"Астананың гүлденуi - Қазақстанның гүлденуi" Астана қаласының әлеуметтiк-экономикалық дамуының 2005 жылға дейiнгi кезеңге арналған мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспарын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2001 жылғы 20 сәуір N 534. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 19 қыркүйектегі N 1411 Қаулысымен
Ескерту. Қаулының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2009.09.19. N 1411 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Астананың гүлденуi - Қазақстанның гүлденуi" Астана қаласының әлеуметтiк-экономикалық дамуының 2005 жылға дейiнгі кезеңге арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 2001 жылғы 19 наурыздағы N 574 Жарлығына сәйкес Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. Қоса берiлiп отырған "Астананың гүлденуi - Қазақстанның гүлденуi" Астана қаласының әлеуметтiк-экономикалық дамуының 2005 жылға дейiнгi кезеңге арналған мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары (бұдан әрi - Жоспар) бекiтiлсiн.
2. Орталық және жергілiктi атқарушы органдар әзiрленетiн салалық және аймақтық бағдарламаларда Астана қаласын дамыту жөнiнде нақты шаралар мен тетiктердi көздесiн.
3. Астана қаласының әкiмi Қазақстан Республикасының Yкiметiне есептi тоқсаннан кейiнгі айдың 10-күнiнен кешiктiрмей Жоспарда көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы жиынтық ақпаратты ұсынсын.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң бiрiншi орынбасары ДГ.А.Марченкоға жүктелсiн. <*>
Ескерту. 4-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.03.04. N 272 қаулысымен .
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2001 жылғы 20 сәуірдегі
N 534 қаулысымен
бекітілген
"Астананың гүлденуi - Қазақстанның гүлденуi" Астана қаласының әлеуметтiк-экономикалық дамуының 2005 жылға дейiнгi кезеңге
арналған мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру жөнiндегi
iс-шаралар жоспары
Ескерту. Жоспар өзгерді - ҚР Үкіметінің 2001.09.07. N 1159 қаулысымен .
Ескерту. Жоспар өзгерді - ҚР Үкіметінің 2001.10.28. N 1369  қаулысымен .
Ескерту. Жоспарға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.03.04. N 272 қаулысымен .
---------------------------------------------------------------------------
т/р!         Іс-шара         ! Аяқтау нысаны ! Орындалуына ! Орындалу
N !                         !               !  жауаптылар !  мерзімі
---------------------------------------------------------------------------
1 !            2            !       3       !      4      !       5
---------------------------------------------------------------------------

Об утверждении Плана мероприятий по реализации Государственной программы социально-экономического развития города Астаны на период до 2005 года "Расцвет Астаны - Расцвет Казахстана"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 апреля 2001 года N 534. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 сентября 2009 года № 1411
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 19.09.2009 № 1411.
В соответствии с Указом Президента Республики Казахстан от 19 марта 2001 года N 574 U010574_ "О Государственной программе социально-экономического развития города Астаны на период до 2005 года "Расцвет Астаны - Расцвет Казахстана" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по реализации Государственной программы социально-экономического развития города Астаны на период до 2005 года "Расцвет Астаны - Расцвет Казахстана" (далее - План).
2. Центральным и местным исполнительным органам в разрабатываемых отраслевых и региональных программах предусматривать конкретные меры и механизмы по развитию города Астаны.
3. Акиму города Астаны не позднее 10 числа месяца, следующего за отчетным кварталом, представлять Правительству Республики Казахстан сводную информацию о выполнении мероприятий, предусмотренных Планом.
4. Контроль за выполнением настоящего постановления возложить на Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Марченко Г.А. <*>
Сноска. В пункт 4 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 4 марта 2004 г. N 272 .
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 20 апреля 2001 года N 534
План мероприятий
по реализации Государственной программы социально-
экономического развития города Астаны на период до
2005 года "Расцвет Астаны - Расцвет Казахстана" <*>
Сноска. Внесены изменения - постановлением Правительства РК от 7 сентября 2001 г. N 1159   P011159_   ;  от 28 октября 2001 г. N 1369    Р011369_ ; от 4 марта 2004 г. N 272 .
---------------------------------------------------------------------------
N     Мероприятие               Форма        Ответственные    Срок
п/п                           завершения     за исполнение    исполнения
---------------------------------------------------------------------------
1              2                 3                4             5
---------------------------------------------------------------------------

1. Қала құрылысы саясаты
1.1. Астана қаласын салудың   Қазақстан       Астана        2001 ж.
Бас жоспарын жетілдіру   Республикасының қаласының     желтоқсан
және дамыту жұмысын      Үкіметіне       әкімі, ЭСМ,
аяқтау                   ақпарат         "Астананы
дамыту
корпорациясы"
ЖАҚ (келісім
бойынша)
1.2. Қазақстан                Қазақстан       Астана        Жыл сайын,
Республикасының          Республикасының қаласының     желтоқсан
Президентінде 2001       Президентінің   әкімі,
жылы Астана қаласын      Әкімшілігіне    орталық
салу мәселелері жөнінде  және Қазақстан  атқарушы
болып өткен 2000 жылғы   Республикасының органдар
29 қарашадағы            Үкіметіне
N 01-10/9 кеңестің       ақпарат
хаттамасымен бекітілген
объектілердің құрылысын
салуды қамтамасыз ету
2. Бюджет саясаты
2.1. 2000 жылмен салыстырғанда Қазақстан       Астана       2005 ж.
2005 жылға қарай қала     Республикасының қаласының    желтоқсан
бюджеті кіріс бөлігінің   Үкіметіне       әкімі, ЭБЖМ,
1,5 есе нақты өсуін       ақпарат         Қаржымині
қамтамасыз ету
2.2. Қызмет көрсету шығыстары Қазақстан       Астана        Жыл сайын,
бюджет шығыстарының      Республикасының қаласының     желтоқсан
15%-нан көп емес         Үкіметіне       әкімі
лимитімен, бюджеттік     ақпарат
бағдарламаларды
қаржыландыру үшін қарыз
алудың мөлшерін жылдық
кірістердің 20%-нан
аспайтын жиынтық
борышымен шектеу.
(Заң кесімдеріне қажетті
өзгерістер енгізу)
2.3. 2005 жылға қарай қалалық Қазақстан       Астана        2005 ж.
бюджеттен бөлінетін      Республикасының қаласының     желтоқсан
инвестициялардың жалпы   Үкіметіне       әкімі
көлемінің 1,8 есе өсуін  ақпарат
қамтамасыз ету
3. Инвестициялық қызмет
3.1. Астана қаласының         Қазақстан       СІМ, ИСМ,     Жыл сайын,
өндірістік және          Республикасының ҚарМ, Астана  желтоқсан
әлеуметтік               Үкіметіне       қаласының
инфрақұрылымын қолдау    ақпарат         әкімі
және дамыту үшін
тікелей шетелдік
инвестицияларды
ынталандыру,
халықаралық қаржы
институттары мен
ұйымдарының, шет
мемлекеттердің
жеңілдікті заемдарын
және несиелерін
тарту жөніндегі
жұмысты жалғастыру
3.2. Шетелдік инвесторлардың  Қазақстан       СІМ, Астана   Жыл сайын,
қатысуымен "Астана-      Республикасының қаласының     желтоқсан
инвестициялық            Үкіметіне       әкімі
мүмкіндіктер" жыл        ақпарат
сайынғы кездесулерін
өткізу
3.3. Шағын кәсіпкерлік        Қазақстан       Астана        Жыл сайын,
қызметін инвестициялау   Республикасының қаласының     желтоқсан
үшін жалпы қосылған      Үкіметіне       әкімі
құнның (ЖҚҚ) 3% дейінгі  ақпарат
мөлшерінде
қаржыландырудың барлық
көздерінен қаражат
бөлінуін қамтамасыз ету

1. Градостроительная политика
1.1. Завершить работу над      Информация       Аким г.Астаны,  Декабрь
совершенствованием и      Правительству    МЭТ, ЗАО        2001 г.
развитием Генерального    Республики       "Корпорация
плана застройки города    Казахстан        развития
Астаны                                     столицы" (по
согласованию)
1.2. Обеспечить строительство  Информация в     Аким г.Астаны,  Декабрь,
объектов, утвержденных    Администрацию    Центральные     ежегодно
протоколом совещания у    Президента       исполнительные
Президента Республики     Республики       органы
Казахстан по вопросу      Казахстан и
застройки города Астаны   Правительство
в 2001 году от 29 ноября  Республики
2000 года N 01-10/9       Казахстан
2. Бюджетная политика
2.1. Обеспечить реальное       Информация      Аким г.Астаны,   Декабрь
увеличение доходной       Правительству   МЭБП, МФ         2005 г.
части бюджета города      Республики
к 2005 году в 1,5 раза    Казахстан
по сравнению с 2000
годом
2.2. Ограничить размер         Информация      Аким г.Астаны    Декабрь,
заимствования для         Правительству                    ежегодно
финансирования бюджетных  Республики
программ суммарным        Казахстан
долгом, не превышающим
20% годовых доходов,
при лимите расходов на
их обслуживание не более
15% расходов бюджета.
(Необходимы изменения
в законодательные акты)
2.3. Обеспечить к 2005 году    Информация      Аким г.Астаны    Декабрь
рост общего размера       Правительству                    2005 г.
инвестиций, выделяемых    Республики
из городского бюджета в   Казахстан
1,8 раза
3. Инвестиционная деятельность
3.1. Стимулировать прямые      Информация      МИД, МИТ,        Декабрь,
иностранные инвестиции,   Правительству   МФ, Аким         ежегодно
продолжить работу по      Республики      г.Астаны
привлечению льготных      Казахстан
займов и кредитов
международных финансовых
институтов и организаций,
иностранных государств
для поддержки и развития
производственной и
социальной инфра-
структуры г.Астаны
3.2. Проводить ежегодные       Информация      МИД, Аким        Декабрь,
встречи с участием        Правительству   г.Астаны         ежегодно
иностранных инвесторов    Республики
"Астана - инвестиционные  Казахстан
возможности"
3.3. Обеспечить выделение      Информация      Аким г.Астаны    Декабрь,
средств из всех           Правительству                    ежегодно
источников финансиро-     Республики
вания в размере до 3%     Казахстан
от валовой добавленной
стоимости (ВДС) для
инвестирования
деятельности малого
предпринимательства

3.4. Белгіленген тәртіппен    Қазақстан       Астана        2002 ж.
"Астана қаласының сол    Республикасының қаласының     наурыз
жағалауы бөлігін         Үкіметіне       әкімі, ЭСМ,
инженерлік қорғау"       ақпарат         ТОҚМ
инвестициялық жобасын
Мемлекеттік инвестициялар
бағдарламасына енгізу
мүмкіндігін қарау
3.5. Астана қаласында Ұлттық  Қазақстан       Астана        2001 ж.
көрме-экспозициялық-     Республикасының қаласының     желтоқсан
жәрмеңке орталығының     Үкіметіне       әкімі, ЭСМ
құрылысын салуға         ұсыныс
инвестициялар тарту
жөнінде ұсыныстар
дайындау
4. Сыртқы экономикалық қызмет
4.1. 2000 жылмен              Қазақстан       Астана        Жыл сайын,
салыстырғанда 2005       Республикасының қаласының     желтоқсан
жылға қарай қаланың өз   Үкіметіне       әкімі
өнімінің экспортын 40%   ақпарат
дейін өсіру үшін
жағдай жасау
4.2. Астана қаласында        Қазақстан        Астана        Жыл сайын,
заңнамада белгіленген   Республикасының  қаласының     желтоқсан
тәртіппен шет           Үкіметіне        әкімі, СІМ
мемлекеттердің және     ақпарат
бауырласқан қалалардың
сауда үйлерін ашу үшін
жағдай жасау
5. Өнеркәсіп
5.1. Жоғары, ғылымды көп     Қазақстан        Астана        Жыл сайын,
қажетсінетін            Республикасының  қаласының     желтоқсан
технологиялар енгізіп,  Үкіметіне        әкімі
өндіріс өсуінің         ақпарат
көздері мен
факторларына
мониторинг жүйесін
іске қосу
5.2. Қалалық ішкі тұтыну,    Қазақстан        Астана        Жыл сайын,
аймақаралық алмасу      Республикасының  қаласының     желтоқсан
және экспорты үшін      Үкіметіне        әкімі
түпкі бәсекеге          ақпарат
қабілетті өнім
өндірісінің
ассортименті мен
көлемін кеңейтуге
жәрдемдесу
5.3. Бәсекеге қабілетті      Қазақстан        Астана        Жыл сайын,
өнім өндіре алатын      Республикасының  қаласының     желтоқсан
өндірістерді бөле       Үкіметіне        әкімі, ККМ,
отырып, қазіргі         ақпарат          ИСМ
кәсіпорындарды қайта
құрылымдауға және
қайта бағдарлауға
жәрдемдесу
5.4. Экспортқа бағдарланған  Қазақстан        Астана        2001 ж.
өнім өндірісіне ғылымды Республикасының  қаласының     желтоқсан
көп қажетсінетін        Үкіметіне        әкімі, ЭСМ,
технологиялар мен       ақпарат          ККМ
жабдықтарды енгізу
үшін "Астана-Технопарк"
ААҚ-та жағдай жасау
6. Шағын және орта бизнес
6.1. Астана қаласында шағын  Бекітілген       Астана        2001 ж.
және орта бизнесті      бағдарлама       қаласының     наурыз
дамытудың 2001-2002     туралы           әкімі
жылдарға арналған       Қазақстан
бағдарламасын әзірлеу   Республикасының
Үкіметіне
ақпарат

3.4. Рассмотреть в установлен- Информация      Аким г.Астаны,   Март
ном порядке возможность   Правительству   МЭТ, МПРОС       2002 г.
включения в Программу     Республики
государственных           Казахстан
инвестиций инвестицион-
ного проекта "Инженерная
защита левобережной
части города Астаны"
3.5. Подготовить предложения   Предложение в   Аким г.Астаны,   Декабрь
по привлечению инвес-     Правительство   МЭТ              2001 г.
тиций на строительство    Республики
Национального выставочно- Казахстан
экспозиционно-ярмарочного
центра в г.Астане
4. Внешнеэкономическая деятельность
4.1. Создать условия для       Информация      Аким г.Астаны    Декабрь,
увеличения экспорта       Правительству                    ежегодно
собственной продукции     Республики
города до 40% к           Казахстан
2005 году в сравнении
с 2000 годом
4.2. Создать в установленном   Информация      Аким г.Астаны,   Декабрь,
законодательством         Правительству   МИД              ежегодно
порядке условия для       Республики
открытия торговых         Казахстан
Домов иностранных
государств и городов
побратимов в г.Астане
5. Промышленность
5.1. Ввести систему мони-      Информация      Аким г.Астаны    Декабрь,
торинга за источниками    Правительству                    ежегодно
и факторами роста         Республики
производства, внедрением  Казахстан
высоких, наукоемких
технологий
5.2. Способствовать            Информация      Аким г.Астаны    Декабрь,
расширению ассортимента   Правительству                    ежегодно
и объемов производства    Республики
конечной                  Казахстан
конкурентоспособной
продукции для
внутригородского
потребления, меж-
регионального
обмена и экспорта
5.3. Содействовать             Информация      Аким г.Астаны,   Декабрь,
реструктуризации и        Правительству   МТК, МИТ         ежегодно
перепрофилированию        Республики
существующих              Казахстан
предприятий с
выделением производств,
способных производить
конкурентоспособную
продукцию
5.4. Создать условия на        Информация      Аким г.Астаны,   Декабрь
ОАО "Астана-Технопарк"    Правительству   МЭТ, МТК         2001 г.
для внедрения наукоемких  Республики
технологий и оборудования Казахстан
в производство
экспортоориентированной
продукции
6. Малый и средний бизнес
6.1. Разработать Программу     Информация      Аким г.Астаны    Март
развития малого и         Правительству                    2001 г.
среднего бизнеса в        Республики
г.Астане на 2001-         Казахстан об
2002 годы                 утвержденной
программе

