
8431-тармағын алып тастағанда, немесе CTH+VAC 50%
8428 32
өзге де шөмiштiлер
8431-тармағын алып тастағанда, немесе CTH+VAC 50%
8428 33
өзге де таспалылар
8431-тармағын алып тастағанда, немесе CTH+VAC 50%
8428 39
өзгелері
8431-тармағын алып тастағанда, немесе CTH+VAC 50%
8428 40
эскалаторлар мен жаяу адамдарға арнaлғaн қозғалмалы жолдар

CTH, исключая пункт 8431, или CTH+VAC 50%
8428.60
– канатные пассажирские и грузовые дороги, лыжные подъемники; тяговые механизмы для фуникулеров
CTH, исключая пункт 8431, или CTH+VAC 50%
8428.90
– оборудование прочее
CTH, исключая пункт 8431, или CTH+VAC 50%
84.29
Бульдозеры с неповоротным и поворотным отвалом, грейдеры, планировщики, скреперы, механические лопаты, экскаваторы, одноковшовые погрузчики, трамбовочные машины и дорожные катки, самоходные:
– бульдозеры с неповоротным и поворотным отвалом:
8429.11
– – гусеничные
CTH, исключая пункт 8431, или CTH+VAC 50%
8429.19
– – прочие
CTH, исключая пункт 8431, или CTH+VAC 50%
8429.20
– грейдеры и планировщики
CTH, исключая пункт 8431, или CTH+VAC 50%
8429.30
– скреперы
CTH, исключая пункт 8431, или CTH+VAC 50%
8429.40
– машины трамбовочные и катки дорожные
CTH, исключая пункт 8431, или CTH+VAC 50%
– лопаты механические, экскаваторы и одноковшовые погрузчики:
8429.51
– – погрузчики одноковшовые фронтальные:
CTH, исключая пункт 8431, или CTH+VAC 50%
8429.52
– – машины полноповоротные
CTH, исключая пункт 8431, или CTH+VAC 50%
8429.59
– – прочие
CTH, исключая пункт 8431, или CTH+VAC 50%
84.30
Машины и механизмы прочие для перемещения, планировки, профилирования, разработки, трамбования, уплотнения, выемки или бурения грунта, полезных ископаемых или руд; оборудование для забивки и извлечения свай; снегоочистители плужные и роторные:
8430.10
– оборудование для забивки и извлечения свай
CTH, исключая пункт 8431, или CTH+VAC 50%
8430.20
– снегоочистители плужные и роторные
CTH, исключая пункт 8431, или CTH+VAC 50%
– врубовые машины для добычи угля или горных пород и машины туннелепроходческие:
8430.31
– – самоходные
CTH, исключая пункт 8431, или CTH+VAC 50%
8430.39
– – прочие
CTH, исключая пункт 8431, или CTH+VAC 50%
– бурильные или проходческие машины прочие:
8430.41
– – самоходные
CTH, исключая пункт 8431, или CTH+VAC 50%
8430.49
– – прочие
CTH, исключая пункт 8431, или CTH+VAC 50%
8430.50
– машины и механизмы самоходные прочие
CTH, исключая пункт 8431, или CTH+VAC 50%
– машины и механизмы несамоходные прочие:
8430.61
– – машины и механизмы для трамбования или уплотнения
CTH, исключая пункт 8431, или CTH+VAC 50%
8430.69
– – прочие
CTH, исключая пункт 8431, или CTH+VAC 50%
84.31
Части, предназначенные исключительно или в основном для оборудования товарных позиций 8425 – 8430:

8431-тармағын алып тастағанда, немесе CTH+VAC 50%
8428 60
жолаушылар және жүк тасымалдауға арналған аспалы жолдар, шаңғы көтергiштерi; фуникулерлерге арналған тарту механизмдерi
8431-тармағын алып тастағанда, немесе CTH+VAC 50%
8428 90
өзге де жабдықтар
8431-тармағын алып тастағанда, немесе CTH+VAC 50%
8429
Өздiгінен жүретiн бұрылмайтын немесе бұрылатын күрегi бар бульдозерлер, грейдерлер, жоспарлаушылар, скреперлер, механикалық күректер, экскаваторлар, бiр шөмiштi тиегiштер, тегiстейтiн машиналар мен жол аунақтары:
бұрылмайтын немесе бұрылатын күрегi бар бульдозерлер:
8429 11
шынжыр табанды
8431-тармағын алып тастағанда, немесе CTH+VAC 50%
8429 19
өзгелері
8431-тармағын алып тастағанда, немесе CTH+VAC 50%
8429 20
грейдерлер және жоспарлаушылар
8431-тармағын алып тастағанда, немесе CTH+VAC 50%
8429 30
скреперлер
8431-тармағын алып тастағанда, немесе CTH+VAC 50%
8429 40
тегiстейтiн машиналар мен жол аунақтары
8431-тармағын алып тастағанда, немесе CTH+VAC 50%
механикалық күректер, экскаваторлар және бiр шөмiштi тиегiштер:
8429 51
бiр шөмiштi фронтальды тиегiштер:
8431-тармағын алып тастағанда, немесе CTH+VAC 50%
8429 52
толық бұрылатын машиналар
8431-тармағын алып тастағанда, немесе CTH+VAC 50%
8429 59
өзгелері
8431-тармағын алып тастағанда, немесе CTH+VAC 50%
8430
Топырақты, пайдалы қазбаларды немесе кендi араластыруға, жоспарлауға, профильдеуге, игеруге, нығыздауға, тығыздауға, қазып алуға немесе бұрғылауға арналған машиналар мен өзге де тетiктер; тiреуiштер қағуға және суырып алуға арналған жабдықтар; соқалы және роторлы қар тазартқыштар:
8430 10
тiреуiштер қағуға және суырып алуға арналған жабдықтар
8431-тармағын алып тастағанда, немесе CTH+VAC 50%
8430 20
соқалы және роторлы қap тазартқыштар
8431-тармағын алып тастағанда, немесе CTH+VAC 50%
көмiр немесе тау жыныстарын өндiруге арналған үңгiлеу машиналары және туннель қазу машиналары:
8430 31
өздігінен жүретін
8431-тармағын алып тастағанда, немесе CTH+VAC 50%
8430 39
өзгелері
8431-тармағын алып тастағанда, немесе CTH+VAC 50%
өзге де бұрғылау немесе ұңғылау машиналары:
8430 41
өздігінен жүретін
8431-тармағын алып тастағанда, немесе CTH+VAC 50%
8430 49
өзгелері
8431-тармағын алып тастағанда, немесе CTH+VAC 50%
8430 50
өзге де өздiгiнен жүретiн машиналар мен механизмдер
8431-тармағын алып тастағанда, немесе CTH+VAC 50%
өзге де өздiгiнен жүретiн машиналар мен механизмдер
8430 61
нығыздауға немесе тығыздауға арналған машиналар мен тетiктер
8431-тармағын алып тастағанда, немесе CTH+VAC 50%
8430 69
өзгелері
8431-тармағын алып тастағанда, немесе CTH+VAC 50%
8431
Тек қана немесе негiзiнен 8425 – 8430-тауарлық позицияларының жабдықтарына арналған бөлiктер:

8433.90
– части
CTH
84.34
Установки и аппараты доильные, оборудование для обработки и переработки молока:
8434.10
– установки и аппараты доильные
CTH
8434.20
– оборудование для обработки и переработки молока
CTH
8434.90
– части
CTH
84.35
Прессы, дробилки и аналогичное оборудование для виноделия, производства сидра, фруктовых соков или аналогичных напитков:
8435.10
– оборудование
CTH или CTSH+VAC 40 %
8435.90
– части
CTH
84.36
Оборудование для сельского хозяйства, садоводства, лесного хозяйства, птицеводства или пчеловодства, включая оборудование для проращивания семян с механическими или нагревательными устройствами, прочее; инкубаторы для птицеводства и брудеры:
8436.10
– машины и механизмы для приготовления кормов для животных
CTH
– оборудование для птицеводства; инкубаторы и брудеры:
8436.21
– – инкубаторы и брудеры
CTH
8436.29
– – прочие
CTH
8436.80
– оборудование прочее
CTH
– части:
8436.91
– – оборудования для птицеводства или инкубаторов и брудеров
CTH
8436.99
– – прочие
CTH
84.37
Машины для очистки, сортировки или калибровки семян, зерна или сухих бобовых культур; оборудование для мукомольной промышленности или для обработки зерновых или сухих бобовых культур, кроме оборудования, используемого на сельскохозяйственных фермах:
8437.10
– машины для очистки, сортировки или калибровки семян, зерна или сухих бобовых культур
CTH или CTSH+VAC 50 %
8437.80
– оборудование прочее
CTH или CTSH+VAC 50 %
8437.90
– части
CTH
84.38
Оборудование для промышленного приготовления или производства пищевых продуктов или напитков, в другом месте данной группы не поименованное или не включенное, кроме оборудования для экстрагирования или приготовления животных или нелетучих растительных жиров или масел:
8438.10
– оборудование для производства хлебобулочных изделий, макарон, спагетти или аналогичной продукции:
CTH или CTSH+VAC 40 %
8438.20
– оборудование для кондитерской промышленности, производства какао-порошка или шоколада
CTH или CTSH+VAC 40 %
8438.30
– оборудование для сахарной промышленности
CTH или CTSH+VAC 40 %
8438.40
– оборудование для пивоваренной промышленности
CTH или CTSH+VAC 40 %
8438.50
– оборудование для переработки мяса или птицы
CTH или CTSH+VAC 40 %
8438.60
– оборудование для переработки плодов, орехов или овощей
CTH или CTSH+VAC 40 %
8438.80
– оборудование прочее
CTH или CTSH+VAC 40 %
8438.90
– части
CTH
84.39
Оборудование для производства массы из волокнистых целлюлозных материалов или для изготовления или отделки бумаги или картона:

8433 90
бөліктері
CTH
8434
Сауын қондырғылары мен аппараттары, сүт өңдеуге және қайта өңдеуге арналған жабдықтар:
8434 10
сауын қондырғылары мен аппараттары
CTH
8434 20
сүт өңдеуге және қайта өңдеуге арналған жабдықтар
CTH
8434 90
бөліктері
CTH
8435
Шарап жасауға, сидр, жемiс шырындарын және осыған ұқсас сусындар өндiру үшiн пайдаланылатын сыққыштар, ұнтақтаушылар және осыған ұқсас машиналар:
8435 10
жабдықтар
CTH немесе CTSH+VAC 40 %
8435 90
бөліктері
CTH
8436
Өзге де ауыл шаруашылығына, бағбандыққа, орман шаруашылығына, құс шаруашылығына және омарташылыққа арналған жабдықтар, соның iшiнде механикалық немесе жылытқыш құрылғылары бар тұқым өсiруге арналған жабдықтар; құс шаруашылығына арналған инкубаторлар мен брудерлер:
8436 10
жануарлар үшiн азық дайындауға арналған машиналар мен механизмдер
CTH
құс шаруашылығына арналған жабдықтар; инкубаторлар және брудерлер:
8436 21
инкубаторлар мен брудерлер
CTH
8436 29
өзгелері
CTH
8436 80
өзге де жабдықтар
CTH
бөліктер:
8436 91
құс шаруашылығына арналған немесе инкубаторлар мен брудерлердiң жабдықтар
CTH
8436 99
өзгелері
CTH
8437
Тұқымды, астықты және құрғақ бұршақ дәнді дақылдарды тазалауға, сұрыптауға немесе ірiктеуге арналған машиналар; ауыл шаруашылығы фермаларында пайдаланылатын жабдықтардан өзге ұн тарту өнеркәсiбiне арналған немесе дәндi немесе құрғақ бұршақ дәндi дақылдарды өңдеуге арналған өзге де жабдықтар:
8437 10
тұқымды, астықты және құрғақ бұршақ дәндi дақылдарды тазартуға, сұрыптауға немесе iрiктеуге арналған машиналар
СTH немесе CTSH+VAC 50%
8437 80
өзге де жабдықтар
СTH немесе CTSH+VAC 50%
8437 90
бөліктері
CTH
8438
Мал немесе ұшпайтын өсiмдiк майларын немесе сары май бөлiп алуға немесе жасауға арналған жабдықтардан өзге, азық-түлiк өнімдерiн немесе сусындарды өнеркәсiптiк жолмен жасауға немесе өндiруге арналған, аталған топтың өзге жерiнде аталмаған немесе енгізiлмеген жабдықтар:
8438 10
нан-бөлке бұйымдарын, макарондар, спагетти немесе осыған ұқсас өнiмдердi өндiруге арналған жабдықтар
CTH немесе CTSH +VAC 40 %
8438 20
кондитер өнеркәсiбiне, какао ұнтағын немесе шоколад өндiруге арналған жабдықтар
CTH немесе CTSH +VAC 40 %
8438 30
қант өнеркәсiбiне арналған жабдықтар
CTH немесе CTSH +VAC 40 %
8438 40
сыра қайнату өнеркәсiбiне арналған жабдықтар
CTH немесе CTSH +VAC 40 %
8438 50
еттi немесе құс етiн қайта өңдеуге арналған жабдықтар
CTH немесе CTSH +VAC 40 %
8438 60
жемiс тұқымдарын, жаңғақтарды немесе көкөнiстердi қайта өңдеуге арналған жабдықтар
CTH немесе CTSH +VAC 40 %
8438 80
өзге де жабдықтар
CTH немесе CTSH +VAC 40 %
8438 90
бөліктері
CTH
8439
Талшықты целлюлоза материалдарынан масса өндiруге немесе қағаз немесе қатырма қағаз дайындауға және өңдеуге арналған жабдықтар:

8439.10
– оборудование для производства массы из волокнистых целлюлозных материалов
CTH
8439.20
– оборудование для изготовления бумаги или картона
CTH
8439.30
– оборудование для отделки бумаги или картона
CTH
– части:
8439.91
– – оборудования для производства массы из волокнистых целлюлозных материалов
CTH
8439.99
– – прочие
CTH
84.40
Оборудование переплетное, включая машины для сшивания книжных блоков:
8440.10
– оборудование
CTH
8440.90
– части
CTH
84.41
Оборудование для производства изделий из бумажной массы, бумаги или картона, включая резательные машины всех типов, прочее:
8441.10
– машины резательные
CTH или CTSH+VAC 50 %
8441.20
– машины для изготовления пакетов, мешков или конвертов
CTH или CTSH+VAC 50 %
8441.30
– машины для изготовления картонных коробок, коробок, ящиков, труб, барабанов или аналогичных емкостей способами, отличными от формования
CTH или CTSH+VAC 50 %
8441.40
– машины для формования изделий из бумажной массы, бумаги или картона
CTH или CTSH+VAC 50 %
8441.80
– оборудование прочее
CTH или CTSH+VAC 50 %
8441.90
– части
CTH
84.42
Машины, аппаратура и оснастка (кроме станков товарных позиций 8456 – 8465) для подготовки или изготовления пластин, цилиндров или других печатных форм; пластины, цилиндры и другие печатные формы; пластины, цилиндры и литографские камни, подготовленные для печатных целей (например, обточенные, шлифованные или полированные):
8442.30
– машины, аппаратура и оснастка
CTH
8442.40
– части к вышеупомянутым машинам, аппаратуре или оснастке
CTH
8442.50
– пластины, цилиндры и другие печатные формы; пластины, цилиндры и литографские камни, подготовленные для печатных целей (например, обточенные, шлифованные или полированные)
CTH
84.43
Машины печатные, используемые для печати посредством пластин, цилиндров и других печатных форм товарной позиции 8442; прочие принтеры, копировальные аппараты и факсимильные аппараты, объединенные или необъединенные; их части и принадлежности:
– машины печатные, используемые для печати посредством пластин, цилиндров и других печатных форм товарной позиции 8442:
8443.11
– – машины для офсетной печати рулонные
CTH или CTSH +VAC 40 %
8443.12
– – машины для офсетной печати, листовые, конторские (использующие листы, у которых в развернутом виде одна сторона не более 22 см, а другая – не более 36 см)
CTH или CTSH +VAC 40 %

8439 10
талшықты целлюлоза материалдарынан масса өндiруге арналған жабдықтар
CTH
8439 20
қағаз немесе қатырма қағаз дайындауға арналған жабдықтар
CTH
8439 30
қағаз немесе қатырма қағаз өңдеуге арналған жабдықтар
CTH
бөліктері:
8439 91
талшықты целлюлоза материалдарынан масса өндiруге арналған жабдықтардың
CTH
8439 99
өзгелері
CTH
8440
Кiтап блоктарын тiгуге арналған машиналарды қоса алғанда, кiтап түптейтiн жабдықтар:
8440 10
жабдықтар
CTH
8440 90
бөліктері
CTH
8441
Барлық үлгiдегi кесетiн машиналарды қоса алғанда өзге де қағаз массасынан, қағаздан немесе қатырма қағаздан бұйымдар жасауға арналған жабдықтар:
8441 10
кесетін машиналар
CTH немесе CTSH+VAC 50 %
8441 20
пакеттер, қапшықтар немесе конверттер дайындауға арналған машиналар
CTH немесе CTSH+VAC 50 %
8441 30
пiшiндеуден ерекшеленетiн тәсiлдермен қатырма қағаз қораптарын, қораптарды, жәшiктердi, түтiктердi, барабандарды немесе осыған ұқсас ыдыстарды дайындауға арналған машиналар
CTH немесе CTSH+VAC 50 %
8441 40
қағаз массасынан, қағаздан немесе қатырма қағаздан жасалған бұйымдарды пiшiндеуге арналған
CTH немесе CTSH+VAC 50 %
8441 80
өзге де жабдықтар
CTH немесе CTSH+VAC 50 %
8441 90
бөліктері
CTH
8442
Табақтарды, цилиндрлерді немесе өзге баспахана қалыптарын (8456 – 8465-тауарлық позицияларында көрсетiлген станоктардан өзге) дайындауға немесе жасауға арналған машиналар, аппаратура мен жабдықтар; табақтар, цилиндрлер және өзге де баспахана қалыптары; баспа мақсаттары үшiн жасалған табақтар, цилиндрлер және литографиялық тастар (мысалы, қайралған, тегiстелген немесе жалтыратылған):
8442 30
машиналар, аппаратура мен жабдықтар
CTH
8442 40
жоғарыда аталған машиналардың, аппаратура мен жабдықтардың бөлiктерi
CTH
8442 50
табақтар, цилиндрлер және өзге де баспахана қалыптары; баспа мақсаттары үшiн жасалған табақтар, цилиндрлер және литографиялық тастар (мысалы, қайралған, тегiстелген немесе жалтыратылған)
CTH
8443
8442-тауарлық позициясының табақтарының, цилиндрлерінiң және басқа да баспаханалық қалыптарының көмегiмен басу үшін пайдаланылатын баспа машиналары; өзге де біріктірілген немесе біріктірілмеген принтерлер, көшірме жасайтын аппараттар мен факс аппараттары; олардың бөліктері мен керек-жарақтары:
8442-тауарлық позициясының табақтарының, цилиндрлерінiң және өзге де баспаханалық қалыптарының көмегiмен басу үшін пайдаланылатын баспа машиналары:
8443 11
офсеттiк басуға арналған орамалы машиналар
CTH немесе CTSH +VAC 40 %
8443 12
офсеттік басуға арналған парақты, кеңселiк машиналар (жайылған кезде бір жағының ұзындығы 22 см, екінші жағының ұзындығы 36 см аспайтын парақтарды пайдаланатын)
CTH немесе CTSH +VAC 40 %

8443.13
– – машины для офсетной печати прочие
CTH или CTSH +VAC 40 %
8443.14
– – машины для высокой печати, рулонные, за исключением флексографических
CTH или CTSH +VAC 40 %
8443.15
– – машины для высокой печати, кроме рулонных, за исключением флексографических
CTH или CTSH +VAC 40 %
8443.16
– – машины для флексографической печати
CTH или CTSH +VAC 40 %
8443.17
– – машины для глубокой печати
CTH или CTSH +VAC 40 %
8443.19
– – прочие
CTH или CTSH +VAC 40 %
– принтеры, копировальные аппараты и факсимильные аппараты, объединенные или необъединенные, прочие:
8443.31
– – машины, которые выполняют две или более функции, такие как печать, копирование или факсимильная передача, имеющие возможность подключения к вычислительной машине или к сети
CTH или CTSH +VAC 40 %
8443.32
– – прочие, имеющие возможность подключения к вычислительной машине или к сети
CTH или CTSH +VAC 40 %
8443.39
– – прочие
CTH или CTSH +VAC 40 %
– части и принадлежности:
8443.91
– – части и принадлежности печатных машин, используемых для печати посредством пластин, цилиндров и других печатных форм товарной позиции 8442
СTH
8443.99
– – прочие
CTH или VAC 40%
8444.00
Машины для экструдирования, вытягивания, текстурирования или резания химических текстильных материалов:
CTH, исключая пункт 8448, или CTH+VAC 50%
84.45
Машины для подготовки текстильных волокон; прядильные, тростильные или крутильные машины и другое оборудование для изготовления текстильной пряжи; кокономотальные или мотальные (включая уточномотальные) текстильные машины и машины, подготавливающие текстильную пряжу для использования ее на машинах товарной позиции 8446 или 8447:
– машины для подготовки текстильных волокон:
8445.11
– – чесальные
CTH, исключая пункт 8448, или CTH+VAC 50%
8445.12
– – гребнечесальные
CTH, исключая пункт 8448, или CTH+VAC 50%
8445.13
– – ленточные или ровничные
CTH, исключая пункт 8448, или CTH+VAC 50%
8445.19
– – прочие
CTH, исключая пункт 8448, или CTH+VAC 50%
8445.20
– прядильные текстильные машины
CTH, исключая пункт 8448, или CTH+VAC 50%
8445.30
– тростильные или крутильные текстильные машины
CTH, исключая пункт 8448, или CTH+VAC 50%
8445.40
– мотальные текстильные машины (включая уточномотальные) или кокономотальные машины
CTH, исключая пункт 8448, или CTH+VAC 50%
8445.90
– прочие
CTH, исключая пункт 8448, или CTH+VAC 50%
84.46
Станки ткацкие:
8446.10
– для изготовления тканей шириной не более 30 см
CTH, исключая пункт 8448, или CTH+VAC 50%
– челночные для изготовления тканей шириной более 30 см:

8443 13
офсеттiк басуға арналған өзге де машиналар
CTH немесе CTSH +VAC 40 %
8443 14
флексографикалықтарды қоспағанда, жоғары баспаханалық басуға арналған орамалы машиналар
CTH немесе CTSH +VAC 40 %
8443 15
флексографикалықтарды қоспағанда, жоғары баспаханалық басуға арналған орамалылардан өзге машиналар
CTH немесе CTSH +VAC 40 %
8443 16
флексографикалық басуға арналған машиналар
CTH немесе CTSH +VAC 40 %
8443 17
терең басуға арналған машиналар
CTH немесе CTSH +VAC 40 %
8443 19
өзгелері
CTH немесе CTSH +VAC 40 %
өзге де біріктірілген немесе біріктірілмеген принтерлер, көшірме жасайтын аппараттар мен факс аппараттары:
8443 31
басу, көшірме жасау немесе факсимилді беріліс сияқты екі немесе одан артық функция орындайтын, есептеу машинасына немесе торапқа қосылу мүмкіндігі бар машиналар
CTH немесе CTSH +VAC 40 %
8443 32
өзге де есептеу машинасына немесе торапқа қосылу мүмкіндігі бар машиналар
CTH немесе CTSH +VAC 40 %
8443 39
өзгелері
CTH немесе CTSH +VAC 40 %
бөліктері мен керек-жарақтары:
8443 91
8442-тауарлық позициясының табақтарының, цилиндрлерінiң және өзге де баспаханалық қалыптарының көмегiмен басу үшін пайдаланылатын баспа машиналарының бөліктері мен керек-жарақтары
СTH
8443 99
өзгелері
СTH немесе VAC 40 %
8444 00
Химиялық тоқыма материалдарды экструдициялауға, созуға, тоқуға, және қиюға арналған машиналар:
8448-тармағын алып тастағанда, СТН, немесе CTH+VAC 50%
8445
Тоқыма талшықтарын дайындауға арналған машиналар; жiп иiру, есу немесе орау машиналары және тоқыма жіп жасауға арналған өзге де жабдықтар; пiллә орау немесе орау машиналары (арнайы орау машиналарын қоса алғанда) және 8446 және 8447-тауарлық позицияларында көрсетiлген машиналарда пайдалану үшiн тоқыма жiп әзiрлейтiн машиналар:
тоқыма талшықтарын дайындауға арналған машиналар:
8445 11
тарайтын
8448-тармағын алып тастағанда, СТН, немесе CTH+VAC 50%
8445 12
тарақпен тарайтын
8448-тармағын алып тастағанда, СТН, немесе CTH+VAC 50%
8445 13
таспалы немесе тегіс
8448-тармағын алып тастағанда, СТН, немесе CTH+VAC 50%
8445 19
өзгелері
8448-тармағын алып тастағанда, СТН, немесе CTH+VAC 50%
8445 20
жiп иiру тоқыма машиналары
8448-тармағын алып тастағанда, СТН, немесе CTH+VAC 50%
8445 30
есу немесе орау тоқыма машиналары
8448-тармағын алып тастағанда, СТН, немесе CTH+VAC 50%
8445 40
орау машиналары (арнайы орау машиналарын қoca алғанда) немесе піллә орау машиналары
8448-тармағын алып тастағанда, СТН, немесе CTH+VAC 50%
8445 90
өзгелері
8448-тармағын алып тастағанда, СТН, немесе CTH+VAC 50%
8446
Тоқыма станоктары:
8446 10
енi 30 см-дан аспайтын мата дайындауға арналған
8448-тармағын алып тастағанда, СТН, немесе CTH+VAC 50%
енi 30 см-дан астам мата дайындауға арналған қайықтылар:

8446.21
– – с приводом от двигателя
CTH, исключая пункт 8448, или CTH+VAC 50%
8446.29
– – прочие
CTH, исключая пункт 8448, или CTH+VAC 50%
8446.30
– бесчелночные для изготовления тканей шириной более 30 см
CTH, исключая пункт 8448, или CTH+VAC 50%
84.47
Машины трикотажные, вязально-прошивные, для получения позументной нити, тюля, кружев, вышивания, плетения тесьмы или сетей и тафтинговые машины:
– машины кругловязальные:
8447.11
– – с цилиндром диаметром не более 165 мм
CTH, исключая пункт 8448, или CTH+VAC 50%
8447.12
– – с цилиндром диаметром более 165 мм
CTH, исключая пункт 8448, или CTH+VAC 50%
8447.20
– машины плосковязальные; вязально-прошивные машины
CTH, исключая пункт 8448, или CTH+VAC 50%
8447.90
– прочие
CTH, исключая пункт 8448, или CTH+VAC 50%
84.48
Оборудование вспомогательное для использования с машинами товарной позиции 8444, 8445, 8446 или 8447 (например, ремизоподъемные каретки, жаккардовые машины, автоматические механизмы останова, механизмы смены челноков); части и принадлежности, предназначенные исключительно или в основном для машин данной товарной позиции или товарной позиции 8444, 8445, 8446 или 8447 (например, веретена и рогульки, игольчатая гарнитура, гребни, фильеры, челноки, ремизки и ремизные рамы, трикотажные иглы):
– оборудование вспомогательное для машин товарной позиции 8444, 8445, 8446 или 8447:
8448.11
– – ремизоподъемные каретки и жаккардовые машины; механизмы для уменьшения числа карт, копировальные, картонасекательные или картосшивательные машины для использования совместно с упомянутыми машинами
CTH или VAC 50%
8448.19
– – прочие
CTH или VAC 50%
8448.20
– части и принадлежности к машинам товарной позиции 8444 или их вспомогательным устройствам
CTH
– части и принадлежности к машинам товарной позиции 8445 или их вспомогательным устройствам:
8448.31
– – гарнитура игольчатая
CTH
8448.32
– – машин для подготовки текстильных волокон, кроме игольчатой гарнитуры
CTH
8448.33
– – веретена, рогульки, кольца и бегунки
CTH
8448.39
– – прочие
CTH
– части и принадлежности к ткацким станкам или их вспомогательным устройствам:
8448.42
– – берда, ремизки и ремизные рамы для ткацких станков
CTH
8448.49
– – прочие
CTH
– части и принадлежности к машинам товарной позиции 8447 или их вспомогательным устройствам:
8448.51
– – платины, иглы и другие элементы, служащие для образования петель, швов, стежков, переплетений
CTH

8446 21
қозғалтқыштан жетег бар
8448-тармағын алып тастағанда, СТН, немесе CTH+VAC 50%
8446 29
өзгелері
8448-тармағын алып тастағанда, СТН, немесе CTH+VAC 50%
8446 30
енi 30 см-дан астам мата дайындауға арналған қайықсыздар
8448-тармағын алып тастағанда, СТН, немесе CTH+VAC 50%
8447
Трикотаж, тоқу-тiгу, зер жiптерiн, торғын, шiлтер, кесте тоқу үшiн қолданылатын, кесте тiгетiн, заттың жиектерiн немесе жапсарларын әдiптеу үшiн пайдаланылатын машиналар және тафтингтiк машиналар:
шеңберлi тоқу машиналары:
8447 11
диаметрi 165 мм аспайтын цилиндрлi
8448-тармағын алып тастағанда, СТН, немесе CTH+VAC 50%
8447 12
диаметрi 165 мм астам цилиндрлi
8448-тармағын алып тастағанда, СТН, немесе CTH+VAC 50%
8447 20
жұқа тоқитын машиналар; тоқу-тігу машиналары
8448-тармағын алып тастағанда, СТН, немесе CTH+VAC 50%
8447 90
өзгелері
8448-тармағын алып тастағанда, СТН, немесе CTH+VAC 50%
8448
8444, 8445, 8446 немесе 8447-тауарлық позицияларының машиналарымен бiрге пайдалануға арналған қосалқы жабдықтар (мысалы, ремиз көтергiш күймешелер, жаккард машиналары, автоматты түрде тоқтату тетiктерi, қайықшаларды ауыстыру тетiктерi); тек қана немесе негiзiнен осы-тауарлық позициясының немесе 8444, 8445, 8446 немесе 8447-тауарлық позицияларының машиналарына арналған бөлiктер мен керек-жарақтар (мысалы, ұршықтар мен мүйiзшелер, инелi гарнитура, тарақтар, фильерлер, қайықшалар, ремизкалар немесе ремиздiк рамалар, трикотаж инелерi):
8444, 8445, 8446 немесе 8447-тауарлық позицияларының машиналарына арналған қосалқы жабдықтар:
8448 11
ремиз көтергiш күймешелер мен жаккард машиналары; карталардың санын азайтуға арналған тетiктер, аталған машиналармен бiрге пайдалануға арналған көшiру, карта ойғыш немесе карта тiккiш машиналар
CTH немесе VAC 50 %
8448 19
өзгелері
CTH немесе VAC 50 %
8448 20
8444-тауарлық позициясы машиналарының немесе олардың қосалқы құрылғыларының бөлiктерi мен керек-жарақтары
CTH
8445-тауарлық позициясы машиналарының немесе олардың қосалқы құрылғыларының бөліктерi мен керек-жарақтары:
8448 31
инелі гарнитура
CTH
8448 32
инелi гарнитурадан өзге, тоқыма талшықтарды дайындауға арналған машиналардың
CTH
8448 33
ұршықтар, мүйiзшелер, сақиналар және жүгiртпелер
CTH
8448 39
өзгелері
CTH
тоқыма станоктары немесе олардың қосалқы құрылғыларының бөліктерi мен керек-жарақтары:
8448 42
тоқыма станоктарына арналған бердолар, ремизкалар мен ремиздiк рамалар
CTH
8448 49
өзгелері
CTH
8447-тауарлық позициясы машиналарының немесе олардың қосалқы құрылғыларының бөліктерi мен керек-жарақтары:
8448 51
ілгектер, тiгiстер, көктеулер, өрімдер жасау үшiн қызмет ететiн платиналар, инелер және өзге де элементтер
CTH

8448.59
– – прочие
CTH
8449.00
Оборудование для производства или отделки войлока или фетра или нетканых материалов в куске или в крое, включая оборудование для производства фетровых шляп; болваны для изготовления шляп
CTH
84.50
Машины стиральные, бытовые или для прачечных, включая машины, оснащенные отжимным устройством:
– машины емкостью не более 10 кг сухого белья:
8450.11
– – полностью автоматические машины
CTH или CTSH+VAC 60%
8450.12
– – машины со встроенным центробежным отжимным устройством прочие
CTH или CTSH+VAC 60%
8450.19
– – прочие
CTH или CTSH+VAC 60%
8450.20
– машины емкостью более 10 кг сухого белья
CTH или CTSH+VAC 60%
8450.90
– части
CTH или VAC 50%
84.51
Оборудование (кроме машин товарной позиции 8450) для промывки, чистки, отжима, сушки, глаженья, прессования (включая прессы для термофиксации материалов), беления, крашения, аппретирования, отделки, нанесения покрытия или пропитки пряжи, тканей или готовых текстильных изделий и машины для нанесения пасты на тканую или другую основу, используемые в производстве напольных покрытий, таких как линолеум; машины для наматывания, разматывания, складывания, резки или прокалывания текстильных тканей:
8451.10
– машины для сухой чистки
CTH или CTSH+VAC 40%
– машины сушильные:
8451.21
– – емкостью не более 10 кг сухого белья
CTH или CTSH+VAC 40%
8451.29
– – прочие
CTH или CTSH+VAC 40%
8451.30
– гладильные машины и прессы (включая прессы для термофиксации материалов)
CTH или CTSH+VAC 40%
8451.40
– машины для промывки, беления или крашения
CTH или CTSH+VAC 40%
8451.50
– машины для наматывания, разматывания, складывания, резки или прокалывания текстильных тканей
CTH или CTSH+VAC 40%
8451.80
– оборудование прочее
CTH или CTSH+VAC 40%
8451.90
– части
CTH
84.52
Машины швейные, кроме машин для сшивания книжных блоков товарной позиции 8440; мебель, основания и футляры, предназначенные специально для швейных машин; иглы для швейных машин:
8452.10
– швейные машины бытовые
CTH или CTSH+VAC 40%
– швейные машины прочие:
8452.21
– – автоматические
CTH или CTSH+VAC 40%
8452.29
– – прочие
CTH или CTSH+VAC 40%
8452.30
– иглы для швейных машин
CTH
8452.90
– мебель, основания и футляры, предназначенные специально для швейных машин, и их части; части швейных машин прочие
CTH или VAC 50%
84.53
Оборудование для подготовки, дубления или обработки шкур или кож или для изготовления или ремонта обуви или прочих изделий из шкур или кож, кроме швейных машин:

8448 59
өзгелері
CTH
8449 00
Бөлек ораммен немесе пiшумен киiз және фетр немесе тоқылмаған материалдар өндiру немесе әрлеу үшін қолданылатын жабдықтар, соның iшiнде фетр қалпақтар шығаруға арналған жабдықтар; қалпaқтар жасауға арналған қалыптар
CTH
8450
Сығу құрылғысымен жабдықтандырылған машиналарды қоса алғанда, тұрмыстық немесе кiр жуатын орындарға арналған кiр жуғыш машиналар:
10 кг-дан астам құрғақ кiр сыятын машиналар:
8450 11
толығымен автоматты машиналар
CTH немесе CTSH+VAC 60 %
8450 12
ортадан тепкiш сығу құрылғылары орнатылған өзге де машиналар
CTH немесе CTSH+VAC 60 %
8450 19
өзгелері
CTH немесе CTSH+VAC 60 %
8450 20
10 кг-дан астам құрғақ кір сиятын
CTH немесе CTSH+VAC 60 %
8450 90
бөліктері
CTH немесе VAC 50 %
8451
Жiптердi, маталарды немесе дайын тоқыма бұйымдарын жууға, тазалауға, сығуға, кептiруге, үтіктеуге, нығыздауға (материалдарды термобекітуге арналған престердi қоса алғанда), ағартуға, бояуға, аппреттеуге, өңдеуге, әрлеуге, немесе сiңдiруге арналған жабдықтар (8450-тауарлық позициясында көрсетiлген машиналардан өзге) және линолеум секiлдi еден жамылғыларын өндiруде пайдаланылатын тоқыма немесе өзге де негiзiне паста жағатын машиналар; тоқыма маталарды орайтын, тарқататын, жинайтын, кесетiн немесе тесетiн машиналар:
8451 10
құрғақ тазалауға арналған машиналар
CTH немесе CTSH+VAC 40%
кептiру машиналары:
8451 21
10 кг-дан аспайтын құрғақ кір сиятын
CTH немесе CTSH+VAC 40%
8451 29
өзгелері
CTH немесе CTSH+VAC 40%
8451 30
үтiктеу машиналары мен престер (материалдарды термобекiтуге арналған престердi қоса алғанда)
CTH немесе CTSH+VAC 40%
8451 40
жууға, ағартуға немесе бояуға арналған машиналар
CTH немесе CTSH+VAC 40%
8451 50
тоқыма маталарды орайтын, тарқататын, жинайтын, кесетiн немесе тесетiн машиналар
CTH немесе CTSH+VAC 40%
8451 80
өзге де жабдықтар
CTH немесе CTSH+VAC 40%
8451 90
бөліктері
CTH
8452
8440-тауарлық позициясының кiтап блоктарын тiгуге арналған машиналардан өзге тiгiн машиналары; тiгiн машиналарына әдейi арналған жиhаз, негiз және футлярлар; тiгiн машиналарына арналған инелер:
8452 10
тұрмыстық тігін машиналары
CTH немесе CTSH+VAC 40%
өзге де тігін машиналары:
CTH немесе CTSH+VAC 40%
8452 21
автоматты
CTH немесе CTSH+VAC 40%
8452 29
өзгелері
CTH немесе CTSH+VAC 40%
8452 30
тігін машиналарына арналған инелер
CTH
8452 90
арнайы тігін машиналарына арналған жиһаз, негіздер мен футлярлар және олардың бөліктері, тігін машиналарының өзге де бөліктері
CTH немесе VAC 50 %
8453
Тiгiн машиналарынан өзге, терi немесе былғары дайындауға, илеуге немесе өңдеуге арналған немесе терiден немесе былғарыдан аяқ киiм немесе өзге бұйымдар жасауға немесе жөндеуге арналған жабдықтар:

8459.40
– станки расточные прочие
CTH, исключая пункт 8466, или CTH+VAC 50 %
– станки консольно-фрезерные:
8459.51
– – с числовым программным управлением
CTH, исключая пункт 8466, или CTH+VAC 50 %
8459.59
– – прочие
CTH, исключая пункт 8466, или CTH+VAC 50 %
– станки фрезерные прочие:
8459.61
– – с числовым программным управлением
CTH, исключая пункт 8466, или CTH+VAC 50 %
8459.69
– – прочие
CTH, исключая пункт 8466, или CTH+VAC 50 %

8459 40
өзге де қашап өңдеу станоктары
8446-тармағын алып тастағанда, СТН, немесе CTH+VAC 50 %
консольды-жоңғылау станоктары:
8459 51
сандық бағдарламамен басқарылатын
8446-тармағын алып тастағанда, СТН, немесе CTH+VAC 50 %
8459 59
өзгелері
8446-тармағын алып тастағанда, СТН, немесе CTH+VAC 50 %
өзге де фрезерлік станоктар:
8459 61
сандық бағдарламамен басқарылатын
8446-тармағын алып тастағанда, СТН, немесе CTH+VAC 50 %
8459 69
өзгелері
8446-тармағын алып тастағанда, СТН, немесе CTH+VAC 50 %

8459.70
– станки резьбонарезные прочие
CTH, исключая пункт 8466, или CTH+VAC 50 %
84.60
Станки обдирочно-шлифовальные, заточные, шлифовальные, хонинговальные, притирочные, полировальные и для выполнения других операций чистовой обработки металлов или металлокерамики с помощью шлифовальных камней, абразивов или полирующих средств, кроме зуборезных, зубошлифовальных или зубоотделочных станков товарной позиции 8461:
– станки плоскошлифовальные с точностью позиционирования по любой оси не ниже 0,01 мм:
8460.11
– – с числовым программным управлением
CTH, исключая пункт 8466, или CTH+VAC 50 %
8460.19
– – прочие
CTH, исключая пункт 8466, или CTH+VAC 50 %
– станки шлифовальные с точностью позиционирования по любой оси не ниже 0,01 мм, прочие:
8460.21
– – с числовым программным управлением
CTH, исключая пункт 8466, или CTH+VAC 50 %
8460.29
– – прочие
CTH, исключая пункт 8466, или CTH+VAC 50 %
– станки заточные (для режущих инструментов):
8460.31
– – с числовым программным управлением
CTH, исключая пункт 8466, или CTH+VAC 50 %
8460.39
– – прочие
CTH, исключая пункт 8466, или CTH+VAC 50 %
8460.40
– станки хонинговальные или доводочные
CTH, исключая пункт 8466, или CTH+VAC 50 %
8460.90
– прочие
CTH, исключая пункт 8466, или CTH+VAC 50 %
84.61
Станки продольно-строгальные, поперечно-строгальные, долбежные, протяжные, зуборезные, зубошлифовальные или зубоотделочные, пильные, отрезные и другие станки для обработки металлов или металлокерамики посредством удаления материала, в других местах не поименованные или не включенные:
8461.20
– станки поперечно-строгальные или долбежные
CTH, исключая пункт 8466, или CTH+VAC 50 %
8461.30
– станки протяжные
CTH, исключая пункт 8466, или CTH+VAC 50 %
8461.40
– станки зуборезные, зубошлифовальные или зубоотделочные
CTH, исключая пункт 8466, или CTH+VAC 50 %
8461.50
– станки пильные или отрезные
CTH, исключая пункт 8466, или CTH+VAC 50 %
8461.90
– прочие
CTH, исключая пункт 8466, или CTH+VAC 50 %
84.62
Станки (включая прессы) для обработки металлов объемной штамповкой, ковкой или штамповкой; станки для обработки металлов (включая прессы) гибочные, кромкогибочные, правильные, отрезные, пробивные или вырубные; прессы для обработки металлов или карбидов металлов, не поименованные выше:
8462.10
– ковочные или штамповочные машины (включая прессы) и молоты
CTH, исключая пункт 8466, или CTH+VAC 50 %
– машины гибочные, кромкогибочные, правильные (включая прессы):

8459 70
өзге де бұранда кесу станоктары
8446-тармағын алып тастағанда, СТН, немесе CTH+VAC 50 %
8460
Сыдыра ажарлау, қайрау, тегiстеу, хонингтеу, ысқылау, жалтырату станоктары және 8461-тауарлық позициясында көрсетiлген тiс кесу, тiс тегiстеу немесе тiс өңдеу станоктарынан өзге, металдар мен металл қыш материалдарын тегістеу тастарының, абразивтердiң немесе жалтыратқыш құралдардың көмегiмен өзге де тазалап өңдеу операцияларын жасауға арналған станоктар:
кез келген ось бойынша 0,01 мм кем емес позициялау дәлдiгi бар жұқалап ажарлағыш станоктар:
8460 11
сандық бағдарламамен басқарылатын
8446-тармағын алып тастағанда, СТН, немесе CTH+VAC 50 %
8460 19
өзгелері
8446-тармағын алып тастағанда, СТН, немесе CTH+VAC 50 %
кез келген ось бойынша 0,01 мм кем емес позициялау дәлдiгi бар өзге де ажарлағыш станоктар:
8460 21
сандық бағдарламамен басқарылатын
8446-тармағын алып тастағанда, СТН, немесе CTH+VAC 50 %
8460 29
өзгелері
8446-тармағын алып тастағанда, СТН, немесе CTH+VAC 50 %
қайрау станоктары (кесетін аспаптарға арналған):
8460 31
сандық бағдарламамен басқарылатын
8446-тармағын алып тастағанда, СТН, немесе CTH+VAC 50 %
8460 39
өзгелері
8446-тармағын алып тастағанда, СТН, немесе CTH+VAC 50 %
8460 40
хонинговальды немесе жетiлдiретiн станоктар
8446-тармағын алып тастағанда, СТН, немесе CTH+VAC 50 %
8460 90
өзгелері
8446-тармағын алып тастағанда, СТН, немесе CTH+VAC 50 %
8461
Бойлап сүргiлеу, көлденең сүргiлеу, уату, созу, тiс кесу, тiс тегiстеу немесе тiс өңдеу, аралау, кесу станоктары және материалды алып тастау жолымен металды немесе қыш металдарды өңдеуге арналған басқа жерде аталмаған немесе енгiзiлмеген өзге де станоктар:
8461 20
көлденең сүргiлеу немесе уату станоктары
8446-тармағын алып тастағанда, СТН, немесе CTH+VAC 50 %
8461 30
созу станоктары
8446-тармағын алып тастағанда, СТН, немесе CTH+VAC 50 %
8461 40
тiс кесу, тiс тегiстеу немесе тiс өңдеу станоктары
8446-тармағын алып тастағанда, СТН, немесе CTH+VAC 50 %
8461 50
аралау немесе кесу станоктары
8446-тармағын алып тастағанда, СТН, немесе CTH+VAC 50 %
8461 90
өзгелері
8446-тармағын алып тастағанда, СТН, немесе CTH+VAC 50 %
8462
Металдарды көлемдi қалыптау, соғу немесе қалыптау арқылы өңдеуге арналған станоктар (престердi қоса алғанда); металдарды өңдеуге арналған ию, көмкеру, түзеу, кесу, тесу немесе шабу станоктары (престердi қоса алғанда); жоғарыда аталмаған, металл немесе металл карбидтерiн өңдеуге арналған өзге де престер:
8462 10
соғу немесе қалыптау (престердi қоса алғанда) машиналары мен балғалар
8446-тармағын алып тастағанда, СТН, немесе CTH+VAC 50 %
ию, көмкеру, түзеу машиналары (престердi қоса):

8462.21
– – с числовым программным управлением
CTH, исключая пункт 8466, или CTH+VAC 50 %
8462.29
– – прочие
CTH, исключая пункт 8466, или CTH+VAC 50 %
– механические ножницы (включая прессы), кроме комбинированных пробивных и высечных:
8462.31
– – с числовым программным управлением
CTH, исключая пункт 8466, или CTH+VAC 50 %
8462.39
– – прочие
CTH, исключая пункт 8466, или CTH+VAC 50 %
– машины пробивные или вырубные (включая прессы), в том числе комбинированные пробивные и высечные:

8462 21
сандық бағдарламамен басқарылатын
8446-тармағын алып тастағанда, СТН, немесе CTH+VAC 50 %
8462 29
өзгелері
8446-тармағын алып тастағанда, СТН, немесе CTH+VAC 50 %
тесетiн және шығаратын қиыстырылғандардан өзге, механикалық қайшылар (престерді қоса алғанда):
8462 31
сандық бағдарламамен басқарылатын
8446-тармағын алып тастағанда, СТН, немесе CTH+VAC 50 %
8462 39
өзгелері
8446-тармағын алып тастағанда, СТН, немесе CTH+VAC 50 %
тесетiн және шығаратын қиыстырылғандарды қоса алғанда, тесетiн немесе шабатын машиналар (престердi қоса):

8462.41
– – с числовым программным управлением
CTH, исключая пункт 8466, или CTH+VAC 50 %
8462.49
– – прочие
CTH, исключая пункт 8466, или CTH+VAC 50 %
– прочие:
8462.91
– – прессы гидравлические
CTH, исключая пункт 8466, или CTH+VAC 50 %
8462.99
– – прочие
CTH, исключая пункт 8466, или CTH+VAC 50 %
84.63
Станки для обработки металлов или металлокерамики без удаления материала прочие:
8463.10
– станки для волочения прутков, труб, профилей, проволоки или аналогичных изделий
CTH, исключая пункт 8466, или CTH+VAC 50 %
8463.20
– станки резьбонакатные
CTH, исключая пункт 8466, или CTH+VAC 50 %
8463.30
– машины для изготовления изделий из проволоки
CTH, исключая пункт 8466, или CTH+VAC 50 %
8463.90
– прочие
CTH, исключая пункт 8466, или CTH+VAC 50 %
84.64
Станки для обработки камня, керамики, бетона, асбоцемента или аналогичных минеральных материалов или для холодной обработки стекла:
8464.10
– станки пильные
CTH, исключая пункт 8466, или CTH+VAC 50 %
8464.20
– станки шлифовальные или полировальные
CTH, исключая пункт 8466, или CTH+VAC 50 %
8464.90
– прочие
CTH, исключая пункт 8466, или CTH+VAC 50 %
84.65
Станки (включая машины для сборки с помощью гвоздей, скоб, клея или другими способами) для обработки дерева, пробки, кости, эбонита, твердых пластмасс или аналогичных твердых материалов:
8465.10
– станки, способные выполнять различные операции по механической обработке без смены инструмента между этими операциями
CTH, исключая пункт 8466, или CTH+VAC 50 %
– прочие:
8465.91
– – пилы механические
CTH, исключая пункт 8466, или CTH+VAC 50 %
8465.92
– – станки строгальные, фрезерные или строгально-калевочные
CTH, исключая пункт 8466, или CTH+VAC 50 %
8465.93
– – станки шлифовальные, пескошлифовальные или полировальные
CTH, исключая пункт 8466, или CTH+VAC 50 %
8465.94
– – машины гибочные или сборочные
CTH, исключая пункт 8466, или CTH+VAC 50 %
8465.95
– – станки сверлильные или долбежные
CTH, исключая пункт 8466, или CTH+VAC 50 %
8465.96
– – станки рубильные, дробильные или лущильные
CTH, исключая пункт 8466, или CTH+VAC 50 %
8465.99
– – прочие
CTH, исключая пункт 8466, или CTH+VAC 50 %
84.66
Части и принадлежности, предназначенные исключительно или в основном для оборудования товарных позиций 8456 – 8465, включая приспособления для крепления инструмента или деталей, самораскрывающиеся резьбонарезные головки, делительные головки и другие специальные приспособления к станкам; приспособления для крепления рабочих инструментов для всех типов ручных инструментов:

8462 41
сандық бағдарламамен басқарылатын
8446-тармағын алып тастағанда, СТН, немесе CTH+VAC 50 %
8462 49
өзгелері
8446-тармағын алып тастағанда, СТН, немесе CTH+VAC 50 %
өзгелері:
8462 91
гидравликалық престер
8446-тармағын алып тастағанда, СТН, немесе CTH+VAC 50 %
8462 99
өзгелері
8446-тармағын алып тастағанда, СТН, немесе CTH+VAC 50 %
8463
Материалды алып тастамастан металдарды немесе металл қышты өңдеуге арналған өзге де станоктар:
8463 10
шыбықтарды, түтiктердi, профильдердi, сымдарды немесе осыған ұқсас бұйымдарды созуға арналған станоктар
8446-тармағын алып тастағанда, СТН, немесе CTH+VAC 50 %
8463 20
бұранда салу станоктары
8446-тармағын алып тастағанда, СТН, немесе CTH+VAC 50 %
8463 30
сымнан бұйымдар дайындауға арналған машиналар
8446-тармағын алып тастағанда, СТН, немесе CTH+VAC 50 %
8463 90
өзгелері
8446-тармағын алып тастағанда, СТН, немесе CTH+VAC 50 %
8464
Тастарды, қышты, бетонды, асбоцементті немесе ұқсас минералды материалдарды өңдеуге немесе шыныны суық күйінде өңдеуге арналған станоктар:
8464 10
аралау станоктары
8446-тармағын алып тастағанда, СТН, немесе CTH+VAC 50 %
8464 20
тегiстеу немесе жалтырату станоктары
8446-тармағын алып тастағанда, СТН, немесе CTH+VAC 50 %
8464 90
өзгелері
8446-тармағын алып тастағанда, СТН, немесе CTH+VAC 50 %
8465
Ағаш, тығын, сүйек, эбонит, қатты пластмассалар немесе осыған ұқсас қатты материалдар өңдеуге арналған станоктар (шегелердiң, қапсырмалардың, желiмнiң көмегiмен немесе өзге тәсiлдермен жинауға арналған машиналарды қоса алғанда):
8465 10
операциялардың арасында аспап ауыстырмай әртүрлi механикалық өңдеу операцияларын орындауға қабiлеттi станоктар
8446-тармағын алып тастағанда, СТН, немесе CTH+VAC 50 %
өзгелері:
8465 91
механикалық аралар
8446-тармағын алып тастағанда, СТН, немесе CTH+VAC 50 %
8465 92
сүргiлеу, фрезерлеу немесе сүргiлеу-шыңдау станоктары
8446-тармағын алып тастағанда, СТН, немесе CTH+VAC 50 %
8465 93
тегiстеу, құммен тегістеу немесе жалтырату станоктары
8446-тармағын алып тастағанда, СТН, немесе CTH+VAC 50 %
8465 94
ию немесе жинау машиналары
8446-тармағын алып тастағанда, СТН, немесе CTH+VAC 50 %
8465 95
бұрғылау немесе қашау станоктары
8446-тармағын алып тастағанда, СТН, немесе CTH+VAC 50 %
8465 96
шабу, ұсату немесе аршу станоктары
8446-тармағын алып тастағанда, СТН, немесе CTH+VAC 50 %
8465 99
өзгелері
8446-тармағын алып тастағанда, СТН, немесе CTH+VAC 50 %
8466
Аспаптарды немесе бөлшектердi бекітуге арналған құрылғыларды, өздiгiнен ашылатын бұранда кесу бастиектерiн, бөлу бас тиектерiн және станоктардың өзге де арнайы құрылғыларын қоса алғанда, тек қана немесе негiзiнен 8456 – 8465-тауарлық позицияларының жабдықтарына арналған бөлiктер мен керек-жарақтар; қол аспаптарының барлық түрлерiне арналған жұмыс аспаптарын бекiту құрылғылары:

8470.30
– машины счетные прочие
CTH, исключая пункт 8473, или CTH+VAC 40%
8470.50
– аппараты кассовые
CTH, исключая пункт 8473, или CTH+VAC 40%
8470.90
– прочие
CTH, исключая пункт 8473, или CTH+VAC 40%
84.71
Вычислительные машины и их блоки; магнитные или оптические считывающие устройства, машины для переноса данных на носители информации в кодированной форме и машины для обработки подобной информации, в другом месте не поименованные или не включенные:
8471.30
– машины вычислительные портативные массой не более 10 кг, состоящие, по крайней мере, из центрального блока обработки данных, клавиатуры и дисплея
CTH, исключая пункт 8473, или CTH+VAC 40%
– машины вычислительные прочие:
8471.41
– – содержащие в одном корпусе, по крайней мере, центральный блок обработки данных и устройство ввода и вывода, объединенные или нет
CTH, исключая пункт 8473, или CTH+VAC 40%
8471.49
– – прочие, поставляемые в виде систем
CTH, исключая пункт 8473, или CTH+VAC 40%
8471.50
– блоки обработки данных, отличные от описанных в субпозиции 8471 41 или 8471 49, содержащие или не содержащие в одном корпусе одно или два из следующих устройств: запоминающие устройства, устройства ввода, устройства вывода
CTH, исключая пункт 8473, или CTH+VAC 40%
8471.60
– устройства ввода или вывода, содержащие или не содержащие в одном корпусе запоминающие устройства
CTH, исключая пункт 8473, или CTH+VAC 40%
8471.70
– устройства запоминающие
CTH, исключая пункт 8473, или CTH+VAC 40%
8471.80
– устройства вычислительных машин прочие
CTH, исключая пункт 8473, или CTH+VAC 40%
8471.90
– прочие
CTH, исключая пункт 8473, или CTH+VAC 40%
84.72
Оборудование конторское (например, гектографические или трафаретные множительные аппараты, машины адресовальные, автоматические устройства для выдачи банкнот, машины для сортировки, подсчета или упаковки монет, машинки для заточки карандашей, перфорационные машины или машины для скрепления скобами) прочее:
8472.10
– машины копировально-множительные
CTH, исключая пункт 8473, или CTH+VAC 50%
8472.30
– машины для сортировки или складывания, или укладки в конверты, или перевязывания почтовой корреспонденции, машины для вскрытия, закрывания или запечатывания почтовой корреспонденции и машины для наклеивания или гашения почтовых марок
CTH, исключая пункт 8473, или CTH+VAC 50%
8472.90
– прочие

8470 30
өзге де есептеу машиналары
8473-тармағын алып тастағанда, СТН, немесе CTH+VAC 40%
8470 50
кассалық аппараттар
8473-тармағын алып тастағанда, СТН, немесе CTH+VAC 40%
8470 90
өзгелері
8473-тармағын алып тастағанда, СТН, немесе CTH+VAC 40%
8471
Есептеу машиналары және олардың блоктары; басқа жерде аталмаған және енгiзiлмеген магниттiк немесе оптикалық санау құрылғылары, деректердi кодталған нысандағы ақпарат тасымалдағыштарына және осыған ұқсас ақпаратты өңдеуге арналған машиналарға тасымалдауға арналған машиналар:
8471 30
ең болмағанда орталық деректер өңдеу блогынан, клавиатура мен дисплейден тұратын салмағы 10 кг-дан аспайтын портативті сандық есептеу машиналары
8473-тармағын алып тастағанда, СТН, немесе CTH+VAC 40%
өзге де сандық есептеу машиналары:
8471 41
бiр корпуста ең болмағанда орталық деректерді өңдеу блогы мен бiрiктiрiлген немесе бiрiктiрiлмеген енгiзу және шығару құрылғылары болатын
8473-тармағын алып тастағанда, СТН, немесе CTH+VAC 40%
8471 49
жүйелер түрiнде жеткiзiлетiн өзге де
8473-тармағын алып тастағанда, СТН, немесе CTH+VAC 40%
8471 50
8471 41 немесе 8471 49-қосалқы позицияларында сипатталғандардан өзгеше, бiр корпуста мынадай құрылғылардың: есте сақтау құрылғысының, енгiзу құрылғысының, шығару құрылғысының бipeуi немесе екеуi болатын деректер өңдеу блоктары
8473-тармағын алып тастағанда, СТН, немесе CTH+VAC 40%
8471 60
бiр корпуста есте сақтау құрылғысын қамтитын немесе қамтымайтын енгiзу немесе шығару құрылғылары
8473-тармағын алып тастағанда, СТН, немесе CTH+VAC 40%
8471 70
есте сақтау құрылғылары
8473-тармағын алып тастағанда, СТН, немесе CTH+VAC 40%
8471 80
өзге де есептеу машиналарының құрылғылары
8473-тармағын алып тастағанда, СТН, немесе CTH+VAC 40%
8471 90
өзгелері
8473-тармағын алып тастағанда, СТН, немесе CTH+VAC 40%
8472
Өзге де кеңсе жабдықтары (мысалы, гектографиялық немесе трафареттік көбейту аппараттары, жөнелту машиналары, банкноттарды беруге арналған автоматты құрылғылар, монеталарды сорттауға, есептеуге немесе буып-түюге арналған машиналар, қарындаштарды ұштауға арналған машинкалар, перфорациялық машиналар немесе қапсырмалармен бекiтуге арналған машиналар):
8472 10
көшiру-көбейту машиналары
8473-тармағын алып тастағанда, СТН, немесе CTH+VAC 50%
8472 30
сорттауға немесе қаттауға немесе конверттерге салуға, немесе пошта хат-хабарларын байлауға арналған машиналар, пошта хат-хабарларын ашуға, жабуға немесе мөр басуға арналған машиналар және пошта маркаларын желiмдеуге немесе аластауға арналған машиналар
8473-тармағын алып тастағанда, СТН, немесе CTH+VAC 50%
8472 90
өзгелері

CTH, исключая пункт 8473, или CTH+VAC 50%
84.73
Части и принадлежности (кроме футляров, чехлов для транспортировки и аналогичных изделий), предназначенные исключительно или в основном для машин товарных позиций 8469 – 8472:
8473.10
– части и принадлежности машин товарной позиции 8469
CTH
– части и принадлежности машин товарной позиции 8470:
8473.21
– – машин счетных электронных субпозиции 8470 10, 8470 21 или 8470 29
CTH или VAC 50 %
8473.29
– – прочие:
CTH
8473.30
– части и принадлежности машин товарной позиции 8471
CTH или VAC 50 %
8473.40
– части и принадлежности машин товарной позиции 8472
CTH
8473.50
– части и принадлежности, в равной степени предназначенные для машин, входящих в две или более товарные позиции 8469 – 8472
CTH
84.74
Оборудование для сортировки, грохочения, сепарации, промывки, измельчения, размалывания, смешивания или перемешивания грунта, камня, руд или других минеральных ископаемых в твердом (в том числе порошкообразном или пастообразном) состоянии; оборудование для агломерации, формовки или отливки твердого минерального топлива, керамических составов, незатвердевшего цемента, гипсовых материалов или других минеральных продуктов в порошкообразном или пастообразном состоянии; машины формовочные для изготовления литейных форм из песка:
8474.10
– машины для сортировки, грохочения, сепарации или промывки
CTH или CTSH+VAC 50 %
8474.20
– машины для измельчения или размалывания
CTH или CTSH+VAC 50 %
– машины для смешивания или перемешивания:
8474.31
– – бетономешалки или растворосмесители
CTH или CTSH+VAC 50 %
8474.32
– – машины для смешивания минеральных веществ с битумом
CTH или CTSH+VAC 50 %
8474.39
– – прочие
CTH или CTSH+VAC 50 %
8474.80
– оборудование прочее
CTH или CTSH+VAC 50 %
8474.90
– части
CTH
84.75
Машины для сборки электрических или электронных ламп, трубок или электронно-лучевых трубок или газоразрядных ламп в стеклянных колбах; машины для изготовления или горячей обработки стекла или изделий из стекла:
8475.10
– машины для сборки электрических или электронных ламп, трубок или электронно-лучевых трубок или газоразрядных ламп в стеклянных колбах
CTH или CTSH+40%
– машины для изготовления или горячей обработки стекла или изделий из стекла:
8475.21
– – машины для изготовления оптического волокна и его заготовок
CTH или CTSH+40%
8475.29
– – прочие
CTH или CTSH+40%
8475.90
– части
CTH
84.76
Автоматы торговые (например, для продажи почтовых марок, сигарет, продовольственных товаров или напитков), включая автоматы для размена банкнот и монет:
– автоматы для продажи напитков:

8473-тармағын алып тастағанда, СТН, немесе CTH+VAC 50%
8473
Тек қана немесе негiзiнен 8469 – 8472-тауарлық позицияларының машиналарына арналған бөлiктер мен керек-жарақтар (тасымалдауға арналған қаптардан, қаптамалардан және осыған ұқсас бұйымдардан өзге):
8473 10
8469-тауарлық позициясы машиналарының бөлiктерi мен керек-жарақтары
CTH
8470-тауарлық позициясы машиналарының бөлiктерi мен керек-жарақтары:
8473 21
8470 10, 8470 21 немесе 8470 29-қосалқы позиция электронды есептеу машиналарының
CTH немесе VAC 50 %
8473 29
өзгелері:
CTH
8473 30
8471-тауарлық позициясы машиналарының бөлiктерi мен керек-жарақтары
CTH немесе VAC 50 %
8473 40
8472-тауарлық позициясы машиналарының бөлiктерi мен керек-жарақтары
CTH
8473 50
8469 – 8472-тауарлық позицияларының екеуiне немесе одан да көбiне кіретін машиналарға тең дәрежеде арналған бөлiктер мен керек-жарақтар
CTH
8474
Қатты күйiндегi (оның iшiнде ұнтақ немесе қоймалжың) топырақты, тасты, руданы немесе өзге де минералды қазбаларды сорттау, елеу, айыру, шаю, ұсақтау, ұнтақтау, қосу немесе араластыруға арналған жабдықтар; қатты минералдық отынды, қыш құрамды, қатпаған цементтi, гипстi материалдарды немесе ұнтақ және қоймалжың күйдегi өзге де минералдық өнiмдердi агломерациялауға, қалыптауға немесе құюға арналған жабдықтар, құмнан құю қалыптарын жасауға арналған қалыптау машиналары:
8474 10
сорттау, елеу, айыру, шаюға арналған машиналар
CTH немесе CTSH+VAC 50 %
8474 20
уатуға немесе ұсақтауға арналған машиналар
CTH немесе CTSH+VAC 50 %
араластыруға және аударып араластыруға арналған машиналар:
8474 31
бетон араластырғыштар немесе ерiтiндi қосқыштар
CTH немесе CTSH+VAC 50 %
8474 32
минералды заттарды битуммен қосуға арналған машиналар
CTH немесе CTSH+VAC 50 %
8474 39
өзгелері
CTH немесе CTSH+VAC 50 %
8474 80
өзге де жабдықтар
CTH немесе CTSH+VAC 50 %
8474 90
бөліктері
CTH
8475
Электp немесе электрондық шамдарды, түтікшелердi немесе электрондық-сәулелiк түтiкшелердi немесе шыны колбалардағы газды-разрядты шамдарды құрастыруға арналған машиналар; шыныны немесе шыны бұйымдарын жасауға немесе ыстықтай өңдеуге арналған машиналар:
8475 10
электр немесе электрондық шамдарды, түтiкшелердi немесе электрондық-сәулелiк түтiкшелердi немесе шыны колбалардағы газды-разрядты шамдарды құрастыруға арналған машиналар
CTH немесе CTSH+40%
шыныны немесе шыны бұйымдарын жасауға немесе ыстықтай өңдеуге арналған машиналар:
8475 21
оптикалық талшықты немесе оның дайындамаларын дайындауға арналған машиналар
CTH немесе CTSH+40%
8475 29
өзгелері
CTH немесе CTSH+40%
8475 90
бөліктері
CTH
8476
Банкноттар мен монеталарды айыруға арналған автоматтарды қoca алғанда, сауда автоматтары (мысалы, пошта маркаларын, сигареттердi, азық-түлiк тауарлары мен сусындарды сатуға арналған):
сусындар сатуға арналған автоматтар:

8483.40
– зубчатые передачи, кроме зубчатых колес, цепных звездочек и других отдельно представленных элементов передач; шариковые или роликовые винтовые передачи; коробки передач и другие вариаторы скорости, включая гидротрансформаторы
CTH или CTSH+VAC 50%
8483.50
– маховики и шкивы, включая блоки шкивов
CTH или CTSH+VAC 50%
8483.60
– муфты и устройства для соединения валов (включая универсальные шарниры)
CTH или CTSH+VAC 50%
8483.90
– зубчатые колеса, цепные звездочки и другие элементы передач, представленные отдельно; части
CTH или CTSH+VAC 50%
84.84
Прокладки и аналогичные соединительные элементы из листового металла в сочетании с другим материалом или состоящие из двух или более слоев металла; наборы или комплекты прокладок и аналогичных соединительных элементов, различных по составу, упакованные в пакеты, конверты или аналогичную упаковку; механические уплотнения:
8484.10
– прокладки и аналогичные соединительные элементы из листового металла в сочетании с другим материалом или состоящие из двух или более слоев металла
CTH или VAC 40 %
8484.20
– механические уплотнения
CTH или VAC 40 %
8484.90
– прочие
CTH или VAC 40 %
84.86
Машины и аппаратура, используемые исключительно или в основном для производства полупроводниковых булей или пластин, полупроводниковых приборов, электронных интегральных схем или плоских дисплейных панелей; машины и аппаратура, упомянутые в примечании 9(C) к этой главе; части и принадлежности:
8486.10
– машины и аппаратура для производства булей или пластин
CTH или CTSH+VAC 40%
8486.20
– машины и аппаратура для производства полупроводниковых приборов или электронных интегральных схем
CTH или CTSH+VAC 40%
8486.30
– машины и аппаратура для производства плоских дисплейных панелей
CTH или CTSH+VAC 40%
8486.40
– машины и аппаратура, упомянутые в примечании 9(C) к данной главе
CTH
8486.90
– части и принадлежности
CTH
84.87
Части оборудования, не имеющие электрических соединений, изоляторов, контактов, катушек или других электрических деталей, неупомянутые или невключенные в данной главе
8487.10
– винты для судов и их лопасти
CTH
8487.90
– прочие
CTH
ГРУППА 85
ЭЛЕКТРИЧЕСКИЕ МАШИНЫ И ОБОРУДОВАНИЕ, ЗАПАСНЫЕ ЧАСТИ; ЗВУКОЗАПИСЫВАЮЩАЯ И ЗВУКОВОСПРОИЗВОДЯЩАЯ АППАРАТУРА, АППАРАТУРА ДЛЯ ЗАПИСИ И ВОСПРОИЗВЕДЕНИЯ ТЕЛЕВИЗИОННОГО ИЗОБРАЖЕНИЯ И ЗВУКА, А ТАКЖЕ ИХ ЧАСТИ И ПРИНАДЛЕЖНОСТИ
85.01
Двигатели и электрические генераторы (кроме электрогенераторных установок):

8483 40
тiстi дөңгелектерден, тiзбектi жұлдызшалардан және берiлiстердiң өзге де жеке жеткiзiлетiн элементтерден өзге, тiстi берiлiстер; түйіршікті немесе шығыршықты бұрама берiлiстер; гидротрансформаторларды қоса алғанда, берiлiс қораптары мен өзге де жылдамдық өзгерткiштер
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8483 50
шкивтердiң блоктарын қоса алғанда, тегершiктер мен шкивтер
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8483 60
жалғастырғыштар мен бiлiктердi бірiктiруге арналған құрылғылар (әмбебап булықтарды қоса алғанда)
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8483 90
тiстi дөңгелектер, тiзбектi жұлдызшалар және жеке жеткiзiлетiн өзге де берiлiс элементтерi; бөліктері
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8484
Басқа материалмен қосылған немесе металдың екi немесе одан да көп қабаттарынан тұратын табақтық металдан жасалған төсемдер мен осыған ұқсас бiрiктiргiш элементтер; пакеттерге, конверттерге немесе осыған ұқсас бумаларға салынған төсемдердiң және ұқсас бiрiктiру элементтерiнiң жинақтары немесе жиынтықтары; механикалық нығыздағыштар:
8484 10
өзге материалмен қосылған немесе металдың екi немесе одан да көп қабаттарынан тұратын табақтық металдан жасалған төсемдер мен осыған ұқсас бiрiктiргiш элементтер
CTH немесе VAC 40 %
8484 20
механикалық нығыздағыштар
CTH немесе VAC 40 %
8484 90
өзгелері
CTH немесе VAC 40 %
8486
Тек қана немесе негізінен жартылайөткізгіштік бульдер немесе пластиналар, жартылайөткізгіш аспаптар, электронды интегралды сызбалар мен жазық дисплей панельдерді өндіруде пайдаланылатын машиналар мен аппаратура; осы топтың 9В- ескертпесінде аталған машиналар мен аппаратура; бөліктері мен керек-жарақтары:
8486 10
бульдер немесе пластиналар өндіруде пайдаланылатын машиналар мен аппаратура
CTH немесе CTSH+VAC 40%
8486 20
жартылайөткізгіш аспаптар немесе, электронды интегралды сызбалар өндіруде пайдаланылатын машиналар мен аппаратура
CTH немесе CTSH+VAC 40%
8486 30
жазық дисплей панельдерді өндіруге арналған машиналар мен аппаратура
CTH немесе CTSH+VAC 40%
8486 40
осы топтың 9В-ескертпесінде аталған машиналар мен аппаратура
CTH
8486 90
бөліктері мен керек-жарақтары
CTH
8487
Осы топтың басқа жерлерінде аталмаған немесе енгізілмеген, электр қосылыстары, оқшаулатқыштары, түйіспелері, орауыштары немесе өзге де электр бөлшектері жоқ жабдықтардың бөліктері:
8487 10
кемелерге арналған бұрамалар мен олардың қалақшалары
CTH
8487 90
өзгелері
CTH
85-топ
Электр машиналары мен жабдықтар, олардың бөліктері; дыбыс жазғыш және дыбыс шығарғыш аппараттар, телевизиялық бейне мен дыбысты жазуға және шығаруға арналған аппараттар, олардың бөліктері мен керек-жарақтары
8501
Электр қозғалтқыштары және генераторлары (электрогенераторлық қондырғылардан өзге):

8501.10
– двигатели мощностью не более 37,5 Вт
CTH, исключая пункт 8503, или CTH+VAC 50 %
8501.20
– универсальные двигатели переменного/постоянного тока мощностью более 37,5 Вт
CTH, исключая пункт 8503, или CTH+VAC 50 %
– двигатели постоянного тока прочие; генераторы постоянного тока:
8501.31
– двигатели мощностью не более 750 Вт
CTH, исключая пункт 8503, или CTH+VAC 50 %
8501.32
– двигатели мощностью более 750 Вт, но не более 75 кВт
CTH, исключая пункт 8503, или CTH+VAC 50 %
8501.33
– двигатели мощностью более 75 кВт, но не более 375 кВт
CTH, исключая пункт 8 503, или CTH+VAC 50 %
8501.34
– двигатели мощностью более 375 кВт
CTH, исключая пункт 8503, или CTH+VAC 50 %
8501.40
– однофазные двигатели переменного тока, прочие
CTH, исключая пункт 8503, или CTH+VAC 50 %
– многофазные двигатели переменного тока, прочие:
8501.51
– двигатели мощностью не более 750 Вт
CTH, исключая пункт 8503, или CTH+VAC 50 %
8501.52
– двигатели мощностью более 750 Вт, но не более 75 кВт
CTH, исключая пункт 8503, или CTH+VAC 50 %
8501.53
– двигатели мощностью более 75 кВт
CTH, исключая пункт 8503, или CTH+VAC 50 %
– генераторы переменного тока (синхронные генераторы):
8501.61
– генераторы мощностью не более 75 кВА
CTH, исключая пункт 8503, или CTH+VAC 50 %
8501.62
– генераторы мощностью более 75 кВА, но не более 375 кВА
CTH, исключая пункт 8503, или CTH+VAC 50 %
8501.63
– генераторы мощностью более 375 кВА, но не более 750 кВА
CTH, исключая пункт 8503, или CTH+VAC 50 %
8501.64
– генераторы мощностью более 750 кВА
CTH, исключая пункт 8503, или CTH+VAC 50 %
85.02
Электрогенераторные установки и вращающиеся электрические преобразователи
– установки электрогенераторные с поршневым двигателем внутреннего сгорания с воспламенением от сжатия (дизелем или полудизелем):
8502.11
– установки мощностью не более 75 кВА
CTH, исключая пункт 8503, или CTH+VAC 50 %
8502.12
– установки мощностью более 75 кВА, но не более 375 кВА
CTH, исключая пункт 8503, или CTH+VAC 50 %
8502.13
– установки мощностью более 375 кВА
CTH, исключая пункт 8503, или CTH+VAC 50 %
8502.20
– установки электрогенераторные с поршневым двигателем внутреннего сгорания с искровым зажиганием
CTH, исключая пункт 8503, или CTH+VAC 50 %
– прочие электрогенераторные установки
8502.31
– – ветроэнергетические
CTH, исключая пункт 8503, или CTH+VAC 50 %
8502.39
– – прочие
CTH, исключая пункт 8503, или CTH+VAC 50 %
8502.40
– электрические вращающиеся преобразователи

8501 10
қуаттылығы 37,5 Вт-тан аспайтын қозғалтқыштар
8503-тармағын алып тастағанда, СТН, немесе CTH+VAC 50 %
8501 20
қуаттылығы 37,5 Вт-тан астам ауыспалы /тұрақты тоқ әмбебап қозғалтқыштары
8503-тармағын алып тастағанда, СТН, немесе CTH+VAC 50 %
өзге де тұрақты тоқ қозғалтқыштары; тұрақты тоқ генераторлары:
8501 31
қуаттылығы 750 Вт-тан аспайтын
8503-тармағын алып тастағанда, СТН, немесе CTH+VAC 50 %
8501 32
қуаттылығы 750 Вт-тан астам, бірақ 75 кВт-тан аспайтын
8503-тармағын алып тастағанда, СТН, немесе CTH+VAC 50 %
8501 33
қуаттылығы 75 кВт-тан астам, бірақ 375 кВт-тан аспайтын
8503-тармағын алып тастағанда, СТН, немесе CTH+VAC 50 %
8501 34
қуаттылығы 375 кВт-тан астам
8503-тармағын алып тастағанда, СТН, немесе CTH+VAC 50 %
8501 40
өзге де бiр фазалы ауыспалы тоқ қозғалтқыштары
8503-тармағын алып тастағанда, СТН, немесе CTH+VAC 50 %
өзге де көп фазалы ауыспалы тоқ қозғалтқыштары:
8501 51
қуаттылығы 750 Вт-тан аспайтын
8503-тармағын алып тастағанда, СТН, немесе CTH+VAC 50 %
8501 52
қуаттылығы 750 Вт-тан астам, бірақ 75 кВт-тан аспайтын
8503-тармағын алып тастағанда, СТН, немесе CTH+VAC 50 %
8501 53
қуаттылығы 75 кВт-тан астам
8503-тармағын алып тастағанда, СТН, немесе CTH+VAC 50 %
ауыспалы тоқ генераторлары (ілеспелі генераторлар):
8501 61
қуаттылығы 75 кВА-дан аспайтын
8503-тармағын алып тастағанда, СТН, немесе CTH+VAC 50 %
8501 62
қуаттылығы 75 кВА-дан астам, бірақ 375 кВА-дан аспайтын
8503-тармағын алып тастағанда, СТН, немесе CTH+VAC 50 %
8501 63
қуаттылығы 375 кВА-дан астам, бірақ 750 кВА-дан аспайтын
8503-тармағын алып тастағанда, СТН, немесе CTH+VAC 50 %
8501 64
қуаттылығы 750 кВА-дан астам
8503-тармағын алып тастағанда, СТН, немесе CTH+VAC 50 %
8502
Электрогенераторлық қондырғы және айналмалы электрлi өзгерткiш:
сығылудан от алатын поршеньдi iшкi жану қозғалтқышы бар электрогенераторлы қондырғылар (дизель немесе жартылай дизель):
8502 11
қуаттылығы 75 кВА-дан аспайтын
8503-тармағын алып тастағанда, СТН, немесе CTH+VAC 50 %
8502 12
қуаттылығы 75 кВА-дан астам, бірақ 375 кВА-дан аспайтын
8503-тармағын алып тастағанда, СТН, немесе CTH+VAC 50 %
8502 13
қуаттылығы 375 кВА-дан астам
8503-тармағын алып тастағанда, СТН, немесе CTH+VAC 50 %
8502 20
ұшқыннан от алатын поршеньдi iшкi жану қозғалтқышы бар электрогенераторлы қондырғылар
8503-тармағын алып тастағанда, СТН, немесе CTH+VAC 50 %
өзге де электрогенераторлы қондырғылар:
8502 31
жел энергиясымен жұмыс істейтін
8503-тармағын алып тастағанда, СТН, немесе CTH+VAC 50 %
8502 39
өзгелері
8503-тармағын алып тастағанда, СТН, немесе CTH+VAC 50 %
8502 40
айналмалы электр өзгерткiштері

8508.11
– мощностью не более 1500 Вт, имеющие мешок для сбора пыли или другой пылесборник объемом не более 20 л
CTH или CTSH+VAC 40%
8508.19
– прочие
CTH или CTSH+VAC 40%
8508.60
– прочие пылесосы
CTH или CTSH+VAC 40%
8508.70
– части
CTH
85.09
Электромеханические бытовые машины со встроенным электродвигателем, кроме пылесосов товарной позиции 8508
8509.40
– измельчители пищевых продуктов и миксеры; соковыжималки для фруктов или овощей
CTH или CTSH+VAC 50%
8509.80
– прочие приборы
CTH или CTSH+VAC 50%
8509.90
– части
CTH
85.10
Электробритвы, машинки для стрижки волос и приспособления для удаления волос со встроенным электродвигателем
8510.10
– электробритвы
CTH или CTSH+VAC 40%
8510.20
– машинки для стрижки волос
CTH или CTSH+VAC 40%
8510.30
– приспособления для удаления волос
CTH или CTSH+VAC 40%
8510.90
– части
CTH
85.11
Электрооборудование для зажигания или пуска двигателей внутреннего сгорания с воспламенением от искры или от сжатия горючей смеси (например, магнето, катушки зажигания, свечи зажигания, свечи накаливания, стартеры); генераторы (например, постоянного и переменного тока) и прерыватели типа используемых вместе с такими двигателями
8511.10
– свечи зажигания
CTH или CTSH+VAC 50%
8511.20
– магнето разных типов; магнитные маховики
CTH или CTSH+VAC 50%
8511.30
– распределители; катушки зажигания
CTH или CTSH+VAC 50%
8511.40
– стартеры и стартер-генераторы
CTH или CTSH+VAC 50%
8511.50
– прочие генераторы
CTH или CTSH+VAC 50%
8511.80
– прочее оборудование
CTH или CTSH+VAC 50%
8511.90
– части
CTH
85.12
Электроосветительное или сигнализационное оборудование (кроме изделий товарной позиции 8539), стеклоочистители, антиобледенители и противозапотеватели, используемые на велосипедах или моторных транспортных средствах
8512.10
– приборы освещения или визуальной сигнализации, используемые на велосипедах
CTH или CTSH+VAC 50%
8512.20
– прочие приборы освещения или визуальной сигнализации
CTH или CTSH+VAC 50%
8512.30
– приборы звуковой сигнализации
CTH или CTSH+VAC 50%
8512.40
– стеклоочистители, антиобледенители и противозапотеватели
CTH или CTSH+VAC 50%
8512.90
– части
CTH
85.13
Портативные электрические фонари, работающие от собственного источника энергии (например, батарей сухих элементов, аккумуляторов, магнето), кроме осветительного оборудования товарной позиции 8512
8513.10
– фонари
CTH
8513.90
– части
CTH
85.14
Печи и камеры промышленные или лабораторные электрические (включая действующие на основе явления индукции или диэлектpических потерь); промышленное или лабораторное оборудование для термической обработки материалов с помощью явления индукции или диэлектpических потерь:

8508 11
қуаттылығы 1500 Вт-тан аспайтын, көлемі 20л аспайтын шаң жинауға арналған қабы немесе өзге де шаң жинағышы бар
CTH немесе CTSH+VAC 40%
8508 19
өзгелері
CTH немесе CTSH+VAC 40%
8508 60
өзге де шаңсорғыштар
CTH немесе CTSH+VAC 40%
8508 70
бөліктері
CTH
8509
8508-тауарлық позициясының шаңсорғыштарынан өзге, орнатылған электр қозғалтқыштары бар тұрмыстық электромеханикалық машиналар:
8509 40
тамақ өнiмдерiн ұсатқыштар және араластырғыштар; жемiс-жидек немесе көкөнiстерге арналған шырын сыққыштар
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8509 80
өзге де аспаптар
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8509 90
бөліктері
CTH
8510
Электр ұстаралар, шаш қиюға арналған машинкалар және қосылған электр қозғалтқыштары бар шаш алуға арналған құрылғылар:
8510 10
электр ұстаралар
CTH немесе CTSH+VAC 40%
8510 20
шаш қиюға арналған машинкалар
CTH немесе CTSH+VAC 40%
8510 30
шаш алуға арналған құрылғылар
CTH немесе CTSH+VAC 40%
8510 90
бөліктері
CTH
8511
Ұшқыннан немесе жанғыш қоспаның қысымынан от алатын (мысалы, магнето, тұтану орауышы, тұтану оттығы, қызу оттығы, стартерлер) іштен жану қозғалтқыштарын тұтатуға немесе от алдыруға арналған электр жабдықтары; осындай қозғалтқыштармен бірге пайдаланылатын үлгідегі генераторлар (мысалы, тұрақты және ауыспалы тоқтың) және ажыратқыштар:
8511 10
тұтату оттықтары
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8511 20
әртүрлi үлгiдегi магнето; магниттi семсерлер
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8511 30
бөлгiштер; тұтату орауыштары
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8511 40
стартерлер және стартер– генераторлар
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8511 50
өзге де генераторлар
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8511 80
өзге де жабдықтар
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8511 90
бөліктері
CTH
8512
Электрмен жарықтандыру немесе дабыл беру жабдықтары (8539-тауарлық позициясындағы бұйымдардан бacқa), шыны тазартқыштар, велосипедтерде немесе моторлы көлік құралдарында пайдаланылатын мұздануға қарсы және булануға қарсы заттар:
8512 10
велосипедтерде пайдаланылатын жарықтандыру немесе көзбен көрiп дабыл беру құралдары
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8512 20
өзге де жарықтандыру немесе көзбен көрiп дабыл беру құралдары
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8512 30
дыбысты дабыл беру құралдары
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8512 40
шыны тазартқыш, мұздануға қарсы және булануға қарсы заттар
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8512 90
бөліктері
CTH
8513
8512-тауарлық позициясындағы жарықтандырғыш жабдықтардан өзге, өзiнiң жеке энергия көздерiнен (мысалы, құрғақ элементтер батареясы, аккумуляторлар, магнето) жұмыс iстейтiн ықшам электр шамдары:
8513 10
қолшамдар
CTH
8513 90
бөліктері
CTH
8514
Өнеркәсіптік немесе зертханалық электр пештері мен камералары (индукция құбылысы немесе диэлектpлік ысырап негізінде жұмыс істейтіндерін қоса алғанда); индукция құбылысы немесе диэлектpлік ысырап көмегімен материалдарды термикалық өңдеуге арналған өнеркәсіптік немесе зертханалық жабдықтар:

8514.10
– печи и камеры сопротивления
CTH или CTSH+VAC 50%
8514.20
– печи и камеры, действующие на основе явления индукции или диэлектpических потерь
CTH или CTSH+VAC 50%
8514.30
–прочие печи и камеры
CTH или CTSH+VAC 50%
8514.40
– оборудование для термической обработки материалов с помощью явления индукции или диэлектрических потерь прочее
CTH или CTSH+VAC 50%
8514.90
– части
CTH
85.15
Машины и аппараты для электрической (в том числе с электрическим нагревом газа), лазерной или другой световой или фотонной, ультразвуковой, электронно-лучевой, магнитно-импульсной или плазменно-дуговой низкотемпературной пайки, высокотемпературной пайки или сварки независимо от того, могут ли они выполнять операции резания или нет; машины и аппараты электрические для горячего напыления металлов или металлокерамики
– машины и аппараты для высокотемпературной пайки или низкотемпературной пайки:
8515.11
– паяльники и паяльные пистолеты для низкотемпературной пайки
CTH или CTSH+VAC 50%
8515.19
– прочие
CTH или CTSH+VAC 50%
– машины и аппараты для сварки металлов методом сопротивления:
8515.21
– автоматические или полуавтоматические
CTH или CTSH+VAC 50%
8515.29
– прочие
CTH или CTSH+VAC 50%
– машины и аппараты для дуговой (включая плазменно-дуговую) сварки металлов:
8515.31
– автоматические или полуавтоматические
CTH или CTSH+VAC 50%
8515.39
– прочие
CTH или CTSH+VAC 50%
8515.80
– прочие машины и аппараты
CTH или CTSH+VAC 50%
8515.90
– части
CTH
85.16
Электрические водонагреватели безынерционные или аккумулирующие, электронагреватели погружные; электрооборудование обогрева пространства и обогрева грунта, электротермические аппараты для ухода за волосами (например, сушилки для волос, бигуди, щипцы для горячей завивки) и сушилки для рук; электроутюги; прочие бытовые электронагревательные приборы; электрические нагревательные сопротивления, кроме указанных в товарной позиции 8545
8516.10
– электрические водонагреватели безынерционные или аккумулирующие и электронагреватели погружные
CTH или CTSH+VAC 40%
– электрооборудование обогрева пространства и обогрева грунта:
8516.21
– теплоаккумулирующие радиаторы
CTH или CTSH+VAC 40%
8516.29
– прочие
CTH или CTSH+VAC 55%
– электротермические аппараты для ухода за волосами или для сушки рук:
8516.31
– сушилки для волос
CTH или CTSH+VAC 40%
8516.32
– аппараты для ухода за волосами прочие
CTH или CTSH+VAC 40%
8516.33
– аппараты для сушки рук
CTH или CTSH+VAC 40%

8514 10
пештер мен кедергі камералары
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8514 20
индукция құбылысы немесе диэлектpлік ысырап негізінде жұмыс істейтін пештер мен камералар:
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8514 30
өзге де пештер мен камералар
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8514 40
индукция құбылысы немесе диэлектpлік ысырап көмегімен материалдарды термикалық өңдеуге арналған жабдық, өзгелері
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8514 90
бөліктері
CTH
8515
Кесу операцияларын орындай алуына немесе орындай алмауына қарамастан, электрмен (оның ішінде газды электрмен жылытатын), лазермен немесе өзге жарықпен немесе фотонмен, ультрадыбыспен, электронды сәулемен, магнитті импульспен немесе плазмалық доғамен төменгі температурада дәнекерлеуге, жоғары температурада дәнекерлеуге немесе пісіруге арналған машиналар мен аппараттар; металдарды немесе металл қышты ыстықтай суаруға арналған электр машиналар мен аппараттар:
жоғары температурада дәнекерлеуге немесе төменгі температурада дәнекерлеуге арналған машиналар мен аппараттар:
8515 11
төменгі температурада дәнекерлеуге арналған дәнекерлегіштер мен дәнекерлеу пистолеттері
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8515 19
өзгелері
CTH немесе CTSH+VAC 50%
металдарды кедергімен пісіруге арналған машиналар мен аппараттар:
8515 21
автоматты немесе жартылай автоматты
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8515 29
өзгелері
CTH немесе CTSH+VAC 50%
металдарды доғамен (плазмалық-доғалықты қоса алғанда) пісіруге арналған машиналар мен аппараттар:
8515 31
автоматты немесе жартылай автоматты
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8515 39
өзгелері
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8515 80
өзге де машиналар мен аппараттар
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8515 90
бөліктері
CTH
8516
Инерциясыз немесе жинақтауыш электрмен су жылытқыштар, батырмалы электр жылытқыштар; кеңістікті жылытатын және топырақты жылытатын электр жабдықтары, шашты күтуге арналған электротермиялық аппараттар (мысалы шаш кептіргіштер, бигудилер, ыстықтай бұйралайтын қыстырғыштар), қол кептіргіштер; электр үтіктер; өзге де тұрмыстық электр жылытқыш аспаптар; 8545-тауарлық позициясында көрсетілгендерден өзге, электр жылытқыш кедергілер:
8516 10
инерциясыз немесе жинақтауыш электрмен су жылытқыштар және батырмалы электр жылытқыштар
CTH немесе CTSH+VAC 40%
кеңістікті жылытатын және топырақты жылытатын электр жабдықтары:
8516 21
жылу жинақтайтын радиаторлар
CTH немесе CTSH+VAC 40%
8516 29
өзгелері
CTH немесе CTSH+VAC 55%
шаш күтіміне арналған электр термикалық аппараттар немесе электр қол кептіргіштер:
8516 31
шаш кептіргіштер
CTH немесе CTSH+VAC 40%
8516 32
шаш күтіміне арналған өзге де аппараттар
CTH немесе CTSH+VAC 40%
8516 33
қол кептіруге арналған аппараттар
CTH немесе CTSH+VAC 40%

8516.40
– электроутюги
CTH или CTSH+VAC 40%
8516.50
– микроволновые печи
CTH или CTSH+VAC 40%
8516.60
–прочие печи; электроплиты, электроплитки, варочные электрокотлы; грили и ростеры
CTH или CTSH+VAC 40%
– прочие приборы электронагревательные:
8516.71
– для приготовления кофе или чая
CTH или CTSH+VAC 40%
8516.72
– тостеры
CTH или CTSH+VAC 40%
8516.79
– прочие
CTH или CTSH+VAC 40%
8516.80
– электрические нагревательные сопротивления
CTH или CTSH+VAC 40%
8516.90
– части
CTH
85.17
Телефонные аппараты, включая телефонные аппараты для сотовых сетей связи или других беспроводных сетей связи; прочая аппаратура для передачи или приема голоса, изображений или других данных, включая аппаратуру для коммуникации в проводной или беспроводной связи (например, в локальной или глобальной сети связи), кроме передающей или приемной аппаратуры товарной позиции 8443, 8525, 8527 или 8528
– телефонные аппараты, включая телефонные аппараты для сотовых сетей связи или других беспроводных сетей связи:
8517.11
– телефонные аппараты для проводной связи с беспроводной трубкой
CTH или CTSH+VAC 40%
8517.12
– телефонные аппараты для сотовых сетей связи или других беспроводных сетей связи
CTH или CTSH+VAC 40%
8517.18
– прочие
CTH или CTSH+VAC 40%
– аппаратура для передачи или приема голоса, изображений или других данных, включая аппаратуру для коммуникации в сети проводной или беспроводной связи (например, в локальной или глобальной сети связи), прочая:
8517.61
– базовые станции
CTH или CTSH+VAC 40%
8517.62
– машины для приема, преобразования и передачи или восстановления голоса, изображений или других данных, включая коммутационные устройства и маршрутизаторы
CTH или CTSH+VAC 40%
8517.69
– прочие
CTH или CTSH+VAC 40%
8517.70
– части
CTH or VAC 50%
85.18
Микрофоны и подставки для них; громкоговорители, смонтированные или не смонтированные в корпусах; наушники и головные телефоны, объединенные или не объединенные с микрофоном, и комплекты, состоящие из микрофона и одного или более громкоговорителей; электрические усилители звуковой частоты; электpические звукоусилительные комплекты:
8518.10
– микрофоны и подставки для них
CTH или CTSH+VAC 40%
– громкоговорители, смонтированные или не смонтированные в корпусах:
8518.21
– одиночные громкоговорители, смонтированные в корпусах
CTH или CTSH+VAC 40%
8518.22
– комплекты громкоговорителей, смонтированных в одном корпусе
CTH или CTSH+VAC 40%

8516 40
электр үтіктер
CTH немесе CTSH+VAC 40%
8516 50
микротолқынды пештер
CTH немесе CTSH+VAC 40%
8516 60
өзге де пештер; электр плиталары, электр плиткалары, қайнататын электр қазандары; грильдер мен ростерлер
CTH немесе CTSH+VAC 40%
өзге де электр жылытқыш аспаптар:
8516 71
кофе немесе шай әзірлеуге арналған
CTH немесе CTSH+VAC 40%
8516 72
тостерлер
CTH немесе CTSH+VAC 40%
8516 79
өзгелері
CTH немесе CTSH+VAC 40%
8516 80
жылытқыш электр кедергілері
CTH немесе CTSH+VAC 40%
8516 90
бөліктері
CTH
8517
Ұялы байланыс жүйелері мен өзге де сымсыз байланыс жүйелеріне арналған телефон аппараттарын қоса алғанда, телефон аппараттары; 8443, 8525, 8527 немесе 8528-тауарлық позицияларының беру немесе қабылдау аппаратураларынан өзге сымды және сымсыз байланыс жүйелерінің (мысалы, жергілікті немесе жаһандық байланыс жүйелерінің) коммуникациясына арналған аппаратураны қоса алғанда, дауысты, бейнені немесе өзге де деректерді беруге және қабылдауға арналған өзге де аппаратура:
ұялы байланыс жүйелері мен өзге де сымсыз байланыс жүйелеріне арналған телефон аппараттарын қоса алғанда, телефон аппараттары:
8517 11
сымсыз тұтқасы бар сым байланысына арналған телефон аппараттары
CTH немесе CTSH+VAC 40%
8517 12
ұялы байланыс жүйелері мен өзге де сымсыз байланыс жүйелеріне арналған телефон аппараттары
CTH немесе CTSH+VAC 40%
8517 18
өзгелері
CTH немесе CTSH+VAC 40%
сымды және сымсыз байланыс жүйелерінің (мысалы, жергілікті немесе әлемдік байланыс жүйелерінің) коммуникациясына арналған аппаратураны қоса алғанда, дауысты, бейнені немесе өзге де деректерді беруге және қабылдауға арналған өзге де аппаратура:
8517 61
негізгі станциялар
CTH немесе CTSH+VAC 40%
8517 62
коммутациялық құрылғылар мен маршрутизаторларды қоса алғанда, дауысты, бейнені немесе өзге де деректерді беруге, түрлендіруге және қабылдауға немесе қалпына келтіруге арналған машиналар
CTH немесе CTSH+VAC 40%
8517 69
өзгелері
CTH немесе CTSH+VAC 40%
8517 70
бөліктері
CTH немесе VAC 50%
8518
Микрофондар мен олардың бекітпелері; корпустарға орнатылған немесе орнатылмаған дауыс ұлғайтқыштар; микрофонымен біріктірілген немесе біріктірілмеген, өзге киетін құлақшалар мен телефондар және микрофон мен бір немесе одан көп дауыс ұлғайтқыштан тұратын жинақталымдар; дыбыс жиілігін электр күшейткіштер; электр дыбыс күшейткіш жинақталымдар:
8518 10
микрофондар мен олардың бекітпелері
CTH немесе CTSH+VAC 40%
корпустарына орнатылған немесе орнатылмаған дауыс ұлғайтқыштар:
8518 21
корпусына орнатылған жалқы дауыс ұлғайтқыштар
CTH немесе CTSH+VAC 40%
8518 22
бір корпусқа орнатылған дауыс ұлғайтқыштар жинақталымдары
CTH немесе CTSH+VAC 40%

8525.60
– передающая аппаратура, включающая в свой состав приемную аппаратуру
CTH, исключая пункт 8529, или CTH+VAC 40 %
8525.80
– телевизионные камеры, цифровые камеры и записывающие видеокамеры
CTH, исключая пункт 8529, или CTH+VAC 40 %
85.26
Радиолокационная, радионавигационная аппаратура и радиоаппаратура дистанционного управления
8526.10
– Радиолокационная аппаратура
CTH, исключая пункт 8529, или CTH+VAC 50 %
– прочая:
CTH, исключая пункт 8529, или CTH+VAC 50 %
8526.91
– радионавигационная аппаратура
CTH, исключая пункт 8529, или CTH+VAC 50 %
8526.92
– радиоаппаратура дистанционного управления
CTH, исключая пункт 8529, или CTH+VAC 50 %
85.27
Приемная аппаратура для радиовещания, совмещенная или не совмещенная в одном корпусе со звукозаписывающей или звуковоспроизводящей аппаратурой или часами:
– широковещательные радиоприемники, способные работать без внешнего источника питания:
8527.12
– карманные кассетные плейеры с радиоприемником
CTH,исключая пункт 8529, или CTH+VAC 50 %
8527.13
– аппаратура, совмещенная со звукозаписывающей или звуковоспроизводящей аппаратурой, прочая
CTH,исключая пункт 8529, или CTH+VAC 50 %
8527.19
– прочие

8525 60
құрамында қабылдағыш аппаратурасы бар таратқыш аппаратура
8529-тармағын алып тастағанда, СТН, немесе CTH+VAC 40 %
8525 80
теледидар камералары, санды камералар және жазғыш бейнекамералар
8529-тармағын алып тастағанда, СТН, немесе CTH+VAC 40 %
8526
Радиолокаторлық, радионавигациялық аппаратура және қашықтықтан басқаратын радиоаппаратура:
8526 10
радиолокаторлық аппаратура
8529-тармағын алып тастағанда, СТН, немесе CTH+VAC 50 %
өзгелері:
8526 91
радионавигациялық аппаратура
8529-тармағын алып тастағанда, СТН, немесе CTH+VAC 50 %
8526 92
қашықтықтан басқаратын радиоаппаратура
8529-тармағын алып тастағанда, СТН, немесе CTH+VAC 50 %
8527
Бір корпуста дыбыс жазғыш немесе дыбыс шығарғыш аппаратурамен немесе сағатпен бірге орнатылған немесе орнатылмаған радиохабар таратуға арналған қабылдағыш аппаратура:
сыртқы қорек көзінсіз жұмыс істей алатын кең ауқымда хабар таратқыш радиоқабылдағыштар:
8527 12
радиоқабылдағышы бар кассеталы қалта плейерлер
8529-тармағын алып тастағанда, СТН, немесе CTH+VAC 50 %
8527 13
өзге де дыбыс жазғыш немесе шығарғыш құрылғыларымен бірге орнатылған аппаратура
8529-тармағын алып тастағанда, СТН, немесе CTH+VAC 50 %
8527 19
өзгелері

CTH,исключая пункт 8529, или CTH+VAC 50 %
– широковещательные радиоприемники, не способные работать без внешнего источника питания, используемые в моторных транспортных средствах:
8527.21
– совмещенные со звукозаписывающей или звуковоспроизводящей аппаратурой
CTH, исключая пункт 8529, или CTH+VAC 50 %
8527.29
– прочие
CTH, исключая пункт 8529, или CTH+VAC 50 %
– прочая:
CTH, исключая пункт 8529, или CTH+VAC 50 %

8529-тармағын алып тастағанда, СТН, немесе CTH+VAC 50 %
моторлы көлік құралдарында пайдаланылатын, сыртқы қорек көзінсіз жұмыс істей алмайтын кең ауқымды хабар таратқыш радиоқабылдағыштар:
8527 21
дыбыс жазғыш немесе шығарғыш аппаратурамен бірге орнатылған
8529-тармағын алып тастағанда, СТН, немесе CTH+VAC 50 %
8527 29
өзгелері
8529-тармағын алып тастағанда, СТН, немесе CTH+VAC 50 %
өзгелері:
8529-тармағын алып тастағанда, СТН, немесе CTH+VAC 50 %

8527.91
– совмещенная со звукозаписывающей или звуковоспроизводящей аппаратурой
CTH, исключая пункт 8529, или CTH+VAC 50 %
8527.92
– не совмещенная со звукозаписывающей или звуковоспроизводящей аппаратурой, но совмещенная с часами
CTH, исключая пункт 8529, или CTH+VAC 50 %
8527.99
– прочая
CTH, исключая пункт 8529, или CTH+VAC 50 %
85.28
Мониторы и проекторы, не включающие в свой состав приемную телевизионную аппаратуру; приемная аппаратура для телевизионной связи, включающая или не включающая в свой состав широковещательный радиоприемник или аппаратуру, записывающую или воспроизводящую звук или изображение:
– мониторы с электронно-лучевой трубкой:
8528.41
– используемые исключительно или главным образом в вычислительных системах товарной позиции 8471
CTH, исключая пункт 85.29, CTH+VAC 60%
8528.49
– прочие
CTH, исключая пункт 85.29, CTH+VAC 60%
– прочие мониторы:
CTH, исключая пункт 85.29, CTH+VAC 60%
8528.51
– используемые исключительно или главным образом в вычислительных системах товарной позиции 8471
CTH, исключая пункт 85.29, CTH+VAC 60%
8528.59
– прочие
CTH, исключая пункт 85.29, CTH+VAC 60%
– проекторы:

8527 91
дыбыс жазғыш немесе шығарғыш құрылғысымен бірге орнатылған
8529-тармағын алып тастағанда, СТН, немесе CTH+VAC 50 %
8527 92
дыбыс жазғыш немесе шығарғыш құрылғысымен бірге орнатылмаған, бірақ сағатпен бірге орнатылған
8529-тармағын алып тастағанда, СТН, немесе CTH+VAC 50 %
8527 99
өзгелері
8529-тармағын алып тастағанда, СТН, немесе CTH+VAC 50 %
8528
Құрамына теледидар қабылдағыш аппаратура енбейтін мониторлар мен проекторлар; құрамында кең ауқымды радиоқабылдағыш немесе дыбыс немесе бейне жазатын немесе шығаратын аппаратурасы бар не жоқ, теледидар байланысына арналған қабылдағыш аппаратура:
электронды-сәулелі түтікшесі бар мониторлар:
8528 41
тек қана немесе негізінен 8471-тауарлық позициясының есептеу жүйелерінде пайдаланылатын
85.29-тармағын алып тастағанда, СТН, CTH+VAC 60%
8528 49
өзгелері
85.29-тармағын алып тастағанда, СТН, CTH+VAC 60%
өзге де мониторлар:
8528 51
тек қана немесе негізінен 8471-тауарлық позициясының есептеу жүйелерінде пайдаланылатын
85.29-тармағын алып тастағанда, СТН, CTH+VAC 60%
8528 59
өзгелері
85.29-тармағын алып тастағанда, СТН, CTH+VAC 60%
проекторлар:

8528.61
–используемые исключительно или главным образом в вычислительных системах товарной позиции 8471
CTH, исключая пункт 85.29, CTH+VAC 60%
8528.69
– прочие
CTH, исключая пункт 85.29, CTH+VAC 60%
– приемная аппаратура для телевизионной связи, включающая или не включающая в свой состав широковещательный радиоприемник или аппаратуру, записывающую или воспроизводящую звук или изображение:
8528.71
– не предназначенная для включения в свой состав видеодисплея или экрана
CTH, исключая пункт 85.29, CTH+VAC 60%
8528.72
– прочая, цветного изображения
CTH, исключая пункт 85.29, CTH+VAC 60%
8528.73
– прочая, монохромного изображения
CTH, исключая пункт 85.29, CTH+VAC 60%
85.29
Части, предназначенные исключительно или в основном для аппаратуры товарных позиций 8525 – 8528:
8529.10
– антенны и антенные отражатели всех типов; части, используемые вместе с этими изделиями:
CTH или VAC 50 %
8529.90
– прочие:
CTH или VAC 50 %
85.30
Электрические устройства сигнализации, обеспечения безопасности или управления движением для железных дорог, трамвайных путей, автомобильных дорог, внутренних водных путей, парковочных сооружений, портов или аэродромов (кроме оборудования товарной позиции 8608):
8530.10
– оборудование для железнодорожных или трамвайных путей
CTH или CTSH+VAC 50%
8530.80
– прочее оборудование
CTH или CTSH+VAC 50%
8530.90
– части
CTH
85.31
Звуковое или визуальное электрооборудование сигнализационное (например, звонки, сирены, индикаторные панели, устройства сигнализационные охранные или устройства для подачи пожарного сигнала), кроме оборудования товарной позиции 8512 или 8530:
8531.10
– сигнализационные, охранные устройства или устройства для подачи пожарного сигнала и аналогичные устройства
CTH или CTSH+VAC 50%
8531.20
– индикаторные панели, включающие в себя устройства на жидких кристаллах или на светодиодах
CTH или CTSH+VAC 50%
8531.80
– прочие устройства
CTH или CTSH+VAC 50%
8531.90
– части
CTH
85.32
Электрические постоянные конденсаторы, переменные или подстроечные:
8532.10
– конденсаторы постоянной емкости для электрических цепей с частотой 50/60 Гц и рассчитанные на реактивную мощность не менее 0,5 кВА (конденсаторы силовые)
CTH или CTSH+VAC 50%
–прочие конденсаторы постоянной емкости:
8532.21
– танталовые
CTH или CTSH+VAC 50%
8532.22
– алюминиевые электролитические
CTH или CTSH+VAC 50%
8532.23
– керамические однослойные
CTH или CTSH+VAC 50%
8532.24
–керамические многослойные
CTH или CTSH+VAC 50%
8532.25
– с бумажным или пластмассовым диэлектриком
CTH или CTSH+VAC 50%
8532.29
– прочие
CTH или CTSH+VAC 50%
8532.30
– конденсаторы переменной емкости или подстроечные
CTH или CTSH+VAC 50%

8528 61
тек қана немесе негізінен 8471-тауарлық позициясының есептеу жүйелерінде пайдаланылатын
85.29-тармағын алып тастағанда, СТН, CTH+VAC 60%
8528 69
өзгелері
85.29-тармағын алып тастағанда, СТН, CTH+VAC 60%
құрамында кең ауқымды радиоқабылдағыш немесе дыбыс немесе бейне жазатын немесе шығаратын аппаратурасы бар не жоқ, теледидар байланысына арналған қабылдағыш аппаратура:
8528 71
құрамына бейнедисплей немесе экран енгізуге арналмаған
85.29-тармағын алып тастағанда, СТН, CTH+VAC 60%
8528 72
өзге де түрлі-түсті бейнелі
85.29-тармағын алып тастағанда, СТН, CTH+VAC 60%
8528 73
өзге де монохромды бейнелі
85.29-тармағын алып тастағанда, СТН, CTH+VAC 60%
8529
Тек қана немесе негізінен 8525 – 8528-тауарлық позициясының аппаратурасына арналған бөлшектер:
8529 10
антенналар және барлық түрдегі антенналық шағылдырғыштар; осы бұйымдармен бірге пайдаланылатын бөліктер:
CTH немесе VAC 50 %
8529 90
өзгелері
CTH немесе VAC 50 %
8530
Темір жолдар, трамвай жолдары, автомобиль жолдары, ішкі су жолдары, көлік қою алаңдары, айлақ құрылыстары немесе әуеайлақтар сигнализациясының, қауіпсіздігін қамтамасыз етудің немесе қозғалысын өзгерудың электр құрылғылары (8608-тауарлық позициясының жабдықтарынан басқа):
8530 10
темір жолдарға немесе трамвай жолдарына арналған жабдықтар
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8530 80
өзге де жабдықтар
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8530 90
бөліктері
CTH
8531
8512 немесе 8530-тауарлық позициясының жабдықтарынан басқа, дыбыстық немесе көзбен көру сигнализациялық электр жабдықтары (мысалы, қоңыраулар, сиреналар, индикатор панельдер, сигнализациялық күзет құрылғылары немесе өрт сигналын беретін құрылғылар):
8531 10
сигнализациялық күзет құрылғылары немесе өрт сигналын беретін құрылғылар және осыған ұқсас құрылғылар
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8531 20
сұйық кристалдарда немесе жарық диодтарында орнатылған құрылғылары бар индикаторлы панельдер
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8531 80
өзге де құрылғылар
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8531 90
бөліктері
CTH
8532
Тұрақты, айнымалы немесе нақыштаушы электр конденсаторлар:
8532 10
50/60 Гц жиіліктегі электр тізбектеріне арналған және 0,5 кВА-дан кем емес реактивті қуатқа есептелген тұрақты сыйымдылық конденсаторлары (күш конденсаторлары)
CTH немесе CTSH+VAC 50%
өзге де тұрақты сыйымдылық конденсаторлары:
8532 21
тантал
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8532 22
электролитті алюминий
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8532 23
бір қабатты қыш
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8532 24
көп қабатты қыш
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8532 25
қағаз немесе пластмасса диэлектригі бар
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8532 29
өзгелері
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8532 30
айнымалы сыйымдылық немесе нақыштаушы конденсаторлар
CTH немесе CTSH+VAC 50%

8532.90
– части
CTH
85.33
Электрические резисторы (включая реостаты и потенциометры), кроме нагревательных элементов:
8533.10
– постоянные угольные резисторы, композитные или пленочные
CTH или CTSH+VAC 50%
– прочие постоянные резисторы:
8533.21
– мощностью не более 20 Вт
CTH или CTSH+VAC 50%
8533.29
– прочие
CTH или CTSH+VAC 50%
– переменные проволочные резисторы, включая реостаты и потенциометры:
8533.31
– мощностью не более 20 Вт
CTH или CTSH+VAC 50%
8533.39
– прочие
CTH или CTSH+VAC 50%
8533.40
– прочие переменные резисторы, включая реостаты и потенциометры:
CTH или CTSH+VAC 50%
8533.90
– части
CTH
8534.00
Печатные схемы:
CTH
85.35
Электрическая аппаратура для коммутации или защиты электрических цепей или для подсоединений к электрическим цепям или в электрических цепях (например, выключатели, переключатели, прерыватели, плавкие предохранители, молниеотводы, ограничители напряжения, гасители скачков напряжения, токоприемники, токосъемники и прочие соединители, соединительные коробки) на напряжение более 1000 В:
8535.10
– плавкие предохранители
CTH, исключая пункт 8538
– выключатели автоматические
8535.21
– на напряжение менее 72,5 кВ
CTH, исключая пункт 8538
8535.29
– прочие
CTH, исключая пункт 8539
8535.30
– разъединители и прерыватели
CTH, исключая пункт 8540
8535.40
– молниеотводы, ограничители напряжения и гасители скачков напряжения
CTH, исключая пункт 8541
8535.90
– прочие
CTH, исключая пункт 8542
85.36
Электрическая аппаратура для коммутации или защиты электрических цепей или для подсоединений к электрическим цепям или в электрических цепях (например, выключатели, переключатели, прерыватели, реле, плавкие предохранители, гасители скачков напряжения, штепсельные вилки и розетки, патроны для электроламп и прочие соединители, соединительные коробки) на напряжение не более 1000 В; соединители для волокон оптических, волоконно-оптических жгутов или кабелей:
8536.10
– плавкие предохранители
CTH, исключая пункт 8538, или CTH+VAC 50%
8536.20
– автоматические выключатели
CTH, исключая пункт 8538, или CTH+VAC 50%
8536.30
– прочие устройства для защиты электрических цепей
CTH, исключая пункт 8538, или CTH+VAC 50%
– реле:
8536.41
– на напряжение не более 60 В
CTH, исключая пункт 8538, или CTH+VAC 50%
8536.49
– прочие
CTH, исключая пункт 8538, или CTH+VAC 50%
8536.50
– прочие переключатели
CTH, исключая пункт 8538, или CTH+VAC 50%
– патроны для ламп, штепсели и розетки:

8532 90
бөлшектері
CTH
8533
Жылытқыш элементтерден өзге электр резисторлар (реостаттар мен потенциометрлерді қоса алғанда):
8533 10
тұрақты көмір, композитті немесе үлдірлі резисторлар
CTH немесе CTSH+VAC 50%
өзге де тұрақты резисторлар:
8533 21
мощностью не более 20 Вт
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8533 29
өзгелері
CTH немесе CTSH+VAC 50%
резисторы переменные проволочные, включая реостаты и потенциометры:
8533 31
қуаты 20 Вт-тан аспайтын
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8533 39
өзгелері
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8533 40
реостаттар мен потенциометрлерді қоса алғанда айнымалы резисторлар
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8533 90
бөліктері
CTH
8534 00
Баспалық схемалар
CTH
8535
1000 В-тан асатын кернеуге арналған жалғауға немесе электр тізбектерін қорғауға арналған немесе электр тізбектеріне қосуға арналған немесе электр тізбектеріндегі электр аппаратурасы (мысалы, ажыратқыштар, ауыстырып қосқыштар, үзгіштер, жатық сақтағыштар, жайтартқыштар, кернеу шектегіштер, кернеу секірісін сөндірушілер, ток қабылдағыштар, ток алғыштар және өзге де жалғаушылар мен жалғаушы қораптар):
8535 10
жатық сақтағыштар
8538-тармағын алып тастағанда, СТН
автоматты ажыратқыштар:
8535 21
72,5 кВ-тан аз кернеуге арналған
8538-тармағын алып тастағанда, СТН
8535 29
өзгелері
8538-тармағын алып тастағанда, СТН
8535 30
айырғыштар мен үзгіштер
8538-тармағын алып тастағанда, СТН
8535 40
жайтартқыштар, кернеу шектегіштер және кернеу секірісін сөндірушілер
8538-тармағын алып тастағанда, СТН
8535 90
өзгелері
8538-тармағын алып тастағанда, СТН
8536
1000 В-тан аспайтын кернеуге арналған жалғауға немесе электр тізбектерін қорғауға арналған немесе электр тізбектеріне қосуға арналған немесе электр тізбектеріндегі электр аппаратурасы (мысалы, ажыратқыштар, ауыстырып қосқыштар, үзгіштер, реле, жатық сақтағыштар, кернеу секірісін сөндірушілер, тербеліс сөндірушілер, ашамайлы ашалар мен розеткілер, электр шамдарына арналған патрондар және өзге де жалғаушылар мен жалғаушы қораптар); оптикалық талшықтарға, талшықты-оптикалық жгуттарға немесе кабельдерге арналған жалғаушылар:
8536 10
жатық сақтағыштар
8538-тармағын алып тастағанда, СТН, немесе CTH+VAC 50%
8536 20
автоматты ажыратқыштар
8538-тармағын алып тастағанда, СТН, немесе CTH+VAC 50%
8536 30
өзге де электр тізбектерін қорғауға арналған құрылғылар
8538-тармағын алып тастағанда, СТН, немесе CTH+VAC 50%
реле:
8536 41
60 В-тан аспайтын кернеуге арналған
8538-тармағын алып тастағанда, СТН, немесе CTH+VAC 50%
8536 49
өзгелері
8538-тармағын алып тастағанда, СТН, немесе CTH+VAC 50%
8536 50
өзге де ауыстырып қосқыштар
8538-тармағын алып тастағанда, СТН, немесе CTH+VAC 50%
шамдарға арналған патрондар, ашалар мен розеткалар:

8536.61
– патроны для ламп
CTH, исключая пункт 8538, или CTH+VAC 50%
8536.69
– прочие
CTH, исключая пункт 8538, или CTH+VAC 50%
8536.70
– соединители для оптических волокон, волоконно-оптических жгутов или кабелей
CTH, исключая пункт 8538, или CTH+VAC 50%
8536.90
– прочие устройства
CTH, исключая пункт 8538, или CTH+VAC 50%
85.37
Пульты, панели, консоли, столы, распределительные щиты и основания для электрической аппаратуры прочие, оборудованные двумя или более устройствами товарной позиции 8535 или 8536, для управления или распределения электрического тока, в том числе включающие в себя приборы или устройства группы 90 и цифровые аппараты управления, кроме коммутационных устройств товарной позиции 8517:
8537.10
– на напряжение не более 1000 В
CTH
8537.20
– на напряжение более 1000 В
CTH
85.38
Части, предназначенные исключительно или в основном для аппаратуры товарной позиции 8535, 8536 или 8537:
8538.10
– пульты, панели, консоли, столы, распределительные щиты и основания прочие для изделий товарной позиции 8537, но не укомплектованные соответствующей аппаратурой
CTH
8538.90
– прочие:
CTH
85.39
Электрические или газоразрядные лампы накаливания, включая лампы герметичные направленного света, а также ультрафиолетовые или инфракрасные лампы; дуговые лампы:
8539.10
– лампы герметичные направленного света:
CTH или CTSH+VAC 50%
– прочие лампы накаливания, за исключением ламп ультрафиолетового или инфракрасного излучения:
8539.21
– галогенные с вольфрамовой нитью
CTH или CTSH+VAC 50%
8539.22
– прочие, мощностью не более 200 Вт и на напряжение более 100 В
CTH или CTSH+VAC 50%
8539.29
– прочие
CTH или CTSH+VAC 50%
– газоразрядные лампы, за исключением ламп ультрафиолетового излучения:
8539.31
– люминесцентные с термокатодом
CTH или CTSH+VAC 50%
8539.32
– ртутные или натриевые лампы; лампы металлогалогенные
CTH или CTSH+VAC 50%
8539.39
– прочие
CTH или CTSH+VAC 50%
– лампы ультрафиолетового или инфракрасного излучения; дуговые лампы:
8539.41
– дуговые лампы
CTH или CTSH+VAC 50%
8539.49
– прочие
CTH
8539.90
– части:
CTH
85.40
Электронные лампы и трубки с термокатодом, холодным катодом или фотокатодом (например, вакуумные или паро- или газонаполненные лампы и трубки, ртутные дуговые выпрямительные лампы и трубки и электронно-лучевые трубки, телевизионные трубки передающие):
– телевизионные электронно-лучевые трубки, включая электронно-лучевые трубки для видеомониторов:
8540.11
– цветного изображения
CTH или CTSH+VAC 50%

8536 61
шамдарға арналған патрондар
8538-тармағын алып тастағанда, СТН, немесе CTH+VAC 50%
8536 69
өзгелері
8538-тармағын алып тастағанда, СТН, немесе CTH+VAC 50%
8536 70
оптикалық талшықтарға, талшықты-оптикалық жгуттарға немесе кабельдерге арналған жалғаушылар
8538-тармағын алып тастағанда, СТН, немесе CTH+VAC 50%
8536 90
өзге де құрылғылар
8538-тармағын алып тастағанда, СТН, немесе CTH+VAC 50%
8537
8517-тауарлық позициясының жалғау құрылғыларынан өзге, электр тогын басқаруға немесе бөлуге арналған 8535 немесе 8536-тауарлық позициясының екі немесе одан көп, соның ішінде 90-топтың аспаптарын немесе құрылғыларын және цифрлы өзгеру аппараттарын қамтитын құрылғыларымен жабдықталған пульттер, панельдер, консольдар, үстелдер, бөлу қалқандары мен өзге де электр аппаратурасына арналған тұғыршалар:
8537 10
1000 В-тан аспайтын кернеуге арналған
CTH
8537 20
1000 В-тан асатын кернеуге арналған
CTH
8538
Тек қана немесе негізінен 8535, 8536 немесе 8537-тауарлық позициясының аппаратурасына арналған бөлшектер:
8538 10
8537-тауарлық позициясының бұйымдарына арналған, бірақ тиісті аппаратурамен жинақталмаған пульттер, панельдер, консольдар, үстелдер, бөлу қалқандары мен өзге де тұғыршалар
CTH
8538 90
өзгелері:
CTH
8539
Герметикалық бағытталған жарығы бар шамдарды, сондай-ақ ультракүлгін немесе инфрақызыл шамдарды қоса алғанда, электр немесе газ разрядты қыздыру шамдары; доғалық шамдар:
8539 10
герметикалық бағытталған жарығы бар шамдар:
CTH немесе CTSH+VAC 50%
ультракүлгін немесе инфрақызыл сәулелі шамдарды қоспағанда, өзге де қыздыру шамдары:
8539 21
вольфрам жібі бар галогенділері
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8539 22
қуаты 200 Вт-тан аспайтын және 100 В-тан асатын кернеуге арналған
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8539 29
өзгелері
CTH немесе CTSH+VAC 50%
ультракүлгін сәулелі шамдарды қоспағанда, газ разрядты шамдар:
8539 31
термокатоды бар люминесцентті
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8539 32
сынапты немесе натрийлі шамдар; металл галогенді шамдар
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8539 39
өзгелері
CTH немесе CTSH+VAC 50%
ультракүлгін немесе инфрақызыл сәулелі шамдар; доғалық шамдар:
8539 41
доғалық шамдар
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8539 49
өзгелері
CTH
8539 90
бөлшектері:
CTH
8540
Термокатодты, суық катодты немесе фотокатодты электронды шамдар мен түтіктер (мысалы, вакуумды немесе бу не газ толтырылған шамдар мен түтіктер, сынапты доғалық түзеткіш шамдар мен түтіктер және электронды-сәулелі түтіктер, теледидар хабарын бергіш түтіктер):
бейнемониторларға арналған электронды– сәулелі түтіктерді қоса алғанда, теледидар хабарын бергіш электронды-сәулелі түтіктер:
8540 11
түрлі-түсті бейнелі
CTH немесе CTSH+VAC 50%

8540.12
– монохромного изображения
CTH или CTSH+VAC 50%
8540.20
– телевизионные передающие трубки; преобразователи электронно-оптические и усилители яркости изображения; трубки фотокатодные прочие:
CTH или CTSH+VAC 50%
8540.40
– трубки дисплеев для вывода данных/графики, монохромные; трубки дисплеев для вывода данных/ графики, цветные, с шагом точек люминофора на экране менее 0,4 мм
CTH или CTSH+VAC 50%
8540.60
–прочие трубки электронно-лучевые
CTH или CTSH+VAC 50%
– микроволновые трубки (например, магнетроны, клистроны, лампы бегущей волны, лампы обратной волны), исключая лампы с управляющей сеткой:
8540.71
– магнетроны
CTH или CTSH+VAC 50%
8540.79
–прочие
CTH или CTSH+VAC 50%
– прочие электронные лампы и трубки:
8540.81
– электронные лампы и трубки приемные или усилительные
CTH или CTSH+VAC 50%
8540.89
– прочие
CTH или CTSH+VAC 50%
– части:

8540 12
монохромды бейнелі
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8540 20
теледидар хабарын бергіш түтіктер; электронды-оптикалық түрлендіргіштер мен бейненің жарықтылығын күшейткіштер; өзге де фотокатодты түтіктер:
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8540 40
люминофордың экрандағы нүктелерінің 0,4 мм кем қадамдары бар, түрлі-түсті, деректерді/графиктерді шығаруға арналған дисплейлер түтіктері
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8540 60
өзге де электронды-сәулелі түтіктер
CTH немесе CTSH+VAC 50%
өзгеру торы бар шамдарды қоспағанда, микротолқынды түтіктер (мысалы, магнетрондар, клистрондар, қума толқын шамдары, кері толқын шамдары):
8540 71
магнетрондар
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8540 79
өзгелері
CTH немесе CTSH+VAC 50%
өзге де электронды шамдар мен түтіктер:
8540 81
қабылдағыш немесе күшейткіш электронды шамдар мен түтіктер
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8540 89
өзгелері
CTH немесе CTSH+VAC 50%
бөлшектері:

8540.91
– трубок электронно-лучевых
CTH
8540.99
– прочие
CTH
85.41
Диоды, транзисторы и аналогичные полупроводниковые приборы; фоточувствительные полупроводниковые приборы, включая фотогальванические элементы, собранные или не собранные в модули, вмонтированные или не вмонтированные в панели; светоизлучающие диоды; пьезоэлектрические кристаллы в сборе:
8541.10
– диоды, кроме фотодиодов или светоизлучающих диодов
CTH или CTSH+VAC 50%
– транзисторы, кроме фототранзисторов:
8541.21
– мощностью рассеивания менее 1 Вт
CTH или CTSH+VAC 50%
8541.29
– прочие
CTH или CTSH+VAC 50%
8541.30
– тиристоры, динисторы и тринисторы, кроме фоточувствительных приборов:
CTH или CTSH+VAC 50%
8541.40
– полупроводниковые фоточувствительные приборы, включая фотогальванические элементы, собранные или не собранные в модули, вмонтированные или не вмонтированные в панели; светоизлучающие диоды:
CTH или CTSH+VAC 50%
8541.50
– приборы полупроводниковые прочие
CTH или CTSH+VAC 50%
8541.60
– пьезоэлектрические собранные кристаллы
CTH или CTSH+VAC 50%
8541.90
– части
CTH
85.42
Электронные интегральные схемы:
– электронные интегральные схемы:
8542.31
–процессоры и контроллеры, объединенные или не объединенные с запоминающими устройствами, преобразователями, логическими схемами, усилителями, синхронизаторами или другими схемами:
CTH или CTSH+VAC 50%
8542.32
– запоминающие устройства
CTH или CTSH+VAC 50%
8542.33
– усилители
CTH или CTSH+VAC 50%
8542.39
– прочие
CTH или CTSH+VAC 50%
8542.90
– части
CTH
85.43
Электрические машины и аппаратура, имеющие индивидуальные функции, в другом месте данной группы не поименованные или не включенные:
8543.10
– ускорители частиц
CTH или CTSH+VAC 50%
8543.20
– генераторы сигналов
CTH или CTSH+VAC 50%
8543.30
– машины и аппаратура для гальванопокрытия, электролиза или электрофореза
CTH или CTSH+VAC 50%
8543.70
– машины и аппаратура прочие
CTH или CTSH+VAC 50%
8543.90
– части
CTH
85.44
Изолированные провода (включая эмалированные или анодированные), кабели (включая коаксиальные кабели) и другие изолированные электрические проводники с соединительными приспособлениями или без них; кабели волоконно-оптические, составленные из волокон с индивидуальными оболочками, независимо от того, находятся они или нет в сборе с электропроводниками или соединительными приспособлениями:
–обмоточные провода:
8544.11
– медные
CTH + VAC 50 %
8544.19
– прочие
CTH + VAC 50 %
8544.20
– кабели коаксиальные и другие коаксиальные электрические проводники
CTH + VAC 40 %
8544.30
– комплекты проводов для свечей зажигания и комплекты проводов прочие, используемые в моторных транспортных средствах, самолетах или судах
CTH + VAC 40 %
– проводники электрические на напряжение не более 1000 В прочие:

8540 91
электронды-сәулелі түтіктердің
CTH
8540 99
өзгелері
CTH
8541
Диодтар, транзисторлар мен осыған ұқсас жартылай өткізгіш аспаптар; панеліне орнатылған немесе орнатылмаған, модуліне жинақталған немесе жинақталмаған фотогальваникалық элементтерді қоса алғанда, фотосезгіш жартылай өткізгіш аспаптар; жарық шығаратын диодтар; жинақталған пьезоэлектрлік кристалдар:
8541 10
фотодиодтардан немесе жарық шығаратын диодтардан өзге диодтар
CTH немесе CTSH+VAC 50%
фототранзисторлардан басқа транзисторлар:
8541 21
шашырату қуаты 1 Вт-тан кем
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8541 29
өзгелері
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8541 30
фотосезгіш аспаптардан өзге тиристорлар, динисторлар және тринисторлар:
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8541 40
панеліне орнатылған немесе орнатылмаған, модульдерге жинақталған немесе жинақталмаған фотогальваникалық элементтерді қоса алғанда, фотосезгіш жартылай өткізгіш аспаптар; жарық шығаратын диодтар:
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8541 50
өзге де жартылай өткізгіш аспаптар
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8541 60
жинақталған пьезоэлектрлік кристалдар
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8541 90
бөлшектері
CTH
8542
Электронды интегралды схемалар:
электронды интегралды схемалар:
8542 31
есте сақтау құрылғыларымен, түрлендіргіштермен, логикалық схемалармен, күшейткіштермен, синхронизаторлармен немесе өзге схемалармен біріктірілген немесе біріктірілмеген процессорлар мен контроллерлер:
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8542 32
жадылық құрылғылар
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8542 33
күшейткіштер
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8542 39
өзгелері
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8542 90
бөлшектері
CTH
8543
Осы топтың басқа жерінде аталмаған немесе енгізілмеген жеке функциялары бар электр машиналары мен аппаратурасы:
8543 10
бөлшектерді үдеткіштер
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8543 20
сигналдар генераторлары
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8543 30
гальваникалық жабуға, электролизге немесе электрофорезге арналған машиналар мен аппаратуралар
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8543 70
өзге де машиналар мен аппаратура
CTH немесе CTSH+VAC 50%
8543 90
бөлшектері
CTH
8544
Оқшауланған сымдар (эмальданғандарын немесе анодталғандарын қоса алғанда), кабельдер (коаксиальды кабельдерді қоса алғанда) мен өзге де жалғағыш тетіктері бар немесе жоқ оқшауланған электр өткізгіштер; олардың электр өткізгіштермен немесе жалғағыш тетіктермен бірге болғанына немесе болмағанына қарамастан, жеке қабыршағы бар талшықтардан құралған талшықты-оптикалық кабельдер:
орамалық сымдар:
8544 11
мыстан жасалған
CTH + VAC 50 %
8544 19
өзгелері
CTH + VAC 50 %
8544 20
коаксиальді кабельдер мен өзге де коаксиальді электр өткізгіштері
CTH + VAC 40 %
8544 30
моторлы көлік құралдарында, ұшақтарда немесе кемелерде пайдаланылатын тұтату шамдарына арналған сымдар жиынтығы мен өзге де сымдар жиынтығы
CTH + VAC 40 %
өзге де 1000 В-тан аспайтын кернеуге арналған электр өткізгіштері:

8544.42
–оснащенные соединительными приспособлениями
CTH + VAC 40 %
8544.49
– прочие
CTH + VAC 40 %
8544.60
– электрические проводники на напряжение более 1000 В прочие
CTH + VAC 50 %
8544.70
– волоконно-оптические кабели
CTH + VAC 50 %
85.45
Угольные электроды, угольные щетки, угли для ламп или батареек и изделия из графита или других видов углерода с металлом или без металла, прочие, применяемые в электротехнике:
– электроды:
8545.11
– используемые в печах
CTH
8545.19
– прочие
CTH
8545.20
– щетки
CTH
8545.90
– прочие
CTH
85.46
Изоляторы электрические из любых материалов:
8546.10
– стеклянные
CTH
8546.20
– керамические
CTH
8546.90
– прочие
CTH
85.47
Арматура изолирующая для электрических машин, устройств или оборудования, изготовленная полностью из изоляционных материалов, не считая некоторых металлических компонентов (например, резьбовых патронов), вмонтированных при формовке исключительно с целью сборки, кроме изоляторов товарной позиции 8546; трубки для электропроводки и соединительные детали для них, из недрагоценных металлов, облицованные изоляционным материалом:
8547.10
– арматура изолирующая из керамики
CTH
8547.20
– арматура изолирующая из пластмасс:
CTH
8547.90
– прочая
CTH
85.48
Отходы и лом первичных элементов, первичных батарей и электрических аккумуляторов; отработавшие первичные элементы, отработавшие первичные батареи и отработавшие электрические аккумуляторы; электрические части оборудования или аппаратуры, в другом месте данной группы не поименованные или не включенные:
8548.10
– отходы и лом первичных элементов, первичных батарей и электрических аккумуляторов; отработавшие первичные элементы, отработавшие первичные батареи и отработавшие электрические аккумуляторы
WO
8548.90
– прочие
WO
ГРУППА 86
ЖЕЛЕЗНОДОРОЖНЫЕ ЛОКОМОТИВЫ ИЛИ МОТОРНЫЕ ВАГОНЫ ТРАМВАЯ, ПОДВИЖНОЙ СОСТАВ И ИХ ЧАСТИ; ПУТЕВОЕ ОБОРУДОВАНИЕ И УСТРОЙСТВА ДЛЯ ЖЕЛЕЗНЫХ ДОРОГ ИЛИ ТРАМВАЙНЫХ ПУТЕЙ И ИХ ЧАСТИ; МЕХАНИЧЕСКОЕ (ВКЛЮЧАЯ ЭЛЕКТРОМЕХАНИЧЕСКОЕ) СИГНАЛЬНОЕ ОБОРУДОВАНИЕ ВСЕХ ВИДОВ
86.01
Железнодорожные локомотивы, с питанием от внешнего источника электроэнергии, или аккумуляторные:
8601.10
– с питанием от внешнего источника электроэнергии
CTH, исключая пункт 8607, или CTH+VAC 50 %
8601.20
– с питанием от электрических аккумуляторов
CTH, исключая пункт 8607, или CTH+VAC 50 %
86.02
Прочие железнодорожные локомотивы; локомотивные тендеры:
8602.10
– локомотивы дизель-электрические
CTH, исключая пункт 8607, or CTH+VAC 50 %

8544 42
жалғағыш тетіктермен жарақталған
CTH + VAC 40 %
8544 49
өзгелері
CTH + VAC 40 %
8544 60
өзге де 1000 В-тан асатын кернеуге арналған электр өткізгіштері
CTH + VAC 50 %
8544 70
талшықты-оптикалық кабельдер
CTH + VAC 50 %
8545
Көмір электродтар, көмір щеткалар, шамдарға немесе батареяларға арналған көмірлер және өзге де электротехникада қолданылатын, металы бар немесе металы жоқ, графиттен немесе өзге көміртек түрлерінен жасалған бұйымдар:
электродтар:
8545 11
пештерде пайдаланылатын
CTH
8545 19
өзгелері
CTH
8545 20
щеткалар
CTH
8545 90
өзгелері
CTH
8546
Кез келген материалдардан жасалған электр оқшаулағыштар:
8546 10
шыныдан
CTH
8546 20
қыштан
CTH
8546 90
өзгелері
CTH
8547
8546-тауарлық позициясының оқшаулағыштарынан өзге пішіндеу кезінде тек қана жинақтау мақсатында бекітілген кейбір металл құрауыштарды (мысалы, бұрандалы патрондарды) есептемегенде, толығымен оқшаулағыш материалдардан дайындалған электр машиналарына, құрылғыларына немесе жабдықтарына арналған оқшаулағыш арматура; оқшаулағыш материалмен қапталған, қымбат бағалы емес металдан жасалған, электр таратылымына арналған түтіктер мен олардың жалғастырғыш тетіктері:
8547 10
қыштан жасалған оқшаулағыш арматура
CTH
8547 20
пластмассадан жасалған оқшаулағыш арматура
CTH
8547 90
өзгелері
CTH
8548
Бастапқы элементтер, бастапқы батареялар мен электр аккумуляторлары қалдықтары мен сынықтары; мерзімі өткен бастапқы элементтер, мерзімі өткен бастапқы батареялар мен мерзімі өткен электр аккумуляторлары; осы топтың өзге жерінде аталмаған немесе енгізілмеген жабдықтың немесе аппаратураның электр бөлшектері:
8548 10
бастапқы элементтер, бастапқы батареялар мен электр аккумуляторлары қалдықтары мен сынықтары; мерзімі өткен бастапқы элементтер, мерзімі өткен бастапқы батареялар мен мерзімі өткен электр аккумуляторлары
WO
8548 90
өзгелері
WO
86-топ
Темір жол локомотивтері немесе трамвайдың моторлы вагондары, жылжымалы құрам және олардың бөліктері; жол жабдықтары мен темір жолдарға немесе трамвай жолдарына арналған құрылғылар және олардың бөліктері; барлық түрдегі механикалық (электромеханикалықты қоса алғанда) белгі беру жабдықтары
8601
Электр қуатының сыртқы көзiнен қоректенетiн немесе аккумуляторлық темiр жол локомотивтерi:
8601 10
электр қуатының сыртқы көзiнен қоректенетiн
8607-тармағын алып тастағанда, СТН, немесе CTH+VAC 50 %
8601 20
электр аккумуляторларынан қоректенетiн
8607-тармағын алып тастағанда, СТН, немесе CTH+VAC 50 %
8602
Өзге де темiр жол локомотивтерi; локомотивтiк тендерлер:
8602 10
дизельдi электр локомотивтерi
8607-тармағын алып тастағанда, СТН, немесе CTH+VAC 50 %

8602.90
– прочие
CTH, исключая пункт 8607, or CTH+VAC 50 %
86.03
Моторные железнодорожные или трамвайные вагоны пассажирские, товарные или багажные, открытые платформы, кроме входящих в товарную позицию 8604:
8603.10
– с питанием от внешнего источника электроэнергии:
CTH, исключая пункт 8607, или CTH+VAC 50 %
8603.90
– прочие
CTH, исключая пункт 8607, или CTH+VAC 50 %
8604.00
Транспортные средства самоходные или несамоходные, предназначенные для ремонта или технического обслуживания железнодорожных или трамвайных путей (например, вагоны-мастерские, краны, шпалоподбивочные машины, путерихтовочные машины, контрольно-измерительные вагоны и транспортные средства для осмотра пути)
CTH, исключая пункт 8607, или CTH+VAC 50 %
8605.00
Вагоны железнодорожные или трамвайные, пассажирские несамоходные; вагоны багажные, почтовые и прочие специальные железнодорожные или трамвайные, несамоходные (кроме входящих в товарную позицию 8604):
CTH, исключая пункт 8607, или CTH+VAC 50 %
86.06
Железнодорожные вагоны или трамвайные, грузовые несамоходные:
8606.10
– вагоны-цистерны всех типов
CTH, исключая пункт 8607, или CTH+VAC 50 %
8606.30
– саморазгружающиеся вагоны, кроме входящих в субпозицию 8606 10
CTH, исключая пункт 8607, или CTH+VAC 50 %
– прочие:
8606.91
– крытые и закрывающиеся
CTH, исключая пункт 8607, или CTH+VAC 50 %
8606.92
– открытые, с несъемными бортами высотой более 60 см
CTH, исключая пункт 8607, или CTH+VAC 50 %
8606.99
–прочие
CTH, исключая пункт 8607, или CTH+VAC 50 %
86.07
Части железнодорожных локомотивов или моторных вагонов трамвая или подвижного состава:
– тележки, ходовые балансирные тележки, оси и колеса, и их части:
8607.11
–тележки и ходовые балансирные тележки, ведущие
CTH
8607.12
– тележки и ходовые балансирные тележки, прочие
CTH
8607.19
– прочие, включая части
CTH
– тормозные устройства и их части:
8607.21
– пневматические тормоза и их части
CTH
8607.29
– прочие
CTH
8607.30
– крюки и прочие сцепные устройства, буфера, их части
CTH
– прочие:
8607.91
– локомотивов
CTH
8607.99
– прочие
CTH

8602 90
өзгелері
8607-тармағын алып тастағанда, СТН, немесе CTH+VAC 50 %
8603
8604-тауарлық позициясына енгiзiлгендерден өзге, жолаушы, тауар немесе жол жүгiн таситын моторлы темiр жол немесе трамвай вагондары, ашық платформалар:
8603 10
электр қуатының сыртқы көзiнен қоректенетiн:
8607-тармағын алып тастағанда, СТН, немесе CTH+VAC 50 %
8603 90
өзгелері
8607-тармағын алып тастағанда, СТН, немесе CTH+VAC 50 %
8604 00
Өздiгiнен жүретiн немесе өздігiнен жүрмейтiн, темiр жол немесе трамвай жолдарын жөндеуге немесе техникалық қызмет көрсетуге арналған көлік құралдары (мысалы, шеберхана вагондары, крандар, шпал ұрғыш машиналар, жол түзеткiш машиналар, бақылау-өлшегiш вагондары және жолдарды тексеруге арналған көлiк құралдары)
8607-тармағын алып тастағанда, СТН, немесе CTH+VAC 50 %
8605 00
Өздiгiнен жүрмейтiн жолаушылар темiр жол немесе трамвай вагондары; өздiгiнен жүрмейтiн жол жүгiне арналған, пошта таситын және өзге де арнайы темiр жол немесе трамвай вагондары (8604-тауарлық позициясына енгiзiлгендерден басқа)
8607-тармағын алып тастағанда, СТН, немесе CTH+VAC 50 %
8606
Жүк таситын өздiгiнен жүрмейтiн темiр жол немесе трамвай вагондары:
8606 10
барлық түрдегi вагон-цистерналар
8607-тармағын алып тастағанда, СТН, немесе CTH+VAC 50 %
8606 30
8606 10-қосалқы позициясына енгiзiлгендерден өзге, өздiгiнен түсiргiш вагондар
8607-тармағын алып тастағанда, СТН, немесе CTH+VAC 50 %
өзгелері:
8606 91
жабық және жабылатын
8607-тармағын алып тастағанда, СТН, немесе CTH+VAC 50 %
8606 92
ашық, 60 см асатын ашылмайтын бортты
8607-тармағын алып тастағанда, СТН, немесе CTH+VAC 50 %
8606 99
өзгелері
8607-тармағын алып тастағанда, СТН, немесе CTH+VAC 50 %
8607
Темiр жол локомотивтерiнiң немесе трамвайдың моторлы вагондарының немесе жылжымалы құрамның бөлiктерi:
арбашықтар, қозғалғыш теңгеру арбашықтары, осьтеp және доңғалақтар, және олардың бөлшектерi:
8607 11
арбашықтар және қозғалғыш теңгеру арбашықтары, алдыңғы
CTH
8607 12
өзге де арбашықтар, қозғалғыш теңгеру арбашықтары
CTH
8607 19
бөлшектердi қоса алғанда, өзгелерi
CTH
тежегiш құрылғылар және олардың бөлшектерi:
8607 21
пневматикалық тежегiштер және олардың бөлшектерi
CTH
8607 29
өзгелері
CTH
8607 30
iлмектер және өзге де тiркесетiн құрылғылар, буферлер, олардың бөлшектерi
CTH
өзгелері:
8607 91
локомотивтердiң
CTH
8607 99
өзгелері
CTH

8608.00
Путевое оборудование и устройства для железнодорожных или трамвайных путей; механическое (включая электромеханическое) сигнальное оборудование, устройства обеспечения безопасности или управления движением на железных дорогах, трамвайных путях, автомобильных дорогах, внутренних водных путях, парковочных сооружениях, портах или аэродромах; части упомянутых устройств и оборудования:
CTH
8609.00
Контейнеры (включая емкости для перевозки жидкостей или газов), специально предназначенные и оборудованные для перевозки одним или несколькими видами транспорта:
CTH
ГРУППА 87
СРЕДСТВА НАЗЕМНОГО ТРАНСПОРТА, КРОМЕ ЖЕЛЕЗНОДОРОЖНОГО ИЛИ ТРАМВАЙНОГО ПОДВИЖНОГО СОСТАВА, И ИХ ЧАСТИ И ПРИНАДЛЕЖНОСТИ
87.01
Тракторы (кроме тракторов товарной позиции 8709):

8608 00
Темiр жол немесе трамвай жолдарына арналған жол жабдықтары мен құрылғылары; темiр жолдарға, трамвай жолдарына, автомобиль жолдарына, iшкi су жолдарына, көлiк тұрақтарына, кемежайларға немесе аэроалаңдарға арналған механикалық (электромеханикалықты қоса алғанда) сигнал беру жабдықтары, қауiпсiздiк қамтамасыз ету немесе қозғалысты өзгеру құрылғылары; аталған құрылғылар мен жабдықтардың бөлшектерi
CTH
8609 00
Көлiктiң бiр немесе бiрнеше түрiмен тасымалдауға арналған арнайы жабдықталған контейнерлер (сұйық жүктерді немесе газдарды тасымалдауға арналған ыдыстарды қоса алғанда)
CTH
87-топ
Темір жол немесе трамвай жылжымалы құрамынан өзге, жермен жүретін көлік құралдары және олардың бөліктері мен керек-жарақтары
8701
Тракторлар (8709-тауарлық позициясының тракторларынан басқа):

8701.10
– тракторы, управляемые рядом идущим водителем
VAC 50%
8701.20
– тракторы колесные для полуприцепов
VAC 50%
8701.30
– тракторы гусеничные
VAC 50%
8701.90
– прочие
VAC 50%
87.02
Моторные транспортные средства, предназначенные для перевозки 10 человек или более, включая водителя:
VAC 50 %, а также при условии выполнения следующих технологических операций:
- сварка кузова (кабины) или изготовление кузова (кабины) иным способом в случае применения технологий, не предусматривающих сварочных операций при изготовлении кузова (кабины);
- окраска кузова (кабины);
- установка двигателя (для моторных транспортных средств с двигателем внутреннего сгорания, а также для гибридных силовых агрегатов);
- установка тяговых электромашин (генераторы, электродвигатели) (для моторных транспортных средств, приводимых в движение электроприводом или гибридными силовыми установками);
- установка трансмиссии;
- установка передней и задней подвески (для моторных транспортных средств, приводимых в движение электроприводом или гибридными силовыми установками, и для моторных транспортных средств с двигателем внутреннего сгорания с искровым зажиганием);
- установка рулевого управления и тормозной системы;
- установка глушителя и секций выхлопного трубопровода (для моторных транспортных средств с двигателем внутреннего сгорания с искровым зажиганием);
- диагностика и регулировка двигателя;
- проверка эффективности тормозной системы;
- проверка уровня радиопомех и норм электромагнитной совместимости (для моторных транспортных средств, приводимых в движение электроприводом или гибридными силовыми установками)
- проведение контрольных испытаний готового моторного транспортного средства.

8701 10
қатар жүретін жүргізуші басқаратын тракторлар
VAC 50%
8701 20
жартылай тіркемеге арналған доңғалақты тракторлар
VAC 50%
8701 30
шынжыр табанды тракторлар
VAC 50%
8701 90
өзгелері
VAC 50%
8702
Жүргізушіні қоса алғанда, 10 немесе одан да көп адамды тасымалдауға арналған моторлы көлік құралдары
VAC 50 %, сондай-ақ мына технологиялық операциялар орындалған жағдайда: кузов (кабина) дәнекерленген немесе кузов (кабина) дайындау кезінде дәнекерлеу операцияларын көздемейтін технологиялар қолданылған жағдайда басқа тәсілмен дайындалған кузов (кабина);
- кузовты (кабинаны) бояу;
- қозғалтқыш орнату (іштен жану қозғалтқышы бар моторлы көлік құралдары үшін, сондай-ақ гибридті күш агрегаттары үшін);
- жүк электр машиналарын (генераторлар, электр қозғалтқыштар) орнату (қозғалысқа электр жетегімен немесе гибридті күш қондырғыларымен түсетін моторлы көлік құралдары үшін);
- трансмиссия орнату;
- алдыңғы және артқы аспаны орнату (қозғалысқа электр жетегімен немесе гибридті күш қондырғыларымен түсетін моторлы көлік құралдары үшін және ұшқындап жанатын іштен жану қозғалтқышы бар моторлы көлік құралдары үшін);
- рөл басқарылымын және тежегіш жүйесін орнату;
- сөндіргіш пен газ шығаратын түтік секцияларын орнату (ұшқындап жанатын іштен жану қозғалтқышы бар моторлы көлік құралдары үшін);
- қозғалтқышты диагностикалау және реттеу;
- тежегіш жүйесініңтиімділігін тексеру;
- радиокедергілер деңгейі мен электр магнитті үйлесімділік нормаларын тексеру (қозғалысқа электр жетегімен немесе гибридті күш қондырғыларымен түсетін моторлы көлік құралдары үшін)
- дайын моторлы көлік құралына бақылау сынақтарын жүргізу.

87.03
Прочие легковые автомобили и моторные транспортные средства, предназначенные главным образом для перевозки людей (кроме моторных транспортных средств товарной позиции 8702), включая грузопассажирские автомобили-фургоны и гоночные автомобили:
87.04
Моторные транспортные средства для перевозки грузов:
87.05
Моторные транспортные средства специального назначения (например, автомобили грузовые аварийные, автокраны, пожарные транспортные средства, автобетономешалки, автомобили для уборки дорог, поливомоечные автомобили, автомастерские, автомобили с рентгеновскими установками), кроме используемых для перевозки пассажиров или грузов:
8705.10
– автокраны
VAC 50%
8705.20
– автобуровые
VAC 50%
8705.30
– транспортные средства пожарные
VAC 50%
8705.40
– автобетономешалки
VAC 50%
8705.90
– прочие
VAC 50%
8706.00
Шасси с установленными двигателями для моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705:
VAC 50 %
87.07
Кузова (включая кабины) для моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705:
8707.10
– для транспортных средств товарной позиции 8703
VAC 50 %
8707.90
– прочие
VAC 50 %
87.08
Части и принадлежности моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705:
8708.10
– бамперы и их части
VAC 50 %
– части и принадлежности кузовов (включая кабины) прочие:
8708.21
– ремни безопасности
VAC 50 %
8708.29
– прочие
VAC 45 %
8708.30
– тормоза и тормоза с сервоусилителем; их части
VAC 50 %
8708.40
– коробки передач и их части
VAC 45 %
8708.50
– мосты ведущие с дифференциалом в сборе или отдельно от других элементов трансмиссии и мосты неведущие; их части
VAC 50 %
8708.70
– колеса ходовые и их части и принадлежности
VAC 50 %
8708.80
– системы подвески и их части (включая амортизаторы)
VAC 50 %
– части и принадлежности прочие:
8708.91
– радиаторы и их части
VAC 50 %
8708.92
– глушители и выхлопные трубы; их части
VAC 50 %
8708.93
– сцепления в сборе и их части
VAC 50 %
8708.94
– рулевые колеса, рулевые колонки и картеры рулевых механизмов; их части
VAC 45 %
8708.95
– пневмоподушки безопасности с системой надувания; их части
VAC 45 %
8708.99
– прочие
VAC 45 %
87.09
Транспортные средства промышленного назначения, самоходные, не оборудованные подъемными или погрузочными устройствами, используемые на заводах, складах, в портах или аэропортах для перевозки грузов на короткие расстояния; тракторы, используемые на платформах железнодорожных станций; части вышеназванных транспортных средств:
– транспортные средства:

8703
Жолаушы-жүк фургон автомобильдері және жарысқа қатысатын автомобильдерді қоса алғанда негізінен адамдарды тасуға арналған жеңіл автомобильдер және өзге де моторлы көлік құралдары (8702-тауарлық позициясының моторлы көлік құралдарынан өзге)
8704
Жүк тасуға арналған моторлы көлік құралдары
8705
Арнайы максаттағы қозғалтқышты көлік құралдары, жолаушыларды немесе жүктерді тасымалдау үшін пайдаланылатындардан өзге (мысалы, авариялық жүк автомобильдері, автокрандар, өрт сөндіру көлік құралдары, автобетон аластырғыштар, жол тазалауға арналған автомобильдер, су себетін және жуатын машиналар, автошеберханалар, рентген қондырғылары бар автомобильдер)
8705 10
автокрандар
VAC 50%
8705 20
автобұрғылау
VAC 50%
8705 30
өрт сөндіру көлік құралдары
VAC 50%
8705 40
автобетон араластырғыштар
VAC 50%
8705 90
өзгелері
VAC 50%
8706 00
8701– 8705-тауарлық позициясының моторлы көлік құралдарына арналған қозғалтқыштар орнатылған шассилер:
VAC 50 %
8707
8701– 8705-тауарлық позициясының моторлы көлік құралдарына арналған шанақтар (кабиналарды қоса алғанда):
8707 10
8703-тауарлық позициясының көлік құралдарына арналған
VAC 50 %
8707 90
өзгелері
VAC 50 %
8708
8701– 8705-тауарлық позициясының моторлы көлік құралдарының бөліктері және керек-жарақтары:
8708 10
бамперлер және олардың бөліктері
VAC 50 %
шанақтардың (кабиналарды қоса алғанда) бөліктері және өзге де керек-жарақтары:
8708 21
қауіпсіздік белдіктері
VAC 50 %
8708 29
өзгелері
VAC 45 %
8708 30
тежегіштер, сервокүшейткіші бар тежегіштер, олардың бөліктері
VAC 50 %
8708 40
беріліс қораптары мен олардың бөліктері
VAC 45 %
8708 50
дифференциалы бар жиналған жетекші көпірлер немесе трансмиссияның өзге элементтерінен бөлек және жетекші емес көпірлер; олардың бөліктері
VAC 50 %
8708 70
жүріс доңғалақтары, олардың бөліктері мен керек-жарақтары
VAC 50 %
8708 80
аспа жүйелері және олардың бөліктері (амортизаторларды қоса алғанда)
VAC 50 %
өзге де бөлектер мен керек-жарақтар:
8708 91
радиаторлар және олардың бөліктері
VAC 50 %
8708 92
сөндіргіштер және түтін шығаратын түтіктер; олардың бөліктері
VAC 50 %
8708 93
жинақтаған ілінісу және оның бөліктері
VAC 50 %
8708 94
рөл доңғалақтары, рөл бағаналары және рөл тетіктерінің картерлері;олардың бөлектері
VAC 45 %
8708 95
үрлеме жүйелі пневматикалық қауіпсіздік жастықшалар; олардың бөліктері
VAC 45 %
8708 99
өзгелері
VAC 45 %
8709
Зауыттарды, қоймаларда, айлақтарда немесе әуежайларда жүктерді шағын қашықтықтарға тасымалдау үшін пайдаланылатын, көтергіш немесе тиегіш қондырғылармен жабдықталмаған өндіріске арналған, өздігінен жүретін көлік құралдары; темір жол платформаларында пайдаланылатын сүйретпелер; жоғары аталған көлік құралдарының бөлшектері:
көлік құралдары:

8709.11
– электрические
VAC 50 %
8709.19
– прочие
VAC 50 %
8709.90
– части
VAC 50 %
8710.00
Танки и прочие боевые самоходные бронированные транспортные средства, с вооружением или без вооружения, и их части
VAC 50 %
87.11
Мотоциклы (включая мопеды) и велосипеды с установленным вспомогательным двигателем, с колясками или без них; коляски:
8711.10
– с двигателем внутреннего сгорания с возвратно-поступательҒным движением поршня рабочим объемом цилиндров двигателя не более 50 см3
CTH или VAC 40 %
8711.20
– с двигателем внутреннего сгорания с возвратно-поступательҒным движением поршня рабочим объемом цилиндров двигателя более 50 см3, но не более 250 см3
CTH или VAC 40 %
8711.30
– с двигателем внутреннего сгорания с возвратно-поступательҒным движением поршня рабочим объемом цилиндров двигателя более 250 см3, но не более 500 см3
CTH или VAC 40 %
8711.40
– с двигателем внутреннего сгорания с возвратно-поступательным движением поршня рабочим объемом цилиндров двигателя более 500 см3, но не более 800 см3
CTH или VAC 40 %
8711.50
– с двигателем внутреннего сгорания с возвратно-поступательным движением поршня рабочим объемом цилиндров двигателя более 800 см3
CTH или VAC 40 %
8711.90
– прочие
CTH или VAC 40 %
8712.00
Велосипеды двухколесные и прочие велосипеды (включая трехколесные велосипеды для доставки грузов) без двигателя:
CTH, исключая пункт 8714
87.13
Коляски для людей, не способных передвигаться, оснащенные или не оснащенные двигателем или другими механическими устройствами для передвижения:
8713.10
– без механических устройств для передвижения
CTH или VAC 40 %
8713.90
– прочие
CTH или VAC 40 %
87.14
Части и принадлежности к транспортным средствам товарных позиций 8711 – 8713:
8714.10
– мотоциклов (включая мопеды)
CTH или VAC 40 %
8714.20
– колясок для людей, не способных передвигаться
CTH или VAC 40 %
– прочие:
8714.91
– рамы и вилки, их части
CTH или VAC 40 %
8714.92
– ободья и спицы
CTH или VAC 40 %
8714.93
– ступицы, кроме тормозных ступиц свободного хода и втулочных тормозов, цепные звездочки обгонных муфт
CTH или VAC 40 %
8714.94
– тормоза, включая тормозные ступицы свободного хода и втулочные тормоза, их части
CTH или VAC 40 %
8714.95
– седла
CTH или VAC 40 %
8714.96
– педали и кривошипный механизм, их части
CTH или VAC 40 %
8714.99
– прочие
CTH или VAC 40 %
8715.00
Коляски детские и их части:
CTH или VAC 40 %
87.16
Прицепы и полуприцепы; прочие несамоходные транспортные средства; их части:

8709 11
электр
VAC 50 %
8709 19
өзгелері
VAC 50 %
8709 90
бөліктері
VAC 50 %
8710 00
Қару-жарағы бар немесе жоқ, танкілер мен өзге де өздігіне жүретін әскери бронды көлік құралдары және олардың бөлшектері
VAC 50 %
8711
Орнатылған көмекші қозғалтқыш, арбасы бар немесе жоқ, мотоциклдер (мопедтерді қоса алғанда) мен велосипедтер; арбалар:
8711 10
қозғалтқыш цилиндрлерінің жұмыс көлемі 50 см3 – ден аспайтын, поршеньнің қайтпалы– түспелі қозғалысты іштен жану қозғалтқышымен
CTH немесе VAC 40 %
8711 20
қозғалтқыш цилиндрлерінің жұмыс көлемі 50 см3-тан астам, бірақ 250 см3-тан аспайтын поршеньнің қайтпалы– түспелі қозғалысты іштен жану қозғалтқышы
CTH немесе VAC 40 %
8711 30
қозғалтқыш цилиндрлерінің жұмы көлемі 250 см3-тан астам, бірақ 500 см3-тан аспайтын поршенінің ілгері-кейін қозғалысты іштен жану қозғалтқышы бар
CTH немесе VAC 40 %
8711 40
қозғалтқыш цилиндрлерінің жұмы көлемі 500 см3-тан астам, бірақ 800 см3-тан аспайтын поршенінің ілгері-кейін қозғалысты іштен жану қозғалтқышы бар
CTH немесе VAC 40 %
8711 50
қозғалтқыш цилиндрлерінің жұмыс көлемі 800 см3-тан астам поршенінің ілгері-кейін қозғалысты іштен жану қозғалтқышы бар
CTH немесе VAC 40 %
8711 90
өзгелері
CTH немесе VAC 40 %
8712 00
Қозғалтқышы жоқ, екі дөңгелекті велосипедтер және велосипедтердің өзге де түрлері (үш доңғалақты жүк таситын велосипедтерді қоса алғанда)
8714-тармағын алып тастағанда, СТН
8713
Қозғалтқышпен немесе өзге де қозғау тетіктерімен жарақталған немесе жарақталмаған мүгедіктер арбалары:
8713 10
қозғалуға механикалық қондырғыларсыз
CTH немесе VAC 40 %
8713 90
өзгелері
CTH немесе VAC 40 %
8714
8711 – 8713-тауарлық позициясының көлік құралдарына арналған бөлшектер мен керек-жарақтар:
8714 10
мотоциклдердің (мопедтерді қоса алғанда)
CTH немесе VAC 40 %
8714 20
өздігінен қозғала алмайтын адамдарға арналған арбалардың
CTH немесе VAC 40 %
өзгелері:
8714 91
рамалар мен ашалар, олардың бөлшектері
CTH немесе VAC 40 %
8714 92
құрсаулар мен шарбақтар
CTH немесе VAC 40 %
8714 93
еркін жүрудің тежеуіш күпшектерінен және тежегіш төлкелерінен өзге төлкелер, озбалы жалғастырғыштардың шынжырлы жұлдызшалары
CTH немесе VAC 40 %
8714 94
еркін жүрудің тежегіш күшпектерін және төлке тежегіштерді қоса алғанда, тежегіштер, олардың бөлшектері
CTH немесе VAC 40 %
8714 95
орындықтар
CTH немесе VAC 40 %
8714 96
педальдар және айналмақшы тетік, олардың бөлшектері
CTH немесе VAC 40 %
8714 99
өзгелері
CTH немесе VAC 40 %
8715 00
Балаларға арнаған арбалар және олардың бөліктері
CTH немесе VAC 40 %
8716
Тіркемелер мен жартылай тіркемелер; өзге де өздігінен жүрмейтін көлік құрылдары; олардың бөліктері:

8716.10
– прицепы и полуприцепы типа "дом-автоприцеп", для проживания или для автотуристов
CTH или CTSH+VAC 50 %
8716.20
– прицепы и полуприцепы самозагружающиеся или саморазгружающиеся для сельского хозяйства
CTH или CTSH+VAC 50 %
– прицепы и полуприцепы для транспортировки грузов, прочие:
8716.31
– прицепы-цистерны и полуприцепы-цистерны
CTH или CTSH+VAC 50 %
8716.39
– прочие
CTH или CTSH+VAC 50 %
8716.40
– прицепы и полуприцепы прочие
CTH или CTSH+VAC 50 %
8716.80
– транспортные средства прочие
CTH или CTSH+VAC 50 %
8716.90
– части
CTH
ГРУППА 88
ЛЕТАТЕЛЬНЫЕ АППАРАТЫ, КОСМИЧЕСКИЕ АППАРАТЫ, И ИХ ЧАСТИ

8716 10
"үй автотіркемесі", түріндегі тұруға немесе автотуристерге арналған тіркемелер мен жартылай тіркемелер
CTH немесе CTSH+VAC 50 %
8716 20
өздігіне жүк тиейтін немесе ауыл шаруашылығына арналған өздігінен жүк түсіретін тіркемелер мен жартылай тіркемелер
CTH немесе CTSH+VAC 50 %
жүктерді тасымалдауға арналған тіркемелер және жартылай тіркемелер, өзгелері:
CTH немесе CTSH+VAC 50 %
8716 31
тіркемелі-цистерналар және жартылай тіркемелі-цистерналар
CTH немесе CTSH+VAC 50 %
8716 39
өзгелері
CTH немесе CTSH+VAC 50 %
8716 40
өзге де тіркемелер және жартылай тіркемелер
CTH немесе CTSH+VAC 50 %
8716 80
өзге де көлік құралдары
CTH немесе CTSH+VAC 50 %
8716 90
бөлшектері
CTH
88-топ
Ұшу аппараттары, ғарыш аппараттары және олардың бөлшектері

8801.00
Аэростаты и дирижабли; планеры, дельтапланы и другие безмоторные летательные аппараты:
CTH
88.02
Летательные аппараты прочие (например, вертолеты, самолеты); космические аппараты (включая спутники) и суборбитальные и космические ракеты-носители:
– вертолеты:
8802.11
– с массой пустого снаряженного аппарата не более 2000 кг
CC
8802.12
– с массой пустого снаряженного аппарата более 2000 кг
CC
8802.20
– самолеты и прочие летательные аппараты, с массой пустого снаряженного аппарата не более 2000 кг
CTH
8802.30
– самолеты и прочие летательные аппараты, с массой пустого снаряженного аппарата более 2000 кг, но не более 15 000 кг
CTH
8802.40
– самолеты и прочие летательные аппараты, с массой пустого снаряженного аппарата более 15 000 кг
CTH
8802.60
– космические аппараты (включая спутники) и суборбитальные и космические ракеты-носители
CTH
88.03
Части летательных аппаратов товарной позиции 8801 или 8802:
8803.10
– воздушные винты и несущие винты и их части
CTH
8803.20
– шасси и их части
CTH
8803.30
– части самолетов и вертолетов прочие
CTH
8803.90
– прочие:
CTH
8804.00
Парашюты (включая управляемые парашюты и парапланы) и ротошюты; их части и принадлежности
CTH or VAC 50 %
88.05
Стартовое оборудование для летательных аппаратов; палубные тормозные или аналогичные устройства; наземные тренажеры для летного состава; их части:
8805.10
– стартовое оборудование для летательных аппаратов и его части; палубные тормозные или аналогичные устройства и их части
CTH
– наземные тренажеры для летного состава и их части:
8805.21
– имитаторы воздушного боя и их части
CTH
8805.29
– прочие
CTH
ГРУППА 89
СУДА, ЛОДКИ И ПЛАВУЧИЕ КОНСТРУКЦИИ
89.01
Суда круизные, экскурсионные, паромы, грузовые суда, баржи и аналогичные плавучие средства для перевозки пассажиров или грузов:
8901.10
– суда круизные, экскурсионные и аналогичные плавучие средства, предназначенные в основном для перевозки пассажиров; паромы всех типов
CTH, исключая корпуса судов из 8906
8901.20
– танкеры
CTH, исключая корпуса судов из 8906
8901.30
– суда рефрижераторные, кроме входящих в субпозицию 8901 20
CTH, исключая корпуса судов из 8906
8901.90
– грузовые и грузопассажирские плавучие средства прочие
CTH, исключая корпуса судов из 8906
8902.00
Суда рыболовные; плавучие базы и прочие суда для переработки и консервирования рыбных продуктов:
CTH, исключая корпуса судов из 8906
89.03
Яхты и прочие плавучие средства для отдыха или спорта; гребные лодки и каноэ:

8801 00
Аэростаттар және дирижаблдар, планерлер, дельтапландар және моторы жоқ өзге ұшатын аппараттар
CTH
8802
Өзге ұшатын аппараттар (мысалы, тікұшақтар, ұшақтар); ғарыштық аппараттар (спутниктерді қосқанда) және қосалқы орбиталық және ғарыштық ұшырғыш ракеталар:
тікұшақтар:
8802 11
бос снарядталған аппараттың массасымен 2000 кг артық емес
CC
8802 12
бос снарядталған аппараттың массасымен 2000 кг артық
CC
8802 20
бос снарядталған аппараттың массасымен 2000 кг артық емес ұшақтар және өзге ұшатын аппараттар
CTH
8802 30
бос снарядталған аппараттың массасымен 2000 кг артық, бірақ 15 000 кг артық емес ұшақтар және өзге ұшатын аппараттар
CTH
8802 40
бос снарядталған аппараттың массасы 15 000 кг артық ұшақтар және өзге ұшатын аппараттар
CTH
8802 60
ғарыштық аппараттар (спутниктерді қосқанда) және қосалқы орбиталық және ғарыштық ұшырғыш ракеталар
CTH
8803
8801 немесе 8802-тауарлық позициясының ұшатын аппараттарының бөлшектері:
8803 10
әуедегі бұрандалар және салмақ түсетін бұрандалар және олардың бөлшектері
CTH
8803 20
шасси және оның бөлшектері
CTH
8803 30
ұшақтар мен тікұшақтардың өзге бөлшектері
CTH
8803 90
өзгелері:
CTH
8804 00
Парашюттер (басқарылатын парашюттер мен парапландарды қосқанда) және ротошюттер; олардың бөлшектері мен керек-жарағы
CTH немесе VAC 50 %
8805
Ұшатын аппараттардың бастапқы құрал-жабдығы; палубтық тежеуіш немесе ұқсас қондырғылар; ұшатын құрамның жер тренажерлері; оның бөлшектері:
8805 10
ұшатын аппараттардың бастапқы құрал-жабдығы; палубтық тежеуіш немесе ұқсас қондырғылар;
CTH
ұшатын құрамның жер тренажерлері; оның бөлшектері:
8805 21
әуелік соғысқа еліктеуіштер және оның бөлшектері
CTH
8805 29
өзгелері
CTH
89-топ
Кемелер, қайықтар және жүзгіш конструкциялар
8901
Круиздік, экскурсиялық кемелер, паромдар, баржалар және жолаушыларды немесе жүктерді таситын ұқсас жүзіп жүретін құрылыстар:
8901 10
круиздік, экскурсиялық кемелер және ұқсас жүзіп жүретін құрылыстар, негізінен жолаушыларды тасуға арналған; барлық типтердегі паромдар
8906-тармақтан кемелер корпусын алып тастағанда, СТН
8901 20
танкерлер
8906-тармақтан кемелер корпусын алып тастағанда, СТН
8901 30
8901 20-қосалқы позицияысына кіретіндерден тыс рефрижераторлық кемелер
8906-тармақтан кемелер корпусын алып тастағанда, СТН
8901 90
жүк көтергіш және жүк пен жолаушы көтергіш өзге жүзіп жүретін құрылыстар
8906-тармақтан кемелер корпусын алып тастағанда, СТН
8902 00
Балық аулайтын кемелер; жүзіп жүретін базалар және балық өнімдерін өңдеу мен сүрлеуге арналған өзге кемелер:
8906-тармақтан кемелер корпусын алып тастағанда, СТН
8903
Демалыс немесе спортқа арналған яхталар мен өзге жүзіп жүретін құрылыстар; есетін қайықтар мен каноэ:

8903.10
– надувные
CTH, исключая корпуса судов из 8906
– прочие:
8903.91
– суда парусные со вспомогательным двигателем или без него
CTH, исключая корпуса судов из 8906
8903.92
– лодки моторные и катера, кроме лодок с подвесным двигателем
CTH, исключая корпуса судов из 8906
8903.99
– прочие
CTH, исключая корпуса судов из 8906
8904.00
Буксиры и суда-толкачи:
CTH, исключая корпуса судов из 8906
89.05
Плавучие маяки, пожарные суда, земснаряды, плавучие краны и прочие плавучие средства, для которых судоходные качества являются второстепенными по сравнению с их основной функцией; доки плавучие; плавучие или работающие под водой буровые или эксплуатационные платформы:
8905.10
– земснаряды
CTH, исключая корпуса судов из 8906
8905.20
– плавучие или работающие под водой буровые или эксплуатационные платформы
CTH, исключая корпуса судов из 8906
8905.90
– прочие
CTH, исключая корпуса судов из 8906
89.06
Суда прочие, включая военные корабли и спасательные суда, кроме гребных лодок:
8906.10
– военные корабли
CTH
8906.90
– прочие
CTH
89.07
Плавучие конструкции прочие (например, плоты, плавучие баки, кессоны, дебаркадеры, буи и бакены):
8907.10
– плоты надувные
CTH
8907.90
– прочие
CTH
8908.00
Суда и прочие плавучие конструкции, предназначенные на слом
CTH
ГРУППА 90
ИНСТРУМЕНТЫ И АППАРАТЫ ОПТИЧЕСКИЕ, ФОТОГРАФИЧЕСКИЕ, КИНЕМАТОГРАФИЧЕСКИЕ, ИЗМЕРИТЕЛЬНЫЕ, КОНТРОЛЬНЫЕ, ПРЕЦИЗИОННЫЕ, МЕДИЦИНСКИЕ ИЛИ ХИРУРГИЧЕСКИЕ; ИХ ЧАСТИ И ПРИНАДЛЕЖНОСТИ
90.01
Оптические волокна и волоконно-оптические жгуты; волоконно-оптические кабели, кроме указанных в товарной позиции 8544; листы и пластины из поляризационного материала; линзы (включая контактные), призмы, зеркала и прочие оптические элементы, из любого материала, неоправленные, кроме таких элементов из оптически не обработанного стекла:
9001.10
– оптические волокна,волоконно-оптические жгуты и кабели
CTH
9001.20
– листы и пластины из поляризационного материала
CTH
9001.30
– контактные линзы
CTH
9001.40
– линзы для очков из стекла
CTH
9001.50
– линзы для очков из прочих материалов
CTH
9001.90
– прочие
CTH
90.02
Линзы, призмы, зеркала и прочие оптические элементы, из любого материала, в сборе, являющиеся частями инструментов и приборов или приспособлениями для них, кроме таких элементов из оптически не обработанного стекла:
– объективы:

8903 10
үрленгендер
8906-тармақтан кемелер корпусын алып тастағанда, СТН
өзгелері:
8903 91
көмекші қозғалтқышпен немесе онысы жоқ желкенді кемелер
8906-тармақтан кемелер корпусын алып тастағанда, СТН
8903 92
моторлы қайықтар мен катерлер, ілінбелі қозғалтқышы бар қайықтардан тыс
8906-тармақтан кемелер корпусын алып тастағанда, СТН
8903 99
өзгелері
8906-тармақтан кемелер корпусын алып тастағанда, СТН
8904 00
Буксирлер және итергіш кемелер
8906-тармақтан кемелер корпусын алып тастағанда, СТН
8905
Кеме жүзу қасиеті олардың негізгі функциясымен салыстырғанда екінші кезекте болып табылатын қалқымалы шамшырақтар, өрт сөндіруші кемелер, жерснарядтар, жүзіп жүретін крандар және жүзіп жүретін өзге де құралдар; жүзіп жүретін доктар; жүзіп жүретін немесе судың астында жұмыс істейтін бұрғылау немесе эксплуатациялық платформалар:
8905 10
жерснарядтар
8906-тармақтан кемелер корпусын алып тастағанда, СТН
8905 20
жүзіп жүретін немесе судың астында жұмыс істейтін бұрғы немесе эксплуатациялық платформалар
8906-тармақтан кемелер корпусын алып тастағанда, СТН
8905 90
өзгелері
8906-тармақтан кемелер корпусын алып тастағанда, СТН
8906
Өзге кемелер, әскери корабльдер мен құтқарушы кемелерді қосқанда, есетін қайықтардан тыс:
8906 10
әскери корабльдер
CTH
8906 90
өзгелері
CTH
8907
Өзге жүзіп жүретін конструкциялар (мысалы, плоттер, жүзіп жүретін бактер, кессондер, дебаркадерлер, буилар мен бакендер):
8907 10
үрленген плоттар
CTH
8907 90
өзгелері
CTH
8908 00
Сындыруға арналған кемелер және өзге жүзіп жүретін конструкциялар
CTH
90-топ
Оптикалық, фотографиялық, кинематографиялық, өлшеу, бақылау, дәл өлшеу, медициналық немесе хирургиялық құрал-жабдықтар мен аппараттар; олардың бөліктері мен керек-жарақтары
9001
Оптикалық талшықтар мен талшықты оптикалық бұраулар; 8544-тауарлық позициясында көрсетiлгендерден тыс, талшықты оптикалық кабельдер; поляризацияланған материалдардан жасалған табақтар мен пластиналар; линзалар (контакттi линзаларды қоса алғанда), призмалар, айналар және кез келген материалдардан жасалған, жиектемелері жоқ, оптикалық жағынан өңделмеген шыныдан жасалған элементтерден тыс, өзге де оптикалық элементтер:
9001 10
оптикалық талшықтар және талшықты оптикалық бұраулар мен кабельдер
CTH
9001 20
поляризацияланған материалдардан жасалған табақтар мен пластиналар
CTH
9001 30
контактілi линзалар
CTH
9001 40
шыныдан жасалған көзiлдiрiк линзалары
CTH
9001 50
өзге де материалдардан жасалған көзiлдiрiктерге арналған линзалар
CTH
9001 90
өзгелері
CTH
9002
Кез келген материалдардан жасалған, жинақталған, құралдар және аспаптардың бөлiктерi немесе соларға бейiмделген құралдар болып табылатын, оптикалық өңделмеген шынылардан жасалған осындай элементтерден өзге линзалар, призмалар, айналар және өзге де оптикалық элементтер:
объективтер:

9008.50
– проекторы изображений, фотоувеличители и оборудование для проецирования изображений с уменьшением
СTH или CTSH+VAC 40%
9008.90
– части и принадлежности
CTH
90.10
Аппаратура и оборудование для фотолабораторий (включая кинолаборатории), в другом месте данной группы не поименованные или не включенные; негатоскопы; экраны проекционные:
9010.10
– аппаратура и оборудование для автоматического проявления фотопленки (включая кинопленку) или фотобумаги в рулонах или для автоматической печати на фотобумагу в рулонах
СTH или CTSH+VAC 40%
9010.50
– аппаратура и оборудование для фотолабораторий (включая кинолаборатории), прочие; негатоскопы
СTH или CTSH+VAC 40%
9010.6
– экраны проекционные
СTH или CTSH+VAC 40%
9010.90
– части и принадлежности
CTH
90.11
Оптически сложные микроскопы, включая микроскопы для микрофотосъемки, микрокиносъемки или микропроецирования:
9011.10
– микроскопы стереоскопические
СTH или CTSH+VAC 40%
9011.20
– микроскопы для микрофотосъемки, микрокиносъемки или микропроецирования, прочие
СTH или CTSH+VAC 40%
9011.80
– микроскопы прочие
СTH или CTSH+VAC 40%
9011.90
– части и принадлежности
CTH
90.12
Микроскопы, кроме оптических микроскопов; дифракционные аппараты:
9012.10
– микроскопы, кроме оптических микроскопов; аппараты дифракционные
СTH или CTSH+VAC 40%
9012.90
– части и принадлежности
CTH
90.13
Устройства на жидких кристаллах, кроме изделий, более точно описанных в других товарных позициях; лазеры, кроме лазерных диодов; приборы и инструменты оптические прочие, в другом месте данной группы не поименованные или не включенные:
9013.10
– телескопические прицелы для установки на оружии; перископы; трубы зрительные, изготовленные как части машин, инструментов, приборов или аппаратуры данной группы или раздела XVI
СTH или CTSH+VAC 40%
9013.20
– лазеры, кроме лазерных диодов
СTH или CTSH+VAC 40%
9013.80
– устройства, приборы и инструменты прочие
СTH или CTSH+VAC 40%
9013.90
– части и принадлежности
СTH или CTSH+VAC 40%
90.14
Компасы для определения направления; навигационные приборы и прочие инструменты:
9014.10
– компасы для определения направления
СTH или CTSH+VAC 40%
9014.20
– приборы и инструменты для аэронавигации или космической навигации (кроме компасов)
СTH или CTSH+VAC 40%
9014.80
– приборы и инструменты прочие
СTH или CTSH+VAC 40%
9014.90
– части и принадлежности
CTH
90.15
Геодезические или топографические приборы и инструменты (включая фотограмметрические), гидрографические, океанографические, гидрологические, метеорологические или геофизические, кроме компасов; дальномеры:

9008 50
фотоүлкейткiштер және бейнелерді кiшiрейте отырып проекциялауға арналған жабдықтар
СTH немесе CTSH+VAC 40%
9008 90
бөлшектер мен керек-жарақтар
CTH
9010
Фотозертханаларға (кинозертханаларды қоса алғанда) арналған, осы топтың өзге жерiнде аталмаған немесе енгiзiлмеген аппаратура мен жабдықтар; негатоскоптар; проекциялық экрандар:
9010 10
фототаспаларды (кинотаспаларлы қоca алғанда) немесе орамдағы фотоқағаздарды автоматтық түрде шығаруға немесе орамдағы фотоқағаздарға автоматты түрде басып шығаруға арналған аппаратура мен жабдықтар
СTH немесе CTSH+VAC 40%
9010 50
фотозертханаларға (кинозертханаларды қоса алғанда) арналған өзге де аппаратура мен жабдықтар; негатоскоптар
СTH немесе CTSH+VAC 40%
9010 60
проекциялық экрандар
СTH немесе CTSH+VAC 40%
9010 90
бөлшектер мен керек-жарақтар
CTH
9011
Микрофототүсiруге, микрокинотүсiруге немесе микропроекциялауға арналған микроскоптарды қоса алғанда, күрделi оптикалық микроскоптар:
9011 10
стереоскопиялық микроскоптар
СTH немесе CTSH+VAC 40%
9011 20
микрофототүсiруге, микрокинотүсiруге немесе микропроекциялауға арналған өзге де микроскоптар
СTH немесе CTSH+VAC 40%
9011 80
өзге де микроскоптар
СTH немесе CTSH+VAC 40%
9011 90
бөлшектер мен керек-жарақтар
CTH
9012
Оптикалықтардан өзге микроскоптар; дифракциялық аппараттар:
9012 10
оптикалық микроскоптардан өзге микроскоптар; дифракциялық аппараттар
СTH немесе CTSH+VAC 40%
9012 90
бөлшектер мен керек-жарақтар
CTH
9013
Өзге-тауарлық позицияларында мейлiнше дәл сипатталған бұйымдардан тыс, сұйық кристалдардағы қондырғылар; лазерлi диодтардан өзге лазерлер; осы топтың өзге жерiнде аталмаған немесе енгiзiлмеген, өзге де оптикалық аспаптар мен құралдар:
9013 10
қару-жарақтарға қондырғылар ретiнде арналған телескопиялық нысаналар; перископтар; аталған топтағы немесе ХVI бөлiмдегi машиналардың, құралдардың, аспаптардың немесе аппаратуралардың бөлiктерi ретiнде дайындалған көру түтіктерi
СTH немесе CTSH+VAC 40%
9013 20
лазерлi диодтардан тыс лазерлер
СTH немесе CTSH+VAC 40%
9013 80
өзге де құрылғылар, аспаптар және құралдар
СTH немесе CTSH+VAC 40%
9013 90
бөлiктер мен керек-жарақтар
CTH немесе VAC 40 %
9014
Бағытты айқындауға арналған компастар, навигациялық аспаптар мен өзге де құралдар:
9014 10
бағытты айқындауға арналған компастар
СTH немесе CTSH+VAC 40%
9014 20
аэронавигацияға немесе ғарыш навигациясына арналған аспаптар мен құралдар (компастардан тыс)
СTH немесе CTSH+VAC 40%
9014 80
өзге де аспаптар мен құралдар
СTH немесе CTSH+VAC 40%
9014 90
бөлшектер мен керек-жарақтар
CTH
9015
Компастардан тыс, геодезиялық немесе топографиялық (фотограмметриялықтарды қоса алғанда), гидрографиялық, океаногpaфиялық, гидрологиялық, метереологиялық немесе геофизикалық аспаптар мен құралдар; қашықтық өлшегiштер:

9015.10
– дальномеры
CTH
9015.20
– теодолиты и тахеометры
CTH
9015.30
– нивелиры
CTH
9015.40
– фотограмметрические геодезические или топографические инструменты и приборы
СTH или CTSH+VAC 40%
9015.80
– приборы и инструменты прочие
СTH или CTSH+VAC 40%
9015.90
– части и принадлежности
CTH
9016.00
Весы чувствительностью 0,05 г или выше, с разновесами или без них:
CTH
90.17
Инструменты для черчения, разметки или математических расчетов (например, чертежные машины, пантографы, транспортиры, чертежные наборы, логарифмические линейки, дисковые калькуляторы); инструменты ручные для измерения линейных размеров (например, измерительные стержни и рулетки, микрометры, кронциркули), в другом месте данной группы не поименованные или не включенные:
9017.10
– четрежные столы и машины, автоматические или неавтоматические
CTH
9017.20
– инструменты для черчения, разметки или математических расчетов, прочие
CTH
9017.30
– микрометры, кронциркули, штангенциркули и калибры
CTH
9017.80
– прочие инструменты
CTH
9017.90
– части и принадлежности
CTH
90.18
Приборы и устройства, применяемые в медицине, хирургии, стоматологии или ветеринарии, включая сцинтиграфическую аппаратуру, аппаратура электромедицинская прочая и приборы для исследования зрения:
– электродиагностическая аппаратура (включая аппаратуру для функциональных диагностических исследований или для контроля физиологических параметров):
9018.11
– электрокардиографы
CTH или VAC 40 %
9018.12
– аппаратура ультразвукового сканирования
CTH или VAC 40 %
9018.13
– магнитно-резонансные томографы
CTH или VAC 40 %
9018.14
– сцинтиграфическая аппаратура
CTH или VAC 40 %
9018.19
– прочая
CTH или VAC 40 %
9018.20
– аппаратура, основанная на использовании ультрафиолетового или инфракрасного излучения
CTH или VAC 40 %
– шприцы, иглы, катетеры, канюли и аналогичные инструменты:
9018.31
– шприцы, с иглами или без игл
CTH или VAC 40 %
9018.32
– иглы трубчатые металлические и иглы для наложения швов
CTH или VAC 40 %
9018.39
– прочие
CTH или VAC 40 %
– приборы и устройства стоматологические, прочие:
9018.41
– бормашины, совмещенные или не совмещенные на едином основании с прочим стоматологическим оборудованием
CTH или VAC 40 %
9018.49
– прочие
CTH или VAC 40 %
9018.50
– инструменты и устройства офтальмологические, прочие
CTH или VAC 40 %
9018.90
– инструменты и оборудование, прочие
CTH или VAC 40 %
90.19
Устройства для механотерапии; аппараты массажные; аппаратура для психологических тестов для определения способностей; аппаратура для озоновой, кислородной и аэрозольной терапии, искусственного дыхания или прочая терапевтическая дыхательная аппаратура:

9015 10
қашықтық өлшегiштер
CTH
9015 20
теодолиттер мен тахеометрлер
CTH
9015 30
нивелирлер
CTH
9015 40
фотограмметриялық геодезиялық немесе типографиялық құралдар мен аспаптар
СTH немесе CTSH+VAC 40%
9015 80
өзге де аспаптар мен құралдар
СTH немесе CTSH+VAC 40%
9015 90
бөлшектер мен керек-жарақтар
CTH
9016 00
Әртүрлi теңдестірушілері бар немесе оларсыз сезiмталдығы 0,05 г немесе одан астам таразылар
CTH
9017
Сызуға, белгiлеуге және математикалық есептерге арналған құралдар (мысалы, сызу машиналары, пантографтар, транспортирлер, сызу жиынтықтары, логарифмдік сызғыштар, дискiлi калькуляторлар); аталған топтың өзге жерiнде аталмаған немесе енгiзiлмеген, сызықтық мөлшерлердi өлшеуге арналған қол құралдары (мысалы, өлшеу сырықтар мен рулеткалар, микрометрлер, кронциркульдер):
9017 10
автоматтандырылған немесе автоматтандырылмаған сызу үстелдерi мен машиналар
CTH
9017 20
өзге де сызуға, белгiлеуге және математикалық есептерге арналған құралдар
CTH
9017 30
микрометрлер, кронциркульдер, штангенциркульдер және калибрлер
CTH
9017 80
өзге де құралдар
CTH
9017 90
бөлшектер мен керек-жарақтар
CTH
9018
Сцинтигрифиялық аппаратураны қоса алғанда медицинада, хирургияда, стоматологияда немесе ветеринарияда қолданылатын аспаптар мен құралдар, өзге де электромедициналық аппаратура және көру қабілетін зерттеуге арналған аспаптар:
электродиагностикалық аппаратура (функционалдық диагностикалық зерттеулерге арналған немесе физиологиялық параметрлердi бақылауға арналған аппаратураны қоса алғанда):
9018 11
электрокардиографтар
CTH немесе VAC 40 %
9018 12
ультрадыбысты сканерлеуге арналған аппаратура
CTH немесе VAC 40 %
9018 13
магниттті-резонансты томографтар
CTH немесе VAC 40 %
9018 14
сцинтиграфиялық аппаратура
CTH немесе VAC 40 %
9018 19
өзгелері
CTH немесе VAC 40 %
9018 20
ультракүлгiн немесе инфрақызыл сәулелердi пайдалануға негiзделген аппаратура
CTH немесе VAC 40 %
шприцтер, инелер, катетерлер, канюлдер және ұқсас құралдар:
9018 31
инесi бар немесе инесiз шприцтер
CTH немесе VAC 40 %
9018 32
түтікше тектес металл инелер және тігуге арналған инелер
CTH немесе VAC 40 %
9018 39
өзгелері
CTH немесе VAC 40 %
өзге де стоматологиялық аспаптар мен құрылғылар:
9018 41
өзге де стоматологиялық құрал-жабдықтармен бір негізге біріктірілген не біріктірілмеген бормашиналар
CTH немесе VAC 40 %
9018 49
өзгелері
CTH немесе VAC 40 %
9018 50
өзге де офтальмологиялық аспаптар мен құрылғылар
CTH немесе VAC 40 %
9018 90
өзге де құралдар мен жабдықтар
CTH немесе VAC 40 %
9019
Механикалық терапияға арналған құрылғылар; массаждық аппараттар; қабілеттерді анықтауға арналған психологиялық тестілерге арналған аппаратура; озонмен, оттегімен және аэрозольмен емдеуге, қолдан тыныс алдыруға арналған аппаратура немесе өзге де терапевтiк тыныс алу аппаратурасы:

9019.10
– устройства для механотерапии; аппараты массажные; аппаратура для психологических тестов для определения способностей
CTH
9019.20
– аппаратура для озоновой, кислородной и аэрозольной терапии, искусственного дыхания или прочая терапевтическая дыхательная аппаратура
CTH
9020.00
Оборудование дыхательное прочее и газовые маски, кроме защитных масок без механических деталей и сменных фильтров
CTH
90.21
Ортопедические приспособления, включая костыли, хирургические ремни и бандажи; шины и прочие приспособления для лечения переломов; части тела искусственные; аппараты слуховые и прочие приспособления, которые носятся на себе, с собой или имплантируются в тело для компенсации дефекта органа или его неработоспособности:
9021.10
– приспособления ортопедические или для лечения переломов
CTH или VAC 40 %
– зубы искусственные и стоматологические соединительные детали:
9021.21
– зубы искусственные
CTH или VAC 40 %
9021.29
– прочие
CTH или VAC 40 %
– прочие искусственные части тела:
9021.31
– искусственные суставы
CTH или VAC 40 %
9021.39
– – прочие
CTH или VAC 40 %
9021.40
– аппараты слуховые, кроме частей и принадлежностей
CTH или VAC 40 %
9021.50
– кардиостимуляторы, кроме частей и принадлежностей
CTH или VAC 40 %
9021.90
– прочие
CTH или VAC 40 %
90.22
Аппаратура, основанная на использовании рентгеновского, альфа-, бета- или гамма-излучения, предназначенная или не предназначенная для медицинского, хирургического, стоматологического или ветеринарного использования, включая рентгенографическую аппаратуру или радиотерапевтическую, рентгеновские трубки и прочие генераторы рентгеновского излучения, генераторы высокого напряжения, щиты и пульты управления, экраны, столы, кресла и аналогичные изделия для обследования или лечения:
– аппаратура, основанная на использовании рентгеновского излучения, предназначенная или не предназначенная для медицинского, хирургического, стоматологического или ветеринарного использования, включая аппаратуру рентгенографическую или радиотерапевтическую:
9022.12
– компьютерные томографы
СTH или CTSH+VAC 40%
9022.13
– для использования в стоматологии, прочая
СTH или CTSH+VAC 40%
9022.14
– для медицинского, хирургического или ветеринарного использования, прочая
СTH или CTSH+VAC 40%
9022.19
– для другого использования
СTH или CTSH+VAC 40%
– аппаратура, основанная на использовании альфа-, бета- или гамма-излучения, предназначенная или не предназначенная для медицинского, хирургического, стоматологического или ветеринарного использования, включая аппаратуру рентгенографическую или радиотерапевтическую:

9019 10
механикалық терапияға арналған құрылғылар; массаждық аппараттар; қабілеттерді анықтауға арналған психологиялық тестілерге арналған аппаратура
CTH
9019 20
озонмен, оттегімен және аэрозольмен емдеуге, қолдан тыныс алдыруға арналған аппаратура немесе өзге де терапевтiк тыныс алу аппаратурасы
CTH
9020 00
Механикалық тетiктерi мен ауыстырмалы сүзгiлерi жоқ қорғағыш бетперделерден тыс өзге де тыныс алу жабдықтары мен газ бетперделері
CTH
9021
Балдақтарды, хирургиялық белдіктерді және бандаждарды қоса алғанда, бейімделген ортопедиялық құралдар; сынықтарды емдеуге арналған шиналар және өзге де бейімделген құралдар; жасанды дене мүшелері; есту аппаратары мен жетілмеген органды немесе оның кемістігін өтеу үшін өзімен алып жүретін немесе денеге салынатын өзге де аппараттар:
9021 10
ортопедиялық немесе сынықтарды емдеуге арналған құралдар
CTH немесе VAC 40 %
жасанды тiстер және стоматологиялық бiрiктiргiш бөлшектер:
9021 21
жасанды тiстер
CTH немесе VAC 40 %
9021 29
өзгелері
CTH немесе VAC 40 %
өзге де жасанды дене мүшелерi:
9021 31
жасанды буындар
CTH немесе VAC 40 %
9021 39
өзгелері
CTH немесе VAC 40 %
9021 40
есту аппараттары, бөлшектері мен керек-жарақтарынан тыс
CTH немесе VAC 40 %
9021 50
жүрек ширатқыштар, бөлшектері мен керек-жарақтардан тыс
CTH немесе VAC 40 %
9021 90
өзгелері
CTH немесе VAC 40 %
9022
Рентгенографиялық немесе радиотерапевтiк аппаратураны, рентгендiк түтiктердi және өзге де рентгендiк сәулелену генераторларын, кернеуi жоғары генераторларды, өзгеру қалқандары мен пульттерiн, экрандарды, тексеруге немесе емдеуге арналған үстелдерді, креслоларды қоса алғанда, рентгендiк, альфа–, бета– немесе гамма– сәулелендiруді пайдалануға негiзделген, медициналық, хирургиялық, стоматологиялық немесе ветеринариялық пайдалануға арналған немесе арналмаған аппаратура:
рентгенографиялық немесе радиотерапевтiк аппаратураны қоса алғанда, рентгендiк сәулелендіруді пайдалануға негiзделген, медициналық, хирургиялық, стоматологиялық немесе ветеринариялық пайдалануға арналған немесе арналмаған аппаратура:
9022 12
компьютерлік томографтар
СTH немесе CTSH+VAC 40%
9022 13
өзге де стоматологияда пайдалануға арналған
СTH немесе CTSH+VAC 40%
9022 14
медициналық, хирургиялық, стоматологиялық немесе ветеринариялық пайдалануға арналған өзге де
СTH немесе CTSH+VAC 40%
9022 19
өзге де пайдалануға арналған
СTH немесе CTSH+VAC 40%
рентгенографиялық немесе радио– терапевтік аппаратураны қоса алғанда, альфа–, бета– немесе гамма– сәулелендіруді пайдалануға негiзделген, медициналық, хирургиялық, стоматологиялық немесе ветеринариялық пайдалану үшiн арналған немесе арналмаған аппаратура:

9022.21
– аппаратура для медицинского, хирургического, стоматологического или ветеринарного использования
СTH или CTSH+VAC 40%
9022.29
– для другого использования
СTH или CTSH+VAC 40%
9022.30
– рентгеновские трубки
СTH или CTSH+VAC 40%
9022.90
– прочая, включая части и принадлежности
CTH
9023.00
Приборы, аппаратура и модели, предназначенные для демонстрационных целей (например, при обучении или экспонировании), не пригодные для другого использования:
CTH
90.24
Машины и устройства для испытания на твердость, прочность, сжатие, упругость или другие механические свойства материалов (например, металлов, древесины, текстильных материалов, бумаги, пластмасс):
9024.10
– машины и устройства для испытания металлов
СTH или CTSH+VAC 40%
9024.80
– прочие машины и устройства
СTH или CTSH+VAC 40%
9024.90
– части и принадлежности
CTH
90.25
Ареометры и аналогичные приборы, действующие при погружении в жидкость, термометры, пирометры, барометры, гигрометры и психрометры, с записывающим устройством или без записывающего устройства, и любые комбинации этих приборов:
– термометры и пирометры, не объединенные с другими приборами:
9025.11
– жидкостные, прямого считывания
СTH или CTSH+VAC 40%
9025.19
– прочие
СTH или CTSH+VAC 40%
9025.80
– прочие приборы
СTH или CTSH+VAC 40%
9025.90
– части и принадлежности
CTH
90.26
Приборы и аппаратура для измерения или контроля расхода, уровня, давления или других переменных характеристик жидкостей или газов (например, расходомеры, указатели уровня, манометры, тепломеры), кроме приборов и аппаратуры товарной позиции 9014, 9015, 9028 или 9032:
9026.10
– для измерения или контроля расхода или уровня жидкостей
CTH или VAC 40 %
9026.20
– для измерения или контроля давления
CTH или VAC 40 %
9026.80
– приборы или аппаратура, прочие
CTH или VAC 40 %
9026.90
– части и принадлежности
CTH
90.27
Приборы и аппаратура для физического или химического анализа (например, поляриметры, рефрактометры, спектрометры, газо- или дымоанализаторы); приборы и аппаратура для измерения или контроля вязкости, пористости, расширения, поверхностного натяжения или аналогичные; приборы и аппаратура для измерения или контроля количества тепла, звука или света (включая экспонометры); микротомы:
9027.10
– газо- или дымоанализаторы
CTH или VAC 40 %
9027.20
– хроматографы и приборы для электрофореза
CTSH
9027.30
– спектрометры, спектрофотометры и спектрографы, основанные на действии оптического излучения (ультрафиолетового, видимой части спектра, инфракрасного)
CTSH

9022 21
медициналық, хирургиялық, стоматологиялық немесе ветеринариялық пайдалану үшiн арналған аппаратура
СTH немесе CTSH+VAC 40%
9022 29
өзге де пайдалануға арналған
СTH немесе CTSH+VAC 40%
9022 30
рентгендiк түтіктер
СTH немесе CTSH+VAC 40%
9022 90
бөлшектер мен керек-жарақтарды қоса алғанда, өзгелері
CTH
9023 00
Көрсету мақсатына арналған (мысалы, үйрету немесе экспонаттау кезiнде), басқаша пайдалануға жарамсыз аспаптар, аппаратуралар және модельдер:
CTH
9024
Материалдардың (мысалы, металдар, ағаш, тоқыма материалдары, қағаздар, пластмассалар) қаттылығын, берiктiгiн, қысылуын, икемдiлiгiн немесе өзге де механикалық қасиеттерiн сынауға арналған машиналар мен аспаптар:
9024 10
металдарды сынауға арналған машиналар мен құрылғылар
СTH немесе CTSH+VAC 40%
9024 80
өзге де машиналар мен құрылғылар
СTH немесе CTSH+VAC 40%
9024 90
бөлшектер мен керек-жарақтар
CTH
9025
Жазатын қондырғылары бар немесе жазатын қондырғылары жоқ, сұйыққа батырған кезде жұмыс iстейтiн ареометрлер мен ұқсас аспаптар, термометрлер, пирометрлер, барометрлер, гигрометрлер және психрометрлер, және осы аспаптардың кез келген комбинациялары:
өзге аспаптармен бiрiкпеген термометрлер мен пирометрлер:
9025 11
тікелей есептейтін, сұйықтай
СTH немесе CTSH+VAC 40%
9025 19
өзгелері
СTH немесе CTSH+VAC 40%
9025 80
өзге де аспаптар
СTH немесе CTSH+VAC 40%
9025 90
бөлшектер мен керек-жарақтар
CTH
9026
9014, 9015, 9028 немесе 9032-тауарлық позициясының аспаптары мен аппаратурасынан тыс, сұйықтар немесе газдардың шығынын, деңгейiн, қысымын немесе өзге де өзгермелi сипаттамаларын өлшеуге немесе бақылауға арналған аспаптар немесе аппаратуралар (мысалы, шығынды өлшегiштер, деңгейдi көрсеткiштер, монометрлер, жылу өлшегiштер):
9026 10
сұйықтардың шығынын немесе деңгейiн өлшеуге немесе бақылауға арналған
CTH немесе VAC 40 %
9026 20
қысымды өлшеуге немесе бақылауға арналған
CTH немесе VAC 40 %
9026 80
өзге де аспаптар мен аппаратура
CTH немесе VAC 40 %
9026 90
бөлшектер мен керек-жарақтар
CTH
9027
Физикалық немесе химиялық талдауға арналған аспаптар мен аппаратура (мысалы, поляриметрлер, рефрактометрлер, спектрометрлер, газ және түтін талдағыштар); тұтқырлығын, кеуектiлiгін, кеңейтiлуiн, бетінің созылуын немесе осындайларды өлшеуге немесе бақылауға арналған аспаптар мен аппаратуралар; жылудың, дыбыстың немесе жарықтың мөлшерiн өлшеуге немесе бақылауға арналған аспаптар мен аппараттар (экспонометрлердi қоса алғанда); микротомдар:
9027 10
газ немесе түтін талдағыштар
CTH немесе VAC 40 %
9027 20
хроматографтар мен электрофорезге арналған аспаптар
CTSH
9027 30
оптикалық сәулелендiру (ультракүлгiн, спектрдiң көрiнетiн бөлігі, инфрақызыл) әсерiне негiзделген спектрометрлер, спектрофотометрлер және спектрографтар
CTSH

9027.50
– приборы и аппаратура, основанные на действии оптического излучения (ультрафиолетового, видимой части спектра, инфракрасного), прочие
CTSH
9027.80
– прочие приборы и аппаратура
CTSH
9027.90
– микротомы; части и принадлежности
CTH или VAC 40 %
90.28
Счетчики подачи или производства газа, жидкости или электроэнергии, включая калибрующие:
9028.10
– счетчики газа
CTH или CTSH+VAC 50 %
9028.20
– счетчики жидкости
CTH или CTSH+VAC 50 %
9028.30
– счетчики электроэнергии
CTH или CTSH+VAC 50 %
9028.90
– части и принадлежности
CTH
90.29
Счетчики числа оборотов, счетчики количества продукции, таксометры, счетчики пройденного расстояния в милях, шагомеры и аналогичные приборы; спидометры и тахометры, кроме приборов и инструментов товарной позиции 9014 или 9015; стробоскопы:
9029.10
– счетчики числа оборотов, счетчики количества продукции, таксометры, счетчики пройденного расстояния в милях, шагомеры и аналогичные приборы
CTH
9029.20
– спидометры и тахометры; стробоскопы
CTH
9029.90
– части и принадлежности
CTH
90.30
Осциллоскопы, анализаторы спектра, прочие приборы и аппаратура для измерения или контроля электрических величин, кроме измерительных приборов товарной позиции 9028; приборы и аппаратура для обнаружения или измерения альфа-, бета-, гамма-, рентгеновского, космического или прочих ионизирующих излучений:
9030.10
– приборы и аппаратура для обнаружения или измерения ионизирующих излучений
CTH или CTSH+VAC 50 %
9030.20
– осциллоскопы и осциллографы
CTH или CTSH+VAC 50 %
– приборы и аппаратура для измерения или контроля напряжения, силы тока, сопротивления или мощности, прочие:
9030.31
– приборы измерительные универсальные без записывающего устройства
CTH или CTSH+VAC 50 %
9030.32
– приборы измерительные универсальные с записывающим устройством
CTH или CTSH+VAC 50 %
9030.33
– без записывающего устройства, прочие
CTH или CTSH+VAC 50 %
9030.39
– с записывающим устройством, прочие
CTH или CTSH+VAC 50 %
9030.40
– приборы и аппаратура, специально предназначенные для телекоммуникаций, прочие (например, измерители перекрестных помех, коэффициентов усиления, коэффициентов искажения, псофометры)
CTH или CTSH+VAC 50 %
– приборы и аппаратура прочие:
9030.82
– для измерений или проверки полупроводниковых пластин или приборов
CTH или CTSH+VAC 50 %
9030.84
– с записывающими устройствами, прочие
CTH или CTSH+VAC 50 %
9030.89
– прочие
CTH или CTSH+VAC 50 %
9030.90
– части и принадлежности
CTH

9027 50
оптикалық сәулелендiру (ультракүлгiн, спектрдің көрiнетiн бөлігi, инфрақызыл) әсерiне негiзделген өзге де аспаптар мен аппаратура
CTSH
9027 80
өзге де аспаптар мен аппаратура
CTSH
9027 90
микротомдар, бөлшектер мен керек-жарақтар
CTH немесе VAC 40 %
9028
Калибрлеушiлердi қоса алғанда, газды, сұйықты немесе электр энергиясын беру немесе өндiру есептеуiштерi:
9028 10
газ есептеуіштерi
CTH немесе CTSH+VAC 50 %
9028 20
сұйық есептеуiштерi
CTH немесе CTSH+VAC 50 %
9028 30
электр энергиясын есептеуіштер
CTH немесе CTSH+VAC 50 %
9028 90
бөлшектер мен керек-жарақтар
CTH
9029
Айналымын есептейтiн есептеуiштер, өнiмнiң мөлшерiн есептейтiн есептеуiштер, таксометрлер, өткен аралықты, мильмен өлшейтiн есептеуiштер, қадам өлшеуiштер және ұқсас аспаптар; 9014 немесе 9015-тауарлық позициясының аспаптары мен құралдарынан тыс спидометрлер мен тахометрлер; стробоскоптар:
9029 10
айналымын есептейтiн есептеуiштер, өнiмнiң мөлшерiн есептейтiн есептеуiштер, таксометрлер, өткен аралықты, мильмен өлшейтiн есептеуiштер, қадам өлшеуiштер және ұқсас аспаптар
CTH
9029 20
спидометрлер мен тахометрлер; стробоскоптар
CTH
9029 90
бөлшектер мен керек-жарақтар
CTH
9030
9028-тауарлық позициясының өлшеу аспаптарынан басқа, электр шамаларын өлшеуге немесе бақылауға арналған осциллоскоптар, спектp талдағыштар, өзге де аспаптар мен аппаратуралар; альфа–, бетта–, гамма–, рентгендiк, ғарыштық немесе өзге де иондаушы сәулелерді аңғару мен өлшеуге арналған аспаптар мен аппаратуралар:
9030 10
иондаушы сәулелердi табуға және өлшеуге арналған аспаптар мен аппаратуралар
CTH немесе CTSH+VAC 50 %
9030 20
осциллоскоптар мен осциллографтар
CTH немесе CTSH+VAC 50 %
өзге де кернеудi, ток күшiн, кедергiнi немесе қуатты өлшеуге немесе бақылауға арналған аспаптар мен аппаратуралар,:
9030 31
жазатын құрылғылары жоқ әмбебап өлшегіш аспаптар
CTH немесе CTSH+VAC 50 %
9030 32
жазатын құрылғылары бар әмбебап өлшегіш аспаптар
CTH немесе CTSH+VAC 50 %
9030 33
жазатын құрылғылары жоқ, өзгелері
CTH немесе CTSH+VAC 50 %
9030 39
жазатын құрылғылары бар, өзгелері
CTH немесе CTSH+VAC 50 %
9030 40
өзге де арнайы телекоммуникацияларға арналған аспаптар мен аппаратура (мысалы, айқасқан кедергiлердi, күшейткiш коэффиценттердi, бұрмалау коэффициенттерiн өлшеуiштер, псофометрлер)
CTH немесе CTSH+VAC 50 %
өзге де аспаптар мен аппаратура:
9030 82
жартылай өткiзгiш пластиналарды немесе аспаптарды өлшеуге немесе тексеруге арналған
CTH немесе CTSH+VAC 50 %
9030 84
жазатын құрылғылары бар, өзгелері
CTH немесе CTSH+VAC 50 %
9030 89
өзгелері
CTH немесе CTSH+VAC 50 %
9030 90
бөлшектер мен керек-жарақтар
CTH

93.01
Оружие военного образца, кроме револьверов, пистолетов и оружия товарной позиции 9307:
9301.10
– оружие артиллерийское (например, пушки, гаубицы и минометы)
CTH
9301.20
– ракетные пусковые установки; огнеметы; гранатометы; торпедные аппараты и аналогичные пусковые установки
CTH
9301.90
– прочее
CTH
9302.00
Револьверы и пистолеты, кроме входящих в товарную позицию 9303 или 9304
CTH
93.03
Прочее огнестрельное оружие и аналогичные устройства, действующие посредством использования заряда взрывчатого вещества (например, спортивные ружья и винтовки, огнестрельное оружие, заряжаемое с дула, ракетницы и прочие устройства для пуска только сигнальных ракет, пистолеты и револьверы для стрельбы холостыми патронами, пистолеты с выскакивающим стержнем для "гуманного" забоя животных, линеметы):
9303.10
– огнестрельное оружие, заряжаемое с дула
CTH
9303.20
– спортивные ружья, охотничьи или для стрельбы по мишеням, прочие, включая комбинированные с гладкими и нарезными стволами:
CTH
9303.30
– спортивные винтовки, охотничьи или для стрельбы по мишеням, прочие
CTH
9303.90
– прочие
CTH
9304.00
Прочее оружие (например, пружинные, пневматические или газовые ружья и пистолеты, дубинки), кроме указанного в товарной позиции 9307
CTH
93.05
Части и принадлежности изделий товарных позиций 9301 – 9304:
9305.10
– револьверов или пистолетов
CTH
9305.20
– ружей или винтовок товарной позиции 9303
CTH
– прочие:
9305.91
– оружия военного образца товарной позиции 9301
CTH
9305.99
– прочие
CTH
93.06
Бомбы, гранаты, торпеды, мины, ракеты и аналогичные средства для ведения боевых действий, их части; патроны, прочие боеприпасы, снаряды и их части, включая дробь и пыжи для патронов:
– патроны для гладкоствольного оружия и их части; пульки для пневматического оружия:
9306.21
– – патроны
CTH
9306.29
– – прочие
CTH
9306.30
– патроны прочие и их части
CTH
9306.90
– прочие
CTH
9307.00
Мечи, сабли, шпаги, палаши, штыки, пики и аналогичное оружие, части перечисленного оружия, ножны и чехлы к нему
CTH
ГРУППА 94
МЕБЕЛЬ; ПОСТЕЛЬНЫЕ ПРИНАДЛЕЖНОСТИ, МАТРАЦЫ, ОСНОВЫ МАТРАЦНЫЕ, ДИВАННЫЕ ПОДУШКИ И АНАЛОГИЧНЫЕ НАБИВНЫЕ ПРИНАДЛЕЖНОСТИ МЕБЕЛИ; ЛАМПЫ И ОСВЕТИТЕЛЬНОЕ ОБОРУДОВАНИЕ, В ДРУГОМ МЕСТЕ НЕ ПОИМЕНОВАННЫЕ ИЛИ НЕ ВКЛЮЧЕННЫЕ; СВЕТОВЫЕ ВЫВЕСКИ, СВЕТОВЫЕ ТАБЛИЧКИ С ИМЕНЕМ ИЛИ НАЗВАНИЕМ, ИЛИ АДРЕСОМ И АНАЛОГИЧНЫЕ ИЗДЕЛИЯ; СБОРНЫЕ СТРОИТЕЛЬНЫЕ КОНСТРУКЦИИ

9301
9307-тауарлық позициясының револьверлерінен, тапаншаларынан және қаруларынан басқа, әскери үлгідегі қарулар:
9301 10
артиллериялық қару (мысалы, зеңбіректер, гаубицалар және минометтер)
CTH
9301 20
зымырандық іске қосу қондырғылары; отты қарулар; гpaнатометтер; торпеда аппараттары және ұқсас iске қосу қондырғылары
CTH
9301 90
өзгелері
CTH
9302 00
9303 немесе 9304-тауарлық позицияларына енгiзiлетiндерден басқа револьверлер мен тапаншалар
CTH
9303
Жарылғыш заттың зарядын пайдалану арқылы жұмыс iстейтiн өзге де атыс қаруы және ұқсас құрылғылар (мысалы, спорттық мылтықтар мен винтовкалар, аузынан оқталатын атыс қаруы, тек белгi беру зымырандарын iске қосуға арналған ракетницалар мен өзге де құрылғылар, бос патрондармен атуға арналған тапаншалар мен револьверлер, жануарларды "iзгiлiкті" өлтiруге арналған ырғып шығатын сырығы бар тапаншалар, линеметтер):
9303 10
аузынан оқталатын атыс қаруы
CTH
9303 20
тегiс және кесiлген ұңғысы бар қиыстырылған қаруды қоса алғанда, тегiс ұңғылы, спорттық, аңшылық немесе нысана бойынша атуға арналған мылтықтар:
CTH
9303 30
өзге де спорттық, аңшылық немесе нысана бойынша атуға арналған винтовкалар
CTH
9303 90
өзгелері
CTH
9304 00
9307-тауарлық позициясында көрсетiлгендерден өзге өзге де қару (мысалы, серiппелi, пневматикалық немесе газ мылтықтар мен тапаншалар, шоқпарлар)
CTH
9305
9301– 9304-тауарлық позицияларындағы бұйымдардың бөлшектepi мен керек-жарақтары:
9305 10
револьверлердiң немесе тапаншалардың
CTH
9305 20
9303-тауарлық позициясының мылтықтарының немесе винтовкаларының
CTH
өзгелері:
9305 91
9301-тауарлық позициясының әскери үлгідегі қару-жарағының
CTH
9305 99
өзгелері
CTH
9306
Әскери қимылдарды жүргiзуге арналған бомбалар, гранаталар, торпедалар, миналар, зымырандар және ұқсас заттар, олардың бөліктері; патрондарға арналған бытыраларды және тығындарды қоса алғанда, патрондар, өзге де оқ-дәрiлер, снарядтар және олардың бөлшектерi:
тегіс ұңғылы қару-жарақтарға арналған патрондар және олардың бөлшектері; пневматикалық қару-жарақтарға арналған оқтар:
9306 21
патрондар
CTH
9306 29
өзгелері
CTH
9306 30
өзге де патрондар және олардың бөлшектері
CTH
9306 90
өзгелері
CTH
9307 00
Семсерлер, қылыштар, сапылаp, найзалap, сүңгілер және ұқсас қару-жарақтар, аталған қару-жарақтардың бөлшектері, олардың қынаптары мен қаптары
CTH
94-топ
Жиһаз; төсек керек-жарақтары, матрацтар, матрастық негіздер, диван жастықтары және соған ұқсас жиһаздық керек-жарақтары; басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген шамдар мен жарықтандыру жабдықтары; жарықтық маңдайша жазулар, аты немесе атауы немесе мекенжайы көрсетілген жарықтық табличкалар және ұқсас бұйымдар; жиналмалы құрылыс конструкциялары

9405.10
– люстры и прочее электрическое осветительное оборудование, подвесное или настенное, кроме осветительного оборудования типа используемого для освещения открытых общественных мест или транспортных магистралей
CTH
9405.20
– электрические настольные лампы, напольные или прикроватные
CTH
9405.30
– наборы осветительного оборудования типа используемого для украшения новогодних елок
CTH
9405.40
– лампы электрические и осветительное оборудование, прочие
CTH
9405.50
– неэлектрические лампы и осветительное оборудование
CTH
9405.60
– световые вывески, световые таблички с именем или названием, или адресом и аналогичные изделия
CTH
– части:
9405.91
– из стекла
CTH
9405.92
– из пластмассы
CTH
9405.99
– прочие
CTH
9406.00
Сборные строительные конструкции:
CTH или VAC 50 %
ГРУППА 95
ИГРУШКИ, ИГРЫ И СПОРТИВНЫЙ ИНВЕНТАРЬ; ИХ ЧАСТИ И ПРИНАДЛЕЖНОСТИ
9503.00
Трехколесные велосипеды, самокаты, педальные автомобили и аналогичные игрушки на колесах; коляски для кукол; куклы; прочие игрушки; модели в уменьшенном размере ("в масштабе") и аналогичные модели для развлечений, действующие или недействующие; головоломки всех видов:
CTH или VAC 50%
95.04
Консоли и оборудование для видеоигр, товары для развлечений, настольные или комнатные игры, включая столы для игры в пинбол, бильярд, специальные столы для игр в казино и автоматическое оборудование для боулинга:
9504.20
– изделия и принадлежности для всех разновидностей бильярда
CTH
9504.30
– игры прочие, приводимые в действие монетами, банкнотами, банковскими карточками, жетонами или аналогичными средствами оплаты, кроме автоматического оборудования для боулинга
CTH
9504.40
– игральные карты
CTH
9504.50
– консоли для видеоигр и оборудование для видеоигр, кроме указанных в субпозиции 9504 30
CTH
9504.90
– прочие
CTH
95.05
Изделия для праздников, карнавалов или прочие изделия для увеселения, включая предметы для показа фокусов и шуток:
9505.10
– товары для новогодних и рождественских праздников
CTH
9505.90
– прочие
CTH
95.06
Инвентарь и оборудование для занятий общей физкультурой, гимнастикой, легкой атлетикой, прочими видами спорта (включая настольный теннис) или для игр на открытом воздухе, в другом месте данной группы не поименованные или не включенные; бассейны плавательные и бассейны для детей:
– лыжи и прочий инвентарь для занятий лыжным спортом:

9405 10
люстралар және аспалы немесе қабырғаға қыстыратын, ашық қоғамдық орындарды немесе көлік магистральдарын жарықтандыру үшін пайдаланылатын үлгідегі жарықтандырғыш жабдықтардан өзге, өзге де электр жарықтандырғыш жабдықтар
CTH
9405 20
үстелге, еденге немесе төсектің жанына қоятын электр шамдары
CTH
9405 30
жаңа жылғы шыршалардың әшекейлері үшін пайдаланылатын үлгідегі жарықтандырғыш жабдықтардың жиынтықтары
CTH
9405 40
өзге де электр шамдары мен жарықтандырғыш жабдықтар
CTH
9405 50
электрсіз шамдар мен жарықтандырғыш жабдықтар
CTH
9405 60
атауы немесе аты немесе мекенжайы көрсетілген жарық көрсеткіштері, жарық тақтайшалары және ұқсас бұйымдар
CTH
бөлшектер:
9405 91
шыныдан
CTH
9405 92
пластмассадан
CTH
9405 99
өзгелері
CTH
9406 00
Жиналатын құрылыс конструкциялары:
CTH немесе VAC 50 %
95-топ
Ойыншықтар, ойындар және спорт мүкәммалы; олардың бөлшектері мен керек-жарақтары
9503 00
Үш дөңгелекті велосипедтер, самокаттар, педальды автомобильдер мен ұқсас дөңгелекті ойыншықтар; қуыршақтарға арналған арбалар; қуыршақтар; өзге де ойыншықтар; iске қосылған немесе iске қосылмаған кiшiрейтiлген көлемдегi ("масштабты") модельдер және ойын-сауыққа арналған ұқсас модельдер; барлық түрдегi бас қатырғыштар
CTH немесе VAC 50%
9504
Пинбол, бильярд ойындарына арналған үстелдердi, казино ойынына арналған арнаулы үстелдердi және кегельбанға арналған автоматтандырылған жабдықтарды қоса алғанда, ойын-сауыққа арналған тауарлар, үстел немесе бөлме ойындары:
9504 20
бильярдтың барлық түрлеріне арналған бұйымдар мен керек-жарақтар
CTH
9504 30
боулингке арналған жабдықтардан өзге, тиындар, банкноттар, банк карточкалары, жетондар немесе ұқсас төлем құралдарымен іске қосылатын өзге де ойындар
CTH
9504 40
ойын карталары
CTH
9504 50
9504 30-қосалқы позициясында көрсетілгенгендерден өзге бейне ойындарға арналған консольдар және бейне ойындарға арналған құрылғы;
CTH
9504 90
өзгелері
CTH
9505
Сиқырлар мен әзiлдердi көpceтуге арналған заттарды қоса алғанда, мерекелерге, карнавалдарға арналған бұйымдар немесе көңiл көтеруге арналған өзге де бұйымдар:
9505 10
жаңа жыл және рождество мейрамдарына арналған тауарлар
CTH
9505 90
өзгелері
CTH
9506
Аталған топтың өзге жерiнде аталмаған немесе енгiзiлмеген, жалпы дене шынықтырумен, гимнастикамен, жеңiл атлетикамен, өзге де спорт түрлерімен немесе далада ойнауға арналған (үстел теннисiн қоса алғанда) шұғылдануға арналған немесе ашық ауада ойнайтын ойындарға арналған мүкәммал мен жабдықтар; жүзу бассейндерi және балаларға арналған бассейндер:
шаңғылар және шаңғы спортымен шұғылдануға арналған өзге де мүкәммал:

9506.11
– лыжи
CTH или VAC 40 %
9506.12
– крепления для лыж
CTH или VAC 40 %
9506.19
– прочие
CTH или VAC 40 %
– водные лыжи, доски для серфинга и виндсерфинга, инвентарь для занятий водными видами спорта прочий:
9506.21
– доски для виндсерфинга
CTH или VAC 40 %
9506.29
–прочие
CTH или VAC 40 %
– клюшки для гольфа и принадлежности для игры в гольф прочие:
9506.31
– клюшки, комплекты
CTH или VAC 40 %
9506.32
– мячи
CTH или VAC 40 %
9506.39
– прочие
CTH или VAC 40 %
9506.40
– инвентарь и оборудование для настольного тенниса
CTH или VAC 40 %
– ракетки для тенниса, бадминтона или аналогичные ракетки со струнами или без струн:
9506.51
– ракетки для тенниса, со струнами или без струн
CTH или VAC 40 %
9506.59
– прочие
CTH или VAC 40 %
– мячи, кроме мячей для гольфа и шариков для настольного тенниса:

9506 11
шаңғылар
CTH немесе VAC 40 %
9506 12
шаңғыларға арналған бекітулер
CTH немесе VAC 40 %
9506 19
өзгелері
CTH немесе VAC 40 %
су шаңғылары, серфингке және виндсерфингке арналған тақтайлар, өзге де су спорты түрлерiмен шұғылдануға арналған мүкәммал:
9506 21
виндсерфингке арналған тақтайлар
CTH немесе VAC 40 %
9506 29
өзгелері
CTH немесе VAC 40 %
гольфқа арналған клюшкалар және гольф ойындарына арналған өзге де керек-жарақтар:
9506 31
клюшкалар, жинақтар
CTH немесе VAC 40 %
9506 32
доптар
CTH немесе VAC 40 %
9506 39
өзгелері
CTH немесе VAC 40 %
9506 40
үстел теннисіне арналған мүкәммал мeн жабдықтар
CTH немесе VAC 40 %
тенниске, бадминтонға арналған ракеткалар немесе iшектерi бар немесе iшексiз ұқсас ракеткалар:
9506 51
iшегi бар немесе iшексiз тенниске арналған ракеткалар
CTH немесе VAC 40 %
9506 59
өзгелері
CTH немесе VAC 40 %
доптар, гольфқа арналған доптар мен үстел теннисіне арналған шариктерден өзге:

9506.61
– мячи для тенниса
CTH или VAC 40 %
9506.62
– мячи надувные
CTH или VAC 40 %
9506.69
– прочие
CTH или VAC 40 %
9506.70
– ледовые коньки и роликовые коньки, включая конькобежные ботинки с прикрепленными коньками
CTH или VAC 40 %
– прочие:
9506.91
– инвентарь и оборудование для занятий общей физкультурой, гимнастикой или атлетикой
CTH или VAC 40 %
9506.99
– прочие
CTH или VAC 40 %
95.07
Рыболовные удочки, рыболовные крючки и прочие снасти для рыбной ловли с использованием лесы; сачки для рыб, сачки для бабочек и аналогичные сачки; приманки в виде муляжей птиц (кроме указанных в товарной позиции 9208 или 9705) и аналогичные принадлежности для охоты или стрельбы:
9507.10
– рыболовные удочки
CTH или VAC 40 %
9507.20
– крючки рыболовные, с поводками или без поводков
CTH или VAC 40 %
9507.30
– катушки с леской для рыбной ловли
CTH или VAC 40 %
9507.90
– прочие
CTH или VAC 40 %
95.08
Карусели, качели, тиры и прочие аттракционы; цирки передвижные и зверинцы передвижные; театры передвижные:
9508.10
– передвижные цирки и передвижные зверинцы
CTH
9508.90
– прочие
CTH
ГРУППА 96
РАЗНЫЕ ГОТОВЫЕ ИЗДЕЛИЯ
96.01
Обработанная и пригодная для резьбы слоновая кость, панцирь черепахи, рог, рога оленьи, кораллы, перламутр, прочие материалы животного происхождения и изделия из этих материалов (включая изделия, полученные путем формовки):
9601.10
– обработанная слоновая кость и изделия из нее
CTH
9601.90
– прочие
CTH
9602.00
Обработанные материалы растительного или минерального происхождения, пригодные для резьбы, и изделия из них; изделия формованные или резные из воска, стеарина, натуральных смол или натурального каучука или модельных паст, и прочие формованные или резные изделия, в другом месте не упомянутые или не включенные; желатин обработанный, неотвержденный (кроме желатина товарной позиции 3503) и изделия из неотвержденного желатина
CTH
96.03
Метлы, щетки (включая щетки, являющиеся частями механизмов, приборов или транспортных средств), щетки ручные механические без двигателей для уборки полов, швабры и метелки из перьев для смахивания пыли; узлы и пучки, подготовленные для изготовления метел или щеточных изделий; подушечки и валики малярные для краски; резиновые швабры (кроме резиновых валиков для удаления влаги):

9506 61
тенниске арналған доптар
CTH немесе VAC 40 %
9506 62
үрлемелi доптар
CTH немесе VAC 40 %
9506 69
өзгелері
CTH немесе VAC 40 %
9506 70
бекiтiлген конькилерi бар коньки бәтеңкелерiн қоса алғанда, мұз конькилерi мен роликті конькилер
CTH немесе VAC 40 %
өзгелері:
9506 91
жалпы дене шынықтырумен, гимнастикамен немесе атлетикамен шұғылдануға арналған мүкәммал мен жабдықтар
CTH немесе VAC 40 %
9506 99
өзгелері
CTH немесе VAC 40 %
9507
Балық аулау қармақтары, қармақ бауды пайдалану арқылы балық аулауға арналған күршектер мен өзге де құралдар; балық аулау торлары, көбелек аулайтын торлар және осындай торлар; құс пiшіндерi түрiндегi алдауыштар (9208 немесе 9705-тауарлық позицияларында көрсетiлгендерден басқа) және аңшылық пен нысана атуға арналған өзге де керек-жарақтар:
9507 10
балық аулау қармақтары
CTH немесе VAC 40 %
9507 20
қармақ баулары бар немесе қармақ бауларсыз, балық аулау күршектерi
CTH немесе VAC 40 %
9507 30
балық аулауға арналған қармақ бауы бар орауыштар
CTH немесе VAC 40 %
9507 90
өзгелері
CTH немесе VAC 40 %
9508
Әткеншектер, алтыбақандар, тирлер және өзге де аттракциондар; жылжымалы цирктер және жылжымалы айуанханалар; жылжымалы театрлар:
9508 10
жылжымалы цирктер және жылжымалы айуанханалар
CTH
9508 90
өзгелері
CTH
96-топ
Әртүрлі дайын бұйымдар
9601
Өңделген және кесу үшiн жарамды пiл сүйегi, сүйек, тасбақаның тас қабығы, мүйiз, бұғының мүйiзi, кораллдар, маржандар, жануарлардан алынатын өзге де материалдар және осы материалдардан жасалған бұйымдар (қалыпқа келтiру жолымен алынған бұйымдарды қоса алғанда):
9601 10
өңделген пiл сүйегi және одан жасалған бұйымдар
CTH
9601 90
өзгелері
CTH
9602 00
Кесу үшін жарамды, өсiмдiктен немесе минералдан шыққан өңделген материалдар, және олардан жасалған бұйымдар; балауыздан, cтeapиннан, табиғи шайырлардан немесе табиғи каучуктан немесе модельдi пасталардан жасалған қалыпқа келтiрiлген немесе оюланған бұйымдар, және басқа жерде аталмаған немесе енгiзiлмеген, өзге де қалыпқа келтiрiлген немесе оюланған бұйымдар; өңделген, қатпаған желатин (3503-тауарлық позициясының желатиннен басқа) және қатпаған желатиннен жасалған бұйымдар
CTH
9603
Сыпырғыштар, щеткалар (тетіктердің, аспаптардың немесе көлiк құралдардың бөлiктерi болып табылатын щеткаларды қоса алғанда), едендi жинауға арналған қозғалтқышсыз механикалық қол щеткалары, швабралар және шаңды қағуға арналған қауырсыннан жасалған сыпырғылар; сыпырғыштарды немесе щетка бұйымдарын жасау үшiн дайындалған түйіндер мен будалар; сырлауға арналған жастықшалар мен бiлiкшелер; резеңке швабралар (ылғалды сүртуге арналған резеңке бiлiкшелерден басқа):

9603.10
– метлы и щетки, состоящие из веток или других растительных материалов, связанных вместе, с рукоятками или без рукояток
CTH
– щетки зубные, помазки для бритья, щетки для волос, щеточки для ногтей, щеточки для ресниц и прочие щеточки индивидуального пользования, в том числе являющиеся частями приспособлений (приборов):
9603.21
– – щетки зубные, включая щетки для зубных протезов
CTH
9603.29
– – прочие
CTH
9603.30
– кисти художественные, кисточки для письма и аналогичные кисточки для нанесения косметики
CTH
9603.40
– кисти для нанесения красок, темперы, лаков или аналогичные кисти (кроме указанных в субпозиции 9603 30); подушечки и валики малярные для краски
CTH
9603.50
– щетки, являющиеся частями механизмов, приборов или транспортных средств, прочие
CTH
9603.90
– прочие
CTH
9604.00
Сита и решета ручные
CTH
9605.00
Дорожные наборы, используемые для личной гигиены, шитья или для чистки одежды или обуви
CTH
96.06
Пуговицы, кнопки, застежки-защелки, формы для пуговиц и прочие части этих изделий; заготовки для пуговиц:
9606.10
– кнопки, застежки-защелки и их части
CTH
– пуговицы:
9606.21
– пластмассовые, без текстильного покрытия
CTH
9606.22
– из недрагоценного металла, без текстильного покрытия
CTH
9606.29
– прочие
CTH
9606.30
– формы для пуговиц и прочие части пуговиц; заготовки для пуговиц
CTH
96.07
Застежки-молнии и их части:
– застежки-молнии:
9607.11
– с зубцами из недрагоценного металла
CTH
9607.19
– прочие
CTH
9607.20
– части
CTH
96.08
Шариковые ручки; ручки и маркеры с наконечником из фетра и прочих пористых материалов; чернильные авторучки, стилографы и ручки прочие; перья копировальные; карандаши с выталкиваемым или скользящим стержнем; держатели для перьев, держатели для карандашей и аналогичные держатели; части (включая колпачки и зажимы) изделий, перечисленных выше, кроме изделий товарной позиции 9609:
9608.10
– ручки шариковые
CTH
9608.20
– ручки и маркеры с наконечником из фетра и прочих пористых материалов
CTH
9608.30
– авторучки чернильные, стилографы и ручки прочие
CTH
9608.40
– карандаши с выталкиваемым или скользящим стержнем
CTH
9608.50
– наборы, состоящие из двух или более изделий, указанных в вышеприведенных субпозициях
CTH
9608.60
– стержни для шариковых ручек, состоящие из шарикового наконечника и чернильного баллончика
CTH
– прочие:

9603 10
бiрiктiрiп байланған шыбықтардан немесе өзге де табиғи материалдардан жасалған, сабы бар немесе сабы жоқ сыпырғыштар мен щеткалар
CTH
тіс щеткалары, қырынуға арналған жаққыштар, шашқа арналған щеткалар, тырнаққа арналған щеткалар, кiрпiкке арналған щеткалар және жеке пайдаланыстағы өзге де щеткалар, соның iшiнде құралдардың (аспаптардың) бөлшектерi болып табылатын щеткалар:
9603 21
тiс протездерiне арналған щеткаларды қоса алғанда, тiс щеткалары
CTH
9603 29
өзгелері
CTH
9603 30
көркемсурет қылқаламдары, жазуға арналған қылқаламдар және косметиканы жағуға арналған өзге де қылқаламдар
CTH
9603 40
бояуларды, темперлердi, лактарды жағуға арналған қылқаламдар немесе ұқсас қылқаламдар (9603 30-қосалқы позициясында көрсетiлгендерден басқа); бояуға арналған маляр жастықшалары мен білікшелері
CTH
9603 50
тетіктің, аспаптардың немесе көлiк құралдарының бөлiктерi болып табылатын өзге де щеткалар
CTH
9603 90
өзгелері
CTH
9604 00
Қол елеуіштері мен електерi
CTH
9605 00
Жеке гигиена үшiн пайдаланылатын, тiгуге немесе киімдер мен аяқ киiмдердi тазалауға арналған жол жиынтықтары
CTH
9606
Түймелер, батырмалар, түймелеу-iлмектерi, түймелеуге арналған қалыптар және осы бұйымдардың өзге де бөлiктepi; түймелерге арналған дайындамалар:
9606 10
батырмалар, түймелеу-iлмектерi және олардың бөлiктерi
CTH
түймелер:
9606 21
тоқыма жабындысы жоқ, пластмассадан жасалған
CTH
9606 22
тоқыма жабындысы жоқ, қымбат бағалы емес металдан жасалған
CTH
9606 29
өзгелері
CTH
9606 30
түймелерге арналған қалыптар және түймелердiң өзге де бөлiктерi; түймелерге арналған дайындамалар
CTH
9607
Ысырмалар мен олардың бөлiктерi:
ысырмалар:
9607 11
тiстерi қымбат бағалы емес металдардан жасалған
CTH
9607 19
өзгелері
CTH
9607 20
бөлiктері
CTH
9608
Қаламсаптар; фетрден және өзге де кеуектi материалдардан жасалған ұшы бар қаламсаптар мен маркерлер; сия автоқаламсаптары, стилографтар мен өзге де қаламсаптар; көшiргiш қауырсындар; итеретiн немесе сырғитын стерженi бар қарындаштар; қауырсындарға арналған ұстағыштар, қарындаштарға арналған ұстағыштар және ұқсас ұстағыштар; 9609-тауарлық позициясының бұйымдардан басқа, жоғарыда айтылған бұйымдардың бөлшектерi (қақпақтарын және қысқыштарын қоса алғанда):
9608 10
қаламсаптар
CTH
9608 20
фетрден және өзге де кеуектi материалдардан жасалған ұшы бар қаламсаптар мен маркерлер
CTH
9608 30
сия автоқаламсаптары, стилографтар мен өзге де қаламсаптар
CTH
9608 40
итеретiн немесе сырғитын стерженi бap қарындаштар
CTH
9608 50
жоғарыда келтiрiлген-қосалқы позицияларда көрсетiлген бiр немесе одан да көп бұйымдардан тұратын жиындар
CTH
9608 60
шариктi қаламсаптарға арналған, шариктi ұшынан және сия баллоннан тұратын стерженьдер
CTH
өзгелері:

9608.91
– перья для ручек и перьевые насадки
CTH
9608.99
– прочие
CTH
96.09
Простые карандаши (кроме указанных в товарной позиции 9608), цветные карандаши, грифели карандашей, пастели, угольные карандаши, мелки для письма или рисования и мелки для портных:
9609.10
– карандаши простые и цветные, с грифелями в твердой оболочке
CTH или CTSH+VAC 50 %
9609.20
– грифели карандашей, черные или цветные
CTH
9609.90
– прочие
CTH
9610.00
Доски грифельные для письма или рисования, в рамах или без рам
CTH
9611.00
Штемпели для датирования, опечатывания или нумераторы, и аналогичные приспособления (включая устройства для печатания или тиснения этикеток), предназначенные для ручной работы; компостеры ручные, верстатки ручные наборные и комплекты ручные печатные, включающие в себя такие верстатки
CTH
96.12
Ленты для пишущих машинок или аналогичные ленты, пропитанные чернилами или обработанные иным способом, предназначенные для получения отпечатков, в катушках, кассетах или без них; подушки штемпельные, пропитанные или не пропитанные чернилами, в коробках или без коробок:
9612.10
– ленты
CTH
9612.20
– подушки штемпельные
CTH
96.13
Сигаретные зажигалки и прочие зажигалки, включая механические или электрические, и части к ним, кроме кремней и фитилей:
9613.10
– зажигалки карманные газовые, не подлежащие повторной заправке
CTH или CTSH+VAC 50 %
9613.20
– зажигалки карманные газовые, подлежащие повторной заправке
CTH или CTSH+VAC 50 %
9613.80
– прочие зажигалки
CTH или CTSH+VAC 50 %
9613.90
– части
CTH
9614.00
Курительные трубки (включая чашеобразные части), мундштуки для сигар или сигарет, и их части:
CTH
96.15
Расчески, гребни для волос и аналогичные предметы; шпильки для волос, зажимы для завивки, бигуди и аналогичные предметы, кроме указанных в товарной позиции 8516, и их части:
– расчески, гребни для волос и аналогичные предметы:
9615.11
– эбонитовые или пластмассовые
CTH
9615.19
– прочие
CTH
9615.90
– прочие
CTH
96.16
Распылители ароматических веществ и аналогичные распылители для гигиенических целей, их насадки и головки; пуховки и подушечки для нанесения косметических или туалетных средств:
9616.10
– распылители ароматических веществ и аналогичные распылители для гигиенических целей, их насадки и головки
CTH
9616.20
– пуховки и подушечки для нанесения косметических или туалетных средств
CTH

9608 91
қаламсаптарға арналған қауырсындар және қауырсынды ұстағыштар
CTH
9608 99
өзгелері
CTH
9609
Қара қарындаштар (9608-тауарлық позициясында көрсетiлгендерден өзге), түрлi-түстi қарындаштар, қарындаштардың грифельдерi, пастелдер, көмiр қарындаштар, жазуға немесе сурет салуға арналған борлар және тiгiншiлерге арналған борлар:
9609 10
қатты қабықтағы грифельдерi бар, қара және түрлi-түстi қарындаштар
CTH немесе CTSH+VAC 50 %
9609 20
қарындаштардың қара немесе түрлi-түстi, грифельдерi
CTH
9609 90
өзгелері
CTH
9610 00
Жақтауы бар немесе жақтаусыз, жазуға немесе сурет салуға арналған грифельмен жазатын тақта
CTH
9611 00
Күндердi белгiлеуге, белгi қоюға немесе нөмiрлеуге арналған мөрлер және қол жұмыстарына арналған, ұқсас құрылғылар (басуға немесе этикеткалар салуға арналған құрылғыларды қоса алғанда); қол компостерлерi, жинақталған қол верстаткалары және өздерiне сондай вестаткаларды енгiзетiн, баспа қол жиынтықтары
CTH
9612
Сия сiңдiрілген немесе өзге де тәсiлмен өңделген, белгiнi қоюға арналған, орауыштарда, кассеталарда немесе оларсыз жазу машинкаларына арналған таспалар немесе ұқсас таспалар; сия сіңдірiлген немесе сiңдiрiлмеген, қорапшада немесе қорапшасыз, мөр жастықшалары:
9612 10
таспалар
CTH
9612 20
мөр жастықшалары
CTH
9613
Механикалық немесе электрлiк оттықтарды қоса алғанда, темекі оттықтары және өзге де оттықтар және олардың бөлiктерi, шақпақ тастар мен бiлтелердi қоспағанда:
9613 10
екiншi рет қайта құюға жарамайтын, газды қалталы оттықтар
CTH немесе CTSH+VAC 50 %
9613 20
екiншi рет қайта құюға жарайтын, газды қалталы оттықтар
CTH немесе CTSH+VAC 50 %
9613 80
өзге де оттықтар
CTH немесе CTSH+VAC 50 %
9613 90
бөлшектер
CTH
9614 00
Шылым түтікшелерi (тостақан тәріздi бөлшектерiн қоса алғанда), сигарларға немесе темекiге арналған мундштуктер, және олардың бөлшектepi:
CTH
9615
Тарақтар, шашқа арналған тарақтар және ұқсас заттар; 8516-тауарлық позициясында көрсетiлгендерден өзге шашқа арналған түйреуiштер, бұйралауға арналған қысқыштар, бигудилер мен ұқсас заттар, және олардың бөлшектерi:
тарақтар, шашқа арналған тарақтар және ұқсас заттар:
9615 11
эбониттен немесе пластмассадан жасалған
CTH
9615 19
өзгелері
CTH
9615 90
өзгелері
CTH
9616
Гигиеналық мақсаттарға арналған хош иiстi заттарды тозаңдатқыштар мен ұқсас тозаңдатқыштар, олардың қондырғылары мен бастиектерi; косметикалық немесе иіс заттарын жағуға арналған мамықшалар мен жастықшалар:
9616 10
гигиеналық мақсаттарға арналған хош иiстi заттарды тозаңдатқыштар мен ұқсас тозаңдатқыштар, олардың қондырғылары мен бастиектерi
CTH
9616 20
косметикалық немесе иіс заттарды жағуға арналған мамықшалар мен жастықшалар
CTH

9617.00
Прочие термосы и вакуумные сосуды в собранном виде; их части, кроме стеклянных колб
CTH
9618.00
Манекены для портных и прочие манекены; манекены-автоматы и движущиеся предметы для оформления витрин прочие
CTH
9619.00
Женские гигиенические прокладки и тампоны, детские пеленки и подгузники и аналогичные изделия, из любого материала:
CTH
ГРУППА 97
ПРОИЗВЕДЕНИЯ ИСКУССТВА, ПРЕДМЕТЫ КОЛЛЕКЦИОНИРОВАНИЯ И АНТИКВАРИАТ
97.01
Картины, рисунки и пастели, выполненные полностью от руки, кроме рисунков, указанных в товарной позиции 4906, и прочих готовых изделий, разрисованных или декорированных от руки; коллажи и аналогичные декоративные изображения:

9617 00
Термостар және жинақталған түрдегi өзге де вакуумдық ыдыстар; олардың шыны колбалардан өзге бөлiктерi
CTH
9618 00
Тiгiншiлерге арналған манекендер және өзге де манекендер; манекен-автоматтар және витриналарды безендiруге арналған өзге де жылжымалы заттар
CTH
9619 00
Кез келген өзге материалдан жасалған гигиеналық әйел төсеніштері және тампондары, балалар жаялығы және кішкене жаялықшалары және ұқсас өнімдер:
CTH
97-топ
Өнер шығармалары, коллекциялық заттар және антиквариат
9701
4906-тауарлық позициясында көрсетiлген суреттерден және қолдан безендiрілген немесе декорацияланған өзге де дайын бұйымдардан өзге, толығынан қолдан жасалған картиналар, суреттер және пастельдер; коллаждар және ұқсас декоративтiк бейнелеулер:

9705.00
Коллекции и предметы коллекционирования по зоологии, ботанике, минералогии, анатомии, истории, археологии, палеонтологии, этнографии или нумизматике
CTH
9706.00
Антиквариат возрастом более 100 лет
CTH
ПРИЛОЖЕНИЕ 4
ПЕРЕЧЕНЬ ОФФШОРНЫХ СТРАН ИЛИ ТЕРРИТОРИЙ
1. Ангилья
2. Княжество Андорра
3. Антигуа и Барбуда
4. Аруба
5. Содружество Багамы
6. Белиз
7. Бермуды
8. Республика Вануату
9. Британские Виргинские острова
10. Гибралтар
11. Гренада
12. Специальный административный район КНР Макао
13. Республика Либерия
14. Республика Маврикий
15. остров Лабуан (Малайзия)
16. Мальдивская Республика
17. Республика Маршалловы Острова
18. Княжество Монако
19. Монтсеррат
20. Республика Науру
21. Ниуэ
22. Острова Кайман
23. Острова Кука
24. Острова Теркс и Кайкос
25. Республика Панама
26. Независимое Государство Самоа
27. Сент-Винсент и Гренадины
28. Федерация Сент-Китс и Невис
29. Сент-Люсия
30. Республика Сейшелы
ПРИЛОЖЕНИЕ 5
СЕРТИФИКАТ О ПРОИСХОЖДЕНИИ ТОВАРА
1. Экспортер (наименование компании, адрес и страна)
4. No. ________
EAEU-VN FTA
Сертификат о происхождении товара
Формы EAV
Выдан в
____________________________________________
(страна)
Для предоставления в
____________________________________________
(страна)
2. Импортер/Грузополучатель (наименование компании, адрес
и страна)
3. Средства транспорта и маршрут следования (насколько это известно)
5. Для служебных отметок
6. Номер наименования
7. Количество и вид упаковки
8. Описание товара
9. Критерий происхождения
10. Количество товара
11. Номер и дата счета-фактуры
12. Удостоверение
Настоящим удостоверяется, на основании выполненной проверки, что декларация заявителя соответствует действительности.
13. Декларация заявителя
Нижеподписавшийся заявляет, что вышеприведенные сведения соответствуют действительности, что все товары произведены в
___________________________________
(страна)
и что они соответствуют правилам происхождения, предусмотренным в Главе 4 («Правила определения происхождения») EAEU-VN FTA
Место
Дата
Подпись
Печать
Место
Дата
Подпись
Печать
Дополнительный лист сертификата о происхождении товара (Форма EAV) No. ___
6. Номер наименования
7. Количество и вид упаковки
8. Описание товара
9. Критерий происхождения
10. Количество товара
11. Номер и дата счета-фактуры
12. Удостоверение
Настоящим удостоверяется, на основании выполненной проверки, что декларация заявителя соответствует действительности
13. Декларация заявителя
Нижеподписавшийся заявляет, что вышеприведенные сведения соответствуют действительности, что все товары произведены в
____________________________
(страна)
и что они соответствуют правилам происхождения, предусмотренным в Главе 4 («Правила определения происхождения») EAEU-VN FTA
Место
Дата
Подпись
Печать
Место
Дата
Подпись
Печать
Инструкция по заполнению
Сертификата о происхождении товара (Форма EAV)
Сертификат о происхождении товара (Форма EAV) и приложения к нему оформляются на цветном бланке формата А4 (ISO) на английском языке в соответствии с образцом, представленным в настоящем Приложении.

9705 00
Коллекциялар және зоология, ботаника, минерология, анатомия, тарих, археология, палеонтология, этнография немесе нумизматика коллекциялау заттары
CTH
9706 00
Көнелiгi 100 жылдан асатын антиквариат
CTH
4-ҚОСЫМША
ОФФШОРЛЫҚ ЕЛДЕРДІҢ НЕМЕСЕ АУМАҚТАРДЫҢ ТІЗБЕСІ
1. Ангилья
2. Андорра
3. Антигуа және Барбуда
4. Аруба
5. Багам аралдарының достастығы
6. Белиз
7. Бермуды
8. Вануату Республикасы
9. Британдық Виргин аралдары
10. Гибралтар
11. Гренада
12. Макао ҚХР арнайы әкімшілік ауданы
13. Либерия Республикасы
14. Маврикий Республикасы
15. Лабуан аралы
16. Мальдив Республикасы
17. Маршалл аралдары Республикасы
18. Монако Князьдігі
19. Монтсеррат
20. Науру Республикасы
21. Ниуэ Республикасы
22. Кайман аралдары
23. Кука аралдары
24. Теркс және Кайкос аралдары
25. Панама Республикасы
26. Самоа Республикасы
27. Сент-Винсент және Гренадины
28. Сент-Китс және Невис
29. Сент-Люсия
30. Сейшел аралдары Республикасы
5-ҚОСЫМША
ТАУАРДЫҢ ШЫҒУ ТЕГІ ТУРАЛЫ СЕРТИФИКАТ
1. Экспорттаушы
(компанияның атауы, мекенжайы және елі)
4. № ________ EAEU-VN FTA
Тауардың шығу тегі туралы сертификат
EAV нысаны __________________________________
(ел) ұсыну үшін
__________________________________
(ел) берілді.
2. Импорттаушы/Жүкті алушы
(компанияның атауы, мекенжайы және елі)
3. Көлік құралдары және баратын бағыты (қаншалықты белгілі болса)
5. Қызмет бабындағы белгілер үшін
6. Атаудың нөмірі
7. Қаптама саны мен түрі
8. Тауарлардың сипаттамасы
9. Шығу тегінің өлшемшарттары
10. Тауардың саны
11. Коммерциялық шот-фактураның нөмірі мен күні
12. Куәлік
Осы құжат арқылы орындалған тексерудің негізінде өтініш берушінің декларациясы шындыққа сәйкес келетіні куәландырылады.
Орны Күні Қолы Мөрі
13. Өтініш берушінің декларациясы
Төменде қол қоюшы жоғарыда келтірілген мәліметтердің шындыққа сәйкес келетінін, барлық тауарлардың
__________________________________
(ел)
өндірілгенін және олардың EAEU-VNFTA 4-тарауында («Шығу тегін айқындау қағидалары») көзделген шығу тегі қағидаларына сәйкес келетінін мәлімдейді
Орны Күні Қолы Мөрі
Тауардың шығу тегі туралы сертификатқа (EAV) № ___ қосымша парақ
6. Атаудың нөмірі
7. Қаптама саны мен түрі
8. Тауардың сипаттамасы
9. Шығу тегінің өлшемшарттары
10. Тауардың саны
11. Шот-фактураның нөмірі мен күні
12. Куәлік
Осы құжат арқылы орындалған тексерудің негізінде өтініш берушінің декларациясы шындыққа сәйкес келетіні куәландырылады.
Орны Күні Қолы Мөрі
13. Өтініш берушінің декларациясы
Төменде қол қоюшы жоғарыда келтірілген мәліметтердің шындыққа сәйкес келетінін, барлық тауарлардың
__________________________________
(ел)
өндірілгенін және олардың EAEU-VNFTA 4-тарауында («Шығу тегін айқындау қағидалары») көзделген шығу тегі қағидаларына сәйкес келетінін мәлімдейді
Орны Күні Қолы Мөрі
Тауардың шығу тегі туралы сертификатты (EAV нысаны) толтыру
бойынша нұсқаулық
Тауардың шығу тегі туралы сертификат (EAV нысаны) және оған қосымшалар осы Қосымшада ұсынылған үлгіге сәйкес, А4 форматындағы түрлі-түсті бланкте ағылшын тілінде ресімделеді.

Незаполненные пропуски в графах с 6 по 11 должны быть перечеркнуты для предотвращения внесения любых последующих дополнений.
Сертификат о происхождении товара должен:
а) быть на бумажном носителе и соответствовать образцу, представленному в настоящем Приложении, который распечатывается на английском языке,
b) содержать обязательную к предоставлению информацию в графах 1, 2, 4, с 7 по 13;
c) содержать подпись лица, уполномоченного заверять Сертификат, официальную печать уполномоченного органа и элементы средств защиты. Подпись должна быть рукописной, использование факсимиле официальной печати не допускается.
Графа 1: Указываются сведения об экспортере товаров: фирменное наименование, адрес и страна.
Графа 2: Указываются сведения об импортере (обязательно) и получателе (если известно) товаров: фирменное наименование, адрес и страна.
Графа 3: Указываются сведения о маршруте транспортировки товаров (насколько это известно), такие как дата отправки (отгрузки), транспортные средства (судно, самолет и т.п.), место разгрузки (порт, аэропорт).
Графа 4: Указывается индивидуальный регистрационный номер сертификата, страна, выдавшая сертификат, и страна, для которой этот сертификат предназначен.
Графа 5: Указываются следующие отметки:
«DUPLICATE OF THE CERTIFICATE OF ORIGIN NUMBER_____DATE___» в случае выдачи дубликата оригинала Сертификата о происхождении товара.
«ISSUED IN SUBSTITUTION FOR THE CERTIFICATE OF ORIGIN NUMBER___DATE__» в случае замены оригинала Сертификата
о происхождении товара.
«ISSUED RETROACTIVELY» в исключительных случаях, если Сертификат о происхождении товара не был выдан до или во время вывоза товара.
Графа 6: Указывается порядковый номер товара.
Графа 7: Указываются количество и вид упаковок.
Графа 8: Указывается подробное описание товаров, включая 6-значный код ГС импортирующей Стороны и, если это применимо, модель и торговая марка, позволяющие идентифицировать товар.
В исключительных случаях, когда инвойс, выданный в третьей стране, не доступен на момент выдачи Сертификата о происхождении товара, в графе указываются номер и дата инвойса, выданного экспортером, которому выдается Сертификат о происхождении товара, а также сведения о том, что в отношении товаров будет выдан другой инвойс в третьей стране для поставки в импортирующую Сторону с указанием информации о фирменном наименовании и адресе физического или юридического лица, которое выдаст этот инвойс в третьей стране.
В данном случае таможенные органы импортирующей Стороны могут потребовать у импортера предоставления инвойсов или любых других документов, подтверждающих заключение сделки между экспортирующей и импортирующей Сторонами в отношении заявленных для ввоза товаров.

6-дан бастап 11-ге дейінгі бағандардағы толтырылмаған бос орындар кейіннен кез келген толықтыруларды енгізудің алдын алу үшін сызылып тасталуы тиіс.
Тауардың шығу тегі туралы сертификат:
а) қағаз жеткізгіште болуы және осы Қосымшада ұсынылған үлгіге сәйкес келуі, ағылшын тілінде басылып шығарылуы;
b) ұсынылуы міндетті, 1, 2, 4, 7-ден бастап 13-ке дейінгі бағандардағы ақпаратты қамтуы;
с) Сертификатты растауға уәкілетті тұлғаның қолтаңбасын, уәкілетті органның ресми мөрін және қорғаныс құралдарының элементтерін қамтуы тиіс. Қолтаңба қолмен жазылған болуы тиіс, ресми мөрдің факсимилесін пайдалануға жол берілмейді.
1-баған: Тауардың экспорттаушысы туралы мәліметтер: фирмалық атауы, мекенжайы және елі көрсетіледі.
2-баған: Тауардың импорттаушысы (міндетті түрде) және алушысы (егер белгілі болса) туралы мәліметтер: фирмалық атауы, мекенжайы және елі көрсетіледі.
3-баған: Жөнелту (тиеу) күні, көлік құралдары (кеме, ұшақ және т.с.с.), түсіру орны (айлақ, әуежай) сияқты тауарды тасымалдау (ол қаншалықты белгілі болса) бағыты туралы мәліметтер көрсетіледі.
4-баған: Сертификаттың жеке тіркеу нөмірі, сертификатты берген ел және осы сертификат арналған ел көрсетіледі.
5-баған: Мынадай:
Тауардың шығу тегі туралы сертификат түпнұсқасының телнұсқасы берілген жағдайда «ТАУАРДЫҢ ШЫҒУ ТЕГІ ТУРАЛЫ СЕРТИФИКАТТЫҢ КӨШІРМЕСІ НӨМІРІ___КҮНІ___».
Тауардың шығу тегі туралы сертификат ауыстырылған жағдайда «ТАУАРДЫҢ ШЫҒУ ТЕГІ ТУРАЛЫ СЕРТИФИКАТТЫҢ ОРНЫНА БЕРІЛГЕН СЕРТИФИКАТ НӨМІРІ___КҮНІ___».
Тауардың шығу тегі туралы сертификат тауар әкетілген уақытқа дейін немесе сол уақытта берілмеген айрықша жағдайларда «СОҢЫНАН БЕРІЛДІ» деген белгі көрсетіледі.
6-баған: Тауардың реттік нөмірі көрсетіледі.
7-баған: Қаптамалардың саны мен түрлері көрсетіледі.
8-баған: Импорттаушы Тараптың ҮЖ 6-мәнді кодын қоса алғанда, тауарлардың егжей-тегжейлі сипаттамасы және егер қолданылатын болса, тауарды сәйкестендіруге мүмкіндік беретін моделі мен сауда маркасы көрсетіледі.
Үшінші елге берілген инвойс Шығу тегі туралы сертификатты беру кезінде қолжетімді болмайтын айрықша жағдайларда, бағанда Тауардың шығу тегі туралы сертификат берілетін экспорттаушы берген инвойстың нөмірі мен күні, сондай-ақ тауарларға қатысты осы инвойсты үшінші елде беретін жеке немесе заңды тұлғаның фирмалық атауы және мекенжайы туралы ақпарат көрсетіле отырып, импорттаушы Тарапқа жеткізу үшін үшінші елге басқа инвойс берілетіні туралы мәліметтер көрсетіледі.
Мұндай жағдайда импорттаушы Тараптың кеден органдары импорттаушыдан инвойстарды немесе әкелу үшін мәлімделген тауарларға қатысты экспорттаушы және импорттаушы Тараптар арасында мәміле жасалғанын растайтын кез келген басқа да құжаттарды ұсынуды талап етуі мүмкін.

Если товары соответствуют описанию «Обувь из кожи, предназначенная для занятий спортом в помещениях и на открытом воздухе» (из 6403 91, 6403 99), предусмотренному Приложением 1
к настоящему Соглашению, в графе указывается отметка «Sporting Footwear».
Графа 9: Указываются критерии происхождения для каждого товара в соответствии с обозначениями в таблице, приведенной ниже:
Критерий происхождения
Обозначение в графе 9
Товары полностью получены или произведены на территории одной из Сторон как это предусмотрено статьей 4.4 настоящего Соглашения
WO
Товары произведены в полном объеме на территории одной или обеих Сторон исключительно из материалов, происходящих из одной или обеих Сторон
PE
Товары произведены на территории одной из Сторон с использованием непроисходящих материалов и удовлетворяют требованиям, установленным в Приложении 3 настоящего Соглашения
PSR
Графа 10: Указывается количество товаров: вес-брутто
(в килограммах) или иные единицы измерения (штуки, литры
и т.п.). Фактический вес поставленного товара не должен превышать вес, указанный в Сертификате о происхождении товара, более чем на 5 процентов.
Графа 11: Указываются номер(а) и дата(ы) инвойса(ов), представленного(ых) в уполномоченный орган для выдачи Сертификата о происхождении товара.
В случаях, если инвойс выдан в третьей стране, в графе должны быть указаны отметка «TCI», наименование и страна компании, выдавшей такой инвойс.
Графа 12: Указываются данные о дате и месте выдачи Сертификата о происхождении товара, оттиск штампа уполномоченного органа, а также подпись лица, уполномоченного заверять Сертификат.
Графа 13: Указывается наименование страны происхождения товара (государство – член Евразийского экономического союза или Вьетнам), место и дата такого заявления, подпись и оттиск штампа заявителя.
Для целей Сертификата о происхождении товара (Форма EAV) «EAEU-VN FTA» означает Соглашение о свободной торговле между Евразийским экономическим союзом и его государствами-членами,
с одной стороны, и Социалистической Республикой Вьетнам, с другой стороны.
Примечание РЦПИ!
Далее прилагается текст Соглашения на английском языке.

Егер тауарлар осы Келісімге 1-қосымшада көзделген «Үй-жайда және ашық ауада спортпен шұғылдануға арналған былғарыдан жасалған аяқ киім» (6403 91, 6403 99-дан) сипаттамасына сәйкес келсе, бағанда «Спорттық аяқ киім» («SportingFootwear») белгісі көрсетіледі.
9-баған: Төменде келтірілген кестедегі белгілерге сәйкес әрбір тауар үшін шығу тегінің өлшемшарттары көрсетіледі:
Шығу тегінің өлшемшарттары
9-бағандағы белгісі
Тауарлар осы Келісімнің 4.4-бабында көзделгендей, Тараптардың бірінің аумағында толық алынды немесе өндірілді
WO
Тауарлар Тараптардың бірінің немесе екеуінің де аумағында толық көлемде тек Тараптардың бірінен немесе екеуінен де шығарылатын материалдардан өндірілген
PE
Тауарлар шығарылмайтын материалдар пайдаланыла отырып, Тараптардың бірінің аумағында өндірілген және осы Келісімнің 3-қосымшасында белгіленген талаптарды қанағаттандырады
PSR
10-баған: Тауарлардың саны: брутто-салмағы (киллограммен) немесе өзге де өлшем бірліктері (дана, литр және т.с.с.) көрсетіледі. Жеткізілген тауардың нақты салмағы Тауардың шығу тегі туралы сертификатта көрсетілген салмақтың 5%-нан артық аспауы тиіс.
11-баған: Тауардың шығу тегі туралы сертификатты беру үшін уәкілетті органға ұсынылған инвойстың(-тардың) нөмірі(-лері) мен күні(-дері) көрсетіледі.
Егер инвойс үшінші елде берілген жағдайда, бағанда «TCI» белгісі, осындай инвойсты берген компанияның атауы мен елі көрсетілуі тиіс.
12-баған: Тауардың шығу тегі туралы сертификаттың берілген күні мен орны туралы деректер, уәкілетті орган мөртаңбасының бедері, сондай-ақ Сертификатты растауға уәкілетті тұлғаның қолтаңбасы көрсетіледі.
13-баған: Тауардың шыққан елінің атауы (Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекет немесе Вьетнам), осындай өтініштің берілген орны мен күні, өтініш берушінің қолтаңбасы мен мөртаңбасының бедері көрсетіледі.
Тауардың шығу тегі туралы сертификаттың мақсаттары үшін (EAV нысаны) «EAEU-VN FTA» бір жағынан Еуразиялық экономикалық одақ пен оған мүше мемлекеттер арасындағы және екінші жағынан Вьетнам Социалистік Республикасымен Еркін сауда туралы келісімді білдіреді.
РҚАО-ның ескертпесі!
Бұдан әрі Келісімнің ағылшын тіліндегі мәтіні берілген.
Осымен Бір тараптан Еуразиялық экономикалық одақ пен оған мүше мемлекеттер және екінші тараптан Вьетнам Социалистік Республикасы арасындағы еркін сауда туралы келісімнің қазақ тіліндегі мәтіні ағылшын тіліндегі тең түпнұсқалы мәтініне сәйкес келетінін растаймын.
Ұлттық экономика министрі             Е. Досаев