Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 28 тамыздағы № 142 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2020 жылғы 16 сәуірдегі № 48 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 112-бабының 4-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қосымшаға сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 28 тамыздағы "Тасымалдаушы экспресс-жүк ретінде жеткізетін тауарларды тауарларға арналған декларацияны пайдалана отырып, кедендік декларациялау туралы" № 142 шешіміне өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім 2021 жылғы 1 ақпаннан бастап күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
М. Мясникович
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2020 жылғы 16 сәуірдегі
№ 48 шешіміне
ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 28 тамыздағы № 142 шешіміне енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. Кіріспеде "және 109-бабының 5-тармағына" деген сөздер ", 109-бабының 5-тармағына және 112-бабының 4-тармағына" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. 1-тармақ мынадай мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын:
"Экспресс-жүктерге арналған тауарлар декларациясын түзету нысанын;
Экспресс-жүктерге арналған тауарлар декларациясын түзетуді толтырудың тәртібі.".
3. Мынадай мазмұндағы экспресс-жүктерге арналған тауарлар декларациясын түзету нысанымен толықтырылсын:
"Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2018 жылғы 28 тамыздағы
№ 142 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
Экспресс-жүктерге арналған тауарлар декларациясын түзету НЫСАНЫ
Экспресс-жүктерге арналған тауарлар декларациясын түзету
Жөнелтуші (жалпы жүкқұжат бойынша)
Алушы (жалпы жүкқұжат бойынша)
А
ЭЖТДТ
Ерекшелігі
Алдыңғы құжат
Жалпы мәліметтер
Тауарлар туралы мәліметтер
Парақтар саны
Рәсімі
Құжаттар туралы мәліметтер
Өзгертулер коды
Жалпы жүкқұжат
Жеке жүкқұжат
Жеке жөнелтуші
Жеке алушы
№ р/с
Атауы
ЕАЭО СЭҚ ТН коды
Саны
Салмағы
Валюта құны
Кедендік құны
Коды, белгісі
Күні, нөмірі
брутто
нетто
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
1
Барлығы жеке жүкқұжат бойынша (жалпы салмағы брутто, кедендік құны)
2
Барлығы жеке жүкқұжат бойынша (жалпы салмағы брутто, кедендік құны)
Барлығы жеке жүкқұжат бойынша (жалпы салмағы брутто, кедендік құны)
Барлығы жеке жүкқұжат бойынша (жалпы салмағы брутто, кедендік құны)
Барлығы экспресс-жүкке арналған тауар декларациясы бойынша (жалпы салмағы брутто, кедендік құны)
В. Төлемдерді есептеу
ЭЖТДТ толтырған тұлға туралы мәліметтер, күні
Тауар
Түрі
Есептеуге арналған база
Есептеуге арналған базаның коды
Ставка
Сомасы
Алдыңғы сома
Өзгерістер
1
2
3
4
5
6
7
8
Барлығы жеке жүкқұжат бойынша
Барлығы жеке жүкқұжат бойынша
С
Барлығы жеке жүкқұжат бойынша
Барлығы экспресс-жүктерге арналған тауарлар декларациясы бойынша
B1. Төлеудің егжей-тегжейлігі
D
_____________
1 Тауарларды Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағынан әкеткен кездегі декларант
2 Тауарларды Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелген кездегі декларант.".
4. Мынадай мазмұндағы Экспресс-жүктерге арналған тауарлар декларациясын түзетуді толтырудың тәртібімен толықтырылсын:
"Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2018 жылғы 28 тамыздағы
№ 142 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
Экспресс-жүктерге арналған тауарлар декларациясын түзетуді толтырудың ТӘРТІБІ
1. Осы Тәртіп экспресс-жүктерге арналған тауарлар декларациясында (бұдан әрі – ЭЖТД) мәлімделген мәліметтерді және ЭЖТД-ның электрондық түрдегі қағаз жеткізгіштегі мәліметтерін өзгерту (толықтыру) кезінде пайдаланылатын электрондық құжат түріндегі және қағаз жеткізгіштегі құжат түріндегі Экспресс-жүктерге арналған тауарлар декларациясын түзетуді (бұдан әрі – ЭЖТДТ) толтырудың қағидаларын айқындайды.
2. ЭЖТДТ электрондық құжат түрінде Еуразиялық экономикалық комиссия айқындайтын құрылымға сәйкес толтырылады.
ЭЖТДТ қағаз жеткізгіштегі құжат түрінде Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 28 тамыздағы № 142 шешімімен бекітілген нысан бойынша толтырылады.
3. ЭЖТДТ толтыру кезінде Еуразиялық экономикалық одақтың бірыңғай нормативтік-анықтамалық ақпарат жүйесі ресурстарының құрамына кіретін анықтамалықтар мен сыныптауыштар, сондай-ақ кедендік мақсаттар үшін пайдаланылатын, Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің (бұдан әрі – мүше мемлекеттер) заңнамасына сәйкес қалыптастырылатын және қолдануға жататын анықтамалықтар мен сыныптауыштар қолданылады.
4. Осы Тәртіптің мақсаттары үшін графа деп Электрондық құжат түріндегі ЭЖТДТ құрылымының деректемелері (деректемелері) немесе қағаз жеткізгіштегі құжат түріндегі ЭЖТДТ нысанының құрылымдық бірлігі түсініледі, ол өзіне кіші бөлімдерді, колонкаларды (бағандарды), жолдарды, элементтерді қамтуы мүмкін. Осы Тәртіпке сәйкес бір графада бір белгі бойынша біріктірілген мәліметтер көрсетіледі.
5. ЭЖТДТ электрондық құжат түрінде ЭЖТДТ-ны автоматтандырылған өңдеу үшін қажетті техникалық сипаттағы мәліметтерді қамтуы мүмкін. Мұндай мәліметтер ақпараттық жүйемен қалыптастырылады. Көрсетілген мәліметтердің құрамы ЭЖТДТ құрылымында электрондық құжат түрінде айқындалады.
Техникалық сипаттағы мәліметтер электрондық құжат түрінде ЭЖТДТ қағаз көшірмесін басып шығарған кезде көрсетілмейді.
6. Қағаз жеткізгіштегі құжат түріндегі толтырылатын ЭЖТДТ даналарының саны және оларды бөлу тәртібі ЭЖТД даналарының санына және оларды бөлу тәртібіне, Еуразиялық экономикалық одақ Алқасының 2018 жылғы 28 тамыздағы № 142 шешімімен бекітілген Экспресс-жүктерге арналған тауарлар декларациясын толтырудың белгіленген тәртібіне (бұдан әрі – ЭЖТД толтыру тәртібі) сәйкес келеді.

О внесении изменений в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 августа 2018 г. № 142
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 16 апреля 2020 года № 48.
В соответствии с пунктом 4 статьи 112 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 августа 2018 г. № 142 "О таможенном декларировании товаров, доставляемых перевозчиком в качестве экспресс-груза, с использованием декларации на товары" изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу с 1 апреля 2021 г.
Сноска. Пункт 2 с изменением, внесенным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 24.11.2020 № 155 (вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования).
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической
комиссии
от 16 апреля 2020 г. № 48
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 августа 2018 г. № 142
1. В преамбуле слова "и пунктом 5 статьи 109" заменить словами ", пунктом 5 статьи 109 и пунктом 4 статьи 112".
2. Пункт 1 дополнить абзацами следующего содержания:
"форму корректировки декларации на товары для экспресс-грузов;
Порядок заполнения корректировки декларации на товары для экспресс-грузов.".
3. Дополнить формой корректировки декларации на товары для экспресс-грузов следующего содержания:
4. Дополнить Порядком заполнения корректировки декларации на товары для экспресс-грузов следующего содержания:
"УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической
комиссии
от 28 августа 2018 г. № 142
ПОРЯДОК
заполнения корректировки декларации на товары для экспресс-грузов
1. Настоящий Порядок определяет правила заполнения корректировки декларации на товары для экспресс-грузов (далее – КДТЭГ) в виде электронного документа и в виде документа на бумажном носителе, используемой при изменении (дополнении) сведений, заявленных в декларации на товары для экспресс-грузов (далее – ДТЭГ), и сведений в электронном виде ДТЭГ на бумажном носителе.
2. КДТЭГ в виде электронного документа заполняется в соответствии со структурой, определяемой Евразийской экономической комиссией.
КДТЭГ в виде документа на бумажном носителе заполняется по форме, утвержденной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 августа 2018 г. № 142.
3. При заполнении КДТЭГ применяются справочники и классификаторы, входящие в состав ресурсов единой системы нормативно-справочной информации Евразийского экономического союза, а также справочники и классификаторы, используемые для таможенных целей, формируемые и подлежащие применению в соответствии с законодательством государств – членов Евразийского экономического союза (далее – государства-члены).
4. Для целей настоящего Порядка под графой понимается реквизит (реквизиты) структуры КДТЭГ в виде электронного документа или структурная единица формы КДТЭГ в виде документа на бумажном носителе, которая может включать в себя подразделы, колонки (столбцы), строки, элементы. В соответствии с настоящим Порядком в одной графе указываются сведения, объединенные по одному признаку.
5. КДТЭГ в виде электронного документа может содержать сведения технического характера, необходимые для автоматизированной обработки КДТЭГ. Такие сведения формируются информационной системой. Состав указанных сведений определяется в структуре КДТЭГ в виде электронного документа.
Сведения технического характера не отображаются при распечатывании бумажной копии КДТЭГ в виде электронного документа.
6. Количество заполняемых экземпляров КДТЭГ в виде документа на бумажном носителе и порядок их распределения соответствуют количеству экземпляров ДТЭГ и порядку их распределения, установленным Порядком заполнения декларации на товары для экспресс-грузов, утвержденным Решением Коллегии Евразийского экономического союза от 28 августа 2018 г. № 142 (далее – Порядок заполнения ДТЭГ).

7. ЭЖТДТ ЭЖТД-да мәлімделген, олар туралы мәліметтер өзгертілетін (толықтырылатын) тауарларға қатысты толтырылады.
ЭЖТДТ-ның графалары толтыру қағидалары осы Тәртіппен белгіленген, ЭЖТДТ-ның жекелеген графаларын қоспағанда, ЭЖТД толтыру тәртібімен белгіленген ЭЖТД графаларын толтыру қағидаларына сәйкес толтырылады.
8. ЭЖТДТ қағаз жеткізгіштегі құжат түрінде баспа құрылғыларын пайдалана отырып, кіші әріптермен толтырылады және өшірулер, қолмен жөнделген жерлер мен түзетулер болмауға тиіс.
9. "Жөнелтуші (жалпы жүкқұжат бойынша)", "Алушы (Жалпы жүкқұжат бойынша)", "А", " ЭЖТДТ", "Ерекшелігі", "Алдыңғы құжат", "Парақтар саны" және "Рәсім" графалары қағаз жеткізгіштегі құжат түріндегі ЭЖТДТ-ның бірінші парағында орналасады.
Егер қағаз жеткізгіштегі құжат түріндегі ЭЖТДТ толтыру кезінде "Жалпы мәліметтер", "Тауарлар туралы мәліметтер", "Құжаттар туралы мәліметтер", "Өзгерістер коды" деген графаларда "Барлығы бір жүкқұжат бойынша (жалпы салмағы брутто, кедендік құны) және "Барлығы экспресс-жүкке арналған тауар декларациясы бойынша (жалпы салмағы брутто, кедендік құны)" жолдарда көрсету үшін орын жеткіліксіз болған жағдайда, мұндай мәліметтер қағаз жеткізгіштегі құжат түріндегі ЭЖТДТ-ның ажырамас бөлігі болып табылатын А4 форматындағы қағаздың екінші және келесі беттерінде көрсетіледі.
қағаз жеткізгіштегі құжат түріндегі ЭЖТДТ-ның екінші және одан кейінгі беттерін толтыру кезінде:
барлық парақтар (біріншіден басқа) нөмірленуі тиіс (нөмір парақтың жоғарғы жиегінің ортасына қойылады);
әрбір парақтың төменгі оң жақ бұрышына ЭЖТДТ толтырған адам қол қояды, және егер ЭЖТДТ-ны кеден өкілі толтырса және мүше мемлекеттің заңнамасына сәйкес кеден өкілінің мөрі, не егер ЭЖТДТ-ны кеден органының лауазымды адамы толтырса, кеден органы лауазымды адамының жеке нөмірлі мөрі болуы тиіс болса, кеден өкілінің мөрін қою жолымен куәландырылады.
