Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Қоғамдық денсаулық сақтау комитетінің аумақтық бөлімшелерінің ережелерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Қоғамдық денсаулық сақтау комитеті төрағасының м.а. 2018 жылғы 17 қазандағы № 188-НҚ бұйрығы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің сапасы мен қауіпсіздігін бақылау комитеті Төрағасының 2020 жылғы 20 қазандағы № 322-НҚ бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Денсаулық сақтау министрлігінің Тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің сапасы мен қауіпсіздігін бақылау комитеті Төрағасының 20.10.2020 № 322-НҚ бұйрығымен.
"Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 28 қыркүйектегі № 604 қаулысына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2018 жылғы 19 маусымдағы № 702 Жарлығын іске асырудың кейбір мәселелері туралы" 2018 жылғы 11 шілдедегі № 420 және "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және Ұлттық экономика министрлiктерінің кейбiр мәселелерi туралы" 2017 жылғы 17 ақпандағы № 71 қаулыларына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 16 қазандағы № 645 қаулысына сәйкес және Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Жауапты хатшысының 2017 жылғы 6 наурыздағы № 56 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Қоғамдық денсаулық сақтау комитеті (бұдан әрі - Комитет) туралы ереженің 19-тармағының 5) тармақшасы негізінде БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Қоғамдық денсаулық сақтау комитеті Алматы облысы Қоғамдық денсаулық сақтау департаментінің Кеген аудандық қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Қоғамдық денсаулық сақтау комитетінің Астана қаласы Қоғамдық денсаулық сақтау департаментінің Астана қаласы Байқоңыр ауданының қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Қоғамдық денсаулық сақтау комитетінің Павлодар облысы Қоғамдық денсаулық сақтау департаментінің Аққулы ауданының қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже;

Об утверждении положений территориальных подразделений Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан
Приказ и.о. Председателя Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан от 17 октября 2018 года № 188-ОД. Утратил силу приказом Председателя Комитета контроля качества и безопасности товаров и услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан от 20 октября 2020 года № 322-НҚ (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Председателя Комитета контроля качества и безопасности товаров и услуг Министерства здравоохранения РК от 20.10.2020 № 322-НҚ (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 сентября 2018 года № 604 "О некоторых вопросах Министерства здравоохранения Республики Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 октября 2018 года № 645 "О внесении изменений и дополнений в постановления Правительства Республики Казахстан от 11 июля 2018 года № 420 "О некоторых вопросах реализации Указа Президента Республики Казахстан от 19 июня 2018 года № 702 "О некоторых вопросах административно-территориального устройства Республики Казахстан" и от 17 февраля 2017 года № 71 "О некоторых вопросах министерств здравоохранения и национальной экономики Республики Казахстан" и на основании подпункта 5) пункта 19 Положения о Комитете охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее - Комитет), утвержденного приказом Ответственного секретаря Министерства здравоохранения Республики Казахстан от 6 марта 2017 года № 56 ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) Положение о республиканском государственном учреждении "Кегенское районное Управление охраны общественного здоровья Департамента охраны общественного здоровья Алматинской области Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан" согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Положение о республиканском государственном учреждении "Управление охраны общественного здоровья района Байқоныр города Астаны Департамента охраны общественного здоровья города Астаны Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан" согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) Положение о республиканском государственном учреждении "Управление охраны общественного здоровья района Аққулы Департамента охраны общественного здоровья Павлодарской области Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан" согласно приложению 3 к настоящему приказу;

4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Қоғамдық денсаулық сақтау комитеті Павлодар облысы Қоғамдық денсаулық сақтау департаментінің Тереңкөл ауданының қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Қоғамдық денсаулық сақтау комитетінің Түркістан облысы Қоғамдық денсаулық сақтау департаментінің Жетісай аудандық қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже;
6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Қоғамдық денсаулық сақтау комитетінің Түркістан облысы Қоғамдық денсаулық сақтау департаментінің Келес аудандық қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже;
7) осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Қоғамдық денсаулық сақтау комитетінің Түркістан облысы Қоғамдық денсаулық сақтау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже;
8) осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Қоғамдық денсаулық сақтау комитетінің Шымкент қаласы Қоғамдық денсаулық сақтау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже бекітілсін.
9) осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Қоғамдық денсаулық сақтау комитеті Түркістан облысы Қоғамдық денсаулық сақтау департаментінің Мақтаарал аудандық қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже;
10) осы бұйрыққа 10-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Қоғамдық денсаулық сақтау комитеті Түркістан облысы Қоғамдық денсаулық сақтау департаментінің Сарыағаш аудандық қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже;
11) осы бұйрыққа 11-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Қоғамдық денсаулық сақтау комитеті Түркістан облысы Қоғамдық денсаулық сақтау департаментінің Арыс қалалық қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже;
12) осы бұйрыққа 12-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Қоғамдық денсаулық сақтау комитеті Түркістан облысы Қоғамдық денсаулық сақтау департаментінің Бәйдібек аудандық қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже;

4) Положение о республиканском государственном учреждении "Управление охраны общественного здоровья района Тереңкөл Департамента охраны общественного здоровья Павлодарской области Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан" согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) Положение о республиканском государственном учреждении "Жетысайское районное управление охраны общественного здоровья Департамента охраны общественного здоровья Туркестанской области Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан" согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) Положение о республиканском государственном учреждении Келесское районное управление охраны общественного здоровья Департамента охраны общественного здоровья Туркестанской области Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) Положение о республиканском государственном учреждении "Департамент охраны общественного здоровья Туркестанской области Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан" согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) Положение о республиканском государственном учреждении "Департамент охраны общественного здоровья города Шымкент Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан" согласно приложению 8 к настоящему приказу;
9) Положение о республиканском государственном учреждении "Мактааральское районное Управление охраны общественного здоровья Департамента охраны общественного здоровья Туркестанской области Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан" согласно приложению 9 к настоящему приказу;
10) Положение о республиканском государственном учреждении "Сарыагашское районное Управление охраны общественного здоровья Департамента охраны общественного здоровья Туркестанской области Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан" согласно приложению 10 к настоящему приказу;
11) Положение о республиканском государственном учреждении "Арысское городское Управление охраны общественного здоровья Департамента охраны общественного здоровья Туркестанской области Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан" согласно приложению 11 к настоящему приказу;
12) Положение о республиканском государственном учреждении "Байдибекское районное Управление охраны общественного здоровья Департамента охраны общественного здоровья Туркестанской области Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан" согласно приложению 12 к настоящему приказу;

13) осы бұйрыққа 13-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Қоғамдық денсаулық сақтау комитеті Түркістан облысы Қоғамдық денсаулық сақтау департаментінің Қазығұрт аудандық қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже;
14) осы бұйрыққа 14-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Қоғамдық денсаулық сақтау комитеті Түркістан облысы Қоғамдық денсаулық сақтау департаментінің Отырар аудандық қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже;
15) осы бұйрыққа 15-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Қоғамдық денсаулық сақтау комитеті Түркістан облысы Қоғамдық денсаулық сақтау департаментінің Ордабасы аудандық қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже;
16) осы бұйрыққа 16-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Қоғамдық денсаулық сақтау комитеті Түркістан облысы Қоғамдық денсаулық сақтау департаментінің Сайрам аудандық қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже;
17) осы бұйрыққа 17-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Қоғамдық денсаулық сақтау комитеті Түркістан облысы Қоғамдық денсаулық сақтау департаментінің Созақ аудандық қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже;
18) осы бұйрыққа 18-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Қоғамдық денсаулық сақтау комитеті Түркістан облысы Қоғамдық денсаулық сақтау департаментінің Төлеби аудандық қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже;
19) осы бұйрыққа 19-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Қоғамдық денсаулық сақтау комитеті Түркістан облысы Қоғамдық денсаулық сақтау департаментінің Түлкібас аудандық қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже;
20) осы бұйрыққа 20-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Қоғамдық денсаулық сақтау комитеті Түркістан облысы Қоғамдық денсаулық сақтау департаментінің Шардара аудандық қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже;

13) Положение о республиканском государственном учреждении "Казыгуртское районное Управление охраны общественного здоровья Департамента охраны общественного здоровья Туркестанской области Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан" согласно приложению 13 к настоящему приказу;
14) Положение о республиканском государственном учреждении "Отрарское районное Управление охраны общественного здоровья Департамента охраны общественного здоровья Туркестанской области Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан" согласно приложению 14 к настоящему приказу;
15) Положение о республиканском государственном учреждении "Ордабасинское районное Управление охраны общественного здоровья Департамента охраны общественного здоровья Туркестанской области Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан" согласно приложению 15 к настоящему приказу;
16) Положение о республиканском государственном учреждении "Сайрамское районное Управление охраны общественного здоровья Департамента охраны общественного здоровья Туркестанской области Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан" согласно приложению 16 к настоящему приказу;
17) Положение о республиканском государственном учреждении "Сузакское районное Управление охраны общественного здоровья Департамента охраны общественного здоровья Туркестанской области Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан" согласно приложению 17 к настоящему приказу;
18) Положение о республиканском государственном учреждении "Толебийское районное Управление охраны общественного здоровья Департамента охраны общественного здоровья Туркестанской области Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан" согласно приложению 18 к настоящему приказу;
19) Положение о республиканском государственном учреждении "Тюлькубасское районное Управление охраны общественного здоровья Департамента охраны общественного здоровья Туркестанской области Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан" согласно приложению 19 к настоящему приказу;
20) Положение о республиканском государственном учреждении "Шардаринское районное Управление охраны общественного здоровья Департамента охраны общественного здоровья Туркестанской области Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан" согласно приложению 20 к настоящему приказу;

21) осы бұйрыққа 21-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Қоғамдық денсаулық сақтау комитеті Түркістан облысы Қоғамдық денсаулық сақтау департаментінің Кентау қалалық қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже;
22) осы бұйрыққа 22-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Қоғамдық денсаулық сақтау комитеті Түркістан облысы Қоғамдық денсаулық сақтау департаментінің Түркістан қалалық қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже;
23) осы бұйрыққа 23-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Қоғамдық денсаулық сақтау комитеті Шымкент қаласы Қоғамдық денсаулық сақтау департаментінің Шымкент қаласы Абай ауданының қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже;
24) осы бұйрыққа 24-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Қоғамдық денсаулық сақтау комитеті Шымкент қаласы Қоғамдық денсаулық сақтау департаментінің Шымкент қаласы Әл-Фараби ауданының қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже;
25) осы бұйрыққа 25-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Қоғамдық денсаулық сақтау комитеті Шымкент қаласы Қоғамдық денсаулық сақтау департаментінің Шымкент қаласы Еңбекші ауданының қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже;
26) осы бұйрыққа 26-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Қоғамдық денсаулық сақтау комитеті Шымкент қаласы Қоғамдық денсаулық сақтау департаментінің Шымкент қаласы Қаратау ауданының қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер мен толықтырулар енгізілді - ҚР Денсаулық сақтау министрлігінің Қоғамдық денсаулық сақтау комитеті төрағасының 30.10.2018 № 197-НҚ бұйрығымен.
2. "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Қоғамдық денсаулық сақтау комитетінің аумақтық бөлімшелерінің ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Қоғамдық денсаулық сақтау комитеті төрағасының 2018 жылғы 25 маусымдағы № 136-НҚ бұйрығына мынадай өзгеріс енгізілсін:
1-тармақтың 14) және 17) тармақшалары алынып тасталсын.
3. Комитеттің Заң қызметі басқармасы Қазақстан Республикасы заңнамасында белгіленген тәртіппен:

21) Положение о республиканском государственном учреждении "Кентауское городское Управление охраны общественного здоровья Департамента охраны общественного здоровья Туркестанской области Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан" согласно приложению 21 к настоящему приказу;
22) Положение о республиканском государственном учреждении "Туркестанское городское Управление охраны общественного здоровья Департамента охраны общественного здоровья Туркестанской области Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан" согласно приложению 22 к настоящему приказу;
23) Положение о республиканском государственном учреждении "Управление охраны общественного здоровья Абайского района города Шымкент Департамента охраны общественного здоровья города Шымкент Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан" согласно приложению 23 к настоящему приказу;
24) Положение о республиканском государственном учреждении "Управление охраны общественного здоровья Аль-Фарабийского района города Шымкент Департамента охраны общественного здоровья города Шымкент Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан" согласно приложению 24 к настоящему приказу;
25) Положение о республиканском государственном учреждении "Управление охраны общественного здоровья Енбекшинского района города Шымкент Департамента охраны общественного здоровья города Шымкент Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан" согласно приложению 25 к настоящему приказу;
26) Положение о республиканском государственном учреждении "Управление охраны общественного здоровья Каратауского района города Шымкент Департамента охраны общественного здоровья города Шымкент Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан" согласно приложению 26 к настоящему приказу.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными приказом Председателя Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения РК от 30.10.2018 № 197-ОД.
2. Внести в приказ Председателя Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан от 25 июня 2018 года № 136-ОД "Об утверждении положений территориальных подразделений Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан" следующее изменение:
подпункты 14) и 17) пункта 1 исключить.
3. Управлению юридической службы Комитета в установленном законодательством порядке Республики Казахстан обеспечить:

1) осы бұйрық бекітілген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қағаз тасығыштағы және электрондық нысандағы көшірмелерін қазақ және орыс тілдерінде ресми жариялау және Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне қосу үшін "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық қол қойылған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Төрағаның міндетін атқарушы Л. Ахметниязова
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігі
Қоғамдық денсаулық сақтау
комитеті төрағасының
2018 жылғы 17 қазандағы
№ 188-нқ бұйрығына
№ 11-қосымша
"Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Қоғамдық денсаулық сақтау комитеті Алматы облысы Қоғамдық денсаулық сақтау департаментінің Кеген аудандық қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Қоғамдық денсаулық сақтау комитетінің Алматы облысы Қоғамдық денсаулық сақтау департаментінің (бұдан әрі - Департамент) Кеген аудандық қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы (бұдан әрі - Басқарма) республикалық мемлекеттік мекемесі тиісті аумақта қоғамдық денсаулық сақтау, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы салаларында басшылықты және реттеуді, халыққа өткізілетін өнімдер мен көрсетілетін қызметтер бойынша техникалық регламенттер мен нормативтік құжаттарда белгіленген, тамақ өнімдерінің қауіпсіздігі және органикалық өнімдердің өндірісі аясындағы (бұдан әрі - реттелетін сала) талаптардың, сондай-ақ денсаулық сақтау саласындағы стандарттардың сақталуын бақылауды және қадағалауды жүзеге асыратын, іске асыру және бақылау-қадағалау функцияларын жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Қоғамдық денсаулық сақтау комитетінің аумақтық бөлімшесі болып табылады.
2. Басқарма өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Басқарма мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.

1) в течение десяти календарных дней со дня утверждения настоящего приказа направление его копии на бумажном носителе и в электронном форме на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня его подписания.
Исполняющий обязанности Председателя Л. Ахметниязова
Приложение № 1
к приказу Председателя Комитета
охраны общественного здоровья
Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
от 17 октября 2018 года № 188-од
Положение о республиканском государственном учреждении "Кегенское районное Управление охраны общественного здоровья Департамента охраны общественного здоровья Алматинской области Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан"
Глава 1. Общие положения
1. Кегенское районное Управление охраны общественного здоровья (далее - Управление) Департамента охраны общественного здоровья Алматинской области (далее - Департамент) Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан является территориальным подразделением Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сферах охраны общественного здоровья, санитарно-эпидемиологического благополучия населения, контроль и надзор за соблюдением требований, установленных техническими регламентами и нормативными документами по продукции и услугам, реализуемым населению, в области безопасности пищевой продукции и производства органической продукции (далее - регулируемая сфера), а также стандартов в области здравоохранения, осуществляющим реализационные и контрольно-надзорные функции на соответствующей территории.
2. Управление осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Управление является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.

4. Басқарма азаматтық-құқықтық қатынастарға қатынастарға өз атынан түседі.
5. Басқарма егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттілік берілген болса, мемлекет атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқылы.
6. Басқарма өз құзыретінің мәсеyлелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен басқарма басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
7. Басқарманың құрылымы мен штат саны Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес бекітіледі.
8. Басқарманың заңды мекенжайы: 041419, Қазақстан Республикасы, Алматы облысы, Райымбек ауданы, Нарынкөл ауылы, Жандосов көшесі, 14.
9. Мемлекеттік органның толық атауы - "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Қоғамдық денсаулық сақтау комитеті Алматы облысы Қоғамдық денсаулық сақтау департаментінің Кеген аудандық қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы" республикалық мемлекеттік мекемесi.
10. Осы Ереже Басқарманың құрылтай құжаты болып табылады.
11. Басқарманың қызметін қаржыландыру республикалық бюджеттен жүзеге асырылады.
12. Басқармаға кәсіпкерлік субъектілерімен Басқарманың функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер Басқармаға заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер мемлекеттік бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2-тарау. Басқарманың негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
13. Міндеттері:
1) қоғамдық денсаулық сақтау, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы, көрсетілетін медициналық қызметтердің сапасын бақылау, тамақ өнімін өткізу сатысында оның қауіпсіздігі саласындағы техникалық регламенттер мен нормативтік құжаттарда белгіленген талаптардың сақталуын бақылау және қадағалау мәселелері бойынша реттеуші, іске асыру және бақылау-қадағалау функцияларын жүзеге асыру;
2) медициналық қызмет, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы салаларында мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің сапасы мен қолжетімділігін қамтамасыз ету;
3) өз құзыреті шегінде Басқармаға жүктелген өзге де міндеттерді жүзеге асыру.
14. Функциялары:
1) өз құзыреті шегінде тиісті аумақта халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы, қоғамдық денсаулық сақтау салаларында денсаулық сақтау аясында мемлекеттік саясатты іске асыру;
2) тиісті аумақта санитариялық-эпидемиологиялық бақылауды және қадағалауды жүзеге асыру;

4. Управление вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Управление имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
6. Управление по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя управления и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
7. Структура и штатная численность Управления утверждаются в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
8. Юридический адрес Управления: 041419, Республика Казахстан, Алматинская область, Райымбекский район, село Нарынколь, улица Жандосова, 14.
9. Полное наименование государственного органа – республиканское государственное учреждение "Кегенское районное Управление охраны общественного здоровья Департамента охраны общественного здоровья Алматинской области Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан".
10. Настоящее Положение является учредительным документом Управления.
11. Финансирование деятельности Управления осуществляется из республиканского бюджета.
12. Управлению запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями Управления.
Если Управлению законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
Глава 2. Основные задачи, функции, права и обязанности Управления
13. Задачи:
1) осуществление регулятивных, реализационных и контрольно-надзорных функций по вопросам охраны общественного здоровья, санитарно-эпидемиологического благополучия населения, контроля за качеством медицинских услуг, контроль и надзор за соблюдением требований, установленных техническими регламентами и нормативными документами в области безопасности пищевой продукции на стадии ее реализации;
2) обеспечение качества и доступности государственных услуг в сферах медицинской деятельности, санитарно-эпидемиологического благополучия населения;
3) осуществление иных задач, возложенных на Управление, в пределах своей компетенции.
14. Функции:
1) реализация государственной политики в области здравоохранения в сферах санитарно-эпидемиологического благополучия населения, охраны общественного здоровья на соответствующей территории в пределах своей компетенции;
2) осуществление санитарно-эпидемиологического контроля и надзора на соответствующей территории;

3) мемлекеттік органдармен, жеке және заңды тұлғалармен, үкіметтік емес ұйымдармен, тұтынушылардың қоғамдық бірлестіктерімен реттелетін саладағы мәселелер бойынша өзара іс-қимыл жасау;
4) Басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау;
5) өз құзыреті шегінде тамақтан уланулар, инфекциялық, паразиттік және басқа да аурулар кезінде санитариялық-эпидемияға қарсы және санитариялық-профилактикалық іс-шараларды ұйымдастыру және жүргізу;
6) рұқсат құжаттарын беру арқылы бекітілген стандартарға сәйкес реттелетін салаларда мемлекеттік қызметтерді көрсету, олардың қолданысын тоқтата тұру, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес одан айыру (кері қайтарып алу);
7) "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының Заңында көзделген тәртіппен халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласында қызметті жүзеге асырудың басталғаны немесе тоқтатылғаны туралы хабарламалар қабылдауды жүзеге асыру;
8) санитариялық-эпидемиологиялық қадағалауға жататын тамақ өнімін өндіру (дайындау), айналымы, кәдеге жарату және жою сатыларында оның қауіпсіздігін қамтамасыз ету;
9) реттелетін саладағы мәселелер бойынша семинарлар, конференциялар, дөңгелек үстелдерге және басқа да іс-шараларды ұйымдастыруға және өткізуге қатысу;
10) өз құзыреті шегінде Қазақстан Республикасы заңдарының және өзге де нормативтік құқықтық актілердің сақталуын қамтамасыз ету;
11) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес реттелетін салада тексеру және профилактикалық бақылау мен қадағалау нысандарында бақылауды жүзеге асыру;
12) "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасының кодексінде белгіленген тәртіппен әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы істерді қозғау, қарау және әкімшілік жаза қолдану;
13) тиісті аумақта йод тапшылығы ауруларының профилактикасы туралы Қазақстан Республикасының заңнамасы талаптарының орындалуын бақылауды және қадағалауды жүзеге асыру;
14) тиісті аумақта инфекциялық және паразиттік ауруларды эпидемиологиялық бақылауды жүзеге асыру;
15) тиісті аумақта тұтынушыларға өткізілетін өнімдер мен көрсетілетін қызметтер бойынша техникалық регламенттер мен нормативтік құжаттарда белгіленген, сондай-ақ тамақ өнімін өткізу сатысында оның қауіпсіздігі саласындағы талаптардың сақталуын бақылауды және қадағалауды жүзеге асыру;
16) тиісті аумақта халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласында радиациялық бақылауды жүзеге асыру;
17) жолаушыларды, тамақ өнімдерін, азық-түлік шикізатын, суды, радиоактивті, қауіпті, химиялық және уытты заттарды тасымалдау үшін қолданылатын көлік құралдарына, жолаушылар мен жүктерді тасымалдау жағдайларына тексеру жүргізу;

3) взаимодействие с государственными органами, с физическими и юридическими лицами, неправительственными организациями, общественными объединениями потребителей по вопросам в регулируемой сфере;
4) рассмотрение обращений физических и юридических лиц по вопросам, входящим в компетенцию Управления;
5) организация и проведение в пределах своей компетенции санитарно-противоэпидемических и санитарно-профилактических мероприятий при пищевых отравлениях, инфекционных, паразитарных и других заболеваниях;
6) оказание государственных услуг в регулируемых сферах, согласно утвержденным стандартам с выдачей разрешительных документов, приостановление их действия, а также лишение (отзыв) в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
7) осуществление приема уведомлений о начале или прекращении осуществления деятельности в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения в порядке, предусмотренном Законом Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях";
8) обеспечение безопасности пищевой продукции, подлежащей санитарно-эпидемиологическому надзору на стадиях ее производства (изготовления), оборота, утилизации и уничтожения;
9) участие в организации и проведении семинаров, конференций, круглых столов и других мероприятий по вопросам в регулируемой сфере;
10) обеспечение соблюдения законов и иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в пределах своей компетенции;
11) осуществление контроля в регулируемой сфере в форме проверки и профилактического контроля и надзора в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
12) возбуждение, рассмотрение дел об административных правонарушениях и наложение административных взысканий в порядке, установленном Кодексом Республики Казахстан "Об административных правонарушениях";
13) осуществление контроля и надзора за выполнением требований законодательства Республики Казахстан о профилактике йододефицитных заболеваний на соответствующей территории;
14) осуществление на соответствующей территории эпидемиологического контроля за инфекционными и паразитарными заболеваниями;
15) осуществление контроля и надзора на соответствующей территории за соблюдением требований, установленных техническими регламентами и нормативными документами по продукции и услугам, реализуемым потребителям, а также в области безопасности пищевой продукции на стадии ее реализации;
16) осуществление радиационного контроля в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения на соответствующей территории;
17) проведение проверок транспортных средств, применяемых для перевозки пассажиров, пищевых продуктов, продовольственного сырья, воды, радиоактивных, опасных, химических и токсических веществ, условий перевозки пассажиров и грузов;

18) қоғамдық денсаулық сақтау, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы мәселелері бойынша халық арасында түсіндіру жұмысын ұйымдастыру;
19) өткізуге арналған шығыстар республикалық бюджеттен өтелетін объектілерде зертханалық және құрал-саймандық зерттеулер көлемдерін айқындау;
20) өз құзыреті шегінде тәуекелді бағалауды жүргізу;
21) бақылаудағы объектілерді тексерулер жоспарын құру;
22) электрондық ақпараттық ресурстардың және ақпараттық жүйелердің, ақпараттық-коммуникациялық желілердің жұмыс істеуін қамтамасыз ету, Қазақстан Республикасының ақпараттандыру саласындағы туралы заңнамасына сәйкес оларға жеке және заңды тұлғалардың қолжетімділігін ұйымдастыру;
23) заңдарда, Қазақстан Республикасы Президентінің және Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де функцияларды жүзеге асыру.
15. Құқықтары мен міндеттері:
1) өз құзыреті шегінде Қазақстан Республикасының заңнамасын бұзу фактілерін қарау үшін жеке, лауазымды тұлғаларды, заңды тұлғалардың заңды өкілдерін халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы және медициналық көрсетілетін қызметтердің сапасын бақылау саласындағы органдарға шақыру;
2) инфекциялық және паразиттік аурулардың көздері болып табылатын, халықтың декреттелген топтарына жататын, сондай-ақ міндетті медициналық қарап-тексеруден уақтылы өтпеген адамдарды зертханалық зерттеп-тексеру нәтижесін, толық санациядан және міндетті медициналық қарап-тексеруден өткенін растайтын маманның қорытындысын алғанға дейін жұмыстан уақытша шеттету туралы қаулылар шығару;
3) халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік орган айқындайтын тәртіппен шектеу іс-шараларын, оның ішінде жекелеген объектілерде карантин белгілеу;
4) инфекциялық және паразиттік аурулардың таралуының әлеуетті көздері болып табылатын, сондай-ақ инфекциялық аурулармен ауыратын науқастармен қарым-қатынаста болған адамдарды жұмыстан шеттете отырып, толық санациясын растайтын зертханалық зерттеп-тексеру нәтижелерін алғанға дейін медициналық зерттеп-тексеруге жіберу;
5) Қазақстан Республикасының әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы заңнамасына сәйкес жеке кәсіпкердің немесе заңды тұлғаның қызметін немесе қызметінің жекелеген түрлерін тоқтата тұру бойынша шаралар қабылдау;
6) Қазақстан Республикасының Үкіметі бекітетін тәртіппен шектеу іс-шараларын, оның ішінде жекелеген объектілерде карантин белгілеу;
7) денсаулық сақтау аясындағы, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарын бұзушылықтарды жою туралы нұсқамалар беру;

18) организация разъяснительной работы среди населения по вопросам охраны общественного здоровья, санитарно-эпидемиологического благополучия населения;
19) определение объемов лабораторных и инструментальных исследований на объектах, расходы, на проведение которых возмещаются из республиканского бюджета;
20) проведение оценки риска в пределах своей компетенции;
21) формирование плана проверок подконтрольных объектов;
22) обеспечивать функционирование электронных информационных ресурсов и информационных систем, информационно-коммуникационных сетей, организовывать доступ к ним физических и юридических лиц в соответствии с законодательством Республики Казахстан в сфере информатизации;
23) осуществление иных функций, предусмотренных законами, актами Президента и Правительства Республики Казахстан.
15. Права и обязанности:
1) вызывать в органы в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения и контроля качества медицинских услуг физических, должностных лиц, законных представителей юридических лиц для рассмотрения фактов нарушения законодательства Республики Казахстан в пределах своей компетенции;
2) выносить постановления о временном отстранении от работы лиц, относящихся к декретированным группам населения, являющихся источником инфекционных и паразитарных заболеваний, а также своевременно не прошедших обязательные медицинские осмотры, до получения результата лабораторного исследования и заключения специалиста, подтверждающих полную санацию и прохождение обязательного медицинского осмотра;
3) устанавливать ограничительные мероприятия, в том числе карантин на отдельных объектах, в порядке, определяемом государственным органом в сфере санитарно - эпидемиологического благополучия населения;
4) направлять лиц, являющихся потенциальными источниками распространения инфекционных и паразитарных заболеваний, а также находившихся в контакте с инфекционными больными на медицинское обследование с отстранением их от работы до получения результатов лабораторного обследования, подтверждающего полную санацию;
5) принятие мер по приостановлению деятельности или отдельных видов деятельности индивидуального предпринимателя или юридического лица в соответствии с законодательством Республики Казахстан об административных правонарушениях;
6) установление ограничительных мероприятий, в том числе карантина на отдельных объектах, в порядке, утверждаемом Правительством Республики Казахстан;
7) выдача предписаний об устранении нарушений требований законодательства Республики Казахстан в области здравоохранения, в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения; принятие постановлений о временном отстранении от работы лиц, относящихся к декретированным группам населения, являющихся источником инфекционных и паразитарных заболеваний, а также своевременно не прошедших обязательные медицинские осмотры;

8) санитариялық-қорғаныш аймақтарының көлемін белгілеу және өзгерту;
9) инфекциялық және паразиттік аурулардың көздері болып табылатын адамдарды көрсетімдері бойынша емдеуге жатқызуға жіберу;
10) халықты міндетті түрде вакцинациялауды, үй-жайларда және көлік құралдарында, аумақтарда, инфекциялық және паразиттік аурулар ошақтарында профилактикалық және ошақтық дезинфекция, дезинсекция және дератизация жүргізуді талап ету;
11) санитариялық-эпидемиологиялық сараптама жүргізу үшін сараптама объектісінің қоршаған ортаға және халықтың денсаулығына әсерін бағалауды зерделеу үшін қажетті материалдарды сұрату, сондай-ақ осы өнімнің құнына өтемақы төлемей, сараптама жүргізу үшін қажетті көлемнен аспайтын, жеткілікті мөлшерде өнім сынамаларын алу және өнім үлгілеріне іріктеу жүргізу;
12) денсаулық сақтау ұйымдарының мамандарын халықтың инфекциялық және паразиттік аурулармен сырқаттануы, уланулары кезінде санитариялық-эпидемияға қарсы және санитариялық-профилактикалық іс-шараларды жүзеге асыруға тарту;
13) Қазақстан Республикасы заңнамасының анықталған бұзушылықтары туралы шешім қабылдау үшін заңнамаға сәйкес нұсқамалар, қаулылар және басқа да актілер шығару;
14) жеке және заңды тұлғалар қоғамдық денсаулық сақтау органдарының лауазымды адамдары берген заңды талаптарды немесе нұсқамаларды, қаулыларды орындамаған немесе тиісінше орындамаған кезде сотқа жүгіну;
15) жергілікті атқарушы органдардың, үкіметтік емес ұйымдардың басшыларымен реттелетін саладағы қызметтің түпкілікті нәтижелеріне жетуге бағытталған меморандумдар (келісімдер) жасау;
16) мемлекеттік қызметтердің уақтылы көрсетуді, рұқсат құжаттарын беруді, олардың қолданылуын тоқтата тұруды, сондай-ақ одан айыруды (кері қайтарып алу), жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарауды қамтамасыз ету;
17) жоғары тұрған, бақылаушы және басқа да мемлекеттік органдар мен жергілікті өзін-өзі басқару органдарына ақпараттар, мәліметтер, статистикалық және ведомстволық есептілікті уақтылы ұсынуды қамтамасыз ету;
18) лауазымды тұлғалардың Басқарманың қызметін регламенттейтін заңнаманың, сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес заңнамасының, мемлекеттік қызмет туралы заңнаманың, Мемлекеттік қызметшілердің әдеп кодексінің талаптарын сақтауын қамтамасыз ету;
19) Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген жағдайларды қоспағанда, өзінің өкілеттіктерін жүзеге асыру кезінде алынған коммерциялық, қызметтік, өзге де заңмен қорғалатын құпияны құрайтын ақпаратты жария етпеу;
20) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де құқықтар мен міндеттерді жүзеге асыру.

8) установление и изменение размера санитарно-защитных зон;
9) направлять по показаниям на госпитализацию лиц, являющихся источниками инфекционных и паразитарных заболеваний;
10) требовать проведения обязательной вакцинации населения, профилактической и очаговой дезинфекции, дезинсекции и дератизации в помещениях и на транспортных средствах, территориях, в очагах инфекционных и паразитарных заболеваний;
11) для проведения санитарно-эпидемиологической экспертизы запрашивать материалы, необходимые для изучения оценки влияния объекта экспертизы на окружающую среду и здоровье населения, а также снимать пробы и производить отбор образцов продукции в количествах, достаточных и не превышающих необходимых объемов для ее проведения, без компенсации стоимости этой продукции;
12) привлекать специалистов организаций здравоохранения к осуществлению санитарно-противоэпидемических и санитарно-профилактических мероприятий при инфекционных и паразитарных заболеваниях, отравлениях населения;
13) для принятия решений об установленных нарушениях требований законодательства Республики Казахстан выносить предписания, постановления и другие акты в соответствии с законодательством;
14) обращаться в суд при невыполнении или ненадлежащем выполнении физическими и юридическими лицами законных требований или предписаний, постановлений, выданных должностными лицами органов охраны общественного здоровья;
15) заключать меморандумы (соглашения) с руководителями местных исполнительных органов, неправительственных организаций направленные на достижение конечных результатов деятельности в регулируемой сфере;
16) обеспечить своевременное оказание государственных услуг, выдачу разрешительных документов, приостановление их действия, а также лишение (отзыв), рассмотрение обращений физических и юридических лиц;
17) обеспечить своевременное представление в вышестоящие, контролирующие и другие государственные органы, и органы местного самоуправления информации, сведений, статистической и ведомственной отчетности;
18) обеспечить соблюдение должностными лицами требований законодательства, регламентирующего деятельность Управления, антикоррупционного законодательства, законодательства о государственной службе, Этического кодекса государственных служащих;
19) не разглашать информацию, составляющую коммерческую, служебную, иную, охраняемую законом, тайну, полученную при осуществлении своих полномочий, за исключением случаев, установленных законами Республики Казахстан;
20) осуществлять иные права и обязанности, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.

3-тарау. Басқарманың қызметін ұйымдастыру
16. Басқармаға басшылықты Басқармаға жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын басшы жүзеге асырады.
17. Басқарма басшысы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалады және қызметтен босатылады.
18. Басқарма басшысының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасарлары болады.
19. Басқарма басшысының өкілеттіктері:
1) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен Департаментке Басқарманың қызметкерлерін мараптау, көтермелеу, іссапарға жіберу, демалыстар беру, материалдық көмек көрсету, үстемеақы төлеу және сыйақы беру, мамандарды тәртіптік жауапкершілікке тарту мәселелері бойынша өтініш береді және ұсыныс жібереді;
2) Басқарма мамандарының міндеттерін, өкілеттіктерін және жауапкершілігін айқындайды, сондай-ақ олардың лауазымдық нұсқаулықтарын бекітеді;
3) өз құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Басқарманың бұйрықтарына қол қояды;
4) мемлекеттік органдарда және өзге де ұйымдарда Басқарманың мүдделерін білдіреді;
5) сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл бойынша шаралар қабылдайды;
6) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Басқарма басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін орындауды Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес оны алмастыратын адам жүзеге асырады.
4-тарау. Басқарманың мүлкі
20. Басқарманың заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығындағы оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
Басқарма мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
21. Басқармаға бекiтіліп берілген мүлiк республикалық меншiкке жатады.
22. Егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше белгіленбесе, Басқарманың өзіне бекітіліп берілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5-тарау. Басқарманы қайта ұйымдастыру және тарату
23. Басқарманы қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігі
Қоғамдық денсаулық сақтау
комитеті төрағасының
2018 жылғы 7 қазандағы
№ 188-нқ бұйрығына
№ 2-қосымша
"Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Қоғамдық денсаулық сақтау комитеті Астана қаласы Қоғамдық денсаулық сақтау департаментінің Астана қаласы Байқоңыр ауданының қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы" Республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже

Глава 3. Организация деятельности Управления
16. Руководство Управлением осуществляется руководителем Управления, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Управление задач и осуществление им своих функций.
17. Руководитель Управления назначается на должность и освобождается от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
18. Руководитель Управления имеет заместителей, которые назначаются на должности и освобождаются от должностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
19. Полномочия руководителя Управления:
1) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке ходатайствует и направляет представление в Департамент по вопросам награждения, поощрения, командирования, предоставления отпусков, оказания материальной помощи, выплаты надбавок и премирования сотрудников, привлечения к дисциплинарной ответственности специалистов Управления;
2) определяет обязанности, полномочия и ответственность специалистов Управления, а также утверждает их должностные инструкции;
3) подписывает приказы Управления по вопросам, входящим в его компетенцию;
4) представляет Управление в государственных органах и иных организациях;
5) принимает меры по противодействию коррупции;
6) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Исполнение полномочий руководителя Управления в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
Глава 4. Имущество Управления
20. Управление может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество Управления формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества, (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
21. Имущество, закрепленное за Управлением, относится к республиканской собственности.
22. Управление не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.
Глава 5. Реорганизация и упразднение Управления
23. Реорганизация и упразднение Управления осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение № 2
к приказу Председателя
Комитета охраны
общественного здоровья
Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
от 17 октября 2018 года № 188-од
Положение о республиканском государственном учреждении "Управление охраны общественного здоровья района Байқоныр города Астаны Департамента охраны общественного здоровья города Астаны Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан"

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Қоғамдық денсаулық сақтау комитеті Астана қаласы Қоғамдық денсаулық сақтау департаментінің (бұдан әрі - Департамент) Астана қаласы Байқоңыр ауданының қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы (бұдан әрі - Басқарма) республикалық мемлекеттік мекемесі тиісті аумақта қоғамдық денсаулық сақтау, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы салаларында басшылықты және реттеуді, халыққа өткізілетін өнімдер мен көрсетілетін қызметтер бойынша техникалық регламенттер мен нормативтік құжаттарда белгіленген, тамақ өнімдерінің қауіпсіздігі және органикалық өнімдердің өндірісі аясындағы (бұдан әрі - реттелетін сала) талаптардың, сондай-ақ денсаулық сақтау саласындағы стандарттардың сақталуын бақылауды және қадағалауды жүзеге асыратын, іске асыру және бақылау-қадағалау функцияларын жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Қоғамдық денсаулық сақтау комитетінің аумақтық бөлімшесі болып табылады.
2. Басқарма өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Басқарма мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. Басқарма азаматтық-құқықтық қатынастарға қатынастарға өз атынан түседі.
5. Басқарма егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттілік берілген болса, мемлекет атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқылы.
6. Басқарма өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен басқарма басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
7. Басқарманың құрылымы мен штат саны Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес бекітіледі.
8. Басқарманың заңды мекенжайы: 010000, Қазақстан Республикасы, Астана қаласы, Байқоңыр ауданы, Желтоксан көшесі, 46.
9. Мемлекеттік органның толық атауы - "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Қоғамдық денсаулық сақтау комитеті Астана қаласы Қоғамдық денсаулық сақтау департаментінің Астана қаласы Байқоңыр ауданының қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы" Республикалық мемлекеттік мекемесі.
10. Осы Ереже Басқарманың құрылтай құжаты болып табылады.

Глава 1. Общие положения
1. Управление охраны общественного здоровья района Байқоныр города Астаны (далее - Управление) Департамента охраны общественного здоровья города Астаны (далее - Департамент) Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан является территориальным подразделением Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сферах охраны общественного здоровья, санитарно-эпидемиологического благополучия населения, контроль и надзор за соблюдением требований, установленных техническими регламентами и нормативными документами по продукции и услугам, реализуемым населению, в области безопасности пищевой продукции и производства органической продукции (далее - регулируемая сфера), а также стандартов в области здравоохранения, осуществляющим реализационные и контрольно-надзорные функции на соответствующей территории.
2. Управление осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Управление является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Управление вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Управление имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
6. Управление по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя управления и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
7. Структура и штатная численность Управления утверждаются в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
8. Юридический адрес Управления: 010000, Республика Казахстан, город Астана, район Байқоныр, улица Желтоксан, 46.
9. Полное наименование государственного органа – республиканское государственное учреждение "Управление охраны общественного здоровья района Байқоныр города Астаны Департамента охраны общественного здоровья города Астаны Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан".
10. Настоящее Положение является учредительным документом Управления.

3) өз құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Басқарманың бұйрықтарына қол қояды;
4) мемлекеттік органдарда және өзге де ұйымдарда Басқарманың мүдделерін білдіреді;
5) сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл бойынша шаралар қабылдайды;
6) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Басқарма басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін орындауды Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес оны алмастыратын адам жүзеге асырады.
4-тарау. Басқарманың мүлкі
20. Басқарманың заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығындағы оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
Басқарма мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
21. Басқармаға бекiтіліп берілген мүлiк республикалық меншiкке жатады.
22. Егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше белгіленбесе, Басқарманың өзіне бекітіліп берілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5-тарау. Басқарманы қайта ұйымдастыру және тарату
23. Басқарманы қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігі
Қоғамдық денсаулық сақтау
комитеті төрағасының
2018 жылғы 7 қазандағы
№ 188-нқ бұйрығына
№ 3-қосымша
"Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Қоғамдық денсаулық сақтау комитеті Павлодар облысы Қоғамдық денсаулық сақтау департаментінің Аққулы ауданының қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Қоғамдық денсаулық сақтау комитеті Павлодар облысы Қоғамдық денсаулық сақтау департаментінің (бұдан әрі - Департамент) Аққулы ауданының қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы (бұдан әрі - Басқарма) республикалық мемлекеттік мекемесі тиісті аумақта қоғамдық денсаулық сақтау, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы салаларында басшылықты және реттеуді, халыққа өткізілетін өнімдер мен көрсетілетін қызметтер бойынша техникалық регламенттер мен нормативтік құжаттарда белгіленген, тамақ өнімдерінің қауіпсіздігі және органикалық өнімдердің өндірісі аясындағы (бұдан әрі - реттелетін сала) талаптардың, сондай-ақ денсаулық сақтау саласындағы стандарттардың сақталуын бақылауды және қадағалауды жүзеге асыратын, іске асыру және бақылау-қадағалау функцияларын жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Қоғамдық денсаулық сақтау комитетінің аумақтық бөлімшесі болып табылады.

3) подписывает приказы Управления по вопросам, входящим в его компетенцию;
4) представляет Управление в государственных органах и иных организациях;
5) принимает меры по противодействию коррупции;
6) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Исполнение полномочий руководителя Управления в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
Глава 4. Имущество Управления
20. Управление может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество Управления формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества, (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
21. Имущество, закрепленное за Управлением, относится к республиканской собственности.
22. Управление не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.
Глава 5. Реорганизация и упразднение Управления
23. Реорганизация и упразднение Управления осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение № 3
к приказу Председателя
Комитета охраны
общественного здоровья
Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
от 17 октября 2018 года № 188-од
Положение о республиканском государственном учреждении "Управление охраны общественного здоровья района Аққулы Департамента охраны общественного здоровья Павлодарской области Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан"
Глава 1. Общие положения
1. Управление охраны общественного здоровья района Аққулы (далее - Управление) Департамента охраны общественного здоровья Павлодарской области (далее - Департамент) Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан является территориальным подразделением Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сферах охраны общественного здоровья, санитарно-эпидемиологического благополучия населения, контроль и надзор за соблюдением требований, установленных техническими регламентами и нормативными документами по продукции и услугам, реализуемым населению, в области безопасности пищевой продукции и производства органической продукции (далее - регулируемая сфера), а также стандартов в области здравоохранения, осуществляющим реализационные и контрольно-надзорные функции на соответствующей территории.

21. Басқармаға бекiтіліп берілген мүлiк республикалық меншiкке жатады.
22. Егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше белгіленбесе, Басқарманың өзіне бекітіліп берілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5-тарау. Басқарманы қайта ұйымдастыру және тарату
23. Басқарманы қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігі
Қоғамдық денсаулық сақтау
комитеті төрағасының
2018 жылғы 7 қазандағы
№ 188-нқ бұйрығына
№ 4-қосымша
"Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Қоғамдық денсаулық сақтау комитеті Павлодар облысы Қоғамдық денсаулық сақтау департаментінің Тереңкөл ауданының қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Қоғамдық денсаулық сақтау комитеті Павлодар облысы Қоғамдық денсаулық сақтау департаментінің (бұдан әрі - Департамент) Тереңкөл ауданының қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы (бұдан әрі - Басқарма) республикалық мемлекеттік мекемесі тиісті аумақта қоғамдық денсаулық сақтау, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы салаларында басшылықты және реттеуді, халыққа өткізілетін өнімдер мен көрсетілетін қызметтер бойынша техникалық регламенттер мен нормативтік құжаттарда белгіленген, тамақ өнімдерінің қауіпсіздігі және органикалық өнімдердің өндірісі аясындағы (бұдан әрі - реттелетін сала) талаптардың, сондай-ақ денсаулық сақтау саласындағы стандарттардың сақталуын бақылауды және қадағалауды жүзеге асыратын, іске асыру және бақылау-қадағалау функцияларын жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Қоғамдық денсаулық сақтау комитетінің аумақтық бөлімшесі болып табылады.
2. Басқарма өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Басқарма мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. Басқарма азаматтық-құқықтық қатынастарға қатынастарға өз атынан түседі.
5. Басқарма егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттілік берілген болса, мемлекет атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқылы.

21. Имущество, закрепленное за Управлением, относится к республиканской собственности.
22. Управление не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.
Глава 5. Реорганизация и упразднение Управления
23. Реорганизация и упразднение Управления осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение № 4
к приказу Председателя
Комитета охраны
общественного здоровья
Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
от 17 октября 2018 года № 188-од
Положение о республиканском государственном учреждении "Управление охраны общественного здоровья района Тереңкөл Департамента охраны общественного здоровья Павлодарской области Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан"
Глава 1. Общие положения
1. Управление охраны общественного здоровья района Тереңкөл (далее - Управление) Департамента охраны общественного здоровья Павлодарской области (далее - Департамент) Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан является территориальным подразделением Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сферах охраны общественного здоровья, санитарно-эпидемиологического благополучия населения, контроль и надзор за соблюдением требований, установленных техническими регламентами и нормативными документами по продукции и услугам, реализуемым населению, в области безопасности пищевой продукции и производства органической продукции (далее - регулируемая сфера), а также стандартов в области здравоохранения, осуществляющим реализационные и контрольно-надзорные функции на соответствующей территории.
2. Управление осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Управление является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Управление вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Управление имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Қоғамдық денсаулық сақтау комитеті Түркістан облысы Қоғамдық денсаулық сақтау департаментінің (бұдан әрі - Департамент) Жетысай ауданының қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы (бұдан әрі - Басқарма) республикалық мемлекеттік мекемесі тиісті аумақта қоғамдық денсаулық сақтау, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы салаларында басшылықты және реттеуді, халыққа өткізілетін өнімдер мен көрсетілетін қызметтер бойынша техникалық регламенттер мен нормативтік құжаттарда белгіленген, тамақ өнімдерінің қауіпсіздігі және органикалық өнімдердің өндірісі аясындағы (бұдан әрі - реттелетін сала) талаптардың, сондай-ақ денсаулық сақтау саласындағы стандарттардың сақталуын бақылауды және қадағалауды жүзеге асыратын, іске асыру және бақылау-қадағалау функцияларын жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Қоғамдық денсаулық сақтау комитетінің аумақтық бөлімшесі болып табылады.
2. Басқарма өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Басқарма мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. Басқарма азаматтық-құқықтық қатынастарға қатынастарға өз атынан түседі.
5. Басқарма егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттілік берілген болса, мемлекет атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқылы.
6. Басқарма өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен басқарма басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
7. Басқарманың құрылымы мен штат саны Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес бекітіледі.
8. Басқарманың заңды мекенжайы: 160500, Қазақстан Республикасы, Түркістан облысы, Жетысай ауданы, Жетысай қаласы, С.Сейфуллин көшесі, 22.
9. Мемлекеттік органның толық атауы - "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Қоғамдық денсаулық сақтау комитеті Түркістан облысы Қоғамдық денсаулық сақтау департаментінің Жетысай ауданының қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы" республикалық мемлекеттік мекемесі.
10. Осы Ереже Басқарманың құрылтай құжаты болып табылады.

Глава 1. Общие положения
1. Жетысайское районное управление охраны общественного здоровья (далее - Управление) Департамента охраны общественного здоровья Туркестанской области (далее - Департамент) Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан является территориальным подразделением Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сферах охраны общественного здоровья, санитарно-эпидемиологического благополучия населения, контроль и надзор за соблюдением требований, установленных техническими регламентами и нормативными документами по продукции и услугам, реализуемым населению, в области безопасности пищевой продукции и производства органической продукции (далее - регулируемая сфера), а также стандартов в области здравоохранения, осуществляющим реализационные и контрольно-надзорные функции на соответствующей территории.
2. Управление осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Управление является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Управление вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Управление имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
6. Управление по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя управления и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
7. Структура и штатная численность Управления утверждаются в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
8. Юридический адрес Управления: 160500, Республика Казахстан, Туркестанская область, Жетысайский район, город Жетысай, ул.Сейфуллина, 22.
9. Полное наименование государственного органа – республиканское государственное учреждение "Жетысайское районное управление охраны общественного здоровья Департамента охраны общественного здоровья Туркестанской области Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан".
10. Настоящее Положение является учредительным документом Управления.

3) өз құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Басқарманың бұйрықтарына қол қояды;
4) мемлекеттік органдарда және өзге де ұйымдарда Басқарманың мүдделерін білдіреді;
5) сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл бойынша шаралар қабылдайды;
6) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Басқарма басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін орындауды Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес оны алмастыратын адам жүзеге асырады.
4-тарау. Басқарманың мүлкі
20. Басқарманың заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығындағы оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
Басқарма мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
21. Басқармаға бекiтіліп берілген мүлiк республикалық меншiкке жатады.
22. Егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше белгіленбесе, Басқарманың өзіне бекітіліп берілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5-тарау. Басқарманы қайта ұйымдастыру және тарату
23. Басқарманы қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігі
Қоғамдық денсаулық сақтау
комитеті төрағасының
2018 жылғы 7 қазандағы
№ 188-нқ бұйрығына
№ 6-қосымша
"Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Қоғамдық денсаулық сақтау комитеті Түркістан облысы Қоғамдық денсаулық сақтау департаментінің Келес аудандық қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Қоғамдық денсаулық сақтау комитеті Түркістан облысы Қоғамдық денсаулық сақтау департаментінің (бұдан әрі - Департамент) Келес ауданының қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы (бұдан әрі - Басқарма) республикалық мемлекеттік мекемесі тиісті аумақта қоғамдық денсаулық сақтау, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы салаларында басшылықты және реттеуді, халыққа өткізілетін өнімдер мен көрсетілетін қызметтер бойынша техникалық регламенттер мен нормативтік құжаттарда белгіленген, тамақ өнімдерінің қауіпсіздігі және органикалық өнімдердің өндірісі аясындағы (бұдан әрі - реттелетін сала) талаптардың, сондай-ақ денсаулық сақтау саласындағы стандарттардың сақталуын бақылауды және қадағалауды жүзеге асыратын, іске асыру және бақылау-қадағалау функцияларын жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Қоғамдық денсаулық сақтау комитетінің аумақтық бөлімшесі болып табылады.

3) подписывает приказы Управления по вопросам, входящим в его компетенцию;
4) представляет Управление в государственных органах и иных организациях;
5) принимает меры по противодействию коррупции;
6) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Исполнение полномочий руководителя Управления в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
Глава 4. Имущество Управления
20. Управление может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество Управления формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества, (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
21. Имущество, закрепленное за Управлением, относится к республиканской собственности.
22. Управление не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.
Глава 5. Реорганизация и упразднение Управления
23. Реорганизация и упразднение Управления осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение № 6
к приказу Председателя
Комитета охраны
общественного здоровья
Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
от 17 октября 2018 года № 188-од
Положение о республиканском государственном учреждении "Келесское районное управление охраны общественного здоровья Департамента охраны общественного здоровья Туркестанской области Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан"
Глава 1. Общие положения
1. Келесское районное управление охраны общественного здоровья (далее - Управление) Департамента охраны общественного здоровья Туркестанской области (далее - Департамент) Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан является территориальным подразделением Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сферах охраны общественного здоровья, санитарно-эпидемиологического благополучия населения, контроль и надзор за соблюдением требований, установленных техническими регламентами и нормативными документами по продукции и услугам, реализуемым населению, в области безопасности пищевой продукции и производства органической продукции (далее - регулируемая сфера), а также стандартов в области здравоохранения, осуществляющим реализационные и контрольно-надзорные функции на соответствующей территории.

