Қазақстан Республикасы Президентінің бұқаралық ақпарат құралдары саласындағы сыйлықтарын беру және гранттарын тапсыру туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2008 жылғы 27 маусымдағы N 240 Өкімі
Қазақстан Республикасы Президенті
мен Үкіметі актілерінің жинағында
толық мәтіні және республикалық
баспасөзде мазмұны жариялануға тиіс
1. Елдегі экономикалық, әлеуметтік, саяси жаңғыртуды ақпараттық қамтамасыз етудегі бұқаралық ақпарат құралдарының маңызды рөлін ескере отырып, Қазақстан Республикасы Президентінің бұқаралық ақпарат құралдары саласындағы сыйлықтарын беру және гранттарын тапсыру жөніндегі қоғамдық комиссияның ұсынымдарын қарай келіп:
Қазақстан Республикасы Президентінің сыйлықтары
мыналарға берілсін:
Бекхожин Ерлан Қалижанұлына  - "Литер Медиа" компаниясының бас директоры, халықаралық өзекті тақырыптарға арналған жарияланымдар циклы үшін;
Ғабдуллин Бигелді Қайырдосұлына  - "Central Asia Monitor" газетінің бас редакторы, "Астана" телеарнасында "Серезный разговор" телевизиялық хабарын жасағаны үшін;
Жексенбай Бибігүл Нұрғалиқызына  - "Қазақстан" республикалық телерадиокорпорациясы" АҚ ақпараттық-талдамалық бағдарламалар дирекциясының директоры, отандық телевизиялық журналистикаға қосқан үлесі үшін;
Круикшанк Дэнге  - ВВС телеарнасының тележүргізушісі және  Қыдырма Айдосқа  - ВВС телеарнасының Қазақстандағы арнайы өкілі, "Әлем архитектурасы ұлы жауһарларының хикаялары" сериясымен түсірілген, Қазақстанның елордасы Астана қаласына арналған "Армандар" атты деректі фильмі үшін;
Разумов Ярослав Валерьевичке  - "Панорама" газетінің шолушысы, қазақстандық қоғамның саяси және экономикалық жаңғыруы мәселелерін жан-жақты көрсеткені үшін;
Қазақстан Республикасы Президентінің гранттары
мыналарға тапсырылсын:
Әбдірахимов Нүсіпбай Додабайұлына  - Алматы облыстық "Жетісу" газетінің (Талдықорған қаласы) журналисі, аймақтық дамудың, тіл мен мәдениет саясатының өзекті проблемаларына арналған публицистикалық материалдары үшін;
Ермекова Әлияға  және  Назарова Екатеринаға  - "АЛАУ-ТВ" телеарнасының (Қостанай қаласы) "Жаңалықтар-Новости" бағдарламасының жетекшілері, аймақтың әлеуметтік-экономикалық дамуы туралы телевизиялық репортаждары үшін;
Қамзанова Динараға, Қабдолданов Нұрболға, Қадырова Әселге  - "MAKHAT STUDIO" шығармашылық бірлестігінің (Астана қаласы) авторлар ұжымы, қазақстандық патриотизмді қалыптастыруға бағытталған ел тарихы мен мәдениеті туралы деректі фильмдер топтамасы үшін;
Тасболатов Александр Зұлқарнайұлына  - "Егемен Қазақстан" газеті құқық бөлімінің меңгерушісі, Қазақстандағы құқықтық реформалар процесін белсенді көрсеткені үшін;
Түгел Сәдібекке  - публицист, "Қазанат" журналының шеф-редакторы, Қазақстанның елордасы Астананың қалыптасуына арналған публицистикалық материалдары үшін;
Қазақстан Республикасы Президентінің
Алғысы мыналарға жариялансын:
Жәмкенов Болат Жәмкенұлына  - журналист, ҚР СІМ кеңесшісі, мемлекеттік тіл мен ұлттық мәдениетті дамыту мәселелерін терең көрсеткені үшін;
Қосылбеков Дидар Амантайұлына  - "Начнем с понедельника" газетінің бас директоры және бас редакторы, "Замандастар" және "Абайтану" телевизиялық бағдарламаларын жасағаны үшін;
Олжай Қайнарға  - "Қазақстан" республикалық телерадиокорпорациясы" АҚ басқармасы төрағасының орынбасары, қоғамда қазақстандық патриотизм мен ұлтаралық келісімді қалыптастыру мәселелеріне арналған мақалалар циклы үшін;
"Мұқағали" журналының шығармашылық ұжымына  (Талдықорған қаласы) - ұлттық мәдениетті дамыту және М. Мақатаевтың шығармашылық мұрасы туралы жарияланымдар циклы үшін;
"Алтын Орда" газетінің шығармашылық ұжымына  (Атырау қаласы) - экономикалық, әлеуметтік және құқықтық реформалар барысын кеңінен көрсеткені үшін;
"Қазақстан-Ақтау" телеарнасының шығармашылық ұжымына -  аймақтық телевизияны дамытуға қосқан үлесі үшін.

О присуждении премий и вручении грантов Президента Республики Казахстан в области средств массовой информации
Распоряжение Президента Республики Казахстан от 27 июня 2008 года N 240
Подлежит опубликованию
в Собрании актов Президента и Правительства
Республики Казахстан в полном объеме и
в республиканской печати в изложении
1. Учитывая важную роль средств массовой информации в информационном обеспечении экономической, социальной, политической модернизации в стране, рассмотрев рекомендации Общественной комиссии по присуждению премий и вручению грантов Президента Республики Казахстан в области средств массовой информации:
присудить премии Президента Республики Казахстан:
Бекхожину Ерлану Халижановичу,  генеральному директору компании "Литер Медиа" - за цикл публикаций на актуальные международные темы;
Габдуллину Бигельды Кайрдосовичу,  главному редактору газеты "Central Asia Monitor" - за создание телевизионной программы "Серьезный разговор" на телеканале "Астана";
Жексенбай Бибигуль Нургалиевне,  директору Дирекции информационно-аналитических программ АО "Республиканская телерадиокорпорация "Казахстан" - за вклад в развитие отечественной телевизионной журналистики;
Круикшанку Дэну,  телевизионному ведущему телеканала ВВС и  Кыдырма Айдосу , официальному представителю телеканала ВВС в Казахстане - за документальный фильм "Мечты", посвященный столице Казахстана - Астане, из серии "Приключения по величайшим шедеврам архитектуры мира" на телеканале ВВС;
Разумову Ярославу Валерьевичу,  обозревателю газеты "Панорама" - за глубокое освещение процессов политической и экономической модернизации казахстанского общества;
вручить гранты Президента Республики Казахстан:
Абдрахимову Нусипбаю Додабайулы,  журналисту газеты "Жетісу" (г. Талдыкорган) - за публицистические материалы, посвященные актуальным проблемам регионального развития, языковой и культурной политики;
Ермековой Алие и Назаровой Екатерине,  руководителям программы "Жаңалықтар-Новости" на телеканале "АЛАУ-ТВ" (г. Костанай) - за телевизионные репортажи о социально-экономическом развитии региона;
Камзановой Динаре, Кабдолданову Нурболу, Кадыровой Асель,  коллективу авторов творческого объединения "МАКНАТ STUDIO" (г. Астана) - за цикл документальных фильмов об истории и культуре страны, направленных на формирование казахстанского патриотизма;
Тасболатову Александру Зулкарнайулы,  заведующему правового отдела газеты "Егемен Қазақстан" - за активное освещение процесса правовой реформы в Казахстане;
Тугел Садибеку,  публицисту, шеф-редактору журнала "Казанат" - за публицистические материалы, посвященные становлению столицы Казахстана - Астаны;
объявить Благодарность Президента Республики Казахстан:
Жамкенову Болату Жамкеновичу,  журналисту, советнику МИД РК - за глубокое освещение вопросов развития государственного языка и национальной культуры;
Косылбекову Дидару Амантайулы,  генеральному директору и главному редактору газеты "Начнем с понедельника" - за создание телевизионных программ "Замандастар" и "Абайтану";
Олжай Кайнару,  заместителю председателя правления АО "Республиканская телерадиокорпорация "Казахстан" - за цикл статей, посвященных вопросам формирования казахстанского патриотизма и межнационального согласия в обществе;
творческому коллективу журнала "Мұқағали"  (г. Талдыкорган) - за цикл публикаций о развитии национальной культуры и творческом наследии М. Макатаева;
творческому коллективу газеты "Алтын Орда"  (г. Атырау) - за широкое освещение хода реализации экономических, социальных и правовых реформ;
творческому коллективу телеканала "Казахстан-Актау"  - за вклад в развитие регионального телевидения.

2. Осы өкім бұқаралық ақпарат құралдарында жариялансын.
Қазақстан Республикасының
Президенті                                       Н. Назарбаев

2. Настоящее распоряжение опубликовать в средствах массовой информации.
Президент
Республики Казахстан                       Н. Назарбаев