Қытай Халық Республикасында шығарылатын және Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінетін полимер жабыны бар металл прокатына қатысты демпингке қарсы шаралардың қолданылуын ұзарту және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2017 жылғы 11 мамырдағы № 45 шешімінің күші жойылды деп тану туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 23 қаңтардағы № 14 шешімі
Үшінші елдерге қатысты арнайы қорғау, демпингке қарсы және өтемақы шараларын қолдану туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 8 қосымша) 109-тармағына сәйкес және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2012 жылғы 24 мамырдағы № 49 шешімімен белгіленген демпингке қарсы шаралардың қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты жүргізілген қайта тергеп-тексеру нәтижелері бойынша дайындалған Ішкі нарықты қорғау департаментінің баяндамасы негізінде Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2012 жылғы 24 мамырдағы № 49 шешімімен белгіленген Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінетін Қытай Халық Республикасында шығарылатын полимер жабыны бар металл прокатына қатысты демпингке қарсы шаралардың қолданылуы қоса алғанда 2023 жылғы 22 қаңтарға дейін ұзартылсын.
2. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Кеден одағында полимер жабыны бар металл прокатын өндірушілердің экономикалық мүдделерін қорғау бойынша іс-шаралар туралы" 2012 жылғы 24 мамырдағы № 49 шешіміне қосымшаға мынадай өзгерістер енгізілсін:
"(ҚХР, Ляонин провинциясы, Аншань қаласы, Кяньшань ауданы, 1 Кяньшань Роуд Уест)" деген сөздер "(Angang Production Area, Tiexi District, Anshan City, Liaoning Province, China)" деген сөздермен ауыстырылсын;
"(ҚХР, Ляонин провинциясы, Дальян қаласы, Женпенг Индастриал Сити 1-4-5)" деген сөздер "(Zhenpeng Industrial City 1-4-5, Dalian ETDZ, Liaoning Province, China)" деген сөздермен ауыстырылсын;
"(ҚХР, Гуан провинциясы, Шандонг қаласы, Женксинг Ист Роуд 389)" деген сөздер "(No. 389, Zhenxing East Road, Guan County, Shandong, China)" деген сөздермен ауыстырылсын.
3. Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден ісі саласындағы уәкілетті мемлекеттік органдары:
демпингке қарсы баждарды Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2012 жылғы 24 мамырдағы № 49 шешімінде көзделген мөлшерде өндіріп алуды қамтамасыз етсін;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2017 жылғы 11 мамырдағы № 45 шешіміне сәйкес алдын ала демпингке қарсы баждарды өндіріп алу үшін белгіленген тәртіпте төленген (өндіріп алған) демпингке қарсы баждардың сомасын демпингке қарсы баждарға есепке алуды және олар төленген (өндіріп алған) Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің уәкілетті органының бірыңғай шотына есептеуді жүзеге асыруды қамтамасыз етсін.

О продлении действия антидемпинговой меры в отношении металлопроката с полимерным покрытием, происходящего из Китайской Народной Республики и ввозимого на таможенную территорию Евразийского экономического союза, и признании утратившим силу Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 11 мая 2017 г. № 45
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 23 января 2018 года № 14
В соответствии с пунктом 109 Протокола о применении специальных защитных, антидемпинговых и компенсационных мер по отношению к третьим странам (приложение № 8 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и на основании доклада Департамента защиты внутреннего рынка, подготовленного по результатам повторного расследования, проведенного в связи с истечением срока действия антидемпинговой меры, установленной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 24 мая 2012 г. № 49, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Продлить по 22 января 2023 г. включительно действие антидемпинговой меры, установленной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 24 мая 2012 г. № 49 в отношении ввозимого на таможенную территорию Евразийского экономического союза металлопроката с полимерным покрытием, происходящего из Китайской Народной Республики.
2. Внести в Приложение к Решению Коллегии Евразийской экономической комиссии от 24 мая 2012 г. № 49 "О мерах по защите экономических интересов производителей металлопроката с полимерным покрытием в Таможенном союзе" следующие изменения:
слова "(КНР, провинция Ляонин, г. Аншань, район Кяньшань, 1 Кяньшань Роуд Уест)" заменить словами "(Angang Production Area, Tiexi District, Anshan City, Liaoning Province, China)";
слова "(КНР, провинция Ляонин, г. Дальян, Женпенг Индастриал Сити 1-4-5)" заменить словами "(Zhenpeng Industrial City 1-4-5, Dalian ETDZ, Liaoning Province, China)";
слова "(КНР, провинция Гуан, г. Шандонг, Женксинг Ист Роуд 389)" заменить словами "(No. 389, Zhenxing East Road, Guan County, Shandong, China)".
3. Государственным органам государств – членов Евразийского экономического союза, уполномоченным в сфере таможенного дела:
обеспечить взимание антидемпинговых пошлин в размере, предусмотренном Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 24 мая 2012 г. № 49;
обеспечить осуществление зачета сумм антидемпинговых пошлин, уплаченных (взысканных) в соответствии с Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 11 мая 2017 г. № 45 в порядке, установленном для взимания предварительных антидемпинговых пошлин, в антидемпинговые пошлины и зачисление на единый счет уполномоченного органа того государства – члена Евразийского экономического союза, в котором они были уплачены (взысканы).

4. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Қытай Халық Республикасында шығарылатын және Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінетін полимер жабыны бар металл прокатына қатысты демпингке қарсы шаралардың қолданылуын ұзарту туралы" 2017 жылғы 11 мамырдағы № 45 шешіміне күші жойылды деп танылсын.
5.Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян

4. Признать утратившим силу Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 11 мая 2017 г. № 45 "О продлении действия антидемпинговой меры в отношении металлопроката с полимерным покрытием, происходящего из Китайской Народной Республики и ввозимого на таможенную территорию Евразийского экономического союза".
5. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Т. Саркисян