Республиканский бюджет Республики Казахстан на 1998 год
Закон Республики Казахстан от 9 декабря 1997 г. N 201-I
Статья 1. Утвердить республиканский бюджет на 1998 год по доходам в сумме 196503609 тыс. тенге, полученным официальным трансфертам - 7455200 тыс. тенге, по расходам - 281334379 тыс. тенге, чистому кредитованию - 33231936 тыс. тенге, с предельным размером дефицита республиканского бюджета - 110607506 тыс. тенге, или 5,5 процента к валовому внутреннему продукту, согласно приложению.
Правительству Республики Казахстан осуществить адресное распределение расходов республиканского бюджета в соответствии с бюджетной классификацией по ведомственной структуре и обеспечить покрытие дефицита республиканского бюджета за счет заимствования на внешних и внутренних рынках капитала с учетом погашения основной суммы государственного долга.
Статья 2. Установить, что доходы республиканского бюджета на
1998 год формируются за счет следующих источников, кроме сумм,
зачисляемых в финансовые фонды (бюджеты) специальных экономических зон:
подоходного налога с юридических лиц и подоходного налога с
физических лиц, удерживаемого у источника выплаты, за исключением сумм,
зачисляемых в местные бюджеты;
сбора за регистрацию эмиссии ценных бумаг;
налога на добавленную стоимость;
акцизов на сырую нефть, бензин;
бонусов;
роялти;
налога на сверхприбыль;
таможенных платежей;
поступлений дивидендов на принадлежащие государству пакеты акций;
вознаграждений (интересов), полученных за предоставление кредитов
за счет бюджетных средств;
вознаграждений (интересов), полученных по депозитам Правительства
Республики Казахстан;
арендной платы за пользование комплексом "Байконур";
других неналоговых поступлений, за исключением сумм, зачисляемых в
местные бюджеты;
поступлений средств от приватизации государственной собственности;
поступлений средств от реализации товаров из государственных материальных резервов, а также поступлений средств от реализации зерна из государственных запасов.
Статья 3. Установить, что недропользователи, ранее вносившие платежи в Республиканский фонд охраны недр и воспроизводства минерально-сырьевой базы, а также организации, вносившие фиксированные (рентные) платежи до заключения контрактов на недропользование, производят вышеуказанные отчисления в доход республиканского бюджета в размерах и на условиях, определяемых Правительством Республики Казахстан.
В случае получения в пользование или владение месторождений, с которых ранее выплачивались фиксированные (рентные) платежи недропользователей, юридические и физические лица до заключения контракта на недропользование продолжают выплачивать их в порядке, установленном в части первой настоящей статьи.

1998 жылға арналған республикалық бюджет туралы
Қазақстан Республикасының заңы 1997 жылғы 9 желтоқсандағы N 201
1-бап. 1998 жылға арналған республикалық бюджет, қосымшаға сәйкес, кiрiстерi бойынша - 196503609 мың теңге, алынған ресми трансферттер бойынша - 7455200 мың теңге, шығыстары бойынша - 281334379 мың теңге, таза несие беру жөнiнен - 33231936 мың теңге, республикалық бюджет тапшылығының шектi мөлшерi - 110607506 мың теңге, яғни жалпы iшкi өнiмнiң 5,5 процентi болып бекiтiлсiн.
Қазақстан Республикасының Үкiметi республикалық бюджеттiң шығыстарын ведомстволық құрылым бойынша бюджеттiк сыныптауға сәйкес атаулы бөлудi жүзеге асырсын және республикалық бюджеттiң тапшылығын iшкi және сырты капитал рыногынан қарыздар алу есебiнен, мемлекеттiк борыштың негiзгi сомасын өтеудi ескере отырып, жабуды қамтамасыз етсiн.
2-бап. 1998 жылға арналған республикалық бюджеттiң кiрiстерi,
арнайы экономикалық аймақтардың қаржылар қорларына (бюджеттерiне)
есептелетiн сомаларды қоспағанда, мынадай көздердiң есебiнен құралады
деп белгiленсiн:
жергiлiктi бюджеттерге есептелетiн сомаларды қоспағанда, заңды
тұлғалардан алынатын табыс салығы мен төлем көзiнен ұсталатын, жеке
тұлғалардан алынатын табыс салығы;
бағалы қағаздар эмиссиясын тiркеу үшiн алым;
қосылған құн салығы;
өңделмеген мұнай, бензин акциздерi;
бонустар;
роялтилер;
үстеме пайдаға салынатын салық;
кеден төлемдерi;
мемлекетке тиесiлi акциялар пакеттерi дивидендтерiнiң түсiмдерi;
бюджет қаражаты есебiнен несиелер берiлгенi үшiн алынған
сыйақылар (мүдделер);
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң депозиттерi бойынша алынған
сыйақылар (мүдделер);
"Байқоңыр" кешенiн пайдаланғаны үшiн алынатын жалгерлiк төлем;
жергiлiктi бюджетке есептелетiн сомаларды қоспағанда, салыққа
жатпайтын басқа да түсiмдер;
мемлекеттiк меншiктi жекешелендiруден алынатын қаражат түсiмдерi;
мемлекеттiк материалдық резервтер тауарларын өткiзуден алынатын қаражат түсiмдерi, сондай-ақ мемлекеттiк запастардың астығын сатудан алынатын қаражат түсiмдерi.
3-бап. Республикалық жер қойнауын қорғау және минералдық-шикiзат базасын еселеп арттыру қорына бұрын төлемдер енгiзген жер қойнауын пайдаланушылар, сондай-ақ жер қойнауын-пайдалану шарттарын жасасқанға дейiн - бекiтiлген /ренталық/ төлемдер енгiзген - ұйымдар республикалық бюджеттiң кiрiсiне Қазақстан Республикасының Үкiметi белгiлейтiн мөлшер мен шарттарға жоғарыда көрсетiлген аударымдар жасайды деп белгiленсiн.
Бұрын жер қойнауын пайдаланушылар бекiтiлген (ренталық) төлемдер төлеп келген кен орындарын пайдалануға немесе иеленуге алған жағдайда, заңды және жеке тұлғалар жер қойнауын пайдалану шартын жасасқанға дейiн оларды осы баптың бiрiншi бөлiгiнде белгiленген тәртiппен төлеудi жалғастыра бередi.

Статья 4. Предусмотреть поступление дивидендов на принадлежащие государству пакеты акций в сумме 3500000 тыс. тенге.
Статья 5. Включить в состав доходов республиканского бюджета Республиканский фонд охраны окружающей среды, образуемый за счет платежей за загрязнение окружающей природной среды, штрафных санкций за нарушение законодательства об охране окружающей среды, средств от реализации их конфискованных орудий охоты и рыболовства, незаконно добытой продукции, а также иных поступлений, не противоречащих законодательству Республики Казахстан, в размере 30 процентов от объема их поступления, для финансирования республиканских и межрегиональных природоохранных мероприятий.
Правительству Республики Казахстан осуществить финансирование расходов по реализации функций Республиканского фонда охраны окружающей среды в размере 60 процентов от их фактических поступлений - на мероприятия по охране природы, 40 процентов - на строительство и реконструкцию объектов природоохранного назначения.
Статья 6. Предусмотреть поступление средств от приватизации государственной собственности в сумме 45000000 тыс. тенге.
Статья 7. Учесть в республиканском бюджете поступление средств от реализации зерна из государственных запасов в размере 2437000 тыс. тенге, включая задолженность по их возврату в 1996 году в сумме 437000 тыс. тенге.
Статья 8. Предусмотреть поступление в республиканский бюджет на 1998 год задолженности плательщиков по взносам на обязательное социальное страхование в Пенсионный фонд Республики Казахстан за прошлые периоды.
Статья 9. Установить на 1998 год распределение общей суммы поступлений от общегосударственных налогов в бюджеты областей и города Алматы в следующих размерах:
а) по подоходному налогу с юридических лиц: Акмолинской области - 62 процента, Актюбинской - 58, Атырауской и Мангистауской - по 10, Павлодарской - 40, Алматинской, Восточно-Казахстанской, Жамбылской, Западно-Казахстанской, Карагандинской, Кызылординской, Костанайской, Севере-Казахстанской, Южно-Казахстанской - по 100 процентов, города Алматы - полностью в республиканский бюджет;
б) по подоходному налогу с физических лиц, удерживаемому у источника выплаты:
Атырауской области - 20 процентов, Мангистауской - 71, города Алматы - 58, остальных областей - по 100 процентов.
Статья 10. Установить, что в доходы местных бюджетов поступают:
местные налоги и сборы;
подоходный налог с юридических лиц, за исключением сумм, зачисляемых в республиканский бюджет;
подоходный налог с физических лиц, занимающихся предпринимательской деятельностью, и удерживаемый у источника выплаты, за исключением сумм, зачисляемых в республиканский бюджет;
налог на добавленную стоимость, за исключением сумм, зачисляемых в республиканский бюджет;
акцизы, за исключением сумм, зачисляемых в республиканский бюджет;
плата за лесные пользования;
плата за воду;
доходы от сдачи в аренду имущества коммунальной собственности;
поступления от административных штрафов и санкций;
государственные пошлины;
поступления от продажи права собственности на землю и права землепользования, включая аренду земельных участков;
поступления в местные фонды охраны окружающей среды в размере 70 процентов от платежей за загрязнение окружающей природной среды, штрафных санкций за нарушения законодательства об охране окружающей среды, средств от реализации конфискованных орудий охоты и рыболовства, незаконно добытой продукции, а также иных поступлений, не
противоречащих законодательству Республики Казахстан;
другие неналоговые поступления, за исключением сумм, зачисляемых в
республиканский бюджет.

4-бап. Мемлекетке тиесiлi акциялар пакетiне дивидендтер түсiмi 3500000 мың теңге сомасында көзделсiн.
5-бап. Қоршаған табиғи ортаны ластағаны үшiн алынатын төлемдер, қоршаған ортаны қорғау туралы заңдарды бұзғаны үшiн салынатын айыппұл санкциялары, тәркiленген аңшылық пен балықшылық құралдарын, заңсыз өндiрiлген өнiмдердi сатудан алынатын қаражат, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңдарына қайшы келмейтiн өзге де түсiмдер есебiнен құралатын Республикалық табиғат қорғау қоры олардың түсiмдерi көлемiнiң 30 процентi мөлшерiнде республикалық және аймақаралық табиғат қорғау шараларын қаржыландыру мақсаттары үшiн республикалық бюджет кiрiстерi құрамына енгiзiлсiн.
Қазақстан Республикасының Үкiметi Республикалық қоршаған ортаны қорғау қорының мiндеттерiн iске асыру жөнiндегi шығыстарды қаржыландыруды олардың нақты түсiмдерi көлемiнiң 60 процентi көлемiнде - табиғатты қорғау шараларына, 40 процентi табиғат қорғау қызметiн атқаратын объектiлер салу мен қайта жаңғыртуға - жүзеге асырсын.
6-бап. Мемлекеттiк меншiктi жекешелендiруден 45000000 мың теңге сомасындағы қаражат түсiмi көзделсiн.
7-бап. Республикалық бюджетте 2437000 мың теңге сомасындағы мемлекеттiк запастардың астығын сату қаражатының түсiмi, 1996 жылғы 437000 мың теңге сомасындағы оларды қайтару жөнiндегi борышты қоса, ескерiлсiн.
8-бап. 1998 жылға арналған республикалық бюджетте Қазақстан Республикасының Зейнетақы қорына өткен кезеңдер үшiн мiндеттi әлеуметтiк сақтандыру жарналары бойынша төлеушiлер берешектерiнiң түсiмi көзделсiн.
9-бап. Облыстар мен Алматы қаласының бюджеттерiне 1998 жылы жалпы
мемлекеттiк салықтардан түсетiн жалпы соманың бөлiнуi мынадай мөлшерде
белгiленсiн:
а) заңды тұлғалардан алынатын табыс салығы бойынша:
Ақмола облысына 62 процент, Ақтөбеге - 58, Атырау мен
Маңғыстауға - 10 проценттен, Павлодарға - 40, Алматыға, Шығыс
Қазақстанға, Жамбылға, Батыс Қазақстанға, Қарағандыға, Қызылордаға,
Қостанайға, Солтүстiк Қазақстанға, Оңтүстiк Қазақстанға - 100
проценттен, Алматы қаласы - толығымен республикалық бюджетке;
б) төлем көзiнен ұсталатын, жеке тұлғалардан алынатын табыс
салығы бойынша:
Атырау облысына - 20 процент, Маңғыстауға - 71, Алматы қаласына
58, ал қалған облыстар бойынша - 100 проценттен.
10-бап. Жергiлiктi бюджеттерге мынадай кiрiстер түседi деп
белгiленсiн:
жергiлiктi салықтар мен алымдар;
республикалық бюджетке аударылатын сомаларды қоспағанда, заңды
тұлғалардан алынатын табыс салығы;
республикалық бюджетке аударылатын сомаларды қоспағанда,
кәсiпкерлiк қызметпен шұғылданатын жеке тұлғалардан алынатын және
төлем көзiнен ұсталатын табыс салығы;
республикалық бюджетке аударылатын сомаларды қоспағанда,
қосылған құн салығы;
республикалық бюджетке аударылатын сомаларды қоспағандағы
акциздер;
орманды пайдалану ақысы;
су ақысы;
коммуналдық меншiктегi мүлiктi жалға беруден алынатын кiрiс;
әкiмшiлiк айыппұлдар мен санкциялардан түсетiн түсiмдер;
мемлекеттiк баждар;
жер учаскелерiн жалға берудi қоса алғанда жерге меншiк құқығын және жердi пайдалану құқығын сатудан түсетiн түсiмдер;
қоршаған табиғи ортаны ластағаны үшiн төленетiн төлемдердiң және табиғат қорғау заңдарын бұзғандығы үшiн салынатын айыппұл санкцияларының, тәркiленген аңшылық пен балықшылық құралдарын, заңсыз өндiрiлген өнiмдердi сатудан алынатын қаражаттың 70%-i мөлшерiнде
жергiлiктi табиғат қорғау қорларына түсетiн, сондай-ақ Қазақстан
Республикасының заңдарына қайшы келмейтiн өзге де түсiмдер;
республикалық бюджетке аударылатын сомаларды қоспағанда, салыққа
жатпайтын басқа да түсiмдер.

Статья 11. Выделить в 1998 году официальные трансферты бюджетам
областей в сумме 40184263 тыс. тенге, в том числе:
Алматинской - 10913917;
Восточно-Казахстанской - 4796816;
Жамбылской - 4321902;
Западно-Казахстанской - 472518;
Кызылординской - 3796247;
Северо-Казахстанской - 6363521;
Южно-Казахстанской - 9519342.
Предусмотреть в 1998 году трансферты для поддержки социальной инфраструктуры города Приозерска Карагандинской области в сумме 140000 тыс. тенге.
Статья 12. Установить, что с 1 января 1998 года Государственный фонд содействия занятости формируется за счет обязательных страховых взносов работодателей (включая юридические лица с иностранным участием, представительства и филиалы иностранных юридических лиц в части фонда оплаты труда граждан Республики Казахстан) в размере 2 процентов от фонда оплаты труда; для организаций, содержащихся за счет государственного бюджета Республиканского объединения предприятий пенсионеров "Ветеран", а также производственных, учебно-производственных организаций, являющихся собственностью данного объединения и созданных за счет его средств, в которых работают только пенсионеры, Республиканского объединения предприятий Казахской республиканской Организации ветеранов войны в Афганистане (без производственных организаций), Добровольного общества инвалидов войны в Афганистане (без производственных организаций), Детского благотворительного фонда "SOS - Детские деревни Казахстана", Общества Красного Полумесяца и Красного Креста - в размере 1 процента от фонда оплаты труда.
Освободить от страховых взносов в Государственный фонд содействия занятости организации Добровольного общества инвалидов Республики Казахстан, Казахского общества глухих, Казахского общества слепых, а также производственные, учебно-производственные организации, являющиеся собственностью этих обществ и созданные за счет их средств, в которых инвалиды составляют не менее 50 процентов от общего числа работающих, Республиканское общество женщин-инвалидов, имеющих на иждивении детей, "Бибi-Ана", общественное объединение Лига "Ак-бота" по опеке инвалидов и детей с нарушениями в психофизическом развитии.
Статья 13. Установить с 1 января 1998 года для юридических лиц (включая юридические лица с иностранным участием) представительств и филиалов иностранных юридических лиц ставку обязательных пенсионных взносов в Государственный центр по выплате пенсий в размере 15 процентов от фонда оплаты труда.
Для юридических лиц с иностранным участием, представительств и филиалов иностранных юридических лиц размер этих взносов определяется от фонда оплаты труда граждан Республики Казахстан.
Физические лица, занимающиеся предпринимательской и иной деятельностью без образования юридического лица, ежемесячно уплачивают обязательные пенсионные взносы в Государственный центр по выплате пенсий в размере 5 процентов от их месячного дохода.
Установить ставку обязательных пенсионных взносов в Государственный центр по выплате пенсий в размере 3 процентов от фонда оплаты труда для Добровольного общества инвалидов Республики Казахстан, Казахского общества глухих, Казахского общества слепых, а также производственных, учебно-производственных организаций, являющихся собственностью этих обществ и созданных за счет их средств, в которых инвалиды составляют не менее 50 процентов от общего числа работающих; Республиканского объединения предприятий пенсионеров "Ветеран", а также производственных, учебно-производственных организаций, являющихся собственностью данного объединения и созданных за счет его средств, в которых работают только пенсионеры, Республиканского объединения предприятий Казахской республиканской организаций ветеранов войны в Афганистане (без производственных организаций), Добровольного общества инвалидов войны в Афганистане (без производственных организаций), Детского благотворительного фонда "S0S - Детские деревни Казахстана", Общества Красного Полумесяца и Красного Крести, Республиканского общества женщин-инвалидов, имеющих на иждивении детей, "Бибi-Ана", общественного объединения Лига "Ак-бота" по опеке инвалидов и детей с нарушениями в психофизическом развитии.

11-бап. Облыстардың бюджеттерiне 1998 жылы 40184263 мың теңге
сомасында ресми трансферттер бөлiнсiн, оның iшiнде:
Алматы               - 10913917
Шығыс Қазақстан      - 4796816
Жамбыл               - 4321902
Батыс Қазақстан      - 472518
Қызылорда            - 3796247
Солтүстiк Қазақстан  - 6363521
Оңтүстiк Қазақстан   - 9519342
Қарағанды облысындағы Приозерск қаласының әлеуметтiк инфрақұрылымын қолдау үшiн 1998 жылы 140000 мың теңге сомасында трансферттер көзделсiн.
12-бап. 1998 жылдың 1 қаңтарынан бастап Мемлекеттiк жұмыспен қамтуға жәрдемдесу қоры жұмыс берушiлердiң /шетел қатысатын заңды тұлғаларды және Қазақстан Республикасы азаматтарына еңбекақы төлеу қоры бөлiгiнде шетелдiк заңды тұлғалардың өкiлдiктерi мен филиалдарын қоса /еңбек ақы қорынан 2 процент мөлшерiнде, мемлекеттiк бюджеттiң есебiнен қамтылған ұйымдар, Зейнеткерлер кәсiпорындарының республикалық "Ардагер" бiрлестiгi, сондай-ақ осы бiрлестiктiң меншiгi болып табылатын және оның қаражатының есебiнен құрылған, онда тек зейнеткерлер ғана жұмыс iстейтiн өндiрiстiк, оқу-өндiрiстiк ұйымдары; Ауғанстан соғысы ардагерлерiнiң Қазақстан Республикалық ұйымы кәсiпорындарының республикалық бiрлестiгi (өндiрiстiк ұйымдарсыз), балалардың, Ауғанстан соғысы, мүгедектерiнiң ерiктi қоғамы /өндiрiстiк ұйымдарсыз/, "SOS - Қазақстанның балалар қалашықтары" қайырымдылық қоры, Қызыл Жарты Ай және Қызыл Крест қоғамы үшiн еңбекақы төлеу қорынан 1 процент мөлшерiнде мiндеттi сақтандыру жарналарының есебiнен құрылады деп белгiленсiн.
Мемлекеттiк жұмыспен қамтуға жәрдемдесу қорына сақтандыру жарналарын төлеуден Қазақстан Республикасының Мүгедектер ерiктi қоғамы, Қазақ саңыраулар қоғамы, Қазақ соқырлар қоғамы, сондай-ақ осы қоғамдардың меншiгi болып табылатын және солардың қаражатының есебiнен құрылған, мүгедектер жұмыс iстеушiлердiң жалпы санының кемiнде 50 процентiн құрайтын өндiрiстiк, оқу-өндiрiстiк ұйымдары, асырауында балалары бар Мүгедек әйелдердiң республикалық "Бибi-Ана" қоғамы, мүгедектер мен жүйке-дене дамуы кемшiн балаларға қамқоршылық жасайтын, "Ақ бота" лигасы қоғамдық бiрлестiгi босатылсын.
13-бап. 1998 жылдың 1 қаңтарынан бастап заңды тұлғалар (шетел қатысатын заңды тұлғаларды қоса алғанда) және шетелдiк заңды тұлғалардың өкiлдiктерi мен филиалдары үшiн Зейнетақы төлеу жөнiндегi мемлекеттiк орталыққа мiндеттi зейнетақы жарналарының ставкасы еңбекақы қорының 15 процентi мөлшерiнде белгiленсiн.
Шетел қатысатын заңды тұлғалар және шетелдiк заңды тұлғалардың өкiлдiктерi мен филиалдары үшiн бұл жарналардың мөлшерi Қазақстан Республикасы азаматтарының еңбекақы төлеу қоры бойынша айқындалады.
Заңды тұлға құрмай кәсiпкерлiк және өзге қызметпен айналысатын жеке тұлғалар Зейнетақы төлеу жөнiндегi Мемлекеттiк орталыққа мiндеттi зейнетақы жарналарын өздерiнiң айлық кiрiстерiнiң 5 процентi мөлшерiнде ай сайын төлеп тұрады.
Зейнетақы төлеу жөнiндегi мемлекеттiк орталыққа мiндеттi зейнетақы жарналарының ставкасы Қазақстан Республикасының Мүгедектер ерiктi қоғамы, Қазақ саңыраулар қоғамы, Қазақ соқырлар қоғамы, сондай-ақ осы қоғамдардың меншiгi болып табылатын және олардың қаражатының есебiнен құрылған, жұмыс iстеушiлерiнiң жалпы санының кемiнде 50 процентiн мүгедектер құрайтын өндiрiстiк, оқу-өндiрiстiк ұйымдар, Зейнеткерлер кәсiпорындарының республикалық "Ардагер" бiрлестiгi, сондай-ақ осы бiрлестiктiң меншiгi болып табылатын және оның қаражатының есебiнен құрылған, онда тек зейнеткерлер ғана жұмыс iстейтiн өндiрiстiк, оқу-өндiрiстiк ұйымдар, ауғанстандағы соғыс ардагерлерiнiң Қазақ Республикалық ұйымы кәсiпорындарының республикалық бiрлестiгi (өндiрiстiк ұйымдарсыз), Ауғанстан соғысы мүгедектерiнiң ерiктi қоғамы /өндiрiстiк ұйымдарсыз/, "SOS - Қазақстан балалар қалашықтары" балалар қайырымдылық қоры, Қызыл Жарты Ай және Қызыл Крест қоғамы, асырауында балалары бар Мүгедек әйелдердiң республикалық "Бибi-Ана" қоғамы, мүгедектер мен жүйке-дене дамуы кемшiн балаларға қамқоршылық жасайтын "Ақ бота" лигасы қоғамдық бiрлестiгi үшiн еңбекақы қорының 3 процентi мөлшерiнде белгiленсiн.

Статья 14. Выделить в 1998 году из республиканского бюджета трансферты в сумме 52500000 тыс. тенге на выплату пенсий.
Статья 15. Установить с 1 января 1998 года обязательные страховые взносы в Фонд обязательного медицинского страхования при Правительстве Республики Казахстан в размере 3 процентов и в Фонд государственного социального страхования - 1,5 процента от фонда оплаты труда для юридических лиц (включая юридические лица с иностранным участием), представительств и филиалов, иностранных юридических лиц.
Для юридических лиц с иностранным участием, представительств и филиалов иностранных юридических лиц обязательные страховые взносы, указанные в части первой настоящей статьи, устанавливаются на фонд оплаты труда граждан Республики Казахстан.
Физические лица, занимающиеся предпринимательской и иной деятельностью без образования юридического лица, ежемесячно уплачивают обязательные страховые взносы в Фонд обязательного медицинского страхования при Правительстве Республики Казахстан в размере 33 процентов и в Фонд государственного социального страхования - 16 процентов от месячного расчетного показателя за каждого работника.
Установить, что в составе бюджетов областей и города Алматы предусмотрены ассигнования для их передачи страховыми платежами за неработающую часть населения областным и Алматинскому городскому отделениям Фонда обязательного медицинского страхования при Правительстве Республики Казахстан.
Статья 16. Установить минимальные размеры месячных заработной платы и пенсии:
с 1 января 1998 года - 2360 тенге;
с 1 апреля 1998 года - 2380 тенге;
с 1 июля 1998 года - 2400 тенге;
с 1 октября 1998 года - 2440 тенге.
Статья 17. Установить месячный расчетный показатель для исчисления пенсий, пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налоговых и других платежей в соответствии с действующим законодательством в следующих размерах:
с 1 января 1998 года - 630 тенге;
с 1 апреля 1998 года - 640 тенге;
с 1 июля 1998 года - 650 тенге;
с 1 октября 1998 года - 660 тенге.
Статья 18. Установить с 1 января 1998 года размер ежемесячной стипендии аспирантам, обучающимся с отрывом от производства на основе государственного заказа, на уровне должностного оклада младшего научного сотрудника без ученой степени.
Статья 19. Установить-стипендии студентам, обучающимся в высших учебных заведениях на основе государственного заказа, в следующих размерах:
с 1 января 1998 года - 1370 тенге;
с 1 апреля 1998 года - 1380 тенге;
с 1 сентября 1998 года - 1420 тенге.
Установить стипендии учащимся средних специальных учебных заведений, обучающимся на основе государственного заказа, в размере 80 процентов от размера стипендии студентов государственных высших учебных заведений.

