2004 жылға арналған республикалық бюджеттiк бағдарламалардың паспорттарын бекiту туралы (Қазақстан Республикасының Кедендік бақылау агенттігі)
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 26 желтоқсандағы N 1327 қаулысы
"Бюджет жүйесi туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 1 сәуiрдегi  Заңына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. 406, 407, 408, 409-қосымшаларға сәйкес Қазақстан Республикасы Кедендiк бақылау агенттiгiнiң 2004 жылға арналған республикалық бюджеттік бағдарламаларының паспорттары бекiтiлсiн.
2. Осы қаулы 2004 жылғы 1 қаңтардан бастап күшіне енедi.
Қазақстан Peспубликасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
406-қосымша
Ескерту. 406-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.06.23. N 197K  қаулысымен .
619 - Қазақстан Республикасының Кедендiк бақылау агенттiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Кеден iсi саласындағы уәкiлеттi органның қызметiн қамтамасыз ету" деген 001 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
Паспорты
1. Құны: 6508290 мың теңге (алты миллиард бес жүз сегіз миллион екi жүз тоқсан мың теңге). <*>
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 5 сәуiрдегi Кеден  кодексi , "Қазақстан Республикасында мемлекеттiк статистиканы жетiлдiрудiң 1999-2005 жылдарға арналған бағдарламасы туралы", Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1998 жылғы 19 қарашадағы N 1180  қаулысы ; "Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттiк мекемелерге көлiктiк қызмет көрсетуге арналған арнайы автомобильдердi пайдалануды реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2000 жылғы 24 ақпандағы N 288  қаулысы; "Қазақстан Республикасы кеден органдарының лауазымды адамдарының нысанды киiмi мен айырым белгiлерiнiң тiзбесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 12 тамыздағы N 1247  қаулысы ; "Қазақстан Республикасының аумағында автомобиль тасымалдарына бiрыңғай мемлекеттiк бақылау жүйесiн құру туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2000 жылғы 8 қыркүйектегi N 1358  қаулысы ; "Мемлекеттiк қызметшiлердi оқыту тұжырымдамасы туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2000 жылғы 13 қарашадағы N 1706  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк кiрiс министрлiгi Кеден комитетiнiң "Кинологиялық орталығы" мемлекеттiк мекемесiн құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 15 ақпандағы N 230  қаулысы ; Қазақстан Республикасына импортталатын тауарлардың кедендiк құнын тәуелсiз сараптауды жүзеге асыру жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 6 сәуiрдегi N 453  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Кедендiк бақылау агенттiгiнiң мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 6 қыркүйектегi N 981  қаулысы ; "Қазақстан Республикасының кеден қызметiн дамытудың 2004-2006 жылдарға арналған бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 3 қазандағы N 1019  қаулысы ; "Қазақстан Республикасының кеден органдарын автоматтандыру туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң 1996 жылғы 7 қазандағы N 472-ө  өкiмi ; Қазақстан Республикасының стандарты 7.0-99 "Қазақстан Республикасының аккредитациясы жүйесi. Негiзгi ережелер", Қазақстан Республикасының стандарты 3.2-94 "Қазақстан Республикасының мемлекеттiк сертификаттау жүйесi. Сертификаттау органдарына қойылатын талаптар және оларды аккредитациялаудың тәртiбi".

