Ветеринариялық бақылауға (қадағалауға) жататын тауарларға қатысты тұлғалар жүзеге асыратын қызмет түрлерінің анықтамалығы туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 14 қазандағы № 182 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық өзара іс-қимыл туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 3 қосымша) 4 және 7-тармақтарына сәйкес және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 17 қарашадағы № 155 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың нормативтік-анықтамалық ақпаратының бірыңғай жүйесі туралы ережені басшылыққа ала отырып, Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қоса беріліп отырған ветеринариялық бақылауға (қадағалауға) жататын тауарларға қатысты тұлғалар жүзеге асыратын қызмет түрлерінің анықтамалығы (бұдан әрі – анықтамалық) бекітілсін.
2. Анықтамалық Еуразиялық экономикалық одақтың нормативтік-анықтамалық ақпаратының бірыңғай жүйесі ресурстарының құрамына енгізілсін.
3. Мынадай:
анықтама осы Шешім күшіне енген күннен бастап қолданылады;
анықтамалықтың кодтық белгіленімдерін пайдалану Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде ветеринарлық-санитариялық шараларды қолдану саласындағы жалпы процестерді іске асыру кезінде міндетті болып табылады деп белгіленсін.

О справочнике видов деятельности, осуществляемой лицами в отношении товаров, подлежащих ветеринарному контролю (надзору)
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 октября 2019 года № 182
В соответствии c пунктами 4 и 7 Протокола об информационно-коммуникационных технологиях и информационном взаимодействии в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 3 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и руководствуясь Положением о единой системе нормативно-справочной информации Евразийского экономического союза, утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 17 ноября 2015 г. № 155, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Утвердить прилагаемый справочник видов деятельности, осуществляемой лицами в отношении товаров, подлежащих ветеринарному контролю (надзору) (далее – справочник).
2. Включить справочник в состав ресурсов единой системы нормативно-справочной информации Евразийского экономического союза.
3. Установить, что:
справочник применяется с даты вступления настоящего Решения в силу;
использование кодовых обозначений справочника является обязательным при реализации общих процессов в рамках Евразийского экономического союза в сфере применения ветеринарно-санитарных мер.

4. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2019 жылғы 14 қазандағы
№ 182 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
Ветеринариялық бақылауға (қадағалауға) жататын тауарларға қатысты тұлғалар жүзеге асыратын қызмет түрлерінің АНЫҚТАМАЛЫҒЫ
I. Анықтамалықтан ізеуірттелген мәліметтер
Қызмет түрінің коды
Қызмет түрінің атауы
01
өсіру
05
дайындау
10
карантиндеу
15
қайта өңдеу
20
өндіру
25
өсіру
30
өткізу
35
сою
40
сақтау
II. Анықтамалық паспорты
Р/с №
Элементтің белгіленімі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Код
024
2
Тип
1 – анықтамалық
3
Атауы
ветеринариялық бақылауға (қадағалауға) жататын тауарларға қатысты тұлғалар жүзеге асыратын қызмет түрлерінің анықтамалығы
4
Аббревиатура
ВБҚТА
5
Белгіленімі
ЕК 024-2019 (1-ред.)
6
Анықтамалықты (сыныптауышты) қабылдау (бекіту) туралы актінің деректемелері
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 14 қазандағы № 182 шешімі
7
Анықтамалықты (сыныптауышты) қолданысқа енгізу (қолдануды бастау) күні
16 қараша 2019 ж.
8
Анықтамалықты (сыныптауышты) қолдануды тоқтату туралы актінің деректемелері
9
Анықтамалықты (сыныптауышты) қолданудың аяқталу күні
10
Оператор (операторлар)
Еуразиялық экономикалық комиссия
11
Мақсаты
анықтамалық ветеринарлық бақылауға (қадағалауға) жататын тауарларға қатысты тұлғалар жүзеге асыратын негізгі қызмет түрлерін жүйелендіруге және кодтауға арналған
12
Аннотация (қолдану саласы)
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде жалпы процестерді іске асыру кезінде ақпараттық өзара іс-қимылды қамтамасыз ету үшін электрондық құжаттарды (мәліметтерді) қалыптастыру кезінде пайдаланылады
13
Түйін сөздер
ветеринариялық бақылауға (қадағалауға) жататын қызмет түрлері, ветеринариялық бақылау (қадағалау)
14
Еуразиялық экономикалық одақ органдарының өкілеттіктері іске асырылатын сала
ветеринариялық-санитариялық шаралар
15
Халықаралық (мемлекетаралық, өңірлік) сыныптаманы пайдалану
2 – анықтамалықты әзірлеу кезінде халықаралық (мемлекетаралық, өңірлік) сыныптауыштар және (немесе) стандарттар пайдаланылмады
16
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің мемлекеттік анықтамалықтарының (сыныптауыштарының) болуы
2 – анықтамалықтың Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерде аналогы жоқ
17
Жүйелеу (сыныптау) әдісі
1 – жүйелеудің реттік әдісі
18
Жүргізу әдістемесі
1 – Орталықтандырылған жүргізу әдістемесі. Анықтамалық мәндерін қосуды өзгертуді немесе алып тастауды Еуразиялық экономикалық комиссияның актісіне сәйкес оператор орындайды. Оператор өзекті мәліметтерді Еуразиялық экономикалық одақтың нормативтік-анықтамалық ақпаратының бірыңғай жүйесінің ресурстарына орналастыруды қамтамасыз етеді. Мән алып тасталған жағдайда анықтамалық Еуразиялық экономикалық комиссияның анықтамалық жазбасының қолданылуының аяқталуын регламенттейтін актісі туралы мәліметтер көрсетіле отырып, алып тасталған күннен бастап жарамсыз ретінде жазбасы белгіленеді. Анықтамалық кодтары бірегей болып табылады, анықтамалық кодтарын, оның ішінде жұмыс істемейтін кодтарды қайта пайдалануға жол берілмейді.
19
Құрылымы
анықтамалықтың құрылымы туралы ақпарат (жолдардың құрамы, олардың мәндерінің саласы және қалыптастыру қағидалары) осы құжаттың III бөлімінде көрсетілген
20
Деректердің құпиялылық дәрежесі
анықтамалықтан алынған мәліметтер ашық қол жеткізу ақпаратына жатады
21
Қайта қараудың белгіленген кезеңділігі
анықталмаған
22
Өзгерістер
23
Анықтамалықтан (сыныптауыштан) егжей-тегжейлі мәліметтерге сілтеме
анықтамалықтан егжей-тегжейлі мәліметтер осы құжаттың I бөлімінде келтірілген
24
Анықтамалықтан (сыныптауыштан) мәліметтер ұсыну тәсілі
Еуразиялық экономикалық одақтың ақпараттық порталында жариялау
III. Анықтамалық құрылымының сипаттамасы

4. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Т. Саркисян
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической
комиссии
от 14 октября 2019 г. № 182
Справочник
видов деятельности, осуществляемой лицами в отношении товаров, подлежащих ветеринарному контролю (надзору)
I. Детализированные сведения из справочника
Код вида деятельности
Наименование вида деятельности
01
выращивание
05
заготовка
10
карантинирование
15
переработка
20
производство
25
разведение
30
реализация
35
убой
40
хранение
II. Паспорт справочника
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Код
024
2
Тип
1 – справочник
3
Наименование
справочник видов деятельности, осуществляемой лицами в отношении товаров, подлежащих ветеринарному контролю (надзору)
4
Аббревиатура
СВДВО
5
Обозначение
ЕК 024-2019 (ред. 1)
6
Реквизиты акта о принятии (утверждении) справочника (классификатора)
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 октября 2019 г. № 182
7
Дата введения в действие (начала применения) справочника (классификатора)
16 ноября 2019 г.
8
Реквизиты акта о прекращении применения справочника (классификатора)
9
Дата окончания применения справочника (классификатора)
10
Оператор (операторы)
Евразийская экономическая комиссия
11
Назначение
справочник предназначен для систематизации
и кодирования основных видов деятельности, осуществляемой лицами в отношении товаров, подлежащих ветеринарному контролю (надзору)
12
Аннотация
(область применения)
используется при формировании электронных документов (сведений) для обеспечения информационного взаимодействия при реализации общих процессов в рамках Евразийского экономического союза
13
Ключевые слова
виды деятельности, товары, подлежащие ветеринарному контролю (надзору), ветеринарный контроль (надзор),
14
Сфера, в которой реализуются полномочия органов Евразийского экономического союза
ветеринарно-санитарные меры
15
Использование международной (межгосударственной, региональной) классификации
2 – при разработке справочника международные (межгосударственные, региональные) классификаторы и (или) стандарты
не использовались
16
Наличие государственных справочников (классификаторов) государств – членов Евразийского экономического союза
2 – справочник не имеет аналогов в государствах – членах Евразийского экономического союза
17
Метод систематизации (классификации)
1 – порядковый метод систематизации
18
Методика ведения
1 – централизованная методика ведения.
Добавление, изменение или исключение значений справочника выполняется оператором в соответствии с актом Евразийской экономической комиссии. Оператор обеспечивает размещение актуальных сведений в ресурсах единой системы нормативно-справочной информации Евразийского экономического союза. В случае исключения значения запись справочника отмечается как недействующая с даты исключения с указанием сведений об акте Евразийской экономической комиссии, регламентирующем окончание действия записи справочника. Коды справочника являются уникальными, повторное использование кодов справочника, в том числе недействующих, не допускается
19
Структура
информация о структуре справочника (состав полей, области их значений и правила формирования) указана в разделе III настоящего документа
20
Степень конфиденциальности данных
сведения из справочника относятся к информации открытого доступа
21
Установленная периодичность пересмотра
не установлена
22
Изменения
23
Ссылка на детализированные сведения из справочника (классификатора)
детализированные сведения из справочника приведены в разделе I настоящего документа
24
Способ представления сведений из справочника (классификатора)
опубликование на информационном портале Евразийского экономического союза
III. Описание структуры справочника

1. Осы бөлім анықтамалықтың құрылымы мен деректемелік құрамын, оның ішінде деректемелер мәндерінің саласын және оларды қалыптастыру қағидаларын айқындайды.
2. Анықтамалықтың құрылымы мен деректемелік құрамы кестеде келтірілген, онда мынадай жолдар (бағандар) қалыптасады:
"деректеменің атауы" - деректеменің реттік нөмірі және қалыптасқан
немесе оның ресми сөздік белгіленімі;
"деректеме мәнінің саласы" - деректеменің мағынасын (семантикасын) түсіндіретін мәтін;
"деректеменің мәнін қалыптастыру қағидалары" - деректеменің мақсатын нақтылайтын және оны қалыптастыру (толтыру) қағидаларын айқындайтын мәтін немесе деректеменің ықтимал мәндерінің сөздік сипаттамасы;
"көпт." - деректеменің көптігі (міндеттілігі (опционалдығы) және деректеменің ықтимал қайталануының саны).
3. Берілетін деректер деректемелерінің көптігін көрсету үшін мынадай белгіленімдер пайдаланылады:
1 – деректеме міндетті, қайталауға жол берілмейді;
N – деректеме міндетті, n рет қайталануы тиіс (n > 1);
1..* – деректеме міндетті, шектеусіз қайталануы мүмкін;
n..* – деректеме міндетті, кемінде n рет қайталануы тиіс (n > 1);
n..m – деректеме міндетті, кемінде n рет және m реттен артық емес қайталануы тиіс (n > 1, m > n);
0..1 – деректеме опционалды, қайталауға жол берілмейді;
0..* – реквизит опционалды, шектеусіз қайталануы мүмкін;
0..m – деректеме опционалды, m реттен артық емес қайталануы мүмкін (m > 1).
Кесте
Анықтамалықтың құрылымы мен деректемелік құрамы
Деректеменің атауы
Деректеме мәнінің саласы
Деректеменің мәнін қалыптастыру қағидалары
Көпт.
1. Қызмет түрі туралы мәліметтер
салынған деректемелер мәндерінің салаларымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларымен айқындалады
1..*
1.1. Қызмет түрінің коды
[0-9]{2} шаблонына сәйкес символдар жолы
кодтық белгіленім кодтаудың реттік әдісі пайдаланыла отырып қалыптастырылады
1
1.2. Қызмет түрінің атауы
Символдар жолы.
Ең төмен ұзындық: 1.
Ең жоғары ұзындық: 1000
орыс тіліндегі мәтін түрінде қалыптасады
1
1.3. Анықтамалық (сыныптауышы) жазбасы туралы мәліметтер
салынған деректемелер мәндерінің салаларымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларымен айқындалады
1
1.3.1. Қолданысының басталу күні
МЕМСТ ИСО 8601-2001 сәйкес күні
Еуразиялық экономикалық одақ органының актісінде көрсетілген қолданылуының басталу күніне сәйкес келеді
1
1.3.2. Анықтамалық (сыныптауыш) жазбасының қолданылуының басталуын регламенттейтін акт туралы мәліметтер
салынған деректемелер мәндерінің салаларымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларымен айқындалады
1
1.3.2.1. Актінің түрі
Символдардың қалыпты жолы.
Шаблон: \d{5}
халықаралық құқықтың нормативтік құқықтық актілер түрлерінің сыныптауышына сәйкес актінің кодтық белгіленімі
1

1. Настоящий раздел определяет структуру и реквизитный состав справочника, в том числе области значений реквизитов и правила их формирования.
2. Структура и реквизитный состав справочника приведены в таблице, в которой формируются следующие поля (графы):
"наименование реквизита" – порядковый номер и устоявшееся или официальное словесное обозначение реквизита;
"область значения реквизита" – текст, поясняющий смысл (семантику) реквизита;
"правила формирования значения реквизита" – текст, уточняющий назначение реквизита и определяющий правила его формирования (заполнения), или словесное описание возможных значений реквизита;
"мн." – множественность реквизита (обязательность (опциональность) и количество возможных повторений реквизита).
3. Для указания множественности реквизитов передаваемых данных используются следующие обозначения:
1 – реквизит обязателен, повторения не допускаются;
n – реквизит обязателен, должен повторяться n раз (n > 1);
1..* – реквизит обязателен, может повторяться без ограничений;
n..* – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз (n > 1);
n..m – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз и не более m раз (n > 1, m > n);
0..1 – реквизит опционален, повторения не допускаются;
0..* – реквизит опционален, может повторяться без ограничений;
0..m – реквизит опционален, может повторяться не более m раз (m > 1).
Таблица
Структура и реквизитный состав справочника
Наименование реквизита
Область значения реквизита
Правила формирования значения реквизита
Мн.
1. Сведения о виде деятельности
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяются правилами формирования вложенных реквизитов
1..*
1.1. Код вида деятельности
строка символов в соответствии с шаблоном: [0-9]{2}
кодовое обозначение формируется с использованием порядкового метода кодирования
1
1.2. Наименование вида деятельности
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
формируется в виде текста
на русском языке
1
1.3. Сведения о записи справочника (классификатора)
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяются правилами формирования вложенных реквизитов
1
1.3.1. Дата начала действия
дата в соответствии с ГОСТ ИСО 8601-2001
соответствует дате начала действия, указанной в акте органа Евразийского экономического союза
1
1.3.2. Сведения об акте, регламентирующем начало действия записи справочника (классификатора)
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяются правилами формирования вложенных реквизитов
1
1.3.2.1. Вид акта
нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{5}
кодовое обозначение акта в соответствии с классификатором видов нормативных правовых актов международного права
1

1.3.2.2. Актінің нөмірі
Символдар жолы.
Ең төмен ұзындық: 1.
Ең жоғары ұзындық: 50
Еуразиялық экономикалық одақ органы актісінің нөміріне сәйкес келеді
1
1.3.2.3. Актінің күні
МЕМСТ ИСО 8601-2001 сәйкес күні
Еуразиялық экономикалық одақ органы актісінің қабылданған күніне сәйкес келеді
1
1.3.3. Қолданысының аяқталу күні
МЕМСТ ИСО 8601-2001 сәйкес күні
Еуразиялық экономикалық одақ органының актісінде көрсетілген қолданылуының аяқталу күніне сәйкес келеді
0..1
1.3.4. Анықтамалық (сыныптауыш) жазбасының қолданылуының аяқталуын регламенттейтін акт туралы мәліметтер
салынған деректемелер мәндерінің салаларымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларымен айқындалады
0..1
1.3.4.1. Актінің түрі
Символдардың қалыпты жолы.
Шаблон: \d{5}
халықаралық құқықтың нормативтік құқықтық актілер түрлерінің сыныптауышына сәйкес актінің кодтық белгіленімі
1
1.3.4.2. Актінің нөмірі
Символдар жолы.
Ең төмен ұзындық: 1.
Ең жоғары ұзындық: 50
Еуразиялық экономикалық одақ органы актісінің нөміріне сәйкес келеді
1
1.3.4.3. Актінің күні

1.3.2.2. Номер акта
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
соответствует номеру акта органа Евразийского экономического союза
1
1.3.2.3. Дата акта
дата в соответствии с ГОСТ ИСО 8601-2001
соответствует дате принятия акта органа Евразийского экономического союза
1
1.3.3. Дата окончания действия
дата в соответствии с ГОСТ ИСО 8601-2001
соответствует дате окончания действия, указанной в акте органа Евразийского экономического союза
0..1
1.3.4. Сведения об акте, регламентирующем окончание действия записи справочника (классификатора)
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяются правилами формирования вложенных реквизитов
0..1
1.3.4.1. Вид акта
нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{5}
кодовое обозначение акта в соответствии
с классификатором видов нормативных правовых актов международного права
1
1.3.4.2. Номер акта
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
соответствует номеру акта органа Евразийского экономического союза
1
1.3.4.3. Дата акта