Бауыржан Момышұлының туғанына 90 жыл толуын мерекелеу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2000 жылғы 10 қазан N 1515
Халық батыры Бауыржан Момышұлының туғанына 90 жыл толуын мерекелеу мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қоса беріліп отырған Бауыржан Момышұлының туғанына 90 жыл толуын
мерекелеу жөніндегі іс-шаралардың жоспары (бұдан әрі - Жоспар) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат және қоғамдық келісім
министрлігі, Қорғаныс министрлігі, Көлік және коммуникациялар министрлігі,
Білім және ғылым министрлігі, Қазақстан Республикасының Туризм және спорт
жөніндегі агенттігі, Жамбыл облысының, Астана және Алматы қалаларының
әкімдері іс-шаралардың Жоспарға сәйкес уақытылы орындалуын қамтамасыз
етсін.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2000 жылғы 10 қазандағы
N 1515 қаулысымен бекітілген
Бауыржан Момышұлының туғанына 90 жыл толуын
мерекелеу жөніндегі іс-шаралар
Жоспары
_________________________________________________________________________
N  ! Іс-шаралар             !Орындалу  !Орындалуына жауаптылар
!                        !мерзімі   !
_________________________________________________________________________
1   Алматы қаласындағы        20-24      Алматы қаласының әкімі, Қазақстан
Орталық офицерлер үйінде  желтоқсан  Республикасының Мәдениет, ақпарат
"Б.Момышұлының шығарма.              және қоғамдық келісім министрлігі,
шылық мұралары" атты                 Қорғаныс министрлігі, Білім және
ғылыми-практикалық                   ғылым министрлігі
конференция өткізуді
ұйымдастыру
_________________________________________________________________________
2   Б.Момышұлы атындағы        қазан     Жамбыл облысының, Астана және
көше мен ескерткішін,                Алматы қалаларының әкімдері,
халық батырының есімімен             Қазақстан Республикасының
байланысты басқа да                  Мәдениет, ақпарат және қоғамдық
тарихи объектілерді                  келісім министрлігі
жаңғырту жұмыстарын
ұйымдастыру
_________________________________________________________________________
3   Б.Момышұлының әдеби        жыл бойы  Қазақстан Республикасының
мұраларын шығару                     Мәдениет, ақпарат және қоғамдық
келісім министрлігі
_________________________________________________________________________
4   Б.Момышұлының туғанына      қараша   Жамбыл облысының, Астана және
90 жыл толуына арналған              Алматы қалаларының әкімдері,
мәдени-тамашалау іс-шара.            Қазақстан Республикасының
ларын, шығармашылық кез.             Қорғаныс министрлігі, Білім
десулер, ғылыми-практикалық          және ғылым министрлігі
конференциялар мен
семинарлар өткізуді
ұйымдастыру
_________________________________________________________________________
5   Астана қаласындағы          қазан    Қазақстан Республикасының
Қазақстан Республикасының            Мәдениет, ақпарат және
Мемлекеттік мұражайында              қоғамдық келісім министрлігі
Б.Момышұлына арналған
экспозицияны ресімдеуді
ұйымдастыру
_________________________________________________________________________
6   Барлық республикалық,       қазан    Қазақстан Республикасының
облыстық кітапханаларда              Мәдениет, ақпарат және
және білім ұйымдарының               қоғамдық келісім министрлігі,
кітапханаларында                     Білім және ғылым министрлігі
Б.Момышұлының 90 жылдығына
арналған кітап-түрлі-түсті
сурет көрмелерін ұйымдастыру
_________________________________________________________________________
7   Б.Момышұлының 90 жылдығына  қараша-    Жамбыл облысының, Алматы қаласы.
арналған жұртшылықтың сал.  желтоқсан  ның әкімдері
танатты кештерін және
Қазақстан Республикасы өнер
шеберлерінің концерттерін
өткізуді ұйымдастыру
_________________________________________________________________________
8   "Бауыржан оқуларын", балалар желтоқсан  Жамбыл облысының, Астана және
мен жастардың шығармашылық              Алматы қалаларының әкімдері,
жұмыстары конкурсын, әскери             Қазақстан Республикасының
және еңбек даңқы орындары               Білім және ғылым министрлігі,
бойынша жорықтар, республи.             Қорғаныс министрлігі
каның әскери басшыларымен,
соғыс, еңбек ардагерлерімен,
республиканың және облыстың
басқа да белгілі адамдарымен
кездесулер өткізу
_________________________________________________________________________
9   Б.Момышұлының бейнесі салын.  қазан-    Қазақстан Республикасының
ған открыткалар, плакаттар,  желтоқсан  Мәдениет, ақпарат және
пошта маркалары өнімдерін               қоғамдық келісім министрлігі,
шығаруды ұйымдастыру                    Қазақстан Республикасының Көлік
және коммуникациялар
министрлігі
_________________________________________________________________________
10  Б.Момышұлы атындағы жүлде     қазан     Жамбыл облысының, Алматы
үшін оқушылар мен студент-              қаласының әкімдері, Қазақстан
жастардың ұлттық спорт                  Республикасының Туризм және
түрлері бойынша жарыстарын              спорт жөніндегі агенттігі,
өткізуді ұйымдастыру                    Қазақстан Республикасының
Білім және ғылым министрлігі
_________________________________________________________________________
11  Балалар мен жастарды         қазан      Қазақстан Республикасының
әскери-патриоттық рухта                 Мәдениет, ақпарат және
тәрбиелеу жөніндегі                     қоғамдық келісім министрлігі,
тақырыпқа, үздік очеркке                Білім және ғылым министрлігі
конкурс ұйымдастыру
_________________________________________________________________________
12  Б.Момышұлының 90 жыл.        желтоқсан  Қазақстан Республикасының
дығына арналған іс-шара.                Мәдениет, ақпарат және
лаларды бұқаралық ақпарат               қоғамдық келісім министрлігі
құралдарында жариялауды
ұйымдастыру
_________________________________________________________________________
Оқығандар:
Багарова Ж.А.