14-бап. 1998 жылы республикалық бюджеттен зейнетақыларды төлеуге 52500000 мың теңге сомасында трансферттер бөлiнсiн.
15-бап. 1998 жылдың 1 қаңтарынан бастап заңды тұлғалар (шетел қатысуындағы заңды тұлғаларды қоса), шетелдiк заңды тұлғалардың өкiлдiктерi мен филиалдары үшiн еңбекақы төлеу қорынан Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң жанындағы мiндеттi медициналық сақтандыру қорына мiндеттi сақтандыру жарналары 3 процент және Мемлекеттiк әлеуметтiк сақтандыру қорына 1,5 процент мөлшерiнде белгiленсiн.
Шетел қатысатын заңды тұлғалар және шетелдiк заңды тұлғалардың өкiлдiктерi мен филиалдары үшiн осы баптың бiрiншi бөлiгiнде көрсетiлген мiндеттi сақтандыру жарналары Қазақстан Республикасы азаматтарының еңбекақы қорына белгiленедi.
Заңды тұлға құрмай кәсiпкерлiк және өзге қызметпен айналысатын жеке тұлғалар Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң жанындағы Мiндеттi медициналық сақтандыру қорына әрбiр қызметкер үшiн айлық есептiк көрсеткiштiң 33 процентi мөлшерiнде және Мемлекеттiк әлеуметтiк сақтандыру қорын 16 процентi мөлшерiнде ай сайын мiндеттi сақтандыру
жарналарын төлейдi.
Облыстар мен Алматы қаласының бюджеттерiнiң құрамында халықтың
жұмыс iстемейтiн бөлiгiне арнап сақтандыру жарналары ретiнде
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң жанындағы Мiндеттi медициналық
сақтандыру қорының облыстық және Алматы қалалық бөлiмшелерiне беру
үшiн қаржы көзделедi деп белгiленсiн.
16-бап. Айлық жалақы мен зейнетақының ең төменгi мөлшерi былайша
белгiленсiн:
1998 жылғы 1 қаңтардан - 2360 теңге;
1998 жылғы 1 сәуiрден  - 2380 теңге;
1998 жылғы 1 шiлдеден  - 2400 теңге;
1998 жылғы 1 қазаннан  - 2440 теңге.
17-бап. Қолданылып жүрген заңдарға сәйкес зейнетақыларды,
жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу үшiн,
сондай-ақ айыппұл санкцияларын қолдану, салық және басқа төлемдер
үшiн айлық есептiк көрсеткiш мынадай мөлшерлерде белгiленсiн:
1998 жылғы 1 қаңтардан - 630 теңге;
1998 жылғы 1 сәуiрден  - 640 теңге;
1998 жылғы 1 шiлдеден  - 650 теңге;
1998 жылғы 1 қазаннан  - 660 теңге.
18-бап. 1998 жылғы 1 қаңтардан бастап мемлекеттiк тапсырыс
негiзiнде өндiрiстен қол үзiп оқитын аспиранттардың ай сайынғы
стипендиясының мөлшерi ғылыми дәрежесiз кiшi ғылыми қызметкерлердiң
лауазымдық жалақысының деңгейiнде белгiленсiн.
19-бап. Жоғары оқу орындарында мемлекеттiк тапсырыс негiзiнде
оқитын студенттерге стипендия мынадай мөлшерлерде белгiленсiн:
1998 жылғы 1 қаңтардан - 1370 теңге;
1998 жылғы 1 сәуiрден  - 1380 теңге;
1998 жылғы 1 қыркүйектен - 1420 теңге.
Арнаулы орта оқу орындарының мемлекеттiк тапсырыс негiзiнде
оқитын оқушыларына стипендия мемлекеттiк жоғары оқу орындары
студенттерi стипендиясының мөлшерiнiң 80 процентi мөлшерiнде
белгiленсiн.

Статья 20. Установить с 1 января 1998 года размеры ежемесячных государственных пособий семьям, имеющим детей, в процентах от месячного расчетного показателя, с сохранением действующего порядка их назначения и выплаты:
единые пособия на детей в возрасте:
до 3 лет - 125 процентов, от 3 до 18 лет - 130 процентов;
пособия на детей военнослужащих срочной службы - 130 процентов;
пособия на детей, инфицированных вирусом приобретенного иммунодефицита человека, или больных СПИДом - 130 процентов;
пособия неработающим многодетным матерям, имеющим четырех и более детей в возрасте до 7 лет - 100 процентов.
Учесть, что выплата пособий на детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому, производится ежеквартально: в сумме 4520 тенге - в первом, 4590 тенге - во втором, 4660 тенге - в третьем и 4730 тенге - в четвертом кварталах.
Выплата единовременного пособия на рождение ребенка в размере четырехкратного месячного расчетного показателя производится за счет средств Фонда государственного социального страхования.
Статья 21. Установить, что выплата пособия на погребение производится членам семьи или лицам, организующим погребение работавших граждан, - в размере пятнадцатикратного месячного расчетного показателя за счет средств Фонда государственного социального страхования; пенсионеров - в размере пятнадцатикратного месячного расчетного показателя за счет средств Государственного центра по выплате пенсий; лиц, официально признанных безработными, - в размере десятикратного месячного расчетного показателя за счет средств Государственного фонда содействия занятости.
Выплата пособия на погребение участников и инвалидов Великой Отечественной войны производится в размере тридцатипятикратного месячного расчетного показателя, из них: работавших - в размере пятнадцатикратного месячного расчетного показателя - за счет средств Фонда государственного социального страхования и двадцатикратного месячного расчетного показателя - за счет местных бюджетов; пенсионеров - в размере пятнадцатикратного месячного расчетного показателя - за счет средств Государственного центра по выплатам пенсий и двадцатикратного месячного расчетного показателя - за счет местных бюджетов.
Статья 22. Предусмотреть расходы на выплату единовременной денежной компенсации:
пенсионерам - за ущерб, причиненный ядерными испытаниями, в соответствии с абзацами первым, вторым, третьим, четвертым, пятым и шестым части первой статьи 12, и проживающим в зонах, указанных в статьях 5, 6, 7, 8 и 9 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 1992 г. z923600_ "О социальной защите граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1992 г., N 23, ст. 560; 1994 г., N 8, ст. 140; N 20, ст. 252; Закон Республики Казахстан от 19 июня 1997 г. "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан", опубликованный в газетах "Егемен Казахстан" и "Казахстанская правда" 3 июля 1997 года) в сумме 147854 тыс. тенге;
лицам, подвергшимся необоснованным репрессиям и реабилитированным в соответствии со статьей 22 Закона Республики Казахстан от 14 апреля 1993 г. Z932200_ "О реабилитации жертв массовых политических репрессий" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1993 г., N 10, ст. 242; 1994 г., N 8, ст. 140; Закон Республики Казахстан от 2 апреля 1997 г. "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам упорядочения предоставления льгот отдельным категориям граждан", опубликованный в газетах "Егемен Казакстан" и "Казахстанская правда" 3 апреля 1997 г.; Закон Республики Казахстан от 19 июня 1997 г. "О внесении изменений и дополнений в некоторые, законодательные акты Республики Казахстан", опубликованный в газетах "Егемен Казахстан" и "Казахстанская правда" 3 июля 1997 г.; Закон Республики Казахстан от 22 июля 1997 г. "О внесении изменение и дополнений в Закон Республики Казахстан "О реабилитации жертв массовых политических репрессий", опубликованный в газетах "Егемен Казакстан" и "Казахстанская правда" 2 августа 1997 г.) в сумме 3683 тыс. тенге.

20-бап. 1998 жылғы 1 қаңтардан бастап балалары бар отбасыларына берiлетiн ай сайынғы мемлекеттiк жәрдемақының мөлшерi оны тағайындау мен төлеудiң қолданылып жүрген тәртiбi сақталып, айлық есептiк көрсеткiштен процент есебiнен былайша белгiленсiн:
балалардың жасына қарай берiлетiн бiрыңғай жәрдемақы;
3 жасқа дейiн - 125 процент, 3 жастан 18 жасқа дейiн - 130 процент;
мерзiмдi қызметтегi әскери қызметшiлердiң балаларына берiлетiн жәрдемақы - 130 процент;
адамның иммун тапшылығы вирусын жұқтырған немесе СПИД-пен ауыратын балаларға берiлетiн жәрдемақы - 130 процент;
7 жасқа толмаған төрт және одан да көп балалары бар, жұмыс iстемейтiн көп балалы аналарға берiлетiн жәрдемақы - 100 процент.
Үйде тәрбиеленетiн және оқитын мүгедек балаларға жәрдемақы төлеу тоқсан сайын, бiрiншi тоқсанда - 4520 теңге, екiншi тоқсанда - 4590 теңге, үшiншi тоқсанда - 4660 теңге және төртiншi тоқсанда - 4730 теңге сомасында жүргiзiлетiнi ескерiлсiн.
Бала туғанда айлық есептiк көрсеткiштiң төрт еселенген мөлшерiнде берiлетiн бiржолғы жәрдемақыны төлеу Мемлекеттiк әлеуметтiк сақтандыру қорының қаражаты есебiнен жүргiзiледi.
21-бап. Жерлеуге арналған жәрдемақы төлеу отбасы мүшелерiне немесе жерлеудi ұйымдастырушы адамдарға жұмыс iстеген азаматтар үшiн - Мемлекеттiк әлеуметтiк сақтандыру қорының қаражаты есебiнен айлық есептiк көрсеткiштiң он бес есе мөлшерiнде, зейнеткерлер үшiн - Зейнетақы төлеу жөнiндегi мемлекеттiк орталықтың қаражаты есебiнен айлық есептiк көрсеткiштiң он бес есе мөлшерiнде;
ресми түрде жұмыссыздар деп танылатын адамдар үшiн - Мемлекеттiк жұмыспен қамтуға жәрдемдесу қорының қаражаты есебiнен айлық есептiк көрсеткiштiң он есе мөлшерiнде жүргiзiледi деп белгiленсiн.
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiн жерлеуге арналған жәрдемақы төлеу айлық есептiк көрсеткiштiң отыз бес мөлшерiнде, оның iшiнде жұмыс iстегендерге - Мемлекеттiк әлеуметтiк сақтандыру қорының қаражаты есебiнен айлық есептiк көрсеткiштiң он бес есе мөлшерiнде және жергiлiктi бюджеттiң қаражаты есебiнен айлық есептiк көрсеткiштiң жиырма есе мөлшерiнде, зейнеткерлерге - зейнетақы төлеу жөнiндегi мемлекеттiк орталықтың қаражаты есебiнен айлық есептiк көрсеткiштiң он бес есе және жергiлiктi бюджеттердiң есебiнен айлық есептiк көрсеткiштiң жиырма есе мөлшерiнде жүргiзiледi.
22-бап. Бiр жолғы ақшалай өтемақы төлеуге арналған шығыстар:
зейнеткерлерге - ядролық сынақтар келтiрген залал үшiн "Семей" ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтiк қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 1992 жылғы 18 желтоқсандағы Заңының (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1992 ж., N 23, 560-құжат; 1994 ж., N 8, 140-құжат; N 20, 252-құжат; 1997 жылғы 3 шiлдеде "Егемен Қазақстан" және "Казахстанская правда" газеттерiнде жарияланған "Қазақстан Республикасының кейбiр заң актiлерiне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" 1997 жылғы 19 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңы) 12-бабының бiрiншi бөлiгiнiң бiрiншi, екiншi, үшiншi, төртiншi, бесiншi және алтыншы абзацтарына сәйкес және 5, 6, 7, 8 және 9-баптарда көрсетiлген аймақтарда тұратындарға 147854 мың теңге сомасында;
"Жаппай саяси қуғын-сүргiн құрбандарын ақтау туралы" Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 14 сәуiрдегi Заңының (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1993 ж., N 1, 242-құжат; 1994 ж., N 8, 140-құжат; 1997 жылғы 3 сәуiрде "Егемен Қазақстан" және "Казахстанская правда" газеттерiнде жарияланған "Азаматтардың жекелеген санаттарына жеңiлдiктер берудi ретке келтiру мәселелерi жөнiндегi Қазақстан Республикасының кейбiр заң актiлерiне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" 1997 жылғы 2 сәуiрдегi Қазақстан Республикасының Заңы;
1997 жылғы 3 шiлдеде "Егемен Қазақстан" және "Казахстанская правда" газеттерiнде жарияланған "Қазақстан Республикасының кейбiр заң актiлерiне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" 1997 жылғы 19 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңы; 1997 жылғы 2 тамызда "Егемен Қазақстан" және "Казахстанская правда" газеттерiнде жарияланған "Жаппай саяси қуғын-сүргiн құрбандарын ақтау туралы" Қазақстан Республикасы Заңына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" 1997 жылғы 22 шiлдедегi Қазақстан Республикасының Заңы) 22-бабына сәйкес негiзсiз қуғын-сүргiнге ұшыраған және ақталған адамдарға 3683 мың теңге сомасында көзделсiн.

Статья 23. Учесть, что в 1998 году в составе расходов местных бюджетов предусмотрены ассигнования на выплату пособий по инвалидности, по случаю потери кормильца и возрасту в соответствии с Законом Республики Казахстан от 16 июня 1997 г. Z970126_ "О государственных социальных пособиях по инвалидности, по случаю потери кормильца и по возрасту Республике Казахстан", а также пособия на погребение получателей государственных социальных пособий в размере пятнадцатикратного месячного расчетного показателя.
Статья 24. Учесть, что с 1 января 1998 года в составе местных бюджетов предусмотрены ассигнования на выплату ежегодных разовых пособий, материальной помощи и оплату путевок на санаторно-курортное лечение в соответствии с Указом Президента Республики Казахстан, имеющим силу закона, U952247_ "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним" N 2247 от 28 апреля 1995 года (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., N 6, ст. 45; N 14, ст. 98; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., N 7, ст. 79; N 12, ст. 184).
Статья 25. Предусмотреть ассигнования в сумме 215000 тыс. тенге на финансирование транспортных расходов по переселению в Казахстан лиц коренной национальности из иностранных государств, за исключением стран-членов СНГ, в соответствии с ежегодно утверждаемой квотой иммиграций.
Учесть, что в составе расходов местных бюджетов предусмотрены ассигнования в сумме 863200 тыс. тенге на мероприятия, связанные с переселением, обустройством, выплатой денежных пособий репатриантам (оралманам), иммигрирующим в Казахстан в соответствии с ежегодно утверждаемой квотой.
Статья 26. Установить, что с 1 января 1998 года содержание подразделений административной полиции, изоляторов временного содержания, служб обеспечения и технических работников областных, городских и районных органов внутренних дел, переданных из состава государственного следственного комитета Республики Казахстан в Министерство внутренних дел Республики Казахстан, а также детского дошкольного учреждения Комитета по охране государственной границы Министерства обороны Республики Казахстан осуществляется за счет местных бюджетов.
Статья 27. Установить, что средства, полученные от аренды или реализации военного имущества, за вычетом расходов по предоставлению арендных услуг и реализации имущества, используются на нужды Вооруженных Сил в порядке, установленном Правительством Республики Казахстан.
Статья 28. Предусмотреть ассигнования на научные исследования в сумме 3806690 тыс. тенге.

23-бап. "Қазақстан Республикасындағы мүгедектiгi бойынша, асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша және жасына байланысты мемлекеттiк әлеуметтiк жәрдемақылар туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 маусымдағы Заңына сәйкес 1998 жылы жергiлiктi бюджеттердiң шығыстары құрамында мүгедектiгi бойынша, асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша және жасына байланысты жәрдемақылар, сондай-ақ мемлекеттiк әлеуметтiк жәрдемақы алушыларды жерлеуге айлық есептiк көрсеткiштiң он бес есе мөлшерiнде жәрдемақылар төлеуге арналған қаражат көзделгенi ескерiлсiн.
24-бап. 1998 жылғы 1 қаңтардан бастап жергiлiктi бюджеттердiң құрамында Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Ұлы Отан соғысы қатысушыларының, мүгедектерiнiң және оларға теңестiрiлген адамдардың жеңiлдiктерi мен әлеуметтiк қорғауы туралы" 1995 жылғы 28 сәуiрдегi N 2247 U952247_ Заң күшi бар Жарлығына /Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1995 ж., N 6, 45-құжат; N 14, 98-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1997 ж., N 7, 79-құжат; N 12, 184-құжат/ сәйкес жыл сайынғы бiр жолғы жәрдемақы төлеу, материалдық көмек көрсету және санаторий, курортта емделуге жолдама ақысын төлеу шығындарына қаражат көзделгенi ескерiлсiн.
25-бап. ТМД-ға мүше елдердi қоспағанда, жыл сайын бекiтiлетiн көшiп келу квотасына сәйкес, Қазақстанға шет мемлекеттерден жергiлiктi ұлт адамдарының қоныс аударуы жөнiндегi көлiк шығыстарын қаржыландыруға 215000 мың теңге сомасында қаржы көзделсiн.
Жергiлiктi бюджеттер шығыстарының құрамында Қазақстанға көшiп келушi репатрианттарға (оралмандарға) қоныстандыруға, жайластыруға, ақшалай жәрдемақылар төлеуге байланысты шараларға жыл сайын бекiтiлiп отыратын квотамен 863200 мың теңге көзделген.
26-бап. 1998 жылдың 1 қаңтарынан бастап Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк тергеу комитетiнiң құрамынан Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрлiгiне берiлген әкiмшiлiк полиция бөлiмшелерiн, уақытша ұстау орындарын, облыстық, қалалық және аудандық iшкi iстер органдарының қамтамасыз ету қызметтерi мен техникалық қызметкерлерiн, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлiгiнiң Мемлекеттiк шекара күзетi жөнiндегi комитетiнiң мектеп жасына дейiнгi балалар мекемесiн ұстау жергiлiктi бюджеттердiң есебiнен жүргiзiледi деп белгiленсiн.
27-бап. Әскери мүлiктi жалға беруден немесе сатудан алынған қаражат жалдау қызметiн көрсетуге және мүлiктi сатуға жұмсалған шығыстар шегерiлiп, Қазақстан Республикасының Үкiметi белгiлеген тәртiппен Қарулы Күштердiң қажеттерiне пайдаланылады деп белгiленсiн.
28-бап. Ғылыми зерттеулерге 3806690 мың теңге сомасында қаржы бөлу көзделсiн.

Статья 29. Учесть в республиканском бюджете расходы, связанные с выполнением Республикой Казахстан обязательств по долевому участию в финансировании деятельности Международного фонда спасения Арала, в сумме 574875 тыс. тенге.
Статья 30. Предусмотреть ассигнования на безвозвратной, основе:
на финансирование приоритетных объектов - в сумме 2500000 тыс. тенге;
на финансирование мероприятий по ликвидации шахт Карагандинского угольного бассейна - в сумме 1150000 тыс. тенге;
на реализацию Программы развития и конверсии оборонной промышленности - в сумме 600000 тыс. тенге;
Государственному фонду финансовой поддержки сельского хозяйства - в сумме 2500000 тыс. тенге.
Статья 31. Осуществить финансирование государственного геологического изучения и охраны недр в сумме 900000 тыс. тенге и поисково-оценочных работ по специальным решениям Правительства, компенсируемых недропользователями, - 150000 тыс. тенге на возвратной основе.
Статья 32. Предусмотреть средства на расходы по хранению зерна государственных страховых и мобилизационных запасов в размере 500000 тыс. тенге.
Статья 33. Утвердить резервный фонд Правительства Республики Казахстан в сумме 3238000 тыс. тенге, в том числе для финансирования чрезвычайных ситуаций и мероприятий, включая ликвидацию чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, в сумме 1893398 тыс. тенге.
Статья 34. Предусмотреть ассигнования на обслуживание государственного долга в общей сумме 26464292 тыс. тенге.
Статья 35. Предусмотреть ассигнования в сумме 409500 тыс. тенге на возмещение банкам второго уровня расходов, связанных с кредитованием на льготных условиях развития малого и среднего бизнеса, в том числе связанного с сельскохозяйственным производством - в сумме 200000 тыс. тенге.
Статья 36. Предусмотреть средства:
в сумме 2500000 тыс. тенге - для долгосрочного льготного кредитования сельскохозяйственных товаропроизводителей на возвратной основе через уполномоченные банки второго уровня. Предоставление этих средств банкам второго уровня осуществлять на конкурсной основе;
в сумме 1000000 тыс. тенге на условиях возвратности - для обеспечения сельскохозяйственной техникой на лизинговой основе сельских товаропроизводителей;
для реализации программы развития возобновляемых источников энергии - в сумме 200000 тыс. тенге, выделяемые на возвратной основе в порядке, определяемом Правительством Республики Казахстан.
Статья 37. Предусмотреть ассигнования для реализации государственной жилищной политики на рефинансирование ипотечных кредитов банков второго уровня, предоставляемых на жилищное строительство или приобретение физическими лицами жилья, в сумме 3300000 тыс. тенге.

29-бап. Республикалық бюджетте Қазақстан Республикасының Халықаралық Аралды құтқару қорының қызметiн қаржыландыруға үлестiк қатысуы жөнiндегi мiндеттемелерiн орындауға байланысты шығыстар 574875 мың теңге сомасында көзделсiн.
30-бап. Қайтарымсыз негiзде:
басымдықты объектiлердi қаржыландыруға 2500000 мың теңге
сомасында;
Қарағанды көмiр бассейнiнiң шахталарын жою жөнiндегi шараларды
қаржыландыруға 1150000 мың теңге сомасында;
Қорғаныс өнеркәсiбiн дамыту және конверсиялау бағдарламасын
жүзеге асыруға 600000 мың теңге сомасында;
Мемлекеттiк ауыл шаруашылығын қаржылай қолдау қорына 2500000 мың
теңге сомасында қаражат көзделсiн.
31-бап. Мемлекеттiк геологиялық зерттеу мен жер қойнауын
қорғауға арналған шығыстарды 900000 мың теңге және жер қойнауын
пайдаланушылар өтейтiн қайтарымды негiзде Үкiметтiң арнаулы шешiмдерi
бойынша iздестiру-бағалау жұмыстарын 150000 мың теңге сомасында
қаржыландыру жүзеге асырылсын.
32-бап. Мемлекеттiк сақтандыру және жұмылдыру қорларының астығын
сақтау жөнiндегi шығыстарға 500000 мың теңге мөлшерiнде қаражат
көзделсiн.
33-бап. Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң резервтiк қоры 3238000 мың теңге сомасында, оның iшiнде табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайларды жоюды қоса алғанда, төтенше жағдайлар мен шараларды қаржыландыру үшiн 1893398 мың теңге сомасында бекiтiлсiн.
34-бап. Мемлекеттiк борышқа қызмет көрсетуге арналып жалпы сомасы 26464292 мың теңге қаражат көзделсiн.
35-бап. Екiншi деңгейдегi банктерге шағын және орта бизнестi дамытуға арнап жеңiлдiктi жағдайда несиелендiруге байланысты, олардың шығыстарын өтеуге 409500 мың теңге, соның iшiнде ауыл шаруашылық өндiрiсiне байланысты 200000 мың теңге сомасында қаражат көзделсiн.
36-бап. Мынадай қаражат көзделiнсiн:
уәкiлеттiк берiлген екiншi деңгейдегi банктер арқылы ауыл шаруашылығының тауар өндiрушiлерiне қайтарымды негiзде ұзақ мерзiмдi жеңiлдiктi несие беру үшiн 2500000 мың теңге сомасында осы қаражатты екiншi деңгейдегi банктерге беру конкурстық негiзде жүзеге асырылсын;
село тауар өндiрушiлерiн лизингтiк негiзде ауыл шаруашылығы техникасымен қамтамасыз ету үшiн қайтарымдылық шартымен 1000000 мың теңге сомасында;
қайта жаңартылатын энергия көздерiн дамыту бағдарламасын жүзеге
асыру үшiн Қазақстан Республикасының Үкiметi белгiлеген тәртiпте
қайтарымды негiзде бөлiнетiн 200 000 мың теңге сомасында.
37-бап. Мемлекеттiк тұрғын үй саясатын жүзеге асыру үшiн екiншi
деңгейдегi банктердiң тұрғын үй құрылысына және жеке тұлғалардың
тұрғын үй сатып алуына берiлетiн ипотекалық несиелерiн қайта
қаржыландыруға 3300000 мың теңге сомасында қаражат көзделсiн.

Статья 38. Установить на 31 декабря 1998 года лимит государственного долга, образуемого в результате заимствования Правительством Республики Казахстан, в размере 344700000 тыс. тенге.
Статья 39. Предусмотреть 10221305 тыс. тенге на погашение и обслуживание внешних займов, ранее полученных под государственные гарантии Республики Казахстан.
Статья 40. Предусмотреть в республиканском бюджете поступление средств по кредитам, ранее выданным из бюджета:
на осуществление лизинговых операций по обеспечению сельских товаропроизводителей сельскохозяйственной техникой - в сумме 615000 тыс. тенге;
Реабилитационному банку Республики Казахстан - в сумме 2100000 тыс. тенге.
Статья 41. Установить лимит предоставления государственных гарантий Республики Казахстан в 1998 году на сумму 17020000 тыс. тенге.
Статья 42. Установить, что в процессе исполнения республиканского бюджета на 1998 год не подлежат секвестрированию:
расходы, связанные с обслуживанием государственного долга и гарантированного государством долга;
расходы и трансферты на выплату пенсий;
расходы на выплату заработной платы;
расходы, связанные с уплатой обязательных взносов в Фонд государственного социального страхования. Фонд обязательного медицинского страхования при Правительстве Республики Казахстан, Государственный фонд содействия занятости Республики Казахстан, Государственный центр по выплате пенсии;
расходы на приобретение продуктов питания в учреждениях образования, здравоохранения, социальной защиты и военных учреждениях, а также на приобретение медикаментов.
Статья 43. Настоящий Закон вводится в действие с 1 января 1998 года.
Президент
Республики Казахстан
Приложение N 1
к Закону Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 1998 год" от 9 декабря 1997 г. N 201-1
Республиканский бюджет Республики Казахстан
на 1998 год
Категория
Класс
Подкласс                                      Сумма
Специфика                                   (в тыс. тенге)
Наименование
----------------------------------------------------------------------
1  2   3  4                    5                           6
----------------------------------------------------------------------
I. Доходы                                    196503609
1            НАЛОГОВЫЕ ПОСТУПЛЕНИЯ                        127863115
1         Подоходный налог на доходы и прирост
капитала                                     33161049
1     Подоходный налог с юридических лиц           26652283
1  Подоходный налог с юридических
лиц-резидентов                               23987322
2  Подоходный налог с юридических
лиц-нерезидентов                             2664961

