О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 1999 год"
Закон Республики Казахстан от 28 июня 1999 года № 406
Статья 1. Внести в Закон Республики Казахстан от 16 декабря 1998 года Z980318_ "О республиканском бюджете на 1999 год" (опубликованный в газетах " Егемен Казакстан" и "Казахстанская правда" 19 декабря 1998 года; Закон Республики Казахстан от 1 апреля 1999 года Z990359_ "О внесении изменений и дополнений в закон Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 1999 год", опубликованный в газетах "Егемен Казакстан" 2 апреля 1999 года и " Казахстанская правда" 1 апреля 1999 года) следующие изменения и дополнения:
1) в части первой статьи 1:
цифры "247 548 663" заменить цифрами "245 289 425";
цифры "40 701 056" заменить цифрами "39 651 699";
цифры "1 658 113" заменить цифрами "2 033 332";
цифры "338 160 727" заменить цифрами "325 687 514";
цифры "18 795 926" заменить цифрами "28 335 763";
2) абзац третий статьи 3-1 исключить;
3) в статье 29:
цифры "2 400 000" заменить цифрами "1 700 000";
цифры "1 000 000" заменить цифрами "600 000";
4) статью 30 изложить в следующей редакции:
"Статья 30. Установить на 31 декабря 1999 года лимит правительственного долга, деноминированный в иностранных валютах в сумме эквивалентной 2 950 017 тыс.долл. США и деноминированный в национальной валюте в сумме 110 907 437 тыс.тенге";
5) в статье 31 слова "в размере 46 150 000 тыс.тенге" заменить словами "в сумме эквивалентной 500 000 тыс.долл.США";
6) приложение к Закону Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 1999 год" изложить в новой редакции (прилагается).
Статья 2. Настоящий Закон вводится в действие со дня его опубликования.
Президент
Республики Казахстан
Приложение
к Закону Республики Казахстан
"О республиканском бюджете на 1999 год"
от 28 июня 1999 года № 406-I
Республиканский бюджет Республики Казахстан на 1999 год
__________________________________________________________________________
Категория
Класс
Подкласс                   Наименование                        Сумма
Специфика
___________________________________________________________________________
1                            2                                        3
___________________________________________________________________________
І. Доходы                                    245 289 425
1               Налоговые поступления                         163 404 295
1           Подоходный налог на доходы                     18 614 832
1       Подоходный налог с юридических лиц             17 665 186
1   Подоходный налог с юридических лиц-резидентов  13 666 957
2   Подоходный налог с юридических
лиц-нерезидентов                               1 341 651
3  Подоходный налог с юридических лиц-резидентов,
удерживаемый у источника выплаты                  707 196
4   Подоходный налог с юридических лиц-нерезидентов,
удерживаемый у источника выплаты                1 949 382
2       Подоходный налог с физических лиц                 949 646
1   Подоходный налог с физических лиц, удерживаемый
у источника выплаты                               923 646
2   Подоходный налог с физических лиц, занимающихся
предпринимательской деятельностью                  26 000
3           Социальный налог                                1 451 500
1       Социальный налог                                1 451 500
4           Налоги на собственность                           740 945
1       Налоги на имущество                               270 364
1   Налог на имущество юридических лиц                243 110
2   Налог на имущество физических лиц                  27 254
2      Сбор за регистрацию эмиссии ценных бумаг          228 750
1    Сбор за регистрацию эмиссии ценных бумаг          228 750
3       Земельный налог                                   150 980
1   Земельный налог на земли сельскохозяйственного
значения                                             780
2   Земельный налог на земли населенных пунктов        70 852
3   Земельный налог на земли промышленности, связи,
транспорта и иного несельскохозяйственного
назначения                                         79 348
4        Налог на транспортные средства                     90 851
1   Налог на транспортные средства с юридических лиц   37 152
2   Налог на транспортные средства с физических лиц    53 699
5           Внутренние налоги на товары, работы и услуги  122 289 748
1       Налог на добавленную стоимость                 84 748 674
1   Налог на добавленную стоимость на товары
внутреннего производства, работы и услуги       55 765 974
2   Налог на добавленную стоимость на товары,
ввозимые на территорию Республики Казахстан     28 982 700
2       Акцизы                                          23 700 129
1   Все виды спирта                                  1 137 720
2   Водка                                            2 525 186
3   Ликероводочные изделия                             841 401
4   Вина                                               119 389
5   Коньяки                                              3 800
6   Шампанские вина                                     45 466
7   Пиво                                               209 928
8   Крепленые напитки, крепленые соки и бальзамы       136 194
9   Осетровая и лососевая рыбы, икра осетровых и
лососевых рыб, деликатесы, приготовленные из
осетровых и лососевых рыб и икры                   67 809
10  Табачные изделия                                1 574 400
16  Импортируемые товары                            2 959 400
17  Ювелирные изделия из золота, платины или
серебра                                             4 026
18  Виноматериалы                                      24 627
19  Бензин (за исключением авиационного)            9 605 942
20  Дизельное топливо                               1 734 676
21  Огнестрельное и газовое оружие (кроме
приобретаемого для нужд органов государственной
власти)                                             1 148
23  Игорный бизнес                                      3 100
28  Электроэнергия                                  1 346 397
29  Сырая нефть, включая газовый конденсат          1 359 520
3       Поступления за использование природных
и других ресурсов                               8 730 688
3   Плата за воду                                       2 238
5   Бонусы                                            699 950
6   Роялти                                          6 686 000
8   Доля Республики Казахстан по разделу
продукции по заключенным контрактам               566 000
9   Плата за использование радиочастного ресурса
Республики Казахстан                              776 500
4       Сборы за ведение предпринимательской и
профессиональной деятельности                   5 110 257
1   Сбор за регистрацию физических лиц,
занимающихся предпринимательской деятельностью      3 400
2   Лицензионный сбор за право занятия отдельными
видами деятельности                                66 050
3   Сбор за государственную регистрацию
юридических лиц                                     9 250

"1999 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы"
Қазақстан Республикасының Заңы 1999 жылғы 28 маусым N 406-I
1-бап. "1999 жылға арналған республикалық бюджет туралы" 1998 жылғы 16 желтоқсандағы Z980318_ Қазақстан Республикасының Заңына (1998 жылғы 19 желтоқсанда "Егемен Қазақстан" және "Казахстанская правда" газеттерінде жарияланған; 1999 жылғы 2 сәуірде "Егемен Қазақстан" және 1999 жылғы 1 сәуірде "Казахстанская правда" газеттерінде жарияланған "1999 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 1999 жылғы 1 сәуірдегі Z990359_ Қазақстан Республикасының Заңы) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) 1-баптың бірінші бөлігінде:
"247 548 663" деген сан "245 289 425" деген санмен ауыстырылсын;
"40 701 056" деген сан "39 651 699" деген санмен ауыстырылсын;
"1 658 113" деген сан "2 033 332" деген санмен ауыстырылсын;
"338 160 727" деген сан "325 687 514" деген санмен ауыстырылсын;
"18 795 926" деген сан "28 335 763" деген санмен ауыстырылсын;
2) 3-1 баптағы үшінші абзац алып тасталсын;
3) 29-бапта:
"2 400 000" деген сан "1 700 000" деген санмен ауыстырылсын;
"1 000 000" деген сан "600 000" деген санмен ауыстырылсын;
4) 30-бап мынадай редакцияда жазылсын:
"30-бап. "Үкіметтік борыштың 1999 жылғы 31 желтоқсандағы лимиті деноминацияланған шетелдік валюталарда 2 950 017 мың АҚШ долл. бара-бар сомасында және деноминацияланған ұлттық валютада 110 907 437 мың теңге сомасында белгіленсін.";
5) 31-бапта "46 150 000 мың теңге" деген сөздер "500 000 мың АҚШ долл. бара-бар сомада" деген сөздермен ауыстырылсын;
6) "1999 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасы Заңының қосымшасы жаңа редакцияда жазылсын (қоса беріліп отыр).
2-бап. Осы Заң жарияланған күнінен бастап күшіне енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
"1999 жылға арналған республикалық
бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 28 маусымдағы N 406-I Заңына Қосымша
Қазақстан Республикасының 1999 жылға арналған
республикалық бюджеті
мың теңге
__________________________________________________________________________
|Санаты                             Атауы                       |  Сомасы
|  Сыныбы                                                       |
|    Ішкі сыныбы                                                |
|       Ерекшелігі                                              |
|_______________________________________________________________|__________
|    1   |                         2                            |     3
|________|______________________________________________________|__________
|        |I. Кірістер                                           |245289425
|1       |Салық түсімдері                                       |163404295
|  1     |Кірістерге салынатын табыс салығы                     | 18614832
|    1   |Заңды тұлғалардан алынатын табыс салығы               | 17665186
|      1 |Резидент заңды тұлғалардан алынатын табыс салығы      | 13666957
|      2 |Резидент емес заңды тұлғалардан алынатын табыс салығы |  1341651
|      3 |Резидент заңды тұлғалардан алынатын төлем көзінен     |   707196
|        |ұсталатын табыс салығы                                |
|      4 |Резидент емес заңды тұлғалардан алынатын төлем көзінен|  1949382
|        |ұсталатын табыс салығы                                |
|    2   |Жеке тұлғалардан алынатын табыс салығы                |   949646
|      1 |Жеке тұлғалардан алынатын төлем көзінен ұсталатын     |   923646
|        |табыс салығы                                          |
|      2 |Кәсіпкерлік қызметпен шұғылданатын жеке тұлғалардан   |    26000
|        |алынатын табыс салығы                                 |
|  3     |Әлеуметтік салық                                      |  1451500
|    1   |Әлеуметтік салық                                      |  1451500
|  4     |Меншікке салынатын салықтар                           |   740945
|    1   |Мүлікке салынатын салықтар                            |   270364
|      1 |Заңды тұлғалардың мүлкіне салынатын салықтар          |   243110
|      2 |Жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салықтар           |    27254
|    2   |Бағалы қағаздардың эмиссиясын тіркеу үшін алым        |   228750
|      1 |Бағалы қағаздардың эмиссиясын тіркеу үшін алым        |   228750
|    3   |Жер салығы                                            |   150980
|      1 |Ауылшаруашылығы мақсатындағы жерлерге салынатын жер   |      780
|        |салығы                                                |
|      2 |Елді мекендердің жерлеріне салынатын жер салығы       |    70852
|      3 |Өнеркәсіп, байланыс, көлік және өзге де               |    79348
|        |ауылшаруашылық емес мақсаттағы жерлерге салынатын     |
|        |жер салығы                                            |
|    4   |Көлік құралдарына салынатын салық                     |    90851
|      1 |Заңды тұлғалардың көлік құралдарына салынатын салық   |    37152
|      2 |Жеке тұлғалардың көлік құралдарына салынатын салық    |    53699
|  5     |Тауарларға, жұмыстарға және қызмет көрсетулерге       |122289748
|        |салынатын ішкі салықтар                               |
|    1   |Қосылған құнға салынатын салық                        | 84748674
|      1 |Ішкі өндіріс тауарларына, жұмыстар мен қызмет         | 55765974
|        |көрсетулерге салынатын қосылған құн салығы            |
|      2 |Қазақстан Республикасының аумағына әкелінетін         | 28982700
|        |тауарларға салынатын қосылған құн салығы              |
|    2   |Акциздер                                              | 23700129
|      1 |Спирттің барлық түрлері                               |  1137720
|      2 |Арақ                                                  |  2525186
|      3 |Ликер-арақ бұйымдары                                  |   841401
|      4 |Шараптар                                              |   119389
|      5 |Коньяктар                                             |     3800
|      6 |Шампан шараптары                                      |    45466
|      7 |Сыра                                                  |   209928
|      8 |Күшейтілген сусындар, күшейтілген шырындар мен        |   136194
|        |бальзамдар                                            |
|      9 |Бекіре және албырт балықтар, бекіре және албырт       |    67809
|        |балықтың уылдырығы, бекіре және албырт балықтар мен   |
|        |олардың уылдырығынан дайындалған жеңсік тағамдар      |
|      10|Темекі бұйымдары                                      |  1574400
|      16|Импортталатын тауарлар                                |  2959400
|      17|Алтыннан, платинадан немесе күмістен жасалған         |     4026
|        |зергерлік бұйымдар                                    |
|      18|Шарап материалдары                                    |    24627
|      19|Бензин (авиациялықты қоспағанда)                      |  9605942
|      20|Дизель отыны                                          |  1734676
|      21|Оқпен және газбен атылатын қару (мемлекеттік өкімет   |     1148
|        |органдарының мұқтажы үшін алынатындарынан басқа)      |
|      23|Құмар ойындар бизнесі                                 |     3100
|      28|Электр энергиясы                                      |  1346397
|      29|Газ конденсатын қоса алғанда шикі мұнай               |  1359520
|    3   |Табиғи және басқа ресурстарды пайдаланғаны үшін       |  8730688
|        |түсетін түсімдер                                      |
|      3 |Суға төлем                                            |     2238
|      5 |Бонустар                                              |   699950
|      6 |Роялтилер                                             |  6686000
|      8 |Жасалған келісім-шарттар бойынша өнімдер бөлу         |   566000
|        |жөніндегі Қазақстан Республикасының үлесі             |
|      9 |Қазақстан Республикасының радиожиілік ресурстарын     |   776500
|        |пайдаланғаны үшін төлем                               |
|    4   |Кәсіпкерлік және кәсіби қызметті жүргізгені үшін      |  5110257
|        |алынатын алым                                         |
|      1 |Кәсіпкерлік қызметпен шұғылданатын жеке тұлғаларды    |     3400
|        |тіркегені үшін алынатын алымдар                       |
|      2 |Жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін      |    66050
|        |лицензиялық алым                                      |
|      3 |Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркегені үшін алынатын  |     9250
|        |алым                                                  |