Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 3 желтоқсандағы № 197 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2020 жылғы 15 желтоқсандағы № 170 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақтың ресми статистикалық ақпаратын қалыптастыру және тарату тәртібі туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 4 қосымша) 6-тармағын іске асыру мақсатында Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қосымшаға сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының Еуразиялық экономикалық комиссияға ресми статистикалық ақпарат беруі туралы" 2018 жылғы 3 желтоқсандағы № 197 шешіміне өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткеннен кейін күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
М. Мясникович
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2020 жылғы 15 желтоқсандағы
№ 170 шешіміне
ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 3 желтоқсандағы № 197 шешіміне енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. Көрсетілген Шешіммен бекітілген Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары Еуразиялық экономикалық комиссияға беретін ресми статистикалық ақпараттың статистикалық көрсеткіштерінің тізбесінде "Кезеңділік" деген бағандағы 213, 214 және 343 – 348-позицияларындағы "жартыжылдық" деген сөз "жылдық" деген сөзбен ауыстырылсын.
2. Көрсетілген Шешіммен бекітілген Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының Еуразиялық экономикалық комиссияға ресми статистикалық ақпарат беруінің форматтарында:
а) F12.01.04 және F12.02.04 форматтарындағы "Тоқсан (Q1,Q2,Q3,Q4)" деген сөздер "Тоқсан (1 – 4) өспелі қорытындысымен" деген сөздермен ауыстырылсын;
б) F12.03.01 форматындағы 2-баған және 1 сілтеме алып тасталсын;
в) F12.04.04, F12.06.04, F12.07.04 және F12.09.04 форматтарындағы "Тоқсан (Q1,Q2,Q3,Q4)" деген сөздер "Тоқсан (1 – 4) өспелі қорытындысымен" деген сөздермен ауыстырылсын;
г) F12.10.04 форматындағы "Тоқсан (Q1,Q2,Q3,Q4)" деген сөздер "Тоқсан (1 – 4) есепті кезеңнің соңына" деген сөздермен ауыстырылсын;
д) F12.14.04, F12.16.04, F12.17.04 және F12.18.04 форматтарындағы "Тоқсан (Q1,Q2,Q3,Q4)" деген сөздер "Тоқсан (1 – 4) өспелі қорытындысымен" деген сөздермен ауыстырылсын;

О внесении изменений в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 3 декабря 2018 г. № 197
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 15 декабря 2020 года № 170. Утратио силу решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 декабря 2021 года № 184.
Сноска. Утратило силу решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28.12.2021 № 184 (вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования).
В целях реализации пункта 6 Протокола о порядке формирования и распространения официальной статистической информации Евразийского экономического союза (приложение № 4 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 3 декабря 2018 г. № 197 "О предоставлении Евразийской экономической комиссии официальной статистической информации уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза" изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической
комиссии
от 15 декабря 2020 г. № 170
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 3 декабря 2018 г. № 197
1. В перечне статистических показателей официальной статистической информации, предоставляемой Евразийской экономической комиссии уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза, утвержденном указанным Решением, в позициях 213, 214 и 343 – 348 в графе "Периодичность" слово "полугодовая" заменить словом "годовая".
2. В форматах предоставления Евразийской экономической комиссии официальной статистической информации уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза, утвержденных указанным Решением:
а) в форматах F12.01.04 и F12.02.04 слова "Квартал (Q1, Q2, Q3, Q4)" заменить словами "Квартал (1 – 4) нарастающим итогом";
б) в формате F12.03.01 графу 2 и сноску 1 исключить;
в) в форматах F12.04.04, F12.06.04, F12.07.04 и F12.09.04 слова "Квартал (Q1, Q2, Q3, Q4)" заменить словами "Квартал (1 – 4) нарастающим итогом";
г) в формате F12.10.04 слова "Квартал (Q1, Q2, Q3, Q4)" заменить словами "Квартал (1 – 4) на конец отчетного периода";
д) в форматах F12.14.04, F12.16.04, F12.17.04 и F12.18.04 слова "Квартал (Q1, Q2, Q3, Q4)" заменить словами "Квартал (1 – 4) нарастающим итогом";

е) F13.09.04 форматындағы ескертпе мынадай редакцияда жазылсын:
"Ескертпе. Кредит бойынша орташа пайыздық ставка – бұл есепті кезеңде берілген кредиттердің көлемі бойынша салмақталған жылдық есептелімдегі номиналдық пайыздық ставка. Ресей Федерациясы үшін бұл көрсеткіш есепті кезең ішіндегі айлық деректер бойынша орташа арифметикалық мәннің негізінде есептеледі.";
ж) F14.01.04 және F14.02.04 форматтар мынадай редакцияда жазылсын:
Евразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2018 жылғы 3 желтоқсандағы
№197 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
ЕЭК форматының коды
F14.01.04
Кезеңділігі
тоқсандық
Ұсыну мерзімі
7-ші күн
Елдің коды
Жыл

е) в формате F13.09.04 примечание изложить в следующей редакции:
"Примечание. Средневзвешенная процентная ставка по кредитам – это номинальная процентная ставка в годовом исчислении, взвешенная по объему кредитов, предоставленных в отчетном периоде. Для Российской Федерации данный показатель рассчитывается на основе среднего арифметического значения по месячным данным за отчетный период.";
ж) форматы F14.01.04 и F14.02.04 изложить в следующей редакции:
"
Код формата ЕЭК
F14.01.04
Периодичность
квартальная
Срок предоставления
на 7 день
Код страны
Год
Квартал

1) Ресей бойынша – банк операцияларын жүзеге асыруға құқығы бар кредиттік ұйымдар.
Уәкілетті органның ескертпесі
Байланыстағы тұлға
Электрондық пошта
@
Телефон
Толтыру күні
";
и) F15.16.02 форматында:
форматтың коды мынадай редакцияда жазылсын: "F15.16.01";
"жартыжылдық" деген сөз "жылдық" деген сөзбен ауыстырылсын;
"Жартыжылдық" деген жол алып тасталсын;
1-сілтеме мынадай редакцияда жазылсын:
"1) Қырғыз Республикасы үшін 110-шы күн, Ресей Федерациясы үшін – 150-ші күн беріледі.";
к) F28.01.02 форматында:
форматтың коды мынадай редакцияда жазылсын: "F28.01.01";
"жартыжылдық" деген сөз "жылдық" деген сөзбен ауыстырылсын;
"Жартыжылдық" деген жол алып тасталсын;
1-сілтеме мынадай редакцияда жазылсын:
"1) Беларусь Республикасы үшін 120-шы күн, Қырғыз Республикасы мен Ресей Федерациясы үшін – 180-ші күн беріледі.";

1) По России - кредитных организаций, имеющих право на осуществление банковских операций.
Примечания уполномоченного органа
Контактное лицо
Электронная почта
@
Телефон
Дата заполнения
";
и) в формате F15.16.02:
код формата изложить в следующей редакции: "F15.16.01";
слово "полугодовая" заменить словом "годовая";
строку "Полугодие" исключить;
сноску 1 изложить в следующей редакции:
"1) Для Кыргызской Республики предоставляется на 110-й день, для Российской Федерации – на 150-й день.";
к) в формате F28.01.02:
код формата изложить в следующей редакции: "F28.01.01";
слово "полугодовая" заменить словом "годовая";
строку "Полугодие" исключить;
сноску 1 изложить в следующей редакции:
"1) Для Республики Беларусь предоставляется на 120-й день, для Кыргызской Республики и Российской Федерации – на 180-й день.".