"Қызылорда қалалық ауыл шаруашылығы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің Ережесін бекіту туралы
Қызылорда облысы Қызылорда қаласы әкімдігінің 2016 жылғы 29 сәуірдегі № 5283 қаулысы
"Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына, "Мемлекеттiк мүлiк туралы" Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 1 наурыздағы Заңына және "Қазақстан Республикасы мемлекеттiк органының үлгi ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2012 жылғы 29 қазандағы № 410 Жарлығына сәйкес Қызылорда қаласының әкiмдiгi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қоса берiлiп отырған "Қызылорда қалалық ауыл шаруашылығы бөлiмi" коммуналдық мемлекеттiк мекемесiнiң Ережесi бекiтiлсiн.
2. "Қызылорда қалалық ауыл шаруашылығы бөлiмi" коммуналдық мемлекеттiк мекемесiнiң Ережесiн бекiту туралы" Қызылорда қаласы әкiмдiгiнiң 2015 жылғы 23 ақпандағы № 2906 қаулысының (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 4909 тіркелген, 2015 жылғы 18 наурыздағы № 21 "Ақмешіт апталығы", 2015 жылғы 18 наурыздағы № 11 "Кызылорда Таймс" газеттерінде және 2015 жылғы 30 наурыздағы "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Қаулының орындалуын бақылау Қызылорда қаласы әкiмiнiң орынбасары К.Ансатбаевқа жүктелсiн.
4. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қызылорда қаласының әкімі Н. Нәлібаев
Қызылорда қаласы әкiмдiгiнiң
2016 жылғы 29 сәуірдегі
№ 5283 қаулысымен бекiтiлген
"Қызылорда қалалық ауыл шаруашылығы бөлiмi" коммуналдық мемлекеттiк мекемесiнiң ЕРЕЖЕСI
1. Жалпы ережелер
1. "Қызылорда қалалық ауыл шаруашылығы бөлiмi" коммуналдық мемлекеттiк мекемесi (бұдан әрi-Бөлiм) ауыл шаруашылық саласында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттiк органы болып табылады.
2. Бөлiмнiң құрылтайшысы Қызылорда қаласының әкiмдiгi болып табылады.
3. Бөлiм өз қызметiн Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президентi мен Үкiметiнiң актiлерiне, өзге де нормативтiк құқықтық актiлерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. Бөлiм мемлекеттiк мекеме ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттiк тiлде өз атауы бар мөрi мен мөртаңбалары, белгiленген үлгiдегi бланкiлерi, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
5. Бөлiм азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседi.

Об утверждении Положения коммунального государственного учреждения "Кызылординский городской отдел сельского хозяйства"
Постановление акимата города Кызылорда Кызылординской области от 29 апреля 2016 года № 5283
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе" и Указом Президента Республики Казахстан от 29 октября 2012 года № 410 "Об утверждении Типового положения государственного органа Республики Казахстан" акимат города Кызылорды ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое Положение коммунального государственного учреждения "Кызылординский городской отдел сельского хозяйства".
2. Признать утратившим силу постановление акимата города Кызылорда от 23 февраля 2015 года № 2906 "Об утверждении Положения коммунального государственного учреждения "Кызылординский городской отдел сельского хозяйства" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4909, опубликовано в газетах "Кызылорда таймс" от 18 марта 2015 года № 11, "Ақмешіт апталығы" от 18 марта 2015 года № 21 и в информационно-правовой системе "Әділет" от 30 марта 2015 года).
2. Контроль за исполнением постановления возложить на заместителя акима города Кызылорды Ансатбаева К.
3. Настоящее постановления вводится в действие со дня подписания.
Аким города Кызылорды Н. Налибаев
Утверждено постановлением
акимата города Кызылорда
от 29 апреля 2016 года № 5283
ПОЛОЖЕНИЕ коммунального государственного учреждения "Кызылординский городской отдел сельского хозяйства"
1. Общие положения
1. Коммунальное государственное учреждения "Кызылординский городской отдел сельского хозяйства" (далее-Отдел) является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере сельского хозяйства.
2. Учредителем Отдела является акимат города Кызылорды.
3. Отдел осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Отдел является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
5. Отдел вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.

6. Бөлiм егер заңнамаға сәйкес осыған уәкiлеттiк берiлген болса, мемлекеттiң атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. Бөлiм өз құзыретiнiң мәселелерi бойынша заңнамада белгiленген тәртiппен Бөлiм басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актiлермен ресiмделетiн шешiмдер қабылдайды.
8. Бөлiмнiң құрылымы мен штат санының лимитi қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекiтiледi.
9. Заңды тұлғаның орналасқан жерi: индекс 120014, Қазақстан Республикасы, Қызылорда облысы, Қызылорда қаласы, Ыбырай Жахаев көшесi, №16.
Бөлiмнiң жұмыс кестесi: сенбi, жексенбi және заңнама актiлерiмен белгiленген басқа демалыс және мереке күндерiнен бөлек, күн сайын дүйсенбiден жұмаға дейiн сағат 09.00-ден 19.00-ге дейiн (сағат 13.00-ден 15.00-ге дейiн үзiлiс).
10. Мемлекеттiк органның толық атауы - "Қызылорда қалалық ауыл шаруашылығы бөлiмi" коммуналдық мемлекеттiк мекемесi.
11. Осы Ереже Бөлiмнiң құрылтай құжаты болып табылады.
12. Бөлiмнiң қызметiн каржыландыру жергiлiктi бюджеттен жүзеге асырылады.
13. Бөлiмге кәсiпкерлiк субъектiлерiмен Бөлiмнiң функциялары болып табылатын мiндеттердi орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер Бөлiмге заңнамалық актiлермен кiрiстер әкелетiн қызметтi жүзеге асыру құқығы берiлсе, онда осындай қызметтен алынған кiрiстер жергiлiктi бюджеттiң кiрiсiне жiберiледi.
2. Бөлiмнiң миссиясы, негiзгi мiндеттерi, функциялары, құқықтары мен мiндеттерi
14. Бөлiмнiң миссиясы: ауыл шаруашылығын дамыту саласында бiрыңғай мемлекеттiк саясатты iске асыру болып табылады.
15. Бөлiмнiң мiндеттерi:
1) өндiрiлген өнiмнiң сапасын және бәсекеге қабiлеттiлiгiн арттыру жағдайында агроөнеркәсiптiк кешен салаларының дамуын экономикалық ынталандыру ретiнде жүзеге асыру;
2) тұқым шаруашылығын дамыту;
3) мал шаруашылығы өнiмiнiң өнiмдiлiгi мен сапасын арттыру;
4) асыл тұқымды мал шаруашылығын дамыту;
5) басым дақылдар өндiрудi субсидиялау арқылы өсiмдiк шаруашылығы өнiмiнiң шығымдылығы мен сапасын арттыру, жанар-жағармай материалдарының және көктемгi егiс пен егiн жинау жұмыстарын жүргiзуге қажеттi басқа да тауар-материалдық құндылықтардың құнын арзандату;
6) өсiмдiктердi қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы тауарларын өндiрушiлерге ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған гербицидтердiң, биоагенттердiң және биопрепараттардың құнын арзандату;
7) ауылшаруашылық тауарларын өндiрушiлерге суды беру бойынша көрсетiлетiн қызметтердiң құнын субсидиялау;
8) жемiс-жидек дақылдарының және жүзiмнiң көп жылдық көшеттерiн отырғызу және өсiру (оның iшiнде қалпына келтiру);

6. Отдел имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
7. Отдел по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя Отдела и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности Отдела утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
9. Местонахождение юридического лица: индекс 120014, Республика Казахстан, Кызылординская область, город Кызылорда, улица Ыбырая Жахаева, №16.
График работы Отдела ежедневно, с понедельника по пятницу, с 09.00 до 19.00 часов (перерыв с 13.00 до 15.00 часов), кроме субботы, воскресенья и других выходных и праздничных дней, установленных законодательными актами.
10. Полное наименование государственного органа - коммунальное государственное учреждения "Кызылординский городской отдел сельского хозяйства".
11. Настоящее Положение является учредительным документом Отдела.
12. Финансирование деятельности Отдела осуществляется из местного бюджета.
13. Отделу запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями Отдела.
Если Отделу законодательными актами предоставлено право осуществлять, приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход местного бюджета.
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности Отдела
14. Миссия Отдела является проведение единой государственной политики в области сельского хозяйства.
15. Задачи Отдела:
1) повышения качества и конкурентоспособности производимой продукции;
2) развитие семеноводства;
3) повышение продуктивности и качества продукции животноводства;
4) развитие племенного животноводства;
5) повышение урожайности и качества продукции растениеводства, удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур;
6) удешевление сельскохозяйственным товаропроизводителям стоимости гербицидов, биоагентов и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений;
7) субсидирование стоимости услуг по подаче воды сельскохозяйственным товаропроизводителям;
8) закладка и выращивание (в том числе восстановление) многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда;

9) ауыл шаруашылығы дақылдарын қорғалған топырақта өсiру;
10) жеке және заңды тұлғалардың Бөлiмге жолдаған өтiнiштерiн қарау, Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген жағдайлармен тәртiппен оларға жауаптар беру;
11) жеке тұлғаларды және заңды тұлғалардың өкiлдерiн қабылдауды ұйымдастырады;
16. Бөлiмнiң функциялары:
1) тиiстi өңiрде азық-түлiк тауарлары қорларын есепке алуды жүргiзу және облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергiлiктi атқарушы органдарына (әкiмдiктерiне) есептiлiк ұсыну;
2) ауылдық елдi мекендерде жұмыс iстейтiн және тұратын денсаулық сақтау, бiлiм беру, әлеуметтiк қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсiптiк кешен саласындағы мамандарды Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген әлеуметтiк қолдау шараларын қолдану жөнiндегi жұмысты ұйымдастыру;
3) көрме-жәрмеңкелер ұйымдастыру және отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлердiң өнiмiне жарнамалық қолдау көрсету;
4) асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы субъектiлерден асыл тұқымды мал туралы деректер жинауды жүзеге асыру;
5) асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы субъектiлерден және асыл тұқымды малы бар жеке және заңды тұлғалардан бекiтiлген нысандар бойынша есептер қабылдау;
6) тиiстi әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiк бойынша бағалау туралы деректердi қабылдап, қорытады және оның нәтижелерi туралы мүдделi адамдарды хабардар ету;
7) агроөнеркәсiптiк кешендi дамыту саласындағы мемлекеттiк техникалық инспекцияны жүзеге асыру;
8) тракторларды және олардың базасында жасалған өздiгiнен жүретiн шассилер мен механизмдердi, өздiгiнен жүретiн ауылшаруашылық, мелиорациялық және жол-құрылыс машиналарын, сондай-ақ жүрiп өту мүмкiндiгi жоғары арнайы машиналарды басқару құқығына емтихандар қабылдау және куәлiктер беру қағидаларын әзiрлеу және бекiту;
9) Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асырады.
17. Бөлiмнiң құқықтары:
1) қала әкiмдiгiне қаланың агроөнеркәсiп кешенiн және ауыл аумақтарын дамытудың негiзгi бағыттары жөнiнде ұсыныстар енгiзуге;
2) жергiлiктi атқарушы органдардан меншiк нысандарына қарамастан барлық кәсiпорындар мен ұйымдардан, мекемелер, басқармалар, комитеттерден бөлiм құзырына кiретiн сұрақтарды шешуге қажеттi материалдарды белгiленген тәртiп бойынша сұратуға және алуға;
3) ауыл шаруашылығы техникалары мен машиналарға мемлекеттiк тiркеу нөмiрi белгiлерiн беруге, оларды тiркеуге және қайта тiркеуге;
4) жыл сайын техникалық байқау, жүргiзу куәлiктерiн беруге және машиналардың кепiлiн тiркеуге, қайта тiркеуге техникалардың сенiмхат негiзiнде басқаруға;

9) возделывание сельскохозяйственных культур в защищенном грунте;
10) рассматривать обращение в отдел физическими и юридическими лицами, отвечать на них, в положении и порядке установленном законодательством Республики Казахстан;
11) организует прием физических лиц и представителей юридических лиц;
16. Функции Отдела:
1) ведение учета запасов продовольственных товаров в соответствующем регионе и представление отчетности в местные исполнительные органы (акиматы) областей, городов республиканского значения, столицы;
2) организация работы по оказанию мер социальной поддержки специалистов в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, работающих и проживающих в сельских населенных пунктах, предусмотренных законодательством Республики Казахстан;
3) организации выставок-ярмарок и оказания рекламной поддержки продукции отечественных сельскохозяйственных товаропроизводителей;
4) осуществление сбор данных о племенных животных от субъектов в области племенного животноводства;
5) принимать отчеты от субъектов в области племенного животноводства, физических и юридических лиц, имеющих племенных животных, по утвержденным формам;
6) принимать и обобщать данные о бонитировке и информируют заинтересованных лиц о ее результатах по соответствующей административно-территориальной единице;
7) осуществление государственной технической инспекции в области развития агропромышленного комплекса;
8) разработка и утверждение правил приема экзаменов и выдачи удостоверений на право управления тракторами и изготовленными на их базе самоходными шасси и механизмами, самоходными сельскохозяйственными, мелиоративными и дорожно-строительными машинами, а также специальными машинами повышенной проходимости;
9) осуществляет иные функции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
17. Права Отдела:
1) вносить предложения на рассмотрения акимата города по основным направлениям развития городского агропромышленного комплекса и сельских территорий;
2) запрашивать и получать в установленном порядке несмотря на формы собственности от предприятий, организаций, учреждений, управлений, комитетов, необходимые для решения вопросов, входящих в компетенцию отдела;
3) выдача государственных регистрационных номерных знаков сельскохозяйственной техники и машинам, их регистрация и перерегистрация;
4) проведение ежегодных технических осмотров, выдавать водительские права, их замена и регистрировать, и перерегистрировать гарантию техники, и управлять на основе доверенности.

5) тiркелген техникаларға анықтамалар беруге.
3. Бөлiм қызметiн ұйымдастыру
18. Бөлiм басшылықты Бөлiмге жүктелген мiндеттердiң орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын бiрiншi басшы жүзеге асырады.
19. Бөлiмнiң бiрiншi басшысын қала әкiмi қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.
20. Бөлiмнiң бiрiншi басшысының өкiлеттiгi:
1) Бөлiм басшысы қызметкерлерiнiң сыбайлас жемқорлық сипатындағы құқық бұзушылық жасағаны үшiн дербес жауап бередi;
2) өзiне бағынысты қызметкерлерiнiң мiндеттерi мен өкiлеттiлiктерiн айқындайды;
3) өз құзiретi шегiнде Бөлiмдi мемлекеттiк органдар мен басқа ұйымдарда таныстыру;
4) заңдарда белгiленген тәртiппен Бөлiм қызметкерлерiне тәртiптiк жаза қолданады;
5) Бөлiммен қабылданған актiлерге қол қояды;
6) Қазақстан Республикасының Заңнамасына сәйкес Бөлiмдi барлық мемлекеттiк органдарда және басқа да ұйымдарда ұсынады.
7) Бөлiм құзiретiне кiретiн мәселелер бойынша барлық кәсiпорындар, ұйымдар мен бөлiмшелер орындауға мiндеттi ұсыныстар мен нұсқаулар бередi, өкiлеттiгiне жататын басқа да мәселелер бойынша шешiмдер қабылдайды;
8) қолданыстағы заңнамаға сәйкес Бөлiм қызметкерлерiн қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;
9) қолданыстағы заңнамаға сәйкес Бөлiм қызметкерлерiн марапаттайды және тәртiптiк жазалар қабылдайды;
10) гендерлiк теңдiк саясатын жүзеге асыру жұмыстарын ұйымдастырады;
11) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкiлеттiлiктердi жүзеге асырады.
Бөлiмнiң бiрiншi басшысы болмаған кезеңде оның өкiлеттiктерiн қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
21. Бөлiм аппаратын Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын бөлiм басшысы басқарады.
4. Бөлiмнiң мүлкi
22. Бөлiмнiң заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкi болу мүмкiн.
Бөлiмнiң мүлкi оған меншiк иесi берген мүлiк, сондай-ақ өз қызметi нәтижесiнде сатып алынған мүлiк (ақшалай кiрiстердi коса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебiнен қалыптастырылады.
23. Бөлiмге бекiтiлген мүлiк коммуналдық меншiкке жатады.
24. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, Бөлiм өзiне бекiтiлген мүлiктi және қаржыландыру жоспары бойынша өзiне бөлiнген қаражат есебiнен сатып алынған мүлiктi өз бетiмен иелiктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсiлмен билiк етуге құқығы жоқ.
5. Бөлiмдi қайта ұйымдастыру және тарату
25. Бөлiмдi қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.

5) выдавать справку зарегистрированной технике.
3. Организация деятельности Отдела
18. Руководство Отдела осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Отдел задач и осуществление им своих функций.
19. Первый руководитель Отдела назначается на должность и освобождается от должности акимом города.
20. Полномочия первого руководителя Отдела:
1) за корупционно-правовые и правовые нарушение сотрудников отвечает персонально руководитель Отдела;
2) определяет обязанности и полномочия своих подчиненных;
3) представляет Отдела в государственных органах и иных организациях;
4) в установленном законодательством порядке налагает дисциплинарные взыскания на работников Отдела;
5) подписывает акты Отдела;
6) в соответствии законодательством Республики Казахстан представляет Отдел другим государственным органам и организациям;
7) дает поручения и рекомендации всем предприятиям, организациям и отделениям по вопросам, входящим в его полномочия;
8) в соответствии с законодательством назначает на должность и освобождает от должности сотрудников Отдела;
9) в установленном законодательством порядке поощряет и налагает дисциплинарные взыскания на сотрудников Отдела;
10) организует работы по реализаций политики гендерного равенства;
11) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Исполнение полномочий первого руководителя Отдела в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
21. Аппарат Отдела возглавляется, руководителем отдела, назначаемым на должность и освобождаемым от должности в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
4. Имущество Отдела
22. Отдел может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество Отдела формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
23. Имущество, закрепленное за Отделом, относится к коммунальной собственности.
24. Отдел не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение Отдела
25. Реорганизация и упразднение Отдела осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.