Қазақстан-американ бірлескен коммиссиясының 6-шы мәжілісі Қорытынды баяндамасының ережелерін және Қазақстан Республикасының Президенті Н.Ә.Назарбаевтың Америка Құрама Штаттарына 1999 жылғы 17-22 желтоқсандағы сапары барысында қол жеткізілген уағдаластықтарды жүзеге асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 2000 жылғы 17 наурыз N 413
Қазақстан-американ бірлескен комиссиясының 6-шы мәжілісі Қорытынды баяндамасының ережелері мен Қазақстан Республикасының Президенті Н.Ә.Назарбаевтың Америка Құрама Штаттарына 1999 жылғы 17-22 желтоқсандағы сапары барысында қол жеткізілген уағдаластықтарды жүзеге асыру және қазақстан-американ ынтымақтастығын одан әрі дамытуды және кеңейтуді қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан-американ бірлескен комиссиясының 6-шы мәжілісі Қорытынды баяндамасының ережелерін және Қазақстан Республикасының Президенті Н.Ә.Назарбаевтың Америка Құрама Штаттарына 1999 жылғы 17-22 желтоқсандағы сапары барысында қол жеткізілген уағдаластықтарды жүзеге асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары (бұдан әрі - Іс-шаралар жоспары) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының орталық атқарушы органдары, басқа да
мемлекеттік органдары (келісім бойынша) және мүдделі ұйымдар Іс-шаралар
жоспарында көзделген тапсырмаларды орындау жөнінде нақты шаралар
қабылдасын.
3. Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі жарты жылда
кемінде бір рет Іс-шаралар жоспарының орындалу барысы туралы Қазақстан
Республикасының Үкіметін хабардар етіп тұрсын.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2000 жылғы 17 наурыздағы
N 413 қаулысымен бекітілген
Қазақстан-Американ бірлескен комиссиясының 6-шы мәжілісі Қорытынды
баяндамасының ережелерін және Қазақстан Республикасының Президенті
Н.Ә.Назарбаевтың АҚШ-қа сапары барысында
(1999 жылғы 17-22 желтоқсан) қол жеткізілген уағдаластықтарды
жүзеге асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары
ЕСКЕРТУ. Жоспар өзгерді - ҚР Үкіметінің 2001.10.28. N 1369
қаулысымен.
P011369_
_________________________________________________________________________
N          Іс-шара                 !Орындалу !  Орындалуына жауаптылар
р/с                                  мерзімі
_________________________________________________________________________
1            2                          3                4
_________________________________________________________________________
Екі-жақты қарым-қатынастар
_________________________________________________________________________
1  ЕҚЫҰ-ның Қазақстандағы парламент   Тұрақты   Орталық сайлау комиссиясы
сайлауы туралы қорытынды есебінде  негізде   (келісім бойынша) (шақыру),
аталған кемшіліктерді жою жөнінде.           Сыртқы істер министрлігі
гі жұмысты жалғастыру
_________________________________________________________________________
2  "Бұқаралық баспасөз құралдары       2000 ж.  Мәдениет, ақпарат және
туралы" 1999 жылғы 23 шілдедегі   І жарты.   қоғамдық келісім
Қазақстан Республикасы Заңының     жылдығы   министрлігі
жекелеген ережелерін пысықтаудың
орындылығын қарау
3  Жергілікті әкімдерді тікелей       2000 ж.    Орталық сайлау комиссиясы
сайлау жүйесіне көшудің алғы     ІҮ тоқсаны   (келісім бойынша),
шарттарын жасау үшін норматив.                Әділет министрлігі
тік-құқықтық база әзірлеу
4  Қазақстан Республикасы Қауіпсіз.  Тұрақты     Сыртқы істер министрлігі,
дік Кеңесінің Діни экстремизм.     негізде    Ұлттық қауіпсіздік
мен күрес жөніндегі комиссиясы                комитеті (келісім бойынша)
мен американдық тарап арасындағы
ынтымақтастықты дамыту
5  Консулдық саладағы ынтымақтастық   Тұрақты   Сыртқы істер министрлігі,
мәселелері бойынша өзара түсініс.  негізде   Ішкі істер министрлігі
тік туралы меморандумның іс жүзін.
де жүзеге асуы: екі мемлекеттің
аумақтары арқылы азаматтардың
визасыз транзиті мүмкіндігін
зерттеу, заңсыз миграцияға, екі
елдің аумағына заңсыз келуге,
сондай-ақ жол жүру құжаттарын
қолдан жасауға қарсы күрес
бойынша ақпарат алмасу
6  АҚШ Елшілігі жанынан ашылып        2000 ж.   Сыртқы істер министрлігі,
жатқан құқықтық мәселелер        І жарты.    Ішкі істер министрлігі,
жөніндегі атташенің аймақтық     жылдығы     Ұлттық қауіпсіздік комитеті
бөлімімен ынтымақтастық:                       (келісім бойынша)
терроризмге қарсы күреске
жәрдемдесудің сұранысына
баға беру; осы саладағы ынты.
мақтастықты дамыту бойынша,
оның ішінде қазақстандық
қызметшілер тобын оқыту
саласында ұсыныстар әзірлеу;
есірткінің заңсыз айналымына
қарсы күрес; шекаралық
бақылауды күшейту
7  Екі жақты және көп жақты         2000 ж.   Мемлекеттік кіріс
әскери жаттығуларға қатысы      І жарты.   министрлігі, Қорғаныс
бар құрал-жабдықтар мен мате.    жылдығы   министрлігі, Ішкі істер
риалдарды барлық кедендік                  министрлігі
баждарын босатудың мүмкіндік.
терін қарау
8  Орталық және Оңтүстік Азия.      Тұрақты   Сыртқы істер министрлігі
дағы аймақтық қауіпсіздік         негізде
мәселелері бойынша, сондай-ақ
аймақтық экстремизмнің ұлғаюы
және оның Орталық Азиядағы
жағдайларға әсерін тигізу
мүмкіндігі проблемасы бойынша
екі жақты консультациялар
өткізу
9  Орталық Азиядағы қауіпсіздік     2000 ж.  Сыртқы істер министрлігі,
пен тұрақтылықты нығайту        І жарты.  Қорғаныс министрлігі,
жөнінде аймақтық конференция    жылдығы   Ішкі істер министрлігі,
ұйымдастыру және өткізу                   Ұлттық қауіпсіздік комитеті
(келісім бойынша)
_________________________________________________________________________
Қорғаныс саласындағы екі жақты ынтымақтастық
_________________________________________________________________________
10 Қорғаныс саласындағы ынтымақ.   2000 ж.    Қорғаныс министрлігі
тастықтың 2000 жылға арналған   ішінде
жоспарын, сондай-ақ Қазақстан
Республикасының Қарулы күштері
мен АҚШ Орталық командованиесі.
нің арасындағы 2000 жылға арнал.
ған әскери байланыстар жоспарын
іс жүзінде жүзеге асыру
11 Қазақстанның қорғаныс секторын   2000 ж.  Қорғаныс министрлігі,
реформалау жөніндегі бастама.    ішінде   Ұлттық қауіпсіздік комитеті
ларды жүзеге асыру: қарулы                (келісім бойынша)
күштердің резервтік компонентін
материалдық-техникалық жабдықтау
мен дамыту жөнінде ақпарат алмасу.
Антитеррористік операцияларға
дайындығын қамтамасыз ету мақса.
тында Қазақстанның шұғыл әрекет
ету күштерін нығайту жөніндегі
ұсыныстарды қарау
12 Әскери жаттықтыру және білім     2000 ж.  Қорғаныс министрлігі
беру бағдарламасының жұмысына,   ішінде
сондай-ақ Маршалл орталығындағы
іс-шараларға Қазақстанның
қатысуын жалғастыру
13 Қоршаған ортаны қорғау бойынша    2000 ж.   Қорғаныс министрлігі,
қорғаныс жүйесіндегі ынтымақ.     ішінде    Табиғи ресурстар және
тастық саласында ынтымақтастық              қоршаған ортаны қорғау
пен ақпарат алмасуды жүзеге                 министрлігі
асыру туралы негізгі құжатты
әзірлеу мақсатында диалогты
жалғастыру
14 Қазақстандық ҚАЗБАТ бітімгер.   2000 ж.   Қорғаныс министрлігі
шілік батальонын құру:          ішінде
өзара келісілген негізде
аймақтық бітімгершілік
бастамаларын дамыту
15 Қазақстанда ОРТАЛЫҚАЗБАТ-2000   2000 ж.   Қорғаныс министрлігі
жаттығуларын өткізу             ІІІ-ІҮ
тоқсаны
16  "Бейбітшілік жолындағы         2000 ж.   Қорғаныс министрлігі
әріптестік" бағдарламасының     ішінде
жүйесі бойынша білім беру
және оқыту саласындағы жаңа
бастамаларға қатысу
17 НАТО-ның штаб-пәтеріне әскери   2000 ж.  Қорғаныс министрлігі,
өкіл жіберу                     ішінде   Сыртқы істер министрлігі
18  Трансұлттық шекаралар арқылы   2000 ж.  Ұлттық қауіпсіздік комитеті
есірткі мен қару-жарақтың      ішінде   (келісім бойынша),
транзитіне, сондай-ақ                   Сыртқы істер министрлігі,
осы шекараларды қылмысты                Ішкі істер министрлігі
элементтердің кесіп өтуіне
қарсы іс-қимыл бойынша қауіп.
сіздік саласындағы екі жақты
бағдарламаны жүзеге асыру
________________________________________________________________________
Таратпау
________________________________________________________________________
19 Қазақстан Республикасы мен     2000 ж.   Энергетика, индустрия және
Америка Құрама Штаттары        ішінде    сауда министрлігі

Об утверждении Плана мероприятий по реализации положений Заключительного доклада 6-го заседания казахстанско-американской Совместной Комиссии и договоренностей, достигнутых в ходе визита Президента Республики Казахстан Н.А.Назарбаева в Соединенные Штаты Америки 17-22 декабря 1999 года
Постановление Правительства Республики Казахстан от 17 марта 2000 года N 413
В целях реализации положений Заключительного доклада 6-го заседания казахстанско-американской Совместной Комиссии и договоренностей, достигнутых в ходе визита Президента Республики Казахстан Н.А.Назарбаева в Соединенные Штаты Америки 17-22 декабря 1999 года, и обеспечения дальнейшего развития и расширения казахстанско-американского сотрудничества Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по реализации положений Заключительного доклада 6-го заседания казахстанско-американской Совместной Комиссии и договоренностей, достигнутых в ходе визита Президента Республики Казахстан Н.А.Назарбаева в Соединенные Штаты Америки 17-22 декабря 1999 года (далее - План мероприятий).
2. Центральным исполнительным органам, иным государственным органам Республики Казахстан (по согласованию) и заинтересованным организациям принять конкретные меры по выполнению поручений, предусмотренных Планом мероприятий.
3. Министерству иностранных дел Республики Казахстан не реже одного раза в полугодие информировать Правительство Республики Казахстан о ходе выполнения Плана мероприятий.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 17 марта 2000 года N 413
План мероприятий
по реализации положений Заключительного доклада 6-го заседания
казахстанско-американской Совместной Комиссии и
договоренностей, достигнутых в ходе визита Президента Республики
Казахстан Н.А.Назарбаева в США
(17-22 декабря 1999 года)
Сноска. Внесены изменения - постановлением Правительства РК
от 28 октября 2001 г. N 1369
P011369_
.
_________________________________________________________________________
N !                                  !  Срок     !Ответственные за
п/п!         Мероприятие              !исполнения ! исполнение
-------------------------------------------------------------------------
1  !                  2               !      3    !           4
-------------------------------------------------------------------------
Двусторонние отношения
-------------------------------------------------------------------------
1  Продолжить работу по устранению    На постоянной   Центральная
недостатков, упомянутых в            основе      избирательная комиссия
заключительном отчете ОБСЕ по                    (по согласованию)
парламентским выборам в Казахстане               (созыв), Министерство
иностранных дел
2  Рассмотреть целесообразность       I полугодие   Министерство культуры,
доработки отдельных положений        2000 г.     информации и
Закона Республики Казахстан от                   общественного согласия
23.07.99 г.
Z990451_
"О средствах
массовой информации"
3  Подготовить нормативно-правовую    IV квартал    Центральная
базу для создания предпосылок       2000 г.      избирательная комиссия
перехода к системе прямых выборов                (по согласованию),
местных акимов                                   Министерство юстиции
4  Развивать сотрудничество между    На постоянной  Министерство
Комиссией Совета Безопасности       основе       иностранных дел,
Республики Казахстан по борьбе с                 Комитет национальной
религиозным экстремизмом и                       безопасности (по
американской стороной                            согласованию)
5  Практическая реализация           На постоянной  Министерство
Меморандума о взаимопонимании        основе      иностранных дел,
по вопросам сотрудничества в                     Министерство
консульской сфере: изучение                      внутренних дел
возможности безвизового транзита
граждан через территории обоих
государств, обмен информацией
по борьбе с незаконной миграцией,
незаконным въездом на территорию
обеих стран, а также подделкой
проездных документов
6  Сотрудничество с открывающимся    I полугодие   Министерство
региональным отделом атташе по      2000 г.     иностранных дел,
правовым вопросам при Посольстве                Министерство
США: оценка потребностей в                      внутренних дел,
содействии борьбе с терроризмом;                Комитет национальной
подготовка предложений по развитию              безопасности
сотрудничества в данной сфере,                  (по согласованию)
в том числе в области обучения
казахстанского персонала; борьба
с незаконным оборотом наркотиков;
усиление пограничного контроля
7  Рассмотреть возможность            I квартал    Министерство
освобождения от всех таможенных      2000г.     государственных доходов,
пошлин ввозимых оборудования и                  Министерство обороны,
материалов, имеющих отношение к                 Министерство
двусторонним и многосторонним                   внутренних дел
военным учениям
8  Проведение двусторонних           На постоянной Министерство
консультаций по вопросам             основе     иностранных дел
региональной безопасности в
Центральной и Южной Азии,
а также по проблеме роста
регионального экстремизма и
его возможного влияния на ситуацию
в Центральной Азии
9  Организация и проведение          I полугодие   Министерство
региональной конференции по        2000г.       иностранных дел,
укреплению безопасности и                       Министерство
стабильности в Центральной Азии                 обороны, Министерство
внутренних дел, Комитет
национальной
безопасности (по
согласованию)
Двустороннее сотрудничество в сфере обороны
10 Практическая реализация Плана     В течение     Министерство обороны
сотрудничества в области обороны   2000 г.
на 2000 г., а также Плана
военных контактов между
Вооруженными Силами Республики
Казахстан и Центральным
командованием США на 2000 г.
11 Осуществление инициатив по         В течение    Министерство обороны,
реформированию оборонного сектора  2000 г.      Комитет национальной
Казахстана: обмен информацией по                безопасности (по
материально-техническому снабжению              согласованию)
и развитию резервного компонента
вооруженных сил. Рассмотреть
предложения по укреплению сил
мобильного реагирования
Казахстана с целью обеспечения
их готовности к
антитеррористическим операциям
12 Продолжить участие Казахстана      В течение    Министерство обороны
в работе Программы военного         2000 г.
обучения и образования, а также
в мероприятиях в Центре Маршалла
13 Продолжить диалог с целью          В течение    Министерство обороны,
подготовки рамочного документа       2000 г.    Министерство природных
об осуществлении сотрудничества                 ресурсов и охраны
и обмене информацией в области                  окружающей среды
сотрудничества в сфере обороны
по защите окружающей среды
14 Формирование казахстанского        В течение    Министерство обороны
миротворческого батальона            2000 г.
КАЗБАТ: развитие региональной
миротворческой инициативы на
взаимно согласованной основе
15 Проведение в Казахстане учений   III-IV квартал Министерство обороны
ЦЕНТРАЗБАТ-2000                      2000 г.
16 Участие в новых инициативах в    В течение      Министерство обороны
области образования и обучения    2000 г.
по линии программы "Партнерство
во имя мира"
17 Направить военного               В течение     Министерство обороны,
представителя в штаб-квартиру    2000 г.      Министерство иностранных
НАТО                                           дел
18 Осуществление двусторонней       В течение     Комитет национальной
программы в области безопасности  2000 г.      безопасности (по
по противодействию транзиту                    согласованию),
через транснациональные                        Министерство
границы наркотиков и оружия,                   иностранных дел,
а также пересечения этих                       Министерство внутренних
границ преступными элементами                  дел
Нераспространение
19 Продление Соглашения между       В течение    Министерство энергетики,
Республикой Казахстан и            2000 г.    индустрии и торговли
Соединенными Штатами Америки
относительно уничтожения
шахтных пусковых установок
межконтинентальных
баллистических ракет,
аварийных действий и
предотвращения распространения
ядерного оружия, подписанного