Ресей Федерациясының Еуразиялық экономикалық одақтың ішкі нарығының жұмыс істеуі шеңберіндегі міндеттемелерді орындауы туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2020 жылғы 30 маусымдағы № 87 шешімі
Еуразиялық экономикалық комиссия туралы ереженің (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 1 қосымша) 43-бабының 4-тармақшасына сәйкес, Ресей Федерациясының Еуразиялық экономикалық одақтың (бұдан әрі – Одақ) ішкі нарығының жұмыс істеуі шеңберіндегі міндеттемелерін Одаққа мүше мемлекеттердің аумақтарында өндірілген тауарлардың өзара саудасында уақытша шектеулер енгізу бөлігінде орындау мониторингінің нәтижелері туралы ақпаратты назарға ала отырып, Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Ресей Федерациясына Одаққа мүше басқа мемлекеттердің аумақтарында өндірілген тауарлардың Ресей Федерациясы аумағына жеткізіліміне қатысты, сондай-ақ осындай тауарлардың Ресей Федерациясының аумағы арқылы Одаққа мүше басқа мемлекеттердің аумағына өткізілуіне қатысты уақытша шектеулер енгізу кезінде 2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың 25-бабы 1-тармағының 5-тармақшасын, 28-бабының 2-тармағын және Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 18 маусымдағы № 317 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасында және Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында ветеринариялық бақылауды (қадағалауды) жүзеге асырудың бірыңғай тәртібі туралы ереженің 4.2-тармағын орындау қажеттігі туралы хабарлама білдірілсін.
2. Ресей Федерациясының Үкіметінен қабылданған шаралар туралы Еуразиялық экономикалық комиссияны осы Шешім күшіне енген күннен бастап күнтізбелік 10 күн ішінде хабардар ету сұралсын.
3.  Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
М. Мясникович

О выполнении Российской Федерацией обязательств в рамках функционирования внутреннего рынка Евразийского экономического союза
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 30 июня 2020 г. № 87
Приняв к сведению информацию о результатах мониторинга выполнения Российской Федерацией обязательств в рамках функционирования внутреннего рынка Евразийского экономического союза (далее – Союз) в части введения временных ограничений во взаимной торговле товарами, произведенными на территориях государств – членов Союза, в соответствии с подпунктом 4 пункта 43 Положения о Евразийской экономической комиссии (приложение № 1 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Уведомить Российскую Федерацию о необходимости исполнения подпункта 5 пункта 1 статьи 25, пункта 2 статьи 28 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года, пункта 4.2 Положения о едином порядке осуществления ветеринарного контроля (надзора) на таможенной границе Евразийского экономического союза и на таможенной территории Евразийского экономического союза, утвержденного Решением Комиссии Таможенного союза от 18 июня 2010 г. № 317, при введении временных ограничений в отношении поставок на территорию Российской Федерации товаров, произведенных на территориях других государств – членов Союза, а также в отношении перемещения таких товаров через территорию Российской Федерации на территории других государств – членов Союза.
2. Просить Правительство Российской Федерации в течение 10 календарных дней с даты вступления настоящего Решения в силу проинформировать Евразийскую экономическую комиссию о принятых мерах.
3. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович