2006 жылға арналған республикалық бюджеттік бағдарламалардың паспорттарын бекіту туралы (Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі)
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 12 желтоқсандағы N 1235 Қаулысы (үзінді)
Қазақстан Республикасының 2004 жылға 24 сәуірдегі Бюджет  кодексіне  сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналардың:
175, 176, 177, 177-1, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197-қосымшаларға сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің;
2. Осы қаулы 2006 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
175-ҚОСЫМША
Ескерту. 175-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің  2006.12.22.  N 470р  қаулысымен.
217 - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2006 жылға арналған
"Мемлекеттік бюджеттің атқарылуын және оның атқарылуына
бақылауды қамтамасыз ету"
деген 001 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 25999350 мың теңге (жиырма бес миллиард тоғыз жүз тоқсан тоғыз миллион үш жүз елу мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б  қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы Кодексінің (Салық кодексі)  21,   373 368 397 531-баптары ; "Ақша төлемі мен аударымы туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 29 маусымдағы Заңының  13-бабы ; "Этил спирті және алкоголь өнімін өндіру мен айналымын мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 16 шілдедегі  Заңы ; "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметшілерін қайта даярлау және олардың біліктілігін арттыру ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2004 жылғы 11 қазандағы N 1457  Жарлығы ; "Лицензиялау туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1995 жылғы 29 желтоқсандағы N 1894  қаулысы ; "Қазынашылықты жаңарту жобасын іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998 жылғы 16 қазандағы N 1059 қаулысы; "Қазақстан Республикасы кеден органдарының лауазымды адамдарының нысанды киімі мен айырым белгілерінің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 12 тамыздағы N 1247  қаулысы ; "Қазақстан Республикасының аумағында автомобиль тасымалдарына бірыңғай мемлекеттік бақылау жүйесін құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 8 қыркүйектегі N 1358  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Мемлекеттік кіріс министрлігі Кеден комитетінің "Кинологиялық орталығы" мемлекеттік мекемесін құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 15 ақпандағы N 230  қаулысы ; "Халықаралық іскерлік операцияларда трансферттік бағалар қолдану кезінде мемлекеттік бақылауға жататын тауарлардың жекелеген түрлеріне рыноктағы бағалары бойынша ресми ақпарат көздерінің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 9 маусымдағы N 788  қаулысы ; "Жеке кәсіпкерлерді мемлекеттік тіркеу үшін алым ставкаларын, жеке кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 6 желтоқсандағы N 1586  қаулысы ; "Республикалық мониторингке жататын салық төлеушілердің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 22 тамыздағы N 850  қаулысы ; "Қазақстан Республикасының кеден қызметін дамытудың 2004-2006 жылдарға арналған бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 3 қазандағы N 1019  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитетінің кейбір мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 29 қазандағы N 1127  қаулысы ; Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қазынашылық комитетінің кейбір мәселелері Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 29 қазандағы N 1129  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитетінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 29 қазандағы N 1133  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитетінің мемлекеттік мекемелерін құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 31 желтоқсандағы N 1470  қаулысы .

Об утверждении паспортов республиканских бюджетных программ на 2006 год (Министерство финансов Республики Казахстан)
Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2005 года N 1235 (выписка)
В соответствии с  Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить паспорта республиканских бюджетных программ на 2006 год:
Министерства финансов Республики Казахстан согласно приложениям  175 176 177 177-1,   178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 ;
2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2006 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
ПРИЛОЖЕНИЕ 175
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
217 - Министерство финансов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
001 "Обеспечение исполнения и контроля
за исполнением государственного бюджета"
на 2006 год
1.  Стоимость: 25999350 тысяч тенге (двадцать пять миллиардов девятьсот девяносто девять миллионов триста пятьдесят тысяч тенге).  <*>
Сноска. В пункт 1 внесены изменения постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470б .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   статьи 21 373 368 397 ,   531 Кодекса Республики Казахстан от 12 июня 2001 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс)";  статья 13 Закона Республики Казахстан от 29 июня 1998 года "О платежах и переводах денег";  Закон Республики Казахстан от 16 июля 1999 года "О государственном регулировании производства и оборота этилового спирта и алкогольной продукции";  Указ Президента Республики Казахстан от 11 октября 2004 года N 1457 "Об утверждении Правил переподготовки и повышения квалификации государственных служащих Республики Казахстан";  постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 1995 года N 1894 "О реализации Закона Республики Казахстан "О лицензировании";  постановление Правительства Республики Казахстан от 16 октября 1998 года N 1059 "О реализации Проекта Модернизации Казначейства";  постановление Правительства Республики Казахстан от 12 августа 2000 года N 1247 "Об утверждении перечня форменной одежды и знаков различия должностных лиц таможенных органов Республики Казахстан";  постановление Правительства Республики Казахстан от 8 сентября 2000 года N 1358 "О создании единой государственной системы контроля за автомобильными перевозками на территории Республики Казахстан";  постановление Правительства Республики Казахстан от 15 февраля 2001 года N 230 "О создании государственного учреждения "Кинологический центр" Таможенного комитета Министерства государственных доходов Республики Казахстан";  постановление Правительства Республики Казахстан от 9 июня 2001 года N 788 "Об утверждении перечня официальных источников информации по рыночным ценам на отдельные виды товаров, подлежащих государственному контролю при применении трансфертных цен в международных деловых операциях";  постановление Правительства Республики Казахстан от 6 декабря 2001 года N 1586 "Об утверждении ставок сбора за государственную регистрацию индивидуальных предпринимателей, формы свидетельства о государственной регистрации индивидуального предпринимателя";  постановление Правительства Республики Казахстан от 22 августа 2003 года N 850 "Об утверждении перечня налогоплательщиков, подлежащих республиканскому мониторингу";  постановление Правительства Республики Казахстан от 3 октября 2003 года N 1019 "Об утверждении Программы развития таможенной службы Республики Казахстан на 2004-2006 годы";  постановление Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2004 года N 1127 "Некоторые вопросы Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан";  постановление Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2004 года N 1129 "Некоторые вопросы Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан";   постановление Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2004 года N 1133 "Вопросы Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан";  постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2004 года N 1470 "О создании государственных учреждений Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан".

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : мемлекеттік бюджетті атқару, кедендік бақылау, бюджетке салықтарды түсіруді және басқа да міндетті түсімдерді түсіруді қамтамасыз ету саласындағы бақылау-қадағалау және фискалды функциялар, мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына міндетті зейнетақы жарналары мен әлеуметтік аударымдарды аударудың толықтығы және уақтылығы, ішкі қаржылық бақылау мен мемлекеттік сатып алу, темекі бұйымдарын, этил спирті мен алкоголь өнімдерін, мұнай өнімдерінің жекелеген түрлерін өндіруді және айналымын мемлекеттік реттеу, банкроттық (банктерді және сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарын қоспағанда), борышкерді таратудың соттан тыс рәсімі саласында мемлекеттік саясатты қалыптастыруды және іске асыруды қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : Мемлекеттік бюджетті атқару, бюджеттік есепке алу, кедендік, салықтық бақылау, ішкі қаржылық бақылау мен мемлекеттік сатып алу, темекі бұйымдарын, этил спирті мен алкоголь өнімдерін, мұнай өнімдерінің жекелеген түрлерін өндіруді және айналымын мемлекеттік реттеу, банкроттық (банктерді және сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарын қоспағанда), борышкерді таратудың соттан тыс рәсімі, дәрменсіз борышкерлерге қатысты оңалту рәсімдері, мемлекеттік меншікті басқару, бухгалтерлік есепке алу, қаржылық есептілік және аудит саласында салааралық үйлестіру және әдістемелік басқару.
Республикалық бюджеттің тиімді атқарылуын және жергілікті бюджеттердің атқарылуына қызмет көрсетуді қамтамасыз ету, республикалық бюджет түсімдері мен қаржыландыруының жиынтық жоспарын қалыптастыру, республикалық бюджетті атқару барысында республикалық бюджеттік бағдарламалардың тиімділігін бағалауды жүргізу, бюджетті атқару жөніндегі есептілікті жасау, сондай-ақ мемлекеттік қаржы және меншік жөніндегі статистикалық есептілікті жасау, Қазақстан Республикасының Ұлттық қорын қалыптастыруды және пайдалануды қамтамасыз ету, бюджеттік есепті жүргізуді қамтамасыз ету, бюджеттік және бухгалтерлік есепке алу мен бюджеттік жүйедегі есептілікті дамыту мен жетілдіру.
Мемлекеттік сатып алу процесін үйлестіру және мемлекеттік сатып алуды ұйымдастыру мен өткізуге бақылауды қамтамасыз ету, салықтардың, алымдардың және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің және бюджетке түсетін түсімдердің толық түсуін, Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына міндетті зейнетақы жарналары мен әлеуметтік аударымдарды аударудың толықтығын және уақтылылығын қамтамасыз ету, Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына шикізат секторы ұйымдарынан бюджетке түсетін түсімдердің бөлігін аудару, этил спирті мен алкоголь өнімдерінің, темекі бұйымдарының, мұнай өнімдерінің жекелеген турлерін өндіруді және айналымын мемлекеттік реттеу, салық төлеушінің салық міндеттемелерін орындауына салықтық бақылау, республикалық және жергілікті бюджеттерді атқару жөніндегі атқару, есепке алуды және есептілікті жүргізу, олардың атқарылуын бағалау, гранттарды, мемлекет активтерін, мемлекет кепілдік берген қарыздарды, мемлекеттік мекемелердің билігінде қалған тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) сатудан түскен ақшаны пайдалану бөлігінде мемлекеттік қаржылық бақылау объектілері қызметінің Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес келетіндігіне тексеру жүргізуді қамтамасыз ету, Қазақстан Республикасында кеден ісін басқаруды жүзеге асыру, банкроттық рәсімдерді (банктерді және сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарын қоспағанда), дәрменсіз борышкерді таратудың соттан тыс рәсімін, сондай-ақ дәрменсіз борышкерлерге қатысты оңалту рәсімдерін өткізуге мемлекеттік бақылауды қамтамасыз ету, мемлекеттік меншікті және жекешелендіруді басқару жүйесін ұйымдастыру.
Мемлекеттік бюджетті атқару, бюджеттік есепке алу, кедендік, салықтық бақылау, ішкі қаржылық бақылау мен мемлекеттік сатып алу, темекі бұйымдарын, этил спирті мен алкоголь өнімдерін, мұнай  өнімдерінің жекелеген түрлерін өндіруді және айналымын мемлекеттік реттеу, банкроттық (банктерді және сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарын қоспағанда), борышкерді таратудың соттан тыс рәсімі, дәрменсіз борышкерлерге қатысты оңалту рәсімдері, мемлекеттік меншікті басқару, бухгалтерлік есепке алу, қаржылық есептілік және аудит саласында нормативтік-құқықтық актілерді жетілдіру.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің ақпараттық жүйелерінің үздіксіз жұмыс істеуін, министрлік ведомстволары корпоративтік телекоммуникациялық желілерінің жедел байланыс арналары арқылы деректерді қауіпсіз және сенімді жіберуді қамтамасыз ету және оларға министрліктің аумақтық бөлімшелері мен ведомстволарын қосу.

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение формирования и реализация государственной политики в области исполнения государственного бюджета, таможенного контроля, контрольно-надзорные и фискальные функции в сфере обеспечения поступлений налогов и других обязательных поступлений в бюджет, полноты и своевременности перечисления обязательных пенсионных взносов и социальных отчислений в Государственный фонд социального страхования, внутреннего финансового контроля и государственных закупок, государственного регулирования производства и оборота табачных изделий, этилового спирта и алкогольной продукции, отдельных видов нефтепродуктов, банкротства (за исключением банков и страховых (перестраховочных) организаций), внесудебной процедуры ликвидации должника, реабилитационных процедур в отношении несостоятельных должников, управления государственной собственностью, бухгалтерского учета, финансовой отчетности и аудита.
5. Задачи бюджетной программы: Межотраслевая координация и методологическое руководство в сфере исполнения государственного бюджета, бюджетного учета, таможенного, налогового контроля, внутреннего финансового контроля и государственных закупок, государственного регулирования производства и оборота табачных изделий, этилового спирта и алкогольной продукции, отдельных видов нефтепродуктов, банкротства (за исключением банков и страховых (перестраховочных) организаций), внесудебной процедуры ликвидации должника, управления государственной собственностью, реабилитационных процедур в отношении несостоятельных должников, бухгалтерского учета, финансовой отчетности и аудита.
Обеспечение эффективного исполнения республиканского бюджета и обслуживания исполнения местных бюджетов, формирование сводных планов поступлений и финансирования республиканского бюджета, проведение оценки эффективности республиканских бюджетных программ в ходе исполнения республиканского бюджета, составление отчетности по исполнению бюджета, а также составление статистических отчетов по государственным финансам и собственности, обеспечение формирования и использования Национального фонда Республики Казахстан, обеспечение ведения бюджетного учета, развитие и совершенствование бюджетного и бухгалтерского учета и отчетности в бюджетной системе.
Координация процесса государственных закупок и обеспечение контроля за организацией и проведением государственных закупок, обеспечение полноты поступления налогов, сборов и других обязательных платежей в бюджет и иных поступлений в бюджет, полноты и своевременности перечисления обязательных пенсионных взносов и социальных отчислений в Государственный фонд социального страхования, перечисление в Национальный фонд Республики Казахстан части поступлений в бюджет от организации сырьевого сектора, обеспечение государственного регулирования оборота и производства этилового спирта и алкогольной продукции, табачных изделий, отдельных видов нефтепродуктов, налоговый контроль за исполнением налогоплательщиком налоговых обязательств, обеспечение проверки соответствия законодательству Республики Казахстан деятельности объектов государственного финансового контроля в части исполнения, ведения учета и отчетности по исполнению республиканского и местных бюджетов, оценки их исполнения, использования грантов, активов государства, гарантированных государством займов, денег от реализации государственными учреждениями товаров (работ, услуг), остающихся в их распоряжении, осуществление руководства таможенным делом в Республике Казахстан, обеспечение государственного контроля за проведением процедур банкротства (за исключением банков и страховых (перестраховочных) организаций), во внесудебной процедуре ликвидации несостоятельного должника, а также мероприятий по применению реабилитационных процедур в отношении несостоятельных должников, организация системы управления государственной собственностью и приватизации.
Совершенствование нормативно-правовых актов в области исполнения государственного бюджета, таможенного, налогового контроля, внутреннего финансового контроля и государственных закупок, государственного регулирования производства и оборота табачных изделий, этилового спирта и алкогольной продукции, отдельных видов нефтепродуктов, банкротства (за исключением банков и страховых (перестраховочных) организаций), внесудебной процедуры ликвидации должника, реабилитационных процедур в отношении несостоятельных должников, управления государственной собственностью, бухгалтерского учета, финансовой отчетности и аудита.
Обеспечение бесперебойного функционирования информационных систем Министерства финансов Республики Казахстан, безопасной и надежной передачи данных по скоростным каналам связи корпоративных телекоммуникационных сетей ведомств министерства и подключение территориальных подразделений ведомств министерства к ней.

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдарла-
малардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мер-
зімі
Жауапты
орын-
дау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
001
Мемлекеттік
бюджеттің
атқарылуын
және оның
атқарылуына
бақылауды
қамтамасыз
ету
2
001
Орталық
органның
аппараты
Бекітілген штат
санының лимитіне
сәйкес Қазақстан
Республикасы Қаржы
министрлігінің
орталық аппаратын
ұстау - жыл бойы.
Бекітілген тиістілік
нормативіне сәйкес
автокөлік құралдарын
ұстау, жалға алу
және жүкті тасымалдау
үшін көлік құралдарын
жалға алу.
Нормативтік-құқықтық
актілерді және
өндірістік қызметке
қажетті қызметтік
сипаттағы басқа
әдебиетті басып
шығару және сатып алу
жөніндегі қызметтерді
сатып алу.
Ақпараттық қызметтер
ді сатып алу,
трансферттік
бағаларды қолдану
кезінде мемлекеттік бақылау жүргізу үшін пайдаланылатын ақпарат көздеріне жазылу - жыл бойы. Жылдың үздік салық төлеушісі" акциясын өткізу жөніндегі іс-шара.
Лицензиялар бланкілерін, қатаң есептілік бланкілерін
басып шығару жөніндегі қызметтерді
сатып алу - жыл бойы.
Салық төлеушілердің республикалық мониторингіне жататын, салық төлеушілердің өңірлік мониторингке жататын салық төлеушілердің тізбесіне кіргізіл-
ген ірі салық төлеу-
шілерге, лицензиат-
тарға және этил
спирті мен алкоголь
өнімдерін шығаруды жүзеге асыратын субъектілерге, қолданыстағы заңнамаға сәйкес келетіндігін анықтау үшін салықтық тексеруді жүргізу - жыл бойы.
Үкіметтік
делегациялардың кездесуін, мерейтой, спорт және өзге де іс-шараларды өткізу - жыл бойы.
Қаржы министрлігінің теңгеріміндегі негізгі құралдарға (активтерге) қызмет көрсету және ұстау - жыл бойы.
Агенттердің жеке тұлғалардан және мемлекеттік органдардың өкілдерінен салық және Қазақстан Республикасының бюджетіне төлеуге басқа да міндетті төлемдерді төлеуге қабылдаған қолма-қол ақшаны уақтылы және толық есепке алу - жыл бойы.
Мыналар:
халықаралық қаржылық есептілік стандарт-
тарын мемлекеттік тілге аудару - ақпан -желтоқсан;
халықаралық аудит стандарттарын ағылшын тілінен орыс тіліне аудару - ақпан-желтоқсан;
халықаралық аудит стандарттарын орыс
тілінен мемлекеттік
тілге аудару - наурыз-желтоқсан;
бухгалтерлік есепке алу мен қаржылық
есептілік жөнінде кітапты басып шығару - наурыз-желтоқсан;
статистикалық деректердің баспа басылымдарын шығару бойынша полиграфиялық
жұмыстар жүргізу - жыл бойы;
бұқаралық ақпарат құралдарына ақпараттық материалдарды
орналастыру - жыл бойы;
Меммекемеге кассалық
қызмет көрсету;
баспа-полиграфиялық және баспа-бланкілі өнімдерді дайындау және жеткізу - жыл бойы;
мөрлер мен мөртаңбалар дайындау жөніндегі қызмет
көрсетулерді сатып алу - жыл бойы;
Мемлекеттік сатып алу туралы
хабарландырулары бар
"Мемлекеттік сатып алу бюллетенін"
басып шығару - жыл бойы.
Нысанды киімді және
ажырату белгілерін
сатып алу - жыл бойы.
Радиожеліні орналас-
тыру үшін үй-жайды
жалға алу - жыл бойы.
Сыртқы сауда кеден статистикасының
деректерін басып шығаруды ұйымдастыру.
Жедел іздестіру іс-шараларын өткізу
- жыл бойы.
Баланста тұрған ғимараттарды ағымдағы
жөндеу бойынша қызметтерді сатып алу - жыл бойы.
Жыл
бой-
ында
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Қаржы
Минис-
трлігі
3

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
001
Обеспечение
исполнения
и контроля
за исполне-
нием госу-
дарственно-
го бюджета
2
001
Аппарат
центрального
органа
Содержание
центрального
аппарата
Министерства
финансов сог-
ласно утверж-
денному лимиту
штатной числен-
ности - в
течение года.
Содержание,
аренда авто-
транспортных
средств соглас-
но утвержден-
ному нормативу
положенности и
аренда транс-
портных средств
для транспорти-
ровки грузов -
в течение года.
Приобретение
услуг по изго-
товлению и при-
обретению нор-
мативно-право-
вых актов и
другой литера-
туры служебно-
го характера,
необходимой в производствен-
ной деятельнос-
ти - в течение года.
Приобретение
информационных
услуг, подписка
на источники
информации, ис-
пользуемые для
государственно-
го контроля при
применении
трансфертных
цен - в течение
года. Мероприя-
тие по прове-
дению акции
"Лучший налого-
плательщик
года.
Оплата услуг
по печатанию
бланков лицен-
зий, бланков
строгой отчет-
ности - в течение года.
Проведение на-
логовых прове-
рок крупных на-
логоплательщи-
ков, включенных
в перечень на-
логоплательщи-
ков, подлежащих
республиканско-
му и региональ-
ному мониторин-
гу, лицензиатов
и субъектов,
осуществляющих
выработку эти-
лового спирта
и алкогольной
продукции на
предмет их со-
ответствия дей-
ствующему
законодательст-
ву, прочих
налогоплатель-
щиков - в
течение года.
Приобретение
услуг по обслу-
живанию и со-
держанию основ-
ных средств
(активов), на-
ходящихся на
балансе Минис-
терства финан-
сов - в течение
года.
Своевременное
и полное зачис-
ление Агентами
принятых налич-
ных денег от
физических лиц
и представите-
лей государст-
венных органов
в уплату нало-
гов и других
обязательных
платежей в бюд-
жет Республики
Казахстан - в
течение года.
Приобретение
услуг по:
переводу между-
народных стан-
дартов финансо-
вой отчетности
на государст-
венный язык -
февраль-
декабрь;
переводу между-
народных стан-
дартов аудита
с английского
на русский язык - февраль-
декабрь;
переводу между-
народных стан-
дартов аудита
с русского язы-
ка на государ-
ственный - март
-декабрь;
изданию книги
по бухгалтерс-
кому учету и
финансовой от-
четности -
март-декабрь;
проведению по-
лиграфических
работ по выпус-
ку печатных из-
даний статисти-
ческих данных -
в течение года;
размещению ин-
формационных
материалов в
средствах мас-
совой информа-
ции - в течение
года;
приобретению
печатно-поли-
графической и
печатно-бланоч-
ной продукции -
в течение года;
изготовлению
печатей и штам-
пов - февраль-
декабрь;
выпуску газеты
"Бюллетень го-
сударственных
закупок" с
объявлениями о
государственных
закупках - в
течение года.
Приобретение
форменного об-
мундирования и
знаков различия
для сотрудников
Комитета тамо-
женного контро-
ля - в течение
года.
Аренда Комите-
том таможенного
контроля поме-
щения для раз-
мещения радио-
сети - в
течение года.
Организация публикаций дан-
ных таможенной
статистики
внешней торгов-
ли.
Проведение опе-
ративно-розыск-
ных мероприятий
- в течение
года.
Приобретение
услуг по теку-
щему ремонту
зданий находя-
щихся на
балансе - в
течение года.
В тече-
ние года
Министерство
финансов
Республики
Казахстан
3

002
Аумақтық
органдардың
аппараттары
Штат санының бекітілген лимитіне
сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің
аумақтық бөлімшеле-
рін және органдарын
ұстау - жыл бойы. Бекітілген тиістілік нормативіне сәйкес автокөлік құралдарын ұстау, жалдау, ғимараттарды ағымдағы жөндеу. "Заңгер" анықтамалық ақпараттық жүйесінің көрсетілетін қызметтеріне ақы төлеу - жыл бойы.
Салық төлеушілердің республикалық мониторингіне жататын, салық төлеушілердің
өңiрлiк мониторингіне
жататын салық
төлеушілердің тізбесiне кіргізілген
ірі салық төлеушілер-
ге, басқа да салық төлеушілерге салықтық
тексеру жүргізу - жыл
бойы. Энергия ресурс-
тары санауыштарының көрсеткіштерiн
есепке алу үшiн ел аумағынан тысқары
іссапарлар - жыл бойы.
Өздігінен көшіретін қағазда кедендік
қатаң есептілік бланкілерiн шығару
жөнiндегі қызметтердi
сатып алу - жыл
бойы. Қызметтік үй-жайларды жалдау - жыл бойы. Су түбiнде жүргізілетiн жұмыс-
тарға ақы төлеу - жыл бойы. Жедел іздестiру іс-шарала-
рын өткізу - жыл бойы. Аумақтық органдарға ғимарат-
тар сатып алу.
Жыл
бой-
ында
Қазақ-
стан Респуб-ликасы
Қаржы
Минис-
трлігі
4
007
Мемлекеттік
қызметші-
лердің
біліктілі-
гін арттыру
Бекітілген кестеге сәйкес Қаржы
министрлігі жүйесi органдарының
мемлекеттік қызметкерлерiнің
біліктiлігін арттыру бойынша, соның ішінде
мемлекеттік және
ағылшын тілдерiн оқыту бойынша
көрсетілетін қыз-
меттердi сатып алу.
Астана қаласы мен өңiрлерде оқыту
семинарларын, конференциялар,
дөңгелек үстелдер, семинар-кеңестер, жеке бағыттар бойынша
және кәсіби қосымша білім алудың басқа
нысандары бойынша
біліктілікті
арттыру курстарын
өткізу - жыл бойы.
Жыл
бой-
ында
Қазақ-
стан Респуб-ликасы
Қаржы
Минис-
трлігі
5
008
Мемлекеттік
органдардың
ғимарат-
тарын, үй-
жайлары
мен құры-
лыстарын
күрделі
жөндеу
Қазақстан Республи-
касы Қаржы министрлі-
гінің, оның ішiнде:
Орталық аппаратының
балансындағы;
Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру
комитеті аумақтық
органдарының; Қазынашылық
комитетi аумақтық органдарының; Салық комитеті аумақты органдарының;
Қаржылық бақылау
және мемлекеттік сатып алу комитетінің
аумақтық органдарының;
кедендік бақылау департаменттерiнің
және кедендердің, кеден бекеттерiнің
және кедендік инфра-
құрылым объектiлері-
нің ғимаратына
күрделі жөндеу
жұмыстарын жүргізу -
жыл бойы.
Жыл
бой-
ында
Қазақ-
стан Респуб-ликасы
Қаржы
Минис-
трлігі
6
009
Мемлекеттік
органдарды
материал-
дық-техни-
калық
жарақтан-
дыру
Мыналарды: көшірме
аппараттарды,
факсималдық аппараттарды,
сейфтердi, ауа баптағыштарды,
жиһаздарды, оның ішінде:
басшылар үшін, қызметкерлер үшін
түптеу аппараттарын, шағын АТС-тi, жылыту
қазандарын, металл
шкафтарын, дизель-
генераторларын, жылу энергиясын есепке алу санауыштарын, көпфункционалды
жабдықтарды, құны 40 АЕК артық басқа негізгі құралдарды,
стеллаждарды,
сканерлердi сатып алу - ақпан-қазан.
Мыналарды: жүк авто-көлігін сканерлеу үшін қондырғыларды және қарауға дейiнгі ғимараттарды, рентген
аппараттарын, кеден-
дік бақылаудың порта-
тивтік техникалық
құралдарын, бекітетiн
пломбылайтын қондыр-
ғыларды, "SABRE- 2000" үшін қосалқы бөлшектер мен шығыс материалдарын, УКВ ретрансляторларын, портативтік радио-
стансаларды, IР
телефония функциялары
бар шағын АТС,
радиотелефондарды,
дыбыс-бейне құжаттандыру және ақпаратты бақылау
техникалық құралда-
рын, тауарларды
жеткізудің
автоматтандырылған
жүйесiн, радиология-
лық бақылау жабдығын,
кедендiк бақылаудың
техникалық құралдарын
пайдалану жөнiнде
нормативтік-құқықтық актiлердi, мерзімдi
басылымдарды, құрал-
дарды және бейне-
фильмдер сатып алу
және құрастыру, негізгі жабдыққа,
ұйымдастыру техника-
сына, жиһазға, қосалқы жабдыққа,
жұмыс уақытын бақылау
және есепке алу
жүйесiне, құны
кемiнде 40 есе айлық
есеп айырысу
көрсеткішінің тауарлы-материалдық
құндылықтарына техникалық қызмет
көрсету және жөндеу, жабдықтау және
энергоресурстарды есепке алуды бақылаудың автоматтандырылған жүйесін құру жөнiн-
дегі жұмыстарды, зертханалық құралдар мен жабдықтарды сатып
алу - жыл бойы.
ақпан-
жел-
тоқсан
Қазақ-
стан Респуб-ликасы
Қаржы
Минис-
трлігі
7

002
Аппараты
территориа-
льных орга-
нов
Содержание тер-
риториальных
подразделений
Министерства
финансов
Республики
Казахстан сог-
ласно утверж-
денному лимиту
штатной числен-
ности - в
течение года.
Содержание,
аренда авто-
транспортных
средств соглас-
но утвержденно-
му нормативу,
положенности,
текущий ремонт
зданий.
Оплата услуг
справочной ин-
формационной
системы "Юрист"
- в течение
года.
Проведение на-
логовых прове-
рок крупных
налогоплатель-
щиков, включен-
ных в перечень
налогоплатель-
щиков, подлежа-
щих республи-
канскому и ре-
гиональному мо-
ниторингу, про-
чих налогопла-
тельщиков - в
течение года.
Командировки
сотрудников Ко-
митета таможен-
ного контроля
за пределы страны для сня-
тия показаний
счетчиков энер-
горесурсов - в
течение года.
Приобретение
услуг по изго-
товлению тамо-
женных бланков
строгой отчет-
ности на само-
копирующейся
бумаге - в
течение года.
Аренда служеб-
ных помещений -
в течение года.
Оплата услуг
водолазных ра-
бот - в течение
года.
Проведение оперативно-
розыскных
мероприятий -
в течение
года. Приобре-
тение зданий
для территори-
альных органов.
В тече-
ние года
Министерство
финансов
Республики
Казахстан
4
007
Повышение
квалифика-
ции госу-
дарственных
служащих
Приобретение
услуг по повы-
шению квалифи-
кации государ-
ственных служа-
щих органов
системы Минис-
терства финан-
сов согласно
утвержденному
графику, в том
числе обучение
государствен-
ному и английс-
кому языкам.
Проведение обу-
чающих семина-
ров, конферен-
ций, круглых
столов, семина-
ров-совещаний,
курсов повыше-
ния квалифика-
ции по отдель-
ным направле-
ниями и других
форм дополни-
тельного про-
фессионального
образования в
г. Астана и в
регионах - в
течение года.
В тече-
ние года
Министерство
финансов
Республики
Казахстан
5
008
Капитальный
ремонт зда-
ний, помеще-
ний и соору-
жений госу-
дарственных
органов
Приобретение
услуг по изго-
товлению
проектно-смет-
ной документа-
ции на капита-
льный ремонт, а
также по прове-
дению капиталь-
ного ремонта
зданий Минис-
терства финан-
сов Республики
Казахстан, в
том числе:
находящегося на
балансе Цент-
рального аппа-
рата;
территориальных
органов Комите-
та государст-
венного имуще-
ства и привати-
зации;
территориальных
органов Комите-
та казначейст-
ва;
территориальных
органов Налого-
вого комитета;
территориальных
органов Комите-
та финансового
контроля и го-
сударственных
закупок;
департаментов
таможенного
контроля и та-
можни, таможен-
ных постов,
контрольно-про-
пускных пунктов
и объектов та-
моженной инфра-
структуры - в
течение года.
В тече-
ние года
Министерство
финансов
Республики
Казахстан
6
009
Материально-техническое оснащение государст-
венных
органов
Приобретение
копировальных
аппаратов, фак-
симильных аппа-
ратов, сейфов,
кондиционеров,
мебели, в том
числе: для
руководителей,
для сотрудни-
ков, переплет-
ных аппаратов,
мини АТС, кот-
лов отопитель-
ных, шкафов
металлических,
дизель-генера-
торов счетчи-
ков по учету
тепловой энер-
гии, многофунк-
ционального
оборудования,
прочих основных
средств стои-
мостью более
40 МРП, стелла-
жей, сканеров -
февраль-
октябрь.
Приобретение и
монтаж: устано-
вок для скани-
рования грузо-
вого автотранс-
порта и досмот-
ровых зданий,
рентгеновских
аппаратов, пор-
тативных техни-
ческих средств
таможенного
контроля, за-
порно-пломбиро-
вочных устрой-
ств, запчастей
и расходных
материалов для
"SABRE-2000",
УКВ ретрансля-
торов, порта-
тивных радиостанций, мини АТС с функциями IP
телефонии,
радиотелефонов,
технические
средства аудио-
видео докумен-
тирования и
контроля инфор-
мации, автома-
тизированной
системы достав-
ки товаров,
оборудования
радиологическо-
го контроля,
нормативно-пра-
вовых актов,
периодических
изданий, посо-
бий и видео-
фильмов по экс-
плуатации тех-
нических сред-
ств таможенного
контроля, орга-
низационной
техники, мебе-
ли, вспомогате-
льного оборудо-
вания, системы
контроля и
учета рабочего
времени, товар-
но-материальных
ценностей стои-
мостью менее
40-кратного
месячного рас-
четного показа-
теля, оборудо-
вания и работ
по созданию ав-
томатизирован-
ных систем
контроля учета
энергоресурсов,
лабораторные
приборы и обо-
рудования.
Приобретение
услуг по техни-
ческому обслу-
живанию и
ремонту основ-
ного оборудова-
ния - в течение
года.
февраль-декабрь
Министерство
финансов
Республики
Казахстан
7

017
Ақпараттық
жүйелердің
жұмыс істеуін
қамтамасыз
ету және
мемлекеттік
органдарды
ақпараттық-
техникалық
қамтамасыз
ету
Кластер жүйесіне техникалық қызмет көрсету; кластер жүйесiн әкiмшілендiру
жөнiндегi қызметтер;
толық қол жеткізе отырып Оrасle
Аррlications лицензияларын
техникалық қолдау; кастомизацияны
сүйемелдеу, Оrасle
Аррlications жаңа нұсқасына өтуді
талдау, ҚБАЖ-дың банктік интерфейсiн
сүйемелдеу; шлюз
терминалын сүйемелдеу.
Мемлекеттік меншік тiзілімін жүргізу
жөнiндегі көрсеті-
летiн қызметтер - жыл бойы.
Қазақстан Республикасы Қаржы
министрлігінің ақпараттық жүйесі
мен мiндеттерiн сүйемелдеу - жыл бойы.
Есептеу техникасына техникалық және
жүйелік қызмет көрсету - жыл бойы.
Министрліктің орталық аппараты
мен оның ведомство-
лары серверлiк
бөлмелерiнің өрт сөндiру жүйесiне
техникалық қызмет көрсету - жыл бойы.
Министрлiктің орталық аппараты
мен оның ведомство-
лары серверлік
бөлмелерiнің ауа баптау жүйесіне
техникалық қызмет көрсету - жыл бойы.
Министрлiктің корпоративтік есептеу
желiсiн әкiмшілен-
дiру жөнiндегi
қызметтер (құрылым-
данған кәбіл желiле-
рiн, жылдам байланыс
арналарын, ақпараттық
жүйе серверлерін,  министрліктің, оның
ведомстволары мен аумақты бөлімшелері-
нің ақпаратттық
ресурстарды қорғау жүйесін әкімші-
лендiру) - жыл бойы.
Министрліктің, оның ведомстволары мен аумақтық бөлімше-
лерінің есептеу) техникасының құралдары үшін
жиынтықты, қосалқы бөлшектер мен шығыс
материалдарын сатып алу - маусым-тамыз.
Лицензиялық бағдарламалық қамтамасыз етудi
және ақпараттық қауiпсіздікті қамтамасыз етудің
бағдарламалық құралдарын техникалық
қолдау - жыл бойы.
Ақпараттық жүйелер-
дің аудиті бойынша
көрсетілетін
қызметтерді алу - қыркүйек-қараша.
Министрліктің корпоративтік телекоммуникациялық
желiсiнің жылдам байланыс арналары арқылы деректердi беру көрсетілетiн қызметтердi алу және оған министрлік
ведомстволарының аумақтық бөлiмшелерiн
қосу - жыл бойы.
"Қазақстан Республикасы Ұлттық
Банкiнің қазақстандық
банкаралық есеп
айырысулар орталығы" РМК резерв орталығымен жедел
байланыс арналарын
ұйымдастыру бойынша
көрсетілетін
қызметтер алу және
олар арқылы деректерді беру - жыл бойы.
Интернет және VPDN желілеріне қол
жеткізу қызметтерін алу - жыл бойы.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі мен оның аумақтық органдары-
ның Салық комитеті
үшін деректердi беру
қызметін ұсыну,
жабдықты жоспарлы ауыстыру, жер үсті
арналарына жер серiгi байланыс арналарын ауыстыру, деректердi беру
ведомстволық желісiнің арналарын
кеңейту - жыл бойы.
Қазақстан Республикасы Қаржы
министрлігі Салық комитетiнің
"Бiріктірiлген салықтық ақпарат
жүйесі", "Салықтық есептілiктің
электронды нысандары", "Төлем
көзiнен салық салынатын жеке
тұлғалардың кірістерiн есепке алу", "ҚҚС төлеуші-
лерiн тiркеу. ҚҚС
көшіріп алынған шот-фактураларды
қабылдау және өңдеу жүйесі", "Iрі
кәсіпорындардың (салық төлеушілердің)
электронды мониторингі",
"Кепілдік берiлген хабарламаны жеткізу
жүйесi", "Салық органдарының
ақпаратын қорғау жүйесi", "Қазақстан
Республикасының салық төлеушілерi мен салық салу объектілерiнің тізiлімі", "Акцизді
өнiмдер айналымын және өндiрісiн
бақылау", "Салық
төлеу қабiлетсіздігі
және банкроттық",
"SAS технологиясы негізінде деректердi
кешендi көп өлшемді
талдау", "Салық заңнамасын түсiндiру
және салық төлеуші-
лерге қызмет көрсету
жөніндегі мультимедия
байланысының жүйесі",
"Арақашықтықтағы оқыту орталығы",
"Ведомстволық кадрлар" ақпараттық жүйелерін, салық
органдарының
бухгалтерлік жүйелерiн сүйемелдеу - жыл бойы.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі мен оның аумақтық органдары Салық комитетінің
RISC-серверлерiн техникалық қолдау
(кепілдік бергеннен кейiнгі қызмет көрсету) - жыл бойы.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитетінің аумақтық органдары серверлік үй-жайларының өрт
сөндіру, ауа баптау,
кепiлдiк берiлген электрмен қамтамасыз ету жүйелерiн (кепілдік бергеннен
кейiн қызмет көрсету)
техникалық қолдау - жыл бойы.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі мен оның
аумақтық органдары Салық комитетiнің және оның аумақтық
органдарының бағдарламалық-аппа-
раттық құралдарына
жүйелік-техникалық қызмет көрсету және ақпараттық жүйелерін әкiмшілендіру - жыл бойы.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің
Салық комитетiне және оның аумақтық органдарына қосалқы
бөлшектер мен шығыс
материалдарын сатып
алу - маусым-тамыз.
Қазақстан Республикасы Қаржы
министрлігі Салық комитетінің жүйелік бағдарламалық қамтамасыз етудің
жүйелік-техникалық қолдау жөнiндегі
қызметтер - жыл бойы.
Кедендiк бақылау комитетінің және
оның аумақтық органдарының
Республикалық деректермен алмасу
байланыс желiсінің арналары бойынша
деректердi беру
жөнiндегі қызметтердi
алу, канал түзетін
жабдықтарды ауыстыру және олардың қосымша
қондырғылары, байланыс каналдарын
кеңейту, жер серігі
байланыс каналдарын
жердегі байланыс
каналдарына ауыстыру.
Дүниежүзiлік кедендік ұйымдардың
Үйлестірiлген жүйесi жөнiндегі комитеттің
деректер қорына қол
жеткізудi қамтамасыз
ету. Компьютерлік,
коммуникациялық және
желілік жабдықтарға
техникалық және
жүйелік қызмет
көрсету. Республикалық желіге
әкімшілік жүргізудi Кедендік бақылау
комитетінің деректе-
рімен алмасуды
қамтамасыз ету (орталық аппараттың
жергілікті есептеу
желісiн, деректер базасының және пошта
қызметінің серверлерін, ақпарат-
тық ресурстарды
қорғау жүйесiн
әкiмшілендiру, СУБД
Informix-ті әкiмшілендіру) - жыл
бойы. Кедендік қызметтiң ақпараттық
жүйелерiн сүйемелдеу,
Қазақстан Республикасының
заңнамалық базасына сәйкес КААЖ қолдан-
балы бағдарламалық
қамтамасыз ету модульдерін пысықтау
және жаңғырту.
Кедендік бақылау
комитетінің веб-сайтын сүйемелдеу
және дамыту - жыл
бойы. Кедендік
бақылау комитетінің
есептеу техникасының
құралдарын шығыс
материалдарымен және
қосалқы бөлшектермен
қамтамасыз ету - жыл
бойы. "Электрондық
мемлекеттік сатып
алулар" автоматтанды-
рылған біріктірілген
ақпараттық жүйесiн,
мемлекеттік сатып
алулар веб-сайтын
сүйемелдеу, мемлекет-
тік сатып алулар
субъектілерi тізілі-
мін енгізу - жыл бойы.
Жыл
бой-
ында
Қазақ-
стан Респуб-ликасы
Қаржы
Минис-
трлігі
8

017
Обеспечение
функциониро-
вания инфор-
мационных
систем и
информацион-
но-техничес-
кое обеспе-
чение госу-
дарственных
органов
Техническое
обслуживание
кластерной
системы;
услуги по ад-
министрированию
кластерной сис-
темы;
техническая
поддержка
Oracle
Applications;
сопровождение
кастомизаций,
анализ перехода
на новую версию
Oracle
Applications,
сопровождение
банковского ин-
терфейса ИИСК;
сопровождение
шлюзового тер-
минала.
Услуги по веде-
нию реестра го-
сударственной
собственности -
в течение года.
Сопровождение
информационных
систем и задач
Министерства
финансов
Республики
Казахстан - в
течение года.
Техническое и
системное обс-
луживание вы-
числительной
техники - в
течение года.
Техническое
обслуживание
систем пожаро-
тушения сервер-
ных комнат
центральных ап-
паратов минис-
терства и его
ведомств - в
течение года.
Техническое
обслуживание
систем конди-
ционирования
серверных ком-
нат центральных
аппаратов
министерства и
его ведомств -
в течение года.
Услуги по адми-
нистрированию
корпоративной
вычислительной
сети министер-
ства (админист-
рирование
структурирован-
ных кабельных
сетей, скорост-
ных каналов
связи, серверов
информационных
систем, систем
защиты информа-
ционных ресур-
сов министерст-
ва, его ведом-
ств и их терри-
ториальных под-
разделений - в
течение года.
Приобретение
комплектующих,
запасных частей
и расходных
материалов для
средств вычис-
лительной тех-
ники министер-
ства, его
ведомств и их
территориальных
подразделений -
июнь-август.
Техническая поддержка ли-
цензионного
программного
обеспечения и
программных
средств обеспе-
чения информа-
ционной безо-
пасности - в
течение года.
Получение услуг
по аудиту безо-
пасности инфор-
мационных сис-
тем - сентябрь-
ноябрь.
Получение услуг
передачи данных
по скоростным
каналам связи
корпоративной
телекоммуника-
ционной сети
министерства и
подключения
территориальных
подразделений
ведомств минис-
терства к ней -
в течение года.
Получение услуг
по организации
скоростного
канала связи с
резервным цент-
ром РГП "Казах-
станский центр
межбанковских
расчетов Нацио-
нального банка
Республики
Казахстан" и
передачи данных
по нему - в
течение года.
Получение услуг
доступа к сети
Интернет и VPDN
- в течение
года.
Предоставление
услуг передачи
данных для На-
логового коми-
тета Министер-
ства финансов
Республики
Казахстан и его
территориальных
органов, плано-
вые переносы
оборудования,
перевод спутни-
ковых каналов
связи на назем-
ные каналы,
расширение ка-
налов ведомст-
венной сети пе-
редачи данных -
в течение года.
Сопровождение
информационных
систем Налого-
вого комитета
Министерства
финансов
Республики
Казахстан:
"Интегрирован-
ная налоговая
информационная
система",
"Электронные
формы налоговой
отчетности",
"Учет доходов
физических лиц,
облагаемых у
источника вып-
латы", "Регист-
рация платель-
щиков НДС.
Система приема
и обработки
счетов-фактур,
выписанных с
НДС", "Элект-
ронный монито-
ринг крупных
предприятий
(налогоплатель-
щиков)", "Сис-
тема гарантиро-
ванной доставки
сообщений",
"Система защиты
информации на-
логовых орга-
нов", "Реестр
налогоплатель-
щиков и объек-
тов налогообло-
жения Республи-
ки Казахстан",
"Контроль за
оборотом и
производством
акцизной про-
дукции",
"Неплатежеспо-
собность и
банкротство",
"Комплексный
многомерный
анализ данных
на основе тех-
нологий SAS",
"Система муль-
тимедийной свя-
зи по разъясне-
нию налогового
законодательст-
ва и обслужива-
нию налогопла-
тельщиков",
"Дистанционный
центр обуче-
ния", "Ведомст-
венные кадры",
бухгалтерской
системы налого-
вых органов - в
течение года.
Техническая
поддержка RISC-
серверов (пост-
гарантийное
обслуживание)
Налогового ко-
митета Минис-
терства финан-
сов Республики
Казахстан и его
территориальных
органов - в
течение года.
Техническая
поддержка сис-
тем пожаротуше-
ния, кондицио-
нирования, га-
рантированного
электроснабже-
ния серверных
помещений
(постгарантий-
ное обслужива-
ние) террито-
риальных орга-
нов Налогового
комитета Минис-
терства финан-
сов Республики
Казахстан - в
течение года.
Системно-техни-
ческое обслужи-
вание програм-
мно-аппаратных
средств и адми-
нистрирование
информационных
систем Налого-
вого комитета
Министерства
финансов Рес-
публики Казах-
стан и его тер-
риториальных
органов - в
течение года.
Приобретение
запасных частей
и расходных
материалов для
Налогового ко-
митета Минис-
терства финан-
сов Республики
Казахстан и его
территориальных
органов - июнь-
август.
Услуги по сис-
темно-техничес-
кой поддержке
системного про-
граммного обес-
печения Налого-
вого комитета
Министерства
финансов
Республики
Казахстан - в
течение года.
Получение услуг
по передаче
данных по кана-
лам связи Рес-
публиканской
сети обмена данными Комите-
та таможенного
контроля и его
территориальных
органов, пере-
носы и дополни-
тельные уста-
новки каналооб-
разующего обо-
рудования, рас-
ширение каналов
связи, перевод
спутниковых ка-
налов связи на
наземные каналы
связи.
Обеспечение
доступа к базе
данных Комитета
по Гармонизиро-
ванной системе
Всемирной та-
моженной орга-
низации.
Техническое и
системное обс-
луживание ком-
пьютерного,
коммуникацион-
ного и сетевого
оборудования.
Обеспечение ад-
министрирования
республиканской
сети обмена
данными Комите-
та таможенного
контроля (адми-
нистрирование
локальной вы-
числительной
сети централь-
ного аппарата,
серверов баз
данных и почто-
вых служб, сис-
тем защиты ин-
формационных
ресурсов, адми-
нистрирование
СУБД Informix)
- в течение
года.
Сопровождение
информационных
систем таможен-
ной службы, до-
работка и ак-
туализация мо-
дулей приклад-
ного програм-
много обеспе-
чения ТАИС в
соответствии с
законодательной
базой Республи-
ки Казахстан.
Сопровождение и
развитие Веб-
сайта Комитета
таможенного
контроля - в
течение года.
Обеспечение
расходными ма-
териалами и за-
пасными частями
средств вычис-
лительной тех-
ники Комитета
таможенного
контроля - в
течение года.
Сопровождение
автоматизиро-
ванной интегри-
рованной инфор-
мационной сис-
темы "Электро-
нные государст-
венные закуп-
ки", Веб-сайта
госзакупок,
введение реест-
ра субъектов
госзакупок - в
течение года.
В тече-
ние года
Министерство
финансов
Республики
Казахстан
8

101
Кинология
орталығы
Кинологиялық орталықты штат
санының лимитіне сәйкес ұстау.
Кеден органдарының кинологтарын оқыту, ұстау - жыл бойы. Асыл тұқымды иттердi сатып алу және оларды
құрғақ азықпен, ветеринарлық және
медициналық препарат-
тармен, жабдықтармен,
жарылғыш және есiрткi
заттарын алмастырғыш-
тармен қамтамасыз ету - қаңтар-сәуiр. Компьютерлерді, өрт
сорғышын, газон шапқыш-шағын тракторды, ауа
баптағышты, бейне
бақылаудың компьютер-
лік жүйесін сатып алу - қаңтар-сәуір.
Жыл
бой-
ында
Қазақ-
стан Респуб-ликасы
Қаржы
Минис-
трлігі
9
102
Кедендік
сараптама
жүргізу
Зертханаларды аккре-
диттеу бойынша
жұмыстар жүргізу.
Зертханаларды аккредиттеу бойынша консалтингтік
қызметтер - жыл бойы.
Қазақстан Республикасы Өлшеу
құралдарын есепке алудың мемлекеттік
тізіліміне аспаптар
мен жабдықтарды
енгізу - жыл бойы.
Қазақстан Республикасы Өлшеу
құралдарын есепке алудың мемлекеттік
тізіліміне мемлекет-
тік стандарттық
үлгілердi енгізу - жыл бойы. Өлшеу
құралдарының аспаптары мен
жабдықтарын тексеру - жыл бойы.
Зертханалық жабдықты,
шығыс материалдарын,
зертханалық аспапқа қосалқы бөлшектердi
сатып алу - қаңтар-сәуір.
Ғылыми-техникалық әдебиеттерді сатып
алу - жыл бойы.
Ғылыми-техникалық мерзімді басылымға
жазылу - қаңтар-сәуір.
Мыналарды:
- көмекші жабдықты және аспаптарды,
сынақ дайындығына арналған жабдық,
химиялық ыдыс;
- органолептикалық талдау мен азық-түлік
тауарлары үшiн ыдыстар мен көмекші
құрылғылар;
- еңбектi қорғау құралдары;
- зертханалық қосымша бөлшектер,
химиялық реактивтер, стандарттық үлгілер;
- цифрлы бейнекамералар;
- цифрлы фотоаппарат сатып алу - жыл бойы.
Сумен жабдықтау, кәріз, электр жүйесін, желдеткіш-
сорғыш жүйесiн ағымдағы жөндеу - сәуiр-маусым.
Прекурсорларды, химикаттарды,
радиоактивтi, есiрткi заттарын, оқу
сыныптарын сақтау мен пайдалануға
арналған арнайы зертханалық жайларды
ағымдағы жөндеу - жыл бойы. Зертхана
кабинеттерiн электрмен жабдықтау
жүйесiн жөндеу және
iшiнара ауыстыру, зертханалық аспаптар
мен жабдықтардың
электркүші тоғын жерге қосу - сәуір-маусым.
Зертхана жабдығын монтаждау, бөлшектеу
- жыл бойы.
Зертханалық жабдықтар
мен аспаптардың
бағдарламалық қамсыздандыруын сүйемелдеу - жыл бойы.
Зертхана зерттеу-
лерiнің бағдарламалық
қамтамасыз етілуі
мен әдiстерін әзiрлеу
және жаңғырту - жыл бойы.
Қазiргі заманғы сараптама әдістері
бойынша брошюралар мен әдістемеліктер
шығару жөнiнде баспа-
ханалық қызметтер
- жыл бойы.
Иондаушы сәулелену көздерiн көму
- жыл бойы.
Оқу-әдiстемелік зертханалық
сыныптарды безендiру
мен жарақтандыру -
жыл бойы.
Азық-түлік және азық-түліктік емес
тауарларды, мұнай өнiмдерiн, авто
көлікті зерттеу
әдістері бойынша
Орталық кедендік
зертханамен аумақтық кедендiк органдардың
кедендік сараптама
мен ақпарат алмасу
жөнiндегі деректер
банкiн жасау және
жаңарту - жыл бойы.
Кітапханалық қорлардың ғылыми-
техникалық ақпараттар,
стандарттар мен МЕМСТтар беру
жөнiндегі қызмет-
терiне ақы төлеу -
жыл бойы.
Сараптама жүргізу, сынамалар іріктеу,
кедендік тексеру жөнiнде оқу бейне
фильмдерiн дайындау -
жыл бойы.
Қазақстан Республикасының
Мемстандарт органдарында және
басқа да маманданды-
рылған зерттеу
мекемелерiнде
зерттеудің ерекше
түрлерін өткізуге
рұқсаттар мен
лицензиялар, маман-
дардың аттестаттарын
алу үшін сарапшыларды
оқыту және тағылым-
дардан өткізу,
біліктілігін арттыру - жыл бойы. Прекурсорлармен жұмыс істеуге арналған лицензиялар,
сертификаттар алу -
жыл бойы.
ҒЗИ және басқа да зертханалардағы шарт
негізінде зерттеулердi
орындау және
ақпараттар алу - жыл
бойы. Химикаттарды,
мұнай өнімдерін,
прекурсорларды, ион сәулесiн шығаратын
көздердi, улы зиянды
және жарылыс қаупi бар реагенттердi
тасымалдауға арналған
арнайы машинаны сатып алу - жыл бойы.
Жыл
бой-
ында
Қазақ-
стан Респуб-ликасы
Қаржы
Минис-
трлігі
10

101
Кинологичес-
кий центр
Содержание
Кинологического
центра в соот-
ветствии с ли-
митом штатной
численности.
Обучение, со-
держание кино-
логов таможен-
ных органов-
в течение года.
Приобретение
племенных собак
и обеспечение
их кормами, ве-
теринарно-меди-
цинскими препа-
ратами, снаря-
жением, имита-
торами взрывча-
тых и наркоти-
ческих веществ
- январь-
апрель.
Приобретение
компьютеров,
пожарного на-
соса, мини
трактора-газо-
нокосилки, кондиционера, компьютерной системы видео наблюдения -
январь-апрель.
В те-
чение
года
Министерство
финансов
Республики
Казахстан
9
102
Проведение
таможенной
экспертизы
Проведение ра-
бот по аккреди-
тации лаборато-
рий.
Консалтинговые
услуги по акк-
редитации лабо-
ратории - в
течение года.
Внесение в
Государственный
реестр учета
средств измере-
ний Республики
Казахстан при-
боров и обору- дования - в
течение года.
Внесение в
Государственный
реестр учета
средств измере-
ний Республики
Казахстан стан-
дартных госу-
дарственных об-
разцов - в
течение года.
Проверка сред-
ств измерений
приборов и обо-
рудования - в
течение года.
Приобретение
лабораторного
оборудования,
расходных ма-
териалов, за-
пасных частей к
лабораторным
приборам -
январь-апрель.
Приобретение
научно-техни-
ческой литера-
туры - в
течение года.
Подписка на
научно-техни-
ческие периоди-
ческие издания
- январь-
апрель.
Приобретение:
- вспомогатель-
ного оборудова-
ния и приборов,
оборудования
для пробоподго-
товки, химичес-
кой посуды;
- посуды и
вспомогательных
приспособлений
для органолеп-
тического ана-
лиза и продово-
льственных то-
варов;
- средств охраны труда;
- лабораторных
аксессуаров,
химических реа-
ктивов, стан-
дартных;
- цифровой ви-
деокамеры;
- цифрового фо-
тоаппарата - в
течение года.
Текущий ремонт
системы водо-
снабжения, ка-
нализации,
электричества,
вентиляционно-
вытяжной систе-
мы - апрель-
июнь.
Текущий ремонт
специальных ла-
бораторных по-
мещений для
хранения и ис-
пользования
прекурсоров,
химикатов,
радиоактивных,
наркотических
веществ, учеб-
ных классов -
в течение года.
Ремонт и час-
тичная замена
систем энерго-
снабжения лабо-
раторных каби-
нетов, электро-
силовое зазем-
ление к лабора-
торным приборам
и оборудованию
- апрель-июнь.
Монтаж, демон-
таж лаборатор-
ного оборудова-
ния - в течение
года.
Сопровождение
программного
обеспечения
лабораторного
оборудования и
приборов - в
течение года.
Разработка и
модернизация
программного
обеспечения и
методик лабора-
торных исследо-
ваний - в
течение года.
Приобретение
полиграфических
услуг по изда-
нию брошюр и
методик по сов-
ременным мето-
дам экспертиз
для Центральной
таможенной ла-
боратории Коми-
тета таможенно-
го контроля - в
течение года.
Приобретение
услуг по захо-
ронению источ-
ников ионизи-
рующего излуче-
ния - в течение
года.
Оформление и
оснащение учеб-
но-методических
лабораторных
классов - в
течение года.
Создание и об-
новление банка
данных по тамо-
женной экспер-
тизе и обмену
информацией
территориальных
таможенных ор-
ганов с Центральной таможенной
лабораторией по
методикам исс-
ледования про-
довольственных
непродовольст-
венных товаров
нефтепродуктов,
автотранспорта
- в течение
года.
Оплата услуг библиотечных фондов по
представлению научно-тех-
нической инфор-
мации, стандар-
тов и ГОСТов -
в течение года.
Приобретение
услуг по изго-
товлению учеб-
ных видеофиль-
мов по проведе-
нию экспертизы,
отбора проб,
таможенному
досмотру для
органов тамо-
женного контро-
ля - в течение года.
Обучение и ста-
жировка, повы-
шение квалифи-
кации экспертов
в органах Гос-
стандарта Рес-
публики Казах-
стан и других
специализиро-
ванных исследо-
вательских уч-
реждениях для
получения до-
пусков и лицен-
зий на проведе-
ние специфичес-
ких видов ис-
следований, ат-
тестации спе-
циалистов - в
течение года.
Получение ли-
цензии, серти-
фикатов на ра-
боты с прекур-
сорами - в
течение года.
Выполнение ис-
следований и
получение ин-
формации на до-
говорной основе
в НИИ, и других
лабораториях -
в течение года.
Приобретение
специализиро-
ванной машины
для транспорти-
ровки химика-
тов, прекурсо-
ров, источников
ионизирующего
излучения, ток-
сичных ядовитых
и взрывоопасных
реагентов - в
течение года.
В тече-
ние года
Министерство
финансов
Республики
Казахстан
10

103
Оқу-әдісте-
мелік
орталық
Штат саны лимитiне сәйкес Оқу-әдістемелік
орталықтарды ұстау -
жыл бойы. Қазақстан Республикасы кеден органдары лауазымды тұлғаларының біліктілігін арттыру
- жыл бойы.
Жыл
бой-
ында
Қазақ-
стан Респуб-ликасы
Қаржы
Минис-
трлігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер:  Тiкелей нәтиже:
23 110 адам бекiтiлген штат санына сәйкес Қаржы министрлiгi жүйесi органдарының қалыпты жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету;
Агенттер арқылы салық және Қазақстан Республикасының бюджетiне түсетiн басқа да төлемдердi күн сайын жинау;
сатып алынған және дайындалған нормативтiк-құқықтық актiлердің саны орта есеппен 22 352 дана;
республикалық және аймақтық мониторингке жататын салық төлеушілердің тiзбесiне енгiзiлген iрi салық төлеушілердің лицензиаттар мен iссапар кестелерiне сәйкес өзге салық төлеушілердi тексерудi жүргiзу;
орта есеппен бiр жылда лицензиялар беру - 1500 дана;
Қаржы министрлiгi жүйесi органдарының 72 ғимаратында күрделi жөндеу жүргiзу;
ақпараттық жүйелердің жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету және мемлекеттiк органдарды ақпараттық-техникалық қамтамасыз ету;
Түпкi нәтиже:
Қаржы министрлігі жүйесiнің органдарын ұстауға бөлінген қаражатты 100 % игеру;
мемлекеттiк бюджетке түсетiн салық түсiмдерiнің жалпы сомасындағы кедендiк төлемдер мен салықтардың үлес салмағы 20,1%-ға дейiн;
салық және Қазақстан Республикасының бюджетiне басқа мiндетті төлемдердi төлеуге жеке тұлғалар мен мемлекеттік органдар өкiлдерiнің 5 млрд. теңге көлемiнде қолма-қол ақша өткiзу;
республикалық және аймақтық мониторингке жатқызылған салық төлеушілердің тізбесiне енгізiлген iрi салық төлеушілер салық міндеттемелерiн сақтамаған кезде Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес тексеру нәтижесi бойынша салық және бюджетке төленетiн басқа да міндеттi төлемдердi есептеудi жүзеге асыру;
орташа есеппен 3625 адам қызметкерлердi біліктілікті арттыру курстарында оқыту;
Министрлiктің ақпараттық жүйелерінің iркіліссіз жұмыс iстеу уақытының 98 %-ы;
Қаржы министрлiгi жүйесi органдарының әкiмшілік ғимараттарында күрделi жөндеу жүргізу жөнiндегi жұмыстарды 100% орындау;
Internet әлемдiк жүйесi арқылы клиенттермен және мемлекеттiк органдардың ақпараттық жүйелерiмен ақпараттық жүйелердің өзара іс-әрекетін күн сайын қамтамасыз ету;
министрлiк ведомстволарының корпоративтiк телекоммуникациялық желiлерiнің жедел байланыс арналары бойынша берiлетiн деректер санының 100%-ы және/немесе ақпараттың жоғалуы мен деректер пакетінің бұрмалануы 0%;
министрлік ведомстволарының корпоративтiк телекоммуникациялық желілерінің жедел байланыс арналары бойынша деректердi беру кезiнде дабылдың iркілiс уақыты 0,1 секундтан аспайды;
Министрлiктің корпоративтiк телекоммуникациялық желiлерiне қосылған Министрлiк ведомстволары аумақтық бөлiмшелерінің саны.
Қаржы-экономикалық нәтижесi:

103
Учебно-
методический
центр
Содержание
Учебно-методи-
ческих центров
в соответствии
с лимитом штат-
ной численности
- в течение
года.
Повышение ква-
лификации
должностных лиц
таможенных ор-
ганов Республи-
ки Казахстан -
в течение года.
В тече-
ние года
Министерство
финансов
Республики
Казахстан
Сноска. В пункт 6 внесены изменения постановлением Правительства РК от 22 декабря 2006 года N  470р .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямой результат:
обеспечение функционирования органов системы Министерства финансов согласно утвержденной штатной численности 23 110 человек;
ежедневный сбор через агентов налогов и других обязательных платежей в бюджет Республики Казахстан;
количество приобретаемых и изготовляемых нормативно-правовых актов в среднем 22 352 экземпляра;
проведение проверок крупных налогоплательщиков, включенных в перечень налогоплательщиков, подлежащих республиканскому и региональному мониторингу, лицензиатов и прочих налогоплательщиков согласно графику командировок;
выдача лицензий в среднем за год - 1500 штук;
проведение капитального ремонта в 72 зданиях органов системы Министерства финансов;
обеспечение функционирования информационных систем и информационно-техническое обеспечение государственных органов.
Конечный результат:
100 % освоение выделенных средств на содержание органов системы Министерства финансов;
удельный вес таможенных платежей и налогов в общей сумме налоговых поступлений в государственный бюджет до 20,1 %;
сдача наличных денег физическими лицами и представителями государственных органов в уплату налогов и других обязательных платежей в бюджет Республики Казахстан в объеме 5 миллиардов тенге;
при несоблюдении налоговых обязательств крупными налогоплательщиками, включенными в перечень налогоплательщиков, подлежащих республиканскому и региональному мониторингу, осуществление по результатам проверки начисления налогов и других обязательных платежей в бюджет, в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
обучение сотрудников на курсах повышения квалификации в среднем 3 625 человек;
98 % времени бесперебойного функционирования информационных систем Министерства;
ежедневное обеспечение взаимодействия информационных систем с клиентами и информационными системами государственных органов через всемирную сеть Internet;
100 % количества данных и/или 0 % утери информации и искажения пакетов данных, передаваемых по скоростным каналам связи корпоративных телекоммуникационных сетей ведомств министерства;
время задержки сигнала при передаче данных по скоростным каналам связи корпоративных телекоммуникационных сетей ведомств министерства не более 0,1 секунды;
количество территориальных подразделений ведомств Министерства, подключенных к корпоративным телекоммуникационным сетям Министерства.
Финансово-экономический результат:

Қаржы министрлігінің жүйесi органдарының 1 қызметкерiн ұстауға жүргізiлген шығындар көлемi орташа есеппен 787 мың теңгенi құрайды;
салық және бюджетке төленетін басқа да мiндетті төлемдердің түсiмi кеден органдарының 1 қызметкерiне 58,4 млн. теңгеге дейiн;
салық және Қазақстан Республикасының бюджетiне басқа мiндетті төлемдердi төлеуге жеке тұлғалар мен мемлекеттiк органдар өкiлдерiнің күн сайын өткiзетiн қолма-қол ақшасының көлемi 19 млн. теңгеден артықты құрайды;
ҚЕБ бiр бірлiгiн басып шығарудың шартты құны 3 теңгенi, лицензияның бiр данасын дайындау 80 теңгенi құрайды;
бiлiктiліктi арттыру курстарының 1 тыңдаушысына жұмсалатын шығындардың шартты құны орташа есеппен 17 000 теңге;
ақпараттық жүйелердi сүйемелдеу, есептеу техникасына аппараттық және жүйелiк қызмет көрсету, ақпараттық жүйелердi пайдаланушылардың жалпы санына телекоммуникациялық қызметтермен және шығыс материалдарымен қамтамасыз ету жөнiндегi жүргізілген шығындардың көлемi.
Уақтылығы: мiндеттемелер мен төлемдер жөнiндегi қаржыландыру жоспарларына сәйкес белгiленген мерзiмге сәйкес жоспарланған iс-шараларды орындау.
Сапасы: мемлекеттiк бюджетті атқару, бюджеттік есепке алу, кеден, салықтық бақылау, iшкi қаржылық бақылау және мемлекеттік сатып алу, темекi өнiмдерінің, этил спиртi мен алкоголь өнiмiнің, мұнай өнiмдерiнің жекелеген түрлерінің өндiрiсi мен айналымын мемлекеттік реттеу, банкроттау (банктер мен сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарын қоспағанда), соттан тыс борышкердi тарату рәсiмi, мемлекеттік меншіктi басқару, дәрменсіз борышкерлерге қатысты оңалту рәсiмдері, бухгалтерлік есеп, қаржылық есептiлiк пен аудит салаларында заң бұзушылықтарға жол бермеу;
Агенттер қабылдаған бюджеттің кiрiсiне аударылған салық және салыққа жатпайтын түсiмдердің жалпы көлемiнен қолма-қол ақшаның үлес салмағы 0,4%-ды құрайды;
кедендік органдардың қызметкерлерiн есепке алмағанда Қаржы министрлігi жүйесi органдары қызметкерлерінің жалпы санынан бiлiктілікті арттыру курсынан өткен қызметкерлерiнің саны 15%-ды құрайды;
ҚР ҚМ Кедендiк бақылау комитетінің негiзгi бағыттары бойынша бастапқы даярлау және біліктілiктi арттыру курстарында кедендiк органдар қызметкерлерiн 67,6%-ға дейiн оқыту;
қатаң есептілік бланкiлерінің, лицензиялардың техникалық ерекшелiк талаптарына сәйкестiгi.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
176-ҚОСЫМША
217 - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2006 жылға арналған
"Инвестициялық жобалардың аудитiн жүзеге асыру"
деген 002 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

объем произведенных затрат на содержание 1 работника органов системы Министерства финансов составит в среднем 787 тысяч тенге;
поступление таможенных платежей и налогов в государственный бюджет на 1 сотрудника таможенных органов до 58,4 миллионов тенге;
объем ежедневно сдаваемых наличных денег физическими лицами и представителями государственных органов в уплату налогов и других обязательных платежей в бюджет Республики Казахстан составит более 19 миллионов тенге;
средняя стоимость печатания за единицу БСО составит 3 тенге, изготовления за единицу лицензии 80 тенге;
средняя стоимость затрат на 1 слушателя курсов повышения квалификации в среднем 17 000 тенге;
объем произведенных затрат по сопровождению информационных систем, аппаратному и системному обслуживанию вычислительной техники, обеспечению телекоммуникационными услугами и расходными материалами на общее количество пользователей информационных систем.
Своевременность:
Выполнение запланированных мероприятий согласно установленным срокам, утвержденных графиком и в соответствии с планами финансирования по обязательствам и платежам.
Качество:
недопущение нарушений законодательства в сфере исполнения государственного бюджета, бюджетного учета, таможенного, налогового контроля, внутреннего финансового контроля и государственных закупок, государственного регулирования производства и оборота табачных изделий, этилового спирта и алкогольной продукции, отдельных видов нефтепродуктов, банкротства (за исключением банков и страховых (перестраховочных) организаций), внесудебной процедуры ликвидации должника, управления государственной собственностью, реабилитационных процедур в отношении несостоятельных должников, бухгалтерского учета, финансовой отчетности и аудита;
удельный вес перечисленных в доход бюджета принятых Агентами наличных денег от общего объема налоговых и неналоговых поступлений составит 0,4 %;
количество сотрудников, прошедших курсы повышения квалификации от общего числа сотрудников органов системы Министерства финансов без сотрудников таможенных органов составит 15 %;
обучение сотрудников таможенных органов на курсах первоначальной подготовки и повышения квалификации на базе Учебно-методических центров Комитета таможенного контроля до 32,4 %;
обучение сотрудников таможенных органов на курсах первоначальной подготовки и повышения квалификации по основным направлениям Комитета таможенного контроля до 67,6 %;
соответствие бланков строгой отчетности, лицензий требованиям технической спецификации.
ПРИЛОЖЕНИЕ 176
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
217 - Министерство финансов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
002 "Осуществление аудита инвестиционных проектов"
на 2006 год

1. Құны : 12100 мың теңге (он екi миллион бiр жүз мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Қазақстан Республикасы мен Азия Даму Банкi арасындағы 1998 жылғы 25 наурыздағы Несие жөнiндегi келісiмдi (Арнайы операциялар) (Су қорларын басқару және жердi қалпына келтiру жобасы) бекіту туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 2 шілдедегi  Заңы ; "Қазақстан Республикасы мен Азия Даму Банкi арасындағы 1998 жылғы 25 наурыздағы Қарыз туралы келiсiмдi (Кәдiмгi операциялар) (Су қорларын басқару және жердi қалпына келтiру жобасы) бекіту туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 2 шілдедегі  Заңы ; "Қазақстан Республикасы мен Халықаралық Қайта Құру және Даму Банкiнің арасындағы (Жол көлiгi саласын қайта құрылымдау жобасы) Қарыз туралы келiсiмдi бекіту туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 20 шілдедегi  Заңы ; "Қазақстан Республикасы мен Еуропа Қайта Құру және Даму Банкi арасындағы автомобиль жолдары саласын дамыту жобасы жөнiндегi заем туралы келiсiмдi бекiту туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 31 қаңтардағы  Заңы ; "Қазақстан Республикасы мен Азия Даму Банкi арасындағы Қарыз туралы келiсiмдi (Қарапайым операциялар) (Аймақтық маңызы бар Алматы - Бiшкек жолын қайта жаңарту жобасы) (Қазақстандық құрауыш) бекiту туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 31 қаңтардағы  Заңы ; "Қазақстан Республикасы мен Халықаралық Қайта Құру және Даму Банкi арасындағы Заем туралы келiсiмді ("Сырдария өзенінің арнасын реттеу және Арал теңiзiнің солтүстiк бөлiгiн сақтау (1 фаза)" жобасы) бекіту туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 20 наурыздағы  Заңы ; Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасы мен Халықаралық Қайта Құру және Даму Банкi арасындағы Қарыз туралы келiсiмдi бекіту (Нұра өзенiн тазарту жобасы) туралы" 2004 жылғы 26 мамырдағы  Заңы ; "Қазақстан Республикасы мен Еуропа Қайта Құру және Даму Банкi арасындағы "Автожол саласын (Атырау-Ақтау) қайта құрылымдау" Қарыз туралы келiсімдi бекiту туралы" 2004 жылғы 9 шілдедегi  Заңы ; "Қазақстан Республикасы мен Азия Даму Банкiнің арасындағы Қарыз туралы келiсiмдi (Ауылдық аумақтарды сумен жабдықтау және кәрiз салалық жобасы) бекiту туралы" (Жай операциялар) Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 6 желтоқсандағы  Заңы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : Қазақстан Республикасының имиджiн және инвестициялық тартымдылық рейтингiн арттыру.
5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi : инвестициялық жобалар аудитiн уақтылы өткiзу және тиiстi халықаралық қаржы ұйымдарына аудиторлық тексеру есептерiн беру.

1. Стоимость: 12100 тысяч тенге (двенадцать миллионов сто тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Закон Республики Казахстан от 2 июля 1998 года "О ратификации Соглашения о займе (Специальные операции) (Проект управления водными ресурсами и восстановления земель) между Республикой Казахстан и Азиатским Банком Развития от 25 марта 1998 года";  Закон Республики Казахстан от 2 июля 1998 года "О ратификации Соглашения о займе (Обычные операции) (Проект управления водными ресурсами и восстановления земель) между Республикой Казахстан и Азиатским Банком Развития от 25 марта 1998 года";  Закон Республики Казахстан от 20 июля 1999 года "О ратификации Соглашения о займе (Проект реструктуризации дорожно-транспортной отрасли) между Республикой Казахстан и Международным Банком Реконструкции и Развития";  Закон Республики Казахстан от 31 января 2002 года "О ратификации Соглашения о займе по Проекту развития автодорожной отрасли между Республикой Казахстан и Европейским Банком Реконструкции и Развития";  Закон Республики Казахстан от 31 января 2002 года "О ратификации Соглашения о займе (Обычные операции) (Проект реконструкции дороги регионального значения Алматы-Бишкек) (Казахстанский компонент) между Республикой Казахстан и Азиатским Банком Развития";  Закон Республики Казахстан от 20 марта 2002 года "О ратификации Соглашения о займе (Проект "Регулирование русла реки Сырдарьи и сохранение северной части Аральского моря (фаза 1)" между Республикой Казахстан и Международным Банком Реконструкции и Развития";  Закон Республики Казахстан от 26 мая 2004 года "О ратификации Соглашения о займе (Проект очистки реки Нуры) между Республикой Казахстан и Международным Банком Реконструкции и Развития";  Закон Республики Казахстан от 9 июля 2004 года "О ратификации Соглашения о займе "Реструктуризация автодорожной отрасли (Атырау-Актау)" между Республикой Казахстан и Европейским Банком Реконструкции и Развития";  Закон Республики Казахстан от 6 декабря 2004 года "О ратификации Соглашения о займе (Обычные операции) (Отраслевой проект водоснабжения и канализации сельских территорий) между Республикой Казахстан и Азиатским Банком Развития".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: повышение имиджа и рейтинга инвестиционной привлекательности Республики Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы: своевременное проведение аудита инвестиционных проектов и представление отчетов аудиторской проверки соответствующим международным финансовым организациям.

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдарла-
малардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мер-
зімі
Жауапты
орын-
дау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
002
Инвести-
циялық
жобалардың
аудитiн
жүзеге
асыру
Yкiметтiк сыртқы қарыздар қаражаты есебiнен қаржыланды-
рылатын сегіз
инвестициялық
жобалардың аудитiн
жүргізу:
1. Су қорларын басқару және жерді
қалпына келтiру жобасы бойынша аудитi
(Арнайы операциялар,
Кәдімгі операциялар);
2. "Сырдария өзенінің
арнасын реттеу және Арал теңізінің солтүстік бөлігін сақтау (1 фаза)"
жобасы бойынша аудитi;
3. "Нұра өзенiн тазарту" жобасы
бойынша аудитi;
4. "Ауылдық аумақтарды сумен
жабдықтау және кәріз"
жобасы бойынша аудитi
(Жай операциялар);
5. "Жол көлiгі саласын қайта
құрылымдау" жобасы бойынша аудитi;
6. "Автомобиль жолдары саласын
дамыту" жобасы бойынша аудитi;
7. "Алматы - Бiшкек жолын қайта жаңарту" жобасы бойынша аудиті
(Қарапайым операциялар);
8. "Автожол саласын (Атырау-Ақтау) қайта құрылымдау" жобасы
бойынша аудиті. Берiлген инвестициялық жобалар аудитiн
жүзеге асыру республикалық бюджет
қаражаты есебiнен жүзеге асырылады.
2006 жылдың бi-
рiншi
жарты жыл-
дығы
Қазақ-
стан Респуб-ликасы
Қаржы
Минис-
трлігі
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтілетiн нәтижелер:  Қазақстан Республикасының Парламенті бекiткен Қарыз туралы келiсiмінің мiндеттi шарттарының бiрiн орындау.
Тiкелей нәтиже: 12100 мың теңге сомасына 8 инвестициялық жобалар аудитін жүргізу.
Түпкi нәтиже: қарыз қаражатын пайдалану айқындылығы мен тиiмдiлігін қамтамасыз ету үшін 8 инвестициялық жобалар аудитiн 100% жүргізу.
Қаржы-экономикалық тиiмдiлігі: бiр инвестициялық жобаның аудитін жүргізуге арналған шығынның шартты құны 2006 жылы 1512,5 мың теңгенi құрайды.
Уақтылығы: 2006 жылдың бiрінші жарты жылдығы ішінде 8 инвестициялық жобалар аудитiн 100% жүргiзу.
Сапасы: халықаралық қаржы институттарының тәуелсiз аудиторлық есептерге мұқтаждығын 100% қанағаттандыру.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
177-ҚОСЫМША
217-Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2006 жылға арналған
"Тарату және банкроттық рәсiмдердi жүргiзу"
деген 003 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 105002 мың теңге (бiр жүз бес миллион екi мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : 1994 жылғы 24 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Азаматтық  кодексі ; "Банкроттық туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 21 қаңтардағы  Заңы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
002
Осуществле-
ние аудита
инвестицион-
ных проектов
Проведение ау-
дита восьми
инвестиционных
проектов, фи-
нансируемых за
счет средств
правительствен-
ных внешних
займов:
1. аудит по
Проекту управ-
ления водными
ресурсами и
восстановления
земель (Специа-
льные операции,
Обычные опера-
ции);
2. аудит по
Проекту "Регу-
лирование русла
реки Сырдарья
и сохранение
северной части
Аральского моря
(фаза 1)";
3. аудит по
Проекту
"Очистка реки
Нура";
4. аудит по
Проекту "Водо-
снабжение и
канализация
сельских терри-
торий" (Обычные
операции);
5. аудит по
Проекту "Рест-
руктуризация
дорожно-транс-
портной отрас-
ли";
6. аудит по
Проекту "Разви-
тие автодорож-
ной отрасли";
7. аудит по
Проекту "Реаби-
литация авто-
дорога Алматы-
Бишкек" (Обыч-
ные операции);
8. аудит по
Проекту "Рест-
руктуризация
автодорожной
отрасли
(Атырау-
Актау)".
Осуществление
аудита данных
инвестиционных
проектов
осуществляется
за счет средств
республиканско-
го бюджета.
Первое
полуго-
дие 2006
года
Министерство
финансов
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: выполнение одного из обязательных условий Соглашений о займах, ратифицированных Парламентом Республики Казахстан.
Прямой результат: проведение аудита 8 инвестиционных проектов на сумму 12100 тыс. тенге;
Конечный результат: 100 % проведение аудита 8 инвестиционных проектов для обеспечения прозрачности и эффективности использования средств займа;
Финансово-экономическая эффективность: условная стоимость затрат на проведение аудита одного инвестиционного проекта в 2006 году составит 1512,5 тыс. тенге;
Своевременность: 100 % проведение аудита 8 инвестиционных проектов в течение первого полугодия 2006 года.
Качество: 100 % удовлетворение потребности международных финансовых институтов в независимых аудиторских отчетах.
ПРИЛОЖЕНИЕ 177
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
217 - Министерство финансов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
003 "Проведение процедур ликвидации и банкротства"
на 2006 год
1. Стоимость: 105002 тысячи тенге (сто пять миллионов две тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Гражданский кодекс Республики Казахстан от 24 декабря 1994 года;  Закон Республики Казахстан от 21 января 1997 года "О банкротстве".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.

4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : жоқ және әрекетсiз борышкерлердi тарату және банкроттау, оның iшiнде Қазақстан Республикасы Азаматтық кодексiнiң  49-бабына  сәйкес ұйымдарды тарату рәсiмдерiн жүргізу жолымен салық төлеушiлердің тізілімін тазартуды қамтамасыз ету, салық кемалымын қысқарту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : жоқ және әрекетсіз борышкерлердің санын, сондай-ақ салық кемалымын қысқарту.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдарла-
малардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мер-
зімі
Жауапты
орын-
дау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
003
Тарату және
банкроттық
рәсімдерді
жүргізу
Жоқ және әрекетсіз
борышкерлерді, оның
ішінде мәжбүрлі
тарату туралы сот
шешімі қабылданғанға қатысты Қазақстан  Республикасы Азаматтық кодексінің
49-бабы бойынша
ұйымдарды тарату
және банкроттық
рәсімдерді жүргізу.
Банкроттық туралы
іс бойынша хабарлан-
дыруларды жариялау.
Тарату және банкроттық рәсімдерді
жүргізуге байланысты
қызметтерді төлеу.
"Қарағандышахткөмір"
ЖҮАҚ конкурс өндірісін жүргізуге
байланысты әкімшілік
шығыстарды төлеу.
Таратуға жататын
борышкерлердің
күтілетін саны -1608.
бір
жыл
ішінде
ай
сайын
Қазақ-
стан Респуб-ликасы
Қаржы
Минис-
трлігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер : Тікелей нәтиже: 1608 жоқ және әрекетсіз борышкерлерді тарату жолымен салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер бойынша берешекті азайту.
Түпкі нәтиже: дәрменсіз борышкерлердің (жоқ және әрекетсіз) салық берешегін күтілетін азайту 8 000 000 000 (сегіз миллиард) теңгені, оның ішінде негізгі борыш бойынша (кемалым) 4 600 000 000 (төрт миллиард алты жүз миллион) теңгені құрайды.
Қаржы-экономикалық нәтижесі: бір ұйымды таратуға жұмсалатын шығындар орта есеппен 65 300 (алпыс бес мың үш жүз) теңгені құрайды.
Уақтылығы: заңнамада белгіленген тәртіппен жоқ және әрекет етпейтін борышкерлерді уақтылы тарату.
Сапасы: салық кемалымын қысқарту, Қазақстан Республикасының салық салынатын базасын тазарту.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
177-1-қосымша
Ескерту. Қаулы 177-1-қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2006.07.31.  N 470б  қаулысымен.
217 - Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның администраторы
2006 жылға арналған
004 "Облыстық бюджеттерге республикалық бюджет алдындағы
борышты өтеуге берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттер"
деген республикалық бюджет бағдарламасының
ПАСПОРТЫ

4. Цель бюджетной программы: обеспечение расчистки реестра налогоплательщиков, сокращение налоговой недоимки путем проведения процедуры ликвидации и банкротства отсутствующих и бездействующих должников, в том числе ликвидации организаций согласно  статье 49 Гражданского кодекса Республики Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы: сокращение количества отсутствующих и бездействующих должников, а также налоговой недоимки.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки реали-
зация
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
003
Проведение
процедур
ликвидации и банкрот-
ства
Проведение про-
цедур ликвидации
и банкротства
отсутствующих
бездействующих
должников, в том
числе ликвидация
организаций сог-
ласно ст. 49
Гражданского ко-
декса Республики
Казахстан, в от-
ношении которых
судом принято
решение о прину-
дительной ликви-
дации.
Публикация
объявлений по
делу о банкрот-
стве.
Оплата услуг,
связанных с проведением
процедур ликви-
дации и банкрот-
ства. Выплата
административных
расходов, свя-
занных с прове-
дением конкурс-
ного производ-
ства АОЗТ "Кара-
гандашахгуголь".
Ожидаемое коли-
чество должни-
ков, подлежащих
ликвидации -
1608.
еже-
месячно
в тече-
ние года
Министерство
финансов
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямой результат: снижение задолженности по налогам и обязательным платежам в бюджет путем ликвидации 1608 отсутствующих и бездействующих должников.
Конечный результат: предполагаемое снижение налоговой задолженности несостоятельных должников (отсутствующих и бездействующих) составит 8 000 000 000 (восемь миллиардов) тенге, в том числе, по основному долгу (недоимка) 4 600 000 000 (четыре миллиарда шесть миллионов) тенге.
Финансово-экономический результат: затраты на ликвидацию одной организации составят в среднем 65 300 (шестьдесят пять тысяч триста) тенге.
Своевременность: своевременная ликвидация отсутствующих и бездействующих должников в установленном законодательством порядке.
Качество: сокращение налоговой недоимки, расчистка налогооблагаемой базы Республики Казахстан.
Приложение 177-1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235  <*>
Сноска. Постановление дополнено приложением 177-1 - постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470б .
217 - Министерство финансов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
004 "Целевые текущие трансферты областным
бюджетам на погашение долга перед
республиканским бюджетом"
на 2006 год

1. Құны:  600000 мың теңге (алты жүз миллион) теңге.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi:  "Табиғи сипаттағы төтенше жағдайды жою жөнiндегi шаралар және Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң резервiнен қаражат бөлу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2005 жылғы 10 қыркүйектегi N 908  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2000 жылғы 28 қаңтардағы N 137 қаулысына өзгерiстер енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2005 жылғы 15 қазандағы N 1035  қаулысы .

1. Стоимость: 600000 тысяч тенге (шестьсот миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   постановление Правительства Республики Казахстан 10 сентября 2005 года N 908 "О мерах по ликвидации чрезвычайной ситуации природного характера и выделении средств из резерва Правительства Республики Казахстан";  постановление Правительства Республики Казахстан от 15 октября 2005 года N 1035 "О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 января 2000 года N 137".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi:  республикалық бюджет қаражаты
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты:  Атырау және Павлодар облысы жергiлiктi бюджетi шығындарының орнын толтыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi:  жергiлiктi атқарушы органдардың республикалық бюджеттiң алдындағы борышын өтеудi қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
№N
Бағдарлама коды
Кіші бағдарлама коды
Бағдарламаның (кіші бағдарлама) аты
Бағдарламаны (кіші бағдарлама) іске асыру жөніндегі іс-шаралар
Іске асыру мерзімі
Жауапты орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: возмещение потерь местных бюджетов Атырауской и Павлодарской областей.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение погашения местными исполнительными органами долга перед республиканским бюджетом.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/
п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименова-
ние
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограммы)
Сроки
реа-
лиза-
ции
Ответст-
венные
исполни-
тели
1
2
3
4
5
6
7
1

004
Облыстық бюджеттерге республикалық бюджет алдындағыборышты өтеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
"Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 28 қаңтардағы N 137 қаулысына өзгерістер енгізу туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің   2005 жылғы   15 қазандағы N  1035 қаулысын қабылдаумен байланысты  Үкіметтің   арнайы   резервінен кассалық алшалықты    жабуға арналған кредиттерді алудан туындаған республикалық      бюджеттің алдындағы борышты өтеу үшін Атырау және Павлодар облыстарының облыстық бюджеттеріне 400,0 млн. теңге және 200,0 млн. теңге сомасында жергілікті бюджет   шығыстарының   орнын толтыру   үшін республикалық   бюджеттен ақша қаражатының бөлінуі.
2006 жылғы шілде
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер:
Тiкелей нәтиже: Атырау және Павлодар облыстарының облыстық бюджеттерiне қаражаттың 100% аударылуы.
Ақырғы нәтиже: жергiлiктi атқарушы органдардың республикалық бюджет алдындағы борышының төмендеуi.
Уақытылығы: республикалық бюджет алдындағы борыштың уақытылы жабылуы.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
178-ҚОСЫМША
217-Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2006 жылға арналған
"Халықаралық қаржы ұйымдарының акцияларын сатып алу"
деген 006 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 357831 мың теңге (үш жүз елу жетi миллион сегiз жүз отыз бiр мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б  қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Қазақстан Республикасының Халықаралық валюта қорына, Халықаралық Қайта құру және Даму Банкіне, Халықаралық қаржы Корпорациясына, Халықаралық даму Қауымдастығына, Инвестициялар Кепілдігінің Көпжақты агенттігіне, Инвестициялық Дауларды Реттеу жөніндегі Халықаралық Орталыққа, Еуропа Қайта Құру және Даму Банкіне, Азия Даму Банкіне, Ислам Даму Банкіне мүшелігі туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 6 желтоқсандағы Заңы  2-бабының  1, 2- тармақтары; "1974 жылғы 12 тамызда Джиддада қол қойылған Ислам даму банкінің Құрылтай шартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 15 мамырдағы N 2-I  Заңы ; "Кейбір халықаралық ұйымдардың жарғылық құжаттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 9 маусымдағы N 589  Заңы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : Қазақстан Республикасының Халықаралық Қайта құру және Даму Банкі, Еуропа Қайта құру және Даму Банкі, Азия Даму Банкі, Ислам Даму Банкі акцияларын сатып алу жолымен акционер мәртебесін алуға байланысты ірі және беделді халықаралық қаржы ұйымдарының кредит ресурстарына, оның ішінде экономика мен қаржы саласындағы реформаларды қолдауға, техникалық көмек пен гранттарды алуға жеңілдікті шарттарда қол жеткізу құқығын қамтамасыз ету. Қазақстан Республикасының Халықаралық Қайта құру және Даму Банкі, Еуропа Қайта құру және Даму Банкі, Азия Даму Банкі, Ислам Даму Банкі акцияларын сатып алу жолымен акционер мәртебесін алуға байланысты ірі және беделді халықаралық қаржы ұйымдарының кредит ресурстарына, оның ішінде экономика мен қаржы саласындағы реформаларды қолдауға, техникалық көмек пен гранттарды алуға жеңілдікті шарттарда қол жеткізу құқығын қамтамасыз ету.

