Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2013 жылғы 9 сәуірдегі № 65 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2017 жылғы 13 желтоқсандағы № 169 шешімі
Үшінші елдерге қатысты арнайы қорғау, демпингке қарсы және өтемақы шараларын қолдану туралы (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 8 қосымша) хаттаманың 120-тармағына сәйкес және Еуразиялық экономикалық комиссияның Ішкі нарықты қорғау департаментінің баяндамасы негізінде Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2013 жылғы 9 сәуірдегі "Қытай Халық Республикасында шығарылатын және Кеден одағының кедендік аумағына әкелінетін тоттанбайтын болаттан жасалған, суықтан майыспайтын жіксіз құбырларға қатысты демпингке қарсы бажды енгізу арқылы демпинге қарсы шаралар қолдану туралы" № 65 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
а) атауындағы "Қытай Халық Республикасында" деген сөздер "және Малайзияда" деген сөздермен толықтырылсын;
б) 1 және 2-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қытай Халық Республикасында және Малайзияда шығарылатын Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінетін ЕАЭО СЭҚ ТН 7304 41 000 5 және 7304 41 000 8 кодтарымен сыныпталатын тоттанбайтын болаттан жасалған, суықтан майыспайтын жіксіз құбырларға қатысты қосымшаға сәйкес мөлшерде демпингке қарсы бажды енгізу арқылы демпинге қарсы шара қолданылсын, осы демпинге қарсы шараның қолданылу мерзімі 5 жыл болып белгіленсін.
2. Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден ісі саласындағы уәкілетті мемлекеттік органдары осы Шешіммен көзделген демпингке қарсы баждың алынуын қамтамасыз етсін.".
3. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян

О внесении изменений в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 апреля 2013 г. № 65
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 13 декабря 2017 года № 169
В соответствии с пунктом 120 Протокола о применении специальных защитных, антидемпинговых и компенсационных мер по отношению к третьим странам (приложение № 8 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и на основании доклада Департамента защиты внутреннего рынка Евразийской экономической комиссии Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 апреля 2013 г. № 65 "О применении антидемпинговой меры посредством введения антидемпинговой пошлины в отношении холоднодеформированных бесшовных труб из нержавеющей стали, происходящих из Китайской Народной Республики и ввозимых на единую таможенную территорию Таможенного союза" следующие изменения:
а) наименование после слов "Китайской Народной Республики" дополнить словами "и Малайзии";
б) пункты 1 и 2 изложить в следующей редакции:
"1. Применить антидемпинговую меру посредством введения антидемпинговой пошлины в размерах согласно приложению в отношении ввозимых на таможенную территорию Евразийского экономического союза холоднодеформированных бесшовных труб из нержавеющей стали, происходящих из Китайской Народной Республики и Малайзии, классифицируемых кодами 7304 41 000 5 и 7304 41 000 8 ТН ВЭД ЕАЭС, установив срок действия данной антидемпинговой меры 5 лет.
2. Государственным органам государств – членов Евразийского экономического союза, уполномоченным в сфере таможенного дела, обеспечить взимание антидемпинговой пошлины, предусмотренной настоящим Решением.".
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Т. Саркисян