6.2. Астана қаласында шағын  Бекітілген       Астана        2003 ж.
және орта бизнесті      бағдарлама       қаласының     наурыз
дамытудың 2003-2005     туралы           әкімі
жылдарға арналған       Қазақстан
бағдарламасын әзірлеу   Республикасының
Үкіметіне
ақпарат
6.3. Шағын бизнес            Қазақстан        Астана        2001 ж.
секторында жұмыс        Республикасының  қаласының     қыркүйек
істеуі үшін кадрларды,  Үкіметіне        әкімі
соның ішінде жұмысшы    ақпарат
мамандарын даярлау
және қайта даярлау
жөніндегі іс-шаралар
жоспарын әзірлеу
6.4. Шағын кәсіпкерлік       Қазақстан        МБА, Астана   2001 ж.
жөніндегі республикалық Республикасының  қаласының     желтоқсан
ақпараттық көрме        Үкіметіне        әкімі
орталығының ел          ақпарат
аймақтарымен өзара
іс-қимыл жасау
сызбасын әзірлеу
7. Азық-түлікпен жабдықтау және тұтыну рыногы
7.1. Астана қаласының        Қазақстан        Астана        2002 ж.
маңындағы аудандарда    Республикасының  қаласының     маусым
дайындау және сатып     Үкіметіне        және Ақмола
алу пункттері желісін   ақпарат          облыстарының
ұйымдастыру және Астана                  әкімдері,
қаласында көкөніс сақтау                 АШМ
қоймаларын қайта қалпына
келтіру <*>
7.2. Қала маңындағы          Қазақстан        Ақмола        2002 ж.
аудандарда ет пен сүт   Республикасының  облысының     қыркүйек
өндірісі жөнінде        Үкіметіне        әкімі, АШМ
мамандандырылған        ақпарат
кооперативтер
ұйымдастыру
7.3. Астана қаласының        Қазақстан        Ақмола        2002 ж.
маңындағы аймақта       Республикасының  облысының     желтоқсан
аймақтық инвестициялық  Үкіметіне        әкімі, АШМ
бағдарлама есебінен ет  ақпарат
комбинаттары мен сүт
зауыттарын қайта
жаңартуды жүргізу
7.4. Астана қаласының        Қазақстан        Ақмола        Жыл сайын,
маңындағы аудандарда    Республикасының  облысының     желтоқсан
сүт-тауар фермаларын    Үкіметіне        әкімі, АШМ
қалпына келтіруді       ақпарат
қамтамасыз ету
7.5. Аршалы ауданында        Қазақстан        Ақмола        2002 ж.
бройлер еті,            Республикасының  облысының     қыркүйек
Целиноград ауданында    Үкіметіне        әкімі, АШМ
- жұмыртқа өндірісі     ақпарат
жөнінде өндіріс
қуаттарын арттыруды
қамтамасыз ету
7.6. Ерте пісетін көкөніс    Қазақстан          Астана      2002
өндіру үшін "Заречное"  Республикасының    қаласының   жылғы
акционерлік қоғамының   Үкіметіне ақпарат  және        қараша<*>
аумағында жабық жер                        Ақмола
алқабын қайта қалпына                      облысының
келтіруге көмек көрсету                    әкімдері
мүмкіндігін қарастыру

6.2. Разработать Программу     Информация      Аким г.Астаны    Март
развития малого и         Правительству                    2003 г.
среднего бизнеса в        Республики
г.Астане на 2003 -        Казахстан об
2005 годы                 утвержденной
программе
6.3. Разработать План          Информация      Аким г.Астаны    Сентябрь
мероприятий по            Правительству                    2001 г.
подготовке и пере-        Республики
подготовке кадров, в      Казахстан
том числе рабочих
специальностей для
работы в секторе
малого бизнеса
6.4. Разработать схему         Информация      АМБ,             Декабрь
взаимодействия            Правительству   Аким г.Астаны    2001 г.
Республиканского          Республики
информационного           Казахстан
выставочного центра
по малому пред-
принимательству
с регионами страны
7. Продовольственное снабжение и потребительский рынок
7.1. Организовать сеть         Информация      Акимы г.Астаны   Июнь
заготовительных и         Правительству   и Акмолинской    2002 г.
закупочных пунктов        Республики      области,
в пригородных районах     Казахстан       МСХ
г.Астаны
7.2. Организовать              Информация      Аким             Сентябрь
специализированные        Правительству   Акмолинской      2002 г.
кооперативы по            Республики      области,
производству мяса и       Казахстан       МСХ
молока в пригородных
районах
7.3. Провести за счет          Информация      Аким             Декабрь
региональной              Правительству   Акмолинской      2002 г.
инвестиционной            Республики      области,
программы реконструкцию   Казахстан       МСХ
мясокомбинатов и
молочных заводов в
пригородной зоне
г.Астаны
7.4. Обеспечить                Информация      Аким             Декабрь,
восстановление молочно-   Правительству   Акмолинской      ежегодно
товарных ферм в при-      Республики      области,
городных районах          Казахстан       МСХ
г.Астаны
7.5. Обеспечить увеличение     Информация      Аким             Сентябрь
производственных          Правительству   Акмолинской      2002 г.
мощностей по              Республики      области,
производству мяса         Казахстан       МСХ
бройлеров в Аршалынском,
яиц - Целиноградском
районах
7.6. Рассмотреть               Информация        Акимы города   Ноябрь,
возможность               Правительству     Астаны и       2002 г.
оказания содействия       Республики        Акмолинской
в восстановлении          Казахстан         области
площадей закрытого
грунта на территории
акционерного общества
"Заречное" для
производства ранних
овощей