004
Целевые
текущие
трансферты
областным
бюджетам на
погашение
долга перед
республи-
канским
бюджетом
Выделение финансо-
вых средств из
республиканского
бюджета областным
бюджетам Атырауской
и Павлодарской
областей для
погашения долга
перед республиканс-
ким бюджетом в
сумме 400,0 млн.
тенге и 200,0 млн.
тенге соответствен-
но, возникшего с
получением кредитов
на покрытие
кассового разрыва
из специального
резерва
Правительства
для возмещения
потерь местных
бюджетов областей,
связанных с
принятием постанов-
ления Правительства
Республики
Казахстан от 15
октября 2005 года
N 1035 "О внесении
изменений в
постановление
Правительства
Республики
Казахстан от
28 января 2000 года
N 137".
июль
2006
года
Министер-
ство
финансов
Республи-
ки
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: 100 %-ное перечисление средств областным бюджетам Атырауской и Павлодарской областей.
Конечный результат: снижение долга перед республиканским бюджетом.
Своевременность: своевременное погашение долга перед республиканским бюджетом.
ПРИЛОЖЕНИЕ 178
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
217 - Министерство финансов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
006 "Приобретение акций международных финансовых
организаций " на 2006 год
1.  Стоимость: 357831 тысяча тенге (триста пятьдесят семь миллионов восемьсот тридцать одна тысяча тенге).  <*>
Сноска. Пункт 1 в редакции - постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470б .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: пункты 1 и 2  статьи 2 Закона Республики Казахстан от 6 декабря 2001 года N 264 "О членстве Республики Казахстан в Международном Валютном Фонде, Международном Банке Реконструкции и Развития, Международной Финансовой Корпорации, Международной Ассоциации Развития, Многостороннем Агентстве Гарантии Инвестиций, Международном Центре по Урегулированию Инвестиционных Споров, Европейском Банке Реконструкции и Развития, Азиатском Банке Развития, Исламском Банке Развития";  Закон Республики Казахстан от 15 мая 1996 года N 2-1 "О ратификации Учредительного договора Исламского банка развития, подписанного в Джидде 12 августа 1974 года";  Закон Республики Казахстан от 9 июля 2004 года N 589 "О ратификации уставных документов некоторых международных организаций".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение права доступа Республики Казахстан к кредитным ресурсам крупных и авторитетных международных финансовых организаций, в том числе на льготных условиях на поддержание реформ в экономике и финансовой сфере, получения технической помощи и грантов, в связи с приобретением статуса акционера в Международном Банке Реконструкции и Развития, Европейском Банке Реконструкции и Развития, Азиатском Банке Развития, Исламском Банке Развития, путем приобретения акций этих международных финансовых организаций;

5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : Қазақстан Республикасы үшін халықаралық қаржы ұйымдары көздеген төлемдер
кестесіне сәйкес халықаралық қаржы ұйымдарына мүшелік жарналарды тұрақты төлеуді қамтамасыз ету.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар
Іске асыру
мер-
зімі
Жауапты орын-
даушы-
лар
1
2
3
4
5
6
7
1
006
Халықа-
ралық
қаржы
ұйым-
дарының
акция-
ларын
сатып
алу
Мынадай халықаралық қаржы ұйымдарының акцияларын сатып алу:
1. ХКДБ - Қазақстан Республикасының Қаржы
министрлігі шығарған
30.06.97 ж. N 5/5025
қарапайым вексельдер
қаражатының бөліктерін ХҚДБ акционерлік капиталына негізгі
және қосымша жазылу
есебіне инкассация-
лау;
2. ЕҚДБ - қаражат
бөліктерін, оның ішінде ЕҚДБ акционер-
лік капиталына
қосымша жазылу
есебіне Қазақстан
Республикасының Қаржы
министрлігі шығарған
13.04.2002 ж.
N 15-9-2-8/4414 жай
векселінің бесінші бөлігін, 7.05.2003 ж.
N ДМО-1-2/4082 жай
векселінің төртінші
бөлігін, 1.04.2004 ж.
N ХҚҚД-1-2/3135
қарапайым векселінің
үшінші бөлігін,
6.04.2005 ж.
N МҚжХҚД-2-2-5/2987
жай векселінің екінші
бөлігін инкассация-
лау;
3. ИДБ - екінші
мүшелік жарнаны
ИДБ акционерлік
капиталына негізгі
жазылу шотына төлеу;
4. АДБ - Қазақстан
Республикасының Қаржы
министрлігі шығарған
17.05.96 ж.
N 27-3-10/3719 және
17.05.1996 ж.
N 27-3-10/3720
қазынашылық векселі
қаражатының бір
бөлігін АДБ акционер-
лік капиталына негіз-
гі жазылу шотына
инкассациялау.
2006
жылғы
ІІ тоқсан
2006 жылғы
ІІ тоқсан
2006
жылғы ІІІ
тоқсан
2006
жылғы
ІV
тоқсан
Қазақ-
стан Респуб-
ликасы
Қаржы
Минис-
трлігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер : Тікелей нәтиже: жалпы сомасы 53698 мың теңгеге Банк төлемдерінің кестесіне сәйкес құны 10000 Ислам динары Ислам Даму Банкінің 30 акцияларын сатып алу, сондай-ақ жалпы сомасы 304133 мың теңге мөлшерінде Халықаралық Қайта құру және Даму Банкі, Еуропа Қайта құру және Даму Банкі, Азия Даму Банкінің акционерлік капиталына жазылу есебіне Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі шығарған жай векселдерді инкассациялау.
Түпкі нәтиже: халықаралық ұйымдарға төлеуді 100% қамтамасыз ету.
Уақтылығы: төлем кестелеріне сәйкес халықаралық қаржы ұйымдарына мүшелік жарналарды уақтылы төлеу.
Сапасы: халықаралық қаржы ұйымдарына мүшелік жарналарын төлеу бойынша осы ұйымдардың кінә қоюларын 100% болдырмау.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б  қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
179-ҚОСЫМША
217-Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2006 жылға арналған
"Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
органдарының ақпараттық жүйелерін құру және дамыту"
деген 007 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

5. Задачи бюджетной программы: обеспечение регулярных выплат членских взносов международным финансовым организациям в соответствии с графиками платежей, предусмотренными международными финансовыми организациями для Республики Казахстан.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки реали-
зации
Ответственные
исполнители
l
2
3
4
5
6
7
1
006
Приобретение
акций между-
народных
финансовых
организаций
Приобретение акций следующих
международных
финансовых ор-
ганизаций:
1. МБРР-инкас-
сация части
средств простого
векселя от
30.06.97 г.
N 5/5025, выпу-
щенного Минис-
терством финан-
сов Республики
Казахстан в счет
основной подпис-
ки на акционер-
ный капитал МБРР;
2. ЕБРР - инкас-
сация частей
средств, в том
числе:
пятой части простого
векселя от
13.04.2002 г.
N№5-9-2-8/4414;
четвертой части
простого векселя
от 7.05.2003 г.
N ДМО-1-2/4082;
третьей части
простого векселя
от 1.04.2004 г.
N ДМФО-1-2/3135;
второй части
простого векселя
от 6.04.2005 г.
N ДГЗиМО-2-2-5/
2987, выпущенных
Министерством
финансов Респуб-
лики Казахстан в
счет дополните-
льной подписки
на акционерный
капитал ЕБРР;
3. ИБР - оплата
второго членско-
го взноса в счет
дополнительной
подписки на ак-
ционерный капи-
тал ИБР;
4. АБР - инкас-
сация частей
средств казна-
чейских векселей
от 17.05.1996 г.
N№27-3-10/3719 и
от 17.05.1996 г.
N№27-3-10/3720,
выпущенных
Министерством
финансов Респуб-
лики Казахстан
в счет дополни-
тельной подписки
на акционерный
капитал АБР.
II квар-
тал 2006
года
II квар-
тал 2006
года
III квартал
2006 года
IV квар-
тал 2006
года
Министерство
финансов
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямой результат: приобретение 30 акций Исламского Банка Развития стоимостью 10000 Исламских динар в соответствии с графиком платежей Банка на общую сумму 53698 тыс. тенге, а также инкассация простых векселей, выпущенных Министерством финансов Республики Казахстан в счет подписки на акционерный капитал Международного Банка Реконструкции и Развития, Европейского Банка Реконструкции и Развития, Азиатского Банка Развития на общую сумму в размере 304133 тыс. тенге.
Конечный результат: 100 % обеспечение выплат в международные организации.
Своевременность: своевременные выплаты членских взносов в международные финансовые организации в соответствии с графиками платежей.
Качество: 100 % исключение претензий международных финансовых организаций по выплатам членских взносов этим Организациям.  <*>
Сноска. В пункт 7 внесены изменения постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470б .
ПРИЛОЖЕНИЕ 179
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
217 - Министерство финансов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
007 "Создание и развитие информационных систем
органов Министерства финансов Республики Казахстан"
на 2006 год

1. Құны : 867551 мың теңге (сегiз жүз алпыс жетi миллион бес жүз елу бiр мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б  қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : жоқ.
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : Қазақстан Республикасы Үкіметін және жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік қаржыны, міндеттемелерді және активтерді тиімді басқаруды қамтамасыз ету, ол барлық деңгейде мемлекеттік бюджеттің атқарылуына пәрменді бақылау мен уақтылы және негізделген қаржы-экономикалық шешімді қабылдауды қамтиды; Қазақстан Республикасы Үкіметінің және басқа мүдделі тараптардың мемлекеттік органдардың жұмысына талдау мен бағалау жүргізу үшін мемлекеттік бюджетті атқаруға және бақылауға қатысты жедел, нақты ақпаратқа қол жетімділігін қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : барлық қаржы операцияларын уақтылы жүргізуді қамтамасыз ету (жоспарларды жүргізу, рұқсаттар беру, міндеттемелерді тіркеу, төлемдерді жүргізу); қазынашылықтың ақпараттық жүйесінің қауіпсіздігін күшейту; мемлекеттік мекемелердің, бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің міндеттемелер мен төлемдер жөніндегі бюджеттік бағдарламалардың (кіші бағдарламалардың) қаржыландыру жоспарларын және жиынтық қаржыландыру жоспарын жасау, бекіту, өзгерістер мен толықтырулар енгізу процесін автоматтандыру;
мерзімді және жылдық есептілікті жинауды қамтамасыз ету, мемлекеттік бюджеттің атқарылу барысы туралы жедел деректерді беру, мемлекеттік бюджеттің күтілетін атқарылуын болжамдау, есептілікті қалыптастыру және мемлекеттік бюджеттің атқарылуын талдау; Қаржылық бақылау комитетінің барлық ұйымдастыру деңгейлерінде тиімді және кезекті басшылық ету; Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі органдарының қаржы-шаруашылық қызметін есепке алу процесін
автоматтандыру; Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі
органдарының қызметкерлерін нақты, уақтылы ақпаратқа тұрақты
қатынауын қамтамасыз ету және күрделі сұрау салуларды өңдеу уақытын азайту.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдарла-
малардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске асыру мер-
зімі
Жауапты
орын-
дау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
007
ҚазақстанРеспубли-
касы
Қаржы
министр-
лігі ор-
ганда-
рының
ақпарат-
тық жүй-
елерін
құру
және
дамыту
2
100
Қазынашы-
лықтың
ақпарат-
тық
жүйесін
құру
Oracle Applications
лицензияларын сатып
алу (ақпан-наурыз).
Өндірістік серверлер-
ді жаңғырту үшін
жинақтаушы тауарларды
сатып алу (ақпан-наурыз).
Есептеу техникасын
сатып алу (ақпан-наурыз).
Қазынашылықтың
біріктірілген
ақпараттық жүйесінің
қауіпсіздігін кешенді
қамтамасыз етудің
бағдарламалық
қамсыздандыруын
сатып алу (маусым).
Қазынашылық желісін
пайдаланушыларды
ұқсастыру және түпнұсқаландыру жүйесі үшін есептеу
техникасын, лицензия-
лар, сертификаттарды
сақтаудың сыртқы
құрылғылардың (негізгі ақпарат)
және оларға қосымша бөлшектерді сатып
алу, оны енгізу және
пайдаланушыларды
оқыту (маусым).
Нормативтік-құқықтық актілердің өзгергенін есепке
ала отырып, жүйені
пысықтау (шілде).
Бір
жыл
ішінде
Қазақ-
стан Респуб-
ликасы Қаржы минис-
трлігі
3

1.  Стоимость: 867551 тысяча тенге (восемьсот шестьдесят семь миллионов пятьсот пятьдесят одна тысяча тенге).  <*>
Сноска. Пункт 1 в редакции - постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470б .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: отсутствует.
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение эффективного управления Правительством Республики Казахстан и местными исполнительными органами государственными финансами, обязательствами и активами, которое включает действенный контроль за исполнением государственного бюджета на всех уровнях и принятие своевременных и обоснованных финансово-экономических решений; обеспечение Правительства Республики Казахстан и других заинтересованных сторон оперативной, точной информацией, имеющей отношение к исполнению и контролю за исполнением государственного бюджета для проведения анализа и оценки работы государственных органов.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение своевременного проведения всех финансовых операций (ведение планов, выдача разрешений, регистрация обязательств, проведение платежей); усиление безопасности информационной системы казначейства; автоматизация процесса составления, утверждения, внесения изменений и дополнений в планы финансирования бюджетных программ (подпрограмм) по обязательствам и платежам государственных учреждений, администраторов бюджетных программ и сводный план финансирования; обеспечение сбора периодической и годовой отчетности, предоставление оперативных данных о ходе исполнения государственного бюджета, прогнозирование ожидаемого исполнения государственного бюджета, формирование отчетности и анализ исполнения государственного бюджета; эффективное и последовательное руководство на всех организационных уровнях Комитета финансового контроля; автоматизация процесса учета финансово-хозяйственной деятельности органов Министерства финансов Республики Казахстан; обеспечение сотрудников органов Министерства финансов Республики Казахстан постоянным доступом к точной, своевременной информации и уменьшение времени обработки сложных запросов.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
007
Создание и
развитие ин-
формационных
систем орга-
нов Минис-
терства
финансов
Республики
Казахстан
2
100
Создание ин-
формационной
системы
Казначейства
Приобретение ли-
цензий Oracle
Application
(февраль-март).
Приобретение
комплектующих
товаров для мо-
дернизации про-
изводственных
серверов
(февраль-март).
Приобретение вы-
числительной
техники
(февраль-март).
Приобретение
программных про-
дуктов комплекс-
ного обеспечения
безопасности
интегрированной
информационной
системы Казна-
чейства (июнь).
Приобретение
вычислительной
техники, лицен-
зий, внешних
устройств хране-
ния сертифика-
тов (ключевой
информации) и
аксессуаров к
ним для системы
идентификации и
аутентификации
пользователей
казначейской се-
ти, ее внедрение
и обучение поль-
зователей (июнь).
Доработка систе-
мы с учетом из-
менения норма-
тивно-правовых
актов (июль).
В тече-
ние года
Министерство
финансов
Республики
Казахстан
3

102
Қазақстан Республи-
касы
Қаржы министр-
лігінің ақпарат-
тық
жүйелерін
құру және
дамыту
Қаржы министрлігі органдарының ақпарат-
тық жүйелерін құру,
дамыту және енгізу
(қаңтар-желтоқсан).
Мамандарды ақпараттық
технологияларға оқыту
(тамыз-қараша).
Есептеу техникасын
(наурыз-маусым),
белсенді желілік
жабдықтарды (сәуір-
шілде), құрылымдалған
кабель желісін
ұйымдастыру жөніндегі
жабдықтар мен
қызметтерді (тамыз-қараша),
ілеспе тауарлар мен қызметтерді сатып
алу.
Бір
жыл
ішінде
Қазақ-
стан Респуб-
ликасы Қаржы минис-
трлігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер : Тікелей нәтиже: "Қазынашылықтың біріктірілген ақпараттық жүйесі", "Қаржыландыру жоспарларын қалыптастыру және нақтылау", "Бюджеттік жоспарлау мониторингі", "Қаржылық бақылау", "Мемлекеттік мекеменің қаржы-шаруашылық қызметін басқару" ақпараттық жүйелерін дамыту.
Түпкі нәтиже: қазынашылық ақпараттық жүйесінің 100% тұрақты және үздіксіз жұмыс істеуі; сондай-ақ санкцияланбаған қатынаудан қорғау;
Қазақстан Республикасы Үкіметінің және жергілікті атқарушы органдардың қаржы ресурстарын, мемлекеттің міндеттемелері мен төлемдерін 100% тиімді және уақтылы басқару;
республика бюджетінің кез келген деңгейін атқару бойынша операцияның 100% айқындылығы;
мемлекеттік мекемелердің, бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің міндеттемелер мен төлемдер жөніндегі бюджеттік бағдарламалардың (кіші бағдарламалардың) қаржыландыру жоспарларын және жиынтық қаржыландыру жоспарын жасау, бекіту, өзгерістер мен толықтырулар енгізу мерзімін қысқарту;
мерзімді және жылдық есептілікті жинауды қамтамасыз ету, мемлекеттік бюджеттің атқарылу барысы туралы жедел деректерді беру, мемлекеттік бюджеттің күтілетін атқарылуын болжамдау, есептілікті қалыптастыру және мемлекеттік бюджеттің атқарылуын талдау мерзімін қысқарту;
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Қаржылық бақылау және мемлекеттік сатып алу комитетінің бақылау қызметін тиімді жоспарлау және жүргізілген тексеру нәтижелері бойынша мәліметтерді жинау және жинақтау мерзімін қысқарту;
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі органдарының қаржы-шаруашылық қызметін тиімді жедел басқару;
күрделі сұрау салуларды өңдеу уақытын азайту үшін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің органдары қызметкерлерінің нақты, уақтылы ақпаратқа қол жетімділігі.
Қаржы-экономикалық тиімділігі: Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің органдарында бюджеттік процестерді және мемлекеттік бюджетке қазынашылық қызмет көрсету және мемлекеттік мекемелердің шоттарын автоматтандыруды ескере отырып еңбек шығындарын төмендету.
Уақтылылығы: міндеттемелер мен төлемдер жөніндегі қаржыландыру жоспарларына сәйкес белгіленген мерзімге сай жоспарланған іс-шараларды орындау.
Сапасы: төлемдерді жүргізу және есептерді беру айқындылығы, уақтылығы.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
180-ҚОСЫМША
217-Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2006 жылға арналған
"Мемлекеттік органдар үшін автомашиналар паркін жаңарту"
деген 008 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
Ескерту. 180-қосымша алынып тасталды - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б  қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
181-ҚОСЫМША
217-Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2006 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне мемлекеттік қызметшілерге, мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметші болып табылмайтын қызметкерлеріне және қазыналық кәсіпорындар қызметкерлеріне жалақы төлеуге берілетін
ағымдағы нысаналы трансферттер"
деген 009 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

102
Создание и развитие
информацион-
ных систем
Министерства финансов
Республики Казахстан
Создание, разви-
тие и внедрение
информационных
систем органов
Министерства фи-
нансов (январь-
декабрь).
Обучение специа-
листов информа-
ционным техно-
логиям (август-
ноябрь).
Приобретение
вычислительной
техники (март-
июнь), активного
сетевого обору-
дования (апрель-
июль), оборудо-
вания и услуг
по организации
структурирован-
ной кабельной
сети (август-
ноябрь), сопут-
ствующих товаров
и услуг.
В тече-
ние года
Министерство
финансов
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямой результат: развитие информационных систем "Интегрированная информационная система казначейства", "Формирование и уточнение планов финансирования", "Мониторинг бюджетного планирования", "Финансовый контроль", "Управление финансово-хозяйственной деятельностью государственного учреждения".
Конечный результат:
100 % стабильного и бесперебойного функционирования информационной системы казначейства; а также защита от несанкционированного доступа;
100 % эффективного и своевременного управления Правительством Республики Казахстан и местными исполнительными органами финансовыми ресурсами, обязательствами и платежами государства;
100 % прозрачность операций по исполнению любого уровня бюджета республики;
сокращение сроков составления, утверждения, внесения изменений и дополнений в планы финансирования бюджетных программ (подпрограмм) по обязательствам и платежам государственных учреждений, администраторов бюджетных программ и сводный план финансирования;
сокращение сроков обеспечения сбора периодической и годовой отчетности, предоставления оперативных данных о ходе исполнения государственного бюджета, прогнозирования ожидаемого исполнения государственного бюджета, формирования отчетности и анализа исполнения государственного бюджета;
эффективное планирование контрольной деятельности Комитета финансового контроля и государственных закупок Министерства финансов Республики Казахстан и сокращение сроков сбора и свода сведений по результатам произведенного контроля;
эффективное оперативное управление финансово-хозяйственной деятельностью органов Министерства финансов Республики Казахстан;
доступность точной, своевременной информации сотрудникам органов Министерства финансов Республики Казахстан для уменьшения времени обработки сложных запросов.
Финансово-экономическая эффективность: снижение трудозатрат с учетом автоматизации бюджетных процессов в органах Министерства финансов Республики Казахстан и казначейского обслуживания государственного бюджета и счетов государственных учреждений.
Своевременность: выполнение запланированных мероприятий согласно установленных сроков в соответствии с планами финансирования по обязательствам и платежам.
Качество: прозрачность, своевременность проведения платежей и предоставления отчетов.
ПРИЛОЖЕНИЕ 180
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
217 - Министерство финансов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
008 "Обновление парка автомашин для государственных
органов" на 2006 год
(Исключено - от 31 июля 2006 года N  470б ).
ПРИЛОЖЕНИЕ 181
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
217 - Министерство финансов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
009 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам,
бюджетам городов Астаны и Алматы на выплату заработной
платы государственным служащим, работникам государственных
учреждений, не являющимся государственными служащими,
и работникам казенных предприятий" на 2006 год

1. Құны :   39036632 мың теңге (отыз тоғыз миллиард отыз алты миллион алты жүз отыз екі мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : Мемлекет басшысының 2005 жылғы 18 ақпандағы "Қазақстан экономикалық, әлеуметтік және саяси жедел жаңару жолында" Қазақстан халқына  Жолдауы ; Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасы органдарының мемлекеттік бюджет есебінен және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің сметасы (бюджет) есебінен ұсталатын қызметкерлеріне еңбекақы төлеудің бірыңғай жүйесі туралы" 2004 жылғы 17 қаңтардағы N 1284  Жарлығы ; "Мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметші емес және қазыналық кәсіпорындардың жұмыскерлеріне еңбекақы төлеу жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 11 қаңтардағы N 41  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   бюджеттік сала қызметкерлерінің жалақысын жеке сектордың жалақысына біртіндеп жақындату.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : 2005 жылғы 1
шілдеден бастап орташа есеппен 32%-ға ұлғайғандығын ескере отырып жалақыны қаржыландыруға 39036632 мың теңге сомасында жергілікті бюджеттер кірістерінің жетіспеушілігін толықтыру.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны іске асыру женіндегі іс-шаралар
Іске
асыру
мер-
зімі
Жауапты
орын-
даушы-
лар
1
2
3
4
5
6
7
1
009
Облыстық
бюджет-
терге,
Астана
және
Алматы
қалала-
рының
бюджет-
теріне
мемле-
кеттік
қызмет-
шілерге,
мемле-
кеттік
мекеме-
лердің
мемле-
кеттік
қызмет-
ші болып
табыл-
майтын
қызмет-
керле-
ріне
және
қазына-
лық
кәсіп-
орындар
қызмет-
керлері-
не жа-
лақы
төлеуге
беріле-
тін
ағымдағы
нысаналы транс-
ферттер
Республикалық бюджет-
тен Ақмола облысының
бюджетіне - 2184252
мың теңге, Ақтөбе
облысының бюджетіне -
1936002 мың теңге,
Алматы облысының
бюджетіне - 2897026
мың теңге, Атырау
облысының бюджетіне
- 1834337 мың теңге,
Шығыс Қазақстан
облысының бюджетіне
- 3273279 мың теңге,
Жамбыл облысының
бюджетіне - 2752117
мың теңге, Батыс
Қазақстан облысының
бюджетіне - 1901808
мың теңге, Қарағанды
облысының бюджетіне
-  3412648 мың теңге,
Қостанай облысының
бюджетіне - 2407284
мың теңге, Қызылорда
облысының бюджетіне -
1901141 мың теңге,
Маңғыстау облысының
бюджетіне - 1489745
мың теңге, Павлодар
облысының бюджетіне -
2066967 мың теңге,
Солтүстік Қазақстан
облысының бюджетіне -
2215166 мың теңге,
Оңтүстік Қазақстан
облысының бюджетіне -
5679314 мың теңге,
Алматы қаласы
бюджетіне - 1851630
мың теңге, Астана
қаласы бюджетіне
- 1233916 мың теңге
мақсатты трансферттер
аудару.
Ай
сайын
Қазақ-
стан
Респуб-
лика-
сының
Қаржы
минист-рлігі,
жергі-
лікті
атқа-
рушы
орган-
дар

1. Стоимость: 39036632 тысячи тенге (тридцать девять миллиардов тридцать шесть миллионов шестьсот тридцать две тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Послание Главы государства народу Казахстана "Казахстан на пути ускоренной экономической, социальной и политической модернизации" от 18 февраля 2005 года;  Указ Президента Республики Казахстан от 17 января 2004 года N 1284 "Об единой системе оплаты труда работников органов Республики Казахстан, содержащихся за счет государственного бюджета и сметы (бюджета) Национального банка Республики Казахстан";  постановление Правительства Республики Казахстан от 11 января 2002 года№N 41 "О системе оплаты труда работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими и работников казенных предприятий".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: постепенное приближение заработной платы работников бюджетной сферы к заработной плате частного сектора.
5. Задачи бюджетной программы: финансирование недостатка доходов местных бюджетов в сумме 39036632 тысячи тенге на финансирование заработной платы с учетом ее увеличения с 1 июля 2005 года в среднем на 32 %.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
009
Целевые те-
кущие транс-
ферты об-
ластным бюд-
жетам, бюд-
жетам горо-
дов Астаны и
Алматы на
выплату
заработной
платы госу-
дарственным
служащим,
работникам
государст-
венных уч-
реждений,
не являю-
щимся госу-
дарственнымислужащими,
и работникам
казенных
предприятий
Перечисление це-
левых трансфер-
тов из республи-
канского бюджета
в бюджеты Акмо-
линской области
- 2184252 тыс.
тенге,
Актюбинской об-
ласти - 1936002
тыс. тенге,
Алматинской
области -
2897026 тыс.
тенге,
Атырауской об-
ласти - 1834337
тыс. тенге,
Восточно-Казах-
станской облас-
ти - 3273279
тыс. тенге,
Жамбылской об-
ласти - 2752117
тыс.тенге,
Западно-Казах-
станской области
- 1901808 тыс.
тенге,
Карагандинской
области -
3412648 тыс.
тенге,
Костанайской об-
ласти - 2407284
тыс. тенге,
Кызылординской
области -
1901141 тыс.
тенге,
Мангистауской
области -
1489745 тыс.
тенге,
Павлодарской
области -
2066967 тыс.
тенге,
Северо-Казахс-
танской области
- 2215166 тыс.
тенге, Южно-Казахстан-
ской области -
5679314 тыс.
тенге, города
Алматы - 1851630
тыс. тенге,
города Астана -
1233916 тыс.
тенге.
Еже-
месячно
Министерство
финансов
Республики
Казахстан,
местные
исполнительные
органы

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер : Тікелей нәтиже: 2005 жылғы 1 шілдеден бастап орташа есеппен 32%-ға ұлғайғандығын ескере отырып жалақыны қаржыландыруға 39036632 мың теңге сомасында жергілікті бюджеттер кірістерінің жетіспеушілігін толықтыру.
Түпкілікті нәтиже: мемлекеттік қызметшілерге, мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын қызметкерлеріне және қазыналық кәсіпорындардың қызметкерлеріне жалақының 2005 жылғы 1 шілдеден бастап орташа есеппен 32%-ға артқанын ескере отырып, оны төлеу.
Уақтылығы: бюджеттік сала қызметкерлерінің 32%-ға артқан жалақысын уақтылы алуы.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
182-ҚОСЫМША
217-Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2006 жылға арналған
"Қазақстан Республикасы Үкіметінің резерві"
деген 010 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны:  18837035 мың теңге (он сегiз миллиард сегiз жүз отыз жетi миллион отыз бес мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б  қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Қазақстан Республикасы Үкіметінің және жергілікті атқарушы органдардың резервтерін пайдалану ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 27 желтоқсандағы N 1405  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшін кідіріссіз қаржыландыруды талап ететін республикалық және жергілікті бюджеттерде жоспарланбаған шығындарды; Қазақстан Республикасының немесе оның әкімшілік-аумақтық бірлігіне саяси, экономикалық және әлеуметтік тұрақтылығына, сондай-ақ адамдардың өмірі мен денсаулығына қауіп төндіретін жағдайларды жою, өзге де күтілмеген шығындарды; сондай-ақ сот шешімдері бойынша Қазақстан Республикасы Үкіметінің, орталық мемлекеттік органдардың және олардың аумақтық бөлімшелерінің, жергілікті атқарушы органдардың міндеттемелерін орындауды қаржыландыру.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындаған және табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою, Қазақстан Республикасы басқа мемлекеттерге ресми ізгілік көмек көрсету, Қазақстан Республикасының немесе оның әкімшілік-аумақтық бірлігіне саяси, экономикалық және әлеуметтік тұрақтылығына, сондай-ақ адамдардың өмірі мен денсаулығына қауіп төндіретін жағдайларды жою жөніндегі іс-шараларды өткізуге, өзге күтілмеген шығындарға бағытталған
шығыстарды қаржыландыруды қамтамасыз ету, сондай-ақ сот шешімдері
бойынша Үкіметтің, орталық мемлекеттік органдардың, аумақтық
бөлімшелердің, жергілікті атқарушы органдардың міндеттемелері
бойынша сот шешімдерін орындауға бағытталған шығыстарды
қаржыландыруды қамтамасыз ету.

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямой результат: финансирование недостатка доходов местных бюджетов в сумме 39036632 тысячи тенге на финансирование заработной платы с учетом ее увеличения с 1 июля 2005 года в среднем на 32 %.
Конечный результат: выплата заработной платы государственным служащим, работникам государственных учреждений, не являющимся государственными служащими и работникам казенных предприятий с учетом ее увеличения с 1 июля 2005 года в среднем на 32 %.
Своевременность: своевременное получение повышенной на 32 % заработной платы работниками бюджетной сферы.
ПРИЛОЖЕНИЕ 182
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
217 - Министерство финансов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
010 "Резерв Правительства Республики Казахстан"
на 2006 год
1.  Стоимость: 18837035 тысяч тенге (восемнадцать миллиардов восемьсот тридцать семь миллионов тридцать пять тысяч тенге).  <*>
Сноска. Пункт 1 в редакции - постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470б .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  постановление Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2004 года N 1405 "Об утверждении Правил использования резервов Правительства Республики Казахстан и местных исполнительных органов".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: финансирование затрат незапланированных в республиканском и местном бюджетах, требующих безотлагательного финансирования для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера; устранения ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности Республики Казахстан или ее административно-территориальной единицы, а также жизни и здоровью людей; на иные непредвиденные затраты; а также исполнения обязательств Правительства Республики Казахстан, центральных государственных органов и их территориальных подразделений, местных исполнительных органов по решениям судов.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение финансирования расходов, определенных Правительством Республики Казахстан и направленных на проведение мероприятий по ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, оказание официальной гуманитарной помощи Республикой Казахстан другим государствам; по устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности Республики Казахстан или ее административно-территориальной единице, а также жизни и здоровью людей, на иные непредвиденные затраты, а также обеспечение финансирования расходов, направленных на исполнение решений судов по обязательствам Правительства, центральных государственных органов, территориальных подразделений и местных исполнительных органов.

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар
Іске
асыру
мер-
зімі
Жауапты
орын-
дау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
010
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Үкіме-
тінің
резерві
2
100
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы-
ның және
басқа
мемле-
кеттер-
дің аумағын-
дағы
табиғи
және
техно-
гендік
сипат-
тағы
төтенше жағдай-
ларды
жоюға арналған Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Үкіме-
тінің
төтенше
резерві
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің шешімдеріне
сәйкес Қазақстан
Республикасы Үкіметінің
резервінен қаражат
бөлуді қамтамасыз ету.
Жыл
бойы
Респуб-
ликалық
бюджет-
тік
бағдар-
лама-
лардың әкім-
шілері, облыс-
тардың, Астана
және
Алматы
қалала-
рының
жергі-
лікті
атқару-
шы
орган-
дары
3
101
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Үкіме-
тінің
шұғыл
шығын-
дарға
арналған
резерві
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің шешімдеріне
сәйкес Қазақстан
Республикасы Үкіметінің
резервінен қаражат
бөлуді қамтамасыз ету.
Жыл
бойы
Респуб-
ликалық
бюджет-
тік
бағдар-
лама-
лардың әкім-
шілері, облыс-
тардың, Астана
және
Алматы
қалала-
рының
жергі-
лікті
атқару-
шы
орган-
дары
4
102
Қазақ-
стан Респуб-
ликасы
Үкіметі-
нің сот-
тардың
шешімде-
рі бой-
ынша
міндет-
темелер-
ді атқа-
руға ар-
налған
резерві
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің шешімдеріне
сәйкес Қазақстан Респу-
бликасы Үкіметінің ре-
зервінен қаражат бөлуді
қамтамасыз ету
Шілде- желтоқсан
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Қаржы
минис-
трлігі
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б  қаулысымен.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер : Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімдерімен айқындалған және табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жоюға, Қазақстан Республикасы басқа мемлекеттерге ресми ізгілік көмек көрсетуге, Қазақстан Республикасының немесе оның әкімшілік-аумақтық бірлігіне саяси, экономикалық және әлеуметтік тұрақтылығына, сондай-ақ адамдардың өмірі мен денсаулығына қауіп төндіретін жағдайларды жоюға, өзге күтілмеген шығындарға, сот шешімдері бойынша Үкіметтің, орталық мемлекеттік органдардың, аумақтық бөлімшелердің және жергілікті атқарушы органдардың міндеттемелері бойынша сот шешімдерін орындауға бағытталған шығыстарды қаржыландыру.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
183-ҚОСЫМША
217-Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2006 жылға арналған
"Мемлекеттік кепілдіктер бойынша міндеттемелерді орындау"
деген 011 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 3669779 мың теңге (үш миллиард алты жүз алпыс тоғыз миллион жеті жүз жетпіс тоғыз мың теңге).

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
010
Резерв
Правитель-
ства
Республики
Казахстан
2
100
Чрезвычайный
резерв Пра-
вительства
Республики
Казахстан
для ликвида-
ции чрезвы-
чайных си-
туаций при-
родного и
техногенного
характера на
территории
Республики
Казахстан и
других го-
сударств
Обеспечение вы-
деления средств
из резерва Пра-
вительства Рес-
публики Казахс-
тан в соответст-
вии с решениями
Правительства Республики Казахстан.
В тече-
ние года
Администрато-
ры республи-
канских бюд-
жетных прог-
рамм, местные
исполнительные
органы облас-
тей, городов
Астаны и
Алматы
3
101
Резерв Пра-
вительства
Республики
Казахстан
на неотлож-
ные затраты
Обеспечение вы-
деления средств
из резерва Пра-
вительства Рес-
публики Казах-
стан в соответ-
ствии с решения-
ми Правительства
Республики
Казахстан.
В тече-
ние года
Администрато-
ры республи-
канских бюд-
жетных прог-
рамм, местные
исполнительные
органы облас-
тей, городов
Астаны и
Алматы
4
102
Резерв Пра-
вительства
Республики
Казахстан на исполне-
ние обяза-
тельств по
решениям
судов
Обеспечение
выделения
средств из
резерва
Правительства
Республики
Казахстан
в соответствии с
решениями
Правительства
Республики
Казахстан
Июль-
декабрь
Министерство
финансов
Республики
Казахстан
<*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470б .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  финансирование расходов, определенных решениями Правительства Республики Казахстан и направленных на ликвидацию чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера; оказание официальной гуманитарной помощи Республикой Казахстан другим государствам; устранение ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности Республики Казахстан или ее административно-территориальной единице, а также жизни и здоровью людей; на иные непредвиденные затраты, выполнение решений судов по погашению обязательств Правительства Республики Казахстан, центральных государственных органов, территориальных подразделений и местных исполнительных органов.
ПРИЛОЖЕНИЕ 183
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
217 - Министерство финансов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
011 "Выполнение обязательств по государственным гарантиям"
на 2006 год
1. Стоимость: 3669779 тысяч тенге (три миллиарда шестьсот шестьдесят девять миллионов семьсот семьдесят девять тысяч тенге).

2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуірдегі Бюджет кодексінің  213-бабы ; "Республикалық және жергілікті бюджеттердің атқарылу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 5 ақпандағы N 110  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : Қарыз алушы қарыз туралы шартқа (келісімге) сәйкес оған тиесілі төлемдерді төлемеген жағдайда Қазақстан Республикасының кредит берушілер алдындағы мемлекеттік кепілдіктер жөніндегі міндеттемелерін орындау, сондай-ақ Қазақстан Республикасының мемлекеттік кепілдіктері бар мемлекеттік емес қарыздар жөніндегі дефолт фактісіне жол бермеу.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : Егер қарыз алушы кепілдікпен қамтамасыз етілген қарызды төлем мерзімі басталған күні толық немесе ішінара және 2006 жылға арналған республикалық бюджетте көзделген қаражат шегінде өтемеген жағдайда қарыз берушілер алдындағы мемлекеттік кепілдіктері бар мемлекеттік қарыздарды өтеу және қызмет көрсету жөніндегі міндеттемелерді толық және уақтылы орындау.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдарла-
малардың
атауы
Бағдарламаны іске асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мер-
зімі
Жауапты
орын-
даушы-
лар
1
2
3
4
5
6
7
1
011
Мемле-
кеттік
кепілдік-
тер
бойынша
міндет-
темелерді
орындау
Заңнамада белгілен-
ген тәртіппен
негізгі борыштың,
сыйақылардың,
мемлекет кепілдік
берген қарыздар
бойынша өзге
төлемдердің сомасын
төлеу
Жыл
ішінде
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Қаржы минис-
трлігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер : Тікелей нәтиже: кепілдікпен қамтамасыз етілген қарызды қарыз алушы төлем мерзімі басталған күнге толық немесе ішінара өтемеген жағдайда толық көлемде мемлекет кепілдік берген қарыздарды өтеу және қызмет көрсету жөніндегі міндеттемелерді орындау.
Түпкі нәтиже: Қазақстан Республикасы Үкіметінің мемлекеттік кепілдіктер жөніндегі міндеттемелерін 100% орындау.
Уақтылығы:
1) қарыз шарттарында белгіленген мерзімде негізгі борышты, сыйақыларды, кредит берушілерден ақы төлеуге шоттардың негізінде мемлекет кепілдік берген қарыздар бойынша өзге төлемдерді уақтылы төлеу;
2) бюджеттік бағдарламаны іске асыру мерзімі ішінде мемлекет кепілдік берген қарыздар жөніндегі мерзімі өткен төлемдердің болмауы.
Сапасы: қарыз берушілердің мемлекет кепілдік берген қарыздарды өтеу және қызмет көрсету жөніндегі мүдделерін 100% қанағаттандыру.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
184-ҚОСЫМША
217-Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2006 жылға арналған
"Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң бюджеттер бойынша
қолма-қол ақша тапшылығын жабуға арналған резервi"
деген 012 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
Ескерту. Бағдарламаның атауына өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б  қаулысымен.

2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   статья 213 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года;  постановление Правительства Республики Казахстан от 5 февраля 2005 года N 110 "Об утверждении Правил исполнения республиканского и местных бюджетов".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: выполнение обязательств Республики Казахстан по государственным гарантиям перед кредиторами в случае неуплаты заемщиком причитающихся с него, согласно договору (соглашению) займа платежей, а также недопущение факта дефолта по негосударственным займам, имеющим государственные гарантии Республики Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы: полное и своевременное выполнение обязательств перед заимодателями по погашению и обслуживанию негосударственных займов, имеющих государственные гарантии, в случае, если обеспеченный гарантией заем не будет погашен заемщиком полностью или частично на день наступления срока платежа, и в пределах средств, предусмотренных республиканским бюджетом на 2006 год.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
011
Выполнение
обязательств
по государ-
ственным га-
рантиям
Выплата сумм ос-
новного долга,
вознаграждений,
прочих платежей
по гарантирован-
ным государством
займам в уста-
новленном зако-
нодательством
порядке
В тече-
ние года
Министерство
финансов
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: выполнение обязательств по погашению и обслуживанию гарантированных государством займов в полном объеме, в случае, если обеспеченный гарантией заем не будет погашен заемщиком полностью или частично на день наступления срока платежа.
Конечный результат: 100 % выполнение обязательств Правительства Республики Казахстан по государственным гарантиям.
Своевременность:
1) своевременная выплата основного долга, вознаграждений, прочих платежей по гарантированным государством займам на основании счетов к оплате от кредиторов, в сроки, установленные договорами займов;
2) отсутствие просроченных платежей по гарантированным государством займам в течение срока реализации бюджетной программы.
Качество: 100 % удовлетворение интересов заимодателей по погашению и обслуживанию гарантированных государством займов.
ПРИЛОЖЕНИЕ 184
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
217 - Министерство финансов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
012 "Резерв Правительства Республики Казахстан
на покрытие дефицита наличности по бюджетам"
на 2006 год  <*>
Сноска. В наименование внесены изменения постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470б .

1. Құны : 600000 мың теңге (алты жүз миллион теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Қазақстан Республикасы Үкіметінің және жергілікті атқарушы органдардың резервтерін пайдалану ережесін бекіту туралы" Қазақстан
Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 27 желтоқсандағы N 1405  қаулысы ; "Республикалық және жергілікті бюджеттердің атқарылу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 5 ақпандағы N 110  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   кассалық алшақтық пайда болған жағдайда төмен тұрған бюджеттердің шығыс бөлігінің орындалуын қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : кассалық алшақтықты жабуға төмен тұрған бюджеттерге кредит беру.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мер-
зімі
Жауапты
орын-
даушы-
лар
1
2
3
4
5
6
7
1
012
Қазақстан Рес-
публикасы Үкi-
метiнiң бюджет-
тер бойынша қолма-
қол ақ-
ша тап-
шылығын жабуға арнал-
ған ре-
зервi
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің шешімі
болған кезде кассалық
алшақтықты жабуға төмен
тұрған бюджеттерге кредиттер беру.
жыл
ішін-
де
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Қаржы
минист-
рлігі
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б  қаулысымен.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер : Тікелей нәтиже: жергілікті атқарушы органға жасалған кредиттік келісімдерге сәйкес кассалық алшақтықты жабуға 600000 мың теңге сомасында кредит қаражаттарын беру.
Түпкі нәтиже: жергілікті бюджеттің кассалық алшақтығын 100% жабуы.
Уақтылығы: кассалық алшақтықты жабуға жергілікті бюджеттерге бюджеттік кредитті бөлудің уақтылылығы.
Сапасы: жергілікті атқарушы органдардың өтінімдеріне сәйкес кредит қаражаттарын толық көлемде бөлу, жергілікті атқарушы органдардың бюджеттің кассалық алшақтығын толық жабу үшін кредит қаражаттарымен тұтынушылығын 100% қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
185-ҚОСЫМША
217-Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2006 жылға арналған
"Үкіметтік борышты қамтамасыз ету"
деген 013 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны:  28236951 мың теңге (жиырма сегiз миллиард екi жүз отыз алты миллион тоғыз жүз елу бiр мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б  қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі: Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуірдегі Бюджет Кодексінің  201-бабы ; "Республикалық және жергілікті бюджеттердің атқарылу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 5 ақпандағы N 110  қаулысы .

1. Стоимость: 600000 тысяч тенге (шестьсот миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   постановление Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2004 года N 1405 "Об утверждении Правил использования резервов Правительства Республики Казахстан и местных исполнительных органов";  постановление Правительства Республики Казахстан от 5 февраля 2005 года N 110 "Об утверждении Правил исполнения республиканского и местных бюджетов".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение выполнения расходной части нижестоящих бюджетов в случае наступления кассового разрыва.
5. Задачи бюджетной программы: кредитование нижестоящих бюджетов на покрытие кассового разрыва.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки реали-
зации
Ответственные
исполнители
l
2
3
4
5
6
7
1
012
Резерв Пра-
вительства
Республики
Казахстан на
покрытие
кассового
разрыва об-
ластных бюд-
жетов, бюд-
жетов город-
ов республи-
канского
значения,
столицы
Предоставление
кредитов ниже-
стоящим бюджетам
на покрытие кас-
сового разрыва
при наличии ре-
шения Правитель-
ства Республики
Казахстан.
В тече-
ние года
Министерство
финансов
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: предоставление местным исполнительным органам кредитных средств на сумму 600000 тыс. тенге для покрытия кассового разрыва в соответствии с заключенными кредитными соглашениями.
Конечный результат: 100 % покрытие кассового разрыва местных бюджетов.
Своевременность: своевременное выделение бюджетных кредитов местным бюджетам на покрытие их кассового разрыва.
Качество: выделение в полном объеме кредитных средств в соответствии с заявками местных исполнительных органов, 100 % обеспечение потребности местных исполнительных органов в кредитных средствах для полного покрытия кассового разрыва бюджета.
ПРИЛОЖЕНИЕ 185
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
217 - Министерство финансов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
013 "Обслуживание правительственного долга"
на 2006 год
1.  Стоимость: 28236951 тысяча тенге (двадцать восемь миллиардов двести тридцать шесть миллионов девятьсот пятьдесят одна тысяча тенге).  <*>
Сноска. Пункт 1 в редакции - постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470б .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   статья 201 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года;  постановление Правительства Республики Казахстан от 5 февраля 2005 года N 110 "Об утверждении Правил исполнения республиканского и местных бюджетов".

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : Қазақстан Республикасының үкіметтік борышына қызмет көрсету жөніндегі міндеттемелерін орындау, Қазақстан Республикасы Үкіметінің қарыздары бойынша дефолт фактісіне жол бермеу.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : қарыз берушілер алдындағы үкіметтік қарыздар бойынша сыйақыларды (мүдделерді) төлеу, мемлекеттік эмиссиялық бағалы қағаздарды орналастыру және
қарыз шарттарының ережелеріне сәйкес үкіметтік қарыздарды тартқаны үшін комиссиялық сыйақыларды төлеу, үкiметтiк қарыздарды хеджирлеу жөнiндегi мәмiлелер бойынша шығыстарды төлеу жөніндегі міндеттемелерді толық және уақтылы орындау.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б  қаулысымен.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мер-
зімі
Жауапты
орын-
даушы-
лар
1
2
3
4
5
6
7
1
013
Үкімет-
тік
борышты қамта-
масыз
ету
2
100
Қарыз-
дар
бойынша сыйақы-
ларды
(мүдде-
лерді)
төлеу
Үкіметтік қарыздар
бойынша және үкiметтiк қарыздарды хеджирлеу жөнiндегi мәмiлелер бойынша сыйақыларды
(мүдделерді) төлеу
бір
жыл
ішін-
де
Қазақ-
стан
Респуб-
лика-
сының
Қаржы
минис-
трлігі
3
101
Қарыз-
дарды
орна-
ластыр-
ғаны
үшін
комис-
сиялық
төлем
Үкіметтік қарыздарды
тартудың комиссиондық
сыйақыларын төлеу
бір
жыл
ішін-
де
Қазақ-
стан
Респуб-
лика-
сының
Қаржы
минис-
трлігі
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б  қаулысымен.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер : Тікелей нәтиже: 28234351 мың теңге мөлшерінде үкіметтік қарыздар бойынша және үкiметтiк қарыздарды хеджирлеу жөнiндегi мәмiлелер бойынша сыйақыларды және 2600 мың теңге мөлшерінде үкіметтік қарыздарды тартқаны үшін комиссиялық сыйақыларды толық көлемде төлеу.
Түпкі нәтиже: Қазақстан Республикасы Үкіметінің үкіметтік борышқа қызмет көрсету жөніндегі міндеттемелерін 100% орындау.
Уақтылығы:
1) Қазақстан Республикасы Үкіметінің тікелей міндеттемелері болып табылатын үкіметтік борышқа қызмет көрсету жөніндегі міндеттемелерді қарыз шарттарында және мемлекеттік эмиссиялық бағалы қағаздарды орналастыру шарттарында, үкiметтiк қарыздарды хеджирлеу жөнiндегi мәмiлелерде белгіленген мерзімде орындау;
2) бюджеттік бағдарламаны іске асыру мерзімі ішінде үкіметтік борышқа қызмет көрсету жөніндегі мерзімі өткен төлемдерінің болмауы.
Сапасы: қарыз берушілердің үкіметтік борышқа қызмет көрсету жөніндегі мүдделерін 100% қанағаттандыру.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б  қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
186-ҚОСЫМША
217-Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2006 жылға арналған
"Сенімді тұлғалардың (агенттердің) қызметтеріне ақы төлеу"
деген 015 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: выполнение обязательств Республики Казахстан по обслуживанию правительственного долга, недопущение факта дефолта по займам Правительства Республики Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы: полное и своевременное выполнение обязательств перед заимодателями по выплате вознаграждений (интересов) по правительственным займам, оплате комиссионных вознаграждений за привлечение правительственных займов в соответствии с условиями размещения государственных эмиссионных ценных бумаг и договоров займа, оплате расходов по сделкам по хеджированию правительственных займов.  <*>
Сноска. В пункт 5 внесены изменения постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470б .
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
013
Обслуживание
правительст-
венного долга
2
100
Выплата воз-
награждений
(интересов)
по займам
Выплата вознаг-
раждений
(интерсов) по
правительст-
венным займам и по сделкам по хеджированию правительственных займов.
В тече-
ние года
Министерство
финансов
Республики
Казахстан
3
101
Выплата коми-
ссионных за
размещение
займов
Оплата комис-
сионных вознаг-
раждений за
привлечение
правительствен-
ных займов.
В тече-
ние года
Министерство
финансов
Республики
Казахстан
<*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470б .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: выплата вознаграждений по правительственным займам и по сделкам по хеджированию правительственных займов в размере 28234351 тыс. тенге и комиссионных вознаграждений за привлечение правительственных займов в размере 2600 тыс. тенге.
Конечный результат: 100 % выполнение обязательств Правительства Республики Казахстан по обслуживанию правительственного долга.
Своевременность:
1) своевременное выполнение обязательств по обслуживанию правительственного долга, являющихся прямыми обязательствами Правительства Республики Казахстан, в сроки, установленные договорами займа и условиями размещения государственных эмиссионных ценных бумаг, сделками по хеджированию правительственных займов;
2) отсутствие просроченных платежей по обслуживанию правительственного долга в течение срока реализации бюджетной программы.
Качество: 100 % удовлетворение интересов заимодателей по обслуживанию правительственного долга.  <*>
Сноска. В пункт 7 внесены изменения постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470б .
ПРИЛОЖЕНИЕ 186
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
217 - Министерство финансов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
015 "Оплата услуг поверенным (агентам)"
на 2006 год

1. Құны : 68290 мың теңге (алпыс сегіз миллион екі жүз тоқсан мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Қазақстан Республикасының жоғары оқу орындарында кадрлар даярлауды мемлекеттік білімдік несиелендіру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 20 шілдедегі N 1018  қаулысы ; "Республикалық және жергілікті бюджеттердің атқарылу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 5 ақпандағы N 110  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : бұрын берілген бюджеттік кредиттерді қайтару тиімділігін арттыру.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : бюджеттік кредит беруге байланысты тапсырмаларды орындағаны үшін сенімді тұлғаларға (агенттерге) сыйақы төлеу жолымен олардың бюджеттерге қызмет көрсетуін және қайтаруын қамтамасыз ету.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мер-
зімі
Жауапты
орын-
даушы-
лар
1
2
3
4
5
6
7
1
015
Сенімді
тұлға-
лардың
(агент-
тердің)
қызмет-
теріне
ақы
төлеу
Тапсырманы орындағаны
үшін сенім білдірілген
өкілге (агентке) сыйақы
төлеу
жыл
ішін-
де
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Қаржы
минист-
рлігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер : Тікелей нәтиже: сенімді тұлғаға (агентке) мемлекеттік білім беру және мемлекеттік студенттік кредиттерді қайтару және қызмет көрсету жөнінде жүргізген жұмысты жүргізгені үшін 68290 мың теңге сомаға сыйақылар төлеу.
Түпкі нәтиже: қарыз алушылардың алған мемлекеттік білім беру және мемлекеттік студенттік кредиттерді өтеу жөніндегі міндеттемелерді 100 % орындауы.
Уақтылығы: сенімді тұлғалар (агенттер) алдындағы міндеттемелердің орындалу уақтылығы.
Сапасы: мемлекеттік білім беру және мемлекеттік студенттік кредиттерді 100% қайтару және қызмет көрсету.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
187-ҚОСЫМША
217-Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2006 жылға арналған
"Жекешелендіру, мемлекеттік мүлікті басқару, жекешелендіруден
кейінгі қызмет, осымен және кредит беруге байланысты дауларды
реттеу, кредиттер және мемлекеттік кепілдіктер бойынша
міндеттемелерді орындау есебінен
алынған немесе өндіріп алынған мүлікті есепке алу, сақтау"
деген 016 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны:  585000 мың теңге (бес жүз сексен бес миллион теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б  қаулысымен.

1. Стоимость: 68290 тысяч тенге (шестьдесят восемь миллионов двести девяносто тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июня 1999 года N 1018 "О государственном образовательном кредитовании подготовки кадров в высших учебных заведениях Республики Казахстан";  постановление Правительства Республики Казахстан от 5 февраля 2005 года N 110 "Об утверждении Правил исполнения республиканского и местных бюджетов".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: повышение эффективности возврата ранее выданных бюджетных кредитов.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение обслуживания и возврата поверенными (агентами) бюджетных кредитов, путем оплаты им вознаграждения за исполнение поручений, связанных с бюджетным кредитованием.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
015
Оплата услуг
поверенным
(агентам)
Оплата поверен-
ному (агенту)
вознаграждения
за исполнение
поручения.
В тече-
ние года
Министерство
финансов
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: оплата поверенным (агентам) вознаграждения на сумму 68290 тыс. тенге за проводимую работу по возврату и обслуживанию государственных образовательных и государственных студенческих кредитов.
Конечный результат: 100 % выполнение заемщиками обязательств по погашению полученных государственных образовательных и государственных студенческих кредитов.
Своевременность: своевременное исполнение обязательств перед поверенными (агентами).
Качество: 100 % возврат и обслуживание государственных образовательных и государственных студенческих кредитов.
ПРИЛОЖЕНИЕ 187
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
217 - Министерство финансов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
016 "Приватизация, управление государственным имуществом,
постприватизационная деятельность и регулирование споров,
связанных с этим и кредитованием, учет, хранение имущества,
полученного или взысканного в счет исполнения
обязательств по кредитам и государственным гарантиям"
на 2006 год
1.  Стоимость: 585000 тысяч тенге (пятьсот восемьдесят пять миллионов тенге).  <*>
Сноска. Пункт 1 в редакции - постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470б .

2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :
Қазақстан Республикасының "Жекешелендіру туралы" 1995 жылғы 23 желтоқсандағы Заңының  2 және   17-баптары ; Қазақстан Республикасының "Экономиканың стратегиялық маңызы бар салаларындағы меншіктің мемлекеттік мониторингі туралы" 2003 жылғы 4 қарашадағы Заңының  7 және   13-баптары ; "Мемлекеттік меншік объектілерінің, сондай-ақ меншігінде мемлекеттің үлесі бар объектілердің жұмыс істеуіне және оларды басқарудың тиімділігіне кешенді мониторинг жүйесін енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 24 шілдедегі N 998  қаулысы ; "Жекелеген негіздер бойынша мемлекет меншігіне айналдырылған (түскен) мүлікті есепке алу, сақтау, бағалау және одан әрі пайдаланудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 26 шілдедегі N 833  қаулысы ; "Экономиканың стратегиялық маңызы бар салаларының өздеріне қатысты меншіктің мемлекеттік мониторингі жүзеге асырылатын объектілерінің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 30 шілдедегі N 810  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2006 жылғы 28 қаңтардағы N 50 Жарлығын iске асыру жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2006 жылғы 23 ақпандағы N 117  қаулысы , "Мемлекеттiк активтердi басқарудың 2006-2008 жылдарға арналған бағдарламасын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2006 жылғы 30 маусымдағы N 620 қаулысы.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б , 2006.11.26. N  470м  қаулыларымен.
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : республикалық меншікті тиімді басқаруды және жекешелендіруді қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : жекешелендірудің барлық түрлерін пайдалана отырып, оның ішінде брокерлерді тарту жолымен ұйымдастырылған бағалы қағаздар рыногында объектілерді сатуды дайындау және жүзеге асыру; жекешелендіруден кейінгі бақылауды қамтамасыз ету; мемлекеттің меншік үлесі бар кәсіпорындарда республикалық меншік активтерін басқару тиімділігінің мониторингі; экономиканың стратегиялық маңызы бар салаларында меншіктің мемлекеттік мониторингін ұйымдастыру және жүргізу; мониторингті есепке алудың бірыңғай ақпараттық дерекқорын сүйемелдеу және жүргізу; кредиттер мен мемлекеттік кепілдіктер бойынша міндеттемелерді орындау есебіне алынған немесе өндіріп алынған мүлікті есепке алу және сақтау; заң консультанттарын тарта отырып сотқа дейін және сот тәртібімен республикалық меншікті жекешелендіруге, басқаруға және жекешелендіруден кейінгі қызметке байланысты дауларды шешу; мемлекеттiк активтердi басқару жүйесiн жаңғырту.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б  қаулысымен.

2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   статьи 2 17 Закона Республики Казахстан от 23 декабря 1995 года "О приватизации";  статьи 7 13 Закона Республики Казахстан от 4 ноября 2003 года "О государственном мониторинге собственности в отраслях экономики, имеющих стратегическое значение";  постановление Правительства Республики Казахстан от 24 июля 2001 года N 998 "О внедрении системы комплексного мониторинга функционирования и эффективности управления объектами государственной собственности, а также объектами, в которых государство имеет долю собственности";  постановление Правительства Республики Казахстан от 26 июля 2002 года N 833 "Некоторые вопросы учета, хранения, оценки и дальнейшего использования имущества, обращенного (поступившего) в собственность государства по отдельным основаниям";  постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июля 2004 года N 810 "Об утверждении перечня объектов отраслей экономики, имеющих стратегическое значение, в отношении которых осуществляется государственный мониторинг собственности; постановление Правительства Республики Казахстан от 23 февраля 2006 года N  117 "О мерах по реализации Указа Президента Республики Казахстан от 28 января 2006 года N 50";  постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2006 года N 620 "Об утверждении программы управления государственными активами на 2006-2008 годы.  <*>
Сноска. В пункт 2 внесены изменения постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470б; от 26 ноября 2006 года N  470м .
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение эффективного управления республиканской собственностью и приватизации.
5. Задачи бюджетной программы: подготовка и осуществление продажи объектов с использованием всех видов приватизации, в том числе на организованном рынке ценных бумаг посредством привлечения брокеров; обеспечение постприватизационного контроля; мониторинг эффективности управления активами республиканской собственности, предприятий, в которых государство имеет долю собственности; организация и проведение государственного мониторинга собственности в отраслях экономики, имеющих стратегическое значение; сопровождение и развитие единой информационной базы данных учета мониторинга; учет и хранение имущества, полученного или взысканного в счет исполнения обязательств по кредитам и государственным гарантиям; разрешение споров, связанных с приватизацией, управлением республиканской собственностью и постприватизационной деятельностью, в досудебном и судебном порядке с привлечением юридических консультантов; модернизация системы управления государственными активами.  <*>
Сноска. В пункт 5 внесены изменения постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470б .

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мер-
зімі
Жауапты
орын-
даушы-
лар
1
2
3
4
5
6
7
1
016
Жеке-
шелен-
діру,
мемле-
кеттік
мүлікті
басқа-
ру, же-
кеше-
ленді-
руден
кейінгі
қызмет,
осымен
және
кредит
беруге
байла-
нысты
даулар-
ды рет-
теу,
кредит-
тер
және
мемле-
кеттік
кепіл-
діктер
бойынша
міндет-
теме-
лерді
орындау
есебі-
нен
алынған
немесе
өндіріп
алынған
мүлікті
есепке
алу,
сақтау
Мыналарды өткізуге
арналған қызметтерді
сатып алу: - 50
акционерлік қоғамдар мен
900 өзге де объектіле-
рінің құнын бағалауды
(аяқталмаған құрылысты,
көлікті, жылжымайтын
мүлікті және басқалар);
- 70 жекешелендірілген
объектілер бойынша шарт
міндеттемелерінің
орындалуын тексеру;
- 70 республикалық
меншік объектілері
бойынша активтерді
басқару тиімділігінің мониторингі;
- экономиканың стратегиялық маңызы бар
салаларындағы 7 акцио-
нерлік қоғамның 40 құрылымдық бөлімшелерін-
де меншіктің мемлекеттік
мониторингі;
- қор биржасында 10
акционерлік қоғам
акцияларының мемлекеттік
пакетін сату;
- мониторинг дерекқорын
сүйемелдеу және дамыту
жөніндегі жұмыстар;
- кредиттер мен мемлекеттік кепілдіктер
бойынша міндеттемелерді
орындауға байланысты алынған немесе өндіріп
алынған мүлікті есепке
алу және сақтау
жөніндегі жұмыстар.
Мыналардың:
- жекешелендіру объектілерін сату
жөніндегі қаржы кеңесшісінің;
- акциялардың мемлекеттік пакеттерімен
мәмілелерді тіркеу
жөніндегі бағалы қағаздар рыногына
кәсіби қатысушылардың
қызметтерін сатып алу.
Қазақстан Республикасының аумағын-
да және халықаралық төрелік органдарда заң консультанттарын тарта
отырып, республикалық
меншікті жекешелендіру-
ге, басқару мен
жекешелендіруден кейінгі
қызметке байланысты
дауларды реттеу.
Республикалық меншік
объектілері бойынша
сауда-саттық туралы
ақпараттық хабарлама-
ларды жариялау.
Жылжымайтын мүлік
объектілері жер
учаскелерін бағалау.
Самұрық" мемлекеттiк активтердi басқару жөнiндегi қазақстандық холдингi" АҚ-ның және "Қазына" орнықты даму қоры" АҚ-ның орналастырылатын акцияларына төлеуге берiлетiн мемлекеттiк активтердi, сондай-ақ әлеуметтiк-кәсiпкерлiк корпорациялар мен бәсекелi ортаға берiлетiн объектiлердi бағалауды жүргiзуге арналған қызметтердi сатып алу.
жыл
ішін-
де,
ай
сайын
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы-
ның
Қаржы
минист-
рлігі
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б , 2006.11.26. N  470м  қаулыларымен.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер : Тікелей нәтиже: 950 республикалық меншік объектілерін жекешелендіруден 4 800 000 мың теңге мөлшерінде қаражаттың, 7 047 063 мың теңге мөлшерінде республикалық меншіктегі акциялардың мемлекеттік пакеттеріне дивидендтердің, 936 000 мың теңге мөлшерінде республикалық мемлекеттік кәсіпорындар кірісінің таза бөлігінің республикалық бюджетке түсуі, 70 республикалық меншік кәсіпорындарында активтерді басқару тиімділігін талдау, экономиканың стратегиялық маңызы бар салаларында 7 акционерлік қоғамның 40 құрылымдық бөлімшесінде мемлекеттік мониторинг, 70 жекешелендіру объектілері бойынша шарт міндеттемелерінің орындалуын тексеру, 400 жылжымайтын мүлік объектілері бойынша жер учаскелерін бағалауды жүргізу.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
l
2
3
4
5
6
7
1
016
Приватиза-
ция, управ-
ление госу-
дарственным
имуществом,
постпривати-
зационная
деятельность
и регулиро-
вание спо-
ров, связан-
ных с этим и
кредитова-
нием, учет,
хранение
имущества,
полученного
или взыскан-
ного в счет
исполнения
обязательствпо кредитам
и государст-
венным га-
рантиям
Закупка услуг на
проведение:
- оценки
стоимости 50 акционерных
обществ и 900
прочих объектов
(незавершенного
строительства,
транспорта, не-
движимости и др.);
- проверки
исполнения дого-
ворных обязате-
льств по 70 при-
ватизированным
объектам;
- мониторинга эф-
фективности
управления активами по 70
объектам республиканской
собственности;
- государствен-
ного мониторинга
собственности в
40 структурных
подразделениях 7
акционерных об-
ществ в отраслях
экономики, имею-
щих стратегичес-
кое значение;
- продажи гос-
пакетов акций 10
акционерных об-
ществ на фондо-
вой бирже;
- работ по сопро-
вождению и разви-
тию базы данных
мониторинга;
- работ по учету
и хранению иму-
щества, получен-
ного или взыскан-
ного в счет ис-
полнения обяза-
тельств по креди-
там и государст-
венным гарантиям.
Закупка услуг:
- финансового советника по продаже объектов приватизации;
- профессиональ-
ных участников
рынка ценных бу-
маг по регистра-
ции сделок с го-
сударственными
пакетами акций.
Урегулирование
споров, связанных
с приватизацией,
управлением рес-
публиканской
собственностью и
постприватизацио-
нной деятельнос-
тью с привлече-
нием юридических
консультантов на
территории Рес-
публики Казахстан
и в международных
арбитражных орга-
нах.
Публикация
информационных
сообщений о тор-
гах по объектам
республиканской
собственности.
Оценка земельных
участков 400
объектов недви-
жимости.
Закупка услуг на проведение оценки государственных активов, передаваемых в оплату размещаемых акций АО "Казахстанский холдинг по управлению государственными активами "Самрук" и АО "Фонд устойчивого развития "Қазына", a также объектов, передаваемых в социально-предпринимательские корпорации и конкурентную среду.
Ежеме-
сячно,
в тече-
ние года
Министерство
финансов
Республики
Казахстан
<*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470б; от 26 ноября 2006 года N  470м .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: поступления в республиканский бюджет средств в размере 4 800 000 тыс. тенге от приватизации 950 объектов республиканской собственности, дивидендов на государственные пакеты акций, находящихся в республиканской собственности, в размере 7 047 063 тыс. тенге, части чистого дохода республиканских государственных предприятий в размере 936 000 тыс. тенге, анализ эффективности управления активами на 70 предприятиях республиканской собственности, государственный мониторинг в 40 структурных подразделениях 7 акционерных обществ в отраслях экономики, имеющих стратегическое значение, проверка выполнения договорных обязательств по 70 приватизированным объектам, проведение оценки земельных участков по 400 объектам недвижимости.

