Еуразиялық экономикалық одақтың ішкі нарығының жұмыс істеуі шеңберінде Ресей Федерациясының міндеттемелерді орындауы туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 19 наурыздағы № 31 шешімі
Еуразиялық экономикалық комиссия туралы ереженің (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 1 қосымша) 43-тармағының 4-тармақшасына сәйкес, Кеден одағы Комиссиясының 2011 жылғы 28 қаңтардағы № 526 шешімімен бекітілген Кеден одағы шеңберінде міндетті талаптар белгіленетін өнімдердің бірыңғай тізбесіне енгізілмеген өнімге қатысты Еуразиялық экономикалық одақтың ішкі нарығының жұмыс істеуі шеңберінде Ресей Федерациясының өз заңнамасында міндетті талаптарды белгілеу бөлігінде міндеттемелерді орындауы мониторингінің нәтижелері туралы ақпаратты назарға ала отырып, Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Ресей Федерациясы Үкіметінің "Міндетті сертификаттауға жататын өнімнің бірыңғай тізбесін және сәйкестігін растау сәйкестік туралы декларацияны қабылдау нысанында жүзеге асырылатын өнімнің бірыңғай тізбесін бекіту туралы" 2009 жылғы 1 желтоқсандағы № 982 қаулысын іске асыру кезінде 2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың 52-бабының 1-тармағын:
спорт ойындарына арналған мүкәммалдың;
сейфтердің, соның ішінде депозиттік және жеке сейфтердің;
жабылатын құрылғылардың, соның ішінде сейфтік құлыптар мен қорғаныш конструкцияларына арналған құлыптардың;
күннен қорғайтын көзілдіріктердің сәйкестігін міндетті түрде растау жөніндегі талаптар бөлігінде орындау қажеттігі туралы Ресей Федерациясы хабардар етілсін.
2. Осы Шешім күшіне енген күнінен бастап күнтізбелік 10 күн ішінде Ресей Федерациясының Үкіметінен қабылданған шаралар туралы Еуразиялық экономикалық комиссияны хабардар ету сұралсын.
3. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян

О выполнении Российской Федерацией обязательств в рамках функционирования внутреннего рынка Евразийского экономического союза
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 марта 2019 года № 31
Приняв к сведению информацию о результатах мониторинга выполнения Российской Федерацией обязательств в рамках функционирования внутреннего рынка Евразийского экономического союза в части установления в своем законодательстве обязательных требований в отношении продукции, не включенной в Единый перечень продукции, в отношении которой устанавливаются обязательные требования в рамках Таможенного союза, утвержденный Решением Комиссии Таможенного союза от 28 января 2011 г. № 526, в соответствии с подпунктом 4 пункта 43 Положения о Евразийской экономической комиссии (приложение № 1 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Уведомить Российскую Федерацию о необходимости исполнения пункта 1 статьи 52 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года при реализации постановления Правительства Российской Федерации от 1 декабря 2009 г. № 982 "Об утверждении единого перечня продукции, подлежащей обязательной сертификации, и единого перечня продукции, подтверждение соответствия которой осуществляется в форме принятия декларации о соответствии" в части требований по обязательному подтверждению соответствия:
инвентаря для спортивных игр;
сейфов, в том числе сейфов депозитных и индивидуальных;
запирающих устройств, в том числе замков сейфовых и замков для защитных конструкций;
очков солнцезащитных.
2. Просить Правительство Российской Федерации в течение 10 календарных дней с даты вступления настоящего Решения в силу проинформировать Евразийскую экономическую комиссию о принятых мерах.
3. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Т. Саркисян