"В. Төлемдерді есептеу", "В1. Төлеудің егжей-тегжейлігі (өндіріп алудың)", "ЭЖТДТ толтырған адам туралы мәліметтер, күні", "С" және "D" графалары қағаз жеткізгіштегі құжат түріндегі ЭЖТДТ-ның соңғы парағының екінші бетіне орналастырылады.
10. Міндетті түрде "Жөнелтуші (жалпы жүкқұжат бойынша)" (экспорттың кедендік рәсімімен немесе кері экспорттың кедендік рәсімімен орналастырылатын (орналастырылған) тауарлар үшін), "Алушы (Жалпы жүкқұжат бойынша)" (ішкі тұтыну үшін шығарудың кедендік рәсімімен немесе кері импорттың кедендік рәсімімен орналастырылатын (орналастырылған) тауарлар үшін), "ЭЖТДТ" (электрондық құжат түріндегі ЭЖТДТ үшін), "Ерекшелігі" (егер графа ЭЖТД-да толтырылған болса), "Парақтар саны" (қағаз жеткізгіштегі құжат түріндегі ЭЖТДТ үшін) графалары, "Жалпы мәліметтер" графасының 1 және 3-колонкалары (Беларусь Республикасы үшін), "ЭЖТДТ толтырған тұлға туралы мәліметтер, күні" (ЭЖТДТ кеден органының лауазымды адамы толтырған жағдайды қоспағанда), "Рәсімі", "А" және "D", сондай-ақ өзгерістер (толықтырулар) енгізілетін ЭЖТД графаларына сәйкес келетін ЭЖТДТ-ның графалары толтырылады.

7. КДТЭГ заполняется в отношении заявленных в ДТЭГ товаров, сведения о которых изменяются (дополняются).
Графы КДТЭГ заполняются в соответствии с правилами заполнения граф ДТЭГ, установленными Порядком заполнения ДТЭГ, за исключением отдельных граф КДТЭГ, правила заполнения которых установлены настоящим Порядком.
8. КДТЭГ в виде документа на бумажном носителе заполняется строчными буквами с использованием печатающих устройств и не должна содержать подчисток, помарок и исправлений.
9. Графы "Отправитель (по общей накладной)", "Получатель (по общей накладной)", "A", "КДТЭГ", "Особенность", "Предшествующий документ", "Кол-во листов" и "Процедура" располагаются на первом листе КДТЭГ в виде документа на бумажном носителе.
В случае если при заполнении КДТЭГ в виде документа на бумажном носителе недостаточно места для указания сведений в графах "Общие сведения", "Сведения о товарах", "Сведения о документах", "Код изменений", строках "Всего по индивидуальной накладной (общий вес брутто, таможенная стоимость)" и "Всего по декларации на товары для экспресс-грузов (общий вес брутто, таможенная стоимость)", такие сведения указываются на втором и последующих листах бумаги формата A4, которые являются неотъемлемой частью КДТЭГ в виде документа на бумажном носителе.
При заполнении второго и последующих листов КДТЭГ в виде документа на бумажном носителе:
все листы (кроме первого) должны быть пронумерованы (номер проставляется по центру верхнего поля листа);
каждый лист в правом нижнем углу подписывается лицом, заполнившим КДТЭГ, и удостоверяется путем проставления печати таможенного представителя, если КДТЭГ заполняется таможенным представителем и в соответствии с законодательством государства-члена таможенный представитель должен иметь печать, либо личной номерной печати должностного лица таможенного органа, если КДТЭГ заполняется должностным лицом таможенного органа.
Графы "B. Исчисление платежей", "B1. Подробности уплаты (взыскания)", "Сведения о лице, заполнившем КДТЭГ, дата", "C" и "D" располагаются на оборотной стороне последнего листа КДТЭГ в виде документа на бумажном носителе.
10. В обязательном порядке заполняются графы "Отправитель (по общей накладной)" (для товаров, помещаемых (помещенных) под таможенную процедуру экспорта или таможенную процедуру реэкспорта), "Получатель (по общей накладной)" (для товаров, помещаемых (помещенных) под таможенную процедуру выпуска для внутреннего потребления или таможенную процедуру реимпорта), "КДТЭГ" (для КДТЭГ в виде электронного документа), "Особенность" (если графа была заполнена в ДТЭГ), "Кол-во листов" (для КДТЭГ в виде документа на бумажном носителе), колонки 1 и 3 графы "Общие сведения" (для Республики Беларусь), "Сведения о лице, заполнившем КДТЭГ, дата" (за исключением случая, когда КДТЭГ заполняется должностным лицом таможенного органа), "Процедура", "A" и "D", а также графы КДТЭГ, соответствующие графам ДТЭГ, в которые вносятся изменения (дополнения).

ЭЖТД-ның "Жалпы мәліметтер" графасының 4 және (немесе) 5-колонкаларында мәлімделген мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар) енгізілген кезде, ЭЖТДТ-де сондай-ақ "Жалпы мәліметтер" графасының 1 және 3-колонкалары толтырылады.
ЭЖТД-ның "Тауарлар туралы мәліметтер", "Құжаттар туралы мәліметтер", "В. Төлемдерді есептеу" графаларында мәлімделген мәліметтерге бір жеке жүкқұжат шеңберінде кемінде бір тауар бойынша өзгерістер (толықтырулар) енгізу кезінде, сондай-ақ "Барлығы жеке жүкқұжат бойынша (жалпы салмағы брутто, кедендік құны)" жолында және (немесе) "В.Төлемдерді есептеу" графасының "Барлығы жеке жүкқұжат бойынша" деген жолында, осындай жеке жүкқұжат шеңберінде барлық тауарлар бойынша ЭЖТДТ -да өзгерістерді (толықтыруларды) ескере отырып, "Жалпы мәліметтер", "Тауарлар туралы мәліметтер", "Құжаттар туралы мәліметтер", "Өзгерістер коды", "В. Төлемдерді есептеу" (егер өзгерістер (толықтырулар) кедендік төлемдерді, өсімпұлдарды, пайыздарды (бұдан әрі – төлемдерді) есептеу туралы мәліметтерге енгізілетін болса) графалары "Барлығы жеке жүкқұжат бойынша (жалпы салмағы брутто, кедендік құны)" жолы, сондай-ақ "Барлығы экспресс-жүктерге арналған тауарлар декларациясы бойынша (жалпы салмағы брутто, кедендік құны)" жолы (егер енгізілетін өзгерістер (толықтырулар) осы жолда көрсетілуге жататын мәліметтерді өзгертуге (толықтыруға) әкеп соқтырса) толтырылады.