Түпкі нәтиже: 64 республикалық меншік объектілерінде басқару тиімділігін арттыру жөніндегі, оның ішінде 27 акционерлік қоғамдар акцияларының мемлекеттік пакеттерін одан әрі иелік ету (жекешелендіру, жекешелендіруге жатпайтын объектілер тізбесіне енгізу, тарату және банкроттау, салалық министрліктердің иелігіне беру) жөніндегі ұсынымдарды әзірлеу, 70 жекешелендірілген объектілердің қаржы-шаруашылық қызметін және сенімді басқарудағы 6 республикалық меншік объектілері қызметінің тиімділігін бақылауды жүзеге асыру.
Қаржы-экономикалық нәтиже:
сатып алынатын қызметтердің бір сағатына орта есеппен жұмсалатын шығындар:
- жекешелендіру объектілерінің құнын бағалауға - 3,7 мың теңге;
- шарт міндеттемелерінің орындалуын тексеруге - 3,9 мың теңге;
- активтерді басқару тиімділігінің мониторингі - 6,9 мың теңге;
- мониторинг дерекқорын сүйемелдеу мен дамытуға - 7,3 мың теңге;
- отандық заң консультанттары - 9 мың теңге және шетелдік заң консультанттары - 60 мың теңге;
Орта есеппен шығыстар:
- акцияларды ұстаушылар тізілімінде бір акционерлік қоғамның бағалы қағаздарымен мәмілелер жасауға - 21,5 мың теңге;
- бір жер учаскесінің құнын бағалауға - 12 мың теңге;
- ақпараттық хабарлама ауданының бір шаршы сантиметрін жариялаудың орташа құны - 0,25 мың теңге.
Уақтылылығы: жоспарланған іс-шараларды белгіленген мерзімде толық көлемде жүргізу.
Сапасы: республикалық меншік құрылымын оңтайландыру, зерттелген объектілердің қаржы-шаруашылық қызметін жақсарту жөніндегі ұсынымдарды талдау және өңдеу, шығынды кәсіпорындардың санын азайту.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
188-ҚОСЫМША
Ескерту. 188-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің  2006.12.22.  N 470р  қаулысымен.
217-Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2006 жылға арналған
""Министрліктер үйі" ғимаратын күтіп-ұстау және сақтандыру"
деген 017 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 287226 мың теңге (екі жүз сексен жеті миллион екі жүз жиырма алты мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Сақтандыру қызметі туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 18 желтоқсандағы  Заңы ; "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің кейбір мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 қазандағы N 1119  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   "Министрліктер үйі" ғимаратына (бұдан әрі - ғимарат) шаруашылық қызмет көрсету;
Ғимараттың технологиялық жабдықтарының іркіліссіз жұмыс істеуін қамтамасыз ету және мемлекеттік мүліктің сақталуын қамтамасыз ету, сақтандыру жағдайы туындаған кезде шығындарды өтеу, Ғимаратты жабдықтау.

Конечный результат: выработка рекомендаций по повышению эффективности управления на 64 объектах республиканской собственности, в том числе по дальнейшему распоряжению государственными пакетами акций 27 акционерных обществ (приватизация, включение в перечень объектов, не подлежащих приватизации, ликвидация и банкротство, передача в ведение отраслевых министерств), осуществление контроля за финансово-хозяйственной деятельностью 70 приватизированных объектов и эффективностью деятельности 6 объектов республиканской собственности, находящихся в доверительном управлении.
Финансово-экономический результат:
затраты на один час закупаемых услуг в среднем:
- на оценку стоимости объектов приватизации - 3,7 тыс. тенге;
- на проверку выполнения договорных обязательств - 3,9 тыс. тенге;
- на мониторинг эффективности управления активами - 6,9 тыс. тенге;
- на сопровождение и развитие базы данных мониторинга - 7,3 тыс. тенге;
- отечественных юридических консультантов - 9 тыс. тенге и иностранных юридических консультантов - 60 тыс. тенге.
В среднем расходы:
- на проведение сделки с ценными бумагами одного акционерного общества в реестре держателей акций - 21,5 тыс. тенге;
- на оценку стоимости одного земельного участка - 12 тыс. тенге;
- стоимость публикации одного квадратного сантиметра площади информационного сообщения - 0,25 тыс. тенге.
Своевременность: выполнение запланированных мероприятий в установленные сроки в полном объеме.
Качество: оптимизация структуры республиканской собственности, анализ и выработка рекомендаций по улучшению финансово-хозяйственной деятельности обследованных объектов, уменьшение количества убыточных предприятий.
ПРИЛОЖЕНИЕ 188
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
217 - Министерство финансов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
017 "Содержание и страхование здания
"Дом министерств" на 2006 год
1. Стоимость: 287226 тысяч тенге (двести восемьдесят семь миллионов двести двадцать шесть тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Закон Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности";  постановление Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года N 1119 "Некоторые вопросы Министерства финансов Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: хозяйственное обслуживание здания "Дом Министерств" (далее - Здание); обеспечение бесперебойного функционирования технологического оборудования Здания и обеспечение сохранности государственного имущества, восстановление потерь при возникновении страхового случая, оснащение здания.

5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : Ғимараттың техникалық жабдықтарын қолдау және техникалық қызмет көрсету, Ғимаратта телекоммуникациялық қамтамасыз ету, қорғау, шаруашылық қызмет көрсету, конференц-залдарын, мәжіліс залын жабдықтау, Ғимаратта табиғи зілзала, өрт, жарылыс және басқа да тәуекел жағдайларына сақтандыру.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мер-
зімі
Жауапты
орын-
даушы-
лар
1
2
3
4
5
6
7
1
017
"Минис-
трлік-
тер
үйі"
ғима-
ратын
күтіп-
ұстау
және
сақтан-
дыру
Электр, техникалық
жабдықтарды, инженерлік
желілер мен
коммуникацияларды,
эфир-кабель теледидарын,
желдеткіштің сору-шығару
жүйесін, өрт қауіпсіздігін, өрт
дабылы мен түтінді
жоюды, сыртқы және
ішкі желілері бар
автоматты телефон
станциясын қолдау,
техникалық қызмет
көрсету және жөндеу,
сыртқы инженерлік
желілерге қызмет көрсету, суық-жылумен жабдықтау, ыстық және суық сумен жабдықтау жүйесінің, лифтілер
жұмысының, бейне
қадағалау мен қол
жеткізілімді бақылау, дизель-генератор жүйесін
алдын алу жұмыстарын
жүргізу, желдеткіш
жабдығын жөндеу.
Ғимаратты күзету және
жарақтандыру. Ғимараттың ішкі
үй-жайлары мен қасбетін, сондай-ақ
оған жапсарлас аумақты
таза қалпында ұстау,
ғимаратты санитарлық
тазарту, аумақтан қоқыс
пен қарды шығару және
ғимараттың қалыпты жұмыс істеуін қамтамасыз
ету үшін қажетті басқа
да жұмыстар.
Ғимаратты ағымдағы
жөндеу.
Ғимаратқа электр- энер-
гиясын, жылу энергиясын
жеткізу және коммуналдық
қызметтер көрсету. Жалпы алаңы 24595,8 шм. Ғимаратқа шаруашылық
қызмет көрсетуді қамтамасыз ету.
Ғимаратқа меншік құқығын
және уәкілетті органда
оған жапсарлас жер
учаскесін тіркеу.
Ғимаратты сақтандыруға
шарт жасасу, сақтандыру
шарттарына сәйкес жасал-
ған шарт бойынша
сақтандыру жарналарын
төлеу. Сатып алу, бейне
қадағалау жүйесін
монтаждау, қол жеткізі-
лімін және күзет дабылын
бақылау. Басқа да
тауарлар мен ілеспе
қызметтерді сатып алу. Жылу сорғыларын сатып алу, жеткізу және орнату.
Жыл
ішін-
де
2-
жарты жыл-
дығы
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Қаржы
министр
-лігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер : Тікелей нәтиже: жұмыс істейтін лифтілердің, желдеткіш және электротехникалық, санитарлық-техникалық жабдықтың, инженерлік желілер мен коммуникациялардың, эфир-кабельдік теледидардың, желдеткіштің шығару-сорғы жүйесінің, өрт қауіпсіздігінің, өрт дабылының және түтін шығарудың, кіруді бейне қадағалау мен бақылау жүйелерінің, сыртқы және ішкі желілері бар автоматты телефон станциясының үлес салмағы олардың жалпы санының 100%-ын құрайды.
Түпкі нәтиже: Ғимараттың бүкіл технологиялық жабдықтарының, оның ішінде кростық үй-жайлардың іркіліссіз және апатсыз жұмыс істеуі. Ғимаратты сенімді сақтандыру жағынан қорғау, сондай-ақ сақтандыру жағдайы басталған кезде сақтандыру төлемдерін уақтылы төлеу.

5. Задачи бюджетной программы: поддержка и техническое обслуживание технологического оборудования здания, телекоммуникационное обеспечение, охрана, хозяйственное обслуживание Здания, оснащение конференц-залов, залов совещания, страхование Здания на случаи стихийных бедствий, пожара, взрывов и других рисков.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
l
2
3
4
5
6
7
1
017
Содержание
и страхова-
ние здания
"Дом минис-
терств"
Поддержка, техни-
ческое обслужи-
вание и ремонт:
электротехничес-
кого оборудова-
ния, инженерных
сетей и коммуни-
каций, эфирно-
кабельного теле-
видения,
приточно-вытяжной
системы вентиля-
ции, пожарной
безопасности, по-
жарной сигнализа-
ции и дымоудале-
ния, автоматичес-
кой телефонной
станции с внешни-
ми и внутренними
сетями; обслужи-
вание наружных
инженерных сетей;
проведение профи-
лактических работ
системы хладо-
теплоснабжения,
горячего и холод-
ного водоснабже-
ния; работу лиф-
тов, систем ви-
деонаблюдения и
контроля доступа,
дизель-генера-
тора, вентиля-
ционного
оборудования.
Охрана и оснаще-
ние Здания.
Содержание в чистоте внутренних по-
мещений и фасада
Здания, а также
прилегающей к
нему территории,
санитарная обра-
ботка Здания,
вывоз мусора и
снега с террито-
рии и другие
необходимые рабо-
ты для обеспече-
ния нормального
функционирования
Здания. Текущий
ремонт Здания.
Доставка электро-
энергии, тепло-
энергии и комму-
нальных услуг до
Здания.
Обеспечение хозяйственного обслуживания
Здания с общей
площадью 24595,8
кв.м.
Регистрация прав
собственности на Здание и
прилегающий к
нему земельный
участок в уполно-
моченном органе.
Заключение дого-
вора на страхова-
ние Здания, вып-
лата страхового
взноса по догово-
ру заключенным в
соответствии с
условиями страхования. Приобретение, монтаж систем видеонаблюдения, контроля доступа и охранной сигнализации. Приобретение
прочих товаров и
сопутствующих ус-
луг.
Приобретение,
доставка и
установка
тепловых насосов.
В тече-
ние года
2 полу-
годие
Министерство
финансов
Республики
Казахстан
Сноска. В пункт 6 внесены изменения постановлением Правительства РК от 22 декабря 2006 года N  470р .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: удельный вес функционирующих лифтов, вентиляционного и электротехнического, санитарно-технического оборудования, инженерных сетей и коммуникаций, эфирно-кабельного телевидения, приточно-вытяжной системы вентиляции, пожарной безопасности, пожарной сигнализации и дымоудаления, систем видеонаблюдения и контроля доступа, автоматической телефонной станции с внешними и внутренними сетями от их общего числа составит 100 %.
Конечный результат: бесперебойное и безаварийное функционирование всего технологического оборудования Здания, в том числе кроссовых помещений. Надежная страховая защита Здания, а также своевременные страховые выплаты при наступлении страхового случая.

Қаржы-экономикалық нәтижесі: Ғимараттың 1 шаршы метрін ұстауға жұмсалатын шығындардың шартты құны 11677,9 теңгені құрайды.
Уақтылылығы: белгіленген мерзімдерді ескере отырып іс-шараларды орындау.
Сапасы: мемлекеттік қызметшілерге қалыпты еңбек және әлеуметтік-тұрмыстық жағдайлар жасау.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
189-ҚОСЫМША
217-Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2006 жылға арналған
"Жеңілдікті тұрғын үй кредиттері бойынша бағамдық айырманы төлеу"
деген 019 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 49224 мың теңге (қырық тоғыз миллион екi жүз жиырма төрт мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б  қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Тұрғын үйқұрылысбанкі" ЖАҚ берген жеңілдікті тұрғын үй несиелерін алған азаматтардың мүдделерін қорғауды қамтамасыз ету жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 28 ақпандағы N 304  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : Жеңілдікті тұрғын үй кредиттерін алған азаматтар үшін теңгенің еркін өзгермелі айырбас бағамы режиміне көшудің әлеуметтік салдарларын жеңілдету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : жеңілдікті тұрғын үй кредиттері бойынша бағамдық айырманы төлеу.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мер-
зімі
Жауапты
орын-
даушы-
лар
1
2
3
4
5
6
7
1
019
Жеңіл-
дікті
тұрғын
үй кре-
диттері
бойынша
бағам-
дық
айыр-
маны
төлеу
2005 жыл үшін "Тұрғын
үйқұрылысбанкі" ЖАҚ
берген жеңілдікті
тұрғын үй кредиттері
бойынша бағамдық
айырманы төлеу.
жыл
бойы
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Қаржы
министр
-лігі
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б  қаулысымен.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер : Тікелей нәтиже: "ЦентрКредитБанкі" АҚ жеңілдікті тұрғын үй кредиттері бойынша бағамдық айырмасын төлеу.
Түпкі нәтиже: жасалған кредит келісімдерінің ережелеріне сәйкес кредиттер бойынша берешекті өтеу бөлігінде орындалған міндеттемелер жөніндегі бағамдық айырманы 100% өтеу.
Уақтылығы: Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Центр Кредит Банкі" АҚ алдындағы міндеттемелерінің орындалу уақтылығы.
Сапасы: азаматтарды мемлекеттік қолдауды, жеңілдікті тұрғын үй кредиттерін 100% қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
190-ҚОСЫМША
217-Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2006 жылға арналған
"Тұрғын үй құрылыс жинақ салымдары бойынша сыйлықақылар төлеу"
деген 024 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

Финансово-экономический результат: условная стоимость затрат на содержание 1 квадратного метра Здания составит 11677,9 тенге.
Своевременность: выполнение мероприятий с учетом установленных сроков.
Качество: создание нормальных трудовых и социально-бытовых условий для государственных служащих.
Сноска. В пункт 7 внесены изменения постановлением Правительства РК от 22 декабря 2006 года N  470р .
ПРИЛОЖЕНИЕ 189
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
217 - Министерство финансов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
019 "Выплата курсовой разницы по льготным
жилищным кредитам" на 2006 год
1.  Стоимость: 49224 тысячи тенге (сорок девять миллионов двести двадцать четыре тысячи тенге).  <*>
Сноска. Пункт 1 в редакции - постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470б .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   постановление Правительства РК от 28 февраля 2001 года N 304 "О мерах по обеспечению защиты интересов граждан, получивших льготные жилищные кредиты, выданные ЗАО "Жилстройбанк".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: смягчение социальных последствий перехода к режиму свободно плавающего обменного курса тенге для граждан, получивших льготные жилищные кредиты.
5. Задачи бюджетной программы: выплата курсовой разницы по льготным жилищным кредитам.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
l
2
3
4
5
6
7
1
019
Выплата кур-
совой разни-
цы по льгот-
ным жилищным
кредитам
Выплата курсовой
разницы по льгот-
ным жилищным кре-
дитам, выданным
ЗАО "Жилстрой-
банк" за 2005
год.
в течение года
Министерство
финансов
Республики
Казахстан
<*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470б .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: выплата курсовой разницы АО "БанкЦентрКредит" по льготным жилищным кредитам.
Конечный результат: 100 % возмещение курсовой разницы по выполненным обязательствам в части погашения задолженности по кредитам в соответствии с условиями заключенных кредитных соглашений.
Своевременность: своевременное исполнение обязательств Правительства Республики Казахстан перед АО "БанкЦентрКредит".
Качество: 100 % обеспечение государственной поддержки граждан, льготные жилищные кредиты.
ПРИЛОЖЕНИЕ 190
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
217 - Министерство финансов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
024 "Выплата премий по вкладам в жилищные строительные
сбережения" на 2006 год

1. Құны : 149806 мың теңге (бiр жүз қырық тоғыз миллион сегiз жүз алты мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б  қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысы жинақ ақшасы туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 7 желтоқсандағы  Заңы ; "Қазақстан Республикасында тұрғын үй құрылысын дамытудың 2005-2007 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2004 жылғы 11 маусымдағы
N 1388  Жарлығы ; "Тұрғын үй құрылысы ұзақ мерзімді қаржыландыру және ипотекалық несие беру жүйесін дамыту тұжырымдамасы туралы"  Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 21 тамыздағы N 1290  қаулысы ; "Тұрғын үй құрылыс жинақ банкін құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 16 сәуірдегі N 364  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : Тұрғын үй құрылысы жинақ банкілерінің қосымша салымдарын тарту жолымен Қазақстан Республикасында тұрғын үй құрылыс жинақ жүйесін дамытуды мемлекеттік қолдауды қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : тұрғын үй құрылыс
жинақ ақшасы бойынша мемлекеттік сыйлықақылар беру.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мер-
зімі
Жауапты
орын-
даушы-
лар
1
2
3
4
5
6
7
1
024
Тұрғын үй құ-
рылыс жинақ
салым-
дары
бойынша
сыйлық-
ақылар
төлеу
"Тұрғын үй құрылыс жинақ
банкін" АҚ салымшыларына
мемлекеттің сыйлықақысын
төлеу.
Жыл
бойы
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Қаржы
минис-
трлігі
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б  қаулысымен.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер : Тікелей нәтиже: тұрғын үй құрылыс жинақ салымдары бойынша мемлекеттік сыйлықақыларды төлеу.
Түпкі нәтиже: тұрғын үй құрылыс жинақ ақшасы банктерінің салымшылары санын көбейту.
Уақтылығы: заңнамаға сәйкес мемлекеттің сыйлықақысын төлеуге "Қазақстанның тұрғын үй құрылыс жинақ банкі" АҚ корреспонденттік шотына қаражатты уақтылы аудару.
Сапасы: тұрғын үй құрылыс жинақ салымдары бойынша мемлекеттің сыйлықақысын төлеу толықтығы.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
191-ҚОСЫМША
Ескерту. Қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2006.06.19.   558  қаулысымен.
217-Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2006 жылға арналған
"Кедендік бақылау және кедендік инфрақұрылым объектілерін салу"
деген 026 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1.  Стоимость: 149806 тысяч тенге (сто сорок девять миллионов восемьсот шесть тысяч тенге). <*>
Сноска. Пункт 1 в редакции - постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470б .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Закон Республики Казахстан от 7 декабря 2000 года "О жилищных строительных сбережениях в Республике Казахстан";  Указ Президента Республики Казахстан от 11 июня 2004 года N 1388 "О Государственной программе развития жилищного строительства в Республике Казахстан на 2005-2007 годы";  постановление Правительства Республики Казахстан от 21 августа 2000 года N 1290 "О Концепции долгосрочного финансирования жилищного строительства и развития системы ипотечного кредитования";  постановление Правительства Республики Казахстан от 16 апреля 2003 года N 364 "О создании Жилищного строительного сберегательного банка".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение государственной поддержки развития жилищной строительной сберегательной системы в Республике Казахстан путем привлечения дополнительных вкладчиков жилищных строительных сберегательных банков.
5. Задачи бюджетной программы: выплаты государственных премий по жилищным строительным сберегательным вкладам.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
l
2
3
4
5
6
7
1
024
Выплата пре-
мий по вкла-
дам в жилищ-
ные строите-
льные сбере-
жения
Выплаты государ-
ственных премий
вкладчикам АО
"Жилищный строи-
тельный сберега-
тельный банк".
в течение года
Министерство
финансов
Республики
Казахстан
<*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470б .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: выплата государственных премий по жилищным строительным сберегательным вкладам.
Конечный результат: увеличение количества вкладчиков жилищных строительных сберегательных банков.
Своевременность: своевременное перечисление средств на корреспондентский счет АО "Жилищный строительный сберегательный банк Казахстана" на оплату премии государства в соответствии с законодательством.
Качество: полнота выплат премий государства по вкладам в жилищные строительные сбережения.
ПРИЛОЖЕНИЕ 191
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
217 - Министерство финансов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
026 "Строительство объектов таможенного контроля и
таможенной инфраструктуры" на 2006 год

1. Құны : 2222920 мың теңге (екі миллиард екі жүз жиырма екі миллион тоғыз жүз жиырма мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 3 қазандағы N 1019  қаулысымен  бекітілген Қазақстан Республикасының Кеден қызметін дамытудың 2004-2006 жылдарға арналған бағдарламасы.
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : халықаралық стандарттарға және талаптарға сәйкес мемлекеттік шекарада тауарлар мен көлік-құралдарына бірлескен бақылауды, мемлекеттік шекараны қорғау мен сақтауды, Қазақстанның егемендігіне және аумақтық тұтастығына қол сұғушылыққа тыйым салуды, орын ауыстыратын объектілердің ветеринарлық-санитарлық қауіпсіздігін қамтамасыз етуді, өсімдіктердің карантині жөнінде бақылауды, халықтың санитарлық-эпидемиологиялық жағдайын сақтауды жүзеге асыру, ұлттық, экологиялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : сыртқы экономикалық қызметке қатысушылар үшін қолайлы жағдай жасау, қарудың, есірткі заттарының, психотроптық заттардың, прекурсорлардың контрабандасын анықтау тұрғысынан нақты тексерудің сапасын жақсарту, Қазақстан Республикасының аумағы арқылы транзиттік әлеуетті арттыру.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мер-
зімі
Жауапты
орын-
даушы-
лар
1
2
3
4
5
6
7
1
026
Кеден-
дік бақылау
және
кеден-
дік
инфра-
құрылым
объек-
тілерін
салу
"2006 жылға арналған
республикалық бюджет
туралы" Қазақстан
Республикасының Заңын
іске асыру туралы"
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің 2005 жылғы 9
желтоқсандағы N 1228
қаулысына 2-қосымшаға
сәйкес сомалардың
шегінде инвестициялық
жобаларды мыналар
бойынша іс-шараларға
арналған белгіленген
тәртіпте бекітілген
жобалық-сметалық
құжаттамаға сәйкес іске
асыру:
1. Ақтөбе облысындағы
"Жайсан" халықаралық
кедендік темір  жол
терминалының құрылысын
аяқтау (жұмыс жобасына
мемлекеттік сараптаманың
20.12.2002 жылға
N 2-600/2002
қорытындысы, Құрылыс
істері жөніндегі
комитеттің 22.01.2003
жылғы N 24 ПИР бұйрығы).
2. Оңтүстік Қазақстан облысындағы "Сары-Ағаш"
халықаралық кедендік
темір жол терминалының
құрылысын салуды
жалғастыру (жұмыс
жобасына мемлекеттік
сараптаманың 07.02.2003
жылғы N 7-52/2003
қорытындысы, құрылыс істері жөніндегі
комитеттің 14.03.2003 жылғы N 88 ПИР бұйрығы).
3. Мынадай:
- Атырау облысының "Котяевка";
- Жамбыл облысының "Нововоскресеновка";
- Жамбыл облысының "Айша Бибі" бірыңғай бақылау-өткізу пунктерінің құрылысы (үлгілік жобасына
мемлекеттік сараптаманың
21.04.2004 жылғы N 7-07-КБ/2004 қорытындысы).

1. Стоимость: 2222920 тысяч тенге (два миллиарда двести двадцать два миллиона девятьсот двадцать тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Программа развития таможенной службы Республики Казахстан на 2004-2006 годы, утвержденная  постановлением Правительства Республики Казахстан от 3 октября 2003 года№N 1019.
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: осуществление на государственной границе совместного контроля за перемещением товаров и транспортных средств, в соответствии с международными стандартами и требованиями, охране и защите государственной границы, пресечения посягательств на суверенитет и территориальную целостность Казахстана, обеспечению ветеринарно-санитарной безопасности перемещаемых объектов, контроля по карантину растений, соблюдению санитарно-эпидемиологического благополучия населения, обеспечение национальной, экологической безопасности.
5. Задачи бюджетной программы: создание благоприятных условий для участников внешнеэкономической деятельности, улучшение качества физического досмотра на предмет выявления контрабанды оружия, наркотических средств, психотропных веществ, увеличение транзитного потенциала через территорию Республики Казахстан.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
l
2
3
4
5
6
7
1
026
Строительство объектов та-
моженного
контроля и
таможенной
инфраструкту-
ры
Реализация ин-
вестиционных
проектов в пре-
делах сумм сог-
ласно приложению
2 к постановле-
нию Правительст-
ва Республики
Казахстан "О
реализации Зако-
на Республики
Казахстан "О
республиканском
бюджете на 2006
год" от 9 декаб-
ря 2005 года
N 1228 в соот-
ветствии с ут-
вержденной в ус-
тановленном по-
рядке проектно-
сметной докумен-
тацией на меро-
приятия по:
1. завершению
строительства
международного
железнодорожного
таможенного тер-
минала "Жайсан"
в Актюбинской
области (заклю-
чение госэкспер-
тизы к рабочему
проекту N 2-600/
2002 от 20.12.
2002 года, приказ Комитета
по делам строи-
тельства N 24
ПИР от 22.01.
2003 года);
2. завершению
строительства
международного
железнодорожного
таможенного тер-
минала "Сары-
Агаш" в Южно-
Казахстанской
области (заклю-
чение госэкспер-
тизы к рабочему
проекту N 7-52/
2003 от 07.02.
2003 года, при-
каз Комитета по
делам строитель-
ства N 88 ПИР от
14.03.2003
года);
3. строительству
единых контроль-
но-пропускных
пунктов (заклю-
чение госэкспер-
тизы к типовому
проекту
N 7-07-ТП/2004
от 21.04.2004
года):
- "Котяевка"
Атырауской области;
- "Нововоскресе-
новка" Жамбылс-
кой области (за-
вершение);
- "Айша-Биби"
Жамбылской об-
ласти (заверше-
ние);

4. Ақтөбе облысында
10 итке арналған
питомниктің құрылысын салу (жұмыс жобасына мемлекеттік сараптаманың
28.11.2004 жылғы N 6-506/03 қорытындысы).
5. Қостанай облысында 10 итке арналған питомниктің құрылысын салу (жұмыс жобасына мемлекеттік сараптаманың
28.11.2004 жылғы N
6-506/03 қорытындысы).
6. Солтүстік Қазақстан облысында 10 итке
арналған питомниктің құрылысын салу (жұмыс жобасына мемлекеттік
сараптаманың 28.11.2004
жылғы N 6-506/03
Қорытындысы).
7. Қостанай облысының "Желқуар" к/п электро-
жабдықтау желілерінің
құрылысын салу (жұмыс
жобасына мемлекеттік
сараптаманың 15.03.2005
жылғы N 14-49/05 қорытындысы).
8. Қостанай облысының "Жетіқара" к/п электрожабдықтау желілерінің құрылысын салу.
9. Оңтүстік Қазақстан облысының "Капланбек" кеден БӨП құрылысын салу (жұмыс жобасына мемлекеттік сараптаманың
01.07.2005 жылғы
N 18-328/2005
қорытындысы).
10. Алматы облысында "Достық" халықаралық темiр жол кедендiк терминалын салуды аяқтау (жұмыс жобасына мемлекеттiк сараптаманың 08.02.2005 жылғы N 7-48/05 қорытындысы).
11. Қостанай облысының "Ақсу" халықаралық кедендік темір жол терминалының жобалау-сметалық құжаттамасын әзірлеу, мемлекеттік ведомстводан
тыс сараптама жүргізу
және құрылысын салу.
12. Шығыс Қазақстан облысының "Ауыл" халықаралық кедендік темір жол терминалының
жобалау-сметалық
құжаттамасын әзірлеу,
мемлекеттік ведомство-
дан тыс сараптама
жүргізу және құрылысын
салу.
13. Атырау облысының "Оңтүстік Қарабатан" бірыңғай бақылау-өткізу пунктінің құрылысы жөніндегі құжаттаманы әзірлеу, мемлекеттік ведомстводан тыс сараптама жүргізу.
14. Маңғыстау облысының "Баутино" бірыңғай бақылау-өткізу пунктін құрылысы жөніндегі құжаттаманы әзірлеу, мемлекеттік ведомстводан
тыс сараптама жүргізу.
15. Алматы облысы "Дос-
тық" кеденiнiң қызмет-
керлерiне арналған тұр-
ғын үйдi салуды аяқтау (жұмыс жобасына мем-
лекеттiк сараптаманың 04.11.2004 жылғы N 20-354/2004 қорытынды-
сы);
16. Алматы облысы "Дос-
тық" кеденiнiң тұрғын үйлерiне қазандық салу-
ды аяқтау (жұмыс жобасы-
на мемлекеттiк сарап-
таманың 14.11.2005 жыл-
ғы N 20-364/2005 қоры-
тындысы)
қаң-
тар-
жел-
тоқ-
сан
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Қаржы
министр
-лігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер:
Тiкелей нәтиже: Ақтөбе, Оңтүстiк Қазақстан, Жамбыл, Қостанай, Солтүстiк Қазақстан, Алматы облыстарында 13 объектiнi аяқтау; Атырау, Шығыс Қазақстан, Алматы, Маңғыстау облыстарында 4 объектi бойынша мемлекеттiк ведомстводан тыс сараптамадан өткен бекiтiлген жобалау-сметалық құжаттама; Атырау облысы "Котяевка" бiрыңғай бақылау-өткiзу пунктiн салу жөнiнде орындалған жұмыстардың көлемi.
Түпкі нәтиже: Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздігін нығайту үшін кедендік бақылау және кедендік инфрақұрылым объектілерін пайдалануға енгізу.
Уақтылылығы: кестеге сәйкес жұмыстар мен жасалған шарттарды жүргізу.
Сапасы: құрылыс нормалары мен ережелеріне сәйкес.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
192-ҚОСЫМША
217-Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2006 жылға арналған
"Еуразия даму банкiне қатысушы мемлекеттердiң нарықтық
экономикасының қалыптасуы мен дамуына, олардың экономикалық
өсуiне және сауда-экономикалық байланыстарының кеңеюiне
жәрдемдесу" деген 027 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
Ескерту. Бағдарламаның атауына өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б  қаулысымен.

4. завершению
строительства
питомника на 10
собак в Актюбин-
ской области
(заключение гос-
экспертизы к ра-
бочему проекту
N 6-506/03 от
28.11.2004
года);
5. завершению
строительства
питомника на 10
собак в Коста-
найской области
(заключение гос-
экспертизы к ра-
бочему проекту
N 6-506/03 от
28.11.2004
года);
6. завершению
строительства
питомника на 10
собак в Северо-
Казахстанской
области (заклю-
чение госэкспер-
тизы к рабочему
проекту N 6-506/
03 от 28.11.2004
года);
7. завершению
строительства
сетей электро-
снабжения к т/п
"Желкуар" Коста-
найской области
(заключение гос-
экспертизы к ра-
бочему проекту
N 14-49/05 от
15.03.2005
года);
8. завершению
строительства
сетей электро-
снабжения к т/п
"Житикара" Кос-
танайской облас-
ти;
9. завершению
строительства
таможенного КПП
"Капланбек"
Южно-Казахстанс-
кой области
(заключение гос-
экспертизы к ра-
бочему проекту
N 18-328/2005
от 1.07.2005
года);
10. завершению
строительства
международного
железнодорожного
таможенного
терминала
"Достык" в
Алматинской
области
(заключение
госэкспертизы к
рабочему проекту
N 7-48/05 от
08.02.2005
года);
11. разработке,
проведению го-
сударственной
вневедомственной
экспертизы
проектно-сметной
документации по
строительству
международного
железнодорожного
таможенного тер-
минала "Аксу"
Костанайской об-
ласти;
12. разработке,
проведению го-
сударственной
вневедомственной
экспертизы
проектно-сметной
документации и
строительству
международного
железнодорожного
таможенного тер-
минала "Аул"
Восточно-Казах-
станской облас-
ти;
13. разработке,
проведению го-
сударственной
вневедомственной
экспертизы
проектно-сметной
документации по
строительству
единого
контрольно-про-
пускного пункта
"Южный Караба-
тан" Атырауской
области;
14. разработке,
проведению го-
сударственной
вневедомственной
экспертизы
проектно-сметной
документации по
строительству
единого
контрольно-про-
пускного пункта
"Баутино" Ман-
гистауской об-
ласти;
15. завершению
строительства
жилья для
сотрудников
таможни "Достык"
Алматинской
области
(заключение
госэкспертизы к
рабочему проекту
N 20-354/2004
от 04.11.2004
года);
16. завершению
строительства
котельной к
жилым домам
таможни "Достык"
Алматинской
области
(заключение
госэкспертизы к
рабочему проекту
N 20-364/2005
от 14.11.2005
года)"
январь-
декабрь
Министерство
финансов
Республики
Казахстан
Сноска. В пункт 6 внесены изменения постановлением Правительства РК от 19 июня 2006 года N  558 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: Завершение 13 объектов в Актюбинской, Южно-Казахстанской, Жамбылской, Костанайской, Северо-Казахстанской, Алматинской областях; утвержденная проектно-сметная документация, прошедшая государственную вневедомственную экспертизу по 4 объектам в Атырауской, Восточно-Казахстанской, Алматинской, Мангистауской областях; объем выполненных работ по строительству единого контрольно-пропускного пункта "Котяевка" Атырауской области.
Конечный результат: ввод в эксплуатацию объектов таможенного контроля и таможенной инфраструктуры для укрепления национальной безопасности Республики Казахстан.
Своевременность: согласно графика производства работ и заключенных договоров.
Качество: согласно строительным нормам и правилам.
Сноска. В пункт 7 внесены изменения постановлением Правительства РК от 19 июня 2006 года N  558 .
ПРИЛОЖЕНИЕ 192
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
217 - Министерство финансов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
027 "Содействие становлению и развитию рыночной экономики государств-участников Евразийского банка развития, их экономическому росту и расширению торгово-экономических связей"
на 2006 год  <*>
Сноска. Наименование в редакции - постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470б .

1. Құны : 12700000 мың теңге (он екі миллиард жеті жүз миллион теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : Еуразия даму банкiн құру туралы келiсiмдi ратификациялау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2006 жылғы 17 ақпандағы N 103  қаулысы .
Ескерту. 2-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б  қаулысымен.
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру кездері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : халықаралық қаржылық-экономикалық ынтымақтастықты нығайтуға жәрдемдесу.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : Қазақстан Республикасының Еуразия даму банкінің жарғылық капиталын қалыптастыруға қатысуы.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б  қаулысымен.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мер-
зімі
Жауапты
орын-
даушы-
лар
1
2
3
4
5
6
7
1
027
Еуразия даму банкiне қатысу-
шы мем-
лекеттердiң
нарық-
тық эконо-
микасының қа-
лыпта-
суы мен
дамуына, олар-
дың эконо-
микалық өсуiне және сауда-
экономикалық байла-
ныста-
рының кеңеюi-
не жәр-
демдесу
Еуразия даму банкiнiң жарғылық капиталындағы Қазақстан Республикасы-
ның үлесiне ақы төлеу.
2006
жыл-
дың екін-
ші жарты
жыл-
дығы
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Қаржы
министр
-лігі
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б  қаулысымен.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер
Еуразия даму банкiнiң акционері бола отырып Қазақстан Республикасы банктің қатысушы-мемлекеттерінің рыноктық экономикасының қалыптасуына және дамуына, инвестициялық қызметті жүзеге асыру жолымен экономикалық өсуге және өзара сауда-экономикалық байланыстарды кеңейтуге ықпал етеді.
Тікелей нәтиже: Еуразия даму банкiнiң жарғылық капиталындағы Қазақстан Республикасы үлесiнiң 40% акциясын 2006 жылға жалпы сомасы 25 400 000 мың теңгеге төлеу.
Түпкі нәтиже: мемлекетаралық инвестициялық банктің жарғылық қорына 100% төлеуді қамтамасыз ету.
Уақтылылығы: банкті құру туралы келісімде көрсетілген қаржыландыру мерзімдері мен шарттарын сақтау.
Сапасы: инвестицияларды жүзеге асыра отырып Қазақстан Республикасының экономикасын дамыту.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б  қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
193-ҚОСЫМША
217-Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2006 жылға арналған
"Тұрғын үй құрылысының мемлекеттік бағдарламасын
іске асыруды институционалдық қамтамасыз ету"
деген 053 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 12700000 тысяч тенге (двенадцать миллиардов семьсот миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: постановление Правительства Республики Казахстан от 17 февраля 2006 года N  103 "О проекте Закона Республики Казахстан "О ратификации Соглашения об учреждении Евразийского банка развития."  <*>
Сноска. В пункт 2 внесены изменения постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470б .
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: содействие укреплению международного финансово-экономического сотрудничества.
5. Задачи бюджетной программы: участие Республики Казахстан в формировании уставного капитала Евразийского банка развития.  <*>
Сноска. В пункт 5 внесены изменения постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470б .
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
l
2
3
4
5
6
7
1
027
Содействие становлению и развитию рыночной экономики государства-участников Евразийского банка развития, их экономичес-
кому росту и расшире-
нию торгово-
экономичес-
ких связей
Оплата доли Рес-
публики Казахстан
в Уставном капи-
тале Евразийского банка развития.
Второе
полуго-
дие 2006
года
Министерство
финансов
Республики
Казахстан
<*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470б .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  являясь акционером Евразийского банка развития, Республика Казахстан способствует становлению и развитию рыночной экономики государств-участников банка, экономическому росту и расширению взаимных торгово-экономических связей путем осуществления инвестиционной деятельности.
Прямой результат: Оплата 40 % акций доли Республики Казахстан в уставном капитале Евразийского банка развития на 2006 год на общую сумму 25400000 тыс. тенге.
Конечный результат: 100 % обеспечение выплат в уставной капитал межгосударственного инвестиционного банка.
Своевременность: соблюдение сроков и условий финансирования отраженных в Соглашении об учреждении Банка.
Качество: развитие экономики Республики Казахстан посредством осуществляющих инвестиций.  <*>
Сноска. В пункт 7 внесены изменения постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470б .
ПРИЛОЖЕНИЕ 193
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
217 - Министерство финансов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
053 "Институциональное обеспечение реализации
Государственной программы жилищного строительства"
на 2006 год

1. Құны :   14420000 мың теңге (он төрт миллиард төрт жүз жиырма миллион теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысы жинақ ақшасы туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 7 желтоқсандағы Заңы, Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасында тұрғын үй құрылысын дамытудың 2005-2007 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 11 маусымдағы N 1388  Жарлығы , "Тұрғын үй құрылыс жинақ банкін құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 16 сәуірдегі N 364  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : бюджеттік кредиттердің есебінен салынған тұрғын үйді сатып алуға және Қазақстан Республикасында тұрғын үй құрылыс жинақ жүйесін дамытуға арналған ипотекалық кредиттерді ресімдеу кезінде Қазақстан Республикасында тұрғын үй құрылысын дамытудың 2005-2007 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасында белгіленген өлшемдерді (бастапқы жарна 10%-дан кем емес, сыйақы ставкасы 10-дан аспайды, кредит беру мерзімі 20 жылға дейін) қолдау.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   Қазақстан Республикасында тұрғын үй құрылысын дамытудың 2005-2007 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде берілетін ипотекалық кредиттер бойынша тұрғын үй құнынан пайыздық ставканың 10% дейін төмендеуі, кредит беру мерзімінің 20 жылға дейін өсуі, бастапқы жарна мөлшерінің 10% дейін төмендеуі; тұрғындардың тұрғын үй құрылыс жинақ жүйесіне қол жеткізуінің артуы және мемлекеттің сыйақылары мөлшерлерінің өсуі есебінен оның тартымдылығының артуы.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мер-
зімі
Жауапты
орын-
даушы-
лар
1
2
3
4
5
6
7
1
027
Тұрғын
үй құ-
рылы-
сының
мемле-
кеттік
бағдар-
ламасын
іске
асыруды
инсти-
туцио-
налдық
қамта-
масыз
ету
2
100
"Қазақ-
станның тұрғын құры-
лыс
жинақ банкі" АҚ-ның жинақ жарғы-
лық капита-
лын
ұлғайту
"Қазақстанның тұрғын үй құрылыс жинақ банкі"
акционерлік қоғамының
жарғылық капиталын
толықтыру.
2006
жыл-
ғы бі-
рінші
жарты
жыл-
дық
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Қаржы
министр
-лігі
3
101
"Қазақ-
стан ипоте-
калық
компа-
ния" АҚ-ның жарғы-
лық
капита-
лын
ұлғайту
"Қазақстан ипотекалық компаниясы" акционерлік қоғамының жарғылық капиталын толықтыру.
2006
жыл-
ғы бі-
рінші
жарты
жыл-
дық
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Қаржы
министр
-лігі
4
102
"Ипоте-
калық кредит-
терге
кепіл-
дік
берудің қазақ-
стандық
қоры" АҚ-ның жарғы-
лық
капи-
талын
ұлғайту
"Қазақстан ипотекалық
компаниясы" акционерлік
қоғамының жарғылық
капиталын толықтыру

1. Стоимость: 14420000 тысяч тенге (четырнадцать миллиардов четыреста двадцать миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Закон Республики Казахстан от 7 декабря 2000 года "О жилищных строительных сбережениях в Республике Казахстан";  Указ Президента Республики Казахстан от 11 июня 2004 года N 1388 "О государственной программе развития жилищного строительства в Республике Казахстан на 2005-2007 годы";  постановление Правительства Республики Казахстан от 16 апреля 2004 года N 364 "О создании жилищного строительного сберегательного банка".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: поддержание параметров, установленных Государственной программой развития жилищного строительства в Республике Казахстан на 2005-2007 годы (первоначальный взнос не менее 10 %, ставка вознаграждения не более 10 %, срок кредитования до 20 лет) при оформлении ипотечных кредитов на приобретение жилья, построенного за счет бюджетных средств и развитие жилищной строительной сберегательной системы в Республике Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы: снижение процентной ставки до 10 %, увеличение срока кредитования до 20 лет, снижение размера первоначального взноса до 10% от стоимости жилья по ипотечным кредитам, выдаваемым в рамках Государственной программы развития жилищного строительства в Республике Казахстан на 2005-2007 годы; увеличение доступности населения к системе жилищных строительных сбережений и повышение ее привлекательности за счет увеличения размеров премии государства.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
l
2
3
4
5
6
7
1
053
Институцио-
нальное
обеспечение
реализации
Государст-
венной про-
граммы жи-
лищного
строительст-
ва
2
100
Увеличение
уставного
капитала АО
"Жилищный
строительный
сберегатель-
ный банк Ка-
захстана"
Пополнение устав-
ного капитала ак-
ционерного обще-
ства "Жилищный
строительный
сберегательный
банк Казахстана".
Первое
полу-
годие
2006
года
Министерство
финансов
Республики
Казахстан
3
101
Увеличение
уставного
капитала АО
"Казахстанс-
кая ипотеч-
ная компа-
ния".
Пополнение устав-
ного капитала
акционерного об-
щества "Казах-
станская ипотеч-
ная компания"
Первое
полу-
годие
2006
года
Министерство
финансов
Республики
Казахстан
4
102
Увеличение
уставного
капитала АО
"Казахстан-
ский фонд
гарантирова-
ния ипотеч-
ных креди-
тов".
Пополнение ус-
тавного капитала
акционерного об-
щества "Казахс-
танский фонд гарантирования ипотечных
кредитов"
Первое
полу-
годие

2006
жыл-
ғы бі-
рінші
жарты
жыл-
дық
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Қаржы
министр
-лігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер : Тікелей нәтиже: "Қазақстанның тұрғын үй құрылыс жинақ банкі" АҚ, "Қазақстан ипотекалық компаниясы" АҚ және "Қазақстан ипотекалық кредиттерге кепілдік беру қоры" АҚ жарғылық капиталын толықтыру. Түпкі нәтиже: Қазақстан Республикасында тұрғын үй құрылысын дамытудың 2005-2007 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасына қатысатын Қазақстан Республикасының азаматтары үшін ипотекалық кредит беру мен тұрғын үй құрылыс жинақ жүйесіне қол жеткізілімдікті қамтамасыз ету.
Уақтылылығы: жарғылық капиталды уақтылы капиталдандыру.
Сапасы: "Қазақстанның тұрғын үй құрылыс жинақ банкі" АҚ, "Қазақстан ипотекалық компаниясы" АҚ және "Қазақстан ипотекалық кредиттерге кепілдік беру қоры" АҚ Қазақстан Республикасында Мемлекеттік тұрғын үй құрылысын дамытудың 2005-2007 жылдарға арналған бағдарламасын іске асыру мақсатында пруденциялық нормативтерді орындау.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
194-ҚОСЫМША
217-Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2006 жылға арналған
"Республикалық бюджеттен Ұлттық қорға берiлетiн трансферттер"
деген 066 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
Ескерту. Бағдарламаның атауына өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б  қаулысымен.
1. Құны : 10617223 мың теңге (он миллиард алты жүз он жеті миллион екі жүз жиырма үш мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 5 ақпандағы N 110 қаулысының  7-бөлімінің  28-тарауының 244-тармағы.
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : мемлекеттің қаржы активтерін жинақтауды арттыру.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : республикалық бюджеттен ресми трансферттерді Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына 100% уақтылы аударуды қамтамасыз ету.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мер-
зімі
Жауапты
орын-
даушы-
лар
1
2
3
4
5
6
7
1
066
Респуб-ликалық бюджет-тен
Ұлттық қорға берiле-
тiн транс-
ферттер
2
100
Жоспар-
лы тү-
сiмдер есебi-
нен транс-
ферттер
Ұлттық қорға республика-
лық бюджеттен ресми
трансферттер бөлінуі.
жыл-
дың
ішін-
де
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы-
ның
Қаржы
минис-
трлігі
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б  қаулысымен.

2006
года
Министерство
финансов
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: пополнение уставных капиталов АО "Жилищный строительный сберегательный банк Казахстана", АО "Казахстанская ипотечная компания" и АО "Казахстанский фонд гарантирования ипотечных кредитов".
Конечный результат: обеспечение доступности ипотечного кредитования и системы жилищных строительных сбережений для граждан Республики Казахстан, участвующих в Государственной программе развития жилищного строительства в Республике Казахстан на 2005-2007 годы.
Своевременность: своевременная капитализация уставного капитала.
Качество: выполнение АО "Жилищный строительный сберегательный банк Казахстана", АО "Казахстанская ипотечная компания" и АО "Казахстанский фонд гарантирования ипотечных кредитов" пруденциальных нормативов в целях реализации Государственной программы развития жилищного строительства в Республике Казахстан на 2005-2007 годы.
ПРИЛОЖЕНИЕ 194
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
217 - Министерство финансов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
066 "Трансферты, передаваемые из республиканского
бюджета в Национальный фонд"
на 2006 год  <*>
Сноска. Наименование в редакции - постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470б .
1. Стоимость: 10617223 тысячи тенге (десять миллиардов шестьсот семнадцать миллионов двести двадцать три тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   пункт 244 главы 28 раздела 7 постановления Правительства Республики Казахстан от 5 февраля 2005 года N№110 "Об утверждении Правил исполнения республиканского и местных бюджетов".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: увеличить накопление финансовых активов государства.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечить 100 % своевременное перечисление официальных трансфертов из республиканского бюджета в Национальный фонд Республики Казахстан.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
066
Трансферты, передаваемые из республикан-
ского бюджета
в Националь-
ный фонд
2
100
Трансферты
за
счет плановых поступлений
Обеспечение
выделения офи-
циальных тран-
сфертов из
республиканс-
кого бюджета в
Национальный
фонд.
В тече-
ние года
Министерство
финансов
Республики
Казахстан
<*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470б .

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер : Тікелей нәтиже: 10 617 223 мың теңге (100 %) сомасында республикалық бюджеттен ресми трансферттердің есебінен Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының жинақтаушы функциясын орындау.
Түпкі нәтиже: шекті тәуекел деңгейінде ұзақ мерзімді перспективада Қазақстан Республикасының Ұлттық қоры активтерінің кірістілігін қамтамасыз ету.
Уақытылығы: төлемдер бойынша қаржыландыру жоспарына сәйкес қаражатты уақтылы аудару.
Сапасы: республикалық бюджеттен Қазақстан Республикасының Ұлттық қорын толықтыруды қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
195-ҚОСЫМША
217-Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2006 жылға арналған
"Нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы күрес"
деген 104 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 49606 мың теңге (қырық тоғыз миллион алты жүз алты мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Қазақстан Республикасында нашақорлық пен есірткі бизнесіне қарсы күрестің 2006-2014 жылдарға арналған стратегиясы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2005 жылғы 29 қарашадағы N 1678  Жарлығы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : Қазақстан Республикасында нашақорлыққа және есірткі бизнесінің одан әрі таралуына қарсы мемлекеттік және қоғамдық іс-қимыл жүйесінің негізгі буындарын одан әрі қалыптастыру және нығайту; есірткінің заңсыз айналымының жолын кесу жөнінде ведомствоаралық халықаралық ынтымақтастықты кеңейту.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : есірткі құралдарының, психотроптық заттардың және прекурсорлардың заңсыз айналымына қарсы әрекет тетігін дамыту, кинологиялық қызметті материалдық-техникалық нығайту.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мер-
зімі
Жауапты
орын-
даушы-
лар
1
2
3
4
5
6
7
1
104
Наша-
қорлық-
қа және
есірткі
бизне-
сіне
қарсы күрес
Есірткінің заңсыз
айналымымен күресті
тиімді ұйымдастыру үшін
қажет техника мен
жабдықтарды сатып алу
жолымен нашақорлыққа
және есірткі бизнесіне
қарсы күреске тартылған
кедендік бақылау
органдарына материалдық-
техникалық нығайту.
жыл-
ішін-
де
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы-
ның
Қаржы
министр
-лігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер : Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздігін нығайту, кедендік бақылау сапасын жақсарту.
Тікелей нәтиже: есірткі және жарылыс заттары контрабандасының жолын кесу, кеден органдарының кинологиялық қызметін дамыту.
Түпкі нәтиже: Қазақстан Республикасына есірткі құралдарының әкелуінің алдын алу, елде есірткі ахуалын тұрақтандыру; нашақорлық пен есірткі бизнесіне қарсы әрекет ету саласында халықаралық ынтымақтастықты дамыту, есірткі құралдарының контрабандасы фактілерін анықтау, нашақорлықтың алдын алу үшін мүдделі мемлекеттік органдармен өзара іс-әрекет жасауды күшейту.
Мыналарды сатып алу: талшық-оптикалық эндоскоптар 10 дана, дүрбілер 50 дана, түнде көру аспаптары 30 дана, аспаптар жиынтығы 50 дана, есірткі заттарының экспресс-тесті 60 дана, жарылғыш заттарының экспресс-тесті, автокөлікті еріксіз тоқтату құрылғысы 30 дана, жарық түсіргіші бар қол таяғы 30 дана, ультракүлгін қол шамы 30 дана, ықшам металл детектор 70 дана, қарау қуыс бұрғысы 70 дана, қарау қол шамы 70 дана, қарау айнасы 90 дана, УҚТ ықшам радиостанциясы 165 дана, цифрлы бейнекамералар 6 дана, цифрлы фотоаппараттар 6 дана, қызметтік-іздеу иттерін тасымалдауға арналған автомашиналар 6 дана.

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: исполнение сберегательной функции Национального фонда Республики Казахстан за счет официальных трансфертов из республиканского бюджета в сумме 10 617 223 тысячи тенге (100 %).
Конечный результат: обеспечение доходности активов Национального фонда Республики Казахстан в долгосрочной перспективе при умеренном уровне риска.
Своевременность: своевременное перечисление средств в соответствии с планом финансирования по платежам.
Качество: обеспечение пополнения Национального фонда Республики Казахстан из республиканского бюджета.
ПРИЛОЖЕНИЕ 195
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
217 - Министерство финансов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
104 "Борьба с наркоманией и наркобизнесом"
на 2006 год
1. Стоимость: 49606 тысяч тенге (сорок девять миллионов шестьсот шесть тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Указ Президента Республики Казахстан от 29 ноября 2005 года N 1678 "О стратегии борьбы с наркоманией и наркобизнесом в Республике Казахстан на 2006-2014 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: дальнейшее формирование и укрепление основных звеньев системы государственного и общественного противодействия дальнейшему распространению наркомании и борьбы с наркобизнесом в Республике Казахстан, расширение межведомственного и международного сотрудничества по пресечению незаконного оборота наркотиков.
5. Задачи бюджетной программы: укрепление механизма противодействия незаконному обороту наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров; материально-техническое укрепление кинологической службы.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки реали-
зации
Ответственные    исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
104
Борьба с
наркоманией
и наркобиз-
несом
Материально-
техническое
укрепление ор-
ганов таможен-
ного контроля,
задействованных в борьбе с нар-
команией и нар-
кобизнесом, пу-
тем приобрете-
ния необходимой
техники и обо-
рудования для
эффективной ор-
ганизации борь-
бы с незаконным
оборотом нарко-
тиков.
В тече-
ние года
Министерство
финансов
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  укрепление национальной безопасности Республики Казахстан, улучшение качества таможенного контроля.
Прямой результат: пресечение контрабанды наркотических и взрывчатых веществ, развитие кинологической службы таможенных органов.
Конечный результат: предотвращение ввода в Республику Казахстан наркотических средств, стабилизация наркоситуации в стране; развитие международного сотрудничества в сфере противодействия наркомании и наркобизнесу; выявление фактов контрабанды наркотических средств; усиление взаимодействия с заинтересованными государственными органами для профилактики наркомании.
Приобретение: волоконно-оптических эндоскопов 10 штук, биноклей 50 штук, приборов ночного видения 30 штук, набора инструментов 50 штук, экспресс тестов наркотических веществ 60 штук, экспресс тестов взрывчатых веществ 60 штук, устройств принудительной остановки автотранспорта 30 штук, жезлов с подсветкой 30 штук, ультрафиолетовых фонарей 30 штук, металлодетекторов портативных 70 штук, досмотровых щупов 70 штук, досмотровых фонарей 70 штук, досмотровых зеркал 90 штук, портативных УКВ радиостанций 165 штук, цифровых видеокамер 6 штук, цифровых фотоаппаратов 6 штук, автомашин для перевозки служебно-розыскных собак 6 единиц.

Қаржы-экономикалық нәтиже: есірткі құралдарын айқындаудың 1 фактісіне арналған шығындардың орташа құны - 260,0 мың теңге.
Уақтылығы: іс-шаралар жоспарының мерзіміне сәйкес қойылған мәселелерді іске асыру.
Сапасы: есірткі құралдарының кіруіне жол бермеу.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
196-ҚОСЫМША
217-Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2006 жылға арналған
""Электрондық үкімет" құру"
деген 112 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 1960349 мың теңге (бiр миллиард тоғыз жүз алпыс миллион үш жүз қырық тоғыз мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б  қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасында "электрондық үкімет" қалыптастырудың 2005-2007 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 10 қарашадағы N 1471  Жарлығы ; "Қазақстан Республикасы салық төлеушілерінің мемлекеттік тізілімін қалыптастыру және жүргізу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 28 мамырдағы N 579  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003-2006 жылдарға арналған бағдарламасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 5 қыркүйектегі N 903  қаулысы ; "Мемлекет басшысының Қазақстан халқына 2005 жылғы 18 ақпандағы Жолдауын іске асыру жөніндегі Жалпы ұлттық іс-шаралар жоспарын орындаудың желілік кестесі туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 5 наурыздағы N 210  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : Азаматтар мен ұйымдардың кедендік қызметтерге жылдам және сапалы қатынауын қамтамасыз ету, қазіргі заманғы техникалық шешімдердің негізінде қолдағы барын жетілдіру, жаңа перспективалық ақпараттық кедендік технологияларды енгізу есебінен Қазақстан Республикасы кедендік қызметінің жұмыс істеу тиімділігін арттыру. Қазақстан Республикасы кедендік органдарының бақылау, есепке алу және статистикалық қызметін автоматтандыру.
Салық әкімшілігін жүргізуді қамтамасыз ету және жетілдіру, салықтарды барынша жинауды қамтамасыз ету, салық міндеттемелерін орындаудан жалтаруға байланысты шығындардың мөлшерін азайту, салық әкімшілігін жүргізу тетіктерінің тиімділігін, ақпараттық ашықтығын және айқындылығын арттыру. Салық әкімшілігін жүргізудің әділ жүйесін құру және салық төлеушілер үшін салықтар төлеу бойынша барынша ыңғайлы жағдайлар жасау. Салық органдарының Қазақстан Республикасының "электрондық үкімет" қалыптастыруға және қызметіне қатысу шеңберінде салық төлеушілерге, басқа мемлекеттік органдарға ақпараттық және технологиялық қызметтер ұсыну.
Мемлекет мұқтажы үшін тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді сатып алу процесіне қазіргі заманғы ақпараттық-коммуникациялық технологиялар енгізу жолымен мемлекеттік сатып алу тиімділігін арттыруды қамтамасыз ету.

Финансово-экономический результат: средняя стоимость затрат на 1 факт выявления наркотических средств - 260,0 тыс. тенге.
Своевременность: реализация поставленных задач согласно сроков плана мероприятий.
Качество: недопущение ввода наркотических средств.
ПРИЛОЖЕНИЕ 196
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
217 - Министерство финансов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
112 "Создание "электронного правительства""
на 2006 год
1.  Стоимость: 1960349 тысяч тенге (один миллиард девятьсот шестьдесят миллионов триста сорок девять тысяч тенге).  <*>
Сноска. Пункт 1 в редакции - постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470б .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Указ Президента Республики Казахстан от 10 ноября 2004 года N 1471 "О Государственной программе формирования "электронного правительства" в Республике Казахстан на 2005-2007 годы";  постановление Правительства Республики Казахстан от 28 мая 2002 года N 579 "Об утверждении Правил формирования и ведения Государственного реестра налогоплательщиков Республики Казахстан";  постановление Правительства Республики Казахстан от 5 сентября 2003 года N 903 "О Плане мероприятий по реализации Программы Правительства Республики Казахстан на 2003-2006 годы";   постановление Правительства Республики Казахстан от 5 марта 2005 года N 210 "О Сетевом графике исполнения Общенационального плана мероприятий по реализации Послания Главы государства народу Казахстана от 18 февраля 2005 года".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: Обеспечение граждан и организаций быстрым и качественным доступом к таможенным услугам, повышение эффективности функционирования таможенной службы Республики Казахстан за счет совершенствования существующих, внедрения новых перспективных информационных таможенных технологий на основе современных технических решений. Автоматизация контролирующей, учетной и статистической деятельности таможенных органов Республики Казахстан.
Обеспечение и совершенствование налогового администрирования, обеспечение максимального сбора налогов, сокращение размеров потерь, связанных с уклонением от исполнения налоговых обязательств, повышение эффективности, информационной открытости и прозрачности механизмов налогового администрирования. Создание справедливой системы налогового администрирования и создание максимально удобных условий по уплате налогов для налогоплательщиков. Предоставление информационных и технологических услуг налогоплательщикам, другим государственным органам в рамках участия налоговых органов в формировании и деятельности "электронного правительства" Республики Казахстан.
Обеспечение повышения эффективности государственных закупок путем внедрения современных информационно-коммуникационных технологий в процесс закупок товаров, работ и услуг для государственных нужд.

