2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың ХХІІ бөлімінде көзделген міндеттемелерді Ресей Федерациясының бұзу фактісін тану және анықталған бұзушылықты жою қажеттігі туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 12 сәуірдегі № 31 шешімі.
Беларусь Республикасы Сауда министрлігінің 2015 жылғы 20 шілдедегі № 14-04/917к өтінішін, Беларусь Республикасы Экономика министрлігінің 2016 жылғы 15 қаңтардағы № 19-02-03/332 хатын қарау нәтижелері бойынша және Сатып алуды реттеу тәртібі туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 25 қосымша) (бұдан әрі – Хаттама) 34-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Мыналар:
мұндай тауарларды өндіру, жұмыстарды орындау және қызметтер көрсету Ресей Федерациясының аумағында болмаған жағдайларды қоспағанда, елдің қорғаныс мұқтажы және мемлекеттің қауіпсіздігі үшін тауарларды, жұмыстарды (қызметтер көрсетуді) сатып алуды жүзеге асыру үшін шет мемлекеттерден шығарылатын тауарлардың, шетелдік тұлғалар орындайтын (көрсететін) жұмыстарды (қызметтердің) жіберілуіне Ресей Федерациясы Үкіметінің 2013 жылғы 24 желтоқсандағы № 1224 қаулысымен (Ресей Федерациясы Үкіметінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 1470 қаулысымен енгізілген өзгерістермен) белгіленген тыйым салу 2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың ХХІІ бөлімінің, Хаттаманың 30-тармағының (сатып алу саласында ұлттық режим ұсыну бөлігінде) және 31-тармағының (айрықша жағдайларда Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің ұлттық режимнен алып қоюларды 2 жылдан аспайтын мерзімге белгілеу мүмкіндігі бөлігінде) ережелерін бұзу фактісі ретінде;
Ресей Федерациясының анықталған бұзушылықтард жою қажеттігі танылсын.
2. Хаттаманың 31-тармағына сәйкес сатып алу саласында ұлттық режимнен алып қоюларды белгілеу туралы актіні қабылдау кезінде Хаттаманың 32-тармағын сақтау қажеттігіне Ресей Федерациясы назар аударсын.
3. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян

О признании факта нарушения Российской Федерацией обязательств, предусмотренных разделом XXII Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года, и необходимости устранения выявленного нарушения
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 12 апреля 2016 года № 31
Примечание РЦПИ!
Решение вступило в силу 14.05.2016 - сайт Евразийского экономического союза.
По результатам рассмотрения обращения Министерства торговли Республики Беларусь от 20 июля 2015 г. № 14-04/917к, письма Министерства экономики Республики Беларусь от 15 января 2016 г. № 19-02-03/332 и в соответствии с пунктом 34 Протокола о порядке регулирования закупок (приложение № 25 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) (далее – Протокол) Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Признать:
установленный постановлением Правительства Российской Федерации от 24 декабря 2013 г. № 1224 (с изменениями, внесенными постановлением Правительства Российской Федерации от 29 декабря 2015 г. № 1470) запрет на допуск товаров, происходящих из иностранных государств, работ (услуг), выполняемых (оказываемых) иностранными лицами, для целей осуществления закупок товаров, работ (услуг) для нужд обороны страны и безопасности государства, за исключением случаев, когда производство таких товаров, выполнение работ и оказание услуг на территории Российской Федерации отсутствуют, фактом нарушения положений раздела XXII Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года, пункта 30 (в части предоставления национального режима в сфере закупок) и пункта 31 (в части возможности установления в исключительных случаях государством – членом Евразийского экономического союза изъятий из национального режима на срок не более 2 лет) Протокола;
необходимость устранения Российской Федерацией выявленного нарушения.
2. Обратить внимание Российской Федерации на необходимость соблюдения пункта 32 Протокола при принятии акта об установлении изъятий из национального режима в сфере закупок в соответствии с пунктом 31 Протокола.
3. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии         Т. Саркисян