Мемлекеттік кепілдіктер берудің кейбір мәселелері
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2001 жылғы 15 желтоқсан N 1652
Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) "Kazakstan Airlines" ашық акционерлік қоғамына (бұдан әрі - Заемшы) тартылатын мемлекеттік емес заем бойынша міндеттемелерін орындауын қамтамасыз ету ретінде Қазақстан Республикасының мынадай мемлекеттік кепілдігін берсін:
"2001 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Z000131_ Заңымен бекітілген мемлекеттік кепілдіктер беру лимитінің шегінде 27 000 000 (жиырма жеті миллион) АҚШ доллары мөлшерінде негізгі борышын, сондай-ақ кепілгердің төлеуге тиісті пайыздары мен өзге де төлемдерін қамтитын сомада;
"2002 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Z010273_ Заңымен бекітілген мемлекеттік кепілдіктер беру лимитінің шегінде 42 000 000 (қырық екі миллион) АҚШ доллары мөлшерінде негізгі борышын, сондай-ақ кепілгердің төлеуге тиісті пайыздары мен өзге де төлемдерін қамтитын сомада;
2) Қазақстан Республикасының көрсетілген мемлекеттік кепілдігі берілуіне байланысты туындайтын Қазақстан Республикасының алдындағы оның міндеттемелерін қамтамасыз ету туралы Заемшымен тиісті келісім жасассын.
ЕСКЕРТУ. 1-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.02.22. N 240
қаулысымен.
P020240_
2. Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникациялар министрлігі
заңнамада белгіленген тәртіппен Заемшының мемлекеттік кепілдік алуға
үміткер тұлғаларға қойылатын талаптарды орындауын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары К.Қ.Мәсімовке жүктелсін.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Мамандар:
Багарова Ж.А.,
Қасымбеков Б.А.

Некоторые вопросы предоставления государственных гарантий
Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2001 года N 1652
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Министерству финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке:
1) предоставить государственную гарантию Республики Казахстан в качестве обеспечения выполнения открытым акционерным обществом "Kazakstan Airlines" (далее - Заемщик) обязательств по привлекаемому негосударственному займу:
на сумму, включающую основной долг в размере 27 000 000 (двадцать семь миллионов) долларов США, а также проценты и иные платежи, подлежащие выплате гарантом, в пределах лимита предоставления государственных гарантий, утвержденного Законом Республики Казахстан Z000131_ "О республиканском бюджете на 2001 год";
на сумму, включающую основной долг в размере 42 000 000 (сорок два миллиона) долларов США, а также проценты и иные платежи, подлежащие выплате гарантом, в пределах лимита предоставления государственных гарантий, утвержденного Законом Республики Казахстан Z010273_ "О республиканском бюджете на 2002 год";
2) заключить с Заемщиком соответствующее соглашение об обеспечении его обязательств перед Республикой Казахстан, возникающих в связи с предоставлением указанной государственной гарантии Республики Казахстан.
Сноска. В пункт 1 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 22 февраля 2002 г. N 240 P020240_ .
2. Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить выполнение Заемщиком требований, предъявляемых к лицам, претендующим на получение государственной гарантии.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Масимова К.К.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Склярова И.В.,
Мартина Н.А.)