Успен ауданы әкімдігінің 2022 жылғы 1 шілдедегі № 145/7 "Успен ауданының кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі туралы Ережені бекіту туралы" қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Павлодар облысы Успен ауданы әкімдігінің 2024 жылғы 4 сәуірдегі № 84/4 қаулысы.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 31-бабының 2-тармағына, 37-бабына, "Құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 65-бабына, "Туризм саласындағы функцияларды беру туралы" Павлодар облысы әкімдігінің 2023 жылғы 6 қазандағы № 244/3 қаулысына сәйкес Успен ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Успен ауданы әкімдігінің "Успен ауданының кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі туралы Ережені бекіту туралы" 2022 жылғы 1 шілдедегі № 145/7 қаулысына келесі өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген "Успен ауданының кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі туралы Ережеде, осы қаулының қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Успен ауданының кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) заңнамада белгіленген тәртіппен әділет органдарында лауазымды мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулыға қол қойылған күннен бастап күнтізбелік бес күн ішінде оның көшірмесін электронды түрде қазақ және орыс тілдерінде "Республиканың Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының филиалына Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Павлодар облысы бойынша Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін жіберуді қамтамасыз етсін;
3) осы қаулыны ресми жарияланғаннан кейін Успен ауданы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Успен ауданы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі Н. Мақашев
Успен ауданы әкімдігінің
2024 жылғы 4 сәуірдегі
№ 84/4 қаулысына
қосымша
Успен ауданы әкімдігінің
2022 жылғы 01 шілдедегі
№ 145/7 қаулысымен
бекітілді
"Успен ауданының кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің Ережесі

О внесении изменения в постановление акимата Успенского района от 1 июля 2022 года № 145/7 "Об утверждении Положения о коммунальном государственном учреждении "Отдел предпринимательства и сельского хозяйства Успенского района"
Постановление акимата Успенского района Павлодарской области от 4 апреля 2024 года № 84/4.
В соответствии c пунктом 2 статьи 31, статьей 37 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 65 Закона Республики Казахстан "О правовых актах", постановлением акимата Павлодарской области от 6 октября 2023 года № 244/3 "О передаче функций в сфере туризма", акимат Успенского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Успенского района от 1 июля 2022 года № 145/7 "Об утверждении Положения о коммунальном государственном учреждении "Отдел предпринимательства и сельского хозяйства Успенского района" следующее изменение:
Положение о коммунальном государственном учреждении "Отдел предпринимательства и сельского хозяйства Успенского района", утвержденное указанным постановлением изложить в новой редакции, согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Коммунальному государственному учреждению "Отдел предпринимательства и сельского хозяйства" Успенского района в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию вышеуказанного Положения в органах юстиции в установленном законодательством порядке;
2) в течение пяти календарных дней со дня подписания настоящего постановления направление его копии в электронном виде на казахском и русском языках в филиал республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан по Павлодарской области для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Успенского района после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Успенского района.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким района Н. Мақашев
Приложение
к постановлению акимата
Успенского района
от 4 апреля 2024 года
№ 84/4
Утвержден
постановлением акимата
Успенского района
от 01 июля 2022 года
№ 145/7
Положение коммунального государственного учреждения "Отдел предпринимательства и сельского хозяйства Успенского района"

1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Успен ауданының кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Бөлім) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы салаларында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. Бөлімінің ведомстволары жоқ.
3. Бөлім өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексіне, Қазақстан Республикасының "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Заңына, Қазақстан Республикасы Президентінің және Үкіметінің актілерімен, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. Бөлім Мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы бейнеленген мөрі және өз атауы қазақ және орыс тілдерінде жазылған мөртабандары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
5. Бөлім азаматтық-құқықтық қатынастарды өз атынан жасайды.
6. Егер ол Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, бөлімнің мемлекет атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар".
7. Бөлім өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен бөлім басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасында және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды".
8. Бөлімнің құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына және "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес бекітіледі".
9. Заңды тұлғаның орналасқан жері: 141000, Қазақстан Республикасы, Павлодар облысы, Успен ауданы, Успен ауылы, 10 лет Независимости көшесі, 30.
10. Бөлім қызметінің жұмыс режимі: жұмыс күндері дүйсенбі-жұма сағат 9-00-ден 18-30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13-00-ден 14-30-ға дейін, демалыс күндері: сенбі-жексенбі.
11. Коммуналдық мемлекеттік мекеменің толық атауы:
мемлекеттік тілде: "Успен ауданының кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
орыс тілінде: "Успен ауданының кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі".

Глава 1. Общие положения
1. Коммунальное государственное учреждение "Отдел предпринимательства и сельского хозяйства Успенского района" (далее - Отдел) является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сферах предпринимательства, и сельского хозяйства на территории Успенского района.
2. Отдел не имеет ведомств.
3. Отдел осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Предпринимательским кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий", актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Отдел является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печать с изображением Государственного Герба Республики Казахстан и штампы со своим наименованием на казахском и русском языках, бланки установленного образца, счета в органах казначейства в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
5. Отдел вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Отдел имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан и Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан".
7. Отдел по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя Отдела и другими актами, предусмотренными гражданским законодательством Республики Казахстан и Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан".
8. Структура и лимит штатной численности Отдела утверждаются в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан и Законом Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан".
9. Местонахождение юридического лица: 141000, Республика Казахстан, Павлодарская область, Успенский район, село Успенка, улица 10 лет Независимости, 30.
10. Режим работы деятельности Отдела: рабочие дни понедельник-пятница с 9-00 до 18-30 часов, обеденный перерыв с 13-00 до 14-30 часов, выходные дни: суббота – воскресенье.
11. Полное наименование коммунального государственного учреждения:
на государственном языке: "Успен ауданының кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
на русском языке: коммунальное государственное учреждение "Отдел предпринимательства и сельского хозяйства Успенского района".

12. Бөлімнің құрылтайшысы Успен ауданының әкімдігі атынан мемлекет болып табылады.
13. Осы Ереже Бөлімнің құрылтай құжаты болып.
14. Бөлімнің қызметін қаржыландыру Қазақстан Республикасының бюджет заңнамасына және "Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес республикалық және жергілікті бюджеттерден жүзеге асырылады".
15. Бөлімге кәсіпкерлік субъектілерімен Бөлімнің өкілеттіктері болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысынан шарттық қарым-қатынас жасауға тыйым салынады.
Егер Бөлімге заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда алынған кірістер, егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше белгіленбесе, мемлекеттік бюджетке жіберіледі.
2-тарау. "Успен ауданының кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі" КММ мақсаты, қызметінің нысанасы, міндеттері мен өкілеттіктері
16. Бөлімнің мақсаты ауданның кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамытудың мемлекеттік бағдарламаларының орындалуын қамтамасыз ету, шағын және орта бизнес кәсіпкерлерінің, ауданның ауыл шаруашылығы өндірушілерінің мүдделерін қорғауға бағытталған қаржылық, кредиттік, салық және мемлекеттік саясатты жүзеге асыру болып табылады.
17. Бөлім қызметінің мәні Успен ауданының аумағында кәсіпкерлік пен ауыл шаруашылығын дамыту мәселелерінде аудандық деңгейде мемлекеттік саясатты жүзеге асыру болып табылады.
18. Міндеттері:
1) ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру;
2) кәсіпкерлік саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру;
19. Өкілеттіліктері:
Құқықтар:
1) ведомстволық бағыныстылығы мен меншік нысанына қарамастан, аудан аумағында орналасқан мекемелерден, кәсіпорындар мен ұйымдардан, ауылдық округ әкімдері аппараттарынан белгіленген тәртіпте жүктелген міндеттер мен функцияларды орындау үшін қажетті ақпарат алуға;
2) нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысуға құқылы;
3) аудан әкімдігіне кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығының негізгі бағыттары бойынша ұсыныстар енгізуге;
4) істерді зерделеу және әдістемелік көмек көрсету үшін басқа бөлімдердің мамандарын тарту;
5) Успен ауданының кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімінің құзыретіне кіретін мемлекеттік қызметтер бөлігінде жеке тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтер тізіліміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу бойынша ұсыныстар әзірлеу;
6) сот органдарында "Успен ауданының кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің құқықтары мен заңды мүдделерін қорғауды жүзеге асыру.
Міндеттер:
1) өз құзыреті шегінде мемлекеттік органдарға ақпараттық-талдау материалдарын дайындау және ұсыну;
2) көрсетілетін мемлекеттік қызметтің қолжетімділігі мен сапасын қамтамасыз етуге міндетті;
3) өз қызметін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асыруға міндетті.

12. Учредителем Отдела является государство в лице акимата Успенского района.
13. Настоящее Положение является учредительным документом Отдела.
14. Финансирование деятельности Отдела осуществляется из местного бюджета в соответствии с бюджетным законодательством Республики Казахстан и Законом Республики Казахстан "О государственном имуществе".
15. Отделу запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся полномочиями Отдела.
Если Отделу законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то полученные доходы направляются в государственный бюджет, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.
Глава 2. Цель, предмет деятельности, задачи и полномочия КГУ "Отдел предпринимательства и сельского хозяйства Успенского района"
16. Целью Отдела является обеспечение исполнения государственных программ развития предпринимательства и сельского хозяйства района, осуществление финансовой, кредитной, налоговой и государственной политики, направленной на защиту интересов предпринимателей малого и среднего бизнеса, сельскохозяйственных производителей района.
17. Предметом деятельности Отдела является осуществление на районном уровне государственной политики в вопросах развития предпринимательства и сельского хозяйства на территории Успенского района.
18. Задачи:
1) реализация государственной политики в сфере сельского хозяйства;
2) реализация государственной политики в сфере предпринимательства.
19. Полномочия:
1) права:
1-1) получать в установленном порядке от учреждений, предприятий и организаций, расположенных на территории района, независимо от их ведомственной принадлежности и формы собственности, аппаратов акимов сельских округов информацию, необходимую для выполнения возложенных задач и функций;
1-2) участвовать в разработке нормативных правовых актов;
1-3) вносить в акимат района предложения по основным направлениям предпринимательства и сельского хозяйства;
1-4) привлекать для изучения дел и оказания методической помощи специалистов других отделов;
1-5) вырабатывать предложения по внесению изменений и дополнений в Реестр государственных услуг, оказываемых физическим лицам, в части государственных услуг, входящих в компетенцию Отдела;
1-6) осуществлять защиту прав и законных интересов Отдела.
2) обязанности:
2-1) в пределах своей компетенции подготавливать и представлять государственным органам информационно-аналитические материалы;
2-2) обеспечивать доступность и качество предоставляемой государственной услуги;
2-3) осуществлять свою деятельность в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

20. Функциялар:
1) жеке кәсіпкерлікті қолдау мен дамытудың мемлекеттік саясатын іске асыруды жүзеге асыру;
2) жеке кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту үшін жағдайлар жасау;
3) ауданда мемлекеттік бағдарламалардың жүзеге асырылуы мен орындалуына жауапты болу және қамтамасыз ету;
4) шағын кәсіпкерлікті қолдаудың өңірлік бағдарламаларын әзірлеу және іске асыру;
5) өңірде шағын кәсіпкерлікті және инновациялық қызметті қолдау инфрақұрылымының объектілерін құру мен дамытуды қамтамасыз ету;
6) жергілікті атқарушы органдардың жеке кәсіпкерлік субъектілерінің бірлестіктерімен және нарықтық инфрақұрылым объектілерімен өзара қарым-қатынастарын дамыту стратегиясын айқындау;
7) сараптама кеңестерінің қызметін ұйымдастыру;
8) жергілікті деңгейде Жеке кәсіпкерлікті және шаруа қожалықтарын мемлекеттік қолдауды қамтамасыз ету;
9) баға мониторингі жүйесін ұйымдастыру;
10) ауданның кәсіпкерлікті дамытудың жалпы стратегиясы шеңберінде кәсіпкерлердің қоғамдық бірлестіктерінің жұмысын өзара іс-қимыл жасау және үйлестіру;
11) тұтыну нарығының сыйымдылығын, баға және тауар конъюнктурасын талдауды, бағалауды және болжауды жүргізу, бөлшек сауда бағаларын ұстауға бағытталған іс-шараларды әзірлеуге және іске асыруға қатысу;
12) агроөнеркәсіптік кешенді дамыту саласындағы мемлекеттік техникалық инспекцияны жүзеге асыру;
13) тұқым шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру;
14) асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру;
15) Бөлім қызметкерлері қызметінің тиімділігіне бағалау жүргізу;
16) аудан әкімі, әкімдігі актілерінің жобаларын әзірлеу;
17) кәсіпкерлік және өнеркәсіпті мемлекеттік қолдауды жүзеге асыруға бағытталған шараларды әзірлеу және іске асыру;
18) өнеркәсіп және кәсіпкерлік салаларына инвестициялар тартуға жәрдемдесу, инвестициялық және инновациялық жобалар тізбесіне ұсыныстар қалыптастыру;
19) тиісті аумақта инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыруға және іске асыруға қатысу;
20) шағын кәсіпкерлік субъектілері үшін персонал мамандарын оқытуды, даярлауды, қайта даярлауды және олардың біліктілігін арттыруды ұйымдастыру;
21) агроөнеркәсіптік кешен субъектілеріне мемлекеттік агроөнеркәсіптік саясаттың негізгі бағыттары мен тетіктерін түсіндіру бойынша жұмыс жүргізу;
22) агроөнеркәсіптік кешен және ауылдық аумақтар саласында жедел ақпарат жинауды жүргізу;
23) әртүрлі меншік нысандары мен ауыл шаруашылығында шаруашылық жүргізу түрлерінің жұмыс істеуі жағдайында жедел және статистикалық есептілікті ұйымдастыру;

20. Функции:
1) осуществление реализации государственной политики поддержки и развития частного предпринимательства;
2) создание условий для развития частного предпринимательства и сельского хозяйства;
3) обеспечение и несение ответственности за реализацию и исполнение государственных программ в районе;
4) разработка и реализация региональных программ поддержки малого предпринимательства;
5) обеспечение создания и развития в регионе объектов инфраструктуры поддержки малого предпринимательства и инновационной деятельности;
6) определение стратегии развития взаимоотношений местных исполнительных органов с объединениями субъектов частного предпринимательства и объектами рыночной инфраструктуры;
7) организация деятельности экспертных советов;
8) обеспечение государственной поддержки на местном уровне частного предпринимательства и крестьянских хозяйств;
9) организация системы мониторинга цен;
10) взаимодействие и координирование работы общественных объединений предпринимателей в рамках общей стратегии развития предпринимательства района;
11) проведение анализа, оценки и прогнозирования емкости потребительского рынка, ценовой и товарной конъюнктуры, участие в разработке и реализации мероприятий, направленных на сдерживание розничных цен;
12) осуществление государственной технической инспекции в области развития агропромышленного комплекса;
13) реализация государственной политики в области семеноводства;
14) реализация государственной политики в области племенного животноводства;
15) проведение оценки эффективности деятельности сотрудников Отдела;
16) разработка проектов актов акима, акимата района;
17) выработка и реализация мер, направленных на осуществление государственной поддержки предпринимательстваи промышленности;
18) содействие в привлечении инвестиций в отрасли промышленности, предпринимательства, формирование предложений к перечню инвестиционных и инновационных проектов;
19) участие в формировании и реализации государственной политики в сфере государственной поддержки инновационной деятельности на соответствующей территории;
20) организация обучения, подготовки, переподготовки и повышения квалификации специалистов персонала для субъектов малого предпринимательства;
21) проведение работы по разъяснению субъектам агропромышленного комплекса основных направлений и механизмов государственной агропромышленной политики;
22) проведение сбора оперативной информации в области агропромышленного комплекса и сельских территорий;
23) организация оперативной и статистической отчетности в условиях функционирования различных форм собственности и видов хозяйствования в сельском хозяйстве;

24) ауыл шаруашылығы өндірісіне тракторларға, комбайндарға, автомобильдерге, жабдықтарға, ауыл шаруашылығы машиналарына, отынға және басқа да материалдық ресурстарға қажеттілік болжамын әзірлеу;
25) жергілікті мемлекеттік басқару мүддесінде Қазақстан Республикасының заңнамасымен жергілікті атқарушы органдарға жүктелетін өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру;
26) бөлімнің қажеттілігі үшін тауарларды, жұмыстарды және қызметтерді мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру және конкурстарды ұйымдастыру;
27) өз құзыреті шегінде әлеуметтік маңызы бар азық-түлік тауарларына рұқсат етілген шекті бөлшек сауда бағалары мөлшерінің сақталуына мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;
28) Әкімшілік құқық бұзушылық туралы хаттамалар жасау;
29) заңды және жеке тұлғалардың өтініштерін қарау;
30) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен анықталған мемлекеттік қызметтерді көрсету.
31) Аудан аумағында ветеринария саласындағы мәселелерді үйлестіру.
3-тарау. "Успен ауданының кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының мәртебесі, өкілеттігі
21. Бөлімнің басқаруды бірінші басшы жүзеге асырады, ол Бөлімге жүктелген міндеттердің орындалуына және оның өз өкілеттіктерін жүзеге асыруына дербес жауапты болады.
22. Бөлімнің бірінші басшысы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына және "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес қызметке тағайындалады және қызметтен босатылады".
23. Бөлімнің бірінші басшысының Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына және "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасары болады".
24. Бөлім бірінші басшысының өкілеттіктері:
1) аудан әкімдігінің бекітуіне бөлімнің Ережесін және оған өзгерістер мен толықтырулар енгізуді ұсынады;
2) заңдарды, Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерін, облыс және аудан әкімдігінің қаулыларын орындау жөніндегі жұмысты ұйымдастырады, жоғары тұрған органдарды олардың орындалу барысы туралы жүйелі түрде хабардар етеді;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Бөлім қызметкерлерін қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;
4) Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіпте Бөлім қызметкерлерін көтермелеуді, материалдық көмек көрсетуді, оларға тәртіптік жаза қолдануды жүзеге асырады;
5) бөлімнің барлық қызметкерлерінің барлығы орындауға міндетті өз құзыретіне жататын мәселелер бойынша бұйрықтар шығарады және нұсқаулар береді;

24) разработка прогнозов потребности в сельскохозяйственном производстве в тракторах, комбайнах, автомобилях, оборудовании, сельскохозяйственных машинах, топливе и других материальных ресурсах;
25) осуществление в интересах местного государственного управления иных полномочий, возлагаемых на местные исполнительные органы законодательством Республики Казахстан;
26) организовывать конкурсы и осуществлять государственные закупки товаров, работ и услуг для нужды отдела;
27) осуществление в пределах своей компетенции государственного контроля за соблюдением размера предельно допустимых розничных цен на социально значимые продовольственные товары;
28) составлять протокола об административных правонарушениях;
29) рассмотрение обращений юридических и физических лиц;
30) оказание государственных услуг, определенных действующим законодательством Республики Казахстан.
Глава 3. Статус, полномочия первого руководителя коммунального государственного учреждения "Отдел предпринимательства и сельского хозяйства Успенского района"
21. Руководство Отдела осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Отдел задач и осуществление им своих функций.
22. Первый руководитель Отдела назначается на должность и освобождается от должности в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан и Законом Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан".
23. Первый руководитель Отдела имеет заместителя, который назначается на должность и освобождается от должности в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан и Законом Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан".
24. Полномочия Первого руководителя Отдела:
1) предоставляет на утверждение акимата района Положение Отдела и внесений в него изменений и дополнений;
2) организует работу по выполнению Законов, актов Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, постановлений акимата области и района, систематически информирует вышестоящие органы о ходе их выполнения;
3) назначает на должности и освобождает от должностей работников Отдела в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
4) осуществляет в порядке, установленным законодательством Республики Казахстан, поощрение работников Отдела, оказание материальной помощи, наложение на них дисциплинарных взысканий;
5) издает приказы и дает указание по вопросам входящих в его компетенцию, обязательные для выполнения всеми работниками Отдела;

6) бөлім қызметкерлерінің лауазымдық нұсқаулықтарын әзірлейді және бекітеді;
7) барлық мемлекеттік органдарда, сотта және өзге де ұйымдарда меншік нысанына қарамастан Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес мүддесін қорғайды;
8) барлық мемлекеттік органдарда, сотта және өзге де ұйымдарда меншік нысанына қарамастан Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес, бөлімнің мүддесін қорғау құқығына сенім хат береді;
9) бөлім қызметкерлерін іссапарларға жібереді;
10) азаматтардың жеке қабылдауын жүзеге асырады;
11) бөлімнің перспективалық және ағымдағы жұмыс жоспарларын бекітеді;
12) сыбайлас жемқорлыққа қарсы әрекет етеді және оған дербес жауап береді;
13) өз құзыретінің шегінде қызметтік құжаттарға қол қояды;
14) бөлімнің жұмыс жоспарын бекітеді.
Бөлімнің бірінші басшысы болмаған кезеңде, оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға жүзеге асырады.
25. Бірінші басшы өз орынбасарының өкілеттіктерін Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына және "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес айқындайды".
26. Бөлімді Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына және "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын бөлім басшысы немесе бөлімнің лауазымды адамы басқарады".
27. Бөлім мен коммуналдық мүлікті басқару жөніндегі уәкілетті орган (ауданның жергілікті атқарушы органы) арасындағы өзара қарым-қатынастар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен реттеледі.
28. Бөлім мен тиісті саланың уәкілетті органы (ауданның жергілікті атқарушы органы) арасындағы өзара қарым-қатынастар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен реттеледі.
29. Бөлім әкімшілігінің еңбек ұжымымен өзара қарым-қатынасы Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңына және ұжымдық шартқа сәйкес айқындалады.
4-тарау. "Успен ауданының кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің мүлкі
30. Бөлімнің "Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасының Заңында көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болуы мүмкін. Бөлімнің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және бюджет заңнамасында және "Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасының Заңында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады".
Бөлімнің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.

6) разрабатывает и утверждает инструкции сотрудников Отдела;
7) представляет Отдел во всех государственных органах, суде и иных организациях независимо от форм собственности в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
8) выдает доверенности на право представления интересов Отдела во всех государственных органах, суде и иных организациях, независимо от форм собственности, в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
9) направляет сотрудников Отдела в командировки;
10) осуществляет личный прием граждан;
11) утверждает перспективные и текущие планы работы Отдела;
12) противодействует коррупции и несет за это персональную ответственность;
13) подписывает служебную документацию в пределах своей компетенции;
14) утверждает план работы Отдела.
Исполнение полномочий первого руководителя Отдела в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
25. Первый руководитель определяет полномочия своего заместителя в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан и Законом Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан".
26. Отдел возглавляется руководителем Отдела или должностным лицом Отдела, назначаемым на должность и освобождаемым от должности в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан и Законом Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан".
27. Взаимоотношения между Отделом и уполномоченным органом по управлению коммунальным имуществом (местным исполнительным органом района) регулируется действующим законодательством Республики Казахстан.
28. Взаимоотношения между Отделом и уполномоченным органом соответствующей отрасли (местным исполнительным органом района) регулируется действующим законодательством Республики Казахстан.
29. Взаимоотношения между администрацией Отдела с трудовым коллективом определяются в соответствии с Трудовым Кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан" и коллективным договором.
Глава 4. Имущество коммунального государственного учреждения "Отдел предпринимательства и сельского хозяйства Успенского района"
30. Отдел может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных Законом Республики Казахстан "О государственном имуществе".
Имущество Отдела формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных бюджетным законодательством и Законом Республики Казахстан "О государственном имуществе".

31. Бөлімге бекітілген мүлік аудандық коммуналдық меншікке жатады.
32. Егер бюджет заңнамасында және "Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасының Заңында өзгеше белгіленбесе, Бөлімнің өзіне бекітілген мүлікті және оған қаржыландыру жоспары бойынша берілген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті дербес иеліктен шығаруға немесе оған өзге де тәсілмен билік етуге құқығы жоқ".
5-тарау. "Успен ауданының кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату
33. Бөлімді қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
34. Бөлім жойылған (таратылған) кезде кредиторлардың талаптары қанағаттандырылғаннан кейін қалған мүлік аудандық коммуналдық меншікте қалады.

31. Имущество, закрепленное за Отделом, относится к районной коммунальной собственности.
32. Отдел не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено бюджетным законодательством и Законом Республики Казахстан "О государственном имуществе".
Глава 5. Реорганизация и упразднение коммунального государственного учреждения "Отдел предпринимательства и сельского хозяйства Успенского района"
33. Реорганизация и упразднение Отдела осуществляются в соответствии сгражданским законодательством Республики Казахстан.
34. При упразднении (ликвидации) Отдела имущество, оставшееся после удовлетворения требований кредиторов, остается в районной коммунальной собственности.