Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің Бірыңғай тауар номенклатурасына Түсініктемелердің VI томына өзгерістер енгізу туралы
Жоғары Еуразиялық экономикалық Кеңестің 2018 жылғы 18 тамыздағы № 20 шешімі
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы 2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың 18 және 45-баптарына сәйкес Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерге осы Ұсыным ресми жарияланған күннен бастап:
Қосымшаға сәйкес Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің Бірыңғай тауар номенклатурасына Түсініктемелерді (Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2013 жылғы 12 наурыздағы № 4 ұсынымына қосымша) өзгерістерді ескере отырып қолдануға ұсыным жасайды.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
В. Христенко
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2015 жылғы 18 тамыздағы
№ 20 ұсынымына
ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің Бірыңғай тауар номенклатурасына Түсініктеменің VI томына енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. СЭҚ ТН ЕАЭО "0712 90 900 0" кіші позицияға түсініктемелерде 07-топтағы ЕАЭО СЭҚ ТН "1211 90 850 0" коды ЕАЭО СЭҚ ТН "1211 90 850 9" кодымен ауыстырылсын.
2. 12-топта:
а) ЕАЭО СЭҚ ТН "1207 99 960 0" кіші қосалқы позициясына түсініктеменің бірінші абзацындағы "оның алдындағы кіші қосалқы позицияға" деген сөздер "оның алдындағы қосалқы позиция мен кіші қосалқы позицияға" деген сөздермен ауыстырылсын;
ә) ЕАЭО СЭҚ ТН "1211 90 850 0" кіші қосалқы позициясына түсініктеме мынадай редакцияда жазылсын:
"1211 90 850 9 өзгелері
Олар аталған тауар позициясының оның алдындағы қосалқы позициясына немесе кіші қосалқы позициясына енгізілмейтін болса, аталған кіші қосалқы позицияға 1211 тауар позициясына түсініктемеде көрсетілген өсімдік, өсімдіктердің бөліктері, тұқымдар мен жемістер, сондай-ақ төмендегі:
1) қарасора өсімдігінің органикалық емес немесе органикалық (толықтыру ретінде жәй пайдаланылатын) заттармен араластырылған немесе араластырылмаған бөлігі;
2) "апельсин бұршағы" немесе шикі, жеуге келмейтін апельсинді білдіретін, гүлдегеннен кейін бірден дерлік түсіп қалатын және, атап айтқанда, одан эфир майын (петигренді эфир майын) алу үшін құрғақ күйінде жиналатын "оранжеттер";
3) кептірілген бақбақ жапырақтары (Taraxacum offficinale);
4) кептірілген қымыздық (Rumex acetоsa);
5) кептірілген настурция (TropaeoIum majus) бөліктері енгізіледі.
Аталған кіші қосалқы позицияға балдырлар (1212 тауар позициясы) немесе асқабақ тұқымы (1207 1209 тауар позициясы) енгізілмейді".
3. ЕАЭО СЭҚ ТН "842890 900 0" кіші қосалқы позициясына түсініктемедегі 84-топта ЕАЭО СЭҚ ТН "8426 49 009 0" коды ЕАЭО СЭҚ ТН "8426 49 009 9" кодымен ауыстырылсын.

О внесении изменений в том VI Пояснений к единой Товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза
Рекомендация Коллегии Евразийской экономической комиссии от 18 августа 2015 года № 20
Коллегия Евразийской экономической комиссии в соответствии со статьями 18 и 45 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года
рекомендует государствам – членам Евразийского экономического союза с даты официального опубликования настоящей Рекомендации:
Применять Пояснения к единой Товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза (приложение к Рекомендации Коллегии Евразийской экономической комиссии от 12 марта 2013 г. № 4) с учетом изменений согласно приложению.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии         В. Христенко
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Рекомендации Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 18 августа 2015 г. № 20
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в том VI Пояснений к единой Товарной номенклатуре
внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического
союза
1. В группе 07 в пояснениях к подсубпозиции «0712 90 900 0» ТН ВЭД ЕАЭС код «1211 90 850 0» ТН ВЭД ЕАЭС заменить кодом «1211 90 850 9» ТН ВЭД ЕАЭС.
2. В группе 12:
а) в абзаце первом пояснений к подсубпозиции «1207 99 960 0» ТН ВЭД ЕАЭС слова «предыдущую подсубпозицию» заменить словами  «предыдущие субпозиции и подсубпозиции»;
б) пояснения к подсубпозиции «1211 90 850 0» ТН ВЭД ЕАЭС изложить в следующей редакции:
«1211 90 850 9
Прочие
При условии, что они не включаются в предыдущие субпозиции или подсубпозиции данной товарной позиции, в данную подсубпозицию включаются растения, части растений, семена и плоды, указанные в пояснениях к товарной позиции 1211, одиннадцатый абзац, а также нижеследующее:
1) части растения конопли, смешанные или не смешанные с неорганическими или органическими веществами (используемыми просто в качестве наполнителей);
2) "апельсиновый горох" или "оранжетты", представляющие собой незрелые несъедобные апельсины, которые опадают почти сразу после цветения, и собираемые в сухом виде, в частности, для извлечения из них эфирного масла (петигреновое эфирное масло);
3) листья высушенного одуванчика (Taraxacum officinale);
4) сушеный щавель (Rumex acetosa);
5) сушеная настурция (Tropaeolum majus).
В данную подсубпозицию не включаются водоросли (товарная позиция 1212) или семена тыквы (товарная позиция 1207, 1209).».
3. В группе 84 в пояснениях к подсубпозиции «8428 90 900 0» ТН ВЭД ЕАЭС код «8426 49 009 0» ТН ВЭД ЕАЭС заменить кодом «8426 49 009 9» ТН ВЭД ЕАЭС.