Еуразиялық экономикалық комиссияның талап етуі бойынша мәліметтерді (ақпаратты) ұсынбағаны үшін айыппұл санкцияларын қолдану туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2020 жылғы 15 желтоқсандағы № 173 шешімі
Еуразиялық экономикалық комиссия (бұдан әрі – Комиссия) Бәсекелестіктің жалпы қағидаттары мен қағидалары туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 19 қосымша) (бұдан әрі – Хаттама) 10-тармағының 3-тармақшасына, Еуразиялық экономикалық комиссия кеңесінің 2012 жылғы 17 желтоқсандағы № 118 шешімімен бекітілген Трансшекаралық нарықтарда бәсекелестіктің жалпы қағидаларын бұзғаны үшін есептеу әдістемесінің және айыппұл салу тәртібінің (бұдан әрі – Есептеу әдістемесі және айыппұл салу тәртібі) 17-тармағына, Еуразиялық экономикалық комиссия кеңесінің 2012 жылғы 23 қарашадағы № 99 шешімімен бекітілген Трансшекаралық нарықтарда бәсекелестіктің жалпы қағидаларының бұзылуы туралы істерді қарау тәртібінің (бұдан әрі – Істерді қарау тәртібі) 44 және 45-тармақтарына сәйкес Хаттаманың 13-тармағын, "Металлотехника" жауапкершілігі шектеулі қоғамына (СТН 6449070540, тіркелген жерінің мекенжайы: 413100, Ресей Федерациясы, Саратов облысы, Энгельс қаласы, Құрылысшылар даңғылы, Өнеркәсіп аймағы) (бұдан әрі – "Металлотехника" ЖШҚ) қатысты, істерді қарау тәртібінің 21-тармағын бұзу белгілері бойынша қозғалған, ол үшін Хаттаманың 16-тармағының 5-тармақшасына сәйкес жауапкершілік көзделген Комиссияның талап етуі бойынша мәліметтерді (ақпаратты) ұсынбау туралы істі қарады және мынаны анықтады.
Істерді қарау тәртібінің 23-тармағына сәйкес 2020 жылғы 27 қазанда Істі қарау жөніндегі комиссияның төрағасы, Комиссияның монополияға қарсы реттеу департаментінің (бұдан әрі – Департамент) директоры А.Г. Сушкевич мыналардың:
Істі қарау жөніндегі комиссия төрағасының орынбасары, Департамент директорының орынбасары А. А. Қалиевтің;
істі қарау жөніндегі комиссия мүшелері:
Департамент директорының орынбасары Г.Б. Арамянның;
Департаменттің бәсекелестіктің жалпы қағидаларын бұзу туралы өтініштерді (материалдарды) және істерді қарау бөлімінің кеңесшісі Е.П. Кривцунның;
Департаменттің бәсекелестіктің жалпы қағидаларын бұзу туралы өтініштерді (материалдарды) және істерді қарау бөлімінің кеңесшісі А.А. Алавидзенің;
құзыретіне бәсекелестік (монополияға қарсы) саясатты іске асыру және (немесе) жүргізу кіретін, Комиссиямен өзара іс-қимыл жасауға жауапты Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің (бұдан әрі – мүше мемлекеттер) мемлекеттік билік органдары қызметкерлерінің (бейне-конференц-байланыс арқылы):
Беларусь Республикасы Монополияға қарсы реттеу және сауда министрлігі Сауда, агроөнеркәсіптік кешен, өнеркәсіп, құрылыс және табиғи ресурстар басқармасы өнеркәсіп, құрылыс және табиғи ресурстар бөлімінің бастығы Е.А. Махначтың;
Федералды монополияға қарсы қызметтің жарнаманы және жосықсыз бәсекелестікті бақылау басқармасы бастығының орынбасары Я.В. Склярованың;
Федералды монополияға қарсы қызметтің Халықаралық экономикалық ынтымақтастық басқармасы ТМД елдерімен экономикалық интеграция бөлімі бастығының орынбасары Ю.В. Тихонованың қатысуымен істі қараудың аяқталғаны туралы жариялады;
істің қаралатын уақыты мен орны туралы тиісті түрде хабардар етілген жауапкер (оның өкілдері) қатысқан жоқ.

О применении штрафных санкций за непредставление сведений (информации) по требованию Евразийской экономической комиссии
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 15 декабря 2020 года № 173
Евразийская экономическая комиссия (далее – Комиссия) в соответствии с подпунктом 3 пункта 10 Протокола об общих принципах и правилах конкуренции (приложение № 19 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) (далее – Протокол), пунктом 17 Методики расчета и порядка наложения штрафов за нарушение общих правил конкуренции на трансграничных рынках, утвержденных Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 17 декабря 2012 г. № 118 (далее – Методика расчета и порядок наложения штрафов), пунктами 44 и 45 Порядка рассмотрения дел о нарушении общих правил конкуренции на трансграничных рынках, утвержденного Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 23 ноября 2012 г. № 99 (далее – Порядок рассмотрения дел), рассмотрела дело о непредставлении сведений (информации) по требованию Комиссии, возбужденное по признакам нарушения пункта 13 Протокола, пункта 21 Порядка рассмотрения дел в отношении общества с ограниченной ответственностью "Металлотехника" (ИНН 6449070540, адрес места регистрации: 413100, Российская Федерация, Саратовская область, г. Энгельс, пр-т Строителей, Промзона) (далее – ООО "Металлотехника"), за что предусмотрена ответственность в соответствии с подпунктом 5 пункта 16 Протокола, и установила следующее.
В соответствии с пунктом 23 Порядка рассмотрения дел 27 октября 2020 г. председателем комиссии по рассмотрению дела, директором Департамента антимонопольного регулирования Комиссии (далее – Департамент) Сушкевичем А.Г. объявлено об окончании рассмотрения дела в присутствии:
заместителя председателя комиссии по рассмотрению дела, заместителя директора Департамента Калиева А.А.;
членов комиссии по рассмотрению дела:
заместителя директора Департамента Арамяна Г.Б.;
советника отдела рассмотрения заявлений (материалов) и дел о нарушении общих правил конкуренции Департамента Кривцуна Е.П.;
советника отдела рассмотрения заявлений (материалов) и дел о нарушении общих правил конкуренции Департамента Алавидзе А.А.;
сотрудников органов государственной власти государств – членов Евразийского экономического союза (далее – государства-члены), в компетенцию которых входят реализация и (или) проведение конкурентной (антимонопольной) политики, ответственных за взаимодействие с Комиссией (посредством видео-конференц-связи):
начальника отдела промышленности, строительства и природных ресурсов Управления торговли, агропромышленного комплекса, промышленности, строительства и природных ресурсов Министерства антимонопольного регулирования и торговли Республики Беларусь Махнач Е.А.;
заместителя начальника Управления контроля рекламы и недобросовестной конкуренции Федеральной антимонопольной службы Скляровой Я.В.;
заместителя начальника отдела экономической интеграции со странами СНГ Управления международного экономического сотрудничества Федеральной антимонопольной службы Тихоновой Ю.В.;
в отсутствие ответчика, уведомленного надлежащим образом о времени и месте рассмотрения дела (его представителей).

Комиссияда "Металлообработка" жауапкершілігі шектеулі қоғамының (СТН 6449080010, тіркелген жерінің мекенжайы: 413111, Ресей Федерациясы, Саратов облысы, Энгельс қаласы, Одесса к-сі, 75 үй), "Металлотехника" ЖШҚ және олардың лауазымды тұлғаларының 2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың (бұдан әрі – Шарт) 76-бабы 2-тармағының бұзылу белгілері бар энергия көздеріне (бұдан әрі-энергия көздері) қосу қажеттілігінсіз магистральдық құбыржолдарды салу кезінде далалық жағдайларда және өнеркәсіп кәсіпорындарында ацетиленді немесе оның алмастырғыштарын пайдалана отырып, болат құбырларды газ-силикатты (термиялық) кесуге арналған тасымалданатын машиналардың сипатына, өндіру тәсілі мен орнына, тұтынушылық қасиеттеріне қатысты және (немесе) 2017 жылғы 13 шілдедегі № 623722 тауар белгісіне (қызмет көрсету белгісіне) куәлікке сәйкес "АВТОГЕН-М" жауапкершілігі шектеулі қоғамының (Армения Республикасының шаруашылық жүргізуші субъектісі) тауар белгісі (қызмет көрсету белгісі) болып табылатын атауында "ОРБИТА" сөзі бар "ОРБИТА-Р" және "ОРБИТА-РМ" белгіленімдерін пайдалану арқылы көрсетілген тауарларды өндірушілерге қатысты ықтимал жаңылыстыру тудырудан көрінген әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) қатысты трансшекаралық нарықтарда бәсекелестіктің жалпы қағидаларын бұзу туралы іс (бұдан әрі - Іс) жатыр.
Істі қарау шеңберінде толық, жан-жақты және объективті қарастыру мақсатында мемлекеттік билік органдарынан, жергілікті өзін-өзі басқару органдарынан, мүше мемлекеттердің олардың функцияларын жүзеге асыратын өзге де органдары мен ұйымдарынан, заңды және жеке тұлғалардан, оның ішінде "Металлотехника" ЖШҚ-дан істі қарау жөніндегі комиссияға қажетті ақпарат сұралды.
"Металлотехника" ЖШҚ ақпаратты (құжаттарды, мәліметтерді) ұсынбаған.
"Металлотехника" ЖШҚ көрсетілген әрекеттерінде (әрекетсіздігінде) Хаттаманың 13-тармағын және Істерді қарау тәртібінің 21-тармағын бұзу фактілері бар, осыған орай Комиссияның Бәсекелестік және монополияға қарсы реттеу жөніндегі алқа мүшесі (Министр) С.М. Жұманғарин Комиссияның талап етуі бойынша мәліметтерді (ақпаратты) ұсынбау туралы іс қозғады және оны қарау жөнінде комиссия құрылды, бұл туралы 2020 жылғы 19 наурызда № 10 / ұйғ тиісті ұйғарым шығарылды.
Трансшекаралық нарықтарда бәсекелестіктің жалпы қағидаларын бұзу туралы істі қарауды кейінге қалдыру туралы 2019 жылғы 7 қарашадағы № 55/ұйғ ұйғарымның (бұдан әрі – 2019 жылғы 7 қарашадағы № 55/ұйғ ұйғарымы) (Комиссияның 2019 жылғы 12 қарашадағы № 22-425 хатымен жіберілді) 3-тармағына сәйкес "Металлотехника" ЖШҚ Департаментке ұйғарымды алған күннен бастап 10 күн мерзімде:
2017 жылдан бастап 2019 жылдың I тоқсанына дейінгі кезеңде (әр тоқсан бойынша жеке) табиғи шамада (данада) және құндық көріністе (ресей рублінде) (растайтын құжаттардың тиісті түрде куәландырылған көшірмелерін (жеткізу (сатып алу-сату) шарттарының, жүкқұжаттардың, шот-фактуралардың көшірмелерін және т. б. қоса бере отырып)) құбырларды кесуге арналған машиналарды өткізу туралы;
2017 жылдан бастап 2019 жылдың I тоқсанына дейінгі кезеңде (әр тоқсан бойынша жеке) құбырларды кесуге арналған машиналарды заттай шамада (данада) және құндық көрінісінде (ресей рублімен) (растайтын құжаттардың (жеткізу (сатып алу-сату) шарттарының, жүкқұжаттардың, шот-фактуралардың және т. б. тиісті түрде куәландырылған көшірмелерін қоса бере отырып)) сатып алу туралы;
құбырларды кесуге арналған өндірілетін және (немесе) өткізілетін машиналардың сипаттамалары (стандарттардың, техникалық шарттардың тиісті сипаттамаларын белгілейтін құжаттардың тиісті түрде куәландырылған көшірмелерін қоса бере отырып)) туралы;
"Металлотехника" ЖШҚ сатып алатын және (немесе) өткізетін құбырларды кесуге арналған машиналарды өндірушілер туралы;
"ОРБИТА-Р", "ОРБИТА-РМ" сөздік белгіленімі толығымен немесе ішінара бар тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) дараландыру құралдарын тіркеуге (құқықтарды өзге де заңды түрде сатып алуға) бағытталған "Металлотехника" ЖШҚ-ның іс-әрекеттері туралы (растайтын құжаттардың тиісті түрде куәландырылған көшірмелерін (өтінімдердің көшірмелерін, бекітілген макеттерді және т. б. қоса бере отырып));
"Металлотехника" ЖШҚ лауазымды тұлғалары және (немесе) "Металлотехника" ЖШҚ тұлғалар тобына кіретін ұйымдардың құбыр кесуге арналған машиналарды сатып алу және (немесе) тіркеу мәселелері бойынша шешімдер қабылдауға уәкілетті лауазымды тұлғалары туралы (оларға уәкілеттік берілген құжаттардың тиісті түрде куәландырылған көшірмелерін қоса бере отырып) (директордың бұйрығы, Директорлар кеңесінің өкімі және т. б.);

В Комиссии на рассмотрении находится дело о нарушении общих правил конкуренции на трансграничных рынках в отношении действий (бездействия) общества с ограниченной ответственностью "Металлообработка" (ИНН 6449080010, адрес места регистрации: 413111, Российская Федерация, Саратовская область, г. Энгельс, ул. Одесская, д. 75), ООО "Металлотехника" и их должностных лиц, содержащих признаки нарушения пункта 2 статьи 76 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года (далее – Договор), выразившегося в возможном введении в заблуждение в отношении характера, способа и места производства, потребительских свойств машин переносных, предназначенных для газосиликатной (термической) резки стальных труб с использованием ацетилена или его заменителей в полевых условиях при строительстве магистральных трубопроводов и на промышленных предприятиях без необходимости подключения к источникам энергии (далее – машины для резки труб), и (или) в отношении производителей указанных товаров посредством использования обозначений "ОРБИТА-Р" и "ОРБИТА-РМ", содержащих в наименовании слово "ОРБИТА", являющееся согласно свидетельству на товарный знак (знак обслуживания) № 623722 от 13 июля 2017 г. товарным знаком (знаком обслуживания) общества с ограниченной ответственностью "АВТОГЕН-М" (хозяйствующий субъект Республики Армения) (далее – дело).
В рамках рассмотрения дела в целях полного, всестороннего и объективного рассмотрения у органов государственной власти, органов местного самоуправления, иных осуществляющих их функции органов и организаций государств-членов, юридических и физических лиц была запрошена информация, необходимая комиссии по рассмотрению дела, в том числе у ООО "Металлотехника".
Информация (документы, сведения) ООО "Металлотехника" не представлена.
Указанные действия (бездействие) ООО "Металлотехника" содержат признаки нарушения пункта 13 Протокола и пункта 21 Порядка рассмотрения дел, в связи с чем членом Коллегии (Министром) по конкуренции и антимонопольному регулированию Комиссии Жумангариным С.М. возбуждено дело о непредставлении сведений (информации) по требованию Комиссии и создана комиссия по его рассмотрению, о чем вынесено соответствующее определение от 19 марта 2020 г. № 10/опр.
В соответствии с пунктом 3 определения об отложении рассмотрения дела о нарушении общих правил конкуренции на трансграничных рынках от 7 ноября 2019 г. № 55/опр (направлено письмом Комиссии от 12 ноября 2019 г. № 22-425) (далее – определение от 7 ноября 2019 г. № 55/опр) ООО "Металлотехника" необходимо было представить в Департамент в 10-дневный срок с даты получения определения информацию (документы, сведения):
о реализации в период с 2017 года по I квартал 2019 г. (отдельно по каждому кварталу) машин для резки труб в натуральном выражении (в штуках) и в стоимостном выражении (в российских рублях) (с приложением надлежащим образом заверенных копий подтверждающих документов (копий договоров поставки (купли-продажи), накладных, счетов-фактур и др.));
о приобретении в период с 2017 года по I квартал 2019 г. (отдельно по каждому кварталу) машин для резки труб в натуральном выражении (в штуках) и в стоимостном выражении (в российских рублях) (с приложением надлежащим образом заверенных копий подтверждающих документов (копий договоров поставки (купли-продажи), накладных, счетов-фактур и др.));
о характеристиках производимых и (или) реализуемых машин для резки труб (с приложением надлежащим образом заверенных копий документов, устанавливающих соответствующие характеристики стандартов, технических условий);
о производителях машин для резки труб, которые приобретает и (или) реализует ООО "Металлотехника";
о действиях ООО "Металлотехника", направленных на регистрацию (иное законное приобретение прав) средств индивидуализации товаров (работ, услуг), содержащих словесное обозначение "ОРБИТА-Р", "ОРБИТА-РМ" полностью или частично (с приложением надлежащим образом заверенных копий подтверждающих документов (копий заявок, утвержденных макетов и др.));
о должностных лицах ООО "Металлотехника" и (или) должностных лицах организаций, входящих в группу лиц ООО "Металлотехника", уполномоченных на принятие решений по вопросам приобретения и (или) регистрации машин для резки труб (с приложением надлежащим образом заверенных копий документов, их уполномочивающих (приказ директора, распоряжение совета директоров и т.д.));

2017 жылдан бастап 2019 жылғы 31 наурыз аралығындағы кезеңде "Металлотехника" ЖШҚ жалғыз дара атқарушы органының функцияларын атқарған тұлғалар туралы (заңды тұлғаның құрылтай құжаттарының тиісті түрде куәландырылған көшірмелерін, құрылтайшылардың жалпы жиналысының бұйрықтарын, шешімдерін, заңды тұлға туралы мәліметтерді қамтитын ресми тізілімдерден үзінді көшірмелерді (алу мерзімі алынған күннен бастап 1 айдан аспайтын) және көрсетілген тұлғалардың заңды тұлғаның жекедара атқарушы органының функцияларын орындау фактісін растайтын өзге де құжаттардың көшірмелерін қоса бере отырып) ақпаратты (құжаттарды, мәліметтерді) ұсынуы қажет болатын.
2019 жылғы 7 қарашадағы № 55/ұйғ ұйғарым Комиссияның 2019 жылғы 12 қарашадағы № 22-425 хатымен "Металлотехника" ЖШҚ орналасқан мекенжайы бойынша жіберілді (заңды тұлғалардың бірыңғай мемлекеттік тізілімінен алынған деректер): 413100, Саратов облысы, Энгельс қаласы, Құрылысшылар даңғылы, Өнеркәсіп аймағы.
Көрсетілген почта жөнелтілімі тапсырыс хатпен почта операторы – "Почта России" акционерлік қоғамының қызметтерін тарта отырып, № 12105940028154 ресейішілік почта сәйкестендіргішін беру туралы хабарламамен жіберілді.
"Интернет" ақпараттық-телекоммуникациялық желісіндегі (бұдан әрі – Интернет желісі) "Почта России" акционерлік қоғамының ресми сайтында ұсынылған ақпаратқа сәйкес "Почта жөнелтілімдерін қадағалау" бөлімінде № 12105940028154 почта сәйкестендіргіші бойынша почта жөнелтілімі 2019 жылғы 25 қарашада "Металлотехника" ЖШҚ-ға тапсырылды.
Осылайша "Металлотехника" ЖШҚ 2019 жылғы 7 қарашадағы № 55/ұйғ ұйғарымының 3-тармағына сәйкес Комиссияға ақпаратты қоса алғанда 2019 жылғы 5 желтоқсанға дейін ұсынуы тиіс болатын, алайда, олай жасалған жоқ, сұратылған ақпаратты ұсыну мерзімін ұзарту туралы өтінішхаттар "Металлотехника" ЖШҚ-дан Комиссияға келіп түскен жоқ.
2019 жылғы 7 қарашадағы № 55/ұйғ ұйғарымымен сұратылған ақпараттың келіп түспеуіне байланысты, трансшекаралық нарықтарда бәсекелестіктің жалпы қағидаларының бұзылуы туралы істі қарауды кейінге қалдыру туралы 2019 жылғы 5 желтоқсандағы № 56/ұйғ ұйғарымның (бұдан әрі – 2019 жылғы 5 желтоқсандағы № 56/ұйғ ұйғарымы) (Комиссияның 2019 жылғы 5 желтоқсандағы № 22-471 хатымен жіберілген) 3-тармағына сәйкес "Металлотехника" ЖШҚ 2019 жылғы 7 қарашадағы № 55/ұйғ ұйғарымымен сұратылған ақпаратты Департаментке қоса алғанда 2019 жылғы 20 желтоқсанға дейін беру қажеттілігі белгіленген.
2019 жылғы 5 желтоқсандағы № 56/ұйғ ұйғарымы Комиссияның 2019 жылғы 5 желтоқсандағы № 22-471 хатымен "Металлотехника" ЖШҚ орналасқан мекенжайы бойынша жіберілді (заңды тұлғалардың бірыңғай мемлекеттік тізілімінен алынған деректер): 413100, Саратов облысы, Энгельс қаласы, Құрылысшылар даңғылы, Өнеркәсіп аймағы.
Көрсетілген почта жөнелтілімі почта операторы – "Почта России" акционерлік қоғамының қызметтерін тарта отырып, хатпен жіберілді.

о лицах, в период с 2017 года по 31 марта 2019 г. исполнявших функции единоличного исполнительного органа ООО "Металлотехника" (с приложением надлежащим образом заверенных копий учредительных документов юридического лица, приказов, решений общего собрания учредителей, выписок из официальных реестров, содержащих сведения о юридическом лице (со сроком получения не более чем 1 месяц с даты получения указанного определения), и иных документов, подтверждающих факт исполнения указанными лицами функций единоличного исполнительного органа юридического лица).
Определение от 7 ноября 2019 г. № 55/опр было направлено письмом Комиссии от 12 ноября 2019 г. № 22-425 по адресу местонахождения ООО "Металлотехника" (данные из единого государственного реестра юридических лиц): 413100, Саратовская обл., г. Энгельс, пр-т Строителей, Промзона.
Указанное почтовое отправление направлено заказным письмом с уведомлением о вручении с привлечением услуг оператора почтовой связи – акционерного общества "Почта России" с присвоением внутрироссийского почтового идентификатора № 12105940028154.
Согласно информации, представленной на официальном сайте акционерного общества "Почта России" в информационно-телекоммуникационной сети "Интернет" (далее – сеть Интернет) в разделе "Отслеживание почтовых отправлений" по почтовому идентификатору № 12105940028154, почтовое отправление вручено ООО "Металлотехника" 25 ноября 2019 г.
Таким образом, ООО "Металлотехника" в соответствии с пунктом 3 определения от 7 ноября 2019 г. № 55/опр должно было представить информацию в Комиссию до 5 декабря 2019 г. включительно, чего, однако, сделано не было, ходатайств о продлении срока представления запрошенной информации от ООО "Металлотехника" в Комиссию не поступало.
В связи с непоступлением информации, запрошенной определением от 7 ноября 2019 г. № 55/опр, в соответствии с пунктом 3 определения об отложении рассмотрения дела о нарушении общих правил конкуренции на трансграничных рынках от 5 декабря 2019 г. № 56/опр (направлено письмом Комиссии от 5 декабря 2019 г. № 22-471) (далее – определение от 5 декабря 2019 г. № 56/опр) установлена необходимость представления ООО "Металлотехника" в Департамент информации, запрошенной определением от 7 ноября 2019 г. № 55/опр, до 20 декабря 2019 г. включительно.
Определение от 5 декабря 2019 г. № 56/опр было направлено письмом Комиссии от 5 декабря 2019 г. № 22-471 по адресу местонахождения ООО "Металлотехника" (данные из единого государственного реестра юридических лиц): 413100, Саратовская обл., г. Энгельс, пр-т Строителей, Промзона.
Указанное почтовое отправление направлено письмом с привлечением услуг оператора почтовой связи – акционерного общества "Почта России".

Осылайша, "Металлотехника" ЖШҚ 2019 жылғы 5 желтоқсандағы № 56/ұйғ ұйғарымының 3-тармағына сәйкес Комиссияға ақпаратты қоса алғанда 2019 жылғы 20 желтоқсанға дейін ұсынуы тиіс болатын, алайда олай жасаған жоқ, "Металлотехника" ЖШҚ-дан сұратылған ақпаратты беру мерзімін ұзарту туралы өтінішхат Комиссияға келіп түскен жоқ.
Трансшекаралық нарықтарда бәсекелестіктің жалпы қағидаларын бұзу туралы іс бойынша 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 59/ұйғ ұйғарымның 9-тармағына сәйкес (Комиссияның 2019 жылғы 30 желтоқсандағы № 22-491 хатымен жолданды) (бұдан әрі – 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 59/ұйғ ұйғарымы) "Металлотехника" ЖШҚ көрсетілген ұйғарымды алған күннен бастап 10 күн мерзімде Департаментке Интернет желісіндегі өзіне тиесілі және (немесе) ол жалға алған (растайтын құжаттардың тиісті түрде куәландырылған көшірмелерін қоса бере отырып) сайттар туралы ақпаратты беруі тиіс болатын.
2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 59/ұйғ ұйғарымы Комиссияның 2019 жылғы 30 желтоқсандағы № 22-491 хатымен "Металлотехника" ЖШҚ орналасқан мекенжайы бойынша жіберілді (заңды тұлғалардың бірыңғай мемлекеттік тізілімінен алынған деректер): 413100, Саратов облысы, Энгельс қаласы, Құрылысшылар даңғылы, Өнеркәсіп аймағы.
