Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің экономикалық дамуының орнықтылығын анықтайтын макроэкономикалық көрсеткіштерді есептеу әдістемесіне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2017 жылғы 24 сәуірдегі № 39 шешімі
Келісілген макроэкономикалық саясатты жүргізу туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 14 қосымша) 4-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қосымшаға сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2013 жылғы 25 маусымдағы № 144 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің экономикалық дамуының орнықтылығын анықтайтын макроэкономикалық көрсеткіштерді есептеу әдістемесіне өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2017 жылғы 24 сәуірдегі
№ 39 шешіміне
ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің экономикалық дамуының
орнықтылығын анықтайтын макроэкономикалық көрсеткіштерді
есептеу әдістемесіне енгізілетін
ӨЗГЕРІСТЕР
1. 1-тармақтың екінші абзацында "(бұдан әрі – мүше мемлекеттер)" деген сөздер "(бұдан әрі тиісінше – көрсеткіштер, мүше мемлекеттер)" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. 2-тармақта:
а) бірінші абзацта "мүше мемлекеттердің экономикалық дамуының орнықтылығын анықтайтын макроэкономикалық көрсеткіштер" сөздері "көрсеткіштері" деген сөзбен ауыстырылсын;
б) екінші және үшінші абзацтар "(жалпы ішкі өнімнің пайызында)" деген сөздермен толықтырылсын.
3. 3-тармақта:
а) он екінші абзацта "ақша қоры" деген сөздер "кіші секторлар бюджетінің жиынтығы" деген сөздермен ауыстырылсы;
б) он жетінші абзацта "қамтитын" деген сөз "мемлекеттік басқару секторының кіші секторына жататын:" деген сөздермен ауыстырылсын;
в) он тоғызыншы абзацта "мүше мемлекеттердің экономикалық дамуының орнықтылығын анықтайтын макроэкономикалық көрсеткіштер" сөздері "көрсеткіштері" деген сөзбен ауыстырылсын";
г) жиырма төртінші абзацтан кейін мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Армения Республикасында – жоқ;";
д) жиырма алтыншы абзацтан кейін мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Қырғыз Республикасында – Зейнетақы қорын, Мемлекеттік зейнетақы жинақтаушы қорын, Қырғыз Республикасы Үкіметінің жанындағы Міндетті медициналық сақтандыру қорын және Еңбекшілерді сауықтыру қорын қамтитын Қырғыз Республикасының Әлеуметтік қоры;".
4. 4-тармақта:
а) сегізінші абзацта "тапшылықты (пайданы) анықтайтын макроэкономикалық көрсеткіш" деген сөздер "Тапшылық (пайда) көрсеткіші" сөздерімен ауыстырылсын, "өнімді," деген сөз "өнімді" деген сөзбен ауыстырылсын;
б) он үшінші абзацта "макроэкономикалық" деген сөз алып тасталсын.

О внесении изменений в Методику расчета макроэкономических показателей, определяющих устойчивость экономического развития государств – членов Евразийского экономического союза
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 24 апреля 2017 года № 39
В соответствии с пунктом 4 Протокола о проведении согласованной макроэкономической политики (приложение № 14 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Методику расчета макроэкономических показателей, определяющих устойчивость экономического развития государств – членов Евразийского экономического союза, утвержденную Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 25 июня 2013 г. № 144, изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической
комиссии
Т. Саркисян
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 24 апреля 2017 г. № 39
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в Методику расчета макроэкономических показателей, определяющих устойчивость экономического развития государств – членов Евразийского экономического союза
1. В абзаце втором пункта 1 слова "(далее – государства-члены)" заменить словами "(далее соответственно – показатели, государства-члены)".
2. В пункте 2:
а) в абзаце первом слова "макроэкономических показателей, определяющих устойчивость экономического развития государств-членов" заменить словом "показателей";
б) абзацы второй и третий дополнить словами "(в процентах к валовому внутреннему продукту)".
3. В пункте 3:
а) в абзаце двенадцатом слова "денежный фонд" заменить словами "совокупность бюджетов подсекторов";
б) в абзаце семнадцатом слова "включающие в себя" заменить словами "относящиеся к подсекторам сектора государственного управления:";
в) в абзаце девятнадцатом слова "макроэкономических показателей, определяющих устойчивость экономического развития этих государств," заменить словом "показателей";
г) после абзаца двадцать четвертого дополнить абзацем следующего содержания:
"в Республике Армения – отсутствует;";
д) после абзаца двадцать шестого дополнить абзацем следующего содержания:
"в Кыргызской Республике – Социальный фонд Кыргызской Республики, который включает в себя Пенсионный фонд, Государственный накопительный пенсионный фонд, Фонд обязательного медицинского страхования при Правительстве Кыргызской Республики и Фонд оздоровления трудящихся;".
4. В пункте 4:
а) в абзаце восьмом слова "Макроэкономический показатель, определяющий дефицит (профицит)" заменить словами "Показатель дефицита (профицита)", слово "продукту," заменить словом "продукту";
б) в абзаце тринадцатом слово "макроэкономический" исключить.

5. 5-тармақтың он екінші және он тоғызыншы абзацтарында "макроэкономикалық" деген сөз алып тасталсын.
6. 6-тармақтың бірінші абзацы алып тасталсын.

5. В абзацах двенадцатом и девятнадцатом пункта 5 слово "макроэкономический" исключить.
6. Абзац первый пункта 6 исключить.