Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 16 қазандағы № 166 Шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2021 жылғы 29 қарашадағы № 164 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі техникалық реттеу туралы Хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы Шартқа № 9 қосымша) 8-тармағына және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 Шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 2 қосымшаның 8-тармағына сәйкес, Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2012 жылғы 25 желтоқсандағы № 294 Шешімімен бекітілген Кеден одағы шеңберінде оған қатысты міндетті талаптар белгіленетін өнімді (тауарларды) Кеден одағының кедендік аумағына әкелу тәртібі туралы ереженің 2-тармағының "в" тармақшасын іске асыру мақсатында Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 16 қазандағы "Кедендік декларацияны беру оған қатысты Кеден одағының "Мамандандырылған тамақ өнімдерінің жекелеген түрлерінің, соның ішінде диеталық емдік және диеталық профилактикалық тамақтанудың қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 027/2012) техникалық регламентінің талаптарына сәйкестікті бағалау туралы құжатты немесе осындай құжат туралы мәліметтерді ұсынумен сүйемелденетін өнімдердің тізбесін бекіту туралы" № 166 Шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
а) атауында және 1-тармақта:
"сәйкестікті" деген сөзден кейін "(сәйкестікті бағалау туралы құжат туралы мәліметтер)" деген сөздермен толықтырылсын;
"немесе мұндай құжат туралы мәліметтер" деген сөздер алынып тасталсын;
б) кедендік декларацияны беру оған қатысты Кеден одағының "Мамандандырылған тамақ өнімдерінің жекелеген түрлерінің, соның ішінде диеталық емдік және диеталық профилактикалық тамақтанудың қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 027/2012) техникалық регламентінің талаптарына сәйкестікті бағалау туралы құжатты немесе көрсетілген Шешіммен бекітілген осындай құжат туралы мәліметтерді ұсынумен сүйемелденетін өнімдер тізбесінде:
атауында:
"сәйкестікті" деген сөзден кейін "(сәйкестікті бағалау туралы құжат туралы мәліметтер)" деген сөздермен толықтырылсын;
"немесе мұндай құжат туралы мәліметтер" деген сөздер алынып тасталсын;
3-бағанның атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Сәйкестікті бағалау туралы құжат (сәйкестікті бағалау туралы құжат туралы мәліметтер)";
10-позициядағы "2106 90 920 0-ден" деген сөздер "2106 90 930 0-ден" деген сөздермен ауыстырылсын;
ескертулердің 2-тармағында:
"сәйкестікті" деген сөзден кейін "(сәйкестікті бағалау туралы құжат туралы мәліметтер)" деген сөздермен толықтырылсын;
"немесе мұндай құжат туралы мәліметтер" деген сөздер алынып тасталсын.

О внесении изменений в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 16 октября 2018 г. № 166
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 29 ноября 2021 года № 164.
В соответствии с пунктом 8 Протокола о техническом регулировании в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 9 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и пунктом 8 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, в целях реализации подпункта "в" пункта 2 Положения о порядке ввоза на таможенную территорию Таможенного союза продукции (товаров), в отношении которой устанавливаются обязательные требования в рамках Таможенного союза, утвержденного Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 25 декабря 2012 г. № 294, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 16 октября 2018 г. № 166 "Об утверждении перечня продукции, в отношении которой подача таможенной декларации сопровождается представлением документа об оценке соответствия требованиям технического регламента Таможенного союза "О безопасности отдельных видов специализированной пищевой продукции, в том числе диетического лечебного и диетического профилактического питания" (ТР ТС 027/2012) или сведений о таком документе" следующие изменения:
а) в наименовании и пункте 1:
после слова "соответствия" дополнить словами "(сведений о документе об оценке соответствия)";
слова "или сведений о таком документе" исключить;
б) в перечне продукции, в отношении которой подача таможенной декларации сопровождается представлением документа об оценке соответствия требованиям технического регламента Таможенного союза "О безопасности отдельных видов специализированной пищевой продукции, в том числе диетического лечебного и диетического профилактического питания" (ТР ТС 027/2012) или сведений о таком документе, утвержденном указанным Решением:
в наименовании:
после слова "соответствия" дополнить словами "(сведений о документе об оценке соответствия)";
слова "или сведений о таком документе" исключить;
наименование графы 3 изложить в следующей редакции:
"Документ об оценке соответствия (сведения о документе об оценке соответствия)";
в позиции 10 слова "из 2106 90 920 0" заменить словами "из 2106 90 930 0";
в пункте 2 примечаний:
после слова "соответствия" дополнить словами "(сведения о документе об оценке соответствия)";
слова "или сведений о таком документе" исключить.

2. Осы Шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
М. Мясникович

2. Настоящее Решение вступает в силу с 1 января 2022 г.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович