Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің Бірыңғай тауар номенклатурасына және Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифіне балық өсіруге арналған жабдыққа қатысты өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 8 шілдедегі № 73 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің Бірыңғай тауар номенклатурасына және Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифіне балық өсіруге арналған жабдыққа қатысты өзгерістер енгізу туралы
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың 42 және 45-баптарына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1.  Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің Бірыңғай тауар номенклатурасына және Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифіне (Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2012 жылғы 16 шілдедегі № 54 шешіміне қосымша) мынадай өзгерістер енгізілсін:
а) № 1 қосымшаға сәйкес Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің Бірыңғай тауар номенклатурасынан позициялар алып тасталсын;
б) № 2 қосымшаға сәйкес Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің Бірыңғай тауар номенклатурасына позициялар қосылсын;
в) ЕАЭО СЭҚ ТН 89-тобына 2-ші қосымша ескертпедегі ЕАЭО СЭҚ ТН "8905 90 100 0" коды ЕАЭО СЭҚ ТН "8905 80 100" кодымен ауыстырылсын;
г) № 3 қосымшаға сәйкес Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифінің кедендік әкелу баждарының мөлшерлемелері белгіленсін;
д) Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифіне ескертпелер мынадай мазмұндағы 41С ескертпемен толықтырылсын:
"41C) Кедендік құнның 0 (нөл) %-ы мөлшеріндегі кедендік әкелу бажы мөлшерлемесі Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 8 шілдедегі № 73 шешімі күшіне енген күннен бастап, қоса алғанда 31.08. 2017 ж. дейінгі аралықта қолданылады.".
4. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң, бірақ 2015 жылғы 2 қыркүйектен кейін күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
В. Христенко
Еуразиялық экономикалық
комиссияның 2015 жылғы
8 шілдедегі № 73 шешіміне
№ 1 ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің Бірыңғай
тауар номенклатурасынан алып тасталатын
позициялар
СЭҚ ТН коды
Позиция атауы
Қос. бірл.
өлш.
8905 90 100 0
– – теңіз
дана
8907 90 000 0
– өзгелері
дана
Еуразиялық экономикалық
комиссияның 2015 жылғы
8 шілдедегі № 73 шешіміне
№ 2 ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық
қызметінің Бірыңғай тауар номенклатурасына қосылатын
позициялар
СЭҚ ТН коды
Позиция атауы
Қос. бірл.
өлш.

О внесении изменений в единую Товарную номенклатуру внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза и Единый таможенный тариф Евразийского экономического союза в отношении оборудования для выращивания рыбы
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 8 июля 2015 года № 73. Утратило силу решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 17 августа 2021 года № 100.
Сноска. Решение утратило силу Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 17.08.2021 № 100 (порядок введения в действие см. п.2).
В соответствии со статьями 42 и 45 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в единую Товарную номенклатуру внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза и Единый таможенный тариф Евразийского экономического союза ( приложение к Решению Совета Евразийской экономической комиссии от 16 июля 2012 г. № 54) следующие изменения:
а) исключить из единой Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза позиции согласно приложению № 1;
б) включить в единую Товарную номенклатуру внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза позиции согласно приложению № 2;
в) в дополнительном примечании 2 к группе 89 ТН ВЭД ЕАЭС код "8905 90 100 0" ТН ВЭД ЕАЭС заменить кодом "8905 90 100" ТН ВЭД ЕАЭС;
г) установить ставки ввозных таможенных пошлин Единого таможенного тарифа Евразийского экономического союза согласно приложению № 3;
д) примечания к Единому таможенному тарифу Евразийского экономического союза дополнить примечанием 41С следующего содержания:
"41С) Ставка ввозной таможенной пошлины в размере 0 (ноль) % от таможенной стоимости применяется с даты вступления в силу Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 8 июля 2015 г. № 73 по 31.08.2017 включительно.".
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования, но не ранее 2 сентября 2015 г.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
В. Христенко
ПРИЛОЖЕНИЕ № 1
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 8 июля 2015 г. № 73
ПОЗИЦИИ,
исключаемые из единой Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза
Код
ТН ВЭД
Наименование позиции
Доп. ед. изм.
8905 90 100 0
- - морские
шт
8907 90 000 0
— прочие
шт
ПРИЛОЖЕНИЕ № 2
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 8 июля 2015 г. № 73
ПОЗИЦИИ,
включаеме в единую Товарную номенклатуру внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза
Код
ТН ВЭД
Наименование позиции
Доп. ед. изм.

8905 90 100
– – теңіз:
8905 90 100 1
– – – балықты жем шашып қоректендіруге арналған, өзгелерін айтпағанда,жем беріп тұратын жабдықпен және жемді сақтауға арналған, жүк сыйымдылығы 155 м3-тан кем емес бункерлермен жабдықталған жүзбелі құралдар
дана
8905 90 100 9
– – – өзгелері
дана
8907 90 000
– өзгелері:
8907 90 000 1
– – каркасының ішкі диаметрі 20 м немесе одан астам, бірақ 50 м аспайтын, балық сақтайтын су қоймасы бар дөңгелек кішілеу кемелер
дана
8907 90 000 9
– – өзгелері
дана
Еуразиялық экономикалық
комиссияның 2015 жылғы
8 шілдедегі № 73 шешіміне
№ 3 ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифінің кедендік әкелу баждарының МӨЛШЕРЛЕМЕЛЕРІ
СЭҚ ТН коды
Позиция атауы
Кедендік әкелу бажы мөлшерлемесі (кедендік құнның пайызымен не евромен, не АҚШ долларымен)

8905 90 100
– – морские:
8905 90 100 1
– – – плавучие средства, предназначенные для кормления рыбы, оснащенные помимо прочего оборудованием для подачи корма и бункерами грузовместимостью не менее 155 м3 для хранения корма
шт
8905 90 100 9
– – – прочие
шт
8907 90 000
– прочие:
8907 90 000 1
– – садки рыбоводные круглые внутренним диаметром каркаса 20 м или более, но не более 50 м
шт
8907 90 000 9
– – прочие
шт
ПРИЛОЖЕНИЕ № 3
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 8 июля 2015 г. № 73
СТАВКИ
ввозных таможенных пошлин Единого таможенного тарифа Евразийского экономического союза
Код
ТН ВЭД
Наименование позиции
Ставка ввозной таможенной пошлины (в процентах от таможенной стоимости либо в евро, либо в долларах США)

8905 90 100 1
– – – балықты жем шашып қоректендіруге арналған, өзгелерін айтпағанда, жем беріп тұратын жабдықпен және жемді сақтауға арналған, жүк сыйымдылығы 155 м3-тан кем емес бункерлермен жабдықталған жүзбелі құралдар
1041C)
8905 90 100 9
– – – өзгелері
10
8907 90 000 1
– – каркасының ішкі диаметрі 20 м немесе одан астам, бірақ 50 м аспайтын, балық сақтайтын су қоймасы бар дөңгелек кішілеу кемелер
1541C)
8907 90 000 9
– – өзгелері
15

8905 90 100 1
– – – плавучие средства, предназначенные для кормления рыбы, оснащенные помимо прочего оборудованием для подачи корма и бункерами грузовместимостью не менее 155 м3 для хранения корма
1041C)
8905 90 100 9
– – – прочие
10
8907 90 000 1
– – садки рыбоводные круглые внутренним диаметром каркаса 20 м или более,
но не более 50 м
1541C)
8907 90 000 9
– – прочие
15