Еуразиялық экономикалық одақтың ішкі нарығы үшін елеулі маңызды болып табылатын және оларға қатысты ерекше жағдайлар кезінде экспорттауға уақытша тыйым салу немесе сандық шектеу енгізілуі мүмкін тауарлар тізбесіне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2020 жылғы 31 наурыздағы № 42 шешімі
Үшінші елдерге қатысты тарифтік емес реттеу шаралары туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 7 қосымша) 14-тармағына сәйкес, Еуразиялық экономикалық комиссия туралы ереженің (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 1 қосымша) 16-тармағының негізінде, сондай-ақ Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2020 жылғы 25 наурыздағы "COVID-19 коронавирус инфекциясының таралуын болдырмауға бағытталған шараларды іске асыру туралы" № 11 өкімінің 6-тармағы негізінде, азық-түлік тауарларының жетіспеу тәуекелдеріне жол бермеу мақсатында шұғыл әрекет етуді талап ететін айрықша жағдайға байланысты, Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қосымшаға сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 26 шілдедегі № 83 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың ішкі нарығы үшін елеулі маңызды болып табылатын және оларға қатысты ерекше жағдайларда экспорттауға уақытша тыйым салу немесе сандық шектеу енгізілуі мүмкін тауарлардың тізбесіне өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 10 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
М. Мясникович
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2020 жылғы 31 наурыздағы
№ 42 шешіміне
ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық одақтың ішкі нарығы үшін елеулі маңызды болып табылатын және оларға қатысты ерекше жағдайларда экспорттауға уақытша тыйым салу немесе сандық шектеу енгізілуі мүмкін тауарлардың тізбесіне енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. ЕАЭҚ СЭҚ ТН-ның коды "0402" позициясынан кейін мынадай мазмұндағы позициямен толықтырылсын:
"0703 10 110 0

О внесении изменений в перечень товаров, которые являются существенно важными для внутреннего рынка Евразийского экономического союза и в отношении которых в исключительных случаях могут быть введены временные запреты или количественные ограничения экспорта
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 31 марта 2020 года № 42
В соответствии с пунктом 14 Протокола о мерах нетарифного регулирования в отношении третьих стран (приложение № 7 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года), на основании пункта 16 Положения о Евразийской экономической комиссии (приложение № 1 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года), а также на основании пункта 6 распоряжения Совета Евразийской экономической комиссии "О реализации мер, направленных на предотвращение распространения коронавирусной инфекции COVID-19" от 25 марта 2020 г. № 11, в связи с исключительным случаем, требующим оперативного реагирования в целях недопущения рисков недостатка продовольственных товаров, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в перечень товаров, которые являются существенно важными для внутреннего рынка Евразийского экономического союза и в отношении которых в исключительных случаях могут быть введены временные запреты или количественные ограничения экспорта, утвержденный Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 26 июля 2016 г. № 83, изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 10 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической
комиссии
от 31 марта 2020 г. № 42
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в перечень товаров, которые являются существенно важными для внутреннего рынка Евразийского экономического союза и в отношении которых в исключительных случаях могут быть введены временные запреты или количественные ограничения экспорта
1. После позиции с кодом "0402" ТН ВЭД ЕАЭС дополнить позициями следующего содержания:
"0703 10 110 0
Лук-севок