Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілерінің күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 24 тамыздағы № 234 Қаулысы
«Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің қызметін ұйымдастыру, қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2012 жылғы 5 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасының мынадай нормативтік құқықтық актілерінің күші жойылды деп танылсын:
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының «Заңды тұлғаға өзін-өзі реттейтін ұйым мәртебесін беру және оны жою ережесін бекіту туралы» 2003 жылғы 2 желтоқсандағы № 418 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2633 тіркелген, «Егемен Қазақстан» газетінде 2004 жылғы 16 қаңтарда № 9-10 (23648) жарияланған);
Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының «Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының «Заңды тұлғаға өзін-өзі реттейтін ұйым мәртебесін беру және одан айрылу ережесін бекіту туралы» 2003 жылғы 2 желтоқсандағы № 418 қаулысына өзгерістер енгізу туралы» 2005 жылғы 26 қарашадағы № 407 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3981 тіркелген);
Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының «Арнайы қаржы компаниясын ерікті қайта құруға немесе таратуға рұқсат алу ережесін бекіту туралы» 2006 жылғы 15 сәуірдегі № 101 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4231 тіркелген);
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының «Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының құрылтай құжаттарына өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды алдын ала келісу қағидаларын бекіту туралы» 2012 жылғы 28 сәуірдегі № 173 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7735 тіркелген, «Егемен Қазақстан» газетінде 2012 жылғы 25 тамызда № 551-556 (27629) жарияланған).
2. Осы қаулы қабылданған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары Д.Т. Ақышевқа жүктелсін.
Ұлттық Банк Төрағасы                           Г. Марченко

О признании утратившими силу некоторых нормативных правовых актов Республики Казахстан
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 августа 2012 года № 234
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 5 июля 2012 года «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам организации деятельности Национального Банка Республики Казахстан, регулирования финансового рынка и финансовых организаций» Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Признать утратившими силу следующие нормативные правовые акты Республики Казахстан:
постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 2 декабря 2003 года № 418 «Об утверждении Правил присвоения юридическому лицу статуса саморегулируемой организации и его утраты» (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 2633, опубликованное 16 января 2004 года в газете «Казахстанская правда» № 9 (24319));
постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 26 ноября 2005 года № 407 «О внесении изменений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 2 декабря 2003 года № 418 «Об утверждении Правил присвоения юридическому лицу статуса саморегулируемой организации и его утраты» (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 3981);
постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 15 апреля 2006 года № 101 «Об утверждении Правил получения разрешения на добровольную реорганизацию или ликвидацию специальной финансовой компании» (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4231);
постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 апреля 2012 года № 173 «Об утверждении Правил предварительного согласования изменений и (или) дополнений в учредительные документы страховых (перестраховочных организаций)» (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7735, опубликованное 25 августа 2012 года в газете «Казахстанская правда» № 286-287 (27105-27106)).
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его принятия.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Акишева Д.Т.
Председатель
Национального Банка                        Г. Марченко