8. Өндіріс инфрақұрылымы
8.1. Көлік және байланыс
8.1.1. Электр көлігінің      Қазақстан        Астана        2001-2002 жж.
жаңа бағыттарын       Республикасының  қаласының     желтоқсан
салуды қамтамасыз     Үкіметіне        әкімі, ККМ
ету                   ақпарат
8.1.2. Қалада көлік          Қазақстан        Астана        Жыл сайын,
қозғалысын басқарудың Республикасының  қаласының     желтоқсан
автоматтандырылған    Үкіметіне        әкімі, ІІМ
жүйесінің жобасын     ақпарат
іске асыру
8.1.3. 300 км көлемінде      Қазақстан        Астана        Жыл сайын,
қаланың көше-жол      Республикасының  қаласының     маусым,
желісінің қайта       Үкіметіне        әкімі         желтоқсан
жаңартылуын және      ақпарат
көркейтілуін
қамтамасыз ету
8.1.4. Жолаушылар көлігі     Қазақстан        Астана        Жыл сайын,
паркін жаңартуға      Республикасының  қаласының     желтоқсан
қаражат қарастыру     Үкіметіне        әкімі
ақпарат
8.1.5. Астана қаласының      Қазақстан        ККМ,          2001-2003 жж.
цифрлы                Республикасының  "Қазақтелеком" желтоқсан
телекоммуникациялық   Үкіметіне        ААҚ (келісім
желілері деңгейін     ақпарат          бойынша)
100%-ға дейін
арттыру
8.1.6. Халықты               Қазақстан        ККМ,           Жыл сайын,
телефондандыру        Республикасының  "Қазақтелеком" желтоқсан
деңгейін 100          Үкіметіне        ААҚ (келісім
тұрғынға 30 бірлікке  ақпарат          бойынша)
дейін жеткізу
8.1.7. "Қалалық жолаушылар   Қазақстан        ККМ, ЭСМ,      2001 ж.
электр көлігін        Республикасының  Астана         желтоқсан
жаңғырту"             Үкіметіне        қаласының
инвестициялық         ақпарат          әкімі
жобасын Мемлекеттік
инвестициялар
бағдарламасына
енгізу мүмкіндігін
қарау
8.2. Электр және жылу қуаты, газ бен су өндіру және бөлу
8.2.1. Болашақта қаланы      Қазақстан        Астана        2002 ж.
электрмен, жылумен    Республикасының  қаласының     наурыз
және газбен жабдықтау Үкіметі          әкімі,
тұжырымдамасын        қаулысының       ЭМРМ, ТОҚМ
әзірлеу               жобасы
8.2.2. "Есіл-Қарағанды газ   Қазақстан        ЭМРМ,         2001 ж.
құбыры жобасы         Республикасының  "Қазтрансгаз" шілде
жөніндегі ниет        Үкіметіне        ЖАҚ (келісім
туралы мәлімдеме"     ақпарат          бойынша)
әзірлеу
9. Әлеуметтік даму
9.1. Халық
9.1.1. Бас қаланың адами     Қазақстан        КДА, ЕХҚМ     2002 ж.
ресурстары дамуының   Республикасының                маусым
перспективаларына     Үкіметіне
бағалау жүргізу       ақпарат

8. Производственная инфраструктура
8.1. Транспорт и связь
8.1.1. Обеспечить              Информация      Аким г.Астаны,   Декабрь,
прокладывание новых     Правительству   МТК              2001-
маршрутов электро-      Республики                       2002 гг.
транспорта              Казахстан
8.1.2. Реализовать проект      Информация      Аким г.Астаны,   Декабрь,
автоматизированной      Правительству   МВД              ежегодно
системы управления      Республики
движением транспорта    Казахстан
в городе
8.1.3. Обеспечить              Информация      Аким г.Астаны    Июнь,
реконструкцию и         Правительству                    декабрь,
благоустройство         Республики                       ежегодно
улично-дорожной сети    Казахстан
города в объеме
300 км
8.1.4. Изыскать средства       Информация      Аким г.Астаны    Декабрь,
на обновление парка     Правительству                    ежегодно
пассажирского           Республики
транспорта              Казахстан
8.1.5. Повысить уровень        Информация      МТК, ОАО         Декабрь,
цифровых телеком-       Правительству   "Казахтелеком"   2001-
муникационных сетей     Республики      (по согласо-     2003 гг.
г. Астаны до 100%       Казахстан       ванию)
8.1.6. Довести уровень         Информация      МТК, ОАО         Декабрь,
телефонизации           Правительству   "Казахтелеком"   ежегодно
населения до 30         Республики      (по согласо-
единиц на 100 жителей   Казахстан       ванию)
8.1.7. Рассмотреть             Информация      МТК, МЭТ,        Декабрь
возможность включения   Правительству   Аким             2001 г.
в Программу госу-       Республики      г.Астаны
дарственных инвестиций  Казахстан
инвестиционного проекта
"Модернизация городского
пассажирского электро-
транспорта"
8.2. Производство и распределение электрической и тепловой
энергии, газа и воды
8.2.1. Разработать Концепцию   Проект          Аким г.Астаны,   Март
электро-, тепло и       постановления   МЭМР, МПРОС      2002 г.
газоснабжения города    Правительства
на перспективу          Республики
Казахстан
8.2.2. Разработать             Информация      МЭМР, ЗАО        Июль
"Декларацию о           Правительству   "Казтрансгаз"    2001 г.
намерениях по проекту   Республики      (по согласо-
строительства газо-     Казахстан       ванию)
провода Ишим-
Караганда"
9. Социальное развитие
9.1. Население
9.1.1. Провести оценку         Информация      АМД, МТСЗ        Июнь
перспектив развития     Правительству                    2002 г.
человеческих ресурсов   Республики
столицы                 Казахстан

9.2. Тұрмыс деңгейі
9.2.1. Бас қалада жұмыспен   Қазақстан        ЕХҚМ, Астана  Жыл сайын,
қамту құрылымы және   Республикасының  қаласының     желтоқсан
жұмыс күші            Үкіметіне        әкімі
рыногындағы сұраныс   ақпарат
пен ұсыныстың
өзіндік
ерекшеліктерін
айқындау жөнінде
зерттеулер жүргізу
9.2.2. Республикалық маңызы  Қазақстан        ККМ, ТОҚМ,    2001 ж.
бар автомобиль        Республикасының  ЕХҚМ          қыркүйек
жолдарын жөндеу және  Үкіметі
құрылысын салу,       қаулысының
Астана қаласы         жобасы
төңірегінде орман
белдеуін жасау
жөніндегі қоғамдық
жұмыстардың
бағдарламасын әзірлеу
9.2.3. Астана қаласы бойынша Қазақстан        Астана        2002 ж.
кедейлікпен және      Республикасының  қаласының     желтоқсан
жұмыссыздықпен күрес  Үкіметіне        әкімі
жөніндегі 2003-2005   ақпарат
жылдарға арналған
бағдарламаны әзірлеу
және бекіту
9.2.4. Астана халқына        Қазақстан        ӘдМ           2002 ж.
құқықтық қызмет       Республикасының                шілде
көрсетудің тиімді     Үкіметіне
желісін құру          ұсыныс
9.2.5. Белгілі бір           Қазақстан        Астана        2001 ж.
тұрғылықты жері жоқ   Республикасының  қаласының     желтоқсан
адамдар үшін          Үкіметіне        әкімі
әлеуметтік бейімдеу   ақпарат
орталығын құру
9.2.6. Аз қамтылған          Қазақстан        Астана        2002 ж.
отбасылардың          Республикасының  қаласының     желтоқсан
балалары үшін         Үкіметіне        әкімі,
медициналық-          ақпарат          ЕХҚМ, ДСА
әлеуметтік орталық
ашу мүмкіндігін
қарау
9.3. Білім және ғылым
9.3.1. Тек Бас қалада ғана   Қазақстан        БҒМ           Жыл сайын,
емес, елде де         Республикасының                желтоқсан
қолданысын табатын,   Үкіметіне
білім мен ғылымның    ақпарат
жаңа стандарттарын
Астана қаласында
байқау
9.3.2. Өзінде нақты          Қазақстан        БҒМ, Астана   2001 ж.
секторға білім        Республикасының  қаласының     желтоқсан
процесі мен ғылыми    Үкіметіне        әкімі
зерттеулер,           ақпарат
инновациялық қызмет
және жаңа
технологиялардың
трансформациясын
ұштастыратын,
университет -
технопаркін құру
туралы ұсыныс
дайындау
9.3.3. Астана қаласы Білім   Қазақстан        Астана        2001 ж.
жүйесі кадрларын      Республикасының  қаласының     желтоқсан
қайта даярлаудың      Үкіметіне        әкімі, БҒМ
қалалық орталығы      ақпарат
негізінде
мұғалімдерді
жетілдіру институтын
ашу
9.3.4. Жергілікті деңгейде   Қазақстан        Астана        2002-2005 жж.
тапсырысты көбейту    Республикасының  қаласының     желтоқсан
жолымен орта          Үкіметіне        әкімі
кәсіптік білімге қол  ақпарат
жеткізілуін кеңейту

9.2. Уровень жизни
9.2.1. Провести исследования   Информация      МТСЗ,            Декабрь,
по структуре занятости  Правительству   Аким г.Астаны    ежегодно
в столице и определению Республики
специфических           Казахстан
особенностей спроса
и предложения на рынке
рабочей силы
9.2.2. Разработать Программу   Проект          МТК, МПРОС,      Сентябрь
общественных работ по   постановления   МТСЗ             2001 г.
ремонту и строитель-    Правительства
ству автодорог          Республики
республиканского        Казахстан
значения, созданию
вокруг г.Астаны
лесного пояса
9.2.3. Разработать и           Информация      Аким г.Астаны    Декабрь
утвердить Программу     Правительству                    2002 г.
по борьбе с бедностью   Республики
и безработицей по       Казахстан
г.Астане на 2003-
2005 годы
9.2.4. Создать эффективную     Предложение     МЮ               Июль
сеть правового          Правительству                    2002 г.
обслуживания населения  Республики
столицы                 Казахстан
9.2.5. Создать центр           Информация      Аким г.Астаны    Декабрь
социальной адаптации    Правительству                    2001 г.
для лиц, не имеющих     Республики
определенного места     Казахстан
жительства
9.2.6. Рассмотреть             Информация      Аким г.Астаны,   Декабрь
возможность открытия    Правительству   МТСЗ, АЗО        2002 г.
медико-социального      Республики
центра для детей из     Казахстан
малообеспеченных
семей
9.3.   Образование и наука
9.3.1. Апробировать в          Информация      МОН              Декабрь,
г. Астане новые         Правительству                    ежегодно
стандарты образования   Республики
и науки, которые        Казахстан
найдут применение не
только в столице, но
и в стране
9.3.2. Подготовить             Информация      МОН, Аким        Декабрь
предложение о создании  Правительству   г.Астаны         2001 г.
университета - техно-   Республики
парка, сочетающего в    Казахстан
себе образовательный
процесс и научные
исследования,
инновационную деятель-
ность и трансформацию
новейших технологий
в реальный сектор
экономики
9.3.3. Открыть институт        Информация      Аким г.Астаны,   Декабрь
усовершенствования      Правительству   МОН              2001 г.
учителей на базе        Республики
городского Центра       Казахстан
переподготовки кадров
системы образования
г. Астаны
9.3.4. Расширить доступность   Информация      Аким г.Астаны    Декабрь
начального и среднего   Правительству                    2002-
профессионального       Республики                       2005 гг.
образования путем       Казахстан
увеличения заказа
на местном уровне

