Зерттеу (сынау) және өлшеу қағидалары мен әдістерін, соның ішінде Кеден одағының "Балалар мен жасөспірімдерге арналған өнімнің қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 007/2011) техникалық регламентінің талаптарын қолдану мен орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын стандарттау саласындағы құжаттардың тізбесіне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2022 жылғы 11 қаңтардағы № 3 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде техникалық реттеу туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 9 қосымша) 4-тармағына және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне №2 қосымшаның 5-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қосымшаға сәйкес Кеден одағы Комиссиясының 2011 жылғы 23 қыркүйектегі № 797 шешімімен бекітілген Зерттеу (сынау) және өлшеу қағидалары мен әдістерін, соның ішінде Кеден одағының "Балалар мен жасөспірімдерге арналған өнімнің қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 007/2011) техникалық регламентінің талаптарын қолдану мен орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын стандарттау саласындағы құжаттардың тізбесіне өзгерістер енгізілсін.
2.  Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
М. Мясникович
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2022 жылғы 11 қаңтардағы
№ 3 шешіміне
ҚОСЫМША
Зерттеу (сынау) және өлшеу қағидалары мен әдістерін, соның ішінде Кеден одағының "Балалар мен жасөспірімдерге арналған өнімнің қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 007/2011) техникалық регламентінің талаптарын қолдану мен орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын стандарттау саласындағы құжаттардың тізбесіне енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. 7-позицияда:
үшінші графадағы "бутадиен" кіші қосалқы позициясы "KZ.А. 01. 0602 "Массалық шоғырлану бірліктерінде көрсетілген миграция деңгейін өлшеуді орындау әдістемесі және полистиролдан және стирол сополимерлерінен жасалған бұйымдардағы бутадиеннің ауа ортасы" (аттестаттау туралы куәлік № 168 - 2020.22.10; 2022.01.06 бастап осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандартты енгізгенге дейін қолданылады)" деген сөздермен толықтырылсын;

О внесении изменений в перечень документов в области стандартизации, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения технического регламента Таможенного союза "О безопасности продукции, предназначенной для детей и подростков" (ТР ТС 007/2011) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования
Решение Евразийской экономической коллегии от 11 января 2022 года № 3.
В соответствии с пунктом 4 Протокола о техническом регулировании в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 9 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и пунктом 5 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в перечень документов в области стандартизации, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения технического регламента Таможенного союза "О безопасности продукции, предназначенной для детей и подростков" (ТР ТС 007/2011) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования, утвержденный Решением Комиссии Таможенного союза от 23 сентября 2011 г. № 797, изменения согласно приложению.
2.Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 11 января 2022 г. № 3
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в перечень документов в области стандартизации, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения технического регламента Таможенного союза "О безопасности продукции, предназначенной для детей и подростков" (ТР ТС 007/2011) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования
1. В позиции 7:
подсубпозицию "бутадиен" в графе третьей дополнить словами "KZ.А.01.0602 "Методика выполнения измерений уровня миграции, выраженного в единицах массовой концентрации, в водные и воздушные среды бутадиена, содержащегося в изделиях из полистирола и сополимеров стирола" (свидетельство об аттестации № 168 от 22.10.2020; применяется с 01.06.2022 до включения соответствующего межгосударственного стандарта в настоящий перечень)";

үшінші графадағы "хлорбензол" кіші қосалқы позициясы "МВИ МН 6309-2020 "Су және ауа орталарында поликарбонаттан жасалған бұйымдардан бөлінетін хлорбензолдың массалық концентрациясы. Газ хроматографиясы әдісімен өлшеулерді орындау әдістемесі" (аттестаттау туралы куәлік № BY 00120 - 2020.29.10; 2022.01.06 бастап осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандартты енгізгенге дейін қолданылады)" деген сөздермен толықтырылсын.
2. 18-позицияда үшінші графадағы "хлорбензол" кіші қосалқы позициясы MВИ.МН 6309-2020 "Су және ауа орталарында поликарбонаттан жасалған бұйымдардан бөлінетін хлорбензолдың массалық концентрациясы. Газ хроматографиясы әдісімен өлшеулерді әдіспен орындау әдістемесі" (аттестаттау туралы куәлік № BY 00120 – 2020.29.10; 2022.01.06 бастап осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандартты енгізгенге дейін қолданылады)" деген сөздермен толықтырылсын.
3. 21-позицияда үшінші графадағы "хлорбензол" кіші қосалқы позициясы "МВИ.МН 6309-2020 "Су және ауа орталарында поликарбонаттан жасалған бұйымдардан бөлінетін хлорбензолдың массалық концентрациясы. Газ хроматографиясы әдісімен өлшеулерді әдіспен орындау әдістемесі" (аттестаттау туралы куәлік № BY 00120 - 2020.29.10; 2022.01.06 бастап осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандартты енгізгенге дейін қолданылады)" деген сөздермен толықтырылсын.
4. 50-позицияда:
үшінші графадағы "бутадиен" кіші қосалқы позициясы "KZ.А. 01. 0602 "Массалық шоғырлану бірліктерінде көрсетілген миграция деңгейін өлшеуді орындау әдістемесі және полистиролдан және стирол сополимерлерінен жасалған бұйымдардағы бутадиеннің ауа ортасы" (аттестаттау туралы куәлік №168 - 2020.22.10; 2022.01.06 бастап осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандартты енгізгенге дейін қолданылады)" деген сөздермен толықтырылсын;
үшінші графадағы "хлорбензол" кіші қосалқы позициясы "MВИ.МН 6309-2020 "Су және ауа орталарында поликарбонаттан жасалған бұйымдардан бөлінетін хлорбензолдың массалық концентрациясы. Газ хроматографиясы әдісімен өлшеулерді әдіспен орындау әдістемесі" (аттестаттау туралы куәлік № BY 00120 - 2020.29.10; 2022.01.06 бастап осы тізбеге тиісті мемлекетаралық стандартты енгізгенге дейін қолданылады)" деген сөздермен толықтырылсын.

подсубпозицию "хлорбензол" в графе третьей дополнить словами "МВИ.МН 6309-2020 "Массовая концентрация хлорбензола, выделяемого из изделий из поликарбоната, в водных и воздушных средах. Методика выполнения измерений методом газовой хроматографии" (свидетельство об аттестации № BY 00120 от 29.10.2020; применяется с 01.06.2022 до включения соответствующего межгосударственного стандарта в настоящий перечень)".
2. В позиции 18 подсубпозицию "хлорбензол" в графе третьей дополнить словами "МВИ.МН 6309-2020 "Массовая концентрация хлорбензола, выделяемого из изделий из поликарбоната, в водных и воздушных средах. Методика выполнения измерений методом газовой хроматографии" (свидетельство об аттестации № BY 00120 от 29.10.2020; применяется с 01.06.2022 до включения соответствующего межгосударственного стандарта в настоящий перечень)".
3. В позиции 21 подсубпозицию "хлорбензол" в графе третьей дополнить словами "МВИ.МН 6309-2020 "Массовая концентрация хлорбензола, выделяемого из изделий из поликарбоната, в водных и воздушных средах. Методика выполнения измерений методом газовой хроматографии" (свидетельство об аттестации № BY 00120 от 29.10.2020; применяется с 01.06.2022 до включения соответствующего межгосударственного стандарта в настоящий перечень)".
4. В позиции 50:
подсубпозицию "бутадиен" в графе третьей дополнить словами "KZ.А.01.0602 "Методика выполнения измерений уровня миграции, выраженного в единицах массовой концентрации, в водные и воздушные среды бутадиена, содержащегося в изделиях из полистирола и сополимеров стирола" (свидетельство об аттестации № 168 от 22.10.2020; применяется с 01.06.2022 до включения соответствующего межгосударственного стандарта в настоящий перечень)";
подсубпозицию "хлорбензол" в графе третьей дополнить словами "МВИ.МН 6309-2020 "Массовая концентрация хлорбензола, выделяемого из изделий из поликарбоната, в водных и воздушных средах. Методика выполнения измерений методом газовой хроматографии" (свидетельство об аттестации № BY 00120 от 29.10.2020; применяется с 01.06.2022 до включения соответствующего межгосударственного стандарта в настоящий перечень)".