О внесении изменений и дополнений в Указ Президента Республики Казахстан, имеющий силу Конституционного закона, "О выборах в Республике Казахстан"
Конституционный закон Республики Казахстан от 8 мая 1998 г. № 222
Внести в Указ Президента Республики Казахстан, имеющий силу Конституционного закона, от 28 сентября 1995г. № 2464 Z952464_ "О выборах в Республике Казахстан" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., № 17-18, ст.114; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г. , № 12, ст.192) следующие изменения и дополнения:
в статье 4:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Пассивное избирательное право - право граждан Республики Казахстан быть избранным Президентом Республики Казахстан, депутатом Парламента Республики Казахстан, маслихата или членом органа местного самоуправления.";
дополнить пунктом 4 соледующего содержания:
"4. Не подлежат регистрации в качестве кандидата в Президенты Республики Казахстан, в депутаты Парламента Республики Казахстан, маслихатов, а также кандидатом в члены органов местного самоуправления лицо:
1) привлекавшееся в течении года перед регистрацией к дисциплинарной
ответственности за совершение коррупционного правонарушения;
2) на которое в течение года перед регистрацией налагалось в судебном
порядке административное взыскание за умышленное правонарушение;
3) имеющее судимость, которая ко времени регистрации не погашена или
не снята, в установленном законом порядке.";
пункт 3 статьи 7 исключить;
в пункте 1 статьи 54 слова "не иметь не погашенной в установленном
законом порядке судимости" исключить;
в статье 59:
дополнить пункт 5 подпунктом 4-1) следующего содержания:
"4-1) медицинской справки о состоянии психического здоровья;";
дополнить пункт 6 подпунктом 3-1) следующего содержания:
"3-1) медицинской справки о состоянии психического здоровья;";
в статье 73:
дополнить пункт 4 подпунктом 4-1) следующего содержания:
"4-1) медицинской справки о состоянии психического здоровья;";
дополнить пункт 5 подпунктом 3-1) следующего содержания:
"3-1) медицинской справки о состоянии психического здоровья;";
в статье 89:
дополнить пункт 2 подпунктом 3-1) следующего содержания:
"3-1) медицинской справки о состоянии психического здоровья;";
дополнить пункт 3 подпунктом 2-1) следующего содержания:
"2-1) медицинской справки о состоянии психического здоровья;";
в статье 104:
дополнить пункт 2 подпунктом 4) следующего содержания:
"4) медицинской справки о состоянии психического здоровья.";
дополнить пункт 3 подпунктом 3) следующего содержания:

Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасындағы сайлау туралы" Конституциялық заң күшi бар Жарлығына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 8 мамырдағы N 222 Конституциялық Заңы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасындағы сайлау туралы" 1995 жылғы 28 қыркүйектегi N 2464 Конституциялық заң күшi бар Жарлығына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1995 ж., N 17-18, 114-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1997 ж., N 12, 192-құжат) мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
4-бапта:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Бәсең сайлау құқығы - Қазақстан Республикасы азаматтарының Қазақстан Республикасының Президентi, Қазақстан Республикасы Парламентiнiң, мәслихатының депутаты немесе жергiлiктi өзiн-өзi басқару органына мүше болып сайлану құқығы.";
мынадай мазмұндағы 4-тармақпен толықтырылсын:
"4. Қазақстан Республикасының Президентiне, Қазақстан Республикасы Парламентiнiң, мәслихаттардың депутаттығына кандидат, сондай-ақ жергiлiктi өзiн-өзi басқару органдарының мүшелiгiне кандидат ретiнде:
1) тiркелу алдындағы бiр жыл iшiнде сыбайлас жемқорлық тұрғысында құқық бұзғаны үшiн тәртiптiк жауапқа тартылған;
2) тiркелу алдындағы бiр жыл iшiнде қасақана қылмыстық құқық бұзушылығы үшiн сот тәртiбiмен әкiмшiлiк жаза қолданылған;
3) тiркелу уақытына қарай соттылығы өтелмеген немесе заңда белгiленген тәртiп бойынша алып тасталмаған адамды тiркеуге болмайды.";
7-баптың 3-тармағы алып тасталсын;
54-баптың 1-тармағындағы "заңда белгiленген тәртiппен алынып тасталмаған соттылығы болмауға" деген сөздер алынып тасталсын;
59-бапта:
5-тармақ мынадай мазмұндағы 4-1) тармақшамен толықтырылсын:
"4-1) психикалық денсаулық жағдайы туралы медициналықанықтама;";
6-тармақ мынадай мазмұндағы 3-1) тармақшамен толықтырылсын:
"3-1) психикалық денсаулық жағдайы туралы медициналық анықтама;";
73-бапта:
4-тармақ мынадай мазмұндағы 4-1) тармақшамен толықтырылсын:
"4-1) психикалық денсаулық жағдайы туралы медициналық анықтама;";
5-тармақ мынадай мазмұндағы 3-1) тармақшамен толықтырылсын:
"3-1) психикалық денсаулық жағдайы туралы медициналық анықтама;";
89-бапта:
2-тармақ мынадай мазмұндағы 3-1) тармақшамен толықтырылсын:
"3-1) психикалық денсаулық жағдайы туралы медициналық анықтама;";
3-тармақ мынадай мазмұндағы 2-1) тармақшамен толықтырылсын:
"2-1) психикалық денсаулық жағдайы туралы медициналық анықтама;";
104-бапта:
2-тармақ мынадай мазмұндағы 4) тармақшамен толықтырылсын:
"4) психикалық денсаулық жағдайы туралы медициналық анықтама;";
3-тармақ мынадай мазмұндағы 3) тармақшамен толықтырылсын:

"3) медицинской справки о состоянии психического здоровья.";
в статье 118:
дополнить пункт 2 подпунктом 4) следующего содержания:
"4) медицинской справки о состоянии психического здоровья.";
дополнить пункт 3 подпунктом 3) следующего содержания:
"3) медицинской справки о состоянии психического здоровья.".
Президент
Республики Казахстан

"3) психикалық денсаулық жағдайы туралы медициналық анықтама.";
118-бапта:
2-тармақ мынадай мазмұндағы 4) тармақшамен толықтырылсын:
"4) психикалық денсаулық жағдайы туралы медициналық анықтама.";
3-тармақ мынадай мазмұндағы 3) тармақшамен толықтырылсын:
"3) психикалық денсаулық жағдайы туралы медициналық анықтама.".
Қазақстан Республикасының
Президентi