Ресей Федерациясынан Өзбекстан Республикасына Қазақстан Республикасының аумағы арқылы тұз қышқылының транзитіне рұқсат беру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2001 жылғы 8 ақпан N 208
"Экспорттық бақылау туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 18 маусымдағы Заңына және "Экспорттық бақылауға жататын өнімдер транзитінің кейбір мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 11 тамыздағы N 1143 P991143_ қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Ресей Федерациясынан Өзбекстан Республикасына Қазақстан Республикасының аумағы арқылы "Ремез" жабық акционерлік қоғамы (Мәскеу облысы, Балашиха қаласы) 1998 жылғы 8 желтоқсандағы N 3/28 келісім-шартына және оған 2000 жылғы 8 мамырдағы N 4 қосымша келісімге сәйкес осы қаулыға қосымшада көрсетілген санда және бағыт бойынша Навои тау-кен металлургия комбинаты үшін (Өзбекстан Республикасы, Навои қаласы) беретін тұз қышқылының транзитіне рұқсат берілсін.
2. Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникациялар министрлігі қолданылып жүрген заңнамаға сәйкес қауіпсіздіктің ерекше шараларын сақтай отырып, жүкті Қазақстан Республикасының аумағы арқылы темір жол көлігімен тасымалдауды қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік кіріс министрлігінің Кеден
комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының аумағы
арқылы тұз қышқылы транзитін бақылауды қамтамасыз етсін.
4. Қазақстан Республикасының Экономика және сауда министрлігі осы
қаулыны іске асыру мақсатында қажетті шараларды қабылдасын.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2001 жылғы 8 ақпандағы
N 208 қаулысына
қосымша
"Ремез" жабық акционерлік қоғамының 1998 жылғы
8 желтоқсандағы N 3/28 келісім-шарты бойынша Навои
кен-металлургия комбинатына беретін өнімдерінің
Ерекшелігі
_________________________________________________________________________
Р/с ! СЭҚ ТН  ! Тауардың   ! Өлшем ! Саны ! АҚШ долларымен! АҚШ долларымен
N  ! коды    ! стандарт   !бірлігі!      !    бағасы     !  жалпы құны
!         ! бойынша    !       !      !               !
!         ! толық атауы!       !      !               !
_________________________________________________________________________
1      2          3         4       5           6                7
_________________________________________________________________________
1 280610000  Синтетикалық  тонна   120     170,0         20400,0
тұз қышқылы

О выдаче разрешения на транзит через территорию Республики Казахстан соляной кислоты из Российской Федерации в Республику Узбекистан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 8 февраля 2001 года N 208
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 18 июня 1996 года Z960009_ "Об экспортном контроле" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 августа 1999 года N 1143 P991143_ "Отдельные вопросы транзита продукции, подлежащей экспортному контролю" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Разрешить транзит через территорию Республики Казахстан соляной кислоты из Российской Федерации в Республику Узбекистан, поставляемой закрытым акционерным обществом "Ремез" (город Балашиха, Московской области) для Навоийского горно-металлургического комбината (город Навои, Республика Узбекистан) согласно контракту от 8 декабря 1998 года N 3/28 и дополнительного соглашения к нему от 8 мая 2000 года N 4, в количестве и по маршруту, указанным в приложении к настоящему постановлению.
2. Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан обеспечить осуществление перевозки груза железнодорожным транспортом через территорию Республики Казахстан с соблюдением особых мер безопасности в соответствии с действующим законодательством.
3. Таможенному комитету Министерства государственных доходов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить контроль за транзитом соляной кислоты через территорию Республики Казахстан.
4. Министерству экономики и торговли Республики Казахстан принять необходимые меры в целях реализации данного постановления.
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 8 февраля 2001 года N 208
Спецификация
продукции, поставляемой закрытым акционерным обществом
"Ремез" Навоийскому горно-металлургическому комбинату
по контракту от 8 декабря 1998 года N 3/28
---------------------------------------------------------------------------
N !Код       !Полное наименование!Единица!Коли- !Цена в  !Общая
п/!ТНВЭД     !продукции по       !из-    !чество!долларах!стоимость
п !          !стандарту          !мерения!      !США     !в долларах
!          !                   !       !      !        !США
---------------------------------------------------------------------------
1 !  2       !         3         !  4    !  5   !   6    !       7
---------------------------------------------------------------------------
1 280610000  Кислота соляная       тн.    120    170,0   20400,0
синтетическая

(ГОСТ 857-95)
________________________________________________________________________
2 280610000  Ингибирлен.   тонна   2266,0  170,0         385220,0
ген тұз
қышқылы
(СПТ 6-01-08-
48-97)
________________________________________________________________________
Келісім-шарттың жалпы сомасы - төрт жүз бес мың алты жүз жирма АҚШ
доллары.
Ингибирленген тұз қышқылының және синтетикалық тұз қышқылының
орын ауыстыруы бағыты:
Жөнелту стансасы: Бензин коды 654909
Баратын стансасы: Канимех, Өзбек темір жолы, коды 740502
Шекарадан өту стансасы: Елек, Шеңгелді
Мамандар:
Багарова Ж.А.
Қасымбеков Б.А.

(ГОСТ 857-95)
2 280610000  Кислота соляная       тн.   2266,0  170,0   385220,0
ингибированная
(СПТ 6-01-08-48-97)
---------------------------------------------------------------------------
Общая сумма контракта - четыреста пять тысяч шестьсот двадцать
долларов США.
Маршрут перемещения кислоты соляной ингибированной и кислоты соляной
синтетической:
Станция отправления: Бензин код 654909
Станция назначения: Канимех, Узбекской железной дороги, код 740502
Станция погранперехода: Илецк, Ченгельды.
(Специалисты: Мартина Н.А.,
Польский В.Ф.)