Көрсетілген почта жөнелтілімі почта операторы – "Почта России" акционерлік қоғамының қызметтерін тарта отырып, № 12105941092536 ресейішілік почта сәйкестендіргішін беру туралы хабарламамен тапсырыс хатпен жіберілді.
Сондай-ақ көрсетілген ұйғарым почта операторы – "Почта России" акционерлік қоғамының қызметтерін тарта отырып, № 12105941092529 ресейішілік почта сәйкестендіргіші беріле отырып, "Металлотехника" ЖШҚ директоры "Металлотехника" ЖШҚ орналасқан мекенжайы бойынша (Заңды тұлғалардың бірыңғай мемлекеттік тізілімінен алынған деректер): 413100, Саратов облысы, Энгельс қаласы, Құрылысшылар даңғылы, Өнеркәсіп аймағы) тапсыру туралы хабарламалы тапсырыс хатпен жіберілді.
Заңды тұлғалардың бірыңғай мемлекеттік тізіліміндегі Федералды салық қызметінің мәліметтеріне сәйкес, 2013 жылғы 29 тамыздан бастап қазіргі уақытқа дейінгі кезеңде "Металлотехника" ЖШҚ директоры, сондай-ақ заңды тұлға – "Металлотехника" ЖШҚ атынан сенімхатсыз әрекет етуге құқығы бар тұлға болып табылады
1994 жылғы 30 қарашадағы № 51-ФЗ Ресей Федерациясы Азаматтық кодексінің 54-бабының 2-тармағына сәйкес заңды тұлғаның орналасқан жері оның мемлекеттік тіркеу орны бойынша анықталады. Заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу оның тұрақты жұмыс істейтін атқарушы органы, ал ол болмаған кезде – өзге орган немесе заңды тұлғаның атынан сенімхатсыз әрекет етуге құқығы бар адам орналасқан жер бойынша жүзеге асырылады.

Таким образом, ООО "Металлотехника" в соответствии с пунктом 3 определения от 5 декабря 2019 г. № 56/опр должно было представить информацию в Комиссию до 20 декабря 2019 г. включительно, чего, однако, сделано не было, ходатайств о продлении срока представления запрошенной информации от ООО "Металлотехника" в Комиссию не поступало.
В соответствии с пунктом 9 определения по делу о нарушении общих правил конкуренции на трансграничных рынках от 24 декабря 2019 г. № 59/опр (направлено письмом Комиссии от 30 декабря 2019 г. № 22-491) (далее – определение от 24 декабря 2019 г. № 59/опр) ООО "Металлотехника" должно было представить в Департамент в 10-дневный срок с даты получения указанного определения информацию об имеющихся в сети Интернет сайтах, принадлежащих ему и (или) арендуемых им (с приложением надлежащим образом заверенных копий подтверждающих документов).
Определение от 24 декабря 2019 г. № 59/опр было направлено письмом Комиссии от 30 декабря 2019 г. № 22-491 по адресу местонахождения ООО "Металлотехника" (данные из единого государственного реестра юридических лиц): 413100, Саратовская обл., г. Энгельс, пр-т Строителей, Промзона.
Указанное почтовое отправление направлено заказным письмом с уведомлением о вручении с привлечением услуг оператора почтовой связи – акционерного общества "Почта России" с присвоением внутрироссийского почтового идентификатора № 12105941092536.
Также указанное определение направлено заказным письмом с уведомлением о вручении с привлечением услуг оператора почтовой связи – акционерного общества "Почта России" с присвоением внутрироссийского почтового идентификатора № 12105941092529 директору ООО "Металлотехника" Тарасову Е.В. по адресу местонахождения ООО "Металлотехника" (данные из единого государственного реестра юридических лиц): 413100, Саратовская обл., г. Энгельс, пр-т Строителей, Промзона.
Согласно данным Федеральной налоговой службы, содержащимся в едином государственном реестре юридических лиц, в период с 29 августа 2013 г. по настоящее время является директором ООО "Металлотехника", а также лицом, имеющим право без доверенности действовать от имени юридического лица – ООО "Металлотехника".
В соответствии с пунктом 2 статьи 54 Гражданского кодекса Российской Федерации от 30 ноября 1994 г. № 51-ФЗ место нахождения юридического лица определяется местом его государственной регистрации. Государственная регистрация юридического лица осуществляется по месту нахождения его постоянно действующего исполнительного органа, а при его отсутствии – иного органа или лица, имеющих право действовать от имени юридического лица без доверенности.

"Жауапкершілігі шектеулі қоғамдар туралы" 1998 жылғы 8 ақпандағы № 14-ФЗ Федералдық Заңның 4-бабының 2-бөлігіне сәйкес жауапкершілігі шектеулі серіктестіктің орналасқан жері оның мемлекеттік тіркелген орнымен анықталады.
"Заңды тұлғалар мен жеке кәсіпкерлерді мемлекеттік тіркеу туралы" 2001 жылғы 8 тамыздағы № 129-ФЗ Федералдық заңның (бұдан әрі – № 129-ФЗ Заңы) 5-бабы 1-тармағының "в" тармақшасына сәйкес заңды тұлғалардың бірыңғай мемлекеттік тізілімінде заңды тұлғаның мекенжайы туралы ақпарат бар.
2019 жылғы 7 қарашадан бастап 2020 жылғы 27 қазанға дейінгі кезеңде заңды тұлғалардың бірыңғай мемлекеттік тізілімінде "Металлотехника" ЖШҚ орналасқан мекенжайы туралы мәліметтер өзгерген жоқ.
№ 129-ФЗ Заңның 5-бабының 5-тармағында № 129-ФЗ Заңның 5-бабының 1-тармағында көрсетілген мәліметтер өзгерген сәттен бастап 3 жұмыс күні ішінде заңды тұлға бұл туралы өзінің орналасқан жері бойынша тіркеуші органға хабарлауға міндетті.
Интернет желісіндегі "Почта России" акционерлік қоғамының ресми сайтындағы "Почта жөнелтілімдерін қадағалау" бөлімінде ұсынылған ақпаратқа сәйкес:
"Металлотехника" ЖШҚ мекенжайына жіберілген почта жөнілтіліміне сәйкес келетін № 12105941092536 почта сәйкестендіргіші бойынша қоғам көрсетілген хат-хабарды алмаған;
"Металлотехника" ЖШҚ директоры атына жіберілген почта жөнелтіліміне сәйкес келетін № 12105941092529 почта сәйкестендіргіші бойынша көрсетілген хат-хабар 2020 жылғы 29 қаңтарда алынған.
"Металлотехника" ЖШҚ директоры "Металлотехника" ЖШҚ жекедара атқарушы органы болып табылатындығын ескере отырып және 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 59/ ұйғ ұйғарымды ол 2020 жылғы 29 қаңтарда алғанын назарға ала отырып, "Металлотехника" ЖШҚ 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 59/ ұйғ ұйғарымды 2020 жылғы 29 қаңтарда алды деп есептеуге болады.
Осылайша, "Металлотехника" ЖШҚ 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 59/ұйғ ұйғарымының 9-тармағына сәйкес Комиссияға ақпаратты 2020 жылғы 10 ақпанға дейін ұсынуы тиіс болатын, алайда олай жасалған жоқ, көрсетілген ақпаратты ұсыну мерзімін ұзарту туралы өтінішхаттар "Металлотехника" ЖШҚ-дан келіп түскен жоқ.
"Металлотехника" ЖШҚ бұрын сұратылған ақпаратты ұсынбағанын ескере отырып, істі қарау жөніндегі комиссия 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 59/ұйғ ұйғарымымен Саратов облысы бойынша № 7 Федералдық салық қызметінің Ауданаралық инспекциясына ұйғарымды алған күннен бастап 10 күн мерзімде осы ұйғарымда көрсетілген ақпаратты (құжаттарды, мәліметтерді) Департаментке беруге сұрау салды.
Саратов облысы бойынша № 7 Федералдық салық қызметінің ауданаралық инспекциясы сұратылған ақпаратты 2020 жылғы 27 қаңтардағы № 12-27/001803 хатымен ұсынды (2020 жылғы 12ақпандағы кіріс № 2081).
Ұсынылған ақпарат мынадай:
"Металлотехника" ЖШҚ 2017 жылдан бастап 2019 жылдың I тоқсаны аралығындағы кезеңде құбырларды кесуге арналған машиналарды сатып алу;
"Металлотехника" ЖШҚ 2017 жылдан бастап 2019 жылдың I тоқсаны аралығындағы кезеңде құбырларды кесуге арналған машиналарды өткізу;
"Металлотехника" ЖШҚ-да құбырларды кесуге арналған машиналарды өндірушілер туралы ақпараттың (құжаттардың, ақпараттың) және басқа да талап етілген ақпараттың болу фактілерін растайды.
Хаттаманың 13-тармағына сәйкес Комиссияның уәкілетті құрылымдық бөлімшесі трансшекаралық нарықтарда бәсекелестіктің жалпы қағидаларының бұзылуы туралы істерді қарау кезінде мемлекеттік билік органдарынан, жергілікті өзін-өзі басқару органдарынан, олардың функцияларын жүзеге асыратын өзге де органдардан немесе мүше мемлекеттердің ұйымдарынан, заңды және жеке тұлғалардан істі қарау үшін қажетті ақпаратты сұратады. Шаруашылық жүргізуші субъектілер (нарық субъектілері), коммерциялық емес ұйымдар, мемлекеттік билік органдары, жергілікті өзін-өзі басқару органдары, олардың функцияларын атқаратын өзге органдар немесе мүше мемлекеттердің ұйымдары (олардың лауазымды адамдары), жеке тұлғалар Комиссияға оның сұрау салуы бойынша өзіне жүктелген өкілеттіктерге сәйкес қажетті ақпаратты, құжаттарды, мәліметтерді, түсіндірмелерді белгіленген мерзімдерде ұсынуға міндетті.
Істерді қарау тәртібінің 21-тармағына сәйкес істі қарау жөніндегі комиссия істі қарау кезінде істі қарауға қатысатын тұлғалардан істі қарау барысында туындайтын мәселелер бойынша жазбаша немесе ауызша нысандағы құжаттарды, мәліметтер мен түсіндірмелерді сұратуға құқылы.

Согласно части 2 статьи 4 Федерального закона от 8 февраля 1998 г. № 14-ФЗ "Об обществах с ограниченной ответственностью" место нахождения общества с ограниченной ответственностью определяется местом его государственной регистрации.
В соответствии с подпунктом "в" пункта 1 статьи 5 Федерального закона от 8 августа 2001 г. № 129-ФЗ "О государственной регистрации юридических лиц и индивидуальных предпринимателей" (далее – Закон № 129-ФЗ) в едином государственном реестре юридических лиц содержатся сведения об адресе юридического лица.
В период с 7 ноября 2019 г. по 27 октября 2020 г. данные об адресе местонахождения ООО "Металлотехника" в едином государственном реестре юридических лиц не изменялись.
Пунктом 5 статьи 5 Закона № 129-ФЗ установлено, что в течение 3 рабочих дней с момента изменения сведений, указанных в пункте 1 статьи 5 Закона № 129-ФЗ, юридическое лицо обязано сообщить об этом в регистрирующий орган по месту своего нахождения.
Согласно информации, представленной на официальном сайте акционерного общества "Почта России" в сети Интернет в разделе "Отслеживание почтовых отправлений":
по почтовому идентификатору № 12105941092536, соответствующему почтовому отправлению в адрес ООО "Металлотехника", указанная корреспонденция обществом не получена;
по почтовому идентификатору № 12105941092529, соответствующему почтовому отправлению в адрес директора ООО "Металлотехника", указанная корреспонденция получена 29 января 2020 г.
Учитывая, что директор ООО "Металлотехника" является единоличным исполнительным органом ООО "Металлотехника", и принимая во внимание, что определение от 24 декабря 2019 г. № 59/опр им получено 29 января 2020 г., можно считать, что определение от 24 декабря 2019 г. № 59/опр ООО "Металлотехника" также получено 29 января 2020 г.
Таким образом, ООО "Металлотехника" в соответствии с пунктом 9 определения от 24 декабря 2019 г. № 59/опр должно было представить информацию в Комиссию до 10 февраля 2020 г. включительно, чего, однако, сделано не было, ходатайств о продлении срока представления указанной информации от ООО "Металлотехника" в Комиссию не поступало.