9.3.5. 2005 жылдың аяғына    Қазақстан        Астана        Жыл сайын,
дейін кемінде 5 жаңа  Республикасының  қаласының     тамыз
мектеп салу, 5 орта   Үкіметіне        әкімі,
мектепке және неміс   ақпарат          БҒМ
ізгілік кешеніне
іргелес құрылыстар
салу
9.3.6. Даму мүмкіндіктері    Қазақстан        Астана        2001 ж.
шектеулі балаларға    Республикасының  қаласының     желтоқсан
арналған балалар      Үкіметіне        әкімі
үйін ашу мүмкіндігін  ақпарат
қарау
9.3.7. Көп балалы және аз    Қазақстан        Астана        2001 ж.
қамтылған отбасылар   Республикасының  қаласының     желтоқсан
балалары үшін         Үкіметіне        әкімі
мектеп-интернат ашу   ақпарат
мүмкіндігін қарау
9.3.8. Мінез-құлқы ауытқыған Қазақстан        Астана        2002 ж.
балалар үшін          Республикасының  қаласының     тамыз
арнаулы               Үкіметіне        әкімі,
мектеп-интернат ашу   ақпарат          БҒМ
мүмкіндігін қарау
9.3.9. "Бағдар" жалпы білім  Қазақстан        Астана        2002 ж.
беру (бағдарлы)       Республикасының  қаласының     тамыз
мектебін кәсіптік     Үкіметіне        әкімі
мектепке қайта        ақпарат
ұйымдастыру
9.3.10. Аграрлық-техникалық  Қазақстан        Астана        2002 ж.
колледжді экономика, Республикасының  қаласының     тамыз
тамақ өндірістері    Үкіметіне        әкімі, БҒМ
технологиясы және    ақпарат
стандарттау
колледжіне қайта
бағдарлау
9.3.11. 5-6 жастағы          Қазақстан        Астана        Жыл сайын,
балаларды мектеп     Республикасының  қаласының     тамыз
алдындағы даярлаумен Үкіметіне        әкімі
толық қамтуды        ақпарат
қамтамасыз ету
9.4. Денсаулық сақтау
9.4.1. Жедел жәрдемнің жаңа  Қазақстан        Астана        2003 ж.
станциясын салу       Республикасының  қаласының     желтоқсан
Үкіметіне        әкімі, ДСА
ақпарат
9.4.2. Аз қамтылған          Қазақстан        Астана        2002 ж.
азаматтар үшін        Республикасының  қаласының     желтоқсан
муниципалдық аурухана Үкіметіне        әкімі, ДСА
ашу мүмкіндігін қарау ақпарат
9.4.3. Республикалық         Қазақстан        Астана        2003 ж.
клиникалық аурухана   Республикасының  қаласының     маусым
және N 5 балалар      Үкіметіне        әкімі, ДСА
емханасы базасында    ақпарат
екі клиникалық-
диагностикалық емхана
ашу
9.4.4. 50 кереуеттік         Қазақстан        Астана        2002 ж.
баспана, 50           Республикасының  қаласының     желтоқсан
кереуеттік дағдарыс   Үкіметіне        әкімі, ДСА
орталығын және        ақпарат
медбикелік күтімдегі
аурухана ашу
9.5. Тұрғын үй құрылысы мен тұрғын үй рыногы
9.5.1. Тұрғын үй құрылысы    Қазақстан        Астана        2001 ж.
<*>    саласында ипотекалық  Республикасының  қаласының     желтоқсан
несиелендіру тетігін  Үкіметіне        әкімі, ЭСМ,
жетілдіру және        ақпарат          Ұлттық Банк
қосымша                                (келісім
инвестициялар тарту                    бойынша),
үшін жағдай жасау

9.3.5. Построить до конца      Информация      Аким г.Астаны,   Август,
2005 года не менее 5    Правительству   МОН              ежегодно
новых школ, возвести    Республики
пристройки к 5-ти       Казахстан
средним школам и
немецкому гуманитар-
ному комплексу
9.3.6. Рассмотреть              Информация     Аким г.Астаны    Декабрь
возможность открытия     Правительству                   2001 г.
детского дома для        Республики
детей с ограниченными    Казахстан
возможностями в
развитии
9.3.7. Рассмотреть             Информация      Аким г.Астаны    Декабрь
возможность открытия    Правительству                    2001 г.
школы-интерната для     Республики
детей из многодетных    Казахстан
и малообеспеченных
семей
9.3.8. Рассмотреть             Информация      Аким г.Астаны,   Август
возможность открытия    Правительству   МОН              2002 г.
специальной школы-      Республики
интерната для детей с   Казахстан
девиантным поведением
9.3.9. Реорганизовать обще-    Информация      Аким г.Астаны    Август
образовательную         Правительству                    2002 г.
(профильную) школу      Республики
"Ориентир" в профес-    Казахстан
сиональную школу
9.3.10. Перепрофилировать      Информация      Аким г.Астаны,   Август
аграрно-технический    Правительству   МОН              2002 г.
колледж в колледж      Республики
экономики, технологии  Казахстан
и стандартизации
пищевых производств
9.3.11. Обеспечить полный      Информация      Аким г.Астаны    Август,
охват 5-6 летних       Правительству                    ежегодно
детей предшкольной     Республики
подготовкой            Казахстан
9.4. Здравоохранение
9.4.1.  Построить новую        Информация      Аким г.Астаны,   Декабрь
станцию скорой помощи  Правительству   АЗО              2003 г.
Республики
Казахстан
9.4.2.  Рассмотреть            Информация      Аким г.Астаны,   Декабрь
возможность открытия   Правительству   АЗО              2002 г.
муниципальной больницы Республики
для малообеспеченных   Казахстан
граждан
9.4.3.  Открыть две клинико-   Информация      Аким г.Астаны,   Июнь
диагностические        Правительству   АЗО              2003 г.
поликлиники на базе    Республики
республиканской        Казахстан
клинической больницы
и детской поликлиники
N 5
9.4.4.  Открыть хоспис на 50   Информация      Аким г.Астаны,   Декабрь
коек, кризисный центр  Правительству   АЗО              2002 г.
и больницу сестрин-    Республики
ского ухода на 50 коек Казахстан
9.5. Жилищное строительство и рынок жилья
9.5.1.  Совершенствовать       Информация      Аким г.Астаны,   Декабрь
механизм ипотечного    Правительству   МЭТ, Нацбанк     2001 г.
кредитования в         Республики      (по согласо-
области жилищного      Казахстан       ванию)
строительства и
создать условия для
привлечения
дополнительных
инвестиций

9.5.2. Тұрғын үй құрылысын   Қазақстан        Астана        2001 ж.
қаржыландыру үшін     Республикасының  қаласының     желтоқсан
Астана қаласы         Үкіметіне        әкімі,
жергілікті атқарушы   ұсыныс           ҚарМ
органының мемлекеттік
бағалы қағаздарын
шығару туралы ұсыныс
дайындау
9.6. Мәдениет және спорт
9.6.1. Мәдени және спорттық  Қазақстан        Астана        Жыл сайын,
ұйымдар желісін       Республикасының  қаласының     желтоқсан
кеңейту               Үкіметіне        әкімі,
ақпарат          Мәдениетмині,
ТурСА
9.6.2. Талантты жастарды     Қазақстан        Астана        2003 ж.
қолдау бағдарламасын  Республикасының  қаласының     желтоқсан
жүзеге асыру          Үкіметіне        әкімі,
ақпарат          МАКМ, БҒМ,
ТурСА
9.7. Туризм
9.7.1. Астананы елдің жаңа   Қазақстан        Астана        2002 ж.
туристік орталығы     Республикасының  қаласының     наурыз
ретінде таныстыратын  Үкіметіне        әкімі,
тұсаукесер            ақпарат          ТурСА
іс-шараларын әзірлеу
9.7.2. Астана қаласының      Қазақстан        Ақмола        2002 ж.
ықпалы аймағында      Республикасының  облысының     шілде
демалыстың аса ірі    Үкіметіне        әкімі,
аймақтарын жоспарлау  ақпарат          ТОҚМ,
(Бурабай - Шортанды                    ТурСА,
курорт аймағы,                         Астана
"Қорғалжын"                            қаласының
мемлекеттік табиғат                    әкімі
қорығы, Ерейментау
демалыс аймағы),
балалар демалысы
лагерьлерін және
Астана қаласының
экологиялық-тынығу
алқабын қайта
жаңарту (орман және
жасыл желек жүйесі,
желден қорғау және
шуды басатын
қабырғалар, тынығу
және бақ аумақтары)
жобаларын әзірлеу
9.7.3. Үш жұлдызды            Қазақстан       ТурСА,        2002 ж.
муниципалды қонақ      Республикасының Астана        желтоқсан
үйі, ақпарат орталығы, Үкіметіне       қаласының
туристік және қонақ    ұсыныстар       әкімі
үй бизнесі мамандарын,
экскурсоводтарды
аудармашы-жолбасшыларды
оқыту жөніндегі
орталықты қамтитын,
Республикалық
ақпараттық-әдістемелік
туристік орталық
құрылысын салу туралы
ұсыныстар дайындау
10. Аймақаралық шаруашылық-экономикалық байланыстар
10.1. Астана, Алматы         Қазақстан        Астана,       Жыл сайын,
қалаларының және       Республикасының  Алматы        желтоқсан
облыстардың арасында   Үкіметіне        қалаларының
ынтымақтастық және     ақпарат          және
аймақаралық                             облыстардың
байланыстарды кеңейту                   әкімдері
туралы шарттар мен
келісімдер жасауын
қамтамасыз ету
---------------------------------------------------------------------------

9.5.2.  Подготовить            Предложение     Аким г.Астаны,   Декабрь
предложение о выпуске  Правительству   МФ               2001 г.
государственных        Республики
ценных бумаг местного  Казахстан
исполнительного
органа г.Астаны для
финансирования
строительства жилья
9.6. Культура и спорт
9.6.1. Расширить сеть          Информация      Аким г.Астаны,   Декабрь,
культурных и            Правительству   Минкультуры,АТурС ежегодно
спортивных              Республики
организаций             Казахстан
9.6.2. Осуществить программу   Информация      Аким г.Астаны,   Декабрь
поддержки талантливой   Правительству   МКИОС, МОН,      2003 г.
молодежи                Республики      АТурС
Казахстан
9.7. Туризм
9.7.1. Разработать             Информация      Аким г.Астаны    Март
презентационные         Правительству   АТурС            2002 г.
мероприятия,            Республики
представляющие Астану   Казахстан
как новый турис-
тический центр страны
9.7.2. Разработать проекты     Информация      Аким             Июль
планировки крупнейших   Правительству   Акмолинской      2002 г.
зон отдыха в зоне       Республики      области,
влияния г. Астаны       Казахстан       МПРОС, АТурС,
(Щучинско-Боровская                     Аким г.Астаны
курортная зона,
Государственный
природным заповедник
"Коргалжинский",
Ерейментауская зона
отдыха), реконструкцию
детских лагерей отдыха
и эколого-рекреацион-
ного каркаса г. Астаны
(система лесных и
зеленых насаждений,
ветрозащитные и шумо-
поглощающие стенки,
рекреационные и
парковые территории)
9.7.3. Подготовить             Предложения     АТурС,           Декабрь
предложения о           Правительству   Аким             2002 г.
строительстве           Республики      г.Астаны
Республиканского        Казахстан
информационно-
методического
туристического центра,
включающего трех-
звездочную муниципаль-
ную гостиницу,
информационный центр,
центр по обучению
специалистов
туристического и
гостиничного бизнеса,
экскурсоводов, гидов-
переводчиков
10. Межрегиональные хозяйственно-экономические связи
10.1.  Обеспечить заключение   Информация      Акимы            Декабрь,
договоров и соглашений  Правительству   гг.Астаны,       ежегодно
о сотрудничестве и      Республики      Алматы и
расширении меж-         Казахстан       областей
региональных связей
между гг. Астаной,
Алматы и областями
___________________________________________________________________________