21. Басқармаға бекiтіліп берілген мүлiк республикалық меншiкке жатады.
22. Егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше белгіленбесе, Басқарманың өзіне бекітіліп берілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5-тарау. Басқарманы қайта ұйымдастыру және тарату
23. Басқарманы қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігі
Қоғамдық денсаулық сақтау
комитеті төрағасының
2018 жылғы 7 қазандағы
№ 188-нқ бұйрығына
№ 7-қосымша
"Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Қоғамдық денсаулық сақтау комитетінің Түркістан облысы Қоғамдық денсаулық сақтау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Қоғамдық денсаулық сақтау комитетінің Түркістан облысы Қоғамдық денсаулық сақтау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - Департамент) тиісті аумақта өз құзыреті шегінде қоғамдық денсаулық сақтау, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы және медициналық көрсетілетін қызметтердің сапасын бақылау салаларында басшылықты және реттеуді, халыққа өткізілетін өнімдер мен көрсетілетін қызметтер бойынша техникалық регламенттер мен нормативтік құжаттарда белгіленген талаптардың сақталуын, тамақ өнімдерінің қауіпсіздігі және органикалық өнімдердің өндірісі аясында, сондай-ақ денсаулық сақтау аясындағы (бұдан әрі - реттелетін сала) стандарттарды бақылауды және қадағалауды жүзеге асыратын, салааралық үйлестіруді, реттеуші, іске асыру және бақылау-қадағалау функцияларын жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Қоғамдық денсаулық сақтау комитетінің аумақтық бөлімшесі болып табылады.
Департаменттің аумақтық бөлімшелері - тиісті ауданның, қаланың (қала ауданының) қоғамдық денсаулық сақтау басқармалары бар.
2. Департамент өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілеріне, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Департамент мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы жазылған мөрлері мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.

21. Имущество, закрепленное за Управлением, относится к республиканской собственности.
22. Управление не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.
Глава 5. Реорганизация и упразднение Управления
23. Реорганизация и упразднение Управления осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение № 7
к приказу Председателя
Комитета охраны
общественного здоровья
Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
от 17 октября 2018 года № 188-од
Положение о республиканском государственном учреждении "Департамент охраны общественного здоровья Туркестанской области Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан"
Глава 1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение "Департамент охраны общественного здоровья Туркестанской области Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан" (далее - Департамент) является территориальным подразделением Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан, осуществляющим в пределах своей компетенции руководство и регулирование в сферах охраны общественного здоровья, санитарно-эпидемиологического благополучия населения и контроля за качеством медицинских услуг, контроль и надзор за соблюдением требований, установленных техническими регламентами и нормативными документами по продукции и услугам, реализуемым населению, в области безопасности пищевой продукции и производства органической продукции, а также стандартов в области здравоохранения (далее - регулируемая сфера), осуществляющим межотраслевую координацию, регулятивные, реализационные и контрольно-надзорные функции на соответствующей территории.
Департамент имеет территориальные подразделения - управления охраны общественного здоровья соответствующего района, города (района города).
2. Департамент осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан, счета в органах казначейства.

4. Егер Департаментке уәкілеттік берiлген болса, ол өз атынан және Комитет атынан азаматтық-құқықтық қатынастарға түседі.
5. Егер Департаментке Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес уәкілеттік берілген болса, ол мемлекет атынан азаматтық-құқықтық қатынастарға түсуге құқылы.
6. Департамент өз құзыретіндегі мәселелер бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен Департамент басшысының бұйрықтарымен ресімделетін шешімдерді қабылдайды.
7. Департаменттің құрылымы және штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
8. Департаменттің заңды мекенжайы: 200161, Қазақстан Республикасы Түркістан облысы, Түркістан қаласы, Т.Озал көшесі, 8.
9. Мемлекеттік органның толық атауы - "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Қоғамдық денсаулық сақтау комитетінің Түркістан облысы Қоғамдық денсаулық сақтау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
10. Осы Ереже Департаменттің құрылтай құжаты болып табылады.
11. Департамент қызметін қаржыландыру республикалық бюджет қаражаты есебінен жүзеге асырылады.
12. Департаментке мемлекеттік органның функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында кәсіпкерлік субъектілерімен шарттық қатынастарға түсуге жол берілмейді.
Егер Департаментке заңнамалық актілермен табыс әкелетін қызметті іске асыру құқығы берілген болса, онда мұндай қызметтен түскен табыс мемлекеттік бюджет кірісіне жіберіледі.
2-тарау. Департаменттің негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
13. Міндеттері:
1) тиісті аумақта реттелетін салада мемлекеттік саясатты іске асыру, салааралық үйлестіруді және мемлекеттік басқаруды жүзеге асыру;
2) тиісті аумақта медициналық қызмет, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы салаларында мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің сапасы мен қолжетімділігін қамтамасыз ету;
3) тиісті аумақта қоғамдық денсаулық сақтау, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы, медициналық көрсетілетін қызметтердің сапасын бақылау мәселелері бойынша үйлестіру, реттеуші, іске асыру және бақылау-қадағалау функцияларын жүзеге асыру;
4) өз құзыреті шегінде Департаментке жүктелген өзге де міндеттерді жүзеге асыру.
14. Функциялары:
1) тиісті аумақта реттелетін салада мемлекеттік саясатты іске асыру;
2) құзыреті шегінде нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге, реттелетін салада есепке алу және есептілік құжаттамасының нысандарын әзірлеуге қатысу;
3) Қазақстан Республикасының тиісті аумағында мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық бақылау мен қадағалауды жүзеге асыру;

4. Департамент вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени и от имени Комитета, если оно уполномочено на это.
5. Департамент имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
6. Департамент по вопросам своей компетенции в установленном законодательством Республики Казахстан порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя Департамента.
7. Структура и лимит штатной численности Департамента утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
8. Юридический адрес Департамента: 200161, Республика Казахстан Туркестанская область, город Туркестан, улица Т. Озал, 8.
9. Полное наименование государственного органа - республиканское государственное учреждение "Департамент охраны общественного здоровья Туркестанской области Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан".
10. Настоящее Положение является учредительным документом Департамента.
11. Финансирование деятельности Департамента осуществляется из республиканского бюджета.
12. Департаменту запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного органа.
Если Департаменту законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
Глава 2. Основные задачи, функции, права и обязанности Департамента
13. Задачи:
1) реализация государственной политики, осуществление межотраслевой координации и государственное управление в регулируемой сфере на соответствующей территории;
2) обеспечение качества и доступности государственных услуг в сферах медицинской деятельности, санитарно-эпидемиологического благополучия населения на соответствующей территории;
3) осуществление регулятивных, реализационных и контрольно-надзорных функций по вопросам охраны общественного здоровья, санитарно-эпидемиологического благополучия населения, контроля за качеством медицинских услуг на соответствующей территории;
4) осуществление иных задач, возложенных на Департамент, в пределах своей компетенции.
14. Функции:
1) реализация государственной политики в регулируемой сфере на соответствующей территории;
2) участие в разработке в пределах своей компетенции нормативных правовых актов, форм учетной и отчетной документации в регулируемой сфере;
3) осуществление государственного санитарно-эпидемиологического контроля и надзора на соответствующей территории Республики Казахстан;

4) халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласында санитариялық-эпидемиологиялық мониторинг жүргізу;
5) тиісті аумақта реттелетін салада денсаулық сақтау саласында қызметті жүзеге асыратын ұйымдардың қызметін үйлестіру;
6) халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласында ведомстволық статистикалық бақылауды қамтамасыз ету;
7) халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласында электрондық ақпараттық ресурстарды және ақпараттық жүйелерді, ақпараттық-коммуникациялық желілердің жұмыс істеуін, Қазақстан Республикасының ақпараттандыру туралы заңнамасына сәйкес оларға жеке және заңды тұлғалардың қолжетімділігін ұйымдастыруды қамтамасыз ету;
8) мемлекеттік органдармен, жеке және заңды тұлғалармен, үкіметтік емес ұйымдармен, халықаралық ұйымдармен, тұтынушылардың қоғамдық бірлестіктерімен реттелетін саладағы мәселелер бойынша өзара іс-қимыл жасау;
9) денсаулық сақтау саласындағы мамандар, сондай-ақ халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мамандар үшін тиісті біліктілік санаттарын беру туралы куәлікті беру және кері қайтарып алу;
10) тиісті аумақта шаруашылық және (немесе) өзге де қызметтің және халық тұрмысының ерекше шарттары бар шектеу іс-шараларын, оның ішінде карантинді енгізу;
11) Департаменттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау;
12) өз құзыреті шегінде тамақтан уланулар, инфекциялық, паразиттік және басқа да аурулар кезінде санитариялық-эпидемияға қарсы және санитариялық-профилактикалық іс-шараларды ұйымдастыру және жүргізу;
13) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес рұқсат құжаттарын бере отырып, реттелетін салаларда мемлекеттік қызметтерді көрсету, бекітілген стандарттарға сәйкес олардың қолданысын тоқтата тұру, сондай-ақ одан айыру (кері қайтару);
14) тиісті аумақта инфекциялық және паразиттік ауруларды эпидемиологиялық бақылауды жүзеге асыру;
15) тиісті аумақта тұтынушыларға өткізілетін өнімдер мен көрсетілетін қызметтер бойынша техникалық регламенттер мен нормативтік құжаттарда белгіленген, сондай-ақ тамақ өнімдерін өткізу сатысында олардың қауіпсіздігі саласындағы талаптардың сақталуын бақылауды және қадағалауды жүзеге асыру;
16) санитариялық-эпидемиологиялық қадағалауға жататын тамақ өнімін өндіру (дайындау), айналымы, кәдеге жарату және жою сатыларында оның қауіпсіздігін қамтамасыз ету;
17) өз құзыреті шегінде Қазақстан Республикасы заңнамаларының және өзге де нормативтік құқықтық актілері талаптарының сақталуын қамтамасыз ету;

4) проведение санитарно-эпидемиологического мониторинга в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения;
5) координация деятельности организаций здравоохранения, осуществляющих деятельность в регулируемой сфере на соответствующей территории;
6) обеспечение ведомственного статистического наблюдения в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения;
7) обеспечение функционирования электронных информационных ресурсов и информационных систем, информационно-коммуникационных сетей в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения, организации доступа к ним физических и юридических лиц в соответствии с законодательством Республики Казахстан об информатизации;
8) взаимодействие с государственными органами, с физическими и юридическими лицами, неправительственными организациями, международными организациями, общественными объединениями потребителей по вопросам в регулируемой сфере;
9) выдача и отзыва свидетельства о присвоении квалификационной категории для специалистов в области здравоохранения, а также для специалистов в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения;
10) введение ограничительных мероприятий, в том числе карантина, с особыми условиями хозяйственной и (или) иной деятельности и жизни населения на соответствующей территории;
11) рассмотрение обращений физических и юридических лиц по вопросам входящих в компетенцию Департамента;
12) организация и проведение в пределах своей компетенции санитарно-противоэпидемических и санитарно-профилактических мероприятий при пищевых отравлениях, инфекционных, паразитарных и других заболеваниях;
13) оказание государственных услуг в регулируемых сферах, согласно утвержденных стандартов с выдачей разрешительных документов, приостановление их действия, а также лишение (отзыв) в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
14) осуществление эпидемиологического контроля за инфекционными и паразитарными заболеваниями на соответствующей территории;
15) осуществление контроля и надзора на соответствующей территории за соблюдением требований, установленных техническими регламентами и нормативными документами по продукции и услугам, реализуемым потребителям, а также в области безопасности пищевой продукции на стадии ее реализации;
16) обеспечение безопасности пищевой продукции, подлежащей санитарно-эпидемиологическому надзору на стадиях ее производства (изготовления), оборота, утилизации и уничтожения;
17) обеспечение соблюдения требований законов и иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в пределах своей компетенции;

18) Департаменттің аумақтық бөлімшелерінің қызметін жалпы ұйымдастыру, үйлестіру және бақылау;
19) реттелетін саладағы мәселелер бойынша республикалық және өңірлік семинарларды, ғылыми-практикалық конференцияларды ұйымдастыруға және өткізуге қатысу;
20) "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының Заңында көзделген тәртiппен халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы қызметтi жүзеге асырудың басталғаны немесе тоқтатылғаны туралы хабарламалар қабылдауды жүзеге асыру;
21) Қазақстан Республикасының заңнамасы талаптарының анықталған бұзушылықтары туралы актілерді қабылдау;
22) өнім қауіпсіздігінің мониторингін жүзеге асыру;
23) Қазақстан Республикасының "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" кодексіне сәйкес әкімшілік құқық бұзушылық туралы істерді қозғау және қарау;
24) медициналық көрсетілетін қызметтер сапасына сыртқы сараптаманы ұйымдастыру және жүргізу;
25) денсаулық сақтау субъектілерінің қызметіне, оның ішінде денсаулық сақтау саласындағы стандарттардың, медициналық қызметпен айналысу бойынша лицензиялау қағидаларының, сондай-ақ денсаулық сақтау саласындағы хабарлама тәртібінің сақталуын мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;
26) дәстүрлі медицина, халық медицинасы (емшілік) қызметтерін көрсететін субъектілердің қызметін бақылау;
27) денсаулық сақтау саласындағы білім беру ұйымдарына мемлекеттік аттестаттау жүргізуге қатысу;
28) "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінде, Қазақстан Республикасының заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Үкіметінің актілерінде және мен көзделген өзге де функцияларды жүзеге асыру.
15. Департаменттің құқықтары мен міндеттері:
1) тиісті аумақта халықтың пайдалануы мен қолдануына, сондай-ақ кәсіпкерлік және (немесе) өзге де қызметте пайдалану мен қолдануға арналған өнімді әкелуге, онда өндіруге, қолдануға және өткізуге тыйым салу;
2) балалар тамағы өнімдерін, тағамға тағамдық және биологиялық белсенді қоспаларды, генетикалық түрлендірілген объектілерді, сумен және тамақ өнімдерімен жанасатын материалдар мен бұйымдарды, адам денсаулығына зиянды әсер ететін химиялық заттарды, өнімдер мен заттардың жекелеген түрлерін қолдануды тоқтата тұру немесе қолдануға тыйым салу;
3) өз құзыреті шегінде Қазақстан Республикасының заңнамасын бұзу фактілерін қарау үшін жеке, лауазымды тұлғаларды, заңды тұлғалардың заңды өкілдерін халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы және медициналық көрсетілетін қызметтер сапасын бақылау саласындағы органдарға шақыру;

18) общая организация, координация и контроль деятельности территориальных подразделений Департамента;
19) участие в организации и проведении республиканских и региональных семинаров, научно-практических конференций по вопросам в регулируемой сфере;
20) осуществление приема уведомлений о начале или прекращении осуществления деятельности в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения в порядке, предусмотренном Законом Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях";
21) принятие актов об установленных нарушениях требований законодательства Республики Казахстан;
22) осуществление мониторинга безопасности продукции;
23) возбуждение и рассмотрение дел об административных правонарушениях в соответствии с Кодексом Республики Казахстан "Об административных правонарушениях";
24) организация и проведение внешней экспертизы качества медицинских услуг;
25) осуществление государственного контроля за деятельностью субъектов здравоохранения, в том числе за соблюдением стандартов в области здравоохранения, правил лицензирования по занятию медицинской деятельностью, а также уведомительного порядка в области здравоохранения;
26) контроль за деятельностью субъектов оказания услуг традиционной медицины, народной медицины (целительства);
27) участие в проведении государственной аттестации организаций образования в области здравоохранения;
28) осуществление иных функций, предусмотренных Кодексом Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения", законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан.
15. Права и обязанности:
1) запрещать ввоз, производство применение и реализацию на соответствующей территории продукции, предназначенной для использования и применения населением, а также в предпринимательской и (или) иной деятельности;
2) приостанавливать или запрещать применения продуктов детского питания, пищевых и биологически активных добавок к пище, генетически модифицированных объектов, материалов и изделий, контактирующих с водой и продуктами питания, химических веществ, отдельных видов продукции и веществ, оказывающих вредное воздействие на здоровье человека;
3) вызывать в органы в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения и контроля качества медицинских услуг физических, должностных лиц, законных представителей юридических лиц для рассмотрения фактов нарушения законодательства Республики Казахстан в пределах своей компетенции;

4) инфекциялық және паразиттік аурулардың көздері болып табылатын, халықтың декреттелген топтарына жататын, сондай-ақ міндетті медициналық қарап-тексеруден уақтылы өтпеген адамдарды толық санациядан және міндетті медициналық қарап-тексеруден өткенін растайтын зертханалық зерттеу және маманның қорытындысын алғанға дейін жұмыстан уақытша шеттету туралы қаулылар шығару;
5) халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік орган айқындайтын тәртіппен жекелеген объектілерде шектеу іс-шараларын, оның ішінде карантин белгілеу;
6) инфекциялық және паразиттік аурулардың таралуының әлеуетті көздері болып табылатын, сондай-ақ инфекциялық аурумен ауыратын науқастармен қарым-қатынаста болған адамдарды жұмыстан шеттете отырып, толық санациясын растайтын зертханалық зерттеп-тексеру нәтижелерін алғанға дейін медициналық зерттеп-тексеруге жіберу;
7) инфекциялық және паразиттік аурулардың көздері болып табылатын адамдарды көрсетімдері бойынша емдеуге жатқызуға жіберу;
8) халықты міндетті түрде вакцинациялауды, үй-жайларда және көлік құралдарында, аумақтарда, инфекциялық және паразиттік аурулар ошақтарында профилактикалық және ошақтық дезинфекция, дезинсекция және дератизация жүргізуді талап ету;
9) реттелетін салада нормативтік құқықтық актілердегі бұзушылықтар жойылғанға дейін Қазақстан Республикасының әкімшілік құқық бұзушылық туралы заңнамасына сәйкес қызметін тоқтата тұру;
10) адамдардың өмірі мен денсаулығы үшін қауіпті деп танылған жағдайда шикізаттың, өнімнің, химиялық заттардың, технологиялық жабдықтардың, тетіктердің, процестердің, құрал-саймандардың жаңа түрлерін өндіруге, қолдануға және өткізуге тыйым салу;
11) санитариялық-эпидемиологиялық сараптама жүргізу үшін сараптама объектісінің қоршаған ортаға және тұрғындардың денсаулығына әсерін бағалауды зерделеу үшін қажетті материалдарды сұрату, сондай-ақ осы өнімнің құнына өтемақы төлемей, сараптама жүргізу үшін қажетті көлемнен аспайтын және жеткілікті көлемдерде өнімдердің сынамаларын алу және үлгілерін іріктеп алу;
12) санитариялық-қорғаныш аймақтарының көлемін белгілеу және өзгерту;
13) реттелетін салада заңнаманың бұзылуына тергеп-тексеру жүргізу;
14) халықтың инфекциялық және паразиттік аурулары, уланулары кезінде санитариялық-эпидемияға қарсы және санитариялық-профилактикалық іс-шараларды жүзеге асыруға денсаулық сақтау ұйымдарының мамандарын тарту;
15) Қазақстан Республикасының заңнамасының анықталған бұзушылықтары туралы шешім қабылдау үшін заңнамаға сәйкес нұсқамалар, қаулылар және басқа актілер қабылдау;

4) выносить постановления о временном отстранении от работы лиц, относящихся к декретированным группам населения, являющихся источником инфекционных и паразитарных заболеваний, а также своевременно не прошедших обязательные медицинские осмотры, до получения результата лабораторного исследования и заключения специалиста, подтверждающих полную санацию и прохождение обязательного медицинского осмотра;
5) устанавливать ограничительные мероприятия, в том числе карантин на отдельных объектах, в порядке, определяемом государственным органом в сфере санитарно - эпидемиологического благополучия населения;
6) направлять лиц, являющихся потенциальными источниками распространения инфекционных и паразитарных заболеваний, а также находившихся в контакте с инфекционными больными на медицинское обследование с отстранением их от работы до получения результатов лабораторного обследования, подтверждающего полную санацию;
7) направлять по показаниям на госпитализацию лиц, являющихся источниками инфекционных и паразитарных заболеваний;
8) требовать проведения обязательной вакцинации населения, профилактической и очаговой дезинфекции, дезинсекции и дератизации в помещениях и на транспортных средствах, территориях, в очагах инфекционных и паразитарных заболеваний;
9) приостанавливать деятельность до устранения нарушений нормативных правовых актов в регулируемой сфере в соответствии с законодательством Республики Казахстан об административных правонарушениях;
10) запрещать производства, применение и реализацию новых видов сырья, продукции, химических веществ, технологического оборудования, механизмов, процессов, инструментария, в случае признания их опасными для жизни и здоровья людей;
11) для проведения санитарно-эпидемиологической экспертизы запрашивать материалы, необходимые для изучения оценки влияния объекта экспертизы на окружающую среду и здоровье населения, а также снимать пробы и производить отбор образцов продукции в количествах, достаточных и не превышающих необходимых объемов для ее проведения, без компенсации стоимости этой продукции;
12) устанавливать санитарно-защитные зоны и изменять их размеры;
13) проводить расследования нарушений законодательства в регулируемой сфере;
14) привлекать специалистов организаций здравоохранения к осуществлению санитарно-противоэпидемических и санитарно-профилактических мероприятий при инфекционных и паразитарных заболеваниях, отравлениях населения;
15) для принятия решений об установленных нарушениях требований законодательства Республики Казахстан выносить предписания, постановления и другие акты в соответствии с законодательством;

16) Департамент және оның аумақтық бөлімшелерінің мемлекеттік қызметтерді уақтылы көрсетуін, рұқсат құжаттарын беруін, олардың қолданысын тоқтата тұруын, сондай-ақ одан айыруын (кері қайтарып алу), жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарауын қамтамасыз ету;
17) жоғары тұрған, бақылаушы және басқа да мемлекеттік органдар мен жергілікті өзін-өзі басқару органдарына ақпарат, мәліметтер, статистикалық және ведомстволық есептілікті уақтылы ұсынуды қамтамасыз ету;
18) лауазымды тұлғалардың Департаменттің қызметін регламенттейтін заңнаманың, сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес заңнамасының, мемлекеттік қызмет туралы заңнаманың, мемлекеттік қызметшілердің Әдеп кодексінің талаптарын сақтауын қамтамасыз ету;
19) реттелетін салада аумақтық бөлімшелерге практикалық және әдістемелік көмек көрсету;
20) Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген жағдайларды қоспағанда, өзінің өкілеттіктерін жүзеге асыру кезінде алынған коммерциялық, қызметтік, өзге де заңмен қорғалатын құпияны құрайтын ақпаратты жария етпеу;
21) бухгалтерлік есепті жүргізу және қаржылық есептілікті құрастыру;
22) реттелетін салада кадрлардың біліктілігін арттыруды және қайта даярлауды ұйымдастыру және өткізу бойынша ұсыныстар енгізу;
23) Қазақстан Республикасының заңдарында көзделген өзге де құқықтар мен міндеттерді жүзеге асыру.
3-тарау. Департаменттің қызметін ұйымдастыру
16. Департаментті басқаруды Департаменке жүктелген міндеттерді орындауға және өзінің функцияларын жүзеге асыруға жеке жауапты болатын Департаменттің басшысы жүзеге асырады.
17. Департаменттің басшысы Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген тәртіппен лауазымына тағайындалады және лауазымынан босатылады.
18. Департамент басшысының Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген тәртіппен лауазымына тағайындалатын және лауазымынан босатылатын орынбасарлары болады.
19. Департамент басшысының өкілеттіктері:
1) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Департаменттің және оның аумақтық бөлімшелерінің мамандарын лауазымдарына тағайындайды және лауазымдарынан босатады, сонымен қатар Департамент аумақтық бөлімшелерінің басшыларын және орынбасарларын тағайындау және лауазымынан босату жөнінде Комитетке ұсыныс енгізеді;
2) еңбек қатынастары мәселелері жоғары тұрған мемлекеттік органдар мен лауазымды тұлғалардың құзыретіне жатқызылған қызметкерлерді қоспағанда, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілеріне сәйкес Департамент және аумақтық бөлімшелерінің мамандарын іссапарға жіберу, еңбек демалыстарын беру, материалдық көмек көрсету, үстемеақы төлеу және сыйлықақы беру мәселелерін шешеді;

16) обеспечить своевременное оказание государственных услуг, выдачу разрешительных документов, приостановление их действия, а также лишение (отзыв), рассмотрение обращений физических и юридических лиц Департаментом и его территориальными подразделениями;
17) обеспечить своевременное представление в вышестоящие, контролирующие и другие государственные органы, и органы местного самоуправления информации, сведений, статистической и ведомственной отчетности;
18) обеспечить соблюдение должностными лицами требований законодательства, регламентирующего деятельность Департамента, антикоррупционного законодательства, законодательства о государственной службе, Этического кодекса государственных служащих;
19) оказывать практическую и методическую помощь территориальным подразделениям в регулируемой сфере;
20) не разглашать информацию, составляющую коммерческую, служебную, иную, охраняемую законом, тайну, полученную при осуществлении своих полномочий, за исключением случаев, установленных законами Республики Казахстан;
21) вести бухгалтерский учет и формировать финансовую отчетность;
22) внесение предложений по организации и проведению повышения квалификации и переподготовки кадров в регулируемой сфере;
23) осуществлять иные права и обязанности, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
Глава 3. Организация деятельности Департамента
16. Руководство Департамента осуществляется Руководителем Департамента, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Департамент задач и осуществление им своих функций.
17. Руководитель Департамента назначается на должность и освобождается от должности в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
18. Руководитель Департамента имеет заместителей, которые назначаются на должности и освобождаются от должностей в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
19. Полномочия Руководителя Департамента:
1) в соответствии с законодательством Республики Казахстан назначает на должности и освобождает от должностей работников Департамента и его территориальных подразделений, а также вносит предложение о назначении на должность, либо об освобождении от должности руководителей и заместителей территориальных подразделений Департамента в Комитет;
2) в соответствии с нормативными правовыми актами Республики Казахстан решает вопросы предоставления отпусков, поощрения, оказания материальной помощи, выплаты надбавок, премирования и командирования работников Департамента и его территориальных подразделений, за исключением работников, вопросы трудовых отношений которых отнесены к компетенции вышестоящих государственных органов и должностных лиц;

3) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен Департаменттің және аумақтық бөлімшелерінің мамандарына тәртіптік жаза қолданады;
4) еңбек қатынастары мәселелері жоғары тұрған мемлекеттік органдар мен лауазымды тұлғалардың құзыретіне жатқызылған қызметкерлерді қоспағанда, Департамент және аумақтық бөлімшелерінің мамандарының, міндеттерін, өкілеттіктері мен жауапкершілігін айқындайды, сондай-ақ олардың лауазымдық нұсқаулықтарын бекітеді;
5) өзінің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша бұйрықтарға қол қояды;
6) мемлекеттік органдарда және өзге де ұйымдарда Департаменттің мүддесін білдіреді;
7) еңбек қатынастары мәселелері жоғары тұрған мемлекеттік органдар мен лауазымды тұлғалардың құзыретіне жатқызылған қызметкерлерді қоспағанда, Департаменттің және оның аумақтық бөлімшелерінің бос лауазымдарына конкурс жариялайды;
8) сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жасауға бағытталған шараларды қабылдайды;
9) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Департаменттің басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін орындауды Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес оны алмастыратын адам жүзеге асырады.
4-тарау. Департаменттің мүлкi
20. Департаменттің Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда жедел басқару құқығындағы оқшауланған мүлкi болады.
21. Департаменттің мүлкi оған меншік иесі берген мүлiк есебiнен, сондай-ақ өз қызметінің нәтижесінде және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздерден сатып алынған мүлік (ақшалай табысты қосқанда) есебінен қалыптасады.
22. Департаментке бекiтілген мүлiк республикалық меншiкке жатады.
23. Департаментке өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша берілген қаражат есебінен алынған мүлікті, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше белгіленбесе, өз бетінше иеліктен айыруына немесе өзге тәсілмен билік жүргізуіне жол берілмейді.
5-тарау. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату
24. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігі
Қоғамдық денсаулық сақтау
комитеті төрағасының
2018 жылғы 7 қазандағы
№ 188-нқ бұйрығына
№ 8-қосымша
"Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Қоғамдық денсаулық сақтау комитетінің Шымкент қаласының Қоғамдық денсаулық сақтау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Қоғамдық денсаулық сақтау комитетінің Шымкент қаласының Қоғамдық денсаулық сақтау департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - Департамент) тиісті аумақта өз құзыреті шегінде қоғамдық денсаулық сақтау, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы және медициналық көрсетілетін қызметтердің сапасын бақылау салаларында басшылықты және реттеуді, халыққа өткізілетін өнімдер мен көрсетілетін қызметтер бойынша техникалық регламенттер мен нормативтік құжаттарда белгіленген талаптардың сақталуын, тамақ өнімдерінің қауіпсіздігі және органикалық өнімдердің өндірісі аясында, сондай-ақ денсаулық сақтау аясындағы (бұдан әрі - реттелетін сала) стандарттарды бақылауды және қадағалауды жүзеге асыратын, салааралық үйлестіруді, реттеуші, іске асыру және бақылау-қадағалау функцияларын жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Қоғамдық денсаулық сақтау комитетінің аумақтық бөлімшесі болып табылады.
Департаменттің аумақтық бөлімшелері - тиісті ауданның, қаланың (қала ауданының) қоғамдық денсаулық сақтау басқармалары бар.

3) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке, налагает дисциплинарные взыскания на работников Департамента и его территориальных подразделений;
4) определяет обязанности, полномочия и ответственность работников Департамента и его территориальных подразделений, за исключением работников, вопросы трудовых отношений которых отнесены к компетенции вышестоящих государственных органов, а также утверждает их должностные инструкции;
5) подписывает приказы по вопросам, входящим в его компетенцию;
6) представляет Департамент в государственных органах и иных организациях;
7) объявляет конкурс на занятие вакантных должностей Департамента и его территориальных подразделений, за исключением работников, вопросы трудовых отношений которых отнесены к компетенции вышестоящих государственных органов и должностных лиц;
8) принимает меры, направленные на противодействие коррупции;
9) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Исполнение полномочий Руководителя Департамента в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Глава 4. Имущество Департамента
20. Департамент может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
21. Имущество Департамента формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
22. Имущество, закрепленное за Департаментом, относится к республиканской собственности.
23. Департамент не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.
Глава 5. Реорганизация и упразднение Департамента
24. Реорганизация и упразднение Департамента осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение № 8
к приказу Председателя
Комитета охраны
общественного здоровья
Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
от 17 октября 2018 года № 188-од
Положение о республиканском государственном учреждении "Департамент охраны общественного здоровья города Шымкент Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан"
Глава 1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение "Департамент охраны общественного здоровья города Шымкент Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан" (далее - Департамент) является территориальным подразделением Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан, осуществляющим в пределах своей компетенции руководство и регулирование в сферах охраны общественного здоровья, санитарно-эпидемиологического благополучия населения и контроля за качеством медицинских услуг, контроль и надзор за соблюдением требований, установленных техническими регламентами и нормативными документами по продукции и услугам, реализуемым населению, в области безопасности пищевой продукции и производства органической продукции, а также стандартов в области здравоохранения (далее - регулируемая сфера), осуществляющим межотраслевую координацию, регулятивные, реализационные и контрольно-надзорные функции на соответствующей территории.
Департамент имеет территориальные подразделения - управления охраны общественного здоровья соответствующего района, города (района города).

Ескерту. Ереже 9-қосымшамен толықтырылды - ҚР Денсаулық сақтау министрлігінің Қоғамдық денсаулық сақтау комитеті төрағасының 30.10.2018 № 197-НҚ бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Қоғамдық денсаулық сақтау комитеті Түркістан облысы Қоғамдық денсаулық сақтау департаментінің Мақтаарал аудандық қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы (бұдан әрі - Басқарма) тиісті аумақта қоғамдық денсаулық сақтау, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы салаларында басшылықты және реттеуді, халыққа өткізілетін өнімдер мен көрсетілетін қызметтер бойынша техникалық регламенттер мен нормативтік құжаттарда белгіленген, тамақ өнімдерінің қауіпсіздігі және органикалық өнімдердің өндірісі аясындағы (бұдан әрі - реттелетін сала) талаптардың, сондай-ақ денсаулық сақтау саласындағы стандарттардың сақталуын бақылауды және қадағалауды жүзеге асыратын, іске асыру және бақылау-қадағалау функцияларын жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Қоғамдық денсаулық сақтау комитетінің аумақтық бөлімшесі болып табылады.
2. Басқарма өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Басқарма мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. Басқарма азаматтық-құқықтық қатынастарға қатынастарға өз атынан түседі.
5. Басқарма егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттілік берілген болса, мемлекет атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқылы.
6. Басқарма өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен басқарма басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
7. Басқарманың құрылымы мен штат саны Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес бекітіледі.
8. Басқарманың заңды мекенжайы: 160525, Қазақстан Республикасы, Түркістан облысы, Мақтаарал ауданы, Атакент кенті, Ж. Ибраев көшесі, 22Б үй.
9. Мемлекеттік органның толық атауы - "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Қоғамдық денсаулық сақтау комитеті Түркістан облысы қоғамдық денсаулық сақтау департаментінің Мақтаарал аудандық қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы" республикалық мемлекеттік мекемесі.

Сноска. Приказ дополнен приложением 9 в соответствии с приказом Председателя Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения РК от 30.10.2018 № 197-ОД.
Глава 1. Общие положения
1. Мактааральское районное Управление охраны общественного здоровья Департамента охраны общественного здоровья Туркестанской области Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан является территориальным подразделением Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сферах охраны общественного здоровья, санитарно-эпидемиологического благополучия населения, контроль и надзор за соблюдением требований, установленных техническими регламентами и нормативными документами по продукции и услугам, реализуемым населению, в области безопасности пищевой продукции и производства органической продукции (далее - регулируемая сфера), а также стандартов в области здравоохранения, осуществляющим реализационные и контрольно-надзорные функции на соответствующей территории.
2. Управление осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Управление является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Управление вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Управление имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
6. Управление по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя управления и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
7. Структура и штатная численность Управления утверждаются в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
8. Юридический адрес Управления: 160525, Республика Казахстан, Туркестанская область, Махтааральский район, поселок Атакент, улица Ж. Ибраева, дом 22Б.
9. Полное наименование государственного органа – республиканское государственное учреждение "Мактааральское районное Управление охраны общественного здоровья Департамента охраны общественного здоровья Туркестанской области Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан".

2) өз құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Басқарманың бұйрықтарына қол қояды;
3) мемлекеттік органдарда және өзге де ұйымдарда Басқарманың мүдделерін білдіреді;
4) сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл бойынша шаралар қабылдайды;
5) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Басқарма басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін орындауды Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес оны алмастыратын адам жүзеге асырады.
4-тарау. Басқарманың мүлкі
20. Басқарманың заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығындағы оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
Басқарма мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
21. Басқармаға бекiтіліп берілген мүлiк республикалық меншiкке жатады.
22. Егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше белгіленбесе, Басқарманың өзіне бекітіліп берілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5-тарау. Басқарманы қайта ұйымдастыру және тарату
23. Басқарманы қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
.Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігі
Қоғамдық денсаулық сақтау
комитеті төрағасының
міндетін атқарушының
2018 жылғы 17 қазандағы
№ 188-НҚ бұйрығына
10-қосымша
"Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Қоғамдық денсаулық сақтау комитеті Түркістан облысы қоғамдық денсаулық сақтау департаментінің Сарыағаш аудандық қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже
Ескерту. Ереже 10-қосымшамен толықтырылды - ҚР Денсаулық сақтау министрлігінің Қоғамдық денсаулық сақтау комитеті төрағасының 30.10.2018 № 197-НҚ бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Қоғамдық денсаулық сақтау комитеті Түркістан облысы Қоғамдық денсаулық сақтау департаментінің Сарыағаш аудандық қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы (бұдан әрі - Басқарма) тиісті аумақта қоғамдық денсаулық сақтау, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы салаларында басшылықты және реттеуді, халыққа өткізілетін өнімдер мен көрсетілетін қызметтер бойынша техникалық регламенттер мен нормативтік құжаттарда белгіленген, тамақ өнімдерінің қауіпсіздігі және органикалық өнімдердің өндірісі аясындағы (бұдан әрі - реттелетін сала) талаптардың, сондай-ақ денсаулық сақтау саласындағы стандарттардың сақталуын бақылауды және қадағалауды жүзеге асыратын, іске асыру және бақылау-қадағалау функцияларын жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Қоғамдық денсаулық сақтау комитетінің аумақтық бөлімшесі болып табылады.

2) подписывает приказы Управления по вопросам, входящим в его компетенцию;
3) представляет Управление в государственных органах и иных организациях;
4) принимает меры по противодействию коррупции;
5) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Исполнение полномочий руководителя Управления в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
Глава 4. Имущество Управления
20. Управление может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество Управления формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества, (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
21. Имущество, закрепленное за Управлением, относится к республиканской собственности.
22. Управление не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.
Глава 5. Реорганизация и упразднение Управления
23. Реорганизация и упразднение Управления осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 10
к приказу исполняющего
обязанности Председателя
Комитета охраны
общественного здоровья
Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
от 17 октября 2018 года
№ 188-ОД
Положение о республиканском государственном учреждении "Сарыагашское районное Управление охраны общественного здоровья Департамента охраны общественного здоровья Туркестанской области Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан"
Сноска. Приказ дополнен приложением 10 в соответствии с приказом Председателя Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения РК от 30.10.2018 № 197-ОД.
Глава 1. Общие положения
1. Сарыагашское районное Управление охраны общественного здоровья Департамента охраны общественного здоровья Туркестанской области Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан является территориальным подразделением Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сферах охраны общественного здоровья, санитарно-эпидемиологического благополучия населения, контроль и надзор за соблюдением требований, установленных техническими регламентами и нормативными документами по продукции и услугам, реализуемым населению, в области безопасности пищевой продукции и производства органической продукции (далее - регулируемая сфера), а также стандартов в области здравоохранения, осуществляющим реализационные и контрольно-надзорные функции на соответствующей территории.

21. Басқармаға бекiтіліп берілген мүлiк республикалық меншiкке жатады.
22. Егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше белгіленбесе, Басқарманың өзіне бекітіліп берілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5-тарау. Басқарманы қайта ұйымдастыру және тарату
23. Басқарманы қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігі
Қоғамдық денсаулық сақтау
комитеті төрағасының
міндетін атқарушының
2018 жылғы 17 қазандағы
№ 188-НҚ бұйрығына
11 қосымша
"Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Қоғамдық денсаулық сақтау комитеті Түркістан облысы қоғамдық денсаулық сақтау департаментінің Арыс қалалық қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы" республикалық мемлекеттік мекемесі" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже
Ескерту. Ереже 11-қосымшамен толықтырылды - ҚР Денсаулық сақтау министрлігінің Қоғамдық денсаулық сақтау комитеті төрағасының 30.10.2018 № 197-НҚ бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Қоғамдық денсаулық сақтау комитеті Түркістан облысы қоғамдық денсаулық сақтау департаментінің Арыс қалалық қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы (бұдан әрі - Басқарма) тиісті аумақта қоғамдық денсаулық сақтау, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы салаларында басшылықты және реттеуді, халыққа өткізілетін өнімдер мен көрсетілетін қызметтер бойынша техникалық регламенттер мен нормативтік құжаттарда белгіленген, тамақ өнімдерінің қауіпсіздігі және органикалық өнімдердің өндірісі аясындағы (бұдан әрі - реттелетін сала) талаптардың, сондай-ақ денсаулық сақтау саласындағы стандарттардың сақталуын бақылауды және қадағалауды жүзеге асыратын, іске асыру және бақылау-қадағалау функцияларын жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Қоғамдық денсаулық сақтау комитетінің аумақтық бөлімшесі болып табылады.
2. Басқарма өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Басқарма мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.

21. Имущество, закрепленное за Управлением, относится к республиканской собственности.
22. Управление не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.
Глава 5. Реорганизация и упразднение Управления
23. Реорганизация и упразднение Управления осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 11
к приказу исполняющего
обязанности Председателя
Комитета охраны
общественного здоровья
Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
от 17 октября 2018 года № 188-ОД
Положение о республиканском государственном учреждении "Арысское городское Управление охраны общественного здоровья Департамента охраны общественного здоровья Туркестанской области Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан"
Сноска. Приказ дополнен приложением 11 в соответствии с приказом Председателя Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения РК от 30.10.2018 № 197-ОД.
Глава 1. Общие положения
1. Арысское городское Управление охраны общественного здоровья Департамента охраны общественного здоровья Туркестанской области Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан является территориальным подразделением Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сферах охраны общественного здоровья, санитарно-эпидемиологического благополучия населения, контроль и надзор за соблюдением требований, установленных техническими регламентами и нормативными документами по продукции и услугам, реализуемым населению, в области безопасности пищевой продукции и производства органической продукции (далее - регулируемая сфера), а также стандартов в области здравоохранения, осуществляющим реализационные и контрольно-надзорные функции на соответствующей территории.
2. Управление осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Управление является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.

Ескерту. Ереже 12-қосымшамен толықтырылды - ҚР Денсаулық сақтау министрлігінің Қоғамдық денсаулық сақтау комитеті төрағасының 30.10.2018 № 197-НҚ бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Қоғамдық денсаулық сақтау комитеті Түркістан облысы Қоғамдық денсаулық сақтау департаментінің Бәйдібек аудандық қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы (бұдан әрі - Басқарма) тиісті аумақта қоғамдық денсаулық сақтау, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы салаларында басшылықты және реттеуді, халыққа өткізілетін өнімдер мен көрсетілетін қызметтер бойынша техникалық регламенттер мен нормативтік құжаттарда белгіленген, тамақ өнімдерінің қауіпсіздігі және органикалық өнімдердің өндірісі аясындағы (бұдан әрі - реттелетін сала) талаптардың, сондай-ақ денсаулық сақтау саласындағы стандарттардың сақталуын бақылауды және қадағалауды жүзеге асыратын, іске асыру және бақылау-қадағалау функцияларын жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Қоғамдық денсаулық сақтау комитетінің аумақтық бөлімшесі болып табылады.
2. Басқарма өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Басқарма мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. Басқарма азаматтық-құқықтық қатынастарға қатынастарға өз атынан түседі.
5. Басқарма егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттілік берілген болса, мемлекет атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқылы.
6. Басқарма өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен басқарма басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
7. Басқарманың құрылымы мен штат саны Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес бекітіледі.
8. Басқарманың заңды мекенжайы: 160200, Қазақстан Республикасы, Түркістан облысы, Бәйдібек ауданы, Шаян селосы, Бәйдібек Қарашаұлы көшесі, 55-үй.
9. Мемлекеттік органның толық атауы - "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Қоғамдық денсаулық сақтау комитеті Түркістан облысы қоғамдық денсаулық сақтау департаментінің Бәйдібек аудандық қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы" республикалық мемлекеттік мекемесі.

Сноска. Приказ дополнен приложением 12 в соответствии с приказом Председателя Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения РК от 30.10.2018 № 197-ОД.
Глава 1. Общие положения
1. Байдибекское районное Управление охраны общественного здоровья Департамента охраны общественного здоровья Туркестанской области Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан является территориальным подразделением Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сферах охраны общественного здоровья, санитарно-эпидемиологического благополучия населения, контроль и надзор за соблюдением требований, установленных техническими регламентами и нормативными документами по продукции и услугам, реализуемым населению, в области безопасности пищевой продукции и производства органической продукции (далее - регулируемая сфера), а также стандартов в области здравоохранения, осуществляющим реализационные и контрольно-надзорные функции на соответствующей территории.
2. Управление осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Управление является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Управление вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Управление имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
6. Управление по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя управления и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
7. Структура и штатная численность Управления утверждаются в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
8. Юридический адрес Управления: 160200, Республика Казахстан, Туркестанская область, Байдибекский район, село Шаян, улица Байдибек Карашаулы, дом 55.
9. Полное наименование государственного органа – республиканское государственное учреждение "Байдибекское районное Управление охраны общественного здоровья Департамента охраны общественного здоровья Туркестанской области Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан".

2) өз құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Басқарманың бұйрықтарына қол қояды;
3) мемлекеттік органдарда және өзге де ұйымдарда Басқарманың мүдделерін білдіреді;
4) сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл бойынша шаралар қабылдайды;
5) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Басқарма басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін орындауды Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес оны алмастыратын адам жүзеге асырады.
4-тарау. Басқарманың мүлкі
20. Басқарманың заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығындағы оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
Басқарма мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
21. Басқармаға бекiтіліп берілген мүлiк республикалық меншiкке жатады.
22. Егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше белгіленбесе, Басқарманың өзіне бекітіліп берілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5-тарау. Басқарманы қайта ұйымдастыру және тарату
23. Басқарманы қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігі
Қоғамдық денсаулық сақтау
комитеті төрағасының
міндетін атқарушының
2018 жылғы 17 қазандағы
№ 188-НҚ бұйрығына
13-қосымша
"Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Қоғамдық денсаулық сақтау комитеті Түркістан облысы қоғамдық денсаулық сақтау департаментінің Қазығұрт аудандық қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже
Ескерту. Ереже 13-қосымшамен толықтырылды - ҚР Денсаулық сақтау министрлігінің Қоғамдық денсаулық сақтау комитеті төрағасының 30.10.2018 № 197-НҚ бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Қоғамдық денсаулық сақтау комитеті Түркістан облысы қоғамдық денсаулық сақтау департаментінің Қазығұрт аудандық қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы (бұдан әрі - Басқарма) тиісті аумақта қоғамдық денсаулық сақтау, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы салаларында басшылықты және реттеуді, халыққа өткізілетін өнімдер мен көрсетілетін қызметтер бойынша техникалық регламенттер мен нормативтік құжаттарда белгіленген, тамақ өнімдерінің қауіпсіздігі және органикалық өнімдердің өндірісі аясындағы (бұдан әрі - реттелетін сала) талаптардың, сондай-ақ денсаулық сақтау саласындағы стандарттардың сақталуын бақылауды және қадағалауды жүзеге асыратын, іске асыру және бақылау-қадағалау функцияларын жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Қоғамдық денсаулық сақтау комитетінің аумақтық бөлімшесі болып табылады.

2) подписывает приказы Управления по вопросам, входящим в его компетенцию;
3) представляет Управление в государственных органах и иных организациях;
4) принимает меры по противодействию коррупции;
5) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Исполнение полномочий руководителя Управления в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
Глава 4. Имущество Управления
20. Управление может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество Управления формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества, (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
21. Имущество, закрепленное за Управлением, относится к республиканской собственности.
22. Управление не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.
Глава 5. Реорганизация и упразднение Управления
23. Реорганизация и упразднение Управления осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение № 13
к приказу исполняющего
обязанности Председателя
Комитета охраны
общественного здоровья
Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
от 17 октября 2018 года
№ 188-ОД
Положение о республиканском государственном учреждении "Казыгуртское районное Управление охраны общественного здоровья Департамента охраны общественного здоровья Туркестанской области Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан"
Сноска. Приказ дополнен приложением 13 в соответствии с приказом Председателя Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения РК от 30.10.2018 № 197-ОД.
Глава 1. Общие положения
1. Казыгуртское районное Управление охраны общественного здоровья Департамента охраны общественного здоровья Туркестанской области Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан является территориальным подразделением Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сферах охраны общественного здоровья, санитарно-эпидемиологического благополучия населения, контроль и надзор за соблюдением требований, установленных техническими регламентами и нормативными документами по продукции и услугам, реализуемым населению, в области безопасности пищевой продукции и производства органической продукции (далее - регулируемая сфера), а также стандартов в области здравоохранения, осуществляющим реализационные и контрольно-надзорные функции на соответствующей территории.

21. Басқармаға бекiтіліп берілген мүлiк республикалық меншiкке жатады.
22. Егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше белгіленбесе, Басқарманың өзіне бекітіліп берілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5-тарау. Басқарманы қайта ұйымдастыру және тарату
23. Басқарманы қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігі
Қоғамдық денсаулық сақтау
комитеті төрағасының
міндетін атқарушының
2018 жылғы 17 қазандағы
№ 188-НҚ бұйрығына
14-қосымша
"Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Қоғамдық денсаулық сақтау комитеті Түркістан облысы Қоғамдық денсаулық сақтау департаментінің Отырар аудандық қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже
Ескерту. Ереже 14-қосымшамен толықтырылды - ҚР Денсаулық сақтау министрлігінің Қоғамдық денсаулық сақтау комитеті төрағасының 30.10.2018 № 197-НҚ бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Қоғамдық денсаулық сақтау комитеті Түркістан облысы Қоғамдық денсаулық сақтау департаментінің Отырар аудандық қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы (бұдан әрі - Басқарма) тиісті аумақта қоғамдық денсаулық сақтау, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы салаларында басшылықты және реттеуді, халыққа өткізілетін өнімдер мен көрсетілетін қызметтер бойынша техникалық регламенттер мен нормативтік құжаттарда белгіленген, тамақ өнімдерінің қауіпсіздігі және органикалық өнімдердің өндірісі аясындағы (бұдан әрі - реттелетін сала) талаптардың, сондай-ақ денсаулық сақтау саласындағы стандарттардың сақталуын бақылауды және қадағалауды жүзеге асыратын, іске асыру және бақылау-қадағалау функцияларын жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Қоғамдық денсаулық сақтау комитетінің аумақтық бөлімшесі болып табылады.
2. Басқарма өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Басқарма мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.

21. Имущество, закрепленное за Управлением, относится к республиканской собственности.
22. Управление не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.
Глава 5. Реорганизация и упразднение Управления
23. Реорганизация и упразднение Управления осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 14
к приказу исполняющего
обязанности Председателя
Комитета охраны
общественного здоровья
Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
от 17 октября 2018 года № 188-ОД
Положение о республиканском государственном учреждении "Отрарское районное Управление охраны общественного здоровья Департамента охраны общественного здоровья Туркестанской области Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан"
Сноска. Приказ дополнен приложением 14 в соответствии с приказом Председателя Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения РК от 30.10.2018 № 197-ОД.
Глава 1. Общие положения
1. Отрарское районное Управление охраны общественного здоровья Департамента охраны общественного здоровья Туркестанской области Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан является территориальным подразделением Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сферах охраны общественного здоровья, санитарно-эпидемиологического благополучия населения, контроль и надзор за соблюдением требований, установленных техническими регламентами и нормативными документами по продукции и услугам, реализуемым населению, в области безопасности пищевой продукции и производства органической продукции (далее - регулируемая сфера), а также стандартов в области здравоохранения, осуществляющим реализационные и контрольно-надзорные функции на соответствующей территории.
2. Управление осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Управление является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.

Ескерту. Ереже 15-қосымшамен толықтырылды - ҚР Денсаулық сақтау министрлігінің Қоғамдық денсаулық сақтау комитеті төрағасының 30.10.2018 № 197-НҚ бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Қоғамдық денсаулық сақтау комитеті Түркістан облысы қоғамдық денсаулық сақтау департаментінің Ордабасы аудандық қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы (бұдан әрі - Басқарма) тиісті аумақта қоғамдық денсаулық сақтау, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы салаларында басшылықты және реттеуді, халыққа өткізілетін өнімдер мен көрсетілетін қызметтер бойынша техникалық регламенттер мен нормативтік құжаттарда белгіленген, тамақ өнімдерінің қауіпсіздігі және органикалық өнімдердің өндірісі аясындағы (бұдан әрі - реттелетін сала) талаптардың, сондай-ақ денсаулық сақтау саласындағы стандарттардың сақталуын бақылауды және қадағалауды жүзеге асыратын, іске асыру және бақылау-қадағалау функцияларын жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Қоғамдық денсаулық сақтау комитетінің аумақтық бөлімшесі болып табылады.
2. Басқарма өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Басқарма мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. Басқарма азаматтық-құқықтық қатынастарға қатынастарға өз атынан түседі.
5. Басқарма егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттілік берілген болса, мемлекет атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқылы.
6. Басқарма өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен басқарма басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
7. Басқарманың құрылымы мен штат саны Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес бекітіледі.
8. Басқарманың заңды мекенжайы: 160600, Қазақстан Республикасы, Түркістан облысы, Ордабасы ауданы, Темірлан селосы, Т. Рысқұлов көшесі, 9-үй.
9. Мемлекеттік органның толық атауы - "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Қоғамдық денсаулық сақтау комитеті Түркістан облысы қоғамдық денсаулық сақтау департаментінің Ордабасы аудандық қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы" республикалық мемлекеттік мекемесі.

Сноска. Приказ дополнен приложением 15 в соответствии с приказом Председателя Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения РК от 30.10.2018 № 197-ОД.
Глава 1. Общие положения
1. Ордабасинское районное Управление охраны общественного здоровья Департамента охраны общественного здоровья Туркестанской области Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан является территориальным подразделением Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сферах охраны общественного здоровья, санитарно-эпидемиологического благополучия населения, контроль и надзор за соблюдением требований, установленных техническими регламентами и нормативными документами по продукции и услугам, реализуемым населению, в области безопасности пищевой продукции и производства органической продукции (далее - регулируемая сфера), а также стандартов в области здравоохранения, осуществляющим реализационные и контрольно-надзорные функции на соответствующей территории.
2. Управление осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Управление является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Управление вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Управление имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
6. Управление по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя управления и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
7. Структура и штатная численность Управления утверждаются в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
8. Юридический адрес Управления: 160600, Республика Казахстан, Туркестанская область, Ордабасинский район, село Темирлан, улица Рыскулова, дом 9.
9. Полное наименование государственного органа – республиканское государственное учреждение "Ордабасинское районное Управление охраны общественного здоровья Департамента охраны общественного здоровья Туркестанской области Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан".

2) өз құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Басқарманың бұйрықтарына қол қояды;
3) мемлекеттік органдарда және өзге де ұйымдарда Басқарманың мүдделерін білдіреді;
4) сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл бойынша шаралар қабылдайды;
5) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Басқарма басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін орындауды Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес оны алмастыратын адам жүзеге асырады.
4-тарау. Басқарманың мүлкі
20. Басқарманың заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығындағы оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
Басқарма мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
21. Басқармаға бекiтіліп берілген мүлiк республикалық меншiкке жатады.
22. Егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше белгіленбесе, Басқарманың өзіне бекітіліп берілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5-тарау. Басқарманы қайта ұйымдастыру және тарату
23. Басқарманы қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігі
Қоғамдық денсаулық сақтау
комитеті төрағасының
міндетін атқарушының
2018 жылғы 17 қазандағы
№ 188-НҚ бұйрығына
16-қосымша
"Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Қоғамдық денсаулық сақтау комитеті Түркістан облысы қоғамдық денсаулық сақтау департаментінің Сайрам аудандық қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже
Ескерту. Ереже 16-қосымшамен толықтырылды - ҚР Денсаулық сақтау министрлігінің Қоғамдық денсаулық сақтау комитеті төрағасының 30.10.2018 № 197-НҚ бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Қоғамдық денсаулық сақтау комитеті Түркістан облысы Қоғамдық денсаулық сақтау департаментінің Сайрам аудандық қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы (бұдан әрі - Басқарма) тиісті аумақта қоғамдық денсаулық сақтау, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы салаларында басшылықты және реттеуді, халыққа өткізілетін өнімдер мен көрсетілетін қызметтер бойынша техникалық регламенттер мен нормативтік құжаттарда белгіленген, тамақ өнімдерінің қауіпсіздігі және органикалық өнімдердің өндірісі аясындағы (бұдан әрі - реттелетін сала) талаптардың, сондай-ақ денсаулық сақтау саласындағы стандарттардың сақталуын бақылауды және қадағалауды жүзеге асыратын, іске асыру және бақылау-қадағалау функцияларын жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Қоғамдық денсаулық сақтау комитетінің аумақтық бөлімшесі болып табылады.

2) подписывает приказы Управления по вопросам, входящим в его компетенцию;
3) представляет Управление в государственных органах и иных организациях;
4) принимает меры по противодействию коррупции;
5) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Исполнение полномочий руководителя Управления в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
Глава 4. Имущество Управления
20. Управление может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество Управления формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества, (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
21. Имущество, закрепленное за Управлением, относится к республиканской собственности.
22. Управление не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.
Глава 5. Реорганизация и упразднение Управления
23. Реорганизация и упразднение Управления осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 16
к приказу исполняющего
обязанности Председателя
Комитета охраны
общественного здоровья
Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
от 17 октября 2018 года № 188-ОД
Положение о республиканском государственном учреждении "Сайрамское районное Управление охраны общественного здоровья Департамента охраны общественного здоровья Туркестанской области Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан"
Сноска. Приказ дополнен приложением 16 в соответствии с приказом Председателя Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения РК от 30.10.2018 № 197-ОД.
Глава 1. Общие положения
1. Сайрамское районное Управление охраны общественного здоровья Департамента охраны общественного здоровья Туркестанской области Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан является территориальным подразделением Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сферах охраны общественного здоровья, санитарно-эпидемиологического благополучия населения, контроль и надзор за соблюдением требований, установленных техническими регламентами и нормативными документами по продукции и услугам, реализуемым населению, в области безопасности пищевой продукции и производства органической продукции (далее - регулируемая сфера), а также стандартов в области здравоохранения, осуществляющим реализационные и контрольно-надзорные функции на соответствующей территории.

21. Басқармаға бекiтіліп берілген мүлiк республикалық меншiкке жатады.
22. Егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше белгіленбесе, Басқарманың өзіне бекітіліп берілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5-тарау. Басқарманы қайта ұйымдастыру және тарату
23. Басқарманы қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігі
Қоғамдық денсаулық сақтау
комитеті төрағасының
міндетін атқарушының
2018 жылғы 17 қазандағы
№ 188-НҚ бұйрығына
17-қосымша
"Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Қоғамдық денсаулық сақтау комитеті Түркістан облысы қоғамдық денсаулық сақтау департаментінің Созақ аудандық қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже
Ескерту. Ереже 17-қосымшамен толықтырылды - ҚР Денсаулық сақтау министрлігінің Қоғамдық денсаулық сақтау комитеті төрағасының 30.10.2018 № 197-НҚ бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Қоғамдық денсаулық сақтау комитеті Түркістан облысы Қоғамдық денсаулық сақтау департаментінің Созақ аудандық қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы (бұдан әрі - Басқарма) тиісті аумақта қоғамдық денсаулық сақтау, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы салаларында басшылықты және реттеуді, халыққа өткізілетін өнімдер мен көрсетілетін қызметтер бойынша техникалық регламенттер мен нормативтік құжаттарда белгіленген, тамақ өнімдерінің қауіпсіздігі және органикалық өнімдердің өндірісі аясындағы (бұдан әрі - реттелетін сала) талаптардың, сондай-ақ денсаулық сақтау саласындағы стандарттардың сақталуын бақылауды және қадағалауды жүзеге асыратын, іске асыру және бақылау-қадағалау функцияларын жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Қоғамдық денсаулық сақтау комитетінің аумақтық бөлімшесі болып табылады.
2. Басқарма өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Басқарма мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.

21. Имущество, закрепленное за Управлением, относится к республиканской собственности.
22. Управление не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.
Глава 5. Реорганизация и упразднение Управления
23. Реорганизация и упразднение Управления осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 17
к приказу исполняющего
обязанности Председателя
Комитета охраны
общественного здоровья
Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
от 17 октября 2018 года № 188-ОД
Положение о республиканском государственном учреждении "Сузакское районное Управление охраны общественного здоровья Департамента охраны общественного здоровья Туркестанской области Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан"
Сноска. Приказ дополнен приложением 17 в соответствии с приказом Председателя Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения РК от 30.10.2018 № 197-ОД.
Глава 1. Общие положения
1. Сузакское районное Управление охраны общественного здоровья Департамента охраны общественного здоровья Туркестанской области Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстанявляется территориальным подразделением Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сферах охраны общественного здоровья, санитарно-эпидемиологического благополучия населения, контроль и надзор за соблюдением требований, установленных техническими регламентами и нормативными документами по продукции и услугам, реализуемым населению, в области безопасности пищевой продукции и производства органической продукции (далее - регулируемая сфера), а также стандартов в области здравоохранения, осуществляющим реализационные и контрольно-надзорные функции на соответствующей территории.
2. Управление осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Управление является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.

Ескерту. Ереже 18-қосымшамен толықтырылды - ҚР Денсаулық сақтау министрлігінің Қоғамдық денсаулық сақтау комитеті төрағасының 30.10.2018 № 197-НҚ бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Қоғамдық денсаулық сақтау комитеті Түркістан облысы Қоғамдық денсаулық сақтау департаментінің Төлеби аудандық қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы (бұдан әрі - Басқарма) тиісті аумақта қоғамдық денсаулық сақтау, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы салаларында басшылықты және реттеуді, халыққа өткізілетін өнімдер мен көрсетілетін қызметтер бойынша техникалық регламенттер мен нормативтік құжаттарда белгіленген, тамақ өнімдерінің қауіпсіздігі және органикалық өнімдердің өндірісі аясындағы (бұдан әрі - реттелетін сала) талаптардың, сондай-ақ денсаулық сақтау саласындағы стандарттардың сақталуын бақылауды және қадағалауды жүзеге асыратын, іске асыру және бақылау-қадағалау функцияларын жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Қоғамдық денсаулық сақтау комитетінің аумақтық бөлімшесі болып табылады.
2. Басқарма өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Басқарма мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. Басқарма азаматтық-құқықтық қатынастарға қатынастарға өз атынан түседі.
5. Басқарма егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттілік берілген болса, мемлекет атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқылы.
6. Басқарма өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен басқарма басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
7. Басқарманың құрылымы мен штат саны Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес бекітіледі.
8. Басқарманың заңды мекенжайы: 161100, Қазақстан Республикасы, Түркістан облысы, Төлеби ауданы, Ленгер қаласы, Д. Қонаев көшесі, 2-үй.
9. Мемлекеттік органның толық атауы - "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Қоғамдық денсаулық сақтау комитеті Түркістан облысы қоғамдық денсаулық сақтау департаментінің Төлеби аудандық қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы" республикалық мемлекеттік мекемесі.

Сноска. Приказ дополнен приложением 18 в соответствии с приказом Председателя Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения РК от 30.10.2018 № 197-ОД.
Глава 1. Общие положения
1. Толебийское районное Управление охраны общественного здоровья Департамента охраны общественного здоровья Туркестанской области Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан является территориальным подразделением Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сферах охраны общественного здоровья, санитарно-эпидемиологического благополучия населения, контроль и надзор за соблюдением требований, установленных техническими регламентами и нормативными документами по продукции и услугам, реализуемым населению, в области безопасности пищевой продукции и производства органической продукции (далее - регулируемая сфера), а также стандартов в области здравоохранения, осуществляющим реализационные и контрольно-надзорные функции на соответствующей территории.
2. Управление осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Управление является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Управление вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Управление имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
6. Управление по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя управления и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
7. Структура и штатная численность Управления утверждаются в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
8. Юридический адрес Управления: 161100, Республика Казахстан, Туркестанская область, Толебийский район, город Ленгер, улица Д. Кунаева, дом 2.
9. Полное наименование государственного органа – республиканское государственное учреждение "Толебийское районное Управление охраны общественного здоровья Департамента охраны общественного здоровья Туркестанской области Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан".

2) өз құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Басқарманың бұйрықтарына қол қояды;
3) мемлекеттік органдарда және өзге де ұйымдарда Басқарманың мүдделерін білдіреді;
4) сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл бойынша шаралар қабылдайды;
5) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Басқарма басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін орындауды Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес оны алмастыратын адам жүзеге асырады.
4-тарау. Басқарманың мүлкі
20. Басқарманың заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығындағы оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
Басқарма мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
21. Басқармаға бекiтіліп берілген мүлiк республикалық меншiкке жатады.
22. Егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше белгіленбесе, Басқарманың өзіне бекітіліп берілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5-тарау. Басқарманы қайта ұйымдастыру және тарату
23. Басқарманы қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігі
Қоғамдық денсаулық сақтау
комитеті төрағасының
міндетін атқарушының
2018 жылғы 17 қазандағы
№ 188-НҚ бұйрығына
19-қосымша
"Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Қоғамдық денсаулық сақтау комитеті Түркістан облысы қоғамдық денсаулық сақтау департаментінің Түлкібас аудандық қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже
Ескерту. Ереже 19-қосымшамен толықтырылды - ҚР Денсаулық сақтау министрлігінің Қоғамдық денсаулық сақтау комитеті төрағасының 30.10.2018 № 197-НҚ бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Қоғамдық денсаулық сақтау комитеті Түркістан облысы Қоғамдық денсаулық сақтау департаментінің Түлкібас аудандық қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы (бұдан әрі - Басқарма) тиісті аумақта қоғамдық денсаулық сақтау, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы салаларында басшылықты және реттеуді, халыққа өткізілетін өнімдер мен көрсетілетін қызметтер бойынша техникалық регламенттер мен нормативтік құжаттарда белгіленген, тамақ өнімдерінің қауіпсіздігі және органикалық өнімдердің өндірісі аясындағы (бұдан әрі - реттелетін сала) талаптардың, сондай-ақ денсаулық сақтау саласындағы стандарттардың сақталуын бақылауды және қадағалауды жүзеге асыратын, іске асыру және бақылау-қадағалау функцияларын жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Қоғамдық денсаулық сақтау комитетінің аумақтық бөлімшесі болып табылады.

2) подписывает приказы Управления по вопросам, входящим в его компетенцию;
3) представляет Управление в государственных органах и иных организациях;
4) принимает меры по противодействию коррупции;
5) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Исполнение полномочий руководителя Управления в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
Глава 4. Имущество Управления
20. Управление может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество Управления формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества, (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
21. Имущество, закрепленное за Управлением, относится к республиканской собственности.
22. Управление не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.
Глава 5. Реорганизация и упразднение Управления
23. Реорганизация и упразднение Управления осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 19
к приказу исполняющего
обязанности Председателя
Комитета охраны
общественного здоровья
Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
от 17 октября 2018 года № 188-ОД
Положение о республиканском государственном учреждении "Тюлькубасское районное Управление охраны общественного здоровья Департамента охраны общественного здоровья Туркестанской области Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан"
Сноска. Приказ дополнен приложением 19 в соответствии с приказом Председателя Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения РК от 30.10.2018 № 197-ОД.
Глава 1. Общие положения
1. Тюлькубасское районное Управление охраны общественного здоровья Департамента охраны общественного здоровья Туркестанской области Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан является территориальным подразделением Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сферах охраны общественного здоровья, санитарно-эпидемиологического благополучия населения, контроль и надзор за соблюдением требований, установленных техническими регламентами и нормативными документами по продукции и услугам, реализуемым населению, в области безопасности пищевой продукции и производства органической продукции (далее - регулируемая сфера), а также стандартов в области здравоохранения, осуществляющим реализационные и контрольно-надзорные функции на соответствующей территории.

21. Басқармаға бекiтіліп берілген мүлiк республикалық меншiкке жатады.
22. Егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше белгіленбесе, Басқарманың өзіне бекітіліп берілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5-тарау. Басқарманы қайта ұйымдастыру және тарату
23. Басқарманы қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.".
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігі
Қоғамдық денсаулық сақтау
комитеті төрағасының
міндетін атқарушының
2018 жылғы 17 қазандағы
№ 188-НҚ бұйрығына
20-қосымша
"Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Қоғамдық денсаулық сақтау комитеті Түркістан облысы қоғамдық денсаулық сақтау департаментінің Шардара аудандық қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже
Ескерту. Ереже 20-қосымшамен толықтырылды - ҚР Денсаулық сақтау министрлігінің Қоғамдық денсаулық сақтау комитеті төрағасының 30.10.2018 № 197-НҚ бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Қоғамдық денсаулық сақтау комитеті Түркістан облысы Қоғамдық денсаулық сақтау департаментінің Шардара аудандық қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы (бұдан әрі - Басқарма) тиісті аумақта қоғамдық денсаулық сақтау, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы салаларында басшылықты және реттеуді, халыққа өткізілетін өнімдер мен көрсетілетін қызметтер бойынша техникалық регламенттер мен нормативтік құжаттарда белгіленген, тамақ өнімдерінің қауіпсіздігі және органикалық өнімдердің өндірісі аясындағы (бұдан әрі - реттелетін сала) талаптардың, сондай-ақ денсаулық сақтау саласындағы стандарттардың сақталуын бақылауды және қадағалауды жүзеге асыратын, іске асыру және бақылау-қадағалау функцияларын жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Қоғамдық денсаулық сақтау комитетінің аумақтық бөлімшесі болып табылады.
2. Басқарма өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Басқарма мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.

21. Имущество, закрепленное за Управлением, относится к республиканской собственности.
22. Управление не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.
Глава 5. Реорганизация и упразднение Управления
23. Реорганизация и упразднение Управления осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 20
к приказу исполняющего
обязанности Председателя
Комитета охраны
общественного здоровья
Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
от 17 октября 2018 года № 188-ОД
Положение о республиканском государственном учреждении "Шардаринское районное Управление охраны общественного здоровья Департамента охраны общественного здоровья Туркестанской области Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан"
Сноска. Приказ дополнен приложением 20 в соответствии с приказом Председателя Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения РК от 30.10.2018 № 197-ОД.
Глава 1. Общие положения
1. Шардаринское районное Управление охраны общественного здоровья Департамента охраны общественного здоровья Туркестанской области Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан является территориальным подразделением Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сферах охраны общественного здоровья, санитарно-эпидемиологического благополучия населения, контроль и надзор за соблюдением требований, установленных техническими регламентами и нормативными документами по продукции и услугам, реализуемым населению, в области безопасности пищевой продукции и производства органической продукции (далее - регулируемая сфера), а также стандартов в области здравоохранения, осуществляющим реализационные и контрольно-надзорные функции на соответствующей территории.
2. Управление осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Управление является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.

Ескерту. Ереже 21-қосымшамен толықтырылды - ҚР Денсаулық сақтау министрлігінің Қоғамдық денсаулық сақтау комитеті төрағасының 30.10.2018 № 197-НҚ бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Қоғамдық денсаулық сақтау комитеті Түркістан облысы Қоғамдық денсаулық сақтау департаментінің Кентау қалалық қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы (бұдан әрі - Басқарма) тиісті аумақта қоғамдық денсаулық сақтау, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы салаларында басшылықты және реттеуді, халыққа өткізілетін өнімдер мен көрсетілетін қызметтер бойынша техникалық регламенттер мен нормативтік құжаттарда белгіленген, тамақ өнімдерінің қауіпсіздігі және органикалық өнімдердің өндірісі аясындағы (бұдан әрі - реттелетін сала) талаптардың, сондай-ақ денсаулық сақтау саласындағы стандарттардың сақталуын бақылауды және қадағалауды жүзеге асыратын, іске асыру және бақылау-қадағалау функцияларын жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Қоғамдық денсаулық сақтау комитетінің аумақтық бөлімшесі болып табылады.
2. Басқарма өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Басқарма мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. Басқарма азаматтық-құқықтық қатынастарға қатынастарға өз атынан түседі.
5. Басқарма егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттілік берілген болса, мемлекет атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқылы.
6. Басқарма өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен басқарма басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
7. Басқарманың құрылымы мен штат саны Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес бекітіледі.
8. Басқарманың заңды мекенжайы: 160400, Қазақстан Республикасы, Түркістан облысы, Кентау қаласы, Д. Қонаев даңғылы, 4-үй.
9. Мемлекеттік органның толық атауы - "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Қоғамдық денсаулық сақтау комитеті Түркістан облысы қоғамдық денсаулық сақтау департаментінің Кентау қалалық қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы" республикалық мемлекеттік мекемесі.

Сноска. Приказ дополнен приложением 21 в соответствии с приказом Председателя Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения РК от 30.10.2018 № 197-ОД.
Глава 1. Общие положения
1. Кентауское городское Управление охраны общественного здоровья Департамента охраны общественного здоровья Туркестанской области Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан является территориальным подразделением Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сферах охраны общественного здоровья, санитарно-эпидемиологического благополучия населения, контроль и надзор за соблюдением требований, установленных техническими регламентами и нормативными документами по продукции и услугам, реализуемым населению, в области безопасности пищевой продукции и производства органической продукции (далее - регулируемая сфера), а также стандартов в области здравоохранения, осуществляющим реализационные и контрольно-надзорные функции на соответствующей территории.
2. Управление осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Управление является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Управление вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Управление имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
6. Управление по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя управления и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
7. Структура и штатная численность Управления утверждаются в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
8. Юридический адрес Управления: 160400, Республика Казахстан, Туркестанская область, город Кентау, проспект Кунаева, дом 4.
9. Полное наименование государственного органа – республиканское государственное учреждение "Кентауское городское Управление охраны общественного здоровья Департамента охраны общественного здоровья Туркестанской области Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан".

2) өз құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Басқарманың бұйрықтарына қол қояды;
3) мемлекеттік органдарда және өзге де ұйымдарда Басқарманың мүдделерін білдіреді;
4) сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл бойынша шаралар қабылдайды;
5) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Басқарма басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін орындауды Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес оны алмастыратын адам жүзеге асырады.
4-тарау. Басқарманың мүлкі
20. Басқарманың заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығындағы оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
Басқарма мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
21. Басқармаға бекiтіліп берілген мүлiк республикалық меншiкке жатады.
22. Егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше белгіленбесе, Басқарманың өзіне бекітіліп берілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5-тарау. Басқарманы қайта ұйымдастыру және тарату
23. Басқарманы қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігі
Қоғамдық денсаулық сақтау
комитеті төрағасының
міндетін атқарушының
2018 жылғы 17 қазандағы
№ 188-НҚ бұйрығына
222қосымша
"Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Қоғамдық денсаулық сақтау комитеті Түркістан облысы қоғамдық денсаулық сақтау департаментінің Түркістан қалалық қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже
Ескерту. Ереже 22-қосымшамен толықтырылды - ҚР Денсаулық сақтау министрлігінің Қоғамдық денсаулық сақтау комитеті төрағасының 30.10.2018 № 197-НҚ бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Қоғамдық денсаулық сақтау комитеті Түркістан облысы Қоғамдық денсаулық сақтау департаментінің Түркістан қалалық қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы (бұдан әрі - Басқарма) тиісті аумақта қоғамдық денсаулық сақтау, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы салаларында басшылықты және реттеуді, халыққа өткізілетін өнімдер мен көрсетілетін қызметтер бойынша техникалық регламенттер мен нормативтік құжаттарда белгіленген, тамақ өнімдерінің қауіпсіздігі және органикалық өнімдердің өндірісі аясындағы (бұдан әрі - реттелетін сала) талаптардың, сондай-ақ денсаулық сақтау саласындағы стандарттардың сақталуын бақылауды және қадағалауды жүзеге асыратын, іске асыру және бақылау-қадағалау функцияларын жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Қоғамдық денсаулық сақтау комитетінің аумақтық бөлімшесі болып табылады.

2) подписывает приказы Управления по вопросам, входящим в его компетенцию;
3) представляет Управление в государственных органах и иных организациях;
4) принимает меры по противодействию коррупции;
5) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Исполнение полномочий руководителя Управления в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
Глава 4. Имущество Управления
20. Управление может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество Управления формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества, (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
21. Имущество, закрепленное за Управлением, относится к республиканской собственности.
22. Управление не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.
Глава 5. Реорганизация и упразднение Управления
23. Реорганизация и упразднение Управления осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 22
к приказу исполняющего
обязанности Председателя
Комитета охраны
общественного здоровья
Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
от 17 октября 2018 года № 188-ОД
Положение о республиканском государственном учреждении "Туркестанское городское Управление охраны общественного здоровья Департамента охраны общественного здоровья Туркестанской области Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан"
Сноска. Приказ дополнен приложением 22 в соответствии с приказом Председателя Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения РК от 30.10.2018 № 197-ОД.
Глава 1. Общие положения
1. Туркестанское городское Управление охраны общественного здоровья Департамента охраны общественного здоровья Туркестанской области Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан является территориальным подразделением Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сферах охраны общественного здоровья, санитарно-эпидемиологического благополучия населения, контроль и надзор за соблюдением требований, установленных техническими регламентами и нормативными документами по продукции и услугам, реализуемым населению, в области безопасности пищевой продукции и производства органической продукции (далее - регулируемая сфера), а также стандартов в области здравоохранения, осуществляющим реализационные и контрольно-надзорные функции на соответствующей территории.

21. Басқармаға бекiтіліп берілген мүлiк республикалық меншiкке жатады.
22. Егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше белгіленбесе, Басқарманың өзіне бекітіліп берілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5-тарау. Басқарманы қайта ұйымдастыру және тарату
23. Басқарманы қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігі
Қоғамдық денсаулық сақтау
комитеті төрағасының
міндетін атқарушының
2018 жылғы 17 қазандағы
№ 188-НҚ бұйрығына
23-қосымша
"Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Қоғамдық денсаулық сақтау комитеті Шымкент қаласы қоғамдық денсаулық сақтау департаментінің Шымкент қаласы Абай ауданының қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже
Ескерту. Ереже 23-қосымшамен толықтырылды - ҚР Денсаулық сақтау министрлігінің Қоғамдық денсаулық сақтау комитеті төрағасының 30.10.2018 № 197-НҚ бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Қоғамдық денсаулық сақтау комитеті Шымкент қаласы Қоғамдық денсаулық сақтау департаментінің Шымкент қаласы Абай ауданының қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы (бұдан әрі - Басқарма) тиісті аумақта қоғамдық денсаулық сақтау, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы салаларында басшылықты және реттеуді, халыққа өткізілетін өнімдер мен көрсетілетін қызметтер бойынша техникалық регламенттер мен нормативтік құжаттарда белгіленген, тамақ өнімдерінің қауіпсіздігі және органикалық өнімдердің өндірісі аясындағы (бұдан әрі - реттелетін сала) талаптардың, сондай-ақ денсаулық сақтау саласындағы стандарттардың сақталуын бақылауды және қадағалауды жүзеге асыратын, іске асыру және бақылау-қадағалау функцияларын жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Қоғамдық денсаулық сақтау комитетінің аумақтық бөлімшесі болып табылады.
2. Басқарма өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Басқарма мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.

21. Имущество, закрепленное за Управлением, относится к республиканской собственности.
22. Управление не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.
Глава 5. Реорганизация и упразднение Управления
23. Реорганизация и упразднение Управления осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 23
к приказу исполняющего
обязанности Председателя
Комитета охраны
общественного здоровья
Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
от 17 октября 2018 года № 188-ОД
Положение о республиканском государственном учреждении "Управление охраны общественного здоровья Абайского района города Шымкент Департамента охраны общественного здоровья города Шымкент Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан"
Сноска. Приказ дополнен приложением 23 в соответствии с приказом Председателя Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения РК от 30.10.2018 № 197-ОД.
Глава 1. Общие положения
1. Управление охраны общественного здоровья Абайского района города Шымкент Департамента охраны общественного здоровья города Шымкент Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан является территориальным подразделением Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сферах охраны общественного здоровья, санитарно-эпидемиологического благополучия населения, контроль и надзор за соблюдением требований, установленных техническими регламентами и нормативными документами по продукции и услугам, реализуемым населению, в области безопасности пищевой продукции и производства органической продукции (далее - регулируемая сфера), а также стандартов в области здравоохранения, осуществляющим реализационные и контрольно-надзорные функции на соответствующей территории.
2. Управление осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Управление является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.

Ескерту. Ереже 24-қосымшамен толықтырылды - ҚР Денсаулық сақтау министрлігінің Қоғамдық денсаулық сақтау комитеті төрағасының 30.10.2018 № 197-НҚ бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Қоғамдық денсаулық сақтау комитеті Шымкент қаласы Қоғамдық денсаулық сақтау департаментінің Шымкент қаласы Әл-Фараби ауданының қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы (бұдан әрі - Басқарма) тиісті аумақта қоғамдық денсаулық сақтау, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы салаларында басшылықты және реттеуді, халыққа өткізілетін өнімдер мен көрсетілетін қызметтер бойынша техникалық регламенттер мен нормативтік құжаттарда белгіленген, тамақ өнімдерінің қауіпсіздігі және органикалық өнімдердің өндірісі аясындағы (бұдан әрі - реттелетін сала) талаптардың, сондай-ақ денсаулық сақтау саласындағы стандарттардың сақталуын бақылауды және қадағалауды жүзеге асыратын, іске асыру және бақылау-қадағалау функцияларын жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Қоғамдық денсаулық сақтау комитетінің аумақтық бөлімшесі болып табылады.
2. Басқарма өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Басқарма мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. Басқарма азаматтық-құқықтық қатынастарға қатынастарға өз атынан түседі.
5. Басқарма егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттілік берілген болса, мемлекет атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқылы.
6. Басқарма өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен басқарма басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
7. Басқарманың құрылымы мен штат саны Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес бекітіледі.
8. Басқарманың заңды мекенжайы: 160002, Қазақстан Республикасы, Шымкент қаласы, Абай ауданы, Абай даңғылы, 37 А үй.
9. Мемлекеттік органның толық атауы - "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Қоғамдық денсаулық сақтау комитеті Шымкент қаласы қоғамдық денсаулық сақтау департаментінің Шымкент қаласы Әл-Фараби ауданының қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы" республикалық мемлекеттік мекемесі.

Сноска. Приказ дополнен приложением 24 в соответствии с приказом Председателя Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения РК от 30.10.2018 № 197-ОД.
Глава 1. Общие положения
1. Управление охраны общественного здоровья Аль-Фарабийского района города Шымкент Департамента охраны общественного здоровья города Шымкент Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан является территориальным подразделением Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сферах охраны общественного здоровья, санитарно-эпидемиологического благополучия населения, контроль и надзор за соблюдением требований, установленных техническими регламентами и нормативными документами по продукции и услугам, реализуемым населению, в области безопасности пищевой продукции и производства органической продукции (далее - регулируемая сфера), а также стандартов в области здравоохранения, осуществляющим реализационные и контрольно-надзорные функции на соответствующей территории.
2. Управление осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Управление является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Управление вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Управление имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
6. Управление по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя управления и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
7. Структура и штатная численность Управления утверждаются в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
8. Юридический адрес Управления: 160002, Республика Казахстан, город Шымкент, Абайский район, проспект Абая, дом 37А.
9. Полное наименование государственного органа – республиканское государственное учреждение "Управление охраны общественного здоровья Аль-Фарабийского района города Шымкент Департамента охраны общественного здоровья города Шымкент Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан".

2) өз құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Басқарманың бұйрықтарына қол қояды;
3) мемлекеттік органдарда және өзге де ұйымдарда Басқарманың мүдделерін білдіреді;
4) сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл бойынша шаралар қабылдайды;
5) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Басқарма басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін орындауды Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес оны алмастыратын адам жүзеге асырады.
4-тарау. Басқарманың мүлкі
20. Басқарманың заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығындағы оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
Басқарма мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
21. Басқармаға бекiтіліп берілген мүлiк республикалық меншiкке жатады.
22. Егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше белгіленбесе, Басқарманың өзіне бекітіліп берілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5-тарау. Басқарманы қайта ұйымдастыру және тарату
23. Басқарманы қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігі
Қоғамдық денсаулық сақтау
комитеті төрағасының
міндетін атқарушының
2018 жылғы 17 қазандағы
№ 188-НҚ бұйрығына
25-қосымша
"Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Қоғамдық денсаулық сақтау комитеті Шымкент қаласы қоғамдық денсаулық сақтау департаментінің Шымкент қаласы Еңбекші ауданының қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже
Ескерту. Ереже 25-қосымшамен толықтырылды - ҚР Денсаулық сақтау министрлігінің Қоғамдық денсаулық сақтау комитеті төрағасының 30.10.2018 № 197-НҚ бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Қоғамдық денсаулық сақтау комитеті Шымкент қаласы Қоғамдық денсаулық сақтау департаментінің Шымкент қаласы Еңбекші ауданының қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы (бұдан әрі - Басқарма) тиісті аумақта қоғамдық денсаулық сақтау, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы салаларында басшылықты және реттеуді, халыққа өткізілетін өнімдер мен көрсетілетін қызметтер бойынша техникалық регламенттер мен нормативтік құжаттарда белгіленген, тамақ өнімдерінің қауіпсіздігі және органикалық өнімдердің өндірісі аясындағы (бұдан әрі - реттелетін сала) талаптардың, сондай-ақ денсаулық сақтау саласындағы стандарттардың сақталуын бақылауды және қадағалауды жүзеге асыратын, іске асыру және бақылау-қадағалау функцияларын жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Қоғамдық денсаулық сақтау комитетінің аумақтық бөлімшесі болып табылады.

2) подписывает приказы Управления по вопросам, входящим в его компетенцию;
3) представляет Управление в государственных органах и иных организациях;
4) принимает меры по противодействию коррупции;
5) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Исполнение полномочий руководителя Управления в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
Глава 4. Имущество Управления
20. Управление может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество Управления формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества, (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
21. Имущество, закрепленное за Управлением, относится к республиканской собственности.
22. Управление не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.
Глава 5. Реорганизация и упразднение Управления
23. Реорганизация и упразднение Управления осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение № 25
к приказу исполняющего
обязанности Председателя
Комитета охраны
общественного здоровья
Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
от 17 октября 2018 года № 188-ОД
Положение о республиканском государственном учреждении "Управление охраны общественного здоровья Енбекшинского района города Шымкент Департамента охраны общественного здоровья города Шымкент Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан"
Сноска. Приказ дополнен приложением 25 в соответствии с приказом Председателя Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения РК от 30.10.2018 № 197-ОД.
Глава 1. Общие положения
1. Управление охраны общественного здоровья Енбекшинского района города Шымкент Департамента охраны общественного здоровья города Шымкент Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан является территориальным подразделением Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сферах охраны общественного здоровья, санитарно-эпидемиологического благополучия населения, контроль и надзор за соблюдением требований, установленных техническими регламентами и нормативными документами по продукции и услугам, реализуемым населению, в области безопасности пищевой продукции и производства органической продукции (далее - регулируемая сфера), а также стандартов в области здравоохранения, осуществляющим реализационные и контрольно-надзорные функции на соответствующей территории.

21. Басқармаға бекiтіліп берілген мүлiк республикалық меншiкке жатады.
22. Егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше белгіленбесе, Басқарманың өзіне бекітіліп берілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5-тарау. Басқарманы қайта ұйымдастыру және тарату
23. Басқарманы қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігі
Қоғамдық денсаулық сақтау
комитеті төрағасының
міндетін атқарушының
2018 жылғы 17 қазандағы
№ 188-НҚ бұйрығына
26-қосымша
"Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Қоғамдық денсаулық сақтау комитеті Шымкент қаласы қоғамдық денсаулық сақтау департаментінің Шымкент қаласы Қаратау ауданының қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы" республикалық мемлекеттік мекемесі туралы ереже
Ескерту. Ереже 26-қосымшамен толықтырылды - ҚР Денсаулық сақтау министрлігінің Қоғамдық денсаулық сақтау комитеті төрағасының 30.10.2018 № 197-НҚ бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Қоғамдық денсаулық сақтау комитеті Шымкент қаласы Қоғамдық денсаулық сақтау департаментінің Шымкент қаласы Қаратау ауданының қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы (бұдан әрі - Басқарма) тиісті аумақта қоғамдық денсаулық сақтау, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы салаларында басшылықты және реттеуді, халыққа өткізілетін өнімдер мен көрсетілетін қызметтер бойынша техникалық регламенттер мен нормативтік құжаттарда белгіленген, тамақ өнімдерінің қауіпсіздігі және органикалық өнімдердің өндірісі аясындағы (бұдан әрі - реттелетін сала) талаптардың, сондай-ақ денсаулық сақтау саласындағы стандарттардың сақталуын бақылауды және қадағалауды жүзеге асыратын, іске асыру және бақылау-қадағалау функцияларын жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Қоғамдық денсаулық сақтау комитетінің аумақтық бөлімшесі болып табылады.
2. Басқарма өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Басқарма мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.

21. Имущество, закрепленное за Управлением, относится к республиканской собственности.
22. Управление не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.
Глава 5. Реорганизация и упразднение Управления
23. Реорганизация и упразднение Управления осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 26
к приказу исполняющего
обязанности Председателя
Комитета охраны
общественного здоровья
Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
от 17 октября 2018 года № 188-ОД
Положение о республиканском государственном учреждении "Управление охраны общественного здоровья Каратауского района города Шымкент Департамента охраны общественного здоровья города Шымкент Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан"
Сноска. Приказ дополнен приложением 26 в соответствии с приказом Председателя Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения РК от 30.10.2018 № 197-ОД.
Глава 1. Общие положения
1. Управление охраны общественного здоровья Каратауского района города Шымкент Департамента охраны общественного здоровья города Шымкент Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан является территориальным подразделением Комитета охраны общественного здоровья Министерства здравоохранения Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сферах охраны общественного здоровья, санитарно-эпидемиологического благополучия населения, контроль и надзор за соблюдением требований, установленных техническими регламентами и нормативными документами по продукции и услугам, реализуемым населению, в области безопасности пищевой продукции и производства органической продукции (далее - регулируемая сфера), а также стандартов в области здравоохранения, осуществляющим реализационные и контрольно-надзорные функции на соответствующей территории.
2. Управление осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Управление является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.