Дайындаушылар уәкілеттік берген тұлғалардың бірыңғай тізілімін қалыптастыру тәсілдері туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2022 жылғы 14 желтоқсандағы № 40 өкімі
1. Еуразиялық экономикалық комиссия (бұдан әрі – Комиссия) Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарымен (бұдан әрі – тиісінше Одақ, уәкілетті органдар) өзара іс-қимыл жасай отырып, 2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа өзгерістер енгізу туралы хаттамада көзделген дайындаушылар уәкілеттік берген тұлғалардың бірыңғай тізілімін (бұдан әрі – тізілім) қалыптастыру және жүргізу тәртібін әзірлеу кезінде тізілім хабарлама жасау қағидаты бойынша қалыптастырылатынын негізге алсын.
2. Комиссия Алқасы осы өкімнің 1-тармағында көрсетілген Хаттамаға қол қойылғанға дейін техникалық реттеу, санитариялық, ветеринариялық және фитосанитариялық шараларды қолдану жөніндегі консультативтік комитетте тізілімді қалыптастыру және жүргізу тәртібін мақұлдауды қамтамасыз етсін.
3. Уәкілетті органдар Комиссия Кеңесінің тізілімді қалыптастыру және жүргізу тәртібі туралы шешімі күшіне енген күннен бастап дайындаушылар уәкілеттік берген тұлғаларды тізілімге енгізудің құқық қолдану практикасына мониторингті жүзеге асырсын және мониторинг нәтижелерін Комиссияға ұсынсын.
4. Комиссия Алқасы Тізілімді қалыптастыру және жүргізу тәртібі туралы Комиссия Кеңесінің шешімі күшіне енген күннен бастап 3 жыл өткен соң тізілімді қалыптастыру және жүргізу тәртібіне өзгерістер енгізудің орындылығы туралы ұсыныспен осы өкімнің 3-тармағында көрсетілген мониторинг нәтижелері туралы баяндаманы Комиссия Кеңесіне ұсынсын.
5. Осы өкім Одақтың ресми сайтында жарияланған күнінен бастап күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің мүшелері:
Армения Беларусь Қазақстан Қырғыз Ресей
Республикасынан Республикасынан Республикасынан Республикасынан
Федерациясынан
М.Григорян И.Петришенко Б.Жұманғарин А.Касымалиев А.Оверчук

О подходах к формированию единого реестра уполномоченных изготовителями лиц
Распоряжение Совета Евразийской экономической комиссии от 14 декабря 2022 года № 40.
1. Евразийской экономической комиссии (далее – Комиссия) во взаимодействии с уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза (далее соответственно –уполномоченные органы, Союз) при разработке порядка формирования и ведения единого реестра уполномоченных изготовителями лиц, предусмотренного Протоколом о внесении изменений в Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года (далее – реестр), исходить из того, что реестр формируется по уведомительному принципу.
2. Коллегии Комиссии до подписания Протокола, указанного в пункте 1 настоящего распоряжения, обеспечить одобрение порядка формирования и ведения реестра на Консультативном комитете по техническому регулированию, применению санитарных, ветеринарных и фитосанитарных мер.
3. Уполномоченным органам с даты вступления в силу решения Совета Комиссии о порядке формирования и ведения реестра осуществлять мониторинг правоприменительной практики включения уполномоченных изготовителями лиц в реестр и представление в Комиссию результатов мониторинга.
4. Коллегии Комиссии по истечении 3 лет с даты вступления в силу решения Совета Комиссии о порядке формирования и ведения реестра представить Совету Комиссии доклад о результатах мониторинга, указанного в пункте 3 настоящего распоряжения, с предложением о целесообразности внесения изменений в порядок формирования и ведения реестра.
5. Настоящее распоряжение вступает в силу c даты его опубликования на официальном сайте Союза.
Члены Совета Евразийской экономической комиссии:
От Республики
Армения
От Республики
Беларусь
От Республики
Казахстан
От Кыргызской
Республики
От Российской
Федерации
М. Григорян И. Петришенко С. Жумангарин А. Касымалиев А. Оверчук