Қазақстан Республикасының Президенті Н.Ә.Назарбаевтың Моңғолияға 1999 жылғы 22-23 қарашада ресми сапары барысында қол жеткізілген уағдаластықтарды жүзеге асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 2000 жылғы 25 қаңтар N 126
Қазақстан Республикасының Президенті Н.Ә.Назарбаевтың Моңғолияға 1999 жылғы 22-23 қарашада ресми сапары барысында қол жеткізілген уағдаластықтарды жүзеге асыру және қазақстан-моңғолия ынтымақтастығын одан әрі дамытуды және кеңейтуді қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының Президенті Н.Ә.Назарбаевтың Моңғолияға 1999 жылғы 22-23 қарашада ресми сапары барысында қол жеткізілген уағдаластықтарды жүзеге асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары (бұдан әрі - Іс-шаралар жоспары) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының орталық және жергілікті атқарушы органдары, басқа да мемлекеттік органдары (келісім бойынша) және мүдделі ұйымдар Іс-шаралар жоспарында көзделген тапсырмаларды орындау жөнінде нақты шаралар қабылдасын.
3. Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі Іс-шаралар
жоспарының орындалу барысы туралы кем дегенде жарты жылда бір рет
Қазақстан Республикасының Үкіметін хабардар етіп отырсын.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
бірінші орынбасары
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2000 жылғы 25 қаңтардағы N 126
қаулысымен бекітілген
Қазақстан Республикасының Президенті Н.Ә.Назарбаевтың
Моңғолияға 1999 жылғы 22-23 қарашада ресми сапары
барысында қол жеткізілген уағдаластықтарды жүзеге
асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары
________________________________________________________________________
| N |          Іс-шара             |Атқарылу|    Жауапты атқарушылар     |
|р/с|                              | мерзімі|                            |
|___|______________________________|________|____________________________|
| 1 |               2              |    3   |              4             |
|___|______________________________|________|____________________________|
| 1 |Қазақстан Республикасына тұр. |  2000  |Сыртқы істер министрлігі,   |
|   |ғылықты тұруға келген ұлты қа.| жылдың |Ішкі істер министрлігі,     |
|   |зақ Моңғолия азаматтарының    |   IV   |Көші-қон және демография жө.|
|   |Моңғолия азаматтығынан шығу   |тоқсаны |ніндегі агенттік            |
|   |және Қазақстан Республикасы   |        |                            |
|   |азаматтығын алудың оңайлатыл. |        |                            |
|   |ған тәртібі жөніндегі келісім.|        |                            |
|   |ді жасауға келіссөздер жүргізу|        |                            |
|   |және қол қоюға дайындау       |        |                            |
|___|______________________________|________|____________________________|
| 2 |Көлік саласындағы ынтымақтас. |  2000  |Көлік және коммуникациялар  |
|   |тық:                          | жылдың |министрлігі, Энергетика, ин.|
|   |   Моңғолиямен темір жол қаты.|II жарты|дустрия және сауда министр. |
|   |насын Ресей Федерациясы және  | жылдығы|лігі, Қаржы министрлігі,    |
|   |Қытай Халық Республикасының   |        |Экономика министрлігі, Ин.  |
|   |аумағы арқылы пайдалану;      |        |вестициялар жөніндегі агент.|
|   |   Қазақстан Республикасы-Ре. |        |тік, Шығыс Қазақстан облысы.|
|   |сей Федерациясы-Моңғолия авто.|        |ның әкімі, "Қазақстан темір |
|   |көлік жолын салудың экономика.|        |жолы" РМК (келісім бойынша),|
|   |лық қажеттілігін және оны қар.|        |"Эйр Қазақстан тобы" хол.   |
|   |жыландыру көздерін айқындау;  |        |дингтік компаниясы (келісім |
|   |   Осы маршрутты Астана мен   |        |бойынша)                    |
|   |Улан-Баторға дейін жалғастыру |        |                            |
|   |мүмкіншілігімен Өскемен-Баян- |        |                            |
|   |Өлгий әуе қатынасын ашу       |        |                            |
|___|______________________________|________|____________________________|
| 3 |Ынтымақтастықтың нақты салала.|  2000  |Сыртқы істер министрлігі,   |
|   |рын айқындау үшін екі елдің   | жылдың |Ауыл шаруашылығы министрлі. |
|   |шекаралас облыстары басшылары.|II жарты|гі, Шығыс Қазақстан облысы. |
|   |ның кездесуін өткізу          |жылдығы |ның әкімі                   |
|___|______________________________|________|____________________________|
| 4 |Моңғолиядан Қазақстан Респу.  |  2000  |Сыртқы істер министрлігі,   |
|   |бликасына Ресей Федерациясы   | жылдың |Ауыл шаруашылығы министрлі. |
|   |арқылы мал айдап өту жолдары  |I жарты |гі, Шығыс Қазақстан облысы. |
|   |туралы мәселені ресей тарапы. |жылдығы |ның әкімі                   |
|   |мен шешу                      |        |                            |
|___|______________________________|________|____________________________|
| 5 |Пайдаланылмай тұрған ғимарат. |  2000  |Ақмола және Қарағанды облыс.|
|   |тарды, объектілерді және әске.| жылдың |тарының әкімдері, Көші-қон  |
|   |ри қалашықтарды оралмандар    |II жарты|және демография жөніндегі   |
|   |үшін тұрғын үйге пайдалану жә.|жылдығы |агенттік, Энергетика, индус.|
|   |не оларды одан әрі мал шаруа. |        |трия және сауда министрлігі,|
|   |шылығы саласына жұмысқа тарту |        |Ауыл шаруашылығы министрлігі|
|   |(Степногорск, Приозерск және  |        |Қаржы министрлігі, Сыртқы   |
|   |т.б.)                         |        |істер министрлігі           |
|___|______________________________|________|____________________________|
| 6 |Моңғолиядағы қазақ диаспорасы.|  2000  |Сыртқы істер министрлігі,   |
|   |ның қазақ тіліндегі оқу құрал.| жылдың |Білім және ғылым министрлі. |
|   |дарын, басқа да әдебиеттерді  |I жарты |гі, Мәдениет, ақпарат және  |
|   |алуына жәрдемдесуді ұйымдасты.|жылдығы |қоғамдық келісім министрлі. |
|   |Моңғолияда моңғол қазақтарының|        |гі, Әділет министрлігі, Кө. |
|   |қоғамдық қорын құру туралы мә.|        |ші-қон және демография жө.  |
|   |селені диаспораның басшылығы. |        |ніндегі агенттік            |
|   |мен пысықтау                  |        |                            |
|___|______________________________|________|____________________________|
| 7 |Моңғолиямен тауар айналымын   |  2000  |Энергетика, индустрия және  |
|   |ұлғайтудың мүмкіндігін зерде. | жылдың |сауда министрлігі, "Қазақ.  |
|   |леу                           |   I    |азықтүлік корпорациясы" ЖАҚ|
|   |                              |тоқсаны |(келісім бойынша)           |
|___|______________________________|________|____________________________|

Об утверждении Плана мероприятий по реализации договоренностей, достигнутых в ходе официального визита Президента Республики Казахстан Н.А. Назарбаева в Монголию 22-23 ноября 1999 года
Постановление Правительства Республики Казахстан от 25 января 2000 года N 126
В целях реализации договоренностей, достигнутых в ходе официального визита Президента Республики Казахстан Н.А. Назарбаева в Монголию 22-23 ноября 1999 года, и обеспечения дальнейшего развития и расширения казахстанско-монгольского сотрудничества Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по реализации договоренностей, достигнутых в ходе официального визита Президента Республики Казахстан Н.А. Назарбаева в Монголию 22-23 ноября 1999 года (далее - План мероприятий).
2. Центральным и местным исполнительным органам, иным государственным органам Республики Казахстан (по согласованию) и заинтересованным организациям принять конкретные меры по выполнению поручений, предусмотренных Планом мероприятий.
3. Министерству иностранных дел Республики Казахстан не реже одного раза в полугодие информировать Правительство Республики Казахстан о ходе выполнения Плана мероприятий.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Первый заместитель
Премьер-Министра
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 25 января 2000 года N 126
План мероприятий
по реализации договоренностей,
достигнутых в ходе официального визита
Президента Республики Казахстан Н.А. Назарбаева
в Монголию 22-23 ноября 1999 года
---------------------------------------------------------------------------
N  !             Мероприятие          !Срок       !   Ответственные
п/п!                                  !исполнения !    исполнители
---------------------------------------------------------------------------
1 !                2                 !     3     !         4
---------------------------------------------------------------------------
1  Проведение переговоров и подготовка    IV     Министерство
к заключению Соглашения об          квартал   иностранных дел,
упрощенном порядке выхода из        2000 года Министерство внутренних
гражданства Монголии и приобретения           дел, Агентство по
гражданства Республики Казахстан              миграции и демографии
гражданами Монголии казахской
национальности, прибывших для
постоянного проживания в
Республику Казахстан
2  Сотрудничество в области               II     Министерство транспорта
транспорта:                        полугодие  и коммуникаций,
использование железнодорожного   2000 года  Министерство энергетики,
сообщения с Монголией через                   индустрии и торговли,
территорию Российской Федерации               Министерство финансов,
и Китайской Народной Республики;              Министерство экономики,
определение экономической                  Агентство по инвестициям,
целесообразности строительства                аким Восточно-
автодороги Республика Казахстан -             Казахстанской области,
Российская Федерация - Монголия и               РГП "Казакстан темiр
источников его финансирования;                жолы" (по согласованию),
открытие авиасообщения                      холдинговая компания
г. Усть-Каменогорск - г. Баян-                "Эйр Казахстан групп"
Ульгий с возможным продолжением               (по согласованию)
этого маршрута до гг. Астаны и
Улан-Батора
3  Проведение встречи руководителей      II      Министерство иностранных
приграничных областей двух стран   полугодие  дел, Министерство
для определения конкретных сфер    2000 года  сельского хозяйства,
сотрудничества                                аким Восточно-
Казахстанской области
4  Решение с российской стороной          I      Министерство иностранных
вопроса о скотопрогонном пути из   полугодие  дел, Министерство
Монголии в Республику Казахстан    2000 года  сельского хозяйства, аким
через территорию Российской                   Восточно-Казахстанской
Федерации                                     области
5  Использование незадействованных       II      Акимы Акмолинской и
зданий, объектов и военгородков    полугодие  Карагандинской областей,
под жилье для оралманов с          2000 года  Агентство по миграции и
последующим вовлечением их в                  демографии, Министерство
работу в сфере животноводства                 энергетики, индустрии
(Степногорск, Приозерск и др.)                и торговли, Министерство
сельского хозяйства,
Министерство финансов,
Министерство иностранных
дел
6  Организация содействия в               I      Министерство иностранных
приобретении казахской             полугодие  дел, Министерство
диаспорой в Монголии учебных       2000 года  образования и науки,
пособий, другой литературы на                 Министерство культуры,
казахском языке. Проработка                   информации и
с руководством диаспоры вопроса               общественного согласия,
о создании в Монголии                         Министерство юстиции,
общественного Фонда монгольских               Агентство по миграции и
казахов                                       демографии
7  Изучение возможности               I квартал  Министерство энергетики,
увеличения товарооборота с         2000 года  индустрии и торговли,
Монголией                                     ЗАО "Казпродкорпорация"
(по согласованию)

| 8 |Қазақстан Республикасы үшін   | 2001-  |Білім және ғылым министрлі. |
|   |орхон-енисей ескерткіштерінің | 2002   |гі, Мәдениет, ақпарат және  |
|   |көшірмелерін даярлау. ЮНЕСКО- | жылдар |қоғамдық келісім министрлі. |
|   |ны тарта отырып қатысуымен    |        |гі, Сыртқы істер министрлігі|
|   |көшпелі және ежелгі түрік мә. |        |                            |
|   |дениеттерінің ескерткіштерін  |        |                            |
|   |қорғау және зерделеу жөніндегі|        |                            |
|   |ынтымақтастықты тереңдету     |        |                            |
|___|______________________________|________|____________________________|
| 9 |"Балқашмыс" АҚ борышын астық, |  2000  |Қаржы министрлігі, Әділет   |
|   |ЖЖМ, бұрын пайдаланылған әске.| жылдың |министрлігі, Энергетика, ин.|
|   |ри техникаларды жеткізу және  |II жарты|дустрия және сауда министр. |
|   |басқа да нұсқалар жолымен ке. |жылдығы |лігі, Ауыл шаруашылығы ми.  |
|   |зеңдік негізде өтеудің мүмкін.|        |нистрлігі, Қорғаныс министр.|
|   |діктерін қарай отырып, реттеу.|        |лігі, Сыртқы істер министрлі|
|   |ге жәрдемдесу                 |        |гі, Президенттің Іс басқар. |
|   |                              |        |масы (келісім бойынша), Аста|
|   |                              |        |на қаласының әкімі          |
|___|______________________________|________|____________________________|
| 10|Моңғолияның Баян-Өлгий аймағы.|  2000  |Мәдениет, ақпарат және қо.  |
|   |ның 60 жылдығын (2000 жылғы   | жылдың |ғамдық келісім министрлігі, |
|   |шілде) тойлауға Қазақстан Рес.|   I    |Сыртқы істер министрлігі    |
|   |публикасы делегациясының (мә. |тоқсаны |                            |
|   |дениет және өнер адамдарының  |        |                            |
|   |қатысуымен) құрамын бекіту    |        |                            |
|___|______________________________|________|____________________________|
| 11|Моңғолияның Баян-Өлгий айма.  |  2000  |Ауыл шаруашылығы министрлі. |
|   |ғындағы қазақ диаспорасына 5  | жылдың |гі, Мемлекеттік сатып алу   |
|   |мың тонна астық беру түрінде  |   I    |жөніндегі агенттік (келісім |
|   |ізгілік көмек көрсету         |тоқсаны |бойынша)                    |
|___|______________________________|________|____________________________|
Оқығандар:
Қобдалиева Н.М.
Орынбекова Д.К.

8  Изготовление копий для Республики  2001-      Министерство образования
Казахстан орхоно-енисейских        2002 годы  и науки, Министерство
памятников. Углубление                        культуры, информации и
сотрудничества по охране и                    общественного согласия,
изучению памятников кочевой                   Министерство
и древнетюркской культуры с                   иностранных дел
привлечением ЮНЕСКО
9  Содействие в урегулировании           II      Министерство финансов,
долга АО "Балхашмыс" на            полугодие  Министерство юстиции,
поэтапной основе с рассмотрением   2000 года  Министерство энергетики,
возможности погашения путем                   индустрии и торговли,
поставок зерна, ГСМ, б/у военной              Министерство сельского
техники и других вариантов                    хозяйства, Министерство
обороны, Министерство
иностранных дел,
Управление Делами
Президента (по
согласованию), аким
г. Астаны
10  Утверждение состава делегации      I квартал  Министерство культуры,
Республики Казахстан (с участием   2000 года  информации и
деятелей культуры и искусства)                общественного согласия,
на празднование 60-летия Баян-                Министерство
Ульгийского аймака Монголии                   иностранных дел
(июль 2000 г.)
11  Оказание гуманитарной помощи       I квартал  Министерство сельского
казахской диаспоре Баян-           2000 года  хозяйства, Агентство по
Ульгийского аймака Монголии в                 государственным закупкам
виде поставки 5 тысяч тонн зерна              (по согласованию)
(Специалисты: Умбетова А.М.,
Склярова И.В.)