38-бап. 1998 жылдың 31 желтоқсанына Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң қарыз алуы нәтижесiнде пайда болған мемлекеттiк борыштың
лимитi 344700000 мың теңге мөлшерiнде белгiленсiн.
39-бап. Қазақстан Республикасының мемлекеттiк кепiлдiктерiмен
бұрын алынған сыртқы қарыздарды өтеуге және оларға қызмет көрсетуге
10221305 мың теңге көзделсiн.
40-бап. Республикалық бюджетте бұрын бюджеттен берiлген несиелер
бойынша:
село тауар өндiрушiлерiн ауыл шаруашылығы техникасымен
қамтамасыз ету жөнiндегi лизингтiк операцияларды жүзеге асыруға
арналған 615000 мың теңге сомасындағы;
Қазақстан Республикасының Медетшi банкiне берiлген 2100000 мың
теңге сомасындағы қаражаттың түсуi көзделсiн.
41-бап. 1998 жылы Қазақстан Республикасының мемлекеттiк
кепiлдiктерiн берудiң лимитi 17020000 мың теңге сомасында белгiленсiн.
42-бап. 1998 жылға арналған республикалық бюджеттi атқару
процесiнде:
мемлекеттiк борышқа және мемлекет кепiлдiк берген борышқа қызмет
көрсетуге байланысты шығыстар;
зейнетақыларды төлеуге арналған шығыстар мен трансферттер;
жалақы төлеуге арналған шығыстар;
Мемлекеттiк әлеуметтiк сақтандыру қорына, Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң жанындағы Мiндеттi медициналық сақтандыру қорына, Қазақстан Республикасының Жұмыспен қамтуға жәрдемдесу қорына, Зейнетақы төлеу жөнiндегi мемлекеттiк орталыққа мiндеттi жарналар төлеуге байланысты шығыстар;
бiлiм, денсаулық сақтау, әлеуметтiк қорғау мекемелерiнде және әскери мекемелерде азық-түлiк сатып алуға, сондай-ақ дәрi-дәрмек сатып алуға арналған шығыстар секвестрлеуге жатпайды.
43-бап. Осы Заң 1998 жылғы 1 қаңтардан бастап күшiне енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Президентi
"1998 жылға арналған
республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 9 желтоқсандағы N 201-1 Заңына N 1 қосымша
Қазақстан Республикасының 1998 жылға
арналған республикалық бюджеттi
Санат
Сынып
Сыныпша                     Атауы                   Сомасы
Ерекшелiк                                       (мың теңге)
____________________________________________________________________
1 2 3 4                          5                         6
____________________________________________________________________
1. Кiрiстер                                   196503609
1        САЛЫҚ ТҮСIМДЕРI                               127863115
1      Кiрiстерге және капитал өсiмiне салынатын      33161049
табыс салығы
1    Заңды тұлғалардан алынатын табыс салығы        26652283
1  Резидент-заңды тұлғалардан алынатын табыс      23987322
салығы
2  Резидент емес-заңды тұлғалардан алынатын        2664961
табыс салығы

2     Подоходный налог с физических лиц            6508766
1  Подоходный налог с физических лиц,
удерживаемый у источника выплаты             6508766
4         Налоги на собственность                      600000
2     Сбор за регистрацию эмиссии ценных бумаг     600000
1  Сбор за регистрацию эмиссии ценных бумаг     600000
5         Внутренние налоги на товары, работы и услуги 85012066
1     Налог на добавленную стоимость               60900773
1  Налог на добавленную стоимость на товары
внутреннего производства, работы и услуги    47900773
2  Налог на добавленную стоимость на товары,
ввозимые на территорию Республики Казахстан  13000000
2     Акцизы                                       7917603
19 Бензин                                       6333603
29 Сырая нефть                                  1584000
3     Поступления за использование природных
ресурсов                                     16193690
5  Бонусы от внутренних недропользователей      1514000
6  Роялти от внутренних недропользователей      14679690
6         Налоги на международную торговлю и внешние
операции                                     9090000
1     Таможенные платежи                           6290000
1  Импортные таможенные пошлины                 6290000
2     Прочие налоги на международную торговлю и
операции                                     2800000
1  Поступления от осуществления таможенного
контроля и таможенных процедур               2800000
2            НЕНАЛОГОВЫЕ ПОСТУПЛЕНИЯ                      17680594
1         Доходы от предпринимательской деятельности и
собственности                                14982744
2     Неналоговые поступления от юридических лиц и
финансовых учреждений                        14890500
1  Поступления от доходов Национального Банка
Республики Казахстан                         400000
3  Поступление дивидендов на принадлежащие
государству пакеты акций                     3500000
5  Поступления от реализации конфискованного,
бесхозного имущества, имущества, перешедшего
по праву наследования к государству, кладов,
находок                                      57000
6  Вознаграждение (интересы), полученные за
предоставление ссуд и кредитов внутри
республики                                   515000
10 Арендная плата за пользование комплексом
"Байконур"                                   9418500
11 Вознаграждение (интересы), полученные по
депозитам Правительства Республики Казахстан 1000000
3     Прочие доходы от собственности               92244
4  Вознаграждение (интересы), полученные за
предоставление государственных кредитов
правительствам иностранных государств        92244
2         Административные сборы и платежи, доходы от
некоммерческих и сопутствующих продаж        1718900

2    Жеке тұлғалардан алынатын табыс салығы          6508766
1  Жеке тұлғалардан алынатын төлем көзiнен         6508766
ұсталатын табыс салығы
4      Меншiкке салынатын салықтар                      600000
2    Бағалы қағаздар эмиссиясын тiркегенi үшiн        600000
алымдар
1  Бағалы қағаздар эмиссиясын тiркегенi үшiн        600000
алымдар
5      Тауарларға, жұмыстар мен қызмет көрсетулерге   85012066
салынатын iшкi салықтар
1    Қосылған құнға салынатын салық                 60900773
1  Iшкi өндiрiс тауарларына, жұмыстар мен қызмет  47900773
көрсетулерге салынатын қосымша құнға салынатын
салықтар
2  Қазақстан Республикасының аумағына әкелiнетiн  13000000
тауарларға салынатын қосылған құн салығы
2    Акциздер                                        7917603
19 Бензин                                          6333603
20 Өңделмеген мұнай                                1584000
3    Табиғи ресурстарды пайдаланғаны үшiн түсетiн   16193690
түсiмдер
5  Iшкi жер қойнауын пайдаланушылардан алынатын    1514000
бонустар
6  Iшкi жер қойнауын пайдаланушылардан алынатын   14679690
роялти
6      Халықаралық сауда мен сыртқы операцияларға      9090000
салынатын салықтар
1    Кеден төлемдерi                                 6290000
1  Импорттық кеден баждары                         6290000
2    Халықаралық сауда мен операцияларға салынатын   2800000
басқа да салықтар
1  Кедендiк бақылау мен кедендiк рәсiмдердi        2800000
жүзеге асырудан түсетiн түсiмдер
САЛЫҚҚА ЖАТПАЙТЫН ТҮСIМДЕР                     17680594
1      Кәсiпкерлiк қызмет пен меншiктен түсетiн       14982744
кiрiстер
2    Заңды тұлғалардан және қаржы мекемелерiнен     14890500
түсетiн салыққа жатпайтын түсiмдер
1  Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкiнiң        400000
табысынан түсетiн түсiмдер
3  Мемлекетке тиесiлi акциялар пакетiне            3500000
дивидендтер түсiмi
5  Тәркiленген, иесiз қалған мүлiктi, мемлекетке     57000
мұрагерлiк құқықпен өткен мүлiктi, қазыналарды,
олжаларды сатудан түсетiн түсiмдер
6  Республика iшiнде берiлген қарыздар мен          515000
несиелер үшiн алынатын сыйақылар (мүдделер)
10 "Байқоңыр" кешенiн пайдаланғаны үшiн            9418500
жалгерлiк төлем
11 Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң депозиттерi   1000000
бойынша алынған сыйақылар (мүдделер)
3    Меншiктен түсетiн басқа да кiрiстер               92244
4  Шет мемлекеттердiң Үкiметтерiне мемлекеттiк       92244
несиелер берiлгенi үшiн алынатын сыйақылар
(мүдделер)
2      Әкiмшiлiк алымдар мен төлемдер, коммерциялық    1718900
емес және жолай сатудан алынатын кiрiстер

1     Административные сборы                       885000
7  Плата за выдачу паспортов гражданам
Республики Казахстан, поступления от продажи
домовых книг                                 600000
10 Прочие административные сборы                285000
3     Прочие платежи и доходы от некоммерческих и
сопутствующих продаж                         833900
1  Плата за пользование государственным
имуществом                                   200000
9  Прочие платежи и доходы от некоммерческих
и сопутствующих продаж                       633900
3         Поступления по штрафам и санкциям            19500
1     Поступления по штрафам и санкциям            19500
3  Поступление суммы дохода, полученного от
реализации продукции, работ и услуг, не
соответствующих требованиям стандартов и
правил сертификации                          10500
7  Поступление сумм санкций, применяемых к
банкам второго уровня за нарушение
экономических нормативов и сроков
предоставления статистической отчетности,
установленных Национальным Банком Республики
Казахстан                                    9000
5         Прочие неналоговые поступления               959450
1     Прочие неналоговые поступления               959450
3  Поступления в фонд охраны окружающей среды   674850
9  Прочие неналоговые поступления               284600
3            ДОХОДЫ ОТ ОПЕРАЦИИ С КАПИТАЛОМ               50959900
1         Продажа основного капитала                   45000000
1     Продажа основного капитала                   45000000
4  Поступления от приватизации государственной
собственности                                45000000
2         Продажа товаров из государственных запасов   5959900
1     Продажа товаров из государственных запасов   5959900
1  Поступления от реализации товаров из
государственных материальных резервов        3522900
2  Поступления от реализации зерна из
государственных запасов                      2437000
II. Полученные официальные трансферты
(гранты)                                     7455200
4            ПОЛУЧЕННЫЕ ОФИЦИАЛЬНЫЕ ТРАНСФЕРТЫ (ГРАНТЫ)   7455200
1         От органов других уровней государственного
управления                                   6300000
5     Погашение задолженности по страховым взносам
в Пенсионный фонд Республики Казахстан       6300000
2         Из внешних источников                        1155200
1     Из внешних источников                        1155200
1  Текущие                                      500000
2  Капитальные                                  655200
----------------------------------------------------------------------
Ф/группа
Функция
Подфункция                                        Сумма (в тыс.
Учреждение                                     тенге)
Наименование
----------------------------------------------------------------------

1    Әкiмшiлiк алымдар                                885000
7  Қазақстан Республикасының азаматтарына           600000
төлқұжаттар беру үшiн төлемдер, үй кiтаптарын
сатудан түскен түсiмдер
10 Басқа да әкiмшiлiк алымдары                      285000
3    Басқа да төлемдер және коммерциялық емес және    833900
жолай сатудан алынатын кiрiстер
1  Мемлекеттiк мүлiктi пайдаланғаны үшiн төлем      200000
9  Басқа да төлемдер және коммерциялық емес         633900
және жолай сатудан алынатын кiрiстер
3      Айыппұлдар мен санкциялардан түсетiн түсiмдер     19500
1    Айыппұлдар мен санкциялардан түсетiн түсiмдер     19500
3  Стандарттар мен сертификаттау ережелерiнiң        10500
талаптарына сәйкес келмейтiн өнiмдерi,
жұмыстарды және қызмет көрсетулердi сатудан
алынған табыстар сомасының түсiмi
7  Экономикалық нормативтердi және статистикалық      9000
есеп берудiң Қазақстан Республикасының Ұлттық
Банкi белгiлеген мерзiмдерiн бұзғаны үшiн
екiншi деңгейдегi банктерге қолданылатын санкция
сомаларының түсiмi
5      Салыққа жатпайтын өзге түсiмдер                  959450
1    Салыққа жатпайтын өзге түсiмдер                  959450
3  Қоршаған ортаны қорғау қорына түсiмдер           674850
9  Салыққа жатпайтын өзге түсiмдер                  284600
3        КАПИТАЛМЕН ЖАСАЛҒАН ОПЕРАЦИЯЛАРДАН             50959900
АЛЫНАТЫН КIРIСТЕР
1      Негiзгi капиталды сату                         45000000
1    Негiзгi капиталды сату                         45000000
4  Мемлекеттiк меншiктi жекешелендiруден          45000000
түсетiн түсiмдер
2      Мемлекеттiк қорлардан тауарлар сату             5959900
1    Мемлекеттiк қорлардан тауарлар сату             5959900
1  Мемлекеттiк материалдық резервтерден тауарлар   3522900
сатудан түсетiн түсiмдер
2  Мемлекеттiк қорлардан астық сатудан түсетiн     2437000
түсiмдер
II. Алынған ресми трансферттер (гранттар)       7455200
4        АЛЫНҒАН РЕСМИ ТРАНСФЕРТТЕР (ГРАНТТАР)           7455200
1      Басқа деңгейлердегi мемлекеттiк басқару         6300000
органдарынан
5    Қазақстан Республикасының Зейнетақы қорына      6300000
сақтандыру жарналары бойынша берешектердi
өтеу
2      Сыртқы көздерден                                1155200
1    Сыртқы көздерден                                1155200
1  Ағымдағы                                         500000
2  Күрделi                                          655200
Ф/тон
Функция
Шағын функция              Атауы                    Сома
Мекеме                                          (мың теңге)
____________________________________________________________________

1  2  3 4                  5                               6
----------------------------------------------------------------------
III. РАСХОДЫ                                  281334379
1           Государственные услуги общего характера       32387419
1        Законодательный орган и иные органы, не
вошедшие в другие функции, финансовая и
налогово-бюджетная политика,
внешнеэкономическая деятельность, за
исключением оказания экономической помощи
иностранным государствам                      23385944
1     Законодательный орган и иные органы, не
вошедшие в другие функции                     1431766
101 Администрация Президента Республики Казахстан 372272
102 Хозяйственное Управление Парламента
Республики Казахстан                          789555
104 Канцелярия Премьер-Министра Республики
Казахстан                                     238741
637 Конституционный Совет Республики Казахстан    31198
2     Финансовая и фискальная деятельность          15373936
217 Министерство финансов Республики Казахстан    15239250
311 Государственный комитет Республики Казахстан
по инвестициям                                65764
406 Счетный комитет по контролю за исполнением
республиканского бюджета                      27922
660 Национальная комиссия Республики Казахстан
по ценным бумагам                             41000
3     Внешнеэкономическая деятельность              6580242
204 Министерство иностранных дел Республики
Казахстан                                     3310101
208 Министерство обороны Республики Казахстан     244980
217 Министерство финансов Республики Казахстан    2133510
411 Исполнительный комитет Межгосударственного
Совета Республики Казахстан, Кыргызской
Республики и Республики Узбекистан            16896
601 Служба "Барлау" Республики Казахстан          299880
698 Международный фонд спасения Арала             574875
3        Фундаментальные исследования                  4084113
206 Министерство науки - Академия наук Республики
Казахстан                                     4084113
4        Услуги общего характера                       4200935
2     Общее планирование и статистические службы    1439372
604 Агентство по стратегическому планированию и
реформам Республики Казахстан                 1439372
3     Прочие услуги общего характера                2761563
603 Архив Президента Республики Казахстан         27947
617 Центральный государственный архив Республики
Казахстан                                     21878
621 Государственная комиссия Республики Казахстан
по передислокации высших и центральных
государственных органов в город Акмолу        20473
646 Казахстанский институт стратегических
исследований при Президенте Республики
Казахстан                                     20622

1 2 3 4                         5                          6
____________________________________________________________________
III. Шығыстар                                281334379
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызмет            32387419
көрсетулер
1         Заң шығарушы орган және басқа функцияларға    23385944
енгiзiлмеген өзге де органдар, қаржы және
салық-бюджет саясаты, шет мемлекеттерге
экономикалық көмек көрсетудi қоспағанда
сыртқы экономикалық қызмет
1       Заң шығарушы орган және басқа функцияларға     1431766
енгiзiлмеген өзге де органдар
101 Қазақстан Республикасы Президентiнiң            372272
Әкiмшiлiгi
102 Қазақстан Республикасы Парламентiнiң            789555
Шаруашылық Басқармасы
104 Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң      238741
Кеңесi
637 Қазақстан Республикасының Конституциялық         31198
Кеңесi
2     Қаржы және фискальдық қызмет                  15373936
217 Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi   15239250
311 Қазақстан Республикасының Инвестициялар          65764
жөнiндегi мемлекеттiк комитетi
406 Республикалық бюджеттiң атқарылуын бақылау       27922
жөнiндегi есеп комитетi
660 Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар        41000
жөнiндегi ұлттық комиссиясы
3     Сыртқы экономикалық қызмет                     6580242
204 Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер         3310101
министрлiгi
208 Қазақстан Республикасының Қорғаныс              244980
министрлiгi
217 Қазақстан Республикасының Қаржы                2133510
министрлiгi
411 Қазақстан Республикасы, Қырғыз Республикасы      16896
және Өзбекстан Республикасы Мемлекетаралық
Кеңесiнiң атқару комитетi
601 Қазақстан Республикасының "Барлау" қызметi      299880
698 Аралды құтқару халықаралық қоры                 574875
3       Iргелi зерттеулер                              4084113
206 Қазақстан Республикасының Ғылым министрлiгi    4084113
- Ғылым академиясы
4       Жалпы сипаттағы қызмет көрсетулер              4200935
2     Жалпы жоспарлау және статистикалық             1439372
қызметтер
604 Қазақстан Республикасының Стратегиялық         1439372
жоспарлау және реформалар жөнiндегi агенттiгi
3     Жалпы сипаттағы өзге де қызметтер               2761563
603 Қазақстан Республикасы Президентiнiң архивi      27947
617 Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк орталық    21878
архивi
621 Қазақстан Республикасының Жоғарғы және           20473
орталық мемлекеттiк органдарын Ақмола
қаласына көшiру жөнiндегi мемлекеттiк
комиссиясы
646 Қазақстан Республикасының Президентi жанындағы   20622
Қазақстан стратегиялық зерттеулер институты

680 Служба охраны Президента Республики Казахстан 938658
694 Управление Делами Президента Республики
Казахстан                                     923154
696 Хозяйственное Управление Президента и
Правительства Республики Казахстан            808831
5     Государственные услуги общего характера, не
отнесенные к другим категориям                716427
676 Продовольственная контрактная корпорация      500000
690 Центральная избирательная комиссия Республики
Казахстан                                     216427
2           Оборона                                       17544752
1        Деятельность, связанная с военными нуждами    16345542
1     Военные нужды                                 16345542
208 Министерство обороны Республики Казахстан     15711418
678 Республиканская гвардия                       634124
4        Деятельность в области обороны, не отнесенная
к другим категориям                           1199210
308 Комитет Республики Казахстан по чрезвычайным
ситуациям                                     1199210
3           Общественный порядок и безопасность           27875754
1        Органы внутренних дел                         8197677
201 Министерство внутренних дел Республики
Казахстан                                     5537816
624 Главное управление внутренних войск           2659861
2        Суды и прокуратура                            4890436
221 Министерство юстиции Республики Казахстан     2741530
501 Верховный суд Республики Казахстан            364190
502 Генеральная прокуратура Республики Казахстан  1784716
3        Уголовно-исполнительная система               5066207
623 Департамент уголовно-исполнительной системы   5066207
при Министерстве внутренних дел Республики
Казахстан
4        Общественный порядок и безопасность, не       9721434
отнесенные к другим категориям
303 Комитет по охране государственной границы     3936607
Министерства обороны Республики Казахстан
410 Комитет национальной безопасности Республики  5094497
Казахстан
601 Служба "Барлау" Республики Казахстан          615055
649 Институт эргономики                           75275
4           Образование                                   17967461
1        Дошкольное образование                        396954
208 Министерство обороны Республики Казахстан     41243
215 Министерство транспорта и коммуникаций        102550
Республики Казахстан
224 Министерство образования, культуры и          220107
здравоохранения Республики Казахстан
696 Хозяйственное Управление Президента и         30478
Правительства Республики Казахстан
697 Медицинский центр Управления Делами           2576
Президента Республики Казахстан

680 Қазақстан Республикасы Президентiнiң Күзет      938658
қызметi
694 Қазақстан Республикасы Президентiнiң Iс         923154
Басқармасы
696 Қазақстан Республикасының Президентi мен        808831
Үкiметiнiң Шаруашылық Басқармасы
5       Басқа санаттарға жатқызылмаған жалпы            716427
сипаттағы мемлекеттiк қызмет көрсетулер
676 Азық-түлiк контракт корпорациясы                500000
690 Қазақстан Республикасының Орталық сайлау        216427
комиссиясы
2         Қорғаныс                                      17544752
1       Әскери мұқтаждарға байланысты қызмет          16345542
1     Әскери мұқтаждар                              16345542
208 Қазақстан Республикасының Қорғаныс            15711418
министрлiгi
678 Республикалық ұлан                              634124
4       Басқа санаттарға жатқызылмаған қорғаныс        1199210
саласындағы қызмет
308 Қазақстан Республикасының Төтенше              1199210
жағдайлар жөнiндегi мемлекеттiк комитетi
3         Қоғамдық тәртiп және қауiпсiздiк              27875754
1       Iшкi iстер органдары                           8197677
201 Қазақстан Республикасының Iшкi iстер           5537816
министрлiгi
624 Iшкi әскерлер бас басқармасы                   2659861
2       Соттар және прокуратура                        4890436
221 Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгi   2741530
501 Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты          364190
502 Қазақстан Республикасының Бас Прокуратурасы    1784716
3       Қылмыстық-атқару жүйесi                        5066207
623 Қазақстан Республикасының Iшкi iстер           5066207
министрлiгi жанындағы қылмыстық-атқару
жүйесiнiң департаментi
4       Басқа санаттарға жатқызылмаған қоғамдық        9721434
тәртiп және қауiпсiздiк
303 Қазақстан Республикасы Қорғаныс                3936607
министрлiгiнiң Мемлекеттiк шекара күзетi
жөнiндегi комитетi
410 Қазақстан Республикасының Ұлттық               5094497
қауiпсiздiк комитетi
601 Қазақстан Республикасының "Барлау" қызметi      615055
649 Эргономика институты                             75275
4         Бiлiм беру                                    17967461
1       Мектепке дейiнгi бiлiм беру                     396954
208 Қазақстан Республикасының Қорғаныс               41243
министрлiгi
215 Қазақстан Республикасының Көлiк және            102550
коммуникациялар министрлiгi
224 Қазақстан Республикасының Бiлiм, мәдениет       220107
және денсаулық сақтау министрлiгi
696 Қазақстан Республикасының Президентi мен         30478
Үкiметiнiң Шаруашылық Басқармасы
69  Қазақстан Республикасының Президентi Iс           2576
Басқармасының Медициналық орталығы

2        Начальное и среднее образование               3091436
215 Министерство транспорта и коммуникаций        190633
Республики Казахстан
224 Министерство образования, культуры и          2900803
здравоохранения Республики Казахстан
4        Среднее специальное образование               958555
201 Министерство внутренних дел Республики        328390
Казахстан
208 Министерство обороны Республики Казахстан     89281
217 Министерство финансов Республики Казахстан    77427
224 Министерство образования, культуры и          463457
здравоохранения Республики Казахстан
5        Профессиональная подготовка кадров            199459
1     Учебные заведения и курсы по переподготовке   199459
кадров
204 Министерство иностранных дел Республики       1364
Казахстан
206 Министерство науки - Академия наук Республики 18879
Казахстан
213 Министерство труда и социальной защиты        3318
населения Республики Казахстан
217 Министерство финансов Республики Казахстан    1318
221 Министерство юстиции Республики Казахстан     8752
224 Министерство образования, культуры и          125915
здравоохранения Республики Казахстан
641 Казахский государственный национальный        18715
университет имени Аль-Фараби
648 Институт переподготовки и повышения           21198
квалификации государственных служащих при
Правительстве Республики Казахстан
6        Высшее образование                            11468614
201 Министерство внутренних дел Республики        359798
Казахстан
204 Министерство иностранных дел Республики       96358
Казахстан
208 Министерство обороны Республики Казахстан     764223
217 Министерство финансов Республики Казахстан    72852
224 Министерство образования, культуры и          8481533
здравоохранения Республики Казахстан
308 Комитет Республики Казахстан по чрезвычайным  42183
ситуациям
410 Комитет национальной безопасности Республики  309283
Казахстан
611 Национальная высшая школа государственного    50000
управления при Президенте Республики
Казахстан
640 Международный Казахско-Турецкий университет   266245
имени Х.А. Ясави
641 Казахский государственный национальный        993572
университет имени Аль-Фараби
645 Казахстанский институт менеджмента,           32567
экономики и прогнозирования при Президенте
Республики Казахстан
7        Услуги в области образования, не определяемые 1782199
по уровням
224 Министерство образования, культуры и          1622199
здравоохранения Республики Казахстан

2       Бастауыш және орта бiлiм беру                  3091436
215 Қазақстан Республикасының Көлiк және            190633
коммуникациялар министрлiгi
224 Қазақстан Республикасының Бiлiм, мәдениет      2900803
және денсаулық сақтау министрлiгi
4       Арнаулы орта бiлiм беру                         958555
201 Қазақстан Республикасының Iшкi iстер            328390
министрлiгi
208 Қазақстан Республикасының Қорғаныс               89281
министрлiгi
217 Қазақстан Республикасының Қаржы                  77427
министрлiгi
224 Қазақстан Республикасының Бiлiм, мәдениет       463457
және денсаулық сақтау министрлiгi
5       Кадрларды кәсiби даярлау                        199459
1     Кадрларды қайта даярлау жөнiндегi оқу           199459
орындары мен курстар
204 Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер            1364
министрлiгi
206 Қазақстан Республикасының Ғылым                  18879
министрлiгi - Ғылым академиясы
213 Қазақстан Республикасының Еңбек және              3318
халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi
217 Қазақстан Республикасының Қаржы                  1318
министрлiгi
221 Қазақстан Республикасының Әдiлет                 8752
министрлiгi
224 Қазақстан Республикасының Бiлiм, мәдениет       125915
және денсаулық сақтау министрлiгi
641 Әл-Фараби атындағы Қазақ Мемлекеттiк Ұлттық      18715
университетi
648 Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң жанындағы      21198
Мемлекеттiк қызметшiлердi қайта даярлау және
бiлiктiлiгiн арттыру институты
6       Жоғары бiлiм беру                             11468614
201 Қазақстан Республикасының Iшкi iстер            359798
министрлiгi
204 Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер           96358
министрлiгi
208 Қазақстан Республикасының Қорғаныс              764223
министрлiгi
217 Қазақстан Республикасының Қаржы                  72852
министрлiгi
224 Қазақстан Республикасының Бiлiм, мәдениет      8481533
және денсаулық сақтау министрлiгi
308 Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар      42183
жөнiндегi мемлекеттiк комитетi
410 Қазақстан Республикасының Ұлттық қауiпсiздiк    309283
комитетi
611 Қазақстан Республикасының Президентiнiң          50000
жанындағы Ұлттық Жоғары Мемлекеттiк Басқару
Мектебi
640 Қ.Яссауи атындағы Халықаралық                   266245
Қазақ-Түрiк университетi
644 Әл-Фараби атындағы Қазақ Мемлекеттiк Ұлттық     993572
университетi
645 Қазақстан Республикасының Президентi             32567
жанындағы Қазақстан менеджмент, экономика
және болжау институты
7       Деңгейлерi бойынша айқындалмайтын бiлiм        1782199
беру саласындағы қызметтер
224 Қазақстан Республикасының Бiлiм, мәдениет      1622199
және денсаулық сақтау министрлiгi