ЭЖТД-да мәлімделген "Барлығы экспресс-жүктерге арналған тауарлар декларациясы бойынша (жалпы брутто салмағы, кедендік құны)" жолындағы мәліметтерге және (немесе) "В. Төлемдерді есептеу" графасының "Барлығы экспресс-жүктерге арналған тауарлар декларациясы бойынша" жолына ЭЖТД-да мәлімделген өзге мәліметтерді өзгертуге (толықтыруға) байланысты емес өзгерістерді (толықтыруларды) енгізген кезде, ЭЖТДТ-да енгізілетін өзгерістерді (толықтыруларды) ескере отырып, тиісті жолдар толтырылады, сондай-ақ "Жалпы мәліметтер", "Тауарлар туралы мәліметтер", "Құжаттар туралы мәліметтер", "Өзгерістер коды" графалары, "Барлығы жеке жүкқұжат бойынша (жалпы салмағы брутто, кедендік құны)" жолы, "В. Төлемдерді есептеу" графасы (егер өзгерістер (толықтырулар) кедендік төлемдерді есептеу туралы мәліметтерге енгізілсе) барлық жеке жүкқұжаттар бойынша толтырылады.
11. "ЭЖТДТ" графасы мынадай тәртіппен толтырылады.
Электрондық құжат түріндегі ЭЖТДТ толтырған кезде "ЭҚ" аббревиатурасы көрсетіледі. Қағаз жеткізгіштегі құжат түріндегі ЭЖТДТ-ны толтыру кезінде графа толтырылмайды.
12. "Парақтар саны" графасы мынадай тәртіппен толтырылады.
Электрондық құжат түріндегі ЭЖТДТ толтырған кезде графа толтырылмайды. Қағаз жеткізгіштегі құжат түріндегі ЭЖТДТ-ны толтыру кезінде графада ЭЖТДТ парақтарының жалпы саны көрсетіледі.

При внесении изменений (дополнений) в сведения, заявленные в колонках 4 и (или) 5 графы "Общие сведения" ДТЭГ, в КДТЭГ также заполняются колонки 1 и 3 графы "Общие сведения".
При внесении изменений (дополнений) в сведения, заявленные в графах ДТЭГ "Сведения о товарах", "Сведения о документах", "В. Исчисление платежей" хотя бы по одному товару в рамках одной индивидуальной накладной, а также в строке "Всего по индивидуальной накладной (общий вес брутто, таможенная стоимость)" и (или) строке "Всего по индивидуальной накладной" графы "В. Исчисление платежей", в КДТЭГ по всем товарам в рамках такой индивидуальной накладной с учетом изменений (дополнений) заполняются графы "Общие сведения", "Сведения о товарах", "Сведения о документах", "Код изменений", "В. Исчисление платежей" (если изменения (дополнения) вносятся в сведения об исчислении таможенных платежей, пеней, процентов (далее – платежи)), строка "Всего по индивидуальной накладной (общий вес брутто, таможенная стоимость)", а также строка "Всего по декларации на товары для экспресс-грузов (общий вес брутто, таможенная стоимость)" (если вносимые изменения (дополнения) влекут за собой изменение (дополнение) сведений, подлежащих указанию в этой строке).
При внесении в сведения, заявленные в ДТЭГ в строке "Всего по декларации на товары для экспресс-грузов (общий вес брутто, таможенная стоимость)" и (или) строке "Всего по декларации на товары для экспресс-грузов" графы "В. Исчисление платежей", изменений (дополнений), не связанных с изменением (дополнением) иных сведений, заявленных в ДТЭГ, в КДТЭГ заполняются соответствующие строки с учетом вносимых изменений (дополнений), а также заполняются графы "Общие сведения", "Сведения о товарах", "Сведения о документах", "Код изменений", строка "Всего по индивидуальной накладной (общий вес брутто, таможенная стоимость)", графа "В. Исчисление платежей" (если изменения (дополнения) вносятся в сведения об исчислении таможенных платежей) по всем индивидуальным накладным.
11. Графа "КДТЭГ" заполняется в следующем порядке.
При заполнении КДТЭГ в виде электронного документа указывается аббревиатура "ЭД". При заполнении КДТЭГ в виде документа на бумажном носителе графа не заполняется.
12. Графа "Кол-во листов" заполняется в следующем порядке.
При заполнении КДТЭГ в виде электронного документа графа не заполняется. При заполнении КДТЭГ в виде документа на бумажном носителе в графе указывается общее количество листов КДТЭГ.

13. "Тауарлар туралы мәліметтер" графасы мынадай тәртіппен толтырылады.
6-колонкада ЭЖТД-ның "Тауарлар туралы мәліметтер" графасының 6-колонкасында көрсетілген тауардың реттік нөмірі қойылады.
Егер ЭЖТД-да мәлімделген мәліметтерді өзгерту (толықтыру) нәтижесінде жеке жүкқұжат шеңберінде тауарлардың саны ұлғайтылса, онда ЭЖТД-да бұрын көрсетілмеген тауарға қатысты ЭЖТД-да мәлімделген соңғы тауардың реттік нөмірінен кейінгі реттік нөмір және жеке жүкқұжат шеңберінде ЭЖТД-да мәлімделген соңғы тауардың реттік нөмірінен кейінгі реттік нөмір "/" бөлгішінің белгісі арқылы қойылады.
Егер жеке жүкқұжат шеңберінде ЭЖТД-да мәлімделген мәліметтерді өзгерту (толықтыру) нәтижесінде тауарлардың саны азайса, онда ол туралы мәліметтер алынып тасталатын тауарға қатысты осы тауардың реттік нөмірі ЭЖТД - ға сәйкес және бөлгіш белгісі "/" арқылы "0" саны қойылады.
7-колонка енгізілетін өзгерістерді (толықтыруларды) ескере отырып, ЭЖТД-ны толтырудың Тәртібімен белгіленген ЭЖТД-ның "Тауарлар туралы мәліметтер" графасын толтыру қағидаларына сәйкес толтырылады.
