Тауар декларациясында көрсетілген мәліметтерге өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу тәртібіне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2017 жылғы 11 мамырдағы № 46 шешімі
Кеден одағының Кеден кодексінің 191-бабының 2-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қосымшаға сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2013 жылғы 10 желтоқсандағы № 289 шешімімен бекітілген Тауар декларациясында көрсетілген мәліметтерге өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу тәртібіне өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2017 жылғы 11 мамырдағы
№ 46 шешіміне
ҚОСЫМША
Тауар декларациясында көрсетілген мәліметтерге өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу тәртібіне енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. 13-тармақ мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Егер өтініш мүше мемлекеттің заңнамасына сәйкес артық төленген және (немесе) артық өндіріп алынған кедендік, өзге де төлемдерді кері қайтару (есепке алу) үшін қажетті мәліметтерді қамтыған жағдайда, егер мүше мемлекеттің заңнамасына сәйкес артық төленген және (немесе) артық өндіріп алынған кедендік, өзге де төлемдер төлеушінің өтініші бойынша жүргізілетін болса, ол кері қайтару (есепке алу) өтініші ретінде қаралады.".
2. 16-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"16. Тауарлар айналымға шығарылғаннан кейін не осы Тәртіптің 12-тармағының үшінші абзацында көзделген құжаттар кеден органына тапсырылған кезде кеден органы оларды тапсырылған күнін көрсете отырып, соның ішінде кеден органының ақпараттық жүйелерін пайдалана отырып тіркейді.
Кеден органының өтінішті қарауы мүше мемлекеттің заңнамасына сәйкес осы мүше мемлекеттің заңнамасында белгіленген кеден органында өтінішті тіркеу күнінен бастап күнтізбелік 30 күннен аспайтын мерзімде жүргізіледі.
Кеден органының осы Тәртіптің 12-тармағының үшінші абзацында көрсетілген құжаттарды қарауы, егер мүше мемлекеттің заңнамасымен аз ұзақ мерзім көзделмеген болса, осындай құжаттар тіркелген күннен кейін 3 жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.
Егер өтінішті қарау үшін тауардың шығарылған жері туралы сертификатта қамтылған мәліметтердің сенімділігін, сондай-ақ тауардық шығарылған жері туралы сертификаттың түпнұсқалығын тексеру және (немесе) 2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы Шартта көзделген тауардың шығарылған елін айқындау қағидаларына сәйкес қосымша құжаттар және (немесе) мәліметтер алу мақсатында тауардың шығарылған жері туралы сертификатты беруге және (немесе) тексеруге уәкілетті органға (ұйымға) сұрау салуды жіберу қажет болған жағдайда осы Тәртіппен көзделген мерзімнің өтуі сұрау салу жіберілген күнген бастап кеден органының оған жауап алған күніне дейін, ал егер осы тауарлардың шығарылған елін айқындау қағидаларымен белгіленген мерзімде жауап алынбаған болса – осы мерзім аяқталған күнге дейін (қоса алғанда) тоқтатылады.
Кеден органы тауардың шығарылған жері туралы сертификатты беруге және (немесе) тексеруге уәкілетті органға (ұйымға) сұрау салуды жөнелтумен бірге мезгілде осындай сұрау салуды жөнелту себептерін көрсете отырып өтінішті қарау мерзімінің тоқтатылғаны туралы декларантқа хабарлайды.".

О внесении изменений в Порядок внесения изменений и (или) дополнений в сведения, указанные в декларации на товары
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 11 мая 2017 года № 46
В соответствии с пунктом 2 статьи 191 Таможенного кодекса Таможенного союза Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Порядок внесения изменений и (или) дополнений в сведения, указанные в декларации на товары, утвержденный Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 10 декабря 2013 г. № 289, изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической
комиссии
Т. Саркисян
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 11 мая 2017 г. № 46
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в Порядок внесения изменений и (или) дополнений в сведения, указанные в декларации на товары
1. Пункт 13 дополнить абзацем следующего содержания:
"В случае если обращение содержит сведения, необходимые в соответствии с законодательством государства-члена для возврата (зачета) излишне уплаченных и (или) излишне взысканных таможенных, иных платежей, оно рассматривается в качестве заявления на возврат (зачет), если в соответствии с законодательством государства-члена возврат (зачет) излишне уплаченных и (или) излишне взысканных таможенных, иных платежей производится по заявлению плательщика.".
2. Пункт 16 изложить в следующей редакции:
"16. При подаче в таможенный орган после выпуска товаров обращения либо предусмотренных абзацем третьим пункта 12 настоящего Порядка документов таможенный орган регистрирует их с указанием даты подачи, в том числе с использованием информационных систем таможенного органа.
Рассмотрение таможенным органом обращения производится в соответствии с законодательством государства-члена в установленный законодательством этого государства-члена срок, который не может превышать 30 календарных дней со дня регистрации обращения в таможенном органе.
Рассмотрение таможенным органом документов, указанных в абзаце третьем пункта 12 настоящего Порядка, производится не позднее 3 рабочих дней, следующих за днем регистрации таких документов, если законодательством государства-члена не установлен менее продолжительный срок.
В случае если для рассмотрения обращения необходимо направление запроса в орган (организацию), уполномоченный на выдачу и (или) проверку сертификата о происхождении товара, в целях проведения проверки достоверности сведений, содержащихся в сертификате о происхождении товара, а также подлинности сертификата о происхождении товара и (или) получения дополнительных документов и (или) сведений в соответствии с правилами определения происхождения товаров, которые предусмотрены Договором о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года, течение срока, предусмотренного настоящим Порядком, приостанавливается со дня направления запроса по день получения таможенным органом ответа на него, а если в срок, установленный этими правилами определения происхождения товаров, ответ не получен, – по день истечения такого срока (включительно).
Таможенный орган одновременно с направлением запроса в орган (организацию), уполномоченный на выдачу и (или) проверку сертификата о происхождении товара, информирует декларанта о приостановлении срока рассмотрения обращения с указанием причин направления такого запроса.".

3. 19-тармақта бірінші сөйлем мынадай редакцияда жазылсын:
"19. Өзге де жағдайларда кеден органы ТД-да көрсетілген мәліметтерге өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу туралы шешім қабылдайды. ТД-да көрсетілген мәліметтерге өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу туралы шешім қабылдауды осы Тәртіптің 16-тармағының екінші – төртінші абзацтарына сәйкес белгіленген мерзімдер шегінде лауазымды тұлға жүзеге асырады.".

3. В пункте 19 первое предложение изложить в следующей редакции:
"19. В иных случаях таможенный орган принимает решение о внесении изменений и (или) дополнений в сведения, указанные в ДТ. Принятие решения о внесении изменений и (или) дополнений в сведения, указанные в ДТ, осуществляется должностным лицом в переделах сроков, установленных в соответствии с абзацами вторым – четвертым пункта 16 настоящего Порядка.".