Икебаева А.Ж.

О праздновании 90-летия со дня рождения Бауыржана Момышулы
Постановление Правительства Республики Казахстан от 10 октября 2000 года N 1515
В целях празднования 90-летия со дня рождения народного героя Бауыржана Момышулы Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по празднованию 90-летия со дня рождения Бауыржана Момышулы (далее - План).
2. Министерству культуры, информации и общественного согласия, Министерству обороны, Министерству транспорта и коммуникаций, Министерству образования и науки Республики Казахстан, Агентству Республики Казахстан по туризму и спорту, акимам Жамбылской области, городов Астаны и Алматы обеспечить своевременное исполнение мероприятий в соответствии с Планом.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 10 октября 2000 года N 1515
План
мероприятий по празднованию 90-летия
со дня рождения Бауыржана Момышулы
---------------------------------------------------------------------------
N ! Мероприятия               ! Срок    ! Ответственные
!                           ! испол-  !      за
!                           ! нения   !  исполнение
---------------------------------------------------------------------------
1  Организовать                20-24       Аким города Алматы,
проведение в Центральном    декабря     Министерство культуры,
Доме офицеров в городе                  информации и общественного
Алматы научно-практической              согласия, Министерство обороны,
конференции "Творческое                 Министерство образования и
наследие Б.Момышулы"                    науки Республики Казахстан
2. Организовать работы по      октябрь     Акимы Жамбылской области,
реставрации памятника                   городов Астаны И Алматы,
и улицы имени Б.Момышулы,               Министерство культуры,
других исторических объектов,           информации и общественного
связанных с именем народного            согласия Республики Казахстан
героя
3. Издать литературное наследие  в течение Министерство культуры,
Б.Момышулы                    года      информации и общественного
согласия Республики Казахстан
4. Организовать проведение       ноябрь    Акимы Жамбылской области,
культурно-зрелищных                     городов Астаны и Алматы,
мероприятий, творческих                 Министерство обороны,
встреч, научно-практических             Министерство образования
конференций и семинаров,                и науки Республики Казахстан
посвященных 90-летию со дня
рождения Б.Момышулы
5. Организовать оформление       октябрь   Министерство культуры,
экспозиции в Государственном            информации и общественного
музее Республики Казахстан              согласия Республики Казахстан
в городе Астане, посвященной
Б.Момышулы
6. Организовать во всех          октябрь   Министерство культуры,
республиканских, областных              информации и общественного
библиотеках и в библиотеках             согласия, Министерство
организаций образования                 образования и науки Республики
книжно-иллюстрированные                 Казахстан
выставки, посвященные 90-
летию Б.Момышулы
7. Организовать проведение       ноябрь-   Акимы Жамбылской области,
торжественных вечеров         декабрь   города Алматы
общественности и концертов
мастеров искусств Республики
Казахстан, посвященных 90-
летию Б.Момышулы
8. Провести "Бауыржановские      декабрь   Акимы Жамбылской области,
чтения", конкурсы творческих            городов Астаны и Алматы,
работ детей и молодежи, походы          Министерство образования и
по местам трудовой и боевой             науки, Министерство обороны
славы, встречи с военачальниками        Республики Казахстан
республики, ветеранами войны,
труда и другими известными
людьми республики и области
9. Организовать выпуск           октябрь-  Министерство культуры,
продукции с изображением      декабрь   информации и общественного
Б.Момышулы:                             согласия Республики
открыток, плакатов;                     Казахстан;
почтовых марок                          Министерство транспорта и
коммуникаций Республики
Казахстан
10. Организовать проведение       октябрь   Акимы Жамбылской области,
соревнований школьников и               города Алматы, Агентство
студенческой молодежи по                Республики Казахстан по
национальным видам спорта               туризму и спорту, Министерство
на приз имени Б.Момышулы                образования и науки Республики
Казахстан
11. Организовать конкурс на       октябрь   Министерство культуры,
лучший очерк на тему                    информации и общественного
военно-патриотического                  согласия, Министерство
воспитания детей и молодежи             образования и науки Республики
Казахстан
12. Организовать освещение        декабрь   Министерство культуры,
в средствах массовой                    информации и общественного
информации мероприятий,                 согласия Республики Казахстан
посвященных 90-летию
Б.Момышулы
__________________________________________________________________________
(Специалисты: Мартина Н.А.,
Умбетова А.М.)