8-колонка енгізілетін өзгерістерді (толықтыруларды) ескере отырып, ЭЖТД-ны толтыру Тәртібімен белгіленген ЭЖТД-ның "Тауарлар туралы мәліметтер" графасын толтыру қағидаларына сәйкес толтырылады, ал Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінде көзделген жағдайларда, кедендік төлемдерді есептеу мақсаттары үшін Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасына (бұдан әрі – ЕАЭО СЭҚ ТН) сәйкес тауардың кодын алғашқы 4 белгіден кем емес деңгейде анықтауға жол берілсе, кеден органы ЕАЭО СЭҚ ТН-ға сәйкес айқындаған тауардың коды алғашқы 4 белгіден кем емес деңгейде көрсетіледі.
9-13-колонкалары енгізілетін өзгерістерді (толықтыруларды) ескере отырып, ЭЖТД-ны толтыру тәртібімен белгіленген ЭЖТД-ның "Тауарлар туралы мәліметтер" графасын толтыру қағидаларына сәйкес толтырылады.
14. "Құжаттар туралы мәліметтер" графасы мынадай тәртіппен толтырылады.
Графада енгізілетін өзгерістерді (толықтыруларды) ескере отырып, ЭЖТД-ны толтыру тәртібімен белгіленген ЭЖТД-ның "Құжаттар туралы мәліметтер" графасын толтыру қағидаларына сәйкес мәліметтер, сондай-ақ енгізілетін өзгерістерді (толықтыруларды) растайтын құжаттар туралы мәліметтер көрсетіледі.
15. "Өзгерістер коды" графасы мынадай тәртіппен толтырылады.
Графа олар туралы мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар) енгізілетін тауарларға қатысты толтырылады, сондай-ақ графада "Барлығы жеке жүкқұжат бойынша (жалпы салмағы брутто, кедендік құны)" және "Барлығы Экспресс-жүктерге арналған кедендік жолаушылар декларациясы бойынша (жалпы салмағы брутто, кедендік құны)" жолдары, егер мұндай жолдар осы Тәртіптің 10-тармағына сәйкес ЭЖТДТ-да толтыруға жататын болса, толтырылады.
Графада мынадай схема бойынша қалыптастырылған 7 таңбалы сандық код көрсетіледі:
Х / Х / Х / Х / Х / Х / Х ,
1 2 3 4 5 6 7
мұнда:
1-элемент – ЭЖТД-да мәлімделген мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар) енгізу кезеңі:
0-тауарларды шығарғанға дейін;
1-тауарларды шығарғаннан кейін;
2-элемент – ЭЖТД-да мәлімделген мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар) енгізу үшін негіз болған мән-жайлар:
0 – кеден өкілінің бастамасы бойынша;
1 – тауарларды шығарғаннан кейін басталған кедендік, өзге де құжаттарды және (немесе) мәліметтерді тексеру нәтижесінде;
2 – тауарларды шығарғанға дейін басталған кедендік, өзге де құжаттарды және (немесе) мәліметтерді тексеру нәтижесінде;
3 – кеден органдары мен олардың лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдарды қарау нәтижесінде;
4 – камералдық кедендік тексеру нәтижесінде;
5 – көшпелі кедендік тексеру нәтижесінде;
6 – мүше мемлекеттің сот органы шешімінің заңды күшіне енуі нәтижесінде;
3 – элемент-мәлімделген мәліметтерді өзгерту (толықтыру)
тауарлардың саны (салмағы) туралы:
0 – өзгерістер (толықтырулар) жоқ;
1 – мәліметтер өзгертілді (толықтырылды);
4-элемент – ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес тауар кодының өзгеруі:
0 – өзгерістер жоқ;
1 – мәліметтер өзгертілді (толықтырылды);
5-элемент – тауарлардың кедендік құны туралы СТЭГ-да мәлімделген мәліметтерді өзгерту (толықтыру):
0 – өзгерістер (толықтырулар) жоқ;
1 – мәліметтер өзгертілді (толықтырылды));
6-элемент – ЭЖТД-да мәлімделген төлемдерді есептеу туралы мәліметтерді өзгерту (толықтыру) :
0 – өзгерістер (толықтырулар) жоқ;
1 – мәліметтерді өзгерту (толықтыру) төлемдерді есептеу туралы мәліметтерді өзгертуге (толықтыруға) әкеп соғады;
7-элемент – ЭЖТД -да мәлімделген өзге де мәліметтерді өзгерту (толықтыру) :
0 – өзгерістер (толықтырулар) жоқ;

13. Графа "Сведения о товарах" заполняется в следующем порядке.
В колонке 6 проставляется порядковый номер товара, указанный в колонке 6 графы "Сведения о товарах" ДТЭГ.
Если в результате изменения (дополнения) сведений, заявленных в ДТЭГ, в рамках индивидуальной накладной количество товаров увеличивается, то в отношении товара, ранее не указанного в ДТЭГ, проставляется порядковый номер, следующий за порядковым номером последнего товара, заявленного в ДТЭГ, и через знак разделителя "/" порядковый номер, следующий за порядковым номером последнего товара, заявленного в ДТЭГ в рамках индивидуальной накладной.
Если в результате изменения (дополнения) сведений, заявленных в ДТЭГ, в рамках индивидуальной накладной количество товаров уменьшается, то в отношении товара, сведения о котором исключаются, проставляется порядковый номер этого товара в соответствии с ДТЭГ и через знак разделителя "/" цифра "0".
Колонка 7 заполняется в соответствии с правилами заполнения графы "Сведения о товарах" ДТЭГ, установленными Порядком заполнения ДТЭГ, с учетом вносимых изменений (дополнений).
Колонка 8 заполняется в соответствии с правилами заполнения графы "Сведения о товарах" ДТЭГ, установленными Порядком заполнения ДТЭГ, с учетом вносимых изменений (дополнений), а в случаях, предусмотренных Таможенным кодексом Евразийского экономического союза, когда для целей исчисления таможенных платежей допускается определение кода товара в соответствии с единой Товарной номенклатурой внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза (далее – ТН ВЭД ЕАЭС) на уровне не менее первых 4 знаков, указывается определенный таможенным органом код товара в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС на уровне не менее первых 4 знаков.
Колонки 9 – 13 заполняются в соответствии с правилами заполнения графы "Сведения о товарах" ДТЭГ, установленными Порядком заполнения ДТЭГ, с учетом вносимых изменений (дополнений).
14. Графа "Сведения о документах" заполняется в следующем порядке.
В графе указываются сведения в соответствии с правилами заполнения графы "Сведения о документах" ДТЭГ, установленными Порядком заполнения ДТЭГ, с учетом вносимых изменений (дополнений), а также сведения о документах, подтверждающих вносимые изменения (дополнения).
15. Графа "Код изменений" заполняется в следующем порядке.
Графа заполняется в отношении товаров, в сведения о которых вносятся изменения (дополнения), а также в графе заполняются строки "Всего по индивидуальной накладной (общий вес брутто, таможенная стоимость)" и "Всего по декларации на товары для экспресс-грузов (общий вес брутто, таможенная стоимость)", если такие строки подлежат заполнению в КДТЭГ в соответствии с пунктом 10 настоящего Порядка.
В графе указывается 7-значный цифровой код, сформированный по следующей схеме:
Х / Х / Х / Х / Х / Х / Х ,
2 3 4 5 6 7
где:
элемент 1 – этап внесения изменений (дополнений) в сведения, заявленные в ДТЭГ:
0 – до выпуска товаров;
1 – после выпуска товаров;
элемент 2 – обстоятельства, послужившие основанием для внесения изменений (дополнений) в сведения, заявленные в ДТЭГ:
0 – по инициативе таможенного представителя;
1 – в результате проверки таможенных, иных документов и (или) сведений, начатой после выпуска товаров;
2 – в результате проверки таможенных, иных документов и (или) сведений, начатой до выпуска товаров;
3 – в результате рассмотрения жалоб на решения, действия (бездействие) таможенных органов и их должностных лиц;
4 – в результате камеральной таможенной проверки;
5 – в результате выездной таможенной проверки;
6 – в результате вступления в законную силу решения судебного органа государства-члена;
элемент 3 – изменение (дополнение) сведений, заявленных в ДТЭГ, о количестве (весе) товаров:
0 – изменения (дополнения) отсутствуют;
1 – сведения изменены (дополнены);
элемент 4 – изменение кода товара в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС:
0 – изменения отсутствуют;
1 – сведения изменены (дополнены);
элемент 5 – изменение (дополнение) сведений, заявленных в ДТЭГ, о таможенной стоимости товаров:
0 – изменения (дополнения) отсутствуют;
1 – сведения изменены (дополнены);
элемент 6 – изменение (дополнение) сведений, заявленных в ДТЭГ, об исчислении платежей:
0 – изменения (дополнения) отсутствуют;
1 – изменение (дополнение) сведений влечет за собой изменение (дополнение) сведений об исчислении платежей;
элемент 7 – изменение (дополнение) иных сведений, заявленных в ДТЭГ:
0 – изменения (дополнения) отсутствуют;

1 – мәліметтер өзгертілді (толықтырылды) (осы элементтің 2 және 3 кодтарында көрсетілген жағдайларды қоспағанда);
2 – декларацияланатын тауарлардың жалпы санын ұлғайту (тауарды қосу);
3 – декларацияланатын тауарлардың жалпы санын азайту (тауарды алып тастау).
Кодтың барлық элементтері "/" бөлгішінің белгісі арқылы көрсетіледі, элементтер арасындағы бос жердің болуына рұқсат етілмейді.
16. "В. Төлемдерді есептеу" графасы мынадай тәртіппен толтырылады.
Графа, егер ЭЖТД-да мәлімделген мәліметтердің өзгеруі (толықтыруы) есептелген және (немесе) төленуге жататын төлемдердің мөлшеріне әсер етсе, толтырылады.
1-6 колонкалар енгізілетін өзгерістерді (толықтыруларды) ескере отырып, ЭЖТД-ны толтырудың Тәртібімен белгіленген ЭЖТД-ның "В.Төлемдерді есептеу" графасын толтыру қағидаларына сәйкес толтырылады.
"Барлығы жеке жүкқұжат бойынша" жолында мынадай ерекшеліктерді ескере отырып, ЭЖТД-ны толтырудың Тәртібімен белгіленген ЭЖТД-ның "В. Төлемдерді есептеу" графасының "Барлығы жеке жүкқұжат бойынша" жолын толтыру қағидаларына сәйкес мәліметтер көрсетіледі.
6-колонкада төлемнің тиісті түрі бойынша енгізілетін өзгерістерді (толықтыруларды) ескере отырып, бір жеке жүкқұжаттың шеңберінде барлық тауарлар үшін төленуге жататын төлемнің жалпы сомасы көрсетіледі. Егер осындай төлемнің жалпы сомасы өзгерістер (толықтырулар) енгізілгеннен кейін 0-ге тең болса, "0"саны көрсетіледі.
7-колонкада:
ЭЖТД-ның "В. Төлемдерді есептеу" графасының "Барлығы жеке жүкқұжат бойынша" жолының 6-колонкасында, – егер төлемдерді төлеу (өндіріп алу) туралы мәліметтерді өзгерту (толықтыру) бірінші рет жүргізілсе;
алдыңғы ЭЖТДТ-ның "В.Төлемдерді есептеу" графасының "Барлығы жеке жүкқұжат бойынша" жолының 6-колонкасында, – егер төлемдерді төлеу (өндіріп алу) туралы мәліметтерді өзгерту (толықтыру) бұрын жүргізілген болса, көрсетілген төлемнің жалпы сомасы қойылады.
8-колонкада 6 және 7-колонкаларда көрсетілген шамалардың әртүрлілігі көрсетіледі. Егер 6-колонкада көрсетілген шама 7-колонкада көрсетілген шамадан аз болса, алынған мәннің алдында "алу" белгісі қойылады.
"Барлығы экспресс-жүктерге арналған тауарлар декларациясы бойынша" жолында мынадай ерекшеліктерді ескере отырып, ЭЖТД-ны толтырудың Тәртібімен белгіленген, ЭЖТД-ның "В. Төлемдерді есептеу" графасының "Барлығы экспресс-жүктерге арналған тауарлар декларациясы бойынша" жолын толтыру қағидаларына сәйкес мәліметтер көрсетіледі.
6-колонкада төлемнің тиісті түрі бойынша енгізілетін өзгерістерді (толықтыруларды) ескере отырып, ЭЖТД бойынша барлық тауарлар үшін төлеуге жататын төлемнің жалпы сомасы көрсетіледі. Егер осындай төлемнің жалпы сомасы өзгерістер (толықтырулар) енгізілгеннен кейін 0-ге тең болса, "0" саны көрсетіледі.
7-графада:
ЭЖТД-ның "В. Төлемдерді есептеу" графасының "Барлығы экспресс жүктерге арналған тауарлар декларациясы бойынша" жолының 6-колонкасында, – егер төлемдерді төлеу (өндіріп алу) туралы мәліметтерді өзгерту (толықтыру) бірінші рет жүргізілетін болса,;
алдыңғы ЭЖТДТ-да "В. Төлемдерді есептеу" графасының алдыңғы ЭЖТДТ-ның "В.Төлемдерді есептеу" графасының "Барлығы экспресс-жүктерге арналған тауарлар декларациясы бойынша" жолының 6-колонкасында, – егер төлемдерді есептеу туралы мәліметтерді өзгерту (толықтыру) бұрын жүргізілген болса, көрсетілген төлемнің жалпы сомасы қойылады.
8-колонкада 6 және 7-колонкаларда көрсетілген шамалардың айырмасы көрсетіледі. Егер 6-колонкада көрсетілген шама, 7-колонкада көрсетілген шамадан аз болса, алынған мәннің алдында "алу" белгісі қойылады.

1 – сведения изменены (дополнены) (за исключением случаев, указанных под кодами 2 и 3 данного элемента);
2 – увеличение общего числа декларируемых товаров (добавление товара);
3 – уменьшение общего числа декларируемых товаров (исключение товара).
Все элементы кода указываются через знак разделителя "/", пробелы между элементами не допускаются.
16. Графа "В. Исчисление платежей" заполняется в следующем порядке.
Графа заполняется, если изменение (дополнение) сведений, заявленных в ДТЭГ, влияет на размер исчисленных и (или) подлежащих уплате платежей.
Колонки 1 – 6 графы заполняются в соответствии с правилами заполнения графы "В. Исчисление платежей" ДТЭГ, установленными Порядком заполнения ДТЭГ, с учетом вносимых изменений (дополнений).
В строке "Всего по индивидуальной накладной" указываются сведения в соответствии с правилами заполнения строки "Всего по индивидуальной накладной" графы "В. Исчисление платежей" ДТЭГ, установленными Порядком заполнения ДТЭГ, с учетом следующих особенностей.
В колонке 6 по соответствующему виду платежа указывается общая сумма платежа, подлежащего уплате за все товары в рамках одной индивидуальной накладной, с учетом вносимых изменений (дополнений). Если общая сумма такого платежа после внесения изменений (дополнений) равна 0, указывается цифра "0".
В колонке 7 проставляется общая сумма платежа, указанная:
в колонке 6 строки "Всего по индивидуальной накладной" графы "В. Исчисление платежей" ДТЭГ, – если изменение (дополнение) сведений об уплате (взыскании) платежей производится впервые;
в колонке 6 строки "Всего по индивидуальной накладной" графы "В. Исчисление платежей" предыдущей КДТЭГ, – если изменение (дополнение) сведений об уплате (взыскании) платежей производилось ранее.
В колонке 8 указывается разность величин, указанных в колонках 6 и 7. Если величина, указанная в колонке 6, меньше величины, указанной в колонке 7, перед полученным значением проставляется знак "минус".
В строке "Всего по декларации на товары для экспресс-грузов" указываются сведения в соответствии с правилами заполнения строки "Всего по декларации на товары для экспресс-грузов" графы "В. Исчисление платежей" ДТЭГ, установленными Порядком заполнения ДТЭГ, с учетом следующих особенностей.
В колонке 6 по соответствующему виду платежа указывается общая сумма платежа, подлежащего уплате за все товары по ДТЭГ, с учетом вносимых изменений (дополнений). Если общая сумма такого платежа после внесения изменений (дополнений) равна 0, указывается цифра "0".
В колонке 7 проставляется общая сумма платежа, указанная:
в колонке 6 строки "Всего по декларации на товары для экспресс-грузов" графы "В. Исчисление платежей" ДТЭГ, – если изменение (дополнение) сведений об уплате (взыскании) платежей производится впервые;
в колонке 6 строки "Всего по декларации на товары для экспресс-грузов" графы "В. Исчисление платежей" предыдущей КДТЭГ, – если изменение (дополнение) сведений об исчислении платежей производилось ранее.
В колонке 8 указывается разность величин, указанных в колонках 6 и 7. Если величина, указанная в колонке 6, меньше величины, указанной в колонке 7, перед полученным значением проставляется знак "минус".

17. "В1. Төлеудің (өндіріп алудың) егжей-тегжейлігі" графасы мынадай тәртіппен толтырылады.
Графа қосымша есептелген төлем сомаларын төлеген (өндіріп алған) немесе ЭЖТД-де мәлімделген мәліметтердің өзгеруіне байланысты жүргізілетін төлем сомаларын қайтарған кезде, сондай-ақ ЭЖТД-ның "В1. Төлеудің (өндіріп алудың) егжей-тегжейлігі" графасында көрсетілген төлемнің төленгенін (өндіріп алынғанын) растайтын құжат туралы мәліметтерді өзгерту (толықтыру) қажет болған кезде толтырылады.
Графа мынадай ерекшеліктерді ескере отырып, ЭЖТД-ны толтырудың Тәртібімен белгіленген, ЭЖТД-ның "В1. Төлеудің (өндіріп алудың) егжей-тегжейлігі" графасын толтыру қағидаларына сәйкес толтырылады.
Егер ЭЖТД-да мәлімделген мәліметтердің өзгеруіне (толықтырылуына) байланысты төлем төленуге (қосымша төлеуге) жататын болса, графада оларға сәйкес төлеу (өндіріп алу) жүргізілген төлем құжаттары бөлігінде қосымша есептелген төлем сомаларын іс жүзінде төлеу (өндіріп алу) туралы мәліметтер көрсетіледі.
Егер ЭЖТД-да мәлімделген мәліметтердің өзгеруіне (толықтырылуына) байланысты төлем қайтарылуға (есепке жатқызуға) жататын болса, (ЭЖТДТ-ның "В. Төлемдерді есептеу" графасының 8-колонкасында "алу" белгісі бар шама көрсетілген), графада қайтаруға жататын төлемді төлеу (өндіріп алу) жүргізілген төлем құжаттары бөлігінде қайтарылуға (есепке жатқызуға) жататын төлем сомасы туралы мәліметтер көрсетіледі. Бұл ретте төленген (өндіріп алынған) төлем сомасы (мәліметтердің 2-элементі) "алу" белгісімен көрсетіледі.
Төлемнің төленгенін (өндіріп алынғанын) растайтын құжаттар туралы мәліметтерді өзгерту (толықтыру) қажет болған жағдайда графада:
бірінші жолда – ЭЖДТ-ның "В1. Төлеудің (өндіріп алудың) егжей-тегжейлігі" графасында мәлімделген мәліметтер (төлем сомасын көрсете отырып (мәліметтердің 2-элементі) "алу" белгісімен");
екінші жолда – енгізілетін өзгерістер (толықтырулар) ескерілген мәліметтер.
18. "ЭЖТДТ толтырған тұлға туралы мәліметтер, күні" графасы мынадай тәртіппен толтырылады.
Графада ЭЖТДТ толтырған тұлға туралы мәліметтер және ЭЖТДТ-ны толтырудың Тәртібімен белгіленген "ЭЖТД толтырған тұлға туралы мәліметтер, күні" графасын толтыру қағидаларына сәйкес ЭЖТДТ-ны толтыру күні көрсетіледі.
19. "А" графасы мынадай тәртіппен толтырылады.
Графада келесі схема бойынша қалыптастырылған ЭЖТДТ-ны тіркеу нөмірі көрсетіледі:
ХХХХХХХХ/ХХХХХХ/ХХХХХХХ/ ХX ,
1 2
Мұнда:
1-элемент – мәліметтері өзгеретін (толықтырылатын) ЭЖТД-ны тіркеу нөмірі;
2-элемент – мәліметтері өзгеретін (толықтырылатын) ЭЖТД-ға қатысты ЭЖТДТ-ның реттік нөмірі (ЭЖДТ-ны өзгертетін (толықтыратын) бірінші ЭЖТДТ үшін "01" нөмірінен бастап).
Кеден органының лауазымды адамы қағаз жеткізгіштегі құжат түріндегі ЭЖТДТ-ны тіркеу нөмірінің астында күнін көрсетеді, ал тауарлар шығарылғанға дейін мәліметтер өзгерген (толықтырылған) жағдайда, кеден өкілі ЭЖТД-да мәлімделген мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы өтініштің берілген уақытын, не егер мұндай өтініш талап етілмесе, ЭЖТДТ-ны беру күнін де көрсетеді.
ЭЖТДТ -ны қағаз жеткізгіштегі құжат түрінде берген кезде графада, көрсетілген мәліметтер жеке нөмірлік мөр бедерін қоя отырып, ЭЖТДТ-ны тіркеген кеден органы лауазымды адамының қолымен куәландырылады.

17. Графа "В1. Подробности уплаты (взыскания)" заполняется в следующем порядке.
Графа заполняется при уплате (взыскании) дополнительно начисленных сумм платежа или возврате (зачете) сумм платежа, производимых в связи с изменением (дополнением) сведений, заявленных в ДТЭГ, а также при необходимости изменения (дополнения) сведений о документе, подтверждающем уплату (взыскание) платежа, указанном в графе "В1. Подробности уплаты (взыскания)" ДТЭГ.
Графа заполняется в соответствии с правилами заполнения графы "В1. Подробности уплаты (взыскания)" ДТЭГ, установленными Порядком заполнения ДТЭГ, с учетом следующих особенностей.
В случае если в связи с изменением (дополнением) сведений, заявленных в ДТЭГ, платеж подлежит уплате (доплате), в графе указываются сведения о фактической уплате (взыскании) дополнительно начисленных сумм платежа в разрезе платежных документов, в соответствии с которыми произведена уплата (взыскание).
В случае если в связи изменением (дополнением) сведений, заявленных в ДТЭГ, платеж подлежит возврату (зачету) (в колонке 8 графы "В. Исчисление платежей" КДТЭГ указана величина со знаком "минус"), в графе указываются сведения о подлежащей возврату (зачету) сумме платежа в разрезе платежных документов, в соответствии с которыми произведена уплата (взыскание) платежа, подлежащего возврату. При этом уплаченная (взысканная) сумма платежа (элемент 2 сведений) указывается со знаком "минус".
В случае необходимости изменения (дополнения) сведений о документах, подтверждающих уплату (взыскание) платежа, в графе указываются:
в первой строке – сведения, заявленные в графе "В1. Подробности уплаты (взыскания)" ДТЭГ (с указанием суммы платежа (элемент 2 сведений) со знаком "минус");
во второй строке – сведения с учетом вносимых изменений (дополнений).
18. Графа "Сведения о лице, заполнившем КДТЭГ, дата" заполняется в следующем порядке.
В графе указываются сведения о лице, заполнившем КДТЭГ, и дата заполнения КДТЭГ в соответствии с правилами заполнения графы "Сведения о лице, заполнившем ДТЭГ, дата", установленными Порядком заполнения ДТЭГ.
19. Графа "А" заполняется в следующем порядке.
В графе указывается регистрационный номер КДТЭГ, сформированный по следующей схеме:
ХХХХХХХХ/ХХХХХХ/ХХХХХХХ/ ХX ,
1 2
где:
элемент 1 – регистрационный номер ДТЭГ, сведения в которой изменяются (дополняются);
элемент 2 – порядковый номер КДТЭГ в отношении ДТЭГ, сведения в которой изменяются (дополняются) (начиная с номера "01" для первой КДТЭГ, изменяющей (дополняющей) ДТЭГ).
Под регистрационным номером КДТЭГ в виде документа на бумажном носителе должностным лицом таможенного органа указывается дата, а в случае изменения (дополнения) сведений до выпуска товаров указывается также время подачи таможенным представителем обращения о внесении изменений (дополнений) в сведения, заявленные в ДТЭГ, либо дата подачи КДТЭГ в случае, если такое обращение не требуется.
При подаче КДТЭГ в виде документа на бумажном носителе сведения, указанные в графе, заверяются подписью должностного лица таможенного органа, зарегистрировавшего КДТЭГ, с проставлением оттиска личной номерной печати.