299 Прочие организации                            160000
8        Вспомогательные услуги в области образования  70244
212 Министерство сельского хозяйства Республики
Казахстан                                     2000
224 Министерство образования, культуры и
здравоохранения Республики Казахстан          53187
604 Агентство по стратегическому планированию и
реформам Республики Казахстан                 15057
5           Здравоохранение                               10916354
1        Больницы                                      7785702
1     Больницы широкого профиля                     6692608
224 Министерство образования, культуры и
здравоохранения Республики Казахстан          5909337
697 Медицинский центр Управления Делами
Президента Республики Казахстан               783271
3     Медицинские центры и родильные дома           21307
224 Министерство образования, культуры и
здравоохранения Республики Казахстан          21307
5     Деятельность и услуги больничных учреждений,
не отнесенные к другим подгруппам             1071787
201 Министерство внутренних дел Республики
Казахстан                                     96375
208 Министерство обороны Республики Казахстан     226248
224 Министерство образования, культуры и
здравоохранения  Республики Казахстан         655200
303 Комитет по охране государственной границы
Министерства обороны Республики Казахстан     83232
678 Республиканская гвардия                       10732
2        Поликлиники и услуги врачей, стоматологов и
среднего медперсонала                         100979
224 Министерство образования, культуры и
здравоохранения Республики Казахстан          69460
410 Комитет национальной безопасности Республики
Казахстан                                     31519
3        Охрана здоровья населения                     1492041
224 Министерство образования, культуры и
здравоохранения Республики Казахстан          1230936
697 Медицинский центр Управления Делами
Президента Республики Казахстан               261105
6        Деятельность и услуги в области
здравоохранения, не отнесенные к другим
категориям                                    1537632
224 Министерство образования, культуры и
здравоохранения Республики Казахстан          1537632
6           Социальное страхование и обеспечение          9190295
1        Социальное страхование                        8840367
2     Пенсионные программы                          7863417
201 Министерство внутренних дел Республики
Казахстан                                     4362170
208 Министерство обороны Республики Казахстан     2727719
213 Министерство труда и социальной защиты
населения Республики Казахстан                66228
303 Комитет по охране государственной границы
Министерства обороны Республики Казахстан     237600
410 Комитет национальной безопасности Республики
Казахстан                                     469700

299 Басқа ұйымдар                                   160000
8       Бiлiм беру саласындағы қосалқы қызметтер         70244
212 Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы        2000
министрлiгi
224 Қазақстан Республикасының Бiлiм, мәдениет        53187
және денсаулық сақтау министрлiгi
604 Қазақстан Республикасының Стратегиялық           15057
жоспарлау және реформалар жөнiндегi агенттiгi
5         Денсаулық сақтау                              10916354
1       Ауруханалар                                    7785702
1     Кең профильдi ауруханалар                      6692608
224 Қазақстан Республикасының Бiлiм, мәдениет      5909337
және денсаулық сақтау министрлiгi
697 Қазақстан Республикасының Президентi Iс         783271
Басқармасының Медициналық орталығы
3     Медициналық орталықтар мен перзентханалар        21307
224 Қазақстан Республикасының Бiлiм, мәдениет        21307
және денсаулық сақтау министрлiгi
5     Басқа iшкi топтарға жатқызылмаған аурухана     1071787
мекемелерiнiң жұмысы мен қызмет көрсетулерi
201 Қазақстан Республикасының Iшкi iстер             96375
министрлiгi
208 Қазақстан Республикасының Қорғаныс              226248
министрлiгi
224 Қазақстан Республикасының Бiлiм, мәдениет       655200
және денсаулық сақтау министрлiгi
303 Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлiгiнiң   83232
Мемлекеттiк шекара күзетi жөнiндегi комитетi
678 Республикалық ұлан                               10732
2       Емханалар және дәрiгерлер, тiс дәрiгерлерi мен  100979
орта медициналық қызметкерлердiң қызмет
көрсетуi
224 Қазақстан Республикасының Бiлiм, мәдениет        69460
және денсаулық сақтау министрлiгi
410 Қазақстан Республикасының Ұлттық қауiпсiздiк     31519
комитетi
3       Халықтың денсаулығын сақтау                    1492041
224 Қазақстан Республикасының Бiлiм, мәдениет      1230936
және денсаулық сақтау министрлiгi
697 Қазақстан Республикасының Президентi Iс         261105
Басқармасының Медициналық орталығы
6       Денсаулық сақтау саласындағы басқа санаттарға  1537632
жатқызылмаған жұмыс пен қызмет көрсетулер
224 Қазақстан Республикасының Бiлiм, мәдениет      1537632
және денсаулық сақтау министрлiгi
Әлеуметтiк сақтандыру және қамсыздандыру       9190295
1       Әлеуметтiк сақтандыру                          8840367
2     Зейнетақы бағдарламалары                       7863417
201 Қазақстан Республикасының Iшкi iстер           4362170
министрлiгi
208 Қазақстан Республикасының Қорғаныс             2727719
министрлiгi
213 Қазақстан Республикасының Еңбек және             66228
халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi
303 Қазақстан Республикасының Қорғаныс              237600
министрлiгiнiң Мемлекеттiк шекара күзетi
жөнiндегi комитетi
410 Қазақстан Республикасының Ұлттық қауiпсiздiк    469700
комитетi

6     Другие виды социальной помощи                 976950
213 Министерство труда и социальной защиты
населения Республики Казахстан                151537
215 Министерство транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан                          825413
3        Социальное обеспечение                        269439
2     Социальное обеспечение - прочие учреждения
интернатского типа                            30970
213 Министерство труда и социальной защиты
населения Республики Казахстан                30970
5     Услуги по социальному обеспечению,
оказываемые не через учреждения интернатского
типа                                          238469
213 Министерство труда и социальной защиты
населения Республики Казахстан                238469
4        Деятельность в области социального
страхования и социального обеспечения, не
отнесенная к другим категориям                80489
213 Министерство труда и социальной защиты
населения Республики Казахстан                80489
8           Организация отдыха и деятельность в сфере
культуры                                      9855995
1        Организация досуга и отдыха                   1404720
224 Министерство образования, культуры и
здравоохранения Республики Казахстан          1338544
230 Министерство информации и общественного
согласия Республики Казахстан                 64895
696 Хозяйственное Управление Президента и
Правительства Республики Казахстан            1281
2        Деятельность в области культуры               3215892
224 Министерство образования, культуры и
здравоохранения Республики Казахстан          2933407
230 Министерство информации и общественного
согласия Республики Казахстан                 282485
3        Телевидение и радиовещание, издательские
учреждения и службы                           5107007
230 Министерство информации и общественного
согласия Республики Казахстан                 751863
650 Корпорация "Телевидение и радио Казахстана"   3028183
656 Межгосударственная телерадиокомпания "Мир"    17110
686 Государственное учреждение "Телерадиокомплекс
Президента Республики Казахстан"              57426
689 Республиканское государственное предприятие
"Агентство "Хабар" Правительства Республики
Казахстан                                     1252425
5        Организация отдыха и деятельность в сферах
культуры и религии, не отнесенные к другим
подгруппам                                    128376
230 Министерство информации и общественного
согласия Республики Казахстан                 128376
9           Топливно-энергетический комплекс              1150000
1        Топливо                                       1150000
1     Добыча угля и других видов твердого
ископаемого топлива                           1150000
699 Государственный Реабилитационный банк
Республики Казахстан                          1150000
10          Сельское, водное и лесное хозяйство,
рыболовство, охота и охрана природы           7604294

6     Әлеуметтiк көмектiң басқа да түрлерi            976950
213 Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты    151537
әлеуметтiк қорғау министрлiгi
215 Қазақстан Республикасының Көлiк және            825413
коммуникациялар министрлiгi
3       Әлеуметтiк қамсыздандыру                        269439
2     Әлеуметтiк қамсыздандыру - интернат              30970
үлгiсiндегi басқа да мекемелер
213 Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты     30970
әлеуметтiк қорғау министрлiгi
5     Интернат үлгiсiндегi мекемелер арқылы           238469
көрсетiлмейтiн әлеуметтiк қамсыздандыру
жөнiндегi қызмет көрсетулер
213 Қазақстан Республикасының Еңбек және            238469
халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi
4       Басқа санаттарға жатқызылмаған әлеуметтiк        80489
сақтандыру мен әлеуметтiк қамсыздандыру
саласындағы қызметтер
213 Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты     80489
әлеуметтiк қорғау министрлiгi
Демалысты ұйымдастыру және мәдениет            9855995
саласындағы қызмет
1       Бос уақыт пен демалысты ұйымдастыру            1404720
224 Қазақстан Республикасының Бiлiм, мәдениет      1338544
және денсаулық сақтау министрлiгi
230 Қазақстан Республикасының Ақпарат және           64895
қоғамдық келiсiм министрлiгi
696 Қазақстан Республикасының Президентi мен          1281
Үкiметiнiң Шаруашылық Басқармасы
2       Мәдениет саласындағы қызмет                    3215892
224 Қазақстан Республикасының Бiлiм, мәдениет      2933407
және денсаулық сақтау министрлiгi
230 Қазақстан Республикасының Ақпарат және          282485
қоғамдық келiсiм министрлiгi
3       Теледидар және радиохабарлары, баспа           5107007
мекемелерi мен қызметтерi
230 Қазақстан Республикасының Ақпарат және          751863
қоғамдық келiсiм министрлiгi
650 "Қазақстан теледидары және радиосы"            3028183
корпорациясы
656 "Мир" мемлекеттiк телерадио компаниясы           17110
686 "Қазақстан Республикасы Президентiнiң            57426
телерадиокешенi" мемлекеттiк мекемесi
689 Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң "Хабар       1252425
агенттiгi" республикалық мемлекеттiк
кәсiпорны
5       Басқа қосымша топтарға жатқызылмаған            128376
мәдениет саласында демалыс ұйымдастыру
және олардың қызметi
230 Қазақстан Республикасының Ақпарат және          128376
қоғамдық келiсiм министрлiгi
9         Отын-энергетика кешенi                         1150000
1       Отын                                           1150000
1     Көмiр және қатты қазба отынның басқа да        1150000
түрлерiн өндiру
699 Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк          1150000
Медетшi банкi
10         Ауыл, су және орман шаруашылығы, балық         7604294
аулау, аң аулау және табиғат қорғау

1        Сельское хозяйство                            6042141
1     Управление сельскохозяйственными землями и
водными ресурсами                             916899
212 Министерство сельского хозяйства Республики
Казахстан                                     916899
2     Земельная реформа и землеустройство           468450
212 Министерство сельского хозяйства Республики
Казахстан                                     468450
3     Поддержка сельскохозяйственных
товаропроизводителей                          2500000
212 Министерство сельского хозяйства Республики
Казахстан                                     2500000
5     Ветеринарное обслуживание                     1164064
212 Министерство сельского хозяйства Республики
Казахстан                                     1164064
6     Борьба с сельскохозяйственными вредителями    778720
212 Министерство сельского хозяйства Республики
Казахстан                                     778720
7     Деятельность в области сельского хозяйства,
не отнесенная к другим категориям             214008
212 Министерство сельского хозяйства Республики
Казахстан                                     214008
2        Лесное хозяйство                              1014101
206 Министерство науки - Академия наук Республики
Казахстан                                     2000
212 Министерство сельского хозяйства Республики
Казахстан                                     1012101
3        Рыболовство и охота                           65000
212 Министерство сельского хозяйства Республики
Казахстан                                     65000
4        Исследования и экспериментальные разработки в
области сельского хозяйства                   5000
206 Министерство науки - Академия наук Республики
Казахстан                                     5000
11       Деятельность и услуги в области сельского
хозяйства, рыболовства, охоты и охраны
природы, не отнесенные к другим категориям    478052
218 Министерство экологии и природных ресурсов
Республики Казахстан                          478052
11          Горнодобывающая промышленность и полезные
ископаемые, за исключением топлива;
обрабатывающая промышленность; строительство  1090482
1        Горнодобывающая промышленность и полезные
ископаемые, за исключением топлива            120482
206 Министерство науки - Академия наук Республики
Казахстан                                     120482
3        Строительство                                 70000
232 Министерство энергетики, индустрии и торговли
Республики Казахстан                          70000
4        Деятельность и услуги в области
горнодобывающей промышленности и полезных
ископаемых, обрабатывающей промышленности и
строительства, не отнесенные к другим
категориям                                    900000
218 Министерство экологии и природных ресурсов
Республики Казахстан                          900000
12          Транспорт и связь                             304329
2        Водный транспорт                              120000
2     Эксплуатация водного транспорта               120000
215 Министерство транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан                          120000

1       Ауыл шаруашылығы                               6042141
1     Ауыл шаруашылық жерлерi мен су ресурстарын      916899
басқару
212 Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы      916899
министрлiгi
2     Жер реформасы және жерге орналастыру            468450
212 Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы      468450
министрлiгi
3     Ауыл шаруашылығы тауар өндiрушiлерiн қолдау    2500000
212 Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы     2500000
министрлiгi
5     Мал дәрiгерлiк қызмет көрсету                  1164064
212 Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы     1164064
министрлiгi
6     Ауылшаруашылығы зиянкестерiне қарсы күрес       778720
212 Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы      778720
министрлiгi
3     Басқа санаттарға жатқызылмаған ауыл             214008
шаруашылығы саласындағы қызмет
212 Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы      214008
министрлiгi
2       Орман шаруашылығы                              1014101
206 Қазақстан Республикасының Ғылым министрлiгi       2000
- Ғылым академиясы
212 Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы      1012101
министрлiгi
3       Балық аулау және аң аулау                         65000
212 Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы        65000
министрлiгi
4       Ауыл шаруашылығы саласындағы зерттеулер            5000
және тәжiрибелiк талдамалар
206 Қазақстан Республикасының Ғылым министрлiгi        5000
- Ғылым академиясы
11       Басқа санаттарға жатқызылмаған ауыл              478052
шаруашылығы, балық аулау, аң аулау және
табиғат қорғау саласындағы қызмет және
қызмет көрсетулер
218 Қазақстан Республикасының Экология және          478052
табиғи ресурстар министрлiгi
Кен өндiру өнеркәсiбi және отынды қоспағанда,   1090482
пайдалы қазбалар, өңдеу өнеркәсiбi, құрылыс
1       Кен өндiру өнеркәсiбi және отынды қоспағанда,    120482
пайдалы қазбалар
206 Қазақстан Республикасының Ғылым министрлiгi      120482
- ғылым академиясы
3       Құрылыс                                           70000
232 Қазақстан Республикасының Энергетика,             70000
индустрия және сауда министрлiгi
4       Басқа санаттарға жатқызылмаған кен өндiру        900000
өнеркәсiбi және пайдалы қазбалар, ұқсатушы
өнеркәсiп және құрылыс саласындағы қызметтер
мен қызмет көрсетулер
218 Қазақстан Республикасының Экология және          900000
табиғи ресурстар министрлiгi
Көлiк және байланыс                              304329
2       Су көлiгi                                        120000
2     Су көлiгiн пайдалану                             120000
215 Қазақстан Республикасының Көлiк және             120000
коммуникациялар министрлiгi

7        Системы связи                                 128360
215 Министерство транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан                          128360
8        Деятельность в области транспорта и связи, не
отнесенная к другим категориям                55969
215 Министерство транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан                          55969
13          Прочие услуги, связанные с экономической
деятельностью                                 26158689
3        Многоцелевые проекты развития                 434070
104 Канцелярия Премьер-Министра Республики
Казахстан                                     343980
212 Министерство сельского хозяйства Республики
Казахстан                                     90090
4        Общая хозяйственная и коммерческая
деятельность, за исключением общей
организации труда                             675009
218 Министерство экологии и природных ресурсов
Республики Казахстан                          535235
232 Министерство, энергетики, индустрии и
торговли Республики Казахстан                 139774
5        Общая организация труда                       271261
213 Министерство труда и социальной защиты
населения Республики Казахстан                271261
6        Прочие услуги, связанные с экономической
деятельностью, не отнесенные к другим
категориям                                    24778349
217 Министерство финансов Республики Казахстан    140000
221 Министерство юстиции Республики Казахстан     376740
224 Министерство образования, культуры и
здравоохранения Республики Казахстан          113109
299 Прочие организации                            24148500
14          Расходы, не отнесенные к основным группам     119288555
1        Операции с государственными обязательствами   26464292
1     Выплаты вознаграждений (интересов)            26148852
217 Министерство финансов Республики Казахстан    26148852
2     Расходы, связанные с размещением
государственных займов и их финансированием   315440
217 Министерство финансов Республики Казахстан    315440
3        Трансферты общего характера между различными
уровнями государственных органов              92824263
105 Аппарат акимов                                40184263
419 Аким Карагандинской области                   140000
213 Министерство труда и социальной защиты
населения Республики Казахстан                52500000
----------------------------------------------------------------------
Ф/группа
Функция                                                 Сумма
Подфункция                                        (в тыс. тенге)
Учреждение
Наименование
----------------------------------------------------------------------

7       Байланыс жүйелерi                                128360
215 Қазақстан Республикасының Көлiк және             128360
коммуникациялар министрлiгi
8       Басқа санаттарға жатқызылмаған көлiк және         55969
байланыс саласындағы қызмет
215 Қазақстан Республикасының Көлiк және              55969
коммуникациялар министрлiгi
Экономикалық қызметпен байланысты басқа да     26158689
қызмет көрсетулер
3       Көп мақсатты даму жобалары                       434070
104 Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң       343980
Кеңсесi
212 Қазақстан Республикасының Ауыл                    90090
шаруашылығы министрлiгi
4       Еңбек жалпы ұйымдастыруды қоспағанда, жалпы      675009
шаруашылық және коммерциялық қызмет
218 Қазақстан Республикасының Экология және          535235
табиғи ресурстар министрлiгi
232 Қазақстан Республикасының Энергетика,            139774
индустрия және сауда министрлiгi
5       Еңбек жалпы ұйымдастыру                          271261
213 Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты     271261
әлеуметтiк қорғау министрлiгi
6       Басқа санаттарға жатқызылмаған экономикалық    24778349
қызметке байланысты басқа да қызмет көрсетулер
217 Қазақстан Республикасының Қаржы                  140000
министрлiгi
221 Қазақстан Республикасының Әдiлет                 376740
министрлiгi
224 Қазақстан Республикасының Бiлiм, мәдениет        113109
және денсаулық сақтау министрлiгi
299 Басқа ұйымдар                                  24148500
14         Негiзгi топтарға жатқызылмаған шығыстар       119288555
1       Мемлекеттiк мiндеттемелермен жүргiзiлетiн      26464292
операциялар
1     Сыйақылар (мүдделер) төлеу                     26148852
217 Қазақстан Республикасының Қаржы                26148852
министрлiгi
2     Мемлекеттiк заемдарды орналастыруға және         315440
оларды қайта қаржыландыруға байланысты
шығыстар
217 Қазақстан Республикасының Қаржы                  315440
министрлiгi
3       Әртүрлi деңгейлердегi мемлекеттiк органдар     92824263
арасындағы жалпы сипаттағы трансферттер
105 Әкiмдер аппараты                               40184263
119 Қарағанды облысының әкiмi                        140000
213 Қазақстан Республикасының Еңбек және           52500000
халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi
Ф/тон
Функция
Шағын функция              Атауы                    Сома
Мекеме                                          (мың теңге)
____________________________________________________________________

1  2  3 4                       5                               6
----------------------------------------------------------------------
IV. Кредитование минус погашение              33231936
Кредитование                                  36906822
14 2        Кредитование                                  36906822
1     Внутреннее кредитование из внутренних
источников                                    19982687
115 Аким Восточно-Казахстанской области           956592
215 Министерство транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан                          745290
217 Министерство финансов Республики Казахстан    10221305
218 Министерство экологии и природных ресурсов
Республики Казахстан                          150000
299 Прочие организации                            7000000
667 Банк второго уровня                           409500
699 Государственный Реабилитационный банк
Республики Казахстан                          500000
2     Внутреннее кредитование из внешних источников 16842735
104 Канцелярия Премьер-Министра Республики
Казахстан
171990
115 Аким Восточно-Казахстанской области           7338731
212 Министерство сельского хозяйства Республики
Казахстан                                     2078540
215 Министерство транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан                          6494015
232 Министерство энергетики, индустрии и торговли
Республики Казахстан                          759459
3     Внешнее кредитование                          81400
217 Министерство финансов Республики Казахстан    81400
Погашение                                     -3674886
5           ПОГАШЕНИЕ ЗАЙМОВ И ДОЛГОВ ОРГАНИЗАЦИИ         -3674886
1        Погашение внутреннего кредитования            -3253935
2     Погашение организациями, исключая банки и
организации, осуществляющие отдельные виды
банковских операций                           -892629
2   Возврат просроченной задолженности и
вознаграждений (интересов) по
централизованному директивному кредиту        -135000
3   Возврат просроченной задолженности по кредиту
по внутриреспубликанскому зачету              -97500
4   Возврат просроченной задолженности по
централизованным директивным кредитам,
переданной в Государственный фонд поддержки
сельского хозяйства                           -43000
5   Погашение нефинансовыми государственными
предприятиями                                 -2129
6   Возврат средств по кредитам на проведение
лизинговых операций                           -615000
4        Погашение банками и организациями,
осуществляющими отдельные виды банковских
операций                                      -2297306
1   Погашение банками и организациями,
осуществляющими отдельные виды банковских
операций                                      -2297306
5        Другие виды погашения внутреннего
кредитования                                  -64000
1   Возврат средств по прямому финансированию     -61500
2   Возврат средств по кредитам под недостаток
собственных оборотных средств                 -2500
2           Погашение внутреннего кредитования,
произведенного с целью погашения долгов по
внешним займам                                -420951
2        Погашение организациями                       -420951
1   Погашение по займам, имеющим государственные
гарантии Правительства Республики Казахстан   -420951
V. Дефицит бюджета                            -110607506
VI. Финансирование                            110607506
----------------------------------------------------------------------

1 2 3 4                         5                          6
____________________________________________________________________
IV. Несиелендiру мен шегерiлген өтеу         33231936
Несиелендiру                             36906822
14 2       Несиелендiру                                 36906822
1     Iшкi көздерден iшкi несиелендiру             19982687
115 Шығыс Қазақстан облысының әкiмi                956592
215 Қазақстан Республикасының Көлiк және           745290
коммуникациялар министрлiгi
217 Қазақстан Республикасының Қаржы              10221305
министрлiгi
218 Қазақстан Республикасының Экология және        150000
табиғи ресурстар министрлiгi
299 Басқа да ұйымдар                              7000000
667 Екiншi деңгейдегi банк                         409500
699 Қазақстан Республикасының мемлекеттiк          500000
Медетшi банкi
2     Сыртқы көздерден iшкi несиелендiру           16842735
104 Қазақстан Республикасы Премьер-                171990
Министрiнiң Кеңсесi
115 Шығыс Қазақстан облысының әкiмi               7338731
212 Қазақстан Республикасының Ауыл                2078540
шаруашылығы министрлiгi
215 Қазақстан Республикасының Көлiк және          6494015
коммуникациялар министрлiгi
232 Қазақстан Республикасының Энергетика,          759459
индустрия және сауда министрлiгi
3     Сыртқы несиелендiру                             81400
217 Қазақстан Республикасының Қаржы                 81400
министрлiгi
Өтеу                                        - 3674886
5         ҰЙЫМДАРДЫҢ ЗАЕМДАРЫ МЕН ҚАРЫЗДАРЫН
ӨТЕУ                                        - 3674886
1       Iшкi несиелендiрудi өтеу                    - 3253935
2     Банктер мен банк операцияларының жекелеген   - 892629
түрлерiн жүзеге асыратын ұйымдарды қоспағанда,
ұйымдардың өтеуi
2   Орталықтандырылған директивтiк несие         - 135000
жөнiндегi мерзiмi өткен берешектi және
сыйақыларды (мүдделердi) қайтару
3   Iшкi республикалық есептеме бойынша несие     - 97500
жөнiндегi мерзiмi өткен берешектi қайтару
4   Мемлекеттiк ауыл шаруашылығын қолдау          - 43000
қорына берiлген орталықтандырылған
директивтiк несиелер жөнiндегi мерзiмi
өткен берешектi қайтару
5   Қаржылық емес мемлекеттiк кәсiпорындардың      - 2129
өтеуi
6   Лизинг операцияларын жүргiзуге берiлген      - 615000
несиелер бойынша қаражатты қайтару
4     Банктер мен банк операцияларының жекелеген  - 2297306
түрлерiн жүзеге асыратын ұйымдардың өтеуi
1   Банктер мен банк операцияларының жекелеген  - 2297306
түрлерiн жүзеге асыратын ұйымдардың өтеуi
5     Iшкi несиелендiрудi өтеудiң өзге де түрлерi   - 64000
1   Тiкелей қаржыландыру бойынша қаражаттарды
- 61500
қайтару
2   Жеке айналымдағы қаражаттың жетiспеушiлiгi     - 2500
есебiнен несие бойынша қаражаттарды қайтару
2       Сыртқы қарыздар бойынша борыштарды өтеу      - 420951
мақсатымен жүргiзiлген iшкi несиелендiрудi
өтеу
2     Ұйымдардың өтеуi                             - 420951
1   Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң            - 420951
мемлекеттiк кепiлдiктерi бар заемдар
бойынша өтеу
V. Бюджет тапшылығы                       - 110607506
VI. Қаржыландыру                          - 110607506