О внесении изменений и дополнений в Указ Президента Республики Казахстан, имеющий силу Закона, "О прокуратуре Республики Казахстан"
Закон Республики Казахстан от 2 июля 1998 года № 266.
Внести в Указ Президента Республики Казахстан, имеющий силу Закона, от 21 декабря 1995 г. № 2709 "О прокуратуре Республики Казахстан" Z952709_ (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., № 24, ст. 156; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., № 12, ст. 184) следующие изменения и дополнения:
1. Статью 4 дополнить подпунктом 6) следующего содержания:
"6) формирует государственную  правовую статистику с целью обеспечения
целостности, объективности  и достаточности статистических показателей,
осуществляет надзор за применением законов в сфере правовой статистики.".
2. В  пункте 4 статьи 6  слова "и сроках" заменить словами "а также  в
сроки, определенные  прокурором.".
3. В  пункте 3 статьи 10  слово "управлений" заменить словом
"департаментов".
4. В статье 12:
1) в пункте 3:
после слова  "составляют"   дополнить  словом "департаменты,";
после слова "Начальники"   дополнить  словом  "департаментов";
слова "В управлениях" заменить словами "В департаментах, управлениях";
2) в пункте 4:
после слова "Начальники"  дополнить  словом  "департаментов,";
после слов "старшие прокуроры и прокуроры" дополнить словом
"департаментов,";
3) подпункт 5) пункта 5 изложить в следующей редакции:
"5) взаимодействует с другими республиканскими правоохранительными органами, осуществляющими оперативно-розыскную деятельность, дознание и следствие, в обеспечении законности и правопорядка и координирует их деятельность;".
5. Пункт 1 статьи 48 после слова "начальники" дополнить словом
"департаментов,".
6. Пункт 4 статьи 49 дополнить частью  второй  следующего содержания:
"При установлении доплаты к должностному окладу  классные чины могут
быть приравнены к соответствующим квалификационным классам государственных
служащих.".
7. Подпункт  1)  статьи 52 после слова "регулируются" дополнить
словами "Указом Президента Республики Казахстан, имеющим силу Закона, "О
государственной службе".
8. Пункт 1 статьи 53 после слов "классный чин" дополнить словами
"либо квалификационные классы".
Президент
Республики Казахстан

Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының прокуратурасы туралы" Заң күшi бар Жарлығына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасының Заңы 1998 жылғы 2 шiлдедегi N 266
Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының прокуратурасы туралы" 1995 жылғы 21 желтоқсандағы N 2709 Z952709_ Заң күшi бар Жарлығына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1995 ж., N 24, 156-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1997 ж., N 12, 184-құжат) мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
1. 4-бап мынадай мазмұндағы 6) тармақшамен толықтырылсын:
"6) статистикалық көрсеткiштердiң тұтастығын, объективтiлiгiн және жеткiлiктiлiгiн қамтамасыз ету мақсатында мемлекеттiк құқықтық статистиканы қалыптастырады, құқықтық статистика саласындағы заңдардың қолданылуын қадағалауды жүзеге асырады."
2. 6-баптың 4-тармағы "заңдарда белгiленген нысандарда," деген
сөздерден кейiн "сондай-ақ прокурор белгiлеген" деген сөздермен
толықтырылсын.
3. 10-баптың 3-тармағында "басқармаларының" деген сөз
"департаменттерiнiң" деген сөзбен ауыстырылсын.
4. 12-бапта:
1) 3-тармақта:
"құрылымын" деген сөзден кейiн "департаменттер," деген сөзбен
толықтырылсын;
екiншi сөйлемдегi "Басқармалар" деген сөз "Департаменттердiң,
басқармалар" деген сөздермен ауыстырылсын;
соңғы сөйлемдегi "Басқармалар" деген сөз "Департаменттерде,
басқармалар" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) 4-тармақта:
сөйлем басындағы "Басқармалар" деген сөз "Департаменттердiң,
басқармалар" деген сөздермен ауыстырылсын;
"жөнiндегi көмекшiлердi," деген сөздерден кейiн
"департаменттердiң," деген сөзбен толықтырылсын.
3) 5-тармақтың 5) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"5) заңдылық пен құқық тәртiбiн қамтамасыз етуде жедел-iздестiру қызметiн, анықтауды және тергеудi жүзеге асыратын басқа да республикалық құқық қорғау органдарымен өзара iс-қимыл жасайды және олардың қызметiн үйлестiрiп отырады;".
5. 48-баптың 1-тармағы "прокуратура органдары" деген сөздерден кейiн "департаменттерiнiң," деген сөзбен толықтырылсын.
6. 49-баптың 4-тармағы мынадай мазмұндағы екiншi бөлiкпен толықтырылсын:
"Лауазымдық жалақыға қосымша ақы белгiлеген кезде сыныптық
шендер мемлекеттiк қызметшiлердiң тиiстi бiлiктiлiк сыныптарына
теңестiрiлуi мүмкiн."
7. 52-баптың 1) тармақшасы "қатынастары" деген сөзден кейiн
"Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Мемлекеттiк қызмет туралы"
Заң күшi бар Жарлығымен," деген сөздермен толықтырылсын.
8. 53-баптың 1-тармағы "сыныптық шенi" деген сөздерден кейiн
"не бiлiктiлiк сыныптары" деген сөздермен толықтырылсын.
Қазақстан Республикасының
Президентi
оқығандар:
Багарова Ж.
Икебаева А.