Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2016 жылғы 18 қазандағы № 32 өкіміне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық Экономикалық Кеңес комиссиясының 2017 жылғы 17 мамырдағы № 12 Өкімі
Еуразиялық үкіметаралық кеңестің 2016 жылғы 13 сәуірдегі "Еуразиялық технологиялық платформаларды қалыптастыру мен олардың жұмыс істеуі туралы ережені бекіту туралы" № 2 шешімінің 3-тармағын іске асыру мақсатында:
1. Қосымшаға сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2016 жылғы 18 қазандағы № 32 өкіміне өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Өкім Еуразиялық экономикалық одақтың ресми сайтында жарияланған күнінен бастап күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің мүшелері:
Армения Республикасынан
В. Габриелян
Беларусь Республикасынан
В. Матюшевский
Қазақстан Республикасынан
А. Мамин
Қырғыз Республикасынан
О. Панкратов
Ресей Федерациясынан
И. Шувалов
Еуразиялық экономикалық
комиссия Кеңесінің 2017 жылғы
17 мамырдағы № 12 өкіміне
ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2016 жылғы 18 қазандағы № 32 өкіміне енгізілетін өзгерістер
1. 2-тармақтағы "12" деген цифр "13" деген цифрмен ауыстырылсын.
2. Көрсетілген өкімге № 1 қосымшада:
а) бірінші баған мынадай мазмұндағы 9-позициямен толықтырылсын:
"9. Металлургия технологиялары және жаңа материалдар";
б) екінші баған мынадай мазмұндағы 12-позициямен толықтырылсын:
"12. Металлургия технологиялары және жаңа материалдар".
3. Мынадай мазмұндағы № 13 қосымшамен толықтырылсын:
"Еуразиялық экономикалық
комиссия Кеңесінің 2016 жылғы
18 қазандағы № 13 өкіміне
ҚОСЫМША
"Металлургия технологиялары және жаңа материалдар" еуразиялық технологиялық платформасының ПАСПОРТЫ
1. Құрылтайшылар:
"Минералдық шикізатты кешенді қайта өңдеу жөніндегі ұлттық орталық" республикалық мемлекеттік кәсіпорны (Алматы қаласы, Қазақстан Республикасы);
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің "Әл-Фараби атындағы Қазақ ұлттық университеті" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының "Ашық типтегі Ұлттық нанотехнологиялық зертхана" шаруашылық жүргізу құқығындағы еншілес мемлекеттік кәсіпорны (Алматы қаласы, Қазақстан Республикасы);
Армения Республикасы Ұлттық ғылым академиясының Физика зерттеулері институты (Аштарак қаласы, Армения Республикасы);
"Беларуссия Ұлттық ғылым академиясының материалтану жөніндегі ғылыми-практикалық орталығы" мемлекеттік ғылыми-өндірістік бірлестігі (Минск қаласы, Беларусь Республикасы);
"Беларуссия Ұлттық ғылым академиясының Физика-техникалық институты" мемлекеттік ғылыми мекемесі (Минск қаласы, Беларусь Республикасы);
"Беларуссия Ұлттық ғылым академиясының Біріккен машина жасау институты" мемлекеттік ғылыми мекемесі (Минск қаласы, Беларусь Республикасы);
Ұнтақ металлургия мемлекеттік ғылыми-өндірістік бірлестігі (Минск қаласы, Беларусь Республикасы);
Ресей ғылым академиясының Жер қойнауын кешенді игеру проблемалары институты (Мәскеу қаласы, Ресей Федерациясы).

О внесении изменений в распоряжение Совета Евразийской экономической комиссии от 18 октября 2016 г. № 32
Распоряжение Совета Евразийской экономической комиссии от 17 мая 2017 года № 12
В целях реализации пункта 3 Решения Евразийского межправительственного совета от 13 апреля 2016 г. № 2 "Об утверждении Положения о формировании и функционировании евразийских технологических платформ":
1. Внести в распоряжение Совета Евразийской экономической комиссии от 18 октября 2016 г. № 32 изменения согласно приложению.
2. Настоящее распоряжение вступает в силу c даты его опубликования на официальном сайте Евразийского экономического союза.
Члены Совета Евразийской экономической комиссии:
От Республики Армения
От Республики Беларусь
От Республики Казахстан
От Кыргызской Республики
От Российской Федерации
В. Габриелян
В. Матюшевский
А. Мамин
О. Панкратов
И. Шувалов
ПРИЛОЖЕНИЕ
к распоряжению Совета
Евразийской экономической комиссии
от 17 мая 2017 г. № 12
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в распоряжение Совета Евразийской экономической комиссии от 18 октября 2016 г. № 32
1. В пункте 2 цифру "12" заменить цифрой "13".
2. В приложении № 1 к указанному распоряжению:
а) в графе первой дополнить позицией 9 следующего содержания:
"9. Технологии металлургии и новые материалы";
б) в графе второй дополнить позицией 12 следующего содержания:
"12. Технологии металлургии и новые материалы".
3. Дополнить приложением № 13 следующего содержания:
"ПРИЛОЖЕНИЕ
к распоряжению Совета
Евразийской экономической комиссии
от 18 октября 2016 г. № 13
ПАСПОРТ
евразийской технологической платформы "Технологии металлургии и новые материалы"
1. Учредители:
Республиканское государственное предприятие "Национальный центр по комплексной переработке минерального сырья" (г. Алматы, Республика Казахстан);
дочернее государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальная нанотехнологическая лаборатория открытого типа" Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Казахский национальный университет имени аль-Фараби" Министерства образования и науки Республики Казахстан (г. Алматы, Республика Казахстан);
Институт физических исследований Национальной академии наук Республики Армения (г. Аштарак, Республика Армения);
государственное научно-производственное объединение "Научно-практический центр Национальной академии наук Беларуси по материаловедению" (г. Минск, Республика Беларусь);
государственное научное учреждение "Физико-технический институт Национальной академии наук Беларуси" (г. Минск, Республика Беларусь);
государственное научное учреждение "Объединенный институт машиностроения Национальной академии наук Беларуси" (г. Минск, Республика Беларусь);
Государственное научно-производственное объединение порошковой металлургии (г. Минск, Республика Беларусь);
Институт проблем комплексного освоения недр Российской академии наук (г. Москва, Российская Федерация).

2. Мақсаттары:
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің (бұдан әрі – мүше мемлекеттер) металлургиялық технологиялар және жаңа материалдар алу саласындағы өнеркәсіптік және ғылыми-техникалық әлеуетін пайдаланудағы өзара іс-қимылының тиімділігін арттыру;
инновациялық технологиялар мен бәсекеге қабілетті өнім жасау және оны мүше мемлекеттердің нарықтарында және әлемдік нарықта ілгерілету;
металлургия технологияларын және жаңа материалдарды тиімді пайдалану негізінде өнеркәсіптік және ғылыми-техникалық әлеуетті арттыру, мүше мемлекеттердің инновациялық дамуын жеделдету;
мемлекеттің, бизнестің, ғылымның, қоғамдық ұйымдардың күш-жігері мен ресурстарын металлургияның перспективалық технологиялары мен жаңа материалдар, солардың негізінде жоғары технологиялы және бәсекеге қабілетті өнімдер жасап, қызметтер көрсетуге және енгізуге шоғырландыру және үйлестіру;
жоғары технологиялы өнімнің әлемдік нарыққа шығуына жәрдемдесу мақсатында мүше мемлекеттердің технологиялық, ұйымдастыру және басқару ресурстарын біріктіру, мүше мемлекеттердің жаһандық бәсекеге қабілеттілігін арттыру;
тұтыну нарығын қалыптастыру, мүше мемлекеттердің перспективалық металлургиялық технологиялар жасау мен енгізу және жаңа материалдар алу саласындағы халықаралық және салааралық кооперациясы мен коммерциялық байланыстарын дамыту.
3. Міндеттері:
бәсекеге қабілетті өнім жасау;
мүше мемлекеттер экономикаларының нақты секторының жаңа технологияларға деген қажеттілігін анықтау;
стандарттарды, техникалық шарттарды және жаңа материалдарға қойылатын техникалық талаптарды қалыптастыру негізінде стандарттардың бірыңғай саясатын әзірлеу;
инновациялық әзірленімдерді қолдау үшін мүше мемлекеттер компанияларының қатысуымен бірлескен кәсіпорындар құру;
мүше мемлекеттердің ғылыми-техникалық және инновациялық ынтымақтастығы нәтижелеріне мониторинг жүргізу.
4. Қызметінің негізгі бағыттары:
минералдық шикізатты қайта өңдеудің жиынтықтылығын арттыру;
рудалы және (немесе) техногендік кен орындарының баланстан тыс, қиын байытылатын минералдық шикізаты мен металлургия өндірістерінің қалдықтарын қайта өңдеу технологиялары;
ферроқорытпалар алу технологиялары;
жаңа материалдар алу технологиялары.".

2. Цели:
повышение эффективности взаимодействия государств – членов Евразийского экономического союза (далее – государства-члены) в использовании промышленного и научно-технического потенциала в сферах металлургических технологий и получения новых материалов;
создание и продвижение на рынках государств-членов и мировом рынке инновационных технологий и конкурентоспособной продукции;
повышение промышленного и научно-технического потенциала, ускорение инновационного развития государств-членов на основе эффективного использования технологий металлургии и новых материалов;
консолидация и координация усилий и ресурсов государства, бизнеса, науки, общественных организаций в создании и внедрении перспективных технологий металлургии и новых материалов, высокотехнологичных и конкурентоспособных продуктов и услуг на их основе;
объединение технологических, организационных и управленческих ресурсов государств-членов с целью содействия выходу высокотехнологичной продукции на мировой рынок, повышение глобальной конкурентоспособности государств-членов;
формирование потребительского рынка, развитие международной и межотраслевой кооперации и коммерческих связей государств-членов в сферах создания и внедрения перспективных металлургических технологий и получения новых материалов.
3. Задачи:
создание конкурентоспособной продукции;
определение потребности реального сектора экономик государств-членов в новых технологиях;
разработка единой политики стандартов на основе формирования стандартов, технических условий и технических требований к новым материалам;
создание совместных предприятий с участием компаний государств-членов для поддержки инновационных разработок;
ведение мониторинга результатов научно-технического и инновационного сотрудничества государств-членов.
4. Основные направления деятельности:
повышение комплексности переработки минерального сырья;
технологии переработки забалансового, труднообогатимого минерального сырья рудных и (или) техногенных месторождений и отходов металлургических производств;
технологии получения ферросплавов;
технологии получения новых материалов.".