Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2018 жылғы 18 сәуірдегі № 44 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2021 жылғы 21 қаңтардағы № 8 шешімі.
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі техникалық реттеу туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 9 қосымша) 5-тармағына және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 1 қосымшаның 42-тармағына сәйкес, Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2020 жылғы 25 наурыздағы "COVID-19 коронавирус инфекциясының таралуын болғызбауға бағытталған шараларды іске асыру туралы" № 11 өкімін орындау мақсатында, жаңа коронавирус инфекциясының (COVID-19) таралуына байланысты қолайсыз эпидемиологиялық жағдаятқа орай Еуразиялық экономикалық одақ нарығында өнім тапшылығын алдын ала ескерту үшін Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесі шешті:
1. Қосымшаға сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2018 жылғы 18 сәуірдегі "Сәйкестікті бағалаудың типтік схемалары туралы" № 44 шешіміне өзгеріс енгізілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 10 күн өткен соң күшіне енеді және 2022 жылғы 10 қаңтардан бастап туындайтын құқықтық қатынастарда қолданылады.
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің мүшелері:
Армения Республикасынан
Беларусь Республикасынан
Қазақстан Республикасынан
Қырғыз Республикасынан
Ресей Федерациясынан
М. Григорян
И. Петришенко
Б.Сұлтанов
А.Кожошев
А. Оверчук
Еуразиялық экономикалық
комиссия Кеңесінің
2022 жылғы 21 қаңтардағы
№ 8 шешіміне
ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2018 жылғы 18 сәуірдегі № 44 шешіміне енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1.31-тармақтың "б" тармақшасы "уақытша шараларды қолдану кезінде сәйкестікті бағалау рәсімдерін бұзған сертификаттау жөніндегі органдарға қатысты" деген сөздермен толықтырылсын.
2. 32-тармақтың бірінші абзацында "12 ай" деген сөздер "24 ай" деген сөздермен ауыстырылсын.
3. Көрсетілген Шешіммен бекітілген жаңа коронавирус инфекциясының (COVID-19) таралуына байланысты қолайсыз эпидемиологиялық жағдаятқа орай сериялы шығарылатын өнімді сертификаттау кезінде қолданылатын уақытша шаралардың 3-тармағының бірінші абзацы "арқылы" деген сөзден кейін "өндіріс жай-күйін, соның ішінде қашықтықтан бағалауды пайдалана отырып талдау және (немесе)" сөздермен толықтырылсын.

О внесении изменений в Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 18 апреля 2018 г. № 44
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 21 января 2022 года № 8.
В соответствии с пунктом 5 Протокола о техническом регулировании в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 9 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и пунктом 42 приложения № 1 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, в целях исполнения распоряжения Совета Евразийской экономической комиссии от 25 марта 2020 г. № 11 "О реализации мер, направленных на предотвращение распространения коронавирусной инфекции COVID-19", для предупреждения дефицита продукции на рынке Евразийского экономического союза в условиях неблагоприятной эпидемиологической ситуации, связанной с распространением новой коронавирусной инфекции (COVID-19), Совет Евразийской экономической комиссии решил:
1. Внести в Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 18 апреля 2018 г. № 44 "О типовых схемах оценки соответствия" изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 10 календарных дней с даты его официального опубликования и распространяется на правоотношения, возникшие с 10 января 2022 г.
Члены Совета Евразийской экономической комиссии:
От Республики
Армения
От Республики
Беларусь
От Республики
Казахстан
От Кыргызской
Республики
От Российской
Федерации
М. Григорян
И. Петришенко
Б. Султанов
А. Кожошев
А. Оверчук
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению
Совета Евразийской
экономической комиссии
от 21 января 2022 г. № 8
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в Решение Совета Евразийской
экономической комиссии от 18 апреля 2018 г. № 44
1. Подпункт "б" пункта 31 дополнить словами "в отношении органов по сертификации, нарушивших процедуры оценки соответствия при применении временных мер".
2. В абзаце первом пункта 32 слова "12 месяцев" заменить словами "24 месяцев".
3. Абзац первый пункта 3 временных мер, применяемых при сертификации серийно выпускаемой продукции в условиях неблагоприятной эпидемиологической ситуации, связанной с распространением новой коронавирусной инфекции (COVID-19), утвержденных указанным Решением, после слова "посредством" дополнить словами "анализа состояния производства, в том числе с использованием дистанционной оценки, и (или)".