О внесении изменений и дополнений в Кодекс Республики Казахстан об административных правонарушениях
Закон Республики Казахстан от 10 июня 2024 года № 91-VIII ЗРК
Статья 1. Внести в Кодекс Республики Казахстан об административных правонарушениях от 5 июля 2014 года следующие изменения и дополнения:
1) абзац первый части пятой статьи 211:
после слова "определенного" дополнить словом "совместным";
после слова "организаций" дополнить словами "и Национального Банка Республики Казахстан";
2) абзац первый части двенадцатой статьи 213:
после слова "определенного" дополнить словом "совместным";
после слова "организаций" дополнить словами "и Национального Банка Республики Казахстан";
3) в заголовке главы 22 слова "производства органической продукции," исключить;
4) статью 408-1 исключить;
5) в части первой статьи 729 цифры "408-1," исключить.
Статья 2. Настоящий Закон вводится в действие по истечении шести месяцев после дня его первого официального опубликования, за исключением подпунктов 1) и 2) статьи 1, которые вводятся в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Президент Республики Казахстан К. ТОКАЕВ

Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексіне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Заңы 2024 жылғы 10 маусымдағы № 91-VIII ҚРЗ
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы заңның қолданысқа енгізлу тәртібін 2-б. қараңыз.
1-бап. 2014 жылғы 5 шілдедегі Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексіне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) 211-баптың бесінші бөлігінің бірінші абзацы:
"уәкілетті органның" деген сөздерден кейін "және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің" деген сөздермен толықтырылсын;
"нормативтік" деген сөздің алдынан "бірлескен" деген сөзбен толықтырылсын;
2) 213-баптың он екінші бөлігінің бірінші абзацында:
"қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органның" деген сөздер "сыйақының жылдық тиімді мөлшерлемесінің қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органның және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің" деген сөздермен ауыстырылсын;
"нормативтік құқықтық актісінде айқындалған, сыйақының жылдық тиімді мөлшерлемесінің шекті мөлшерін" деген сөздер "бірлескен нормативтік құқықтық актісінде айқындалған шекті мөлшерінен" деген сөздермен ауыстырылсын;
3) 22-тараудың тақырыбындағы "органикалық өнім өндіру," деген сөздер алып тасталсын;
4) 408-1-бап алып тасталсын;
5) 729-баптың бірінші бөлігіндегі "408-1," деген цифрлар алып тасталсын.
2-бап. Осы Заң, алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізілетін 1-баптың 1) және 2) тармақшаларын қоспағанда, алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін алты ай өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Президенті Қ. ТОҚАЕВ