Об утверждении паспортов республиканских бюджетных программ на 2004 год (Агентство таможенного контроля Республики Казахстан)
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 декабря 2003 года N 1327
Примечание РЦПИ: см. P031327
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 1 апреля 1999 года "О бюджетной системе" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить паспорта республиканских бюджетных программ на 2004 год:
Агентства таможенного контроля Республики Казахстан согласно приложениям 406, 407, 408, 409.
2. Настоящее постановление вступает в силу с 1 января 2004 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 406
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
619 Агентство таможенного контроля
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 001
"Обеспечение деятельности уполномоченного органа
в сфере таможенного дела" на 2004 год
1. Стоимость: 6508290 тысяч тенге (шесть миллиардов пятьсот восемь миллионов двести девяносто тысяч тенге). <*>
Сноска. Пункт 1 в новой редакции - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2004 года N 197к .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Таможенный кодекс Республики Казахстан от 5 апреля 2003 года, постановление Правительства Республики Казахстан от 19 ноября 1998 года N 1180 "О Программе совершенствования государственной статистики в Республике Казахстан на 1999-2005 годы", постановление Правительства Республики Казахстан от 24 февраля 2000 года N 288 "Об упорядочении эксплуатации специальных автомобилей для транспортного обслуживания государственных учреждений, финансируемых из республиканского бюджета", постановление Правительства Республики Казахстан от 12 августа 2000 года N 1247 "Об утверждении перечня форменной одежды и знаков различия должностных лиц таможенных органов Республики Казахстан", постановление Правительства Республики Казахстан от 8 сентября 2000 года N 1358 "О создании единой государственной системы контроля за автомобильными перевозками на территории Республики Казахстан", постановление Правительства Республики Казахстан от 13 ноября 2000 года N 1706 "О Концепции обучения государственных служащих", постановление Правительства Республики Казахстан от 15 февраля 2001 года N 230 "О создании государственного учреждения "Кинологический центр" Таможенного комитета Министерства государственных доходов Республики Казахстан", постановление Правительства Республики Казахстан от 6 сентября 2002 года N 981 "Вопросы Агентства таможенного контроля Республики Казахстан", постановление Правительства Республики Казахстан от 3 октября 2003 года N 1019 "Об утверждении Программы развития таможенной службы Республики Казахстан на 2004-2006 годы", распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 7 октября 1996 года N 472-р "Об автоматизации таможенных органов", стандарт Республики Казахстан 7.0 - 99 "Система аккредитации Республики Казахстан. Основные положение", стандарт Республики Казахстан 3,2 - 94 "Государственная система сертификации Республики Казахстан. Требования к органам сертификации и порядок их аккредитации".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: жүктелген мiндеттердi тиiмдi атқаруға қол жеткiзу үшiн Қазақстан Республикасы Кедендiк бақылау агенттiгiнiң орталық аппараты мен аумақтық бөлiмшелерiнiң қызметiн қамтамасыз ету, Қазақстан Республикасы кеден органдарының бақылаулық және қазыналық функцияларын iске асыру, өздерiнiң лауазымдық мiндеттерiн тиiмдi атқару және кәсiби шеберлiгiн жетiлдiру үшiн кәсiптiк қызмет саласындағы бiлiм беру бағдарламалары бойынша теориялық және практикалық, бiлiмдерiн, бейiмдiлiктерi мен дағдыларын жаңарту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Қазақстан Республикасы Кедендiк бақылау агенттiгiнiң аппараты мен оның аумақтық бөлiмшелерiн ұстау. Кадрларды даярлау және қайта даярлау. Кедендiк сараптама жүргiзу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
_________________________________________________________________
N  Бағ. Кiшi  Кiшi бағдар.  Бағдарламаны iске  Іске    Жауапты
п/ дар. бағ.  ламалардың    асыру жөнiндегi    асыру   орындау.
п  лама дарла атауы         іс-шаралар         мерзімі шылар
коды ма
коды
_________________________________________________________________
1   2     3          4              5                6        7
_________________________________________________________________
1  001        Кеден iсi
саласындағы
уәкiлеттi ор.
ганның
қызметiн
қамтамасыз
ету
_________________________________________________________________
2  001        Орталық ор.  250 бiрлiк мөлше.   Жыл     Қазақстан
ганның       рінде бекiтiлген    ішінде  Республикасы
аппараты     штат санының                ның Кедендік
лимитiне сәйкес             бақылау
Қазақстан Респуб.           агенттігі
ликасы Кедендiк
бақылау агент.
тiгiнiң орталық
аппаратын ұстау.
Бекiтілген
тиiстiлiк норма.
тивiне сәйкес 10
бiрлiк мөлшерiнде
автокөлiк ұстау
және жалға алу.
Мынадай норма.
тивтiк-құқықтық
кесiмдердi сатып
алу:
- заңдар, кодекс.
тер, оларға түсiн.
дiрмелер 560 дана,
40 данадан 170
атаудағы өзге заң
әдебиеттерi;
- Еуроазиялық
Экономикалық
Қоғамдастық сыртқы
экономикалық
қызметiнiң тауар
номенклатурасы -
10 белгi 596 дана;
- Еуроазиялық
Экономикалық
Қоғамдастық
сыртқы экономика.
лық қызметiнiң
тауар номенкла.
турасына
түсiндiрмелер -
516 дана;
- Еуроазиялық
Экономикалық
Қоғамдастық
сыртқы экономи.
калық қызметiнiң
тауар номенкла.
турасына
алфавиттiк-заттық
көрсеткiштер -
512 дана;
- "SUPERSCHWAKE"
каталогтары - 200
дана;
- шетелдiк басы.
лымның анықтама
әдебиетi -
60 бюллетень,
4 журнал, нақты
уақыт peжимiндегi
7 өнiм, 6 деректер
қоры, сондай-ақ
энергетиканың,
мұнайдың және
газдың әртүрлi
салалары бойынша
есептер мен
зерттеулер.
Қазақстан
Республикасына
импортталатын
тауарлардың
кедендiк құнының
олардың сапасы
мен санына
сәйкестiгiне
тәуелсiз ca.
раптаманы жүзеге
асыру үшiн
тәуелсiз ca.
рапшы тарту.
Сыртқы сауда
кезеңдiк статис.
тикасының дерек.
терiн жариялауды
ұйымдастыру.
Cтатистикалық
деректердiң
баспалық басы.
лымдарын шығару
бойынша
баспаханалық
жұмыстар жүргізу.
2000 жұмыс орнына
(дербес компьютер.
лер - 2000, прин.
терлер мен өзге
де перифериялық
жабдық - 1529
бiрлiктен астам),
белсендi және
белсендi емес
желiлiк жабдығы.
ның 103 маршрути.
заторларына
техникалық қызмет
көрсету.
Дерекқорлардың
103 серверiне
жүйелiк-тех.
никалық қолдауға
(алып жүруге)
ақы төлеу,
дерекқорлары
мен қызметтердiң
серверлерiне
кепiлдi жөндеудi
қамтамасыз ету.
Серверлiк залдардың
технологиялық жабды.
ғын техникалық
қолдауға және
жөндеуге ақы төлеу.
Қатардан шыққан
жабдықтарға
арналған қосалқы
бөлшектер мен
жөндеу жиынтықта.
рын сатып алу. КААЖ
қолданбалы бағдарла.
малық қамтамасыз
етудi алып жүру,
Қазақстан Республи.
касының заңнамалық
базасына сәйкес
қолданбалы бағдар.
ламалық қамтама.
сыз етудiң
модульдерiн өңдеу
және өзектi ету.
Берiлген байланыс
арналарына ақы тө.
леу. Деректep
берудiң республи.
калық желiсiнiң
телекоммуника.
циялық жабдықта.
рына қызмет көр.
сету. Informix
дерекқорының
басқару жүйесiн
қолдау жөнiндегi
жұмыстарды жүргiзу.
ROLAR-орталықтың
аппараттық-бағдарла.
малық кешенiн алып
жүру, жүйенiң тұрақты
жұмыс iстеуiн,
талдау құралдарының
уақтылы жаңартылуын
қамтамасыз ету,
Қазақстан Республи.
касы кеден органда.
рының қызметкерлерiн
оқыту.
_________________________________________________________________
3       002   Аумақты ор.  5580 бiрлiк мөлше.  Жыл      Қазақстан
гандардың    рінде бекiтiлген    ішінде   Республика.
аппараттары  штат санының лимитiне        сының Кеден.
сәйкес Қазақстан             дік бақылау
Республикасының              агенттігі
Кедендiк бақылау
агенттiгi аумақтық
бөлiмшелерiнiң орталық
аппаратын ұстау.
Бекiтiлген тиiстiлiк
нормативiне сәйкес 529
бiрлiк мөлшерiнде
автокөлiк ұстау және
жалға алу.
5070 дана мөлшерiнде
жеке қорғану затта.
рын сатып алу.
1216500 өздiгiнен
көшiретiн қағаздарда
кедендiк қатаң
есептiлiк бланкiлерiн
дайындау.
Кедендiк мөрлер мен
мөртаңбаларға арнал.
ған микроқарiптiк

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение деятельности центрального аппарата Агентства таможенного контроля Республики Казахстан и территориальных подразделений для достижения эффективного выполнения возложенных задач, реализация контрольных и фискальных функций таможенных органов Республики Казахстан, обновление теоретических и практических знаний должностных лиц таможенных органов Республики Казахстан, умений и навыков по образовательным программам в сфере профессиональной деятельности в соответствии с предъявляемыми квалификационными требованиями для эффективного выполнения своих должностных обязанностей и совершенствования профессионального мастерства.
5. Задачи бюджетной программы: содержание аппарата Агентства таможенного контроля Республики Казахстан и его территориальных подразделений. Подготовка и переподготовка кадров. Проведение таможенной экспертизы.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программ (подпрограмм)   !реали-!венные
п !рамм !прог-!рамм (под-!                         !зации !испол-
!     !рамм !программ) !                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   001        Обеспече-
ние дея-
тельности
уполно-
моченного
органа в
сфере та-
моженного
дела
2         001  Аппарат    Содержание центрального   В те-  Агент-
централь-  аппарата Агентства тамо-  чение  ство
ного       женного контроля Респуб-  года   таможен-
органа     лики Казахстан согласно          ного
утвержденному лимиту             контроля
штатной численности в            Респуб-
количестве 250 единиц.           лики
Содержание и аренда              Казах-
автотранспорта в коли-           стан
честве 10 единиц согласно
утвержденному нормативу
положенности.
Приобретение нормативно-
правовых актов:
- законов, Кодексов,
комментариев к ним 560
экземпляров, иной юриди-
ческой литературы 170
наименований по 40 экземп-
ляров;
- Товарной номенклатурой
внешне-экономической дея-
тельности ЕвроАзийского
Экономического Сообщества
- 10 знаков 596 экземпля-
ров;
- пояснения к Товарной
номенклатуре внешне-эко-
номической деятельности
ЕвроАзийского Экономичес-
кого Сообщества - 516 эк-
земпляров;
- алфавитно-предметных
указателей к Товарной
номенклатуре внешне-эконо-
мической деятельности
ЕвроАзийского Экономичес-
кого Сообщества - 512
экземпляров;
- каталогов "SUPERSCHWAKE"
- 200 экземпляров;
- справочной литературы
зарубежного издания - 60
бюллетеней, 4 журнала, 7
продуктов в режиме реаль-
ного времени, 6 баз дан-
ных, а также отчеты и
исследования по различным
областям энергетики,
нефти и газа.
Привлечение независимого
эксперта для осуществления
независимой экспертизы
соответствия таможенной
стоимости товаров, импор-
тируемых в Республику
Казахстан, их качеству и
количеству.
Организация публикаций
данных таможенной статис-
тики внешней торговли.
Проведение полиграфических
работ по выпуску печатных
изданий статистических
данных.
Техническое обслуживание
2000 рабочих мест (персо-
нальные компьютеры - 2000,
принтера и прочее перифе-
рийное оборудование -
более 1529 единиц), 103
маршрутизаторов активного
и пассивного сетевого
оборудования.
Оплата системно-техничес-
кой поддержки (сопровожде-
ние) 103 серверов баз
данных, обеспечение гаран-
тийного ремонта серверов
баз данных и служб.
Оплата технической под-
держки и ремонта техноло-
гического оборудования
серверных залов. Закупка
запасных частей и ремонт-
ных комплектов для вышед-
шего из строя оборудова-
ния.
Сопровождение прикладного
программного обеспечения
ТАИС, доработка и актуа-
лизация модулей приклад-
ного программного обеспе-
чения в соответствии с
законодательством Респуб-
лики Казахстан.
Оплата предоставленных
каналов связи.
Обслуживание телекоммуни-
кационного оборудования
Республиканской сети
передачи данных. Проведе-
ние работ по поддержке
системы управления баз
данных Informix.
Сопровождение аппаратно-
программного комплекса
ROLAP-центра, обеспечение
устойчивого функциониро-
вания системы, своевре-
менного обновления средств
аналитики, обучение сот-
рудников таможенных орга-
нов Республики Казахстан.
3         002  Аппараты   Содержание аппарата       В те-  Агент-
террито-   территориальных подразде- чение  ство
риальных   лений Агентства таможен-  года   таможен-
органов    ного контроля Республики         ного
Казахстан согласно утвер-        контроля
жденному лимиту штатной          Респуб-
численности в количестве         лики
5580 единиц.                     Казах-
Содержание и аренда авто-        стан
транспорта в количестве
529 единиц согласно
утвержденному нормативу
положенности.
Приобретение средств
индивидуальной защиты в
количестве 5070 штук.
Изготовление 1216500
таможенных бланков стро-
гой отчетности на само-
копирующейся бумаге.

қорғанысы бар 5 165
дана полимерлiк клише
дайындау.
_________________________________________________________________
4       007   Мемлекеттiк  Бекiтiлген бiлiкті. Жыл      Қазақстан
қызметшiлер. лікті көтеру жос.   ішінде   Республика.
дiң бiлiк.   парына сәйкес мем.           сының Кеден.
тiлiгiн арт. лекеттік қызметші.           дік бақылау
тыру         лердің біліктілігін          агенттігі
көтеру, оның iшiнде
мемлекеттiк тiлге
оқыту жөнiндегi
қызмет көрсету.
лердi сатып алу.
Бiлiктiлiктi көтеру
курстарынан өтетiн
мемлекеттiк қызмет.
шiлердiң жылдық
орташа саны - 1580.
_________________________________________________________________
5       008   Мемлекеттiк  Кеден ғимараттарын, Жыл      Қазақстан
органдардың  13 кеден бекетiн, 4 iшiнде   Республика.
ғимараттары  кедендік инфрақұры.          сының Кеден.
мен үй-      лым объектiлерiн             дік бақылау
жайларын     күрделi жөндеу.              агенттігі
күрделі
жөндеу
_________________________________________________________________
6       009   Мемлекеттiк  Мыналарды сатып алу: Жыл     Қазақстан
органдары    - жылжымалы радиоло. iшiнде  Республика.
материал.    гиялық зертхана - 1          сының Кеден.
дық-техника. жиынтық;                     дiк бақылау
лық жарақ.   - алып жүретiн гамма         агенттiгi
тандыру      спектрометр - 1
жиынтық;
- спектрометр-радио.
метр - 30 дана;
- радиометр-дозиметр
- 20 дана;
- микропроцессорлық
iздестiру дозиметр.
лерi - 50 дана;
- дербес дозиметрлер
- 50 дана.
Мынадай техникалық
кедендiк бақылау құ.
ралдарын сатып алу:
- тексеру техникасы
- 13 дана;
- техникалық iздестiру
құралдары - 70 дана;
- техникалық бiрдей.
лендiру құралдары
- 113 дана.
Мыналарды сатып алу
және құрастыру:
- бөлiнетiн және
радиоактивтiк мате.
риалдарды iздеудiң
стационарлық жүйелерi
- 4 жиынтық;
26 бiрлiк автомобиль.
дiк және 34 бiрлiк
еденге қойылатын
таразылар;
- 10 бiрлiк УҚТ
репитерлерi мен
ретрансляторлары;
- 90 бiрлiк ықшам
радиобайланыс
құралдары;
- 8 жиынтық ста.
ционарлық рентген.
телевизиялық
жабдықтap;
- 5 ықшам рентген
кешендерi;
- бiр рентгентеле.
визия қондырғысы;
- энергия ресурстарын
бақылаудың техника.
лық құралдары 58
дана;
CASI/ЕХВS бағдар.
ламасының шеңберiнде
АҚШ Yкiметi берген
ҚТ радиобайланысы.
ның 83 жиынтығын
құрастыру және iске
қосып жөндеу;
Инспекторлық кеңсе
жиhазы жиынтықтарын
- 760 дана, кеңсе
техникасы жиынтық.
тарын - 62 дана,
Шағын АТБ - 1
жиынтығын, сұйық
кристалды монитор -
10 бiрлiк сатып алу.
Аудио-бейне ақпара.
тты құжаттамалау
мен бақылаудың
техникалық құрал.
дарын сатып алу -
31 жиынтық;
"Астана - жаңа қала"
кеденi үшiн алаңы 34
шаршы метрлiк қызмет.
тiк үй-жай сатып алу;
Мыналарды сатып алу:
зертханалық жабдық -
56 жиынтық, автомат.
тандырылған бақылау
жүйесi - 3 бiрлiк.
Құны бiр бiрлiк үшiн
айлық есептiк көр.
сеткiштiң 40 еселiк
мөлшерiнен кем болмай.
тын өзге де тауар.
ларды сатып алу және
құрастыру.
_________________________________________________________________
7       101   Кинология    Кинологиялық орта.  Жыл      Қазақстан
орталығы     лық штат санының    ішінде   Республика.
лимитiне сәйкес 40           сының Кеден.
штат бiрлiгiн ұстау.         дік бақылау
Кинологтарды оқыту           агенттігі
және ұстау.
Мыналарды сатып алу:
- 200 жиынтық құрал-
жабдық;
- 10 жиынтық есiрткi
құралдарының алмас.
тырғыштары;
- 10 жиынтық жарылғыш
заттарды алмастыр.
ғыштар;
- бiр жиынтық жаттық.
тыру костюмi.
_________________________________________________________________

Изготовление 5 165 штук
полимерных клише с
микрошрифтовой защитой
для таможенных печатей
и штампов.
4         007  Повышение  Приобретение услуг по     В те-  Агент-
квалифи-   повышению квалификации    чение  ство
кации      должностных лиц таможен-  года   таможен-
государ-   ных органов согласно             ного
ственных   утвержденному плану повы-        контроля
служащих   шения квалификации, в том        Респуб-
числе обучение государст-        лики
венному языку. Среднего-         Казах-
довое количество долж-           стан
ностных лиц таможенных
органов, проходящих курсы
повышения квалификации -
1580.
5         008  Капиталь-  Капитальный ремонт зданий В те-  Агент-
ный ремонт таможни, 13 таможенных    чение  ство
зданий,    постов, 4 объектов тамо-  года   таможен-
помещений  женной инфраструктуры.           ного
и сооруже-                                  контроля
ний госу-                                   Респуб-
дарствен-                                   лики
ных орга-                                   Казах-
нов                                         стан
6         009  Мате-      Приобретение:             В те-  Агент-
риально-   - передвижной радиологи-  чение  ство
техничес-  ческой лаборатории - 1    года   таможен-
кое осна-  комплект;                        ного
щение      - гамма спектрометра пере-       контроля
государ-   носного - 1 комплект;            Респуб-
ственных   - спектрометра - радио-          лики
органов    метра - 30 штук;                 Казах-
- радиометра - дозиметра         стан
- 20 штук;
поисковых микропроцессор-
ных дозиметров - 50 штук;
- персональных дозиметров
- 50 штук.
Приобретение технических
средств таможенного
контроля:
- досмотровой техники - 13
штук;
- технических средств
поиска - 70 штук;
- технических средств
идентификации - 113 штук.
Приобретение и монтаж:
- стационарных систем
обнаружения делящихся и
радиоактивных материалов
- 4 комплекта;
- 26 единиц автомобильных
и 34 единиц напольных
весов;
- 10 единиц УКВ репитер и
ретрансляторов;
- 90 единиц портативных
средств радиосвязи;
- 8 комплектов стационар-
ного рентгенотелевизион-
ного оборудования;
- 5 портативных рентгенов-
ских комплексов;
- одной рентгенотелеви-
зионной установки;
- технических средств
контроля энергоресурсов
58 штук.
Монтаж и пуско-наладка 83
комплектов KB радиосвязи,
переданных Правительством
США в рамках программы
CASI/EXBS.
Приобретение инспектор-
ских комплектов офисной
мебели - 760 штук, комп-
лектов офисной техники -
62 штук, Мини АТС - 1
комплект, жидкокристалли-
ческий монитор - 10 еди-
ниц.
Приобретение технических
средств документирования
и контроля аудио-видео
информации - 31 комплект.
Приобретение служебного
помещения для таможни
"Астана жана кала" площа-
дью 34 квадратных метров.
Приобретение лабораторного
оборудования - 56 комплек-
тов, автоматизированной
системы контроля - 3 еди-
ниц.
Монтаж и приобретение
прочих товаров, стоимостью
менее 40-кратного размера
месячного расчетного
показателя за единицу.
7         101  Кинологи-  Содержание 40 штатных     В те-  Агент-
ческий     единиц в соответствии с   чение  ство
центр      лимитом штатной числен-   года   таможен-
ности Кинологического            ного
центра.                          контроля
Обучение и содержание            Респуб-
кинологов.                       лики
Приобретение:                    Казах-
- 200 комплектов снаряже-        стан
ния;
- 10 комплектов замените-
лей наркотических средств;
- 10 комплектов замените-
лей взрывчатых веществ;
- одного комплекта дресси-
ровочного костюма.

8       102   Кедендік     Жабдықтар, құралдар Жыл      Қазақстан
сараптама    және республикалық  ішінде   Республика.
жүргізу      семинарлар, конфе.           сының Кеден.
ренциялар үшiн үй-жай.       дік бақылау
ларды жалға алу.             агенттігі
Зертханаларды тiркеу
бoйынша жұмыстар
жүргiзу. Қазақстан
Республикасы өлшеу
құралдарын есепке
алудың мемлекеттiк
тiзiлiмiне 8 дана
құралдар жабдықтарды
енгiзу. 20 дана
құралдар мен жабдық.
тарды тексеру.
Мыналарды сатып алу:
- 120 атау зертханалық
жабдық;
- 120 атау құралдар,
шығыс материалдары,
қосалқы бөлшектер;
- ғылыми-техникалық
әдебиеттер;
- 1000 дана химиялық
реактивтер;
- 115 дана стандартты
зертханалық үлгiлер;
Инфроқызыл, ультро.
күлгiн, рентгенофлу.
ресценттiк спектро.
метрлердiң, хромато.
графтардың бағдар.
ламалық қамтамасыз
етiлуiн алып жүру;
Ғылыми-техникалық
басылымдарға жазылу.
Сертификациялық
сынақтарды жүргiзу
жөнiндегi орган
ретiнде зертханалар.
ды стандарт талап.
тарына сәйкестiкке
дайындауға арналған
рұқсат ету құжат.
тарын, прекурсор.
лармен, есірткі
заттарымен жұмыс
iстеуге арналған
лицензиялар алу.
Ағымдық жөндеу,
алып жүру, құрас.
тыру-жөндеу жұмыс.
тары, зертханалық
құралдарға, жабдық.
тарға және прекур.
сорларды, химикат.
тарды, радиоактивтi,
есiрткi заттарын
сақтау мен пайда.
лануға арналған
арнайы үй-жайларға,
оқу кластарына
техникалық қызмет
көрсету. Қазiргi
заманғы сараптама
әдiстерi бойынша
брошюралар мен
әдiстемелiктер
шығару жөнiндегi
баспаханалық
қызметтер.
Иондаушы сәулелену
көздерiн көму.
Оқу-әдiстемелiк
зертханалық
кластарды безен.
дiру, жарақтандыру.
Кiтапханалық қор.
лардың ғылыми-тех.
никалық ақпараттар,
стандарттар мен
госттар беру жөнiн.
дегi қызметтерiне
ақы төлеу. Сарап.
тама жүргiзу, сы.
намалар iрiктеу,
кедендiк тексеру
жөнiндегi оқу
бейне фильмдерiн
дайындау. Азық-тү.
лiк және азық-тү.
лiктiк емес тауар.
лар, мұнай өнiм.
дерi, автокөлiк
бойынша сараптама
әдiстерiне оқытуға
және олармен таны.
суға арналған ком.
пьютерлiк бағдар.
ламалар әзiрлеу.
Қызметкерлердi
Қазақстан Респуб.
ликасының Мемстан.
дартында аттеста.
циялар мен аккре.
дитациялар, бiлiк.
тiлiгiн көтерудi
жүргiзу кезiнде
рұқсаттар мен
лицензиялар ныса.
насына оқыту және
тағлымдамадан
өткiзу.
Қазақстан Респуб.
ликасының Мем.
стандартында
сынақтар әдiсте.
мелерiн аттеста.
циялау.
Радиоизотоптық
құралдармен және
рентгендiк техни.
камен жұмыс iстеу.
ге арналған
лицензиялар,
сертификаттар алу.
Қазақстан
Республикасы
кеден орган.
дарының лауазымды
адамдарын лицен.
зиялар, сертификат.
тар алуға арнап
оқыту.
Ақпараттық сайт
құру жөнiндегi
қызметтер және
ақпараттық тех.
нологияларға
қызмет көрсету.
_________________________________________________________________

8         102  Проведение Аренда помещений для обо- В те-  Агент-
таможенной рудования, приборов и     чение  ство
экспертизы проведения республикан-   года   таможен-
ских семинаров, конферен-        ного
ций. Проведение работ по         контроля
аккредитации лабораторий.        Респуб-
Внесение в Государствен-         лики
ный реестр учета средств         Казах-
измерений Республики             стан
Казахстан приборов и обо-
рудования - 8 штук.
Поверка приборов и обору-
дования - 20 штук.
Приобретение:
- 120 наименований лабо-
раторного оборудования;
- 120 наименований прибо-
ров, расходных материалов,
запасных частей;
- научно-технической
литературы;
- 1000 штук химических
реактивов;
- 115 штук стандартных
лабораторных образцов.
Сопровождение программного
обеспечения инфрокрасных,
ультрофиолетовых, рентге-
нофлуресцентных спектро-
метров, хроматографов.
Подписка на научно-техни-
ческие издания.
Получение разрешительных
документов на подготовку
лабораторий на соответст-
вие требованиям стандарта
как органа по проведению
сертификационных испыта-
ний, лицензии для работы
с прекурсорами, наркоти-
ческими веществами.
Текущий ремонт, сопровож-
дение, монтажно-наладочные
работы, техобслуживание
лабораторных приборов,
оборудования и специальных
помещений для хранения и
использования прекурсоров,
химикатов, радиоактивных,
наркотических веществ,
учебных классов.
Полиграфические услуги по
изданию брошюр и методик
по современным методам
экспертиз.
Захоронение источников
ионизирующего излучения.
Оформление, оснащение
учебно-методических лабо-
раторных классов. Оплата
услуг библиотечных фондов
по предоставлению научно-
технической информации,
стандартов и ГОСТов.
Изготовление учебных
видеофильмов по проведению
экспертизы, отбора проб,
таможенному досмотру. Раз-
работка компьютерных прог-
рамм для обучения и озна-
комления с методами экс-
пертиз по продовольствен-
ным и непродовольственным
товарам, нефтепродуктам,
автотранспорту.
Обучение и стажировка
сотрудников в Госстандарте
Республики Казахстан на
предмет получения допусков
и лицензий при проведении
аттестации и аккредитации,
повышения квалификации.
Аттестация методик испыта-
ний в Госстандарте Респуб-
лики Казахстан.
Получение лицензии, серти-
фикатов на работы с радио-
изотопными приборами и
рентгеновской техникой.
Проведение обучения долж-
ностных лиц таможенных
органов Республики Казах-
стан для получения лицен-
зии, сертификатов. Услуги
по созданию информацион-
ного сайта и обслуживание
информационных технологий.
-------------------------------------------------------------------

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Қазақстан Республикасының Кедендiк бақылау агенттiгiне жүктелген функцияларды сапалы және уақтылы орындау, кедендiк бақылаудың тиiмдiлiгi мен сапасын, Қазақстан Республикасы мемлекеттiк шекарасының қауiпсiздiгi мен қорғалуын қамтамасыз ету. Кәсiптiк деңгейдi көтеру және қазiргi заманғы экономикалық жағдайларға сәйкес Қазақстан Республикасының Кедендiк бақылау агенттiгiн жоғары бiлiктi кадрлармен қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
407-қосымша
619 - Қазақстан Республикасының Кедендiк бақылау агенттiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
""КААЖ" кедендiк ақпараттық жүйесiн дамыту"
деген 002 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
Паспорты
1. Құны: 256513 мың теңге (екi жүз елу алты миллион бес жүз он үш мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 8 мамырдағы  Заңы ; "Қазақстан Республикасының кеден қызметiн дамытудың 2004-2006 жылдарға арналған бағдарламасын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 3 қазандағы N 1019  қаулысы ; "Кеден органдарын автоматтандыру туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң 1996 жылғы 7 қазандағы N 472-ө  өкiмi .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасы кеден қызметiнiң Кедендiк автоматтандырылған ақпараттық жүйесiн жаңарту және дамыту, жаңа кедендiк ақпараттық технологиялар енгiзу, кеден алымдары мен төлемдерiнiң бюджетке аударымдарын арттыру мақсатында кедендiк ресiмдеу процестерiн автоматтандыру, сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес, жүк декларациялары электронды көшiрмелерiнiң деректер қорын орталықтандырып қалыптастыру, қалыптасқан қорлардың негiзiнде Қазақстан Республикасы сыртқы саудасының статистикасын жүргiзу, Қазақстан Республикасының кеден органдары қызметiнiң мүдделi министрлiктер мен ведомстволарға ұсынуға арналған негiзгi көрсеткiштерiнiң мониторингi.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: кедендік автоматтандырылған ақпараттық жүйеге ақпараттық технологияларды енгiзу, кедендiк автоматтандырылған ақпараттық жүйенi одан әрi дамыту.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
_________________________________________________________________
N  Бағ. Кiшi  Кiшi бағдар.  Бағдарламаны iске  Іске    Жауапты
п/ дар. бағ.  ламалардың    асыру жөнiндегi    асыру   орындау.
п  лама дарла атауы         іс-шаралар         мерзімі шылар
коды ма
коды
_________________________________________________________________
1   2     3          4              5                6        7
_________________________________________________________________

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: качественное и своевременное выполнение возложенных на Агентство таможенного контроля Республики Казахстан функций, обеспечение эффективности и качества таможенного контроля, безопасности и защиты государственной границы Республики Казахстан. Повышение профессионального уровня и обеспечение Агентства таможенного контроля Республики Казахстан высокопрофессиональными квалифицированными кадрами в соответствии с современными экономическими условиями.
Приложение 407
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
619 Агентство таможенного контроля
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 002
"Развитие таможенной информационной системы "ТАИС"
на 2004 год
1. Стоимость: 256513 тысяч тенге (двести пятьдесят шесть миллионов пятьсот тринадцать тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 8 мая 2003 года "Об информатизации", постановление Правительства Республики Казахстан от 3 октября 2003 года N 1019 "Об утверждении Программы развития таможенной службы Республики Казахстан на 2004-2006 годы", распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 7 октября 1996 года N 472-р "Об автоматизации таможенных органов".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: Модернизация и развитие Таможенной автоматизированной информационной системы таможенной службы Республики Казахстан, внедрение новых таможенных информационных технологий, автоматизация процессов таможенного оформления с целью повышения отчислений таможенных сборов и платежей в бюджет, борьба с коррупцией, централизованное формирование баз данных электронных копий грузовых деклараций, ведение на основе формируемых баз статистики внешней торговли Республики Казахстан, мониторинг основных показателей деятельности таможенных органов Республики Казахстан для предоставления заинтересованными министерствам и ведомствам.
5. Задачи бюджетной программы: Внедрение информационных технологий в таможенную автоматизированную информационную систему, дальнейшее развитие таможенной автоматизированной информационной системы.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программ (подпрограмм)   !реали-!венные
п !рамм !прог-!рамм (под-!                         !зации !испол-
!     !рамм !программ) !                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------

1  002        "КААЖ" ке.    Кеден органдарында  Жыл     Қазақстан
дендiк        200 жұмыс орны мөл. iшiнде  Республика.
ақпараттық    шерiнде қосымша             сының Кеден.
жүйесін       жергiлiктi есептеу          дiк бақылау
дамыту        желiлерін құру.             агенттiгi
Мыналарды сатып алу:
дербес компьютерлер
- 140 бiрлiк;
үздiксiз қуат беру
көздерi - 140 бiрлiк;
басу қондырғылары
- 53 дана;
серверлер - 23
жиынтық;
радиокөпiрлер -
10 жиынтық;
белсендi желiлiк
жабдықтар -
10 жиынтық;
ақпараттық қауiп.
сiздiктi қамтама.
сыз ету жөнiндегi
бағдарламалық
өнiм - 1000 лицен.
зия;
"Лука бюджет"
бағдарламалық
қамтамасыз ету
- 31 жиынтық;
ақпаратты сақтау
жәнe желiнiң
қауiпсiздiгi
үшiн лицензиялық
бағдарламалық
қамтамасыз ету
- 1 жиынтық;
"Электронды
кеден" ақпарат.
тық жүйесiн
құруға арналған
техникалық тап.
сырма әзiрлеу;
"Сыртқы сауданың
статистикасы,
талдау, статистика
деректерiне қол
жеткiзудi ұйым.
дастыру" бiрiк.
тiрiлген ақпарат.
тық жүйесiнiң
тәжiрибелiк
жобасын жасау
және енгiзу;
Деректердi жария.
лау жүйесiн жасау
және енгiзу, КААЖ
құрамдас бөлiктерiн
әзiрлеу және енгiзу.
_________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: КААЖ жүйелiк-техникалық тұғырнамасының сенiмдiлiгi мен өнiмдiлiгiн арттыру, статистикалық деректердiң сенiмдiлiгi мен талдау шешiмдерiнiң сапасын арттыру үшiн жаңа кедендiк ақпараттық технологияларды енгiзу, мемлекеттiк басқару органдарына арналған статистикалық деректерге автоматтандырылған қол жеткiзудi ұйымдастыру, КААЖ қолданбалы бағдарламалық қамтамасыз етудiң функционалдық мүмкiндiктерiн кеңейту.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
408-қосымша
Ескерту. 408-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.08.12. N 847  қаулысымен .
619 - Қазақстан Республикасының Кeдендiк бақылау агенттiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Кедендiк бақылау және кедендiк инфрақұрылым объектiлерiн салу" деген 004 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
Паспорты
1. Құны: 2821350 мың теңге (екi миллиард сегiз жүз жиырма бiр миллион үш жүз елу мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 5 сәуiрдегi Кеден  кодексi .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасының бүкiл периметрi бойынша шекара маңындағы басым кеден бекеттерiн және кедендiк инфрақұрылым объектiлерiн дамыту, халықаралық тасымалдарға қызмет көрсету құрылымын жетiлдiру.

1   002        Развитие   Создание дополнительных   В те-  Агент-
таможенной локальных вычислительных  чение  ство
информа-   сетей в количестве 200    года   таможен-
ционной    рабочих мест в таможенных        ного
системы    органах.                         контроля
"ТАИС"     Приобретение:                    Респуб-
персональных компьютеров         лики
- 140 единиц;                    Казах-
источников бесперебойного        стан
питания - 140 единиц;
печатающих устройств -
53 штуки;
серверов - 23 комплектов;
радиомостов - 10 комплек-
тов;
активного сетевого обору-
дования - 10 комплектов;
программного продукта по
обеспечению информацион-
ной безопасности - 1000
лицензий;
программного обеспечения
"Лука бюджет" - 31 комп-
лектов;
лицензионного программного
обеспечения для защиты
информации и безопасности
сети - 1 комплект.
Разработка технического
задания на создание инфор-
мационной системы "элек-
тронная таможня".
Создание и внедрение
пилотного проекта интегри-
рованной информационной
системы "Статистика, ана-
лиз, организация доступа
к данным статистики внеш-
ней торговли".
Создание и внедрение сис-
темы опубликования данных,
разработка и внедрение
компонентов ТАИС.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Повышение надежности и производительности системно-технической платформы ТАИС, внедрение новых таможенных информационных технологий для повышения достоверности статистических данных и качества аналитических решений, организация автоматизированного доступа к статистическим данным для органов государственного управления, расширения функциональных возможностей прикладного программного обеспечения ТАИС.
Приложение 408
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
619 Агентство таможенного контроля
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 004
"Строительство объектов таможенного контроля
и таможенной инфраструктуры" на 2004 год
1. Стоимость: 2821350 тысяч тенге (два миллиарда восемьсот двадцать один миллион триста пятьдесят тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Таможенный кодекс Республики Казахстан от 5 апреля 2003 года.
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: развитие приоритетных приграничных таможенных постов по всему периметру таможенной границы Республики Казахстан и объектов таможенной инфраструктуры, совершенствование структуры обслуживания международных перевозок.

