"Қаныш Сәтпаев атындағы Ертiс-Қарағанды каналы" республикалық мемлекеттiк кәсiпорнының жекелеген мәселелерi туралы
Қазақстан Республикасы Yкiметiнің қаулысы 2000 жылғы 24 тамыз N 1302
"Банкроттық туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 21 қаңтардағы Z970067_ Заңына сәйкес, сондай-ақ азаматтардың өмiрi мен денсаулығына ерекше әсер ететiн Ертiс-Қарағанды каналының стратегиялық маңызын ескерiп, Қазақстан Республикасының Yкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк кiрiс министрлiгi заңнамада белгiленген тәртiппен Қаныш Сәтпаев атындағы Ертiс-Қарағанды каналы республикалық мемлекеттiк кәсiпорнының (бұдан әрi - Кәсiпорын) банкроттығына бастама жасасын.
2. Кәсiпорынның банкроттығы туралы сот шешiмi шыққан жағдайда, конкурстық массасын сатудың ерекше жағдайлары мен тәртiбi белгiленсiн және сатып алушыға мынадай қосымша талаптар қойылсын:
1) каналдың iркiлiссiз жұмысын жүзеге асыру үшiн қажеттi өндiрiстiң бiрыңғай технологиялық циклын қамтамасыз ететiн кәсiпорынның мүлiк кешенiнiң бiрыңғай лотпен сатылуы;
2) негiзгi лоттың ең төменгi бағасы әкiмшiлiк шығындардың сомасынан кем түспеуi;
3) сатып алушының өндiрiстiк-технологиялық циклдың үздiксiздiгiн қамтамасыз етуi;
4) республикалық кәсiпорын мәртебесiне ие және тиiстi лицензиясы бар
сатып алушының мүлiк кешенiн сатып алуға басым құқығы;
5) конкурстық массаны сатудан түскен қаражат жетпеген жағдайда, сатып
алушы Қазақстан Республикасының Табиғи ресурстар және қоршаған ортаны
қорғау министрлiгiмен келiсiлген кесте бойынша Кәсiпорынның бiрiншi және
үшiншi кезектегi берешектерiн өтеу жөнiндегi мiндеттемелердi өзiне
қабылдайды.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң орынбасары Д.К. Ахметовке жүктелсін.
4. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрi
Оқығандар:
Қобдалиева Н.М.
Орынбекова Д.К.

Отдельные вопросы Республиканского государственного предприятия "Канал Иртыш-Караганда им. Каныша Сатпаева"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 августа 2000 года N 1302
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 21 января 1997 года Z970067_ "О банкротстве", а также с учетом стратегического значения канала "Иртыш-Караганда", оказывающее особое влияние на жизнь и здоровье граждан, Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Министерству государственных доходов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке инициировать банкротство Республиканского государственного предприятия "Канал Иртыш-Караганда им. Каныша Сатпаева" (далее - Предприятие).
2. В случае вынесения судом решения о банкротстве Предприятия, установить следующие особые условия и порядок реализации конкурсной массы, и дополнительные требования к покупателю:
1) продажу имущественного комплекса Предприятия, обеспечивающего единый технологический цикл производства, необходимого для осуществления бесперебойной работы канала осуществить единым лотом;
2) установление минимальной цены продажи основного лота не ниже суммы административных расходов;
3) обеспечение покупателем непрерывности производственно- технологического цикла;
4) преимущественное право на приобретение имущественного комплекса имеет покупатель, обладающий статусом республиканского государственного предприятия и имеющий соответствующую лицензию;
5) в случае недостаточности средств от реализации конкурсной массы, покупатель принимает на себя обязательства по погашению задолженности Предприятия первой и третьей очереди по согласованному графику с Министерством природных ресурсов и охраны окружающей среды Республики
Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на
Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Ахметова Д.К.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Мартина Н.А.,
Петрова Г.В.)