О внесении изменений и дополнений в Водный кодекс Республики Казахстан
Закон Республики Казахстан от 24 декабря 1996 г. N 58-1
Внести в Водный кодекс Республики Казахстан, принятый Верховным
Советом Республики Казахстан 31 марта 1993 г. (Ведомости Верховного
Совета Республики Казахстан, 1993 г., N 7, ст. 149), следующие
изменения и дополнения:
1. В статье 4:
в пункте 1 слово "исключительной" исключить;
пункт 3 исключить;
пункты 4 и 5 считать соответственно пунктами 3 и 4.
2. Название главы II изложить в следующей редакции:
"Глава II. Компетенция государственных органов Республики
Казахстан в области регулирования водных отношений".
3. В статье 7:
название изложить в следующей редакции:
"Статья 7. Компетенция Парламента Республики Казахстан";
в абзаце первом слова "Верховного Совета" заменить словом
"Парламента";
абзацы второй, третий и пятый исключить.
4. Статью 8 изложить в следующей редакции:
"Статья 8. Компетенция местных представительных органов -
маслихатов".
Ведению местных представительных органов - маслихатов в
пределах соответствующих административно-территориальных единиц
подлежат:
установление условий общего водопользования;
контроль за исполнением и охраной вод".
5. Статьи 9 и 10 исключить.
6. Абзац двенадцатый статьи 12 изложить в следующей редакции:
"установление ставок платы за водные ресурсы, забираемые из
поверхностных и подземных источников".
7. Дополнить статьей 14-1 следующего содержания:
"Статья 14-1. Компетенция акима поселка, аула (села).
Ведению акима поселка, аула (села) на территории
соответствующего населенного пункта подлежат:
установление условий общего водопользования;
контроль за использованием и охраной вод".
8. Пункт 5 статьи 47 изложить в следующей редакции:
"5. Порядок и условия взимания платы за пользование водными ресурсами определяются Правительством Республики Казахстан".
9. В пункте 2 статьи 52 слова "Советами народных депутатов" заменить словами "исполнительными органами".
10. В абзаце третьем пункта 2 статьи 54 слова "областными Советами народных депутатов" заменить словами "местными исполнительными органами".
11. В пункте 2 статьи 55 слова "Советы народных депутатов" заменить словами "исполнительные органы".
12. В пункте 2 статьи 56 слова "Советами народных депутатов" заменить словами "исполнительными органами".
13. Статью 123 изложить в следующей редакции:
"Статья 123. Международные договоры в области регулирования водных отношений.
Если международным договором, ратифицированным Республикой Казахстан, установлены иные правила использования и охраны вод, чем те, которые содержатся в настоящем Кодексе, то применяются правила международного договора".
Президент
Республики Казахстан

Қазақстан Республикасының Су кодексiне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасының Заңы 1996 жылғы 24 желтоқсандағы N 58
Қазақстан Республикасының Жоғарғы Кеңесi 1993 жылғы
31 наурызда қабылдаған Қазақстан Республикасының Су кодексiне
K933000_
(Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1993 ж.,
N 7, 149-құжат) мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
1. 4-бапта:
1-тармақтағы "тек қана" деген сөздер алынып тасталсын;
3-тармақ алынып тасталсын;
4 және 5-тармақтар тиiсiнше 3 және 4-тармақтар болып есептелсiн.
2. II тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"II тарау. Қазақстан Республикасы мемлекеттiк органдарының су
қатынастарын реттеу саласындағы құзыретi".
3. 7-бапта:
атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"7-бап. Қазақстан Республикасы Парламентiнiң құзыретi":
бiрiншi азат жолындағы "Жоғарғы Кеңесiнiң" деген сөздер
"Парламентiнiң" деген сөзбен ауыстырылсын;
екiншi, үшiншi, бесiншi азат жолдар алынып тасталсын.
4. 8-бап мынадай редакцияда жазылсын:
"8-бап. Жергiлiктi өкiлдi органдар - мәслихаттардың құзыретi".
Тиiстi әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiк шегiндегi жергiлiктi өкiлдi
органдар  - мәслихаттардың қарауына мыналар жатады:
суды ортақ пайдаланудың шарттарын белгiлеу;
судың пайдаланылуы мен қорғалуына бақылау жасау" .
5. 9 және 10-баптар алынып тасталсын.
6. 12-баптың он екiншi азат жолы мынадай редакцияда жазылсын:
"жердiң үстiңгi қабаты мен жер астындағы көздерден алынған су
ресурстары үшiн төлем ставкаларын белгiлеу".
7. Мынадай мазмұндағы 14-1 бабымен толықтырылсын:
"14-1 бап. Поселке, ауыл (село) әкiмiнiң құзыретi.
Тиiстi елдi мекендердiң аумағындағы поселке, ауыл (село) әкiмiнiң
қарауына мыналар жатады:
суды ортақ пайдаланудың шарттарын белгiлеу;
судың пайдаланылуы мен қорғалуына бақылау жасау".
8. 47-баптың 5-тармағы  мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Су ресурстарын пайдаланғаны үшiн ақы өндiрiп алудың тәртiбi мен шартын Қазақстан Республикасының Үкiметi белгiлейдi".
9. 52-баптың 2-тармағындағы "халық депутаттары Кеңестерi" деген сөздер "атқарушы органдар" деген сөздермен ауыстырылсын.
10. 54-баптың 2-тармағының үшiншi азат жолындағы "халық депутаттарының облыстық Кеңестерi" деген сөздер "жергiлiктi атқарушы органдар" деген сөздермен ауыстырылсын.
11. 55-баптың 2-тармағындағы "халық депутаттары Кеңестерi" деген сөздер "атқарушы органдар" деген сөздермен ауыстырылсын.
12. 56-баптың 2-тармағындағы "халық депутаттары Кеңестерi" деген сөздер "атқарушы органдар" деген сөздермен ауыстырылсын.
13. 123-бап мынадай редакцияда жазылсын:
"123-бап. Су қатынастарын реттеу саласындағы халықаралық шарттар.
Егер Қазақстан Республикасы бекiткен халықаралық шартта, суды пайдалану мен қорғаудың осы Кодексте жазылғандардан өзгеше тәртiбi белгiленсе, онда халықаралық шарттың ережелерi қолданылады".
Қазақстан Республикасының
Президентi