5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : кедендік қызмет және кеден инфрақұрылымы жанында бірыңғай ақпараттық кеңістігін құру; сыртқы экономикалық қызметке қатысушылар үшін Web-сервис ұсыну; тауарларды электрондық декларациялау; халықаралық стандарттарға жақындау және кеден рәсімдерін жеңілдету; кеден органдарында кеден төлемдері мен салықтың бюджетке түсуін қамтамасыз ету; сыртқы сауда операциялары бойынша деректерді орталықтандырылған жинау.
Салық әкімшілігін жүргізу жүйелерінің функционалдылығын кеңейту және енгізу: салық төлеушілерге қызмет көрсету нысандары мен әдістерін жетілдіру, салық төлеушілерге ұсынылатын электрондық қызметтер аясын кеңейту; салық төлеушілерді, салық салынатын базаны және салық есептілігін есепке алу жүйелерін орталықтандыру; салық төлеушілер мен салық инспекторлары үшін қашықтықтан және ақпараттық сервис әдістерінің көмегімен салық әкімшілігін жүргізу процестерін жетілдіру және дамыту. Салық органдарының базалық ақпараттық-технологиялық инфрақұрылымын қайта жарақтандыру. Ақпараттық қызметтерді біріктіру, мемлекеттік органдармен ақпараттық өзара іс-әрекетті жетілдіру және арттыру.
Ақпараттық жүйенің шағын жүйелерін дамыту жолымен электрондық мемлекеттік сатып алудың ақпараттық жүйесінің функционалдылығын кеңейту.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мер-
зімі
Жауапты
орын-
даушы-
лар
1
2
3
4
5
6
7
1
112
"Элек-
трондық үкімет" құру
2
100
"Элек-
трондық
кеден" ақпа-
раттық
жүйесін
құру
"Электрондық кеден"
ақпараттық жүйесінің
құрауыштарын әзірлеу және енгізу (1 -4-тоқсандар). Есептеу
техникасын және
телекоммуникациялық
жабдықтар, лицензиялық бағдарламалық қамтамасыз
ету, ақпаратты қорғауды
қамтамасыз ету
құралдарын қосымша
құрылымдалған кабель
жүйелерін ұйымдастыру
жөніндегі жабдықтар және
қызметтер сатып алу
(2-тоқсан).
жыл-
ішін-
де
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы-
ның
Қаржы
министр
-лігі
3
101
Кеден-
дік
авто-
маттан-
дырыл-
ған
ақпа-
раттық
жүйе-
сін
дамыту
"КААЖ"
"Сыртқы сауданың кедендік статистикасының
деректеріне қол жеткізу
статистикасы, талдау,
ұйымдастыру" біріктіріл-
ген жүйесінің құрауыштарын әзірлеу
және енгізу, пайдалану-
шыларды оқыту (1-4-тоқсандар).
Бағдарламалық модульдер-
ді және қолданбалы
бағдарламалық қамтамасыз
ету құрауыштарын әзірлеу және енгізу,
пайдаланушыларды оқыту,
консалтингтік қызмет көрсетулер (1-4-тоқсандар).
Лицензиялық бағдарламалық
қамтамасыз етуді, вирусқа қарсы қорғау жүйесінің лицензияларын
сатып алу (2-тоқсан).
жыл-
ішін-
де
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы-
ның
Қаржы
минис-
трлігі
4

5. Задачи бюджетной программы: Создание фрагмента единого информационного пространства для таможенной службы и около таможенной инфраструктуры; предоставление Web-сервиса для участников внешнеэкономической деятельности; электронное декларирование товаров; приближение к международным стандартам и упрощение таможенных процедур; учет поступлений в бюджет таможенных платежей и налогов в таможенных органах; централизованный сбор данных по внешнеторговым операциям.
Расширение функциональности и внедрение информационных систем налогового администрирования: совершенствование форм и методов обслуживания налогоплательщиков, расширение сферы предоставляемых налогоплательщикам электронных услуг; централизация систем учета налогоплательщиков, налогооблагаемой базы и налоговой отчетности; совершенствование и развитие процессов налогового администрирования с помощью методов дистанционного и информационного сервиса для налогоплательщиков и налоговых инспекторов. Переоснащение базовой информационно-технологической инфраструктуры налоговых органов. Интегрирование информационных услуг, совершенствование и повышение информационного взаимодействия с государственными органами. Расширение функциональности информационной системы электронных государственных закупок путем развития подсистем информационной системы.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
112
Создание
"электрон-
ного прави-
тельства"
2
100
Создание ин-
формационной
системы
"Электронная
таможня"
Разработка и
внедрение
компонентов
информационной
системы
"Электронная
таможня",
обучение поль-
зователей (1-4
кварталы).
Приобретение
вычислительной
техники и те-
лекоммуникаци-
онного обору-
дования, ли-
цензионного
программного
обеспечения,
средств обес-
печения защиты
информации,
оборудования и
услуг по орга-
низации допол-
нительных
структурирова-
нных кабельных
систем (2
квартал).
В тече-
ние года
Министерство
финансов
Республики
Казахстан
3
101
Развитие та-
моженной ав-
томатизиро-
ванной ин-
формационной
системы
"ТАИС"
Разработка и
внедрение ком-
понентов инте-
грированной
системы "Ста-
тистика, ана-
лиз, организа-
ция доступа к
данным тамо-
женной статис-
тики внешней
торговли",
обучение поль-
зователей (1-4
кварталы).
Разработка и
внедрение прог-
раммных модулей
и компонентов
прикладного
программного
обеспечения,
обучение поль-
зователей;
консалтинговые
услуги (1-4
кварталы).
Приобретение
лицензионного
программного
обеспечения,
лицензий систем
антивирусной
защиты (2 квар-
тал).
В тече-
ние года
Министерство
финансов
Республики
Казахстан
4

102
Бірік-
кен
салық-
тық
ақпа-
раттық
жүйе-
сін
дамыту
"ҚР
БСАЖ"
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті ақпараттық жүйелерінің функционалдылығын дамыту, енгізу және кеңейту:
"Тұтастандырылған салықтық ақпараттық жүйесі", "Салық
есептілігінің
электрондық нысандары", "Жеке тұлғалардың төлем көзінен ұсталатын
кірістерін есепке алу", "ҚҚС төлеушілерді тіркеу. ҚҚС-нан көшіріп алынған шот-фактуралар тізілімдерін қабылдау және өңдеу жүйесі", "Ірі кәсіпорындардың (салық төлеушілердің) электрондық мониторингі",
"Хабарларды кепілдікті
жеткізу жүйесі",
"Акциздік өнімдердің
өндірісі мен айналымына
бақылау", "Төлем
қабілетсіздігі және банкроттық", "SAS технологиялары негізінде
деректерді жан-жақты
кешенді талдау", "Салық заңнамаларын түсіндіру бойынша мультимедиялық байланыс және салық төлеушілерге қызмет көрсету бойынша жүйе", салық органдарының бухгалтерлік жүйесінің "Ведомстволық кадрлар", "Голографиялық қорғаныш элементі бар есепке алу-бақылау таңбаларын пайдаланып алкоголь өнімінің өндірісі мен айналымына бақылау" ақпараттық жүйелерін дамыту, енгізу және функционалдығын кеңейту,
ақпараттық жүйелерді
жобадан кейінгі зерттеу
қызметтерін көрсету
(1-4-тоқсандар).
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті мен оның аумақтық органдары үшін ақпараттық жүйелердің жұмыс істеуіне арналған жабдықтар сатып алу (1-2-тоқсандар).
Телекоммуникациялық жабдықтар мен желілерді қорғау жабдықтарын сатып алу (2-тоқсан).
200000 пайдаланушыға Х.509 сертификаттар, 50000 пайдаланушыға криптоклиент, 50000 пайдаланушыға Тұмар СSР беруге лицензиялар сатып алу (2-тоқсан).
"Sas технологиялары негізінде деректерді кешенді көп өлшемді талдау" ақпараттық жүйесіне арналған Sas лицензиясын сатып алу (2-тоқсан).
жыл-
ішін-
де
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы-
ның
Қаржы
министр
-лігі
5
103
"СТжСО" Салық
төлеу-
шілер-
дің
және
салық
салына-
тын
объек-
тілер-
дің
тізі-
лімі"
ақпа-
раттық
жүйесін
дамыту
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
Салық комитетінің
"Салық төлеушілердің
және салық салынатын
объектілердің тізілімі
СТжСО" ақпараттық
жүйесін дамыту, енгізу
және функционалдығын
кеңейту (1-4-тоқсандар).
"СТжСО" ақпараттық
жүйесі серверінің
қуаттылығын арттыру үшін
модульдер сатып алу
(2-тоқсан).
жыл-
ішін-
де
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы-
ның
Қаржы
министр
-лігі
6
104
Мемле-
кеттік
сатып
алу
ақпа-
раттық
жүйесін құру
"Электрондық мемлекеттік
сатып алу" біріктірілген
ақпараттық жүйесін құру
және дамыту:
Веб-порталдың жұмыс істеуі үшін лицензиялық
бағдарламалық қамсыздан-
дыруды; телекоммуника-
циялық жабдықты;
үздіксіз қорек көзін
сатып алу (2-тоқсан);
электрондық конкурстар-
дың шағын жүйелерін және
Веб-порталды дамыту

102
Развитие ин-
тегрирован-
ной налого-
вой информа-
ционной сис-
темы "ИНИС
РК"
Развитие, внед-
рение и расши-
рение функцио-
нальности ин-
формационных
систем Налого-
вого комитета
Министерства
финансов Рес-
публики Казахс-
тан:
"Интегрирован-
ная налоговая
информационная
система",
"Электронные
формы налоговой
отчетности",
"Учет доходов
физических лиц,
облагаемых у
источника вып-
латы", "Регист-
рация платель-
щиков НДС.
Система приема
и обработки
счетов-фактур,
выписанных с
НДС", "Электро-
нный мониторинг
крупных пред-
приятий (нало-
гоплательщи-
ков)", "Система
гарантированной
доставки сооб-
щений", "Конт-
роль за оборо-
том и производ-
ством акцизной
продукции",
"Неплатежеспо-
собность и
банкротство",
"Комплексный
многомерный
анализ данных
на основе тех-
нологий SAS",
"Система муль-
тимедийной свя-
зи по разъясне-
нию налогового
законодательст-
ва и обслужива-
нию налогопла-
тельщиков",
"Ведомственные
кадры", бухга-
лтерской систе-
мы налоговых
органов, "Конт-
роль за произ-
водством и обо-
ротом алкоголь-
ной продукции с
использованием
учетно-контро-
льных марок с
голографическим
защитным эле-
ментом", услуги
по послепроект-
ному обследова-
нию информацио-
нных систем
(1-4 кварталы).
Приобретение
оборудования
для функциони-
рования инфор-
мационных сис-
тем для Налого-
вого комитета
Министерства
финансов Рес-
публики Казах-
стан и его тер-
риториальных
органов (1-2
кварталы).
Приобретение
телекоммуника-
ционного обору-
дования в обо-
рудования защи-
ты сетей (2
квартал).
Приобретение
лицензий на вы-
дачу сертифика-
тов Х.509 на
200000 пользо-
вателей, крип-
токлиент - 50
000 пользовате-
лей, Тумар CSP
- 50000 пользо-
вателей (2
квартал).
Приобретение
лицензий SAS
для информацио-
нной системы
"Комплексный
многомерный
анализ данных
на основе тех-
нологий SAS"
(2 квартал).
В тече-
ние года
Министерство
финансов
Республики
Казахстан
5
103
Развитие ин-
формационной
системы
Реестр нало-
гоплательщи-
ков и объек-
тов налого-
облажения
"РНиОН"
Развитие, внед-
рение и расши-
рение функцио-
нальности ин-
формационной
системы Налого-
вого комитета
Министерства
финансов Рес-
публики Казахс-
тан "Реестр на-
логоплательщи-
ков и объектов
налогообложе-
ния" РНиОН
(1-4 кварталы).
Приобретение
модулей для
увеличения мощ-
ности сервера
информационной
системы "РНиОН"
(2 квартал).
В тече-
ние года
Министерство
финансов
Республики
Казахстан
6
104
Создание ин-
формационной
системы по
государст-
венным за-
купкам
Создание и раз-
витие автомати-
зированной ин-
тегрированной
информационной
системы "Элект-
ронные государ-
ственные закуп-
ки":
приобретение
лицензионного
программного
обеспечения для
функционирова-
ния Веб-порта-
ла;
телекоммуника-
ционного обору-
дования;
источников бес-
перебойного пи-
тания (2 квар-
тал);
развитие
подсистем
электронных конкурсов и
Веб-портала

(1-4-тоқсандар); енгізу
мен оқыту (3-тоқсан).
жыл-
ішін-
де
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы-
ның
Қаржы
министр
-лігі
7
106
Бірік-
тіріл-
ген ақпа-
раттық қаржы жүйесін
құру
Бизнес-процесс және әкімшілендіру жүйесі ретінде қаржыны мемле-
кеттік басқару рәсімде-
рінің реинжинирингінің бірінші кезеңі бойынша; деректерді жинау схема-
сын ұйымдастыру бойын-
ша, СУБД-ны таңдау жоба-
сы бойынша; серверлік жабдықты және оның құ-
нын таңдау жобасы бойын-
ша; деректерді берудің көліктік желісін таңдау жобасы бойынша қызмет-
терді сатып алу.
Жыл
бойы
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Қаржы
минис-
трлігі
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б  қаулысымен.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер : Тікелей нәтиже: адал және теріс пиғылды кедендік рәсімдер қатысушыларын анықтау; алдыңғы қатарлы ақпараттық технологияларды қолдану есебінен кедендік рәсімдерді жеңілдету және тездету; контрабандамен және әкімшілік кедендік құқық бұзушылықтармен күрес жүргізу тиімділігін арттыру; лицензиялар мен квоталарды пайдалану жөніндегі бақылау тиімділігін арттыру; кеден төлемдерін есептеу растығы мен жеделділігін арттыру және кеден төлемдерінің түсуін бақылау тиімділігін арттыру; кеден статистикасы мен сыртқы сауда статистикасын жүргізу; Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Кедендік бақылау комитетінің басшылығы мен үкіметтік органдарға берілетін ақпараттың жеделділігі мен растығын арттыру; берілетін ақпаратта құрылымдау, қалыптандыру және оңтайландыру есебінен қабылданатын шешімдердің жеделдігі мен сапасын арттыру; басқа мемлекеттердің қосылған ведомстволарымен және кеден органдарымен ақпараттық өзара іс-әрекет жасасу; кеден заңнамасы мәселелері жөніндегі ақпараттық қызметтерді жедел ұсыну.
(ХКЖЖ) Хабарларды кепілдендірілген жеткізу жүйесі көмегімен салық есептілігін қабылдау, салық есептілігін толтыру және өңдеуді оңтайландыру, салық әкімшілігін жүргізу процестерін автоматтандыру, салық есептілігін камеральдық бақылаудың жаңа нысандарын енгізу; ҚҚС және ҚҚС сомасын төлеушілердің тіркеу деректерінің толық базасын жүргізу; екінші деңгейдегі банктермен әрекетсіз заңды тұлғалардың банктік шоттарындағы ақшаның қалдығы мен қозғалысы туралы электрондық алмасуды жүргізу; уәкілетті органдардан салықтарды есептеуге қажет СТжСО мәліметтер алу; шикiзат секторы ұйымдарынан бюджетке түсетiн түсiмдер бөлiгiнде Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына аударымдар бойынша рәсiмдердi жетiлдiру.
Электрондық конкурстар мен Веб-порталдың кіші жүйелерін дамыту, Веб-порталдың жұмыс істеуі үшін лицензиялық бағдарламалық қамтамасыз етуді сатып алу бизнес құрылымдар үшін мемлекеттік сатып алу бойынша ұсынылатын мемлекеттік қызметтер аясын кеңейтуге мүмкіндік береді; іркіліссіз қоректену көздерін және желіаралық қорғаныс экрандарын сатып алу жүйенің электр желісінің істен шығуына бас тарту тұрақтылығы көрсеткіштерін арттыруға мүмкіндік береді, сондай-ақ жүйенің одан санкцияланбаған қатынау қорғануының деңгейін арттырады.
Түпкі нәтиже:

(1-4 кварталы);
внедрение и
обучение (3
квартал).
В тече-
ние года
Министерство
финансов
Республики
Казахстан
7
106
Создание    интегриро-
ванной информа-
ционной
финансовой
системы
Приобретение
услуг по
первому
этапу
реинжиниринга
процедур государствен-
ного управления
финансами как
бизнес-
процесса и
системы администриро-
вания;
по организации
схемы  сбора
данных, по   проекту выбора
СУБД;
по проекту выбора
серверного оборудования и его стоимости;
по проекту выбора
транспортной сети передачи данных.
В
течение
года
Министерство
финансов
Республики
Казахстан
<*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470б .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат:
выявление добросовестных и недобросовестных участников таможенных процедур; упрощение и ускорение таможенных процедур за счет применения новейших информационных технологий; повышение эффективности ведения борьбы с контрабандой и административными таможенными правонарушениями; повышение эффективности контроля по использованию лицензий и квот; повышение достоверности и оперативности начисления таможенных платежей и повышение эффективности контроля поступления таможенных платежей; ведение таможенной статистики и статистики внешней торговли; повышение оперативности и достоверности информации, представляемой руководству Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан и правительственным органам; повышение оперативности и качества принимаемых решений за счет структуризации, формализации и оптимизации представляемой информации; информационное взаимодействие со смежными ведомствами и таможенными органами других государств; оперативное предоставление информационных услуг по вопросам таможенного законодательства.
Прием налоговой отчетности с помощью СГДС (Система гарантированной доставки сообщений), оптимизация заполнения и обработки налоговой отчетности, автоматизация процессов налогового администрирования, внедрение новых форм камерального контроля налоговой отчетности; ведение полной базы регистрационных данных плательщиков НДС и сумм НДС; ведение электронного обмена с банками второго уровня об остатках и движении денег на банковских счетах бездействующих юридических лиц; получение сведений в РНиОН от уполномоченных органов, необходимых для проверки исчисления налогов; совершенствование процедур по перечислению в Национальный фонд Республики Казахстан в части поступлений в бюджет от организаций сырьевого сектора.
Развитие подсистем электронных конкурсов и Веб-портала, приобретение лицензионного программного обеспечения для функционирования Веб-портала позволит расширить для бизнес-структур спектр предоставляемых государственных услуг по государственным закупкам; приобретение источников бесперебойного питания и межсетевых защитных экранов позволит повысить показатель отказоустойчивости системы к сбоям электрической сети, а также повысить уровень защищенности системы от несанкционированного доступа из вне.
Конечный результат:

жеке инспекциялар үшін кеден шекарасында алынатын импорттық декларацияларының санын 30%-дан аспайтын деңгейге дейін қысқарту; алдын ала операцияларды ескере отырып шекарада кедендік тазалаудың орташа уақытын 10%-ға қысқарту; кедендік тазалаудан кейін кеден аумағына шығудан тауарларды шығаруға дейін уақытты өлшеу кезінде импорттық тазалауға жұмсалатын орташа ұзақтықты 50%-ға қысқарту; декларация беруден тауарларды шығаруға рұқсаттар бергенге дейін уақытты өлшеу кезінде кедендік тазалауға жұмсалатын орташа ұзақтықты 50%-ға қысқарту.
Салық органдарының салық есептілігін беру, өңдеу және сақтау процестерін автоматтандыру; сыбайлас жемқорлыққа арналған жағдайларды шектейтін салық төлеуші мен салық органдары арасында қашықтықтау; салықтар мен алымдар туралы түсетін ақпаратты талдамалық өңдеуге жағдайлар мен мүмкіндіктер жасау және салықтардың жиналуын арттыру жөнінде жедел шешімдер қабылдау.
Электрондық мемлекеттік сатып алу жүйесін пайдалануға енгізу және ақпараттық жүйенің жұмыс істеуін қамтамасыз ету мақсатында оны техникалық қамтамасыз ету, ол мемлекет мұқтажы үшін тауарлар, жұмыстар мен қызметтер сатып алуға арналған бюджет шығыстарын азайтуға, мемлекеттік сатып алу рәсімдерін жүргізуге жұмсалатын шығындарды қысқартуға, өнімдерді берушілер арасында бәсекелестіктің тең шарттарын құруға, жинақталған ақпаратқа жедел қатынауға қол жеткізуге мүмкіндік береді.
Қаржы-экономикалық тиімділігі:
Электрондық кедендік құжаттар жүйесін енгізу қағазды, адам ресурстарын үнемдеуге және көлік шығыстарын қысқартуға оң әсерін тигізеді.
Салық әкімшілігін жүргізудің негізгі операциялық рәсімдерін орындауға жұмсалатын еңбек шығындарын азайту (адам/сағат); камералдық бақылау жүргізу нәтижелері және салықтық тексеру актілері бойынша жете есептеулер сомасы (теңге); сұрау салуларды өңдеу, статистикалық және талдамалық есептілікті қалыптастыру уақытын қысқарту (сағат).
Жобаны іске асыру мемлекеттік сатып алу процесінің барлық сатыларының айқындылығы, барлық ықтимал берушілер үшін мемлекеттік сатып алу жүйесінің ашықтығы мен қол жетімділігі деңгейін арттыруға мүмкіндік береді, қағаз құжат айналымын елеулі қысқартуға, сондай-ақ тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді мемлекеттік сатып алу жүйесінде сатып алынатындар көлемінің 10-15%-ы мөлшерінде ақша қаражатын үнемдеуді қамтамасыз етеді. Мемлекеттік сатып алу саласында электрондық сауда-саттық жүйесін енгізуден тікелей экономикалық тиімділік: мемлекет мұқтажы үшін сатып алуларды ұйымдастыруға, дайындау мен жүргізуге жұмсалатын бюджет қаражатын 15%-ға үнемдеуді; түрлі берушілердің баға конъюнктурасының айқындылығын қамтамасыз ету есебінен бюджет қаражатын 8-10%-ға үнемдеуді; берушілер арасында бәсекелестікті күшейту және шоғырландырылған лоттар бойынша сатып алынатын бір түрлі өнімнің партияларының іріленуін қамтиды. Осылайша, жиынтық экономикалық тиімділік мемлекеттік сатып алу үшін бөлінетін бюджет қаражатының кемінде 30%-ын қамти алады.
Уақтылылығы: міндеттер мен төлемдер бойынша қаржыландыру жоспарларына сәйкес белгіленген мерзімге сай жоспарланған іс-шараларды орындау.
Сапасы:
клиенттерді 90%-ы кеден құжаттарының ресімделу, ұсынылатын есептердің сапасы мен уақтылығына қанағаттанатын болады.
Ақпараттық жүйелердің, ұсынылатын есептердің, ақпараттық қызметтердің жұмыс сапасымен қанағаттанатын клиенттердің 100%-ы.
Жобаны іске асыру мемлекеттік сатып алу процесін қалыптастыру және жүргізудің бірыңғай тәртібіне қол жеткізуге, мемлекеттік сатып алу процесіне қатысушылардың мемлекеттік сатып алу туралы заңнаманы сақтауын бақылау сапасын арттыруға, мемлекеттік сатып алу процесінде құқық бұзушылықтардың санын азайтуға, сондай-ақ мемлекеттік қызметшілердің ақпараттық мәдениет деңгейін арттыруға мүмкіндік береді. Мемлекеттік органдардың ақпараттық ашықтығын арттыру, және олардың қызметінің үлкен айқындылығы азаматтардың мемлекетке сенімділігін арттыруға мүмкіндік береді және мемлекеттік шығыстарды бақылауды күшейтуге ықпал ететін болады.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б  қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
197-ҚОСЫМША
217-Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2006 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге субвенциялар беру"
деген 400 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

сокращение числа импортных деклараций, отбираемых для физической инспекции на таможенной границе до уровня не более 30 %; сокращение среднего времени таможенной очистки на границе, с учетом предварительных операций на 10 %; сокращение средней длительности на импортную очистку при измерении времени от въезда на таможенную территорию до выпуска товаров после таможенной очистки на 50 %; сокращение средней длительности на таможенную очистку при измерении времени от подачи декларации до предоставления разрешения на выпуск товаров на 50 %.
Автоматизация процессов сдачи, обработки и хранения налоговой отчетности налоговыми органами; дистанцирование между налогоплательщиком и налоговыми органами, ограничивающее условия для коррупции; создание условий и возможностей для аналитической обработки поступающей информации о налогах и сборах и принятие оперативных решений по повышению собираемости налогов.
Введение в эксплуатацию системы электронных государственных закупок и ее техническое обеспечение с целью обеспечения функционирования информационной системы, что позволит добиться снижения бюджетных расходов на приобретение товаров, работ и услуг для государственных нужд, сокращения затрат на проведение процедур государственных закупок, создания равных условий конкуренции среди поставщиков продукции, быстрого доступа к накопленной информации.
Финансово-экономический результат:
Введение системы электронных таможенных документов положительно скажется на экономии бумаги, людских ресурсах и сокращении транспортных расходов.
Минимизация трудозатрат на исполнение основных операционных процедур налогового администрирования (чел/час); сумма доначислений по результатам проведения камерального контроля и актам налоговых проверок (тенге); сокращение времени обработки запросов, формирования статистической и аналитической отчетности (час).
Реализация проекта позволит повысить уровень прозрачности всех этапов процесса государственных закупок, открытости и доступности для всех потенциальных поставщиков системы государственных закупок, приведет к значительному сокращению бумажного документооборота, а также обеспечит экономию денежных средств в размере 10-15 % от объема закупаемых в системе государственных закупок товаров, работ и услуг. Прямой экономический эффект от внедрения системы электронных торгов в сфере государственных закупок включает: экономию до 15 % бюджетных средств на организацию, подготовку и проведение закупок для государственных нужд; экономию на 8-10 % бюджетных средств за счет обеспечения прозрачности конъюнктуры цен различных поставщиков; экономию бюджетных средств от дополнительного понижение на 5-7 % закупочных цен за счет усиления конкуренции среди поставщиков и укрупнения закупаемых партий однотипной продукции по консолидированным лотам. Таким образом, совокупный экономический эффект может составить не менее 30 % от суммы бюджетных средств, выделяемых для государственных закупок.
Своевременность: выполнение запланированных мероприятий согласно установленных сроков в соответствии с планами финансирования по обязательствам и платежам.
Качество:
90 % клиентов, которые будут удовлетворены качеством и своевременностью оформления таможенных документов, предоставляемых отчетов.
100 % клиентов, которые удовлетворены качеством работы информационных систем, предоставляемых отчетов, информационных услуг.
Реализация проекта позволит добиться единого порядка формирования и проведения процесса государственных закупок, повысить качество контроля за соблюдением участниками процесса государственных закупок законодательства о государственных закупках, снижения количества правонарушений в процессе государственных закупок, а также повысить уровень информационной культуры государственных служащих. Повышение информационной открытости государственных органов и большая прозрачность их деятельности позволит повысить доверие граждан к государству и будет способствовать усилению контроля за государственными расходами.  <*>
Сноска. В пункт 7 внесены изменения постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N  470б .
ПРИЛОЖЕНИЕ 197
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
217 - Министерство финансов Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
400 "Субвенции областным бюджетам"
на 2006 год

1. Құны : 153149590 мың теңге (бір жүз елу үш миллиард бір жүз қырық тоғыз миллион бес жүз тоқсан мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуірдегі Бюджет  кодексі ; "Республикалық және облыстық бюджеттер, республикалық маңызы бар қала, астана бюджеттері арасындағы 2005-2007 жылдарға арналған жалпы сипаттағы ресми трансферттердің көлемдері туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 9 қарашадағы  Заңы ; "Жалпы сипаттағы ресми трансферттерді есептеу әдістемесі туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 31 тамыздағы N 916  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : Бюджет кодексімен облыстық және аудандық бюджеттерге бекітілген шығыстардың бағыттарына сәйкес мемлекеттік қызметтердің стандарттық деңгейін ұсыну.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : жергілікті бюджеттердің бірінші кезектегі шығыстарын уақтылы қаржыландыру үшін жергілікті бюджеттерге субвенцияның барлық сомасының түсуін қамтамасыз ету.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мер-
зімі
Жауапты
орын-
даушы-
лар
1
2
3
4
5
6
7
1
400
Облыс-
тық
бюджет-
терге
субвен-
циялар
беру
Республикалық бюджеттен
мынадай облыстардың
бюджеттеріне субвенция-
лар аудару: Ақмола
облысының бюджетіне -
15958655 мың теңге,
Алматы облысының
бюджетіне - 17707954
мың теңге, Шығыс
Қазақстан облысының
бюджетіне - 17610210 мың
теңге, Жамбыл облысының
бюджетіне - 17395854 мың
теңге, Батыс Қазақстан
облысының бюджетіне -
8490201 мың теңге,
Қарағанды облысының
бюджетіне - 5908832 мың
теңге, Қостанай
облысының бюджетіне -
10934747 мың теңге,
Қызылорда облысының
бюджетіне - 12329913
мың теңге, Павлодар
облысының бюджетіне -
1617733 мың теңге,
Солтүстік Қазақстан
облысының бюджетіне -
13367240 мың теңге,
Оңтүстік Қазақстан
облысының бюджетіне -
31828251 мың теңге.
Ай
сайын
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы-
ның
Қаржы
минис-
трлігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер : Тікелей нәтиже: жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік қызметін стандарттық деңгейін ұсынуы.
Түпкі нәтиже: жергілікті бюджеттердің кредиторлық берешегінің болмауы.
Уақтылығы: жергілікті бюджеттік бағдарламаларды уақтылы қаржыландыру.

1. Стоимость: 153149590 тысяч тенге (сто пятьдесят три миллиарда сто сорок девять миллионов пятьсот девяносто тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Бюджетный Кодекс Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года;  Закон Республики Казахстан от 9 ноября 2004 года "Об объемах официальных трансфертов общего характера между республиканским и областными бюджетами, бюджетами города республиканского значения, столицы на 2005-2007 годы";  постановление Правительства Республики Казахстан N 916 от 31 августа 2004 года "Методика расчетов официальных трансфертов общего характера".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: предоставление стандартного уровня государственных услуг в соответствии с направлениями расходов, закрепленными Бюджетным кодексом за областными и районными бюджетами.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение поступления в местные бюджеты всей суммы субвенции для своевременного финансирования первоочередных расходов местных бюджетов.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
400
Субвенции
областным
бюджетам
Перечисление
субвенции из
республиканс-
кого бюджета
в бюджеты
следующих об-
ластей:
Акмолинской -
15958655
тысяч тенге;
Алматинской -
17707954 тысяч тенге;
Восточно-
Казахстанской
- 17610210
тысяч тенге;
Жамбылской -
17395854
тысяч тенге;
Западно-
Казахстанской
- 8490201
тысячи тенге;
Карагандинс-
кой - 5908832
тысяч тенге;
Костанайской
- 10934747
тысяч тенге;
Кызылординс-
кой -
12329913
тысяч тенге;
Павлодарской
- 1617733
тысяч тенге;
Северо-Казах-
станской -
13367240 тысяч тенге;
Южно-Казахс-
танской -
31828251
тысячи тенге.
еже-
месячно
Министерство
финансов
Республики
Казахстан,
местные
исполнительные
органы
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямой результат: предоставление стандартного уровня государственных услуг местными исполнительными органами.
Конечный результат: отсутствие кредиторской задолженности местных бюджетов.
Своевременность: своевременное финансирование местных бюджетных программ.