Учитывая, что ООО "Металлотехника" ранее запрошенную информацию не представило, комиссия по рассмотрению дела определением от 24 декабря 2019 г. № 59/опр запросила Межрайонную инспекцию Федеральной налоговой службы № 7 по Саратовской области в 10-дневный срок с даты получения определения представить в Департамент информацию (документы, сведения), указанную в этом определении.
Межрайонная инспекция Федеральной налоговой службы № 7 по Саратовской области запрошенную информацию представила письмом от 27 января 2020 г. № 12-27/001803 (от 12 февраля 2020 г. вх. № 2081).
Представленная информация подтверждает факты:
приобретения ООО "Металлотехника" в период с 2017 года по I квартал 2019 г. машин для резки труб;
реализации ООО "Металлотехника" в период с 2017 года по I квартал 2019 г. машин для резки труб;
наличия у ООО "Металлотехника" информации (документов, сведений) о производителях машин для резки труб и иной затребованной информации.
Согласно пункту 13 Протокола уполномоченное структурное подразделение Комиссии при рассмотрении дел о нарушении общих правил конкуренции на трансграничных рынках запрашивает необходимую для рассмотрения дела информацию у органов государственной власти, органов местного самоуправления, иных осуществляющих их функции органов или организаций государств-членов, юридических и физических лиц. Хозяйствующие субъекты (субъекты рынка), некоммерческие организации, органы государственной власти, органы местного самоуправления, иные осуществляющие их функции органы или организации (их должностные лица) государств-членов, физические лица обязаны представлять в Комиссию по ее запросу в установленные сроки необходимые Комиссии в соответствии с возложенными на нее полномочиями информацию, документы, сведения, пояснения.
В соответствии с пунктом 21 Порядка рассмотрения дел комиссия по рассмотрению дела вправе запрашивать при рассмотрении дела у лиц, участвующих в рассмотрении дела, документы, сведения и пояснения в письменной или устной форме по вопросам, возникающим в ходе рассмотрения дела.

Істерді қарау тәртібінің 22-тармағында Шарттың XVIII бөлімінде және Хаттамада көзделген сұратылған мәліметтерді (ақпаратты) Комиссияға ұсынбау немесе уақтылы ұсынбау, оның ішінде Комиссияның талап етуі бойынша мәліметтерді (ақпаратты) ұсынбау, сол сияқты Комиссияға көрінеу дұрыс емес мәліметтерді (ақпаратты) ұсыну Хаттаманың 16-тармағының 5-тармақшасында көзделген айыппұл санкцияларын қолдану үшін негіз болып табылады. Көрсетілген айыппұл санкцияларын қолдану есептеу әдістемесінде және айыппұл салу тәртібінде белгіленген тәртіппен жүзеге асырылады.
Хаттаманың 16-тармағының 5-тармақшасына сәйкес Комиссия Есептеу әдістемесіне және айыппұл салу тәртібіне сәйкес Шарттың XVIII бөлімінде және Хаттамада көзделген мәліметтерді (ақпаратты) Комиссияға ұсынбағаны немесе уақтылы ұсынбағаны үшін, оның ішінде Комиссияның талап етуі бойынша мәліметтерді (ақпаратты) ұсынбағаны, сол сияқты Комиссияға жеке тұлғаларға көрінеу дұрыс емес мәліметтер (ақпарат) бергені үшін жеке тұлғаларға 10 000-нан 15 000 ресей рубліне дейінгі мөлшерде, лауазымды тұлғалар мен жеке кәсіпкерлерге 10 000-нан 60 000 ресей рубліне дейінгі мөлшерде, заңды тұлғаларға 150 000-нан 1 000 000 ресей рубліне дейінгі мөлшерде айыппұл салады.
Осылайша, "Металлотехника" ЖШҚ 2019 жылғы 7 қарашадағы № 55/ұйғ ұйғарымына және 2019 жылғы 5 желтоқсандағы № 56/ұйғ ұйғарымына (және қоса алғанда 2019 жылғы 20 желтоқсанға дейін ұсынылуы тиіс), 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 59/ұйғ ұйғарымына (және қоса алғанда 2020 жылғы 10 ақпанға дейін ұсынылуы тиіс) сәйкес Комиссия талабы бойынша ақпаратты (құжаттарды, мәліметтерді) белгіленген мерзімде ұсынбаған, осымен Хаттаманың 13-тармағын және Істерді қарау тәртібінің 21-тармағын бұзды.
"Металлотехника" ЖШҚ мәліметтерді (ақпаратты) ұсынбау туралы істі қарау шеңберінде оның іс-әрекеттерінде бұзушылықтардың болуы фактісімен келіспеу немесе келісу туралы позицияны ұсынған жоқ.
"Металлотехника" ЖШҚ 2019 жылғы 7 қарашадағы № 55/ұйғ ұйғарымына, 2019 жылғы 5 желтоқсандағы № 56/ұйғ ұйғарымына, 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 59/ұйғ ұйғарымына сәйкес сұратылған ақпаратты (құжаттарды, мәліметтерді) Комиссияға ұсынуына кедергі келтіретін мән-жайлар анықталған жоқ.
Істі қарау жөніндегі комиссияның отырыстарына лауазымды тұлға және (немесе) "Металлотехника" ЖШҚ сенімхаты бойынша өкілдері қатыспады, отырыстың күнін ауыстыру туралы өтініш ұсынбады.
"Металлотехника" ЖШҚ ісін қарау жөніндегі комиссияның отырыстарында қатысудың мүмкін еместігінің дәлелді себебі туралы ақпарат ұсынылған жоқ.

Пунктом 22 Порядка рассмотрения дел установлено, что непредставление или несвоевременное представление в Комиссию запрашиваемых сведений (информации), предусмотренных разделом XVIII Договора и Протоколом, в том числе непредставление сведений (информации) по требованию Комиссии, а равно представление в Комиссию заведомо недостоверных сведений (информации) является основанием для применения штрафных санкций, предусмотренных подпунктом 5 пункта 16 Протокола. Применение указанных штрафных санкций осуществляется в порядке, установленном Методикой расчета и порядком наложения штрафов.
Согласно подпункту 5 пункта 16 Протокола Комиссия в соответствии с Методикой расчета и порядком наложения штрафов налагает штрафы за непредставление или несвоевременное представление в Комиссию сведений (информации), предусмотренных разделом XVIII Договора и Протоколом, в том числе за непредставление сведений (информации) по требованию Комиссии, а равно за представление в Комиссию заведомо недостоверных сведений (информации) на физических лиц в размере от 10 000 до 15 000 российских рублей, на должностных лиц и индивидуальных предпринимателей в размере от 10 000 до 60 000 российских рублей, на юридических лиц в размере от 150 000 до 1 000 000 российских рублей.
