О внесении изменений и дополнений в Указ Президента Республики Казахстан, имеющий силу закона, "О налогах и других обязательных платежах в бюджет"
Закон Республики Казахстан от 31 марта 1999 года № 356 -1
Статья 1. Внести в  Указ  Президента Республики Казахстан, имеющий силу закона, от 24 апреля 1995 г. № 2235 "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., № 6, ст.43; № 12, ст.88; № 23, ст. 152; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1996 г., № 1, ст.180, 181; № 11-12, ст.257; № 15, ст. 281; № 23-24, ст.416; 1997 г., № 4, ст.51; № 7, ст.82; № 10, ст.112; № 11, ст.144; № 12, ст.184, 188; № 13-14, ст.195, 205; № 20, ст.263; № 22, ст.333; 1998 г., № 4, ст.45; № 14, ст.197, 201-202;  Закон  Республики Казахстан от 14 декабря 1998 г. "О внесении дополнения в Указ Президента Республики Казахстан, имеющий силу закона, "О налогах и других обязательных платежах в бюджет", опубликованный в газетах "Егемен Казакстан" и "Казахстанская правда" 15 декабря 1998 г.;  Закон  Республики Казахстан от 22 декабря 1998 г. "О внесении изменений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам финансирования государственных учреждений", опубликованный в газетах "Егемен Казакстан" и "Казахстанская правда" 26 декабря 1998 г.;  Закон  Республики Казахстан от 24 декабря 1998 г. "О внесении изменений и дополнений в Указ Президента Республики Казахстан, имеющий силу закона, "О налогах и других обязательных платежах в бюджет", опубликованный в газетах "Егемен Казакстан" и "Казахстанская правда" 29 декабря 1998 г.;  Закон  Республики Казахстан от 28 декабря 1998 г. "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам налогового администрирования", опубликованный в газетах "Егемен Казакстан" и "Казахстанская правда" 30 декабря 1998 г.) следующие изменения и дополнения:
1. В пункте 1 статьи 1:
слова "(за исключением вопросов таможенных платежей, регулируемых законодательством по таможенному делу Республики Казахстан), а также нормативных правовых актов по обязательным пенсионным взносам в накопительные пенсионные фонды" заменить словами "(за исключением вопросов таможенных платежей, регулируемых законодательством по таможенному делу Республики Казахстан, платежей за загрязнение окружающей среды и обязательных платежей за использование природных ресурсов, регулируемых специальным законодательством, а также нормативных правовых актов по обязательным пенсионным взносам в накопительные пенсионные фонды)";
слова "Налогового комитета" исключить.

Қазақстан Республикасы Президентінің "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" заң күші бар Жарлығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Заңы 1999 жылғы 31 наурыз N 356-I
1-бап. Қазақстан Республикасы Президентінің "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 1995 жылғы 24 сәуірдегі N 2235 Z952235_ заң күші бар Жарлығына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінің Жаршысы, 1995 ж., N 6, 43-құжат; N 12, 88-құжат; N 23, 152-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1996 ж., N 1, 180, 181-құжаттар; N 11-12, 257-құжат; N 15, 281-құжат; N 23-24, 416-құжат; 1997 ж., N 4, 51-құжат; N 7, 82-құжат; N 10, 112-құжат; N 11, 144-құжат; N 12, 184, 188-құжаттар; N 13-14, 195, 205-құжаттар; N 20, 263-құжат; N 22, 333-құжат; 1998 ж., N 4, 45-құжат; N 14, 197, 201-202-құжаттар; 1998 жылы 15 желтоқсанда "Егемен Қазақстан" және "Казахстанская правда" газеттерінде жарияланған "Қазақстан Республикасы Президентінің "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" заң күші бар Жарлығына толықтыру енгізу туралы" 1998 жылғы 14 желтоқсандағы Z980316_ Қазақстан Республикасының Заңы; 1998 жылы 26 желтоқсанда "Егемен Қазақстан" және "Казахстанская правда" газеттерінде жарияланған "Қазақстан Республикасының мемлекеттік мекемелерді қаржыландыру мәселелері бойынша кейбір заң актілеріне өзгерістер енгізу туралы" 1998 жылғы 22 желтоқсандағы Z980327_ Қазақстан Республикасының Заңы; 1998 жылы 29 желтоқсанда "Егемен Қазақстан" және "Казахстанская правда" газеттерінде жарияланған "Қазақстан Республикасы Президентінің "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" заң күші бар Жарлығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 1998 жылғы 24 желтоқсандағы Z980333_ Қазақстан Республикасының Заңы; 1998 жылы 30 желтоқсанда "Егемен Қазақстан" және "Казахстанская правда" газеттерінде жарияланған "Қазақстан Республикасының салық әкімшілігін жүргізу мәселелері бойынша кейбір заң актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 1998 жылғы 28 желтоқсандағы Z980336_ Қазақстан Республикасының Заңы) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1. 1-баптың 1-тармағында:
"(Қазақстан Республикасының кеден ісі жөніндегі заңдарымен реттелетін кеден төлемдері мәселелерін қоспағанда), сондай-ақ жинақтаушы зейнетақы қорларына міндетті зейнетақы жарналарын төлеу жөніндегі нормативтік құқықтық актілерден" деген сөздер "(Қазақстан Республикасының кеден ісі жөніндегі заңдарымен реттелетін кеден төлемдері мәселелерін, қоршаған ортаны ластағаны үшін төленетін төлемдерді, арнаулы заңдармен реттелетін табиғи ресурстарды пайдаланғаны үшін төленетін міндетті төлемдерді, сондай-ақ жинақтаушы зейнетақы қорларына міндетті зейнетақы жарналарын төлеу жөніндегі нормативтік құқықтық актілерді қоспағанда)" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Салық комитетінің" деген сөздер алып тасталсын.

2. В статье 2:
название статьи изложить в следующей редакции:
"Статья 2. Налоги, сборы и другие обязательные платежи в Республике Казахстан";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Действующие в Республике Казахстан налоги, сборы и другие обязательные платежи поступают в доходы соответствующих бюджетов в порядке, определенном Законом Республики Казахстан "О бюджетной системе.";
в пункте 3:
слова "налоговым законодательством" и "таможенным законодательством"  заменить соответственно словами "законодательными актами";
в пункте 4 слова "Государственным комитетом Республики Казахстан" заменить словами "уполномоченным органом";
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. По специальным экономическим зонам налоги, сборы и другие обязательные платежи в бюджет поступают в доход финансового фонда (бюджета) специальных экономических зон в порядке, определяемом законодательством о специальных экономических зонах.".
3. Статью 3 изложить в следующей редакции:
"Статья 3. Налоги, сборы и обязательные платежи
1. В Республике Казахстан действуют следующие налоги, сборы и обязательные платежи:
1) подоходный налог с юридических и физических лиц;
2) налог на добавленную стоимость;
3) акцизы;
4) сбор за регистрацию эмиссии ценных бумаг;
5) специальные платежи и налоги недропользователей;
6) социальный налог;
7) сборы за проезд автотранспортных средств по территории Республики Казахстан;
8) земельный налог;
9) налог на имущество юридических и физических лиц;
10) налог на транспортные средства;
11) сбор за регистрацию физических лиц, занимающихся предпринимательской деятельностью, и юридических лиц;
12) лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности;
13) сбор с аукционных продаж;
14) сбор за право реализации товаров на рынках;
15) плата за использование радиочастотного ресурса Республики Казахстан;
16) сбор за использование юридическими и физическими лицами символики города Алматы в их фирменных наименованиях, знаках обслуживания, товарных знаках;
17) сбор за покупку физическими лицами наличной иностранной валюты.
2. Порядок уплаты и ставки сборов, предусмотренных подпунктами 7), 11)-15) и 17) пункта 1 настоящей статьи, определяются Правительством Республики Казахстан.
Порядок уплаты и ставка сбора, предусмотренного подпунктом 16) пункта 1 настоящей статьи, устанавливаются представительным органом города Алматы.".

2. 2-бапта:
баптың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-бап. Қазақстан Республикасындағы салықтар, алымдар және басқа да міндетті төлемдер";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қазақстан Республикасында қолданылып жүрген салықтар, алымдар және басқа да міндетті төлемдер "Бюджет жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген тәртіппен тиісті бюджеттердің кірісіне түседі.";
3-тармақта:
"салық заңдарында" және "кеден заңдарына" деген сөздер тиісінше "заң актілерінде" және "заң актілеріне" деген сөздермен ауыстырылсын;
4-тармақтағы "Қазақстан Республикасының Инвестициялар жөніндегі
мемлекеттік комитетімен" деген сөздер "Инвестициялар жөніндегі
уәкілетті органмен" деген сөздермен ауыстырылсын;
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Арнайы экономикалық аймақтар бойынша салық, алым және
бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер  арнайы экономикалық
аймақтар туралы заңдарда белгіленген тәртіппен арнайы экономикалық
аймақтың қаржы қорының (бюджетінің) кірісіне түседі.".
3. 3-бап мынадай редакцияда жазылсын:
"3-бап. Салықтар, алымдар және басқа да міндетті төлемдер
1. Қазақстан Республикасында мынадай салықтар, алымдар және басқа
да міндетті төлемдер қолданылады:
1) заңды және жеке тұлғалардан алынатын табыс салығы;
2) қосылған құнға салынатын салық;
3) акциздер;
4) бағалы қағаздар эмиссиясын тіркегені үшін алынатын алымдар;
5) жер қойнауын пайдаланушылардың арнаулы төлемдері мен салықтары;
6) әлеуметтік салық;
7) автокөлік құралдарының Қазақстан Республикасының аумағы
бойынша жүргені үшін алынатын алымдар;
8) жер салығы;
9) заңды және жеке тұлғалардың мүліктеріне салынатын салық;
10) көлік құралдарына салынатын салық;
11) кәсіпкерлік қызметпен айналысатын жеке тұлғаларды және заңды
тұлғаларды тіркегені үшін алынатын алым;
12) қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығын бергені үшін
алынатын лицензиялық алым;
13) аукциондық сатудан алынатын алым;
14) Қазақстан Республикасының базарларында тауарларды сату
құқығын бергені үшін алынатын алым;
15) Қазақстан Республикасының радиожиілік ресурстарын
пайдаланғаны үшін төленетін төлем;
16) заңды және жеке тұлғалардың Алматы қаласының рәміздерін өз фирмалық атауларында, қызмет көрсету таңбаларында, тауар таңбаларында пайдаланғаны үшін алынатын алым;
17) жеке тұлғалардың қолма-қол шетел валютасын сатып алғаны үшін алынатын алым.
2. Осы баптың 1-тармағының 7), 11)-15) және 17) тармақшаларында
көзделген алымдарды төлеу тәртібін және олардың ставкаларын Қазақстан
Республикасының Үкіметі анықтайды.
Осы баптың 1-тармағының 16) тармақшасында көзделген алымдарды
төлеу тәртібін және олардың ставкаларын Алматы қаласының өкілді органы
белгілейді.

4. Статью 4 исключить.
5. В статье 5:
подпункт з) подпункта 6) после слова "имущества" дополнить словами "на территории Республики Казахстан";
в подпункте 17) слова "ценным бумагам" исключить;
в подпункте 20) слова "и полученным депозитам" заменить словами ", по полученным депозитам и по ценным бумагам";
дополнить подпунктом 22-1) следующего содержания:
"22-1) "нерезидент" - юридическое или физическое лицо, которое не признается резидентом в соответствии с подпунктом 22) настоящей статьи;".
6. В пункте 1 статьи 6:
в абзаце первом слова "их филиалы, представительства и иные обособленные структурные подразделения, имеющие отдельный баланс и банковский счет" и "за исключением случаев, предусмотренных абзацем вторым пункта 4 настоящей статьи" исключить;
в абзаце третьем слова ", которые не признаются плательщиками подоходного налога в соответствии с настоящим пунктом," заменить словами "в соответствующие бюджеты".
7. В статье 13:
в подпункте 6) слова "облагаемый по окончательной ставке 15 процентов" заменить словами "ранее обложенный у источника выплаты в Республике Казахстан";
дополнить подпунктом 9) следующего содержания:
"9) вознаграждение (интерес), полученное юридическими и физическими лицами, ранее обложенное у источника выплаты в Республике Казахстан.".
8. Пункт 1 статьи 14 дополнить абзацами следующего содержания:
"Расходы, регламентируемые настоящим Указом, вычитаются в пределах норм, установленных законодательством.
Вычеты производятся при наличии документов, подтверждающих расходы, связанные с получением дохода от предпринимательской деятельности.".
9. Статью 16 после слов "кредиты (займы)" дополнить словами ", за исключением случаев, указанных в части третьей пункта 10 статьи 20 и части второй пункта 1 статьи 46 настоящего Указа".
10. В пункте 2 статьи 17 слова "Министерством финансов" заменить словами "Министерством государственных доходов".
11. Подпункт 1) пункта 6 статьи 20 после слов "настоящей статьи" дополнить словами "и пункта 3 статьи 21 настоящего Указа".
12. Дополнить статьей 22-1 следующего содержания:
"Статья 22-1. Вычеты по расходам на социальные выплаты
Расходы налогоплательщиков по оплате временной нетрудоспособности, отпуска по беременности и родам, вычитаются в пределах 1,5 процента от фонда оплаты труда, начисленного за отчетный период. Вычету подлежат также расходы, направленные на выплату возмещения ущерба, причиненного работникам увечьем либо иным повреждением здоровья, связанным с их работой, а также в связи с потерей кормильца, в размере, установленном законодательством.".

4. 4-бап алып тасталсын.
5. 5-бапта:
6) тармақшаның 3) тармақшасындағы "жылжымайтын мүліктің" деген
сөздің алдынан "Қазақстан Республикасының аумағындағы" деген сөздермен
толықтырылсын;
17) тармақшадағы "бағалы қағаздар" деген сөздер алып тасталсын;
20) тармақшада:
"алынған депозиттер бойынша" деген сөздер "алынған депозиттер және бағалы қағаздар бойынша" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 22-1) тармақшамен толықтырылсын:
"22-1) "резидент емес" - осы баптың 22-тармағына сәйкес резидент деп танылмайтын заңды немесе жеке тұлға;".
6. 6-баптың 1-тармағында:
бірінші азатжолдағы "олардың филиалдары, өкілдіктері және жеке балансы және банктік шоты бар өзге де оқшауланған құрылымдық бөлімшелері" және "осы баптың 4-тармағының екінші азатжолында көзделген жағдайларды қоспағанда" деген сөздер алып тасталсын;
үшінші азатжолдағы "осы тармаққа сәйкес табыс салығын төлеушілер деп танылмайтын" деген сөздер "тиісті бюджеттерге" деген сөздермен ауыстырылсын.
7. 13-бапта:
6) тармақшадағы "15 процент түпкілікті ставка бойынша салық салынатын" деген сөздер "бұрын Қазақстан Республикасында төлем көзінде салық салынып келген" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 9) тармақшамен толықтырылсын:
"9) бұрын Қазақстан Республикасында төлем көзінде салық салынып
келген, заңды және жеке тұлғалардан алынған сыйақы (мүдде).".
8. 14-баптың 1-тармағы мынадай мазмұндағы азатжолдармен
толықтырылсын:
"Осы Жарлықпен реттелетін шығыстар заңдарда белгіленген нормалар
шегінде шегеріледі.
Шегерімдер кәсіпкерлік қызметтен кіріс алынуына байланысты
шығыстарды растайтын құжаттар болған жағдайда жүргізіледі.".
9. 16-бап "кредит (заем)" деген сөздердің алдынан ", осы
Жарлықтың 20-бабы 10-тармағының үшінші бөлігінде және 46-бабы
1-тармағының екінші бөлігінде көрсетілген жағдайларды қоспағанда,"
деген сөздермен толықтырылсын.
10. 17-баптың 2-тармағындағы "Қаржы министрлігімен" деген сөздер
"Мемлекеттік кіріс министрлігімен" деген сөздермен ауыстырылсын.
11. 20-баптың 6-тармағының 1) тармақшасындағы "және 9-тармақтары" деген сөздерден кейін "мен осы Жарлықтың 21-бабының 3-тармағы" деген сөздермен толықтырылсын.
12. Мынадай мазмұндағы 22-1-баппен толықтырылсын:
"22-1-бап. Әлеуметтік төлемдерге арналған шығыстар бойынша
шегерімдер
Салық төлеушілердің уақытша жұмысқа жарамсыздығына, жүкті болуы және тууы жөніндегі демалысқа ақы төлеу жөніндегі шығыстары есепті кезең үшін есептелген еңбекке ақы төлеу қорының 1,5 проценті шегінде шегеріледі. Қызметкерлерге олардың жұмысына байланысты мертігу не денсаулығының өзгедей зақымдануы арқылы келтірілген зиянның орнын толтыруға, сондай-ақ асыраушысынан айрылуына байланысты ақы төлеуге жұмсалатын шығыстар да заңдарда белгіленген мөлшерде шегерілуге тиіс.".

13. Пункт 1 статьи 24 после слова "юридических" дополнить словами "(включая затраты учредителей и участников)".
14. В статье 25:
подпункт 1) после слова "налоги" дополнить словами "в пределах начисленных";
подпункт 2) после слова "неустойки" дополнить словами "в пределах начисленных".
15. В абзаце первом статьи 27 слова "совокупного годового" заменить словом "налогооблагаемого".
16. В статье 29 слова "Налоговым комитетом Министерства финансов" заменить словами "Министерством государственных доходов".
17. В статье 31:
название статьи изложить в следующей редакции:
"Статья 31. Ставка налога на доход от реализации доли участия и дивиденды у источника выплаты";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Доход от реализации доли участия в юридическом лице-резиденте, выплачиваемый физическим лицам, а также дивиденды, выплачиваемые юридическим и физическим лицам, подлежат обложению налогом у источника выплаты по ставке 15 процентов и дальнейшему налогообложению не подлежат при наличии документов, подтверждающих удержание этого налога источникам выплаты.";
в части первой пункта 2 слова "по ставке 15 процентов" исключить.
18. В статье 34:
в подпункте 2) пункта 1 слова "финансов Республики Казахстан" заменить словами "государственных доходов Республики Казахстан по согласованию с Министерством финансов Республики Казахстан";
в пункте 2:
слова "совокупный годовой" заменить словом "налогооблагаемый";
слова "и сбора на социальное обеспечение" исключить;
слово "касающихся" заменить словом "касающегося";
пункт 3 дополнить словами ", а также по ценным бумагам местных исполнительных органов";
в подпункте 4) пункта 5 слова "в связи с потерей трудоспособности в результате травм и другого ущерба здоровью и с потерей кормильца" заменить словами "суммы страхового возмещения по договорам обязательного страхования ответственности работодателя за причинение вреда работнику, пострадавшему в результате несчастного случая или профессионального заболевания при исполнении трудовых (служебных) обязанностей.";
дополнить подпунктом 8) следующего содержания:
"8) денежные довольствия, денежные вознаграждения и другие выплаты военнослужащим, получаемые ими в связи с исполнением обязанностей воинской службы.";
в пункте 6:
слова "совокупный годовой" заменить словом "налогооблагаемый";
подпункт а) исключить;
в подпункте б) слово "Акмоле" заменить словом "Астане";
в пункте 7 слова "совокупный годовой" заменить словом "налогооблагаемый";
в пункте 8 слова "Государственным комитетом Республики Казахстан" заменить словами "уполномоченным органом";
в пункте 10 слова "совокупный годовой" заменить словом "налогооблагаемый".

13. 24-баптың 1-тармағы "Заңды" деген сөзден кейін "тұлғалардың (құрылтайшылар мен қатысушылардың шығындарын қоса алғанда)" деген сөздермен толықтырылсын.
14. 25-бапта:
1) тармақша "төленген салықтар" деген сөздердің алдынан "есептелген шектегі" деген сөздермен толықтырылсын;
2) тармақша "ақшалай айыптар" деген сөздердің алдынан "есептелген шектегі" деген сөздермен толықтырылсын.
15. 27-баптың бірінші азатжолындағы "жиынтық жылдық табыстың" деген сөздер "салық салынатын табыстың" деген сөздермен ауыстырылсын.
16. 29-баптағы "Қаржы министрлігінің Салық комитеті" деген сөздер "Мемлекеттік кіріс министрлігі" деген сөздермен ауыстырылсын.
17. 31-бапта:
баптың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"31-бап. Қатысушының үлесін сатудан алынатын табысқа салынатын салық ставкасы және төлем көзінен алынатын дивидендтер";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Заңды тұлға-резиденттегі жеке тұлғаларға төленетін қатысу үлесін сатудан алынатын кіріс, сондай-ақ заңды және жеке тұлғаларға төленетін дивидендтерге 15 процент ставка бойынша төлем көзінің өзінде салық салынуға тиіс және бұл салықтың төлем көздерінен ұсталғанын растайтын құжаттар болған жағдайда бұдан кейін оларға салық салынбайды.";
2-тармақтың бірінші бөлігіндегі "15 процент ставка бойынша" деген сөздер алып тасталсын.
18. 34-бапта:
1-тармақтың 2) тармақшасындағы "Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі белгілейтін" деген сөздер "Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігімен келісім бойынша Қазақстан Республикасының Мемлекеттік кіріс министрлігі белгілейтін" деген сөздермен ауыстырылсын;
2-тармақта:
"жиынтық жылдық" деген сөздер "салық салынатын" деген сөздермен ауыстырылсын;
"пен әлеуметтік қамсыздандыру алымы" деген сөздер алып тасталсын;
3-тармақ "бойынша" деген сөзден кейін ", сондай-ақ жергілікті атқарушы органдардың бағалы қағаздары бойынша" деген сөздермен толықтырылсын;
5-тармақтың 4) тармақшасында "жарақат алуы және денсаулығына басқа да нұқсан келуі салдарынан еңбек ету қабілетінен айрылуына және асыраушысынан айрылуына байланысты" деген сөздерді алып тастап, "төлемдер мен жәрдемақылар" деген сөздерден кейін "еңбек (қызмет) міндеттерін атқару кезіндегі жазатайым оқиғаның немесе кәсіби аурудың салдарынан зардап шеккен қызметкерге зиян келтіргені үшін жұмыс
берушінің жауаптылығын міндетті сақтандыру шарттары бойынша сақтандыру
өтемінің сомалары;" деген сөздермен толықтырылсын.
мынадай мазмұндағы 8) тармақшамен толықтырылсын:
"8) әскери қызмет міндеттерін атқаруына байланысты әскери
қызметшілер алатын ақшалай үлестер, ақшалай сыйақылар және басқа да
төлемдер.";
6-тармақта:
"жылдық жиынтық" деген сөздер "салық салынатын" деген сөздермен
ауыстырылсын;
а) тармақшасы алып тасталсын;
б) тармақшасындағы "Ақмола" деген сөз "Астана" деген сөзбен
ауыстырылсын;
7-тармақтағы "жылдық жиынтық" деген сөздер "салық салынатын"
деген сөздермен ауыстырылсын;
8-тармақтағы "мемлекеттік комитетімен" деген сөздер "уәкілетті
органымен" деген сөздермен ауыстырылсын;
10-тармақтағы "жиынтық жылдық" деген сөздер "салық салынатын"
деген сөздермен ауыстырылсын.

19. В статье 44 слово "долги" заменить словом "требования".
20. В пункте 1 статьи 46 слова "(в том числе вознаграждение (интерес) по полученным кредитам (займам)" исключить.
21. В пункте 2 статьи 55 слова "Налоговый комитет Министерства финансов" заменить словами "Министерство государственных доходов".
22. Статью 57 дополнить следующим предложением:
"В зачет принимается сумма налога на добавленную стоимость при наличии счета-фактуры, в котором налог на добавленную стоимость выделен отдельной строкой.".
23. Пункт 1 статьи 58 дополнить словами "в целом за отчетный период, а по производственной деятельности, имеющей сезонный характер, - в целом за налоговый год".
24. В статье 61:
в подпункте 17) пункта 1 слова "материалов для производства лекарственных средств," заменить словами "материалов для производства лекарственных средств;";
в пункте 2:
подпункт 4) изложить в следующей редакции:
"4) импорт технологического оборудования, приобретаемого за счет средств республиканского и местных бюджетов, а также государственных внешних займов;";
в подпункте 10) слова "материалов для изготовления медицинских иммунобиологических препаратов для диагностики, профилактики и (или) лечения инфекционных заболеваний" заменить словами "материалов для производства лекарственных средств; изделий медицинского назначения и медицинской техники, а также материалов и комплектующих для их производства".
25. В абзаце 2 пункта 4 статьи 66 слова "собственного производства" исключить.
26. В статье 68:
в пункте 1:
слова ", в том числе по импортируемым" исключить;
дополнить абзацем следующего содержания:
"По импортируемым товарам, включая основные средства (за исключением легковых автомобилей), суммой налога на добавленную стоимость, относимого в зачет, является сумма налога, указанная в таможенной декларации, оформленной в соответствии с таможенным законодательством Республики Казахстан, за исключением случаев, предусмотренных в пункте 1 статьи 73 настоящего Указа.".
27. В пункте 2 статьи 69 слова "Налоговым комитетом Министерства финансов" заменить словами "Министерством государственных доходов".
28. В статье 70:
в абзаце втором пункта 3 слова "по согласованию с органами финансовой службы" исключить;
в пункте 4 слова "Налоговым комитетом Министерства финансов Республики Казахстан и Таможенным комитетом Министерства финансов Республики Казахстан" заменить словами "Министерством государственных доходов Республики Казахстан по согласованию с Министерством финансов Республики Казахстан";
в пункте 5 слова "Министерством финансов Республики Казахстан" заменить словами "Министерством государственных доходов Республики Казахстан по согласованию с Министерством финансов Республики Казахстан".

19. 44-баптағы "қарыздарға" деген сөз "талаптарға" деген сөзбен
ауыстырылсын.
20. 46-баптың 1-тармағындағы "(оның ішінде алынған кредиттер
(заемдар) бойынша сыйақы (мүдде)" деген сөздер алып тасталсын.
21. 55-баптың 2-тармағында "Қаржы министрлігінің Салық комитеті"
деген сөздер "Мемлекеттік кіріс министрлігі" деген сөздермен
ауыстырылсын.
22. 57-бап мынадай сөйлеммен толықтырылсын:
"Қосылған құнға салынатын салық жеке жолмен көрсетілген
шот-фактура болған жағдайда қосылған құнға салынатын салық сомасы есепке
алынады.".
23. 58-баптың 1-тармағындағы "өндірістік қызмет үшін" деген
сөздерден кейін "толығымен есепті кезең ішінде, ал маусымдық сипаттағы
өндірістік қызмет үшін - толығымен салықтық жыл ішінде" деген сөздермен
толықтырылсын.
24. 61-бапта:
1-тармақтың 17) тармақшасында "дәрі-дәрмектік заттар," деген сөздер "дәрі-дәрмектік заттар;" деген сөздермен ауыстырылсын;
2-тармақта:
4) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"4) республикалық және жергілікті бюджеттер қаражаты, сондай-ақ
мемлекеттік сыртқы қарыздар есебінен сатып алынатын технологиялық
жабдықтар импорты;";
10) тармақшада "жұқпалы аурулар диагностикасына, олардың
алдын-алуға және (немесе) оларды емдеуге арналған медициналық
иммундық-биологиялық препараттарды дайындауға арналған материалдарды"
деген сөздер "дәрі-дәрмектік заттарды өндіруге арналған материалдарды;
медициналық мақсаттағы және медициналық техника бұйымдарын, сондай-ақ
оларды өндіру мен жинақтауға арналған материалдарды" деген сөздермен
ауыстырылсын.
25. 66-баптың 4-тармағының 2-азатжолындағы "жеке өндіріс" деген
сөздер алып тасталсын.
26. 68-бапта:
1-тармақта:
"соның ішінде," және "импортталатын тауарлар жөнінде" деген сөздер
алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы азатжолмен толықтырылсын:
"Негізгі құрал-жабдықтарды қоса (жеңіл автомобильдерді
қоспағанда), қосылған құнға салынатын салық сомасы, осы Жарлықтың
73-бабының 1-тармағында көзделген жағдайларды қоспағанда, есепке алуға
жататын импортталатын тауарлар бойынша Қазақстан Республикасының кеден
заңдарына сәйкес ресімделген, кеден декларациясында көрсетілген салық
сомасы болып табылады.".
27. 69-баптың 2-тармағындағы "Қаржы министрлігінің Салық комитеті" деген сөздер "Мемлекеттік кіріс министрлігі" деген сөздермен ауыстырылсын.
28. 70-бапта:
3-тармақтың екінші азатжолындағы "қаржы қызметінің органдарымен келісім бойынша" деген сөздер алып тасталсын;
4-тармақтағы "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті және Қаржы министрлігінің Кеден комитеті" деген сөздер "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігімен келісе отырып Қазақстан Республикасының Мемлекеттік кіріс министрлігі" деген сөздермен ауыстырылсын.
5-тармақтағы "Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі" деген сөздер "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігімен келісе отырып Қазақстан Республикасының Мемлекеттік кіріс министрлігі" деген сөздермен ауыстырылсын.

29. В пункте 1 статьи 73 слова "Министерством финансов Республики Казахстан" заменить словами "Министерством государственных доходов Республики Казахстан по согласованию с Министерством финансов Республики Казахстан".
30. Статью 74 дополнить пунктом 3 следующего содержания:
"3. При экспорте собственником давальческого сырья подакцизных товаров, произведенных из такого сырья, акциз, уплаченный в момент передачи продукции в соответствии с пунктом 3 статьи 80 настоящего Указа, засчитывается в счет предстоящих платежей собственника давальческого сырья по данному налогу, либо возвращается в течение 60 дней с момента получения налоговым органом его заявления.
Настоящий пункт применяется при условии документального подтверждения собственником давальческого сырья факта уплаты акциза в соответствии с пунктом 3 статьи 80 настоящего Указа и вывоза товаров на экспорт, за исключением случаев, предусмотренных международными договорами, участником которых является Республика Казахстан.".
31. В статье 75:
в абзаце первом пункта 1 слова "лица, их филиалы, представительства и иные обособленные структурные подразделения, имеющие отдельный баланс и банковский счет," исключить;
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Юридические лица, производящие подакцизные товары, указанные в подпунктах 1)-9) пункта 1 статьи 76 настоящего Указа, и (или) осуществляющие игорный бизнес на территории Республики Казахстан, осуществляют уплату акцизов за свои филиалы, представительства и иные обособленные структурные подразделения, производящие подакцизные товары и (или) осуществляющие игорный бизнес на территории Республики Казахстан, в соответствующие бюджеты по месту их нахождения в порядке, устанавливаемом налоговым законодательством Республики Казахстан.".
32. Подпункты 3) и 4) пункта 2 статьи 86 исключить.
33. В пункте 3 статьи 92 слова "Налоговым комитетом Министерства финансов" заменить словами "Министерством государственных доходов".
34. В подпункте 2) пункта 1 статьи 94-1:
слова "сборов" заменить словами "лицензионного сбора";
слова "статьями 3 и 4" заменить словами "статьей 3".
35. Часть первую статьи 100 дополнить словами "без учета косвенных налогов и сумм фактических расходов на транспортировку от места отгрузки".
36. Раздел VI-I исключить.
37. Подпункт 1) пункта 3 статьи 104-7 изложить в следующей редакции:
"1) обязательные пенсионные взносы физических лиц (работников) в накопительные пенсионные фонды, удерживаемые юридическими лицами;".

29. 73-баптың 1-тармағындағы "Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі" деген сөздер "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігімен келісе отырып Қазақстан Республикасының Мемлекеттік кіріс министрлігі" деген сөздермен ауыстырылсын.
30. 74-бап мынадай мазмұндағы 3-тармақпен толықтырылсын:
"Алыс-беріс шикізатының меншік иесі осындай шикізаттан өндірілген акцизделетін тауарларды экспорттаған кезде өнімді беру кезінде төленген акциз осы Жарлықтың 80-бабының 3-тармағына сәйкес алыс-беріс шикізатына меншік иесінің осы салық бойынша алда төлейтін төлемі есебіне жатқызылады не салық органы оның өтінішін алған кезден бастап 60 күн ішінде қайтарылады.
Бұл тармақ, Қазақстан Республикасы қатысушы болып табылатын халықаралық шарттарда көзделген жағдайларды қоспағанда, алыс-беріс шикізатының меншік иесі осы Жарлықтың 80-бабының 3-тармағына сәйкес акцизді төлеу және тауарларды экспортқа әкету фактісін құжаттай растаған жағдайда қолданылады.".
31. 75-бапта:
1-тармақтың бірінші азатжолындағы ", олардың жеке балансы және банктік шоты бар филиалдары, өкілдіктері және өзге де оқшауланған құрылымдық бөлімшелері" деген сөздер алып тасталсын;
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Қазақстан Республикасы аумағында осы Жарлықтың 76-бабының 1-тармағының 1)-9) тармақшаларында көрсетілген акцизделетін тауарларды өндіретін және (немесе) ойын бизнесін жүзеге асыратын заңды тұлғалар Қазақстан Республикасы аумағында акцизделетін тауарлар өндіретін және
(немесе) ойын бизнесін жүзеге асыратын өз филиалдары, өкілдіктері және
өзге де оқшауланған құрылымдық бөлімшелері үшін, олардың орналасқан
жері бойынша, Қазақстан Республикасының салық заңдарында белгіленген
тәртіппен тиісті бюджеттерге акциздер төлеуді жүзеге асырады.".
32. 86-баптың 2-тармағындағы 3) және 4) тармақшалар алып тасталсын.
33. 92-баптың 3-тармағындағы "Қаржы министрлігінің Салық комитеті"
деген сөздер "Мемлекеттік кіріс министрлігі" деген сөздермен
ауыстырылсын.
34. 94-1-баптың 1-тармағының 2) тармақшасында:
"алым" деген сөз "лицензиялық алым" деген сөздермен ауыстырылсын;
"3 және 4-баптарында" деген сөздер "3-бабында" деген сөздермен
ауыстырылсын.
35. 100-баптың бірінші бөлігі "жерасты сулары көлемінің құны"
деген сөздерден кейін "жанама салықтарды және жөнелту орнынан
тасымалдауға арналған іс жүзіндегі шығыстардың сомасын есептемегенде"
деген сөздермен толықтырылсын.
36. VI-I бөлім алып тасталсын.
37. 104-7-баптың 3-тармағының 1) тармақшасы мынадай редакцияда
жазылсын:
"1) заңды тұлғалардың жеке тұлғалардан (қызметкерлерден)
жинақтаушы зейнетақы қорларына ұстайтын міндетті зейнетақы
жарналарына;".

38. В статье 104-8:
в абзаце втором слова "их филиалы, представительства и иные обособленные структурные подразделения, имеющие отдельный баланс и банковский счет" исключить;
в абзаце пятом слова ", которые не признаются плательщиками налога в соответствии с настоящей статьей," заменить словами "в соответствующие бюджеты".
39. Статью 104-10 дополнить пунктом 1-1 следующего содержания:
"1-1. Сумма начисленного государственными учреждениями за отчетный период налога уменьшается на сумму назначенных в соответствии с законодательством Республики Казахстан в этом отчетном периоде пособий по временной нетрудоспособности, по беременности и родам в пределах 1,5 процента от фонда оплаты труда.".
40. Раздел VI-III исключить.
41. В статье 112 слово "Акмола" заменить словом "Астана".
42. В статье 123:
в пункте 3:
дополнить подпунктами 2-1) и 2-2) следующего содержания:
"2-1) государственные предприятия, основным видом деятельности которых является выполнение работ (оказание услуг) в области науки и библиотечного обслуживания;
2-2) государственное предприятие, осуществляющее функции в области государственной аттестации научных кадров;";
в подпункте 8):
слова "Государственным комитетом Республики Казахстан" заменить словами "уполномоченным органом";
слова "налоговым законодательством Республики Казахстан" заменить словами "настоящим Указом";
в пункте 4 слова "подпунктах 1)-5)" заменить словами "подпунктах 1)-5), 9), 10)".
43. В статье 124:
в пункте 1 слова "органы налоговой службы" заменить словами "территориальные налоговые органы";
в пункте 2 слова "органами налоговой службы" заменить словами "территориальными налоговыми органами".
44. Статью 129 дополнить подпунктом 8-1) следующего содержания:
"8-1) специализированные медицинские транспортные средства;".
45. В пункте 1 статьи 130 слова "Налоговым комитетом Министерства финансов" заменить словами "Министерством государственных доходов Республики Казахстан".
46. Статью 131 после слова "юридические" дополнить словами "лица (в том числе нерезиденты), их филиалы, представительства и иные обособленные структурные подразделения,".
47. Подпункт 1) статьи 132 после слова "юридических" дополнить словом "лиц".
48. В статье 134:
в пункте 1:
дополнить подпунктами 2-1) и 2-2) следующего содержания:
"2-1) государственные предприятия, основным видом деятельности которых является выполнение работ (оказание услуг) в области науки и библиотечного обслуживания;
2-2) государственное предприятие, осуществляющее функции в области государственной аттестации научных кадров;";
в подпункте 5) слова "Государственным комитетом Республики Казахстан" заменить словами "уполномоченным органом";

38. 104-8-бапта:
екінші азатжолдағы "олардың жеке балансы және банктік шоты бар
филиалдары, өкілдіктері және өзге де оқшауланған құрылымдық
бөлімшелері" деген сөздер алып тасталсын;
бесінші азатжолдағы "осы бапқа сәйкес салық төлеушілер болып
танылмайтын" деген сөздер "тиісті бюджеттерге" деген сөздермен
ауыстырылсын.
39. 104-10-бап мынадай мазмұндағы 1-1-тармақпен толықтырылсын:
"1-1. Мемлекеттік мекемелер есепті кезең ішінде аударған салық
сомасы Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес осы есепті кезеңде
тағайындалған жұмысқа уақытша жарамсыздығы жөніндегі, жүкті болуы және
бала тууы жөніндегі жәрдемақылар сомасына еңбекке ақы төлеу қорының
1,5 проценті шегінде азайтылады.".
40. VI-III бөлім алып тасталсын.
41. 112-бапта "Ақмола" деген сөз "Астана" деген сөзбен
ауыстырылсын.
42. 123-бапта:
3-тармақта:
мынадай мазмұндағы 2-1) және 2-2) тармақшалармен толықтырылсын:
"2-1) қызметінің негізгі түрі ғылым және кітапхана қызметін көрсету саласындағы жұмыстарды орындау болып табылатын мемлекеттік кәсіпорындар;
2-2) ғылыми кадрларды мемлекеттік аттестаттау саласындағы
міндеттерді жүзеге асыратын мемлекеттік кәсіпорын;";
8) тармақшада:
"мемлекеттік комитетімен" деген сөздер "уәкілетті органымен"
деген сөздермен ауыстырылсын;
"Қазақстан Республикасы салық заңдарында" деген сөздер "осы
Жарлықта" деген сөздермен ауыстырылсын;
4-тармақта "1)-5) тармақшаларында" деген сөздер "1)-5), 9), 10)
тармақшаларында" деген сөздермен ауыстырылсын.
43. 124-бапта:
1-тармақтағы "салық қызметінің органдары" деген сөздер "аумақтық
салық органдары" деген сөздермен ауыстырылсын;
2-тармақтағы "салық қызметінің органдары" деген сөздер "аумақтық
салық органдары" деген сөздермен ауыстырылсын.
44. 129-бап мынадай мазмұндағы 8-1) тармақшамен толықтырылсын:
"8-1) мамандандырылған медициналық көлік құралдары;".
45. 130-баптың 1-тармағындағы "Қаржы министрлігінің Салық
комитеті" деген сөздер "Қазақстан Республикасының Мемлекеттік кіріс
министрлігі" деген сөздермен ауыстырылсын.
46. 131-баптағы "заңды" деген сөзден кейін "тұлғалар (оның ішінде
резидент еместер), олардың филиалдары, өкілдіктері және өзге де
оқшауланған құрылымдық бөлімшелері" деген сөздермен толықтырылсын;
47. 132-баптың 1) тармақшасындағы "заңды" деген сөзден кейін
"тұлғалар" деген сөзбен толықтырылсын.
48. 134-бапта:
1-тармақта:
мынадай мазмұндағы 2-1) және 2-2) тармақшалармен толықтырылсын:
"2-1) қызметінің негізгі түрі ғылым және кітапхана қызметін көрсету саласындағы жұмыстарды (қызмет көрсетулерді) орындау болып табылатын мемлекеттік кәсіпорындар;
2-2) ғылыми кадрларды мемлекеттік аттестаттау саласындағы міндеттерді жүзеге асыратын мемлекеттік кәсіпорын;";
5) тармақшадағы "Қазақстан Республикасының" және "мемлекеттік комитетімен" деген сөздер алып тасталып, "жасалған" деген сөздің алдынан "уәкілетті органмен" деген сөздермен толықтырылсын.

дополнить пунктом 2-1 следующего содержания:
"2-1. Освобождаются от уплаты налога на имущество военнослужащие по имуществу, не используемому в предпринимательской деятельности.";
в пункте 3 слова "подпунктах 1)-5) пункта" заменить словами "подпунктах 1)-7) пункта".
49. Часть вторую пункта 2 статьи 137 изложить в следующей редакции:
"Внеочередные проверки производятся согласно нормативному приказу Министра государственных доходов Республики Казахстан в отношении конкретного налогоплательщика, а также в случаях, установленных уголовно- процессуальным законодательством.".
50. В пункте 1 статьи 138 слова "Налоговый комитет Министерства финансов Республики Казахстан" и "Налоговым комитетом Министерства финансов Республики Казахстан" заменить соответственно словами "Министерство государственных доходов Республики Казахстан по согласованию с Министерством финансов Республики Казахстан" и "Министерством государственных доходов Республики Казахстан по согласованию с Министерством финансов Республики Казахстан".
51. В статье 139:
в пункте 1 слова "Налоговая служба" и "финансов" заменить соответственно словами "Территориальный налоговый орган" и "государственных доходов";
в пунктах 2 и 3 слова "Налоговая служба" заменить словами "Территориальный налоговый орган";
в пункте 4 слова "налоговую службу" заменить словами "территориальный налоговый орган".
52. В пункте 1 статьи 143 слова "Налогового комитета Министерства финансов" заменить словами "Министерства государственных доходов".
53. В пункте 1 статьи 144 слова "Налоговым комитетом Министерства финансов" заменить словами "Министерством государственных доходов".
54. В статье 147:
подпункт 2) дополнить абзацем четвертым следующего содержания:
"В случае недостаточности денег на банковском счете налогоплательщика или его дебитора для полной оплаты суммы, указанной в инкассовом поручении (распоряжении) налогового органа, инкассовое поручение (распоряжение) налогового органа исполняется по мере поступления денег на банковский счет налогоплательщика или его дебитора соответственно.";
в подпункте 6) слова "Налоговым комитетом Министерства финансов" заменить словами "Министерством государственных доходов".
55. В статье 150:
название статьи изложить в следующей редакции:
"Статья 150. Уплата налогов, сборов и других обязательных платежей";
после слова "Налоги" дополнить словами ", сборы и другие обязательные платежи";
слова "Налогового комитета Министерства финансов" заменить словами "Министерства государственных доходов".
56. В статье 154:
название статьи изложить в следующей редакции:

Мынадай мазмұндағы 2-1-тармақпен толықтырылсын:
"2-1. Кәсіпкерлік қызметке пайдаланылмайтын мүлік бойынша әскери қызметшілер мүлікке салық төлеуден босатылады.";
3-тармақтағы "тармағының 1)-5) тармақшаларында" деген сөздер "тармағының 1)-7) тармақшаларында" деген сөздермен ауыстырылсын.
49. 137-баптың 2-тармағының екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Нақты салық төлеушіге қатысты кезектен тыс тексерулер Қазақстан Республикасы Мемлекеттік кіріс министрлігінің нормативтік бұйрығына сәйкес, сондай-ақ қылмыстық іс жүргізу заңдарында белгіленген жағдайларда жүргізіледі.".
50. 138-баптың 1-тармағындағы "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті" деген сөздер "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігімен келісе отырып Қазақстан Республикасының Мемлекеттік кіріс министрлігі" деген сөздермен ауыстырылсын.
51. 139-бапта:
1-тармақта "Салық қызметі" және "Қаржы" деген сөздер "Аумақтық салық органы" және "Мемлекеттік кіріс" деген сөздермен ауыстырылсын;
2 және 3-тармақтарда "Салық қызметі" деген сөздер "Аумақтық салық органы" деген сөздермен ауыстырылсын;
4-тармақта "салық қызметіне" деген сөздер "Аумақтық салық органына" деген сөздермен ауыстырылсын.
52. 143-баптың 1-тармағындағы "Қаржы министрлігінің Салық комитеті" деген сөздер "Мемлекеттік кіріс министрлігі" деген сөздермен ауыстырылсын.
53. 144-баптың 1-тармағындағы "Қаржы министрлігінің Салық комитеті" деген сөздер "Мемлекеттік кіріс министрлігі" деген сөздермен ауыстырылсын.
54. 147-бапта:
2) тармақша мынадай мазмұндағы төртінші азатжолмен толықтырылсын:
"Салық төлеушінің немесе оның дебиторының банктік шотында салық органының инкассалық тапсырмасында (өкімінде) аталған соманы толық төлеу үшін жеткілікті ақша болмаған жағдайда салық органының инкассалық тапсырмасы (өкімі) салық төлеушінің немесе оның тиісті дебиторының банктік шотына ақша түсу шамасына қарай орындалады.";
6) тармақшадағы "Қаржы министрлігі Салық комитетінің" деген
сөздер "Мемлекеттік кіріс министрлігінің" деген сөздермен ауыстырылсын.
55. 150-бапта:
баптың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"150-бап. Салық, алым және басқа да міндетті төлемдерді төлеу";
"Салық" деген сөзден кейін ", алым және басқа да міндетті
төлемдер" деген сөздермен толықтырылсын;
"Қаржы министрлігінің Салық комитетінің" деген сөздер
"Мемлекеттік кіріс министрлігінің" деген сөздермен ауыстырылсын.
56. 154-бапта:
баптың атауы мынадай редакцияда жазылсын:

"Статья 154. Взыскание задолженности по налогам, сборам и другим
обязательным платежам органами налоговой службы";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Уплата налогов, сборов и других обязательных платежей, установленных настоящим Указом, является долгом перед государством.";
в пункте 2:
слова "взимать" и "взимания" заменить соответственно словами "взыскивать" и "взыскания";
слово "финансов" заменить словами "государственных доходов".
57. В пункте 4 статьи 165 слова "налоговых органов" заменить словами "органов налоговой службы".
58. В статье 167:
в пункте 1:
абзац первый изложить в следующей редакции:
"Налоговая служба состоит из центрального аппарата Министерства государственных доходов и его территориальных налоговых органов, Комитета налоговой полиции Министерства государственных доходов Республики Казахстан и его территориальных органов.";
в абзаце втором слова "органы Налогового комитета" заменить словами "территориальные налоговые органы";
в пункте 2 слово "финансов" заменить словами "государственных доходов";
в пункте 3 слова "Налоговый комитет Министерства финансов" и "финансов" заменить соответственно словами "Центральный аппарат Министерства государственных доходов" и "государственных доходов";
пункт 4 исключить;
в пункте 5:
слова "Министром финансов Республики Казахстан по представлению Председателя налогового комитета Министерства финансов" заменить словами "Министром государственных доходов Республики Казахстан";
абзацы второй и третий исключить;
в пункте 6 слово "финансов" заменить словами "государственных доходов";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Положение о Комитете налоговой полиции Министерства государственных доходов Республики Казахстан утверждается Правительством Республики Казахстан.".
59. В статье 170:
в подпункте 2) пункта 1 слово "финансов" заменить словами "государственных доходов";
в пункте 2:
в абзаце первом слова "Органы налогового комитета" заменить словами "Территориальные налоговые органы";
подпункт 3) исключить;
в подпункте 4) слова "Председателем Налогового комитета Министерства финансов" заменить словами "Министром государственных доходов";
в подпункте 5) слово "финансов" заменить словами "государственных доходов";
дополнить пунктом 3-1 следующего содержания:
"3-1. Формы деклараций и иных документов, связанных с исчислением и уплатой налогов, разрабатываются и утверждаются Министерством государственных доходов Республики Казахстан по согласованию с Министерством финансов Республики Казахстан.";
в пункте 4 слова "Налоговым комитетом Министерства финансов" заменить словами "Министерством государственных доходов Республики Казахстан по согласованию с Министерством финансов".

"154-бап. Салық қызметі органдарының салық, алым және басқа да
міндетті төлемдер бойынша берешектерді өндіріп алуы";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Жарлықта белгіленген салық, алым және басқа да міндетті
төлемдерді төлеу мемлекет алдындағы борыш болып табылады.";
2-тармақта:
"алудың" деген сөздің алдынан "өндіріп" деген сөзбен толықтырылсын;
"Қаржы" деген сөз "Мемлекеттік кіріс" деген сөздермен ауыстырылсын.
57. 165-баптың 4-тармағындағы "салық органдарының" деген сөздер "салық қызметі органдарының" деген сөздермен ауыстырылсын.
58. 167-бапта:
1-тармақта:
бірінші азатжол мынадай редакцияда жазылсын:
"Салық қызметі Қазақстан Республикасы Мемлекеттік кіріс министрлігінің орталық аппаратынан және оның аумақтық салық органдарынан, Мемлекеттік кіріс министрлігінің Салық полициясы комитетінен және оның аумақтық органдарынан тұрады.";
2-азатжолдағы "Салық комитеті органдарына" деген сөздер "аумақтық салық органдарына" деген сөздермен ауыстырылсын;
2-тармақтағы "Қаржы министрі" деген сөздер "Мемлекеттік кіріс министрі" деген сөздермен ауыстырылсын;
3-тармақтағы "Қаржы министрлігінің Салық комитеті" және "Қаржы министрлігінің" деген сөздер тиісінше "Мемлекеттік кіріс министрлігінің орталық аппараты" және "Мемлекеттік кіріс министрлігінің" деген сөздермен ауыстырылсын;
4-тармақ алып тасталсын;
5-тармақта:
"Қаржы министрлігі Салық комитеті төрағасының ұсынысы бойынша
Қазақстан Республикасының Қаржы министрі" деген сөздер "Қазақстан
Республикасының Мемлекеттік кіріс министрі" деген сөздермен ауыстырылсын;
екінші және үшінші азатжолдар алып тасталсын;
6-тармақта "Қаржы министрінің" деген сөздер "Мемлекеттік кіріс
министрінің" деген сөздермен ауыстырылсын;
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік кіріс министрлігінің Салық
полициясы комитеті туралы ережені Қазақстан Республикасының Үкіметі
бекітеді.".
59. 170-бапта:
1-тармақтың 2) тармақшасындағы "Қаржы" деген сөз "Мемлекеттік
кіріс" деген сөздермен ауыстырылсын;
2-тармақта:
бірінші азатжолда "Салық комитетінің органдары" деген сөздер "Аумақтық салық органдары" деген сөздермен ауыстырылсын;
3) тармақша алып тасталсын;
4) тармақшадағы "Қаржы министрлігі Салық комитетінің төрағасы" деген сөздер "Мемлекеттік кіріс министрі" деген сөздермен ауыстырылсын;
5) тармақшадағы "Қаржы министрлігі" деген сөздер "Мемлекеттік кіріс министрлігі" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 3-1-тармақпен толықтырылсын:
"3-1. Салықты есептеу мен төлеуге байланысты декларациялар мен
өзге де құжаттардың нысандарын Қазақстан Республикасы Қаржы
министрлігімен келісе отырып Қазақстан Республикасының Мемлекеттік
кіріс министрлігі әзірлейді және бекітеді.";
4-тармақтағы "Қаржы министрлігінің Салық комитеті" деген сөздер
"Қаржы министрлігімен келісе отырып Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік кіріс министрлігі" деген сөздермен ауыстырылсын.

60. В абзаце первом пункта 2 статьи 171 слова "Органы Налогового комитета" заменить словами "Территориальные налоговые органы".
61. В абзаце первом пункта 6 статьи 173 слова "органы Налогового комитета" заменить словами "Территориальные налоговые органы".
Статья 2. Настоящий Закон вводится в действие со дня его официального опубликования.
Президент
Республики Казахстан

60. 171-баптың 2-тармағының бірінші азатжолындағы "Салық комитеті
органдарының" деген сөздер "Аумақтық салық органдарының" деген сөздермен
ауыстырылсын.
61. 173-баптың 6-тармағының бірінші азатжолындағы "Салық комитеті
органдары" деген сөздер "Аумақтық салық органдары" деген сөздермен
ауыстырылсын.
2-бап. Осы Заң ресми жарияланған күннен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Оқығандар:
(Қасымбеков Б.А.)
(Үмбетова А.М.)