5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Қазақстан Республикасының шекарасында өткiзу пункттерi мен кедендiк инфрақұрылым объектiлерiнiң, оның iшiнде кедендiк темiржол терминалдарының құрылысын салу және жайластыру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
_________________________________________________________________
N  Бағ. Кiшi  Кiшi бағдар.  Бағдарламаны iске  Іске    Жауапты
п/ дар. бағ.  ламалардың    асыру жөнiндегi    асыру   орындау.
п  лама дарла атауы         іс-шаралар         мерзімі шылар
коды ма
коды
_________________________________________________________________
1   2     3          4              5                6        7
_________________________________________________________________
1  004        Кедендiк      "2004 жылға арнал. Жыл      Қазақстан
бақылау және  ған республикалық  iшiнде   Республика.
кедендiк      бюджет туралы"              сының
инфрақұрылым  Қазақстан Республи.         Кедендiк
объектiлерiн  касының Заңын               бақылау
салу          iске асыру туралы"          агенттiгi
Қазақстан Респуб.
ликасы Үкiметiнiң
2003 жылғы 12 жел.
тоқсандағы N 1260
қаулысына 2-қосым.
шаға сәйкес тiзбе
бойынша және
сомалардың шегiн.
дегi инвестициялық
жобаларды мыналар
бойынша iске асыру:
1. Алматы облысын.
дағы "Достық" стан.
циясында "Достық"
халықаралық кеден.
дiк темiржол тер.
миналының құрылысын
салу (жұмыс жоба.
сына мемлекеттiк
сараптаманың 2002
жылғы 26.08 N 7-
340/2002 қоры.
тындысы, Құрылыс
iстерi жөнiндегi
комитеттiң 2002
жылғы 24.09 N 287
ПИP бұйрығы);
2. Мынадай:
- Шығыс Қазақстан
облысының "Ауыл";
- Павлодар облы.
сының "Шарбақты";
- Оңтүстiк Қазақ.
стан облысының
"Ғани Мұратбаев";
- Қостанай облы.
сының "Обаған";
- Солтүстiк
Қазақстан облы.
сының "Қарақоға"
бiрыңғай бақылау
-өткiзу пункт.
терiнiң құрылысын
caлу;
3. Кеден бекет.
терiн электрмен
жабдықтау:
- Павлодар облы.
сының "Ертiс"
(жұмыс жобасына
мемлекеттiк
сараптаманың 2003
жылғы 14.01 N 16
-25/03 қорытындысы);
- Павлодар облысы.
ның "Найза" (жұмыс
жобасына мемлекеттiк
сараптаманың 2003
жылғы 14.01 N 16-
26/03 қорытындысы);
4. Маңғыстау облы.
сының Ақтау қаласында
10 итке арналған
питомниктiң құрылысын
салу (жұмыс жобасына
мемлекеттiк сарапта.
маның 2003 жылғы
11.03 N 15-43/03
қорытындысы);
5. Астана қаласында
100 орындық жатақха.
наның құрылысын салу
(жұмыс жобасына
мемлекеттiк сарап.
таманың 2003 жылғы
14.01 номерсiз
қорытындысы);
6. Алматы облысы
"Достық" кеденiнiң
кеден қызметi қызмет.
керлерiне арналған
тұрғын үйдiң құрылы.
сын салу.
7. Алматы қаласында
оқу-әдiстемелiк орта.
лықтың құрылысын салу
(жұмыс жобасына
мемлекеттiк сарапта.
маның 2003 жылғы
25.121 номерсiз
қорытындысы).

5. Задачи бюджетной программы: строительство и обустройство пунктов пропуска на границе Республики Казахстан и объектов таможенной инфраструктуры, в том числе таможенных железнодорожных терминалов.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программ (подпрограмм)   !реали-!венные
п !рамм !прог-!рамм (под-!                         !зации !испол-
!     !рамм !программ) !                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   004        Строи-     Реализация инвестиционных В те-  Агент-
тельство   проектов по перечню и в   чение  ство
объектов   пределах сумм согласно    года   таможен-
таможен-   приложению 2 к постанов-         ного
ного       лению Правительства Рес-         контроля
контроля   публики Казахстан от 12          Респуб-
и тамо-    декабря 2003 года N 1260         лики
женной     "О реализации Закона Рес-        Казах-
инфра-     публики Казахстан "О рес-        стан
структуры  публиканском бюджете на
2004 год" в соответствии
с утвержденной в установ-
ленном порядке проектно-
сметной документацией на
мероприятия по:
1. Строительству междуна-
родного железнодорожного
таможенного терминала
"Достык" на станции
"Дружба" в Алматинской
области (заключение гос-
экспертизы к рабочему
проекту N 7-340/2002
от 26.08.2002 года, приказ
Комитета по делам строи-
тельства N 287 ПИР от
24.09.2002 года);
2. Строительству единых
контрольно-пропускных
пунктов:
- "Ауыл" Восточно-Казах-
станской области;
- "Шарбакты" Павлодарской
области;
-"Гани Муратбаева" Южно-
Казахстанской области;
- "Убаган" Костанайской
области;
- "Каракога" Северо-
Казахстанской области;
3. Электроснабжению тамо-
женных постов:
- "Ертыс" Павлодарской
области (заключение гос-
экспертизы к рабочему
проекту N 16-25/03 от
14.01.2003 года);
- "Найза" Павлодарской
области (заключение гос-
экспертизы к рабочему
проекту N 16-26/03 от
14.01.2003 года);
4. Строительству питомни-
ка на 10 собак в г. Актау
Мангистауской области
(заключение госэкспертизы
к рабочему проекту
N 15-43/03 от 11.03.2003
года);
5. Строительству общежития
на 100 мест в г. Астана
(заключение госэкспертизы
к рабочему проекту б/н
от 25.12.2003 года);
6. Строительству жилья для
работников таможенной
службы таможни "Достык"
Алматинской области;
7. Строительство учебно-
методического центра в
г. Алматы (заключение гос-
экспертизы к рабочему
проекту б/н от 25.12.2003
года);

8. Шығыс Қазақстан
облысының "Бақты"
кеденi кедендiк
ресiмдеу залының
құрылысын салу
(жұмыс жобасына
мемлекеттiк сарап.
таманың 2003 жылғы
5.11 N 9c-76/03
қорытындысы).
9. Ақтөбе - Кедендiк
ресiмдеу орталығы"
кеден бекетiнің
құрылысын салу"
(жұмыс жобасына
мемлекеттiк сараптама.
ның 2003 жылғы
28 қарашадағы
N 6-506/03 қорытындысы).
10. Алматы облысы
"Достық" кеденiнiң
тексеру алаңы мен
уақытша сақтау
қоймасының құры.
лысын салу.
11. Астана қаласындағы
кеден бекетінің -
Кедендiк ресiмдеу
орталығының құрылысын
аяқтау" (жұмыс жобасына
мемлекеттiк сараптаманың
2004 жылғы 23 сәуiрдегі
N 2-163/04 қорытындысы).
12. Павлодар қаласындағы
кеден бекетiне - Кедендiк
ресiмдеу орталығына
жапсаржайдың құрылысын
салу" (сметалық құжаттама
бойынша мемлекеттiк
сараптаманың 2004 жылғы
13 сәуiрдегi N 16-111/04
қорытындысы).
_________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Шығыс Қазақстан облысының "Ауыл", Оңтүстiк Қазақстан облысының "Ғани Мұратбаев", Қостанай облысының "Обаған", Солтүстiк Қазақстан облысының "Қарақоға", Павлодар облысының "Шарбақты" 5 бiрыңғай бақылау-өткiзу пункттерiнiң, Шығыс Қазақстан облысының "Бақты" кеденi кедендiк ресiмдеу залының, Маңғыстау облысының Ақтау қаласындағы қызметтiк иттерге арналған питомниктiң, Астана қаласында 100 орындық жатақхананың, Алматы облысы "Достық" кеденiнiң тексеру алаңы мен уақытша сақтау қоймасының, Астана қаласындағы кеден бекетiнiң - Кедендiк ресiмдеу орталығының, Павлодар қаласындағы кеден бекетiне - Кедендiк ресiмдеу орталығына жапсаржайдың құрылысын салуды аяқтау және пайдалануға беру. Павлодар облысының 2 "Ертiс", "Найза" кеден бекеттерiн электрлендiру.
Алматы облысының "Достық" кеденiнде тұрғын үйдiң құрылысын салу бойынша (сметалық құнының 50%), Алматы қаласында оқу-әдiстемелiк орталықтың құрылысын салу бойынша (сметалық құнының 50%), Алматы облысының "Достық" станциясында халықаралық "Достық" кедендiк темiржол терминалының құрылысын салу бойынша (сметалық құнының 70%), Ақтөбе - Кедендiк ресiмдеу орталығы" кеден бекетiнiң құрылысын салу бойынша" (сметалық құнының 75%) құрылыс-құрастыру жұмыстарының көлемiн орындау.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
409-қосымша
Ескерту. 409-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.01.12. N 197AB  қаулысымен .
619 - Қазақстан Республикасының Кедендiк бақылау агенттiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Нашақорлық пен есiрткi бизнесiне қарсы күрес"
деген 104 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
Паспорты

8. Строительство зала
таможенного оформления
таможни "Бахты" Восточно-
Казахстанской области
(заключение госэкспертизы
к рабочему проекту
N 9с-76/03 от 5.11.2003
года);
9. Строительство таможенного
поста "Актобе - Центр
таможенного оформления"
(заключение госэкспертизы к
рабочему проекту N 6-506/03
от 28 ноября 2003 года);
10. Строительство досмот-
ровой площадки и склада
временного хранения та-
можни "Достык" Алматинской
области.
11. Завершение строительства
таможенного поста - Центр
таможенного оформления в
городе Астана" (заключение
госэкспертизы к рабочему
проекту N 2-163/04 от 23
апреля 2004 года);
12. Строительство пристройки
к таможенному посту - Центр
таможенного оформления в
городе Павлодаре" (заключение
госэкспертизы по сметной
документации N 16-111/04 от
13 апреля 2004 года).
------------------------------------------------------------------- <*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 12 августа 2004 г. N 847 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: завершение и ввод в эксплуатацию 5 единых контрольно-пропускных  пунктов: "Ауыл" Восточно-Казахстанской области, "Гани Муратбаева" Южно-Казахстанской области, "Убаган" Костанайской области, "Каракога" Северо-Казахстанской области, "Шарбакты" Павлодарской области, зала таможенного оформления таможни "Бахты" Восточно-Казахстанской области, питомника для служебных собак в г. Актау Мангистауской области, общежития на 100 мест в г. Астана, досмотровой площадки и склада временного хранения таможни "Достык" Алматинской области, таможенного поста - Центр таможенного оформления в городе Астане, пристройки к таможенному посту - Центр таможенного оформления в городе Павлодаре. Электрофикация 2-х таможенных постов "Ертыс", "Найза" Павлодарской области.
Выполнение объемов строительно-монтажных работ по строительству жилья на таможне "Достык" Алматинской области (50 % от сметной стоимости), по строительству учебно-методического центра в г. Алматы (50% от сметной стоимости), по строительству международного железнодорожного таможенного терминала "Достык" на станции "Дружба" Алматинской области (70 % от сметной стоимости), по строительству таможенного поста "Актобе - Центр таможенного оформления" (75 % от сметной стоимости). <*>
Сноска. В пункт 7 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 12 августа 2004 г. N 847 .
Приложение 409
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
619 Агентство таможенного контроля
Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 104
"Борьба с наркоманией и наркобизнесом"
на 2004 год

1. Құны: 16930 мың теңге (он алты миллион тоғыз жүз отыз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Қазақстан - 2030. Барлық қазақстандықтардың өсiп-өркендеуi, қауiпсiздiгi және әл-ауқатының артуы" Президенттiң Қазақстан халқына 1997 жылғы 10 қазандағы  Жолдауы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2000 жылғы 16 мамырдағы N 394  Жарлығымен бекiтiлген Қазақстан Республикасында нашақорлыққа және есiрткi бизнесiне қарсы күрестiң 2001-2005 жылдарға арналған стратегиясы; "Есiрткi, психотроптық заттар, прекурсорлар және олардың заңсыз айналымы мен терiс пайдаланылуына қарсы iс-қимыл шаралары туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 10 шiлдедегi  Заңы ; "Қазақстан Республикасында нашақорлыққа қарсы күрестiң 2001-2005 жылдарға арналған басым iс-шараларының жоспарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 2 ақпандағы N 176  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасында нашақорлыққа және есiрткi бизнесiнiң одан әрi таралуына қарсы мемлекеттiк және қоғамдық iс-қимыл жүйесiнiң негiзгi буындарын нығайту, кеден органдарын техникалық жағынан жарақтандыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: есiрткi құралдарының, психотроптық заттардың және прекурсорлардың контрабандасын анықтау нысанасына кедендiк тексерудiң сапасын жақсарту.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
_________________________________________________________________
N  Бағ. Кiшi  Кiшi бағдар.  Бағдарламаны iске  Іске    Жауапты
п/ дар. бағ.  ламалардың    асыру жөнiндегi    асыру   орындау.
п  лама дарла атауы         іс-шаралар         мерзімі шылар
коды ма
коды
_________________________________________________________________
1   2     3          4              5                6        7
_________________________________________________________________
1  104        Нашақорлық    Мыналарды сатып    Жыл      Қазақстан
пен есiрткi   алу:               iшiнде   Республика.
бизнесiне     - "Шмель-240                сының
қарсы күрес   ТВ" рентген-теле.           Кедендiк
визиялық кешенi             бақылау
- 2 жиынтық;                агенттiгi
- рентгендiк тек.
серу техникасы
- 1 жиынтық;
- жылу арқылы көру
детекторы - 1
жиынтық;
- түнде көру құралы
- 1 жиынтық.
_________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Қазақстан Республикасының ұлттық қауiпсiздiгiн нығайту, кедендiк бақылаудың сапасын жақсарту.

1. Стоимость: 16930 тысяч тенге (шестнадцать миллионов девятьсот тридцать тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Послание Президента страны народу Казахстана "Казахстан-2030. Процветание, безопасность и улучшение благосостояния всех казахстанцев" от 10 октября 1997 года; Указ Президента Республики Казахстан от 16 мая 2000 года N 394 "О Стратегии борьбы с наркоманией и наркобизнесом в Республике Казахстан на 2001-2005 годы; Закон Республики Казахстан от 10 июля 1998 года "О наркотических средствах, психотропных веществах, прекурсорах и мерах противодействия их незаконному обороту и злоупотреблению ими"; постановление Правительства Республики Казахстан от 2 февраля 2001 года N 176 "Об утверждении Плана приоритетных мероприятий борьбы с наркоманией в Республике Казахстан на 2001-2005 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: укрепление основных звеньев системы эффективного государственного и общественного противодействия дальнейшему распространению наркомании и наркобизнеса в Республике Казахстан, техническое оснащение таможенных органов.
5. Задачи бюджетной программы: улучшение качества таможенного досмотра на предмет выявления контрабанды наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программ (подпрограмм)   !реали-!венные
п !рамм !прог-!рамм (под-!                         !зации !испол-
!     !рамм !программ) !                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   104        Борьба с   Приобретение:             В те-  Агент-
наркома-   - рентгено-телевизионного чение  ство
нией и     комплекса "Шмель-240      года   таможен-
наркобиз-  ТВ" - 2 комплекта;               ного
несом      - досмотровой рентгенов-         контроля
ской техники - 1 комплект.       Респуб-
- тепловизионный детектор        лики
- 1 комплект;                    Казах-
- прибор ночного видения         стан
- 1 комплект
------------------------------------------------------------------- <*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 1 декабря 2004 г. N 197ав .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: укрепление национальной безопасности Республики Казахстан, улучшения качества таможенного контроля.