Таким образом, ООО "Металлотехника" запрошенную в соответствии с определением от 7 ноября 2019 г. № 55/опр и определением от 5 декабря 2019 г. № 56/опр (и подлежащую представлению до 20 декабря 2019 г. включительно), определением от 24 декабря 2019 г. № 59/опр (и подлежащую представлению до 10 февраля 2020 г. включительно) информацию (документы, сведения) по требованию Комиссии в установленный срок не представило, чем нарушило пункт 13 Протокола и пункт 21 Порядка рассмотрения дел.
В рамках рассмотрения дела о непредставлении сведений (информации) ООО "Металлотехника" позицию о несогласии или согласии с фактом наличия в его действиях нарушения не представило.
Обстоятельств, препятствующих представлению ООО "Металлотехника" в Комиссию информации (документов, сведений), запрошенной в соответствии с определением от 7 ноября 2019 г. № 55/опр, определением от 5 декабря 2019 г. № 56/опр, определением от 24 декабря 2019 г. № 59/опр, не выявлено.
В заседаниях комиссии по рассмотрению дела должностное лицо и (или) представители по доверенности ООО "Металлотехника" участие не принимали, ходатайств о переносе даты заседания не представляли.
Информация об уважительной причине невозможности участия в заседаниях комиссии по рассмотрению дела ООО "Металлотехника" не представлена.

Хаттаманың 10-тармағының 3-тармақшасын, Істерді қарау тәртібінің 44-тармағын және Есептеу әдістемесі және айыппұл салу тәртібінің 17-тармағын басшылыққа ала отырып, Комиссия алқасы шешті:
1. Істерді қарау тәртібінің 46-тармағында көзделген Комиссияның талабы бойынша мәліметтерді (ақпаратты) ұсынбағаны үшін айыппұл санкцияларын қолдану туралы істі қарауды тоқтату үшін негіздер жоқ деп танылсын.
2. Ақпарат ұсынбаудан көрінген "Металлотехника" ЖШҚ әрекеттері (әрекетсіздігі) ол үшін Хаттаманың 16-тармағының 5-тармақшасында жауапкершілік көзделген, Хаттаманың 13-тармағын және Істерді қарау тәртібінің 21-тармағын бұзу деп танылсын.
3. Есептеу әдістемесіне және айыппұл салу тәртібіне және "Металлотехника" ЖШҚ хаттамасының 16-тармағына сәйкес (СТН 6449070540, тіркелген мекенжайы: 413100, Ресей Федерациясы, Саратов облысы, Энгельс қаласы, Құрылысшылар даңғылы, Өнеркәсіп аймағы), Шарттың XVIII бөлімінде және Хаттамада көзделген мәліметтерді (ақпаратты) Комиссияға ұсынбаған немесе уақтылы ұсынбаған, оның ішінде Комиссияның талап етуі бойынша мәліметтерді (ақпаратты) ұсынбаған, сол сияқты комиссияға көрінеу дұрыс емес мәліметтерді (ақпаратты) ұсынған деп таныған заңды тұлғаның алғаш рет ұсынбауы немесе уақтылы ұсынбауы) жауапкершілігін жұмсартатын мән-жайларды ескере отырып және жауапкершілікті ауырлататын мән-жайлардың болмауын есепке ала отырып, 433 333 ресей рублі 33 тиын мөлшерінде айыппұл тағайындалсын.
Көрсетілген айыппұл Хаттаманың 17 және 18-тармақтарында белгіленген тәртіппен төленуге жатады.
4. "Металлотехника" ЖШҚ осы шешім күшіне енген күннен бастап бір ай мерзімде Комиссияға 2019 жылғы 7 қарашадағы № 55/ұйғ ұйғарымына, 2019 жылғы 5 желтоқсандағы № 56/ұйғ ұйғарымына және 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 59/ұйғ ұйғарымына сәйкес сұратылған ақпаратты (құжаттарды, мәліметтерді) осы ұйғарымдарда белгіленген тәртіппен ұсынуы тиіс.
5. Осы шешімге Еуразиялық экономикалық одақтың Сотына белгіленген тәртіппен шағым жасалуы мүмкін.
6.  Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
М. Мясникович

Руководствуясь подпунктом 3 пункта 10 Протокола, пунктом 44 Порядка рассмотрения дел и пунктом 17 Методики расчета и порядка наложения штрафов, Коллегия Комиссии решила:
1. Признать отсутствие оснований для прекращения рассмотрения дела о применении штрафных санкций за непредставление сведений (информации) по требованию Комиссии, предусмотренных пунктом 46 Порядка рассмотрения дел.
2. Признать действия (бездействие) ООО "Металлотехника", выразившиеся в непредставлении информации, нарушением пункта 13 Протокола и пункта 21 Порядка рассмотрения дел, ответственность за которое предусмотрена подпунктом 5 пункта 16 Протокола.
3. В соответствии с Методикой расчета и порядком наложения штрафов и пунктом 16 Протокола ООО "Металлотехника" (ИНН 6449070540, адрес места регистрации: 413100, Российская Федерация, Саратовская область, г. Энгельс, пр-т Строителей, Промзона) с учетом наличия обстоятельств, смягчающих ответственность (непредставление или несвоевременное представление впервые юридическим лицом, признанным Комиссией в соответствии с Порядком рассмотрения дел не представившим или несвоевременно представившим в Комиссию сведения (информацию), предусмотренные разделом XVIII Договора и Протоколом, в том числе не представившим сведения (информацию) по требованию Комиссии, а равно представившим в Комиссию заведомо недостоверные сведения (информацию)), и с учетом отсутствия обстоятельств, отягчающих ответственность, назначить штраф в размере 433 333 российских рубля 33 копейки.
Указанный штраф подлежит оплате в порядке, установленном пунктами 17 и 18 Протокола.
4. ООО "Металлотехника" надлежит в месячный срок с даты вступления настоящего Решения в силу представить в Комиссию информацию (документы, сведения), запрошенную в соответствии с определением от 7 ноября 2019 г. № 55/опр, определением от 5 декабря 2019 г. № 56/опр и определением от 24 декабря 2019 г. № 59/опр, в порядке, установленном этими определениями.
5. Настоящее Решение может быть обжаловано в установленном порядке в Суд Евразийского экономического союза.
6. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович