Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 17 қарашадағы № 154 Шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2023 жылғы 31 қаңтардағы № 14 шешімі.
Үшінші елдерге қатысты арнайы қорғау, демпингке қарсы және өтемақы шараларын қолдану туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 8 қосымша) 120-тармағына сәйкес және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 17 қарашадағы № 154 шешімінде көзделген қолданыстағы демпингке қарсы шараны айналып өтуді белгілеу мақсатында жүргізілген қайта тергеу нәтижелері бойынша дайындалған Еуразиялық экономикалық комиссияның Ішкі нарықты қорғау Департаментінің баяндамасы негізінде, Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1.  "Қытай Халық Республикасынан шығатын және Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінетін жүк шиналарына қатысты демпингке қарсы баж енгізу арқылы демпингке қарсы шараны қолдану туралы" Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 17 қарашадағы № 154 Шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
а)  мынадай мазмұндағы 11 және 12-тармақтармен толықтырылсын:
"11.  Осы Шешімде көзделген демпингке қарсы шараның қолданылуы Қытай Халық Республикасынан шығатын және Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінетін, ЕАЭО СЭҚ ТН 8708 70 990 9 кодымен сыныпталатын және осы Шешімнің 1-тармағында көрсетілген жүк шиналары бар жинақта (жиынтықта) жеткізілетін жүріс дөңгелектеріне таратылсын.
Осы тармақтың бірінші абзацында көрсетілген жүріс дөңгелектеріне қатысты осындай дөңгелектер жинақта (жиынтықта) жеткізілетін жүк шиналарын өндірушіге байланысты осы шешімнің № 1 қосымшасында көрсетілген мөлшерде демпингке қарсы баж мөлшерлемелері қолданылады деп белгіленсін.
12.  Осы Шешімнің 11-тармағында көрсетілген жүріс дөңгелектеріне қатысты демпингке қарсы шара Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің уәкілетті органы берген және жүріс дөңгелектерінің жүк техникасын өндіруге арналғанын растайтын құжат болған кезде қолданылмайды деп белгіленсін.";
б)  көрсетілген Шешімнің № 1 қосымшасында "Тауардың атауы" графасында "1-тармақта көрсетілген жаңа пневматикалық резеңке шиналар мен қақпақтар" деген сөздер "1 және 11-тармақтарда көрсетілген тауарлар" деген сөздермен ауыстырылсын.
2.  Еуразиялық экономикалық комиссияның монополияға қарсы реттеу департаменті Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 17 қарашадағы № 154 Шешімімен белгіленген демпингке қарсы шараның қолданылуы ішінде Еуразиялық экономикалық одақтың Жүк шиналары нарығындағы бағалар мониторингін жыл сайынғы негізде жүзеге асырсын және оның нәтижесі туралы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасына хабарласын.

О внесении изменений в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 17 ноября 2015 г. № 154
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 31 января 2023 года № 14.
В соответствии с пунктом 120 Протокола о применении специальных защитных, антидемпинговых и компенсационных мер по отношению к третьим странам (приложение № 8 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и на основании доклада Департамента защиты внутреннего рынка Евразийской экономической комиссии, подготовленного по результатам повторного расследования, проведенного в целях установления обхода действующей антидемпинговой меры, предусмотренной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 17 ноября 2015 г. № 154, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 17 ноября 2015 г. № 154 "О применении антидемпинговой меры посредством введения антидемпинговой пошлины в отношении грузовых шин, происходящих из Китайской Народной Республики и ввозимых на таможенную территорию Евразийского экономического союза" следующие изменения:
а) дополнить пунктами 11 и 12 следующего содержания:
"11. Распространить действие антидемпинговой меры, предусмотренной настоящим Решением, на происходящие из Китайской Народной Республики и ввозимые на таможенную территорию Евразийского экономического союза колеса ходовые, классифицируемые кодом 8708 70 990 9 ТН ВЭД ЕАЭС и поставляемые в сборе (комплекте) с грузовыми шинами, указанными в пункте 1 настоящего Решения.
Установить, что в отношении колес ходовых, указанных в абзаце первом настоящего пункта, применяются ставки антидемпинговых пошлин в размерах, указанных в приложении № 1 к настоящему Решению, в зависимости от производителя грузовых шин, в сборе (комплекте) с которыми поставляются такие колеса.
12. Установить, что антидемпинговая мера в отношении колес ходовых, указанных в пункте 11 настоящего Решения, не применяется при наличии документа, выданного уполномоченным органом государства – члена Евразийского экономического союза и подтверждающего, что колеса ходовые предназначены для производства грузовой техники.";
б) в приложении № 1 к указанному Решению в графе "Наименование товара" слова "Шины и покрышки пневматические резиновые новые, указанные в пункте 1" заменить словами "Товары, указанные в пунктах 1 и 11".
2. Департаменту антимонопольного регулирования Евразийской экономической комиссии осуществлять на ежегодной основе в течение действия антидемпинговой меры, установленной Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 17 ноября 2015 г. № 154, мониторинг цен на рынке грузовых шин Евразийского экономического союза и о его результате информировать Коллегию Евразийской экономической комиссии.

3. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап 3 ай өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
М. Мясникович

3. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 3 месяцев с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович